Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Szép kis témát választottatok :lol: :lol: :lol: :lol: ! Valóban nagyon nehéz, h ki mit enged meg a gyereknek hiszti szempontjából. Az összes barátnőm pl: soha nem adott még a gyerekének a fenekére. Én pl: nem bírom elviselni amikor ok nélkül hisztizik. Mondjuk én kiabálni szoktam vele, és akkor elsírja magát. Persze még jobban hisztizik, akkor kap egy picit a fenekére. Nálunk a hiszti bő 1 perc. Persze van úgy, h elég a hangos szó, majd összeölelkezünk és akkor vége az egész hisztinek. Nem tudom, h mikor lesz ennek vége (hiszti korszak), de azért szerintem kezelhető. Csak bírni kell idegileg :lol: :lol: Van úgy, h egész héten nem kell a fenekére csapni. De ez a "csapni" szó is elég vicces, mert szinte csak a kezünk odaér a nadrághoz, és már attól sírva fakad. Persze mindig tudja, h ez azért volt, mert éppen nem fogadott szót. Utána megpuszil és bocsánatot kér. Kész vagyok ilyenkor. Mikor hazajön apja mindig mondja: Sírtam apa, és akkor elmondja, h miért is sírt. Sőt szokta mondani: anya mérges. Szóval mi így próbáljuk nevelni Dórit. Ami helytelen azért szólni szoktunk, amikor nem érti akkor jön nálam az erélyesebb szólás. Mert nálunk a fő probléma az, h pl: valamit kitalál, és nem helyén való, akkor már hisztizik is. De azért azt elmondhatom, h az erélyesebb szólás nálam bevált, bár ilyenkor remélem senki nem hall engem. Ez a popsira ráverés havi szinten nálam durván 5. És a legérdekesebb, h vannak olyan hisztik amiket ordítozással leküzdök, persze még mindig hisztizik majd összeölelkezünk, magamhoz szorítom. Olyankor megbeszéljük, h ennek a hisztinek semmi oka nem volt. Dórikám tudomásul veszi, és mintha elfelejtették volna a hisztit.

Szóval nálunk ilyen a hiszti kezelés. Másnál milyen, ebbe nem lehet beleszólni, mert nem vagyunk egyformák. Közös bennünk, h ANYÁK VAGYUNK.

Más: Képzeljétek el, h Dórikám pisil-kakil a wc-be. :lol: Csak alváshoz használunk pelust, meg amikor elmegyünk itthonról. Ez azért már haladás. Büszke vagyok rá.

Most mentem:
Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Hát asszem belenyúltam a "lecsóba" a hiszti kérdéssel,de köszi a hsz-t mindenkitől,igazából nem szeretnék állást foglalni,sem senki ellen vagy mellett érvelni,leírom én is a véleményem,emellett megjegyezném,hogy Rékánál bizonyos esetekben nem hat semmi,sem a hidegvíz,sem a kiabálás,sem az ordítás,sem a hidegvíz...ilyenkor tanácstalanul nézem,kis őrjöngő babámat,(TAZ-(TASMÁN ÖRDÖG) hozzá képest kutyafüle és egyszer csak vége...

Azért írtam le,mert az,hogy hogy viselem el,az adott nap hangulatától a fáradtságtól (az enyémtől és a gyerekétől is függ.) Hisztis vagyok,hisztis a párom és a gyerekem is,ezt tudomásul kell vennem,a mintát tőlünk látta...a kérdésem a kezelésre vonatkozott.

Bevallom,igyekszem demokratikus módon bánni a gyerekemmel. Igyekszem csak,mert nem tudok mindig az lenni vele.

Van,hogy tekintélyelvű vagyok és igen is elvárom,hogy 2 mese után aludjon és igen is dühös vagyok,ha nem teszi,sértődötten vonulok ki a szobából ha nem eszik normálisan egyedül és kanállal és nem esik meg a szívem a bőgésen. Mérges vagyok,ha a biliből kiborítja a pisit és hangot adok a véleményemnek,néha ordítva,mert én ilyen vagyok,nem fogom másnak mutatni magam előtte nehezen kezelem a saját érzelmeimet is néha.
Szeretnék bizonyos dolgokban következetes lenni,de ezek csak a kiszámítható dolgokra vonatkoznak,itt működik nálunk egyedül (alvás,evés,napirend)

Van,hogy ráhagyom és 321 szer hallgatjuk meg ugyanazt a dalt,vagy mesét,van,hogy kibontom a második csokit is a boltban és van,hogy inkább megveszem a túró rudit,mert azt hiszem tényleg kell majd még ezt is képes hisztivel koronázni ez nagyon rossz tud lenni,de tök felesleges magyaráznom azt hiszem. Van,hogy sírok a gyerek előtt,mert megbánom,hogy csúnyát mondtam neki,szóval nem vagyok az a típus aki vissza tudná fogni magát...tudom, a gyerekem sem lesz ilyen.

A kérdésem az iszonyatos oktalan és durva hisztire vonatkozott,az értelmetlen,semmiből jövő esetünkben hányásba torkolló hisztire vonatkozott. Nem tudok nem foglalkozni ezzel,mert amíg "normális" esetben használ a nem foglalkozom vele módszer,a hányást már nem tudom semmibe venni,plusz félek,hogy félrenyel ilyesmi....
(bár Tina megoldása és véleménye az egészről nagyon szimpi volt)

Kapott már taslit a gyerek,sírtam is utána,mert bántam,mert elképzeltem,hogy valaki egy marha nagy kézzel engem is fejbe ver,csak azért,mert nem tudok uralkodni az érzelmeimen,vagy dühkitörésem van. Kapott már a combjára,mert rugdalt és nagyon fájt,sírtam is én is,mert meglátszott a kezem nyoma és kb semmi hatást nem értem el vele...csak eszembe juttatta,hogy az agresszió mindig a legkisebb ellenállás felé megy. Ezen is bőgtem.

Szóval a fenyítésnek esetünkben mármint S.Réka esetében totál semmi értelme. Tudom az ordításnak sem,emlékszem,mikor kisebb volt sokat lelkiztem ezen itt ezen a fórumon is,végül is ettől még ordítok vele,csak semmi értelme ennek sem.

Végül is igazából az lenne a kérdésem,hogy TI HOGYAN KEZELITEK A SAJÁT DÜHÖTÖKET? Én sokat agyaltam ezen,de végül is a nem folalkozom a dologgal az ordítok (értelmetlenül) és a bőgök triász közül választok (persze nem tudatosan) szóval kedves többi anyuka A NAGYON DURVA HISZTI KEZELÉSE kérdésem már mélyebb,hogyan kezelitek saját érzelmeiteket a hiszti során,hogy kell magunkat visszafogni??? Én ezt nem tudom hogy kell,remélem adtok rá választ.

na puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


volt egy két szóism. de bocsi érte...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 

 
 

Santos

Pont Így vagyok ezzel én is. Néha kap, néha ordítok, vagy otthagyom, én is kibontom a rudit neki a boltban csak ne ordítson. Amugy mikor kicsi voltam nem voltam hisztis,most sem, na de a férjem az igen, sőt most is az. Így nekem 2 hisztis is van itthon. Sokszor már nem is azért ordítok vele, stb, mert ő borít ki, hanem az amit tett velem a férjem, hogy itthon kell rohadni, amit nagyon unok, szeretnék már olyan dolgokkal is foglalkozni amiben önmagam lehetek, és akkor ez már csak hab, szóval a hisztije borítja ki a bilit. Ami sztem rossz, mert nem rajta kellene kitöltenem a feszkót. Ugy gondolom ha lenne egy mintaférjem, ami ugye nem létezik, meg ha lenne olyan munkám amit szeretek, szóval ha valamivel boldogabb lennék akkor ezeket is könnybben kezelném, és több türelmem lenne a gyerekhez. Szóval nálam ez a gond. Szerintem ahhoz hogy valaki megfelelően jól bánjon a gyerekkel olyan háttér is kell. Az embernek kapnia is kell valami kis boldogságot, hogy legyen türelme, kell ami feltölti.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Basszus kétszer szállt el amit írtam elég morcos vagyok :x

Szóval: Hettie: menj be a munkaügyi központba, és érdeklődj, hogy milyen lehetőségeid vannak átképezni magad, mivel nem találsz munkahelyet. Ha találnál valami klassz kis sulit, amit még ráadásul támogatnának is, Artit beírathatnád bölcsibe - ha nem is minden nap, csak párszor egy héten - és akkor azt csinálhatnád, amit szeretsz. Az önéletrajzodba mindig írd bele, hogy START kártyára jogosult vagy - manapság csak azoknak van esélye melót találni, akik erre jogosultak.

Santos: szerintem a legrosszabb, amit tehetsz, hogy sírsz a gyerek előtt. Egyrészt ezzel elárulod, hogy tehetetlen vagy, és még meg is rémülhet attól, hogy te sem tudod mit akarsz. Egy biztos: a gyerekeknek korlátokra van szükségük, ahhoz, hogy biztonságban érezzék magukat.

Próbáld meg magad erővel lenyugtatni, még ha tombol is benned az ideg, Réka ne lássa rajtad.

Na megyek folytatom a vasalást, Levi meg jön ide Roaryt nézni.

sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True

igen erre már én is gondoltam, holnap be is megyek a munkaügyibe, de a szakmámban ott nem lesz semmi. inkább valami olyasmire gondoltam hogy műkörmös, stb. AZ is jo lenne addig míg nem jön össze valami. Amugy a középfokú felkészítőt is ésa vizsgát is így intéztem.
A start kártyát mondtam is ahol voltam, de sajnos nem érdekelte őket, pedig az azért nem lenne nekik sem rossz. nem normálisak ezek...mindenhol már megvan az hogy ki megy a meghirdetett helyre... :evil:
Akkor már csak valami jó latin pasit kell találnom hogy nőnek is érezzem magam :D És akkor a másik gond is meg van oldva :D

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Tina!

Az a gyerek, akiről írtam soha nem kapott pofont, hiszen a szülei nagyon liberálisan nevelik. Szóval ő nem azért engedte meg magának, mert otthon ezt látja...na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nem sok értelme van erről beszélgetni, miután teljesen más szemüvegen át látjuk az életet. Én azt gondolom, hogy óriási károkat okozhat egy gyerekben egy dühből elcsattant pofon, hiszen az megalázó, félelmet kelt és elkerülhetetlen. Ezzel szemben a következetes fenyítés meghagyja neki a választás szabadságát. Eldöntheti, hogy szót fogad-e (és azért lehetetlen dolgokat nem várunk el mi sem tőlük, csak azt, ami a koruknak megfelelő), vagy pedig kikap. Vagyis itt elkerülheti a fájdalmat, hiszen rajta áll a dolog, nem pedig a dühöngő szülő aktuális idegállapotán. Ennél érthetőbben nem tudom leírni, amit gondolok...

Hettie!
Nem irigyellek a munkakereséssel kapcsolatban. Nekem ez majd szeptembertől lesz aktuális. Most felmerült egy újabb szempont, hiszen Beni jövőre felsős lesz, és az eddigi iskolaotthonos rendszerből kikerül, tehát délután már csak napköziben lehet. Ott pedig az összes felsős együtt van, ami nekem - és neki sem - tűnik túl vonzónak...Szóval lehet, hogy itthon maradok, és elvégzek egy számítógépes grafikát, webszerkesztést oktató tanfolyamát, azután azt itthonról is csinálhatom. Hát, egyenlőre ezek a tervek, majd meglátjuk...

Végre elolvadta a hó, és előbukkantak az időközben szépen növögető tulipánok és krókuszok, ráadásul négy (!) :D szál hóvirágunk is van...végre tényleg itt a tavasz!!!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltma uh-on,hála Istennek minden rendben volt,vért is vettek tőlem,(persze nem ott),annak majd 2 hét múlva lesz eredeménye.Kértem képet is,de nem lett olyan jó mint szerettem volna,de sebaj a lényeg az egézség :wink:
Jajj ezek a délutáni s esti rosszullétek még mindig nem múltak el :? most is fújódom,várom hogy kicsit jobban legyek aztán elmegyünk Lauval motorozni egyett mert olyan klassz idő van.

Santos,szóval én is kiabálok,vagy elvonulok a klótyóra s magamra zárom az ajtót :P

Timi,nem is írtál Kehidáról :o Ügyi Dóri,persze így könnyű hisz a bölibe mindig odafigyelnek rá :wink: Hogy vagy?

Jubi,nálunk nem volt hó aminek el kellett volna olvadni,de már rengeteg virág virágzik:hunyor,téltemető,hóvirág,krókusz,tözike,téli jázmin :P

Jajj le kell dölnöm egy kicsit felrobban a hasam :? :? :? :( :( :cry: :cry: :x :x

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Hahóóó Hol van mindneki?

Tegnap már én is éreztem a tavaszt, erre ma reggelre esett a hó :evil:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 



Kép

Kép
czmelinda
 
 


Na sziasztok

Próbálok pá farsangi képet felrakni, végre ideértek.

Ismét vége egy fárasztó hétnek. Echinaceának köszönhetően gyermekeim egészségesek (HÁLA HÁLA HÁLA) kopp kopp kopp, bár a múltkor Levi köhögni kezdett, de néhány nap után szinte magától vége lett.

Nálunk egy csepp tavaszi idő sincsen, állítólag tegnap esett a hó itt is, de én nem láttam.

Holnap meglepiből apa Depresszió koncertre visz Pécsre, úgyhogy egy kis kikapcs, viszont kialudni szerintem nyári szabiig már nem fog sikerülni magam.

Gyermekek jól vannak, járnak oviba, bölcsibe, suliba, szerencsére szeretnek járni, úgyhogy minden okés. Bölcsis nénik folyton áradoznak Leviről, hogy mekkora kis mókamester, mindent elmesél, elénekel. Valamelyik nap uzsi közben fennhangon mondta: "ANDA NÉNI! ÉN SERELMES VAGYOK! A LILLÁBA!"

Most megyek, próbálom a képeket, sajnos, Leviről most nincsen, bár le is kell vágni a haját már.

Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True

Levi már miket beszél:) Nekem mano még nem beszél mondatokban sajnos. Pedig már ugy várom, miket fog összezagyválni :lol:
Mi is megyünk ma bulizni. Barátnőkkel megasztár koncertre utána meg meglátjuk, meg amugy is majd ráveszem őket valamire, elvileg névnapom lesz!
Jó szórakozást nektek!

Meg mindenkinek jó 7végét!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Nálunk tegnap szakadt a hó :shock: (itt-ott meg is maradt), ma meg hétágra süt a Nap. Most éppen hajat festek, közben készül a sütőben az ebéd, délután meg irány Nádudvar, megyünk nagypapát látogatni.

True!
Hanna nagyon bájos (de ezt már ezerszer mondtam, minden képen gyönyörű!), az óvónéni mögötte pedig nagyon vicces :mrgreen:
Linda!
Az Aldi-ban van akciós kirakó, kettő kerül 1290 ft-ba. Lehet, hogy én is veszek Jazinak, nagyon aranyosak.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Már megint nem tudtam olvasni, nem igaz.
Csak passzívan vagyok.
Már 2,5 hete köhögök, azt hittem javulok bedurrant a torkom, szerencse a két napos méz, citrom, tea kúra használt. Kata is lázas lett, hörghurutja van, 2 év után most kap megint antibiotikumot meg köptetőt. Cebion cseppet, béres cseppel alapból adom neki.
Tegnap a mamánál aludt, de ma is ott fog, mert képzeljétek apával betegek vagyunk. Most, hogy itt ülök ez már haladás. Tegnap rosszul lettem a tescoban, 2x hasmenésem volt, nem aludtam éjjel annyira rosszul voltam. Na éjfélkor apa kelt fel, hasmenés, hányás nagyon durván. Negyed 2ig takarítottuk a lakást, Dávidka felkelt hamizni és nagy szerencsénkre csak fél 8-kor kelt újra, vmennyit tudtunk pihenni. És folyamatosan wc-re jártam, apánál még volt egy reggeli felvonás. Aztán elkezdtem remegni, lázas lettem és pont jött apukám, még Kata cuccért, akkor jött rám is hányás. Nagyon rosszul voltunk, most keltünk ki az ágyból nemrégen. Anya küldött leveskét. Ilyen rosszul én nem tudom mikor voltam, remélem Dávidka nem kapja el itt mellettünk. Na meg Kata sem, neki jó sora van, tök kellemes az idő, süt a nap, volt motorozni, mamánál elvan.
Na megyek pihenni, mert szaggat a fejem, bocs hogy hosszú lettem.
Mellékelek képet, hogy vidámság is legyen: megkóstoltam a ceruzát, amit Kata eldobott:
Kép
Kép

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Helló!

Senki nem nézte meg a linket? :(
Bulizosoknak jó szórakozást,én még mindig várom hogy jól legyek....
Képek aranyosak!
Nálunk két napja tök jó idő van,megyünk cangázni nemsokára.

Jubi,néztem a kirakót,majd meglátom hogy eljutok e odáig,elég messze van tőlünk,de képzeld a tesz-veszen vettem egyett 500 ft -ért egy vadi újjat,amit Lau azonnal kirakott egyedül,majd lefotózom,nagyon aranyos tengeres,16 darabos,körülötte meg ilyen kivehető figurás.

Edi,jobbulást,egyszer nekem is volt ilyen virusom,mikor Lau pár hónapos volt,dettó ugyanez,de 2-3 nap alatt lement :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda!
Én megnéztem a reklámfilmet :mrgreen: Igen, a tesz-vesz jó hely, én szoktam ott eladni és vásárolni is.

Edi!
Nagyon rossz gyerekek mellett lebetegedni, egyszer minket is elkapott egy hasonló vírus, amikor Jazi pici volt. Olyan rosszul voltunk, hogy Anyukámat kellett elhívni, mert nem bírtuk ellátni a gyerekeket - sőt lábra sem bírtunk állni...
Kitől örökölte Kata a göndör haját? Nálunk az enyém göndör - ha nem vasalom ki -, de egyik gyereké sem lett az.

Képzeljétek, beleszerettem egy kiskutyába! Az oviban láttam róla egy fotót, 6 hetes labrador-vizsla keverék. Egyből rádobbant a szívem, még néhány dolgot elrendezünk neki a kertben, és szerdán délután hozzánk költözik. Annyira izgatott vagyok, sokkal jobban, mint a gyerekek...három éve győzködöm a Párom, hogy legyen kutyánk, és ennek végre ő sem tudott ellenállni :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Merre vagytok?? Itt a jóidő, vagy mindenki beteg??

Engem nemrég a tigáz bosszantott fel, Ugy verik át az embert ahogy tudják. Átalányt fizrtünk, direkt megemeltettük a részletet hogy ne kelljen ráfizetni, erre kijött 48 ezres számla hátralék. Rájöttünk hogy csaltak: 2 havit kellett volna számlázniuk errefel csak 1 havit kértek... ha rendesen kérik most semmit nem kellene fizetni Mit képzelnek ezek? :twisted: Le is mondjuk mert nincs értelme az átalánynak, sőt mindig bejöttek leolvasni mikor itthon sem vagyunk, és nem is teljesen valósak az értékek. Ugyhogy ezentúl a bediktálos modszer lesz. Elmennek a fenébe :twisted:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok

El vagyok havazva nagyon, bár holnap nem dolgozok, mert megyünk az allergiavizsgálatra. Már kicsit bánom is az egészet, mert a betegségeket mintha elfújták volna - tavaly éppen így volt - na persze nem kiabálom még el. Santos, ti hogy álltok? Nálatok sincsen betegség?


Nálunk történt egy nagyon rossz dolog. Apukámat vasárnap infarktus érte, újra kellett éleszteni - többször is. :cry: :cry: De szerencsére mostmár jobban van, bár az állapota súlyos.

Úgy néz ki, hiába várjuk a tavaszt is. Egyre hidegebbek vannak, nem szeretem ezt. Már nagyon várom, hogy kicsit enyhébb legyen az idő, bár sajnos nincs időm a lakást díszítgetni sem, és a kertet rendezni sem. Ha tavaszi szünet lesz, kiveszek 1-2 nap szabit, mert úgyis zárva lesz az ovi.

Jubi: majd kíváncsi leszek a lelkesedésedre, mikor az imádott virágaidat kiássa és szétcincálja :lol: :lol:
Viccet félretéve tényleg készülj fel, mert a kölyökkutyák nagyon sok kárt tudnak tenni. Nem akarom letörni a lelkesedésedet, de nálunk nagyon nem jött be a kutya. Bár rossz időben is volt kutyánk, főképp az utolsó nagyon nagy volt, és nem engedhettük a gyerekek közé. Na meg én azt is utálom, ha kipisili a füvet és széjjelkakil az udvarban. Bocs, kicsit negatív vagyok mostanában.

Megyek is
:x

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Sajnálom, ami az Apukáddal történt, remélem hamarosan felépül!

Tegnap megérkezett a kutyus, a Süti nevet kapta :D Nagyon édes, szerintem most négy gyerekes anyuka lettem :D Valamennyi tapasztalatom már van a kutyákkak kapcsolatban, lánykoromban volt kutyám, igaz bérházban. Építettünk neki egy nagy házat - szerintem a gyerekek is elférnek benne - és a kert egyik részében elkerítünk neki egy 10 nm-es kenelt. Tudom nem nagy, de amikor nem vagyunk itthon, akkor abban lesz. Ha meg kint vagyunk az udvaron - tavasszal és nyáron gyakorlatilag mindig - kiengedjük, és próbáljuk nevelgetni, hogy ne tegye tönkre a kertet. De belekalkuláltam azt a néhány növényt, ami áldozatul fog esni neki. Egyébként haspók, ma reggel már ötkor nyüszögött, hogy éhes, és úgy falt, mint aki egy hete nem evett, pedig este 7-kor kapott legutóbb. Most még háromszor eszik egy nap. Szóval nekünk ő a legszebb, legaranyosabb, legokosabb :D
Mindjárt teszek fel képet...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi

Aranyos a kutyus, de nekem csak addig míg a másé :) Én nem szeretem a kutyákat, volt nekünk is, mindent kikapart, sziklakertet is szétszedte, hál istennek átszokott a szomszédba. Aztán most nemrég kaptunk a szomszédtól, de nálunk nem volt meg, mert nem lehet igy elválasztani hogy itt van a szomszédban a gazdi meg az anyja...szóval jobb igy. Pedig férjem majd akar, de én meg nem szeretnék. Nem is lenne baj, ha megkötné, vagy elkerítené, de ő nem akarja. Pedig ha nincs elkerítve, akkor az egész udvar egy ganajtelep, mert ugye a fű is ki van tőle, meg kerülgessük a kutyaszart. Cica az lehet, de kutyát nem szeretnék.

True

Sajnálom apukád. Jobbulást neki!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Ildi,
Jujj akkor tiszta ideg lehetsz,reméljük hamar rendbe jön apukád!!!!
Betegség nincs,illetve nem akarom elkiabálni,most döntött a gyerek rekordot,folyamatosan 4 hete és 3 napja járt bölcsibe,remélem folytatjuk ezt a sorozatot!
Köszi a Ranschburg idézetet a hisztire,ebben a pici panelban nem tudok szünet szobát elkeríteni (amúgy meg jön és üvöt,ha olyanja van,ma is volt egy cirkusz,de amikor vége,akkor kisangyal,csak én vagyok megtépázva...)

gyermekem ma hisztiből fakadóan az utcán elesett,mert muszáj volt rálépnie a cipőfűzőjére a nagy ugrálásban. Arcra esett persze,jó bumszli piros lett az orra,bár nem vérzett,csak horzsolta az orrát,de bőgött nagyon.

a fogán viszont van egy átlós repedés
ami nem mostani ugyan,szerintem a bölcsiben szerezte,szólni ugyan nem szóltak,hogy elesett,csak közelről látszik,de úgy megijedtem,hogy letörik a mostani eséstől...

nem is tudom,hogy ha ezzel elvinném a fogászatra mit tudnának csinálni? Ha letörik neki,akkor kb még 5 évig igen rossz kislány kinézete lenne,haránt letört metszőfoggal....

mennem kell vasalok,alig érem utól magam,

Jubi,
A kutyus tündéri,én megbocsátanám neki,ha szétszedné a kertet,imádnivaló.
Ebbe a pici lakásba nem merek kutyát hozni,nem férne hová,de remélem majd egyszer csak lesz lehetőségem kutyázni,Réka is imádja az állatokat és én is egy kutyával nőttem fel...éredekes én a macskákat nem bírom... :mrgreen: bocsi a macskaimádóktól.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok

Itt vagyok, voltunk Kiskunfélegyházán, csak apával és Marcival, mert a kicsiknek túl hosszú az utazás, mama eljött hozzájuk. Így egész tűrhető volt. Hála Istennek, apu a körülményekhez képest nagyon jól van, napról napra erősebb. Úgy néz ki, semmiféle agykárosodás nem maradt a 4-5 perces szívmegállás után. Persze még sokmindenen túl kell esnie, de most stabil az állapota.

KÉpzeljétek, viszont folyton jön valami sz@r, Hanna fejében tetű volt!!!! Egyszerűen nem értem, egy ideje vakaróztak Marcival (valószínű, ő szedte össze a suliban) persze idióta pedagógusok titkolóznak. Hétfőn nézte Marciékat a védőnő, és nem volt neki a hajában, de én találtam pár serkét. Viszont azóta utánanéztem, hogy a sötét helyeket kedveli, és Marci 1 centis hajában nem tudott elbújni, így befészkelt Hannába :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na szóval vakarózás miatt folyton vizslattam a fejüket, és semmit nem találtam. El is küldtem a dokihoz Gabival, hogy írjon neki valamit a fejére, mert viszket. Drnő is megnézte, és írt rá egy emulziót. HOlott a tetű miatt vakarózott szegénykém. Tegnap viszont fésüléskor megtaláltam. Ne mondjam, hogy qrva ideges vagyok. Szerencsére nincs sok neki, na de ha időben szóltak volna, akkor már előre lekezeltem volna a haját. Szörnyű ez. Így most Marcinak és Levinek lenyomtuk 0,7-re :)

Zsuzsi, ez a fogrepedés nem semmi :((( Levikémet is folyton éri valami, ettől rosszul vagyok. Már előre félek, hogy nemsokára folyton az udvaron fognak rohangálni.

Igazság szerint én a macskákat és a kutyákat se szeretem, én a gyerekeket szeretem :lol: :lol: A múltkor kaptam a wiw-en egy körüzenetet, hogy az állatokat mindenki szereti, adakozzunk,. Visszaírtam neki, hogy én nem szeretem az állatokat. Gondolom, ezután meggondolja, kinek írkál. De amúgy a mi egyik macskánkat is Sütinek hívják, a másikat meg Gömbinek. Mondjuk azokat szeretem, mert nagyon arik, és jó macskák, nem szökdösnek be. (Annyira).
Na mentem, mert bár Mama megszánt, és vasalt egy regimentet, azért még maradt. Főleg mivel tetűügyből kifolyólag ágyneműmosás, stb is volt a normál mosáson kívül.

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Tetű, brrrrr :x Nekünk akkor volt, amikor terhes voltam Jazival - a legelején -, és nálunk vendégeskedtek a sógornőmék három gyerekkel. Este hajmosás után az ő egyik gyerekük hajában találtunk - mondanom sem kell, a suliból szedte össze -, gyorsan átnéztük mind a tízünk fejét, és hát nekem és Beninek is volt. :? Na este rohanás az ügyelese patikába, és mindannyiunk fejét lekezeltük tetűirtóval...viccesen néztünk ki, de soha többé ne történjen ilyen :x
Örülök, hogy Apukád szépen javul!!

Santos!

Annyira édes, és nem is csinált eddig igazán kárt. Az egyik tulipánomat megette, de elnézem neki... Építettünk neki egy házat - na jó, inkább luxushotel :wink: - már csak a kennel van hátra. De nagyon kis laza kutyus, könnyen alkalmazkodik és halál nyugodt...és nagyon szeret ölben lenni :D
Réka fogával szerintem nem tudnak mit kezdeni, nálunk is volt ilyesmi valamelyik fiú fogán, de nem volt gond vele. De egyébként olyan strapabíróak ezek a gyerkőcök :shock: Egyszer Beni az akkori tetőteres házunk lépcsőjéről esett le, de akkorát, hogy visítva rohantam, azt hittem kitört a nyaka. Erre felállt, és semmi baja nem lett. Amikor én estem le ugyanonnan - nagyon meredek, idétlen lépcső volt -, nekem hetekig lila volt az egész hátsó felem. Egyszer a Matáv székházban fogócskáztak a fiúk, és úgy összementek, hogy ahogy Dani hanyattvágodott, csak úgy visszapattant a feje a kőről. Ekkor is a szívemhez kaptam, de felállt és tovább szaladt. Szóval úgy vannak kitalálva, hogy túléljék a gyerekkorukat :D

Szép napot nektek!
Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Kép

KépKép
rizibizi
 
 


az eltévedt bárány nem mer írni
Meg nem is garantálom, hogy innentől olyan sűrűn jövök :o

KépKép
rizibizi
 
 


Riz!
Megbocsátunk mindent! :D Gyere csak nyugodtan akkor és annyit, amikor és amennyit tudsz! Ez a gyerek nagyon hasonlít rád!!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


:x :x :x egy regényt írtam s eltünt :x :x

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Lényeg:kutyuli mutyuli tök cuki,Ildi apunak jobbulást,Lau náthás,én még kicsit szenvedőzők,Lau egyes szám második személyben beszél.Tieitek?
Bocsi,írtó pipa vagyok........

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Dobok pár képet:

Kép
Kép
Kép
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Linda!

Mizu van veletek? Basszus! Már 15 hetes vagy? Nem semmi!!!!! Lehet már tudni a nemét? Én most nagyon izgulok :wink: Félek a szüléstől, meg minden más dologtól. Dóri, h fog reagálni, mi lesz velem két gyerekkel? Meg ilyen hülye gondolatok foglalkoztatnak. Pénteken nyílt nap lesz az oviban. Májusban beiratás az oviba. Ettől is kivagyok, h már olyan nagy!!!! Persze azért az túlzás, h kivagyok, csak ez már annyira komoly dolog. :lol: :lol: :lol: Holnap fotózás húsvét miatt. Szóval minden napra van valami. Már keddtől nem dolgozom, de olyan hamar elmegy a nap, hét, hónap, h csak pislogok. Közben már a szakdogámat kellene szépítgetnem, és a tételeket tanulni. Nyáron lesz az államvizsgám. Amit eltervezek az sajnos mindig meghiúsul. Szoktál aludni napközben? Azért azt keddtől mindennap megvan nálam. 2 ÉS 1/2 órákat lazán. Persze elég nehezen alszom el, mert Pannám jobbról-balról rugdos, és úgy kell vele megbeszélnem, h most ne rúgjon, mert aludni szeretnék. Érdekes mintha megértené :wink: Gömbölyödsz már? Képet tegyél fel!!!!

Jubi!

Édes kis kutyitok van. Majd ha egyszer Nekünk kertesünk lesz......... :roll: Szóval akkor biztosan nekünk is lesz kutyánk. Németjuhász. Mit szólnak a gyerekek hozzá?

True!

Apukádnak jobbulást!!!!! Mi van a tetűvel? Kiírtottad? Azért borzasztó, h mindentől tartani kell. Nálatok is volt már minden. Bárányhimlő, most ez :cry: De te egy olyan stramm NŐ vagy. Milyen a munkahely? Hánytól-hányig vagy? Gondolom estére hulla vagy. Én meg annyira hozzászoktam a napi d.e illetve d.u alváshoz, h csak na.

Hettie!

És miket mond a fiad? Amit mond azt tisztán mondja? Munkával mi van? Találtál már vmit?



LEGYEN MÁR VÉGE ENNEK A CSÚNYA IDŐNEK! JÓ IDŐT SZERETNÉK :lol:

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi

Sokmindent mond, most gyorsan fejlődik a dolog, vannak időszakok mikor megugrik a fejlődés, hol a járás ügyben még annak idején, hol most már a beszédben.
Munka ügyben irtam a kulturális örökségvédelmi szakszolgálathoz és ahogy megkapták hivtak is. De ez persze egyenlőre ásatásokat jelent, de nem közelben lenne egy sem, szoval ott kellene aludni, stb, de megoldhato lenne ez is. Ugyhoogy remélem mihamarabb lesz.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Melinda

Gyorsan megnőtt Lau haja:) És még főz is:)

Timi

nem lehet egyszerű ennyi mindent megoldani, de biztos menni fog. Azért majd ha Gyöngyösön jársz szólj ám!!!

Holnap mennem kell vérvétel, vizelet, meg uh-ra. Még régebben irtam hogy fáj a hasam, és nem mult el. Már félek hogy mi van. :(

Irjatok gyakrabban!!!

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Linda!
Az első képen mért volt olyan mérges Lau a káposztára? :D Tényleg nagyon gyorsan nő a haja, szerintem megérte levágni, bár tudom, hogy utána megbántad. Beszéd: Jazi elég jól használja a személyragokat, csak néha téveszt.

Timi!
A gyerekek nagyon szeretik Sütit, még Beni (a kis könyvmoly) is gyakrabban van azóta az udvaron. Ovis beiratkozás nálunk is hamarosan esedékes, nagy újdonság nem lesz Jazinak, már ismeri az óvónéniket, hiszen mindennap odajárunk Danival.

Riz!
Akkor most mi van, mégsem írsz?????? :roll:

Néhány friss kép:
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok

Linda, de kár, hogy elveszett, amit írtál, olyan ritkán írsz mostanában te is, ahogy a többiek. Még mindig én írok a legtöbbször, akinek tulajdonképpen 0 az ideje mindenre.

Timi: reggel 5-fél 6 között kelek, attól függ, mikor tudok kitápászkodni az ágyból. Ha fél 6, nincs idő sminkre, de az irodában megoldom :wink: Hétköznap fél 8-tól 3/4 4-ig dolgozom, a busz reggel 6.50-kor megy, oda levisznek apáék, és ők már mennek is tovább kocsival. Muszáj nekik is elindulni akkor, mert neki is fél 8-ra be kell érni, és a két kicsit ki kell szórnia. Pénteken fél 3-ig vagyok, és olyankor - mivel Gabinak angolja van - át kell menjek Bonyhádra busszal, felveszem a kocsit, és én megyek el a kicsikért. Nagyon megoldódna a helyzetünk, ha találnék Bonyhádon munkát, de SEMMI SEMMI SEMMI. Pedig már a létező atyaúristen is közbenjár az érdekemben, de akkor sem sikerül :( A házeladás sem akar összejönni, pedig ha nem sikerül hamar szerintem meg fogják szüntetni a szocpolt, akkor pedig mehetünk a sóhivatalba. Szóval nem a legjobban alakulnak a dolgaink. Este nem szoktam álmos lenni, inkább dél körül rám tör egy hatalmas fáradtság, olyankor tartok egy kis szünetet a melóban és ülve szundikálok :lol: :lol: :lol: Igyekszem nem nagyon vinni kaját, hogy kevesebbet egyek, jó lenne kicsit fogyni :(

Sajnos, nekünk a németjuhászt el kellett ajándékoznunk, mert a gyerekekhez túl nagy volt, mindig hátra kellett zárni a hátsó udvarba, és ezért állandóan kiszökdösött. Nem lehetett bírni idegekkel. mostanában.

Jubi, a lányod kiköpött mása a két fiadnak, valahogy mindkettőre hasonlít, de az egyikre különösen, de nem tudom, melyik melyik :oops: :oops: :oops:

Na megyek, mert kezdődik a második műszak :(
írjatok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Az idősebb Beni, a fiatalabb Dani, de nem csak te kevered őket :D

Hajnali négy óta itt ülök a gép előtt, mert nem tudok aludni :cry: Szörnyen érzem magam :cry: :cry:
Annyira szerettem volna kutyát, olyan jó emlékeim vannak róla gyerekkoromból (egy angolvizslám volt, bérházban), annyira szerettem, vele aludtam, szinte a "testvérem" volt. Amikor 12 évesen elpusztult hetekig sirattam. És most itt van ez a cuki kiskutya, és nem tudom igazán szeretni. Hiába próbálom, de nem akarom tovább becsapni magam, nem eléggé szeretem ahhoz, hogy elnézzem neki a dolgait, vagy hogy alkalmazkodjak hozzá :cry: Takarítom a kutyakakit (rengeteg), a virágaimat kiszedte (ahogy True előre megmondta), az udvar és a terasz csupa rendetlenség, ráadásul ha kimegyünk a kertbe a nadrágunk szárán lóg. Sosem gondoltam volna, hogy ezek engem ennyire zavarni fognak, de úgy látszik megváltoztam. És ráadásul én akartam a kutyát...A Párom azt mondja, hogy ha kész lesz a kennel javul a helyzet, de tudom, hogy az sem lesz az igaz. Azzal van a gond, hogy sajnos nem szeretem eléggé. A gyerekek szeretik, de látom, hogy őket is zavarja sok minden, pl. hogy kevesebb helyük lesz focizni az egyébként is kicsi kertben a kennel miatt. Ráadásul már elköltöttünk rá egy rakás pénzt (kutyaházzal, oltással és féregirtással együtt most egy tizesnél járunk, és még három oltás hátra van), szóval szörnyű lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy meggondolatlan voltam, és belerángattam a Páromat is. Most megpróbálom egy nálam normálisabb gazdinak elajándékozni, remélem sikerül...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi: szerintem valahogy úgy van ez, hogy akinek van annyi szeretni és gondoskodni valója, mint neked, vagy nekem pl, annak már szerintem nem igazán jut hely egy állatnak a szívében. MÁr úgy igazán. Ha nem lennének itt a gyerekek, vagy netán nem lenne párom sem, biztos én is agyonkényeztetném a macskákat, és elnéznék nekik mindent. De amikor Levi mondjuk egymás után kétszer beletojik a naciba, akkor jön a pelus, és macskakakit takarítani meg egyáltalán nem vagyok hajlandó. Így aztán az ablakpárkányon - kívül!!- lévő kosárban laknak. Persze bemehetnek a kamrába, de nem szeretnek. Ez van.

Ezzel együtt én ezeken a gondokon már többször is átmentem, menhelyről hoztunk 2 kutyust is. Csavargó volt mindkettő (megvan annak az oka, miért vannak menhelyen!!!) az egyik lement az útra és elütötték, a másik annyi de annyi kárt csinált, hogy - bár erre nem vagyok büszke egyáltalán - de vissza kellett vinnünk. A férjem 2,5 méteres kerítést eszkábált neki, azt is átugrotta, (agár vér volt benne) és megfogdosta a szomszéd tyúkjait. Széjjelszedte a menyasszonyi csokromat, amit szárítani raktam ki. Naponta méteres gödröket ásott a fűbe. Szóval olyan dolgokat, amiket nem lehet tolerálni egyáltalán, hacsak nem egy putriban akarsz élni. A harmadik kutyánk egy fajtiszta németjuhász volt, de ez meg túl nagy volt. Így őt elajándékoztuk. Úgyhogy úgy gondolom, nem lesz több. Nekem nem hiányzik az tuti.

Na megyek

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Igazad van. Engem igazából az borított ki, hogy miután elhoztuk kihívtuk az állatorvost, aki beoltotta és adott be neki féregtelenítő tablettát. Na innentől kezdve nem csak a sima kutyakakikat szedegettem az udvaron, hanem a féreggel telieket. Ez nekem sok volt. Hiába a kesztyű, papír, nylonzacskó, ezt egyszerűen nem voltam képes elviselni. Arról nem is beszélve, hogy féltem a gyerekeket is. Sajnos olyan undor fogott el, amit képtelen vagyok lekűzdeni. A Párom felhívta azt, akitől hoztuk, és este visszaköltözik. Én sem vagyok büszke erre, de hát ez van :roll: Azt hiszem nekünk sem lesz állatunk, max. díszhalak.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Sajna péntek óta itthon,hányás hasmenés kór van a bölcsiben,persze hogy benyalta Sántajékafanni is kedden megyünk vissza...hőemelkedés meg láz is van,de ezeken kívűl jókedv és lakásszétszedés a nem lázas periódusban... :lol: Miután belenyomtam a kölökbe egy csomó normafloret és smectát valamit normolyt port (ami a legjobb lenne,de nem issza meg) mára talán oké...de a bilit kaki ügyben még jó messzire elkerüli,a többi oké,de talán én vagyok túl óvatos és éjjelre még pelenka megy a Mancira.

Kutyus ügy: :cry: érthető.. nekem is volt 14 évig...egy uszkár panelban,imádtam,a tesóm volt...most foxi van anyuéknál és nem ugyan az,de sztem nálunk lesz kutya,az uram és Réka tuti rávesznek,illetve nem is kell majd annyit győzködni,...de az még pár év... :lol: :lol:

Linda,jól megnőtt a bébi haja...gyomrod jól van?

Timi, hogy bírod? Kezdődik már az izgulás?

Riz,na most akkor "beijesztesz" és nem írsz?

puszi

ui. Ildi mondanom sem kell,hogy Rékával 6.50 kor indulok és a melóhelyen sminkelek :lol: :lol: :lol: Remélem zöldborsóleves és r.husi sült krumpli csemegeubi volt ma... :lol: :lol:

Timi,

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok,

Jubi, sajnos nem úgy állok még mindig idővel, ahogy szeretném. Vagyis élménydús napjaink vannak, és a nethez nem nagyon jutok oda, mert helyette mindig alszom :o Mert vagy a deles alvásidő vagy az esti lenne "alkalmas" amikorra sokszor kidőlök.
Szerdán baba-mama klubba mentem, főként gyülitagok általi, házi alkalom volt. Nagyon klassz volt. Csütörtökön meg vendégségbe mentünk, babázni (akkor a lelkipásztor feleségéhez :D ). Igyekszem Veronika ( és a sajátmagam) társaság iránti igényét kielégíteni.
Pénteken meg a két nap alatt felkerekedett kosz és mosogatnivaló halomnak kellett volna a fenekére vágni, ezen ügyködtem. Hétvége totál elszalad, hétfőn reggel pedig tizpercenként porszívóztam Veronika orrát, mert szombat éjjel-vasárnapra totál beteg lett (orrfolyás, kisláz, nyűgösség). Sok porszívozás meghozta az eredményt, délutanra már sokkal jobban volt.... Szóval egyik nap sem fért be, hogy írok.
Pedig írnék, de még mennyire. Hiányoztok.... de nem sűrűn ülök még ide, csak zenét kapcsolok be a számítógépen. Legjobb lenne, ha diktálnám, és valaki begépelné.... (majd felhívom Truet, ő ugyis tud gyorsan gépelni, meg Jubi is asszem, meg sokan, nem úgy mint én egy-egy mutatóujjal ;) )
Délelőttönként, reggelente szoktam itthon egy-két óra rendelkezésre álló idő alatt takarítani, mosogatni, mosni (fordított sorrendben), délután 3-4 től trenírozás a sétához (addig alvás) és minden nap 6-ig kint vagyunk. Utána esti mókuskerék-rutin.

Amúgy mi:
IMÁDOK KÉTGYEREKES ANYUKA LENNI!!!!!!!!!!!! Csodálatos, fantasztikus, még jobb minden mint anno.
Karolina: nyugodt baba, magától elalszik, egy nap többször is, de szeretem ha akkor alszik egy nagyot mikor a nagy is, mert akkor én is... :) Mindannyian...
Reggel mikor felébred mosolyogva ébred, Veronikára ez nem volt jellemző, de nem ám. Ilyenkor a kiságyában elvan majd egy orát, míg én zuhanyozok,.... Evésnél sajna nem olyan kitartó, sokat reklamál a kis cicicsutkák miatt, Veronika szerintem ügyesebben kiszívta.... De hát valamiben kell rosszabbnak is lenni. Este szokott rosszcsont lenni, fürdés körül, akkor szokta a hangját hallatni. De imád lubickolni, utálja ha krémezem (szerintem hallja az egész ház). A kényes bőre miatt mindenféle vacakkal duplán kell kennem... szóval itt jól "kidünnyögheti" magát. A cumival igyekszem megbarátkoztatni, de nem sikerül annyira, pedig én jobban örülnék neki, mint ha az ujját venné a szájába majd.
Határozottan jó baba, jobb még mindig kettővel, mint anno egy csemetével.
Csak most gép előtt nem tudok úgy lenni még. Mert a naggyal is keveset játszom, ahhoz képest ahogy szeretném.
Éjszaka általában egyszer kel még Karolina. Vele is kenguruzunk, ő is unatkozó tipus a babakocsiban.
Szombaton elkezdtem az almalével való kínálgatást, jól ment.

A két lány:imádja egymást. Mint ha ikrek lennének, egymást keresik állandóan a szemükkel, nevetgélnek egymásra, puszilgatja a nagy a kicsit.... Totál imádat oda-vissza. Már-már féltékeny is vagyok rájuk, én nem kapok ennyi mosolyt :)
Sztori:úgy fél hónapja, egy déli evés után, alvás előtti nagy tisztábatétel, nagy már kész volt, állt a kiságyon, a pelenkázó mellett, mosta a fogát, míg a kicsit pelenkáztam. A látványtól a kicsi elkezdett hahotázni, szó szerint hahotázni, teljes torokhanggal, kacagot, amit mi felnőttek is ritkán teszünk így. Imádnivaló kis hangját így még sosem hallottam. Odavoltam képzelhetitek.

Veronika: már nem dacolgat úgy, mint régen, aranyos, okos, szép.... mások szerint. (Sokan megállítanak minket az utcán, vagy itt-ott, vadidegenek, hogy megdicsérjék) Sokat beszél, sokat, érthetően, mindent. Cumisüveget tejivásokhoz is elhagytuk, az alvócumit meg még karácsonykor. Magától nem szívesen öltözködik még. Szobatisztaság nincs, de amúgy nagyon ügyes.
És ha kérem igyekszik csendben maradni. Összepakol néha magától is maga után :)
Szoptatás alatt mindig szépen elvan, nincs gond. Sokat rajzol, színez, fest... szöszöl mint egy lány :wink:

Zabálnivalóak, én nem annyira, én még mindig sárkány vagyok, de igyekszem változni :) :lol: A hajamat melíroztattam, növesztem... akartam hullámokat is, de ahhoz még rövid :shock: :lol:


Most csak magamról, magunról írtam. Bocsi.
A kutyás dolgot megértem teljesen.

Most el kell mennem, hogy a naggyal egy kicsit foglalkozzak, a kicsi még alszik. Meg reggeli is jól esne.... :lol: <--- közben felébredt a kicsi is :wink:

Bocsi, hogy csak hébe-hóba tudok még jönni, remélem nem zavaró. Úgy érzem kiestem már a pikszisetekből :roll:
Szép napot nektek!

KépKép
rizibizi
 
 


Linda: most olvastam a babát, gratulálok!!!!!!!!!!!!
Timi: én is sokat izgultam a vége felé, de minden rendben lesz, nyugi!!!
Úgy örülök nektek!!!!

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Igen,sajna ritkán jővők de majd most igyekszem gyakrabban.Olyan szarul voltam hogy el sem hiszitek,és semmihez sem volt kedvem, kezdek jobban lenni de mostanság meg gyomorégés kísért főlleg este és éjjel :!: s aludni sem bírok,így mindennap Lauval kicsit szundítok délután :lol:
A délelőttök hamar elmennek a szokásos házimunkával,s egy kis sétával,fél egy körül alszunk.Délután ha olyan az idő bringázunk,tegnap vonatokat néztünk,Laurának nagyon tetszik,persze egy csomószor le kell szállnom a járgányról mert nem bírom hazafelé :roll: mikor hazaérünk mindig fujtatok egy fél órát a jó kis karosszékeben,közben építünk,Lau még mindig nem tvzik,csak mondja hogy keressek neki mesét,vagyis ő bekapcsolja a 8-as gombot,s azzal jóvan,de nem érdekli.Ma nem fogunk cangázni csak kimegyünk a kertbe,ibolyázni,rengeteg van.Tegnap óta megint bilizünk,néha sikerül néha nem :? majd alakul.
Nem vagyok kívános csak egy két dolog iránt,pl.szőlő,na azt mindig hozatok(tudom tök luxus,de nagyon jól esik,persze az almát is szeretem ,s eszem minden nap,szerencsére az édesek nem jönnek be,egy kilót híztam idáig)na meg még a főzelékek amik nagyon jól esnek,így a egy héten 4 x is van valami zöld,tegnap pl sárgaborsófőzi volt,Launak nem jött be.

Hülye kérdés:a nyuszi mikor jön? Húsvét hétfő reggel?És hogyan ?kis fészket kell csinálni a kerteben,nem vagy hogy is volt ez?Bocsi :oops: :lol:
Launak a nyuszi egy gyöngyfűző szetett fog tojni,semmi édesség :P A Gulliverben néztem ki, több fajta is van,ami nekem tetszett az "óriás" fa gyöngyök,(nem ilyen müty mürütty)színesek,kis minták is vannak ráfestve,különbőző színűek s alakuak,van hozzá két tű(fa)meg cérna.

Pénteken ismét nyilt nap lesz az oviban,megyünk legalább megkérdezem mikor lehet beíratni,természetesen ősszel oda szánom a kis drágát :wink: Reméljük addigra pelusmentes lesz,bár épp az előbb kakkantot be a bugyiba,most mit csináljak?nem szól ha kell......... :roll:

Zsuzs,igen,Lau haja tényleg jól meg nőtt,végre de nőhetne gyorsabban is.Rékának s az egész bölinek jobbulást :lol:

Jubi,sajnálom a kutyulit,bizti meg lehett volna tanítani hogy mit szabad s mit nem,de ha nem szereted az tényleg olyan izé.....
Nem tudom miért volt olyan mérges Lau a káposztára,inkább szerintem csak pofát vágott :lol:

Na kimegyünk egy kicsit,kihúzkodom a leándereimet meg a banánokat is a garászból.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok Csajok!

Visszatértem. :D

Azt kell mondjam "anyuka létem" legzűrösebb 1 hónapja van mögöttem. Kezdtük ott, hogy Manónak mandula- és tüdőgyulája lett egyszerre, mire ez elmúlt tele lett kiütésekkel, belázasodott (majd 40 fokra szokásához hűen) 4 napig kórházban voltunk. Mikor hazajöttünk másnapra én is éreztem a torkom, hogy kapar, meg iszonyatosan fájt a hátam. Két nap múlva tudtam elmenni dokihoz, de addigra már annyira szenvedtem, hogy a falat tudtam volna kaparni a hátfájástól. Nekem is tüdő- és mandulagyulladásom volt. Aztán Kokó megkapta a 15 hós védőoltást, 3 napra rá elkezdett köhögni mindkettő, és majd 2 hétig folyamatosan köhögtek, nem nagyon, meg dokinál sem voltunk, aztán egyik napról a másikra elmúlt. Szóval zajlik az élet.

Jubi! Sajnálom a kutyus dolgot. :( Nekem is van egy német juhászom anyuéknál, de valahogy nekem is másabb ez a kutya mint az első kutyám volt. Szerintem ez normális dolog.

Ildi! Apudnak jobbulást! Remélem már jobban van. Tetű dologról csak annyit, hogy mikor a keresztlányom ovis volt, ott rendszeresen felütötte a fejét, egy éven belül 4-szer :!: volt a keresztlányom hajában is. ráadásul neki nagyon sűrű, derékig érő haja van. Képzelhetitek... Aztán az egyik daduska néni rájött, hogy melyik kislány "hordja be" rendszeresen az oviba, és szépen megkérték a szülőket, hogy az egész családot kezeljék le. Aztán kiment hozzájuk az ovi védőnője, hát ne tudjátok meg miket mesélt. Azt mondta, olyan iszonyatos koszt és igénytelenséget még nem látott. Még az ÁNTSZ is kiment hozzájuk, állítólag a legkisebb (ha jól rémlik 8 hónapos) gyereknek már varas volt a feje, meg hámlott a fejbőre. :evil: A lényeg, hogy sajnos vannak olyan igénytelen szülők, akik nem kezelik le a gyereket, nem foglalkoznak vele, ezzel bosszúságot okoznak a többi normális szülőnek és gyereknek. :x

Zsuzs! Sántajékafanninak jobbulást kívánunk, bár talán már túl is vagytok rajta. :)

Rizi! Örülök, hogy jöttél. :) Nálam is (talán emlékszel én is sokáig nem voltam) elég problémás volt az első fél év, de ahogy Te is írod, ez egy csoda. Nálunk is szerelem van a két fiú között (néha azért kitör belőlük, hogy "na de mi fiúk vagyunk"), sokszor én is kicsit féltékeny vagyok, olyan semmihez sem hasonlítható szeretettel vannak egymás iránt. De emlékszem mi is így voltunk az öcsémmel, pedig köztünk majd' tíz év van.

Linda! Mi sem haladunk a bincizéssel. Illetve ha kaka van, akkor szól, sőt sokszor akkor is, mikor bepisil - pelusba persze. Szerintem ne aggódj, itt van az egész nyár előttünk, nektek is van kert ott lehet "pucérkodni" őszre biztosan szobatiszták lesznek. Nekünk hétfőn lesz beíratkozás az oviba, ma megyünk dokinénihez igazolásért, hogy mehet oviba.

Hettie! Mi volt vérvételen? Remélem semmi komoly gond nincs.

Na léptem, lendítek valamit. Képzeljétek az én kölykeim még alszanak. Óraátállítás óta még a kicsi is sokszor 9-ig nyomja. :shock: :D

goodfairy
 
 


Anita,veletek mindig mennyi minden történik,örülök hogy most már mindenki jobban van,vigyázzatok magatokra ha ilyen betegesek vagytok,egyetek sok vitamint,gyümölcsöt,zöldséget :wink:
Az oviba kell orvosi igazolás??Na majd pénteken megmondják.
Fúú amit a tetűről írtál az undorító,mármint az a család.....
Egyszer én is az voltam oviba,nekem akkor tüsire kellett vágni a hajam :cry:

Na megyek,főzők,babgulyás lesz,meg frissen sült kenyér még 2 óra és kész :lol:
Ma kitakarítógépeztem a szőnyeget itt lent meg az ülőgarnítúrát,iszonyat koszos volt....
Nálunk nagyon szép idő van,s azt mondják marad is,remélem tifelétek is sütni fog a napocska s ki tudjátok használni :P

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok


A héten már kétszer írtam kisregényt úgy, hogy elszállt az egész, így egy cseppet morci vagyok.....


Anita, épp gondoltam már rátok, hogy mi lehet veletek. Sajnálom, hogy ti is ennyit betegeskedtek. Bár nálunk az idén már jobb a helyzet, Hanna január eleje óta eddig bírta (most is csak a szeme gyulladt be, meg kicsit taknyos volt). Levi többször elkapja, de mostmár időnként a homeos cuccokkal is karban tudom tartani. Sajnos, most nem sikerült. Allergiavizsgálatnak van már eredménye? Nekünk jövő héten lesz, bár bőrtesztet nem csináltak.

Linda: nem tudom elmondani, mennyi, de sok-sok óra volt, mire egyenként kiszedegettem Hanna hajából a serkéket. A végén kivasaltam neki a haját, szerintem ez adta meg a kegyelemdöfést az esetleg bujkálóknak :lol: :lol: Nekem is kellene takigépeznem, de egyrészt mikor, másrészt elromlott. Nem szív. Vagy nem fúj. Nem is tudom.

Irigykedem a boldog kétgyerekes anyukákra, nálunk nincs ilyen szerelem egyikük között sem. Bár már azért javult a helyzet, sőt, mostanában Hanna hisztijeit elfújták. Remélem, nem jön vissza.

Riz, tök jó, hogy jöttél, gyere sűrűbben, néha akár az alvás rovására!!! Én tudod mennyit alszom? Hétköznap 23-24 között fekszem le, és fél hatkor legkésőbb kelek. Hétvégén ha megszánnak, akkor alhatok fél 8ig. Napközben nem tudok aludni. Ha le is dőlök, mindig eszembe jut valami, amit meg kellene csinálnom, és nem bírok elaludni. De egyébként hozzáteszem, otthon valóban ellustul kicsit az ember. Egyébként bármennyire is vágyom rá - nem szívesen jönnék mostmár vissza gyesre. Valahogy nekem kell ez a rendszeresség, és az is, hogy van miért szoknyát és magassarkút húzni :lol: Olyan igénytelenül néztem ki, amíg otthon voltam .... Rakjál képet légyszi a melírról na és természetesen a királylányokról is!!!

Na szóval az a helyzet velünk, hogy mióta a válság kitört, nem igazán érdeklődnek a házról, ezért úgy döntöttünk, hogy még egy szobát felhúzunk a szocpolból. Nem akarjuk veszni hagyni. Már itt is volt a tervező, nem sokára ad árajánlatot a vállalkozó, aztán belevágunk. A nagyszobát kettéosztjuk, így mindenkinek lesz saját kuckója. A miénk lesz az új szoba, a kettéosztott Marcié és Hannáé, a mi régi hálónk meg a Levié. A nappalit meg a konyhával egybe akarjuk nyitni, szóval vannak itt tervek kéremszépen, de nem tudom, hogy fog sikerülni a megvalósítás. Szóval egyenlőre maradunk itt. Akkor meg aztán olyan hatalmas lesz a ház, hogy majd azért nem tudjuk eladni. De lehet, ha megcsináljuk a saját szájízünkre, akkor már nem is akarjuk.

Még valamit ela akartam mesélni. Képzeljétek, a Levi csoportjába jár egy kisfiú, akivel valahogy nincs minden rendben :cry: Azt mondja a gondozónő ,hogy már voltak több orvosnál is vele, de állítólag nem mondanak az anyukának semmit. Egyidős pont Levivel, de nem tud beszélni, egyedül enni, nem játszik senkivel, rácsos ágyban alszik, nem is lehet vele kontaktust teremteni. A gyerekek nagyon aranyosak, elfogadják, de ami miatt leírtam az az, hogy a gondozónénink mennyire aranyos vele. Tegnap pont a bölcsinél voltunk délután, és már csak az a kisfiú volt ott, kint voltak az udvaron. És láttam messziről, hogy a gondozónénink hogy dajkálta, puszilgatta. Szóval nálunk ilyenek a gondozónénik. Örülök is neki nagyon!!!

Na most rohanok tovább.

sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Na szóval a bölcsis sztorit csak azért meséltem el mert olyan sok helyen olvasom, hogy milyen bunkók az óvónők meg a gondozónők. Lebutázzák meg hülyézik a gyerekeket, meg van aki csak a kislányokat szereti :shock: :shock: Szerencsére nekem mindenütt jó tapasztalataim voltak. De szerintem inkább Pesten jellemző, hogy nem a legjobb szakemberek dolgoznak az ilyen rosszul fizető munkahelyeken. Csak szomorú, hogy ők nevelik fel a gyerekeinket.... Apropó mit szóltok a 2 évig tartó gyeshez???? Basszus örülök, hogy mi már túl vagyunk rajta, bár szerintem akkor júliustól a mi gyesünket is elveszik :mrgreen: (mármint akinek nincs második bébi)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Anita

Nagyon sajnálom hogy ennyi baj van. Remélem már ne lesz több betegség, most már itt a jo idő.
Szerencsére nincs semmi baj, a gyulladás elmúlt, meg plusz azért fájt már jo ideje mert jo nagy petéket növesztek. A mostani 2x akkora mint a normál. EZ mitől van? Na mind1 az a lényeg hogy nincs semmi, mert már ugy be voltam parázva. Karácsony után már ugy fájt hogy a hátam is fájt rola meg az ájulás kerülgetett.

True

Ez szerintem is felháborító! Nem lest gyed csak 1 évig, de azt is mondták hogy gyes is munkaviszonyhoz lesz kötve. A családi potlék sem lesz 1 gyerekre.....aztán meg csodálkoznak hogy fogy a magyar, persze a négerek egyre többen vannak, remélem ők sem fognak semmit kapni, vagy ha igen cigánynak vallom én is magam.

Tetű: Nálunk még nem volt, mármint a családban, gondolom hogy milyen család lehetett.

megyek mert mano itt rugdos....

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok

Képzeljétek, egész héten nem volt Levin pelus. Baleset alig, viszont nem is szól. :shock: Tartogatja a végtelenségig. Nem tudom, most mi lesz, ha megy a bölcsibe, oda muszáj ráadnom a pelust, akkor viszont bele is fog pisilni. Ehhh ördögi kör ez.

Na pusz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló csajok!

Bocsi,hogy nem írtam,de vendégeink voltak,itt volt a nagybátyám Németországból,plusz kapott SRF egy biciklit. :D

4 kerekű bmx fazon,a fiús verzió természetesen apuka ment el megvenni és valahogy feleslegesnek vélte a kis kosarat az elején és a babaülőkét a hátulján,így síma fiúbicajt kaptt a kis bébilány.

A jóidőre tekintettel a nyúl már meghozta és így délelőtt is és délután is bringázni kell,ha tetszik anyunak ha nem, kit érdekel hogy lesz-e ebéd vagy sem.persze még csak ül rajta,próbál tekerni,de még sok sok tanulnivaló van rajta,emlékszem a motorozást is tanulni kellett :lol: így hát ül a bicajon és hajt mint egy hajcsár:
Anu toljál engem,gyorsabban,ne állj meg!
Szóval kapom rendesen.

Apu meg kap egy igazi bmx-et úgyis úgy néz ki,mint egy ős bmx-es fiú,használtan veszek neki egyet a "nyúl" pénzemen,amit a nagymamámtól és anyuéktól kaptam előre a "nyúlra" plusz amit összetúlóráztam. Már megint nem tudom hogy miért nem magamra költöm,de a körmöm most király és levágattam a hajam,totál szőke,viszont a kilók ugyanott és ugyanannyi 64,itt a tavasz,nagyobb a belem,mint a bögy :lol: :lol: :lol: bocsi a szavakért,de ez az igazság,szóval mindegy nem vagyok egy béjváccs bébi,de már közelít :lol: :lol:

True,
Éppen ma írtam egy levelet a főnökömnek,munkáltatói kölcsön ügyben. Mi is lakástújítunk :lol: :lol: szinte alap,hogy a két metálgitáros és kedves egymásra hangolt nejeik ezt veszik a fejükbe... :lol: :lol:
Persze mi nem új szobát építünk,sajnos gyalázatos a festés,pedig csak 3 éve lett festve,a fürdőszobát muszáj megcsináltatni és a minikonyhámba szeretnék egy fali sütőt és főzőlapot...villanyszámla ide vagy oda így is sokat fizetünk,a főzőlapot meg tök jól tisztán lehet tartani, na meg meguntam a nemigazán praktikus,de eleinte annak tűnő mindenhol járólap verziót ezért laminált padlót szeretnék dió színben és fehér falakat ez lenne az új dizájn. Ezek a tervek,nyárra. Remélem kapunk lóvét és akkor a nyári szabiban indulás,lakásfelújítás ezerrel,így nem nyaralunk,de nem is baj eddig sem nyaraltunk,csak fesztiválok voltak,ill.nekem még az sem az utóbbi 3 évben,bár Hegyalja fesztiválra mennem KELL mert lesz Machine Head és én imádom.
Réku meg megy a mamához.
Ügyi a Levigyerek,Rékának volt egy alvásközbeni balesete a héten...még nem száradt meg a matrac :shock: majd megfordítom azt kalap.

ja tök király brokkolilevest főztem meg vitaminsali volt cukkini retek,paradicsom benne,röszti,meg püré,meg szezámos husi,tök jól nézett ki a menü,a vendégek is ették,még a konyhában a romok.

Holnap végre melózom,bár még 3-4 méter fikusz lóg a kölök ormányából, bocsi csajok ma vulgáris vagyok.
A doki szerint mehet,szerintem kevésbé mert még köhög...(ja True most antibió helyett Homeogénét szedett és Pro-spant köhögésre,ami sztem nem ér semmit, mármint a köhögéscsillapító..)

Jajj képzeljétek,kiderült hogy egy csomó ismétlő oltás kell a gyereknek,a Meningitec,a kókuszos szuri és még a kullancsot is akarom neki,de abból kettő kell,plusz a bárányhimlő,így elmondta a doki,hát halljátok,majd elájultam,hogy apa bmx-ének az ára lehet oltásra megy,de nem érdekel,kapja mindkettő,max rámegy a gatyóm...most jövőhéten, Réka bárányhimlő szurit kap és kullanc encephalitis ellenit,hát nem fog szeretni,de muszáj...az is eszembe jutott,hogy belököm valami bárányhimlős gyerekcsoportba...hogy essen át rajta és csókolom...de persze nem komolyan.

Na megyek iszom egy kv-t és bekapcsolom a kézi mosogatógépem... :lol:

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


jajj azt akartam még mondani,hogy MINDENKINEK PUSZI KELLEMES HÚSVÉTOT nem fogok jönni kb 2 hétig,mert elutazunk szerdán és köv szerdán jövünk.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: