Új privát üzeneted érkezett!

Riz,én is imádkoztam :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok megint! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Köszönöm mindenkinek az imát, érdeklődést stb........... Szóval ugyan még nincs február 2, de a dokitól tudom, h rendben van minden. Voltam január 22-én magzati szívuh-n, ahol úgyszint minden Ok, és akkor találkoztam vele.

Picit Rólunk!

Képzeljétek el, h múlthét előtti pénteken megyek be a bölcsibe, és látom, h Dóri szekrényébe van egy idegen bugyi, és egy pisis harisnyanaci. Akkor mondták, h a bugyi bölcsödei, és Dórin volt, mert szól amikor pisilnie kell, úgyhogy hétfőtől vigyek be bugyikat, zoknikat, harisnyanacikat. Most ott tartunk, h bent a bölcsiben a napi 4 pelus helyett, csak 1 pelus fogy el, és a múlt héten 1*szer hoztam haza pisis cuccokat. Valóban itthon is működik, mert már a hétvégén is bugyiban volt. Azért persze vannak balesetek, de nem annyira gáz. De a kaka, az azért nehezebb dolog lesz szerintem. Most pénteken mondta a Dóri néni, h milyen szerencse, h Dórinak ennyire erős az immunrendszere. Erre most mi van?????? Péntek óta annyira beteg, mint még soha. Most először kapott antibiotikumot, de Dórit nem könnyű meggyógyítani. :cry: :cry: Szóval lázas, és fájhat neki a torka, vagy éppen a hátsó foga, de egyszerűen leizzadtam ma is amit művelt. Inni nem nagyon akar, gyógyszert ami fincsi eper ízű, felváltva teszem egyik cumisüvegből a másikba. Tantum verdét nem lehet neki befújni a szájába, Nurofent nem, Panadol Babyt néha napján, szóval most kivagyok Tőle. Remélem a holnapi nap egy fokkal könnyebb lesz. Amúgy velem minden okés, már a pici bébim rugdos. Nem tudom, h írtam-e, de úgyszint kislányunk lesz. Panna nevet választottuk. Keresek nektek képeket, és teszek fel, mert képek terén igen elvagyok maradva.

Linda!

Nagyon úgy néz ki, h február 27,28, március 1 Kehida!

Riz!

Nagyon szorítok értetek, de meglátod nem lesz semmi komoly!

Jubi!

Szóval köztünk soha nem feküdt ott Dóri, de mi is behajtjuk a szobaajtót, és Dóri szoba ajtaja is zárva van olyankor :wink: Köszönöm az imát :lol:

Edi!

Olvastam a Kata féle esti alvást. Nálunk mire elalszik a baj az, h idegbeteggé válok. Nem tehetek róla. De amikor 8:30-kor bemegyek vele a szobába, és kijövök közel 22-kor, akkor kissé feszült vagyok. Így is most azt vettem észre, h türelmetlenebb vagyok Dórival, Ő meg nem fogad szót, könyörögnöm kell neki reggel, h keljen fel, öltözzünk, mert elkésünk. Ilyenkor nem azt a nadrágot akarom felvenni, nem veszek pulcsit stb........Mi lesz itt 2 gyerekkel??????? De mindig megnyugtatom magamat, h az első 2 év a kritikus :lol: :lol:

True!


Lehet írtad már, de bocsi akkor, hova is fogsz menni dolgozni? Azért izgi lesz. Én a 4 órás munka után elfáradok, és mindig le kell feküdnöm aludni, amíg nem megyek Dóriért. :lol:

Most rohanok, mert Dóri felsírt! Fáj neki nagyon a torka. Kár, h nem lehet meggyógyítani :cry:

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Ribizli!
Drukkolok ne legyen semmi gond!!

Timi!
Nagyon örülök, hogy minden rendben veletek. Szép név a Panna, nekem tetszik. Akkor Dóri szép kislány ruháit tudjátok majd használni :wink: Nagy már a pocid?

True!
Szerintem is stramm kis nő vagy, menni fog a meló, nem irigyellek azért. De azért meg irigyellek, hogy van munkád.
Nem lennék ideges, ha vissza tudnék menni a munkába és vissza is vennének valszeg, csak hát utazni + munka gyerekek mellett nem megy. Nem is látnám őket, csak fürdetéskor, annyit nem ér nekem. Egyébként fáradtabb vagyok a nap végére, mint amikor feljártam Pestre, napi 4 órát utaztam, plusz meló.
Azért írogatsz ide remélem, ha lesz időd :wink:

Na nálunk megy a tévé, sokat, most a jégkorszak megy...
Ma megyek babaklubba 2-től, anya vigyáz Katára, el is aludhatna akár a babakocsiban.
Ja altatás, tegnap 4-6ig aludt Kata, és 11kor aludt el este, vagy előtte már nem tudom, nem keltem föl most kivételesen gépezni, örültem, hogy aludhatok. :lol:

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 

 
 

Sziasztok

Timi: gratula a jó eredményekhez! Örülök neki nagyon!!

Hát én hallod adnám szívesen a gyerekeim olyan tulajdonságát, hogy tök profin bevesznek mindenféle gyógyszert :( Szegénykék már megszokták. A legkeserűbbet is minden fintor nélkül beveszik. Sőt, a hörgőtágítót profin beinhalálják, anélkül, hogy lenne hozzá ilyen segédeszköz. Sajnos, nálunk így sikerült. Korábban már írtunk róla, hogy ha nem akarja bevenni a gyógyszer, akkor erősen le kell fogni, a szájába feszíteni, és addig lenyomva tartani a nyelvét a kanállal (határozottan!) amíg le nem nyeli. Nem tud mit csinálni, nyelnie kell. Muszáj, hogy megegye a gyógyszer, mert ha pl. az antibiotikumot nem adod neki legalább 5 napig rendszeresen, akkor több kárt csinálsz vele, mint hasznot.

A régi munkahelyemre megyek dolgozni.

Én a helyedben nem szórakoznék az altatással. Persze te tudod, de én ezt nem bírnám idegekkel. Egy darabig nálunk is így ment ez, Marcinál és Hannánál is volt olyan időszak, de valóban ki tud idegelni. Én hagytam, hogy a nappaliban szenvedjenek. Sokszor volt, hogy a szőnyegen kidőltek, aztán leraktam őket az ágyukba. Vagy próbáld ki az 5-10 perces módszert. Csinálsz valami kis szertartást, mese, ének, aztán kimész, és mindig kicsit később mész vissza. Nem tudom, nehéz dolog ez, de ezzel csak magadat stresszeled. Főképp, ha a kicsi is meglesz, akkor mi lesz, nem lesz időd órákig altatni.

Riz, Nektek is drukkolok, hogy semmi gond ne legyen!! Olyan rossz, mikor valami gond van a gyerekekkel, tegnap Levinek az orrába a fül orr gégészeten egy vékony műanyag csövet feldugtak, hogy megnézzék nagy-e az orrmandulája, szegénykém úgy ordított :((((((

Na sziasztok megyek vasalni

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Riz

Szorítok hogy ne legyen semmi baj a kis fülével.

Nálunk az altatás téma jobb , nem hagyom hogy nappal aludjon és igy 8-kor megyünk aludni, egész jol bevált eddig. Remélem igy marad.

Mano kapott gyurmát névnapjára nagyon tetszik neki, gyurja, meg dobálja is persze, de jo minőségű a gyurma ugyhogy nem is fog, nem zsíroz. Volt olyan is amit ha megeszik nem lesz baja, csak majd 2000 ft-al több.
Mennem kell mert bekakált.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Na végre felengedett ez a vacak,tegnap lett volna egy kis időm írni,de nem tudtam idenézni sem...

Riz,
Minden rendben lesz,ne aggódj (tudom nehéz nem aggódni) nagyon szorítunk nektek!!!

Jubi,
Így utólag,nálunk nics ajtó a gyerekszobán,viszont ha Rékagyerek elalszik,akkor lehet ágyút dörgetni is,semmi nem kelti fel...na mi akkor.

Timi,
Végre jöttél,és rendben van minden,nagyon jó hírek ezek.
Dórinak jobbulást, ügyes a pisivel nagyon,de tényleg szerencsés vagy,hogy ilyen jó erős az immunrendszere,Mi Rékával nagyon megszenvedünk,hajszál pontosan 2 hetente beteg szeptember óta,összesen 3 szor kapott antibiotikumot,hát már remélem megerősödik,mert elegem van.

Ture,
Képzeld,mi is voltunk az ügyeleten Rékával szombaton,mert csalánkiütéses lett,valószínűleg az antibiótól,így hát most még egy hét itthon,és bár rendbe jött viszonylag,még azért folyik az orra és rekedt,de a doki szerint a jövő hétre oké lesz...
Biztos izgulsz már a meló miatt,ez olyan volt amit írtál,mint egy búcsúzkodás...azért remélem lesz pici időd írni ide is,merthogy tényleg te vagy itt az egyik húzóerő...

Bili ügyben van előrelépés nálunk is,R közölte,hogy nagyján vadok,nem kejj a pelenta,ennek örömére azért tegnap volt 4 pisis harisnya és kaki a pelenkába,a bili (merthogy vettünk egyet,Réka kérésére-de minek) meg ott vigyorog szárazon,mondjuk szól ha bepisilt,de azért kérem?? ki bírja ezt? Remélem ma jobb lesz az arány bár 2 bepisi már volt...szerintem attól fog megfázni,hogy tologatja le a bugyit lépten nyomon vihogva. Egyébként én nem tudom ti hogy vagytok ezzel,bili ide vagy oda én továbbra is szűkítő párti vagyok és nem engedem a szobában kakilást pisilést,elvégre én sem nézek tv-t közben...a kajával úgyis elszúrtam,hogy volt közben Thomas nézés,most ki is követeli magának...na a bilivel már nem hagyom...amúgy most evés mélypont van a betegségsorozat miatt, fél kiló fogyás,mondjuk így is 13kg,de mivel magas,most nincs rajta hájika,amit én úgy szeretek csipkedni...sebaj,remélem a jövő hónapban hízni fog.

Megyek bocsi,ha nem írtam mindenkinek
Puszi

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Na végre a régiek is írnak :lol:

Timi,tényleg nagyszerű hírek ezek,én is nagyon örülök!Azért még el kell emnned másodikán?
Laura tök jól pisil meg kakil a bilibe,olykor a vécébe is,de esze ágába sincs szólni,állandóan kérdezem :kell p.?kell k.?mindig nem a válasz,de fél óránként ültetem s akkor mindig jön,bár tegnap délután pelusba volt,s akkor sem szólt egyszer sem,pedig estére tele volt pisivel,lehet én most hanyagolom mert így nincs értelme,ha megérik úgy is mondja hogy kell.
Szerintem is muszáj hogy lenyelje a gyógyót még ha kínlódva is.
De jó akkor megint talizunk :wink:

Santos,már megint beteg ez a gyereke?Hogy lehet? :roll: Na hogy mennek a tejes cuccok?Lau is 13 kiló.

Ildi,és nálatok mi ez a sok betegség?Mikor lesz eredmény?

Edi,szép nagy már Dávid,vele mentél babaklubba?
Kata még babakocsizik?Hogy -hogy ott alszik el??

Laura alszik,mostanában egy körül viszem fel s álltalában 4 ig,majd este fél kilenckor alvás reggel fél 8 ig. :lol: Igazán nem panaszkodom,esetleg a szar idő miatt hogy kocsival kell mennünk délután vendégségbe. :? pedig nem kell messze mennünk.
Ma paprikás krumplit ettünk,Laura imádja a krumplit :P

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok,

A bealtatás kicsit nehezen ment, nézelődni szeretett volna Karolina, de a nővér és a doki türelmes volt... kivárták míg elaludt.
Halleluja! Mind a két füle rendben van, mind két fülével hall! Nagyon megkönnyebbültem.
Köszönöm az imádságokat és a szurkolást!

Jóéjt, zi

KépKép
rizibizi
 
 


Sziasztok!

Ildi! Igen emlékszem, mikor írtad mekkora szívás volt a szolgáltató váltás. Fú, én épp most akarom elvinni Manót fül- orr gégészhez, mert veszettül horkol pár hete, és én is arra gyanakszom, hogy meg van nagyobbodva az orrmandulája. De ezek után meggondolom. Bár azt mondja a doktornőnk, hogy mivel Manónak elég lapos az orrnyerge így egy normál méretű orrmandulának is sokkal kisebb helye van, mint egy olyan gyereknél, akinek nem ilyen lapos. Tehát lehet, hogy nincs megnagyobbodva és majd ahogy nő a gyerek „kinövi” a horkolást.

Jubi! Igazad lehet, hogy csak az élmény van benne a popsi fájdalomról, mert 1-2 napja nem mondja, és hál’ Istennek újra szól, mikor kaki van. Viszont sokszor észre veszem, hogy nyúlkál a pelusához a fenék résznél. Ezt sem tudom, miért teszi? :shock:

Timi! Nagyon örülök, hogy minden rendben a kicsi Pannával. Szép nevet választottatok neki. :D Dóri ügyes nagyon a bincizéssel. Bár mi is itt tartanánk már. Gyógyszer bevételére még jó módszer lehet, hogy fecskendővel a szájába nyomod. Én Kokóval így csináltam, bár azóta már látja, hogy Manó is beveszi, és vele sincs gond.

Rizi! Örülök, hogy minden rendben Karolinával. :D Bennünket is megijesztettek anno a klinikán, mikor Manónak megcsinálták a hallásvizsgálatot 3 napos korában. Közölték, hogy a bal fülére nem hall. :( 2 napig bőgtem emiatt, aztán a klinikai védőnő vigasztalt meg, hogy az egy teljesen megbízhatatlan vizsgálat, főleg egy alvó babánál. Szóval nekünk is javasolták a hallásvizsgálatot, de mikor mondták, hogy el kell altatni hozzá, nem egyeztem bele. Mi „házilag” elvégeztük és kiderült semmi baja a fülének. Aztán mikor 10 hónapos volt, elvittem fülészetre, mert nagyon fogdosta a fülét, meg elég kellemetlen szagú volt neki. Akkor végzett egy nem rutin hallásvizsgálatot is a dokinő (mondtam neki ezt a klinikás dolgot), és azt mondta, hogy olyan a gyerek füle, mint a radar. Majd 3 évesen kell vinni – állítólag akkor kötelező.

Altatáshoz még annyit, hogy most én is bekeményítettem. :oops: Mi eddig úgy altattunk, hogy valamelyikünk odafeküdt Manó mellé és általában max. fél óra alatt elaludt egy mese után. De az utóbbi időben 3-4 mesét is kikövetelt, plusz csomó mondókát és volt olyan, hogy fél kilenckor mentünk fel és még fél tízkor nem aludt. Ez ugyebár nem jó, mert Kokó elég éberen alszik, így nem tudott rendesen aludni, amíg Manónak én mondókáztam. Ja, és még egy dolog, azzal szórakozott, hogy velem felment, majd 2 perc múlva közölte, hogy apa feküdjön mellé, és mikor apa elolvasta a mesét újra engem követelt. :x Szóval ma délben közöltem vele, hogy nem fekszem mellé, odaültem az ágya mellé a fotelba, és úgy olvastam nekik a mesét. Meseolvasás után pedig kaptak egy-egy puszit és alvás. Na, ekkor kezdődött a cirkusz. Manó először hisztizett, majd kétségbeesetten zokogott, hogy feküdjek mellé. :cry: Nagyon nehéz volt, de kb. fél órán át tartott csak a dolog (többre számítottam) és már aludt is. Este ugyanez volt, mese, puszi, alvás. Először próbálkozott, hívta apát, hogy feküdjön mellé, de apa is mondta, hogy egy ilyen nagy fiú már tud egyedül aludni. Aztán szólt, hogy menjek vissza én, és nekem már nem is mondta, hogy feküdjek mellé, szépen elaludt. :) Tehát úgy tűnik megértette a dolgot, következő lépés az lesz, hogy nem is maradok benn velük. Az azt hiszem nehezebb lesz. Bár a cumiról is azt hittük, és 2 nap alatt elfelejtették.

No, megyek, most látom jó késő van.

Jó éjt mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


sziasztok

Nem, nem búcsúzkodtam, bár így előre fogalmam sincs, mennyit és hogyan fogok nethez kerülni, de ha ideülök, akkor az az 5 perc, amíg elolvasok, meg másik 5 perc, míg írok biztos lesz :)

Anita: ha az orvos tanácsolja, úgyis ki kell vetetni az orrmandulát, bár én is nagyon paráztam, nehogy az legyen a gond, de nekem biztos nem lenne erőm az orvossal ellenkezni...

Ügyesek voltatok az altatással. Én Marcival ezt 6 évesen csináltam végig, a másik szobában hallgattam, hogy zokog, és én is zokogtam. Aztán 2 nap, és semmi gond nem volt. Szóval ha te elszánt vagy, azt valahogy a gyerek is megérzi.
De cumival ezt nem tudnám megtenni. Nekem annyira cumisak, hogy Levitől még biztos nem venném el. Már azt is megbántam, hogy Hannától 3,5 évesen elvettem, szerintem még most sincs túl rajta. Mostanában néha azt látom, hogy tvzés közben bekapja a kezét, ujját. Remélem, nem szokik rá az ujjszopásra.

Riz: örülök!!! :lol:

Na mentem sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Ez a betegség nagyon durva :cry: :cry: :cry: Elismerésem azoknak ahol a gyerekek voltak már betegek. Dórit nem tudom tudom gyógyítani, illetve iszonyat nagy meló. Szóval nem eszik, ne iszik és az antibiotikumot szinte nagy-nagy erőfeszítéssel tudom beadni. Most már úgy csináljuk, h de. én adok 5ml-t, d.u apával. Hiába van itthon adagoló kanalunk(nurofen, panadol babys), nem tátja ki a száját. Úgy kell szétfeszíteni. ÁÁÁÁ SZÓVAL KIVAGYOK!!! Tegnap már-már ott tartottunk, h akkor kórház, mert 0 amit ivott. Ma lementem dr-nénihez és azt mondta, h még jövő héten nem mehet. Nemcsak azért nem iszik, nem eszik mert mandulagyulladása van, hanem az egész szájában szájfertőzés. Tantum verdét kell adni neki, baromi jól hangzik, h majd az leviszi a gyulladást, csak éppen azt sem olyan egyszerű besparyzni. Persze belemegy a szájába, de nem úgy, h Ő kinyitja. Nálam ez nagyon új dolog, mert hála Dóri még ennyire nem volt beteg. Most terhes még nehezebb az egész. Már én is köhögök. Remélem Pannusnak nem ártok vele. Mondjuk én nem szedek semmit, csak mézes teát iszom+negrot szopogatok.

Anita!


Az injekciós tűs fecskendőre gondoltál? De ügyesek vagytok az altatásnál. Nálunk elég nagy tortúra, mert amikor apa délelőttös akkor ő altat, és persze sír Dóri, h anya de nem megyek be. Amikor d.u akkor én altatok, de akkor az a baj, h kiidegel, mert bizony mostanában 22h mire kijövök. Közel 1 óra kell amire elalszik. Sőt! Több, hiszen 8:30-tól szokott menni a vajudás. Most persze a héten sima az ügy, mert beteg


:cry: 8:30kor magától alszik. Akkor inkább mindig tartson sokáig az altatás.

Riz!

Hála, h nincs semmi baj! Sok tejcsid van?

Linda!

Te mindig mázlista voltál Lauval ahogy alszik.

:P Azért kell mennem 2-án, mert akkor kapom meg a papírt, meg kell mennem uh-ra aznap. Így adják majd ki a leletet. Remélem minden rendben lesz. Minden uh előtt be vagyok sz@rva. Szóval a tuti időpont febr 27-márc 1ig. Ismét Kehida. Várom már a talit.

Santos!

Azért te is már megőszültél akkor. Gondolom Réka kobold sem az a fajta lányzó akit könnyű gyógyítani. Vagy tévedek? Ő is elég akaratos, és makacs. Csak egy ici-picit nem? :lol: Dórinak a szájába még egészségesen sem lehet belenézni, nemhogy most betegen. Így nem látom, h milyen gyulladásban van a szája. Sajnálom nagyon, mert jó múltkor nekem a nyelvemen voltak ilyenek, és a csillagos eget láttam. Nagyon sz@r volt, és alig tudtam enni. Nekem a nari marta ki, de nem kicsit.

True!

Holnap ügyes legyél aztán. Nem izgulni. Persze azért bizti furi lesz újból "emberek" közé menni. Akkor régi mh, és egy másik pozició? Ez az a hely amit írtál anno? Ne hari, de most nem vagyok képben. Amint lesz időd, akkor élménybeszámolóra gyere.



Edi!

Elég nagy a hasam, de Dórival sem volt kisebb. Nem tudom, h mikor tudom majd Dóri ruháit Pannusra adni, mert ugyebár Dóri őszi bébi, Panna meg nyári lesz. Ezt én sem értem.
anya vigyáz Katára, el is aludhatna akár a babakocsiban.
Ezek szerint anyukád addig kint van vele, amíg ti bent vagytok? Vagy otthon alszik babakocsiban? Már pont jó ember kérdezi, amikor Dórit 2 éves koráig babakocsiban altattuk :lol: Nálatok cicizés, h megy? Sok van? Mit gondolsz több, vagy kevesebb, mint Katánál?


MOst léptem lányok.
Jó éjt! Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok! :D

Riz, Timi!
NAGYON ÖRÜLÖK A REMEK HÍREKNEK!!!! :D

True!
Én is kíváncs vagyok az első napodra!!

Anita!
Nem tudom, hogy miért nyúlkálhat a pellusához :shock: Lehet, hogy a kakit keresi?

altatás: nálunk még összebújós. Kb. negyed óra és kisosonok. Az az igazság, hogy én is élvezem, az esti összebújásokat :oops: :D

Jazi végre elkezdett érdeklődni a csajos dolgok iránt, babázik - azért nem viszi túlzásba - és "főz". Azt is mondta, hogy szeretne egy babakonyhát :)

Családi pótlék: hát, már megint az jár jól, aki nem dolgozik. Attól biztos, hogy nem vonják el :? A Párom olvasott egy statisztikát, miszerint ma Magyarországon kétszer annyi roma kisgyerek születik, mint magyar. Ha ez így folytatódik, akkor 60 év múlva 32-szer több roma fog élni itt, mint magyar. Ez nem is lenne gond, hiszen tulajdonképpen ők is ugyanúgy magyarok, mint mi, csak ha megmarad az átlag roma mentalitás - "nekem minden jár, nekem jogaim vannak, de kötelességeim nincsenek" -, akkor mi lesz ebben az országban?? Miből fogják fizetni annak a rengeteg embernek a segélyét, ha alig lesz, aki dolgozzon? :roll: Tudom, hogy nem szabad általánosítani, sőt, nekünk vannak roma barátaink is, de ők is tisztában vannak vele, hogy sajnos a többségre nem a munka szeretete a jellemző...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Ribizli! Örülök, hogy minden OK :) Tegyél majd képeket.

Linda, Timi! Kata nagyon álmos volt, de nem akartam, hogy otthon elaludjon, mert akkor anya maradhatott volna egyedül a lakásban, míg én elmegyek babaklubba és du. már nem tudtam volna elmenni megint Katát levegőre vinni. Így babakocsival mentünk és Kata hamar bealudt, megvolt a levegőzés, igaz alig 1órát aludt, utána még egy kicsit futkosott. Így érthető? :wink:

True! Na milyen volt az első nap?

Ezek a ......... a családi pótlékot is bruttósítani akarják...kiváncsi vagyok mi sül ki az új családtámogatás meg szociális juttatások reformálásából....

Tudja vki, lakástörlesztés után, ha már lejárt az 5év adóvisszaigénylés, jár még vissza? Úgy tudom, sőt megnézettem, törvény szerint jár, ha vannak gyerekek és a jövedelem nem ér biz. határt, de mivel gyed-et kaptam tuti jár. Van vki hasonló cipőben? Mert a bank tuti nem küld most papírt, aki nem néz utána elveszti azt a kb. 120e Ft-ot. (már akinek van annyi adója, hogy levonják)

Na majd még írok, Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok

csak pár szó:

Igen, jár Edi, de be kell menni a bankhoz papírt kérni, pontosan nem tudom, hogy van, de azt igen, hogy nem automatikusan jár, hanem intézni kell!!! Tavaly mi is számítottunk a 120-ra, aztán csak 95 járt mert annyira magas a fizetése a férjemnek :mrgreen: Bezzeg ha a kettőnkét nézték volna együtt...

Na, megvolt az első nap, semmit nem kellett csinálnom, mert nem volt még a rendszerhez kódom, egész nap kornyadoztam, mivel ugyebár 5-kor kell kelnem. 3/4 7 előtt pár perccel indulunk otthnról, apáék kiraknak a buszmegállóban. A munkahelyi légkörről nem tudok sok jót elmondani, senkitől nem kaptam egy kedves szót sem, na de hát ugyebár nem kaszinózni jár oda az ember.
Viszont 3/4 4-ig tart a meló, így a 4-es busszal hazajöttem, és fél 5 után pár perccel már a lakásban voltam, apáék jóval utánam értek haza, mivel ő 4-ig dolgozik, és még utána szedi össze a niggereket :lol: sőt még teszkóba is beugrott, mivel ugye neki van kocsija. (Addig niggerek metál zenére rázzák a fejüket az autóban Marcika vezetésével 8)

Elfelejtettem dicsekedni, hogy a fiamnak 3 négyese lett a biziben, matek, magatartás, technika, a többi ötös, JUHÉJJ, a végén még meg kell neki venni a kinézett baromi drága bicót.... :lol: :roll: :roll:

Sokkal szervezettebb így az életünk, de viszont rengeteg dologra kell odafigyeljek, ettől már most készen vagyok, azért sikerült este mesélni, játszani, Marcit kikérdezni, mosás vasalás ma nem volt, főzés sem, holnap szendvics lesz, vacsira meg lecsó.

Na sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Örülök, hogy azért viszonylag jól telt az első munkanapod. Bocsi, biztosan írtad már, de én nem emlékszem, hogy hol dolgozol. :oops: Persze, ha a fül- orr gégész azt mondja, hogy ki kell venni az orrmanduláját Manónak, nem fogok ellenkezni (esetleg elviszem másikhoz is, több szem többet lát alapon). De szerencsére most nem horkol annyira. Meg van fázva és Rinathiol stiftet javasolt a gyerekdoki. Azt kell vele szagoltatni, meg a mellkasát kellett vele kenni, és úgy látszik, használ, mert szinte alig horkol. Lehet, hogy a múltkori hörghurutjából maradt vissza ez a horkolás. Szerencsére az én gyerekeim nem voltak nagy cumisak. Manónak is pár hónapos korától csak alváshoz kellett, max. mikor jöttek a fogai akkor kérte napközben is. Kokónak meg sokszor még alváshoz sem kellett, legtöbbször elaludt cicin. De nem egyformák a gyerekek. Az egyik barátnőm kislánya is majd’ három éves és még csak pár hete tudták rászoktatni, hogy csak alváshoz kelljen a cumi neki.

Timi! Igen, injekciós fecskendő, gyógyszertárban lehet kapni. Köszi, de azért az altatással én akkor leszek megelégedve, ha majd úgy is elalszanak, hogy nem vagyok benn velük. Te odafekszel Dóri mellé, és úgy alszik el? Egyébként ma délben Manónak is kellett majd’ egy óra, hogy elaludjon, most este pedig 35 perc. Bár ez utóbbi nálam még az elviselhető kategóriába tartozik.

Jubi!
Nekem sincs semmi bajom az összebújással, én is élvezem. :D Szeretem, ahogy hozzám bújik, ahogy hallom a légzését, ahogy átölel a kis karjával. Csak az a baj, hogy nem tudok kétfele szakadni, és Kokó is szerette volna, ha mellé fekszem. Nem tudom, talán a kakit keresi Manó. :roll: Ma is jöttünk hazafele a boltból és mikor betettem az autóba látom, hogy nyúlkál a fenekéhez. Kérdem tőle, mi a baj, erre közli, hogy van kaka, pedig nem is volt. De itthon is sokszor előfordul, és mikor kérdezem, hogy mi a baj, mondja, hogy van kaka. De ilyenkor sosincs, és nem hajlandó ráülni sem a WC-re, se a bincire, pedig szinte biztos vagyok mostmár abban, hogy ilyenkor kakilnia kell. Teljesen tanácstalan vagyok, holnap fel fogom hívni a védőnőt, és kikérem az ő véleményét is.

Jó éjt mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Ildi,a dolgozó anya :lol: na csak ügyesen,szervezésssel bizti menni fog!Nem hiányoztak a gyerekeid?Előre főzől vagy este?Milyen melóhely ahol nem örülnek egy régi kollégának :roll:

Timi,Dórinak jobbulást,haladtatok a gyógyóval?,Laura is beteg lett mára vagy nem tudom:38,3 volt a láza ,de azon kívűl semmi,evett is ivott is,nem köhög,kicsit folyik az orra,s délben elaludt a fotelban,ilyen még sosem volt :roll: persze mikor felvettem az ölembe felébredt,felvittem,azóta is alszik.Remélem lemegy a láza.

Anita,jó hogy te is írtál,végre,képet is tegyél légyszi az "ikrekről" :lol:

Edi,igen így okés már 8)
én is kivi leszek a reformra,sok jóra nem számítok,pedig a cs.pótlékot igazán nem vonhatnják meg senkitől,az jár,a végén majd csak a kissebség fog kapni,még azt is el tudom képzelni.......

na megyek,eszem egy kis tejbedarát :P

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

huhh de jól laktam. Sütőzacskóban sütöttem tarját, krumplival csemegeubival meg gyümölcslevest. Azt hiszem, ezt a rég elfeledett segítőtársat (sütőzacskó) újabban újra előnyben fogom részesíteni. Múltkor egész csirkét sütöttem benne, az is nagyon fini volt.

Linda: jó sok minden megváltozott a munkahelyemen, nem sok régi ember van már ott. Egyébként is furcsa volt ott mindig a légkör, mindegy ez. Főzéssel még nem tudom mi lesz, most mindenből dupla adagot csináltam, be a fagyasztóba, ma még akarok tökfőzeléket is gyorsan, valahogy így fogjuk csinálni, hétvégén párfélét megfőzni, így csak 1-2 -szer kell este. Nem volt új, hogy nem voltak velem a gyerekek, hiszen eddig is jártak oviba, bölcsibe, igaz, nem sokat voltam egyedül a sok betegség miatt. Levinek most is folyik picit az orra, de nem vészes. Náluk már ez a normál állapot sajnos :?

A családi pótlékról most az a legújabb, hogy felbruttósítják és megadóztatják na ez is gyönyörű mondhatom. Azért az adócsökkentésben még reménykedek, ugyanis a férjemtől iszonyú rentegetet levonnak. Ha felét fizetné, még az is sok lenne. Főleg úgy, hogy pl. a vállalkozók legtöbbje nem fizet szinte semmit.

Mi szobatisztasággal sehogyan sem állunk, szerintem azt az időpontot, amikor elkezdhettük volna, már el is haladtuk, úgyhogy már csak a nyárban bízom. Van, amikor szól kakinál, aztán napokig semmi. Persze, mert a bölcsiben viszont nem szól, és ha ott bekakil, akkor utána itthon is bekakil. Szerintem a pelenkák miatt van, hogy a gyerekek ennyire nem akarnak leszokni :( A barátnőm kisifia már majdnem 3 éves, szobatiszta, de állandóan tiltakozik, ha rá akarják rakni a bilire. Aztán meg belepisil egy csomót :shock: Marci is ilyen volt, már rég szobatiszta volt, de a gatyóján mindig volt egy kis pisifolt, mert tiltakozott a wc-zés ellen. Levi egyáltalán nem akar se wc-zni se bilizni. Ha rárakom, mert tudom, hogy kell neki (pl. szárazon ébredt), akkor belepisil, örül neki, de ennyi, nem érdekli tovább a téma. A bölcsiben pedig felajánlják neki, hogy jöjjön pisilni de ha azt mondja, nem, nem fogják erőltetni.

Anita, ez a stift jól hangzik, de lehet már nem veszek, mert szerintem kb. 100 ezer forintnál járhatunk gyógyszerügyileg.

Na mentem, mert megjött apa.
Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, míg a fiúk isszák a reggeli kakaójukat. Képzeljétek még csak most keltek fel. Mikor lesz itt délben alvás? :roll:

Karolinának nagyon boldog névnapot kívánunk.
Rizi anyu, dobjál már egy-két képet. :wink:

Linda! Jobban van már Lau? Nem lehet, hogy foga jön?

Ildi! Tényleg jó, és képzeld, mióta használtuk nem horkol Manó, ill. csak ritkán és nem is annyira intenzíven.

Többiek?

Szép napot mindenkinek!

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok LÁnyok!

:lol: :lol: :lol: :lol: Ma voltam az eredményért! Szóval kislány lesz, és hála minden rendben :lol: :lol: A drágám éppen medencefekvésű, remélem még a végéig befordul Nekem. Tegnap annyira nem tudtam éjjel aludni, h ide-oda mászkáltam, mert annyira feszített a hasam. De ma mondta a doki, h éppen ezért éreztem, mert így fekszik.

Most már akkor következhetnek a képek, csak még kis átalakítást kell csinálni a mappákban.

Jubi!

Még1*szer köszi mindent :wink:

Edi!

Így remek volt a válaszod köszönöm. :wink: Most éppen te jutottál eszembe, h Nekem ez az 1 hét Dóri betegsége körül egy edzés a 2 gyerek előtt. Engem tisztára kiütött, mert így elég nehéz volt, h én is beteg vagyok, lázas, terhes, és egész nap ANYA, ANYA, ANYA GYERE, ANYA GYERE FEKÜDJÉL IDE. Pénteken lettem nagyon sz@rul, és képzeld apa próbálta volna altatni. Nem hazudok bő 40 percen keresztül csak ez ment: ANYA GYERE, ANYA FEKÜDJ LE, ANYA, ANYA!!!!! Azt hittem már szétcsattan a fejem. Remélem ez nekem most azért van, mert beteg vagyok+ terhes. Nem szeretnék idegbeteg 2 gyerekes anyuka lenni. Bár édes volt apa, azt mondta: Panna majd az enyém lesz úgyis az elején :lol: Dórival is sokat volt fent. Ez már egy nagyon-nagy segítség.

True!

Dolgozó anyuka????? Mizu van????? Elfáradsz azért estére gondolom????? Mi az a sütőzacskó? Így lehet kapni? Mennyibe kerül? Miket lehet benne csinálni? Az ember mindig holtig tanul :lol: Szobatisztaság: Nálunk sem olyan könnyen megy a dolog. Most amikor a múlt héten beteg volt, csak pelenka mehetett. Amúgy nálunk is az van, h pisilni akkor megy amikor max én küldöm, de kaki nem volt úgy, h bugyi lett volna rajta. Pedig jobban lesz akkor bugyiban lesz egész nap és kiváncsi leszek mit fog csinálni. Kakinál elvonul, kiküld minket. Na! Az elég érdekes dolog lesz. Betegség miatt le a kalappal előtted. Birka türelmű :lol: Mármint ilyenkor nem arra gondolok, h azért vagyok kiborulva, mert beteg, hanem tehetetlen voltam a gyógyításban. Attól féltem, h kórházban fogunk kikötni. Olyan hisztis volt, h az ember feletti. Nyugtassál meg, h csak azért vagyok ilyen, mert terhes vagyok. :wink:


Linda!

Ma befizettem az előleget, úgyhogy akkor Kehidán ismét tali :wink: Remélem nem fog semmi közbe jönni. Mi van Lauval? Remélem csak egy rövidke láz volt ez. Dórikám hála meggyógyult. Illetve inkább azt írom, h eszik-iszik. Most ugyan köhög+folyik az orra, de e már smafu a múlt héthez képest. Kedélyállapota is visszatért. Szépen alszik d.u is, este is. Még a héten itthon vagyok vele. Jobbulást nektek!


Anita!

Nekem a bölcsiben azt mondta a gondozónéni, h a kaka a legnehezebb dolog. Én remélem, h Dórival nyáron úgy tudunk a szobatisztasággal haladni, h amikor szeptemberben megy az oviba, akkor lazán felveszik, mert napközben már nem pisil be, és nem kakil be. Már a bölcsiben annyira jól haladt, h a heti 15 db pelus helyett csak heti 5 db fogyott. Csak az altatásnál adtak rá pelenkát, meg max amikor kimentek az udvarra. De ott azért tudod mi van? GYEREKEK! GYERTEK PISILNI! :lol: :lol: És ott követik egymást. Dóri mellé oda kell feküdnöm, de horror minden alvás. Min 30 perc max 1 óra.


Most röviden ennyi:

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

manó sajnos beteg lett:( Tegnap ota megy a hasa meg lázas volt, ma még semmi, holnap mehetünk megint majd a dokihoz.

Én is nagyon remélem hogy szeptemberre már szobatiszta lesz, habár mostanában ugy vettem észre szól kaka előtt, legalábbis tegnap szólt.
Tegnap voltunk a tescoban és abba az autós kocsiba tettük bele, ugy mentünk vásárolni. Képzeljétek mit csinált?! A végén mikor ki akartuk venni láttuk hogy bekötötte magát :lol: Már milyen korán tudja hogy mit kell csinálni:) Azt is megfigyeltük hogy úgy tekeri a kormányt mint a nagyok. Kis őstehetség:)

Nekem meg nem fogjátok elhinni, de begombásodott 2 körmöm is egy részen a műkörömtől:( Pedig a zselés volt. Többet nem csináltatok. Az egyik alá bemehetett a víz, de a másik az nagyon rajta volt, ugyhogy nem tudom miért? Most aztán nem is tudom hogy hogyan kell vele vigyázni nehogy megfertőződjön más is. betekertem gézzel meg bekentem betadinnal. De majd elmegyek a bőrgyógyászhoz. Remélem ha fürdök nem fertőződhet meg máshol, gondolok elsősorbban a nemi szervre.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy betolakodom! Az AVKF óvodapedagógus szakán vagyok végzős hallgató, egy 8 hónapos kislány és egy 2 és fél éves kisfiú Anyukája.

Óvodás gyermekek Anyukáitól kérnék segítséget.
A szakdolgozatom témája az Egészséges életmódra nevelés az óvodában. Kutatást kell végeznem, ehhez állítottam össze egy kérdőívet.

A kérdőív kitöltésében kérem a segítségeteket.
Akinek lenne egy kis ideje arra, hogy ezt megtegye, kérem jelezzen az alábbi e-mail címen és küldöm a kérdőívet: zina81@citromail.hu

Természetesen név nélkül, teljes titoktartásban.
(A végén egy statisztika készül belőle)

Előre is köszönök minden segítséget!
További szép napot mindenkinek!!!!

Üdv.: Bea
vbea81
 
 


Hettie:

Vigyázz a gomba imádja a vizet.Külön törlővel töröld azt a részt.Lamisil kenöcsöt vegyél rá.És próbáld meg azt a kezed nem nagyon használni.Semmihez ne érjen.Sajnos el tud szaporodni.Főleg a fürdőben.
A canesten ecsetelő is jó.
Vendég
 


Tina

Be van tekerve, azt nem nagyon mosogatom, csak a hajmosás meg zuhanyzás elég nehéz igy, hajmosásnál sajnos muszáj használnom, főleg a törlésnél. De a kádat is kifertőtlenítettem utána, jó lesz mindennap :(

Timi

Minden elismerésem annak aki bevállal egy babát a még kicsi gyerek mellé. Én tuti nem bírnám idegekkel, így is néha megőrít amiket csinál néha. Majd akkor lesz kistesó ha ő már nagy lesz és segíteni tud, meg nem rosszalkodik. Olyan 5 év múlva majd, meg más okai is vannak, amiket még régebben leírtam.

True

Sütőzacskóról már én is hallottam, meg láttam is valamikor a tv-ben hogy sütöttek benne, szerintem azért jó, mert benne maradnak az ízek, biztos sokkal finomabb benne a cucc. majd én is kipróbálom. Azért irigyellek hogy dolgozol, de biztos nem egyszerű. Én is már úgy mennék emberek közé, meg a pénz se lenne rossz azért. Már cukrászdában is próbálkoztam, de sajnos nincs szerencsém sehol.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok

Csak pár szóra megint...

Hettie: nagyon meg kell nézni, milyen műkörmös szakembert választ az ember. Sajnos, sokan kispórolják a fertőtlenítő, vízzáró réteget, és én is hallottam már mástól, hogy begombásodott. Ezért nem akarok én váltani az enyémről, pedig nagyon nehéz mostmár eljutnom, hogy dolgozok is, de nekem megéri.

Addig örülj, amíg otthon lehetsz!! Nem akarok panaszkodni, de nagyon nehéz, folyton kupi van itthon és mindig csak tűzoltásszerű takarításra van időm. De azért vannak pozitívumai is.

Timi: nálunk mindegyik gyerek a kakát tanulta meg először, de azt mondják, az az igazi szobatisztaság, ha már a pisit tudja.

Sütőzacskó: ez a neve, sütőzacskó. párszáz forint, és van benne talán 5-6 db. Belerakod a husit, de mást is lehet, én még csak husit raktam, fűszer, és más nem is kell bele. lezárod a száját, és tűvel picit megszurkálod, hogy a gőz ki tudjon jönni belőle.

Na mentem csajok mert hulla vagyok, és még be kéne festeni a hajam.....

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Timi! Én is úgy hallottam a védőnőtől is meg nagyobb gyerekes anyukáktól is, hogy a kaka hamarabb szokott sikerülni a WC-be, mert azt könnyebb a gyereknek visszatartani. Mi most két napja odáig eljutottunk, hogy hajlandó a bincire ráülni (WC-ről hallani sem akar), de produktum még nem volt. De nekem már ez is nagy dolog, ahhoz képest, hogy pár hete még a gondolattól is sikítófrászt kapott. :?

Hettie! Szerintem nem a zselétől lett gombás a körmöd, hanem a nem megfelelően fertőtlenített eszközöktől. Igaza van Tinának, nagyon terjed, feltétlen mutasd meg bőrgyógyásznak. Őszintén szólva, ha Kokó születik először én is sokkal többet váram volna a következő babával. :oops: De Manó - ahogy múltkor Linda írta Laurára - perfect gyerek.

Sütőzacskót én is szoktam néha használni, főleg, ha vadat sütök, az nagyon finom benne.

Jubi, merre vagy? Ugye nem komoly, hogy kevesebbet netezel?

Jó éjt, lányok.

goodfairy
 
 


True

Hát ezekről nem is hallottam, hogy fertőtlenítő réteg meg vízzáró réteg... :roll: Ezek tuti nem kerültek rá.

Anita

A műkörmös mindig fertőtlenített mindent előtte is meg utána is. Biztos az a baj amit leírtam Truenak.
Akkor Kokó rosszabb mint Manó? :lol:

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Hetti! Nem akarok kötözködni, de ha gombás lett a körmöd, inkább Ildinek lehet igaza, hogy kispórolta a fertőtlenítő és vízzáró réteget. Attól simán begombásodik, még akkor is ha az eszközök rendesen vannak fertőtlenítve. De bocsi, nem okoskodok tovább. :wink: :oops: Nem rossz Kokó, csak sokkal mozgékonyabb, több figyelmet igényel, nincs annyira jól el egyedül, mint Manó, sokkal kevesebbet alszik. Picibabaként kicsit nyűgös volt, sokat fájt a hasa, és már 4-5 hónaposan is csak kétszer aludt. Egyébként egy tündér, nagyon édes, kis bújós, és annyira okos ő is. Én meg cseppet sem vagyok elfogult. :lol: :oops:

Ma voltunk vérvételen a törpökkel. Kokó egész lazán vette, csak addig sírt míg a vizsgálóasztalon kellett feküdnie. Manó viszont már itthon is könyörgött, hogy ne menjünk, majd holnap. Aztán a kórház liftjénél kitört belőle a zokogás, de annyira, hogy alig kapott levegőt. Könyörgött, hogy "anyukám, menjünk haza; anyukám léci nem akajom". De az igazi sokk a vérvétel volt, pedig nagyon kedvesek és megértőek voltak a nővérkék meg a doktornő is, de Manónak azt a bánatos szemét, a szemrehányást a tekintetében, hogy én ezt miért hagyom, és a folyamatos könyörgést, hogy "anyukám kéjlek, mennünk haza; anyukám, léci nem akajom", ezt amíg élek nem felejtem el. Alig tudtam tartani magam, hogy ne sírjak én is, próbáltam nyugtatni, és erősnek maradni, de annyira nehéz volt. :cry: Aztán majdnem elájult, és még mikor kijöttünk a kórház udvarán a liftből akkor is rátört a zokogás. De azért a babaklubba el kellett mennünk, ott már egész felszabadult volt. :) Hazafele pedig elaludtak a babakocsiban, ilyen már jó régen volt. Mikor felébredt még akkor is mutatta a kis kezét, hogy "ide szújt a néni, fáj a kezem". :(

Holnap meglesz az eredmény, remélem minden OK, és nem kell mennünk többet. Szegény Kokó viszont holnap kapja a Prevenar 2-őt. Megyek is korán kell kelnünk reggel.

Jó éjt mindenkinek.

goodfairy
 
 


Sziasztok!
(( A rohadt köcs....ök..
http://www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=257054
Mki vonja le a maga következtetését.
Érdemes a vagyonbevallásukat is megnézni...rajtunk meggazdagodnak, de vmelyiknek még lakása és/vagy autója sincs. Pofátlan népség. Adnék neki 100e havi jövedelmet osszák be, amikor a fűtés csak nekünk a 2 szobásban 30-50e Ft, most télen.
No comment, kivagyok akadva, így nőjön a gyerekvállalási kedv.))
bocs, off voltam
Edit
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edi78 2009.02.23 00:24-kor.

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi,még a 100 ezer is sok,mifelénk az átlag olyan 70 ezer.....

Anita,de aranyosan mondja hogy anyukám.... :D

Launak egy fél napos láza volt,két kúpot s este nurofent kapott,másnap már semmi baja nem volt.

Ma végre kellemes idő van,klassz volt kint lenni.
Képzeljétek terhes vagyok, 8 hetes,bocsi hogy csak most írtam le nektek.Elég pocsékul vagyok :? Ma votam dokinál,uh.t is csinált,van szívműködés is,minden rendben volt hál,Istennek, képet is kaptam.Nagyon boldogok vagyunk :P
Bocsi de muszáj aludnom :roll: :lol: :oops: :lol:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Linda! Ahányszor belépek mindig várom a jó hírt és tessék! :wink:
Szívből gratulálok!!!!!! Tudtam, hogy te vagy a következő. Timi és te, tök jó.
Mikor érkezik a kistesó? Olyan szeptember vége felé?
Írj majd!
(igen a 100e az sok, azt csak írtam, 60-70-et osszanak be, azt meglátják!)
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Anita

Én is ezt irtam hogy fertőtlenít, de a végén nem kente rá egyszer sem se a fertőtlenítőt sem a vízzáró réteget. Szegény kismanó, én is szoktam sajnálni. Ma voltunk Kecskeméten és bementünka mekibe, pelenkázni. De ugy ordított nem negedett semmit, azt hitte a dokinál van. Még él benne a kuki felhúzás:(

Edi

Én azt is megkockáztatnám hogy ez az egész válság csak egy kamu. Azért van mert egyre több pénzt akarnak zsebre tenni és nincs miből. Így meg meg van oldva. Nagyon sokminden nem csak a véletlen műve, hanem vannak a nagy vezetők a világ minden tájáról, Ők határozzák meg hogy mi történjen.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Linda!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: BASSZUS DE JÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULÁLOK!MÉG JÓ, H MÚLTKOR KÉRDEZTEM. TE KIS SUMÁKOS :lol: :lol: Fáradékony vagy? Vagy miért vagy pocsékul? Hányingered van? Örülök nagyon. Akkor mire is vagy kiírva? Szeptember vége, október eleje? Pont 3 év korküli. Tök jó! Gratulálok!

Anita!

Mi volt az eredménnyel?

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok


Linda GRATULA!!!!
Szedjél b6 vitamint a hányingerre. De nemsokára elmúlik, te ezt már tudod :) :wink: A kukija látszik már? hihi

Edi: én is ma pont ezeken paráztam... Én már nem is tudom, mi lesz velünk. A gázszámlánk 7 ezerrel lett több, elvették tőlünk szinte az egész támogatást. Hiába van 3 gyerek, a hülye szorzóik miatt csak 4,1-en vagyunk a családban. :shock: Azt nem veszik figyelembe, hogy a gyerekekre kell a legtöbbet mosni, főzni, fűteni. Amúgy az én munkahelyem is meg fog szűnni legkésőbb akkor, amikor letelik a gyes. Nem tudom, mikor akarják behozni ezt a 2 évig járó gyest. Sokmindent már júliustól bevezetnek. Ha elveszik tőlünk a gyest, akkor csak addig jár és slussz. Szép kilátások.
Szerintem a házcsere meg minden ugrott, inkább a meglévő hiteleinket kellene valahogyan lefaragni. Fejlődés kizárt, főként ha munkanélküli leszek.
Csak azt nem tudom, azt a sok kismamát aki ugye mostmár a baba születése után 1 v. két évvel majd vissza akar menni dolgozni, hová fogják felvenni??? Így sincs munkahely. Nem értem én ezt.

Hettie: ezeket akkor rakja rá, mikor lecsiszolja az előző zselét. Nekem akkor be is kell rakni mindig a lámpába, hogy azt a réteget fixálja, vagy mi.

Szerintem is mesterségesen gerjesztették a válságot. Ezen is csak meg fogják szedni magukat.

Anita, tök szar lehetett ez a vérvétel, biztos írtad, de nem emlékszem, miért is kellett mennetek? Mi is megyünk jövő héten az allergiavizsgálatra, bár már legszívesebben visszacsinálnám ezt az egészet, most HÁLISTENNEK jól vannak, de nem akarom elkiabálni. Előre elmondtad Manónak, hogy mi fog történni? Én azért nem szoktam ezt a tájékoztatást túlzásba vinni :lol: Futólag megemlítem, aztán annyi. Hannának múltkor mikor a kórházban voltunk úgy rakták be a branült, hogy észre sem vette :shock:

Na magunkról egy kicsit. Jól vagyunk, apát kivéve, aki arcüregguszit kapott. Most itthon lábadozik, bár a gyerekeket muszáj elvinnie és elhoznia.
Hannáéknak megvolt a farsang, és isteni volt, mint tavaly is. Nagy színpadon voltak, meseország volt a témakör, annyira hatásos volt, Hobótól a mesél az erdő-re vonultak be, leültek körben, és mindenki előadott valami aranyos zenére egy kis műsort. Hannáék a Maja méhecskére tánciztak, és a Kiskakas gyémántfélkrajcárjából a törökbasának megcsipkedték a fenekét :lol: Nagyon szuper jelmezek voltak, még nincsenek képeink de majd rakok. Olyan hatásos volt, na és annyira aranyosak voltak, hogy szinte az egészet végigbőgtem :oops: :oops: én nem tudom de olyan szentimentális vagyok. Még szerencse, hogy a nézőtér sötétben volt :lol: :lol: Teljesen profi előadás volt egyébként, és Levi egész végig tárgranyitott szemmel élvezettel bámulta, és tapsolt is, olyan aranyos volt. Azért néha mondta, menjünk ebédelni :) Mondtam neki, hogy jövőre te is ott leszel, beöltözöl majd? Nagy komolyan bólogatott. Ő is jól van, a bölcsiben halálra dícsérik, hogy egész nap be nem áll a szája, beszél és beszél, úgy kell lelőni :lol: :lol:

Én egyre jobban élvezem a melót, a folyton álmosságot kivéve. De nem vagyok hajlandó este 9-kor lefeküdni, mert nem azért élek, hogy munkahely, itthon gálya. Szeretek kicsit netezni, filmet nézni, stb. Majd hétvégén valahogyan megpróbálok pihenni.

Azért meg kell hagyni, elég jó sorom van, egyedül vagyok az irodában, van időm a kis teámat, kávémat megcsinálni, rádiót hallgathatok, ebédelhetek, mellettem a konyha, mikró, minden. A meló sem vészes, (mentőállomás) menetleveleket kell a gépre rögzíteni, összesíteni, stb. Más, mint mielőtt elmentem, de nekem ez most jó, nem kell annyit pörögni. A betegségek latin nevéből kezdek profi lenni :) Reggel meg délután pedig a buszon zenét hallgatok és teljesen kikapcsolok. Buszig meg sétálok, ez is új, eddig mindenhová autóval mentem, nem árt egy kis mozgás. Szóval igyekszem a jó oldalát meglátni mindennek.
Azért egyvalamire rájöttem: az otthonlétben eléggé el tud lustulni az ember.

Na megyek, most aztán jó sokat írtam, remélem, nem untattalak titeket.

Pusszantás, írjatok ti is!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 



Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


sziasztok!!!

HATALMAS ÖRÖMKÖDÉS,GRATULÁCIÓK LINDÁNAK (hogy elsumákolta.... :lol: )

Úgy néz ki,h.már csak Hettie és én vagyunk akiknek egykéjük van??? (na jó Tápi még ott van,ha jól emlékszem,de egy csomóan eltűnnek folyton,köztük én is...)

Húú Csajok írjatok valami bíztatót,mert nagyon de nagyon el vagyok keseredve...Nem akarok ünneprontó lenni....

Réka cicám már megint beteg,4 napot járt a bölcsibe,éjjel 4 szer hányt,ma lázas,nagyon sokat hiányzunk már,januárban 2 hetet melóztam,most megint ez...eddig semmi immunerősítő nem használt,pedig vigyázok rá,nem értem,nem értem,hogy miért beteg ennyit,a dokik soha nem mondanak semmit,mindig kiírják,egy hét után,hogy egészséges,holott dől az orrából a taki,így hát egy hetet jár vagy kettőt és újból kezdődik...nagyon ki vagyok borulva ezen,úgy sajnálom szegényt,de sajnos nem tudjuk megtenni,hogy kivegyem a bölcsiből és itthon legyek vele,nem tudom mi tévő legyek...mit adjak neki,vagy hová vigyem...komolyan nem tudom,a kis buksija tiszta koszmó lett,szerintem a tejtől,szóval most ma viszem el dokihoz,megmutatom (egyébként a megérzéseim be szoktak jönni,most nem adok neki tejes cuccot megint,hátha azért folyik folyton az orra...de már ezt sem tudom)
A melóhelyen beszóltak már,hogy 8 hetet hiányoztam eddig,az egyik osztályban a szülők pampogtak,hogy sok óra marad el (jelzem én mondtam nekik,ha ott vagyok,akkor délután 6. órában símán lehet pótolni ezeket-igyen és bérmentve megteszem,de a gyerekek nem jelennek meg,mert inkább elmennek az aréna plázába vagy az árkádba akkor én miért is vagyok hibás? A lehetőség adott,gyerek nem él vele...)


Érdekes ez a szobatisztaság téma,R. mindent fordítva csinál....kakilni nem akar sem a bilibe,sem a wc-be kér inkább egy pelust és oda...de 3 napja felkel éjszaka,ha pisilni kell (még azért adok éjjelre és ebéd utáni alváshoz pelut,de már a bölcsiben nem kell,és itthon sem,szól hogy nincs rajtam pelentaaaaa gyojsan gyojsan menjünk...szóval ügyi,de a kaki ügyletről hallani sem akar,azt mondta,ha majd óvodás lesz,akkor belekakil a kicsi vécébe...na ebben maradtunk... :lol:

Megyek megnézem felkelt-e,egész nap alszik semmi nem maradt eddig benne,kb 1 dl folyadéknál járunk... :cry:

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Bocsi a hibákért...nem kelt még fel a manócskám,tényleg nagyon kétségbe vagyok esve,hogy mi van már...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziaszttok!

Köszi hogy így örül mindenki,olyan jó volt olvasni:wink:
Nem vagyok,"sumák" csak így jött ki,remélem továbbiakban is minden rendben lesz,s örömmel számolhatok be mindenről.
kb 2 hete vagyok szarul,egész napos rosszul lét,csak pár óra ami igazán panasz mentes,általában délután.Reggel alig bírok felkelni,10 óra van mire lejövünk az emeletről,közben fent eszem,pogit,meg kiflit,ne hogy hánnyak,(edig még csak 1x)pesrze semmit nem kívánok,de valami kell a pociba.Állandó teltség érzés,gyomorégés,puffadás meg ilyenek,Lauval a 14-ik hétig voltam így :?
Na jól van senkit nem fárasztok a részletekkel :lol:

Ildi,tök jó hogy mindent ilyen jól leírtál,elképzeltem a farsngot,meg azt hogy zötykölödsz a buszon :lol:
Ma mi is sétáltunk egy nagyot,én tök elfáradtam,Laun viszont nem látszott semmi,mondjuk ő motorral jött,bár gyakran kellett nekem vinni a motort,holnap szerelek rá valami huzavonát :roll:
Megnéztem a videót,szomorú.
(kukac még nem látszik,reméljük lesz majd hamarosan)

Santos,úhh,szegény csajszi,mi van vele,bársegíthetnék ...tuti mindig visszafertőzőik bölibe,elkapja az olyan gyerekektől akik még nem gyógyultak meg.Nem hiszem hogy a tej ilyen betegségekre adna okot,hiszen a sok fehérjének,kálciumnak építő szerepe van.
Adjál neki,kubut,hisz azt mindig megissza :wink:

Edi,Timi,elvileg szeptemeber 18. :lol:

Timi,szóval várom a talit,de szerintem nektek kell majd eljönnötök Keszthelyre,mert most nem szívesen fürdőzöm.

Olyan klassz ma is az idő,mindenhol ki van nyitva az balak,sőt a kertben kivirágzott a téltemető nevű sárga virágom,juhhéééé,jön a tavasz!!!!!!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


jajj bocsi itt bénázni fogk egy párat,nem tudom miért írja ki hogy már egy éves...

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Na végre,csak sikerült a vonalzó.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Melinda

Gratulálok én is:) Ha minden jól megy már csak 3 hét, vagy 4 és elmúlik a rosszullét, nekem addig tartott.

True

Nekem biztos nem tett olyat rá:(


Santos

Én még sokáig egy gyerekes leszek:) Ti tervezitek a tesót majd?
Jobbulást Rékának! Én is attól félek ha majd ovi lesz mindent elkap majd, és mindig beteg lesz.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Na sziasztok

Zsuzsi, (bár rád szóltam msn-en, de nem válaszolsz valamiért) szóval teljesen megértelek, én is sokszor éreztem már ezt amit te, hogy MIÉRT MIÉRT MIÉRT betegek folyton??? Szerintem tuti hogy Rékának is van valami allergiája, ami vagy nem volt még, mikor volt a vizsgálat, vagy pedig azóta jött ki. Kicsit utánaolvasgattam az allergiának, eszerint kétféle ember van, aki már allergiás, és aki az lesz. De sajnos Linda, ezek mind előjöhetnek a tejtől és bármi mástól is. Sógornőmmel beszéltem ma, neki mind a két gyerek tejallergiás, már 7 és 8 évesek, bár most a legutolsó vizsgálat nem mutatta ki, de pl. a lánya teljesen levert volt, mikor elkezdték a joghurtot enni, nem volt energiája, és kezdődött nála megint a taknyosság. A fiának meg előjött az ekcéma, meg a szemgyulladás. Az a helyzet, hogy az allergia miatt lemegy a védekezőképessége a szervezetnek. Én is parázok, hogy tényleg allergiásak, de sajnos nálunk a férjem családjában szinte mindenkinek van valami.

Linda, azt hallottam, hogy most jön ide az az idő Angliából , ami múlt héten volt ott, a 30 centis hó :shock: Mondjuk jó lenne már a tavasz, de igazából hó sem volt....

Tényleg Timi, te mersz így fürödni?? Olyan jó nektek, hogy van rá pénzetek, hogy évente többször is nyaralni-telelni menjetek.

Linda nézzed a tv paprikát, én mikor ilyen rosszul voltam Levivel, mindig néztem, és mindig találtam benne olyan kaját, amit megkívántam. Pl. zöldbabfőzelék fasírttal :))) Még emlékszem rá. Meg arra, hogy mindig olyan kajákat főztem, általában mikróban, ami 15 perc alatt kész volt.

Na megyek apához, puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Bocsi lányok, fontos kérdés, gyest ha meló mellett kapjuk belel kell számítani a jövedelembe adóbevalláshoz??? Mert ha igen, elveszítem az adójóváírást, és így akkor 66 ezer forintot keresek :shock: Ez azért elég durva.
Na hali

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

True!

Sajnos nincs pénzünk :cry: ! Üdülési csekkből mentünk, és most is azt kaptunk karira. Muszáj elmenni, mert idén, jövőre tutira nem megyünk sehova. Ezt az adóbevallásos dolgot szerintem pénzügyes, bérszámfejtő kolléganőtől tudod megkérdezni. Ez olyan kusza volt nekem mindig, h most sem értem. Pl: Nekem nem lehet meg a 180 napom, mert nem fogok akkor jó pénzt kapni.(gyedet). Úgyhogy ezért csak március 20-ig fogok dolgozni. Utána táppénzen leszek szülésig, majd utána jön a TGYÁS(1/2 ÉVIG). Ez a Tgyás 1/2 évig a 4 órás bérem lesz. Fürdőzést megkérdezem a dokitól, bár nem hiszem, h gond lenne. Hiszen én nem gőzfürdőzök, max 20 perceket leszek bent.

Linda!

Akkor Keszthelyen talizunk. Hogy vagy? Gondolom még nem látszik semmi. Az én hasam már jó nagy. Képzeld pénteken voltam cukorterhelésen. Nálatok mit kell csinálni? Inni vagy enni? Nálunk nem fogadják el a zsömlés dolgot. Úgyhogy a szirupot kellett meginnom. Amikor a számhoz emeltem, már akkor végem volt. Okádék az egész :evil: Szóval szeptember 18? Dóri szeptember 16 :lol:

Santos!

Nagyon de nagyon sajnállak Benneteket, mert ez Őrület. Dórinak az 1 hetes betegségétől is kivoltam borulva, h nem evett, nem ivott. Szeretnék rajtad segíteni, de nem tudom mennyire vagy információ ügyileg fogadó képes. Én csak az ALOE VERÁT tudom Neked ajánlani. Legalább csak kipróbálás szinten. Ártani nem ártasz vele, csak hasznára válhat. Ezt True neked is ajánlom! Lebontva havi adagra nem drágább, mint a gyógyszer ami nem használ. :cry: Én csak így tudnék segíteni Nektek. Bármilyen kérdés van ezzel kapcsolatban nagyon szívesen segítek. Én most pénteken beteg voltam( amikor írtam), és csak Aloéval gyógyítottam magamat. Annyira fájt a torkom, h el nem tudom mondani. 2 nap alatt már isteni volt. Persze ezt csak akkor tudja az ember állítani, h saját bőrén tapasztalja. Hogy van Réka?

Most mentem lányok.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Sajnos Manó véreredménye még mindig nagyon rossz. A májfunkciós értékek még mindig borzasztó magasak (többszöröse a megengedettnek). :( Péntekre bejelentkeztem hasi UH-ra, és keresek gyerek belgyógyászt is. A dokinénink sajnos most nincs a helyzet magaslatán, igazából csak találgat, nekem az viszont nem elég. Én tudni akarom mi okozza a májfunkció zavart a gyereknél, mitől olyan az érték, mintha idült alkoholista lenne.

Linda!
Gratulálok a kis Pocaklakóhoz. :D Remélem, hamarosan múlnak a rosszullétek.

Ildi! Szerintem a GYES jövedelemnek számít, de a tavalyi adóbevallásodban a mostani fizetésednek még nem kell szerepelnie, tehát a jövedelmhez csak a GYED-et és a GYES-t kell írni. Szerintem. Bár nem vagyok nagyon jártas ebben a témában. Talán kérdezz meg egy könyvelőt. Azért kellett vérvételre mennünk, mert tavaly kiderült, hogy két májfunkciós értéke Manónak tízszerese a normálisnak. Most ismételték, hogy változott-e, és igen javult, de mint írtam még mindig nagyon rossz. Én mindig elmondom nekik, hogy tudják mi vár rájuk, de nem viszem túlzásba én sem. :wink: Egyszer elmondom és kész, nem ragozom nagyon. Én emlékszem, nekem anyukám sosem mondta meg, ha oltást kaptam a dokinál, és nagyon rossz volt ott szembesülni a dologgal, hogy nem csak egy rutin vizsgálatra megyünk. :(

Santos! Én is kivagyok! Az én kölykeim is betegek megint, illetve "csak" az orruk folyik, meg köhögnek. :? Mostmár mondtam a dokinéninknek, hogy adjon beutalót allergia vizsgálatra, mert ez nem normális, hogy kb. 2,5 hónapja az megy, hogy 1,5-2 hétig köhögnek (sőt Kokó gyakorlatilag 2 hónapja szinte állandóan) meg pár napig folyik az orruk, 1 hét szünet, aztán kezdődik elölről. Szóval meg tudlak érteni, hogy bosszant a dolog, meg persze a munkahelyek többsége sem túl megértő. :evil: Családbarát ország, röhögnöm kell, mikor ezt hallom. :evil:

Na, megyek, lefekszem, majd jövök.

Jó éjt mindenkinek.

goodfairy
 
 


Hi Csajok!

Kész vagyok,durván,elegem van,le vagyok akadva, ki vagyok bukva,besokalltam,nem jut több az eszembe...

Réka 5. napja lázas,alig tudjuk levinni a lázát,szombaton véreset pisilt,hétfőn megnézte a doki,de nem mutatott hólyaghurutot sem bacit a lakmusz,szóval tegnap látta doki,írt antibiót,éjjel viszont 5* hányt mert annyira köhögött,így a lázcsillapító meg az antibió is kijött.
Visszavittem ma,kapott megint egy újabb cseppet,bár buzgó anyuka hörgőtágító kúpért könyörgött,azt nem kapott,így a cseppet hazajövetel és bevétel után sikeresen ki is hányta az erőlködés,köhögés miatt...

Utsó próbálkozásom,hogy ha most meggyógyul,kérek egy vérképet és hátha kiderül valami...amúgy meg akkor passz...

Anita,
Ezt a családbarát ország szlogent még nem hallottam,de inkább siralmas...,az egyik kedves ismerősöm tesója Szegeden belgyógyász (nem tudom,hogy gyerekdoki-e) mindenesetre,ha gondolod elkérem a számát...

Timi,
Köszi,írhatnál erről az Aloe-ról,mondjuk priviben,hogy mi meg mennyi meg hogy...bár most az echinacea-t fogom kipróbálni..vagy semmit,mert annyi de annyi dolgot nyomtam már a gyerekbe és semmi nem hatott,így is úgy is 2 hetente beteg (ami amúgy kb 2 hónapja szerintem egy és ugyanaz a kikúrálatlan betegség,újból és újból visszajön)

True,
Szerintem jövedelem,merthogy vonnak belőle járulékokat(tök hülye vagyok ám hozzá,ez csak tipp)...persze érdekes,hogy ha bankhitelt szeretnél akkor nem számít jövedelemnek...ki érti ezt?
Imádom a tv paprikát,állandóan az menne,ha gyerek nem könyörögne a minimaxért (ma korlátoztam a tv-nézést betegség ide vagy oda,lehet szépen kirakózni az ágyban,vagy mesekönyvet lapozgatni,elmo után kikapcs,mert nagyon rákapott a dvdk-re meg a "minimatty"-ra ahogy Ő hívja.

Ma mivel már nem tudom hová teregetni a lehányt és kimosott cuccokat,vennem kellett egy melegítőgatyát a dokitól hazafelé....a kaját nem hordom,mert itthon akarom tartani a kölköt...nem megyünk ki tehát...

Mai kaja: zöldborsókrém leves galuskával (ezt még Goodfairy-től loptam régebben,meg sajtkémes tortilla,lehet valami hús is kéne,de az ma nem lesz.

pusz

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


ja és fáj a tetkóm is :D az új....

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Szakad a hó! :shock:

Anita

Ha gondolod belgyógyász ügyben én is segíthetek, az egyik barátunk itt a kórházban belgyógyász meg kardiológus. De ez tényleg durva hogy mitől ilyen magas. Reméljük megtudod hamarosan és rendbejön.

Zsuzs

Nem lehet így könnyű, hogy szegényben nem marad meg a gyógyszer. Akkor nem is tudsz most dolgozni?

Az aloe amugy tényleg jó, én is szedtem. A férjem unokatesója is szedi meg a barátjának vannak gyerekei, és velük is szedeti meg a gyerekvitamint és nem is szoktak betegek lenni, ha igen akkor is 1-2 nap alatt átmegy rajtuk.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Santos!

Írtam privit.

Anita!

Neked is ajánlanám az Aloét.

Természetesen mindenkinek,akit érdekel.

Puszi: Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


sziasztok

Most csak pár sor:

Santos, nincs neked otthon Ventolinod? Azt kaphatna Réka, nekünk pici kora óta ilyet írt a doktornő Levinek, ha szenvedett a köhögéssel. Nem értelek téged, én már rég lekoccoltam volna ettől a hülyétől. (mármint a dokitoktól)

Timi, vitamintablettát még nem kaphatnak 3 éves kor alatt, nem? Lehet egyszer eljutok oda, hogy kipróbáljuk az aloét, egyelőre holnap megyünk a pulmológiára az allergiavizsgálatra. Ha valóban allergiásak, akkor kapni fognak valamit, amivel ezt a téli időszakot jobban átvészelik. Sajnos, ha allergiásak, bármit adhatsz nekik, mert az allergia rombolja le az immunrendszerüket :(

Anita, vírusfertőzéstől is lehetnek magasak a májfunkciók.

Timi a fürdőzést a fertőzések miatt mondtam, én terhesen nem mentem semmiféle vízbe. Azért az üdülési csekk is klassz :))

Utánanéztem, a gyest hozzárakják a jövedelemhez (nem értem, miért nem küldött még róla a MÁK jövedelemigazolást adóbevalláshoz) de a végén mégiscsak levonják a gyes adóját, mivel tul.képp adómentes. Na szóval ez az, ami nekem kínai, én ebből egy kukkot sem értek.

Megyek, holnap nem kell korán kelni, mert szabin vagyok a doki miatt :)
sziasztok

JUBI HOL VAN???

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Köszi, a doki ajánlásokat. Pénteken viszem Manót UH-ra, ill. még előtte csütörtökön bőrgyógyászhoz és sikerült találnom egy állítólag nagyon jó belgyógyász dokinőt is, hozzá 23-án megyünk. Remélem ennyi elég lesz, de ha nem fogok élni az ajánlataitokkal. Még egyszer köszi.

Ildi! Igen, tudom, igazából ezer dologtól lehet májfunkciózavar. :( :x

goodfairy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: