Új privát üzeneted érkezett!

Hú, bocsi, ez bazinagy lettKép.

Z

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


KösziKép
beu
 
 


Itt a másik kedvencemKép

Kép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

 
 

Sziasztok!

Talin nagyon jól éreztük magunkat!! Jó volt újra találkozni Veletek! Kép Miután hazaértünk, Dani beájult, és több, mint másfél órát aludt Kép

Zsuzsi
olvastam, mi történt MIkivel, szörnyű KépKép, remélem már nem fáj neki!
pocakos kép nagyon szuper Kép

Kakukkfű
Nekem van egy Baba centrumos szórólapom, azon a következő cim van: 1087 Baross tér 2 III/19
telefon: 333-7792, 20/981-7012, 30/996-6971
vezető kineziológus: Papp ERzsébet

Zulu
hát nem semmi, hogy mindkettő az asztal tetején, a hajam égnek áll!

tar.hu-s képeket sajnos csak este fogom megnézni, de már nagyon kiváncsi vagyok rájuk

ANyósom most telefonált, persze, hogy Dani felébredt Kép
megyek:

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Sajanlom hogy mi is kihagytuk a talit, de Lacko lazas volt mar 2 napja, es nem tudtuk mi baja lehet (a doki se). Vegul 3 napig tartott, lehet hogy 3 napos laz? De akkor ma kene jonniuk a kiuteseknek? Azoknak semmi nyoma...

Kepeket mostan nezegetem...Kép

orsoly
orsoly
 
 


Zulu,
kép szuper Kép
Apa is értékelni fogja, mert Danának is az íróasztal a kedvenc helye mostanában, és valahogy mindig föl tud rá mászni.
Megint hadiállapot...
Zs.
zsuzso
 
 


Zulu,
az a képKépKépKép Persze, kevésbé röhögtem tegnap, amikor a szobába érve megláttam Timit az üvegajtós szekrény alsó polcán kucorogni, miközben Zsebi nagy hévvel csukogatta rá az ajtótKépKépKép...és közben visítva vigyorgott mindkettőKép
És újabban a csigalépcsőre szerelt ajtó zárját is ki bírják nyitni, valami spéci zár kéne, mert megőszülökKép

Zsuzsi,
képek nagyon jóóóókKép Kis csupasz fenék teccet a csajoknakKép

Orsoly,
3 napos lázunk már többször volt, tisztességes kiütésünk sohaKépKépKép...van az úgyKép

Norka,
én megkockáztatnám a vérvételt, persze, ha már minden más lehetőség kizárva.

Elli,
hogy kell ilyen hurkákat növeszteni a gyerekre?Kép Az enyémek lassan tiszta pálcikákKép

Psandi,
az én anyósóm is mindíg kivárja azt a napszakot, amikor a kölkec alszik, én meg nyakig a főzésbenKép

Gombóc,
az én lányaimról se hiszi el senki a talikon, hogy levegőn és vizen élnek itthonKép

Klár,
a talik az én napomra is ilyen hatással vannakKép

Nézem a képeket, és nagyon elszontyolodtam, hogy lemaradtam egy ilyen banzájrólKép Ugye azért egyszer eljöttök hozzánk is a nyár elején?Kép

Megyek kotyvasztani...

Momo


Momo
momo
 
 


Csajok,

nem tudom, mi van a levegőben, de a gyerekeimmel nem lehet bírni. Malac még mindig abban a pizsámában pompázik, ami a fentebbi képen is látható, és az atyaúristennek nem akarja levenni. Remélem nem jön ma senki hozzánkKép.

Andi,
anyósom is kizárólag alvásidőben tud telefonálniKép. Ja, meg még a Vészhelyzet alatt, de már rutinos vagyok, és kikapcsolom a telefonokat, stabilt, mobilt, mindentKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!


Nagyon sajnálom,hogy nem tudtunk elmenni a talira, de mint említettem Dorka beteg.

A képek nagyon jók.

Ma se mentem dolgozni, mert Dorka egészsége a fontosabb, meg őszintén megvallva én se vagyok valami jól, ez a nátha nem nagyon akar elmúlni.

Ezekkel a fránya cseppekkel olyan bírkózást vívunk eggymással a lányommal, hogy nem semmi, szegény a végére mindig zokog...
Aztán bújik hozzám...a szívem szakad meg, de muszály...

Manó: milyen volt a nyúlbál?
Jól vagytok?

Orsoly: ha erre jártok bejöhettek, lassan lesz szép kerítésünk, és önálló bejáratunk, aminek nagyon örülök már, nem kell az anyósékon keresztűljárkálni..

Jók legyetek
Manó2+Dorka

Egyész nap takarítok, ablak függöny mosás most jövök rá milyen nagy is ez a ház...

Egyre happybb vagyok 42 e ft volt a múlthavi gázszámlánk, azt hittem segre ülök, ja csaj azért mert átléptünk nagyfogyasztóvá, ugyanis átléptük a kormány által meghúzott 3000m3 határt, menjenek a francba... ez olyan igazságtalan...

Kép
Kép
dorka2
 
 


Manó2,
jobbulást nektekKép
A gázzal én is így vagyok, most fizettem ki 27 ezret, pedig nem fogyasztottunk m3-ben többet, mint eddigKép

Zulu,
nálunk is megy a hiszti, remélem, gyorsan elmúlik ez a nap, mert padlót fogokKép

megyek is...
Momo


Momo
momo
 
 


Az enyemek is csak most aludtak el kisebb kozelharc utan, fel 2 helyett!
Gyuri csokit ebedelt, mert ma volt az oviban a husveti unnepseg, kifele jovet elrohant, es mire odaertem a szekrenykejehez tele volt a kepe nyullal! Itthon persze nem akarta a nyuszit parolt repaval megetetni!

Miki a baleset ota nem nagyon szopizik. Szilard kajabol viszont egyre tobbet eszik! Most vagy csak a szopi faj jobban, mint a ragas-nyeles, vagy kezd leszokni rolam?
Amugy megneztem a szajat, es eros a gyanum, hogy nem kellett volna csak ugy szombaton hazakuldeni minket! Kép Az a "cafat" onnan az eletbe nem fog leesni magatol, gyakorlatilag az a fel szajpadlasa, leszakadva, de stabilan. Delelott beutaloert futkostam, holnap reggel a szajsebeszeten kezdunk a klinikan! Es gondolom most kezdjuk elorol a bibis szaj- nemeves- sirast! Kép Pedig komolyan mondom tegnap annyit vacsorazott, hogy azt hittem kidurran!

Klar,
Jok a kepeid! Dani es Reka milyen huncutul mosolyognak egymasra! Kép

A konyhat muszaj leszek rendbetenni, megsem jarja mar, hogy ugy nez ki, ahogy kinez! Kép De hogy!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
ez a lógó szájpadlás cafat borzasztóan hangzikKép Remélem, holnap gyorsan túlestek a nehezén, gyógypuszik előre is mennek szegény MikinekKép

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Gyereket 1 órán át etettem, ezalatt elfogyott 4-5 db körömnyi nagyságú krumpli, 5 kanál almás husi, 3 buláta, 2 kenyérhéj és 1 almacsutka. Siralmas! Kép
Voltunk hétfőn dokinéninél, Dani 8800g és 73 cm 11 hósan, doki szerint KIFEJEZETTEN alacsony, és újfent megkérdezte, van-e alacsony termetű egyén a családban.

Madridba valszeg nem megyünk sajnos, most hogy itt fenyegetőzik az AlKaida (hogy kell irni?), hogy pokollá teszi Spanyolo. életét. Irathatom át a repjegyeket vmi nyugisabb desztináció felé.

Tényleg, Zsuzsi, akartam is már kérdezni, hogy Miki hogy szokta viselni a repülőutakat, mivel kötöd le a figyelmét?

Manó2
szegény Dorka, remélem hamar meggyógyul
gázszámla horror Kép

Elli
ez a csokinyuszis kép haláli KépKépKép

na megyek eltakaritom az ebéd nyomait
Andi
psandi
 
 


Zsuzsi
lógó cafat KépKép szegény Mikirályfi Kép gyógypuszikat küldök én is Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok Csajok,

Nemrég értünk haza tapéta nézegetésből. Nem találtunk semmi jót Kép És az egész délelőttünk+a fél délutánunk ráment...

Mi is nagyon jól éreztük magunkat a talin.
Kangi,
Legközelebb befizetünk hozzád sült pipicsülökre Kép
Tök jók lettek a képek is Kép

Manó2,
Mi ez a nagyfogyasztó gáz-izé? Ez a mennyiség havi mennyiség? És utánamennyivel drágább a gáz?
Jobbulást mindkettőtöknek!

Zulu,
Jesszumpepi. Ha egyetlen magzatomat így találnám, én menten szívszélhűdést kapnék.

Zsuzsi,
Miki szájpadlás-bibi Kép

hoppá, elfogyott a csokim...megyek másikat keresni...nyam

gömb
gombolyu
 
 


Zsuzsi, nagyon drukk!!!

Most néztem bele újra a talis képekbe.
Kangi, a múltkor is meghatottál a kis csomagolt hazaiddal. Hogy van rá energiád ilyeneket produkálni?

Nem hiszem el Kép Danától semmit nem lehet ma csinálni... a kicsi pedig egész nap nyíg.
Apa pedig későn jön. Jajj szegény fejemnek.

Zs.
zsuzso
 
 


manó2!

nyuszi jó volt, bár Emma üvöltött mint a vadszamárKép De az összes többi gyereknek nagyon tetszett. Bezzeg a csoki tojást ő is átvetteKép
Viszont estére beteg lett, úgyhogy remélem nem fertőztünk meg senkit. Garatgyulladása van. De jól érzi magát, csak fáj a torka, nem lázas.
A gázszámla tényleg horrorKép Bár a távfűtés se jobb, nekünk most 21 e Ft a 3 szobás lakásnál, és majdnem megfagyunk télen, úgyhogy azért ne bánd hogy elköltöztetek. Megyek mert Emma hisztizikKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Psandi,
Egyszeru, megemelem, hogy kilasson hatrafele, es szorakoztassak masok! Ha szerencsem van akad valaki, aki elkezd jopofizni, ha megnagyobb a szerencsem, akkor ezt folytatja az ut vegeig, es Miki se unja el!
Ezenkivul jol elvannak a szekek alatt matatva, majszolva is! Meg jokat lehet setalni fel-ala, minden nenire-bacsira mosolyogni nagyokat! Mondjuk Gyurival ez nem mukodott, o nem olyan baratkozos. O egyszeruen lelepett, elorerohant a bizniszre, es leult valaki melle, akihez hozza se szolt!
Aztan meg keksz, ropi, (kesobb gumicukor), jatek (esetleg valami uj, amit addig nem latott), kaja, pia, cici!

En mennek Madridba! Ott mar tuti nem lesz semmi gaz, most viszont Romaval fenyegetnek! Meg szerintem az osszes vilagvarossal! Madridban meg mar akcioztak a kommandosok, es a robbantok inkabb magukra robbantottak a hazat, meghaltak!
Mikor mennetek? Mas uticel mi lenne? Lisszabon? Faro?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Császtok Kép
Fúúú, naonjó volt a tali! Kép ... de hogy engem kotlósnak ábrázoltok minden fotón, ez már azért túúúúlzás ... KépKépKép

Zsuzsó Kép
Julcsi még este is hajtogatta, hogy "Abgé! Abgé!", annyira tetszett neki a kicsike KépKépKép
Nekem is KépKépKép Ja, hogy a kajára hogy jut energia? Háááát, rávitt a szükség, mivel a csajszi nagy ívben fujjog a pépesre, bébiétel boááá, főzelék hess, szal muszáj husizni, és tulonképpen nem olyan nagy strapa: besóztam, beszórtam a grillfűszerrel és becsappintottam a sütőbe. Egy óra múlva eszembe jutott, és épp idejében kimentettem KépKépKép

Zsuzsi Kép
Mikirályfi szájpadlata KépKépKép
Az álpocis képpel engem bebebe, nem tévesztettél meg, mert én is játszottam ilyet a húgommal, mikor még kicsi volt Kép De naaaagyon cukor Mikike! Az ülepe meg kifejezetten nyam-nyam, hogy a lányomat idézzem Kép

Zulu Kép
Képpel kapcsolatban csak azt az örökbecsű mondást tudnám idézni, amely a somlóvásárhelyi kocsmában hangzott el néhány éve egy beszélgetésen: "Most még nevetel, de majd copni fogol!!!" KépKépKép
Szal most még én is csak nevetek ...

Klár Kép
Tökyó a közös kép!!! Röhögőgép Ancsád pedig imádnivaló! KépKépKép

És mindenkinek nagyon örvendtem, aki ott volt, csak sajnos most már megyek a culáért (jött egy lakásérdeklődő, így elhárítottam a gyermeket Anyuékhoz, hogy össze tudjak pakolni, és senki ne pakolja szét).

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Manó: Szegény Emma, nem semmi, hogy mindog van valami. Majd csak meggyógyulnak.

Most lettemm kész a takarítással, elegem van, pedig még az emelet ott van porszívózni, meg fölmosni, de megvár majd holnap.

Gömbölyű: Ez a gáz számla dolog úgy van, hogy idényre lebontva téli idény okt-már ig tart a nyári áprl -szept-ig és ha meghaladja a 3000m3 idényben a gázhasználás, akkor nagyfogyasztó vagy.
pl: én 11 hóban 716m3 = 30451Ft kedvezmény: 1920
12 hóban 429m3 = 17843Ft kedvezmény: 1141
01 hóban 910m3 = 38791Ft kedvezmény: 1906
02 hóban 737m3 = 35827Ft kedvezmény: 6125
03 hóban 769m3 = 42464Ft kedvezmény: 1515
össz: 3561m3
Ha jól tudom akkor így működik...
Igaziból elég bonyolultul számolgatják, mert átszámítják fűtőértékre, szóval igaziból én se értem...

Most ennyit.
Jó éjszakát
Sziasztok
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok lanyok!

Csak egy villamgyors bejelentkezesre futja, elegge depizunk, most inkabb le sem irom, miert.
Talisokra nagyon irigykedem, beleneztem a kepekbe, de nathas voltam, feltem, hogy valakit megfertoznek.

Ami miatt most irok, elegge onzo modon: leccilecci kuldjetek el nekem mailben az Orsoly-fele szulinapi torta receptjet, nagyon fontos es foleg surgos lenne, ugyanis holnaputan unnepelunk.Kép (Lehet, hogy nem Orsoly-fele a valodi neve, de ha jol emlekszem, tobben ra hivatkoztatok. Arra gondolok, amit Maci csinalt Roninak.Kép) Elore is koszi, pussz:

Leszter
leszter
 
 


Leszter,
Kép

F.
franyo
 
 


Én is irigykedem a képeket nézve.

KangiKép nekem is feltűntél, hogy állandóan etetszKép Ti is lakásleváltásban vagytok?

A zoknik is feltüntekKép

ElliKép hol van ilyen jó fürcsis hely a Cserepesházban?Kép Dagimadár azért még mindig dagimadárKép

PsandiKép Julkát ma mértem meg nagyon pontosan, ui pont befér az egyik asztal aláKép fix 70 cm. Nálunk tényleg volt alacsony a családban, de állítólag úgy kell végleges magasságot becsülni, mint a kutyakölyköknélKép ha nagy a lába, akkor magas lesz. Különben nézd meg a babaszobás grafikont, hogy melyik sávban vagytok. Különben hatalmas mennyiséget evett Dani, mármint ahhoz képest, amit Julka szokottKép túl sokáig ne etesd, megszokja és megutálja a hosszan elnyúló kajálásokat.

ZsuzsiKép drukk a holnapi szájsebészethez. Elég durván hangzik, amit te látsz, remélem, nem látod jól. Gratula a kajához! Gyuri megszokta már az ovit és viszont?Kép

ManóKép Kép betegség. Gyógyuljatok gyorsan!Kép

IldiKép ez a tipikus 2 alvás sok, 1 alvás kevés átmenet. Julka nagyjából átesett már ezen, de néha még mindig 2x alszik, és akkor nálunk is buli vanKép

Végre vakáció lett a nagyoknak, csütörtöktől egészen jövő szerdáig. Nyavalyások, van képük ilyen rövid szünidőt adni. Az enyémeknek ugyan ne siránkozzanak, 2x voltak sízni.
Julka kínlódik a vírussal, 37,1 max, de sokszor alszik, ébren meg iszonyú nyűgös. Sőt, a foga is bánthatja, mert néha szopi közben élesen felsír. Megnézni nem engedi.Kép

LeszterKép tortarecept nekem is kéne, mi is bulizunkKép ha nem lesz, akkor sima piskóta citromkrémmel és egy szép marcipánfigurával, bizti nem eszik 2 falatnál többet belőle, attól meg már nem lesz semmi baja. DepiKép építkezés? Írd le, hátha jobb lesz.

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok

Haat en alig talaltam ide, de rakerestem valamelyikotokre Kép es megtalaltam az oldalt, pedig csak par napot nem olvastam Kép, annyi melo voolt, alig alszom, kezdek merges lenni, akartam vinni talira Andust es uszasra ujra, erre csak kuldik a sok munkat...

Leszter
francia almatorta a bocsuletes neve, szerintem keress ra (segedletek-kereses)

PsAndi

Szerintem nem alacsony a 73 cm 11 honaposan, Andus igaz o lany 75 cm volt 1 evesen, es azt mondta a doki, hogy milyen magas. Pedig en eleg vizszintes vagyok Kép.

Na megyek hintaztatni, mindenkinek sok jot
Zaurlo es Andus
zsurlo76
 
 


FranyóKép ha ez a tortarecept méle, akkor nekem is plííz.
Már rég akartam kérdezni, Anka fürcsis képén a csempéken üvegmatrica halacskák vannak? És tanácsot is kérnék, sikerül most már leszedni a matricát a fóliáról - túl kevés festéket raktunk rá az elején - de ahol felpiszkálom, ott mindig beszakad meg elnyúlik.

Urszila
urszila
 
 


ZsurlóKép jó, hogy megtaláltál minketKép sok meló pfuj, pfujKép Ilyenkor hintáztok???

Urszila
urszila
 
 


Urszila!

Beteszed a fagyasztóba a matricát? Ha nem, próbáld ki úgy, akkor elválik. Csak gyorsnak kell lenni.
Küldöm a tortát. Vagyis a receptet. Nálunk almás pizza néven futott, pont úgy nézett ki, amit a mamám csinált. Ízét nem tudom, akkor már fogyóztamKépKép

Beu
beu
 
 


BeuKép kösz, megérkezettKép Én is gondoltam a jövő hétreKép nagyoknak már megvan a programjuk, nagyon rövid ez a szünidőKép
Fagyasztót nem próbáltam. Száradás után? és kb. mennyi időre?

Urszila
urszila
 
 


Beu,
mailtem

Miszike
miszike
 
 


Franyo,
Itt is koszi!Kép Meg nem tudom, hogy a kukoricasat, vagy ezt csinaljam. Nekem es asszem apanak is ez az almas fekudne jobban, viszont Petra imadja a kukoricadarat. Bar valoszinuleg az almas is bejonne neki. Oriasi a dilemma...Kép

Urszila,
Igen, a depi az epitkezes miatt van, de leirni a reszleteket semmikepp nem szeretnem, mert sosem lehet tudni, kik olvassak... Eleg szar a helyzet, fogalmam sincs, mi lesz...Kép De szerencsere van, aki elterelje a figyelmemet!Kép Sokat gondolok mostanaban arra, hogy mit csinalhattam pontosan egy eve. Fura, hogy nem tudtam, hogy kb. 39 ora mulva ott fog pihegni a hasamon egy kis lilasvoros csomag.Kép Neked meg az lehet a fura, hogy tudtad.Kép
Marcipanfigurara nem is gondoltam! Holnap megprobalom beszerezni.Kép

Jo ejt:

Leszter
leszter
 
 


Urszila!
EGy-két percre, és utána rögtön tenni föl, mert pillanatokon belül olvad és ragad.
B.
beu
 
 


Húúú Csajok, megnéztem az összes talis képet, jó sok volt Kép
a fürcsis képeken én is elgondolkodtam Kép


Leszter
sajnálom a depit Kép
nekem úgy rémlik, hogy kb. 1 éve épp hajat mostál, és utána indult be a szülés Kép
(de lehet, hogy tévedek, akkoriban kezdtem csak olvasgatni a babanetet)

még ránézek a babaszobára, hogy akkor most alacsony-e a gyerek Kép (a lába mindenesetre nagy, UrszilaKép), azátn húzok aludni

jó éjt

Andi
psandi
 
 


hülye ez a doki, a rózsaszinnek a tetején vagyunk, akkor nem is parázok Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, csak írom a szakdolimat + sokat sétálunk a lánnyal + a lány elindult kevéssel 10 hónapossága előtt, így a figyelmem eléggé lekötött.

Andi
Na aggódj a magasága miatt, Zsanka 10 hósan 73cm, és a mi doktornőnk mondta hogy hatalmas. A babaszobán is a felső részbe esik. És ehhez 9200g, ami egyenesen sok (szerintem nem)

A tali miatt nagyon irígy vagyok, a képeket nézegettem, sajnos nem mindet, de majd ha leadom a szakdolim megnézem mindegyiket.

Na megyek aludni

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nya csóóókcsajok Kép

Ma megpróbáltam 28 órásítani a 24 órás napot, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Kismillió dolgot terveztem, ennek kb. a 80 %-a fért az életembe. Az, hogy behozom a lemaradásomat, egyre kevesebb sikerrel kecsegtet, mivel Ancsám ma ténylegesen tudtomra adta, hogy lassan vége a nyugalmamnak : próbálgat kapaszkodás nélkül lépegetni. Vagyis innentől kezdve hacsak be nem zárom szegényt a járóka 4 rácsa közé, akkor a nyomában a helyem Kép

Holnap megyek az egyik barátnőmhöz, akinek lassan 3 hónapos a kicsi fia, én marha megígértem neki, hogy kölcsönadom a fekvőkengurumat, na, mindent el is hoztam anyutól ma, csak azt nem. Vazz, szita az a 3 tekervényem.

Ja, azt nem is írtam a talihoz kommentnek, hogy a kedvemen kívül Ancsa gyorsalvási rekordját is megjavítottuk - mivel jól kifáradt, mire visszafordultam a Füredi útra, ő már az igazak álmát aludta, kezében az elengedhetetlen fekete macskával. (Tuti boszorkány lesz ebből a kis csibészből) Kép

Leszti, ne depizz építkezés miatt.... mi ugyan csak hozzá és ráépítettünk anyuéknál a házra (kezdtük úgy 19 éve), de a mai napig emléxem, hogy mindannyiunknak munka mellett ez milyen gyilkos egy dolog is volt. Mondjuk a mulatságosabb emlékem az volt, hogy a fürdőnek nem volt meg az egyik fala 3 napig, a mosdó a csöveken lógott, reggel meg a napocska melengette a kufferomat a klotyón ülve... Kép
És mellékesen idén még fürdőt is kell csinálnom a telken, amellett, hogy a telek komplett gondozása az enyém lesz idén is... hááát....

Na, nem borzolgatom a kedélyeket tovább. Megyek fejni, és utána AAALLLLSSZZZZOMMM, ha a Kukac is úgy akarja Kép

Pusssz, betegeknek jobbulást (főleg szegény Mikinek) :

Klár
clarissa
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi,
köszönöm az észrevételt, a zoknim ÚÚÚÚÚJ!!!Kép
Dagimadaram régi, Kép és képzeld, már a pociból is így jött ki...Kép Hiába, az 50 cm-be valahogy be kellett gyűrni mind a 3700 grammot...Kép

Megyek stepaerobicra, úgyhogy csak olvastam, de ma du. már komolyan írok egy jóóó hossszút...

Szép napot mindenkinek,
pusza
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok!

Tortareceptesek:nekem olyan édesség ötlet kéne, ami nem tartalmaz se tojást, se tejes dolgot, lévén Ancsival nagyon elővigyázatosak voltunk, tegnap kapta élete első sajtfalatkáját, ebből jövő hétig sok még nem lesz. Ha van valakinek ötlet, pls!!! (Anno Bálint öszibarack-háztartásikeksz tortát kapott, csak akkor nyár volt, volt barack...)

Méretek:na, ha lábon múlik (Lábhossszon vagy lábfejen???), akkor nekem mind pici lesz, tipikusan rövidlábú fajták vagyunk. Ezzel együtt Bálint szerintem normál méret. Ő volt olyasmi, mint Elli Kevinje (51 cm, 3750 indulással, 1 évre 76 cm 11,5 kg) Ancsinak a cm kb meglesz ugyanez, de kiló biztos nem, mondjuk ezzel együtt totál nem sovány (főleg az ikrek után, Gergő most, 8 és 3/4 évesen 22 kg, 123cm, ami kb 6-7 évesen átlag méret)

Zsuzsi:drukk, reméljük, hogy te láttad rosszul!

Leszter:depi ellen babanet!!!!

Gázszámla:na ez jó, nézegetem én is, csak nem tudom, hogy számolják. Mi éves szinten kb 4000 m3-t használunk, ennek ellenére egyelőre irnak rá kedvezményt. Egyébként nagyon pipa vagyok erre a szabályozásra, mert nem egyenlőek az emberek. Ha egyedül élek, jogosult vagyok fejenkétn 3000 m3 kedvezményesre, mi viszont fejenként csak 500 m3-re vagyunk jogosultak!!! Hátrányosan meg vannak különböztetve a gyereekesek, különösen a sok gyerekesek. (és ahogy épp most olvasom máshol, nem csak ebben)

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Leszter,
írtál mailt is? Mert azt nem kaptam... Receptet szívesen, csak továbbítottam, Orsolyé a copyright! Kép

Urszila,
akkor már Beu elküldte neked? A matricafestékes kérdésedre meg nem tudok húdetuti tanácsot adni, próbálkoznék... Én a fagyasztósat nem próbáltam, de ha Beunak bevált, akkor biztos hatásos. Nekem az egyetlen ilyen irányú tapasztalatom az, amit már írtam, hogy ha túl hamar kezdem letépázni, akkor nyúlik meg. Szóval minimum a 24 óra száradás kell neki. De te azt írtad múltkor, hogy bőven megvolt ennyi, úgyhogy akkor sajnos nem tudok jobbat...

PIldi,
bemásolom ide Orsoly receptjét (Orsoly, kösziiiii Kép), ebben ugyan van egy tojássárgája, de jobbat nem tudok:

tejmentes 1eves szulinapi torta, francia almatorta, de persze mas gyumolcsbol is jo
20dkg liszt, 10 dkg (tejmentes) margarin (persze vajbol az igazi, de ugye mindenki azzal foz, ami jar nekiKép, 1 tojassargaja, es annyi viz, hogy szepen osszealljon nem tul kokemeny tesztava, fel ora pihentetes utan tobbszor nyujtani, es belesimitani sutobe (a gyumolcstorta alapba a legjobb), jol megszurkalni, es 10-15 percig elosutni, kicsit szint kapjon,
ekozben 4-5 szem almabol keves vizzel kompotot fozni (fel csomag vaniliascukor nem art bele, fahej es cukor csak ha mar szoktatva van hozza a gyerkoc, nalunk az nem volt), villaval osszetorni a suru kompotot, es rasimitani a tesztara, es 2 (vagy 3) almat egesz vekony szeletekre vagni, es azt szepen csinosan elhelyezni korkorosen, be a sutobe, kb. 30 percig meg sutni,
nalunk cukormentesen gyerkoc es a felnottek is ertekeltek

PsAndi,
nem tudom, mit mondana a dokid Anka 71 centijére 13 és fél hósan Kép. Teljesen jó kis Danid van. Ráadásul még szép is Kép. És nagyon barátságos, legalábbis velem az volt a talin Kép, azt hittem megzabálom, amikor nagy vigyorogva adta a kezembe azt a piros izét.

Megyek...
F.
franyo
 
 


Julka ma megint 38,2vel ébredt, elrohantunk a dokinénihez, éppen csak picit piros a torka, úgyhogy marad a Cebion, Calcimusc 1előre. Meg persze szopi 1000el, már megint nem eszik, tiszta anyatejes kakikat produkál. Bealudt hazafele, nem mertem behozni, mert felébredt volna, jól betakartam, remélem nem lesz baja a kint alvástól. Ma du felhívom a homeós dokinénit is. Nagyok elmentek vidékre Apával a megrendelt húsvéti bárányért.

Franyó, BeuKép köszi a matricás tippeket, ma bizti alkotnak még 1-2 nyulat, holnap beszámolokKép

PsAndiKép Kép , h jó tippet adtam a babaszobával, és megnyugodtálKép

PIldiKép kivétel erősíti a szabálytKép mármint lábfejnagyság-magasság extrapolációbanKép gázkvóta szerintem is egy nagy piszokságKép szerintem egy kis tojássárgája már nem árt meg AncsinakKép

LeszterKép én már túl vagyok a marcipán-vételen. Sikerült beszerezni 3 egyforma, de más-más színű nyulat, + 1 fehér rózsátKép

NadineKép járáshoz gratulaKép csak kissé fárasztóKép

KlárKép fürdőszoba, napozásKépKépKép

Urszila
urszila
 
 


SziasztoK!

Franyó: köszi a receptbemásolást!!!

Urszila:jobbulást Julkának. Szóval lábfej? Na, mondjuk az se extra nagy, bár picikorban Bálintnak még az volt, most már kezd lemaradni az oszttársaktól (35-ös) Ancsi 19-esKép Mondjuk párom 41 én meg 38 körül szóval eszerint relative picik vagyunkKép
Tojássárga:tudom én, csak tudod,a pollenallergiás Bálint miatt én az 1 évig no tejtermék, no tojás verziót követtem, már igy is csalok( Kép ), mert tegnap elkezdtük a sajtot, és persze a többit is majd sorra most már elkezdem, csak nem akarok egyszerre sok mindent. RÁjöttem, hogy én rengeteg dologra mondam, hogy egy év után, és most hirtelen mind előtt ledől a fal, ugyanakkor én a 3-4-5 napnál sűrűbben ne adjunk újat elvet követtem (sőt,eleinte inkább a heti egy új dolog), ami miatt most is lassan fogok haladni (bár asszem maradok a 3 napnál). Mindenesetre a tejes menet és a tojásos menet az két nagy mérföldkő, amiket azért elég távol egymástól gondoltam kipróbálni.

SZiasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


PIldi!
Mi a kukoricatortát csináltuk, abban nincs semmi.
http://www.babaszoba.hu/services/recipe/full?rid=68

Zsuzsi!
Mi van már???? Ma voltatok Mikivel, ugye?

Beu
beu
 
 


Sziasztok!!!

Urszila

igeeen, mi ejjel hintazunk, de a lakasban.

Zsuzsi

szegeny Miki, remelem megsem lesz semmi gond. Ha gondolod cserelhetunk forditasokat Kép adhatok neked cserebe szunetmentes tapegyeget Kép de ez a labkorom ize ez is nagyon tuti Kép

Leszter
epitkezes Kép az epitovel, eladoval vannak gondok?)
en is depis voltam a sok melotol kialvatlansagtol
de en meg hisztis is Kép

PIldi:

en igy csinaltam a tortat, a gyors etelek hetkoznap rovatbol vettem, ebben nincs tojas
szerintem finom volt (csak a pszeudo anyos szerint nem, de o kitterdekkel Kép)

Francia almatorta

1. Hozzávalók (8 szelethez)

a tésztához: 4 dl (kb. 26 dkg) finomliszt
12,5 dkg margarin
fél mokkáskanál só
0,5 dl hideg víz
a töltelékhez: 75-80 dkg alma
1 citrom leve
4 evőkanál (kb. 10 dkg) cukor
5 dkg margarin
a forma kikenéséhez:
2 dkg margarin

A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, megsózzuk, majd a vízzel összegyúrjuk. Folpackba csomagolva 1 órára hűtőszekrénybe tesszük. Az almát megmossuk, hámozás nélkül félbevágjuk, magházát kimetsszük, majd húsát 3 milliméter vastagon fölszeleteljük. A tésztát egy kivajazott, 26 centi átmérőjű, alacsony tortaformába simítjuk úgy, hogy pereme is legyen (a legegyszerűbb kézzel belenyomkodni). Utána az almát körben rárakjuk úgy, hogy a szeletek félig takarják egymást. A citrom levével megöntözzük � vagy ecsettel rákenjük , majd a cukorral megszórjuk. Az olvasztott margarinnal meglocsoljuk, végül előmelegített sütőben, nagy lánggal (220 °C; légkeveréses sütőben 200 °C) kb. 30 percig sütjük. Mire kihűl, az almából kisült levet a tészta mind beissza, így nem lesz szalonnás.
Elkészítési idő: 1 óra.

Sziasztok
Zs & az ujsagot tepo, a spenottol siro, agyrol lemaszo A
zsurlo76
 
 


Na, itt vagyunk, mar irtam is, csak jott Miki gyerek, es nyomott valamit...
Odatalaltam gond nelkul, meg az epuletet, emeletet sem keresgeltem orakig. Kb. egy orat vartunk, behivtak, jokepu dokiba belekukkantott Miki szajaba, majd csapot- papot es minket otthagyva elrohant segitsegert! Kezdtem megint izgulni! Kozben faggattak, hogy ki latott el szombaton. Mittomen, nem volt rajta tablacska, papirt nem kaptunk. 5 perc alatt elokeritettek a dokit, sot meg Miki kartonjat is (rend van azert am itt a germanoknal, csak nem mindig latszik)! Szoval mar volt ket jobbnal jobbkepu dokink, akik kozos erovel megallapitottak, hogy nincs itt mit tenni, gyogyulgat a kishaver, jo az a lifego valami ahogy van, majd eltunik, leesik, leszarad, ha meg nem, akkor meg mindig leszedhetik kesobb is! 10 nap mulva kontroll! Megdicsertek, hogy maris gyonyoru a sebe, es nem ugy nez ki, mintha fajna neki valamije! Tenyleg nem! Az elmult napokat (onmagahoz kepest) zabalassal toltotte! Kicsit megkonnyebbultem!
A sebeszeti foepulet mellett parkoltunk, es ahogy elsetaltunk mellette, be lehetett latni a mutokbe, persze mindegyikben epp matattak valakin! Eleg sokkolo volt, valoszinuleg a reluxak alltak rosszul az ablakon. Nem alltam meg bamulni, de akkor is!

PIldi,
A Beu fele kukoricadara-torta is finom! Pontos receptem nincs sajna, de Beunak talan akad az is!

Urszila,
Jobbulast Julkanak! Most mar tenyleg!!! Magas lazra a mi dokink Pyrogeniumot szokott adni, egyszer mar nalunk is hihetetlen modon hatott, jobban, mint egy lazcsillapito kup! Nem tudom lehet e kapni, allitolag itt a DHU most szunetelteti a gyartasat (valoszinuleg valami gyogyszergyarto lobbi lehet a dolog mogott)!

Ez lesz az elso husvetunk otthontol tavol! Furcsa lesz! Nem is nagyon akartam keszulni ra, de meg is elkapott a hev! Meg a gyerekek miatt nem artana! Rossz lenne nekik is hagyomanyok nelkul. Meg lehet, hogy nekunk is!
Ti hogyan szoktatok husvetolni? Minden johet, szokasok, receptek, sutik!

Zsurlo,
Megmutatod a forditasokat? Nehezek, vagy csak uncsik? Vagy sok egyszerre annyi! En szivesen csinalnek valamit "unalmas ejszakaimon" celtalan netezes helyett!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!

De jó, hogy nem kellett műteni!!!!
Húsvét. Sokkal kevesebb hagyomány, mint karácsonykor. Kajában csak a sonka nálunk. Gyerekkoromban a bokrok alatt volt mindig az ajándék, mentem keresni még pizsamában. Ezt akarom bevezetni most a gyerekkel. Csak a társasház kertjében nem az igazi, de ez van, ezt kell szeretni. Más nincs. Kiváncsi vagyok, a többiek mit írnak.

A gyerkemnek megint folyik az orra. Most múlt el!!! KépKép: A ti gyerkőceitek is állandóan taknyosak, vagy csak Lőrinc? Más baja nincs. Vigyem orvoshoz?

Beu
beu
 
 


Labfej-tema: ehhh, ez nagyon becsapos, doki nekem is azt mondta 10 evesen, hogy nagy a kezem, nagy a labam, menjek kosarazni. Na ehhez kepest nottem 163 cm-re, a kezem lapat, a labam 40-es! Ilyen egy igazi tenyeres-talpa parasztlanyKépKépKép

orsoly
orsoly
 
 


Beu,
Az enyemeknek semmi bajuk nem volt, amig Gyuri nem kezdett oviba jarni! Azota viszont allandoan betegek, minimum taknyosak! Ha mas gond nincs, szerintem ne vidd dokihoz, jon a tavasz, meg kulonben is, erosodik az immunrendszere! Legfeljebb a homeodokihoz vidd el!
Almos vagyok! Ezek a kolykok meg veletlenul sem szinkronban alszanak! Marad a kave!
En azt hiszem csak vasarnap fogok sutni, hogy Daninak ne csak a maradek jusson! Nekem nem kene Husvet urugyen zabalni, ferjem sem egy nagy evo, Mikivel mi liszteset nem is ehetunk, Gyurit meg mar ismeritek!
Otthon is ilyen vacak ido van? Mikor lehet mar elrakni a telikabatot (illetve nem megfagyni a tavasziban)?
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Na ma van a 10.ik nap, hogy Márk megkapta az oltást. Egyenlőre pár kis pöttyöt eltekintve megúsztuk az oltást. Tegnap jöttek ki a pöttyek és ma már nem is volt sehol. Szerencsére lázzunk még eddig nem volt, remélem már nem is lesz. Tegnap felhívtam a pöttyök miatt a védőnénit kérdezte, hogy hol van mondtam, hogy a hasán azt mondta teljessen normális, nem kell vele semmit csinálni csak hintőporozzam be.
Hát rólunk ennyit.

Mindjárt itt a húsvét szerencsére a nagytakarítással készen vagyok. Már csak a sütés van hátra.

Zsuzsi74: Őrülök, hogy Miki meguszta ennyivel.

Orsoly: Jó megint látni, hogy itt vagy.

Magasságtéma: Férjemnek teljessen normális 42-es lábba van ehez képest 186cm magas.

Márknak pedig 19-es a lába és ehhez képest 80cm.

Na most ennyi a talis képek cimével dobjon már meg valaki, hogy megtudjam nézzni.

Puszi
Andy
andy78
 
 


Sziasztok,

Elokerultem ujra. Eloadast tuleltem, meg a hallgatosag isKép

Kb. 5 nap lemaradason kell atragnom magam, szoval valszeg holnap irok csak hosszabbat, de akkor reszkessetekKép Kepeket azert atfutottam egytol-egyig tunemenyesek.

Onzo modon magunkrol, kolkok jol vannak. Lanyom neveles ala vonta a batyjat, komolyan neha feltem a fiu testi epsegetKép Egyebkent on es kozveszelyes is, mindenre megprobal felmaszni es alt. siker koronazza a produkcioit.
Csajszim tenyleges palyazhat a vampir cimre, mert a jobb felso kettes utan a bal is attort, de hogy miert nem a egyesek gozom sincs. Remelem nem lesz gond veluk.

Angi
angela2
 
 


Hali csajok Kép

Kedvem isteni, ma megint jó napunk volt, leszámítva, hogy Bp-től 45 km-re lévő városból 2 óra alatt értem haza kocsival... háát....
Barátném kisfia tündéri, volt a kezemben is, igaz, nincs még egészen 3 hónapos, de már olyan kis dögönyözhető Kép Szóval öröm volt őket látni .

Beu,
Takonykórra csak Cebion, orrszívó, és rengeteg napsütés. Más úgysem segít a dolgon KépKépKép

Zsuzsi,
Örülhetsz is meg nem is annak, amit ma Mikivel kapcsolatban mondtak Neked. Tulképpen csak az a xar, hogy előbb-utóbb szerintem útban lesz neki az a belógó cafatka a szájában.

zsuri,
Ezt a recit én is magamévá tettem... szerintem hamarosan lesz rá jelentkező nálunk is .)

urszi,
Julka Kép remélem, hamar túl lesz rajta. A jóidő rajtatok is sokat fog segíteni Kép

Ma szinte mindenkivel közöltem, hogy húsvét hétfőre én meghalok, felmondok, átlépem a Világvége c. demarkációs vonalat, elásom magam etc. De azt a pacsuliszagot nem vagyok hajlandó elviselni. Pláne (a fene egye meg) mivel ilyen magas vagyok, mindenki a hajamat akarja teleönteni a kedvenc bűzös löttyével. Na ezt már nem Kép

Most viszont megyek, ez az üzenet félbehagyva hever itt 2 órája, gondoltam, megosztom inkább veletek, mielőtt teljesen elfelejtkezem róla Kép

Ciao, majd még jövök :

Klár
clarissa
 
 


Sziasztok,
Csak beugrottam.
Ma voltam dokinál. Végre megjött a pajzsmirigy szövettan eredménye. Beigazolódott, a doki sejtése. Autoimmun (Hashimoto thyreoiditis). Ez
azt jelenti, hogy most túlműködik, szedhetem a gyógyszert, hogy visszafogjuk. Aztán kimerül, és akkor majd pajzsmirigyhormont kell szednem. A
véreredmény (hasonló vizsgálat csak a cukorbetegségemre) még nem volt meg.
Kicsit mérges vagyok. Mérnem kellene a cukromat, de nincs mérőm. Anyu régi készüléke volt nálam, de az már összevissza mért. A doki mondta, hogy írnak fel (ez a múlt héten lett volna), de csak a főorvos írhatja fel, aki éppen szabin volt. Most dolgozott a főorvos, viszont valami új törvény miatt április 1-től már nem írhatnak fel (talán csak a 3-szor inzulinozóknak). Megígérte, hogy beszél pár gyártócéggel, hátha adnak valami kedvezményt.

Nem tudom mi van a tar.hu-val, nem tudom elérni (nem jön be az oldal).Kép

Maci_2
maci_2
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?