Új privát üzeneted érkezett!

Gomboc,
Remeljuk a vernyomas gyogyi hasznal majd es ujra helyre all a beke, bar ezek az idos kori psziches betegsegek sajna legtobbszor csak kordaban tarthatok.

12 hetes maszatka aranyos lehet. En is pont ekkor lattam eloszor lanykamat. Azert megertelek, hogy lanyka van tervbenKép, bar bevallom az enyem problemasabbnak tunik mar most mint a fiamKép

Urszila,
Hos ZsuzsiKép
Szoknyaala bujasKép

Evi,
Haz jol nez ki, irigy, hogy mar itt tartottok.

Ja lanyok nem terveztek jun.-ban talit mert akkor mi is otthon leszunkKép

Angi
angela2
 
 


Zulu,
De jo, mikorra tervezitek elso korben, hogy elkeszul a haziko?

OriaskupKép
Majd eljon amikor mar puszit sem adhatsz neki az oviban es surgosen elengedi a kezed, ha ismeros jon az utcanKép

Ma tultengem a topikot, megyek is hazafele, mert lanykam mostanaban megint visszaszokott a csak anyatejes allapotraKép

Angi
angela2
 
 


Angi,
realista leszek, így azt mondom, karácsonyra szeretnénk ott lenni márKép.

Azt már máskor is észrevettem Malacon, hogy valahogy nagyobb a fájdalomküszöbe a játszónKép. Ami ott meg se kottyan, és "nemfáj anya, nem kell puszi", azért lakáson belül min. fél órát jajgat, itt simogasd, ott masszírozd, stb.Kép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

 
 

Sziasztok lanyok!

Ismet kihagyas utan jelentkezem, de most elolvastam jo nehany archivot, ugyhogy nagyjabol kepben vagyok.Kép
Hiszti tema: Petra is eleg jol nyomja, es az a fura, hogy tobbnyire akkor kezdi el, amikor meglat (pl. ha apaval a szobaban vannak, es en bejovok a konyhabol, stb.). Mintha rolam jutna eszebe. Na meg, ha nem kapja meg, amit akar. Vagy ha kihalaszok valamit a szajabol. Vagy a kezebol. Es meg sorolhatnam...Kép

Lanyok, lenne egy kerdesem. Petra meg szopizik, naponta haromszor. Az utobbi napokban a deli szopit nem mindig fogadja el, es reggel/este sem az igazi a lelkesedes. Emellett en az utobbi 2 honapban folyton beteg vagyok, natha, torokfajas, kohoges valtogatjak egymast, meg a fejem is faj sokat. Szerintem 3-4 hete nem volt 4 nap, hogy nem volt semmi bajom. Ami meg zavar, hogy egy nathatol 37,6-7-es hoemelkedesem is volt tobbszor, pedig mit nem adtam volna ezert gimnazista koromban (regebben szinte soha nem volt hoemelkedesem vagy lazam). Anyukam szerint abba kene hagynom a szoptatast, mert ettol gatyasodtam igy le immunrendszerileg. En meg nemtom micsinaljak. Szeretnek meg szoptatni, meg hat kenyelmes is, hogy nem kell reggelit csinalni Petranak, csak odaveszem magam melle az agyba. De unom mar az allando dathat, es hamarosan szeretnenk kistesot is, akinek szeretnem megadni ugyanazt, amit Petranak, hogy egy fullextras anyukaban kezdjen el fejlodni, ne pedig egy ilyen leamortizaltban. Szerintetek?

Na megyek, mert jol eltelt az ido az olvasgatassal.Kép
Puszi:

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok!

Andiknak nagyon boldog névnapot.Kép

Manó! Kakukkfű!
Emmáknak is boldog névnapot.Kép

Elli!
Szerintem inkább ADSL-t köttessetek be, mert a UPC-vel mi is megszívtuk. A Chellonak van egy 15 Gb-s korlátozása (mnden hónapban)és ha ennél nagyobb az adatforgalom, akkor lekorlátozza a sebbességet, amitől olyan lassú lesz a net, mintha sima telefonvonalról neteznél. Nekünk már 2x sikerült meghaladni a 15 Gb-t és kb. 25.-étől itt rágtuk a billentyűzetet, mert olyan lassan nyílt meg minden.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Nya csóóók csajok Kép

Ellike : ADSL-ből van többfajta átviteli sebességű, ott tehát nagyobb a variációs lehetőséged. De az feltételezi egy vonalas telefon meglétét, mivel asszem valahogy a telefonvonalra "ültetik rá" az egészet. DE ha véletlenül nem megy a kimenő hívásod a telcsin (mert pl. nem fizettél, de a netet igen), akkor a net továbbra is megy. HA fenn vagy épp a "hálón", mellette tudsz telefonálni, tényleg nem zavarja a kettő egymást.

Ha kábelnetet csináltatsz, ahhoz viszont nem kell vonalas telcsi, tehát ez pl. annak éri meg, aki a hívásai javát mobilról intézi, és fölöslegesnek tartja egy vonalas telefonállomás üzemeltetését.

Férjed csuklója Kép

Emmáknak nem is írtam, hogy boldog névnapot ... hát most utólag Kép

Gombócgombócovics,
de irigyellek - a legszebb időszak, mikor lesed az UH-n, hogy már mekkora a baba, és azon filózol, hogy az 53 mm-hez mekkora a súlya, kinyitod a tenyered, és méregetsz... Kép Örülök, hogy mindketten jól vagytok Kép

urszi,
elesés Kép Öröm az ürömben, hogy a tejfogacskával történt a baleset, nem a maradandóval. Egyébként ezek a dolgok elkerülhetetlenek, mi is pottyanunk akkorákat a lakásban időnként, mint az ólajtó, és ki tudja, mikor koccol a Kukac pont "rosszul" Kép

Kisvuk,
Pöttyöskének jobbulást Kép

Momo,
Fel a fejjel. Katasztrófasújtotta övezet csak megszűnik lassan körülöttetek. Szívem szerint küldenék neked egy tengerpartos posztert, hogy legalább ha arra nézel, kicsit javuljon a kedved.Kép

Pildi,
Kiskertész leányod Kép Tudod, amig nem tud olvasni, miért várnád el tőle, hogy tudja, mi a különbség a paradicsompalánta és a disznóparéj között ? Kép
Megnyugtatásul -Kopasz apuci már 38 éves, és legtöbb esetben még most sem tudja, melyik növény micsoda. Bár a szőlőt, a petrezselymet, meg a bazsalikomnövényt már ismeri KépKépKép

Voltaképp ma tök yó napunk volt, voltunk bevásárolni, mostam, vasaltam, takarítottam (tegnapról mára maradt a porszívózás, meg a felmosás), Kukac aludt egy kellemeset a napfényes délutánban odakinn. Én most éjszakára kész lettem a közös költség/fűtéselszámolásos egyeztetővel (ma közgyűlés volt, és elég érdekes szám jött ki nekik, amivel tartozunk, na persze, hogy nem annyi), meg kész lettem a Kukac egy új öltözékével - múlt héten vettem édes bordás pamut narisárga anyagot, ebből lett egy kantáros naci, meg egy póló, aminek az elejére hímeztem egy gombácskát, valami tünemény Kép Majd ha nálam lesz megint a fényképező, lekapom Kép

Na most megyek, mert lassan koppan a fejem a klavin, és még tejnem kell Kép

Ciao :


Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Andus az egyeduralkodo bezsebelte maganak bokjaitokat Kép es koszoni (persze en is)

Urszila
esés Kép

Klár
képet, képet, ha lesz ra lehetoseg
Egyezteto Kép en se kedvelem a mi kozos kepviselonket, neki 4 kocsija parkolhat az udvarban a barataink meg egy fel orara se. De ha lesz kocsink (alom) es cirkuszol, biztos teszek valamit (igerem angolnát vagy levagott lofejet nem fogok a dunyhaja ala tenni, de ha mar most elesitem es fenem ra a kormeimet Kép-biztos jo moka kerekedik ki az egeszbol )

Leszter
Andus is pontosan ezt csinalja Kép ha hisztizik.
Az se hatja meg, ha azzal fenyegetem, hogy visszaviszem a korhazba, csereljek ki (bar mar lejart a garancia Kép)

Sofka
a tegnap delelotti valaszlevelemet megkaptad?

Betegeknek, pottyosoknek gyogyulast, szulinaposoknak es nevnaposoknak gratula-utolag is.

Elli
nekunk kabel van, ritkan volt forgalomkorlatozas
(a pasim es a fajlcserelok eleg joban voltak egy idoben) de jelentos valtozast nem tapasztaltam a forgalomcsokkenesben (bar nekunk 2 power gepunk van) allitolag most eltoroltek, a piaciverseny miatt. Nekem a Matavval voltak gondjaim,alberletben volt vob

Sziasztok
Zs & a most alszik, de meddig Andus
zsurlo76
 
 


Jó reggelt!

Látom Klár hajnali végszója óta senki sem járt erre, vagy csak nem volt ereje írniKép

Nekem se sok van, de megpróbálom.

Klár!
Kukac babakocsiban nyomja a durmot a kertben? És mennyit alszik így? Ilang max egy órát alszik babakocsiban, mert utána rájön, hogy tulképpen nemki ez baromira nem kényelmes és jön az áriaKép
Szóval túl sok meló nem fér bele az 1 órás alvásába. Nálunk a fűnyírás is alsóhangon 3 óraKép
Ruciról a képet várjukKép

Pildi!
Légy erős Ilang is kifinomult érzékkel gyomlál, csak Ő egyenlőre még benn teszi ezt a szobanövcikkel. (már amelyiket eléri)
Nem tudom mi lesz nyáron, ha kimegyünka kertbe és már tud majd járni. Szerintem lesznek károk a kertben, de a két szőrős kutyagyerekünket úgysem tudja übereleniKép

Momo!
Munkás, BRRBRR! Nálunk a gázóra leolvasó jön hétközben du 3-kor, ami sok szempontból necces. Vagy nem vagyunk itthon, vagy nincs itthon nálam ált. 20-25 e kp. Nem is értem miért. Nem tudom mit hisznek az ember tárolja otthon vagonszámra a zsét? Ja egyébként soha nem egyidőben jön, minden hónapban máskor, más napszakban, (jött már reggel fél 8-kor is vasárnap) szóval egy agyrém. Van, hogy ki se megyek (nincs csengő), hagyom, hogy túráztassa magát. Genya vagyok mi?

Urszila!
FogacskaKép

Elli!
A párom is azt mondta, hogy az ADSL jobb mint a chello, ugyanazon okokból mint amit a Magdi és Klár is írtKép
Párod csuklójaKép

Évi24!
Tündéri PetraKép Szép házikó (lesz)Kép
Távollét igazolvaKép

Leszter!
Jómagam is beteg vagyok lassan 2 hete, és azóta a manócska sem szopik olyan intenzitással de nem adom fel. Persze mostanában kezd Ő is átállni a napi 3-4 szopira, az edigi 5-6-ról, de remélem ez még jónak mondható. Most 8 hónapos. Szeretném még sokáig szopiztatni. Ne haragudj de nem emléxem, a Te babókád mennyi idős?
Szerintem ne válszd el a gyerkőcöt, mert lehet ha terhes leszel, majd magától elválasztja magát. Persze nem én vagyok a legautentikusabb infoforrás, de talán a többgyerekesek tudnak erről nyilatkozni.

Zulu!
Malac kész férfi már!Kép ÓÓÓÓÓriási kúpKépKép
ez jó!!!Kép

Na lassan eldugulok, mert reklamáció jön a gyerekszoba felől és muszáj leszek kezelni a kérdést!
Egyébként az idő szép, csak fúúú ez a nyamvadt szél.

Na eldugulok
szép napot!

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

LEszter: dög vagyok, de nekem az jött ki a soraidból, hogy azt várod, hogy bólogassunk, igen, válaszd el, igy is sokat szopizhatott, neked is jár regenerálódás. Ha ez talált, akkor tedd ezt, és ne olvasd tovább, amit irokKép.
Szóval szerintem nyugodtan szoptasd tovább és hagyd rá, hogy ő válassza el magát. Te magad viszont figyelj oda az étkezésedre, egyél sok vitamint, friss zöldségeket, gyümiket és valami terhesvitamint is. Biztos, hogy sokat kivesz a szopi, mondjuk az azért szerintem nem egyértelmű, hogy emiatt lennél beteges. Próbálj sokat kint lenni, ha jó idő van, pihenni (nagyszülők bevonása), kikapcsolódni. Tudom, épitekzés is megy, idegileg és azon keresztül egészségileg ez is lehet ártalmas. Vannak ismerőseim, akik tandem szoptattak, avagy épp az új pocaklakó miatt választotta el magát a babájuk, ezzel együtt a pici makk egészségesen, hatalmas súllyal jött világra (tandemszopó verzióban ráadásul nem is volt kórházban súlyvesztés vagy kiszáradás gond, hiszen első naptól bőven van tejecske).
Ezzel együtt az első év után tipikusan az a jó felfogás, hogy addig szoptassunk, amig a babának és a mamának is jó és örömet okoz! Ha nyűgnek érezzük, akkor inkább hagyjuk abba.

Ancsi tegnap szopicsendes napot tartott, mert éjjelivel együtt ha jól számolom csak 6-szor volt cicin 24 óra alatt. Ma éjfél óta 3-nál tart és még alszikKép. Éjjel minimum a 3 óránkénti szopiigény, nappal ugyanakkor lassan alvás előtt-utánra korlátozódik, és többnyire egyszer alszik nappal.

Urszila:fogKép Ancsi jobb felső 1-esének a csücske is hiányzik már, egyik első esésből. Tudja az ember, hogy nagyobb baj is lehetne, mégis olyan sz*r érzés, hogy ilyen pici, azt máris van valami hosszútávú sérülése.

Ja, ki ne felejtsem, köszönjük a gratulákat!

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hello csajszik!

Koszonom a hisztis kepeket (Kép) infokat.Latom egesz jo kis tema kerekedett belole Kép Zulu-irigyellek,hogy csajszid abbahagyta!!! Jazinak is vannal lájtosabb napjai,de osszessegeben egeszen sarkanyarca lett Kép (igaz Beu? )
Ja, Angi irtam mailt.
Gomboc
Annyira orulok a kis Maszatnak! Es akkor most megint GRATULA!!!
CSajszik meg annyi,hogy mindenkinek koszonom, aki cseppeket adott a kommunikatorhoz.Osszejott a penz!!!! Mar csak be kell szereznem valahogy... Kép Koszonom a segitsegeteket!!! Kép
Na most megyunk setalni, kesobb meg jelentkezem
Norka
norkini
 
 


SZiasztok!

Lehetne Dani a mai nap hőse? Kép Sikeresen túléltük a vérvételt, a nővérke tényleg nagyon szakszerűen fogta, Dani moccanni sem tudott, csak azok a krokodil könnyek az arcocskáján... de utána választhatott egy kis játékot a zsákból, és el is feljetette az egészet Kép holnap du. lesz eredmény. És képzeljétek, felajánlották, hogy tőlem is vesznek vért, hogy megnézzék a vasamat, mindig is vashiányos voltam...

Urszila
fogrepedés Kép

Tina
bárányhimlős lánykádnak jobbulást

Elli
férjed csuklója Kép én is itt agyalok a kábeltévés interneten, most az új kábeltévénknél (TVnet) van lehetőség, de nem tudom, megéri-e

Évi
ház szuper! Petra nemkülönben Kép

Zulu
rendmániás Maca Kép kúp KépKép

Leszter
nekem is ilyesmik játszódnak a fejemben, hogy a szoptatás vajon mennyire meriti ki a szervezet tartalékait, és hogyan lehetne feltuningolni a kistesónak. Azt hiszem, én elkezdem szedni újra az Elevitet, vagy amikor ráállunk a kistesóprojectre, a folsavat, és akkor talán minden rendben lesz. A szopit én sem szeretném még abbahagyni, viszont ha elmúlik 1 éves (jövő hét!!Kép), akkor szép lassan át akarom szoktatni a csak napi 2-re. De ez Danin is múlik, azt hiszem Kép

Andi
psandi
 
 


Na pussz csajok Kép

Tündérke,
Ancsa ha egyszer végre bevágja a szunyát, akkor másfél órát szívesen alszik kinn babakocsiban. Pedig neki sem az a hűdekényelmes hosszútávon a kocsi, de a nyugágyas időszak még odébb van Kép
Egyébként meg azt hiszem, hogy a lányom alvásigénye nem az a hűdenagy, tehát ez a másfél óra csúúúcs. Meg mire kaja után eljutunk oda, hogy hajlandó elaludni, az minimum egy óra, és 3 óra múlva pedig éhes a szentem pocija KépKépKép
Egyébként dolgozni mindig "kiosonok" mellőle a telekre, vagyis nagyinál marad a már vagy alvó, vagy még nem alvó egyed, én meg 5 perc alatt kigyalogolok telek, ott egy adagot dolgozom, utána vissza nagyihoz... fűnyírás még nem volt az idén nálunk sem, asszem ugyanezen ok miatt. Aztán lehet, hoyg 3 adagban fogom én is megcsinálni. Kép

Zsuri,
Nálunk a közös képviselő nem a házban lakik, és ő yó fey is, csak drága alkalmazottait kellene egy-egy fejjel rövidebbre szabni. Minek fejet hordaniuk a nyakukon, ha a hajukon kívül semmi értelmes nincs rajta/benne. Most is írja vissza az egyik nőci, hogy nem tudja megnyitni az általam csatolt Excel file-t. Bocsiii.... a mostani Excelek már nem problémáznak, ha eggyel újabb verziójúban írták az eredeti anyagot. Ehhhh.............. Kép

Andi,
NaphőseDani Kép
Jó, hogy még szopiztok Ti is Kép Nekem még mindig annyi a tejem, hogy meg sem fordul a fejemben, hogy a szopik számát csökkenteni.... majd talán nyár végére.. Kép

Norka,
Sááááárkányca KépEnyémnek is nőnek ám a fejei KépKépKép

Leszter,
Marhaság, amit írni fogok, de amit itt tejgyártásra használnak a csajok csodaszert, az Urtica Urenst, az állítólag szuper immunrendszerstimuláló is. Ha gondolod....
Petrát meg hagyd még kicsit szopni... addig jó nekik, hidd el, amig anyatejesek. És nyáron milyen jó lesz, ha nem kell majd annyiszor azon spekulálni, hogy meg ne romioljon a főzött kaja... Kép
A hőemelkedésedet kismillió egyéb dolog okozhatja - nincs esetleg egy csöndes arcüreggyulladásod ? Nem kötelező, hogy fájjon, de a náthásság, meg a többi....

Na robogok, mert le kell vennem KUkac ebédjét a gázról.

Ciao :


Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Andi: Gratula Daninak. Nagyon ügyes kissrác.KépKépKép

Képzeljétek tegnap Márk leesett a lépcsőről, szerencsére nem ütötte be magát nagyon egy kis pukli lett a fején. Anyóséknál volt lent ők vigyáztak rá. És nem figyelték, hogy hová megy ő meg megunta a lent létet és feljött hozzánk csak a nagy puffanásra lettünk figyelmesek a férjemmel és a nagy sírás és szegénykém vagy 2 lépcsőfokot esett. De szerencsére megusztuk ennyivel. Ez jó tanulság volt anyóspajtáséknak, hogy jobban vigyáznak a kicsire.

Most csak ennyi
Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Leszter!

Én nem tudtam sokáig szoptatni Emmát, csak 3,5 hónapig, de mégis romokban az immunrendszerem. Eddig szinte sose voltam beteg, a családban is én kaptam el utoljára, vagy el sem kaptam, most meg...egész télen mindnet elkapok, és rosszabbul jön ki rajtam mint a gyereken. Úgyhogy nem biztos hogy a szoptatás elhagyás amegoldaná a problémádat. én úgy gondolo, d elehet hogy hülyeség, hogy a terhesség önmagában volt ilyen hatással, kiszívta minden tartalékom. állítólag kb 2 év mire a szervezet regenerálódik. Hát majd meglátjuk. egy biztos a másik topikból volt olyn akinek amikro terhse lett abba kellett hagynia a szoptatást, mert annyira fogyott, hogy az már árthatott volna a babánka. Más meg simán szoptat a terhesség mellett. Épp ezért neked kell érezned hogy még mit bírsz, mi a jó.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó: Akkor megyünk pénteken, kb 10 felé.

Remélem mindenki makk egészséges.

Lányok szerintetek honnan lehet megtudni, hogy hétfön az m7 en lefényképeztek -e?

Dorka a kis hisztizsák mostanában sír a bölcsibe mikor otthagyom, és reggel is az öltözésnél, olyan rossz, úgy sajnálom szegényt ma is 10-15percig ébreszgettem reggel.

Csinálok valami csoda diétát, böveben akit érdekel e-mailban...

Na jók legyetek megyek lassan Dorkáért, azután edzésre.

Sziasztok
Manó2+Dorka

Olyan édes ez a kislány, már tudja mi a maci, pipi, nyuszi, bárány odaadja ha kérem.

Kép
Kép
dorka2
 
 


Manó2!

Várunk! ma megyünk mini babával sétálni, barátnőmhöz,a pici első sétája lesz. remélem Emma úrilányként fog viselkedniKépKépKép

Hogy lettél Dorka2?Kép

BölcsiKép Nálunk úgy lezs hogy nem lesz ébrezstve Emma, hanem amikor felkel anyukám leviszi. Bár tudom hogy ez nálatok nem megoldhatóKépKépKép Biztos rossz neki, na de másnap aztán kialhatja magátKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,
bocs, hogy mostanában nem nagyon jövök, semmi időm se marad gyerek + munka + házimunka mellett. De nekem is lenne kérdésem. Főleg, gondolom, tapasztaltabb többgyerekes anyukák fognak tudni válaszolni, de a többiek ötletét is szívesen fogadnám Kép: így tavaszra-nyárra kb. milyen ruhatárat érdemes összeállítani az én 14 hónapos lánykámnak? Miből hány darabot érdemes venni, miket használnak ki jobban a lurkók, pl. érdemes-e venni nyárra pamut rövidgatyó+póló együttest, vagy úgyis egy szál bodyban fog inkább rohangálni? Játszótérre mi az alkalmas öltözék nyáron? Előre is köszi!!!

Franyó
franyo
 
 


Jajj, és még egy:
ha megtennétek, hogy elolvassátok, hátha közületek valaki tud segíteni, raktam fel ide egy kérést:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=30&post=0#POST0

F.
franyo
 
 


Affene, rossz a link, ráadásul eltűnt az üzi is KépKépKép, akkor ezt: http://www.babaszoba.hu/forums/messages?tid=103904
franyo
 
 


HÁt ez jó! A mai napot reklámozták egész héten, hogy mától itt a tavasz, erre ömlik az eső és dörög az ég!! Kép
és pont most akartunk lemenni sétálni Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert megint kertjárat van, a beton megkötöttKép

Leszter,
én az egész szopi alatt szedem az Elevitet. Amikor Zsebivel terhes lettem, Timi még javában szopott, de ennek ellenére a vérvételen aszitték, elnézték a vasamat, annyi voltKép Ja és nem volt semmilyen hiányom. Szerintem szedjél vitamint, a kistesó projektnek sem árt és neked is jót teszKép

Andi,
éljen a kis hősKép

Andy,
leesésKép Én is mindíg ezért félek másra bízni a gyerekeket, mert eszükbe se jut, milyen villámgyorsan képesek valami buciságraKép

Elli,
nekem számítógépes szakember mondta egyszer, hogy az ADSL a legtutibb, sajna részleteket nem tudok.
Férjed csuklójaKép Az enyém is ilyen, inkább elvérzik a munka oltárán, hogy kis családja ne szenvedjen hiányt, no meg ugye őt se nézzék nyámnyila alaknakKép

Gombóc,
anyósért nem irígyellekKép Én csak reménykedek, hogy az enyém még sokáig csak a hipochonderségben éli ki magátKép

Csucsuka,
te hogy csinálod, hogy a gyerekeid előre is lendítik a kerti munkát, nem csak hátráltatnak? Nálunk hiába minden magyarázat, leginkább csak szívok a közös kertészkedésbenKép

Tündér,
én még a hó eleji dolgokat csak-csak ki tudom előre számolni, no de ha valaki csak úgy beállít? Na ettől megy fel a vérnyomásom, főleg, ha a pénzgyűjtőnek áll feljebb (ilyen is volt márKép)

Franyó,
nálunk nagyon beváltak tavaly Timinél a pamut poló, rövid gatyó együttesek, kb 1 hétre való mennyiségben (elég nagy a ruhafogyás az önálló evészetek alkalmávalKép) Szerintem leginkább ebből érdemes Ankának betárazni+néhány nyári ruhácska és kész. Ja és pár hűvösebb napra való holmi is kell, az ördög nem alszik alaponKép

Klár,
ilyenkor azért jó a kertes kégli, legalább a közös képviselőt meg a lakógyűlést megúszomKép

Angi,
én szívesen szerveznék júniusban talit hozzánk, már ha valaki hajlandó kidugni az ormányát a nagy Budapestről (úgy 60 km erejéig)Kép

Zulu,
építkezéshez hajráKép Malacka kívánsága teljesen jogos, csak éghet be a csajok előttKép
Mac rendcsináló mániájával végre te is megértheted, miről is sopánkodtam én nemrégKép
ÓriáskúpKépKépKép Én is minden intímebb cuccot dugdosok a csajok elől, mert azonnal rákérdeznekKép

Évi,
nagyon szép lesz a házikótokKép
Gyerek még mindíg tündériKép Tőlem nyugodtan kukkolhatod az itten felvázolt hétköznapjaimat, legalább vigyorogsz egy jót a nagy hajtásbanKép

Lányaim ma átképezték magukat pocsolyás malackává, amíg én meglocsoltam a betont. Most épp a mosógép küzd a rengeteg sárralKép

pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok,

bocsánat, rövid leszek, és önző:
- Ma moziban voltam a barinőmmel!!! 5től láttuk a Derült égből Pollyt. Limonádé, de azért jól esettKép
- És utána még beugrottam a Matáv Pontba, és megrendeltem az ADSL-t, ezúton köszi mindenkinek a tapasztalatokatKép Állítólag 2-3 héten belül bekötik.
Remélem, ez segít majd, hogy többet netezhessek, a legalkalmasabbak Kevin alvásai lennének napközben, de az eddig nagyon drága és lassú volt, este meg - amikor ócsóbb lenne - ott van apa is, meg a fürdetés, meg a dögfáradtság.
Megyek is, majd holnap írogatok is (remélem).
Pusza
Elli
ellimami
 
 


Urszila,
KépekKép

PIldi,
Szupik az ilyen volt-ilyen lett képek.Kép
Az ünnepelt is édes, na meg csiniKép

PsAndi,
Kis lépkedőKép Daninak jobbulást!

Klár,
Macsekos képekKép

Tüni,
Milyen volt a buli?
A pajzsmirigyem már nem lesz a régi. Az majd ezután derül ki, hogy csak a gyógyszerrel nyomtuk el (túl), vagy teljesen kimerült.

Gombóc,
Igen, per pillanat alulműködik. De az még nem biztos, hogy végleg, vagy csak a gyógyszer miatt.
Sajnos még mindig nem érzek ízeket.
Szuper, hogy Maszatkával minden rendbenKép

Elli,
Hisztis képKép

Momo,
Férfiak és orvos, no komment.
Húsvétolós képekKép

Manó2,
Ha jól emlékszem, a te leánykád "ette" a kiságyát. Hogy tudtad leszoktatni róla (ha sikerült)? Roni is rákapott, rendesenKép

Zsurló,
képekKép

Betegeknek jobbulást!

Voltam ma dokinál. Megkaptam az inzulinos cuccokat. Nem úszom megKép
Úgy néz ki mérőm is lesz a jövő héten.

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Eléggé eltűntem mostanában, de nem igazán sok időm van a gép előtt ülni. Robó egyre mozgékonyabb, már mászni is tud nameg feláll a kiságybanKép.Sokan bíztattatok, hogy fog majd ő is mászni és láss csodát, ténylegKép, . Már nem győzők pakolászni előle mindent ami nem neki való.


Viszont szeretném a segítségeteket kérni, mert elég tanácstalan vagyok egy dologban. Már jó pár napja Robó nem hajlandó a kiságyában aludni, de kizárólag csak este.Eddig mindig esti szopi után bealudt, ritkán altattam, és becsempészve a kiságyban aludt következő evésig. Viszont a napokban , nem tudom mitől, lehet , hogy a sötétben való félelem vagy nem tudom mi, lehet a korral járó szorongás az oka, de csak úgy alszik, ha ott vagyok vele.Ha kijövök a szobából iszonyatos sírásban kezd. Most ott tartunk, hogy velünk alszik a nagyágyban, de erre nem igazán szeretném rászoktatni, vagy már késő?
Így alszik, igaz így is sokat ébred még esténként, de legalább alszik is .
Segítsetek légyszi , biztosan nagyobb tapasztalattal bírtok , és nagyon bízom benne, hogy valami hasznos ötlettel tudtok szolgálni nekem.Köszi szépen .

Jó éjt: Anita
anita77
 
 


Anita,
tudod, kőbe vésett szabályok nincsenek, próbálkozni kell...
Ami nekem bejött: 1/ babalámpa, aminek nem túl erős a fénye, de azért valami 2/körberakni cumival (3-4 db) megtalálja és beveszi.Kép Persze csak ha cumizik. Kép
De szerintem ekkora babánál az is okés, ha benn vagy a szobában, míg elalszik, és aztán jössz ki. Sőt a sok megébredés is normális, sajnos.Kép
Nekem a hitvesi ágy tabu, de ezt is nektek kell eldönteni, sokaknak belefér a közös alvás. Amúgy meg vigyázz,hamar átszoknak egyik dologról a másikra. (Persze mindig a jóról a rosszabra, fordítva nem működikKép)
Még 1x jó éjt,
pusza
E
ellimami
 
 


Anita!
Én csak azt tudom hozzátenni, hogy mi is így jártunk. Most az van, hogy este elalszik, éjjel felkel szopizni, akkor átjön a nagyágyba, és ott is marad reggelig. Így viszont nyugodtan alszunk, olyan is volt, hogy reggel fél 10-ig. De 8-ig általában.

Maci! InzulinKépKépKép Hogy eszi Roni a kiságyat???

Elli! Mozi??????? De jó. Én a 30-i bulira akarok kimenni. Valahogy meg kéne oldani egy esti mulatozást is. Na, csak picikét.Kép

Momo! Engem nem tántorítottál el a kertes háztól. Pocsolyás malackákKépKépKép Remélem, vakargattad a hátukat!Kép

Andi! Mi is épp a Ligetbe készültünk, mikor leszakadt az ég. Először nem is hittem el! Miért kellett a nap hősétől vért venni????? Lemaradtam. Gyorsan írd meg! Ugye, semmi komoly!

Angi! Nem jelentkeztél! Mi a helyzet??????

Norka! Nem is sárkányos Jázi! Ne higgyetek Norkának, teljesen átlagos matricázás.

Zulu! Jók a legújabb történetek.KépKépKép

Urszila!
Pécs klassz volt. végre kimozdultam.
Beu
beu
 
 


Anita!

mekem a 18,5 hónaposnál is ég egy 5 W-os égő éjjel. Ez annyi fény, hogy látni, tehát nem csak jelzőfény. pedig régebben ő is aludt jelzőfénynél, sőt sötétben is, de már jóideje nem. és egészen 1 hónappal ezelőttig én is mindíg bent voltam amíg elaludt. nekem ez nem volt gond mondjuk, általában max negyed óra.De nem simiztem, meg bújtam hozzá, max a hátára tettem,a kezem. Aztán úgy egy hónapja nem igényli.Én úgy gondolom hogy megérett rá. most megitatom teával, addig ott vagyok, aztán elköszönök és ott hagyom és nem sír. de ehhez szerintem kellett ez a 1,5 év ottlét az elalvásánál hogy most már ne féljen, meg tudja hogy hallom őt és ha hív megyek. Reggels em sír amikor felébred, csak szól hogy anya, mert mostanra rájött hogy úgy is megyek. A mi ágyunk nálunk is tabu, kivéve különleges esetek, pl mikro beteg, de általában akkor sem igényli. De tényleg van akinek ez nem okoz gondot, ha neked és a férjednek nem gond akkor nem baj, d eha gond akkor ne szoktasd rá mert nagyon nehéz a jóról leszoktatni.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ma megmutattam Julka fogát osztálytárs anyuka fogdokinak, aszonta, hogy szerinte csak csorbult. Kicsit megkönnyebbedett a lelkem.

ElliKép vigyázz, mondd le a modemes előfizetésedet! Nekünk ma jött meg a telszámlánk, még rajta volt a modemes pénz is, férj felhívta a társaságot, mondták, hogy nem mondtuk le. Férj kérdé, hogy miért nem mondták, hogy azt külön le kell mondani??? Válasz: mert nem kérdezte. No comment.

AnitaKép szeparációs szorongástól is lehet, próbálkozz kislámpával. Ha titeket nem zavar, akkor lehet nagyágy is, én is Julkával alszom-nem bírtam már a sok éjjeli felkeléstKép, csak elég nehéz aztán lebeszélni róla.

ZuluKép már épp kérdezni akartam, hogy talán csak nem hívod Malackának mások előtt is?Kép KúpKép Majd jönnek a keményebb kérdések is, tegnapi téma nálunk az AIDS volt és az, hogy tényleg csak a homokosok kapják meg? Majd hanyatvágtam magam, főleg amikor kiderült, hogy a fiam pontosan tudja, hogy kik azok a homokosok!

AndiKép itt Gödöllőn bezzeg egy csepp eső sem esett, pedig a frissen vetett fűnek jó lett volna!

FranyóKép rövidgatyó szerintem kell, mert pl. homokozóban egy kicsit megvédi a kényesebb részeket. Az enyémek sokat voltak vékony hosszúnadrágban is sérüléscsökkentés célzattal, de ők máj-jún-i lévén, elég bizonytalanul jártak még nyáron.

LeszterKép Ildinek igaza van, 1 éven túl a szopi akkor jó, ha mindkettőtöknek jó. Nekem is kezd egy kicsit terhes lenni, még mindig mini adagokat eszik Julka, szopik sokat, az viszont nem elég, így éjjel is táplálkozik rendesen. És kezdek nagyon fáradt lenniKép Szedjél terhesvitamint, azt ajánlják szopi alatt is.

Mi csekken fizetjük a gázt, nálatok nem lehet kérni? Azon háborgok, hogy mért nincs úgy mint a villannyal, azaz átalány minden hónapban? Így nem lenne télen 40 ezer nyáron meg 2.

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Koszikoszi a valaszokat! Meg ragom egy kicsit a dolgot, aztan majd meglatjuk. Egeszen eddig eszembe sem jutott, hogy abbahagyjam a szoptatast, csak most a betegeskedes meg Petra sztrajkja egyszerre elgondolkoztatott egy kicsit. De mondom, most is epp csak eszembe jutott, valszeg nem fogjuk meg abbahagyni. Ma pl. semmi gond nem volt, Petra vigan szopizott, bar a lelkesedes mar nem a regi.
Ja, es persze meg egy plussz erv, hogy Petra az en nyavalyaim kozul eddig semmit nem kapott el (koppkoppp), es ha a szopival ettol megovhatom, akkor inkabb en legyek beteg. Csak akkor ott van meg a kisteso tema, amin ragodnom kell. Tudom, hogy szamtalan ellenpelda van, de en nyugodtabb lennek, ha a kisteso nem egy gothos anyaban fejlodne...

Tunder,
Petra ket hete volt egy eves. Szoval o mar nagylany Ilanghoz kepest.Kép En sem ugy terveztem, hogy egyeves kora utan elvalasztom a lanyzot, valszeg nem is lesz igy, majd meglatjuk.Kép

PIldi,
Nem vagy dog.Kép Amugy nemtom, mit vartam, mert ha mindenki bologatott volna, hogy hagyjam csak abba a szoptatast, akkor meg a vegen tenyleg elkezdtem volna az elvalasztast. De akkor nem is tudom, mit csinalnek reggel, mert egyszerre szoktam felkelni az ehenkorasszal, na meg az esti program is nagyot valtozna. Bar igy meg, hogy mindenki a tovabbszoptatasra biztat, bajban leszek, ha be kell adnom nektek, ha megis maskepp dontok.Kép
Elevitet szedek mar kb. ket hete, persze tudom, hogy ennyi ido alatt meg nem varhatom a csodat. Stressz valoban van, csak valahogy ez mint ok nekem eszembe sem jutott. Gyumolccsel, zoldseggel, friss levegovel kapcsolatban igazad van, majd probalom betartani ezeket.Kép

Andi,
Nagyon ugyes volt a kis hos!Kép
Elevitet en mar szedem, es szerintem a napi ket szopira valo atallas nalunk is mindenkepp be fog kovetkezni hamarosan, akar akarom, akar nem. A kora delutani szopit nem mindig hajlando mar elfogadni Petra, ami olyan furcsa es egyben szomoru is...

Klar,
Megkopogtattam az arcomat, szerintem nincs arcureggyulladasom.Kép Hoemelkedes szerintem szimplan azert volt, mert jobban kuzd a szervezet egy szimpla nathaval is, amit korabban visszakezbol (van ilyen szo?) elintezett.

Mano,
Ez erdekes, szoval lehet, hogy a szules miatt van ez az egesz, nem is a szopi miatt?

Momo,
En szivesen autoznek 60 km-t egy tali kedveert...Kép

Urszila,
Fogacska.Kép Biztos nem lesz semmi gond a repedessel sem. Mikor nezi meg a sajat doki?

Zulu,
Malacos sztorik.KépKépKép Anyukad mit valaszolt?

Na ennyi, bocs, hogy szinte csak magunkrol irtam, de megyek, mert apa mar var ram, jo ejt:

Leszter
leszter
 
 


Lanyok,
Oriasi hir javult a lanyom csipoje, meghozza rohamosan. Most madarat lehet velem fogatniKépKépKép Koszike a drukkokat, hatottak amKép

Mindenkinek koszi a segitseget az epitkezessel kapcsolatban, irto aranyosak vagytok!!!!

Most csak ennyi, mert a doki miatt elmaradt egy csomo munkam.

Angi
angela2
 
 


Huhh, ciao csajok Kép

Kissé elizáltem ma a napunkat, mert Kukac du. összesen 15 percet ha aludt (tanácsadás rulez Kép), utána semmit. Erre este 7-kor beimádkoztuk magunk közé KopaszApával, én 1/2 11-kor, ők ketten negyed 12-kor ébredtek. Attól pánikoltam, Ancsa nem fog visszaaludni, de (lekopogom) édesdeden durmol Kép

Ma éppencsakhogy nem áztunk el délután, na ilyenkor sajnálom, hogy nem a nagyiéknál voltunk, ott ugyanis van fedett hely, ahova esőben is kitehetem, és olyankor olyan illat van a kertben...

Aztán most pár perce bementem a Rókusos topicomba, aholis megtaláltam egy "ismerősömnek" tegnap írt üzenetét (én ajánlottam neki a szülészdokimat), miszerint 14-én 3900 gr-os 59 centis Balázsnak adott életet KépKépKép Most olyan jól érzem magam Kép Baba és mama is jól vannak Kép

Leszter,
Én kívánom neked, hogy így legyen Kép Én is ezerrel taknyos vagyok szinte permanensen, de tudom, azért, mert ahogy lefekszünk szopizni, és bealszunk esetleg (én speciel általában félmeztelenül), szóval hiába meleg a lakás, az a szoba a leghűvösebb, és elég huzatos. Bár én lázas/hőemelkedéses nem szoktam lenni.

Macikettőke,
Ancsa is rágja, bár nem ágyát, hanem járókát...bár nem gyakori...
Inzulin Kép

Momo,
Lakógyűlést ugyan megúszod... és mi van a ház körüli teendőkkel ? Azokat családi (lakó)gyűlés keretében ugyanúgy ki kell osztani, le kell rendezni...
Bár én könnyen dumálok, szinte minden nap a nagyiéknál vagyunk a kertesben, vagy a telekre is ki tudunk menni.... most mondjam ki ? IX. kerület nekem leginkább csak "büntetés", mivel 35 évig nem laktam emeletes házban, csak kertesben.. Kép

Beu,
Pécs Kép Imádom Kép

Anita,
Kukac is vagy cicin alszik el este, vagy csak úgy, hogy ott ülök mellette, mig be nem vágja a szunyát. Nekünk ez nem megy....
És nálunk mázli, hogy homoküvegesek az ajtók, tehát valami fény megy be hozzá...

Angela2
Csípőcske KépKépKép
Anno minket is megijesztettek, hogy terpeszpelus, meg nem szép a csípőizület - na végigrohantam mindenkit, hogy terpeszpelus, találtunk tökyó megoldást, csináltam, erre 1 hónap múlva minden OK volt az UHn, a doki meg közölte, hogy a mai pelusok önmagukban is enyhén terpeszpelenkáznak... Kép Majd felrobbantam Kép

urszi,
Örülök, hogy a fogász ezt látta Kép

Na csajok, most húzok, yó éyt Kép

Klár
clarissa
 
 


SziasztokKép

Én ezt a tetemest nem tudom elolvasniKép. Beleolvastam és egy csomó minden nem vili, csak sejtéseim vannakKép

Ma megyek Szandit beíratni a suliba (és a körzetibe beadni a fogadónyilatkozatot, mert azt is csak beíratkozáskor lehet), úgyhogy mára is meglesz a kilométerem.

Leszter
Én is szedtem szopi alatt az elevitet, most már Activál max-ot szedek. Nekem semmi bajom, viszont mi már pontosan egy hónapja letettük a cicit.
Jobban vagy már? Úgy tudom, fájdalommentesen is lehet arcüreggyuszi (egy barátnőm gyerekét kezelik most éppen ezzel, a kissrác régóta lázas volt és egy nagy kivizsgálás után derült ki, hogy ez okozta a lázat)

Andy
EsésKép sajnos mostanában egyre gyakrabban fog előfordulni. Zsombi is folyton esik, egyre gyakrabban teszem be a kiságyba, ha pl. wc-re megyek vagy kiviszem a szemetet, mert felmászik a pelenkázóra, a fotelba, aztán...

Anita
Gratu álldogáló-mászó RobóhozKép

Elli
MoziKépKép de jó NekedKép

Urszila
Fogacska-sérülésKépKép, jó, hogy csak csorbulás (még jobb lenne, ha az sem)

Franyó
Szandi biciklis gatyóban nyomult a homokozóban (valamennyi homok sajna azon is átment, de nem volt vészes a mennyiség)

Angi
Gratula a csípőjavuláshozKép

Klár
Gratula az "ismerősödnek"Kép BalázshozKép
Enyém barátnő mára van kiírva, de nem akar még kibújni a gyerkőc, pedig annyira mondta a barátnőm, hogy hamarabb lesz baba, reménykedtem, hogy amíg lent vagyunk anyukámnál, láthatom. Hát ez nem jött összeKép

Ennyi fért bele az uccsó oldalról, visszaolvasni szinte reménytelen.

Tegnap megkaptam az angol záróvizsga oklevelemet (eddig otthon felejtette a tanár), nem is írom, hogy sikerültKép

Ébredés van, mennem kell, mert reggeli után indulunk...

Szép napot mindenkinekKép
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Hali Csajok!

Toffi, húzd meg Zsombi fülit a nevemben is, léci!KépKép

Pusssz, rohanok
Zsófi
csucsuka
 
 


Zsófi
Köszi, meghúzom, de még csak a burokrepesztésnél tartunkKép

Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!


Maci2: Dorka még mai is eszi a kiságyat, ha nem vagyok elég gyors reggel, és nem szaladok le a reggeliért. Igaziból sokat törpöltem, hogy mit csináljak, de semmi kivitelezhető nem jutott az eszembe, eddig még nem tapasztaltam semmi káros dolgot(:

Manó: Hogy lettem Dorka2 nem tudom juniusban valamiért nem fogadta el a jelszavam, és csináltam újjat...
Egy kicsit csúnyán köhög Dorka, azért talizzunk holnap, max betartjuk a 3 lépés távolságot Jó?

Most ennyi
Sziasztok
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok!

Toffi!
Zsombinak boldog szülinapot.Kép

Momo!
Mi szívesen mennénk hozzátok talizni, amúgy is szoktunk a közeletekben járni, mert párom öccse Hernádon lakik. Kép

Most megyek.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Olyan csodaszép idő van!! KépKép sétáltunk egy hatalmasat, Danit kiengedtem a fűre, meg akarta enni az összes növényt, botot, mindent Kép, de nagyon élvezte

Toffi
Zsombinak nagyon boldog első szülinapot Kép

Andy
lécsőről leeső Márk Kép nálunk Apu elég figyelmetlen, képes elaludni Dani mellett, meg apósom is elég holdkóros. Szerintem ők már elfelejtették, hogy mennyire kell figyelni egy kisgyerekre, és milyen pillanatok alatt történik minden

Elli
moziért irigykedem! Kép

Maci
inzulin Kép
végül hogy lesz mérőd? támogatva?

Beu
vérvétel: hát Dani már 2 hete betegeskedik, + nem eszik, nem hizik, igy elküldött minket a doki vérvételre. Este hozza a férjem a leletet, kicsit izgulok.

Angi
jaj de jó, hogy javult a lányod csipője KépKép Kép

Klár
ismerős Balázsához gratula Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Toffi:Boldog szülinapot Zsombinak!!!!!
És gratula az angolhoz!!!!

Angi:ez nagyon jó hir! NEkem első gyerkőc volt 4 hónapig terpeszbetétes, akkor még uh-t nem csináltak, röntgennel nézték meg neki 4 hósan (manuális vizsgálatra még akkor is gyanús volt), és az alapján lehetett eldönteni, hogy okés. MOst Ancsinál 4-5 hóig jó volt, akkor kezdtek riogatni, hogy kötött....

Gázszámlák:már én is akartam kérdezni, miért nem átutaltok?
Urszila:Pesten meg most pont azt csinálja a főgáz, hogy éves avgy negyedéves leolvasás legyen és lehet átalánnyal fizetni.
Apropó, akit még érint Pesten a gáz, olvassatok bele ebbe a topikba, durva dolgok vannak körülötte!:
Errõl - arról: Trükkös gázáremelés :x

Eső:itt Pestkeletiszélen inkább csak dörgött, icipici-legyél csuromvizdelocsolnikevés eső esett. Egyszer kaptuk Csömörön, kilépve az Auchanból, egyszer meg még mellé itthon, utóbbi végképp kevés volt, de ezt már megszoktam, minket sokszor elkerülnek a zuhék.

Ancsit tegnap elvittük mázsálni, 10,4 kg és 79 cm lett az egyéves paraméter (feje 46,5, mellkasa 48 cm) Első rágónk áttörőben van és a vele szembeni is keményedik.

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Toffi!
Boldog szülinapot Zsombinak!
Kép
Beu
beu
 
 


Toffi,
Isten éltesse Zsombit!!!
Kép

Momo, Urszila, Toffi,
köszi a válaszokat! Kép

F.
franyo
 
 


Lányok, ti honnan tudjátok mindig, hogy kinek mikor van a szülinapja?
Toffi, azért Isten éltesse Zsombit! Kép
Alszanak a gyerekeim 8 hét alatt most negyedszer, mind a ketten egyszerre már 10 perce!!!
Anyóspajtás is itt van, így Dana le lesz
kapcsolva egy kicsit Kép
Ildi,
akkor úgy tűnik, tegnap felétek tévedtem el egy kicsit. Elindultam mellszívót venni egy lánytól - ami egyébként tök szupi - így tudok tartalékot képezni. A cinkotai temetőnél gyanakodni kezdtem, hogy jó, hogy ez a XVI. ker nagyon messze van, de talán nem ennyire...
Ancsinak gratula a paramétereihez!

Család szerint valószínűleg "nem elég tápláló" a tejem, amikor megkérdezem, hogy ez mit jelent, elmagyarázzák, hogy nem elég zsíros, t.i. ezért nem híznak a gyerekeim Kép Nem idegesítő, ááá!
Tündér, Klár,
így is mákotok van, Dana semmilyen körülmányek között nem bír 1,5 óránál többet aludni nap közben, azt is két részletben szokta, és általában csak 1 órát.
Tegnap este Abigél f1-kor méltóztatott elaludni Kép - utána mondjuk kuss volt reggelig.
Leszter,
én is teljesen le vagyok pukkanva. Mondjuk nekem terhesség szopi, terhesség szopi egymásba értek, de egész nap csak bolyongok. Engem nagyon kivesz a szoptatás is (gondolom, a terhesség és a szülés is), szerintem, ha már nem szoptatok - röpke 1-1,5 év Kép - akkor nem leszek ennyire döglött.
Andy,
Dana is miden héten összeszed egy-két újabb sérülést, mellettem is. Asszem ez vele jár.
Anita,
nem akarok okostojás lenni, mert amit mi Danával végigcsináltunk az elején, az ellenségemnek nem kívánom.Iszonyú rossz alvó volt. Kakukk Emmája volt méltó vetélytársunk. Mi nagyon hamar elkezdtük egy esti rituáléhoz szoktatni, kb. 1 hónapig olyanok voltunk, mint a hülye gyerekek, gyerek mindig velünk kötött ki. Néha hagytuk sírni is (kb. 4-5 hónaposan), de Dana képes volt 60 percet végig üvölteni, én meg azt nem bírtam. Aztán elkezdett hozzászokni, hogy jön az este el kell aludni, ettől még éjszaka sokszor fölébredt. Robó már elég nagy ahhoz, hogy "megértse", hogy akkor is szereted, amikor ő egyedül lefekszik a saját ágyába aludni. Szerintem arra rá lehet szoktatni egy gyereket, hogy egyedül elaludjon - ennek nagy irodalma van, érdemes elolvasni. Mondjuk Robó korában ez nem fog sírás nélkül menni. Aztán az, hogy éjjel fölkel-e, hányszor, te bírod-e cérnával, hogy mindig visszatedd... Ez nagyon gyerek függő, ezt szerintem nem nagyon lehet befolyásolni. Kb. 3 hete volt Danával egy nagy menetünk éjjel 3-tól f5-ig balhézott, mert nem akartam beengedni az ágyunkba, amióta megvan a kistesó, nagyon rákapott. Nekem meg elegem lett, mert egyszerűen nem férünk el a 140cm széles ágyunkban négyen. Új ágyat pedig nem akarok venni, mert ez tök elég lenne kettőnknek, azon kívül 1,5 éve vettünk hozzá hiper-szuper biomatracot. Iszonyú volt, de meglett az eredménye, megint sokkal jobban alszik, vidámabban ébred. Persze, hajnalban így is van, hogy mellettünk köt ki. Hiába, ez az ára még a reggeli 1-2 órácskának.
Ettől nem lettél sokkal okosabb, de ha tényleg nem akarod, hogy veletek aludjon, keménynek kell lenned.
Elli,
hajrá az ADSL-hez, tényleg sokal könnyebb Kép
(én is kezdek már regény formátumot ölteni)
Urszila,
homokosok Kép
Zulu,
ha jól emlékszem, nektek egy kivitelező csinálja a házat szerkezetkészig. Ilynekor ő szerzi be az anyagot is (tégla, cserép, beton, gerenda stb.) vagy ti? Ő szállítja el a kitermelt földet (feltéve, hogy nálatok el kell szállítani)? Egyébként nagyon irigy-irigy.
Évi,
rátok is. De jó lenne, ha már ott tartanánk.
Zsurló,
próbáltam neked mélt küldeni, de a profilodban megadott címről visszadobja. Küldenél egy levelet?

Ami az állatokat illeti (erről lemaradtunk), nálunk is a legtöbb állat va-va-va
A cicus (ennek a hangalakja egybeesik a "cici/cicis" szavakéval) egész vékony hangon azt mondja, hogy "nyááá", van ezen kívül "macsi, macsi bumm, bumm, bumm"
A legjobb pedig, -"Abigél mit mond?" - "Eeee" (szintén nagyon vékony hangon.)

Zsuzsó
(Bocs, hogy ilyen hosszú lett.)
zsuzso
 
 


Sziasztok!

PIldi,
Hat nem tudom, nem akarlak ijesztgetni, de a kicsit kotottsegre azert figyeljetek oda, en speci utalom a rtg.-t, de sajna enelkul a lanykam szivott volna. Szoval a mi storynk. Apuka anno sulyos csipoficamos, fiam lightos volt terpeszgatyoval korrigalhato.
Lanykam szuletesekor en anyatigrisse valtam es kibuliztam egy korai UH-t, pedig komolyan a dokik hulyenek neztek mert tunetmentes volt(alairom mert en is megvizsgaltam). UH enyhe elterest mutatott, doki meg terpeszpellust sem igazan javasolt, DE mi hordtuk!!!
6 hosan volt egy rtg., itt kotelezo ha valami gond volt korabban, nem nagyon akarta a doki, DE en ereztem, hogy kotott a csipoje a kolkecnek.
Sajna nekem lett igazam ketoldali csipoficam igazolodott es nem is enyhe formaban. Na akkor kaptuk a labterpesztot(kicsit hasonlit a kengyelre, de baratsagosabb), ezt kellett hordani nappali alvashoz es ejszaka, nappalra azert kaptunk kimeletet, mert akkor mar allt a lanyzo, igy tulkepp maga is elvegezte amit a brace csinalt volna. Most tenyleg sokat javult szerencsere, de doki szerint masfel eves korig a brace marad, mert meg van mit javulnia, viszont nem kell mutet! Ezt csak azert irtam le, hogy tudjatok sajna ilyen is van.
Ancsi sulyaKép, hat van mit cipelned neked isKép

Toffi,
Boldog Szulinapot Zsombinak!!!!
Kép
Ugyi voltal angolon, de ezt mi mar megszoktukKép

Psandi,
Dani fuevesKép
Minden rendben lesz az eredmenynel!!!

Elli,
Mozi, de jo egyeseknekKép

Momo,
Koszi az invitalast, reszemrol okeKép, bar azert nem akasztanek egy ketgyerekes kismami nyakaba ekkora terhet.

Klar,
Lasd amit fent iratam a csiporol.
Gratula az ismerosodnekKép

Maci2,
InzulinKép
Mikor ellenorzik ujra a pajzsmirigyedet?
Erzel mar izeket?

Lanyok ket korkerdesem lenne:
1, Ti kolkeceitek mennyit isznak napkozben?
Lanykam reggel-delutan-este, meg ejszaka min 2x szopik meg, de napkozben ugye en dolgozom ezert ekkor vizet kap kajcsik utan, de valahogy nem igazan iszogat csak kortyokat es mivel itt mar nyar van feltem egy kicsit.
2, Fiam 4 eves es mig oviba nem kerult eleg sok mondokat-eneket tudott magyarul. Most ugye kicsit eloterbe kerult az angol az oviba valo beilleszkedes miatt es amit tudott elfelejette, illetve szerintem kis gyakorlassal visszahozhato, amit szorgalmasaan csinalok is vele. Kerdesem kb. mekkora a mondoka-enek tudasa egy otthon elo-oviba jaro ilyen koru gyereknek?
Zsuzsi,
Ti hogy alltok ezzel?

Bocsika a hosszusagert,

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!

Zsuzsó!

Küldtem neked mailt, de véletlenül a párom címéről, ne lepődj meg.

Képzeljétek, Zsuzsi az előbb többször is 2-3 lépést ment egyedül, aztán beldőlt a karomba. Kép

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a segítséget, azért okosabb lettem ámKép. Végülis az rémiszetett meg , hogy eddig elaludt ,most viszont pár napja elalszik és ha egyedül hagyom álomból hirtelen felébred ha nem vagyok mellette és sír.Azért is gondoltam, hogy lehetséges e, hogy ebben akorban alakul ki jobban a félelemérzet, ami esetleg elmúlik haraosan.
Látom azért nem én vagyok az egyedüli, akinél a nagyágyban alszik a ded. Bár éjszaka már sikerült visszacsempésznem és reggeli ébredés is a saját ágyában érteKép. Még az éjszakára kell valaimt kitalálnom.Amúgy nem zavarna, hogy velünk alszik HA tudnék tőle én is aludni, de sajna nem tudok. Robó majdnem az egész nagyágyat magáévá teszi , a maradék hely apáé, egy kis szük rész pedig az enyémKép. De megpróbálok okosabb lenni és megoldani a problémátKép.
Köszi mindenkinek!!

Toffi: boldog szülinapot kívánunk Zsombinak.

Kép

Anita
anita77
 
 


Gombóc,
pont neked nem írtam. Bocsi.
Szóval, köszi az infót. Lehet, hogy azért benevezünk egy menetre májusban, akkor lesz vége a tücsökzenének, és szeretnék Danának vmi spéci programot, ahova kettesben járunk, és májusban a vidámparkban a játszóházban lesz. Majd még alszom rá egyet.
Nagyon sok türelmet kívánok anyóspajtáshoz - erre általában amúgy is szükség van, de a ti helyzetetekben...
Azért a lényeg az, hogy maszatkának minden darabja a helyén Kép nagyon drukkolok, hogy ez a terhességed zavartalan legyen Kép Kép

Ja, állatok közül kimaradt a kakas (a szomszédban van egy), amelyik azt mondja, hogy "kukuás". Kép
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok!

Lányok, ti adtok tejet inni a babátoknak? Boltit. Vagy csak babatejet? Vagy csak szopit? (Már akinél még szopizik a ded.)

Csucsuka!
Megdobnál egy táblával? Apa törölt minden levelet. Kép

Beu
beu
 
 


Hali Csajok!

Szolgálati közlemény:
Küldtem körmélt (Zsuzso, onnan puskázzuk ki a szülinaposokatKép), aki nem kapott belőle, dobjon meg egy reklamáló méllel, cím a profilomban.

Most menek, pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Zsombi nevében is köszönöm a sok gratulátKép

Most rohanok, holnap próbálkozok egy ilyen volt - ilyen lettelKép (mármint képekkel)

Jó éjt MindenkinekKép
Toffi
toffifee
 
 


Toffi,

Isten éltesse Zsombit!KépKépKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Haliho lanyok!

Ma voltam uh-n, pocaklakoval minden ok, talan kisfiu es az elol levo mehlepeny miatt meg mindig nem erzem a mozgasat.Kép Na mindegy, a lenyeg hogy egeszseges legyenKép

Momo: taliban en is benne vagyok, en meg aztan plane sokat jarok arra, leven a szuleim Szolnokon laknakKép

orsoly
orsoly
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?