Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Hát nem egyszerű ez a napirend kérdés, én sem vagyok túl következetes :oops: De ami nálunk fix pont: délben, max 1-kor ebéd, utána alvás. Nyáron egyszer Pesten voltunk, és papucsot vittem egy babaszobás kismamának, teljesen kész voltam, délben tudtunk találkozni, fél 1-kor tele volt a játszótér kánikulában kisgyerekes kismamákkal :shock: :shock: :shock: Ez nálunk elképzelhetetlen.

Edi, elhiszem, hogy nem egyszerű most neked, én is átéltem ezt az időszakot. Amikor ilyen kicsik voltak, délelőtt soha nem sétáltunk, max az udvarra kimentünk, dehát neked nem olyan egyszerű lemászni az emeletről. Alvás ügyben sem tudok tanácsot adni, de ha megvigasztal, Marci ugyanilyen gyerek volt, és Hannának is volt egy ilyen időszaka. Sőt, ha nincs ovi, bölcsi, most is ezt csinálják. Én nem küzdök velük, ha nem álmosak, persze, hogy nem alszanak. Ott vannak velünk a nappaliban. Sokszor Levi kijön az ágyából, aztán zsákban a nappali szőnyegén 2 perc múlva elalszik. Időnként éjjel vagy inkább hajnalban hol egyik, hol másik jön mint a kis szellem, és bemászik mellénk az ágyba, én ebben sem vagyok szigorú, és megengedem nekik, ha nem mindennapos, nem látok benne semmi rosszat. Még élénken él bennem, hogy anyámék SOHA nem engedték meg, hogy odamenjek hozzájuk az ágyba (akkoriban még a poroszos nevelési elveknek megfelelően ez elképzelhetetlen volt), és hogy mennyire sóvárogtam, hogy kicsit odafekhessek. Hála istennek, viszont nem szokott mellénk egyik sem, mert ha este alszanak el nálunk ,akkor visszavisszük őket a helyükre.

Mosószer: én csak fehérekre használok drágábbat, Persilt, Arielt vagy újabban Tide-ot, nagyon meg vagyok elégedve velük, utálom, ha beszürkülnek a ruhák. Színesekhez mostanában takarékos Biopont vettem, Marcinak a fűfoltos gatyájából kiszedte a foltot, pedig eszméletlenül olcsó :roll: Foltokra pedig színes folyékony mosószert szoktam önteni közvetlenül a foltra, ebből is jobb a Persil mint az olcsóbb, de ez sokáig elég. Öblítőből nálam a zöld Coccolino (green brust) a nyerő, ennek nem tudom megunni az illatát. Aki csak folyékonyat használ: a fehér ruhák nem szürkék tőle? Mert szerintem az nem elég erős, sógornőm úgy járt, hogy az összes ruhájuk, amiket tőlük örököltünk, trikók, bugyik csak itthonra adom rájuk, mert tök szürkék :?

Edi: én szerettem volna lila karácsonyfát, de szerintem nem lesz belőle semmi, mert pénz dolgából nagyon nem állunk jól, így nem fogok beruházni új díszekre. Tavaly zöld-arany-ezüst volt, az idén is ez lesz, és talán pár fehér csillámosat felrakok még hozzá.

Ha Dávidka kicsit nagyobb lesz, majd könnyebben össze lehet őket egyeztetni, bár nálunk az alvások nagyon sokáig ütköztek, amikor Levi 2-őt aludt, Hanna meg egyet, Levi reggel elaludt, amikor felkelt, Hanna aludt, mikor Hanna felkelt, Levi megint aludt. Ez elég rossz volt.

Mikulásról lekéstem képzeljétek, bevittem Levit a bölcsibe, és elrohantam vásárolni, mert most hogy betegek, sehová nem jutok el, mire visszaértem elment a miku, pedig kb. 10 percet késtem :x De majd a gondozónéni küld róla képeket. Itthon édességet, mandarint kaptak, színezőt, barbis-verdás-bmx-es újságot, amikhez ajándékok is voltak, és egy gyönyörű karácsonyi verses mesekönyvet. Annyira szép versek és rajzok vannak benne, bölcsiben lehetett rendelni, 1700 ft volt, de nagyon tetszik még nekem is.... :lol:

Jubi: megnéztem a linket, de nekem ez nem jön be egyáltalán, folyton a hit gyülekezete bulik jutnak róla eszembe.....

Gyönyörűek ezek a picurkák, na és a nagyobbak is egyaránt.

Tegnap megtartottuk Hanna szülinapi zsúrját, amire az ovistársait hívta el, elég jól sikerült, bár az 5 helyett csak 3 gyerek tudott eljönni, de így is olyan volt az egész, mintha egy egész oviscsoport lett volna.... Táncoltak, karaoke-ztek, volt pizza, pogi meg torta. Hát én is az egész napomat a konyhában töltöttem. Még az oviba is kell tortát vinni, ha végre meggyógyulnának. Én kicsit már túlzásnak tartom 3x ünnepelni egy szülinapot, na de hát ez a szokás...

Egyébként mára megint folyik az orruk rendesen, én már kivagyok, több hete gyógyszereket esznek, már nem tudom, mit csináljak. Pedig hét vége felé be akarom vinni őket oviba, bölcsibe, mert muszáj lemennünk Pécsre, hogy a karácsonyi ajándékokat megvegyük a gyerekeknek. Ott van Régió játékbolt, ismeritek? Imádom, mert olyan nagy a választék, és az árak is jók, csak ott veszünk játékokat ilyen nagyobb ünnepekre. Apa csúsztat a melóból, van egy csomó kifizetetlen túlórája :evil: amit nem is fognak kifizetni :evil: :evil: Pedig akkor nem lenne gond a karácsony, meg semmi, olyan jelentős összegről van szó...

Na megyek, jó sokat írtam, bocsi, rántott tonhalat sütök.

Pusz

Majd valamikor rakok képeket

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Edi a másik topicba majd beírom a mézi receptjét, ami nekünk nagyon bevált, fini puha marad, délután talán ha lesz rá időm.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Mosás: én Tomival mosok, különben egy vagyonba kerülne, hiszen minden nap megy a mosógép, elég gyakran naponta többször is. Folttisztításra Vanish szappant használtam, de felfedeztem a DM-ben egy folttisztító szappant, ami ugyanolyan jó, de sokkal olcsóbb. Nem tudom mi a neve, de a dm saját márkája. Olyankor veszek Persilt, vagy Arielt, amikor van hozzá akciós dm-es kuponom. Őszintén szólva tényleg szebbek tőlük a ruhák.

True!
Régió nálunk is van, de én azt vettem észre, hogy a nagy áruházakban - ha akciósak - olcsóbban is ki lehet fognu ugyanazokat a játékokat.

Karifa: nálunk piros-fehér lesz.

Alvás: a fiúknak nem volt ilyen igényük, Jazi inkább azt kéri, hogy mi bújjunk hozzá, ami azért elég kenyelmetlen az ő egyszemélyes ágyában.
Viszont minden szombaton szoktunk "kempingezni". Ez nálunk azt jelenti, hogy a nappaliba kihordjuk az összes ágyszivacsot, egymás mellé tesszük, ott ágyazunk meg, és mindenki együtt alszik. Na ezt nagyon élvezik! :D

GYerekek gyönyörűek, kicsik, nagyok, mindenki!!

Most jutottam el odáig, hogy feltegyem azokat a képeket, amiket a kivilágított belvárosban csináltunk:
Kép

jégfa:
Kép

Jazi alszik a McDonalds-ban:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

 
 

Jubi: amit megspórolok a színes ruhák mosóporán, abból veszem a fehérekre valót! :lol: Egyébként fehéreket elég keveset mosok, így ez sokáig elég. Viszont mosogatógép tablettával nagyon megszívtam a dm-essel: semmit nem visz le, tök idegesítő. Amit nemrég felfedeztem: tesco 5in1, olcsó és tökéletes, mindent tud, amit a nagyok :lol: :lol:

Gyönyörű a kivilágított városotok!!!

Igen, néha olcsóbban ki lehet fogni egyes játékokat, de mikor elindulok 5 gyereknek ajándékot venni, akkor muszáj, hogy legyen választék. Az meg azért a tescoban nem olyan nagy. Nálunk nagyon bevált, hogy inkább többfélét kapnak, nem olyan nagy értékben, valahogy nagyobb az öröm.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ja, és nagyon jól nézel ki! :wink:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


És még valami: szerintem a Pennyben még akkor is olcsóbb minden, mint a dm-ben, ha akciós kuponnal veszed... :roll:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Köszi, kedves vagy! :oops: :D

Én dm-es mosogatótablettát használok, és meg vagyok vele elégedve, mondjuk időnként át szoktuk takarítani a gépet, és olyankor mindig szebben mosogat.
Penny nálunk sajnos nincs...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Na sziasztok!

Alig engedett fel ez az izé...
A két gyermekes mamikra irígy vagyok nagyon nagyon nagyon...jól néztek ki és le a kalappal a szervezésért...ügyesek vagytok,én az én egyetlenegyemmel is alig bírok. Ma is karatéztam vele,mert az ölembe öntötte a levest,minekutánna nem tetszett neki,hogy nem rajzolhat evés közben. Hányás nem volt,de egy fél órás harcba került,mire normálisan leült enni,háromszor fogtunk neki,volt fetrengés hányással fenyegetőzés és anyukára fintorgás,ráveréssel,ami nem tetszett,így be is fejezte az ebédet gyorsan. Majd újrakezdte végül normálisan...váááá ez a dackorszak kiborító.

Edi!
Tudom,tudom,nem mindenkinek,de nekem a Suttogó alvás ügyben nagyon bejött,igaz nem teljesen ugyanazon módszerrel,de fél nyolckor ágyban a gyermek,nyolcra aludni kell,elszórakoztatja magát és jó esetben átalussza az éjjelt,ha felkel inni,csak vizet ihat,mert ha tejet vagy kubut kap sűrűbben kelt fel,így meg közli,hogy nem kell a víz...de aki szomjas annak kell ugyebár...délután fél egy -egytől alszik négyig,ha tovább aludna felébresztem,mert akkor éjjel nem fog,a bölcsiben fél háromkor kelnek fel,szóval ott max 2 órát tud aludni.Most,hogy beteg volt a szobájában aludtam,ehez könnyen hozzászokik,de kb 2 nap,míg az ágya mellett ülök és kész,visszaáll a rend,soha nem aludt köztünk,egyszer kétszer átvittem,de összevissza rugdalt és nyugtalan volt,szóval nem működött ez,így hát maradt a saját ágya,amit nem bánok. Nekem az alvással van mázlim,a kajával kevésbé,bár mostanában ez sem hat meg.

Mondja meg nekem valaki,hogy miért kell a földön fetrengve üvölteni ha nemet mondok neki? Pedig sűrűn fogja hallani,mert nem tűrök el dolgokat (pl nem engedtem,hogy a falra firkáljon,kapott egy bazi nagy csomagolópapírt...az miért nem jó? Cserébe majdnem lehányt úgy visított,de nem hagyom,inkább én is visítok de vajon mire akar engem tanítani ezzel? Türelemre? nem tudom ...

Mosószer: Most éppen Persil gold és Perwoll,de ez baromi drága,csak kaptam egy kis pénzt "Mikire"...
Tomit is szoktam használni,de az meg szürkít,ill.az összes folyékony,ahogy True írja,úgyhogy most egy kis dobozos por mosóporom van a fehérekre,az is persil.
Általában nem fehérek: Tomi +tömény Vanish,ha foltosak
fehérek: kis dobozos persil
Öblítő kék Lenor,de most (True nem röhög) zöld Coccolínónk van. :lol:

kaja: (True nem röhög) Rántott tonhal ecetes hagymás krumplisalival,de van tegnapról krumplis tészta is,holnap maradék hal és halrúd lesz spenóttal

Karácsonyfa:
arany és bordó,de műfenyő lesz,tavaly minden tele lett tüskékkel.

Mikulás nagyon király buli volt,a krampuszok mondták,hogy van tagfelvétel,így hát Réka tiszteletbeli krampusz lett,nem félt ugrált,odahajította a levelét a Mikulás elé,majd páros lábbal ugrált és félig elénekelte a Télapó itt van c. dalt. ha egyszer megtalálom az átjátszózsinórt,teszek fel videót is az eseményről

jajj kapunk 12e ft kajajegyet,ebből fogom megvenni Réka karácsonyi ajándékát,ami vagy dupló lesz,vagy Thomas szett fűtőházzal,pont ennyibe kerül így hát legalább az ő ajándékára nem kell költeni. Az uram ismét tetkót kap karácsony-szülinapjára,sőt én is :lol: :lol: :lol:

Voltam szalagavatón,táncoltunk rákkendrólt,tök jó volt,sárga ruhám volt és egy versenytáncos srác volt a parnerem,hát egy álom úgy táncolni,hogy valóban vezetnek...nagy taps,aztán a bankett egy 5 csillagos szálloda éttermében volt,a New York kávéház mellett,hát halljátok vacakul éreztem magam,azt sem tudtam mit válasszak,hogy üljek,verébnek éreztem magam a snassz kis kosztümkémben.... rájöttem,hogy totál nem az én világom ez.
Aztán bezzeg a Patkó Bandi nevű helyen már jobb volt :lol: negyed négyre értem haza,Rékára anyukám vigyázott,tök jó,sűrűsödik a bulizás... :lol:

Megyek,mert fogalmazást kell írnom a kolléganőmnek (vizsgadoli :lol: ) és még nem írtam egy mondatot sem....

pusz

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok!

Imádom mikor ilyen sokat kell olvasnom,tök jó :P
Laura is találkozott a Mikulással,pénteken,anyukám telefonált hogy náluk van az irodában(nekik minden évben van ilyen céges Egyetemi-Miku buli(ott dolgozik))szóval hamar gyorsan bicajra pattantunk s mentünk,Laura nagyon izgatott volt,vittem a szatyorba malacpeselyt,meg a könyvet(egy tenger élővilágát bemutató, kiveheteő pázül darabokkal,majd lefotózóm,nagyon klassz :wink: )odaértünk,lecsücsültünk,ő az ölembe,kicsit azért tartott tőle,a szakálát sem simizte meg,de legalább nem sírt,elvette az ajándékot,és nagyon boldog volt,hogy a Mikulás meghozta neki a levélben kért ajándékot, itthon mindenkinek megmutatja s elmeséli(3 szóban :lol: )a nagy eseményt,(azt olvastam a hétvégén anyukám régi 1973-as :!: Barátnők című újságjában :lol: hogy a két éves gyermek már 2 hónapra visszamenőleg is emlékezik a dolgokra,ez csak úgy beugrott).
Persze másnap reggel a csizmában is volt egy mikulás,amit Laura "kikulásnak " mond :lol:
Szombat -vasárnap dolgoztam a vir.boltban,Adventi forgatag volt Györökön,kis standon árusítottunk.
Ma készítettem végre egy ajtókoszorút,meg pár kinti dekorációt,majd mellékelem én is.

Jubi,tényleg klassz a város,sosem voltma még Debrecenbe....
A kisebbik fiad nagyon hasonlít Jazira,vagy fordítva :lol:
A mekis képen megintcsak ledöbbentem,Laura autóban sem tudna aludni....hihihi

Edi,végre írtál,s bőven adtál infót magatokról!
Szerencse hogy tisztában vagy a problémával,szerintem türelemmel s kitartással tuti vissza tudnád szoktatni Katát az ágyába.Ne engedd hogy kijöjjön,menj be hozzá töbször ha sír,vigasztald meg,adjál akkor neki inkább könyvet vagy játékot,mond meg neki hogy itt a helye :wink:
Én elég következetess voltam s vagyok,Laura úgy "működik ahogy mindig is szerettem volna,már pici korában is ,néztem az órát s ébresztettem ha enni kellett(persze itt az is közbejátszott hogy őt tudi,napi 5x kellett tornásztatni,így sosem hagyhattam akármeddig aludni)de hála Istennek bevált,s azóta is működik.Két évesen edobtuk a cumit a kukába,3 alkalommal sírt érte,utána soha,szar volt hallgatni mikor este 4 órán keresztül kérte,de azóta sem.
Házimunk:nálunk nagy a kéró,így nem egyszerü,sőt fűtök is a cserépkályhába,estére én is hulla vagyok....
A képeken nagyon aranyosak mind ketten :wink:

Rizi,igen van konyha!Képzeld megrendelésem után két héttel(pénteken)telefonáltak hogy megjött!Nagyon örültem neki,olyan mint a tiétak,7300 ft volt,úgy gondoltam hogy majd már összerakva lesz a fa alatt.
Ti is mindannyiany szépek vagytok. :wink:
Néha én meg attól tartok hogy Lau milyen "perfekt"gyerek,s ha lesz kistesója tuti ellentéte lesz :shock: :lol:

Ildi,a könyv az mindig jó ajándék :wink: Levi bizti elmesélte hogy milyen volt a találkozás a Mikulással :wink:
Elég durva hogy nem fizetik ki a pénzt a férjednek,hiszen ti nagycsaládosok vagytok,nem tudják??!
"Forevör Penny" :mrgreen:
Én is mindig jobban örülök a kisebbde több ajándéknak ,mnt egy bazi nagynak,bár most Lau kap egy nagy konyhát :lol:
Nekem is van egy m.kalácsde majd megnézem a tiedet is,sőt beírom a Rákóczi túrósét .

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Karifa:klasszikus piros,fehér égőkkel.
Mosószer:Ariel(pennybe véve természetesen,)vagy Tomi folyékony,Lenor summer öblítő,esetleg kokolínó sensitív.
Folt tisztító:Oxy nevű olcsó por,a Schlekkerbe,nagyon hatásos,egy régi takaróból is kiáztatta az ismeretlen eredetű foltokat.
Feltöltöm a képeket is mindjárt.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


bocsi,de néha szarakodik a billentyű,s kihagyja a betüket :x

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


itt vannak a képek,az elsőn egy fekete hunyor van,ami nemsokára virágzik,hófehéret,az egyik kedvenc növényem.

Kép
Kép
Kép
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Hihi megint itt vagyok, ezeket nem lehet szó nélkül hagyni :lol: :lol:

Zsuzsi: azt is leírtam, csak aztán kitöröltem, hogy emellett még kék Lenor van itthon éppen...

És a Patkó Bandiban csókolt meg a férjem először úgy istenigazából, miközben a zenegépből a rossz vér szólt :lol: :lol: :oops: :roll: :roll:

Linda azt az ajtókoszorút elküldhetnéd nekem....

Lusta voltam mézi recit keresni még, de nekem is van rákóczi túrós is, majd megkuksizom a tiédet és összevetem a kettőt :wink:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Sziasztok!

:oops: :oops: picit nem voltam :lol: ! Szóval most már itt vagyok. Jól vagyunk hála, Dórikám imádja a bölcsit, legalábbis nem panaszkodik. Nagyon sokat fejlődött és nagyon jót tett Neki, h beirattuk a bölcsibe. Csak a hisztiket tartogatná valaki másnak. Remélem kinövi. Már nincs kiságya, mert állandóan az ágy mellett találtam meg. Ezért tegnap vettünk neki egy igazi csajos ágyat. 2 személyes fotelágyat. Az első estén túl vagyunk, és hála az ágyban találtam reggel. Leesni nem tud róla úgyhogy nyugodt éjszakám volt. Kisbabám gondolom jól van, eddig még nem éreztem, bár már nagyon várom azt a pillanatot. Dórival pont 20 hetes voltam amikor először éreztem. Most megyek csütörtökön AFP-re, amitől megint nagyon félek. Dórinál nem volt jó, és akkor magzatvíz mintavételt kellett venni. Hála nem volt semmi, de azért ez egy igen kellemetlen eljárás. Legutóbb amikor voltam Uh-n, akkor megtudta volna mondani a doki, h mi a neme, de biciklizett éppen :lol: Majd januárban megyek megint, remélem akkor már megmutatja magát. Én úgy érzem, h megint csajszi lesz(PANNA), de nyilván nem számít a neme, csak egészséges legyen. Még mindig nem tudom felfogni. Pláne, h Dóri egyre értelmesebb lesz, és beszélgetünk már egymással. Apropó! Ma volt az első nap,h belekakilt a Wc-be. Persze ez is azért mert, Betti látta, h elvonult, és szólt Dórinak, h menjen a Wc-re kakilni. Pisilni már Wc-re megy, de olyankor mondjuk már pisis a pelusa. Úgyhogy nálunk alakul ez a dolog. Télapóra egy nagy ajándék tasak lett tele édességgel. Majd holnap elteszem a bárszekrénybe és apránként előveszem csemegézni. Kapott karkötőt, gyűrűt, (műanyag), csizmákat, harinadit, hello kittys kulacsot. Még tavaly kapott a nővéreméktől egy mikulás adventi naptárt . Igazából nem naptár hanem egy filc anyagból van, de a lényeg, h 1-24ig megvannak számozva a napok. Dórikámnak minden nap teszünk bele ajándákot. Pici csokit, gyűrűt, hajgubit, kabalát, stb....Olyan boldog. Ma már megkérdezte, h AJÁNDÉK??????

Bocsi, de most csak ezt az oldalt olvastam el!

Hettie!

Akkor ezek szerint nem csak Dórinál van az, h este egyszerűen nem tud elaludni. A baj, h estére már annyira kivagyok ettől, h ordítani kell vele. Már nem is fekszem le vele 8kor, mert az tuti, h 1 órán keresztül forgolódik( pisilnie kell, teát-kakaót kér). Azért vagyok idegbaj, mert mire kiérek a szobából kb 21-22 óra és akkor kezdek bele mindenbe. Magamra időm nincsen, pedig jól esne egy nyugodt pihenés a kádban. Ilyenkor meg amikor kijövök a szobából, örülök, h letusolok. Nem zavarna ha ezt mind egyedül csinálná, a baj, h ott kell feküdnöm mellette. Amikor apa délutános akkor van ez. Amikor délelőttös, akkor Ő altat, amikor éppen Dórira nem jön rá, h : ANYA!!!!!!!!

Edi!

SZIA! Már régen nem írtunk egymásnak. Látom kivagy. Mármint olvasom. Szóval nálunk most az van, h Dóri bölcsis, én dolgozom. Mikor bébi megszületik akkor még 1 hónapot menni fog bölcsibe, majd szeptemberben oviba. Főzni nagyon nem főzőm, mert anya szokott és akkor annyit főz, h nekünk is jut. A háztartást meg közösen végezzünk Miklóskámmal. Alvás dolgot meg írtam Hettinek. Tejcikéd van még? Mennyiket eszik? Karifánk: piros+kék(legalábbis azt hiszem ilyen volt tavaly)

True!

Szegénykém megint betegek a gyerekek. Jobbulást nektek. Valóban egy anyagi csőd.

Santos!

Dórikám sem szokott bírni magával. De mindig megkérdzem Tőle, h apa –anya elverje a segged? Erre ő: Nem! És akkor minden rendbe van olyankor. Attól mászok a falra, amikor kér vmit és persze hallom, de nem egyből csinálom amit kér. És elkezd nyüszögni. Kivagyok ettől. Jár krampuszod bölcsibe? Hova lesz a tetkód, és mi lesz az?

Jubi!

Gyönyörű a városotok. Édesek a gyerekek, és te nagyon csini vagy, legalábbis amit így a képen láttam.

Linda!

Képzeld lehet megyünk megint Kehidára. Amint tuti lesz szólok. De jó megint talizunk. Lau elmondta, h mit akar a Mikulástól? Vagy mi ez, h megírtad? Dórikámat bazira nem izgatja, h télapó. Sőt! Apa beöltözött és azt mondta: MENJ INNEN TÉLAPÓ! Látnod kellett volna azt a rémült arcot amit vágott. Este lefekvéskor azt mondta: APÁNAK VOLT A TÉLAPÓ!!!(apa volt a télapó). Szerintem hosszú évekig nem lehet majd eljátszani vele, h télapó létezik. Megint ügyiket csináltál. Lau is konyhát kap karira?


Remélem azért majd sűrűbben tudok majd jönni.

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok

tegnapi bosszúságomat szeretném megosztani veletek, ami még ma sem hagy nyugodni...

Kb. 1 hónapja vacakolt 2 konvektorunk. Nem fűtöttek rendesen, ill. néha kialudt az egyik. Mivel már sok rossz tapasztalatunk volt a gázszerelővel, így halogattuk a szerelést, meg ugye nem is voltak olyan nagy hidegek... Tegnap viszont kialudt az egyik, és be sem tudtam gyújtani. Szóltam a férjemnek, hogy hívja ki a gázost. Amit azért halogattunk, mert rendszeresen 5-6 ezer forintot elkér pár perces melóért, mindig valami fúvókát emleget. Hát én nem voltam rest, megnéztem a neten a konvektor típusa szerint, mennyibe kerül egy ilyen fúvóka. Kapaszkodjatok meg, 80 ft!! Ő pedig szemrebbenés nélkül mondja, hogy a 3 fúvóka 3900, munkadíj 700 ft. Néztünk egymásra a férjemmel, és egyikünk se mert szólni, mert hát ugye falun nincs másik szerelő, és ha városból hívunk mondjuk az se lenne olcsóbb, útiköltség, stb. Szóval kifizettük a 4600-at, de most mondjátok meg, milyen ember az, aki egy 3 gyerekes családot ilyen gátlástalanul átver, ráadásul karácsony előtt!!! Ti mit csinálnátok a helyemben???

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló

Írtam két süti recit a másikba,ti is írjatok,sósat : olyat szeretnék ami leveles tésztából van....

Timi,de jó hogy írtál,ejnye-bejne hogy csak most :wink:
Fú már négy hónapos vagy mindjárt :!: Örülök hogy jól vagy!
Laura is sokat forgolászik,de emég mindig az ágyában volt eddig :lol:
Együtt írtunk levelet a Mikulásnak,én írtam,ő meg rajzolt egy lapra,majd betettük egy borítékba s bedobtuk a postaládába(persze no ném s no cím)de neki nagy élmény volt mikor bedobhatta a postaládába,a levélbe írtuk hogy malacperselyt szeretne Lau,mert a másik eltörött :lol:
Mindenképpen talizunk ha jöttök erre :wink:
Igen ,konyhát kap a kis Édivirág.Dóri?

Ildi,szerintem költözetek Pestre,Santos is közelebb lenne,s mehetnétek együtt a Patkóba :mrgreen:
Te is tudsz ilyen ajtódiszt csinálni,nem is alapra van kötve csak úgy összehajtogattam pár tiszafát s buxust,a csillagok filcből vannak,szalagom meg volt :wink: Hajrá,hisz olyan szép zöld övezetbe laktok,bizti találnál szép ágakat,egy séta alkalmával. :wink:

Mai menü:zöldségleves,aranygaluska gyári sodóval. :oops: :lol:
Holnap:rakott kelbimbó,imádom, a Lidlibe csak egy százas volt egy kiló!
Holnap a plusszba mindenre 10 százalék engedmény lesz,megyek veszek tejet....

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Ildi,én elkértem volna számlát a fúvokáról, ha annyi akkor annyi,de ha tényleg csak 80 forint akkor nagyon de nagyon gonosz dolog volt tőle :x :cry:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


True!

Én szóltam volna neki, hogy inkább én beszerzem azokat a fúvókákat, mert ismerek egy olcsóbb forrást, ő meg szerelje be. A gátlástalanságon én egy cseppet sem lepődök meg, ez megy a világban...De mi úszunk az árral szemben :wink: Azért ne idegesítsd magad, azzal már nem kapod vissza azt a pénzt... :?

Timi!
Jazi is félt a Mikulástól, sírva mondta Apa öléből, hogy "megijedtem". Oda se ment hozzá az ajándékért. Mondjuk volt vagy 150 kg a Mikulás, ő meg olyan pici :D

LInda!
Teljesen karácsonyi hangulatba kerültem, pedig eddig nem volt...

MOst úgy örülök, mert a tesz-veszen vettem egy vadi új Dora-s hátizsákot Jazinak, és postaköltséggel együtt is csak 2000 ft. Ez lesz az egyik kari ajándéka (Papától kapja), Mamától egy nagy puzzle könyvet háziállatokkal, tőlünk meg egy tüske építőt (ezt még meg kell venni). A fiúk közösen kapnak egy Uno társasjátékot, Beni egy guiness book-ot (2009-es), Dani legokat. Még szeretnék Jazinak egy kis babakocsit is (mondjuk úgyis csak a maciját meg az autóit tologatná benne, de tudom, hogy vágyik rák), majd meglátjuk, futja-e rá. Most azt várjuk, hogy mennyi jutalmat kap a Párom, vagyis inkább csak reménykedünk. Az az igazság, hogy a cégnek nagyon jó éve volt, amiért ők rengeteget tettek, na de hát majd meglátjuk, nem akarunk előre inni a maci bőrére...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Igazad van Jubi, de szerintem be fogok szerezni egy csomó ilyen fúvókát.... De akkor meg szerintem kitalálja, hogy más baja van :roll: Tök jó, hogy a férjedék még jutit is kapnak, az enyéméknek még azt se adják oda, ami járna... Se a tűzoltóknak, stb. Bezzeg a 60-70 ezer ft adót az le tudják vonni egy hónapban...

A bölcsiben már napokig járkált a Mikulás az ablak alatt, hogy szokják a gyerekek : :wink: Levi nem félt, oda is ment a csomagért. (Bár ő ugye nem volt bölcsiben előtte, de talán holnap már mennek kopp-kopp)

Linda:fagyasztott volt a kelbimbó? Holnap veszek akkor én is, megyek az oviba mézeskalácsot díszíteni :)

Itthon még nem ástam elő a mézi recijét, szerintem majd jövő héten gyártom.

sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ildi,nem fagyasztott hanem tök friss hálós volt,és nagyon fini lett,a levesbe is tettem,holnap meg akkor rakottasra csinálom,rizs meg husi,tejföl,sajt...nyaminyami :lol:

Jubi,Lau is kap babakocsit,anyukáméktól,a teszkóba egész olcsót láttam,ezerpárszázforint,persze vannak nagyobbak és drágábbak is,de célnak megfelel az olcsóbb is,Lau sem babázik,állandóan garázst építünk a kis autóknak,a malacperselynek,s a makinak:roll: :lol:
Hát akkor tessék turbózni a karis hangulatot,várom a reciket is :wink:

Most kimegyek lefotózom a kinyílt hunyoromat,hogy lássátok tényleg milyen csodálatos karácsonyi virág ez :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


jönnek a képek:

Hunyor
Kép
legjobb barátai Laurának
Kép
orrszívás egyedül
Kép
hihihi
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!


True!

Megértelek, mert én is biztos tiszta ideg lennék. Én azt csinálnám a helyedben, h felhívnám ezt a jó embert, és megkérdezném, h miért ilyen borsós összeget számolt? A baj, h ismerve magamat, én meg is tenném, h visszahívom. Most is láttam valamit a Művelődési Házunkban ami nem tetszett, és felhívtam őket. Valami irreális ár volt kiírva amitől rosszul lettem picit, de hála elírták. Ilyen téren elég beteg tudok lenni.

Linda!

Dóri is konyhát kap(tőlünk), anyuéktól (4 részes mici macis babakocsi szettet), nővéreméktől kinéztem egy 120 db-os építőt, de persze már nincs. Pedig elég jó áron volt (3000ft). Másik nagyszülőktől(síros babát aminek a szájába lehet tenni a cumit). Ez a baba majd a Dóri kislánya lesz :lol: Tegnap éppen játszott a babával és azt mondta: Gyere kislányom, és bepelenkázta. Imádom a száját :lol: Szerintem februárban lesz a tali, bár még pontos hely és időpont nincs. Ez hány darabos amivel Lau játszik?

Jubi!

Valóban nem volt sok a Dóra táskáért. Nagyon drágák ezek a cuccok. Szerencsés aki ezt kitalálta, mert iszonyú gazdag lett tőle. Ott van a másik Eperke, és Hello Kitty. Iszonyat áraik vannak. Sajnos nem egyenes arányos az, ha a cégnek jól megy, akkor te is kapsz pénzt. De szívből kívánom, h legyen egy nagyobb jutalom a fa alatt :lol:

Egy friss kép a csajszikról, és az új csajos ágyról.

[KÉP]


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Tegnap képzeljétek jó volt a napunk. Apa hozta az ovi hamit, zöldbabfőzelék+fasírt. Így csak egy mosás volt reggel. 12 után a nagyágyban kezdtem a szokásos altatást, jobb felemen Kata, bal felemen Dávidka. Mesét olvastam, aztán berágtam, és elmentem a kisszobába, mondtam Katának ott mesélek. Volt egy kis sírás, nem sok, az ágya mellé húztam a relax fotelt, meséltem neki olyan 5-6 mesét és elaludt. Így meg tudtam 2,5 rész prison breaket nézni, közben Dávidka a nagyágyban aludt, egyszer hamizott, felkelt, de visszaaludt. Kata majdnem 2 órát aludt, pár kanál joghurt és főzi hami után elmentünk kicsit sétálni. Így jobban tetszett, mintha reggel mennénk el. Este 10kor aludt Kata, ez haladás, mert 11kor szokott. Ma meg magától!!!! Bemászott az ágyába fél 2-kor és aludt 4ig. Nem erőltetem, csak mondom neki, milyen szép az ágya, ugye milyen jó volt itt aludni…előbb-utóbb ott fog aludni.
Ma oltáson voltunk Dávidkával, Kata is jött, nagyon szépen elsétált oda-vissza, pedig nincs közel. Gondolom emiatt is aludt el hamar, viszont ebédet nem nagyon evett. Cukkinis paradicsomszósz volt tésztával (olyan, mint a bolognai, csak husi helyett cukkini volt benne).
Dávidkát megviselte az oltás, be van neki nagyon duzzadva az oltás helye és fáj ha hozzáérek a lábához, sokat sír.

Vettem a C&A-ban 1490Ft-ért nagyon jó puha pamut anyagú kettő bugyi, kettő atléta szettet. Tegnap hercegnős bugyika, atléta volt Katán, sikerült a szőnyeget lepisilni, de ez még hagyján. Hamupipőkének neveztem a kislányt, rögtön felvette és neki az kellett :D Egyébként Wc-be egyszer pisilt, egyszer kakilt, nem erőltetem, de jó lenne, ha pelenka nem lenne, nem olcsó mulatság…Amióta vettünk a Müllerben békás pelenkát meg Huggies tigrisest, azóta az a sláger. :lol:
Ha kakil elbújik és guggolva nyomja. Utána turkál és jön oda a kakis ujjával, hogy sikerült, meg „megint” – megint kakis lett. Bocs, de ez van…

Santos – Zsuzsi!
Nem ismerem a suttogót, de asszem Ribizli is használta nem? Nekik is bejött. Már nyáron írtad, hogy Rékát mindig visszatetted az ágyába, na akkor a hasam miatt ez elmaradt, na de majd most. :D
Ahogy írod Kata nem ilyen hisztis, ő kezelhetőbb…nagyon változó. Ma a rendelőben ült vagy állt mellettem semmi sikongatás, szaladgálás pedig majdnem egy órát kellett várni.
Ti nem akartok majd kistestvért?
Hova lesz a tetkótok?

True!
Miért 3x ünneplitek a szülinapot? Melyik a harmadik? Otthon, ovi és?
Hogy áll a horgolás bizniszed? :wink:
Regi játékbolt Budaörsön is van, egyszer voltam bent és tetszett.
Azért undorító, hogy az ember egyre többet dolgozik, de a fizetésben meg nem látszik :evil: Gyuri is egész héten 7kor jön haza és hétvégén is fog dolgozni…tököm teli már. Dávidkát lassan meg sem ismeri…
Konvektor :evil: szemétség…

Jubi!
Ez a kempingezés tök jó ötlet. A kertben nyáron szoktatok sátrazni?
Jók a képek, az a jégfa csodálatos. Nálunk szinte semmi dísz nincs, csak egy kis kivilágítás…Pedig a főútra igazán tehetnének, de erre nincs pénz…végkielégítésekre van…
Miért alszik Jazi a mekiben? Annyit evett? :D :lol:

Linda!

Miért vetted el Laurától a cumit? Szépek a díszeid, nálunk nincs semmi. :(
Az a narancsos csoda tetszik, miből van?
Laura nagyon vagány a képeket :D ez wader építőjáték?

Timi!

Miben látod, hogy Dóri fejlődött a bölcsiben? Beszéd, viselkedés, hami?
Azért te is vágysz a fürcsire ahogy én, de nálunk is én vagyok az utolsó, tegnap 10 előtt zuhiztam, mondom nem várom meg míg Kata elalszik, mert addigra én is fogok, de szerencse hamarabb elaludt és tudtam tévézni, fél egyig :lol: dvd-ztem…de ma du. aludtam egy ¾ órát végre és sikerült normálisan fürödni meg hajat mosni.
Dávidka csak szopik, és nem mérem, elején 5x ha lemértem, de feleslegesnek tartottam, a súlyát sem mérem. Majd lemegyünk a rendelőbe 3-4 hetente. Szép hosszú a Dávidka, nem olyan husis combis, mint Kata volt.
Nagyon édesek a csajok, mekkora haja van Kittinek…

Kinél mit csinál a gyerek amíg főztök???

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi!

A főzés dolog nálunk nagyon nincs. De ha véletlenül főzök, akkor ott van velem kint, vagy bent mesét néz. Közben kb 5-ször bejövök megnézni, h mit csinál. Abban látszik a fejlődése, h kb 20 mondókát mond, elkezdett értelmesen beszélni, pisil a wc-be.Persze van, h csak ráül és nincs benne pisi. De legalább próbálkozik. Az evéssel nálunk hála soha nem volt gond. Ma éppen 10re sikerült elaludnia. Na! Ettől kivagyok nagyon. 9től feküdtem ott bent nála. Közben teát ivott, kakaót kért, pisilni kell, papírzsepit kért. Azt szeretem amikor apa délelőttös, mert akkor azon a héten Ő altat. Most is 22:15, és nem fürödtem, nem dobtam még össze a lakást, nem néztem még meg a Barátok. K-öt. Mi lesz itt 2 gyerkőccel? Anyukád szokott segíteni? Nem főz Rátok?

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Edi!

Én rászokattam Jazit, hogy együtt főzzünk. Hoz egy széket, és a konyhapult mellett áll rajta, mondom neki, hogy mit csinálunk, és amiben tud, segít. Szórja a fűszereket, rakja össze a hozzávalókat stb. Nagyon élvezi, és én is! A múltkor kicsit több majorannát szórt a combokra, így apa zöld sültcsirkét evett :D

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Helló

Tiszta beteg vagyok én is,ezret tüsszentek s folyik az orrom...Laurának sem akar elmúlni a takonykór :?

Timi,Lau kockái: kb 80 darabos lehet,már tavaly is megvolt egy adag belőle,nemrég bővítetteük megint.Amúgy a teszkóba lehet venni.
Szupi az a kis ágyikó,tényleg nagyok a csajok,Bettus is írhatna igazán,noszogasd meg :wink:
Jó neked hogy nem kell főznőd,s takizni is segítenek,én szinte mindent egyedül csinálok,az uram meg keresi a sok pénzt :lol:
Ügyes Dóri hogy ennyi mindent tud :wink:

Jubi,mi az a dora táska?Launak is van egy tök jó szőrős forma kutyusos hátiszákja,de én azt az eurós boltban soppingoltam 540 ft-ért :lol:

Edi,Maxi blocks a kocka neve,mondom teszkóba vettük,tavaly meg a pennibe vödörben.Szerintem ez most tök perfekt,jobb mint a legó,az ráér később is. :wink:
Én ha főzők délelőtt(mert amúgy délben szoktam miután letettem Laut)Lau is odacsücsül,s mint Jubiéknál ő is kuktáskodik :lol: ha nem akkor pedig odahord mindenféle játékot,s ott játszik,vagy eteti a makit,cicát.Egyáltalán nem tvzik,sőt nyugton sem tud ülni,sehol sem,jön -megy. :roll:
Narancsos csoda:narancskarikákból van :lol: szárított nariból,s fahéjból,egy üveg edénybe.
Cumi:kiütéses volt a szája körül s a dokinő szerint a sok nyál a cumi alá ment,azért.Tehát így búcsút intettünk a cumitól,aminek nagyon örülök,sok kis gyereket(nagyobbakat)látok nap mint nap cumival a szájában sétálni,beszélni,nekem az nagyon nem tetszik....

Ma turós csusza van,vagyis volt,jól belektam belőle :lol:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Jó rég nem írtam már, de mindennap volt valami, plusz ráadásul én is beteg vagyok, valami hülye takonykór ez, olyan fáradt vagyok, csak kicsit folyik az orrom, viszont be van dugulva, reggelente fáj a torkom... utálom. Hanna olyan taknyos, hogy 2 napig alig kapott levegőt, szeme is begyulladt, bele kente. Többgyerekesek: orrszívót szoktátok fertőtleníteni 2 gyerek között? Szerintem arról jön oda-vissza rájuk a betegség. Ahogy az egyik jobban van, amásik elkapja, mikor az jobban van, a másik lesz beteg. Már nagyon kivagyok. Mostantól domestosozom az orrszívót, de az orrcseppet nem tudom... :roll: :roll: Nem veszek nekik külön-külön, mert el se mondom, mennyi pénzt hagytunk már a patikában az utóbbi egy hónapban. A nyákoldót is azt mondja a drnő, váltogassam. Ja persze, egy 1 üveg egy ezres, és 1 hónap után kidobandó. :mrgreen:

Linda: én is csináltam ma rakott kelbimbót, köszi, hogy szóltál, hogy ilyen olcsó. Nálunk nem volt osztatlan sikere, gyerekek nem nagyon komálják. Én besamellel szoktam.
Én se veszek Legót nekik, mert szerencsére nem igazán játszanak vele. De nem is bánom. Nézegettem, 3-4 ezer forint egy olyan, amiből csak egy kis markolót lehet kirakni. 17 meg 24 ezer egy normálisabb méretű doboz. Hát normálisak ezek??? Szerintem azért annyira nem nagy szám. Marci kapott még 3 évesen egy készletet, micimackós, benne van Malacka, Micimackó, FÜles meg tigris, egy kis házikó, egy fa, pár virág, egy híd, mézescsupor, kis szekér, torta, ez volt 11 ezer ft 2000-ben. Néha előszedik, de nagyon ritkán.

Díszeidről: most visszanézve őket nekem azért a vörös csillagok annyira nem jönnek be :lol: :lol:

Timi, bölcsi nekünk is nagyon jót tett, tegnap épp elnéztem a gyerekeket uzsi közben, milyen picik és mindent tudnak. Mindent csinálnak, amit kell, nem állt ám fel Levi sem, mikor meglátott, először befejezte. Utána megtörli a száját, kidobja a szalvétát. Aztán mint akit puskából lőttek ki, rohan a kezem közé, átölel és kétoldalról simogatja az arcom, mint egy szerelmes :) Levi nagyon jó a bölcsiben, de meg is van a böjtje, itthon kiadja a feszültséget. Ami Hanna egyfolytában való csépelésében jön ki nála :x Nagyon elegem van már belőle, pedig néhányszor jó erősen elverem a kezét, vagy apa lekapta a kismotorról múltkor. Egyenlőre semmit nem ér.

Főzéskor ha csak Levi van egyedül otthon, akkor simán elvan. tv, vagy autózás. Egyedül nagyon szeret lenni. Nálunk akkor van gond, ha Hanna is otthon van, úgy nem játszanak 5 percig sem veszekedés nélkül. Akkor valami olyan dvd, amit mindketten szeretnek. Vagy ha jó az idő, akkor kiengedem őket az udvarra, de az se igazán jön be, mert Hanna 5 perc múlva jön be üvöltve, hogy Levi elüti a kismotorral :roll: :roll:

Edi: szülinap: még otthon zsúrt is csinál,amire a kisbarátait hívja meg. Mert ugye mikor a családdal tartjuk, akkor nem akarom idehívni a gyerekeket. Mit dolgozik a férjed? Mostanában nem horgoltam, már van minden gyereknek, apának, nem találok olyan fonalat, ami megmozgatná a fantáziámat.
Hogy nyúl bele Kata a pelusba?? :shock:

Ja, és a gyerekek kari ajándéka nagyjából megvan, Levi: verdás nyomda, verdás fa puzzle, és egy távirányítós autó, Hanna H2O sellőbaba, ami állítólag úszik a vízben, na én még ezt nem próbáltam ez egy sorozat amúgy a Jetixen, Ariel-es puzzle és csilivili sminkkészlet, a tavalyit már elkente :lol: :lol: , Marci Ps2 játék, FIFA, és ahhoz még kapni fog vagy könyvet, vagy láttam ilyen klassz kvízjátékot, Magyarországról, mindenféle témák voltak rajta, töri, irodalom, sport, földrajz. Jubi nem ismered? Tescoban láttam 2000 volt. Szülinapját hétfőn ünnepeljük, Harry Potter 5. részt kapja. Az jó,mert ha elolvassa, akkor én jövök :lol: :lol: Én is nagyon rákattantam. Még a kicsiknek akarok valamit, láttam Lidl-be olyan jó kis gyurmakészletet.

A másik oldalt már nem olvasom vissza. Halljátok, nem sok karácsonyi takizást csináltam, dehát egyfolytában itthon voltak a kicsik. Ősszel még valamikor megpucoltam az ablakokat, azt ennyi. Meg sima takarítás, amilyet szoktam. Semmi ádventi sütit nem csináltam még, jövő héten sütök mézest, kéne valami linzert is, de annyit lehet vele szarakodni és olyan gyorsan elfogy.... Múltkor a túrós pogikat egész délelőtt csináltam, lett belőlel 1 tállal, el is fogyott estére. Na mentem, írjatok ti is, pár képet feldobok.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kép Levi a bölcsiben mikuláskor Kép jött a mikulás

Kép dekoratív mikulás (farsangi ruhát SZÓ SZERINT magára feszítette)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Halihó!

Fúúú, nem győzöm visszaolvasni, annyit írtatok! Ez persze jó, mert van sok téma. :)

Úgy tűnik fiókáim lassan meggyógyulnak. Illetve Kokó nem is igazán volt beteg, csak kicsit ment a hasa, meg köhög. Manó viszont iszonyat beteg volt, pénteken egész nap 39,8 volt a láza, 3 hűtőfürdő és 3 nurofen vitte csak le neki délután 6 körülre. Még köhög ő is, de már nem nagyon vészes.

Timi!
Manó még mindig csak úgy alszik el, ha valamelyikőnk odafekszik mellé. Engem ez nem zavar, addig is pihenek kicsit. Illetve este, meg hétvégén délben apa altat, ilyenkor van egy kis szusszanásnyi időm, aztán jöhet a házimunka. Hidd el két gyerekkel sem sokkal nehezebb, bár tény, hogy egy-két dolgot át kell szervezni.

Edi! Amikor Kokó ilyen kicsi volt, mint Dávidka én megfőztem addig míg aludt, Manó pedig tök jól elvolt a konyhában. Egyébként nálunk mindig is kellett a napi két séta ahhoz, hogy jót tudjanak aludni. Ha valamiért délelőtt nem tudunk elmenni, akkor tiszta nyűgösek. Ma reggel is nem tudtunk kimenni és 11-kor már nem lehetett bírni velük. Nálunk fél 12-12-kor van ebéd, fél egykor ágyban vannak, legkésőbb fél 2-kor alszik Manó is. Ő mindig később alszik el kicsit, mert később is kel, mint Kokó. Kb. 3 - fél 4-ig alszanak, uzsi, aztán még kerülünk egyet. Este 6-fél 7-kor vacsi fél 8-8-kor fürdi, aztán irány az ágy. De így is előfordul, hogy Manó csak 9-kor aszik el. Bár ez engem nem zavar, én sem vagyok korán fekvő típus. Sőt az sem zavar, ha éjjel átjön, jöjjön, ha úgy érzi magát biztonságban.

Ildi! Teljesen ledöbbentem ezek a gázos ügyön! Milyen mocsok emberek vannak! :evil:

Jubi! Manó is tud így aludni bárhol. :D És Jazi olyan nagylány már. Vagy csak a képen tűnik olyan nagynak?

Mi is együtt főzünk a fiúkkal. Nagyon élvezik a konyhában létet, bár Kokó néha megunja. Manó viszont szívesen segít. Bár én kedden és szerdán nem főzök, mert akkor vagyunk a babklubban, olyankor hozzuk az ebédet.

Na megyek rendbe teszem a konyhát, amíg a fiúk alszanak.

Szép napot mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Képzeljétek, Levi - ahogy elnézem - bárányhimlős! Holnap felhívom a dokit, tegnap már láttam 1-2 piros pöttyöt rajta, de azt hittem, valami kiütötte, de ma már jó sok van a hasán, hátán, arcán. Bár a bölcsiben nem szóltak, hogy van valami :roll: :roll: Holnap reggel felhívom a dokit.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Timi!
Én nem nézem a Barátok köztöt, nagy néha megy a háttérben, de leülni tévézni nem tudok egyáltalán, max háttérben megy, de ez nem tévézés. Dvd-zni szoktunk, ha elalszanak a gyerkőcök, de Kata tegnap fél 12-kor aludt el. Akkor ki kel fel már? Fél 4-kor aludt el és 6-ig aludt, felkelteni sem tudtam. Tegnap nem is levegőztünk, nem mindig megyek le.
Anya segít igen, szokott főzni is. Óvodai hamit szokott hozni, ha tetszik a menü. Ha nem akkor főzés vagy van itt egy olivagrillház nevű hely onnan rendelek (utóbbi időben apukám hozta).

True!
Jobbulást, minket lekopogom elkerült a betegség.
Nagyon vagány Levi a szerkóban, Hannán nem látszik annyira, hogy feszül a ruha :) :) Nagyfiadnak jó hosszú sérója van :)
Katán ha body van azt hittem nem tud benyúlni a pelusba, de leguggol (úgy kakil is) és benyúl, nem nehéz. De ált. napközben nincs body rajta, hanem poló, meg naci akkor meg hátul nyúl be. Ma kétszer mutatta be a tudományát és a wc-be nem hajlandó dobni a bogyókat. Naponta most kb. 2x bogyózik, de legalább kakil vmennyit. Ma alig ivott. Tegnapelőtt egy csomó ananász, papayat evett, nem lett puha kaki. Tejet iszik 4-5dl-t naponta, annak nem hajtani kellene? Szezámmagot is kap a doki tanácsára egy kis kanállal naponta.
Duplo: 3-5-8 ezer Ft-osat vettünk (3 embertől kapja a családban szétosztottuk) egyik 80db-os, másik állatos, harmadik a supermarket
Hogy csinálod a rakott kelbimbót? Megkívántam, basamellt hogyan? Leírod részletesen? :oops:
Apa úttervező mérnök :) Szabin van mától, hétvégén dolgozott és holnap is fog...de legalább lenne jó sok mani, akkor nem bánnám, de ez nem élet, alig látja gyerekeket, együtt elmenni alig tudunk...

Neked nagyon különbözőek voltak a szülések?, kicsit más téma...

Linda!
Jobbulást nektek!
Nekünk van duplónk, ajiba kaptuk, meg vettem teszveszen újat és használtat is. Nekünk nagyon bejött, jobban, mint a Wader. A Kata egy órán keresztül is elduplózik, pedig nincs sok. Minden nap eljátszik vele meg a fisher price és playmobil dolgokkal együtt. Beteszi az istállóba az embereket, kerítést csinál beteszi az állatokat stb. Anyáéktól babaházat is kap, sztem jó lesz neki. Meg vettünk kosarat konyhai kiegészítőkkel kettőt is, és hazahozzuk anyától a kiskonyhát és együtt játszunk majd.
Most karira 3 dobozzal kap duplót, alig várom, hogy játszhassunk. Nem olcsó, de Dávidka is örökli, meg az egész család játszik vele.

Anita!

Nagyon ügyi vagy a kettő gyerkőccel. van segítséged? Főzöl, takarítasz simán mellettük? Nekem Dávidka össze-vissza alszik és nem tudni mennyit fog, vmikor fél órát, vmikor kettőt, ezért a főzés ha van, akkor kapkodós. Séta ha jön anyukám, akkor egy felé, de akkor Kata már hulla. Ma pl. se perc alatt elaludt, de amire visszaértem etetésből 10 perc már fel is kelt és azóta is nyomja...nem látom, hogy fáradt lenne. Kellene nekünk is rendszabályozás és napirend jobban. Pihenni szoktál, tudsz? Szoptatás ment/megy? (bocs, de nem tudtam visszaolvasni)

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Nekünk a hamik a következők voltak az elmúlt pár napban:
borsófőzi virslivel csütörtökön, pénteken óvodai hami husika rízs, karfiol leves. Szombaton sült krumpli meg stroganoff-szerű csirke, nagyon fini lett. Gomba nem volt benne, hanem finom sonka...nyami. Tegnap a maradékot ettük tésztával. Ma óvodai hami volt vmi leves meg mákos tészta. Holnap főzök, sztem carbonarát, mert sok sonka van és meg kell enni.

Feldíszítettük a karifát, majd folytatom holnap most mennem kell.
Jó éjt mkinek! tegyetek képeket
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Ma voltam integrált teszt 2, vérvételén. Múlt héten meg a 16 hetes AFP volt. Jövő héten lesznek meg az eredmények. Rajtam van a fisi-fosi, mert Dórinál nem volt jó, és magzatvízminta vételt kellett csinálni. Na! Ettől kíméljen meg a Jóisten!

Linda!

Képzeld! Tudtam szerezni Dórinak 120 db-os kockát(3000ft-ért). Örülök nagyon neki. Szerintem ez olyan kreatív ajándék. Már várom a karit. Most már nagyon ahhoz, h örüljenek. Biztosan pityeregni fogok. Túrós csuszát szalonnával eszitek ugye? Meg is kívántam. Apának mit veszel karira?

True!

Rettenetesen sajnálom, h ennyire betegek mindig a gyerekek. Ti is apával gyerekkorotokban betegesek voltatok? Én csak elmosom az orrszívó porszívót. Persze még nincs 2. bébi, de akkor még nem tudom, h mit fogok csinálni. Na! Hallod! Ezek a gyerek játékok olyan horror árakban vannak, és nagyon sok annyira értelmetlen, h nagyokat szoktam nevetni amikor a minimaxon hirdetik a sok ökör játékot. A kedvenceim: bolha kutya( lerázza magáról a bolhákat, és az nyer akinek több bolha marad a bundáján), baba amelyik sétáltatja a kutyáját

:lol: :lol: Kivagyok ezektől. Meg sem mertem nézni ezeknek az áraikat. De ott van 12.000 ft-ért a my little pony amelyik lecsukja a szemét. Nálunk szerintem nem lesznek ilyenek ajándékok. A többiek már voltak bárányhimlősek? Amennyiben valóban bárányhimlő, akkor tök jó, h most kapta el.

Anita!

Nagyon tartok ám, h mi lesz 2 gyerkőccel, de remélem valóban igaz lesz az a mondás: BELESZÜLETIK A MEGSZOKOTT KÖRNYEZETBE. Remélem már jobban vagytok. Azért ez nem semmi volt, milyen magas volt a láza Manónak. Hogy tűrte?

Edi!

Milyen karifát díszítettek fel? Egyébként anno úgy néztem vissza a bari köztöt, h felvettem és amikor hajnalban kijöttem szoptatni megnéztem. Hányszor kelsz éjjel? Miket csinál már kicsi babája?


Jó éjt!

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Sziasztok

Felhívtam a drnőt, azt mondta, bemehetünk a rendelőbe, csak rögtön szólni kell, ha ott vagyunk.

Timi: egész évben nem voltak betegek a gyerekek, sőt még bölcsikezdéskor sem, novemberben kezdték, és azóta egyfolytában. Szóval most behozzák az egész évit. Marci volt bárányhimlős, de neki csak néhány pöttye volt, Hanna még nem volt. És én sem. Úgyhogy nem tudom, most mi lesz.
Ki vagyok amúgy borulva, mert elterveztem, hogy a gyerekek lesznek oviban, bölcsiben és milyen jól elő fogok készülni a karácsonyra.... Hát ebből semmi nem lett. Nehezen tűröm, ha nem jönnek be, amiket eltervezek, de mindegy. De milyen jó, kiadták a szabimat, ha lenne munkahelyem, már biztos kiakadtak volna ennyi hiányzástól. Nem tudom, miért adják oda-vissza a kicsik egymásnak.

Hát nálunk nem mennek egyáltalán ezek az építős játékok, nem tudom, miért.

Ja, a játékokon mi is szoktunk röhögni. Kinő a foga a babának :shock: Apa mondta, nemsokára olyan babát találnak fel, ami hirtelen csecsemőhalálban meghal... Morbid, de tényleg ilyen marhaságokat!! És az életnagyságú póni 100 ezerért? Tescoban van.

Edi: hogyhogy feldíszítettétek a karácsonyfát?
Megfőzöm a kelbimbót, külön a rizst, a darálthúst pörköltnek, aztán kivajazott jénaiban egymásra rakom.
Besamel: margarinban pár kanál lisztet kicsit megpirítasz, aztán felöntöd tejjel. Általában ahány kanál liszt, annyi dl tej, és ráöntöd a rakott cuccra (Karfiollal is finom) és úgy be a sütőbe. Lehet rá sajt is, vagy mi tálaláskor még tejfölt is szoktunk.

Megyek öltöztetni a kicsiket, sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Besamelt habverővel kell keverni, hogy ne legyen csomós, vagy azzal a rugós szószkeverővel.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!

Én az orrszívót szappanos vízben szoktam elmosni, de nálunk olyan nagyok a korkülönbségek, hogy sosem használta két gyerek egyszerre. Egyébként most már Jazi is inkább kifújja az orrát zsepibe, de ha úgy látom jónak, akkor szívom.
Mi most ezt a hányós-hasmenős vírust adtuk-vettük-visszaadtuk egymásnak két hétig, de már vége...

Anita!
Azért aludt a McDonaldsban Jazi, mert kimaradt a délutáni alvás, és bealudt a kocsiban. Rongybaba állapotban volt :D

A Párom tegnap óta szabin van, szóval most jó világ van nálunk :D Ráadásul a jutalommal sem spórolt a cég, szóval most élvezzük, hogy nem kell meghúzni a nadrágszíjat (pedig már megszoktuk :wink: )

Majd teszek fel képeket, csak Jazi kéri, hogy játszak vele...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Na szóval bárányhimlő, egyenlőre nem vészes, a pelusos részen a derekán csúnyábbak a kiütések, ezért le kell vegyem róla a pelust. Itthon anélkül vagyunk, gondolom lesz szőnyegpisi miegymás. Kicsit nyűgi, de nem lázas. Szerintem szédül is, mert olyan kis labilis a drágám.És állandóan: veddfölalevit. Képzeljétek, néha mondja: nincs jó kedvem. Vagy: jó érzésem van. Olyan aranyos :) Tegnap mikor hazahozta apa a bölcsiből, azt mondta: úgy hiányoztál.


Jubi: nálunk is kifújják, de most előkerült az orrszívó, hogy Hannának a szeme is begyulladt, féltem, nehogy arcüreggyulladás legyen a dologból. Jó nektek. Nekünk jutalomból megszavazták a 13 havi elvételét, ami azt jelenti, hogy kb. havi 20-szal kevesebből gazdálkodhatunk. Nem tudom, mi lesz, mert így sem elég a pénz. Fogalmam sincs, havi 20 ezret mi a francból pótoljak ki. Szegény apa hétvégén egész éjjel zenél, nappal paintball-oztat, most megy rallyra segíteni, hogy jöjjön egy kis plusz pénz, ami azonnal el is megy.

Egy expressz kérdés azoktól, akik még nem kapták meg az idén a gyest: gázártámogatáshoz bevalljátok???? Hivatalosan szerintem be kellene, de viszont ha meg nem kaptuk meg....

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Na leültem megint egy picit, olyan szar, ha betegek, amúgy is le vagyok pukkanva. Annyit veszekedtek délelőtt :cry: Délután viszont beviszem Hannát az oviba ádventi éneklésre, olyan rossz, hogy mindenből kimarad.

Edi neked akartam még írni, hogy a szülések: Marcinál este tíztől (elfolyó magzatvíz) hajnal 4.40-ig tartott, de a kitolás 2 óra volt, mert nem tudtam, hogy kell :lol: :lol:

Hannánál a 34-36. hétig bent feküdtem, mert a méhszáj c6 volt, ami elég durva asszem. Ennek ellenére a kiírt napon született, előző este elfolyt a magzatvíz, fájás nélkül kitágultam, de reggel adtak oxitocint mert ugye kitolni nem lehetett fájás nélkül. 1 óra volt, míg meglett.

Levinél már nem is foglalkozott senki, hogy mennyire vagyok kitágulva :lol: 39. héten délelőtt Marci focimeccsén kezdődtek a fájások, délre értünk a kórházba (még meg kellett várni, hogy anyós eljöjjön a gyerekekért és Bonyhádról átérni Szekszárdra), 13.05-kor megvolt. Nála volt gátvédelem és gázt szívtam szülés közben, ami elég jó volt, persze így is fájt, de segített azért.

A férjed tatabányai cégnél van? (Jól emlékszem, hogy ott laksz? :oops: :oops: (

Na sziasztok megyek pakolni, sose érem utol magam, ha itthon a család.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ildi! Most csak neked. A gázártámogatásnál szerintem ne valld be a GYES-t ha még nem kaptad meg. Azt tudod bizonyítani úgyis, hogy azon a napon, mikor a támogatást megigényelted még nem volt a számládon. Tavaly a Kokó után járó gyerektartást sem vallottam be. Meg volt már igényelve, de nem küldték csak januárban először. Tehát még nem számított bele a "családi kasszába".

goodfairy
 
 


Köszi Anita a választ, időközben én is így okoskodtam, hiszen még határozatot sem kaptam. Miféle gyerektartást kaptál te Kokó után?? :shock:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Gyerektartást, a fenét! Családi pótlékot akartam írni. :roy: Kissé szét vagyok szóródva. :oops: :D

goodfairy
 
 


Helló

Bocsi,kicsit eltüntem de nagyon zsufi volt az egész hétvégém máig,két barinőm s egy 7 hónaps kis csajszi vendégeskedett nálunk,nemrég mentek el,gondoltam bejelentkezek,jól vagyunk,Lau már csak kicsit náthás,de ő is ügyesen fújja zsepibe az orrát.
Betegekenk ,barihimlősöknek jobbulást :wink:
Sütöttem mézeskalácsot,tök fini lett,felét már elosztogattam :lol:
Most csak ennyi,én is probálom utolérni magamat.
Tegnap végre meghozták az elmaradt gyest,egybe :P

Kép


Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Végre valahára felraktam a másik topicba a mézi receptjét. Ajánlom figyelmetekbe, mert nagyon finom, rögtön puha, nem kell vele várni. Klasszikus gyümölcskenyér receptjét is felraktam, próbáljátok ki, mert isteni.
Amúgy elvagyunk, Levinek nem túl vészes a barihimlő, álklítólag ha kijön a 2. gyereken, az sokkal durvább :x

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

True!

Nem értem, h mit jelent a 2. gyereken? Azt elfelejtettem kérdezni, h felhívtad akkor a pasit a szlával kapcsolatban? Most olvasom, h a gyerekeket, h szülted. Levi ilyen gyorsan jött??? :shock:?

Linda!

Akkor most dúskáltok a pénzben mi????? :wink: Vannak ilyen formáid? Muti, h néznek ki? Én is akarok ilyen fincsiket csinálni. Te kis ügyi kezű.

Jubi!

Örülök, h pénz érkezett a házhoz.

:lol:

Legközelebb teszek fel hasi képet. Elég nagy már most. Pedig csak 17 hetes vagyok. De azt nem szabad elfelejteni, h +6 kg-val kezdtem. Elég durva lesz a végén.


Amit elfelejtettem írni: Ma nagyon kivoltam, mert mentem a bölcsibe Dóriért mondta a gondozónéni, h megharapta megint Nati Dórit. Ez most már a 3. alkalom. Mert Dóri elvette a játékot Natitól. Na de én kérdem? <és????????>Ez a módja, h akkor megharapjuk egymást? Ez a gyerek valamelyik benti nőnek az unokája. A másik, h 700 Ft csoportpénzt adunk be, és holnap lesz vmi karácsonyi összeröffenés a gyerekeknek. Mondták vmi rágcsát amit gondolunk vigyünk be. Persze, h beviszek, de megint kérdem én??? <nem tudják ezt finanszírozni ebből a pénzből??????>
Ez csak egy pici méregzsák ami bennem volt. Bocsi
:oops:


Jó éjt!
Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi!
Megértem, hogy kivagy attól, hogy Dórit bántják. Ilyenkor szerintem neked kell a sarkadra állni, neked kell megvédened a gyerekedet. Én a helyedben beszélnék a Nati szüleivel. Én tavaly arra mentem BEniért a suliba, hogy két nagyobb srác folytogatta az udvaron. Én persze anyatigrissé váltam. Kiderült, hogy homokvárépítés közben vesztek össze. Én sem értettem, hogy miért az a megoldás, hogy ketten elkezdik folytogatni a kisebbet :shock: A mai gyerekek már nem olyanok, mint mi voltunk. Sajnos legtöbbjüknek nem adnak a szüleik normális értékrendet, "ahogy esik, úgy puffan" alapon nőnek fel, ez meg is látszik. A suliban rendszeresen összerugdossák egymást (még akkor is, ha már a földön fekszik az "áldozat", és ha Beni szól nekik, hogy ne csinálják, akkor ő is kap :? . Ennek ellenére mi arra bíztatjuk, hogy igenis szóljon rájuk, ne maradjon közömbös, ha látja, hogy valakit kicsinálnak. Zoli meg bejár a suliba a gyerekekkel és a szüleikkel beszélni. Így valahogy nagyon lassan alakul a helyzet.
Bölcsis pénz: nálunk 800 ft a havi ovis pénz, de emellé mi visszük a tisztálkodási szereket, wc papírt, a citromot, cukrot, teafüvet stb. Szóval máshol sem jobb a helyzet, ez van :roll:

True!
Tényleg több pötty jön ki a többedik gyerekeken. Benin annak idején 5-6 pötty volt, Danin pedig valami 150 körül!! (megszámoltam, még a fütyijén is volt). Jazi 3 hónaposan kapta el Danitól, rajta is sok volt, de azért nem ennyire. Talán azért mert még nagyon picike volt - el sem fért volna szegényen annyi pötty :D
Jobbulást Levinek, bár szerintem ez nem egy olyan nagyon "szenvedős" betegség, csak a vakarózást kell valahogy elkerülni.
Nálunk ma van az utolsó sulis/ovis nap, holnap már csak adventi vásár és műsor van a suliban, és végre kitör a téli szünet!! Már annyira vártam, elegem volt az állandó reggeli rohanásokból a három gyerekkel.

Tegnap egy kicsit - nagyon - kiakadtam, mert az Anyósom véletlenül elárulta, hogy mi lenne a Párom kari ajándéka tőlem, közben az Apukám meg elárulta nekem - nem véletlenül -, hogy én mit kapnék a Páromtól. Szóval most itt állunk néhány nappal szenteste előtt, ajándékok kilőve - nem akarunk olyat adni, amiről tud a másik, mert végre igazi meglepetést szeretnénk nem csak a gyerekeknek, hanem egymásnak is. Szóval van a ma, meg a honap megoldani a dolgot, mert hétfőn, kedden Miskolcon leszünk rokonoknál. Én most azon vagyok, hogy inkább nem vegyünk most hirtelen semmit - csak azért, hogy adjunk "valamit" -, úgy sem az ajándék a lényeg. De azért ez rendesen elszúrta a tegnap estémet :? :cry:

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Kép

fürdés után a Dani köntösében és az Anya papucsában:
Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Jubi, :? sajnálom a meglepidet hogy már tudod :cry:
Én is imádom a meglepetést,s meg is "követelem" hogy ne tudjak róla sem karikor sem szülinapkor.Nem szeretem annyira az előre megbeszélt ajándékot :wink:
Örülök hogy megkapta a párod a jutalmat,legalább ez meglepi volt a válság idején :wink:
3 gyerekkel elcuccolni Miskolcra :o :lol: hajrá!

Ildi,megnéztem a recidet,jól hangzik,imádom a gyümi s fűszeres kenyereket.Ilyen sütiket nem szoktál a kenyérsütőben sütni?
Milyen kence -fice van bárányhimlő ellen?Viszket is?Mikor múlik el?

Timi,a forma egy részét a barinőmék hozták,de nem nehéz elképzelni hogy milyen,olyan mint a képen,csak nem tömör :lol: amúgy ott a reci a másik topikban.
Kivi vagyok a pocidra,muti!
Örülök hogy Dórinak is lesz nagy kockája :wink:
Képzeld,mi tegnap voltunk egy ismerősömnél,ott is 2 éves a kislány ,tök más mint Lau,hisztis,dobálózós,2x fejbedobott egy kemény pici gumilabdával,Laut meg csak úgy fellökte,kézzel meglökte,s elesett,annyira megijedt s sírt,majdnem én is....úgy sajnáltam :cry: :cry: szegény Dóri is, bizti nem tetszett neki a harapás,látszik is a helye??

Durva ez az ovi,bölcsi költség,s még plussz vinni is mindig valamit..... :shock:
Mi is voltunk múlt héten ovi nyílt napon,ot is mondták hogy kell majd vinni gyümölcsöt,meg csoportpénzt...amúgy szimpi volt,vegyes csoportok vannak,nincs szelektálva kicsi-középső-nagy,6 különböző foglalkozás tartanak,szép az udvar,füstmentes ,sok zölddel,s eus játékokkal,a benti játékok is klasszak voltak,Lau is bátor volt(amúgy nem szokott,de itt minden tetszett neki,még színezett is :P ).

Nagy karácsonyi kérdés:ki mit főz s süt??
Én már nagyjából kitaláltam:
-lesz valami húsleves
-tuti káposzta is,de azt anyukám főzi
-kacsacombok
-valami csirkemell izé,talán lerakva sajtosan,megöntözve tejszínnel...
-franciasali,zöldségek,krumplipüré
sütik:
-bejgli,
-diós brown
-meg valami túrós
-(a mézes már megvan)
Mi 24.-én hármasban majd 25-26.-án a családdal ünnepelünk,jönnek meg megyünk is :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Visszafelé olvasva:

Linda: Levi kapott mentolos hintőport, isteni fini illata van, és Cetirizin cseppeket kap, ha elfogy, lehet a Zyrtec-et is, ez allergiára van, és csillapítja a viszketést. Nem is viszket neki. Viszont jó taknyos, én nem értem, hogyan jön vissza 2-3 nap után újra és újra :roll: :roll:

Nálunk 24-én hagyományos kaják lesznek, halászlé, töltött káposzta. Süti: pár aprósüti, akarok mézes krémest, gesztenyés kiflit, keksztekercset ezt is gesztenyésre szerintem. Zserbót is akarok. De kell valamit sütnöm apukámékhoz is, mert azt ő nem tud, Ez szerintem valami fekete erdő torta lesz. Az idén nagy változások vannak, mivel anyósomék elváltak, ezért velünk tölti a szentestét, ami nem tölt el különösebb lelkesedéssel. Nagyot csalódtam benne az utóbbi időben, és ezt nem tudom, hogyan kezeljem. 25-én sógornőmékhez megyünk mindannyian, onnan pedig egyenesen Kiskunfélegyházára apuhoz.

Kenyérsütőben inkább kelt dolgokat lehet csinálni, a formája nem lenne az igazi. De múltkor a pizzatésztát sem abban csináltam, mert azt nem szoktam méregetni, hanem szemmértékre :lol: :lol:

Jubi: ezért nem kell elárulni senkinek semmit :lol: Amit két ember tud, az már nem titok :wink: Jó neked, hogy várod a szünidőt, én meg már kivagyok, mert Hanna borzasztóan unatkozik itthon, sajnos, én nem vagyok az a típus, aki órákat mászkál négykézláb vele macskaként.... :roll: Levivel meg nem játszanak sose. Udvar kilőve a gyönyörű idő miatt, így marad a filmnézés, meg a vita és veszekedés Levivel.

Nem értek veled egyet abban, hogy csak te tehetsz azért, hogyha verekedés van a bölcsiben, oviban. Szerintem ezt csak a gondozónő illetve az óvónő tudja megoldani. Hiszen ő van ott az adott helyzetben. De egyébként ő se tud sokat tenni. Láttam, mikor egy kislány verekedett többször a bölcsiben, csak annyit tudnak, hogy rászólnak. Miért, mit csináljanak vele? Verjék meg? Persze az iskolásoknál már más a helyzet. Sajnos, ez ellen nem tehetsz semmit. Nálunk az oviban úgy oldódott meg a helyzet, hogy a verekedős kislányt anyuka elvitte másik oviba, mert nem hitte el, hogy az ő kislánya verekedett.

Sajnos, én sem tudok itthon semmit tenni. Óvónőt iskérdeztem már, azt mondja, addig, amíg nem változnak az adott reakciók a verekedésnél, addig nem fog változni a helyzet. Ez egy patthelyzet, az egyik elkezdi a verekedést, a másik ordít, vagy visszaadja. Egyszerűen nem tudok velük mit csinálni. Muszáj kivárni, hogy nőjönek egy kicsit. Szerencsére oviban, bölcsiben egyik sem verekszik.

Bölcsiben volt a szekrényünkben egy papír, hogy most lesznek kész az új székek a csoportba, de nincs miből kifizetni, és kérik a szülők segítségét, amennyit tudnak. Beadtam egy ezrest (csoportpénzen, szalvétán és rágcsán felül) és néz az ember. Bocs, de ha nekem nincs pénzem új székre, akkor nem veszek új széket. Ez valahol szomorú is, de bosszantó is.

Na megyünk vacsizni.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Jubi!

Sajnálom, h pont a finisben árulta el anyósod az ajándékot. Elhiszem, h ez a rohanás kikészít, és kell a pihenés. Én állandó rohanásban vagyok Dórival amikor megyünk bölcsibe. Utálom is, h ennyire kivan számolva az idő. Pedig nálam nem gáz ha kések, de nem szeretek késni. És mi lesz 2 gyerekkel? Eddig még nincsen ősz hajszálam, de éppen ma mondta apának, h szerintem jövőre már lesz. Egyszerűen nem tudom magam elképzelni 2 gyerekes család anyának.

Lindus!

Persze, h látszik a harapás nyoma. Jó csúnya. Ki is voltam tegnap rendesen emiatt.
KARI: 24-én itthon leszünk édes 3-asban(4esben) menü: apa hozza a halászlevet+halacskát+krumplipürét, 25-én anyákhoz megyünk ebédre, anyósékhoz vacsira. Menü: Rántott, töltött, sült csirke. 26-27 megint itthon. Sütik: beigli, mákos guba. Teszek fel egy friss pocis képet. Ne ijedjél meg, h mekkora.

True!

Székes dolog egy kicsit fura dolog. Mennyi bőrt akarnak lehúzni az emberről? Láttad amit írtam?


[KÉP]

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Timi!
Nagyon helyes a pocakod, nem látszanak az induló plusz kilók :wink:

True!
Azt írod, hogy csak az óvónő tehet valamit, utána meg azt, hogy gyakorlatilag nem tud tenni semmit ...szóval mégis csak a szülőnek kell kiállnia a gyerekéért, ha azt akarja, hogy valóban történjen változás. A Párom tisztázta a suliban a fiúkkal, hogy aki megpróbálja Benit kicsinálni, az olyan, mintha őt próbálná meg, így gondolkozzanak. Ez hatott :wink:

Karácsony: 22-23-a Miskolc, 24-én jön hozzánk az Apukám (nyáron meghalt a felesége, egyedül van), 25-én pihi, 26-én megyünk Anyuékhoz. Kaják: grillcsirke franciasalival (a fiúk kérték), baconbe göngyölt csirkemell májjal töltve, diós puffancs, csodasajtos, meg még nem tudom mi. Tudom, nem valami hagyományos karácsonyi kaját, de nálunk nincsenek bevett karácsonyi hagyományok a kaják terén. Én meg egyébként sem szeretem a hagyományokat, azt szeretem ha izgalmas és változatos az élet :wink: :D

TEgnap este eltört a Beni szemüvegkerete :cry: Most a Párommal járják a várost, hogy találjanak ugyanolyat, hogy bele tudják tenni a lencséjét. Hát ez most elég váratlan kiadás :? A fürdőszobai üvegtéglafalra szánt pénz így szemüvegkeretté alakul :roll: Szegény gyerek eléggé szenved most szemüveg nélkül (minusz 5 körül vannak a lencséi)...

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: