Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi! Majdnem elfelejtettem. Ezt a miniszterelnök mondta egyszer. Sajna írásban nem megy át az ironikus hangnem, amivel ezt idézni akartam. :?

goodfairy
 
 


True

Az a vitamin rágótabletta amire gondoltam, azt 2 éves kortól lehet adni, az is aloés, vagyis annak a gyártónak a terméke. Termál vízbe én sem mennék bele mert a meleg vízben aztán szaporodnak a dolgok. De semmilyen közös vízbe nem megyek be, nekem már elég volt megtapasztalni. Inkább marad a tenger, vagy a Balcsi.

Nem is irtam hogy voltam a bőrgyógyásznál, irt fel kapszulát is, potom 6 ezer ft, ami 2 heti adag. Utána 2 hét szünet, majd újabb adagot kell vennem, utána megint 2 hét és akkor mennem kell vissza. És még irt fel ecsetelőt is, az csak 2 ezerbe került. Szóval benne van ez most 14 ezer ft-ba
:twisted: És még ez az olcsóbb fajta gyógyszer. De a javulás már látszik egy kicsit szerencsére.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Santos:köszönöm,h megemlítettél. :) Mi maradunk is egykék. :)
Nagyon sajnálom,h ennyit beteg Réka!Velünk is ez volt szeptembertől,ahogy elkezdte a bölcsit Marcika.Egészen decemberig mindent produkált,köhögött,hányt,folyt az orra,1-1 nap kivételével.Akkor írtam is,h milyen elviselhetelen volt a viselkedése is,utálta a bölcsit.Decemberben kivettem a bölcsiből,szó szerint egy csapásra elmúlt minden baja,azóta még nem is tüsszentett.Akkor beszéltünk róla,h ilyet tudnak produkálni,pszihésen.Azóte kisfiam olyan kis angyal,mint volt a bölcsi előtt.Tudom,h nem vagytok olyan helyzetben,h ezt megtehessétek,csak azért írom,h tán ez is lehet az oka.
Én azért vettem ki,mert hazajöttünk,szóval nekem sem fér bele,előre kivagyok,h mi lesz itthon,ha elkezdjük a bölcsit.

Gratulálok minden újdonsült kismamának!

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/ur[l]
tápika
 
 

 
 

Tápi!

Ezt hogy érted, hogy hazajöttetek?? Örökre?
Miért? Nem volt meló?


A te kisfiadat biztos azért viselte meg jobban a bölcsi, mert ott volt a költözés is, ez egyszerre biztos túl sok volt neki. Most meg, hogy hazajöttetek, na ez se lesz egyszerű.

Levinél biztos nem gond a bölcsi, mert nagyon szépen beilleszkedett, igaz, itthon verekednek, de ez eddig is volt. Nagyon szeret járni, illetve úgy van vele, ahogy én mindig is szerettem, teljesen elfogadja, hogy menni kell, és kész. Ha itthon van, azt is szereti, ha a bölcsiben, azt is.

Képzeljétek milyen hülye vagyok, nem mára volt beutalónk allergiára, hanem holnapra :oops: :oops: na szóval ez már nem az első eset nálam....
Bementünk azért (reggel vettem észre a beutalón), de annyian voltak, hogy már 9-kor 1 órás csúszás volt, Gabi berágott, otthagytuk az egészet. Minden gyerek ugatva köhögött és még a recepcióson is maszk volt. Délben visszamentünk, de még mindig kb. 12 gyerek volt, úgyhogy kértem márciusra időpontot.

Hát ez volt a mai napunk.
sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Igen,örökre,legalább is én remélem.Most sehol nincs meló,szerintem.ott 15% a munkanélküliség.A külföldieknek meg pláne nincs.Én nem kerestem munkát,mert a Marcika állandoan beteg volt,tehát nagyszülők nélkül nem lehet megoldani.Azonkívül nekem elég volt.Nagyon hiányzott minden.Az sosem lehetne az otthonom.Még a rossz is tud hiányozni. :)
Nem a költözés volt a gond,hisz több,mint fél évvel előtte költöztünk ki,mielőtt a bölcsit elkzdte volna,inkább a nyelv,hisz akkor kezdtük már őt éteni,ő is minket.És sztem nem is segítettek enki beilleszkedni.Nagyon sok gyerek volt,kevés dadus.Ez egy elég jó bölcsi ,de sztem nem bánnak jól a gyerekekkel.És még ki tudja mennyi gondja lehetett szegénykémnek.Van olyan gyerkőc(főleg az egykék),akik nem értek meg még a bölcsire és nagyobb igényük van még anyával lenni.:)
No igen,nehezen szokik vissza,gyakran említi,h mehetnénk már haza. :) És apa is hiányzik neki,mert ő maradt,amíg van munkája.Sajna arra a pénzre nagy szükségünk van. :(

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/ur[l]
tápika
 
 


Sziasztok

Tápi, sajnálom, hogy így alakult. Főképp, hogy szétszakadt a család. Marcinak így duplán nehéz lesz az egész, sajnos, tapasztalatból mondom. Az én Marcim is bizonytalan helyzetben volt 3 évesen (apja vidéken melózott, mielőtt bölcsibe kezdett járni), ezt ők még nem értik meg, nagyon félnek, hogy anya is eltűnik a szemük elől, és többé nem jön értük senki. Ezért az én fiam 1 évig üvöltött minden reggel a bölcsiben. Sőt, ha vegyes csoport volt, még az oviban is és időnként még a suliban is előfordult, hogy pityeregve ment.
Megértem, hogy a kinti bölcsiben nem voltál nyugodt, amikior otthagytad, hiszen a nyelvet sem tudta, és ha sokan voltak, nem tudtak úgy foglalkozni vele. Mert ez benned dől el, ha te nyugodt vagy, hogy jó sora lesz, és jól fogja magát érezni, akkor ezt a gyerek is megérzi, de ha viszont te sem érzed úgy, hogy biztonságban van, ő sem fogja. Tényleg furcsa dolog ez, annak idején nekem majd megszakadt a szívem, hogy a gyereket be kellett adni a bölcsibe (pedig már majdnem 3 éves volt), és ezért volt ő is ilyen labilis. A kicsiknél már egészen más a helyzet, szóval ezért (is) jó a többedik gyerekeknek.

Ja, mi itthon vagyunk,, Levi kicsit náthás, de már megbántam, hogy nem vittem bölcsibe, kb. pont a határán van, hogy mehessen. De a kedve jó nagyon, egész nap rohangál, játszik. Más így simán beviszi. Dehát nem tudtam, hogy merrefelé billen a dolog. Így most táppénz, ami nagyon nagy szívás nekem, mert a gyesből számolják, kb. 500 ft/nap.De ez nem lenne gond, ha valóban beteg lenne, de így, majdhogynem feleslegesen.... Dehát ezt nem lehet kiszámítani.

Na megyek, mert megyünk vele fodrászhoz, végre eljutok oda is :)
Sziasztok
Többiek?????????????????????????????????????????

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Vagyok,vagyogatok :? mikor hogy,tegnap pl szörnyű migrénem volt,kínai balzsamot s borogatást tettem csak a fejemre,éjjel alig aludtam megint anniyra fújt a szél...
Nemsokára jönnek a barátnőmék s elmegyünk a színházba,esküvő kiállításra.Szerencsére kicsit jobbak már a délelőttjeim,de este még mindig K.O. :? :cry:
Laura ügyesen kirakózik egyedül,végre :P kicsit folyik az orra de nem vészes.

Ildi,ilyenkor ha beteg a gyerek "szó" nélkül eljöhetsz táppénzre?Van aki megcsinálja helyetted a dolgokat?
Nincs paprika tvnk,nem is bírom nézni a kajás műsorokat,semmit de semmit nem kívánok,de valamit mindig eszem hogy jobban legyek,leginkább pogit,vajas kenyeret.....na meg bobozos kóla lájtot,az segít böfizni :P
Kiváncsai vagyok mire lehetnek allergiásak a gyerekeid.

Anita,mi volt tegnap?

Timi,nekem hozol majd egy olyan aloés slip-et?Köszi!
Mikor Lauval terhes voltam csak a Balcsiban s a tengerben fürödtem,nem mertem ilyen álló pangó meleg gyógyivízbe menni.

Santos,Rékának jobbulást,remélem kiderül mi a baja.

Hetti,akkor soha többé műköröm?

Na megyünk,remélem lesznek szép csokrok is.

Ui.:tessék képeket feltenni,az előző oldalon egy darab sem volt :shock:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Melinda

Hát most nagyon úgy vagyok hogy nem akarok többet, majd megcsinálom én, persze nem műkörmöt, csak kifestem meg én is tudok rá olyan porokat meg miket tenni dísznek, csak kérdés meddig bírja majd mert mindig letörik. De nemigen szeretnék megint gombát.
Én is az elején alig ettem valamit, néha volt hogy ezt azt megkívántam, pl gyros, flekken. :)

Ildi

Mit csináltattál a fodrásznál? Akkor Levi jobban van?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok

hűűű de el vagytok tűnve.... Jöttem durrogni. Múlt héten, mikor elvittem Levit a dokihoz, kértem tőle, hogy írjon neki antibiotikumot, mert hallottam a köhögésén, hogy mi lesz a dologból, ismerem már a gyereket, nem akartam kitenni annak, hogy megint betegebb legyen, és hát ugye mostmár nem érünk rá 2 hétig lábadozni... Mondta, hogy nem kaphat antibogyót, mert januárban kapott, és sok lesz. Gondoltam, megvárjuk, amíg betegebb lesz. Nincs nagyon rosszul, de reggel meleg volt, és a szája is olyan kis büdi betegszagú, gondoltam visszaviszem, nézze meg. Erre? Tüszős a mandulája. Marha dühös vagyok. Kezdem ezt már unni. Úgyis itt a tél vége, szegénykék ilyenkor már úgy le vannak merülve, tudtam, hogy gyógyszer nélkül nem fogjuk megúszni, csak az a kérdés, miért kell mindig addig szenvedtetni, amíg..... Áhhhh. Na mindegy, szerdától a férjem váltott műszakban lesz, délután 4-re megy, úgyhogy akkor már tud rá vigyázni. Fene megeszi...

Linda: paracetamolos gyógyszert vehetsz be bármikor a terhesség, még a szoptatás alatt is. Panadol, ilyesmi. Ne szenvedtesd magad, mert az a babának se jó. Eljöhetek táppénzre, a főnöknőmnek is van egy 4 éves kislánya, tudja, mi a helyzet ezzel, épp most hiányzott ő is két hetet. Csak a pénz miatt gáz, ez az egy hét nekem most kb. -10ezer.

Hetti: vágattam, de ez a fodrász is jól megkopasztott. Nem értem én ezeket a fodrászokat, ha rászabadul egy hajra addig nyírja, amíg van mit. Legalább jól kiritkított, de akkora lett, hogy össze se bírom fogni hátul :( Viszont tök olcsó, és eszméletlen gyors kezű, úgyhogy nemsokára megyek hozzá egy többszínű melírt belerakatok. Levi is eljött velem, olyan jó kisfiú, egész végig ült a széken, aztán már láttam, hogy nagyon kornyadozik, az ölembe vettem, ott meg elaludt :shock:

Most is alszik, legalább hamarabb gyógyul.

Na én meg kivasalok, van egy regiment.

Sziasztok, és írjatok már! Jubi te meg hova vagy elveszve?

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Ildi! A mi dokinénink is ilyen, hogy csak végső esetben ír fel antibiotikumot. Mindig azt mondja, had küzdjön kicsit a szervezete. Az én volt fodrászom is ilyen, ha azt mondtam neki, kicsit igazítsa meg, kb. felére levágta. :evil:

Tápika!
Sajnálom, hogy nem jól alakult a kintlét, és az is nagyon rossz, hogy elszakadtatok a párodtól. Tavaly az én párom is sokat dolgozott a Dunántúlon, csak hetente jöttek haza és Manó is nagyon rosszul viselte.

Linda! Az UH-on azt mondták, hogy kissé nagyobb Manó mája a normálistól, de ez elhanyagolható. A bőrgyógyásznál meg amit kapott gyógyszer attól hasmenése van, hányt, étvágytalan, rosszkedvű, ja és ráadásul májfunkciózavart okoz. :( :evil: Szóval mától nem adom, majd csütörtökön visszamegyünk, hogy írjon fel másikat.

Jubi tényleg elhagyott bennünket. :(

Na megyek, törpék felébredtek.

Szép napot mindenkinek.

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Minden beteg babának jobbulást Kívánunk!!!!!!!!!!! Csak betegek ne legyenek a gyerekek. Múlt héten cicám hányt, most nem tudom, h vírus volt-e, vagy csak elrontotta a gyomrát. De este 21-től hajnal 3-ig jött belőle. Ez szerdán volt, és csütörtökön nem is ment bölcsibe. Pénteken még délelőtt kába volt, mert alig aludtunk, de hála d.u-ra ismét a pici Dórikám volt. Hétvégén persze még lightos kajákat adtam. Ilyenkor az a rossz, h minden rezzenésre annyira figyelek, h tiszta gyomorideggel feküdtem le. Azóta hála nem volt semmi. De most valami hányásos-hasmenéses vírus van. A probléma, h ezt nem lehet semmivel elkerülni. Nincs ellene semmi.
Képzeljétek! Holnap lesz bölcsiben farsang. Dórikám angyalka lesz ha megengedi, h felöltöztessék. Megint d.e lesz, így szülők nem láthatják. Max remélem lesznek fotók. De még semmit nem fog fel belőle. Annyira baba még.

Linda!

Nem hiszem, h talizunk, mert apa azt mondta, h nem hiszi, h elmozdulunk Kehidáról. Úgyhogy nem tudom akkor mi legyen. Hogy vagy arany-almám? Én most nem vagyok a csúcson, mert nagyon fáj a szeméremcsontom. De elviselhetetlenül, és + még nagyon fáj a köldököm felett is. Olyan mintha feszülne a hasam. A gondom az, h nem emlékszem arra, h Dórinál volt-e ilyen problémám. Mindenesetre szerdán megyek dr-hoz, akkor többet tudok. Kiváncsi is vagyok Pannára, h milyen fekvésben van. Mert lehet attól érzékeny a hasam, mert a medencében fekszik. Tehát vízszintesen. Remélem a végére befordul Nekem. Feltudod fogni, h terhes vagy????? Nem is kérdeztem még. Érzel valamit a nemével kapcsolatban? Dórikám édesem szokta mondani: ANYA! NEM FÁJ A KISTESÓD?????? Szoktam neki mondani, h vigyázzon nehogy megrúgjon, mert fáj a hasam akkor. Ilyenkor megpuszilja. Nem tudom mennyire tudatos ez Nála, de imádom amikor megsimogatja a pici kezével. Mostanában mindig írogatom amiket mond. Tudod írtam, h múlt héten hányt. Mit mondott erre? ANYA! KÖPTEM A TAKARÓMBA! Elég brutális volt.

Anita!

De akkor most ti jól vagytok?

True!

Sajnálom Nálatok ezt a betegséget. Valóban egy próbát megérne, h ti is szedjétek az Aloét. Legalábbis azt a kids rágótablettát amit én is adok Dórinak. 120 db van benne. 2 éves kórtól lehet adni. Persze ezt a vizes fürdőzést megkérdezem a dokitól, de nem tervezem, h 10-15 percnél több időt bent legyek a vízben.

Jubi, Edit hol vagytok??????????

Most teszek fel pár képet. Még karisat is teszek fel :lol:

[KÉP] Nagy kedvence [KÉP] [KÉP] [KÉP] [KÉP] [KÉP] [KÉP]

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok

Timi, de jó, hogy raktál fel képeket!!! Én sajnos nem tudok, mert elromlott a fényépezőnk :cry: Olyan régi típus, hogy már nem is lehet hozzá alkatrészt kapni. Így halogatjuk, hogy vegyünk, bár úgyis az lesz a vége. Dóri jól megnőtt!!! És milyen kis husis!!! Ezért (is) jó a nagytesó!!! Nálunk Levi állandóan mondogatja, hogy majd táncol a farsangon, és a kisgitárral szokott gitározni és énekelni (VERDAAA- KATASZTRÓFA VERSENYAUTÓ ..... ilyesmiket :lol: :lol: ) és mondja, hogy majd farsangon fog gitározni és beöltözni. Dehát ő már kettőt végigült, sőt tavaly is, de arra már nem hiszem, hogy emlékszik.


Köszi az ajánlatot, lehet, hogy jövőre fogom adni, de most amiket elkezdtünk, azokat be akarom fejezni. Egyébként tesz-veszen azt a forever kids-et 2500-ért árulják. Te mennyiért tudod hozni? De ahogy utánanéztem, nem igazán más az összetétele, mint más vitamintablettának. De ettől függetlenül sokan mondják, hogy jó.

Dóri tökre vegyes gyerek. Emlékszem, nekem is sokat fájt a hasam teteje, olyan furcsa, zsibbadt érzés, nem?

Anita! Azt még nem írtad, hogy miért kellett Manóval bőrgyógyászhoz menni! (Legalábbis nem emlékszem rá...)

Ma zöldbablevest és túrógombit főztem.

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ja, Timi még azt akartam mondani, hogy nálunk minden ilyen délelőtti programra meghívják a szülőket. Nem tudsz elkéretőzni, hogy megnézd? Én mondjuk nem tudnék, mert másik városban vagyok :cry:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Tegnap fogorvosnál jártam,szerencsére kaphattam érzéstelenítőt,így este 9-ig zsibbadtam,egyenlőre gyógyós tömés van bent,majd csak egy hét múlva tesznek bele rendeset,ha addig nem lesz vele problém,de hál'Istennnek nincs,nem fáj azóta sem. :P Hülye érzés volt este olyan fél pofával vacsizni. :?

Timi,tök jók a képek,tényleg jó nagy Dóri!
Most hogy is jöttök?Péntek szombat vasárnap?Vasárnap is talizhatunk mikor indultok hazafelé.....
Nekem Lauval sokat fájt a pocim,már mikor kezdett nőni,állandóan feszült,bekeményedett.sokat pihentem.
Jelenleg,stangálok,ide oda,úgy érzem magam mint egy viziló az állandó pufffadástól :roll:
Fura hogy nekem is mindjárt 2 gyerekem lesz.

Ildi,köszi a panadolt,még 1x,nem fogok még egyszer szenvedni az bizti.
Nálunk csilis bab volt,tésztával szeretjük,Lau csak tésztát és kukoricát evett,mikor babot is akartam tenni a tányérjára sírt hogy NEEMM KÉEEK BABOT,APA SZEJETI :lol: Gondoltam ma sütök valami szárazat islert vagy linzert,már egy hónapja :!: nem sütöttem,de mire odaértem megintcsak nem volt kedvem.....

Jobbulást a betegeknek!

Légyszi valaki írjon olyan HABfürdőt amitől igazi nagy habok lesznek a kádban,köszi :wink:

Laura legkedvesebb játéka mostanában ez a kirakós "pázül",az a 16 darabos amit lehet kapni a teszkóban,300 ft ért,imádja s nagyon ügyesen kirakja őket egyedül,én van hogy eltévesztem :roll: Akartam venni még neki párat,de mikor mentem egy darab sem volt :x :x

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Timi,jók a képek,jó ki husika Dóri tényleg...
Linda, én 2 szer voltam fogorvosnál életemben a terhesség alatt és után a bölcsességfogam zúzták szét,nagyon nagyon rossz volt,így elsőre pont a legbrutálisabbat megtapasztalni...részvétem...de legalább nincs lyukas fogad...


Réka (nem akarom elkiabálni) egycsapásra meggyógyult,holnap már mehetünk a bölcsibe...(szeretném azt remélni,hogy az echinacea segített (köszi Quito ezúton is)) Pénteken sulifarsang,estére visszamegyek ruhatárosnak,meg gardírozom a nagy lovakat :lol: :lol: :lol: hozzák majd a barátnőiket azután volt tanítványokkal megyünk bulizni,most lesz az 5 éves osztálytalálkozójuk egyben tök várom már a sztorizgatást...

na én is mellékelek képet,Réka tök szépet rajzot (Apát ábrázolja a kép,szerintem nagyon is felismerhető az emberábrázolás...le is döbbentem,hogy ilyet tud...na most jól kibüszkélkedtem magam :lol: Kép Kép

na puszi,Jubi jól el vagy tűnve

többieknek is köszi a gyógyító energiákat :lol:

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Csak beugrottam Zsuzsinak boldog névnapot kívánni :lol:
és azonnal muszáj mennem aludni,szörnyű ez az álomkórság......(még jó hogy megtehetem)

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, vagyis önhibámon kívül történt...rossz volt a laptopom, a Páromét meg csak későn este tudtam volna használni, ahhoz meg már nem volt energiám. EGyébként meg jó is volt egy kis netnélküliség, legalább biztos lehetek benne, hogy nem lettem függő :wink:

Santos!
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!

Linda!
ÓRIÁSI GRATULA A POCAKLAKÓHOZ!!!! Néhány hét, és jön a "terhesség" legjobb időszaka! Nekem a középső trimeszter mindig remekül telt :D

A lányoknak hogy megnőtt a haja (Dóri, Réka)! Réka igazi kis művész, Jazi még csak az arcnál tart, de már van haja is :D

Mi nagyban készülünk a holnapi ovis farsangra. Dani ninja lesz - még most fogom megvarrni a jelmezt -, Jazi is beöltözik, szürke kiscica lesz. Ezt még annak idején Beninek varrta Anyukám, de minden gyerek ki tudja használni, ezért jó az uniszex jelmez. Beniéknél a múlt héten volt farsang, ő arisztokratának öltözött (cilinder stb.). Illett hozzá, egyébként is tipikus "grófúr" :D Holnap délután még lesz neki egy nehéz matekversenye is, nagyon sokat készült rá, remélem lesz eredménye, de ez nagyon nehéz verseny (Zrínyi Ilona matematikaverseny). A múlt héten különdíjat kapott egy karaoke versenyen, tegnap pedig megnyert egy matekversenyt. Szóval igazi kis "versenyló" :D A bizije csupa ötös lett, ráadásul minden tantárgyból kapott dicséretet is. Pedig itthon nem is tanul, elég egyszer elolvasnia v. hallania valamit, megjegyzi. Na, ennyit az ömlengésről :oops: :lol: :D
Amióta nem írtam Dani megtanult olvasni - Beni tanítgatta -, Jazi pedig egyre csak dumál. Olyan szavakat használ, hogy "tehát", meg "szpeciájisz", nagyon kis cuki.
A tavaszt már nagyon várjuk, nálunk óriási hó van napok óta. Kíváncsi vagyok, ha elolvad, mekkora lesz alatta a crocus. Jöhetne már a tavasz, nagyon ki vagyok rá éhezve.

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Santos! Nagyon boldog Zsuzsi napot, így utólag. :D Nagyon szépen rajzol Réka, Manó a közelébe sem ér.

Jubi! De jó, hogy tudtál jönni. :D Én is így voltam vele, mikor majd' 1 hónapig nem volt net, legalább tudtam, hogy nem lettem függő. Ja, meg egy csomó halogatott házimunkát megcsináltam azalatt az idő alatt. :oops: :) Gratulálok a fiúknak nagyon ügyesek, Beninek pedig nagyon szorítok, ez egy igazán komoly megmérettetés, anno az öcsém is indult. Én is imádtam a matekot, voltam több versenyen is, de igazán komoly eredményem nem volt. Jazi is nagyon ügyes a rajzolással, mint írtam Santosnak is, Manó még csak firkál. De azt szereti, ha én rajzolok neki, csak sajna a pálcikaemberen meg a műszaki rajzon kívül más nem megy. :(

Ildi! Igazából nekem kellett mennem bőrgyógyászhoz, mert amióta a Clostilbegytet szedtem, még 2005-ben (mivel nem maradtam terhes) nagyon csúnya "ragyás" az arcom. Mostmár, hogy Kokó sem szopizik egy ideje és másik baba sincs kilátásban, gondoltam elmegyek. Kaptam gyógyszereket, meg arckrémet, azt mondta a dokinő, hogy a zsírmirigyek vannak begyulladva, azért ilyen csúnya. Manót pedig azért vittem, mert néha az ajkai körül apró, tűszúrásra emlékeztető piros pöttyek vannak. Először azt hittük, hogy a cumi, de ugyebár már több hónapja nincs cumi és még mindig előjön kb. hetente. Azt mondta a bőrgyógyász, hogy valszeg valamire allergiás, úgyhogy majd megyünk allergológushoz.

Timi! Igen, végül is jól vagyunk. Igazából eddig is jól volt Manó, legalábbis tünetmentes. Nagyon szép Dóri, Manó is kb. ilyen testalkat. :D

Linda! Manóval nekem is sokat fájt a hasam az első időkben. Mikor kiderült, hogy kismama vagyok akkor is azért mentem el dokihoz, mert már 1 hete iszonyatosan fájt a hasam. Manó is szereti az a fajta kirakót, és olyan édesen próbálgatja a helyére tenni.

Képzeljétek el, tegnap Manó mondta, hogy ne adjak rá pelust, hanem "kigatát" (kisgatyát). Szerintetek kihasználjam az alkalmat, és próbáljuk meg? Igazából az utóbbi időben volt már, hogy belekakilt a bincibe, de magától nem szól, hogy menni kell, csak ha épp "elkapom", akkor sikerül.

Na mennem kell, Kokó felébredt.

Szép napot mindenkinek.

goodfairy
 
 


Zsuzsi! Boldog névnapot!

Anita

Szerintem is próbáld meg, jó alkalom lenne. Mi még sehol nem tarunk. :oops:

Jubi

Nagyon ügyes akkor a fiad, az jó ha mindent megjegyez, sokkal könnyebb a dolga, mint annak, aki magol. Szerencsére nekem is mindig könnyen ment a tanulás. Na a matekról ez nem mondható el, mert utáltam.

True

Még mikor kisebb voltam engem is megkopasztott a fodrász, mondtam is hogy jó fiús lett. Aranyos lehetett Levi ahogy elaludt az öledben. :)

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Anita!

És Timi is, sajnálom, hogy nem jutott előbb eszembe, olyan pöttyök Levinek is szoktak lenni, valóban lehet allegia miatt, de fogjövés miatt is, mert akkor más a nyál kémhatása. Levinek most jött ki múlt héten.

Nézzétek meg ezt:

http://vtv.battanet.hu/mese.shtml

Nálunk mostanában ha nem fáradtak, végtelenségig hallgatnának mesét. Így szégyen-nem szégyen
:oops: :oops: néhányat lejátszok nekik... Nagyon aranyosan mesél ez a csajszi. Imádják.

Jó hétvégét mindenkinek

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Majd jövök. Most csak egy gyorsan jöttem Lindához!


Linda!


Fánkkal kapcsolatos a gyors kérdésem. Láttam a recidet és azt szeretném kérdezni, h a 3dl tejből veszem el azt az 1 dl amit az élesztővel futtatok, vagy akkor összesen 4 dl tej kell a fánkhoz?

Ma jönnek vendégek, és megszeretném csinálni. Remélem tudsz segíteni.

Köszönöm: Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi! Én a múltkor megcsináltam a fánkot, de nekem nem jött ki a reci úgy! Ezen csodálkozom, mert úgy emlékszem, egyszer már tavaly megcsináltam, és akkor jó volt, de nekem most nemhogy nem lett ragacsos, hanem tök kemény lett. Így kerestem a neten fánkrecepteket, nem emlékszem már pontosan, de azt tudom, hogy kevés olvasztott vajat is raktam a tésztába és sokkal több tej kellett bele. Nézz utána a neten. puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!
Rég nem voltam :( Holnap visszaolvasok, mert be sem kukkantottam :oops: :oops:

Kicsit magunkról :oops: aztán holnap írok Nektek :)

Elkezdtem a hozzátápit (több okból is) ugyanúgy kicsit hamarabb, mint Katánál. Alma, répa, őszin túl vagyunk. Ma sütőtöklevet adtam Dávidnak, nem annyira jött be. Egyébként kapásból pürét adok neki és csak üvegeset. Müllerbe vettem Hipp répát, aminek nagyon örültem, mert nem lehetett eddig nálunk kapni. Hamburgban nézegettem ezeket és teljesen más kínálat volt, mint itt. Vettem még: cukkini-krumpli, brokkoli-krumpli, alma-körte Hippek.

Képzeljétek Dávidnak jön alul a 2 foga. Katának 10hósan jött. Már régebben gyanús volt, aztán tegnap nézem, hát alul a jobb majdnem kijött és a másik oldalon is fehéredik. Aztán mára mind a kettő áttört. Semmi előjele nem volt :) A kaki kicsit büdibb, meg erősebb sárga volt, de nem bizti, hogy ettől. Nekem 6hósan jött a fogam, férjemnek 10hó fele. Tök érdekes, ahogy öröklődnek a dolgok. Katának ráadásul a felsők jöttek először.
Félek is, ugye előrébb vagyunk 4 hónappal, nehogy megharapjon a kislegény.
Amúgy Dávidka állandóan hasra fordul és úgy van egész nap, négykézláb hintázik (Kata sosem csinálta) állandóan és olyan gyorsan nem igaz :)

Katával is oké minden, sok mindent beszél, ragoz. Bilizünk. Elvagyunk. Élvezi a havat és szánkózást, de várjuk a jobb időt :)

Na megyek, holnap tényleg! jövök, remélem kismamák jól vannak,
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Ildi! Nálunk is ez van. Manó képes lenne szerintem órákon át mesét hallgatni. Ezért is vettem meg a "Minden napra egy mese"-t, így elfogadja, hogy este egyet mesélek.

Edi! De jó, hogy tudtál jönni. :) Nagyon ügyes Dávidka. Azta, fogak? Már? :idea: :shock: Kokónak is hamar kijött még nem volt 6 hónapos - a dokinénink meg is lepődött - de ez igen korainak számít. Szerintem nem fog harapni, Kokó sem harapott csak később 9 hónapos korában. :roll:

Voltunk ma belgyógyásznál Manóval. Kezdem azzal, hogy kiderült nem is gyerek belgyógyász, rosszul mondta a recepciós, mikor bejelentkeztünk. De tök rendes volt a dokinő, megnézte a véreredményt, és most jön a lényeg. Képzeljétek el, hogy ez a magas májfunkció érték gyerek korban normális. Merthogy, az eredményen a felnőttek referenciaértékei vannak, a gyerekeké más, magasabb. Azt mondja a dokinő, hogy ezt úgy kellett volna, hogy mellé írják a gyerek referencia értékeket is, és akkor látszana, hogy ez normális. Legalábbis Szegeden, ahol ő praktizál így csinálják. De azért holnap bemegyek a kórházba, ott ajánlott ez a dokinő egy gyerek belgyógyászt, állítólag nagyon profi, megmutatom neki is. Ja, és még annyit mondott, hogy viszont a gyerek nagyon vérszegény. Mondtam neki, hogy az volt, kapott vasat, most azt mondta a dokinénink, már nem kell neki. Erre mondja, hogy nem vashiányos vérszegény, hanem vérképzőszervi vérszegény. Erre folsvat kellene kapnia. Na ezen tök kiakadtam, mert ráadásul amikor vették tőlük a vért, akkor a kórházban mondta a dokinő, aki csinálta, hogy vérszegény a gyerek. Szóval holnap v. holnapután kórház és megkeresem ezt a dokit.

Szóval ennyi a történés, azért nagyon megnyugodtam.

Jó éjt mindenkinek.

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Már megint nem jöttem, el is felejtettem ma fórumozni :D
Anita!
Igen a vérképen a felnőtt értékek vannak, mindig mondja nekünk is a doki, nekünk is szokott lenni pár csillag ilyen leukocita ilyenek, szóval nem érdekel. De kicsit szerintem vérszegény Kata, most adom neki a Béres cseppet cebionnal, ártani nem árt. Meg megint utánanézek vastartalmú hamiknak. De nem panaszkodhatom, mert Kata nagyon jól eszik, husit imádja és a leveseket. Igaz joghurt nem nagyon megy, actimel pár napja egy lecsúszott...na mindegy emiatt meg amiatt, hogy nem iszik eleget vagy nem tudom, de bogyózik. Nem erőlködik nagyon szerencse. Most vettem neki üveges spenótot, mert azt én nem eszem. Nehéz ügy, mert én sem eszem jó pár dolgot, de a gyerekeknek meg adni kell.
Visszatérve Anita Rátok, jobb ha utánanézel a dolgoknak, igazad van menj utána. És miből látták, hogy ez vérképzőszervi vérszegénység? 2 éves korban voltunk vérvételen, vas szérum rendben van Katának, de a vasraktárja min. feletti, ami jó lenne, ha feljebb menne, mert betegség esetén a szervezet használja a vasat és neki nem sok van. Meg az nem tetszik baromira, hogy a szeme alatt lila. Lehúzom a szemhéját pirosas, tehát ez jó jel, de a lila nem tetszik. Mondjuk nekem is lilás...Na nem panaszkodom... Mkinek van elég baja.
Na mentem hunyni :)
Edit
Shrek nézés közben (Dávidkát csak a kép miatt tettem oda :D ) Kép

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Anita,nem semmi ez a kórházbajárás,s milyen érdekesen derülnek ki a valódi dolgok :roll: de legalább tényleg megnyugodtál egy kicsit :wink:
Launak nem lehet mesélni,egyenlőtre csak a képek érdeklik,persze én a magam szavaival közben mesélek,de úgy hogy felolvassam az nem tetszik neki.

Edi,de jó hogy benéztél,nagyon aranyosak egymás mellett a gyerekek,milyen furi hogy Kata cumizik :lol: Lau abszolúlt nem néz tvt,semmien mesét....de nem is bánom,mostanában tök jól elvan egyedül,ma reggel pl a fél doboz sudokrémet rákente a nagy autójára :shock: pesrze én nem figyeltem ,mert probáltam még egy kicsit hunyni reggel 7 kor.
Most pedig az etetőszékébe ültet minden állatot,s eteti őket :lol:
Ma délután én is filmezni fogok,kaptam egy csomó dvdt.
Délután meg el kéne menni vásárolni,de mióta roszul vagyok,utálok boltba menni.

Tegnap visszamentem a fogdokihoz,sajna nem lehettte még betömni a fogam gyökérkezelést csinált,most még egy hétig gyogyitömésem van...fú tuti egy vagyon lesz...
Milyen kajákba van kálcium,vagy vegyek külön kálcium tablettát?
Senki nem írt jól habzó HABFÜRDŐRŐL :cry

Na megyek leteszem Laut.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Edi

Nagyon aranyosak így egymás mellet a gyerekek, Kata olyan a fürtös szőke hajával mint egy kis angyal.

Anita

Ezek az orvosok nem semmik. Az egyik olyan mintha nem is értene semmihez a másik meg milyen jól tudja a dolgát. Még jó hogy vannak alkalmak amikor kiderülnek a dolgok.

Melinda

Én is így szoktam járni mikor hamar kel fel, én meg még aludni próbálok. Volt már macskaalom szétszórás, macskakaja megevés, virágszétszórás, kirámolás...De a legjobb a cserépkályhából kirámolás, és az összes hamu a szőnyegen és a gyereken... Na azt feltakarítani...

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Linda!
Mi Baba habfürdőt használunk, nekünk bevált.

Edi!
Az én szemem alatt is lila, pedig hónapok óta szedek vastablettát. Lassan elfogyik, visszamegyek egy vérvételre, kíváncsi vagyok az eredményre. Meg nagyon fáradékony vagyok, pedig most már aludni is tudok. Majd kiderül, mi a helyzet... Esetleg próbálkozz Katánál a céklával, abban rengeteg a vas és finom is. Jazi képes egy fél üveggel megenni belőle .

Mentek holnap étterembe? Torkos csütörtök lesz, minden féláron, az akcióba bekapcsolódott éttermekben. Mi Szoboszlóra megyünk - már csak ott volt hely, amikor tegnap este asztalt próbáltam foglalni -, kilencen leszünk, ebből 5 gyerek. Mozgalmas esténk lesz :D

Megvolt az ovis farsang, amire Jazi is beöltözött:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Köszi Jubi,megprobálom majd,amúgy mi is Baba terméket használunk csak tusfürdőt,s szerintem nem igazán habzik a kádban.
Mi itthon fogunk torkoskodni :wink:Bár egyáltalán nem vagyok kívános,vagyis bocsi múltkor majd'meghaltam volna egy kis meggyért,helyette beértem egy reszi almával :P Kezdek jobban lenni napközben,csak este vagyok pocsékul,de akkor kegyetlen,gyorsan le szoktam feküdni :?
Jó hamizást!

Hetti,na azért Lau nem szokott olyan durvákat csinálni,talán ez volt az első ilyan rosszasága,de épp elég volt mindenhonnét lemosni a sudokremet :?

Laura és az imádott kirakója:
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is! :lol: :lol: Csak lightosan. Most van egy csomó bajom: hemoglobinom alacsony, fáradt vagyok állandóan, feszülni szokott a hasam. Ami a legrosszabb, h fáj a szeméremcsontom. Azt mondta a doki, h az nem túl jó, mert akár császár is lehet a végén. De hála Pannával minden O.k. Múlt héten voltam dokinál, és akkor volt 930 g.

Linda!

Úgy néz ki, h akkor most nem talizunk :cry: Mutassad már ez milyen kirakó? Hol vetted? Milyen nagy Laukád is. Már nagy a haja :lol: Emlékszel, h milyen nehezen tudtam Dórit a gumira, csatra szoktatni? Most már minden reggel amikor a bölcsibe érünk, Ő mondja, h: ANYA CSINÁLJÁL 2 COPFOT! Most nézem, h te mindjárt 12 hetes leszel. Már látszik? Csináltatsz te is integrált tesztet?
Habfürdőt mi babylovesat használunk, de Dóri nem szereti a habot. Múltkor kaptunk Bettiéktől színező tablettát és beledobtam a vízbe. Elkezdett sírni, h ezt ne tegyem bele. Le kellett engedni a vizet
:roll: Nem írtál a fánkos kérdésemre semmit.

Jubi!

De drága Jazi! Te csináltad a jelmezt? Hány kiló? Államvizsgád mikor lesz?

Hettie!

Körmöd meggyógyult? Képeket mikor teszel fel?


Anita!

Hogy vagytok mostanában? Volt már valaki értelmes aki megtudta mondani, h akkor pontosan mi baja a picikédnek, és mit kell rá szedni?

Edi!

Milyen az élet 2 gyerekkel? Most már könnyebb? Szopi még van? Édesek nagyon egymás mellett. Hálózsákot is szoktál Katára adni, vagy csak a takaró? Dórikám nem engedi a hálózsákot, illetve ha ráadom amikor alszik, később leveszi magáról. Takarót meg nem tudja még magára húzni. Ezért sem alszom nagyon mélyen éjszaka, mert mindig felkelek betakarni. Fog? Nem semmi azért. Akkor teljesen máshogy fejlődik Dávidka, mint anno Kata. De ez így tök jó.

True!

Múltkor amikor írtál Anitának, nekem is írtál vmi allergiáról. Mi is ez? Fánk dolog, nekem is kemény lett, és nem értem miért.


Santos!

Kicsit későn, de BOLDOG NÉVNAPOT! Réka kobold tényleg jól rajzol. Tis is ilyen tehetségesek vagytok? Illetve tudtok rajzolni? Mert én pl még kutyát sem tudok rajzolni.

Egy bölcsis farsangos kép.


[KÉP] " Anya pici angyalkája"


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Linda! Bocsi, pedig akartam írni, mi Gabi fürdetőt használunk Manó fél éves kora óta, ez nagyon jól habzik. Próbáltuk még a Nivea-t is, az is nagyon jól habzik, csak Manónak szárítja a bőrét.

Jubi! Nagyon édes Jazi a jelmezben. :D

Edi! Az én szemem alatt is kék, főleg, ha kicsit fáradtabb vagyok. Az, hogy vérképzőszervi vérszegénység onnan lehet tudni, hogy a vasszint normális, de a hematokrit és az MCV alacsony.

Timi! Folsavat, vagy folsav tartalmú multivitamint kell kapni. Miért kell az integrált teszt? Valamiről lemaradtam? Nekem mindkettőnél fájt a szeméremcsontom végig, szerintem ez még nem ok a császárra. :roll: Bár nekem is az volt, de másért.

Manónak tüdőgyulladása van mandulagyulladással párosítva, szegény nagyon szenved. Pedig azt hittem mi megússzuk ezt a nyavalyát. Nálunk valami borzasztó járvány van. Rengeteg 2-3 éves korú gyereknek van/volt tüdőgyulladása. :(

Megyek kicsit pihenek, én is benne vagyok, eszméletlenül fáj a hátam. :(

goodfairy
 
 


Sziasztok

Bocs, de iszonyúan le vagyok maradva, nem tudom utolérni magam. Annyi mindent kellene a neten is böngésznem, de nincs rá időm. El is felejtem, mire idekerülök.Apáéknak tengernyi a melója, és egyfolytában bszogatják őket a kialakult helyzet miatt. Mintha ők tehetnének róla, hogy bűnöznek a bűnözők. A technikai feltételekről inkább nem is szólok, mert el se hinnétek.

Remélem, jól van mindenki.

Linda, mi nem használunk habfürdőt, így is tök száraz a bőrünk, és a habfürdőkben és a tusikban is van az a rákkeltő anyag, a laurith sulfate. inkább mostanában megint íratok a drnővel fürdetőkrémet.

Timi, bocs, azt Lindának szántam a szájpöttyösödést, csak véletlen a te nevedet írtam. Lassan már a saját nevemet sem tudom :(

Levi mindig bilibe kakil (csak itthon, hazahozza), de a pisit nem akarja. Fogalmam sincs, miért. Nagyon édes a kiscsávóm, olyanokat mond, hogy megzabálom. Ma fürdéskor mondtam neki, gyere tökikém, kijövünk a kádból. Erre ő: NEM VAGYOK TÖKIKÉM. ÉN KISFIÚ VAGYOK! EGY GYEREK! És teljesen biztosan tudja a színeket, nemcsak az alapokat, hanem narancssárga, lila, pink. (Ez utóbbit természetesen Hannától tanulta :lol: :lol: ) Hanna szerintem később tanulta meg, Marci viszont nagyon hamar (másfél évesen), úgyhogy ezt nem tudom, mennyire nagy szám, lehet, a tietikek már rég tudják :))) Rajzolni mi még csak csigabigát tudunk. Vettünk nekik végre kisasztalt kisszékekkel, (majd rakok fotót, ha lesz gépünk), és azóta egyfolytában rajzolnak, festenek. Nem győzöm papírral.

Na mentem, mert még egy adag ruhát ki kell teregetnem, porszívóznom kellene, (mert behordtuk a sarat, és pont tönkrement az elektromos seprűm, pedig azzal pillanatok alatt végeznék, és halkabb is,) kb. 5 adag ruhát kellene szétválogatnom, mosogatógépet bepakolni, megfürödni, stb. stb...

na sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Rohanásban....köszi a habfürdőket :wink:

Anita,ezt találtam:Az Integrált Teszttel, amely a legnagyobb találati biztonságú, kockázat nélküli szurovizsgálat az anyai életkor figyelembe vételével 94%-os biztonsággal becsüli a Down-kór kockázatát.
Amúgy akkor erre én is megyek,csak nem tudtam hogy ezt így hívják,szóval a lényeg hogy most 12 hetesen is lesz egy vérvétel.

Timi,későn olvastam a fánkodat,nekem mindig jól szokott sikerülni.
Jó,majd lefotózom a kirakókat,teszkós amúgy.
Azért talizhatnánk :wink:

Ildi,dolgozó nő!Le a kalappal!Én meg csak várom hogy jobban legyek már végre.... :?
Lau is tudja a szineket,de egyenlőre csak vonalakat "rajzol"pedig én tök jól rajzolok.....

Egy kis krumplis pogit fogok sütni,annyira szeretem,s jó puha :P

Na futok,a városba....

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


helló Csajok!

Köszönöm a köszöntéseket,bocsánat,hogy nem voltam,de hála az égnek sikerült másfél hetet dolgoznom,remélem folytatódik a sorozat....szóval ha meló van,akkor semmire nem jut időm,most épp fél kézzel vasalok...nem is tudom,hogy a többgyerekes dolgozó mamik hogy szervezik ezt meg...(Idli :lol: :lol: nem puncsoltam...) mondjuk ezt régebben sem értettem,de hát ugye a szőkeség ezzel jár...

Járok oktatóhoz vezetni,drága,de nem bánom,muszáj normálisan megtanulnom vezetni,mert életveszély volt eddig amit műveltem...most megyek forgalomba,reszkess Budapest!!!

Ja,Linda Neogranormon habfürdő,úgy habzik,mint a rettenet,már rég lefolyt a víz a kádból és még tele van habbal az egész...

Ildi,
Mondanom sem kell,hogy jön a gyerek foga,egyszerre 4 pöttyös a szája körül és mivel száraz a bőre ismét írattam a dokinénivel mosakodókrémet....

Bilibe pisi,pelenkába kaki,kifejezetten csak oda...ha bemegy a pelenkába a pisi sírás van és fordítva,ha a bilibe menne a kaki sírás...majd egyszer csak "ciki" lesz szerintem a pelenka ...

Szereztem nagyon király micimackó jelmezt,de nem kellett a gyermekemnek,doktornéni akart lenni,így hát ez volt a legegyszerűbb, fehér gatya +póló és sztetoszkóp vagy fonendoszkóp vagy hogy hívják...majd rakok képeket,de még a gépen vannak.

Kérdés:
Nálatok nincs nagyon nagyon nagyon durva hiszti?

Réka olyanokért képes üvölteni,hogy egyáltalán nem értem...
Példa:
Hajnali négy óra,Réka felkel,hogy pisilni kell. Pisil,majd kezet mos. kb 10 percig hagyom,hogy szöszmötöljön,majd elzárom a csapot,mondván,hogy elég,töröld meg ügyesen a kezed,menjünk vissza aludni...MIÉRT ZÁRTAD EL A CSAPOT? üvölt és nem hagyja abba egy órán keresztül,még úgy sem,hogy újra kinyitom a csapot,hogy ő zárhassa el,semmi nem hat,sem a hidegvizes mosakodás,sem a csitítás,sem az ordítás,semmi,hergeli magát fetreng,öklendezik,már fogalma sincs,hogy miért bőg,de nem is igazi sírás ez,hanem monoton hergelése önmagának,majd pontosan ötkor tündérvirág módjára elalszik (Fogalmam sincs hogy alszik egy tündérvirág,csak érzékeltetni próbálom,hogy mintha elvágták volna a cirkuszt.)

Na ezt nem bírom idegekkel,heti egy két ilyen biztosan van,a megszokott "alap" hiszti mellett....egyáltalán nem tudom ezt kezelni úgy érzem,ráadásul nem is értem...Valaki? Ötlet? Mit tegyek?

na puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


ja,nem "négypöttyös" a gyerek szája,hanem egyszerre jön 4db fogacska és sok pötty jelent meg a szája körül...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok

Santos, de jó, hogy írtál! Tegnap néztelek msn-en de már nem tudtalak elcsípni. Pedig itt kapucsinozgattam, csak elfelejtettem megnyitni az msnt.

Nem tudom, hogy csinálom. Úgy, hogy állandóan kupi van. Reggel nem bírok összepakolni, mert ugye a gyerekeket csak a legvégső időpontban keltem fel, és összepakolni csak akkor tudnék, ha már mindenki felöltözött, és indulásra kész. Na de ugye akkor már menni kell. VAsalni mindig vasárnap estefelé szoktam. Nekem a főzés a gáz, mert hiába főzök egyszerű kajákat, a velejáró dolgok azért elveszik az időt. Így most nagyon gyakran bekapcsolom a mosogatógépet, és szinte mindent belerakok, a nagyon nagy lábasokat kivéve. Ezzel az eggyel tudok időt spórolni, de még akkor is ott van a gáz takarítás, stb. Így többször is a héten hideg kaját ettünk csak, de ez van. Hátha lefogynék :lol: :lol:

A hiszti nekem Hannától ismerős. Ugyan Levinél is van néha, de ő sokkal kiszámíthatóbb. Nála úgy néz ki: nem akarok fürdeni. Így először viccesen kergetem, de mikor vetkőztetni akarom, üvöltés. Akkor jön, hogy milyen autót rakjunk a kádba? Legjobb esetben már ez eredményre vezet, és elvágták a hisztit. Múltkor nem így volt, nagyon fáradt volt, és kezdte belelovalni magát. Én ilyenkor várok, hogy picit csillapodjon, és egy alkalmas pillanatban (amikor hagyja), felveszem, átölelem, ringatom, és ha már ő is abba akarja hagyni, akkor ez beválik.
Hanna nagyon ilyen, (mostmár azért múlóban), hogy semmi nem használ neki de nála is ezt tudtam csinálni, amikor már láttam, hogy ő is abbahagyná, csak nem tudja, hogy jöjjön ki belőle. Nem tudom, a pszichológusok mit mondanának erre az akcióra, nekünk más nem vált be. Ha megverem, vagy lelocsolom hideg vízzel, Hanna fuldokolva hüppög, és újra meg újra kezdi. És még az a lényeg, hogy ne lássa, hogy felforr benned a méreg, vagy kijössz a sodrodból, mert mert akkor ezt előszeretettel fogja alkalmazni. Ranschburg azt mondja, azt kell csinálni ilyenkor, hogy "ilyenkor nem is látlak, mintha eltűnnél előlem" nálunk ez nem igazán jött be, mert Hannát rendkívül felbőszítette ez.
Szerencsére mostmár kezd normalizálódni a helyzet, és egészen sokáig elvannak verekedés nélkül, kirakóznak, rajzolnak stb.

Na megyek, ma tárkonyos ragulevest főzök, meg valami sült husit.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Santos

Nekünk is egyre jobban megy a hiszti, hasonló módon. Ha én szólok rá semmi, ha az apja akkor az beválik, tőle tart.
Nem lehet még a pláza környékére sem menni, mert tudja hogy ott van az autó, amibe bele lehet ülni. Erre tegnap csak bementünk. Kikapcsolta valahogy a babakocsit, mondom akkor sétáljon. Errefel a pláza felé vette az irányt, bement, beleült a kocsiba. Na mondom akkor innen este se megyünk haza. AZtán bedobtam a pénzt mert tudom hogy attól fél, ha mozog az autó,mondom akkor biztos kiszáll és rögtön ki akart jönni. Ugyhogy ezentúl is ezt fogom alkalmazni.

Timi

Köszi az érdeklődést. Még nem múlt el, de alakul. Azt olvastam hogy 3-6 hónap kell neki. Én nekem annyira nem vészes ugyhogy sztem, remélem elég lesz 3 hónap.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Santos,Launak is jön kettő foga lent,így már lassan 14 foga lesz :lol: de neki nem pötyis sehol,kivéve a popója körül olyan nem is tudom milyen,el kéne vinnem dokihoz már mindent rákentem,de nem akar elmúlni....szerintem mikor bugyiban van s bemegy a pisi,az kicsipheti a popoja körül, azóta nem akar múlni.Bár mostanában nem bugyizunk,nem akarok ilyan gyomorral kakás és pisis cuccokat mosni,várom a jó időt,van kertünk majd akkor rohangálhat bugyiban.
Vettem Espumisant ,azzal élem túl a délutáni s esti haspffadásokat,viszonylag elviselhetőbb így már,de nagyon szeretném ha már jól lennék.
Lau nem igazán hisztis,de ezt úgy is gondoltad :mrgreen: Bár gyakran szokott görbülni a szája ha valamit akar én meg nem,de nálunk használ a szép szó,persze néha nem,akkor ordibálok én is,ő meg visít,de olyankor meg ráhagyom,s akkaor ő is hamar abbahagyja,s jön mondja:bocsánat(na akkor meg én sirok :roll: )


Ildi,mostanában már nem rendelsz kaját?Vagy elég drága...tudom,én most erősen gondolkodom hogy egy pár hétig kéne rendelnem,mert annyira utálok MOST főzni,na meg a rengeteg mosogatni való,nekünk még nincs robot aki elmossa.

Ja,tegnap a reggeli műsorban volt egy reflexiológus(azt hiszem talpmasszázs vagy mi)aki állította hogy azzal mindenféle allergia kigyógyítható,esetleg érdemes lenne utánanéznetek :wink:

Timi,milyen volt Kehida?Sokat fürcsizét?Hogy vagy?
Megyek majd jővő héten ultrahangra s vérvételre is.
Felteszem a kirakókat,a bal oldai puzzlikat szereti a legjobban secc perc alatt kirakja őket,úgyhogy ilyet fog kapni nyuszira.A fogganytyúsokat is szereti,de azon már nem kell gondolkodnia.A teszkóban nem találtam megintcsak,vagy 2 hónapja,nincs :? ,így a Müllerben vettem a kisvakondosat,az nehezebb is,mert nincs ráfestve hova kell tenni a darabokat,de már simán ki tudja így is rakni.Szerintem nagyon kis jó kézségfejleszteő játék,most licitáltam egyre a teszveszen is.Remélem enyén lesz.
Kép

Ma krumplis tészta van,és sajna nincs hozzá ubi,pedig az tök kívánnám :lol:


Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda!

Amikor áttértünk a pellusról a wc-zésre, Jazinak is állandóan piros volt a popsija. Nem értettem miért, hiszen mindig a wc-be ment a cucc, nem a bugyiba. Aztán áttértem a nedves törlőkendőre, mert valószínűleg a wc papír dörzsölte ki. De így sem volt jó. Utána az a változat következett, hogy nedves törlő + utána sima wc papír. Na, ez már működik, nem piros.

Hiszti: már írtam régebben is, hogy én ezzel kapcsolatban nagyon radikális vagyok...az előző gyerekekkel kapcs. tapasztalatok miatt.

Ezek a kirakók nagyon jók, én is készülök ilyeneket venni. A gyüliházban a babaszobában vannak ilyenek, ott sokat játszik velük Jazi. Itthon nekünk Ravensburger kemény alapos kirakói vannak (papír), az egyik kutyusos, a másik Thomasos. Ezek már nagyon mennek, most a fiúk rendes puzzle-jeivel próbálkozunk.

Nálunk most kényszerű szobafogság van :( Daniékhoz az oviba behordanak egy csomó beteg gyereket - már az óvónéni is kivan ettől -, a csoport 25 gyerekéből már csak 10 járt, amikor Dani is kidőlt. Fejfájás, láz. Utána jött Jazi, rossz közérzet, hányás, hőemelkedés (de csak egy napig :shock: ), most pedig Beni lázas két napja, és a közérzete is nagyon rossz. Így kimenni nem tudunk, pedig ma már nagyon akartam, bár most az eső is esik. Orvoshoz nem viszem őket, úgyis valami vírus, a torkukat megnéztem, azzal nincs gond.

Szép napot nektek!
Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok

Hát Jubi kíváncsi vagyok, tegnap este mit csináltál volna ami radikálisabb lett volna nálunk. Hanna egész este hisztizett, (fáradt volt nagyon), lefekvés előtt valamit beledörzsölt a szemébe, mondtam gyorsan jöjjön kezet mosni, biztos a kezén volt valami. Nem akar. Üvölt. ordítok vele, nem jön, üvölt. Elverem a fenekét, olaj a tűzre, üvölt. fél kezénél fogva kirángatom, összerogy a csapnál, hideg vízzel megmosdatom, üvölt, rúgkapál. Teljesen kikészültünk. Annyira konok, hogy akármit csinálhatsz vele, néz a szemedbe, és mondja, hogy NEM. A férjem ha elrikkantja magát, az összes kuncsafja lefossa a bokáját, nem úgy ez a kislány!!! Megdöbbentő. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem minden gyereknél válik be minden. Marcinál elég volt kicsit erélyesebbnek lenni, akkoriban azt hittem, nála hisztisebb gyerek nincs is a világon. Nos Hanna mellett egyszerűen problémamentes gyereknek nevezhetném :lol: :lol: Ahogyan Levit is.

Nekünk is nagyon jó kirakóink vannak, ha lesz gépem, majd fotózom, de nálunk csak segítséggel tudják kirakni :oops: :oops: Nos én se vagyok egy nagy kirakó mester, a 3 éveseknek valón már törni kell a fejem :lol: :lol: úgy látszik örökölték.

Linda én is főzök a héten krumplistésztát. (Ha lesz rá időm!!! :roll: :roll: )

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Nem tudom, bírtam-e volna Hanna hisztijét idegekkel, de az biztos, hogy a következetesen alkalmazott fenyítés meghozza a gyümölcsét. Beni annak idején naponta többször produkált olyan értelmetlen elborulós hisztiket, mint amit leírtál, a szép szó nem használt, őt nagyon sokat kellett fenekelni, mert ahhoz következetesen ragaszkodtunk, hogy a hisztit nem tűrjük, annak kell, hogy legyen "jutalma". Amikor iskolás korú lett Beni, megköszönte, hogy nem hagytuk elkanászosodni, és hogy olyan sokszor kikapott. Lehet, hogy ez furcsa, de tényleg így volt. Az, hogy a szemedbe vágja, hogy NEM, nyílt lázadás a szülői tekintély ellen. Lehet, hogy nagyon vaskalapos vagyok, de én ezt nem tűrném el. Én azt gondolom, hogy nem azért szültünk gyereke(ke)t, hogy felforgassák és háborús övezetté tegyék az otthonunkat, ill. hogy tönkretegyék az idegeinket.(Persze gyerekekkel más az élet, de nem törvényszerű az állandó veszekedés és balhé.) A gyerek áldás, és ha jól kezeljük, akkor ez így is van. Nem akarok papolni, tudom, hogy milyen nehéz következetesnek lenni, én is ezzel harcolok, de tudom, hogy hosszútávon megéri.

Képzeljétek, tegnap előtt reggel kaptunk egy telefont, hogy aznap Gyurcsány államcsődöt fog bejelenteni, és zárolják a bankszámlákat. Megköszöntük az információt, de nem aggódtunk, hiszen éppen minusz 12 ezer forint volt a számlánkon. :D

Megyek főzni, rakott tészta lesz ma az ebéd. Egyszerű és a gyerkőcök szeretik.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi

Igazak azok a dolgok amiket írsz. nekem is nehéz manóval, hiába csinálok bármit nekem nem fogad szót, de ha az apja szól, sőt elég csak ránéznie. Ez mitől lehet? Pedig sajnos nálunk is csatatér van, egy nap többször is takarítani, rendet rakni meg már nincs is értelme, de azért néha szoktam. És az idegeim is néha kivannak, ugyhogy valamit csinálni kell. De mikor fog már szótfogadni? Te már tudod meddig tart. Mennyi idő kellett nálatok?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Jubi!

Abban egyetértünk, hogy következetesnek kell lenni, de nekem az a véleményem, hogy figyelembe kell venni sokmindent. Az életkori sajátosságokat, a gyerek egyéniségét és a pillanatnyi helyzetet is. Az idomítás nem az én stílusom. Ha minden gyereknél ugyanazt a módszert alkalmazod, szerintem lehet, kis gépek lesznek, akik még meg is köszönik a bántalmazást. (Aminek nem vagyok híve egyáltalán, néha egy jó időben bevitt fenékrecsapásnak persze nem vagyok ellenére, de ennél többet nem.)
Szerintem régen rossz, ha veréssel éred el a szülői tekintélyt.

Hanna pl. konokságát, önfejűségét tekintve kiköpött anyósom. Remélem, azért a jó tulajdonságaiból is örökölt valamit :) Igazi nő már most, az tuti, és jajj annak a pasinak, aki az útjába kerül.

De egy kérdés hozzád, amire komolyan kíváncsi vagyok: TE SOSE SZOKTÁL HISZTIZNI :?: :?: :?:

Jó éjt mindenkinek

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Hettie!

Szerintem nagyon változó. Beni annak idején két és fél éves kora körül kezdte, és bő két évig tartott nála, mire megértette, hogy hisztivel és lázadással semmire sem megy. Mikor elkezdtük az oviban a nagycsoportot, addigra érett be a változás, az óvónénik meg voltak döbbenve rajta, hogy kicserélődött Beni. De ő speciális eset volt. Daninál szinte nem is volt dackorszak :shock: Jazi két évesen kezdte, elég volt két hét, és abbahagyta, mert látta, hogy nem ér el vele semmit, csak piros feneket. Azért néha még bepróbálkozik, hiszen minden gyerek próbálgatja feszegetni a határokat. De az biztos, hogy a következetesség nagyon fontos, és az, hogy a gyerkőc ne tudja a szüleit kijátszani egymás ellen. Ha valamit az egyik tilt, akkor azt tiltsa a másik is, és fordítva.

True!

Aranyos a kérdésed :D Nem tudom mit értesz hiszti alatt? A menstruáció előtt feszültebb szoktam lenni, de nem, sosem verem magam a földhöz, és nem szoktam ok nélkül visítva tombolni sem :P
Nem vagyunk gépek, a három gyerek teljesen más, ezt figyelembe is vesszük. A szülői tekintélyt nem a fenyítéssel érjük el, hanem a szeretettel, a fenyítés csak segít megtartani bizonyos helyzetekben. Ez nagy különbség. Sokszor kaptam már hasonlókat, mint amiket leírtál, de igazából - ne haragudj - nem érdekel. Az egyik barátnőm is azt mondta, hogy egy kutyától várható el, hogy engedelmes legyen, nem pedig egy gyerektől. Ez az ő véleménye, tiszteletben tartom, csak sajnálom, amikor azt látom, hogy a hatéves fia az oviban az öltözőben pofon vágja az anyját, mert nem engedi el a barátjához.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Csak 1-2 szót Jubinak és True-nak szeretnék írni.

Az én lányom 14 éves és ha azt mondom hogy életében kapott 1 pofont akkor sokat mondok,mert azt sem nevezhetem annak.max egy taslinak.A mai napig is őszinte hozzám, soha nem ütném meg.
Én sokat kaptam gyerekkoromban és visszaemlékszem azokra a percekre mik jártak 2 pofon vagy verés közt a fejemben akkor a szüleimről.Soha de soha nem szeretném hogy a gyerekeim is ezeket gondolják rólam.Kiszolgáltatott voltam azzal szemben hogy ők erősebbek nálam és megütnek.Gyűlöltem,na és persze szerettem őket.

Hiszti: persze hogy van.Mint nekem is.Nem is kevés.De nem kapok a páromtól pofont pusztán azért hogy az ö akarata érvényesüljön,vagy térjek észhez.
Nálunk a büntetés jobban bevált mint a testi fenyítés.Marvin még kicsi.Öt nem tudom büntetni de ha hisztizik azt nekem teszi,egyszerűen nem veszek róla tudomást.próbálok olyan dolgot tenni amivel elvonom a figyelmét és máris áthidaljuk a problémát.
Sokkal jobban beválik mint adni a pofonnak még egyet .

Sok szülő a hisztire ad pofont és csodálkozik hogy a gyerek még jobban ordít.persze ki ne sírna egy jóképű verés után.
Merci a maga kis kamasz hisztijével persze előjön minden nap,de büntetéssel sokkal kezelhetőbb mintha megverném.Nem is tudnék hozzá nyúlni..Ha viszont a laptopját rakom el büntetésből akkor egyből visszatér a világba.

Nálunk így működik.

Jó éjt mindenkinek.
Vendég
 


Tina!

Verés és verés között óriási különbség van. Ha úgy ütöm meg a gyereket, hogy már teljesen kiborultam tőle és valahogy le kell vezetnem a dühömet, az valóban félelmetes és pusztító hatású. Ha pedig úgy, hogy tudja a gyerek, hogy van következménye annak, amit tesz, és nem dühből ütöm-verem, az nem. Egy bizonyos korban még nem érsz el semmit a büntetéssel, egy bizonyos kor után pedig a fenyítéssel nem érsz el semmit.
A másik, ami még eszembe jutott arról, amit írtál: a férj-feleség kapcsolata teljesen más, mint a szülő-gyerek kapcsolat. Ezzel nem akarom egyiket sem a másik fölé emelni, de nem azonos a kettő.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Természetesen Jubi megértem amit irtál,csak azt akartam ezzel irni hogy amikor én hisztizek akkor tudom magamrol hogy akkor és abbana pillanatban senki és semmi nem jó bárki bármit is mond.Hagyjanak békén.Persze én teljesen másért hisztizek mint mondjuk egy 2 éves gyerek.De neki éppolyan fontos az ,mint nekem az én álláspontom.
Mikor a gyerekem hisztizik valószínű ugyanebben az állapotban van nem öntök még rá egy lapáttal hogy szóba állok vele hisz pont ez a célja hogy társat találjon a hiszti bemutatására.Egyszerűen nem veszek róla tudomást.

De tényleg nem akarom senki nevelési módszerét megkérdőjelezni.Mindenkinek van egy jól bevált "receptje" biztosan.És ennek tudatában neveli szeretetben a gyermekét.

Sziasztok..szép hétvégét.
Vendég
 


Tegnap írtam egyet, de valamiért nem ment el. A lényeg:a jól szocializált gyerek, és aközött, akiaz anyját megpofozza, azért van jónéhány fokozat. Valószínűleg az ő szülei igen igen sokmindent elrontottak. Az én gyerekeim attól függetlenül, hogy nem veréssel tanítom a helyes viselkedésre, sem pofoz meg engem, mert tudja, hogy nem szabad.

Jubi, természetesen nem arra gondoltam, hogy te üvöltve fetrengesz a földön. Én pl. néha egészen szívesen csapkodnék tányérokat a földhöz, de nem teszem, és nem azért, mert a szüleim veréssel fenyítettek meg, hanem azért, mert megtanítottak arra, mi a helyes.

Tudod, azt írtad, nem hagynád Hannának, hogy a szemembe mondja, hogy nem. De akkor mit csinálnál? Ez komolyan érdekel. Addig vernéd, amíg azt nem mondja, hogy igen? Hát akkor verhetnéd. Ő abban az állapotában nem reálisan cselekszik, hanem ösztönből. Szerintem pont azzal bizonyítod a gyengeséged, és azt, hogy nincs más fegyver a kezedben, ha megversz egy gyönge kisgyereket. Én inkább azzal szerzek magamnak tekintélyt, hogy okosabb vagyok nála, és nem veszem fel a kesztyűt. Ilyenkor berakom az ágyába, és nem jöhet le, nem veszek róla tudomást, egészen gyorsan abbahagyja. Főleg, ha nem látja rajtam, hogy kiborít.

És még valami, amit Tina nagyon jól átlátott: te azt gondolod, hogy a gyereknek jó az, ha hisztizik, és csak azért csinálja, hogy téged kiborítson. Szerintem ez a legritkább. Legalábbis nálunk. Legtöbbször a fáradtság miatt hisztiznek, és vannak bizonyos fejlődése szakaszok, amikhez a hiszti is hozzátartozik. Egészen biztos vagyok abban, hogy azzal nem teszel jót, ha ezt erőszakkal letöröd.

(Persze mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja, de csak halkan megsúgom, ha egy kétéves gyereknek pirosra vered a fenekét, nem biztos, hogy nem ütközik a törvénybe.)

Megyek pogit sütni.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Nem gondolom és nem is mondtam, hogy jó a gyereknek, ha hisztizik. Éppen az ellenkezőjét állítom: majdhogynem - ha nem ugyanannyira - szenved tőle, mint az, aki hallgatja.
Nem hiszem, hogy érdemes vitáznunk, hiszen ti úgy látjátok, hogy van a bölcs, türelmes szerető szülő és van a vadállat, aki robotokat nevel veréssel. Valahogy elmegyünk egymás mellett...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Drága Jubi!

Dehogy vitázunk.Én nagyon kedvellek.Csak azt akartam kifejteni ezzel ha én és a párom felnőtt létünkre nem verekedünk még egy pofon erejéig sem(szép is lenne),akkor én miért ütnék meg 1 nálamnál 50 kilóval kisebb embert akit ráadásul imádok.Én konkrétan a verésről mint cselekvésről beszéltem.Nem pedig a nevelésről.

Valószínű az a kisgyerek aki megpofozta az anyját tudta mi az a pofon biztosan volt hozzá szerencséje.Ö talán az anyjában látott valami hibát ami neki nem tetszett és ezzel próbálta megoldani azt amiben az anyjával nem egyezett a véleményük.

sziasztok. megyek fánkot sütni :D
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: