Új privát üzeneted érkezett!

Gabi!

Bocs, de tegnap már nem ültem gép el!
Háát, a levele tisztára olyan mint a birsalmának, de a gyümölcs határozottan körte!
Kár, hogy nem laktok közelebb. Nekünk van fánk és mindenféle gyógynövényünk a kertben, direkt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Benianyu,(
félreértések elkerülése végett, én most még csak az éjszakai szopiról akarok leállni. Az esti és reggeli még marad, de azért az is hozzátartozik, hogy a szoptatás akkor jó és hasznos, ha mindkét fél: az anya és a gyerek is akarja, élvezi.
így mindenki saját maga kell, hogy eldöntse, hogy meddig akar szoptatni és nekem pölö furi már ha egy két-három éves napközben is cicizik, tépi az anyja ruháját, így biztos, hogy én ezt nem fogom csinálni. Nálunk az esti és reggeli komfort szopi fog megmaradni addig amig Panni igényli.

Süsü meg úgy emlékszem a vadkörtét szerette. (vagy a kettő ugyanaz?)

meteor
 
 


Sziasztok!

Nagyon jókat írtatok! :lol:
Birskörte almának, nem nemnormális! :lol: De még a Bálint Antóniás sztori is bennem van. :D

Meteor: köszi az infot a pöttyös popóra.

Reni: nagyon jól teszed, hogy mész tanulni. Minden lehetőséget ki kell használni. Jó fej az igazgató! Oroszból nyelvvizsga! Hűh, én abból már nem sok mindenre emlékszem, pedig tanultam egy ideig. :oops:

Ex: örülök, hogy az altatással kapcsolatos dolgokat leírtad. Kornél pont ugyanígy működik. Napközben altatom, este köztünk alszik el, aztán megy a helyére. Nem parázok miatta, ha nagyobb lesz, megoldódik. Majd lesz egyszer foga is! :lol:

Hónapok óta most először fordult elő, hogy a délelőtti séta közben elaludt a babakocsiban, miután éjjel aludt 11 órát 1 keléssel. Nem semmi gyerek! Kiváncsi vagyok délután mennyit alszik.

Kitti: még mindig nagyon szépek vagytok és nagyon fiatalok! :wink:

Na, megyek főzni. Ma nem viszem túlzásba, csak túrós tésztát csinálok. A héten már kifőztem magam! :)

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 

 
 

Elszállt! Franc! Pedig még a kávéfőzőt is leégettem, mert jöttem írni! :cry: :cry: :cry: :cry:

Szóval akkor Sziasztok!

Benianya! Igen, a szopi fájó pont, mert már nem szoptatok! És valóban, kell minél tovább! Amíg csak lehet! Persze normális határokon belül! De két éves korig miért ne? Szóval azért szomorkodom, mert én "csak" 16 és 13 hónapig tudtam. Lackó nem önként mondott le róla, de már nem volt tejem, és csak kínlódtam, így elválasztottuk. Na meg akkor még jobban hatott rám a sok kedves ötlet, hogy hogy válasszam el, mert már csak nagy, és ideje lenne... Mesivel nem érdekelt, minden ment is szépen, és bár ő önként mondott le, én nem tettem ellene semmit, hogy mégse hagyjuk abba. Ugyanis éppen volt akkoriban a mellbimbómon egy

fájdalmas gyulladt hólyag a rühesség korszakából... A nyoma még most is ottvan. Szóval kapóra jött, hogy nem akar szopizni, így megúsztam a fájdalmat. Helyette meg Mesi nagyon cumis lett! Nagyon útálom, de most mit tudok csinálni? Mindent nem vehetek el tőle! Hüpp-hüpp.

Más! Akkor ez a birsalma körtével keresztezett változata lehet. Minden esetre annyira rengeteg van belőle, hogy ha valaki szereti, szívesen küldök belőle egy konténerrel, mikor megérett! Mi nem szeretjük ugyanis. Süsü szerintem is a vadkörtét szereti, ami olyan rendes körte alakú, csak apró. Nem? Azt nem tudom, hogy édes, vagy savanyú, de hogy mini, az majdnem biztos.

Ex. Igen, ez bugyipelus, ráadásul a jó drága Liberó. Nem szoktam rá, csak volt dm kuponom, meg a pöttyökkel is -15%, és így azért még elfogadható. És ilyen dög melegben, mikor más ruhát már nem szívesen adok rá, ez jobban megáll a popón. 2 csomaggal volt összesen pályafutásunk alatt, kb. Lackónak is 2x vettem, és ősztől megint nem fogok, mert úgyis akkor már elbír legalább egy bodyt napközben is. Amúgy most is Este, éjszaka a sima Babylovet használjuk. (Vagy mért kérdezted?) :oops:

Megint más. Lackó most jobban van, de lekopogom, mert tegnap is volt egy jó időszaka. Aztán este újra jött a hasmenés, és még hányt is egyet, de azt csak azért, mert előtte benyakalt egy csomó őszilét, és nem tolerálta a kis gyenge gyomra.

Mesi este lázas volt, és talán kicsit pöttyösebb is, de lehet, hogy csak a melegtől, mert nagyon a body nyakánál meg a pelus szegélyeknél összpontosultak a pöttyök. Remélem, gyorsan elmúlnak.

Alvás. Napközben Mesit altatom, vagy babakocsiban sétálunk 3 percet, vagy az ölemben alszik el. Este meg köztünk alszik el, utána kerül a helyére, és max. egy felkeléssel, de inkább kelés nélkül alszik reggelig. Lackóval ugyanígy csináltuk, mégis már egy éve hajlandó egyedül az ágyában elaludni. Nappal nem alszik, csak az oviban, de egyszerűen nem igényli. Szóval nem fog örökké altatásra szorulni a most még egyedül nem alvó gyerek se!

Bálint Antónia sztori? Mármint hogy milyen lenne az életem, ha én is ezzel a névvel indulok? Na ezt most nem írom le megint, hülyeségek jutottak eszembe. Mindegy.

Nem tudom, mit akartam még, de ha ez is elszáll, falnak megyek!

Szóval most ctrl c, hogy megmaradjon!

Természetesen, most meg a net szakadt meg, úgyhogy 3. próbálkozásnál tartok!

Közben eszembejutott, mit akartam még. Szóval gondolkoztam, hogy Lackónak ovikezdésre kellene valami vitamin, erre ma jön egy csaj, hogy hétfőn lesz nála aloe-bemutató, menjek már el. Milyen gondolatolvasó? Ezügyben lenne egy kérdésem! Lehet, hogy volt már róla szó, de írjatok már, hogy közületek ad valaki a gyereknek valami vitamint, immunerősítőt, akár aloesat, akár mást? És milyet? És jó? Írjatok! Na most tényleg megyek!

Ja! Még egy kérdés!
Kmammy! Merre vagy? Hiányoznak a jó kis japán ötletek és szépségek! Ugye, nincs semmi gond?

Na megyek, folytatom a főzést, azért csak most, mert eddig a gázra égetett tejet síkáltam. Tegnap főztem a tejberizst, csak lusta voltam pucolni, aztán még apánk kávét főzött rajta. Én meg a tiszta tűzhelyen leégettem a kávéfőzőt, de nem kentem össze, csak gumicserés lesz...

Szóval akkor: Pusz mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi!
Jó főzőcskését!

mi ma anyukámnál ebédeltünk babgulyást és palacsintát. Peti csak úgy nyakalta a babgulyást. Csak néztem, mint Rozi a moziban. Remélem nem lesz pocifájás.
Én nem adok semmit Petinek, de érdekelne engem is, hogy a többiek adnak e valamit?

Peti este 10-től reggel fél 7-ig egy mukk nélkül aludt. Szopizott és aludt tovább (mellettem) fl 10-ig! :shock: :shock: :roll: :roll:

Csajok!
Valaki adott vagy áll szándékában adni MMR kivezetőt a 15 hós oltásnál?
Nem tudom beszerezni sehol. Próbáltam Debrecenben, Pesten is próbálta egy ismerős, de is nem hallottak róla! Ugyan megígérte egy csaj a 2006. tavasziaktól, hogy elküldi az ővét, de nem válaszolt az e-mail-emre. Szóval, tapasztalat, aki használta? ÉS HOL lehet beszerezni?

Reni
Kép
prenata
 
 


Az mi az az MMR kivezető?

És egy kérdés! Az előbb átfutottam valamelyik oldalt, és csak annyi maradt a szemem előtt egy hozzászólásból, hogy ...babó... ősbizalom... most meg hiába keresem, nem találom... Ha valaki ráér, vagy tudja, ki írta, és mikor, írjátok már le nekem! Aztán majd visszakeresek!

Köszke!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Üdv.

Gabella, csak kiviből kérdeztem, mert ilyen kicsiken csak úszópelusnak láttam még bugyipelenka szerűséget...
Immunerősítő témában én nem tudok tanácsot adni, a mi dokink ősztől csak a C vitamint javasolta, mert a többit megeszi a gyerek a kajcsijában.
Amit keresel: Kevesebb alvásigényű gyerkővel már én is talákoztam, de amit a drnő mondott az nagyon durva. 3 nap alatt tönkrevágná a babó kicsi lelkét, és odalenne az ősbizalom. Akkor már inkább suttogó a százszori bemenetellel Bénianyu irománya, az oldalon nekem ez az első hsz.

Preni, mi a fene az az MMR kivezető?????????

Ági és
KépKép
exdeus
 
 



Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hát én ezt találtam, ebben pesti helyeket említ a hölgy...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Nem rég értünk haza, még nem nagyon tudtam visszaolvasni, így csak Reni kérdésére reagálok.

Én is hallottam már róla, hogy a 15 hós oltásnak van úgymond kivezető homeós gyógyszere, amivel állítólag elkerülhető az oltás utáni belázasodás. Pesten talán csak egy patikában lehet kapni.
Én nem igazán értettem, mire ez a nagy mizéria, hiszen az előző oltásoknál is előfordult, hogy belázasodott a gyerek, max. adtunk este kúpot, és akkor megúszta. Nem hallottam senkitől, hogy nagyobb probléma, hosszú láz, vagy ilyesmi lett volna.
Megkérdeztem tesómat, ő ismeri-e a 15 hós oltás kivezetőjét, és lehet-e nálunk kapni, hát, csak pislogott, hogy miről beszélek... Azt mondta, ő még ilyenről semmit nem hallott, Félegyházán nem beszélt neki senki erről a kivezetőről, de egyébként sem érti ezt az aggodalmat az oltás körül. Ugyanolyan, mint a többi kötelező, itt később, kb. 8-10 nap múlva fordulhat elő láz, de nem mindenkinél, és nem vészesebb, mint más oltások után. A tapasztalata az, hogy kevesebben vannak, akik nem lázasodnak be.
Mindezeket azért írtam, hogy senki ne essen kétségbe, ha nem sikerülne beszerezni ezt a csoda bogyót, mert rengetegen vészelik át enélkül az oltást...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok, bocsi a beledumáért, mi már túl vagyunk a 15 hós oltáson.
A topikban nálunk nem csak lázzal járt egy két manónál, hanem oltási kanyaró is kijött, és felsőlégúti megbetegedés is, így mi inkább adtuk a fiamnak a kivezetőt, bár eddig neki sem volt egy oltástól sem baja.
Pesten a Gazdagréti patikában lehet kapni, ha jól tudom el is postázzák, mi már tovább adtuk a bogyókat így nem tudom felajánlani.Más városban, és Pesten máshol nem sikerült beszerezni. :shock:
Itt a link:
http://www.homeopatika.hu/szolgaltataso ... llitas.htm

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Helló lányok! Ősbizalmat meg babót én irtam ezen az oldalon, arra doktornőre, aki valakinek azt mondta az alváslaborban 3 nap alat megtanitja aludni a gyereket-hogyan?" hagyom sirni és rájön majd hogy fölösleges"- vagy valami ilyesmi volt a válasz. Na erre irtam, hogy oda az ősbizalom ami anya és gyermeke között van és minden igénykielégizéssel csak erősödik. Ezért szimpi nekem a suttogó, mert akár 100 szor is bemegy, tehát fenntartja az ősbizalmat, de nem zavarja meg ( ha nem azt igényli) a babót ringatással, autóztatással stb.
Miért kérdezted Gab?
Birskörtét nem lehet eltenni befőttnek? Lekvárnak?

Meteor! jóóóvannnna vadkörte. Süsü ügyben tájékozódásra szorulok, azuram is aszonta h vadkörtea Süsü féle, olyan pici fajta.


szopi:Én is a reggelit meg az estit tartottam meg, később meg már csak az esti maradt. Egyet értek: 2-3 éves korban már nekem sem szimpi ha húzogatja napközben a rucit anyáról, de én nem is láttam még ilyet, csak ilyen intim esti elaltatós szopit 2 évesen.

Reni, Peti ügyi volt, 10-10 ig az majd 12 óra!!. Oltáshoz nem tudok hozzászólni, csak raktározok, van még 3 hónapunk.

Wawel, Anita, fognövesztő manókat küldjük! :lol: Nyáladzik?

rólunk:jól sikerült a 15 fős szülinapi party. A hideg torta ronda és... rossz is, nekem nem jött be.Beni örömmel mancsingolta, de nem ette. Kép

Úgyhogy győzött a Cory féle, amit Gab is megsütött.

Küldök képeket, Beni ma ezt kezdte el csinálni. Nem tudom mit jelent, csak játszik?Csinálnak ilyet a tieitek?
Kép Kép

Mindenesetre nagyon édes nem?

Még egy utcsót dobok, ezt imádom, mai:
Kép

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok.

Ma álomkórja van a fiamnak. Ebéd előtt aludt 1 órát, uzsi után elvitte az apja, mikor hazaértek, a fiatal úr ismét aludt, húzta is fürcsi-vacsi előttig (kb. 1,5 óra), akkor megvolt a pancsi meg a kajcsi, játszott egy keveset, és most már van vagy 25 perce, hogy ismét csicsikál.

Gombi, hát én sem fogok rohanni a golyók után! :) Én is úgy vagyok vele, hogy anélkül is túl lehet élni, ha belázasodik, meg pöttyösödik, akkor tegye. Legalább látszódik a szervezet reagálása...

Bénianyu, na erre írtam én régebben, hogy ezt hívják jógapozíciónak! Én sem tudtam, egy másik fórumon okosított fel egy anyuka, aki hordja a lányát a korai fejlesztőbe, és ott mondták neki. Meg hogy tök jó, hogyha ezt egy baba csinálja, mert stimulálja az idegpályákat. Szóval ne aggódj, teljesen normális, és még jó is. Peti is szokott így csinálni, néha kibukfenceztetem belőle úgy, hogy tartom a nyakánál meg a hátánál, azt is élvezi.
A képek jók, és köszike, hogy bekopiztad a recepteket.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Gab! Nekem a multivitaminok kevésnek bizonyultak,adtam mellé Béres cseppet C vitaminnal. De most hallottam egy olyan lekvárról,amiben aloe, noni, talán homoktövis, flavonoidok is vannak, azt hiszem 5 vagy 7 féle jó kis anyag. Én most ezt kutatom, ezt javasolta a gyerekorvos is, mert Blanka nagyon fáradt, sokat nőtt, és 2 hét múlva suli.
Nekem bevált az echinachia 5 Ch is. 1 hétig adod, egy hét szünet és újra...

Bmo, kösz az infót! Oltási kanyaró???Fúúú. Eddig nem is gondoltam erre az oltásra, de most!....

benianya
ákosbenianya
 
 


Ex, fúú, nagyon köszi többszörösen megnyugtattál. kibukfenceztetős ötletet nagyon kösziiiii! Mögé állsz és úgy tartod a nyakár meg a hátát, vagy a fejétől nyúlsz oda?Na, érted?Melyik topicon olvastad , hogy ez jó-emlékszel még?

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianyu,
ezt Pancsi is csinálja mostanában csomót, szóval ne aggódj, normális.

Nekem van egy barátnőm akinek most 19 hós a lánya és ő szopizik még egy csomót napközben is és legyenek bárhol réngatja hisztizve a lányról a ruhát. Mondjuk ő tök lazán meg is szoptatja bárhol, elég jó a technikája mert nem is nagyon kátszik semmi, de nekem ez tuti nem menne.
Mondjuk azért ma elég nyügi volt Pancsi, így ő is szopoizott napközben is, szóval ennyit a "szokunk le a ciciről" cuccról.

Na most megyek hunyni, mert tennap nem aludt itthon a Zuram és ilyenkor valahogy sose tudok éjfél előtt ágyba kerülni, szóval most hulladág van.

meteor
 
 


Sziasztok!

Most rövid leszek, mert hulla fáradt vagyok. Ma strandolni voltunk és Márk nagyon élvezte.

Benianya: Márk is nagyon gyakran csinálja ezt. Amúgy a jógában tényleg van ilyen/ehhez hasonló pozició, ami nagyon alap, a kezdő gyakorlatsorokba is mindig belerakják.

Az oltáshoz én sem tervezem, hogy kiegészítőket adjak, mert sokkal jobb az, ha a természetre bízzuk a dolgot, hagyjuk a kis testükben megérni az immunválaszt. Persze azért ha nagy a baj, akkor segítséghez folyamodom. A homeopátiás és természetgyógyász szerek akármennyire is természetesek, mégiscsak plussz adalékok.

Kiegészítő vitamint én sem adok a gyereknek. A dokinő azt mondta, hogy ő akkor szokott valami multivitamint felírni, amikor a gyerek bölcsibe/oviba, vagyis közösségbe megy. Épp a fennt említett okokból nem pártolom, hogy feleslegesen tömjük a gyereket mű vitaminokkal. Ami kell, azt inkább táplálkozással vigyük be a szervezetbe. Ráadásul úgy gondolom, ha a szervezet ahhoz szokik hozzá, hogy így tele van ezzel a mű cuccal, ha véletlenül nem jut hozzá, akkor az immunrendszer nem lesz elég erős, hogy megbírkózzon a feladatokkal. Kicsit olyan, mint a mankóval(bottal) járás: tök jó, mert biztonságos, nem esik el az ember, de a lábizmai nem lesznek elég erősek, az egyensúly sem lesz az igazi... És ha épp nincs ott a segítség, hát nagy lesz a baj. Lehet a példa kicsit fura, de én így érzem.

Bocsi, hogy most más témára nem reagálok, de tényleg elemről megyek. Ezek voltak, amik így hirtelen megmaradtak bennem. Legközelebb írok maunkról is.

Jóéjt

Andi

amandi
 
 


MÉZGOMBI!

Boldog születésnapot! Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Ákosbenianya:Az én kislányom a mai napig ezt csinálja!Imádja!Azt mondja jógázik...
Gréta se 15 hós,se18 hós szuri után nem lázasodott be!Kár mindenféle plusz dolgokkal tömni a kicsiket!Sajnos a mai világ elég szennyezett,elég az nekik!!!
Gréti még a két Prevenar szurit is megkapta...semmi baja nem volt utánna!
Amúgy a mi Doktornőnk Mézgombi Nővére!Imádom,mert nagyon okos Nő,kedves!Mikor Gréti beteg volt egy kis homeopátiás szerrel elintéztük a bacikat....
Ne haragudjatok,hogy beleszóltam a topicba!!!!!
Vendég
 


Köszi mindenkinek a nyugtatást "jóga"ügyben.
A multivitamint Gab a nagy gyerkőnek kérte, én is csak a 7 évesnek adok. Bocs ha bezavartunk,lehet h priviben kellett volna. Pirinyó porontyoknak nem kell semmi. Bár a bölcsisekkel nemtom mi a helyzet,-közösség- bacik stb. Mestermoni, hogy ez a lány milyen gyönyörű!!!!
Amandi várjuk a hireket!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Apánk háborúsat játszik, mi meg majd megyünk szülinapozni a hugomhoz, addig meg írok! Tegnap én is megsütöttem a "cory-féle tortát", csak kicsit kevés alma volt itthon, meg lehet, túl is kelt a tészta. Na mindegy, azért nem rossz, csak kicsit üres. Szóval azt visszük Krisztinek.

Az immunerősítőt én egyébként mindkét gyereknek gondoltam, mert én attól is tartok, hogy Lackó majd hazahordja az oviból a sok betegséget, és most, hogy Mese már nem szopizik, aggódom egy kicsit. De alapvetően Lackónak kéne valami, mert olyan kis soványka is, ez az aloe meg azért elég természetes hatóanyagnak tűnik, és annyira nem is drága, mint gondoltam! 120 tabletta 3000 Ft. De elmegyek a bemutatóra (ha tudok) és majd kigondolom. Mellesleg Lackó még mindig nincs teljesen jól, bár már "csak" 3-4-szer fo.ik. Szóval holnap viszem dokihoz, küldünk be székletmintát, gondolom. Drukkoljatok, hogy helyrejöjjön!

Lassan, de fölfogtam, mi ez a kivezető!

Leírom, mi van a tájékoztatón, amit a szuri előtt kaptunk! Leírja, hogy mi ellen kapják, részletesen beszélve a mumpszról, kanyaróról, rubeoláról, nem is ez a lényeg!

Hanem: " Az oltóanyag élő, gyengített kanyaró, rózsahimlő és mumpsz vírusokat tartalmaz. A természetes fertőzéshez hasonló módon hat a védekező rendszerre. Általában az 5-12. nap között ún. oltási betegség léphet fel lázzal, kiütéssel, esetleg nyálmirigy duzzanattal. A tünetek sokkal enyhébbek, mint a természetes betegségnél észleltek és 1 - 2 napnál nem tartanak tovább. A lázas állapot gondos megfigyelést és folyamatos lázcsillapítást igényel."

Ennyi. Mesinek a 8. napon lett láza, de másnapra el is múlt. A védőnőnk azt mondta, hogy kb. a gyerekek fele lett lázas, és kb. 10 -ből egy lett kiütéses, más mellékhatás nálunk évek óta nem volt. Szóval nem tűnik olyan vészesnek. És Mesinek még a hangulatát meg az étvágyát sem befolyásolta a láz, pedig 39 fokos volt, egy kanál panadol, és el is felejtettük az egészet.

Ez tetszik, hogy jóga-pozíciónak nevezik a fejenállást! Lackó is csinálta annak idején, és én is bukfenceltettem. Gyorsan megtanult magától is bukfencelni, olyan édes volt! Mesi is csinálja, őt is bukfenceltetem, Lackó meg közben visítva nevet, és kiabál, hogy "fokfenc! Ügyes Meske! Most egyedül!!!!!!!!" De neki még egyedül nem megy.

Birset el lehet rakni lekvárnak (birsalmasajt néven fut), kompótnak is sokan szeretik, de én semmi változatát nem csípem.

Benianya, nem kell ezt bonyolítani, én csak úgy szoktam, hogy a kis csípőjét a hajlatban megfogom, kicsit megemelem, hogy ne a nyakán legyen a súly, és átfordítom. Csak úgy érzésből. Részletesen nem tudom, merről állok, meg ilyenek, csak hőröngünk.

Ami részt kerestem csak azért kerestem, mert hirtelen ahogy görgettem, megakadt a szemem ezen a két szón. Gondoltam, hogy altatás a téma, és biztos olvastam is már, csak újra meg akartam nézni, hogy biztos-e, aztán meg nem találtam. De mostmár megvan. A suttogót nem olvastam, de azt hallottam, hogy humánusabb módszer mint az "Aludj jól, gyermekem!" Én nem szeretem otthagyni se sírva, de még inkább magunk közé veszem, mert így könnyebb, és hát rögtön megnyugszik ha odabújhat. Egyébként meg ha Mesi sír, akkor Lackó is elkezdi, így két ordító egymást hergelő hót fáradt gyerekkel kész kínszenvedés elaludni, főleg, hogy az apjuk meg kel(ne) fél 5-kor. Szóval jobb a békesség, Mesi alszik köztünk, aztán majd ha nagylány lesz, ő is alszik a szép kis nőcis ágyában egyedül. (Remélem.)

Ex, köszi, hogy megkerested nekem!

Mestermoni! Nagyon gyönyörű Gréti!!!!!!!!!!!!!

Ha megint sok lettem volna, akkor bocsi!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Oriandy! Vége a nyaralásnak? Mesélj, milyen volt!!!!!!!!!!!!????????

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Betti vagyok, 31 éves, van két rosszcsontom, Ádám 2002 november 6.-án született, Bettike 2006 június 26.-án. Régen sokat írtam ide a babanetre, mikor még csak Ádám volt, akkor jobban ráértem (Gabella, ha emlékszel, kicsikét Veled is írkáltunk az "ismerjük meg egymást"-ban - fodbetti és Ádám baba - ha emlékszel)

Amiért most jöttem:

Mézgombi! Mi most Félegyházán lakunk ( itt születtem, de 5 éve átkeveredtem Kecskemétre, és egy éve költöztünk vissza ide)
Ki a nővéred, ha megkérdezhetem?

Meg régebben szó volt itt a pamperses vonalkódokért kapható ajándékokról. Májusban beküldtem, ők aztán küldték a levelet hogy odaért és majd küldik a játékot. De tényleg felhívnak amikor jön a csomagküldős?

Nem bánjátok ezután néha én is bekapcsolódnék itt a beszélgetésbe?

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Kép Ádám a pókember-mániás a forgón

Kép 6 fog

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Gab!

1 hét van a fiaink között! :D

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Nagyon felélénkült a topik! :lol:

Móni, köszönöm a köszöntést, aranyos vagy! :) Grétike még mindig gyönyörű kislány! Már rég láttam személyesen is, jó lenne összefutnunk otthon! Örülök, hogy rátaláltál a Babanetre. :)
A nővéremnek meg továbbítom, milyen kedveseket írtál róla. :)

Betti, a nővérem nevét elküldöm priviben. :)
És üdv közöttünk, én mindig nagyon megörülök egy földimnek. :) Nagyon aranyosak a lurkók!

Benia, nagyon jók a képek, aranyos a kis Beni mutatványa! :)

Gabella, az aloáról én nagyon sok jót hallottam, nagyon jó immunerősítő, ráadásul természetes. Katus is adta Pannának, és utána már nem volt beteges, megszakítás nélkül tudott bölcsibe járni. Egy hátránya van az aloe gélnek, hogy nem olcsó... Rossmannban már láttam, gondolom más hasonló drogériában is lehet kapni.

Tegnap elmentünk kirándulni, Veresegyházra mentünk a medvefarmra. Épp tegnap este volt róluk is szó a TV2-n, nem tudom, látta-e vki. Nagyon jó hely, Julcsika sikongatott a sok maci láttán, imádta őket. Voltak még farkasok, kis vaddisznók, meg csavart szarvú kosok. És tök mázlink volt, mert pont most hétvégén volt ott az amatőr lovas találkozó is, így még sok paciban is gyönyörködhettünk, és ügyességi versenyt néztünk.
A kirándulás előtt még beugrottunk az Asiaba, mert venni kellett nekem nadrágot, ugyanis már csak egy hosszú farmerom kényelmes, abban meg majd megsültem. Sikerült megtalálnom azt a boltot, ahol volt kismama gatyó, így vettünk egy tök lenge rövidgatyót, nagyon kényelmes, már jól kidomborodott benne a pocakom, szerintem Julcsinál még ekkor nem látszott ennyire...

Most mennem kell, mert mára maradt a rendrakás... :(

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Gombi! Aloe gélről informálódom majd a bemutatón, vagy ha nem jutok el, akkor a csajtól, akihez kéne mennem.
Tök jó, hogy már látszik a pocid! Másodszor már hamarabb látszik, mert már lazábbak a szövetek, vagy hogy szokták mondani. Hogy viseled? Nem vagy álmos? Nekem ez volt a legnagyobb gondom,hogy folyton álmos voltam, Lackó meg pörgött volna...

Betti! Emlékszem rád, de valahogy inkább a babanet chatről. Meg egy időben néhány e-mailt is váltottunk, akkoriban volt, hogy már csak félig-meddig laktatok Félegyházán. Igen, majdnem egyidősek a fiúk, és a lányok között se túl sok van, nem is tudtam, hogy van nálatok kistesó! (Mesinek is 6 foga van! :-) )

Most öltözünk, és indulunk szülinapozni! Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja! Betti! Én sms-t kaptam mindkét pampers-fisher price-os játék kiszállítása előtt, és tényleg küldték.

Felhívhatod a Felicitas Kft-t, de szerintem úgyis csak azt mondják, hogy igen, feldolgoztuk, majd küldjük...

Szerintem egyetlen autóval viszik az egész országba, így olcsóbb nekik, hogy a saját emberül mászkál, gondolom, csak így baromi lassú...

Látod, mi megkaptuk, Oriandyék is, szóval van remény!!!!!!!!!!

Tényleg indulunk! Pusszanat!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali.

Az előbb írtam egy keveset, de Peti megtalálta a számítógép kikapcsoló gombját...

Bénianyu, a Lakóhely szerint - Szegedi anyukák topicba írta be egy anyuka, de kikerestem neked gyorsan.
"Kinga, Vesm: Ez jógapozíció Valamiért jó a babáknak, stimulál x idegpályát az agyban! Nem kell becarni nem fognak felborulni Viola is feszt ezt csinálja, a fejlesztőbe meg mondták, hogy örüljek neki, mert ez tök jól fejleszti az adott idegpályát....
Sőt Viola bukfencezik A fejlesztőbe ugyanis a TSMT tornán bukfenceztetik előre is hátra is, és ő itthon szorgalmasan gyakorol Én meg sokkot kapok, mert ugye az ágyon kell csinálnia.... ezért elég gyakran van lenyitva a szivacskanapé, azt imádják a lányaim és onnan nem esnek nagyot (max 5 cm )"

Fodbetti, üdv közöttünk!

Na megyek, csak ezt le akartam írni. Most épp apája küzd Petivel, tízóraizik a gyerek, meg röhög is mellé, olyan zabálnivaló.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem írtam már, de kicsit összecsaptak a fejem felett azok a bizonyos hullámok.
Kijött valamiféle allergia, és folyamatoan tüsszögök, folyik az orrom és mindenféle bajom van.
Apa már dolgozik, úgyhogy mostanában Noival kettecskén vagyunk itthon. Nem tudom, hogy nálatok ihogy van, de Noémi nagyon hisztis. Ha valami nem úgy van ahogyan aHt elképzelte elkezd hisztizni, de úgy rendesen. Nem soktam vele foglalkozni, hagyom, had csinálja, hiátha leszokik róla, de egyenlőre nem úgy néz ki mint aki abba akarná hagyni.
Egyébként tündéri egy csaj, már most nagydumás,és olyan szavakat mond, hogy sak lesek. Pl:kávé, ventill (ez a ventillátor akar lenni) hintapalinta, na meg a kedvenceim: nincs, nem, tessék, kösz, kér.

A "jógapozícióról" én is csak jókat hallottam, Noi is rendszeresen csinálja, én meg a frászt kapom, amikor a konyhakövön próbálja.

szopi téma: nálunk is van még, de én rávezettem Noit, hogy csak az ágyban van szopi regel este, és a délutáni elalváskor. Úgyhogy szerencsére nincs pólóhúzogatás:)))) Azt viszont el szokt játszani, hogy kézenfog és bevezet a hálószobába lefekszik az ágyba és közli hogy ciici:)))) Meg este eljász hogy ő már nagyon álmos és aludni akar, lefürdetjük cici, és mikor már jól kicicizte magá felpattan és kijön mert tuliképpen neki esze ágábansincs elaludni: Szóbal így vág át minket a 14 hónapos lányunk :twisted: :twisted:

Méz: Julcsa tényleg tündéri hölgy lett. Noinak adhatna egy kis hajat:)))) Mi még mindíg kopaszok vagyu)k, levágtuk hátha erősödik egy kicsit. :roll:

Aliivás: Lekopogom, nálunk mostanában egész jó, amióta az éjszakai szopit beszüntettem. De mondjuk Noi mellettem alszik el, éjjel átriakom az ágyába, és reggel 5-6 körül visszkéreckedik.

Bocsi most mennem kell kisasszony felébredt és éhes.

Kép
Kép
lreta
 
 


Sziasztok!
Nem tudtam jönni, bocsi, de látom kideült, hogy mi az MMR kivezető. Én is csak azért parázok, mert olvasgatom a tavasziakat s tavaszi táposokat is (Ez nagyon király csapat!) és itt is ott is voltak problémák a 15 hós oltás körül. De mivel nem sikerül beszereznem, így valszeg én sem adok majd Petinek.

Marcy!
Marci megkapta már a meningococcus elleni oltás? Én keddre terveztem, de Petinek egy picit folyik az orra, így bizti nem adják be. Nem tudom, hogy ilyenkor szokás e pénzt adni a dokinak, bár tudom, hogy kötelessége beadni, de mégiscsak nem kötelező oltás. Én nem akarok adni, de állítólag elég pénzéhes. És mivel itt nem jellemző a nem kötelező oltás beadatása, így nem tudom, hogy mások hogy s mint szokták?

Benianyu!
Peti is szokott "jógázni"! Úgy látszik ez a pozitúra bejön a bébiknek!

Gabi!
Az aloés dolgokról én is sok jót hallottam. Én is elgondolkodom rajta!
Képzeljétek szeptembertől lesz itt helyben bölcsi! Ugyebár úgy volt csak mini csoportot csinálnak 2 éves kortól, de végül is bölcsi lett belőle!!
Remélem jövőre nekem is összejön valami jó melóhely és akkor Peti is bölcsi lesz. 1 hét múlva indul az iskola, ott az angol nyelvtudásom fogom frissíteni, aztán azt terveztem, hogy keresek egy orosz tanárt és akkor hajrá orosz nyelvfrissítés is! ( Múlt héten találkoztam egy volt osztálytársammal, akinek két éves a kislánya. Kifejtette, hogy milyen felelőtlenség a gyerekeket bölcsibe adni stb. Meg hogy nem véleletlenül találták ki, hogy 3 év a gyes! Végül kibökte, hogy a férje félmillát visz haza. Köszi! Ha a férjem "csak" negyedmillát hozna haza, akkor lehet, hogy én is itthon maradnék 3 évig!)

Egyébként itt felénk kb. 3X annyi baba született az idén, mint tavaly és még van egy csomó babás anyuka! Ti mit tapasztaltattok?

Üdv az újaknak!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Betti!
Üdv. itt! Helyesek a gyerkőceid!!!

Reni!
Mi beadattuk a meningococcus elleni védőoltást, és nem adtunk érte külön pénzt a dokinak. Nem is várta. Ugyanúgy bemégy a rendelőbe, kivárod a sorod, saját pénzedből vetted az oltást, persze hogy simán beadja ingyér'. Egyébként szinte elnézést kértek tőlünk, mert ez egy olyan oltás, amit szerinte kapnia kell a manóknak (ezt az egyet külön javasolta mindenkinek a dokinőnk), de fizetni kell érte a patikában, nem is keveset. Szerintem ne adj külön pénzt emiatt.

Mi eltoltuk két héttel az MMR-oltást, mert a 9. fog kijövetelével párhuzamosan volt egy vírusfertőzésünk is, amikor még lázas volt, de már kijött a fog, elmentünk helyettes dokihoz (miénk elég idős, rengeteg szabija van, augusztusban sosincs bent), aki szerint Exanthema subitum nevű betegsége lett Misinek. Nem komoly, nem is kellett semmit se csinálni vele, csak a lázat csillapítani. De oltásra azért ne vigyük szept. 3-ig, azt mondta a doktor.

Hajszín változása
Misi szőke, de elvileg 2-3 éves kora között be fog barnulni. Én is így voltam, és az én hajam sokkal világosabb a férjeménél, szóval mellettünk mókás a szőke kisfiú. De pl. Misi unokatesója fekete hajjal született (az apukája a férjem öccse, szintén fekete hajú), majd elkezdett világosodni, és most max. középbarna, mint az anyukája.

Ezt a jógapozíciót Misi sosem próbálta még. Meg is lettem volna ijedve, az biztos.


Alvás terén mi sajnos visszafejlődtünk. Nem tudom, emlékeztek-e, de elkezdett ok nélkül felébredezni éjjel, és néha órákig nem lehetett visszaaltatni. Ő elaludni megtanult egyedül, de az éjjeli felébredéseknél mostanában nem kamatoztatta a tudását :-(
Én piszkosul kiborultam, amúgy sem vagyok a topon, tombolnak az allergiás dolgaim, szinte minden nap rosszul vagyok legalább egyszer, miközben a vérképem olyan gyönyörű, hogy más fizetne egy ilyenért szerintem. Más szóval gőzöm sincs, hogy mi bajom, vagy mi bajom lesz (lehet ez valaminek az előszele is talán), de az orvosokat nem is igen érdekli. Akivel beszéltem, az csak azt mondja, hogy pihenjek többet, és sok a stressz tényező az életemben. Ezt én is tudom, de amíg nincs kész a ház, nem tudunk beköltözni, és a gyereket sem adhatom csomagmegőrzőbe, míg kipihenem magam. Na mindegy, nem ez a lényeg, hanem hogy totál kiakadtam, és az éjszaka közepén sírtam a kiságy felett, hogy miért nem tud visszaaludni / miért nem tudom visszaaltani :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ezen viszont aztán végképp kiakadtam magamra, mert nem tartom helyesnek, hogy felemeltem a hangom, meg bőgtem a gyereknek, és elgondolkodtam, hogy milyen módszerekről hallottam még. Néhány nap alatt elolvastam a Suttogó 3. részét, ebben több a gyakorlati tanács, mint az elsőben, amit korábban olvastam, és úgy döntöttem, kipróbálom az egyik módszert (felvesz/letesz).
És működik!!!!!!! Azon kívül, hogy azt is eldöntöttem, hogy mivel már hetek óta hol egyszer alszik Misi, hol kétszer, és a három alvásról a kettőre való átállás is 2-3 hónapig eltartott (az volt talán a legnehezebb időszakunk eddig), most én fogok dönteni, és mostantól bevezetem az egyszer alvást. Erre is volt módszer a könyvben. Egyelőre jól haladunk, tegnap is egyszer aludt csak, ma is (épp most alszik még), éjjel pedig 2 percre ébredt fel, és simán vissza tudtam altatni. Nyilván lesz még visszaesés, de ez már óriási haladás a tökéletes tanácstalanság és kimerültség állapotától!!!!
Hurrá, éljen, most jobban vagyok!!!! (nem utolsósorban azért, mert én is tudtam 8 egész órát egyben aludni)
Elnézést, talán ez túl hosszú lett, de úgy örülök, és szerettem volna elmondani Nektek.

Mindenkinek puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


EX!!!!Kösziiii! Te milyen rendes vagy, hogy visszakerestél, az olyan macerás, köszi.

Prenata, Reni!
Tök, jó, hogy lesz nálatok bölcsi. Az ismerősödnek meg üzenem nem bölcsibe adni felelőtlenség a babót, hanem hagyni éhen halni. Na az felelőtlenség. :(
Hát lehet, hogy nem véletlenül 3 év a gyes, de vélentelül sem lehet 25 ezerből megélni, és mellette hiteleket törleszteni.
Szóval azt mi is tudjuk, hogy a baba lelkének 3 év, sőt Vekerdy szerint olykor 4 év otthonlét lenne jó, csak ehhez a társadalom nem igazodik.
Egyébként személyes tapasztalatom szerint 2-2,3-2,5 év körül maguk is igénylik már a közösséget! Én is rá vagyok kényszerülve, hogy 2 év után beadjam, megérett rá vagy sem.
Sőt vannak itt köztünk, akik már 1 év körül beadták mert vissza kellett menniük dolgozni és azokból a babókból is ember lesz ám!!!!!!

Itt is több a babás anyuka, tök jó!Nem mintha a jólét miatt nőtt volna a gyerekvállalási kedv( bár ezt a társadalomkutatók-szociológusok tudnák megmondani) talán inkább valami csillagállás lehet az oka. Vagy most volt jó nekik leszületni, vagy már ekkora szarban van a Föld, hogy sok kis angyal kell a rendebételhez, a saját magát és élőhelyét pusztitó emberiség gatyába rázásához.

Úgyhogy Ireta annak is oka van h hisztizik. Enyimé is, én meg már néha induok a teraszra kiugrani. Nemtom miért, próbálok mindig az adott helyzetben rájönni.
De hát látod milyen rafkós a kiscsaj is, okosak ám.( húz az ágyhoz cicizni, őrület)
Szerintem sokkal okosabbak már , mint ügyesek, igy a saját testi határaik miatt hisztiznek néha. Nem azt kapják amit akarnak. Nem tudom ez érthető-e igy, de nekem egyre több hisztinél ez a benyomásom, igy próbálom inkább megelőzni, még a józan ész határait is áthágva. pl már csordul ki a kaja a gyerek szájából olyan gyorsan lapátolom, mert ha simán etetem, hiszitik a következő kanálért pedig még tele a szája. Nyilván ha képes lenne már egydeül koordináltan enni, saját ütemben tömné magát. Igy rám van utalva, nekem kell megtanulnom kielégiteni az ő igényeit, különben zsarnokgyik és oroszlán= világraszóló hiszti, erőszakos orditás, fülsiketitő,hajtépős visitás. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

Fóbia! Képzeljétek már hónapok óta észrevettem, hogy Beni parázik a liftben. Régóta tesztelem, kisebb, nagyobb, sötét, világos, ajtós, nem ajtós-minden liftben szorong, és azonnal sirva fakad ha elindul a lift.Szerintetek lehet köze az inkubátorhoz, melyben élete első hetét töltötte? Elmúlik?

Fodbetti! Üdv! Beninek is pont igy vannak fogai. Édes a kiscsaj!!!!Kivi vagyok nektek melyik lesz a következő. Én semmi jelét nem látom még egynek sem, bár köldökig nyálas a badyja.

Amandi! mi van Márkkal? Alvás, fogak, járás, duma, evés?Mesélj!

Oryandi, tartogatok a fiadnak egy képet, gyere ha tudsz.
Kmammy, mi van veletek a kánikulában?

Elkeseritő, hogy valszeg idén sem tudom Beninek megmutatni a havat. Tavaly év végéig semmi, idén is ez a meleg.!!!! Utálom a fekete karácsonyt. A mi gyerekkorunkban mindig esett a hó karikor és szilveszerkor!!!Ha tudtam volna akkor hogy ez nem lesz mindig igy, jobban örültem volna neki. Most csak nosztalgiázom és emlékezem. Karira kaphatnának szánkót.

Ha mégis esik majd( biztos a hőguta teszi, hogy hóról álmodozom) MOSSÁTOK MEG A BABÓK ARCÁT AZ ELSŐ HÓBAN!
Andi

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Bocs a beleszólásért neha,tudom,hogy az én picim nagyobb,mint a tiétek,de legalább eltudom mondani,hogy velünk mi van,mi volt....Ha zavarok szóljatok!!! :oops:
Szóval Gréta 1 éves kora óta napi egyszer alszik.Reggel 7-8 körül kel(nem engedem tovább aludni,ébresztgetem),reggeli, 10kor tízórai,ebéd általában fél 1-kor van,utána 2órakkor leteszem aludni!(ez mindig így van)!Majd 4-5 körül ébred,uzsonna...9-fél 10-10 alszik!Próbálok a napi rendjétől nem eltérni!rengeteget játszunk,este sétálunk,hogy elfáradjon,legalább egy kicsit...

Gréta is megkapta a meningococcus oltást!de több fajtája van..Elég húzós az ára és van ismétlő oltás az is annyiba kerül!Két hónap kihagyással.
Szopi:Gréti 20hónapos koráig reggel-este szopizott,majd a reggelit elhagytuk,és felváltotta a kakaó(pohárból,szívószállal)
Majd 3 hete az esti szopit felváltotta a tejcsi.Este fürdés után az ölemben issza meg a tejcsit,hogy az összebújás még meglegyen.Utánna együtt fogat mosunk,majd alvás!Nekem nehezebb volt,mint Neki! Ő úgy fogta fel,hogy elmúlt anya cicijéből,meg Ő már nagylány,csak pici babák szopiznak...

Neharagudjatok,de egy kicsit hosszúra sikerült!
Móni

Boc
Vendég
 


ÚÚÚÚ?KATA, de jót irtál!!!!Gratulaaaa, nagyon ügyi vagy. :lol: :lol: Mint már irtam nekem is már többszörösen kipróbáltan bejött a felvesz, letesz. Nagyon ügyi vagy. Ugye milyen kéjesen jó érzés végre egy éjszakát átaludni?Reggel csak nézel, hogy jéé, reggel van és nem ébredt fel a gyerek? Párod is segitett? Nem volt ki a derekatok? Hányszor kellett fel-le?Egyébként átvehette ám a Te stresszedet is, jók a csápjaik!!!

Honnan vetted észre, hogy 2-3 alvás már sok? Én is megveszem a suttogó 3-at akkor!
Beni 6 kor ébred, 9-10 ig alszik, 13-15 ig alszik, de van, hogy 17-18ig is még. Meg este 8tól reggel 6 ig. Mi jelezte nálatok, hogy elég az 1 alvás? És hogy húztad ki az időt délig? De van, hogy alszik 8-10 ig és akkor du. csak egy órát 5 től meg nyűglődik, hisztizik. Tanácstalan vagyok.
Andi

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok! :-)

Jó sokat írtatok, nem is tudtam mind elolvasni.
Én szívesen beszereztem volna a homeós szert a 15 hós oltásra, de nem tudtam. Szerintem érdemes, akinek van rá módja, tegye meg!

Meteor, jövő héten nem lenne kedve Pancsi kisasszonynak egy kis úszáshoz? :)

Vitamint, immunerősítőt nem adok egyenlőre, mert rengeteg a gyümi, zöldség a piacon, és Milán mindent szívesen megeszik.
Bébiételt már szinte egyáltalán nem adok, mert jobban szereti a frissen főtt ételt. Ősszel, télen, ha sűrűbb lesz a vírusfertőzés, esetleg influenzaszezon, akkor fogok adni béres cseppet, c vitaminnal.

Benianya, ezt a jógapozíciót mi fejenállásnak hívjuk. :D Milán is sokszor csinálja, persze a frász kerülget olyankor. :-)

Reni, Milán nem jár még bölcsibe, még van egy hetünk együtt, aztán kezdés.
Az osztálytársaddal ellentétben én azért maximálisan bízom abban, hogy nem fog ártani a kisfiamnak a böli. :? Azt azért senki se felejtse el, hogy ítélkezni a legkönnyebb (bármivel kapcsolatban), de bárki kerülhet olyan élethelyzetbe, ami mások szemében esetleg nem túl előnyös. Egyébként nekem nagyon jól esik dolgozni. Lehet, hogy ezt bevallani nem túl népszerű. Ez nem jelenti azt, hogy felelőtlenül döntenék a kisfiam életével kapcsolatban.

Mindenkinek nagyon szép vasárnapot kívánok! :)
Vendég
 


Halihó!

Móni!
Írj nyugodtan. A tapasztalatokat jó olvasni!

Peti kb. 11 hós korától alszik egyszer napközben, pedig ő már akkor is reggel átlag 8-ig aludt. Szóval ő reggel fél 8 fél 9 között kel normál esetben és fél 1-1 körül alszik el. Kb. 2-3 órát alszik délután.
Igaz, nálunk este 9-kor van fürdés és fél 10 körül elalvás, persze ha fáradt akkor korábban. mi direkt így alakítottuk, mert nem bírjuk a korán kelést. Normál esetben (nincs fogzás, nincs hőség stb.) Peti hajnali 4 és 6 között ébred, cicil és alszik is vissza. Szerintem ha nem cicilne, akkor ő sem aludna eddig. Viszont mi igyekszünk betartani nála a napirendet. Pl. délutáni alvás szigorúan a kiságyban ( múlt héten anyukámnál az utazó ágyban), mert pl. a babakocsiban csak 1, max. másfél órát kényelmes neki aludni. Lehet, hogy hülyék vagyunk, de 1-1 programról is lemondtunk Peti miatt. Nem venném a lelkemre, ha nem cicin aludna el 5 perc alatt, hanem mondjuk a nagyi szenvedne vele 1-2 órát. Én nem tudnék nélküle nyaralni sem. Én úgy fogom fel, hogy az első 2-3 év erről szól. Majd aztán mehetünk még szórakozni eleget. Persze ha másról lenne szó: iskola, munka stb. Az más, akkor megoldanánk. Szóval én a rendszeresség híve vagyok! Bocs, hogy ilyen bő lére engedtem, de pl. van egy ismerősünk, kik 14 hós babája még 2-3-szor alszik egy nap. DE! Ők állandóan buliznak, kerti partiznak. Viszi a gyereket is. A gyerek egyszer 7-kor fürdik, máskor 11-kor. Nincs elalvási idő, sokszor a babakocsiban alszik el este, mert a szülők a kertben partiznak. Én ezt nem helyeslem, a gyereknek bizti nem jó. Na, eldugultam.

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok.

Én az oltás miatt nem aggódom, lesz, ahogy lesz. Egyébként is meg kell kapnia, és nem dől össze a világ, ha mellette nem adok neki ezt vagy azt.

Reni, bizonyos dokiknál alapból fizetni KELL a nem kötelező oltások beadásáért, de ha én tudnám, hogy nem kér érte pénzt, én biztosan nem adnék, csak ha pl. kijönne beadni, vagy vmi hasonló.
Hallod, felháborító. Én is úgy gondolom, ha jelen körülmények között a férjem csak a jelenlegi fizetése dupláját hozná haza, én sem keresnék ezerrel munkahelyet. Huh, felszaladt a pumpám!
Születések ügyében nekem is feltűnt, hogy mostanság több az újságban a gólyahír, mint az utóbbi időkben...

Lreta, hidd el, Peti is tud hisztizni, leül terpeszben, és a fejét a lábai közé teszi, és úgy csinálja. Egyébként leszokik majd Noi is, a mikor viszont egyelőre költői kérdés. :)

Wkata, a lényeg, hogy jobban vagy! Már a lehetőségekhez képest... Érdekes, mert Peti az alvási szokásait szinte egyik napról a másikra változtatta meg. Én már nem is tudom, hogy mióta alszik napi 1X. Jó, tegnap épp 2X aludt, de ez egyáltalán nem befolyásolta az éjszakai alvását.

Bénianyu, nincs mit, nekem is macerás lett volna, de annak az anyukának a hsz-ei között kerestem, aki a képet tette fel, és a profilokban van olyan, hogy xy hozzászólásainak keresése, és így 4. vagy 5. hsz-nél meg is leltem, amit kerestem. :D

Bölcsikérdésben egyetértek, habár alapból én is bölcsiellenes vagyok. Mondjuk Peti sem lesz bölcsis, ha Isten is úgy akarja, és lesz munkahelyem, akkor Petire a dédik fognak felügyelni, amíg én dolgozom. És ugye a 2007/2008 évről lekéstünk, a 2008/2009 évre meg majd meglátom. Mi sem voltunk a tesómmal bölcsisek, belőlünk is lett ember, de tény, hogy aki két év alatt hozzászokik a jóhoz (ezalatt azt értem, hogy TGYÁS-t majd GYED-et kap), annnak a GYES marha kevés. Mondjuk alapból is az...sajnos.

Liftfóbia: szerintem nincs köze az inkubátorhoz, Peti is abban volt a születése után min. 4 napig, aztán még 3 napot napozott, mire hazahozhattuk, és semmi baja sincs a liftekben. Szerintem én jobban félek bizonyos felvonókban, mint ő. :)

Hó: én télmániás vagyok, így is tiszta depi voltam, hogy hómentes volt a tél, pedig még overallt is vettünk Petinek, hogyha majd visszük szánkózni, milyen jó lesz rá. Hát egyszer sem adtuk rá, nem is fogjuk, mert már kicsi lesz rá idén télre.

Móni, szerintem tök jó, hogy leírod ezeket a dolgokat. Napirend szerintem mindenhol van, én csak az ébresztéssel nem értek egyet, én úgy gondolom, hogy ráérnek kényszerből kelni, ha szükségük lesz rá... De kinek mi válik be. Megsúgom, az én fiam alapból fekel fél nyolc táján, én meg legszívesebben fejbevágnám egy gumikalapáccsal, hogy még aludjon egy kicsit... :D

És a végén néhány kép.

Peti négy fognyoma:
Kép

Pénteki cica alvóhely:
Kép

Mire (nem) jó a babakocsi:
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Móni!

Nekem is hiányzik egy kicsit a munka! Azért is várom már a sulit, hogy legalább heti kétszer kimozduljak. Sőt, azt vettem észre magamon, hogy fejlődők. Idáig minden bajom volt, ha másra hagytam Petit akár 2-3 órára is. Az elmúlt 2-3 héten rengeteget volt anyukámmal és én nagyon jól viseltem magam "egyedül" és Peti is tök jól elvolt a nagyival!!

Milán kivel volt eddig? A nagyival?

Reni
Kép
prenata
 
 


Ex!

Mire nem jó a kiságy?! :lol: :lol: :lol:

Az én Petim a kiskutyákat maszírozza mostanában és hangosan kacag, amikor a lábát nyalogatja a két kis vakarcs!

Reni
Kép
prenata
 
 


Prenata:teljesen igazad van!Egy gyereknek legyen napirendje!Később az életben majd így fog helyt állni!Betartja majd afontos dolgokat...Néha mi is csúszunk az idővel..Grétinek van egy Cucu babája,kispárna,meg 2 cumi(a cumit ha elalszik egyből kiveszem a szájából)Ezek az alvós tárgyak,így bárhol elalszik!Bár 2 napja nem cumizik,csak fogja,mert azt mondja:Nem cumizok,megyek ovodába!
Nagyon kész van már az ovitól!Két hetente Kunszállásra járunk ami Tőlünk kb.15-20km-re van Baba-mama klubba ahol 6-8 gyerek van az anyukájával.Az újszülöttől a 3 évesig!Nagyon szereti a gyerekeket...Szeptember 7-től meg még minden pénteken 8-12-ig játszócsoportba megyünk a bölcsibe.A Baba-mama klubb nagyon jó.Szokott hívni a Védőnő mindig valakit(gyermek fogorvos,gyermekorvos...)Kérdezhetünk,addig a gyerekek a szőnyegen játszanak...
Szóval nagyon jó!
Nekünk is van utazó ágyunk,szerintem nagyon super találmány...

Móni
Vendég
 


Reni! Szerintem is nagyon fontos a rendszeresség,és a rituálék. 1 éve minden este ugyanolyan sorrendben ugyanaz történik, szerintem ez biztonságot ad neki, igy a nyaralásnál fürcsi és cici után az idegen helyen és ágyban is elaludt.

Nem semmi h 11 hósan már csak 1x alszik a fiad. Nekem muszáj korán kelni és korán feküdni a nagylány isije miatt, mert ugye egy szobában vannak. De 6 tól nem birja ki délig még. Ha 3 órát aludna du, akkor 5-6 között nem bukna ki, de az istennek sem tudom 2 ra ébredés után visszaaltatni. Reggel volt hogy visszaaludt,6-os szopi után, de 7 kor felébred ahogy Blani kijön. De az tök jó hgy szopi és mese után együtt mennek lefeküdni fél 8-8 között. Háát, kettőnél már muszáj összeegyeztetni a napjukat, mert ugye csak 1 anyjuk van, igy 1 hét múlvától reggelente isijárat lesz.
gondolom nehéz lesz az egy alvásra átállás, most még figyelem a jeleit, ezért is kérdeztem hogy vettétek észre hogy már elég neki 1. ?

Kimike! Nem a népszerűségről az őszinteségről van szó. Ki a francot érdekli mi a népszerű. Ez nekem nagyon szimpi!!Hogy simán kimondod és tök természetes magától érthetődő igy a babónak is. Vannak olyan anyukák, akik itélkeznek, ugyanakkor nem vallják be, hogy szivesebben dolgoznának, de mártiranyák, húzzák otthon az igát, miközben más vágyaik vannak, ez fusztrálja őket és a 4 fal között meg a gyereken "verik le"( nem a szó szoros értelmében remélem)hogy nem úgy élik az életüket ahogy szeretnék. De igy kerek a világ.
Andi

benianya
ákosbenianya
 
 


Hát énn már vágyódom vissza dolgozni!
Tudom,hogy akkor majd halmozódnak a gondok(beteg a gyerek,mi legyen,hova tegyem...)
Én egy kis pékségben dolgoztam,és eddig akármit csináltam mindig emberek vettek körül...ez már hiányzik!
Most meg van,hogy két napig a boltig megyek csak,senkivel nem találkozom..(A bolt a sarkon 2 háznyira)
Én sem vagyok bölcsi párti,mert látom némelyik anyuka csak a kényelem miatt adja be a gyereket...De ebbe a mai pénztelen világba,sajnos egyre nő a gyermek létszám,és egyre fiatalabbakat adnak be!
Tudom nem szabad anyagiakról beszélni,de Én 23000ft+11700ft-ot azaz 34700ft-ot kapok havonta!Ha a párom nem keresne jól,én sem tudnám mit csinálnék,mert hitel,számlák,bolt...Sajnos ilyen világban élünk!!!Aki meg egymaga neveli a kicsit,az előtt le a kalappal!

Móni
Vendég
 


Sziasztok!

Az az igazság, hogy én is szívesen mennék vissza dolgozni. Nem teljes munkaidőbe, csak óraadónak, de sajna nem lehet, ugyanis akkor elveszik a gyed. Én ezt marhaságnak tartom, mert nem hiszem, hogy ártanék valakinek azzal, ha napi 2 órát tartanék, és szerintem Noi is jobban járna, mert kicsit kikapcsolódnék és feltöltődnék. Szégyen, gyalázat, de nekem néha igenis hiányzik a meló és nem elégít ki teljesen, hogy otthon vagyok.

A napirendet én is nagyon fontosnak tartom, de nálunk vannak csúszások:))) Az esti fürcsi 9-kor van, de az elalvás az változó, van hogy 11-kor még kukorékol :oops: :oops: Reggel 8-9 között ébred, akkor reggeli, séta, játszótér. 1-kor ebéd aztán alszik 1 órát és ezzel nálunk ki is merült a napközbeni alvás. Van olyan, hogy alszik másfelet is. Utána séta, játszó, este 9-kor fürcsi aztán alvás. Én nem értem, hogy hogyan bírja, de nagyon kevés az alvásigénye. Próbáltam már, hogy előbb fektetem le, de akkor is tombolt 10-ig. Úgyhogy nálunk nagyon meg kell becsülni azt az 1 órát amikor alszik. :P
Mikor nálunk party volt Noit ugyanúgy lefürdettük, elaltattam és én csak akkor csatlakoztam a bandához amikor már elaludt.

ákosbénianya: Hát nem tudom, hogy lehet-e az inkubátortól, elképzelhető. Valahol olvastam, hogy attól is függ, hogyan viselkednek a gyerekek szűk térben, hogy császárral, vagy simán születtek-e, meg hogy a szülés gyors, komplikációmentes, vagy elhúzódó, komplikált volt-e.
De lehet, hogy csak simán nem szeret liftezni :lol:
A suttogó 3-at én most vettem ki a könyvtárból de még csak felületesen néztem bele. Ha lesz egy kis időm nekiesek, mert nagyon érdekesnek tűnik.

Ex: Valld be, a cicát Peti elől menekítetted a kiságyba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
lreta
 
 


Reni, igen, ezidáig a nagymamával volt Milán. Egyébként amíg szoptattam, addig én is ilyen érzékeny voltam, mióta nincs, picit javult a helyzet. :-)
A napirend szerintem is rendkívül fontos, igaz nálunk gyerekkoromban is nagy szigor volt e téren. De szerencsére Milán szeret pihizni, így csak nagyon nagyon ritkán vannak elalvási/alvási problémák. Nagyon szerencsések vagyunk, tudom.
Benianya, köszi. :-)
Vendég
 


Lányok, van valakinek kipróbált gyümölcsös tiramisu recepteje?
Vendég
 


Mestermoni!

Neked is üdv.!!! Tényleg jók a tapasztalatok, gyere nyugodtan, örülünk, ha írsz!

Benianya!

A Suttogónak a 2. részét csak félig olvastam, az 1.-t teljesen. Nekem a 3. azért tetszik jobban, mert nemcsak az alapelveket írja le, hanem arra is kitér, hogy mi van, ha az ember nem pont abban az életkorban tud/akar bevezetni valamit, mint ahogy ő ajánlja egyébként. Nekem pont ez volt a bajom az első résszel, Misi nem tolerált bizonyos dolgokat, sok mindent elég másként csinált, mint ami (ezek szerint) az átlag, és ott nem tért ki arra, hogy mi van, ha valami nem úgy megy. Pl. Misi egész picinek (már a kórházban is) aludt már 4 órát egyben, de ez nagyon sokáig így maradt, nemigen nyúlt ki 5-6 órává, csak később, mint amit írnak a könyvek. Szóval sok mindent nem tudtam úgy, akkor elkezdeni, megcsinálni, és ott nem írt olyat, hogy mi van, ha az elaltatással elmegy az alvásidő, akkor utána etetés legyen, vagy mi, szóval nem tudtam értelmezni. Ebben sok mindent úgy ír le, hogy ő X. hónapban ajánlja, de ha erről lecsúsztunk, akkor már ne úgy, hanem emígy csináljuk, mert egy idősebb babának már mások az igényei (alvásban, evésben, ritmusban). Kicsit olyan, mintha az előző két könyvhöz írt volna egy munkafüzetet is, ami segíti az elsajátítást :-)
Az meg tökre kiborított, mikor elolvastam ennek a könyvnek hátoldalát, és kiderült belőle, hogy az a nőci már három éve nem él :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: És fiatalon halt meg szegény. Ilyenkor mindig eszembe jut apám, aki szintén nagyon jó ember volt, és még 45 sem volt, amikor meghalt.
Tudom, hogy hülyeség, de emiatt nem tudtam a kezembe venni a könyvet kb. 2 hónapig. Olvasatlanul állt a polcon. Mostanra túltettem magam ezen a rossz érzésen, és nagyon hasznosnak bizonyult, amiket olvastam.

Egy alvás - két alvás

Hát, Misi már többször csinált olyat magától (hetekkel ezelőtt először), hogy pl. 11-től fél 2-ig aludt. De ő 8 körül szokott aludni menni és 3/4 7 körül kel, tehát a délelőtti fentlét ilyenkor rövidebb volt, és este már nagyon nyűgös volt. Emiatt nem bírta ki 8-ig, emiatt reggel is korábban kelt, tehát korábban ment délelőtt aludni. De ez az alvás nem lett hosszú, hanem a szokásos 1,5 óra, emiatt aznap délután még aludt egy 3/4 órás szakaszt. Így normálisan le tudott feküdni. Harmadnap időben kelt, 11 körül ment aludni, de csak 1,5 órát aludt, és még délután is ment egy rövid alvás, emiatt este viszont még pörgött, nehezen és/vagy későn aludt el. Majd kezdődött a ciklus előlről... Igaziból persze nem volt ennyire szabályos, de ezeket variálta némi ismétléssel. Meg voltak extrém napok is, pl. délelőtt aludt másfél órát, de délután lehetetlen volt elaltatni - még anyámnak sem sikerült, ami nagy szó (sokkal kitartóbb és makacsabb nálam).
Szóval ha kettőt aludt Misi, akkor kb. 25-26 órás nap kellett volna, ha meg egyet, akkor 23. Anyósom szerint: egy alvás még kevés, kettő meg már sok.
És mivel most felidéztem a korábbi átállást, meg megnéztem azt a kevés jegyzetet, amit akkor készítettem, rájöttem, hogy ha hagyom, ez így fog menni még 2 hónapig kb. És soha nem tudom, hogy aznap mi lesz, mindig azon múlik, hogy mikor adja le az első álmosság jelet, és hogy akkor mennyit is tud aludni. Elég volt egy csengő, hogy tönkremenjen a nap. Most már kicsit jobban tudom, hogy mit szeretnék, és mit fogok tenni azért, hogy elérjem. Tudom, hogy azért volt délelőtt nyűgös, mert még nem állt át arra a szervezete, ami már ideje lenne, de napról napra jobban fog menni, az estét már nagyon jól bírta. És a kiszámíthatóság (nemcsak a dolgok egymásutánisága, hanem a száma is) neki is segíteni fog. Ja, és a felvesz/letesz - szel meg fogom próbálni visszaaltatni, ha 1,5 óra után felébred. Tegnap 3-at aludt, ma 2,5-et, ez lenne a jó, ha erre beállna.
Na befejeztem az alváslabort :-) :-) :-)

Puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Móni!

Én nem szoktam gyümölcsöset, de nekem az rémlik, hogy Reni beírta a saját gyümölcsös (epres?) tiramisu receptjét Juca blogjára anno. Ott szerintem találsz ilyesmi receptet.

Kata

Kép
wkata
 
 


Visszajöttem még egy dolog miatt. Korábban már írtam nektek, hogy Milánnak 14 foga van, nos ez a szám azóta bővült. A gond idáig a fogmosással volt, ordított a fogkefe látványától is. Ma tettem egy nagyon pici málna ízű gabi tejfogkrémet a fogkefére. Simán tátotta a száját és hagyta, hogy megmossa az apja a fogait. Viszont köpni nem tud, a férjem kimosta a száját vízzel. De óhatatlan, hogy nyeljen is belőle. Szerintetek probléma, ha lenyeli a fogkrémet?

Wkata, köszi, megnézem. Egy kedves ismerősünknél ettünk barackosat, isteni volt. Mindenkinek csak ajánlani tudom. :)
Vendég
 


Kimike:Nem probléma,ha lenyeli,mert ezt direkt kicsiknek van...
Grétinek már 3 hónapos kora óta mossuk...Először csak masszírozós fogkefével,mejd mikor már duzzadt az inye akkor rendessel+fogkrém!reggel,ebéd után alvásnál és este!
Imád fogat mosni!Meg legalább így megszokja,hogy ez is az élete fontos része!
Nekem van egy nagyon profi tiramisu receptem!!Gyors,egyszerű,gyümölcs mentes!
Vendég
 


Szerintem sem baj, ha lenyeli a fogkrémet. Én kiskoromban anyu szerint tubusszámra tömtem magamba a gabi fogkrémet. Mesélte, mhogy már el kellett dugni előlem, mert állandóan megettem :lol: :lol:

Kép
Kép
lreta
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?