Új privát üzeneted érkezett!

...ja, úgy tört el, hogy Jazival birkóztak, és Jazi a kis pehely súlyával (15 kg) ráfeküdt a Beni fejére. Mondjuk már ezerszer elmondtuk, hogy az ilyen játékok előtt le kell venni a szemüveget :roll: .
Most telefonált a Párom, hogy már nem gyártanak ilyen keretet (2 éves), ezt a lencsét pedig nem tudják állítólag másik keretbe belecsiszolni, szóval új lencse, új keret, ami több tízezer forint..Jajj... Most megpróbálja elvinni egy szakemberhez, aki állítólag átmenetileg meg tudja forrasztani, ha egyáltalán elvállalja, mert titánium keret..

Azért jó dolgok is történnek körülöttünk: a zűrös szomszédunk elköltözött...egy másik városba...albérletbe, mert hogy áram, víz és fűtés nélkül már nem tudtak itt élni. Szóval most nyugi van...Sokat imádkozunk azért, hogy ők innen elmenjenek, hosszútávon pedig azért, hogy meg tudjuk venni a házukat és az ő telekrészüket. Kíváncsian várom, hogy hogyan fog ez megvalósulni, emberileg lehetetlennek tűnik, de sokszor jártunk már úgy, hogy ami nekünk lehetetlennek látszott, azt Isten összehozta nekünk :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Ennyit arról, hogy holnap írok…most jutottam ide, sietnem kell.
Nem főztem carbonarat, mert hozzuk a hamit egy vendéglőből, 700Ft és tegnap 2 majdnem tenyérnyi husit kaptam. Szóval tökre megéri és nagy adag. Finom, házi.

Betegeknek gyors javulást!

Karácsonyfát díszítettük, mi mást :D mi mindig hamarabb szoktuk. Csak egy csillag égő van az ablakban, egyébként semmi dísz, karifa meg tetszik. Műfenyőnk lesz idéntől és most lett a legszebb a fa. Majd teszek képet karikor :lol: Katának is tetszik nagyon, mindig kéri kapcsoljuk be. Meg aztán manapság, akárhova mész már karifák vannak díszítve, nem tartjuk magunkat, hogy csak 24től legyen fa. Mindig is korán akartam díszíteni.

Timi!

Drukkolok, hogy minden rendben legyen, de biztos oké lesz, majd írjál.
Éjjel egyszer van kelés, szerencse, de Kata 10-11kor alszik el, és reggel 8kor kel. Az lenne a jó ha 6-7kor kelne, akkor könnyebben vissza aludna korán és este is talán korábban aludna. Bár erre tegnap rácáfolt, mert korán aludt, fél 3kor kelt fel és mégis fél 11kor aludt el. Tegnap előtt meg 5ig aludt és ugyancsak 10 után aludt el. Hát ez van, nem erőlködünk, mert este nem normális dolog 8től 11ig altatni…tegnap mondjuk csak feküdt, forgolódott, nem bírt elaludni pedig hulla volt.
Dávidka miket csinál? Hát már fogdossa a játékokat a játszószőnyegen, szépen tartja a fejét, de nem szeret hason mostanság, játszani sem, pár perc és nem tetszik neki. Múlt héten visszafordult, de sztem csak véletlenül pont nem láttam, csak hátán egyszercsak :lol: És állandóan vigyorog :lol: Kezét eszi általában, vagy begyűr vmit.
Szép a pocid, szép feszes, enyém katasztrófa, csinálok felülést kisebbeket, muszáj. Kismama naci rámjön, sima naciban kidudorodik annyira hasam, hogy annyira gáz így én nem megyek sehova, max. a kabát alá, amikor nem látszik. 68kg vagyok, rajtam van 2*3 kg, meg még Kata előttről 4, azaz 10kg. De optimista vagyok, remélem tavaszra lemegy vmennyi…
Gáz ez a harapás, szegény Dóri. :(

Jubi!
Sikerült a kari ajit megvenni újra :( De miért mondták el, direkt, véletlenül? Ez az új szemüveg tényleg nagy kiadás :(
Nagyon édes Jazi. Nálatok már egyáltalán nincs pelus? Jó a fürdőköntös, nekünk is kellene. Így sokat van este Jazi, vagy rögtön kapja a hálóruhát.

True!

Köszi a receptet. Mi nem főzünk karácsonykor, megyünk szenteste anyához, anyóshoz. 25-én anyához, többit nem tudom. Mivel nálunk nincs hely nem jönnek ide, csak sógórnőék. Bár jó lenne anyáékat, mamáékat is hívni, de éppen ezért gyűlünk össze anyánál, mert ott van hely.
Igen Tatabánya, de én csak sokszor, főleg régebben csak úgy hívtam leprateleptatabánya (bocs), régebben rühelltem itt lakni, de nincs más választás, bele kellett törődni, szerencse a legjobb helyen lakunk (szerintem). Igaz kicsi a lakás és velünk szemben kertesek épülnek, nagyon irogykedem, de horror áron mennek, mert központ, sajnos esélytelen, mindig arra sétálunk és csak sír a szám. :(

Linda!
Szépek a mézesek. Te ügyi :) Mostanság voltál túrni?
Megy jővőre Laura oviba? Felveszik simán? mert ugye évvesztesek vagyunk. Nálunk aki évvesztes, minél később születik az évben kisebb az esélye, hogy felveszik.

Kinek miben alszik a gyereke?
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Dávidka: Kép
még jövök képekkel, de iszonyat lassú a gép
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 

 
 

Sziasztok

Jubi: azt mondtam, csak annyit tud tenni a gondozónő, hogy rászól. Előbb utóbb megtanulja a verekedős gyerek, hogy nem szabad. A bölcsiben csak az újak verekszenek. Ilyen kicsikkel nem lehet mást tenni! Az ovi más, az ovisok már értelmesebbek, ott már lehet fegyelmezni. De egy ovis gyerek szüleinek hiába szólsz, ő is szól a gyereknek, de az ovisok még ösztönösek, ha verekedni akar, nem fog eszébe jutni, hogy otthon azt mondták, nem szabad. Itt viszont az óvónőnek kell észen lenni. A sulisoknál már valóban bevált helyzet, hogy ha tanár nem tud mit kezdeni, akkor a szülőkkel elbeszélgetni, vagy a verekedős gyerekkel.

Edi: új építésű házat mi sem tudnánk venni, hiába lehet rá felvenni a szocpolt, épül Bonyhádon is,egy 100 nm-es 20 milla :shock:

Jubi: Marcinak augusztusban csináltattunk szemüveget, de nem volt annyira vészes, a keret kb. 15, na persze neki nem olyan erős a lencséje, minél erősebb, annál drágább. Pedig mi törhetetlent vettünk. Tavaly a fémkeretét nagyon sokszor forrasztattuk, ezért idén nem olyan vékony fémkeretet vettünk, hanem vastag műanyagot. De szerintem még mindig nem lesz annyi, mint egy üvegfal :roll: :roll:

Timi: nekem ennél nagyobb a hasam.... Igen, láttam, mit írtál, hát sajnos nem hívtam fel a szerelőt... Én csak idegenekkel merek balhézni, mert sajnos valamilyen szinten rá vagyunk utalva, hiszen hogyha váratlanul elromlana, és itt lennénk hidegben, megint muszáj lenne kihívnom.

Délelőtt Bonyhádon voltam, karácsonyi kaja bevásárláson, (persze még lesz pár kör), Hannát bevittem az oviba karácsonyozni, apa meg itthon bablevest és mákos gubát főzött, olyan fini lett. Tudjátok, böjt van :wink:

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

Ildi,milyen böjt??Éppen husos lazzanját falok :lol:
Remélem most már akkor elvándorolnak a barik Leviről,a sok csodaszertől :wink:
Jó kis ingatlan árak vannak arra is :?
Kár hogy uncsiznak a picik otthon,gondolom mesében sem tudnak megegyezni...És mi volt az oviba?
Jó készülődést,ma még én is betérek a Pennybe,sőt jővő héten is,mert akkor lesz a tejszín leakciózva meg a barilé....
Na ,a pizzát én is fejből gyúróm :lol:

Santos,hol vagy?Lapföldön? :mrgreen:

Edi,Fú már milyen nagy Dávid!Kata szokott róla gondoskodni?
Hétvégén a barinőm kislányának Laura mindig vitte a cumit ha sírt,fürdésnél is ott állt,utána odaadta a pelust a krémet ...:lol:
De jó neked ,hogy nem kell főznőd!
Ebbe az oviba ahol voltunk nyílt napon,oda már mindjárt a 3.-ik szüli napja után egy nappal mehet.Feltéve ha szobatiszta,ami egyenlőre nem :? De én sem fárasztom magam vele,nyáron remélhetőleg könnyebb lesz a szoktatás s az idegrendszere is fejletteb lesz :wink: (ezt raktam ki sok böngészésből)
Nem turiztam mostanában,van mindene Launak,nem akarom halmozni,tavaszi s nyári dolgok kellenek majd :wink:

Jubi,szemüveg :? Kellemes hosszú hétvégét :wink:
Remélem összejön a telek is nemsokára :wink:

Timi,szerintem tök jól nézel ki :wink: Kivi leszek nekem milyen lesz a pocim,bizti megint teknő alaku(egyenlőre még nem vagyok állapotos)
Meddig akarsz melózni?Nem vagy álmos?

Fúú,nem tudom mikor tudok írni,gyufi lesz megint a hétvégém,már ma délután megyek melózni a vir.boltba meg szo.,vas.,hétfő,kedden is.Közben jönnek a pesti barinőmék.....
De megoldunk mindent :lol:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


True!

Készen lett a szemüveg, bele tudták csiszolni egy másik keretbe, ami 11.700 ft-volt + a belecsiszolás, szóval kijött 14 ezerből. Igen, az üvegtéglafal kb. egy huszas lett volna, mert nem egész fal, csak a wc és a kád között lesz egy kis lépcsős elválasztás.
Böjt :D ...már mondtam, hogy nem ragaszkodom a hagyományokhoz :wink: :D

Linda!
Beni is vegyescsoportos oviba járt. Szerintem van olyan típusú gyerek, akit felfelé húznak a nagyobbak, van olyan akit lefelé a kisebbek. Szerintem Lau az első kategória :wink:

Edit!
Dávidka óriási lett! :shock: Nagyon kis értelmes feje van :D
Alváshoz még használ Jazi pellust, de már egy ideje nem pisil bele. Ma meg is kérdezte fektetést előtt "miért kell Jazira pellus?". Azt hiszem megkeresem a gumislepedőt - a biztonság kedvéért - és elhagyjuk a pellust.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Na helló Csajok!

Linda!
Neeeem Lappföldön,csak Zuglóban :mrgreen: de jól esik,hogy néha hiányoltok...mire végigolvastam az egész oldalt,belezöldültem,de az van,hogy ha írok,akkor meg egy csomó ideig nem ír senki....(biztos miattam...)

Réka már megint beteg...már nagyon elegem van tök sajnálom szegényt,lázas,folyik az ormánya (kifújja,de még le is szívom,van itthon százféle orrcsepp...de most megtaláltam a tutit Nasivin sanft a neve,tök jó,ha felbontod,még egy évig jó,nem úgy,mint a cseppentős és olyan pumpás,mint a stérimár,szóval nem cseppentős fajta...egyelőre bejön,dől a gyerek ormányából a móka...

Azt mondják,hogy a bölcsiben a 26 kölökből 11 volt tegnap,mind beteg,így nem csoda,hogy összeszedte Réka is...de akkor is...ez meddig fog még tartani? Igazán megerősödhedne már a Manci,hiszen kap immunerősítő port is. Na a bárányhimlő ellenit megkapta...de persze az nem zárja ki,hogy nem lesz az...úgyis elkap mindent....

Ildi,
Hogy viseli Levi a bárányhimlőt? Én emlékszem,hogy szanaszét martam magam kiskoromban annyira viszketett...

a mézidet ki fogom próbálni,bár a sütőm még mindig műanyagszagú kormos felhőket ereget amióta Santos barátunk melegszenyót sütött és benne hagyott két műanyagnyelű serpenyőt a sütőben....kormos mézesnek fogom nevezni tehát...

ja,a pizzát én is fejből nyomom,anyósomnál sütöttem a múltkor a vendégeinek,akik összevissza dícsérék anyósóm :lol: :lol: de nagyon aranyos voltam és nem szóltam egy szót sem..

Timi,
A bölcsiben mi 500 Ft ot fizetünk havonta,de a mikulás ajándék és a gondozónők karácsonyi meglepetése (ajándékcsomag) nem fért bele...hát sokallom de ez van...a verekedés -harapásról akarom írni,hogy Réka sűrűn vesz részt ilyesmiben,nem mindig áldozatként van,hogy ő kerül ki "bűnösként" az adok -kapok -ból.

Nagyon szar érzés,mikor látom rajta a sérüléseket,a múltkor a szeme volt bekékülve,mert " a Majci megtapsolta a fejemet" szóval egy Marci nevű kis kolléga behúzott neki,jól megnéztem a Marcigyereket magamnak,de szülők sehol sem voltak a környéken,meg sajnos hiába is beszélnék velük,nem tudnak mit tenni vele,csak akkor,ha "tetten érik" már szerintem
Véleményem szerint a gondozónők feladata lenne,hogy szétválasszák a két kölköt,hiszen ők vannak ott amikor az "akció" történik.

Jubinak igaza van,hogy ki kell állnod a gyerek mellett és hatásos,de ez inkább a sulis vitákra értelmezhető, hiszen
még picik ahoz,hogy egy otthoni megbeszélés vagy ilyesmi hatásos legyen.Ha meg beszélsz a szülővel elintézheti azzal,hogy az én gyerekem nem is ilyen.

Na megint írtam egy barokk körmondatot,pont sehol,bocsi.
jajj a pocid nagyon jól néz ki... :lol:
Edi,
Hatalmas srác lett Dávidka,nagyon jól néz ki! :lol: Majd csak összecsiszolódik a napirendjük és az alvás dolgokra is találsz megoldást...sztem a következetesség sokat segít (mondom okosan és nem vagyok valami következetes amúgy :lol: :lol: :lol: )
Jubi,
Sajnálom a meglepi-ügyet :(
Jazi nagyon csajos,nagy,én minimum 3-4 évesnek nézném,ha nem látnám a vonalzótokat :lol:
Én minden évben lebuktam eddig a meglepetéseimmel,úgyhogy idén már nem is titkolóztam,de azért apróságot mindig tartogatok (most pl jégeralsót tervezek az uramnak venni,mert már rég szeretne...hiába,na öregszik)
szemüveg :( hát igen,nagyon nagy kiadások ezek,nekem is van szemüvegem,de csak olvasáshoz hordom,már 3 éve nem voltam szemészeten sem,még látok,néha Réka visszafelé csukja össze a szemüvegem,már ha megkaparintja...aminek rendkívüli módon nem örülök. Ja,a dolid még mindig érdekel,szóval nullify01@freemail.hu (ha valamikor van érkezésed rá...köszi :D )

Na karácsony nálunk: kormos-mézi,boltibejgli és töltött káposzta (utóbbi Zsuzsika módra kolbásszal és tejföllel ) de halászlé is lesz,sűrítményből...a többi napokon anyukáméknál leszünk és anyósoméknál 10 napot leszünk Újvárosban,mire hazajövünk,akkora rakott csirkét terveztem (mindenki máshogy hívja az a sajtos-baconos-tejfölös egybesütött dolog)
míg Úvárosban leszünk,addig sajnos nem fogok tudni írni,mert anyuéknál nincs net. Majd esetleg,ha az uram öccse odaenged a gépéhez :lol: :lol:

a karácsonyfa már megvan,a Quelléből rendeltem barna-arany-bézs,nagyon szép 90cm magas és égősor is volt hozzá,ez került 5600 pénzbe,szóval sztem megérte...bár imádom az eredetit és az illata hiányozni fog mentesülök a tüskéktől legalább.

Riiiiiiiiz hol van??????

Akiknek most nem írtam azoknak is puszi azért...

Remélem nem voltam unalmas.
na lépek kávézni és még netezek egyek amíg köhögős barátnőm fel nem kel...az utóbbi időben hatalmas zsarnok lett,vagy inkább egy zsarnok királylány...
jajj képeket nem nagyon tudok feltenni,ugyanis így karácsony előtt bedöglött a fényképezőnk,szóval bukó,de lehet,hogy felhergelem magam és a tartalék pénzemen veszek egy olcsót használtan...
na pusz eldugultam

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Na csak gyorsan bejelentkezek, Santos nehogy azt hidd, miattad nem írunk :wink: :wink:

Linda: Hanna is vegyes csoportba jár, fene se tudja, mi a jó abban, mindenesetre az óvónők az egekig magasztalják. Szerintem hátránya is annyi van, mint előnye. Pl. azért kell külön foglalkozást is tartani a nagyoknak, szóval szerintem az egész inkább a nagyokról szól. Viszont megtanítja őket sokmindenre, hogy segíteni kell a kisebbeknek. Sokszor a nagylányok fésülik a kisebbeket, öntenek nekik vizet, segítenek öltözni, ez az óvónéniknek is jó gondolom. De szerintem inkább a nagyok húzzák magukkal a kicsiket.

Ma csak énekeltek a gyerekek, és megkapta a csoport a kari ajándékokat. A fa már régebben állt, de mi még nem láttuk, mert nem voltunk a héten. De múltkor voltam mézit díszíteni az oviban és végignéztem az ádventi ajándék húzást. Nagyon tetszett. Ez az egész ádventi időszakban van, és kész kis szertartás náluk. Óvónéni elmondta magyarul és németül is, hogy ádvent 2. hete (akkor annyi volt), meggyújtotta a 2 gyertyát a koszorún, énekeltek magyarul és németül egy csomót, verseket mondtak, száncsengőt, ilyesmiket, aztán egy gyerek kihúzott egy jelet, óvónéni körbe ment, és megmutatta a gyerekeknek, de nem szabadott elmondani, kié, csak amikor odaért ahhoz a gyerekhez. Akkor ő megkapta az ajándékot, körbeadta, mindenki megnézhette. Hannát szerencsére múlt héten kihúzták, különben kimaradt volna :cry:

Na mentem, ki tudja, mikor lesz időm ideülni.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Szép napot Lányok!!!
Na,idejutottam olvasni egy kicsit,gondoltam írok pár sort!!
Látom mindenki jön-megy az ünnepek alatt,az idén úgy döntöttünk,mi is megyünk!!Megkímélem magamat a sok főzéstől,sőt a sütéstől is :wink: Nagy a család,így elkezdjük 21-én a menetet!!
Az idén csak 24-én dolgozom karikor,3-ig,így szenteste otthon leszünk,25-én anyósékhoz megyünk (erről eszembe jutott egy idézet,"ha anyósod csókol,gondolj arra Krisztus is szenvedett" :lol: ),meg a sógórnőmékhez,26-án anyuékhoz! De azért a távolságokat érzékeltetem:Anyósék Dunavarsány,sógórnőmék Kiskunlacháza,anyu meg székesfehérvár mellett! Holnap a keresztapáméknál kezdünk dunaújvárosban,onnan másnap apuékhoz megyünk!! Még jó,hogy szét vannak szóródva! De ha valaki nem akar főzni,akkor szemvedjen,és utazzon! :roll:
Szóval nálam ennyi a kraácsonyi készülődés!
Ajándékok már megvannak,Pisti egy óriási dakar dömpert kap,kisporszívót,babakocsit,Fati egy nagy kreatív szettet,meg fodrászolható babafejet!!
Jubi!!
Szemüvegdolog: Fati is szemüveges lett a héten,rövidlátó!Szemüveg ára 21 ezer Ft,kicsit lementem hídba így kari elött! :x De hát muszáj,így is azt jósolták,valószínű romlani fog!2 éve voltunk szemészeten még minden rendben volt!Apai ágon mindenki szemüveges,azért is féltem!
Csak az én lányom roppant szétszórt,nagyon félő,hogy elhagyja :roll: Bírkózásba bele se merek gondolni! :roll:
Pistike nagyon bírja a bölcsit,érdekes verekedésről nem hallok,nyáron előszeretettel lökdöste a gyerekekeket a játszóün,de azóta leszokott róla!!A gondozó nénik se szóltak róla!
Beszédünk lassan indul,alapszavak mennek,és az utánzás,néha majd bepisilek! Mindent megért,majd megzabélom!!

Na,megyek lányok,mert főznöm is kéne,meg megyek műkörmöshöz,nekem is van nyár óta :P Imádom,nagyon kényelmes és szép!Igaz most nem,mert kettő csonka,de nemsokára szép lesz!
Meg Pistit is megkéne mutatni dokinak,mert eddig csak hurutosan köhögött,mostmár ugat :cry: Héten voltunk dokinál,ő még csak sima megfázést mondott,de szerintem ez már bronchitis :?


Na,sziasztok!Jó készülődést mindenkinek!!

Melódia

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan adok életjelen magamról. Nincs netünk, most is csak anyuéktól tudok írni. Lelőtte a szolgáltató, mert még egy szeptemberi számlát elfelejtettünk befizetni. :oops: Hétfőn megyek rendezem, hátha karácsonyra visszakapcsolják.

Ha addig nem tudnék jönni, nagyon boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Csak két képet tennék fel, tényleg nagyon nőtt Dávidka, sajnos gyorsan megy az idő :(

Kép
Kép

Tegnap húsleveskockából volt leves, répával, brokkolival kelbimbóval, galuskát szagattam bele (imádjuk). Meg mustáros csirkecomb volt hagymával sütve meg krumplipüré.
Ma reggel sütőtököt sütöttem, apa hurkát én meg délután lasagnet.
Holnap szerintem hozunk hamit.

Vettünk a tescoban 4db-os sütőforma szettet, szeretnék vmit sütni. Mamám bejglit meg hájast csinál. Én sima kuglóf vagy vmi egyszerű őzgerinc formába tehető sütit szeretnék. Meg csinálok gesztenyemasszából nyamit. Porcukorral összekeverem és a lapított golyókat leöntöm tortabevonóval. Ilyen egyszerűt csinálok :lol:

Mentem fürcsizni meg lasagnet enni, akkora a hasam, hogy minden feszül :oops: :oops: de majd jővőre elkezdem a 90naposat, mert ez nem állapot...
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok,
csak egy gyorsra én is írok :)

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt!


Mi jól vagyunk, Karolina egy tündér. Megváltoztatta a babázás fogalmát :D :lol: :lol: Én néha ordibálok azért, de jól vagyunk.
Ma elhagytuk a cumit végérvényesen Veronikánál. Már réges-régóta csak alváshoz volt.... kidobta a kukába, cserébe kapott egy új hálótársat - pihe-puha micimackót. Majd mesélek mi volt... de este simán elaludt (igaz nagyon fáradt volt).

Tényleg nem írok most többet, de sok-sok puszi nektek, békés karácsonyt!

zi

KépKép
rizibizi
 
 


Én is csak egy gyorsra: Edi, Lindának van egy kuglóf recije a másik topicban, az nagyon fini, és még az én risszrossz sütőmmel sem lehet elrontani. Próbáld ki, gyümikenyér recit is írtam a másikba. A hájasért irigyellek, ezer éve nem ettem, szinte mióta az én mamán nem él, és ő már rég meghalt :cry:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Csak egy nagyon gyorsra jöttem. Dórinak 39-40 fokos volt a láza szombat hajnaltól. Volt kint az ügyelet, úgyhogy egy rémálom volt. Vizes lepedőbe csavarás, de kb 40 perc amire 38-ra letudtuk húzni a lázát. Közben félrebeszélt, egyszóval szőrnyű volt. Ma reggel hála úgy kelt, h nem volt láza, közben figyelgetem nehogy megint lázas legyen.

Mindenkinek Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lehet még jövök.
Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi!
Kiderült, hogy mitől lázasodott be Dóri? Az ilyen hirtelen jött magas láznak lehet mandulagyulladás is az oka. Kitartást és jobbulást!!!

Képzeljétek, Jazi már két hete üres pelenkával kel fel, ezért tegnap este nem adtunk rá 8) Szóval most kíváncsian várom, hogyan kel fel...

Most még elrohanok néhány dolgot venni a főzéshez, sütéshez, és utána már jöhet a karácsony :D Végre eldöntöttük a Párommal, hogy mivel ajándékozzuk meg egymást/magunkat. Kicseréljük az ágyunk matracát egy újra és kényelmesre. Tudom, hogy nem meglepi, meg nem is egy romantikus ajándék, de nagyon hasznos...

Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Száraz ébredés volt :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!
Nem hiszem, hogy lesz még időm jönni, már megint szokás szerint túlvállalom magam, és a karácsonyfa alatt egy ideggörcs fog üldögélni de sebaj, már megszoktuk...

Jubi, az nagyon szép ajándék szerintem, én is kinéztem már évek óta, 70 ezer :cry: Pedig ez nem is a legdrágább, középkategória. De a mostani matracunk már nagyon ócska, és szúrják a hátunkat a rugók. Előbb utóbb be kell ruházni rá. Lehet venni olcsóbbat, de akkor pár év múlva megint kell venni, mert gyorsan tönkremegy. A miénk 5 éves.

Na megyek lányok, mindenkinek nagyon-nagyon boldog karácsonyt kívánok! (Új évet még nem, mert addig remélem, fogok jönni.)

Sziasztok
Husztiék

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Amit mi kinéztünk az "csak" 45 ezer, és 10 év garancia van rá. A mostani is 10 éves (de ez a legegyszerűbb fajta), és már nagyon ki van feküdve, meg higiéniás szempontok miatt is azt ajánlják, hogy legalább 10 évente cserélni kell.

Egyre jobban alakul a zűrös szomszédunkkal a dolog, majd egyszer leírom a storyt, úgy tűnik happy end lesz, hála Istennek!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

True!

Köszi, de már megtaláltam és meg is sütöttem, egy-két változtatással a kuglófot. Ez nem igazi kuglóf, olyan kevert tészta szerű lett, csak kuglóf alakban. Ebbe nem volt vaj, legközelebb teszek bele, meg mazsolát is és csokiport nem.

Kép Kép

Velünk szemben egy 100nm-es 25-26 millió. Egyik lakó eladja a szélső sorház lakását és vmi 35millióért árulja, nagyon régóta, ennyiért tudod ki veszi meg…

Linda!

Kata szokta hozni Dávidka cumiját, de nem segít, nem tud nagyon mit :)
Néha kap Dávid egy kis fejre ütést, de egyébként semmi gond nincs. Dávidka sokszor nézi Katát, ahogy mozog és nevet neki, nemsokára tudnak majd játszani is együtt.

Jubi!
Jó nektek, hogy már ilyen jól álltok a szobatisztasággal. Jazi megy jővőre oviba ugye?

Zsuzsi!
Jobbulást Rékának!

Timi Dórijának is jobbulást! Mitől volt a láz? Hogy vagytok most?

SOS! Őzgerincformába süthető finom tésztarecept kellene nekem. Szeretném a tetejét leönteni party étbevonóval + megszórni színes csokidarával.

Köszi, Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!!

Kép [/u][/i]

Kép
Kép
edi78
 
 


Helló,

ezt midenképpen nézzétek meg,kattintsatok a rénszarvasokra,s hangot is adjatok :wink:

http://www.icq.com/img/friendship/stati ... 944_rs.swf

http://www.icq.com/img/friendship/stati ... 959_rs.swf

http://www.icq.com/img/friendship/stati ... 991_rs.swf

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok!!

Ildi,én meg megsütöm a te sütidet holnap :wink:

Edi,jól néz ki a kuglófód :wink: Próbaálok majd írni neked s.o.s.,sütit!

Timi,jobbulást Dórinak,Launak is így kezdődött a mandulagyulladás.... :cry:

Én is be vagyok havazva,nyelvem lóg ,tegnap s ma is annyian voltak a vir.boltba,holnap nem megyek csak ünnepek után,de így holnapra maradt minden....

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Edi, amit írtam gyümikenyeret azt is lehet abban sütni! Nagyon finom, igazi karácsonyi süti. Az igazi kuglóf kelt tésztából van, de ez is finom, ami kevert tészta. Pihenek egy percet, Marcit rávettem, hogy pakolja ki a mosogatógépet :wink: Kaptam ma egy adag Aldi-ból származó linzertésztát, a barátnőm vette 100 ft-ért :shock: Finom lett, karácsonyfákat csináltam belőle, mindjárt becsokizom és gyöngyöket rakok rá. Csináltam még gesztenyés kiflit, gesztenyés keksztekercset, zserbót, mézes krémest, de még így is izgulok, hogy elég legyen apuékhoz is. Jó lett volna, ha marad valami 2 ünnep közöttre is. Na mindegy. Még egyfélét akartam sütni, de már nincs erőm. Holnap még egy utolsó kör takarítás vár rám, portörlés, be akarom festeni a hajam, jó lenne gyantázni is,de arra már biztos nem marad időm. Ja, és ma még ajándékot csomagolni. Sima barna csomagolópapírt vettem, szárított narancsot rakok rá és kis fa kártyákat, amiket a Jyskben vettem. Holnap Gabi kiviszi a kicsiket a nevelőfaterjához, addig meg kell csinálnom a fát. Remélem, minden jó lesz, bár ma már veszekedtünk. Azon, hogy minden évben megfogadom, hogy rendelek sütit, és nyugiban telnek a karácson yelőtti napok. Na mindegy. Jövőre ha dolgozni fogok, úgyse lesz időm sütni.

Most mindjárt csinálok egy jó kis forraltbort, és nekilátok az ajándékcsomagolásnak.

Sziasztok, jó készülődést és még jobb ünneplést mindenkinek!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Ma kitakarítottam, de nem sokáig tartott, manó mindent elintéz...
Megsütöttem a mézes sütiket is. Holnapra marad a többi: a töltött kápi, a töltött csirkecombok, meg a túrótorta. Ja meg a csomagolás, rendrakás, díszítés.....hajjaj....
Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánunk!

Arti és Heni

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


A nagy sütés-főzés, takarítás, ajndékcsomagolás és lótás-futás közben jól jön egy kis megállás:


"Az ember minden jel szerint arra van teremtve, hogy gondolkozzék…ebben rejlik minden méltósága…egyetlen kötelessége az, hogy helyesen gondolkozzék. A rend azt kívánja, hogy önmagán, a Teremtőjén és a rendeltetésén kezdje a gondolkodást. (Pascal)
Keresni Istent annyi, mint akarni, hogy megtaláljon.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Kiskarácsony, nagykarácsony, angyal csókja rátok szálljon. hozzon nektek minden jót, ne csak almát, mogyorót. Boldogságot, békességet, szép jövőt, melegséget. Békés Karácsonyt kívánva nektek!

Tina,Marvin,Merci
Vendég
 


Képzeljétek, apa kivitte a gyerekeket a papához, és most itt ülök, KÉSZ VAN MINDEN, lakás és karácsonyfa ragyog, kaják készen, megmosva beszárítva a hajam, kisminkelve, és NYUGISAN! :lol:
Boldog Karácsonyt mindenkinek! MEGJÖTTEK!!!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Békés Boldog Karácsonyt kívánunk:Pistike és Melódia Kép

Kép
Kép
melódia78
 
 


Sziasztok!

Kivagyok teljesen!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nem lett jó az AFP-m. Megint 0,5 lett ami alacsony, tehát megint magzatvíz mintavételt kell csinálni. Megyek 29-én genetikai tanácsadásra. Kivagyok nagyon. Az integrált tesztem ugyan negatív lett, de a kozkázati tényező az éppen a határon van. Nagyon félek. Belepusztulnék ha valami lenne.

Dórikámat még hétfőn levittem a dr-nőhöz és azt mondta mandulagyulladása van. Kapott antibiotikumot, de be sem tudtam adni Dórinak, annyira rossz íze volt. Közben gondolkodtam, h miért is adnék neki, hiszen kutya baja. Nem köhög, nem folyik az orra, van étvágya, nem fáj a torka. Komolyan nem is értem, h akkor mi volt ez nála.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi!

Nagyon sajnálom, hogy így kivagy, de szerintem próbáld meg összeszedni magad. Benivel nekem is rossz lett az eredmény, genetikai tanácsadásra is el kellett mennünk, ahol elmondták, hogy mekkora az esély a beteg babára, de végül makkegészségesen született meg! Imádkozok értetek, hogy ne legyen semmi gond!!!!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Timi

Nekem is rossz lett az eredmény, de a doki mondta hogy ez azért van mert nem pont azon a napon lett véve a minta, ami szinte lehetetlen, elég nehéz lenne kiszámolni. AZt mondta hogy ne foglalkozzak vele, mert ez előfordulhat. És igy nem is mentem a genetikaira sem. De reméljük nálad sem lesz gond, hiszen még fiatal vagy.

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok

Hazaértünk.

Timi: szerintem ne aggódj, ha Dórinál ugyanez volt, akkor valószínű, hogy neked hosszabb a ciklusod, és fiatalabb a terhesség a számítottnál, ezért alacsonyabb az afp. De majd ki fog derülni. Biztos nincs gond.

Most csak ennyi telt tőlem, sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Hettie!

Nekem pontosan lett levéve az tuti. Nem is aggódnék ha csak az AFP-m lenne alacsony, de itt az integrált teszt eredménye ami aggódalommal tölt el. Itt 2*szer kellett vérvételre mennem, és annak a 2 vérvétel eredményéből született meg az a kockázati tényező, ami nekem a határérték felett fel. Ettől rettegek én. :cry: :cry:

Jubi!

Köszönöm az imádat! Bízok benne, h sikerülni fog.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Egy kis karácsonyi hangulat
:D
Kép
Olyan, mintha beállítottuk volna, de nem, csak úgy magától odaült a fa elé a kedvenc macijával :D ...ja, és nagyon örülünk, hogy már éjszakára sem kell pellus 4 vagy 5 nap óta. Éljeeeeeeeeeen!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Helló!

Mindenkinek további kellemes pihenést kívánok,mi is azon vagyunk,ha Lau felébredt megyünk sétálni a Balcsipartra :lol:

Timi,no para,bizti minden rendben lesz :wink:

Aztán lassan lehetne feltöltögetni a képeket,nem?? :mrgreen:

(mára elegem lett a sok húsból,így jó kis sajtos-tejfölös lángos van :lol: )

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Timi, először is neked: a teszt eredmény is lehet rossz amiatt, hogy nem a megfelelő időben veszik le, hiszen az is az időpontoktól függ. Nem mindenkinek válik be az általános számítás, hiszen neked Dórinál se volt jó az eredményed. Bízz ebben! Remélem, nem lesz semmi baj, szorítok nektek!!

Nagy itt a pangás. Mi elvagyunk, most a bátyám nagyfia van itt nálunk szilveszterig. Úgy elmennék már valahova, van is meghívásunk, de nem tudom a gyerekeket kire bízni. Anyós tuti nem vigyázna rájuk szilveszterkor. Na meg jönnek egy régi barátnőmék is. Igaz, hoznak kaját, de nekem már annyira elegem van a sok sütés-főzésből, kiszolgálásból.

Le vagyok törve amiatt is, hogy a főnöknőmnek írtam, és azt írta, valószínű, visszavesznek, így január 29-től úgy néz ki, dolgoznom kell. Nem igazán tudom elképzelni, hogyan is lesz minden. Főleg, hogy nekem Szekszárdra kell járnom, a többiek meg Bonyhádra. Ez a 8 órás munkarend nekem nagyon gyilkos lesz, de sajnos, nincs más megoldás. Muszáj lesz a pénz miatt. Bár a gyerekek egyfolytában betegek azóta is. Most a bárányhimlő miatt is csökkent az immunrendszerük, elkezdjük az oscillococcinumot szedni, remélem az influenza elkerül minket. Hannán tegnap jött ki amúgy, Levin a bárányhimlő lecsengett, hálistennek nem volt vészes. Viszont azóta is meg van fázva, köhög, bár múlóban, na de meddig??? Hannának pedig a bárányhimlővel együtt jött a nátha.

Szóval nem vagyok hangulatügyileg a topon.

Linda: ilyen hidegben sétálni? brrrr

Velünk röviden ennyi van, holnaptól apa melózik sajna, sőt szilveszterkor éjféltől forrónyomos, szóval nyista pia :lol: :lol:

Írjatok már ti is a nagy punnyadásban.
Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

Ildi,hát...hamar visszaértünk a sétából,0 fok volt mikor elindultunk,s egy fél óra múlva meg már minusz kettő :? nem mentünk le a Balcsi partra,csak a Kastélyhoz meg vissza,de bőven elég volt,most teázunk,Attila alszik,mert tegnap bulizott és reggel 5 kor ért haza (a szemét) :lol:
Nálunk már van hol bulizni szilveszterkor,de szerintem én nem megyek,esetleg később mint a többiek,anyukám vigyázna Laura,de egyenlőre nincs sok kedvem,a tvben is lesznek jó műsorok.
Dolgoztam ma is,s megyek még január 6-ig,addig van szabin az alkalmazott.Utána tavaszig nem kell mennem,télen nem lesz nyitva vasárnaponként az üzlet,ma is csak ketten vásároltak,de tegnap meg tök sokan voltak.
Megjött már a gyesed?
Jobbulást Hannának!
Képzeld kaptam karira én is egy kenyérsütőt,már 4 kenyeret sütöttünk benne,finomakat,de tényleg függ a jó liszttől,vettünk spéciket,s attól nagyobbak lettek.Van már kedvenc recid?Rákerestél valahol?Én majd akarok valami kalácsfélét is sütni benne.
Sőt kaptam egy digi fényképezőgépet is,eddig nekünk nem volt mindig a telcsivel fotóztam,nagyon heppi vagyok most :P
Nekem a sok zabából volt elegem,azt csinálom hogy nem viszek kaját a virágboltba,így egy kicsit kiéheztetem magam :lol:
Fúú akkor durva lesz a reggeli elindulásotok nemsokára...a munkaköröd megmaradt?
Tegnap voltunk a barinőméknél,ott is karácsonyoztunk,4 csajszi(évek óta)az egyik barinőm mindannyiunknak készítette igazi mézeskalács házikót,annyira tök jó lett,majd lefotózom azt is,meg fel is kéne tölteni a képeket is....
Laura nagyon örült a babakonyhának,napi 56 liter kvt kell meginnom,s 100x kell ebédelenem :roll: :lol: Kapott még egy kicsi babakocsit is,amibe ő is beleült,meg ikeás hinta palintát,egy angol macit,nike sapit.A karifától először megijedt,túl nagy lett,de azóta nagy haverok,s mindig égni kell az égősornak,minden este gyújtunk csillagszorót.
Na a tiétek milyen szinű lett?

Ezt nem csak Ildinek,írtam hanem mindenkinek,írjatok tényleg ti is mi volt!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Linda épp most vadászok recepteket kenyérhez, igazság szerint eddig leginkább kész lisztkeveréket használtam, az aldiban kaphatóak nagyon jók, de elég drágák. 300/kg :? Amit a tesco-ban lehet kapni, szerintem nem a legjobb. Nem sok kedvem van kísérletezni, a franc se akarja kidobálni a kenyereket. Viszont egy foszlós kalácsot kiírtam valahonnan, de most nem találom, azt hiszem, a mindmegette-n találtam, ha meglesz, belinkelem, vagy ha lesz időm, beírom a másik topicba. Az nagyon tuti volt. Épp most akarom megcsinálni megint. Sok recept van a neten, de sokhoz mindenféle aszkorbinsavat, meg ilyen szarságokat kell rakni, ehhez nincs kedvem.

Gyest még nem kaptam, pedig most elég jól jönne.

Jó gazdag Jézuskátok volt akkor.

Nem tudom, mi lesz a munkaköröm, elég szűkszavúan írt a főnöknőm, de elméletileg ugyanoda kell visszavenniük. Az lesz a durva, hogy nekem buszoznom kell, és nem fogok tudni semmit az oviról, bölcsiről. Bár szerencsére az oviban minden vasárnap küld e-mailt az óvónő a heti programokkal, ez nagy segítség.

Karácsonyfa arany-zöld-ezüst-fehér lett, majdnem olyan, mint tavaly, Hanna meg is jegyezte, továbbá megbeszélte a JÉzuskával, hogy jövőre igazi fát hozzon, ne műanyagot :wink: , amire én is hajlok, csak ne lenne olyan drága a Jézuskának....
Dobok pár képet, ti is rakjatok

Lefotóztam az ünnepi asztalt (a terítés nem az erősségem, de most kitettem magamért) és az ajándékcsomagolásomat, bár az idén már nem, de jövőre lehet ötletet meríteni belőle, én is netről szedtem le.

Sziasztok Kép Kép Kép Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ja, és még azt akartam mondani, hogy az almaecetes diétát akarom kipróbálni januártól, ha nem jön be, akkor megint a 90 napost elkezdem. Mivel dolgozni fogok, és nem kell itthon főznöm, szerintem jobban fog menni. Én nem is ettem sokat, mégis hájas vagyok és kövér. Pedig nem is nagyon kívánom a kajákat és a sütés-főzést.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


http://www.mindmegette.hu/index.php?app ... cikk=12364

Na ezek között a foszlós kalács az, amit megsütöttem, és isteni lett, de ha van kedved, próbáld ki a többit is, és mondd el, milyen! :)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!
Nagyon szép a karifátok, a miénk sokkal kisebb, és a díszek is sk készültek, de a fa legalább igazi, hullik is cefetül...
A zabálásból nekem is elegem van, szerintem egy kicsit szedtem fel magamra, el is kezdtem a felüléseket, és egy kicsit diétázni is fogok.
Én is kaptam kenyérsütőt, úgy örültem neki!!! Nekem van egy alap kenyérreceptem, amit annak idején mindig sütöttem, majd a másik topikba felrakom.
Most megyek, mert a Párom már szárítja a Jazi haját, utána még valamit vacsorázni is kellene - bár nem tudom, ki éhes ennyi kaja után -, aztán megnézzük a Túl a sövényen-t.

Utálom a hideget és a ködöt!!!!!!!!
....azért szép estét nektek!! :)

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Úgy látom a Jézuskának sok felesleges kenyérsütője volt idén.Én is azt kaptam.Nagyon örültem neki.Szerettem volna már régen.Anyukám meg tőlem kapott :lol: . Túl vagyok 3 kenyéren.

1.->a szemetesben landolt.összeesett(de utolag rájöttem miért,inkább le sem irom :oops: )
2.->jó lett reggeli kenyér.kicsit édes de vajjal lekvárral isteni.
3.->ehhez balta kellet olyan kemény lett a héja.

A menü nálunk húsleves, halászlé(anyum küldte)hawaii csirkemell héjas krumplival zöldkörettel fokhagymás rizzsel,sült csirkecomb,rántott husi.Keksztekercs,mákos kalács,rákoczi túros,gesztenye püré.

A képeket futottam csak át.Csodaszépek a fák.Nekünk idén is piros volt.A fánk műfa.Igaz nagyon formás.Az ára is szép volt 3 éve 19 ezer.De le van a gond róla..Kicsit untam hogy volt hogy húsvétkor is találtam még tűlevelet a szőnyegben.Ráadásul most vettük.és jó vastag.Szép lenne benne egész évben egy karifa.. :lol:
Ajándék az sok volt.Marvin kapott konyhát.Féltem nem válik be de nem akartam már a 100.-k autót megvenni az 5.-k épitöje mellé..Nagyon bejön neki.Kávézok egész nap,20 alatt meg sem állok.Volt még autópálya,ágyruha,pulóver,kalózszett,karaoke pakk,a mamákét meg nem sorolom.
Én meg kaptam egy méregdrága parfümöt.Jean Paul Gaultier-Ma-dame.Azt hittem rosszul leszek mikor a netten kinéztem az árát..
Kenyérrecepteket szívesen veszek én is.Én szeretek kísérletezni.
:lol: Egyébként melyik jobb a 2 lapátos vagy az 1? Nekem 2 van benne anyumnak meg 1.

Aprónép a fa alatt..

Kép

Bocs hogy csak magunkról írtam..

Egy szót TIMINEK!!:
Az afp Mercivel nekem olyan magas volt hogy azt mondták min:3-as ikrek.vagy nagyon beteg..Nem engedtem semmit csinálni.(még szerencse,nézz a képre,mondjuk elég 1-is belőle :) ).
Marvinnal meg alacsony volt.Be is hivtak azonnal telefonon.Hát annyira nem érdekelt hogy milyen szám van rajta.Hiszen minden más eredményem tökéletes volt.Tudtam hogy minden ok.Nyugodj meg.Nem lesz semmi baja a babádnak.

Szép estét mindenkinek.
Vendég
 


Na sziasztok

Tina, biztos jobb a 2 lapátos, de komolyan mondom, ehetetlen kenyeret még csak 1-et sütöttem, mert fordítva volt benne a dagasztólapát :oops: szóval azért nem olyan nagy ördöngösség. Én rá szoktam nézni, aki szokott sütni, tudja, milyennek kell lennie egy kelt tésztának.

Jubi: ezek után nem értem, neked minek a kenyérsütő.... :?: :?: :lol: :lol: Egy kelt tésztát dagasztani nagyon egyszerű, nekem pont az tetszik az egészben, hogy beleszórom a cuccokat, és kijön a kész kenyér. Felrakom én is az egyik kenyerem képét, ezt nem most csináltam. De ki fogom próbálni a te receptedet is, bár szerintem ez inkább olyan kalács-szerű, vagy franciakenyér, mert tejjel van. Az igazi kenyér vízzel készül. De a képen nagyon jól néz ki.

Ha jártok arra, az Aldi-s keveréket próbáljátok ki, fél csomag liszthez kell asszem 3 deci víz, azt kész :)

Na megyek. Nálunk is a túl a sövényen megy, igaz, már rongyosra nézték dvd-n, de persze ilyenkor is meg kell nézni...

Itt az egyik kenyerem

Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True:
Hát szép is volt a tészta majd kikelt a formából.Ahogy elkezdett sülni akkor kezdett összeesni.keltésztában nem vagyok nagyon otthon,de buktát ,kakaós csigát ,fánkot azt szoktam sütni.Azok nagyon mennek.
Szép a kenyered.A recept? :wink:
Vendég
 


Jubi:
Most néztem a recepted a másikban,és az van nekem is.(ez az amelyik sikerült)Ez valóban az a reggeli kenyér recept.Én annyit csináltam másképp hogy 3 dkg vajat is raktam bele.Tényleg finom a tésztája csak ajánlani tudom.
Ügyes vagy,de hogy hogy nem a gépben sütöd?
Vendég
 


Tina: bukta, kakaós csiga, fánk, ezek mind kelt tészták :lol: :lol: Úgy értem, az első dagasztás után szoktam megnézni a tésztát, ne legyen túl lágy, se kemény. Ha jó, akkor nekem szokott sikerülni. Az a kenyér is szerintem kenyérsütő lisztkeverékből készült, amihez csak víz kell :oops:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Szépek a karifák:)

A kenyér nekem csak akkor lett rossz ha nem porélesztővel csináltam, amugy jó szokott lenni. Egyszer próbáltam kukoricalisztből, de olyan lett mint a beton :lol:

Én meg már a halálomra készülök :roll: Nem tudom mi van velem de már régóta fáj alul a hasam amikor peteérés van, de nem ugy mint régen, hanem kb 1 hétig szokott, és nem is ott ahol előtte fájt. Ugyhogy remélem kedden lesz a doki. Szenteste még olyan barna folyás is volt(bocs) Volt már valakinek ilyen?

url=http://www.wunschkinder.net]Kép[/url]
hettie
 
 


Sziasztok!

Csak beugrottam, nem is olvastam. (pótlom majd :lol:) A karifáitok tetszenek egytől egyik. True szalagos megoldását még nem láttam sehol, nagyon ötletes. Nem sütöttem sem mézeskalácsot, sem mást. Pávaszemet kívánok, jó krémes fincsi tésztával, banánnal, még sosem csináltam, nem tudom elsőre menne-e. Igazából muffint tudok csak sütni, meg múltkor a kuglófot.

Most a fa a kisszobában van, és nem nagyon látom sajnos, mert a nagyszobában vagyunk szinte egész nap. Katát sem érdekli már azt vettem észre, nem is mondja kapcsoljuk be stb...
Itt még a nagyszobában volt a fa, éppen a kék égő égett.
Kép

Egyébként kellemesen telt a Karácsony, de vhogy nem volt az igazi, évek óta nem az. Mamám, papám beteg lett, mamám még mindig az, így nem taliztunk velük, pedig 25-én anyukáméknál gyűltünk volna össze. Ajándékot így nem adtam át és Kata, Dávid sem kapta meg. Olyan üres volt a ház, hogy kevesen ettünk stb.

Alig vártam, hogy játszhassak a játékokkal. 3 doboz duplo, babaház, tesco favonat, könyvek stb....sok ajit kapott Kata és szerencse szépen eljátszik mindennel. Kapott kiskonyhai műanyag felszereléseket is. A konyha oldalán lógó kis habverő, merőkanál, lapát a kedvencem. Kata előszeretettel rak be a kiskonyha mikrójába igazi hamikat, múltkor tojást tett bele :lol:
Kép

Ki, hol szilveszterezik?

Timi!
Nagyon sokat gondolok Rátok, remélem nem lesz semmi gond és megint kiderül Te csak "ilyen vagy", hogy alacsonyabbak az értékeid. Mikor derül ki vmi konkrétum? Mit jelent, hogy határon volt a kockázati tényező, alatta volt nem? Ne idegeskedj (tudom könnyű mondani :( )

Anyánál a menü meg anyósnál 24-én halászlé, rántott hal volt. 25-én anyánál volt husileves, aszalt szilvával töltött ránott husi, párizsi husi, hu meg már nem is tudom. Nem főzött olyan sokat, mert csak 5 felnőtt volt. Másnapra kaptunk hamit, meg anyóstól is rántott csirkecombot, sült husit, krumplit, rízst, céklát, husilevest. Tegnapelőtt meg főzött Gyuri megintcsak husilevest, meg csirkét. Én a krumplipürét meg franciasalit csináltam. Ma rakott karfiolt. Fini lett. Holnap pizza rendelés.

Na mentem még körülnézek neten, meg írok leveleket. Majd teszek még képet, de a gépen van.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Timi!
Mi volt tegnap???????????????

Tina!
Ha a gépben sütöm, akkor olyan kemény a héja, meg valahogy olyan "tömör" az egész, így meg finom puha, mint a zsúrkenyér. Nekem megéri annyit bíbelődni vele, hogy átteszem a formába, és bekapcsolom a sütőt, fél óra múlva meg kiveszem belőle. Olyan finom, hogy a gyerekek magában is eszik :D Van, hogy teszek bele egy kis reszelt sajtot is, úgy is nagyon finom.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Edi:
Nagyon szép a ti fátok is.Én is jobban vártam a játékokat talán mint a fiam.Ö előtte kelt fel 10 perccel hogy a Jézuska betoppant.Nagyon nem izgatta.Marvinnak is van már konyhája.Világit a 2 főzőlap ha bekapcsolja és ha rárak valami edényt akkor meg olyan vízfortyogó hangot ad.Igaz azzal kezdet hogy a sütőbe borított egy pohár vizet kezdésnek.A 300 db-s Wadernek meg tuti vannak lábai.Éjszaka biztosan maguktól másznak elő.mert 1-2 re mindig rálépek.

Jubi:
Kaptam a madarastescóban kenyérport amit True irt.207 Ft volt 1 kiló.Nem kell hozzá semmi csak víz.Vettem 3 félét.(fehér,félbarna,rozsos).majd kipróbálom és írom milyen volt.

Mi megyünk párom lányáékhoz szilveszterre az ö kisfia pont 1 évvel fiatalabb mint Marvin.Így jól ellesznek.Legalább nem kell annyit főznöm :) Csinálok lencselevest ha hazaérünk legyen mihez nyúlni.A többit majd improvizálom.

Szép napot mindenkinek.
Vendég
 


Sziasztok

Jubi: ezt értem, de akkor a kenyérsütő nektek igazából felesleges, hiszen a kézimixer dagasztójával is ugyanezt az eredményt eléred... Egyébként kipróbáltam, de nekem nem sikerült ez a recept. Igaz, hogy beprogramozva sütöttem. Pedig az illata isteni volt, arra keltem reggel. De be volt horpadva a közepe :evil:

Timi, tényleg, mi a helyzet???

Tina, Edi, gyönyörűek a fáitok. LÁtszik rajta, hogy nem annyiba került mint a miénk :P Én is minden évben szeretnék egy szép fát, de olyan iszonyú drága. Nálunk éneklés van az ablakban, amíg megjön a Jézuska :) Levi csak úgy fújta a mennyből az angyalt meg a pásztorokat :lol: Nálunk mindenhol játék van. Egyszerűen nem győzök úgy pakolni, ahogy ők előpakolnak.

Holnap hozzánk jönnek Kiskunfélegyházáról a barátnőmék, a kisfiuk fél évvel idősebb Levinél. Itt is alszanak. HOznak kaját, csak sütit kell sütnöm, de annyira nincs ötletem, hogy mit. Forraltbort is csinálok, nálam ez a top pia mostanában :lol:

Bár nem tudom, mikor fogok sütkérezni, mert Hanna nagyon nyűgös most ezzel a bárányhimlővel. Valószínűleg a szájában is van pötty, mert sír, hogy nem bír enni. Ebédnél csak kínlódott, aztán evett joghurtot, tejet és mézet :shock: Mit bánom én csak ne sírjon. Levi is kiverte a hisztit, hogy joghurtot ebédel. Kiakadtam, mert reggelire is csak kakaót ivott. Megette a joghurtot, aztán egy jó nagy tányér bolonyait. Bezzeg a zöldbabfőzi nem kellett. Ez van. Ahogy befejezi a kaját, leugrik a székről, és: MEGYEKALUDNI. Szóval zajlik az élet.

Délután elvisszük őket sógornőmékhez, addig én bevásárolok, apa meg a fiúkat elviszi korizni. Nem is mondtam nektek, karácsony előtt voltam én is, hát haláli volt. Akkorákat estem mint az ólajtó. (Milyen hülye szó).

Na szóval ez van velünk. Mentem. sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: