Új privát üzeneted érkezett!

Majd még jövök :)

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Anita: Emma baba nagyon nagyon gyönyörű!!!

Gyöngyi:örülök hogy jól van a Pocaklakó!

Bartika: de jó hogy adtál életjelet magatokól. Majd írok már pü-t is. :wink:

Vokeszti: Írtam Erának az iwiwen, de nem válaszolt még( pedig már jó pár napja írtam) Minden oké velük? Noszogtasd már meg hogy írjon Nekem :lol:

Nancsika: nosza, rajta, Ala biztos nagyon örülne egy hugicának :lol:

Melitta, Lidke: Milyen volt ikeázni? :lol:

Edit: de legalább nem lapteteje lett :lol:


Jó hogy új oldalt nyitottunk, nem akartam a csodás hírek után egy rosszal beállítani. Sajnos elveszítettük azt az egyetlen kiskutyit is :cry: :cry: :cry: Keményen küzdöttünk érte, de nem bírta ki szegénykém. Úgyhogy ez, és a múlthét nekünk nagyon rosszul telt. A szukánkra vigyázni kellett, eléggé megviselte, ahogy látjuk (hihetetlen lehet annak aki nem kutyás) még lelkileg is.
Fannika is várta, felelőtlenül beígértük hogy lesz kiskutyája Szuminak, most meg keresi a kis drágám. De lassan helyreáll minden a régi kerékvágásba.

Fannika végigénekli Süsüvel a szöveget :lol: Engem annyira meghat ez, én mindig sírtam a Süsü-n kiskoromban. nagyon szerettem :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Kicsit késve, de a buli szerintem nagyon jó volt. :lol: A szombatom rá is ment, hogy kijózanodjak. :oops: :lol:
Reggel 5.15-re értem haza, gondolom Ildi te is. :wink:
Tényleg Ildi, volt taxi???

Tünde
Hogy bírtad a várakozást egyedül?? :D

Lidke
Bocsi ,hogy fárasztottalak. :oops: :oops: :lol:
Képeket fel ne merd rakni :roll: :oops: :lol:

Valikám
Mi volt az a fontos, hogy hirtelen nem tudtál jönni????? :evil:
Végre egyszer beszélhetünk volna. :wink:

Na mindenkit ,azért nem kérdezek végig :lol:

Anita
Hogy vagytok? :?: :) Vagy még nem is vagytok otthon ?
Boti kinél volt ,és hogy bírta nélküled?

Gyöngyi
Mamának jobbulást!
Ja de kár , hogy még nem tudni,hogy lány lesz vagy fiú :wink:
Dobj már képet magadról , és persze a csajról is dobhatnál. :D
Hányinger van még ???
Hol is laktok , mindig elfelejtem?

Boscó
Látod én eddig józanodtam. :lol: :lol: :lol: :lol:
Szegény kutyi :cry:
Valami nem stimmel Szumival, hogy így alakulnak a dolgok? :?
Hát igen már én is megtanul , hogy nem ígérek előre semmit. :D

Barti
Jó hallani rólatok :D

Nancsi
És mi az akadálya a kislánynak ???? :?: :?: :lol:

Eszter
Én is rá érek akkor. :D Egy szabadtéri tali,mondjuk Gödöllőn a parkba. Melitta is tuti jönni fog ,és szerintem Ildi is. Valaki szeretne még??? :?: :?: :?:

Melitta
Jó bulizást !!! :D
Azóta is itt ülök és várom , hogy hívjál :evil:

Cory
Nagyon jók a képek, és jó volt olvasni rólatok is. :D

Meli
Megnéztelek titeket ,és gyönyörűek vagytok. Bogi milyen nagy lett már, és Máté is nagyon helyes pasi. :shock: :D

Eszti,Angi
Magatokról is írhatnátok pár sort. :wink:

Rólunk:
Levi is teljesen szobatiszta. :D Okt .1-én meg volt az első vécébe kaksi. Aztán pár napig bajba volt, ha nem voltunk itthon . Így volt két baleset is ,de most már úgy látom ,hogy helyre állt benne a dolog. Már ő is elmegy egyedül pisilni, meg is törli magának a kukacot,olyan édi. Most éppen kicsit taknyos :( , de nem vészes szerencsére.

Na, most ennyi ,ez már így is extra írás. :wink: Szép napot! :D


Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 

 
 

Lidke, Edit!

Bocsánat, de engem már megint elraboltak az ufók. :(

Edit, este hívlak! Lidke, nektek a kedd nem lenne jó Ikeázni? Vagy egy héten 2x már unalmas? Nekem mennem kellene.

Biztosan mennénk Gödöllői talira!

Ilde, Tünde, Edit! Ti megint buliztatok???

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Melitta!
De, jó a kedd! Délelőtt jó?

Edit!
Egyáltalán nem fárasztottál! :D Sőt! Mikor hazaértem, még gyorsan Attilának is elmeséltem a küzdelmedet.
Képeket majd hozom! :lol: :twisted:

Boscó!
Jaj, szegény kutyu! :cry: Hallottam erről, hogy megviseli őket a kiskutya elvesztése. Mi történt vele? (Már ha publikus, meg lehet tudni.)
Keve is mostanában kezdett Süsüt nézni. :wink: Édes lehet Fannika ahogy énekel! Képeket rég láttunk róla (is)!

Gyöngyi!
Hogy van Anyós? Dokik mondanak már valamit?

ANITA!
GYERE MESÉLNI? MEG HOZZÁL KÉPEKET A GYÖNYÖRŰ LÁNYKÁDRÓL!!!
Nagyon kíváncsi vagyok! Boti hogy fogadta a hugit? És hogy bírta nélküled?

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Mai Keve ének:
Cipra paloda, zöd az ablaka, gyere ide, rózsa koma, vár a viola! :lol:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Melitta:
Edit a múltkori buliról beszélt... :)
még én sem hevertem ki... :lol: , nem való már nekem az éjszakázás

Edit:
aludtam egy órát a várakozó vonaton, mint egy hajléktalan, és ez mind miattad... :lol: :lol: :lol:

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!
Úgy néz ki befejezték nálunk a gázfelújítást! Igazán ügyesek és gyorsak voltak! Ádám most várja, hogy visszakapcsolják. Képzeljétek a csövek úgy elvoltak rozsdásodva, hogy a gáz nagy lukakon süvített ki amit szigetelő szalaggal próbáltak javítani gondolhatjátok mekkora sikerrel :shock: :shock: :shock: :shock: . Ezen a télen lehet elszállt volna az egész épület. Sokszorosát fogyasztotta a ház a gáznak mint valójában.

Gyerekek betegek... :( anno a dokinéninek adtam még egy esélyt, hogy kipróbáljuk egészséges rendelésen kívül is. Háát nem ment át a vizsgán. Andor annyira köhög egész éjjel nem aludtam semmit annyira féltem. Meghallgatta, igaz nem hallott semmit... de mi van ha süket? Olyan öreg már, fél lábbal a sírban! :( Nem is írt fel neki semmi gyógyszert csak prospektusokat mutogatott, hogy mit lehet kapni a gyógyszertárban. Illetve azt mondta adjak neki mézet :shock: :shock: :shock: :shock: amikor mondtam, hogy én úgy tudom nem lehet azt mondta, hogy termelőtől vegyem és kicsit sértett volt a hangja... de könyörgöm mézet legalább egy éves korig nem lehet, ha termelői ha nem a butulizmus miatt. Ja és letolt, hogy miért nincsen ott Áron adatlapja még mindig. Ez nem az anyuka feladata hanem a két orvos kéri el egymástól!
Szegény Andor fuldokolva köhög mintha tele lenne az orra pedig nem, hörögve veszi a levegőt és 37.5-38 körüli lázat mértem nála.
A bcg-ből meg folyik a genny, de ez már csak hab a tortán. Másfél centi átmérőjű és egy centi magas volt mielőtt kifakadt.

Rólunk ennyit! :)


Kövecske
Nagyon cuki Keve!
Áronom a csigabigával nyomul mostanság! Már olyan szépen beszél!

Boscó
Sajnálom a kutyit!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagy kínálódások után végre itthon vagyunk. Sietett a pici lány, voltak előzmények is, de a lényeg,h jól vagyunk!
Koraszülött lett, mert hiába bizonytalan terminus, nem foglalkoztak a 12. uh szerinti kiírt időponttal, hanem azt mondták, a tüszőrepi időpontja, ami tuti, az alapján meg éppen nem töltöttem be a 37 hetet.

Nagyon szépen köszönjük a gratulációkat, kedvesek vagytok!

Egyelőre fura itthon így négyen, de ugyanakkor szuper! Bővebben majd jövök, csak még most fáradt vagyok, meg apucival is van mit pótolnunk, ami a beszélgetést illeti.

Sziasztok!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita!
De jó, hogy jelentkeztél!
Hát, fura ez a koraszülött dolog nekem. Én úgy tanultam, hogy a 12. heti UH a legbiztosabb a kor megállapítására. Meg ilyen méretekkel koraszülött? :roll: És valami jel is volt rá, hogy koraszülött, vagy csak rámondták?
Írj majd, ha tudsz!

Mamacka!
Jó gyorsan ment a felújítás! :D Apósnál voltatok addig, vagy otthon maradtatok? Mi a múlt héten nem fűtöttünk, de pénteken visszakapcsoltam. :?
Gyerekeknek jobbulást! Van már kiszemelt orvosotok? Méz: :shock: :evil: Én másfél éves korig hallottam, mi addig nem is adtunk, és szerintem nem maradt le a gyerek semmiről. Jaj, durva ez a dokinéni! Gyorsan mutasd meg őket másnak! Ha még nincs más, akkor odaviheted őket a saját orvos rendelési ideje után egy másikhoz, mondván, hogy valami miatt nem tudtál velük a rendelési időben menni.
BCG nálunk hat hetesen is csak annyira látszott, hogy mindkét gyerek határeset volt az újraoltásban (ha nem látszik, újra kell oltani).

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Anita, gratulálok mégegyszer a kis Emmához!! :D
Méghogy koraszülött :roll:


Edit, aha volt taxi :D
én kipihntem magam másnap, reggel fél 9-ig aludtam (fél 6-tól), aztán du. még hagytak szunyni 3 órácskát :D
Tünde, téged mint hajléktalan is eltudlak képzelni a vonaton.. :lol:



Natasa meg lázas lett éjjel, most is olyan kis elesett szegényke :?

Mikor akartok kastéyparkozni Melitta?
Nekem a hét kiesik tuti, jövő héten, 3 tanfolyam, és az azt követőn(vagy az utána héten), meg lehet, hogy nyitok :!: :!: :!: :!: :!:

Ági, sajnálom a kutyit :?
vas
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy gyors kérdésem lenne: Ti nem vagytok szülés óta betegesebbek? Ala születése előtt kb. évente félszer voltam beteg, mostanában, meg minden hónapban összeszedek valamit. Most is itthon vagyok, mert iszonyat taknyis vagyok. Vagy öregszek, és azért? Vagy Alextől szedem össze ezeket? Na mind, csak már kezdem nagyon unni, h eszek vitamint, amikor eszembe jut, és mégis összeszedek mindent. :(

Nah, jók legyetek, szépeket!

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok!

Nancsika!
Jobbulást! Szerintem mindenben lehet valami a felsoroltak közül. Én frontérzékeny lettem, mióta a Déva megvan, pedig azelőtt sose voltam. Mondtam is Attilának, hogy kell még egy, hátha attól helyreáll a régi rend. :lol:
Azért egy vérképet lehet, hogy kéne csináltatni, meg kipihenni magad.
Alex?

Ildi!
Nagyon a finisben vagy a nyitással! :D Hajrá!!!
Natus hogy van? Gyógymanók mennek neki!

Mi tegnap voltunk Ikeázni, nagyon jó volt! Végre láttam én is a szépséges Szoficát! :D Csuda édes, mosolygós baba!

Nem is meséltem (vagy igen? :roll: ), hogy voltunk Csiri-biri tornán. Nagyon kellemesen csalódtam, színvonalas, pörgős, és ami kész csoda, Keve már első alkalommal is élvezte! Csak az első 10 percben volt passzív. Ma voltunk másodszor, most már rögtön az elejétől csinálta a gyakorlatokat, játékokat. Csak azt sajnálom, hogy ide a Dévát nem lehet vinni, így meg csak ritkán tudunk menni. Anyumtól függ, hogy ő mikor tud jönni addig Dévázni. Az ára szerintem elég húzós, 1200 Ft/alkalom (kb. 30 perc), vagy lehet venni 10 alkalmas bérletet 9800 forintért, csak azt meg 12 hét alatt le kell járni. :? :? :roll: Ez így nem túl családbarát, mert hát mi a biztosíték arra, hogy egy kicsi gyerekkel 12 hét alatt tízszer el tud menni az ember? :roll: Hát még ahol több is van!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok!

Anita!Gratulákunk mi is a kis Emmához! Legyen benne nagyon sok örömötök, boldogságotok! Legyen Isten áldása a kis családotokon!
(tényleg, olyan furcsa, hogy már hirtelen 4 tagú a család )

Barti! Gyöngyi!
Ti hova rohantok? :lol: Még most pár napja jelentettétek be, hogy ismét babát vártok, oszt tessék, mire megint jövök, már szülni fogtok! :oops: :wink: :lol:

Edit!
Le is cseréltem apával, ketten alszunk a nagy ágyban, és egyenlőre nincs is eszemben visszafogadni apát. Amúgy meg apa se panaszkodhat, ő is lecserélt egy fiatal, cserfes, sokatbeszélő fruskára.

Ildi!
Gratula a szalonhoz!

Nancsika!
Ne is mond. Első szülés után és megszabadultam a sok fejfájástól. Második szülés után hát meg....nem is tudom minek tudjam be, inkább szerencsétlenségnek. Ugyanis volt a nyáron vesehomokom, gyennyes mandulám, állandóan kinlódok az aranyeremmel, fáj a derekam, hátam, és egymás után hullanak ki a tömések a számból és mult héten gyomorrontást is kaptam pedig egyszerfiatal koromban volt, hogy véletlenül megettem egy enyhén penészes krémes sütit és semmi bajom se volt. Mult héten meg miután megettem a vlamit fél óra mulva éreztem, h nem stimmel valami és kipakkoltam önkét mindent a wc erre meg utána 4 napig ment a hasam és egy jó hétig fájt a gyomrom.
szóval fél évre gondolom ennyi elég. Már sokszor eszembe jutott, h abbahagyom a szopit, de csak a gondolatig jutottam, mert mi van ha abbahagyom és éppen olyan szerencsétlen maradok utána is. Most félre ne értsétek, nem Máté meg a szopi miatt érzem magam szerencsétlennek.
Szóval szerintem biztos van valami a dologban, de egyszer meg kell halni...egyszer majd...jaj és nem akarok öreg nénike lenni, azok butulnak....
No megyek fürdetni aprónépet. (nem kis meló,és miután elalszanak, hallani hehet a csendet )

Puszilok Mindenkit, jó éjt!

málhás mami
Kép

fél éves Máté
[img]http://katica-boglarka.freeblog.hu/files/mátéka%20fél%20éves%20009.jpg[/img]

Csillag szemű se fogú
Kép

Csillag szemű 20 fogú
Kép

Még 63 nap van karácsonyig

Kép
Vendég
 


Meli!

Micsoda szépséges nagylány lett Boglárka! És milyen érdekes, hogy az egyik tiszta apja, a másik tiszta anyja...! :)) Nagyon szépek vagytok!

Mamac: mézet dehogy! Huss doktornéni!

Nancsi! Én nem érzek változást, csak fáj a hátam... De én nem vagyok mérvadó, mert 3 és fél éve csak szülök meg szoptatok... ahhoz képest nem vagyok nyavajás, úgyhogy sipirc pihenni!!!
Én a művitaminokat és táplálékkiegeket inkább márgezőnek tartom, mint immunrendszer erősítőnek, de ez az én véleményem.
Jobbulást!

Ildi! Hohó! Na, ácsi! Akkor neked mikor jó? Mivel fogsz dolgozni végül? Priviben is jöhet! :)

Elveszett a telefonom. Letiltattam. Meglett. Péntekig nem tudok semmit csinálni. Kukarugdodóssszmájli

Szép estét mindenkinek!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Anita! Annyira írnék egy csomó mindent, de nem akarok offolni! Mi még most is csak pislogunk, mert valahol ott robogott el velünk az időgép, hogy T felhozta a poggyászt a szülőszobára. Azóta nem érjük utól magunkat... mármint a megbeszélnivalóval. Pihenj sokat! Puszi nektek!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Nancsi

Én az elmúlt 7 évből 6évet egyáltalán nem voltam beteg. :lol: Na 1 éve mióta sokat járok emberek közé ,és Levi is ez már nem így van. :( Mondjuk , sokat nem vagyunk betegek,de én is elkapom Levitől,mert akkor is csókolgatom, amikor beteg. De ez szerintem mindenhol így van.
Egyetértek, Melittával én se szedek semmit ,de volt már ő is taknyos csak nem emlékszik rá. :wink: :lol:

Na meg lett a telcsid !!! :lol: Hol bujkált ???? :?: :?:

Meli
Még mindig szépek vagytok :lol:

Ildi
Húúúú már nyitsz???? :?: :?: :shock: :lol:
Én a következő hétre gondoltam ,de látom neked az nem nagyon lesz jó. :(

Anita
Csak pár képet dobjál legalább!!!!!! :!: :!: :!: :!: :lol:
Szopizik a lány rendesen??? :wink:



Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Pgyöngyi: Nagyon sok boldog névnapot kívánunk! :)

Meli: nagyon jók a képek, nagyon szép család vagytok!!!És jó hogy megint írsz nekünk ide magatokról!!!Öröm volt látni benneteket!

Nancsi:én akkor voltam sokat beteg mikor kismama voltam. :wink: Esküszöm életemben összesen nem voltam annyit beteg, mint a 9 hónap alatt! :wink:

Mamacka: jobbulást Nektek!!!

Ildi: Natinak is küldjük a gyógymanókat!!!
Vendég
 


Gyöngyi: Nagyon boldog névnapot kívánok :)


Kép


Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Gyöngyi!

Boldogságot! :)

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Gyöngyi!
Boldog névnapot tőlünk is! :)

Anita!
Én is nagyon kíváncsi vagyok már Emmára is, meg arra is, hogy hogy vagy?

Meli!
Nagyon szépek vagytok! Boglárkától teljesen kész vagyok! :D
Fürdetést én úgy szoktam megoldani amikor egyedül vagyok velük, hogy a Kevét pikk-pakk lezuhanyzom, és általában a Dévát is csak belógatom a zuhany alá. 10 perc alatt kész vagyok mindkettővel, bár amióta Déva ilyen harcias kell 15 is az öltöztetése miatt. :wink:
Málhás mami nagyon csini!
Lépcsőzést hogy oldod végül meg velük?

Melitta!
Nekem néha az jut az eszembe, hogy jeyzetelni kéne, hogy miket kéne Attilával megbeszélnünk. :? :wink: Így csak a fontos jut eszünkbe amikor végre van egy kis időnk. Persze az is lehet, hogy ez így jó. Minek a lényegtelen dolgokon annyit filozofálni?! :roll: :lol:
Hú, most belegondoltam ebbe a három és fél évbe! Durva! Ha a Déva még szopizik másfél évet, akkor majd én is mondhatom, mint az lll-es nő, hogy öt éve szoptatok! :lol:

Mi úgy döntöttünk, hogy áttérünk a mosható pelenkázásra. :) Van valakinek tapasztalata? Eszter, ha jól emlékszem, ti azt használtatok.

Variációk puki-témára:

Keve tegnap vacsora végén egy hatalmasat pukizott, némi kaka is jött vele. Attila erre kivette őt a székéből, hogy na, akkor irány a fürdőszoba. Keve el is indult, és közben fülig érő szájjal odaszólt nekem, hogy "290 forintot pukiltam!" :lol: (fogalmunk sincs, hogy honnan szedte) Erre Attila: "Akkor 'pukiljál' gyakrabban!" :lol:

Déva megtanulta mondani, hogy "nnna", és megfelelően alkalmazza is, például valami lezárásaként. (Na, ezzel megvolnánk.) Egyik éjszaka mi Attilával még ébren voltunk, a kölkök már rég aludtak. Egyszer csak a sötétben Déva pukizik egy embereset (igazából csak nagyon jó szándékkal lehet még a puki kategóriába sorolni), aztán jó hangosan mondja: "Nnnna!". Majd az oldalára fordult, és aludt is tovább. :lol:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok!

Lidke!
Kérdezz, amit szeretnél. Én naaaaaaaaaaaaaagyon szerettem a textil pelust. Épp tegnap vittem ki egy leendő anyukához egy garniturát. És irigykedtem... :D
Milyen fajtát fogsz használni?

Gyöngyi!
Boldogat tőlem is :D
7 végén, ha utol értem magam, felhívlak! :):)

Anita!
Örülök, hogy jelentkeztél. Nem ismétlem a többieket. :D De én is kíváncsi vagyok rátok! :)

Angi!
Hogy vagytok? Rég írtál magatokról!

Eszti!
Nálatok mi van?

Megyek, ezt is 6 óta írom... :D Sok a meló...
Puszi nektek!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Eszter!
Te ma is dolgozol? :shock:
Még nem tudom, milyet kéne használni. Mindegyik gyártó olyan meggyőzően ír a sajátjáról... :roll: :wink:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


sziasztok

utólagosan is köszönöm a köszöntéseket

Meli: örülök, hogy jelentkeztél, gyerekek nagyon szépek és te is csini vagy ám :)

Lidke: Keve nagyon jófej :)

Vok: okszi

Bocsi, hogy csak ennyi, de kedd óta itthon van a mama. A műtét állítólag jól sikerűlt, kivágtak vagy 20 centit a vastagbélből. Viszont annyira le van gyengűlve, teljesen maga alatt van, nem eszik, és alig iszik. Délelőtt és délután is ott vagyunk vele, de nem hallgat ránk bármit mondunk. Félek, hogy kiszárad teljesen és visszakerűl a kórházba. Én is tök fáradt vagyok,próbálok kedvébe járni, főzök neki külön (meg a sógórnőm is), de kb 2 teáskanállal eszik. Közben persze itthon is kéne csinálni a dolgokat...ááá nem is sorolom. Szóval inkább csak olvasgatlak esténként titeket. Majd próbálok kicsit sűrűbben írni.
puszi

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok,

mi is vagyunk, de lihegősen. Sok meló, meg sok gyerekezés, és ebben ki is merül a nap. :wink:

Melitta, vitaminokat én sem szeretem, főleg nem multidózisban. Mi nem szedünk semmit, Bence sem. Bár ő nagyon kafán eszik, remélem, hogy ami kell, beviszi a napi szintű nyers zöldséggel és gyümölccsel. :wink:

Viszont nem úsztuk meg a mandulakivételt, ha addig nem lesz beteg, akkor november 6-án lesz a műtét. Ugyanis két hete megint lett egy fülgyulladása, minden előzmény nélkül. Este felment a láza, és szinte azonnal ki is fakadt a bal füle. Ez volt a negyedik, csak a bal fülén. Dokinéni szerint annyira szűk a fülkürt, hogy már krónikus gyulladásban van, és csak megfázás sem kell neki.
Szegénykém már megfázás nélkül is csak a száján veszi a levegőt, szóval én már várom a megváltást.
Valószínű egy tubust is kap a fülébe, azon tud majd szellőzni a füle (a fülkürt szerepét látja majd el).

Anita, még ma is :shock: nézek, amikor koraszülöttként gondolok a lányodra.......áááááááá. :evil: Remélem minden ok.

Nancsi, én a terhességem óta sokkal brutálisabban élem meg a szénanáthámat, kb. dupla olyan erős, mint előtte 10 évig. Idén azért az akkupunktúra nagyot lendített rajta, jövőre már megelőzően kapom a kezelést, és reményeim szerint nem lesz, vagy csak enyhén.

Meli, nagyon szépek vagytok! És milyen nagyon csinos málhás anyuci vagy!!! Le a kalappal.

Mamac, csatlakozom Melittához: méz még sokáig nem. Én a piacon a mézes nénitől azt hallottam, hogy legalább két éves korig ne. Be is tartottuk. :roll:

Ildi, már nyitsz is???? Hűűűha. Drukkk. És van már jelentkező? (rajtunk kívül) :)
Vendég
 


Gyöngyi!
Annyira sajnálom Anyósodat! Meg titeket is, nehéz lehet ezt átélni, főleg most! :cry: Remélem, gyorsan erőre kap, és minden rendben lesz! Orvosok mit mondanak?
Mindjárt írok privit!

Eszti!
Drukk, hogy ne jöjjön betegség! Jár most Benyó közösségbe? Ez a tubus végleges?

Eszter!
Holnap hívlak!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok!

Sajnálom,h nem jutok ide hozzátok. Igazán azt sem mondhatom,h nem lenne időm, mert szerencsére fél 9-9-re legkésőbb mindig csendes a ház.
Emma baba egy kis tündér. Egyelőre még nagyon megkönnyíti a helyzetünket, na és persze a Botikáét is. Sokat tudunk vele foglalkozni, de próbálunk időt szakítani, mikor két etetés között vmelyik nagyi őrzi Emma álmát, és elmegyünk egy kicsit a nagyfiúval. Tejcsi van szerencsére. Viszont egy nagy zabagéphez vagyok szokva, míg a Kicsi egyelőre nem óhajt folyamatosan rajtam csüngeni. Még szkeptikus vagyok, lehetetlen,h ennyire a megszokott ellentéte legyen Emma.
Botika egyébként a vártnál egyelőre sokkal jobban reagál, bár ma nem volt túl egyszerű vele. MÉg mondta is az apjának,h azért ilyen, mert anya Emmát szereti... a szívem kettéhasadt. :( Pedig szegény Kicsivel annyira csak a minimális, amit foglalkozom. :oops: Utána persze nem volt semmi gond, délután meg megint elvittük egy picit, ami nagyon jól sikerült.
Azért résen kell lenni, mert nagyon kíváncsi, mire hogy reagál egy kisbaba. De összességében Botit ismerve, sokkal rosszabbra számítottam. Habár tisztában vagyok vele,hogy ez csak az első hét volt itthon, biztos lesznek még kőkemény menetek.
Én még mindig furán érzem magam, sokszor nem találom igazán a helyem. Mára urrá lett rajtam a depi, igyekszem összekapni magam. Segítségem van, ami most el is fér, mert Botuci ráadásul beteg.

A képekkel még adós maradok, egy sorozatot dobok csak. Ja, meg a történettel is. A lényeg,h végre semmi keserűség nincs bennem,h műtéti úton láttak napvilágot a gyermekeim. Az is világossá vált,h Botival azért maradt annyira rossz élmény, mert nem voltam rendesen érzéstelenítve, most semmi negatívumot nem éreztem és nem is maradt bennem a csaszi kapcsán.

Az egy hét örökkévalóságnak tűnt a kórházban. Annyira hihetetlenül hiányzott Boti, h majd megőrültem. Pedig minden nap találkoztunk, kivétel a csaszi utáni napot, amikor mondtam,h ne hozzák be, mert nem akarom,h így lásson.(Én akkor is láttam őt, mert behozták a kórház területére, csak nem hozták fel hozzám, így megnéztem az ablakból.) Borzasztó volt, sokkal rosszabb, mint Botival az első nap.
Most már teljesen jól vagyok, bár közel sem vagyok még olyan erős, mint előtte. Pl. kettesben még nem tudnék játszóterezni B-vel.

Benyókának sok-sok puszika külön!

Meli, nagyon szépek vagytok!

GYöngyi, utólag is nagyon boldog névnapot! Jó egészséget, gyors felépülést a mamának!



Kép
Kép
Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Anita!
Örülök, hogy jöttél!!! :) Sajnálom a depit, remélem hamar elmúlik!!!! Hatamlas baba Emma :D
Hidd el, lehet angyalkád is. :D Egy kiscsajjal más, mint egy kishapival.... Hanna is angyalka volt. 2,5-3 óránként evett, pontos volt az időbeosztása, minden nap aludt 5 órát, aztán 3 óránként kelt, délután ugyan akkor kezdett nyűgös lenni, amit egy pici sétával oldottunk meg, sírni meg akkor sírt, ha oka volt rá... Ő aludni nem szeretett napközben, erről igen hamar leszokott, de eljátszott, egy szava sem volt. Most is ilyen. Van hiszti, de nem vészes, van dac, de nem vészes. :D
És ehhez képest, a múltkor, amikor Erával taliztam, háát, néztem egy nagyot.... Mira még ennél is halkabb volt... Szofival még nem voltam élőben annyit együtt, de amikor anyjával beszélek telefonon, max gügyögés hallatszik... :D

Gyöngyi!
Anyóshoz és neki nagyon sok erőt kivánok!!!Remélem hamar túlesik ezen a fázison....

Eszti!
A loholósat teljesen átérzem... én is mindig így vagyok. :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Csinos anyukán azért még van 7kg csinosítani való :lol: :shock: :roll:

Szerintem meg a gyerek természetétől függ melyik milyen. Miért lenne másabb egy kislánnyal, mint egy kisfiúval vagy fordítva. Van lányok közt is angyal és kétördög is és fiúk közt is van angyal és hétördög is.
Kiakasztó, mikor mesélem a szomszéd nyanyának, hogy milyen nyugodt Máté. és milyen volt Boglárka..erre ő "fiúkkal mésképp van".

Boglárka Mátéhoz hasonlítva egy éjjel nappal síró baba volt. Hasfájós volt, megviselte a fogzás is. ehhez képpest Máté szinte egyáltalán nem volt hasfájós. Az első fél év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi álmatlan éjszakánk volt. És ezt se ugy kell elképzelni, hogy sírt, hanem egyszerűen nem aludt, nézelődött, játszott, gyügyögött stb. Eddigi második féléve alatt a szomszéd kezét is kölcsön kell kérjem hány éjszakát folt fent Máté, de szintén nem sírva, hanem éjszakai játékpartiba, forgólódásba, cicizésbe kimerülve.
Boglárka éjjel nappal ölbe, kengurúba kellett cipelni, Máté meg először sírt mikor kengurúba került, de a kocsiba azonnal elhalgatott. Szeret benne lenni.Mátét ha leteszem játszani, max akkor sír már, ha éhes, pisis, unja a banánt.
És még sorolhatnám mennyire különbözik a két gyerek.


Én még a mai napig nem mertem elindulni magamba a két gyerekkel, mert hiába fogom Boglárka kezét gondol egyett kirántja és szalad. A játszóterezést d.u hagyjuk mindig, mert ilyenkor itthon van apa és négyesben indulunk el. Olyankor ő tologatja Mátét, mig én Boglárkázok a játszótéren.
Ő is nagyon érzi a hiányomat és egyre gyakrabban kér Boglárka cicit, persze nem szopik, csak oda búj hozzá, egyre gyakrabban kéreszkedik ölbe "öbe csicsikét" és mikor felkerül akkor meg "Bogáka csicsikebaba" mármint "B. kicsike baba". és akkor még azt nem is meséltem, hogy van mikor felveszi a macit, nyuszit és felhúzza a bluzát és azt mondja "macika cicikézik kicsikét". Szoval ő viseli legrosszabbúl.
De azért marad rá is időm, mert Boglárka reggel 9-9.30 körül ébred, Mátét meg szinte mindig mi megyünk mér felkelteni 12 körül. Általában együtt alszanak el 3 körül 1-1 órát, utána megyünk sétálni, játszóterezni. Máté eközben ismét alszik egy fél órát este 9 körül fürdés és általában mindketten kidőlnek 11 körül.

Majd még jövök. Kellemes napot mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok egy kicsit bekukk!
Gyönyörűek a babák!
Emma nagyon szép nagylány! És te meg nagyon szép mami vagy! MIlyen vékony :shock: irigykedek :)
És Máté is már mekkora! Meli te is nagyon csini vagy!
Én sajnos elég párnás.

A napokban mi is fél évesek leszünk és kezdődhet a nyűglődés a pürékkel, jaj de utálom... :( de lehet csak azért mert Áron nagyon jó szopó de nagyon rosszul evő baba volt. Talán Andort jobban érdekli az evés téma, már most nagyon figyel, hogy miket pakolunk a szánkba és kalimpál hozzá! :)

Méz
Persze hogy nem! Áron is már majdnem kettő volt mikor kapott. Nem is volt a kérdés! Csak azért írtam, hogy ennyit a dokinéniről. Már telefonon beszéltem Eszti doktornénijével (a szülészdoki tipp nagyon bejött gondoltam ezzel sem járunk rosszul ;) ) de sajnos még találkozni nem sikerült de ami késik nem múlik.

Agyalunk a külföldremenetelen, Ádám Bécsben is nézeget munkát. Van erre valakinek jó tippje, hogy miként érdemes? Annnyira sajnálnám itthagyni ezt a lakást, de nagyon nehezen élünk. Hátha kinn egy kicsit összekaphatjuk magunkat. Anyós após egyáltalán nem segít semmit csak magukkal vannak eltelve. Karácsonyra azt kértük tőlük, hogy a lakás maradék illetékét fizessék ki közösen. De jóformán válaszra sem méltattak... :( pedig nekik van mit a tejbe aprítani csak minden más fontosabb mint a gyerekeik... folyt köv...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Anita! Az a karcsúság Te vagy??? Mondd, hogy a húgod! Szofi pontosan ugyanilyen. Lelkiismeretfurdalásom volt amiatt, hogy nem foglalkozom vele, mert hiszen nem is kellett. Zazi először nagyon jól viselte, majd kendőzetlenül nyírta... Mára már hál'Istennek lecsengett az egész ügy. Voltak kemény időszakok, de úgy érzem, hogy a nehezén már sok-sokkal túlvagyunk. Szofi valójában ezidáig szinte csak evett és aludt, most kezd már játszogatni magában és velünk is, azaz mostmár vannak hosszabb ébrenlétei, de akkor is tünemény. Én soha nem virrasztottam egyikkel sem, talán mert velem alszanak. Minden éjszakánk nyugis este 9-től átlagosan reggel 9-ig.

ÉÉÉÉS: nem akarom elkiabálni, de Zazi harmadik napja alszik el egyedül délben, minden noszogatás nélkül, fogja a tejecskéjét és vonul aludni. Tudniillik őt eddig babakocsiban kellett tologatni és tilláromhajozni, amíg el nem aludt. Ennek is vége. Nagyon megy az idő!

Azért szerintem sok különbség van a lányok és a fiúk között. A kétféle nemi hormon túltermelődésekor például különösen megmutatkoznak a piszokerős nemi jellegek. Zazinak állandó tesztoszteron-dömpingje van... ááá :)

Lidke, Zazi 39-es lázzal küzd tegnap óta. Sajnos így mi nem megyünk. Sajnálom, tényleg! Ha jobban leszünk, egyeztetünk!

Esztipeszti! Mandula :( Remélem megoldódnak a problémái ezzel.


Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Jajj! Anita! És Szofi ujjszopis lett kb. 3 hete... nna, azóta tényleg álombaba.

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Melitta, annyira köszi, hogy írtál! És mindenki! De Melitta, épp tegnap akartalak hívni, de hívnálak is sztem majd. Boti kezd kibukni, legalábbis durva hisztit vágott tegnap is. Nem kerülhetek ki a látóköréből, nagyszülők nem végezhetik el az elvileg én munkámat: szennyes, vasalás, csak ha alszik. Nem hajlandó egyedül el lenni, vki mindig üljön mellette. Egyelőre sejtelmem sincs hogy leszünk meg nagyszülők nélkül, és hogy lehet elindulni két gyerekkel egy szülőnek... stb.

Nem akarom,h jobban sérüljön a kis lelke, de el se akarom azzal tolni,hogy lazítunk a szabályokon, és elszaladjon vele a ló. Így is mindig a kedvét lessük. Szerencsére Emma még hagyja, de rettegek,h "elromlik" ő is, és egy üvöltő csecsemővel hogy járok Boti kedvében.

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita!
Ne pánikolj! Hívj nyugodtan.
Fogalmam sincs, hogy milyen császármetszés utáni állapotban lenni, csak azt gondolom, hogy nagyon nehéz. Fizikailag.
Nálam az segített, hogy amint erőre kaptam, én minden "segítséget" elküldtem a háztól. Egyrészt mert Zazi addig próbálkozott, amíg látta, hogy határtalanul próbálkozhat... másrészt pedig mert mindenkinek ahhoz kell hozzászokni, hogy négyesben szép az élet... Ne félj! Én is féltem... 8) Ha Zazi, akkor Boti is lesz olyan nagyfiú, hogy alkalmazkodik és megoldja a helyzetet. Apát kérd meg -ha tud ilyet- hogy rövidített munkarendben dolgozzon. Tehát, hogy a reggeli hercehurcában tudjon segíteni és pancsira érjen haza - de mindig tudd, hogy mikorra várd, mert az sokat segít! És szerintem felváltva kérd meg a nagyikat, hogy ugorjanak be egy-egy napra és segítsenek neked előre főzni és vasalni. (Látom, te is olyan háklis vagy mint én, ami a vasalatlant illeti... hehe) Ahogy jobban leszel, amikor a mini alszik, akkor ki-ki ugorhatsz Botival a kertbe, vagy tedd a minit babakocsiba és kicsit kapirgálj a közelben Botival.

Én egy hét után mertem elmenni játszóterezni, de autóval, hogy legyen biztonságos helyem pihenni, etetni, vagy apára várni...
Kb. másfél hét után vittem itt körsétára őket... hát, az nagyon megviselt, úgyhogy az ilyesmit még sokáig jegeltük. Nálam extrém hosszúra sikeredett a gyermekágyi szakasz is - mondjuk kehet, hogy azért, mert a szülés után Zazival kórházkerteztünk... szóval én nem nagyon tudok a fenekemen ülni, viszont amikor érzem, hogy fáradt vagyok, minden lelkiismeretfurdalás nélkül alszom a picikkel délután. Ja és az elején velük keltem, velük feküdtem. Úgyhogy aludj és pihenj sokat te is!

De hívj nyugodtan, bármikor!
Fel a fejjel és ne félj!
Puszi

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Még valami: amikor Szofi olyan 3 hetes volt, akkor kértem meg először Zazit, hogy vigyázzon rá. :shock: Mármint amíg elmentem pisilni, addig az ő feladata volt, hogy figyelje. Ez nekünk nagyon sokat segített, egyrészt mert rém büszkén teljesítette -immár felnőttcinkosként- a rá hárult feladatot, másrészt egyre inkább a magáénak érezte ezt a furcsa szituációt. És aztán egyre többet és többet tudtam őket kettesben hagyni egy helyiségben - s így mostanra gond nélkül tudok teregetni például, vagy mosást indítani. Amint valamit csinál Szofi, azonnal jön a küldönc és jelenti! Ez nagyon aranyos.
Aztán pl. sokszor az ölébe tettem - de ezt látom te is csinálod.
Sőt talán szintén 3 hetes lehetett, amikoz Zazi "fürdette" először. Ez is nagyon bevált. A dézsájában egyszerűen az ölébe raktam, úgy, mintha ő lenne a kiskád, tehát ugyanúgy fogtam, csak még ő is fogta. Imádják a mai napig ezt a pancsit...
Na felébredtek...

Kép
Kép
~melitta~
 
 


És még egy gondolat, aztán lelövöm magam:
Annyira bevált ez a beillesztési-projekt, hogy4 hetes korára Zazi teljesértékű családtaggá fogadta, s olyannyira gondját viselte, hogy az első hozzátápin át is estünk: parmezánnal. Gondosan megrágta és a szájába köpte. Gondolta, hogy ha szegénykének nincs foga... Na, ekkor vezettük be a Szofika te még nem ehetsz, majd csak ha kinőnek a fogaid című példabeszédet. Tegnap azt hallottam, hogy Szofika mondd, hogy áááá: és megitatta a vizével. Tehát ezekre figyelni kell, cserébe bárhová megyünk, mindig létszámellenőrzést tart és számon kéri rajtam a kishúgát, noha ő még csak a teraszon vár a sorára... ez számomra bizonyíték, hogy elfogadta és amióta bizonyítékaim vannak, azóta probléma egyre kevesebb! :wink:

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Nálunk pl az is egy jó ötletnek bizonyult, hogy amikor Andor elkezdett mosolyogni mindig mutattam Áronnak, hogy látod mennyire szeret téged! Ez után minden mosolynál nagy volt a boldogság! Öcsi szeret engem! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Anita!
Jaj szegény te! nagyjából tudom min mész keresztül. Sajna nincs időm mégegyszer leírni, de egyszer írtam már erről a blogba, belinkelem
http://katica-boglarka.freeblog.hu/sear ... nys%c3%a9g
Ha van kedved olvasd el. Hátha segít.
Próbáld meg minél többet összeszoktatni őket, közös szopival, meséléssel, mondókával.És csak Boti szemszögéből nézve, megérthető, hogy ő hirtelen "félre lett téve" (most nem jut rá jobb szó eszembe)
És ne szégyelj segítséget kérni ,főleg hogy van is honnan. Amikor néha itt volt Anyukám én is kiakadtam, hogy miért vasal és meg is sértettem. Ő is megsértődött, pedig csak segíteni akart. Aztán rájöttem, hogy se nekem, se a ruhának semmi baja se lesz, ha anyám vasalja ki. Addig én Boglárkáztam.
Te tény, hogy az apjával mai napig jobban elvan, mint velem.
Megyek, mert semmi időm, de írj nyugodtan, frissen estünk át ugyanezen a helyzeten, hátha segíthetünk.
Vendég
 


Anita!
Jaj szegény te! nagyjából tudom min mész keresztül. Sajna nincs időm mégegyszer leírni, de egyszer írtam már erről a blogba, belinkelem
http://katica-boglarka.freeblog.hu/sear ... nys%c3%a9g
Ha van kedved olvasd el. Hátha segít.
Próbáld meg minél többet összeszoktatni őket, közös szopival, meséléssel, mondókával.És csak Boti szemszögéből nézve, megérthető, hogy ő hirtelen "félre lett téve" (most nem jut rá jobb szó eszembe)
És ne szégyelj segítséget kérni ,főleg hogy van is honnan. Amikor néha itt volt Anyukám én is kiakadtam, hogy miért vasal és meg is sértettem. Ő is megsértődött, pedig csak segíteni akart. Aztán rájöttem, hogy se nekem, se a ruhának semmi baja se lesz, ha anyám vasalja ki. Addig én Boglárkáztam.
Te tény, hogy az apjával mai napig jobban elvan, mint velem.
Megyek, mert semmi időm, de írj nyugodtan, frissen estünk át ugyanezen a helyzeten, hátha segíthetünk.

Melitta!
...a Mátékának nincs foga nálunk is játszik, de csak abban az értelemben, hogy mikor kinézi a falatokat a szánkból, mondjuk neki, hogy azért nem kap, mert nincs foga. Aztán majd jön, hogy glútén van benne, majd meg hogy tej is stb. stb :lol:oda ha az az érzése lesz, hogy ő nem ehet egy normális falatot
Vendég
 


Lányok nagyon köszi Nektek!

Mai helyzetjelentés:

A mai napunk szuper volt! Most én is sokkal jobban érzem magam. Délután 4-esben sétáltunk, ill. Boti játszózott a Sóstón, Emma babakocsiban aludt, tök idilli volt minden. Boti szuper jófej volt ma. Igaz, 2 apró hiszti volt, de 2 pillanat alatt lerendeztem. Amúgy lehet még jobban működne minden,ha csak mi lennénk négyen, mert mindig megy a produkció,ha itt van vki más rajtunk kívül - ami ebben a korban persze érthető, csak baromi bosszantó.

Tibit elengedtem focizni, hiszen annyit tett már értünk ebben a két hétben is, ennyi neki is jár. Anya volt napközben, anyós jött, mikor T. ment focizni. Anyós rajzolt B-vel, én meg egyedül megfürdettem a csajt! Izgultam, de ment, mint a karikacsapás. Már majdnem 4 kg, így könnyebb fogni, Botitól nem féltem egyáltalán. Múlt hét hétfőn még simán átadtam nagyinak a fürdetést, ahogy megfogtam a kis csupasz testet.

Én pedig holnap megyek kozmetikába!!! Be voltam írva 14-ére, csak közbejöttek az események, és már nagyon hiányzik, h legalább a szemöldököm nézzen ki vhogy. Mondjuk eddig óriási szerencse,h Emma nem akar állandóan rajtam csüngeni, mint Boti tette ilyen korában. Simán bírja a 3-4 órákat kaja nélkül, átlag 3 és fél órákat, éjszaka többet. Maradjon is így, vagy nagyon hasonlóan! Így tényleg Botika sem érezheti hiányát semminek. Sokat szeretgetjük, és mondjuk neki. Emma egyre többet nézelődik, Botinak ha odaadom, örül h megsimogatta, "megpuszilta" a hugi. Altatás van mióta hazajöttem a kórházból, összebújunk mindig. Kérdezi,h hogy szereti őt Emma. Megöleltem, megpuszikáltam. Mondtam,h ennyira nagyon, mert büszke rá,h ilyen okos, ügyes nagytesója van. Aztán,h anya és apa hogy szereti őt. Egyelőre nem haragszik ő senkire, csak picit érzékenyebb. (A kórházban mikor voltam, a doktorbácsira haragudott.)
Olyan jól sikerült megszervezni mindent. Most erőre kaptam, persze lesz ez még így sem. Fogok én még nyávogni!

Melitta, egyre erősebb vagyok testileg szerencsére. Muszáj is, nem hagyom el magam. Ma már bírtam futni, meg párat ugrálni Botival. Eddig nem ment. :D
T. sokat van azért velünk: reggel később megy, és kora délután itt van. Amiket nagyon muszáj, azt rendezi gyorsan csak. (Ugye nem havi fixünk van, muszáj menni...)

Most megyek, mert itt az én időm, a szülifeli! Meg közben megetetem a csajt!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita! Szuper! Nekem is hiába meséltek a második szent türelméről, de most már aláírom. És képzeld! Van akinek az elsője is ilyen... :shock:
Zaziról ma jutott eszembe: még amikor a börleszket forgattuk a kórházban és a töröttlábú apa ölében várta, hogy kijöjjek az ultrahangról, apa stílszerűen a gólyákról mesélt neki. Elkezdte, hogy ősszel a gólyák hosszú útra indulnak, hogy áttelelljenek Afrikában. Erre-arra mennek, itt-ott megállnak stb. Öt perc mesélés és szemöldökráncolós hallgatás után megcsillan az értelem Zazi szemében, leesett a tantusz és visszakérdezett: Apa, ... A fikában??? (Én ma is vinnyogok rajta.)

Na, ezzel a szép történettel jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Anita!
Még az jutott eszembe, hogy mikor Boglárka hozta a formáját, akkor mindig meséltem neki, hogy Máté még kicsi, nem tud enni, nem tud ülni, nem tud semmit se csinálni, de te nagy vagy, ügyes, megtudod mosni a kezedet, stb..stb....helyzettől függően. És olyankor mindig "megnyugodott" egy kicsikét, hogy ő a nagy és okos nővérke, aki mindent tud már.

Örülök, hogy volt egy jó napotok! Csak igy tovább.
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem munkahetem van, ma lett volna hosszú nap, de már itthon vagyok, valami csoda folytán viszonylag hamar végeztünk. Kettőre mentem, de érdemben csak negyed ötkor kezdtünk dolgozni. Majd' fölrobbantam, hogy ezt az időt tölthettem volna itthon is. :evil: A végére a fejem úgy megfáldult, hogy nem mertem elindulni haza autóval. :cry: :? Mióta Déva megvan, frontérzékeny lettem. :? Kell még egy, hogy helyrebillenjek. :lol:

Anita!
Nagyon szépségesek vagytok! Ne izgulj, menni fog minden! Boti sem fog sérülni, csak szoknia kell a helyzetet. Valami pszicho könyvben azt olvastam, hogy az elsőszülöttnek a tesó érkezése olyasmi érzés lehet, mintha a házastársunk egy új nőt költöztetne be, és közölné, hogy őt is szereti, szeressétek ti is egymást. :roll: Én nem tudom, milyen érzés lehet, de a gyerekek gyorsan és jól alkalmazkodnak. Pár hét, és Boti már nem is fog rá emlékezni, hogy volt olyan is, hogy Emma még nem volt. A sírás (hiszti) szerintem nem biztos, hogy rossz egy ilyen helyzetben, valahol ki kell adnia a feszültséget. Írtad, hogy Emmát ott tudod néha hagyni, és akkor hármasban is vagytok. Én néha kettesben is elmentem Kevével (bár ő nem akart a Déééba nélkül), mert úgy gondoltam, hogy továbbra is kijár neki (is) legalább néha az, hogy csak anya és fia legyenek együtt. Mostanában amikor Attila itthon van, és nem megyünk mindannyian, akkor osztozkodunk a kölkökön, hol az egyik, hol a másik van velem. Ez mindenkinek feltöltődés, a gyerekeknek az egyéni figyelem miatt, amit ilyenkor kapnak, nekünk azért, mert csak az egyikre kell figyelni. :wink:
Féltékenységről nem tudok mit írni, mert nálunk nem volt (még :roll: ), talán nálatok se lesz.
Én két gyerekkel úgy indulok el egyedül, hogy mindenkire minden ruhát előkészítek, összeszedem a vinnivalókat (nálam az előkészítés a kulcsszó). Déva szopizik, utána nekiállok kapkodni. Magamra rángatom a ruhákat és a hordozókendőt, aztán felöltöztetem a Kevét annyira, hogy csak cipő és kabát kelljen. Déva következik. Kevére az előszobában cipő+kabát, vissza Déváért, rá is kabát, be a kendőbe, rám is cipő, kabát, vinnivalók, kulcs az egyik kézbe, Keve keze a másikba, és már indulunk is. Nem olyan vészes ám. :wink: Nekem "szerencsém" volt, hogy aznap, mikor először maradtam egyedül a két gyerekkel Keve beteg lett, a doktornő meg nem tudott kijönni. Mindenképp azt akartam, hogy ő lássa a Kevét, így be kellett mennem velük. Kapkodnom kellett, hogy odaérjünk a megbeszélt időpontra (villamossal, mert a négyes metró építése miatt nem lehet a rendelő közelében parkolni), így gyorsan be lettem dobva a mélyvízbe.
Szüléstörténetet nagyon várom már, remélem, hamarosan lesz egy kis időd rá.
Új vonalzó is kéne lassan. :wink: (És ha még mindig nem adtam elég feladatot, csak szólj! :oops: :wink: )

Melitta!
Sajnálom, hogy nem tudtatok jönni, Keve Zazit is nagyon várta, sokat emlegeti. :wink: Végül Hannával jót játszottak, öröm volt nézni őket! :D
Zazi jobban van már? Mi baja volt? Szofica nem kapta el?
Sok gyógypuszit küldünk!
Zazi dumája CSÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚCS! Már délelőtt olvastam, rögtön hívtam Attilát is, ő is nagyon röhögött rajta! :lol:
Aha, nekem az elsőm is ilyen volt, még akkor se sírt, mikor szó szerint éhezett. :cry: :shock:
Zazinak nagy gratula a délutáni alváshoz! :D Rájött, hogy milyen jó az (mindenkinek). 8) :wink:

Meli!
Hű, én megzavarodnék egész nap bezárva a két kölkömmel! Keve ma már fél 11-kor magát se bírta elviselni, semmi nem érdekelte, nem lehetett lekötni, egyértelműen mehetnékje volt. Délutánra elállt az eső, úgyhogy Attila levitte őket, sétáltak egy jó nagyot, nem is volt nyűgös egyik se estére. Én meg izgultam, hogy hogy fog velük bírni egész este egyedül. :wink:

Mamacka!
Milyen munkát keres Ádám Bécsben? Miért pont Bécs? Nekem gyerekekkel nem lenne merszem belevágni. :roll: A nagybátyám dolgozott Ausztriában pár évig, neki a családja itthon maradt, ő meg ingázott, pénteken este jött haza, vasárnap este ment el. Nem volt nekik egy leányálom, de anyagilag nem jártak rosszul.

Eszter!
Sms-em átment? A telefonom nem jelezte ki. :?

Déva az elmúlt három napban evett egy-két evőkanálnyi pürét, tegnap reggelire negyed alma, negyed körte keverékét, ma meg megint semmit. :? :roll: Na mindegy, így is hízik még havonta fél kilót, már 9 kiló fölött van! :)

Keve-száj:
Déva a Keve székére mászott. Keve odament, lefejtette róla, aztán mikor Déva már a földön ült, kérdőre vonta: "Mért vetted el a székem?!? Te! Bóhás kutya!" :lol:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Anita: a két gyerekes létet én úgy érzem most már kicsit messzebbről látva, hogy van egy libikóka, aminek a két végén ül a két gyerek, és köztük rohangálok, hogy egyik se süllyedjen le. Eleinte még a nagyot kell feltuszkolni állandóan, és kompenzálni, aztán már billeg mindkét irányba.
Nálunk azok jöttek be, hogy szopi közben bármit tudok csinálni a naggyal. Hozzon egy könyvet és másszon az ölembe és mesélek, vagy mikor már nagyobb volt Zsoma, akkor már leültem vele a földre, közben építettünk...
A hisztik meg vannak :( Neki is idő kell ehhez a helyzethez. Mármint hogy megszokja. Hozzám pl nem szólt Balu, mikor először hazajöttem úgy a kórházból Zsoma mellől, hogy eygedül voltunk itthon kettesben. Tesó mégcsak itthon sem volt, szóval csak Balué lehettem, de úgy kiakadt a kórházasdira, hogy nem szólt hozzám 2-3 órán keresztül.
Lizi születésekor (Zsoma és Liza között 2,5 év van, a fiúk között 2 év) meg átbeszéltük naponta újra meg újra, hogy milyen fontos feladatai vannak egy nagytesónak. Pl ő fogja megtanítani arra, hogyan tudja használni a játékokat, azzal hogy körülötte rohangál, a mozgásokat is tőle fogja ellesni... Ettől nagyon fontosnak érezték magukat.
Kitartást!

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, ez a libikóka, mennyire igaz! Tök jó hasonlat!
Lidke, a csajszi-hazavivős sztori vált be nálam is. :)

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Eszter, Cory! Ma beindult és megtömtem a kiscsajt. Minden oké, köszi a supportot! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Sziasztok!

Cory!
Tényleg jó a libikókás hasonlatod! Nálunk ugyan nem volt gond, mégis csomót agyalok rajta, hogy a Kevével vajon valóban jót tettünk-e azzal, hogy lett testvére (és nem csak önigazolunk ezzel a magyarázattal :roll: :wink: ), és a Déva vajon nem elhanyagolt-e.
És harmadik gyereknél milyen?

Nálunk Déva megint tiszta takony (és négy napja megint nem hajlandó egy falatot se enni :? ), Keve csak kicsit. Lázuk nincs, kedvük egész jó, bár a Kisasszony ha valami nem tetszik neki, úgy hisztizik, hogy közben vergődik :shock: . Ha valamit "el akar kérni" a Kevétől, odamegy, és úgy indít, hogy rávág :shock: . Szegény Keve ilyenkor mindig felnéz, és boldogan mondja nekem, hogy "Megsimogatott engem a Déééba!". Azért jó lenne, ha az erőszakos kis perszóna leszokna erről, még mielőtt a Keve rájön, hogy nem simogatni akarja őt. :?
Keve egyébként olyan kis jólelkű! Ha néha a Déva sírva ébred délután, mire bemegyünk, ő már vigasztalja, hogy "Jól van, Dééébácska, itt van a Kebe, nem ment sehova! Ne sííjál, losszat álmodtál?" 8)

Tegnap úgy kiakadtam! Voltunk a sógornőméknél a szülinapjukat megülni (a férjének is akkor van, amikor neki). Ott volt Após is a nőjével. Sógornőmék nemrég költöztek be a gyönyörű, új lakásukba, ami újépítésű, van a háznak kis kertje is fajátékokkal, lefedhető homokozóval. :D Apósék mást se csináltak, csak mindent kritizáltak, szó szerint jártak körbe (az udvaron is), és keresték, hogy mibe lehet belekötni, mire lehet még elmondani, hogy hát, gyerekek, ez sz*r, amit vettetek! :evil: Én meg tökre sajnáltam őket, mert tényleg nagyon szép a kéró, és szeretik is, és ezt nagyon rossz lehet hallgatni! Mi meg ugye készülünk lakást váltani, és én sajna nem tudok mindent lenyelni...
A másik, ami még rátett egy lapáttal, hogy Após nője elkezdett többes szám első személyben beszélni Attila meg a húga gyerekkoráról!!! :shock: :evil: Mi lesz a következő? Elmeséli, hogy szülte meg őket??? :evil: :evil: :evil:
Bocs, de valahol ki kell dühöngenem magam!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke: örömmel meghallgatunk, dühöngj csak nyugodtan! :lol: Ez tényleg bosszantó milyen lökött a nő. Jobbulást Nektek! Ja, és nagyon édes Keve ahogy bánik Dévával :lol: "bóhás kutya" :lol: :lol: :lol: Ahogy részletezted hogy készültök össze induláskor, már abban lefőttem! :lol: :lol: :lol:

Cory: mindig csak csodállak milyen bölcs vagy!!!
Vendég
 


Lidke: harmadik gyereknél háromkarúvá válik a libikóka :) Én úgy érzem, hogy ez ügyben mindig rohanok magam után. Először kompenzálok, aztán persze túlesek az egyensúlyon, és akkor a másikat kell kompenzálnom... De összességében úgy érzem, hogy az enyémeknek jó a tesó. Mindenesetre a fiúk már megrendelték Négyeskét :)
Jobbulást!

Boscó: dehogy vagyok bölcs, csak előrébb járok 1-2 körrel :)

Melitta: nagyon örülök :) Ma hívlak!

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Most csak az elmaradt keresztelő képek... rég nem raktam képeket!
Bocs de nem tudtam válogatni... úgyis régen voltunk... másra most nincs időm...

http://s59.photobucket.com/albums/g310/ ... =slideshow


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?