Új privát üzeneted érkezett!

Oriandy!
Nagyon édes ez a kép. Irigyellek, hogy Dani így alszik rajtad. Noémi nem az a nagyon bújós típus. Igaz odabújik, de ez kb. két másodpercig tart és rohan tovább.

[b]Mári:[/b]
Ti hol voltatok Vencelkével terhelésen? És mit csináltak ott vele? Tejet itattak, vagy csak vérvétel volt?

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok.

Peti úgy néz ki egyelőre elvan. Voltam vele du. a doktornéninél, főleg, hogy hajnalban belázasodott és ma az ebédjét is viszont láttuk. De nem piros a torka, csak a váladék csorog le a torkán. Van antibiotikum receptünk, ha lázas lesz megint, akkor kell kiváltanom.

Tegnap a védőnő rákérdezett nálunk az ablak témára, mondtam neki, hogy nem fogom szándékosan odaállítani a gyereket egy székre, hogy na fiam, ugorj. :o Valahogy nem egészen értem...bezárni csak nem zárhatom, nem???
Ja, és mostantól áprilisig szednünk kell megint a Vigantolt, és ugyanígy majd a köv. évben is. Nálunk ez a protokoll.

És mivel a drágám délután kb. háromnegyed órát aludt, mostmár az éjszakai alvását "produkálja", hétkor már lefürdettem, fél nyolckor evett, és nyolc után 5 perccel már horpasztott is.

Ma eljutottam odáig, hogy kértem vérvételre időpontot, a doki le akarja csekkolni, hogy jó-e a fogigátló... És felírta a metforminomat is, jól meg is lepődtem, hogy már a PCO-ra is adható. :o

Oriandy, fejlett szókincse van a fiadnak! Peti még közel se tud ennyit.
12 fog??? Jesszus, Petinek csak a fele van meg...
Képzeld, Peti így nem alszik! Kicsinek imádta, de mióta "nagy", azóta nem szereti. A ringatást is csak ebéd után tűri el, mondjuk én makacs módon nem szoktam, de valaki mindig megsajnálja. Ill. nem tudom, hogy a mamáméknál mennyire kell cipelni a 12 kilóját...
Jó utat, és jó pihenést, ha még olvasol.

Bénianyu, én sem vezetnék Pesten! A férjem úgy cikázok, hogy én csak lesek. Pedig egy szegedi autósoktató szerint, aki itt tud vezetni, az Pesten is megállja a helyét...hát én ezzel vitatkoznék, mondjuk én itt sem vezetek sokat.
A színes ruhákat vagy gélben vagy jól feloldott mosóporban áztatom, ha szükség van rá, igen, jól értetted. Ha soká kerülnek sorra, akkor vizet cserélek.
Figyi, ahogy nézem, csak a kasvirág (legalábbis ez a fajtája) lehetett a ludas...az az igazság, hogy nem hiszem, hogy az a 0,08 g tejcukor, ami a chamomillában és a kasvirágban van összesen, lehetett a gond, hiszen az nagyon minimális, főleg, hogy a tápijában több van, és attól nincs baja. És a mostmár múlnak, és ezen a héten nem kapott...ebből is gondolom.
És igen, ugyanazzal mosok mindent. :D
Látod-látod, nem egyformák a gyerekek. Egyébként tény, hogy az átlag baba az esti szopit hagyja el utoljára, de én már sokaknál hallottam, hogy a reggeli maradt meg a legtovább...

Viera, látom, már Zoránnak is van vonalzója, juppé! :)
Az én fiam mai napi folyadékszükséglete: 4,5 dl tápszer (reggeli, ebéd mellé, vacsi után) és 3 dl víz. És neki már több, mint 1 litert kéne meginnia, de pl. ez a vízmennyiség nála soknak számít, és akármit is adok neki, abból sem kell neki több. Amíg van elég pisis pelusa, ne aggódj.
Ja, Peti azt hiszem hónap elején próbálkozott azzal, hogy egyedül igyon a cumisüvegéből, azóta megy neki egész jól, igaz, ehhez inkább fekszik, mint ül, de legalább egyedül iszik...
Látom, a képfeltevés is megoldódott. Akkor mostmár minden OK.

Marcy, ahogy írtam, nekem a tejjel az a bajom, hogy önmagában nem laktat. Vagyis sejtésem szerint hiába adnék Petinek reggel 2-2,5 dl tejet, attól éhes maradna, még ugyanennyi tápitól jóllakik.
Persze, ha a fiad már a tápit is ellenzi, végül is kipróbálható!
Kanállal evés: eszik, ha én etetem. Mostanság néha eljátszuk azt, hogy megfogja a kanalát és én is fogom, úgy kanalazunk. Mondjuk ez elég idétlen, mert ugye ő a jobb kezébe fogja meg, így nekem a ballal kell segíteni neki...és én jobbkezes vagyok. De önállóan még nem megy, max. annyit csinál, hogy ide-oda tologatja a tányérban a kanalát.
Na akkor Marci sincs sokkal lemaradva Petitől. :)

Reni, úgy látszik, mi Petianyuk így gondolkodunk. Pedig hányszor, de hányszor kitaláltam, hogy kiülünk a konyhába, mert ott viszonylag könnyű kivikszolni, de rájöttem, hogy én még ahhoz is túl türelmetlen vagyok. Hát végül is egyszer úgy sem lesz már jó, hogy én kanalazok, akkor jön a megszokás, mert ugye megszökni mégsem kéne. :D
Tápi, tej helyett 3 éves korig ajánlják, de ha a gyereknek nem kell, akkor ez van. Szvsz nem is a tej a lényeg, hanem maga a tejtermék a kálcium és társai miatt.

Gabella, én az utóbbi időben csak dobozos, UHT tejet ittam...persze apósomtól mindig hoztunk házi tejet (ő hozatja valakivel, mi meg tőle el), amíg apukám élt, ő itta. Mióta nincs, azóta madártej vagy tejbegríz készül belőle. Viszont a múlkor maradt úgy 1,5 dl, és megittam, hát ahhoz képest a bolti egy bakfitty. Jó, az is tej, de nem TEJ...remélem, érthető. És forralás után (vagyis csakis így!) bármelyik tej iható...mondjuk akik nem forralják és elkapnak valamit (ld. a kullancs-csípte kecske tejének esete), azok vessenek magukra.

Na megyek, szép estét mindenkinek.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Ex!
Igen, a képek sikerültek, de hogy...
A Tesómnak küldtem el őket, úgy ahogy Neked, ő lekicsinyítette, visszaküldte és így tudtam feltenni őket.
Viszont a Zorán vonalzójához már én kicsinyítettem a képet. Csak úgy tudok kicsinyíteni, ha rögtön már a fényképezőn átméretezem a képet. De én már ennek is nagyon örülök.

Pisis pelusa mindig van Noncsinak, csak nem tudom mitől. Tényleg alig iszik valamit. Ha összeszámolom (reggel-este 180 ml tápi, napközben kb 130 ml tea). Szóval ez nem sok. Mondjuk ma délben ivott még 180 ml Sinlacot, mert mi is viszontláttuk az ebédet és nem akartam éhesen lefeketetni délután.

Noémi is náthásodik, de fentebb már írtam, hogy bekentem a hátát Baby Luuf Balzsammal és észrevehetően jobban van tőle. Plusz még a hidegpárásító is üzemel egész éjszaka a szobájában, sőt délutáni alvásnál is.

Csülök ügyben senki? :(
Hát majd csak kreálok valamit. De mostmár nem tántorít el tőle semmi. Akkor is megsütöm.

Hát ma volt valami nagy pörgés a topikban. Délelőtt szinte csak én írtam. Ez mindig így szokott lenni?

Erika

Kép
viera
 
 

 
 

Sziasztok Csajok,

jó sokat írtatok. Én most már kevesebbet fogok tudni jönni, mert beindult a suli és rengeteg házi van: rajzolnivaló, szóval amikor Pancsi alszik akkor az lesz az első.

Viera,
üdv köztünk.

Oriandy,
nekem egyenlőre úgy néz ki még jók az időpontok, de majd ha valami változik akkor jelzem.

Kanál téma:
hát még Pancsó sem eszik kanállal, én sem szeretnék takkerolni naponta ötször. Viszont most mr eljutott oda, hogy egyre gyakrabban eszi önállóan a darabos cuccokat: reggelit pölö kiskockákra vágoma sajtit, sonkát, paradicsot és úgy eszi. Nem is segíthetek neki, mert eltólja a kezem.
Mondjuk őt nem lehet tömni, ha a főzit adom neki kanállal elég lassúak vagyunk, mert amig szép kényelmesen meg nem ette az előző falatot addig rázza a fejét és nem kéri a következőt.
Ivás:
na itt is most kezd önállósodni. Egyre többször veszi már ki a kezemből az iszijét és iszik egyedül. Szerencsére ő az elejétől csak vízet iszik.
Pedig a férjem kérdezgette néha, hogy miért nem adok neki teát. Hát lófütty!!! Örülök, hogy issza a vízet, dehogy rontom el cukros lötyikkel.

Na most hirtelen nem jut más az eszembe.

meteor
 
 


Sziasztok!

Viera, üdv közöttünk!

Hát úgy látszik ebben a tejtémában is én vagyok a kaukktojás, és ebben is ellenkező véleményen vagyok a topik többi lakójához képest. Számomra a tej nagyon fontos táplálék, mi nagyon sokat fogyasztunk belőle. Párom képes egyszerre 1 litert is meginni, és én is rosszul vagyuk, ha egy nap nem fogyasztok semmilyen tejterméket. Amikor elhagytuk az anyatejet, nagy gondban voltunk, mivel helyettesítsük. Sajnos akkor a tejet még nem fogadta el, és kísérletezgetések után találtunk olyan tápszert, amit hajlandó volt elfogadni. Szerencsére azóta már megszerette a tejet, és a tápszer az, amit elutasít. Most az a menü, hogy reggel, ébredés után jön hozzánk az ágyba, kezébe kapja a tejes cumisüveget, és így megiszik 220-240 ml tejet, addig mi nyugodtan tudunk ébredezni. Ez így jó, mert nem kell sietni a reggelivel, szépen összekészülődünk, és tudunk utána enni. Este elalváshoz is kell neki vagy tej, vagy tápszer, de mint írtam, a tápszer mostanában nem menő. Ma, hogy ilyen beteg volt, a tejen kívül alig fogadott el valamit.
Az igaz, hogy a bolti tej az csak tejnek van csúfolva, én házit veszek, felforralom. Így szerintem az is van olyan laktató, mint egy tápszer vagy valami. A tápszerrel az a gondom, hogy az is egy mű valami, ipari termék, tehát ha van választás, akkor már inkább a tej. Hogy miért ajánlják 3 éves korig? Mert ez is egy bazi nagy üzlet, egy egész iparág épült rá.
A szója"tej", rizs"tej" és társai szintén nem tartoznak a szimpatikus dolgok közé. Az állati eredetű tej természetes, míg ezek már szintén csak iparilag előállított valamik. (természetesen, ha valaki nem ihat rendes tejet, akkor kell keresnie helyettesítő terméket, tehát itt nem róluk van szó). Ráadásul úgy gondolom, a mi európai gyomrunknak, génkészletünknek ez a rengeteg szója, amit megetetnek velünk szintén nem túl egészséges.
Ami viszont fontos: én a kakaót nem erőltetném annyira, minek felesleges cukrot adni a gyereknek? Igyon natúr tejet.
Bocsánat, ha valakit megsértettem volna, nem ez volt a szándékom.

Tali:
Nekem elvileg minden időpont jó, majd úgy szervezem az életünk, hogy tudjunk menni.

Ex, Nálunk is az a protokoll, hogy ősztől újra szedni kell a d vitamint.

Andy, édes Dani, ahogy így bújik. Márk sosem volt bújós, amint meg tudta tartani a fejét, már nézegetett is körbe, ezért aztán nagyon megbecsülünk minden olyan pillanatot amikor tényleg odabújik az emberhez. Nála most az a szokás, jön-megy, játszik, aztán gondol egyet odajön hozzám és kapok egy cuppanós puszit. :)

Evés:
Hát nálunk ez mindig egy nehéz téma, mert őt egyáltalán nem érdekli, minden más sokkal fontosabb. Ha hagynám, hogy egyedül egyen (vagyis játsszon) egész nap a székben ülne, mert olyan lassan haladna. A kanalat amúgy kiskora óta szereti, mindig játszott vele. Egy időben a villa volt a sláger, arra próbált mindent felszúrni. Én persze mellette etettem. Tegnap meg megkaparintotta a kanalat, és megpróbált egyedül enni a levesből. Ez volt az első alkalom, hogy a kanalat a szájához is vitte, és lenyalogatta róla a levet. Persze ez sem épp a hatékony tápanyagbevitel volt. Kézzel eyedül szeret enni, de sokszor azt is megunja, aztán nekem kell belekönyörögni az ételt.
A cumisüveget ő már nagyon régóta fogja. Lehetett olyan 5-6 hónapos amikor már egyedül ivott.

Andi

amandi
 
 


Jó reggelt,

Viera,
én is csomót bénáztam a képkicsinyítéssel, mert nincs semmi normális fotóprogram a gépen csak a sima Microsoft alkalmazások, aztán valaki elárulta a titkot:
Paint prgram tuti van a gépeden, ez szerintem mindenkinek van. Úgy jön elő, hogyha jobb klikkel rákattintasz a képre, akkor felajánlja többek között a Szerkesztés lehetőséget is. Na ekkor már Paintben nyitja meg. Itt felső sorban a Kép lehetőségen belül a Nyújtás/döntést választod ki és itt meg tudod adni, hogy hány %al legyen kisebb a kép. Külön néven mentsd el a kicsit, mert ugye a nagynak jó a felbontása és mondjuk ha nyomtatni akarod később akkor arról célszerű.

Tejivás:
én majd szeretném ha tejet is inni Pancsi vagy kakaó. Szerintem van tápértéke. Ennyi.

Beszéd:
lányok bazzeg ne legyünk már játszótéri licitálós anyukák. Mármint félreértés ne essék hatalmas gratula annak akinek már jó sok mindent mond a gyereke, de akinek még nem beszél az ne érezze már szarul magát!!!!
Benianyu ez most neked szól, nézz magadba azért utálod, hogy Beni még nem beszél, mert nemérted (ezt kétlem) vagy mert az már olyan cuuuuki volna ha beszélne????
Könyörgöm semmiről sincs lemaradva se járás, se beszéd terén.

Bocsi a kirohanásért, de az az "utálom, hogy nem beszél dolog" nekem most olyan hülye gondolatokat kevart meg a fejemben.
Remélem értitek......mármint senkit nem szeretnék megbántani, de ne csináljuk már ezt az egymáshoz hasonlítgatást. Pancsi se beszél még, sőt járni se ját, max. tárgyak mellett lépeget, de látom rajta, hogy egy értelmes, okos kiccsaj.

meteor
 
 


Sziasztok!

Bocs, csak tejtémához írnék: amikor Andris született kaptunk egy kórházi ajándékcsomagot, teli termékmintákkal - biztos ti is kaptatok ilyet... Volt benne "rizstej". Kicsit furán néztem, de gnodoltam megkóstolom....hát csajok egyből átláttam a szitán: ez nem más, mint a rizs főzőleve, amibe beleoldódik a keményítő főzés közben és amit mi ki sziktunk önteni a mosogatóba. Szerintem egész egyszerűen rájöttek arra, hogy a félkész rizs (amit árulnak a boltokban) főzésekor keletkező főzővizet is lehet hasznosítani, ha bioköntösbe bújtatják. Én szeretem a bio dolgokat, ha nem túl drágák, de azért ennek nem dőlnék be. Szerintem ez arról szól, hogy hülyének nézeik az embert. Bocs, nem akartam senkit sem megbántani, csakez a véleményem.

Tegnap egyébként voltam dokinál, minden rendben és olllllllyanédesen mozgott a picike!!! Van kép is, de majd beszkennelem és aztán rakom fel! Nyaki redő is rendben!!!!! Férjem is látta!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Helló csajok!

KLARKA!
Nekünk nem adtak a csomagban rizstejet, de tényleg az amit irtál, vagyis majdnem. Én egy bioszakácskönyvből, meg egy reformtáplálkozáskönyvből ismerem-akkor még nem tudtam, hogy bolti forgalomban is van. A nagyon betegeknek adták régen, valami 10 órán át kell főzni a barnarizst, igy tej lesz, benne minden jó tápáanyaggal. :P :P :P A tejérzékeny babáknak is jó tényleg. De sokallom az 500 ft körüli árat literéért, meg nem is tudom az hogyan készül. Ezért lehet, hogy érdemes otthon megcsinálni. Pl. kuktában.Jól szétfőzni kuktában a barnarizst, átpasszirozni. Tényleg tápláló lehet, de bűn rossz!!!Beni azonban itta a boltit is. Hát én per pillanat úgy vagyok vele, hogy elég a sajt a túró meg a tejföl, szertartásosan meg csőrösből reggel vizet iszik, meg szopizik. Én még hanyagolom a dobozos tej témát.

Meteor!Teljesen igazad van. Igen cukker lenne már ha beszélne, de ennél nagyobb baj, hogy nem értem. Legalábbis néha nem. Most is sirt, mit sirt- ha tudott volna toporzékolt volna- és egyszerűen nem tudtam miért. Adtam neki enni, eltolta, ciciztettem, eltolta, ringattam, orditott, tapogattam a fogát-semmi. Már komolyan tiszta ideg voltam, mire kipróbáltam a poharat(előtte 3 perccel ivott) és megivott 3 dl vizet.!!!! De jó lett volna ha kinyögi iszi-iszi, vagy viz, vag legalább öö, nyögött volna a pohár felé. Valami jel, valami értelmes kivánságközlés. E helyett üvölt.Hogy a fenébe gondoltam volna h inni akar, mikor most ivott Egyébként kicsit götthös, köhög, szivom az orrát, szerintem ki száradt a torka, arra kiván töbet inni. Most már tudom, de nem jöttem rá, csak nagy orditás után. Na, ezért volna jó ha már dumálna a kiskrapek. Amúgy mindent megértek amit akar, de ő inkább sir, és azt várja legyek gondolatolvasó.Hát eléggé rá vagyok rezegve, figyelem minden idegszálammal, igy már talán a gondolat előtt tudom mi kell neki, szemdörzsölés, alvás, ficánkolás-pelus, stb. De ez a mostani viz megőrjitett.

Egyébként pont én voltam mindig aki bezzeg anya ellenes volt, meg hát a mozgásfejlődésben is mindig helyén tudtam kezelni a bezzegazenyém-mondatokat, nem esett rosszul, hogy Beni még nem csinál semmit, mert tudtam oka van. De ez a nembeszéd pont a "néhanemértemmitakar" miatt, meg az iszonyú erős oroszlánsága, a habitusa, az erőszakossága miatt nem túl praktikus.

Na, jóvan na, türelem-tudom én, .....

Klarka!!NAAAgy gratula a babóhoz!!!!Fú, de jó, hogy minden rendben!!Most már minedne megvan, csak nőnie kell!!!!Vigyázzatok egymásra!!!!Szép kismamaságot!!!!
Andi

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Megint csak közbe szólni jöttem így főzés közben.Amúgy megint betegek vagyunk,takonykór és megint az egész család.

Tejivás:Csatlakozom Amandihoz.Én is imádom a tejet és most már Dávid is.Nálunk is így zajlik a reggel.Ébredés után 240-280 ml tejci lecsúszik a fiatalúrnak,de kicsit később reggelizik is.Mi is házi tejet iszunk forralva.Este nem mindig kéri a tejet,de legtöbbször valami tejes dolgot kap,pl.:tejbegríz,puding gyümölccsel.

Beszéd:Dávid elég sokat beszél már,DEE a hugom ennyi idősen már folyékonyan beszélt.de hát minden gyerek más,és más ütemben fejlődik.Mi megvettük a Gyerekszáj c.könyvet,beleírni Dávid csacsogásait.Egy logopédus is leírja benne a véleményét,tapasztalatait.Idézek:"Erőltetni nem szabad a beszédkedvet!""Két éves korig ne sürgessük a beszéd megindulását,ne aggodalmaskodjunk,hiszen a beszédindulás tekintetében nagy eltérések vannak a gyerekek között."
Viszont leírja hogyan lehet kedvet csinálni a gyereknek a komunikációhoz.Szerintem nagyon jó kis könyv.

Evés:Én már 10 hós korában adtam Dávidnak kanalat,de nem érdekelte,viszont 13 hósan egyik pillanatról a másikra elkezdett egyedül enni kanállal.Nem akarom brillírozni a gyerekem,de sose kenyeszülte szét a kaját.Jó néha ment egy kicsi az etetőszékre,de ennyi.Úgyhogy én az efféle takarítást mindig megúsztam :lol: Előkét meg vettünk neki azt a belebújóst,gumis ujjal,így a ruháját sem kente annyira össze.

Benianya:Én csak Ariel Kids-sel mosok.Nem szoktam áztatni,ha foltos a rucija,és olyan folt ami nehezen jön ki akkor mosószappannal szoktam bedörzsölni,kicsit állni hagyom és megy a mosigépbe.Eddig még bevált.

Tali:nekünk lényegében minden időpont jó lenne csak még apát füzögetem.Sajna nem az a barátkozós típus mint én. :cry:

Viera!Üdv köztünk!Nagyon helyesek a gyerkőid!Zorán már kész nagyfiú!Noinak meg milyen szép haja van!

Eni!Marci jó hosszú fiúcska.Nagyon jó a gyerekülésetek.A miénk 18 kg-ig jó így mi majd egy kicsit később ruházunk be egy másikba.De mi Jané-t néztünk a mostani is az.Szerintem jó.

Ex!Kérdezted a multkor mennyi foga van Dávidnak.12 :lol: De most megint jön neki kettő.

Na majd még jövök csak befejezem a kaját.Vadast csináltam.Nyami!
Sziasztok!További szép napot!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok Csajócák,

na jó kis témát dobtam fel a tejjel... :lol: . Megosztotta a társaságot. Egyébként így van rendjén. Örülök, hogy Amandi írta, hogy ne kakaót adjak, inkább tejet. Tegnap este megpróbáltam, csak a "vicc" kedvéért, hogy mit szólna a kakaóhoz, de nem díjazta. Viszont ha Isti vagy én tejet iszunk abból mindig kér. Most már csak azért imádkozom, hogy a cumisüvegből is elfogadja, nehogy azt higgye, hogy tápszert akarok neki adni reggel.
Azt hiszem Ex írta, hogy nem olyan tápláló. Ez is igaz, de igazából csak addig kell kitartania, amíg elindul a nap kb. reggel fél 9. Akkor szoktunk reggelizni.
A cél a cici kiváltása, amiben reggel már nincs semmi, mivel mi még hajnali 4-kor kajcsizunk :cry: . (A korábbi 7-8-hoz képest szuper, de elöbb-utóbb ezt is szeretném beszüntetni)!

Még mielött írtátok volna a rizstejről a véleményeteket éppen reggel gondolkodtam el egy kicsit. Korábban én is favorizáltam, hogy majd Marcika azt kap. Belegondoltam, mert egyszer vettünk csak a próba kedvéért. Nem rossz, de semmi köze a valódi tejhez, így akár teát is adhatnék a babónak.
Jó azért, hogy mindenki leírja a véleményét, aztán mindenki eldönti, hogy mi az amit a saját elképzeléseivel össze tud egyeztetni és talán a végén vmi jó is kisül a dologból.

Meteor: sajnálom, hogy ritkábban tudsz jönni, bár mostanában én sem vagyok a topon. Szombaton nekem is kezdődik a suli. Várom is meg nem is.
Marci biztos, hogy megérzi a hiányomat, ezért az esti előadásról bitzos, hogy korábban lelépek, hogy a fürdetésre itthon legyek.

Reni: milyen volt tegnap a suli???

Viera: már én is akartam írni, hogy szépek a gyerekeid és majdnem pontosan 5 év van közöttük.
Ja és hogy szép környezetben éltek :) !!!

Klarka: az UH-okat én is mindig nagyon vártam, bár az én dokim csak a kötelezőeket csinálta, éppen ezért értékeltem nagyon :) ! A 12. heti UH a legjobb, mert akkor még egészben láthatjuk a babát, ha jól emlékszem, utána már csak "részleteiben" :D :D :D ! Olyan jó érzés tényleg, ahogy ficánkolnak, bukfenceznek :P !
A barátnőmnek a 18. heti UH-on szopizta az ujját, van is olyan képe :P !

Ex: a Vigantol nálunk is hasonlóan működik. Én már 2 hete adom Marcinak, amióta bejött a hüvösebb, kevésbé napos idő.
Az ablaktémát én sem nagyon értem a védőnő részéről...

Okt. 17-e helyett hétfőn ismét "randizunk" a Heim Pálos dokinővel, mert Marcinak nagyobb lett a búbja. Elküldtünk néhány képet róla. Ma reggel fél 7-kor már válaszolt is, hogy sikerült megint összeszednünk vmi ritka dolgot és valószínű, hogy felnyitják Marcinak. Írta, hogy ne ijedjünk meg, de azért a frász kerülget.
Nagyon rendes volt, mert teli van minden időpont, de mivel most nem lesz megint néhány hétig, mondta, hogy menjünk, ahogy tudunk 24-én és soron kívül behív majd bennünket.

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Épp hogy követni bírlak titeket mostanában, mert az építkezés beindulása miatt le vagyunk terhelve... ki kell majd költözni, 2-3 hónapig hontalanok leszünk - anyámhoz, anyósokékhoz költözködünk majd, ahogy sikerül, meg ahogy bírják a vendéglátók... vagy mi őket :-)

Misi jól van, még jönnek a fogai (11. és 12.), emiatt szörcsögés, piros popsi van, láz szerencsére nincs.
Egyelőre az oltásra sem jött ki betegség, pedig attól nagyon féltem.

További aggodalom-forrás lett szegény kutyánk, két hete vettem észre, hogy az egyik lábujja nem olyan, mint a többi, elvittem dokihoz, és közölték, hogy gyulladáscsökkentő injekció és 1 heti krémmel való kenegetés után vigyem kontrollra, mert ha nem javul kellő mértékben, akkor az ujjpercét amputálni kell, mivel ez a fajta elváltozás tipikus kezdőjelensége egy rosszindulatú daganatnak a snauzereknél, a mienk pedig kb. 40-50%ban snauzer. Azóta kezelgettem, majd kontroll, hétfőn ott kellett hagynom, megműtötték, most "gallér" van a fején, hogy ne férjen a sebhez, így külön etetem (gallér le, kaja, gallér vissza), illetve Betadine-nel kezelgetem. Jövő héten újra kontroll és szövettani eredmény. Remélem, hogy nem veszítjük el szegényt. Szerencsére elég szívós jószág.


Beszéd-ügy
Továbbra is 5-6 szót tudunk, viszonylag bizonytalanul, tehát néha összekeverednek a fogalmak. Viszont a saját nyelvén állandóan dumál. Engem is halálra idegesít, hogy ha elér egy bizonyos feszültségi fokot (ez elég alacsonyan van sajna), akkor visít/üvölt a normál kommunikáció helyett és még csak nem is mutogat :-( akkor aztán nagy bajban vagyok...
De ez nála teljesen úgy van, mint apjánál volt (anyósom lelkesen tudósít) és tök másképp, mint nálam - én 2 éves koromig szinte egyáltalán nem mondtam semmit, onnan meg 1-2 hét alatt folyékonyan beszéltem.

Tej
Misi is reggel 2-3 dl tejjel indít, vacsikor ugyanez. Van, hogy enni nem is kér mellé, vagy csak nagyon keveset.
Amíg lehet, próbálom elkerülni a kakaóval való megismerkedést, arra gondoltam, hogy gabonakávét fog kapni, ha megunja a sima tejet.

Nálunk ma volt anyatejes világnap kapcsán ünnepség, és rögtön eszembe jutott Gab, hogy milyen szomorú volt, hogy kevesen voltak, így mi elmentünk. Ez persze nagyobb helység, és elég sokan is voltunk. Egy gond volt csak: elbőgtem magam :oops: az egyik műsorszámban egy anyuka gitározott, és 5 év körüli kismanója énekelt - annyira meghatódtam, hogy kicsordultak a könnyeim. Meg olyan sok pici manó volt, Makikánál sokkal kisebbek is, hogy rögtön rettentően akartam a kistesót. Hát, talán majd összejön...

Puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Eni!Ez még lemaradt,szerintem kakaót ne adj még neki,nem amiatt mert cukrozott hanem mert szorulást okoz.Macikávé vagy Ovomaltin(ebben 17% a kakaó,47% a malátakivonat,a többi ásványianyag és vitamin)Mi az utóbbit isszuk.Nem rakok bele annyit mint amennyit a dobozra írnak,csak felét,így másfél hónapig elég,mert egy kicsit drága.

Kép
Kép
veráska
 
 


Köszönöm a jókívánságokat!!

A fognövés piros popsit tud csinálni? Mert mindkettő van....akkor valószínű ezért olyancsúnya popija...:(

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

A tegnapi vizsgám elmaradt. A tanár elnapolta, mert többen jelezték, hogy nem jó az időpont, így jövő héten lesz, pedig jó lett volna letudni! :( Ráadásul jövő héten férjem dolgozik azon a napon, anyukám Hajdúszoboszlón lesz. Állítólag anyós fog Petire vizsgázni, de én félek, hogy utolsó percben lemondja! :evil:

Ma voltunk baba-mama klubban. Már nem hagyott békén jó ideje a védőnő, hogy menjünk el. Hááát, annyiból jó volt, hogy Peti gyerektársaságban volt, de egyébként semmi extra nem volt. ( nem volt meghívott előadó, vagy feldobott téma stb.)

A tejről még annyit, hogy régen nagy tejivó voltam. Most is az lennék, de egyre nagyobb fenntartással vagyok iránta és egyre jobban vonatkozik ez más élelmiszerekre is. Finnyásodom! Egy időben hozzatuk a házi tehéntejet, de amikor felforraltuk összement. Valószínűleg összekeverték a frisset és a régit! :evil:


Éjjel 8 órát aludtam egyhuzamban! Ilyen még nem volt az elmúlt 1 évben. De nemcsak Peti miatt, hanem egyébként is amióta szültem min. egyszer pisilnem kell éjjel, tehát fel kell kelni az ágyból! Peti elaludt fél 10-kor, én 10-kor és 6-kor eszméltem. Peti is felkelt 6 után, szopizott és még fél 10-ig aludtunk együtt!
Tegnap amíg suliban voltam az apuka nagyon megsétáltatta. 2 és fél órát sétáltak két lábon! Jól lefáradt szegénykém!
Lassan elköszönök, mert kozmetikushoz készülök, addig öcsém barátnője jön Petire vigyázni.

Klarka!
A fogzásos kaki sok esetben mar, de nagyon csúnyán! Ha van Körömvirágkenöcsöd, akkor kenegesd azzal!

Reni
Kép
prenata
 
 


Hali.

Amandi, valahol igazad van. Én csak azt mondom, hogy szerintem nincs annyi tápértéke a tejnek, amivel az én fiam kibírná a számomra szükséges időt a két etetése között. Számomra a tej innivaló, de evésre önmagában nem alkalmas.
De azért kivi vagyok, úgyis jön a fincsi házitejcsi vasárnap, majd kiderül, hogy egyáltalán megissza-e a drága, mert pár falat (ha pl. csokisgabonát eszünk) lecsúszik, de nem tudom, mennyire van hitelesítve. :)

Meteor, na én is ezt a funkciót kutattam a Paint-ben, de én nem leltem...tudtam, hogy van, de nem találtam, de jó, hogy te legalább megírtad. Így már semmi sem állhat Viera útjába!
Figyi, szerintem itt nem versenyzünk beszéd témakörben, meg egyébként sem... Engem pl. azért zavar, hogy a fiam szókincse nem valami óriási, mert így elég nehézkes kitalálnom, hogy mit akar. (Mondjuk az se lesz jobb, ha megmondja, de mindegy...)

Klarka, igen, az a rizstej, amiről írsz. Mondjuk az én csomagomban nem volt ilyen. :)
Örülök, hogy babóval minden OK.
A fogzás tud piros popót okozni, más a nyál Ph-ja, amit lenyel, és emiatt szép piros lehet a baba feneke.

Bénianyu, na igen, ha Peti beteg, én szándékosan szinte hárompercenként kínálom vízzel, még ha pár kortyot iszik is. Mondjuk mi előrébb vagyunk, mert ugyan nem beszél a drága, de mutogatni és öööö-zni azt nagyon tud. :)

Veráska, ez jó...ne erőltessük a beszédet. Kérdezem én, azt hogyan lehet erőltetni????? Lehet hülyét kérdezek, de ha Peti mondja valamire, hogy öööö, és én kijavítom, hogy az nem öööö, hanem pl. cica, akkor közli, hogy öööö. Azt osszam be. :D
Na igen, akkor Dávid is jól áll fogügyileg. Nálunk szerintem az lesz az áttörés, ha Petinek meglesz alul-fölül min. négy foga, amivel tud rendesen rágni, mert most még igazából csak csócsál.

Marcy, hát addig biztos kitart! Csak nálunk még Peti kizárólagos reggelije a tápi, ezzel ki is húzza 3-3,5 órát (2-2,5 decit kap), viszont ugyanennyi tej nem lenne neki elég. Sőt szerintem több sem, hogy jól lakjon.
Hát nekem van olyan képem Petiről, ami a 16-17. hét táján készült, és az egész gyerek látszik, ficánkol, stb. :o
Ez a kukis dolog nem hangzik vmi jól, de biztos érti a dolgát a doktornéni, ha már tudott segíteni eddig.

Wkata, remélem a kutyus műtétje sikeres volt, valamint a szövettan is jó eredményt hoz!

Szép napot a topiklakóknak.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!Csak a te kedvedért! :lol: Egy-két idézet a könyvből.De előtte hozzáteszem,nem az a baj amit te csinálsz,hogy megmondod neki mi micsoda,hanem ,ha valaki rá kényszeríti a gyerekre,hogy ezt mondd, azt mondd.
Szóval:
"A még nem beszélő gyermekek jelzéseit öntsük szavakba,azaz:Szeretnéd ha anya felemelne?,vagy Szeretné,ha odaadnám az innivalót?Így a szavakat az adott cselekvéshez,szituációhoz társítja és kellő ismétlés után már ő is használni fogja."
"Fontos a helyes beszédpélda,hiszen a gyermekünk utánzással tanul!"
És ami a legérdekesebb volt a könyvben:
"Minél több lehetőséget és teret kell teremteni a gyermekünknek,hogy a teljes testét használja és megmozgassa játékai során,hiszen a nagymozgások,azaz a forgás,járás,ugrás,stb. összerendezettsége döntően befolyásolja a finommozgásokat,azaz a beszédet,a ceruzafogást és a vezetést(bicikli,kismotor)."

És amint írtam már minden gyerek más.Dávid is ha nem látja hogy a közelében vagyunk tök sok szót elmond,de ha meglát minket megmakacsolja magát és eee-zik.Rafkósak ám! :lol: :lol:
Ja és még annyi,nálunk is van olyan hogy csak üvölt és nekem kell kitalálni mit akar.És ez engem is idegesít.De csak akkor és ott,utána nem foglalkozom vele,hisz tudom,hogy ha akarja és persze nem nyűgös vagy beteg akkor meg tudja értetni magát bárkivel.
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok Lányok,

remélem senkit nem bántottam meg reggel, de elég szarul aludtam: felébredtem hajnali kettőkor és összevissza járt az agyam.
Tübbek közt Benianyu ezen mondatán is és mivel Beni és Pancsi között csak egy hét van elkezdtem vacilálni meg minden. Szóval még egyszer bocsi a kirohanásért, de az éccakai nem sok alvás nem tesz jót :)
Mondjuk még azóta sem sikerült rápihennem, Pancsi tegnap is fél órát aludt összesen napközben, ma talán ha egyet, amit próbáltam rajzolással tölteni, de kevés ez az idő.
Pedig valahogy azt az időt kéne kihasználnom amikor ő napközben alszik, mert este már totál hulla vagyok, meg nincs is jó fény a lakásban.
Stresszel kicsit a suli is. Van most egy rajzolási feladat, mondjuk még van rá máséfl hét, de az első rajz amit csináltam szerintem nem lesz jó és még egyszer legalább emg kéne csinálnom.

Közben voltunk tegnap bölcsibe beíratkozni jövp szeptemberre. Meg közben kiderült, hogy van a böliben is olyan lehetőség,, hogy részidőben járhat a gyerek pénzért: 200Ft/óra. Bejelentkeztem erre is, hogyha a rendes nem jönne össze, mert a babamegőrzőben 800ft egy óra, azért ez mégis jobb, meg itt van tölünk egy percre.
Remélem részidősre már januártól felveszik.

Klarka,
asszem a piros popóra Dr. Theiss féle körömvirágkrém vált be Jucáéknak.

Tényleg látta valaki a Zsületett feleségeket? Én nem is tudtam, hogy már elkezdték, a most kddi részt pedig csak félig láttam, mert a férjem hulla volt és a nappaliban alszunk így nem tudtam tövözni.

meteor
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, képtelen vagyok végigolvasni. :(

Exel értek egyet, a tehéntej kontra tápi tápértékkel kapcsolatban.
Kakaó és szorulás: kapnak a bölcsiben, még sincs okunk panaszra. :lol: De itthon nem adok neki se tejet, se kakót. A szója stb, egyéb biotej vonatkozásában az a véleményem, hogy a marketing csodákra képes, megnyitja a pénztárcákat. Ez alól egyikünk se kivétel, magam sem. :oops:

Kanállal evés: hol van az még! :lol: Engem nem zavar.

Beszéd, annak örülök, hogy e tekintetben igen széles az időintervallum. Majd ha oviba készülődnek a törpök és valakié még nem fecseg, na akkor kezdjünk el aggódni. Most még felesleges.

Benianya, mindíg elfelejtek Beninek gratulálni! :-)

Wkata, a bölcsiben hirdetik a faliújságon, hogy babaúszás indul Szentendrén ott, ahová korábban jártunk.

Viera, örülök, hogy csatlakoztál. :-) Helyesek a gyerkőcök nagyon. :-) Nagyon klassz az a járgány, amiben a fiad ül. :wink:

Meteor, ne stresszelj a suli miatt. Továbbra is minden csodálatom a tiéd a rajz miatt. Ügyi vagy nagyon, kitartás! A Született feleségek első részét láttam, imádom! Sajnos a mostanin elaludtam. Na nem azért, mert uncsi volt, hanem mert fáradt voltam.

Megyek pihizni, jó éjt Nektek!
Vendég
 


Meske se nem beszél! Nem is zavar. Majd beszél, Lackó is későn kezdte.
Akinek meg már igazi szókincse van, annak gratulálok! :wink:
Hétfőn jövök, addig jók legyetek! Puszka!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali.

Veráska, szerintem épeszű anyuka hasonlókat cselekszik...na jó, néha nekem is elborul az agyam, amikor felmutat a majdhogynem totálisan telepakolt asztalra, hogy neki onnan kellene valami, és mikor nem jót adok, akkor hisztizik, hogy "mi a fenét akarsz?", de ahogy írtam, egyelőre beszéd nélkül is jól megvan. De sehol sem beszél ám! "Néma" úgy sem fog maradni, így várok. :)

Meteor, az az igazság, hogy én nem vettem kirohanásnak az írásod, egy teljesen jól leírt vélemény volt! :) Ma az én fiam bő egy órát aludt napközben és így is negyed tíz után tért nyugovóra. :o

Kimike, kimaradt, de szerintem a kakaó csak akkor okozna szorulást, ha önmagában kapnák, tejjel együtt szinte kizárt, hogy baj legyen, mivel a tej meg épp az ellenkező hatást képes kiváltani.
Marketing: nemrég láttam egy reklámot a pneumo elleni oltásról...csak épp azt felejtik ki, hogy általában az elmaradottabb részeken fertőződhet meg a baba (vagy valakitől, aki ilyen helyen él), ott meg úgy sincs rá pénz, hogy megvegyék...ÁÁÁÁÁÁÁ.

Holnap du. még jövök, aztán majd meglátjuk, jön a hétvége, és ezzel együtt a férjem is. :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Lányok!

Beszédtéma:
Noémi egyáltalán nem beszél. Illetve igen, csak nem tudjuk, hogy mit. :lol:
Na jó, próbálkozik ugyan, de minden mássalhangzót t-vel mond. Pl: anya, apa: ata. Pápá: tátá, még talán a hintát tudja mondani úgy, hogy ntttta, de tényleg így, hami : ammm, hapci: átttt. Hápi kacsa: átátátát.(ez azt jelenti, hogy háp-háp-háp, gondolom). Hm, most hogy így leírtam, azért tud egy két szót, csak nagyon oda kell figyelni, hogy kihámozzam, hogy mit is akar.

Tejivás:
Nekünk tényleg muszáj a növényi tej: rizstej, kókusztej, kukoricatej, stb. mert tejallergiás. Dirrekt rákérdeztem, hogy ezek ugyanolyan táplálók illetve egészségesek-e, mintha rendes tejet inna. Azt mondta az orvos és a védőnő is, hogy hát persze, főleg a rizstej, hiszen ugye a keletieknek mindennapos a rizs. A fő táplálékuk.

Képzeljétek még mindig alszik Nonó. Este fél tíz óta. De szerencsére azért nála ez mindig így működik. Általában fél nyolc körül szokott ébredni reggel. Most nem egy kicsit még húzza a lóbőrt.

Próbáltam az avatarra feltenni képet, de nem sikerül. Pedig le van kicsinyítve, amekkorára kell. Már fejlődök ezügyben. De csak egy x-et tesz a kép helyére. Tud valaki valami okosságot erre?

Erika

Kép
viera
 
 


Meteor:
Köszi a Paint-os tippet. Nagyon bevált.
Puszi érte!!

Erika

Kép
viera
 
 


Jó reggelt anyákok!!!!

Meteor!!!
Exhez hasonlóan én sem éreztem bántónak, sem kirohanásnak a mondandódat. Én egyébként is jobban szeretem az őszinte egyenes beszédet, nincs kedvem és energiám hámozgatni, kutatgatni a sorok között, ki mit is akar mondani, s mögötte vajon mit gondolhat. Feketén-fehéren,nekem ez jön be.
Látod, gyorsan kiderült, hogy nem szobizmusból, vagy bezzeganyaságból kinlódunk a beszéden, hanem mert egyszreűen tök idegesitő,hogy nem tudjuk mi a francot akarhat a babánk.
Én speckó ilyenkor tehetetlennek, töketlennek érzem magam, és dühit, hogy nem találom ki elsőre mit szeretne, miért ordit a saját vérem.

Egyébként-legfőképp az oxigénhiány, mozgásfejlődéslemaradás miatt- megyünk HRG-re Pöstre októberben(akkorra adtak időőpontot)
Kezdjük ezzel, aztán megnézzük a Gekkót Kecskeméten.
Még egyszer köszi mindenkinek az infókat!!! :P :P

A HRG-s 90 perces komplex felmérésen aztán megvizsgálják az agy beszédért felelős területének fejletségét is, igy teljes lesz a kép.
Személy szerint nagyon örülök, hogy van olyan módszer kis haz
ánkban is, amivel komplexen megnézik az érettségét-szocializáció, hogyan teremt kapcsolatot, hogy reagál hirtelen hang vagy fény ingerre, hogyan akar valamit, hogy fejezi ki magát, érzékszervek, gondolkodás, logika, egynesúly, érzelmek stb.

Hiába voltunk anno 8 hósan neurológusnál, nem győzött meg annyira a szubjektiv 5 perces vizsgálata( nyúlt a csörgő után- ebből szűrte le, hogy semmi baja).Futószalagon mentek a babák, annyira magabiztos, laza volt a doki, ám úgy éreztem :ez koránt sincs arányban az alaposságával. Én otthon jobban figyelem a gyereket,mint Ő a vizsgálat közben. A másik neurós a Bethesdában jó volt nagyon, csináltak egy csomó műszeres, ingerületvezetési vizsgálatot, meg vért vettek célzottan izomenzimekre vagy mire. Na, az tuti volt. De az csak az izmokat nézte, a másik meg az értelmet kellett volna. ez a csörgőrázós doki volt-lehet hogy nagyon jó volt, de engem nem győzött meg, nem vagyok teljesen nyugodt, ezért várom nagyon a 90 perces komplex felmérést.
Ez is jellemző :ingyé 5 perc, 9500 ft-ért 90 perc. Hát most ne kezdjük boncolgatni a haza eü állapotát.

Viera! Örülök, hogy Te is jókat irtál a rizstejről- úgy is mindenki saját meggyőződése szerint táplálja dedét, de jó tudni, hogy az alternativák is jók. Közben én is utánanéztem a rizstejnek, még a rákos betegeket is azzal gyógyitották, táplálták valamikor. Azt gondolom, a bolti dobozos tehéntejnél, -amely nem tudom milyen tápon, antibiotikumon, tömegesen nevelt tehenet látott-táplálóbb és jobban emészthetőbb, hasznosithatóbb a rizstej. Ki is fogom próbáni ezt a kuktás módszert.

Betegség: Benit levittem sulijáratból hazafelé a dokkencshoz, mert annyira rekedt. Megdicsért a hársfa-kakukkfűtea itatásért, a nurofen adagolásért-még további 3 napig kell adni neki. (jajj, olyan jól esett)Rinatiolt irt még. ÉÉÉS azt mondta Beni fogékony a felső légúti betegségekre+ Blani haza is hozza a suliból, de most 4.ére beteg és még soha nem volt lázas, nem kelett neki antibiotikum!!!Azt mondta iszonyú sokat számit az anyatej minden cseppje, mert koncentráltan van benne immunanyag számára. Ja, és képzeljétek nálunk az önkormányzat támogatja a pneumo, vagy streptococcus oltást, Ex, erről irtál? 17 vagy 27 ezer ft lenne, de nekünk, érintetteknek ingyenes! Ezt ugyan nyáron igérték és még mindig várjuk, de jó lenne megkapni.

szopi: Most megint sokat és sokáig szopizott este is. Meg napközben is. Olyan kis okosak, jön egy virus és ösztönösen többet ciciznek. Bámulatosak!!!

Hideg: Hát mivel tegnap reggel tök hideg volt a gyerek lába hazafelé, ma reggel rátettem a babakocsira a téli lábzsákot!!!!Néztek, de ki nem sz.rja le! Még a leheletem is meglátszott olyan hideg volt. Aztán taliztam egy anyukával, szintén téli zsákkal, és odaszóltunk egymásnak, hogy te is feltetted? Nem baj ha ciki-különben sem ciki, hideg van és kész. Szóval du.19 fok lesz, reggel meg téli zsákkal mentünk. Hát ez van. Fő az egészség és a meleg!!!!Ma előveszem az anorákokat is!!!!
Szép napot mindenkinek!

benianya
ákosbenianya
 
 


Rizstej
(Vegan recept)

kategória: összetevő - alapanyagok

Hozzávalók:

1 kg barnarizs
7.5 l víz



Elkészítése:
1 kg rizst kb. 2,5-szeres vízzel felteszünk főni. Amikor a víz tejszerű állagú lesz (kellően sűrű, fehéres-barnás színű), akkor leöntjük a rizsről, és új vizet öntünk a rizsre, majd továbbfőzzük. Mindezt addig ismételjük, míg a rizs „ad tejet”. Egy kiló rizsről 3 óra alatt körülbelül 3-4-szer tudunk vizet cserélni, és összesen körülbelül 1,5-2 liter rizstej nyerhető így.
A végén a rizst szitán átnyomkodhatjuk, és ezzel is nyerhetünk még egy kis sűrű rizstejet.

A megmaradó rizs sokféle célra felhasználható, kiváló alapanyag például pudinghoz!


Jó étvágyat!

benianya
ákosbenianya
 
 


Rizstej eredete:

A bio rizsital vagy köznapi nevén a "rizstej" egy nagyon ősi múlttal rendelkező gabona fogyasztásának új módja. A rizst Krisztus után 500 évvel hozták be keletről Európába. Eredetileg ínyenc ételek sűrítésére használták a nemesek asztalán. Késöbb azonban elkezdték a termesztését a legmegfelelőbb területeken, többek között Lengyelország mocsaras vidékein. Ez a rizs elterjedéséhez vezetett és mindenkinek lehetővé tette, hogy ezt a kiváló minőségű gabonanövényt fogyassza.

Élettani hatásai:

A teljes mag felhasználása és a teljes kiörlés rendkívül fontos, mivel így a növény hypoallergén tulajdonsága mellett az ásványi sók nagy része, valamint a megfelelő táplálkozáshoz szükséges anyagok is megmaradnak.

Felhasználási javaslat:

Hidegen és melegen egyaránt kitünő ízű. Tökéletes reggeli ital. Ajánljuk teához, kávéhoz, müzlihez, turmixhoz vagy akár sütéshez és főzéshez is. Helyettesíti az állati és szójatejet. Fő felhasználási területe gyermekek étkezése, sport tevékenységet végzők és általában mindenki számára, aki egészséges termékeket kíván fogyasztani, hogy megőrizze testi és szellemi frissességét.


Ezeket találtam a googl-ben a rizstejről.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!!

Hát ehhez a rizstejhez van némi hozzáfűzni valóm. Noémi tejallergiás, és mi ugye ezért mindent kipróbáltunk, ami növényi tej.
A rizstejet megissza. De!! Csak azért, mert nem ivott még rendes tejet, nem tudja, hogy milyen a rendes tej íze. Aki ivott már rendes tehéntejet, soha nem fogja meginni a rizstejet. Egyébként a rizstejnek van vaníliás változata is, de az sem finom. Én megkóstoltam, nagyon keserű. Viszont főzni vele jó, nem érezni a főtt ételben az ízét.

Ami legjobban hasonlít a tehéntej ízére a kukoricatej. Noémi ezt is issza, tehát mikor mit (van amikor kókusztejet is). A kukoricatejet is megkóstoltam, az tényleg hasonlít a tehéntej ízére. Én ezekbe egy icipici cukrot szoktam tenni (tudom nem cukrozunk semmit, de hát olyan rossz ízük van...). Reggeli italába pedig akár rizstej, akár kukoricatej, karob port. Ez pedig kakaó helyett van. Mi a kakaóról is le vagyunk tiltva. Teljesen úgy néz ki mint a natur Szerencsi, vagy akármilyen cukrozatlan kakaópor és még ízre is olyan.

Egyébként most vettem éppen növényi tejszínhabot, szerintem ez szójás. Még nem próbáltam ki a lánynak.

Szóval mi ezekre rá vagyunk kényszerítve, de inkább most így küszködünk, minthogy ne nője ki az allergiát. Én legjobban attól tartok, hogy mire közösségbe megy (oviba) nem növi ki. Akkor aztán hordhatom neki az ilyen-olyan tejet, főzött ételt, vagy pedig haza kell hoznom még ebéd előtt. Ezt pedig nem tudom hogy fogom megoldani, mert közben ugye munkahelyem is van, Zorán pedig suliban lesz.
De ez még a jövő zenéje. Remélem addigra már csak emlékek maradnak ezekből a dolgokból.

Erika

Kép
viera
 
 


Benianya!

Milyen a lábzsákotok? Tennél fel fotót? Előre is köszi.

Kata

Kép
wkata
 
 


Kalraka!

Köszi. nem.

Tej: fent leírtátok a véleményem. Kinga nem ihat, de eszik, minden mást a túrót hanyagoljuk, mert gáz. Ha nem lenne gond, adnék most már egy picikét neki. Tejberizst már kapott.

Rizstej: Semmi köze a tejhez sem tápértékben, sem felépítésben sem semmiben. Na most ez nem lehet a tej/táp helyettesítő terméke. Rizsnyák hasmenéskor oké. Szója a legallergénebb cucc. Minek is adnánk gyereknek?

Tali: még meglátjuk. Hol lesz?

Ivás: még korsóból is megy Kingának (mondjuk cumival, vagy csőrösből nem). Na valamit tud hurrá.

Teljes kiőrlés: nem más, mint a magot szőröstül-bőröstül őrlik. A kártevők elleni szerek 95%-a a héjban és az alatta levő felületben van. A bio cuccoknál sosem bizonyítja semmi hogy honnan van, vagy valamiről lemaradtam, ott van a vegyszerkönyv elérhetősége? Ezen azért egy kicsit érdemes törpölni. Személy szerint nem adnék teljes kiőrlésű cuccokat, csak mértékkel. ( bio fogalom egy szorzó, és mint Klarka írta ÜZLET. Ha valakinek szimpi ez az életforma, akkor is merő óvatosságra inteném. Voltam malomban gyakorlaton, Soroksár Fradi malom... hááát, a bio nem több, mint megjelölés)

Rostok: -> teljes kiőrlésű gabonák-> a 0-2 éves korosztálynak nagy az energiaszükséglete, ezért kell a zsír pl. vaj, szénhidrát, tészta, gyümölcsök, de a tévhittel ellentétben nem kell nekik sok rost (lásd a fosósabb gyerekeket, még a gyümivel meg a tejtermékkel is bajlódnak, nem kell nekik egy kis prusz rost meg cellulóz).

Tea: miért kellene a teába cukor? Kinga meg én is megisszuk minden ízesítés nélkül. Citromfű, csipkebogyó, néha kamilla. Ennek talán akkor lesz haszna, ha taknyos lesz, de egyelőre nem az.

tjuca
 
 


Viera!

Csak a tejre allergiás? Ugyanis Kinga sem ihat tejet, de minden más tejterméket fogyaszt (kivéve túró), és teljesen jól elvan, nem kell semmilyen "pótcucc". Sajtot, joghurtot, kefirt viszont kap.

Ja és még egy. Miért kell szokássá válni a reggeli esti tej/tápnak? Ezt csak kérdezem. Mióta kInga nem szopik, nincs táp és társai, néha van tejpép, de az is inkább ragacs kanállal, de nincs is hiánya. A vacsi katonázós, meg a reggeli is. Teljesen jól eljátszik a hadseregével, és iszik rá vizet. Szóval ez az alváshoz kell? Vgay nyugodtak vagytok, hogy elmondhatjátok ledöntött 2,5 decit??? Most tényleg kivi vagyok.

Kinga az IKEA-s 1.0-ás kétfüles pohárból ivott először kb. 2 hónapja önnállóan, azóta bármilyen üvegpohárból iszik.

tjuca
 
 


Juca, nekünk spec. a reggeli tápi nem szokás, egyszerűen az a kajája. Katonázóssal még nem boldogul a négy fogával, vagyis csak mértékkel boldogul, és ez a mérték neki nagyon kevés. :D És ezzel jól is lakik.
Az estije meg folyadék, mert este egyelőre nem issza meg a vizet, vagyis pár kortyot, így meg kap + tápértéket is.

Meg valaki írta, hogy azért kell, hogy még pihizzen egy kicsit a lurkó...szerintem nem heccből adunk tejet vagy tápszert. :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!

Ok, csak fura, hogy nálunk 10,5 hós kora óta senki nem mondta, írta fel stb. Amúgy Kingának is csak 8 foga van, de remekül rág szerencsére. És akkor este nincs is vacsi? Jó meg azt is el tudom képzelni, hogy már fáradt, csak ez nálunk kimaradt. Más nyünnyögés van Andi szavaival élve.

tjuca
 
 


[quote="tjuca"]Viera!

Csak a tejre allergiás? Ugyanis Kinga sem ihat tejet, de minden más tejterméket fogyaszt (kivéve túró), és teljesen jól elvan, nem kell semmilyen "pótcucc". Sajtot, joghurtot, kefirt viszont kap.

Ja és még egy. Miért kell szokássá válni a reggeli esti tej/tápnak? Ezt csak kérdezem. Mióta kInga nem szopik, nincs táp és társai, néha van tejpép, de az is inkább ragacs kanállal, de nincs is hiánya. A vacsi katonázós, meg a reggeli is. Teljesen jól eljátszik a hadseregével, és iszik rá vizet. Szóval ez az alváshoz kell? Vgay nyugodtak vagytok, hogy elmondhatjátok ledöntött 2,5 decit??? Most tényleg kivi vagyok.

Hali!

Tjuca!
Noémi semmiféle tejes cuccot nem ehet. Tehát túrót, tejfölt, tejszínt, és egyébként semmit amibe ilyen tejszármazékok vannak.
Tehát mi tényleg rászorulun a növényi tejre. Ezt azért tartom be ilyen szigorúan, mert szeretném, ha kinőné az allergiát. Ráadásul van mellette egy Tesó, aki vígan eszi a túrórudit, tejszeleteket, bármit és a Noémi kinézi a kezéből. Pedig ő nem kaphat. Ezért veszek neki szójapudingot és hasonló készítményeket. A szójával tényleg óvatosabban kell bánni, de nemhiába vannak szójatápszerek is.

Reggeli:
Először is hozzá van szokva a reggeli tejitalhoz. Ez kb. fél nyolckor van. Utána 9 körül van a katonázás, lekvár, kenőmájas, vaj, párizsi, téliszalámi feltétekkel. És csak odateszem tányérba elé, kis kockákra vágva, megkenve, Ő pedig egyedül megeszegeti. Lecsúszik ilyenkor egy-másfél karéj kenyérke is.

Vacsora:
Ugyancsak katonázás, de ilyenkor már két szelet az adat. (nem én tömöm, Ő követeli ki magának)
Néha szoktunk tejpépet is enni, de Ő nem eheti a sima tejalapú tejpépeket, sem a HA-kat, hanem kizárólag olyat, amit tápszerrel kell keverni. Illetve a növényi tejekkel.
Lefekvés előtt pedig ugyancsak megszokás a tápszer, abból is Neocate gyógytápszer.

Szerintem ezzel a reggeli-esti tejcsizéssel nincs semmi gond, hisz az a baba aki szopizik még, ő is kiköveteli magának a cicit.

Végül:
napközben tényleg keveset iszik (kb. 250 ml a max.), viszont van mindig elég pisis pelusa. Gondolom kiszáradástól így nem kell tartanom.

Mi az étkezést így tudtuk kialakítani és nagyon jó napirendünk lett így. Délután kap gyümölcsöt, ébredés után. Tehát még az is belefér.
Nasi pl. egyáltalán nincs, hisz szinte mindenben van tejszármazék, így azt kihagyjuk. Max. néha bioköles, buláta és pufi.

Erika

Kép
viera
 
 


Tjuca!

Még ez lemaradt, bár fentebb már írtam, hogy azért tartom ennyire szigorúan a diétáját, mert szeretném, ha legalább ovis korára kinőné.
Először nem volt könnyű, de tényleg nagyon jól beleszoktunk.

Volt, hogy próbáltan neki pici túrót adni, kb. annyit, hogy túrórudibeól egy pici karikát levágtam (csoki nélkül), megette és rögtön piros pöttyök a pofin, utána behólyagosodott, hányt, valamint a legrémisztőbb az volt, hogy sokáig öklendezett, szinte fuldokolt. Tehát Neki minimális mennyiség is gondot okoz.

Megjegyzem, ha olyan bébiételt eszik, amiben sovány tejpor, vagy sajt, tejszármazék van, attól semmi baja.
Sőt a péksütiktől sincs: kiflivég, fánk (ebből egy egészet meg tud enni), lekváros bukta.
De ezt is írtam már valamikor fentebb. Azt mondják az okosok, hogy amikor sülnek a péksütik, kicsapódik belőlük a fehérje, ezért nem okoz gondot.
Szóval azért tudunk változatosan étkezni.

Az ebédet pedig tökéletesen meg tudom oldani, mert ha nincs benne tej, akkor azt eszi amit mi, ha pedig van, pl. habarni kell, vagy ilyesmi, akkor növényi tejjel csinálom és kész.

Kicsit részletesen írtam, de úgy éreztem az írásodból, hogy kicsit furcsálod a mi étrendünket, de sajnos muszáj ezt tartanunk. És Noémi 12 kg egészséges leányzó, tehát én egyáltalán nem aggódok.

Erika

Kép
viera
 
 


Ja, és egyébként tojás ügyben is így állunk. Max. egy héten egyszer egy tojássárgája, de inkább fél.

Erika

Kép
viera
 
 


Igen, Viera! Úgy ahogy irod, iszonyú szar a rizstej. Te még nem voltál topiclakó, mikor egyszer irtam, hogy Blanka beteg volt, és ilyenkor a mi dokink azonnal letilt minden állati fehérjét, se tejtermék, se hús, mert nagyon megterheli a beteg szervezetet, elveszi a gyógyulási energiát az állati fehérje megemésztése, feldolgozása. Ha náthás, torokgyuszija van, esetleg lázas csak zöldséges tésztát, kenyeret, rizst, krumplit ilyesmit,csokit ehet. Ez sokaknak bevált akik ahhoz a dokihoz járnak-gyorsabban rendbe jöttek a diétázó csemeték.. Na, és mivel Blanka nagy tejes(mint irtam házi tehéntejet ivott 2 éves korától) így vettem neki a bioboltban rizstejet.
Háát úgy köpte, mit köpte prüszkölte ki, mint annak a rendje! :roll: :roll: Megkóstoltam és valóban nagyon rossz, mint azt fent irtam is. Viszont Beni megkóstolta és megitta MIND!!!
Izlett neki nagyon. Nekem nagyon hajazott az ize a fagyasztott anyatej hányás izére.Bocs.

Nem vagyok kémikus, meg élelmiszerszakértő, de úgy tudom, sok helyütt azt olvastam a rizs nagyon jó tápanyag. Mindenütt hazudnának?Valahogy nekem természetesebb, mit a művileg előállitott tápi, vagy dobozos bolti tej.

Bizom benne, hogy kinövi a kiscsajszid az allergiát és nem kell sokáig küzdened az alternativákkal.
Ügyes vagy, hogy így kialakitottad a rendet, a lányod meg a fiad meg csúcs, hogy megértik egyik ehet másik nem.
Nálunk Blani tudatosan nem eszik Beni előtt túró rudit, viszont mindig kér Beni banános túrójából, sőt ő eszi meg, mert Beni mostanában nem eszi a túrót sem, a joghurtot sem. Marad neki a sajt, abból 20 dekát termel be, imádja.

Wkata, a Bergon babakocsi téli védőjére gondoltam, amit fel lehet cipzározni, holnap tudom csak lefotózni. Teljesen lemegy a babakocsi alá, és hőszigetel nyakig. Kipróbáltam tényleg nem volt hideg a lába, bár ilyet még csak fekvő csecsemőknél láttam használni, de Beni nagyon élvezte, hogy fogta a peremét.

Az esti tápihoz nem tudok hozzászólni, aki cicizik még szerintem már az sem fogyaszt tápanyagban mennyiséget belőle, csak a nyunyu miatt van. Azt meg talán tápi nélkül is meg lehet csinálni. Nálunk: Vacsi katonás, vagy pehely aztán víz, fürcsi, víz, cici víz, nyunyu, ének ,alvás. (napközben, főleg ősszel kúra szerűen gyógytea, csipkebogyó, hársfa, betegségnél kakukkfű,kamilla natúr. Imádjuk.

Én azt nem értem, hogy a dokik többsége miért írja fel a 6-8-10 hónál tovább szopizó és akkor abbahagyó babáknak a tápit. Ezen babák többsége már eszik főzit, kenyeret, sajtot stb-mi kell annál több tápanyag? A ciciben sincs már több szerintem. Ha most elválasztódna nem adnék tápit. 10 hósan sem adtam volna. Minek? Ráadásul a legtöbb baba akkor már iszik pohárból, minek szoktassuk rá akkor a cumisüvegre? Mivel érvelt a doki?

Bioval kapcsolatban az igazság tényleg odaát van. Ugyanakkor elhiszem, hogy a bolti tejnél jobb a házi tej, hogy a biotej, -melyet legeltetett tehenekből nyernek, nem kapnak génkezelt tápot, anitibiotikumokat, és nem fél méteren élik le az életüket, hanem látnak legelőt, mezőt, felhőt, éri őket a nap és kicsit boldogok tehén valójukban- jobb, mint a vizezett dobozos.

A bio egy fokkal talán azért mégis jobb, mint a permetszagú paradicsom, saláta. Régen nagyanyáink is biot termeltek, csak nem csináltak belőle üzletet. A tanyasi csirkének még az ize is más, mint a nagyüzeminek.

Teljes kiörlésű infó döbbenetes, elgondolkodtatóóóó!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Viera!

Értem. Ti azért sajna különlegesek vagytok. :-( Azért a szójával óvatosan, de ezt tudod. Sajnálom a kislányod, de ha kinövi, majd ehet, amennyit csak szeretne.

tjuca
 
 


Juca, a helyedben megkérdezném a dokinőt, hogy nektek miért nem írja fel a tápit? Én erre vagyok kivi.
Nekünk egyébként azt mondták, hogy 2 éves korig felírják, mert nem esznek akkora mennyiségeket semmiből se, az pedig tele van vitaminnal. Igen, mesterséges. De a készen kapott kaják is azok.
Szóval mi ezért, mert bízunk a gyermekorvosunkban, aki 5 gyermek anyukája. És igen, a saját megnyugtatásunk miatt is. És mert amellett még vígan vacsizik és reggelizik is szépen. :-) Ennyi.
Vendég
 


Andi!

Megint el kell keserítselek, a holstenfrízeket nem legeltetik, csak a húshasznúakat. És bizony a házi tehén is ugyanazt kapja, csak a tejéről nem szedik le a szírt tejszínnek, tejfölnek stb. De most ebbe nem mennék bele. Aki be tud szerezni kerti cuccokat, annak jó, aki nem, annak kevésbé. De pl. én bio cuccokat nem veszek, mert ezt-azt láttam a gyakorlataimon sajnos.

Ja és már írtam, a tehenek tartási körülményei nagyon eltérőek, de azért ne valami iszonyatot képzeljetek el. :lol: És mint írtam a tejben nincs tartósító, és adalékanyag, annál egyszerű oknál fogva, hogy a pasztörözés elegendő, a többi drága. Amitől szegény, az a zsír. :-) Ugye abból lesz a vaj, tejföl, tejszín, joghurt és kefir... Ja és a házi tehen is kap antibiotikumot, ha kell, nem kell álmodozni ellenkezőkről. És ugye a fejésnél várnak, de az istállótrágyába benne lesz... ami ugye megy a földre, a kiskertekbe is...

Na nem okoskodom, ezt mindenki maga dönti el.

tjuca
 
 


Bocsánat, még egy dolog a tejivási mizériához: nálunk szereti a gyerkőc. Megissza a vizet is, az édesítetlen gyümölcs- vagy gyógyteát is, a vizezett gyümölcslevet is, de a legeslegjobban a tejnél (korábban tápszernél) hümmög, és egyszerűen hézagmentesen rácsatlakozik a csőröspohárra és issza, amíg van. Aztán kér még. Apja egy fél évig gyak. kakaón élt, igaz ő akkor 8 éves volt kb. Mai napig imádja a kakaót és a tejet, tejeskávét, stb. Szerintem ez is egyéni ízlés kérdése is.

Most megyek kicsit lihegni, mert ma először lefárasztott anyám, aztán meg az építésvezetőnk, aztán meg a gyerekem. Előbbiek most már nincsenek itt, a gyermek pedig álomország felé tart (remélhetően). Éljen a a bambulós pihenés!!!! :oops:

Jó éjt!

Kata

Kép
wkata
 
 


huh...
Juca, őszintén szólva ezt a kicsit sértett felhangú hozzászólásodat nem igazán értettem.
Mint látható a különböző hozzászólásokból mindenki a saját meggyőződése szerinti legjobb ételeket próbálja meg adni a gyermekének, és nem azért etetünk, hogy elmondhassuk mit eszik. A tápszert a vitaminok miatt ajánlák, nekünk azt mondta a dokinő, az is jó, ha tejpépet eszik.
A tej ivászata, mint minden más élelmiszer fogyásztása függ attól, hogy a szülő milyen beállítottságú, mit ad a gyereknek, és függ a gyerek saját izlésvilágától. E kettőből tevődik össze. Olyan családok, ahol a felnőtt alig iszik tejet, valószínüleg nem tartják fontosnak a tej adását, és olyan helyen, ahol a nagyok maguk is gyakran fogyasztják, szívesebben adják a babának is. Mi tejesek vagyunk, ezért örülünk, hogy ő is szereti. Ezzel szemben én elvagyok hetekig is kenyérféle neélkül, épp ezért tőlem kevés kenyeret kap, szemben másokkal, ahol minden étkezéshez adnak kenyeret is.
Hogy nekünk miért kell tej/tápszer?
Reggel azért, mert ezt még az ágyban megissza, így már jut energia a kis szervezetébe (igen, a házi tejben is van épp elég energia), így már bármi is adódik (el kell rohanni otthonról, vagy épp szokásához híven nem hajlandó reggelizni), már nem éhgyororra van. Nálunk gyerekkorunkban a reggelin mindig nagy volt a hangsúly (volt hogy épp töltöttkáposztát ettünk a máshol szokásos szendvics helyett), így még ha nem is ettük meg az ebédet a suliban, azért nem voltunk egész nap étlen. Szóval egyrészt szeretném, ha megszokná, ébredés után azonnal egyen valamit, másrészt szeretném ha a tej ivászatához is hozzászokna, mert szerintem igenis fontos táplálék. Jó az, ha nagyobb gyerek is a víz vagy tea helyett iszik tartalmasabbat is. (És azért van benne sok értékes anyag is)
Este meg ő döntött úgy hogy kell neki a víznél tartalmasabb dolog is. Amíg anyatejeztünk a tejivászatba aludt bele. Amikor már leállóban voltunk, akkor a vízivászattal éppúgy elaludt, DE éjjel mindig felébredt és addig nem tudott visszaaludni, amíg anyatejet/tápszert/tejet nem kapott. Egyszerűen hiányzott a pocakjából, hiába vacsizott be rendesen. Szóval vissza kellett térnünk az elalvós tejhez.
Délben meg sokszor van hogy már fél 12-kor kidől, és ha ő alszik, akkor nem ritka, hogy 3 órát aludjon. (Őszintén akkor szoktunk csodálkozni, ha csak 1,5-et) Mivel borzasztóan rossz evő, álmosan még annyira se lehet megetetni, mint egyébként. 11-kor, vagy előbb meg azért mégsem ebédelhetünk. Az ébredés viszont messze van. Szóval ilyenkor sem árt, ha a víznél valami tartalmasabbat vesz magához, hiszen neki az elalvás elötti cumizás kell.
Hát én ezért.
Amikor abbamaradt az anyatej, nagy bajban voltunk, mert az új ízeket (tej, tápszer) nem akarta elfogadni. Kísérletezgettünk, majd végre viszonylag hozzászokott a tápszerhez, majd a tejhez is. Most van mindkettő, mert bár nem szívesen, de néha tápit is adok. A vitaminok miatt, meg ha egy nap már sok tejet ivott akkor azért, hogy ne terheljem túl. A tejpépet már rég nem eszi meg, túl iztelen neki.


Bio cuccok: igen, azok sem 100%-osak, de manapság már minden mű, mindenben van méreg. Úgy gondolom, nem mindig éri meg a biot venni, de mindenki megpróbálja a lehetőségekhez képest legegészségesebb ételt választani. A kevés méreg is nyereség a sokhoz képest.

Benianya: Érdekes ez, amit a beteg-diétáról írsz. Azt mondják, ajánljunk fel a gyereknek többféle élelmiszert és ők ösztönösen jó arányban fogják elfogyasztani a megfelelő tápanyagokat. Szóval mi épp most kecmergünk kifelé egy csúnya megfázásból. Márk az első napon csak tejet (tápszert sem) fogadott el, másodikon evett egy kis húst a tejhez, kiflivégből nagyon picit, és a harmadik napon kezdett közeledni a normális táplálkozáshoz. Szóval neki pont a zöldségeket, gyümölcsöket nem kívánta a szervezete. Érdekes :)

A reggelizéshez még bővebben: Szóval nálunk tényleg az volt a módi, hogy akár főtt ételt is ettünk reggel. Így persze soha nem kellett uzsonna, az első időszakban még kaptunk, de a kukában landolt. Ha reggel eszel, akor a nap további része könnyebben megy, és nem esel össze ebédre. Látjátok, Blani se tud enni reggel, és problémás, ha az uzsit nem tudja valamiért megenni. Ehhez azért hozzá kell tenni, hogy most már én se tudok ilyen nagy reggelit enni (igaz, amikor dolgozom, 5.45-kor kelek), de egy kis műzlit gyorsan lenyomok, és már nincs gond. Amúgy van erre egy érdekes történet: Németórán tanuljuk az ételeket. Felszólítottak, mondjam el a reggelimet. Én meg álltam ott bambán, hogy nem tudom elmondani. A tanár azt hitte, nem tanultam meg az anyagot, nem tudom a sonkát, tojást, kenyeret, stb. Nézett nagyot amikor azt válaszoltam neki, nem tudom a töltöttkáposztát németül. Azt hitte hülyéskedem :D

Még valami: a rizstej is biztosan nagyon jól használható, és biztos vagyok benne, hogy értékes tápanyagokban. A lényeg, hogy ne tejként kezeljük, hanem mint valamiféle önálló ételféleséget, és akkor a helyén van. A szójával nekem alapvetően vannak gondjaim. (elviek)Természetesen aki kényszerből teszi, az mindig más tészta. viera, a növényi alapú tejszínhabban én már találkoztam véletlenül. Nem szabad állni hagyni, mert összeesik, és gusztustalan lesz. "kakaóba", kávéba nyomva meg azonnal elolvad és olyan olajszerű izé úszkál az ital tetején. Szóval itt nem igazán használható.

Wkata, pihenj nagyot!

Andi

amandi
 
 


kicsit sokat írtam. bocsi :)

amandi
 
 


[b]Jó estét![/b]
Fúú, a lány most aludt be, de kb. egy órás üvöltés után. Szokatlan, mert leteszem a kiságyba kb. 9 órakor és egy hang nélkül alszik. Na, most orrot szívtunk már, adtam Nurofent, hátha a foga, dajkálam, ringattam, nyugtattam, de csak eltolt, úgyhogy visszatettem a kiságyba.(gonosz vagyok?) Sírt még kb. 10 percet, és most végzett.
Remélem nem kezdi újra.

Mindeninek: Volt itt téma még tavaly valamikor az oscillococcinum. A férjem szedte ősszel és télen, tényleg bevált és nem is volt beteg. Ti is írtátok akkoriban, hogy a babóknak lehet adni.
Ti adjátok most? Hogy kell nekik adagolni? Mivel ez homeós bogyó, és ugye a nyálkahártyán keresztül szívódik fel, előtte és utána nem lehet enni, inni. Ezt is betartottátok?
Kérlek ebben segítsetek!

Képzeljétek Zoránt fogorvoshoz kellett vinni. Az összes tejfoga megvan még, de mögötte kinőttek a maradandó fogak. Kettő db, azon a helyen, ahol a babáknak a két első alsó foga jön ki. Ki kellett húzni neki, mármint a tejfogat, mert annyira erős volt a gyökere, hogy a maradandó fogacska nem bírta kinyomni. Kapott szurit, és hősiesen viselte. Mármint sírt ám, de utána meglepődött, hogy ez nem is fájt egyáltalán. Igazából akkor kezdett sírni, amikor meglátta az injekciót. Már az sem fájt neki, amikor beszúrta a tűt, csak a látvány gondolom...
Szerencsém van, mert apánk vitte. Egyébként is ilyen helyekre ő viszi mindig, mert mindig van valami orvoshoz menős dolog. Legalább négyszer fagyasztottak le neki futószemölcsöt, de hogy lekopogjam, kb. három hónapja nem nőtt neki vissza.

Szóval visszatérve a fogacskájára, most ott pihen a párnája alatt és várja, hogy elvigye a fogtündér és reggelre kicserélje egy kis apróságra.

Képzeljétek!
Tegnap volt az oviban közlekedési vetélkedő. Kerékpárt kellett vinni. Busszal mentek ki a gyerekek kerékpárostól egy olyan parkba, ami direkt erre van kialakítva, az a neve, hogy KRESZ-park. Na, én kivittem autóval a bicajt, hogy lehetőleg a buszon a 30 másik bicaj között ne törjön már össze. Ez lényegtelen. Hanem: látom, hogy amikor szállnak le a buszról a gyerekek, csak Zoránon nem volt mellény. Én úgy engedtem el reggel, hogy melegítő, alatta póló, trikó és őszi mellény. 11 fok volt itt nálunk Cegléden, erre az óvónénik megengedték neki, hogy ne vegye fel a mellényt, mert ő nem akarta. :evil: Majdnem elszédültem. Pont arra jött apuka is, meglátta, elcsípte az óvónénit és jól megmondta neki. Még azt is mondta neki, hogy akkor vegye le az óvónéni is a kabátot, minek van rajta, ha ilyen jó idő van. Hát elég haragos volt és nem is fogta vissza magát. Amúgy is ilyen hirtelen haragú, a Zoránért meg mindent. (A Noncsiért is)

Ma kezdhettem azzal, hogy bocsánatot kértem az óvónénitől, de csak a hangnem miatt, mert szerintem teljesen igazunk volt. Egy 6 éves gyerek ne mondja már meg, hogy majd ő nem öltözik fel rendesen, az óvónéni is kinézett az ablakon, látta, hogy süt a nap és megnyugodott. De hát 11 fok volt!!! Akkor is tegye be a buszba a gyerek mellényét és ha majd fázik, akkor legalább van mit ráadni.
Na mondjuk én mintha megéreztem volna, mert amikor kivittem a biciklit, elvittem a kabátját, hátha még fázna.
Szerintetek igazunk volt, hogy szóltunk az óvónéninek, vagy ezt is hagyjuk, mint nagyon sok mást az elmúlt három évben.

Bocsi, ha valakire nem reagálok, de még nagyon új vagyok és szoknom kell a dolgokat. :oops:

Erika

Kép
viera
 
 


Hali.

Bénianyu, kimaradt az előzőből, hogy igen, arra az oltásra gondolok, amiről írtál! Legalábbis azt hiszem. :)
Enyim doki sosem mondta, hogy a beteg gyereket diétáztassam. Na azt hiszem, lenne is nagy sírás-rívás, ha még a tápit se adnám neki oda (ugye az is tehéntej-származék).
Hát szerintem a tápszer felírása nem doki, hanem gyerekfüggő. A bnőm kislánya féléves koráig szopizott, és most igenis tápszerfüggő. És már szopis időben is evett gyümit-főzit, stb. De van, aki nem igényli, nem ízlik neki, stb. Na annak a babának akár egy egész tehenet is fel lehetne írni, tojna rá magasból. :D Egyébként meg attól, hogy felírják, nem kötelező kiváltani...

Juca, Peti sem felírt tápszert iszik egy ideje. Ill. egyéves kora előtt még felírta a dokinéni azt a fajtát, amit még lehetett, mert úgy olcsóbb volt, azóta "boltit" kap. De ha nincs valakinek rá szüksége, ne vegyen, ennyi. Nálunk a kezdetek óta tápi van ugyebár, és nem tudom azt megtenni, hogy elveszem tőle, mert még igényli. Vacsi az van, bolti, üveges, pépes kajcsi, ebből egy üveggel és még a 1,5 dl tápi (amiből tegnap és ma este is csak 50 ml ivott meg). Na meg írtam, hogy Peti a tápin kívül szinte semmi más folyékonyat nem visz be a szervezetébe... :o
Egyébként a 8 fog pont a négy duplája...Petinek még ennyi igazija van, a +2 még csak rece. Azt hiszem, már írtam, hogy nálunk a fogak kinövése lesz a vízválasztó, ebben biztos vagyok.

Viera, huh, 12 kiló a lányod, ejha! Akkor biztosan nincs gondja az evéssel még így, a diéta mellett sem.
Hát megelőzés gyanánt az Oscillococcinumot úgy kell adagolni, hogy heti egy adagot adsz a gyereknek. Nekem spec. az evés-ivásos részt sosem sikerül betartani, mert az egyik mindig közbecsúszik... :o Mondjuk Peti épp beteg...
Hát én leshetném, hogy a férjem vigye dokihoz a gyereket, neki még ahhoz is könyörögni kellett, hogy tanácsadásra kísérjen el. Egyébként itthon is minden az én feladatom: orrszívás, gyógyszeradás, stb.
Mellényügyben teljesen egyetértek...azért egy óvónőnek tudnia kéne, hogy nem a gyerek mondja meg, hogy ő mit akar, neki kell elmondania, hogy mi is KELL tenni...szerintem.

Kimike, melyik tápit írják fel kétéves korig?????

Amandi, hát nem tudom, a TG tejszínhab is növényi, de ilyen gondom, amikről írtál, még nem volt...mondjuk lehet azért (is), mert a férjem tejszínhabadagja kapásból egy fél kávéspohárnyi. :)

Na megyek, megpróbálok elaludni, totál be van dugulva az orrom...Peti már alszik. Ja, a változatosság kedvéért ma az uzsija után hányt, anyukám szerint olyan lesz mint én és a tesóm, ha a kelleténél több váladék gyűlik össze a kis gyomrában, kiadja. Köptetőt nem is adok neki, mert azzal csak krákog-krákog, akkor meg azért hány...ördögi kör.

Jó éjt.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

látom a tej téma még mindig tart! Éppen ma mondtam a férjemnek, hogy havi szinten 20-25 liter tejet elfogyasztunk. Csak nézett, hogy mennyit iszunk, de felvilágosítottam, hogy ebből 6-8- liter a kajába megy el. (palacsinta, tejbegríz, élesztő felfutatás stb.)

Ex!
Nálunk féléves kor után már nem írják fel a tápit. Nagyon rugalmatlan a dokink! Éppen nemrég tudtam meg, hogy nem csak Navisin orrcsepp van, hanem receptre felírható, olcsóbb is!

Viera!
Bocs, hogy nem reagáltam a csülökre, de még nem csináltam! :oops:

Képzeljétek, ma Peti szépen megebédelt a konyhai asztalnál. amikor is apukája hazajött és el kezdett ő is enni. háát, az én kis fiam két kézzel úgy szetde az apja tányérjából a kaját, mintha addig éheztettem volna:
Kép [img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1190410671.3821.jpg[/img] http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 7.3077.jpg[/img] Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Jó reggelt! /Vagy hajnalt?

Én már kint vagyok a konyhában és főzőcskézek. Na jó, és netezek. :lol:
Fél tízre készen kell lennem mindennel, mert a Zoránt szoktam vinni 10-re egy első osztályos tanítónénihez, aki foglalkozást tart neki. Íráselőkészítő, vágnak, ragasztanak, rajzolnak, ilyesmi. Ő egyedül van a tanítónéninél, így tényleg tud Vele foglalkozni.
Itthon is szoktunk feladatlapokat oldani, de utál színezni és rajzolni, azokat átlapozza. Itt meg amit mond a tanítónéni, azt kell csinálni. Amúgy imád járni.
Az ovin belül is van egy héten kétszer ilyen fejlesztő foglalkozás. Én szeretem, mert a Zoránnak nem az eszével van a baj, hanem a fenekével. Mármint, hogy nem tud ülni rajta. :lol:
Kis izgága, zizegős, mozgolódós. Így hátha tanul egy kis fegyelmet és figyelmet.
Plusz még hétfőtől járunk iskolaelőkészítőre egy suliba, ez délután ötkor lesz.

Délelőtt meg a Noémit beírattam zenebölcsibe. Ez nem azt jelenti, hogy otthagyom, hanem 3/4 óra a foglalkozás, a szülők is ottmaradnak, a csemeték pedig énekelnek, zenét hallgatnak, hangszereket próbálgatnak. Az ilyen picurkák pedig gondolom még csak "kolbászolnak", ha nem köti le őket a dolog, de a zenét szereti a Noémi, úgyhogy bízom benne, hogy jól sül el a dolog és tudunk járni a jövőben.

Prenata!Semmi gond, a csülök a hűtőben, most már meg kell, hogy süssem. Tehát nincs mese. Először majd megabálom egy picit, aztán zutty a sütőbe. Majd csak kisül belőle valami. :lol:
Még párolt káposztát gondoltam hozzá, de azt sem csináltam még soha életemben. Tehát jól nekiindulok. Ráadásul vendégeknek szántam. :oops:

Na, majd jöttök, ha felébredeztek és mindenki elvégzi a dolgát.

Pusza.

Erika

Kép
viera
 
 


Hali!
Ebéd kész, család még alszik.
De jóóóóóóóóóó!!!
Azt hittem a Noémi felébred és "bezavar", de szunyál.

Gabella!Tőled már amúgy is kérdezni akartam, hogy hogyan tudsz minden nap olyan gyorsan ebédet varázsolni féltizenegy körül még írogatsz ide, utána látsz hozzá a főzéshez. Mármint ahogy én láttam itt. Hogy csinálod? Megtaníthatnál rá. :D

Csáó!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok Lányok!



Amint ígértem, itt a fotó. A fenti képen szinte fejjel lefelé van, azt hiszem ott nem kell sokat magyaráznom, látszik szépen mindene, az alsón pedig nekünk háttal fekszik a jobb oldalán, ebből következőleg jobb oldalt van a feje háttal, tőle balra meg a háta és alul-felül a két könyöke!


Plusz tegnap vettünk Andrisnak egy új sportbabakocsit, aminél az volt a szempont, hogy most ne kelljen sok pénzt kiadni, csak tologatni lehessen valami olyan eszközben, ami befér a kocsiba. Ez esernyőre csukható, van kis bevásárlóhálója és teteje is. Csak a mienk nem ilyen "szép" narancssárga, hanem zöld.
Na, megpróbáltam a képet betenni, de nem sikerült, ezért bemásoltam az oldal címét. Ha egy picit lejjebb tekertek lesz ott egy 6500-as, narancssárga. Az az.

Én most lehet, hogy nem mindig tudok írni, mert sok a dolgom, meg lehet, hogy nem lesz internetünk.

Ha tudok, jövök.

Klarka

http://www.babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=babakocsi 1190442303.0008.pdf

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Wkata!"Misi hézegmentesen rácsatlakozik a csőrös pohárra"- nagyooon jóó. Jó pihenést!!!!!



Kimike! A semmiből sem eszik akkora mennyiégetmint a tápiból is jóó, logikus.

Amandi,vitaminok, tejpép, ez is logikus.

Kíváncsi voltam a dokik érveire.
Csak tudnám az anyatejben hogy lesz annyi vitamin, mint a tejpépekben, tápiban?

Biztos vannak különbségek, ugyanakkor minden topiclakó baba normálisan fejlődik-következésképpen mindenki jól eszik, akár cicizik, akár tápizik.
Mindenki másképp csinálja, -ez már régi sláger, és a másképp nem jelent rosszat, minden más is lehet jóó.

Amandi: náthás-diéta bevett szokás a mi dokinknál, az én férjem pl. nem is értett vele egyet, mert hogy nagyanyáink húslevessel gyógyitottak-mondta. Mi kipróbáltuk, és hogy ettől-e, de az oda járó babák hamarabb kikecmeregnek a lázas, meghűléses állapotokból. Deee, ez csak Blanka 3 éves kora óta van, és pont azóta imádja a zöldséges spagettit, pizzát. Hát,így aztán pl. fogalmam sincs Beninél bejönne-e, ő most hogy beteg, szinte egész nap bontogat ki a melltartóból-ösztön.Én meg vedelem a gyógyteát, meg eszem a vitamint, hogy vitamindúsabb legyen a tej, átmenjen a kakukkfú, stb.

Ex, jobbulást, gyógymanók mennek!!!! :lol: :lol: :P

Prenata! Felháboritóü a dokid!!!Épp, hogy fel kellene ajánlania az olcsóbb orrcseppet, azaz fel kellene irnia a gyógyszertárit!!!!!Nekünk szokott kanalas köptetőt is irni, bár látom a kis ajándékokon, hogy a gyógyszercégek járogatnak sűrűn arra, rinatiol szirup antibiotikumok stb!!!!

Peti éééédes!!!!! :lol: :lol: Persze, hogy éheztetted!!Tudom én, az én fiam is kizabálja mindenki tányérjából a kajcit és már nem gyűzöm mondani, hogy most termelt be 400 főzit. Nem adunk enni ezeknek a gyerkőknek-szörnyűűűűű :lol: :lol: :lol:


Viera! Nagyon jól csinálod Zoránnal!!!Arra majd figyelj, hogy csak akkor menjen,ha élvezi,nehogy suli előtt megutálja az iskolásdit!!!!


Tücsökzenén mi is pont most voltunk a kicsivel, csak nekünk szülős!!!Nagyon élvezte. Nálunk 700 ft fé óra- drága-nálatok?

szép hétvégét mindenkinek!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Amandi!

Elolvastam még vagy háromszor nem találtam sértőnek, és nem volt sértődött. Elütések, meg hülye fogalmazás volt.

No hari, csak mikor látom, hogy másnál a "fekete" kenyerek mennek mindig, akkor beugrik, hogy ő honnan is tudhatná, hogy pontosan azokat a részeit fogyasztja a magoknak, ami elvileg bio/biztonságos, de gyakorlatilag a legtöbb vegyszert tartalmazza.

Mindegy. Nekem ez vesszőparipám, hiába félig agráros vagyok. Pont a múltkor beszéltünk a nyanyával (helyi őstermelő), hogy náluk azért nincs bio cucc, mert olyanok az előírások, amit fizikailag nem tudnak betartani (a körzetükben sem használhatnak vegyszert), és ahhoz nincs gyomra, hogy megvegye a hatóságot kilóra. Ritka madár. :-(

És azért írtam, ha egy mód van rá el kell kerülni a szóját, mert az európaiak számára rendszeridegen. Egy picit-> a szója emészthetetlen az állatoknak is. De egy csomó tápban benne van, mert nagy növényi fehérjeforrás. Ezt úgy küszöbölik ki, hogy génkezelték, van benne egy biz. inhibitor, amitől már jobban emészthetővé válik az állatok és emberek számára is. Ettől függetlenül én személy szerint nagyon keveset alkalmaznám egy gyerek étrendjében.

A tej téma meg megint olyan, hogy ahány ház annyi szokás. Megoszlanak a vélemények pl. a felnőttek tejfogyasztásával kapcsolatban, pont az egyetemen vizsgálták, hogy milyen hatással van a tej fogyasztása a klimax körüli osteoporosisra. Van pro és kontra dögivel. Én csak azt szerettem volna tudni, hogy annak a "rituálénak", van-e jelentősége, hogy reggel vagy este iszik a gyerek tejet/tápot, és mint írtad is igen, mert reggel energia gyorsan, este meg nyugtató, és elalvási dolog, úgy is, mint anno a szopi volt.

Tényleg nem szántam sértőnek az írást, bocs, hogy olyan lett.

tjuca
 
 


Sziasztok.

Képzeljétek, némi nyügizés után Peti kivételesen ringatás nélkül aludt el az ebédje után. Igaz, már elmúlt két óra, mire álomra hajotta a fejét, lassan fel is kel.

Reni, Peti is ilyen, hiába evett, ha valaki a lakásban enni merészel, megy kunyerálni, és pontosan úgy csinál, mint a te fiad... :)
A képek szuperek.
Ja, na akkor képzeld el, hogy Kimikéék dokija kétéves korig ír tápszert...érdekes. De szerintem ez tápszerfüggő!
Hát én még nem találtam olyat, ami olcsó gyógyszertári orrcsepp...milyen az, mi a neve? Nekünk is Nasivin van itthon, de a mi dokink azt javasolta, hogy azt max. 3X használjuk egy nap, orrszívás után, tehát nem fogy olyan gyorsan.

Viera, jézus, ilyen korán kelni??? Meg is őrülnék...
Hm, és úgy látod, hogy jó ez a felkészítés Zoránnak? Nekem ezek nagyon furcsák, mert az öcsém idejében sem voltak ezek módik, a gyerekek leginkább az iskolában próbálták megtanulni az egy helyben ülést. Mellesleg szerintem a leendő osztálytársai nagyobb része lesz izgága az első osztályban, mint amelyik nem, mert manapság már ritka az olyan ovi, ahol vannak KÖTELEZŐ foglalkozások.
Erről jut eszembe: Szegeden nagyon sok óvi van, ahol ki tudják elégíteni a speciális étrendű gyerekek igényeit, nem hiszem, hogy ez fog nektek gondot okozni, ha Noémi mégse növi ki addigra az allergiáját.
Enyim gyerek is szereti a zenét: a diszkózenét. Amire tudja rázni a popóját, a klasszikusért sosem rajongott. Zajongani meg itthon is tud, van egy rakat fémtálja, abba beletesz ezt-azt, és rázza. :D

Klarka, amit most Peti használ, az kinézetre ugyanilyen, csak kék alapon macimintás. Én használtan vettem 5 ezerért, kaptam hozzá egy esővédőt, hálónk meg volt az előző sportjárgányról. Én szeretem ezeket, mert könnyen fel lehet emelni. :o

Ákosbénianyu, hidd el, az anyatejben nincs annyi vitamin, mint a tápszerben. Vagyis ha van is, az csak abból lehet, ha TE beviszed a szervezetedbe, és ha neked többleted van adott ásványi anyagból és vitaminból, az átmegy az anyatejbe. Szerintem ez hasonlóan működhet, mint a terhesség alatti vitaminforrás: azt se a baba miatt célszerű szedni, hanem azért, mert a baba mindig elveszi, ami neki kell, és az anyukának lehet szüksége pluszra. Na ezt jól leírtam, de remélem érthető. Közben látom, hogy pontosan emiatt több vitamint eszel és iszod a gyógyteát, szuper!
Köszi a gyógymanókat, még nem értek ide. :)
Egyébként egyetértek, amíg a gyerekeink szerintünk (és nem feltétlen a házidoki szerint - nem hízik eleget, nem nyúlt, stb.) jól fejlődnek, vidámak, addig nem lehet nagy gond.

Juca, sebaj, tudjuk, hogy nem akarsz rosszat. :) Kicsi lányodnak boldog hófordulót, ha már épp a vonalzóra terelődött a szemem, míg írok.

További szép napot nektek.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?