Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csilla,
na, tök rendi volt a Luki. :) Gondoltam, hogy körbevezet. :)
Értem most már. :idea: A sebészet meg eggyel alatta van a szülészetnek..ők is örülhetnek ennek az egész szarságnak. :roll:

Pelenkázóalátét: Viki szobájában van benn, és már ő tentél, de holnap de. lefotózom Neked, hogy megleld könnyebben. Rossmannban tudtam venni, mert
a DM-ben nem volt. Szerintem tényleg hasznos, és nem is egy nagy beruházás.

Pramette szerintem nagyon jó kis kocsi, nem véletlenül drágább. Tényleg más, mint a többi kocsi, én ilyet vennék.


Móni,

basszus! :shock: :? Én is mindenképp elvinném! Ott elég, ha rápillant a nagyítójával a doki, és már mondja is mi a helyzet.
Nekem is volt egyszer ilyen, vérezgetett is, és nem volt vele semmi teendő vagy baj. Drukkolok, hogy Esztinél is hasonló legyen! Ne izgulj!!! - tudom, könnyű mondani, de mégis.
(Ma nem tudom mi a franc volt, mert az én hasam jobb oldala is valami iszonyatosan FÁJT, éles fájdalom vol, nem görcsölés.)
Vendég
 


Dóri: ilyen fájdalom nekem is szokott lenni (ha pl. rosszul mozdulok, vagy nagyon megerőltetem magam) :cry: . Lányommal sűrűbben volt ilyen, a végén már szinte állandóan fájt, és meg is született aznap, mikor betöltöttem a 37. hetet :lol: . Úgyhogy talán már neked is csak 1-2 heted van hátra :lol:
Milyen fura, lassan tényleg elkezdenek "potyogni a babák" :lol:

Nem tudom, hogy láttátok-e a híradót (én sajnos pont nem :evil: ), de:

http://www.hirado.hu/cikk.php?id=195932

Kép
Kép
timóca
 
 


várjanak csak azok a babák,olyan jó lenn lenni a táblázatban.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

 
 

Timi,
de jó, hogy ezt mondod, hogy Neked voltak ilyenek. Én még nem találkoztam ilyesmivel, csak mikor egészen fenn szinte a bordáimhoz "beakadt " mondjuk a lába. Ehhez tudnám hasonlítani, de ez tényleg nagyon fájt, komolyan levegőt alig bírtam venni. :shock: :shock:

Híradót az RTL-en láttam, abban nem votl ilyesmi. :evil: Elolvastam, és már komolyan nem tudom mit gondoljak, mindneki mindig mást mond más határidőkkel! Őrjítő. :evil: :evil:
Vendég
 


timóca

köszi a linket,lemaradtam pont.igy láthattam.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Manóci!

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Hát, én is furcsálottam a dolgot azért kérdeztem tőled. Gondoltam, hogy nem úgy van, ahogy nekem azt elmondták.

Nekem is volt olyan, hogy vérzett anyajegyem, még most is rosszul vagyok, ha rá gondolok! Nagyon megértem, hogy Esztivel kapcsolatban aggódsz! Remélem vele sem lesz semmi baj!

Móni

Kép
móni30
 
 


Sziasztok!

Manóci mizujs az anyajeggyel?Én is parázni tudok miatta, de legöbb esetben semmi gondot nem okoznak.

Lányok, elérkezöünk lassan lassan a finish-be.Nekem pár napja volt egy kegyetlen éjszakám, azt hittem menni kell :shock: .Arra ébredtem, hogy fáj a derekam, és ez nem enyhült semmiféle helyzetváltoztatásra sem.Aztán többszörösen is meg kellett látogatnom wc-t "nagy" ügyben -eekor már keztem frászt kapni!- mindemellett pedig több mint egy órán keresztül rettenetesen fájt a hasam alja és a két csípőcsontom iránya.....Ebből gondoltam azt, hogy ez egy nagyobb tágulás lehet "csak".....másnap a 2 gyermekes bnőm még azelőtt, hogy elmeséltem volna fentieket neki megjegyezte, hogy lejjebb van a hasam mint tnap.Nnnna bummm!Azóta nem volt ilyen, de mindenesetre most már ismét félek kicsit a szüléstől, mert ezekkel a fájdalmakkal nem voltam túl türelmes....

Alhastájéki fájdalmak nekem is voltak/vannak, főleg amikor felkelek fekvésből, vagy -újonan megszerzett allergiám tiszteletére- fekvő helyzetben sikerül tüsszögő rohamot kapnom.Nem egy jó érzés az biztos!

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok Kismamákok!

Közeledve a szülés időpontja felé egy egy napos szülésfelkészítő programot ajánlok Nektek " A könnyű szülés, a gyermekágy és a regenerálódás praktikái" címmel. Az előadás a vajúdás-szülés-gyerekágy eddig még sehol sem olvasható
sok hasznos alapinformációt gyűjti egybe. Berényi Grilla, aki tartja gyógytornász - manuálterapeuta és egészen másként tálalja a témát, mint egy kórházi szülésfelkészítés. Bővebben a http://www.grilla.hu/birth/a-konnyu-szu ... tikai.html oldalon olvashattok róla. Félelemcsökkentő módszer! :)

Szép szülést!

Angi

Zokimami
zokimami
 
 


Petra :)
Talán ezzel a fájdalommal egy kicsit fel tudtál készülni a szülésre, és nem fog váratlanul érni. Tudod, hogy lassan itt lesz a nagy nap!
Természetes, hogy félünk tőle, de túlleszünk rajta, és lesz egy édes babukánk :lol:

Én, ha nem szülök 9 nappal előbb, akkor így is, úgy is beleesek a fizetésbe :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Móni,
meg tudnád adni (akár priviben) azt az OEP-es telcsiszámodat, akit említettél a múltkor. A kp-i szám felhívhatatlan, csak csöng ezerrel.. :evil:
(Azt kiderítettem már a cégnél, hogy intézik nekem a TGYÁS-t majd, csak a GYED-et nekem kell lemondanom az OEP-nél intézni ezt. Végigtúrtam a dokumentumtárat és gyed lemondó nyilatkozat nincs.. és megkérdezném miket kell vigyek magammal, hogy ne kelljen potyára menjek.)

köszi,
Vendég
 


Csak hogy szinesítsem a palettát az információkból.. :?
http://www.fn.hu/belfold/0704/fizetni_k ... 159652.php

Lányok, megint ugyanott és nagyon szúr+fáj a pocakom. :shock: :shock: :? Ha ez napi rendszerességgel előjön az remek lesz. :roll: Pedig meg sem erőltettem magam, csak egyik pillanatról a másikra előjött, ülés közben.
Vendég
 


Dóri: ez csak egyet jelent: nemsokára túl leszel rajta :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi,
még mindig fáj, 1 órát tartott míg elmentem a sarki közértbe kocsival. Ott ültem az autóban 10 percet, mire ki bírtam szállni. :shock: Galád módon próbálom "arrébblökdösni", de nem lehet, az egész hasam ki van feszülve, mint egy nagy felfújt lufi.

Vices, hogy produkálok újabb dolgokat így harmadjára, soha ilyen nem volt. Ez szülés előjele vayg mi a szösz? :shock: :shock:
Vendég
 


Na, megjöttünk a Bőrgyógyásztól.Szerencsére semmi baj nincs(kopp,kopp)nagy kő esett le a szívemről.De azért nagyon kell vigyázni ezekkel az anyajegyekkel!Egy hónap múlva kell mennünk egy kontrollra, hogy rendben visszahúzodott-e, meg kaptunk valami gyógyszertári kenőcsöt azzal kell kencézni :) Egyenlőre ennyi!


Dóri, ment privi, de basszus én se találom a lemondó nyomtatványt :shock: azért még nézegetem, hátha...
manóci
 
 


Móni,
örülök, hogy rendben van Eszti! :)
Privi nem jött át, esetleg próbáld az emailemre.

Fényképeztettem férjjel ma du. :oops: (Még mindig nagyon fáj a jobb oldalam. :? Lehet kilyukad. :roll: :lol: ) Kép
Vendég
 


dóri!

nagyon nagy a pocid!ekkora talán már kellemetlen is lehet,nem?

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Dóri :)
Szép nagy a hasad :lol:

Móni :)
Nagyon örülök, hogy nincs semmi baj Esztivel :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Dóri, kilyukadni biztos nem fog :lol: . Régen azt olvastam (mikor még Livivel voltam terhes, nekem is állandóan ilyen volt), hogy a tartóizmok nyúlnak, attól fáj. Fura, hogy neked a 3. gyereknél van csak. Az is lehet, hogy most nagyobb a hasad (jobban kijön előre), és amiatt, nehezebb tartania... Nekem olyan is volt, hogy megbotlottam az utcán. Akkor még nem volt semmi, de egyszercsak úgy megfájdult, hogy haza kellett mennem (még dolgoztam), és egész nap nem is tudtam felkelni az ágyból... És napokig rossz volt... (és mindig a jobb oldalon lent fájt, de úgy, hogy nem bírtam mozogni - gondolom, Neked is ilyen)
Egyébként a szülés előtt volt nekem ilyen, hogy elkezdett fájni már magától, és napokig fájt, szinte egész nap... (pár nap után meg már arra ébredtem, hogy elfolyt a magzatvíz :lol: ) Lehet, hogy most így kezdődik nálad...
Egyébként az is érdekes, hogy mindig a jobb oldal szokott így fájni (én legalábbis úgy olvastam régen) :lol:

Móni: szuper, hogy Esztinek nincs komoly baja :lol:

Hallottátok, hogy lemondott az EÜ miniszter? Még neki van elege... Mi mit szóljunk?

Más: Napok óta Livike is nagyon nyügi. Hőemelkedése is van, a fogát fájlalja. Lehet, hogy most bújik ki a maradék foga szegénynek. De a nyelvén is van 2 hólyag, az is lehet a fogzás miatt? Vagy más baja van? Ráadásul a Chamomilla is elfogyott (az itteni gyógyszertárban meg nincs ilyesmi).

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi,
igen, nekem is az a furcsa ebben, hogy pont most? :shock: Még amire gondolni tudok, hogy nekem kivették a vakbelemet, ami asszem jobb oldalon van :oops: , nem lehet, hogy amiatt? Ha Neked nem vették még ki, akkor megdőlt ez a teóriám és marad az a verzió. :lol: Ajjaj, lehet hamarosan szülök :idea: :!: :lol:
Mondjuk, ha belegondolok, akkor ha a jövő hét végén születik meg, már nem is lesz korababa, pénteken töltöm a 37. hetet. :D
Pontosan úgy van, ahogy leírtad, jobb oldalon lenn, és helyzetváltoztatásra, levegővételre sokszor, egyszerűen pokolian fáj. És már tényleg kb. dél óta ez van. :shock:

Fogzásra szinte minden rá lehet fogni, nekünk azt mondja a gyerekdokink, de azért mutasd meg őt szerintem itt a nagy húsvétolás előtt, nehogy akkor legyen ne adj isten vmi gond. Kár hogy nem a szomszédban vagy, mert nekem 2 doboz Chamomilla is van itthon.

Gabi,
nem kellemetlen. :D Legalábbis míg nem volt ez a rohadt szúró fájdalom, addig nem volt semmi bajom, még a derekam sem fáj.

Nem semmi ez a Molnár, megcsinálta a szart, aztán személyes okokra hivatkozva lefacolt. :evil: :evil:
Vendég
 


Dóri: nekem nem vették ki a vakbelemet. Azt hiszem, az olyan, hogy a jobb oldalon van, de a bal oldalon fáj. (az is lehet, hogy fordítva)
Hát igen, Te már nagyon a végét járod :lol: Már csak pár nap, és tulajdonképpen bármikor jöhet a pici :lol: . Jó Neked, már én is várom, hogy itt tartsak :roll: .

Mostanában (1-2 napja) mintha már kevesebbet mocorogna Marcika. Gondolom, kevésbé fér el. Meg persze éjszaka is jobban alszok, mióta szedem azt a homeos bogyit :lol: . (máskor egész éjszaka rugdosott) Az is igaz, hogy akkor bizony elég fájdalmas dolgokat tud produkálni :lol:

Képzeljétek, nekünk az esküvői képek csak simán voltak meg, most adtuk be a negatívokat, hogy digitalizálják be. Ma lett kész :lol: . Olyan jó, hogy végre megvan számítógépen is :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Ajjaj....... pedig arra gondoltam, hátha a vakbél "helye" (ahol lehet esetleg vmi összenövés, ami most húzódik) miatt van. :oops: :roll: Jó lenne még nem akarna megszületni, mert csomó intéznivalóm van még, pl. bejelentkeztem fogdokihoz szerda délre, megyek az OEP-hez kedden, aztán a háziorvoshoz, mert állítólag ő ír ki (olyan rózsaszín papírra, mint a táppénzes) a szülési szabadságra.

Melyik homeos bogyid eszed?
Vendég
 


Nux vomica 9CH. Erre írják, hogy ha 3-4 körül ébredek éjszaka, és nem tudok visszaaludni, stb... Mióta szedem (esténként 5 bogyi), azóta alszok rendesen. Ha fel is ébredek, akkor is csak pisilni, és rögtön vissza is tudok aludni :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Ismeri valamelyiktek a Caulophyllum 5 CH, vagy a Cimicifuga 5 CH homeós bogyikat? Azt mondták méhnyakizom-tágító hatású, lerövidíti a vajúdás időszakát. Szerintetek érdemes beszerezni?
Elkezdtem beszerezni a kórházi csomat tartalmát...

Ami aggaszt egy kicsit, hogy az én szemtelen fiam még mindig a kis seggén ücsörög. Hiába beszélek vele, nem és nem hajlandó fejre állni. Nyugtassatok meg! Van még ideje és helye????

Dóri, ma Rossmanban voltam, megtaláltam az alátétet :) Képzeljétek, ahogy a Tena betétek között turkáltam az Extrát keresve, mellettem egy másik kismama tette ugyanezt. Persze nem volt nagy méretű betét, kétségbeesetten néztünk össze. A további bevásárlást már közösen intéztük :) :) :)

Csilla
Vendég
 


Csilla: majd utána nézek. Egyelőre ezt találtam:
Ha elindulnak a fájások, akkor alacsony potenciában a CAULOPHYLLUM ajánlható a fájások ritmusa szerint, mivel a normálisan zajló szülés alatt segíti a méhnyak tágulását.
Nekem annak idején azt mondta az orvosom (Livike is faros volt - az is maradt :evil: ), hogy akár a 36. héten is megfordulhat, úgyhogy van még idő :lol:
Én azt hittem, hogy olyan Tena betétet csak gyógyszertárban lehet kapni...
Az az alátét nagyon jó. Pár darabot még én is találtam itthon :lol: (azért persze veszek majd még)

Kép
Kép
timóca
 
 


Dóri,

De furi te már a finisben vagy???!!! :shock: Azért van még intéznivalód.De össze vagy már pakolva,ugye? :wink:
Amúgy olyan szúrós érzésem nekem is Esztinél jobban volt.szóval lehet benne valami, hogy a tartószalagok nyúltak, vagymi?! :?
iwiw-re írok :wink:

Köszi csajok, hogy gondoltatok ma ránk du. :) aranyosak vagytok, jólesett.És én meg megnyugodtam.

Mi kinél mondhatunk le??? :roll: :lol: :lol: :lol: ezt csak mellékesen Molnárhoz :twisted: intéztem!
manóci
 
 


Csilla,
ügyi voltál. :wink:
én kaptam a gyerekdokinktól egy listát, meg az újszülött recepteket, és felírta nekem ezeket a gyogyikat, hogy szedjem. Ő homeós doki is, és csomószor segített a gyerekeimnek, főleg Gergőnél. Bekopizom, amit nekem írt.

CAULOPHYLLUM D12 (C5)

Méhszájat készíti elő, lazulásra képessé teszi.

Adagolás 36. héttől
2 napig 3x5 golyó
utána 2 napig 2x5 golyó
utána 5 napig 1x5 golyó
utána 2 nap szünet
utána 5 napig 1x5 golyó
utána 2 nap szünet

és ugyanígy tovább (5 nap golyó 2 nap szünet) a szülésig.

ARNICA C30

Megelőzi a szülés alatti kivérzést, gyorsítja a sebgyógyulást.

Adagolás:
Amikor elkezdődik a vajúdás 1x5 golyó
szülés után nem sokkal 1x5 golyó
szülés után 1 hétig napi 1x5 golyó

(El kell szopogatni a nyelv alatt. Néhány dologra ügyelni kell a gyógyszer bevételekor:

1. evés- fogmosás és golyószopogatás között min.fél órának el kell telnie. Ne egyél mentolos cukrot a kúra alatt.
2. Ne tegyed a mobiltelefon, mikro vagy számítógép közelébe, mert az elektromágnese sugárzás tönkreteszi a szert.)
Vendég
 


Vendég
 


Sziasztok!

Ma hajnalban megszületett Péter 3390 grammal, normál úton. Anyukájával együtt mindketten jól vannak.
(ha hazamehettek, majd megváltoztatja ő a vonalzót :) )
cintia2
 
 


HATALMAS GRATULA KRISZTÁNAK ÉS PÉTERNEK!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Várjuk majd a képeket meg a híreket, remélem minden rendben van!! :):) :D Sok -sok tejcsit kívánunk!! :P :P :D
Vendég
 


És egyben éljen az első topik baba!! :lol:
Vendég
 


megvan az elő baba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fantasztikus!

Hát elkezdődött.. :lol: :lol: :lol:
Én is gratulálok Krisztának, és nagyon sok boldogságot kívánok!

Gabira gondoltam este, vele mi lehet? Ő lesz a következő, vagy Dóri?
Timi, hol az a fantasztikus tábla?????

Csilla
Vendég
 


Dóri, kösz a homeos leírást! Te szedted?
Jól tudom, hogy ezek a bogyók aranyárban vannak? Ezért várok megerősítést, hogy nem kidobott pénz ha veszek ilyet :)

[/b]Timi, a faros fekvés és a császár közöt van összefüggés? Ha Máté nem hajlandó forogni, akkor így is meg tudom szülni?

Csilla
Vendég
 


Csilla,
én szedtem Vikinél ezeket a leírt módon, és mindneképp "kellemesebb" volt a szülésem és gyorsabb. Én megpróbálnám a helyedben, egy esélyt megér, mert sok bogyi használ az élet különböző területein, látom a gyerekeimen ill a szülés utáni depinél csodát tett velem a Pulsatilla C200. :)

Hát nem olcsó, itt az újpesti Ave Maria patikában vettem (ez egy homeós). A fent leírt kettőt, egy chamomillát és egy pulsatillát és fizettem 4000 körül, kicsivel felette. Dobozonként olyan 4-500 Ft körül van, a Caulophyllum volt a legdrágább, az ezer fölött. :?

Bár nem engem kérdeztél faros ügyben, de válaszolok, mert nekem is felmerült 30. hét tájékán, mikor Marcikám csücsült. Azt mondta a dokim, hogy 2 esetben indokolt a császár faros babánál. Vagy ha túl nagy méretű (gondolom 4 kiló körül vagy inkább felette) vagy pedig, ha a kezét vagy a lábát maga elé teszi, akkor nincs mese császár. DE meg lehet szülni (csak ügyeskednie kell jobban a szülésznőnek) a faros babát is normál úton. :wink:
Vendég
 


Na mentem reggeliztetni és indulunk a Bethibe. Drukkoljatok nekünk. :cry: :cry:
Vendég
 


dori.én szoritok.

a babások irtak régebben egy elemlámpás dologról,hogy a baba a fény felé fordul,nem emlékszem kinek,de valakinek bejött.

a párom most itthon van,tegnap átugrott egy keritésen,kiment a lába,most mankózik szegény.ezek a kaszkadőr pasik.....

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Kriszta,
Nagyon nagy gratula a kis Péterhez!!!!!

tök jó, ahhoz képest, hogy júniusi topik vagyunk, máris jönnek a babák :lol: :lol:

Dóri,

gondolunk rátok, megy a drukk :wink:


Csilla,

Én is úgy tudom a "szakmai"részét mint Dóri.De azért azt hiszem kórháztól is függ.van ahol nem nagyon díjazzák, ha kívánságaid vannak.Meg van amikor úgy tudod megszülni, ha megfordítják benned, na az azért fájdalamas lehet.értekezz a dokiddal szerintem, hogy ő mit javasol, és fogadd meg amit mond, mert azért van ám kockázata a faros születésnek.azért akkor inkább legyen csaszi, minthogy valami baj legyen a babával, vagy akár veled!A tesómat is úgy szülte anyu, /1965.-ben/és íszonyúú kínlódással, azt mondta!
manóci
 
 


Sziasztok!

Cintiának és Péternek én is gratulálok :lol: . Akkor csak csinálnom kell most már egy másik táblát :lol:

Csilla: dokitól is függ, hogyan segítik világra a kicsit. Az én dokim azt mondta, hogyha első baba és faros, akkor mindenképpen csak császár lehet. (meg persze veszélyzetető tényezőként ott volt a cukrom is - esélyes egy nagyobb baba) És én nem is bántam, mert van egy ismerősöm, aki farosan született, oxigénhiányos lett, és amiatt lett szellemi fogyatékos :evil: . (nem ijesztésként) - ezért inkább én sem rizikóztam volna. Másrészt anyukám legidősebb testvére is farfekvéses volt, és neki se lett semmi baja (abban az időben még nem volt divat a császár...)
Többedik gyereknél már már, megvan a "kitaposott" újta :wink: . Csak azért rossz, mert a babának a feje a legnagyobb része, és faros babánál az jön ki utoljára. És ha elakad, akkor gond van, mert addigra a köldökzsinór kijön, összenyomódik, és nem kap rajta keresztül oxigént.
Próbálkozzál Te is megfordítós módszerekkel (lámpázás, négykézlábazás), hátha neked bejön. Még van 1 hónapja Máténak, hogy megforduljon, addig bármi lehet :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Kép

Kép
(a hónapot is fogja számolni, ha már lesz mit :lol: )

Kép
Kép
timóca
 
 


Ja, ha módosítsuk valamit a táblázatban, akkor írjátok nyugodtan (pl. írjuk bele még valamit)

Kép
Kép
timóca
 
 


Na, a tesók lemaradtak :lol: :

Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Bocsánat, csak tesztelgetek, hogy olvasható jobban

Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Móni, Gabi, köszönöm a drukkokat, hatottak. :D :D Megjöttünk az uh-ról, és a parenchyma (vese szerkezete) nem vékonyodott (károsodott) tovább, ugyanakkora, mint 3 hónapja volt, a tágulat persze megvan, az nőtt is valamicskét. Az uh-os főorvos szerint 99%, hogy hozzá kell majd nyúlni, de szerinte nem most, mert stagnált az állapota. Ennek most nagyon örülök :D , mert fel voltam készülve, hogy uccu neki azonnal nekiugrunk, mert gáz van. De a frankót majd a nephrológus mondja meg du, mikor beszélek vele.

Timi,
igazad van . :oops: Elfelejtettem, hogy én azért szülhettem volna meg simán normál úton a babámat (amennyiben az általam előbb leírt 2 kritériumnak is megfelel a dolog), mert ő már a 3. és nem első, mint Csillánál. :lol: Mindig megfeldkezem erről az apró tényezőről. :D

Köszi a táblát. :) Te jó ég, én vagyok a legfelsőőőő. :shock: :P :lol:
Vendég
 


Dóri: de jó, hogy nem kell most Vikit műteni :lol: Hogy bírta szegénykém a vizsgálatokat? Ilyen kis picinek azért olyan rossz lehet, mikor még nem is érti, mi történik vele.
Igen, Te vagy a következő a táblázat szerint :lol: Remélem, már összepakoltad a kórházas cuccodat :lol:

Tényleg, miket pakoltok a kórházba? Nekem még fogalmam sincs, mit vigyek :oops: .

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

csak gyors kukk...

GRATULA és nagy ölelés az első babának és mamának (persze apukaának is)!!!!!! De jó....hamarosan itt az idő!

Timóca nagyon klassz az új tábla is. Az átkerüléshez azonban bizonyos dolgokat így vagy úgy még "meg kell tennünk".Ez egy kicsit félelmetes még most, de ha beindul...akkor már sima liba.
Az első táblán beírnád lánykánk mellé, hogy Eszter Petra lesz a neve? Apa nem enged a másodikból, így fejet hajtottam akarata előtt....

Dóri a homeós bogyókkal nekem is sokat segítettél, mert az elsőnél átélt depi t nem akarom semmi szín alatt sem újra és a Pulsatillat biztosan beszerzem!!!!Emellett lehet szopi, ugye?

megyek, mert felébredt prüntyő!
sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Ismét ezer éve... de a jó hírt nem hagyhatom szó nélkül!


Isten éltesse a kis Pétert és nagy gratuláció Krisztának!!! Éljen!!

Timi, neked akartam még mondani, hogy nagyon egy a cipő, amiben járunk (sőt az én helyzetem sajnos úgy tűnik tök egyértelmű... :cry: ): a Margit bezárt, orvosomnak új helye nem hiszem hogy lesz, hacsak a Jánosba be nem fogadják. De attól meg NAGYON be vagyok t.jva, mi lesz a Jánosban, amikor az 55 ágyra jut mondjuk hetven szülő nő... :( Félek, hogy a nagy tömegben nehogy valami visszafordíthatatlan történjen... :(
Szóval nagyon közeleg a nagy nap, de olyan rossz érzésekkel gondolok rá... Abba kapaszkodom, hogy 62 nap alatt még akár valami jó is történhet... :?

Ne haragudjatok, hogy ilyen szűk látókörűen csak ennyire vagyok képes, de ez most nagyon nyomaszt...

Még valami: Iskolába járók, ti még jártok?? Fogtok még vizsgázni ebben a félévben? Jövő félévet hogy tervezitek???
Nekem 15 tárgyam van (!), jövő héten kezdek vizsgázni, nem tudom, mennyit sikerül letennem. Tulajdonképpen szívem szerint csak fészeképítenék már, de tudom, hogy ez is fontos, ezért még próbálkozom...

Vigyázzatok magatokra!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita,

Jó, hogy jöttél már rég hallottunk rólad :wink: Suli, úristen :shock: te nagyon ügyes vagy, és le a kalappal.nekem Eszti mellett nem lenne energiám most még tanulni, és itt a pocak is, ugyhogy pláne :?
Kórház :( sajnállak, ez még rosszabb, ha valakinek úgy szűnik meg a kórháza, hogy még a dokival, se tudni mi lesz?!Ott valóban tanácstalan az ember.És ha addig se lesz helye, hová mész?vagyis hová tartozol? :twisted: úúútálom én is ezt az egészet már


Dóri,

Nagyon örülök, hogy nemhiába ment a drukk :wink: Viki, bírta a kiképzést?szegénykém, azért olyan kicsi még ilyen dolgokhoz :(
Biza, te leszel a következő :lol: Ha jövő héten szülsz meglátogatlak, mert pénteken megyek du. dokihoz :wink:

Timi,

Tábla, szuper :lol:
Azt hallottam egy ismerősömtől aki szintén Kútvölgyis, hogy 150e egy szülés, de abba minden benne van!Neki ott maradt a dokija is+ a szülésznője is!Bár őt jelen pillanatban nem érinti a téma, de ha a következőt szeretnék, ő marad, és inkább kifizeti ezt az összeget :?
manóci
 
 


Móni, köszönöm az együttérzést! A Jánoshoz tartozom, mit még rajtam kívül többezren... Szültem már ott is, HATALMAS a különbség a Margithoz képest, nagyon sok tekintetben. :( Meg ha nem is lenne különbség, maga a tény, hogy jóval többen leszünk, mint ahányan beférünk, elég aggasztó... :(
Suli: nem az én érdemem, hatalmas stábom van... :lol: (anyukám, tesóm, unokatesóim, barátnőm vigyáznak a gyerekekre, amíg távol vagyok...) De most bejárok minél többet, jövőre úgyis a csoporttársaim jóságára leszek utalva... :oops: Meg úgy érzem, jó tenni valamit a jövőm érdekében, a gyed olyan hamar lejár, négy gyerekkel meg egy fizetésből nemigen lehet ugrálni... (Ugrálni gyanítom kettőből sem... :D) Meg már talán mondtam, egyetemről mentem szülni, így nem is dolgoztam még, ez sokszor bánt, hogy az uram felelőssége ez a téma egyedül, így ez erősen motivál a mielőbbi diplomázásra (-ban?) (őt - a férjemet - persze ez nem aggasztja, csak én szeretek kitalálni magamnak ilyen rágódnivalókat... :) )

Dóri, örülök a jó hírnek Vikivel kapcsolatban! Ha majd műtétre kerül a sor, az mekkora beavatkozás? Nagyon buta a kérdésem?

Úgy várom a húsvétot, olyan jó lesz látni a gyerekek arcát! :) Nálatok hová jön a nyúl? Kertbe? Teraszra?
A gyerekeim állították, hogy nekem is fog hozni a nyuszi csokit, hiszen Petike (mondtam, hogy nekünk is Petink lesz??? :) :) :) ) bennem lakik, és a nyuszi minden gyereknek hoz csokit... De ma reggel Bernát aggodalmas arccal kijelentette, hogy csak egy baj van: a kisbabák nem ehetnek csokit, mert nem tudják megrágni... (Úgy elképzeltem, ahogy egyben lenyelek egy csokitojást, bepottyan a hasamba, Peti meg kibontja és elnyammogja... :lol: . )Maja megynugtatta, hogy a babának nem kell rágni, egy kis csövön megy be az étel a hasába... :) Olyan jól szórakoztam közben! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


A stáb természetesen nem egyszerre vigyáz a gyerekekre, mindig csak egyvalaki. Ezt is elképzeltem magam előtt: Adél hat-nyolc felnőttel bebiztosítva... :lol: :lol:
Jól elmulatok a saját szavaimon, bocsánat... :) :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Dóri :)
De jó, hogy egyenlőre nem kell műteni :lol:
Mi is ma voltunk Domival a kontroll UH-n, amin jókat mondtak :lol: Nagyon bizakodó vagyok, hogy ez a beavatkozás sikerült.

Rita :)
Nagyon sajnállak a kórház miatt, itt mindenki átérzi, milyen probléma ez :(

Hatalmas gratula Krisztának Péter babához! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, akkor ez a nagy megkönnyebbülések napja, de jó!!! :)
(((Nagyon restellem, hogy nem tudom, de a te lányodat műtötték vagy neki is lebeg a feje felett??? Milyen beavatkozás történt vele? Nem haragszol, hogy kérdezem?)))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?