Új privát üzeneted érkezett!

Prenata!Petinek nagyon boldog szülinapot!!!

Hihetetlenül ügyes vagy, ezek a torták!!!! Feltennéd a két receptet? A Petiében mi volt?Bár mi még csak majd most kezdjük a joghurtot, 1 évesen már ehet joghurttortát nem?Nagyon klassz szakács vagy, és a képek is nagyon jók!!!!!Melyik ajándéknak örült a legjobben? A nagy-dömper állat!!!!

Mézgombi!
Nagyon sajnálom Julcsit. Nem is hallottam még h regelre megy fel a láz. Tapasztalataim szerint épp déutánra, estére. ( Én is bekaptam vmit a kórházban, egy folyosón volt a neuro és a hurutos csecsemő és hát az a nagy szivem, h minden gyerkőt álomba simiztem énekeltem. Csak másnap tudtam meg h virusos torokgyuszival, lázgörccsel, meg tüdőgyuszival voltak bent, hát tegnapra ki is jött rajtam. De csak du, este volt 39 a lázam, nappal 37.)
Nem kéne vért vetetni Tőle és megnézetni mi baja lehet? Az antibiotikum csak bacira jó, és ha virus? A tesód doki? Az supi!
Ne aggódj, bár én is mindig nagyon aggódom, ilyenkor. De a láz az jóóóó! Az öngyógyitó folyamat. És ha eszik, nem lehet olyan nagy gáz.
Ez a vérvétel a vesszőparipám, nem is bánom h 2 havonta a kora utógondozáson vesznek vért, Blankának is nézetek fél,1 évente vérképet. Abból aztán minden kiderül, jobb egy szúrás, mint hetekig betegnek lenni, vagy félrekezelni vmit.
Szegény Julcsi, ajánlom ezeknek a baciknak, virusoknak h csak a foga legyen ám. Irj majd javul-e? Ez már több mint 3 nap nem?Na, lényeg hogy gyógymanók mennek. !!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kmammy! szerintem is tök jó hogy 2 kultúrát ismer a baba. ezzel csak nyerhet. Éltetek kint is? hogy tetszik itt?Supi h tanitasz.Jó lehet.Engem is érdekel hogyan jöttetek össza Kevin apájával.
Ez a topic jó nyelvgyakorlás nem?

WKata, mi újság zöld kaki ügyben?Figyeljetek, Beni aztán mindig zabál, de csecsemő, vagyis anyatejes kora óta nem volt neki zöld. Érdekel engem is h mitől lehet.

Dobok fel képeket, hét végén forma 1-et nézett: Kép

Egy fürdés, most már omádja ha sok a viz
Kép

Autózás tesóval 6 éves 3 gyereket kiszolgát kisautóval, retro a javából, de az érzelmi dolgok, meg szép emlékek miatt nem is veszünk neki újat, ez az igazi.Majd felmatricázzuk neki Blanival.
Kép

Éééés, egy utcsó, a malackabarátok kedvéért.
Kép

benianya
ákosbenianya
 
 


Bakker, nem olvastam át, mert rohantam, most látom h teli van elütéssel, regel-reggel, déután-délután stb. BOOOOCS.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Mindenekelőtt Petinek nagyon boldog szülinapot kívánunk, sajnos már csak utólag!

Klarka: Andrisnak is nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Kmammy: én is üdvözöllek közöttünk! Kevin nagyon szép baba! Nagyon jól írsz magyarul, gondolom akkor már ugyanilyen jól is beszélsz! Azért az nem semmi, különösen úgy, hogy azt mondják a magyar elég nehéz nyelv! Le a kalappal előtted! Én is anítok, és én is imádom, de még várok a visszamenetellel, most a kistesó projekt folyik! :lol:

Méz: nagyon szurkolok, hogy Julcsinak semmi komoly baja ne legyen. Nem lehet a foga? Bár tudom, hogy sok mindent a fogára akarunk ráhúzni, az is igaz, hogy régóta lázas, de talán semmi vészes. Nagyon drukkolok!

Kimike: örülök, hogy jól esik a munka. Természetes, hogy nehéz az elszakadás, én ha csak belegondolok, hogy milyen lesz majd oviba adni, feláll a szőr a hátamon. Kitartás!

Nálunk szombaton nagyon jól sikerült a szülinapi buli, képek majd később. A torta különösen nem érdekelte Kornél, inkább a rajta lévő marcipán kutya. Most épp apuéknál a kertben készül a kis játszótere (hinta, homokozó, mászóka, medence). Már nagyon várjuk, hogy elkészüljön, aztán mehessen játszani. Egyre többet próbálkozik a járással, igaz 3-4-5 lépés után totty van.

BGocs, csajok, megyek takarítani, a hétvégén nem voltunk itthin, így elmaradt. Kihasználom az időt, amíg Kornél alszik. (De nem bírtam ki, hogy ne olvassalak el Benneteket :oops: )

Üdv. ANita

Kép

Kép
wawel
 
 

 
 

A torta receptek:

Joghurt torta

6 dl natúr joghurtot 10-15 dkg cukorral és másfél csomag étkezési zselatinnal jól elkeverünk, majd összemelegítjük, amig kifényesedik, de nem forraljuk. Hagyjuk kihűlni. Közben felverünk 3dl tejszínt, amit összekeverünk a joghurtos masszával.
Egy kapcsos torta formát én kiszoktam bélelni gofrival, de lehet sütni egy 3 tojásos piskótát is, de anélkül is fini. erre rakom a tetszés szerinti gyümi felét, majd ráöntöm a masszát, majd rá a maradék gyümit. Összesen kb. 30 dkg gyümit. Berakom egy fél órára a fagyóba, majd 2-3 órára a hütőbe.

Túrótorta
Szükséges egy kerek piskóta torta. 3 tojásos, ha rárakom a krémet, 6 tojásos ha betöltöm.
Túrókrém: 75 dkg túrót 10-15 dkg cukorral, 3 dl tejszínnel, pár csepp citromlével botmixerrel jól összedolgozom. Egy csomag étkezési zselatint 2dl vízzel felforralok, majd kihűtve összekeverem a túrósmasszával. ( Ha nem töltöm bele a piskótába,hanem rárakom, akkor elég 50dkg túróból és 2dl tejszinnel csinálni és a tetejére rakom a gyümit és totrazselével bevonom).
A 6 tojásos piskótát 3 részre vágom. A kapcsos torta formába rakom az alsó részt, erre megy a túrókrém+gyümi, majd piskóta, túrókrém+gyümi, majd piskóta. A tetejét bekenem a krémmel, egy kis krémet meghagyok az oldalára. Berakom a tortát egy fél órára a fagyóba. Majd miután kivettem és a tortaformából is kiveszem, akkor kenem be az oldalát, de pl. ha kakaós piskóta a tészta, akkor mutatós anélkül is, hogy bekeném az oldalát. Én a tetejét befröcsköltem olvasztott csokival.

Reni
Kép
prenata
 
 


Benianyu
Ákos nagyon édes! Neked jobbulást!

Méz!
Sajnálom Julcsikát! A szerintem is a fogacska lehet a lúdas!! Peti is tömködi a kezét és rágja a fajátékait és az ágyvéget! :shock:
Motoros lagzi nem semmi! Én imádom a mocikat!!!

Anita
Petire direkt nem adtam új rucit, csak játszósat, hogy nyugodt szivvel összekenhesse magát, de nagyon kultúráltan evett! :lol: A marcipán neki is tetszett. De a legjobban az "egyes" tortán lévő kandirozott citrom volt a nyerő!

Kmammy!
Én is kíváncsi vagyok, hogy "mi szél hozott" téged erre? :lol: :lol: Nagyon jó a magyarod!!! Ügyes vagy! Szerintem se aggódj Kevin miatt! Nagy előnnyel indul az életben, hogy két kultúra részese is lehet!

Reni
Kép
prenata
 
 


Mézgombi! Mi is lázasak vagyunk, most már 1,5 napja! Holnap lesz 1 éves, és csak most lázas először, mióta megszületett! Hát, így semmi sem lesz a holnapi mulatságból! Nekünk koradu. és késődu. van lázunk, reggel és éjjel nincs! Nekem az ügyeletes és a patikus azt javasolta, hogy germicidet és panadolt, valamint a hűtőfürdőt váltogassam 3-4óránként! De persze a hűtőfürdő a leghatásosabb!! Nektek mennyi a legmagasabb? Nekünk 39,1... :?

Holnapután mennénk nyaralni, de kell egy láztalan nap...holnap meglátogatjuk doktorbácsit, remélem minden rendben lesz...
Hál' Istennek nincs semmi más tünete.

Mindenkinek puszi:

Klarka

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Köszönjük a szülinapi jókivánságokat!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Petinek utólag is boldog szülinapot!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Klarka Andrisnak boldog szülinapot!!!!!

A lázasoknak jobbulást!!!


Lányok, a babavilágban mutattak fogzásra egy borostyán nyakláncot, ami állitólag bőrrel érintkezve olyan anyagokat bocsájt ki ,melyek nyugtatnak, fájdalmat csillapitanak. És a kövek önmagukban is hatékonyak. Valamelyikőtök csemetéjén régebben láttam itt ilyet, sőt még az is rémlik h fiúcska volt. ( pocsék a memóriám-boocccsss)
Nem tudjátok hol lehet olyat szerezni? Engem is nagyon érdekelne a dolog. Vagy csak bemegyek a köveshez( az ui. itt is van) és rendelek egy borostyánkő nyakláncot? Olyan barnás narancsosnak tűnt a TV-ben. Milyen kő ez pontosan, csak egyféle borostyán van?Tudtok segiteni?

A torkom k. fáj, szedem 1 nap 6-7esével a homeogene 9-et, lázam már nincs, de nyelni nem tudok! A legjobb fogyókúra.

Megőrülök a fiamtól, lépten-nyomon ott kell lenni mellette, hol a felmosópemzlit szopogatja, rágja, hol a vödröt boritja magára, hol 4 tekercs WCpapirt teker magára, hol a szakácskönyveimet tépi szét, hol hisztizik, hogy vegyem föl. Ma azt játszottuk, hogy bevittem a gyszobába, lekötöttem a figyelmét új(eddig eldugott)játékkal, kirohantam mosogatni, de 1 tányér a rekordja, már hallom is a kis mancsai csapkodását, kavar kifelé és mászik fel a lábamon. Fúúúúú, ez ma ám a türelemjáték. Ti mit csináltok ilyenkor? Help! :oops:

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya!

Ilyenkor szoktam én is piszkosul kikészülni...
Nálunk eddig az jött be a legjobban, hogy a konyhában vagy az előtérben (ahonnan még jól látszom) ültettem le Misit valami jó játékkal, és közben beszéltem is vele. Akkor van, hogy egy egész zöldségleves összedobási időt is elvan üldögélve. Persze, ha a játék elég érdekesnek tűnik... Nem mindig találok ilyet. :cry: Olyankor feladom a házimunkát és marad az alvása idejére.

Méz!

Misi elég gyakran hőemelkedéses a fogaitól, néha lázas is, de nála ez időponttól független. Van hogy reggel lázas, de estére már nem, és fordítva, vagy éppen csak a nap közepén van láz, máskor nincs.
Szóval fogtól lehet ilyen is. A fog/íny aktivitásától függhet talán, nem tudom biztosan.
Mindenesetre sok-sok szép színes gyógymanót irányítottunk Julcsi felé!

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Andrisnak első szülinapja alkalmából kívánunk minden jót és szépet!!! Kép

Andi és Dávid

Kép
Kép
veráska
 
 


Andrisnak nagyon boldog első szülinapot!
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek :) !

Isten éltesse Andriskát első születésnapja alkalmából :) !!!


Reni: nagyon ügyes konyhatündér vagy, még nem volt alkalmam megdicsérni a tortákat :P !

Lélekben már én is nagyon készülök Marci születésnapjára. Olyan furcsa, hogy milyen hamar elröppent ez az 1 év. Már kész kisfiú :P ! Mi is beleléptünk a rosszcsont időszakba. Ha találkozunk hasonló korú babákkal, akkor úgy szeretget, hogy elkezdi "megdádázni" na és persze a hajhúzogatás sem maradhat el :( . Van itthon egy kis szőrös kutyája, azon "gyakorolunk", hogy hogy szeretjük a Csöpi kutyát :P . Lehet, hogy hülyeség, de már jobbat nem tudok kitalálni. Szóval nem egyszerű...

Sétálni sem nagyon tudunk már menni, mert kb. 15 perc után feláll a babakocsiban. Lassan elkezd járni, valószínű ez lehet az oka.
Tegnap már megvártam Istit a sétával és együtt mentünk el a Csónakázó tóhoz sétálni, mert már egyedül el sem merek indulni vele. Remélem hamar túl leszünk ezen az időszakon.

Szoptatás: azt hiszem szép lassan abbahagyjuk, mert esténként már nekem fizikai fájdalmat okoz. A tápszert nem igazán akarja elfogadni, helyette a cici, viszont hamar kiürül a mellem, de még utána is próbálkozik, a másik mellemet közben csavargatja... nem egyszerű. Nem tudom mit csináljak. Mindig úgy képzeltem, hogy majd Marci szép lassan elválasztja magát, de a tapasztalat az, hogy ha így haladunk, akkor még 2 évesen is szoptatom.
Ami nagyon zavar még, az az, hogy visszaestünk alvás terén is és ébredünk legalább 3-4-szer és persze csak a cici a megoldás. Tudom, hogy nem a foga, nincs semmi baja, csak egyszerűen megszokás!!!
Azt hiszem ez a nyár arról fog szólni, hogy amit korábban elrontottam, azt most helyre kell állítanom...
Bocsi, hogy most rátok zúdítottam a "bajaimat", de nekem most ezek a dolgok kitöltik a napjaimat és közben vívódok, hogy mikor csinálok jól...

Kmammy: még nem is üdvözöltelek :P ! Nagyon szép a kisfiad és ne aggódj, szerintem is csak előnye származhat a származásából!
Istinek (férjemnek) mutattam a képedet, nagyon tetszett neki. Mondjuk ő rajong Japánért és a japán kultúráért. Kb. 15 éve tartjuk a kapcsolatot egy japán lánnyal, aki már többször volt Magyarországon, most már rajtunk a sor, hogy elmenjünk Japánba :) .
Engem is érdekelne, hogy hogy ismerkedtetek meg a férjeddel :) .

Benianya: én is hasonló gondokkal küzdük. Mondjuk én még csak kb. 1 hónapja kezdtem el főzöcskézni, mert eddig anyukám főzött és abból jutott nekünk is, de most, hogy a nővérem meszült, rávettem magam a főzésre és bevallom élvezem. Na persze nálunk is vannak olyan malőrök, hogy éppen amikor rántást készítettem akkor akart megfulladni Marci, mert megkaparintotta a szekrényből a tortabevonó csokit és kiharapott belőle egy darabot papírostól, alufóliástól együtt és persze lenyelte még mielött bármit tudtam volna csinálni. Másnap figyeltük, hogy kikakilta-e az alufóliát, de szerencsére igen...
Egyre nehezebb velük, főleg, hogy a figyelmüket is lekössük.
Nekünk is van olyan bébitaxink, mint a képen, éppen tegnap tologattam Marcit benne a lakásban, hát nagyon tetszett neki. Eddig inkább csak ő tologatta :P .
Ákos nagyon édes, látom már szépen áll :D !

Gombi: sok okosat nem tudok mondani a lázra, hiszen nagyon sok oka lehet. Az a baj, hogy tapasztalatom szerint sokszor a gyerekdokik is csak találgatnak és nem mindig kapunk megnyugtató választ.
Nem tudom, meséltem-e, hogy Marcinak kiütései voltak a vállán, könyékhajlatban, egy-kettő a nyakán. Mondtam a dokinak, hogy szerintem melegkiütés, de ő mit gondol róla. A válasz az volt, hogy hát akár az is lehet. Hozzáteszem, hogy ezt a dokit még dicsérik is...
Egyébként tényleg melegkiütés volt, mert amikor hűvösebb lett elmúlt.

Juca: nővérem is küzd Máté popsijával és nagyon jó volt, hogy a blogodban vissza tudtam keresni, hogy mi volt hatásos nálatok. Utólag is köszi :P !

Marci ébredés óta már 2 órája húzza a lóbőrt, úgyhogy most időmilliomos vagyok :) !

Kimi, Kitti: ha van időtök írjatok. Persze tudom, hogy abból van a legkevesebb :( .

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk egy szar éjszakán. Petivel ketten voltunk, mert a párom dolgozott. 8-szor ébredt Peti, 8-szor cicilt, de szerintem már nekem sem lehet sok tejem, mert néha nekem is fáj a mellem. A franciaágy szélére jó nagy barikádot csináltam, gondolván ha felkel Peti majd ott folytatjuk az alvást kényelmesen. Hááát, csak izgett-mozgott, így az első cici után visszaraktam a kiságyba. Kezdek kipurcanni!

Ez a főzés dolog nálunk is nehézkes, mert Peti előszeretettel használ engem járássegítőnek. A lábaimba kapaszkodik és kacag. Háát, nekem nem jó móka. Mindig attól félek, hogy kifordul és a konyhakővön taccsol egy nagyot, vagy én ejtek a fejére valamit.

Nagyon nyűgös mostanság, még mindig nem bújt ki a 2. fogacskánk. Ma reggel 7-kor már nem altattam vissza( nem kapott cicit), hogy korábban kidőljön, mert 1- re menni kelle 1 éves státusz vizsgálatra. utána megyünk nagy bevásárolni. Ha aludni fog ma mégegyszer, akkor este megint küzdés lesz az elalvással. Peti már másfél hónapja csak 1-szer alszik napközben. Egy jó hosszút, kb 2,5-3 órát.

Peti egy pár napja nem fogadja el a bébiételt ( még jó hogy kb. 30 üveg figyel a konyhaszekrényben). Leszünk is bajban ha megyünk üdülni, mert babakaja nincs, csak nekünk lesz hami. Most már a mi kajánkat eszi, de bajban vagyok, mert húst enne hússal!!! Minimális zöldséget eszik, kenyeret egyáltalán, sajtot imádja. Megfog egy egész szeletet és elmolyolja. Ja, és mindent kézzel eszik!!! Egyedül.

Eni!
Peti a cumit húzogatja ki a többi baba szájából és elhajítja. Már csak az hiányzik, hogy valami szöveget is mondjon hozzá! pl. nem kell! :lol:
Nekünk 1 hónap múlva lesznek kiskutyáink. Peti biztos fogja élvezni. Minden állatnak anyira tud örülni. Még egy legyet is megneveti!

Juca!
Te már ránk sem bagózol?

Ezúton is gratulálok minden régi topiclakónak, aki babát vár! Kívánok nekik nagyon jó egészséget és boldogságos pocakosodást!

Veráska!
Te is adhatnál életjelet néha!

Kimike, Kitti!
Úgy szintén!

Gabi!
Te merre vagy?

Ex :?:

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni: Marcinak Csöpi sajna (vagy nem :?: ) csak játékkutya :) ! Azért jó, hogy nektek lesz igazi :) . Nálunk nem férne el a lakásban, bár én nem is vagyok oda az állatokért, de ahogy Marcit elnéztem anyósoméknál nagyon érdekelték, főleg a cicák (akkor már inkább kutyus :D !) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Preni!köszönöm szépen,nagyon aranyos vagy!

Jól lebuktam most :D :D :D ,rendszeresen olvaslak azóta is Titeket!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil!

Ha nincs is energiád írni, azért néha dobhatnál egy-egy képet Amelitáról! :wink:

Eni!
Nekünk sem a lakásban van a kutya, hanem a dédinél, ahová szinte minden nap megyünk. Hacsak nem szakad az eső. Nekünk az a játszótér. Van hinta, homokozó, csúszda, medence, na meg kutya! :lol: Persze azét megyünk "rendes" játszóra is, hadd szokja Peti a gyerekeket!
Nekünk a szeretgetős játék egy foltos maci.

Reni
Kép
prenata
 
 


Eni!

Peti is szereti a macskákat. Anyukám megtanította nyávogni is, amit előszeretettel művel. Csak engem kerget ki vele a világból. Nagyon idegesítő!

Reni
Kép
prenata
 
 


Pil: tényleg írhatnál, ha van kedved. Én is gratulálok a leendő kistestvérhez :) . Milyen érzés újra babát várni? Persze milyen lenne... szuper!!! Egy kicsit irigykedem is, de majd eljön nálunk is az ideje :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Klarka!

Andrisnak nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!



Pil!

Én is nagyon gratulálok!!! Klasszak vagytok! :lol: :lol: :lol:
Nekem most is negatív tesztem lett :cry:
De amilyen stresszben vagyok, nem is csodálom...
Talán majd következő hónapban :-)

Puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Wkata!

Megoldódott a zöld kaki rejtély?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Pil: ezúton is gratulálok én is! Kívánok erőt, egészséget és egy nagyon vidám tesót Amelitának! A képeket én is nagyon várom!

Marcy, Reni: megállapítom, hogy teljesen hasonló gondokkal küzdünk. Kornél is folyamatosan a lábamnál áll és a gatyámat húzkodja. Ha meg éppen valami felkelti az érdeklődédét és csönd van, akkor tuti, hogy valami rosszban sántikál és foolyamatosan fél szemmel őt lesem. Talán annyi szerencsém van, hogy ha a közelemben van, akkor nagyon szépen meg tudok főzni, ki tudok takarítani, sőt még vasalni is lehet mellette. Annyi a lényeg, hogy a játékaival a közelemben legyenek és folyamatosan beszélek hozzá, énekelek neki és mondókázunk. A csip-csip csókára már olyan édesen rázza a kezét! :lol: Kitartás. Ennek az időszaknak is vége lesz. A szoptatás már nekem is okoz fájdalmat, úgyhogy leszokóban vagyunk, bár nem tudom hogyan, ugyanis nappal semmi cici nincs, de éjszaka egyszer kel, és akkor csak azzal alszik vissza, Próbáltam nem adni neki, akkor forgolódik, mint a vnetillátor, és félóránként felkel. Nehéz időszak lesz, de megoldjuk!


Reni: 2,5-3 órát alszik :?: Ez igen! Kornél is már csak 1x alszik napközben, de csak 1-1,5 órát. Nem tudom, hogy bírja!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Reni!

Köszi az érdeklődést, sajnos egyelőre nem. Még mindig enyhén zöldes a kakija, de egyéb változás (pöttyök, hasménés, stb.) nincs.

Remélem, hogy nem komoly.
Egyébként most ő is húst enne sajttal, esetleg még a gyümölcs vagy az érdekesebb zöldség elmegy, de pl. kenyér repül :?

Lehet, hogy valami ilyen egyensúlybomlás okozza a zöld színt, nem tudom... :?

Méz!

Hogy van Julcsi?

Kata

Kép
wkata
 
 


Reni!

De itt vagyok, de azért nem mindig olvasok.

Kmammy!

Üdv itt. Nagyon jól megy a magyar. Régen élsz itt? A jövőt hogyan tervezitek? Kinga 3 kilóval született, és egy évesen volt 8560 g és 75 cm. Hozzá képest Kevin sem karcsú, a fényképek alapján sem. Ők a filigrán vonalat erősítik a topikban. :twisted:

Kata!

Bocs, hogy ezt mondom. Ülj le egyedül, aztán Te és a párod. Ha nem a zsigereitekből jön, hogy szeretnétek még egy gyereket most de rögtön de azonnal, akkor még várjatok. A többi mindig megoldódik (anyagiak, építkezés...) A kérdés nem ez.
Remélem nem értesz félre.

Nagyon drukkolok, hogy előbb utóbb legyen pozitív teszted is.

Marcy!

örülök, hogy bejött a kence, már érdemes volt ezek szerint blogot írni. :-)

Most ennyire futotta.

tjuca
 
 


Sziasztok,

Én ide jöttem egy Japán kormányszervezet által kiküldöttségi programmal. Emiatt tanítottam magyar iskolákban 3 évig.
Közben ismerkedtem a férjemmel, egyik közös ismerősünknek szülinapi bulin találkoztunk először. Ott az én magyar barátnőmnek tetszett a páromnak barátja, pedig a páromnak első látásban tetszetem :shock: , így néhány alkalommal találkoztunk négyen. De engem nem nagyon érdekélt, legyen magyar fiú, mért szerződés lejárata után mindenképpen szerettem volna hazamenni és ottani életemet folytatni. Sok idő után sajnos a barátnőmnek nem jött össze, de nekünk igen. Sors így akarta. Persze nagyon hiányzik ottani élet, de most, különösen Kevin születés óta sokat gondolom ez jó döntés volt. :P

Mézgombi: Nagyon sajnálom Julcsit. Ilyenkor igen természetesen maga lázas is ideget okoz, de annál jobban idegesítő dolog az, hogy nem kiderítnek az okát. Remélem hamar megtudtok az okát, és ez neked is nyugtat.

Ákosbenianya: Nagyon cuki a fiad. Már kocsikázik? Sajnos Kevinnek még nem odaél földre a lábai, csak sofőrszik, vagy javítgatja a kerekét.


Wawel: Te is kollégám vagy üdvözöllek! Kistesóra drukkolok!

Prenata: Nekünk is hasonló éjszakák vannak. 8 hós korban kezdett, pedig addig alvós angyalka volt. Már nem nagyon tudok számolni hányszor keltünk, én is fél homályosan adok cicit. Ő is félig alszik, mindig be van csukva szeme, de sírni az nagyon jól tud…. :twisted:

Klarka: Andris babának Boldog Születésnapot!
Kép
Kevinnek is pont születésnapja előtt volt életben első láza. Így nekünk nem nagyon sikerült a buli, de remélem nektek jó sikeres lesz.

Marcy: Üdvözöllek! Nálunk is játék kutyával gyakoroltunk a simogatást. Most már szobanövényt se bánt, persze engem se. Majd gyéretek Japánba is! Ottani minitali jó lenne, nem? :D Mi évente egyszer utazunk, csak tavaly kimaradt. Már nagyon várom. Örülök a férjed Japán rajongó!

Itt esik az eső, talán mai séta ki fog maradni. Inkább majd ébred Kevin, megyünk kocsikázni burgonyáért.

★☆。.:*:・"゜★βyёヾ(⌒∇⌒)ノβyё★。.:*:・"☆★
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.01 23:29-kor.
Vendég
 


Wkata!

Normaflore tök jól rendbeteszi a székletet!

Bocs, most sietek, mert 1-re megyünk!

Reni
Kép
prenata
 
 


Jaj és elfelejtettem:

Minden szülinaposnak nagyon sok boldogságot kívánok a szüleinek pedig jó nosztalgiázást!

tjuca
 
 


sziasztok!

Preni, én is nagyon köszönöm! :D Nagy ritkán én is szoktam bekukkni.

pogacsa
 
 


Csajok!

Tök aranyosak vagytok,komolyan!

Mondjuk nem akarnám itt képekkel foglalni az oldalt,úgy hogy nem is irok,de azért párat teszek fel.

szülinapos
Kép


ma reggeli kalácsevős,plusz a bodyban tegnap este kiszórta a pudigport és a földről nyalogatta

Kép

bugyimmal a nyakában :oops:
Kép

a hűtőben
Kép

Tök ciki,de mostanában kaja közben fotózom mindig,merta z olyan vicces és cukiii
Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Reni! Köszi érdeklődésed,megvagyunk,csak mint ti is páran küzdünk a gyerekkel.Az éjszakáink nagyon sz..ok és a nappal sem különb.Jön neki elöl a nyolcadik foga,de közben meg hátul két örlő foga is jön és egy kicsit megszenvedi.Kicsit?!Nagyon! :cry: Már pár hónapja külön aludt a kis szobájába,de pár hete nem lehet bevinni.Amúgy is köztünk alszik el,ha elaludt akkor szoktam átszállítani,de most azt sem lehet,mert olyan hisztit vág le.Nappal meg sokat mondok,ha alszik egy órácskát.Úgyhogy kivagyok.Persze éjszaka is én vagyok kitúrva a helyemről,mert apa alszik a saját kis térfelén mi meg ketten az enyémen.
Meg amíg az a b..i meleg volt menekültünk vagy anyuékhoz vagy a Balcsira.Ez az egy előnye hogy Siófokon lakunk.Kicsit örülök hogy lehült a levegő,de pont tegnap lett kész a Dávid játszótere.Ki is élvezte tegnap.Este kilencig csúszdázott,homokozott,hintázott.És még sem fáradt el,még 11-ig dorbézolt,reggel hatkor meg már kukorékolt. :evil:
Amúgy pont 14 hósan elindult egyedül,azóta úgy kell lelőni,mert ha leteszem aludni,kimászik az ágyból és már ott is van a nyomomban.Két hete egyedül eszik,nem is engedi,hogy segítsünk.Viszont beszédben visszafejlődtünk.Amilyen szépen beszélt,most egypár hete megint csak kiabál.Mi már bilizünk(8 hós kora óta)de csak pisilni hajlandó bele.Ha bekakilt a pelibe,hozza a bilit és mondja,hogy kaka,de már késő. :wink: Hát röviden rólunk ennyi.

Mi két hónapja vettünk Dávidnak egy ónémetjuhász kölyköt(kislány),akkor volt Beki 8 hetes,de most már elválaszthatatlanok.Imádják egymást.Van cicánk is de azokkal elég durván bánik Dávid.

Kmammy! Én is üdvözöllek.Nagyon édi a kis Kevin!! :lol:

Pil!Gratula a kistesóhoz!Jó pocakosodást.Igazán dobhatnál Ameliről egy-két képet!

Reni! Szerintem te pályát tévesztettél! :lol: Én is imádok sütni-főzni,ezért is lettem cukrász,de lassan túl teszel rajtam. :lol:

Gombi! Tőlünk is mennek a gyógymanók!!!

Wawel! Bocsi lemaradtam egy kicsit,de így utólag is nagyon boldog szülinapot kívánunk Kornélnak!! Kép

Benianya!Ákos egy tünemény!!! :D

Eni!Szopiról nem tudok sokat mondani,de nem sokára egy éves lesz Marci,ha nem fogadja el a tápszert én nem is kínoznám vele.Nem próbáltatok neki tejet adni?Azt is visszautasítja?Mi most ott tartunk,hogy Dávid megkóstolta az igazi tehéntejet és azóta nem hajlandó meginni a dobozosat.Persze felforralom,de akkor is más íze van mint a boltinak,és nincs tőle semmi baja.Még egy pötty sem lett rajta.A másik van a Milupának junior itala,ugyanolyan kiszerelésben mint a tápszer,de ezt lehet ízesíteni,pudingnak,tejbegríznek megfőzni.Bár ezt már nem írja fel az orvos,és a hiperekben is lehet kapni,meg a dm-ben,1500 Ft körül van egy doboz.Szerintem mindengyőnk így vívódik mint te,hogy mikor mi a jó,és nem csak a jó dolgokat kel megosztanunk egymással hanem a gondjainkat is,hátha valaki tud valami okosat rá.Fel a fejjel!!

Na megyek,mert az icergő-ficergő kisfickóm nem bír magával.Meg várjuk az állatorvost a Bekinek a következő szurira.Ha meglátja már nyüszítve rohan pedig csak eddig két szurit kapott.Jövő héten mi is megyünk bökire a 15 hósra.

Reni!! Mi is ilyen gondokkal küzdünk,Dávid nem eszik már üvegeset,és 3 hét múlva megyünk nyaralni.Ha csavargunk akkor azt egyszerűbb lenne magunkkal vinni és nekiadni.Nem tudom mi lesz! :roll:

Bocsi ha kihagytam valakit!Próbálok kicsit sűrűbben jönni és akkor nem maradok le így.

Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Pogi!

Te nem voltál publikus. Én olvasom a blogod, de ott sincs semmi erről.
Grarula!

Most mennem kell, de találtam kincset. Nagyon blőd. Kmammy bocsesz. :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=zZP1W-YT_aM

Kingának tetszett. :shock: :wink: (Igaz nekem is 8) )

tjuca
 
 


Ne haragudjatok hogy csak a képeket nyomtam fel,de Tapics itt garázdálkodott,és jobbnak láttam gyorsan elküldeni.
Akartam irni magunkról,amit be is pótolok majd este,csak a párom megy este kh-ba,holnap műtik a térdét,levált a porc,és össze kell pakolnom,meg vasalnom,aztán bemegyek vele,és ha hazajövök és tapics elaludt akkor irok .

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Juca!

Igazad van, mint általában 8)
Szeretnék több gyereket, mert egykeként rossz volt.
Idén leszek 34, nincs nagyon sok időm várakozni.
A pszichomókusok szerint 2 évnél kevesebb vagy 4 évnél több a jó korkülönbség testvérkapcsolat szermpontjából.
De: az eddigiek alapján nagyon sokban csalódtam magamban - sokkal kevésbé viseltem "jól" az anyaszerepet eddig, mint korábban hittem, és reméltem. Nem tudom, hogyan magyaráznám meg Misinek, hogy nem tudom már felvenni, mert várandósan nem lehet 10 kg-t emelgetni, ő meg már nettó annyi. A babakocsi közlekedési eszközre való feltuszkolásáról akkor már nem is beszélek, mert az kb. 20 kg lehet mindenestül...
Lehet, hogy nem is lennék alkalmas többgyerekes anyának, nem tudom, de szinte állandóan úgy érzem, megbuktam :cry: :cry: :cry:
Ehhez jön hozzá a munka és az építkezés aktuálisan. Ezek elvileg csökkent tempóban lesznek jövőre, de lesznek. A munka valószínűleg mindig lesz, kivéve persze, ha esetleg nyernénk a lottón.
Szóval tényleg nem tudom.
De amikor most megláttam a negatív tesztet, nagyon szomorú lettem, bőgtem. Egyáltalán nem volt megkönnyebbülés.

Mindenesetre ha lesz még gyerekünk, annál már most több esze van, hogy most foganjon meg, ez látszik :lol:

Köszi mindenesetre!


Pogi!

Én is gratulálok!!!

Puszi mindenkinek,

Kata

Kép
wkata
 
 


Pil!!Ameli nagyon kis helyes csajszi,és milyen zsivány!Ezek szerint ti sem unatkoztok mellette!! :lol:

Kmammy!!Autószerelés nálunk is jobban megy.Dávidnak sem ér le a lába a bébitaxiról.Dávid 51 cm-rel és 3900 grammal született,mégis csak ott tartunk súlyban és centiben,mint ti.

Kép
Kép
veráska
 
 


Pogi: én is maradtam lelkes blogolvasó, fel is tűnt, hogy elég régi az utolsó bejegyzés.
Gratulálok én is a pocakosodáshoz!
Bocsi a kérdést, de te is lelkes szopiztató voltál, most elválasztottad Gergőcskét, vagy hogy alakult ez nálatok????

Pil: Ameli továbba is egy tündér, látom, ha kajcsiról van szó elég önálló :D ! Várjuk a beszámolót :lol: !

Wkata: sajnálom, hogy most nem sikerült a babaprojekt, de tényleg igaza van Jucanak, ha megnyugodtok, akkor biztos összejön. Most túl sok minden zajlik körülöttetek :( .

Veráska
: jó, hogy te is többet írtál magatokról. Szülök között alvás szerintem mindenkinél hasonlóan zajlik. Nálunk mondjuk csak az utolsó felébredésnél, kb. reggel 5 óra körül kerül közénk Marci, de egy horror, amit művel. Mozog, forgolódik, nyugtalan...

Eni

Eni
marcy
 
 


Köszönöm mégegyszer! :)

Marcy, még mindig lelkes szoptatós vagyok, vagyis lennék, de mivel kicsit görcsölgetek szopik után, sürgősen le kéne állni. Kb 1 hónap alatt csökkentettük napi 5-ről napi 2-re és tovább kéne, csak marhára feszül ha 24 óra kimarad.

pogacsa
 
 


Hali.

Na kezdem, mert kicsit betegeskedik a gép, és újraindult magától...de most kitolok vele, és folyamatosan mentem, amit írok.

Szóval a mosógépünk házilag javítható volt, így nem kell küzdenem a manuális masinával. :)

Cumi: ma olvastam a helyi újságban egy cikket, abban az volt, hogy a kicsinek azt mondták, hogy elvitte a sárga kukásautó, jó ötlet, nem?

Bénianyu, Peti nem ette a homokot, de vki régebben írta, hogy állítólag elég egyszer megkóstolni.
A Cerazettre nekem azt mondta a doki és a védőnő is, hogy min. 3-4 szopi mellett (vagy fejés mellett) véd rendesen, akkor termelődik elég hormon a bogyó hatóanyaga mellé.
Joghurt elvileg már 9 hós kortól adható, ha nincs allergiás a családban, ha van, akkor kicsit később.
Egyébként nem is oly rég írtam, hogy nem biztos, hogy jó, hogy a vírust hagyják garázdálkodni, mi Petivel háromszor jártunk úgy, hogy azt mondták, hogy vírust nyelt be, felülfertőződött és már kellett neki a gyógyszer. Egyébként szerintem nem egészséges egy gyerektől kéthavonta vért venni, a félévente még jó, de inkább évente, ha nincs baja. Szerintem ezekből nagyon semmit sem lehet leszűrni, max. azt, ha vérszegény valaki, vagy esetleg az éhgyomri cukrával van gáz.
A képek szuperek. Bébitaxink nekünk is van, de csak arra jó, hogy Peti pörgeti a kerekeit, egyébként már kinőtte, mert ugye nagyon magas.
Hát nálunk is a konyha a leggázosabb rész, de az esetek nagy többségében Peti egészen jól elfoglalja magát a seprűvel-lapáttal, vagy egy fémdobozzal, esetleg a macskakajás zacsikkal. Persze neszelni azt kell, mert előszeretettel borítja ki a macsesz ivóvizét, lassan csak annak feltörlésére használjuk a papírtörlőket. :)

Reni, tényleg gáz, hogy bizonyos szolgáltatók mennyire nemtörődöm stílusúak. Mi most a helyi hőszolgáltatóval futjuk a köröket, már két rossz számlát küldtek ki, mi meg folyamatosan reklamálunk, mert nincs jóváírva a támogatás. Ma bement anyukám az államkincstárhoz, ahol kiderült, hogy a nagyokos szolgáltató visszautalta a pénzt. :o Sebaj, ha jól megcsinálják, a végén két hónapra kb. 10-15 ezer forintot kell befizessünk, mert az elszámolás szerint (ami szintén nem jó, de rosszabb nem lesz) 27000 Ft jár nekünk vissza.
A képek nagyon jók! Megkérdezhetem, hogy Peti kire hasonlít? Mert a közös kép alapján igazából nekem sem rád, sem a párodra nem ütött.
Jó ideje általánosságban nálunk is egy alvás van napközben, ebéd után, kb. 2,5 óra...
Nálunk még nyerő a babakaja. Jó is, mert jövő hónap végén vagy az októberi ünnep előtt elmegyünk egy hosszú hétvégére, és ugye a kajáról nekünk kell gondoskodni, és értelemszerűen az üveges kaja a legegyszerűbb. Persze ez nem jelenti azt, hogy a mi kajánkból nem fog kapni, ma pl. a mamám lecsót főzött, és csinált Petinek külön répa-krumplit, hogy ő is falatozhasson, míg mi ebédelünk. Na ennek megette a felét, aztán a lecsóból kivadászott virslidarabokat csócsálta... :o Éhenkórász.
Enyim gyerek tegnap azon kacagott, hogy a macska feküdt a széken, és ő meg "hintáztatta". :D

Kmammy, hát ha a pipaságon múlna, én naponta mehetnék vért adni, de nekünk csak évente 3X lehet.
Kevin identitása miatt ne aggódj, hidd el, sokan fogják a társaságát keresni, hiszen nagyon különleges kisember.
Látom, Kevin is nyolc hónaposan romlott el...nálunk is akkor kezdődött a nemalvós időszak, tartott egyéves koráig, azóta hol jobb, hol rosszabb a helyzet.

Wkata, én és az öcsém között 2,5 év van, de kicsinek így sem nagyon értettük meg egymást, az öcsém kb. 16 volt, miután már kezdtünk megbékélni egymással. Az meg biztosan úgy van, hogy a kicsi korkülönbség jó a testvéreknek, kérdés az, hogy anyuka hogy bírja...
Elvileg okozhat a tej zöld székletet. De nem hiszem, hogy az a hibás, ha eddig nem volt érzékeny a tejre, tejalapú dolgokra. Petinek kicsinek szinte mindig zöld volt a széklete, és semmi baja sem volt!
Érdekes, amit a terhességről írsz. Mi is már Peti megfoganása előtt jó 8 hónappal ráálltunk az ügyre, hogy talán már anyaként (értsd: pocakon kívül lesz a baba) leszek diplomás. De azt hiszem, már akkor tudta a fiatal úr, hogy jobb lesz neki csak később érkezni, így a diplomaosztót pocakon belül élte meg. :)

Gombi, Julcsinak mostmár tényleg javulást. Remélem, azért kiderül, hogy mi okozza ezt a hosszan tartó lázat.
Biztos izgi lehetett motorral menni a barátodéknak. Hát én nem tudom, hogy a ruhámban hogy fészkeltem volna be magam egy oldalkocsiba, mikor a Mercibe is nehezen ment... :D

Klarka, Andrist Isten éltesse 1. születésnapján!
Mielőbbi javulást, de nem hiszem, hogy emiatt kellene a bulit elhalasztani, ha egyébként jó a kedve. Mikor Petinek torokgyuszija volt, popsiban mérve 39,6 volt a legmagasabb, érdekes, neki is inkább nappal volt baja, este simán elvolt a fürdés utáni kúppal. Igaz, úgy csináltam, hogy reggel Amidozofen kúpot kapott, három óra múlva Germicidet (annak hosszabb a hatása), délután és estére megint Amidozofen.

Marcy, Peti a mai napig nem tudja, hogy mi az a ciróka. Vagyis egy ideig megy a simi, aztán meg durr egy pofon. :o Egyébként nagyon adakozó, minden babának nyújtja a cumiját vagy a csörgőjét, pedig mindkettő a nyakában lóg ugyebár.
Én Peti nyakát és a derekát újabban mentolos hintőporral (gyógyszertári) szórom be fürdés után, úgy látom, nem vakarózik annyit, és már pöttyei sincsenek.
Alvást ne is mondd, vasárnapról hétfőre arra keltem fel, hogy Peti fejberúgott. :o

Pil, most hogy így "lebuktál", akkor itt GRATULÁLOK nektek! Ahogy nézem Ameli vonalzóján a képet, egyre inkább hasonlít Rád.
És nagyban is. :) És ezek a loknik... Nálunk még etetés van, de az nagyon megy.
Petinek mielőbbi felépülést!

Wawel, jaj, vasalás. Na nekem is kellett volna, mára terveztem, de leültem olvasni... Így holnapra marad, de akkor már tényleg megcsinálom.

Pogi, nektek is szívből GRATULÁLOK!

Veráska, akkor ti egész jól álltok bili terén. Nálunk még nincs beszédben elválasztva a dolog, meg amúgy sem jelez. Ill. mikor van kaki, akkor fogja a fenekét. :)
Ja, egyébként állítólag a forralt tehéntej a babáknak sokkal jobb, mint az UHT, írtam nem is oly rég, hogy azt hallottam, hogy előbbi csökkenti bizonyos allergiák kialakulásának kockázatát.

Na megyek, szűk fél óra múlva indulok Petiért.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Prenata, köszi a torta recepteket :lol: , megpróbálom majd én is.
Klarka, remélem lázasan is jól sikerült a buli….. :P

Méz, mi van Julcsival?

Marcy! Nekem is harap néha Beni és jéé, pont nekem is markolássza, meg a bimbót csavargatja, a másikon. Nagyon fájdalmasan tud már csipni, marni. Olykor már én is inkább elválasztanám( Blaninak ilyenkor még 1 foga sem volt, 2 évig szopizott), de napközben meg mászik föl a lábamra a földről, tépi le rólam a pólót és akkor meg ügyesen szopizik. A reggeli nálunk fix cici, este ha bezabál már nem szivja, ez bánt nagyon, mert azt gondolnám szüksége van egy kis cicinyunyura, de nem. Háát, asszem el kell fogadnom, hogy ő egész más személyiség, egyéniség mint Blanka volt, meghát fiú, sokkal durvább, erősebb, nem olyan édes kis lágy tündérke.
Sajnálom, hogy az alvással visszaestetek. Mi 8 hónapig aludtunk, azóta olykor nem, de a kórház után 3 nappal már megint végigaludta az éjszakát!!!!! Fúú, de jó ám! Apa ment be, megitatta, aztán meg csak felvette, lerakta, vagy 100 szor.
Mi még 3x alszunk egy nap. Nem is tudom hogy lesz ebből majd 1. Most a délelőttit csúsztassam, vagy a du hozzam előre? 3 alvással is kidől 7 re, fél 8 kor már szunya van reggel 6 ig. –Mi lesz itt?
Tortabevonó papír- nem semmi sztori, még jó h kikakilta. Akkor bányásztatok. Engem is a frász kerülget, nehogy lenyeljen vmit. Annyira kell figyelni rájuk. Én épp ma buktam ki, mindkét gyerkő itthon, én lázasan, Beni pörgött, hááát, du. mondtam azuramnak na most kérek 3 nap szabit, de gyerekmenteset ám. Csakhogy a cici miatt sem lehet. Meg 2 óra után már megőrülnék nélkülük.
Beni áll, köszi, csak a lábtartásán kell javitani, de már dolgozunk rajta a Dévényessel.

Pil, Pogacsa, üdv és gratula. Kajás képek dee éédeseeek!!!

Kmammy, Beninek sem ér le a lába a bébitaxiról , Blanka tolja fáradhatatlanul, a kiskrapek meg hatalmasakat kacag, nagyon élvezi.
Ő pakolni szeret benne. Ki be. Köszi az ismrekedős sztorit, izgi lehetett. Jól irsz nagyon, pedig nehéz nyelv a miénk.
Mi a legfurább itt?
Úgy tudom a nevelés, oktatás nálatok szigorúbb, és nem is annyira nyitottak az emberek, nem osztják meg csak úgy az érzéseiket. Valahogy az hagyomány, úgy mondták nekem.

Veráska, sajnálom ezt a nem alvást, valamit próbáljatok meg, én is majdnem bedőltem a kórház után, de miután a kezemben is kinlódott fogtam és letettem, azóta megy a fel-le téma, és bejött, pedig most sem nagyon hittem benne. Valahol azt olvastam, h szükségük van már ebben a korban is a határozott határokra. Most az ágyadban alszol és alszol és kész. Szeretettel, sok sok bemenéssel, ajtócsukással a legtöbb gyerkőnél bejön. Ne a tiéd legyen a kivétel- kivánom. Bár 5 éves korukra már egyedeül is alszanak majd, azt szokták mondani egy kamasz gyerek nem alszik már a szüleivel, addig meg jó nekik. Háát én nem birnám ki addig, de ez ahogy már irtam is tipus kérdése. Én úgy látom a fiamon, neki is jobb ha kialussza magát zavartalanul. Amikor ma bekisértem Blanit és nyunyuztunk még, csak úgy vergődött a kissrác az ágyában. Na ha ezt mellettem tenné kiszaladnék a világból. Majdnem kitört az ágyrács, mi lenne akkor az én vesémmel?. Olyan kis édes,mikor neged 8 kor leteszem: éneklek neki, pápázok, csukom az ajtót és már teszi is le a fejét. Na, a kórház után orditott ám!!!De mára megint jó lett az alvókája. Ja meg közben áttört a 2 felső foga is, így jelentem 6 fogasak vagyunk!!!!
Szóval én csak biztatni tudlak a jótékony, határozott,ám szeretteljes beszigoritáshoz.Csak az elején rossz folyton bemenni, mert ugye 1,5 percig sem hagyjuk sirni, sőt van hogy ott állunk az ágy mellett és ki-be. Jó kis edzés, exdeus is tudna mesélni. Nekünk újfent bejött ez a módszer. Most apa csinálta.

WKata, ne gyötörd magad, :lol: én is így éreztem az elsővel, már fél évesen tudtam sokat várunk a 2.-al. Pest után kis faluba, kertesbe költöztünk, nyüzsis meló után bezártság, első baba, hányszor éreztem én is hogy megbuktam. Naponta egy fekete ruhás, kapát cipelő anyókával találkoztam csak, aki mindig azt kérdezte” hová hová aranyoskám? „ Hát hova a bánatba mennék, a falu egyetlen boltjába, ahol már 9 kor elfogy a kifli, de nekem félre sem rakták, me hát gyüttmentek vótunk. Rendesen be is depiztem. Ez most annyira más, olyan jó, és a nagylány annyit segit, mármint magától örömmel, csak azzal h van, hogy babusgatja, hogy játszik vele. Hányszor nyitottam ajtót cicimen a lánnyal, most meg Blanka nyit, hoz inni, együtt fürdünk, és még a tanitgatásban is segit. Most elhatározta a kutyus hangját ő egyedeül tanitja meg neki. Hagyom, nagyon élvezik, És egyáltalán nem vagy elkésve. Én is a 2 alatt 4 fölött korkülömbséget hallottam legjobbnak, nekem ez be is jött. Lehet h 3 év múlva másként gondolod, én is kivártam míg nagyon, de nagyon akartam, plusz már Blanka is kisbabát rajzolt a Jézuskának és sirt a fa alatt h miért nem hozott kistesót, Beni meg már 6 napos volt a pocakban. Szóval majd érzed, ez ügyben nincsenek társadalmi elvárások, kár lenne vkire rákényszeriteni olyasvalamit ami másnak jó, bejött, de az ő életét tönkretenné, vagy ha nem is tönkre, de nem a legjobb lenne neki. A szivedre hallgass, és ne számolgass. 41 éves barátnőm szült velem iker csajokat 21 éves fia mellé 10 évvel fiatalabb pasijának. Még szoptatja is őket, és tökre megfiatalodott. Császár-ennyi, meg több vizsgálat.

Ex, én is soknak tarom a 2 havi csapolást de a vasa miatt muszáj, 1 év után már nem lesz így.Koráknál, intenzives kezdés után ez az előirás. Meg csak ujjbegyet szúrnak olyankor. Bár most nagyrutint vettek kézfejvénából. Szopizott közben, észre sem vette nem is sirt, ott nézett mindenki, h ilyet még nem láttak. De hát már olyan álmos volt mire sorra kerültünk, h rábukott a cicire, kérdeztem lehet-e így, azt mondták még örülnek is, csak meg ne harapjon. Édes volt, egy hang nélkül tűrte, csak nézett rám a nagy szemeivel és cuppogott. :wink:

Virslievő, macskahintáztató tiéd gyerek édes lehetett.

NA, tünök, mert ez a fránya torokfájás nem múlik.
Borostyánkő nyakláncról nincs hiretek?( 2 vel előbb irtam, a babavilágban volt fogzásra, meg nyugtatónak)

benianya
ákosbenianya
 
 


Tegnap olvastam egy cikket, abban apuka azt írta, hogy a gyereknél cikra másfél éves korig van ilyen ébredős (esetleg cumivisszaadós) időszak, addig ki lehet bírni, utána meg lehet pihizni. Hát kivi leszek...
És belefutottam a neten egy szobatisztaságot firtató írásba is, abban az volt, hogy a gyerekeknél egyéves kor után válik kiszámíthatóvá a kajához viszonyítva a székelés ideje (hát ez nálunk nem igazán jött be), valamint, hogy 18-24 hós kor körül érnek meg a babák a szobatisztaságra, ekkortól, ha kell, tudják visszatartani a kis és nagydolgukat.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!

Én is ezt a 1,5-2 éves kor közötti érést tudtam. Megnyugtató, hogy még ez az aktuális tudomány.

Benianya!

Köszi a megnyugtatást, csak azért aggódom a korkülönbség miatt, mert eredetileg mi három csemetét terveztünk. De már kezdek megnyugodni, előbb-utóbb eljutok a lesz-ami lesz állapotig.
De tényleg csomó mindenben azt hittem, jobban fogom csinálni - pl. nem leszek feszült attól, hogy hangosan sír, meg ilyesmik. Persze felállt a hátamon a szőr... Amúgy meg az is gond nekem, hogy anyukám nagyon sokat segít, de ő rettentően elbizonytalanító személyiség, én meg amúgy is hajlamos vagyok az elbizonytalanodásra, önbizalomhiányra, hát még mellette... Egy-egy "sikerültebb" telefonbeszélgetésünk után van néha olyan érzésem, hogy az is véletlen, hogy ki tudtam hordani és meg tudtam szülni a gyereket, annyira nem vagyok képes semmire. Máskor meg helyre jön az eszem, és tudom, hogy nagyon sok mindent jól csináltam, és nem lehet mindent tökéletesen, a gyerek okos, egészséges, helyes, tehát nem lehet, hgoy annyi mindent rosszul csinálok, ugye?
Szerintem ha megemésztem a saját dolgaimmal kapcsolatos csalódásokat, visszatér az optimizmusom és rendbe jövök.

Ja, a borostyán nyakláncot sztem Danin láttad, de Oriandyék talán most nyaralnak, azért nem reagált. Írhatsz neki privit, mert lehet hogy kimarad neki ha sietve olvas vissza esetleg. Én is gondolkodtam rajta kicsit, mert nekünk állandóan gond van a fogzással, de aztán nem csináltam semmit. De lehet, hgoy nekünk is ki kéne próbálnunk.

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Hellóka!

Noi meggyógyult, azóta se tóm mi volt vele, ez még 3 napos láz se volt. Biztos a foga. Tegnap, akkorát néztem. Tök elfelejtettem, hogy a hátizsákomba benne volt egy bon.bon szalvétába csomagolva, hát nem megette! Hű, de vigyorgott hozzá! Ja, meg d.e. átmentünk egy barátnénkhoz, náluk is ez a gyerekfelállás: egy fiú egy lány, csak a lény már 2, a fiú egyidős Mátéval, szóval mivel zuhogott, ottmaradtak 4-esbe, én meg elmentem a boltba. Nem volt semmi, csak mikor megjöttem, akkor sírt Noi a ciciér. Pedig néztem 3/4 órát elvoltam. Aztán meg én maradtam, ő ebédért ment.


Kata: Én is erősen gondolkodtam a 2.-on, mert Máté se semmi, de annyira akartam. Hát, végülis az első 6 hónap volt húzós, mert Noi tök ölbe baba, Máté meg tök akaratos srác. Nálunk az éjszakák voltak brutálisak, Máté kb. 2 évesen, Noi meg most alszik már jól. Különben én is sík ideg vagyok a sírástól, pedig...Szerintem ez kódolt, semmit se tehetek ellene.

Ex: Én meg azt hallottam, hogy ha már a lépcsőn lefelé tud egyedül menni, akkor érett a szobatisztaságra. Nem tóm mi az összefüggés, de Máté javában ment rendesen lépcsőn, aztán lett szobatiszta.

Ákosbenianya: Hát, Noi is annyira cicis, hogy nem tóm, hogy szokik le. Érdekes, az esti neki se kell már annyira, inkább napközbeni. De most, hogy beteg volt többször, nagyon durva volt, egész nap cici. Mondjuk te fiad fiatalabb. Én is úgy vagyok bele, hogy a cici miatt se tóm "lepasszolni". Bár el kéne intéznünk mert van egy Hévizi hétvégénk, de a 2 gyerek elhelyezése eléggé nehéz. Anyunak sok 2, többi rokon nem nagyon áll sorba...

Reni: A normaflaire, vagy, hogy írják, tényleg jó. Noinál bejött mikor tök ment a hasa. Peti ari a képeken. Ő már egyszer alszik, ugye?

Marcy: Hogy van tesód babája? Tartjátok valamennyire a kapcsolatot?

Kmammy: Képzeld itt nálunk közel van az Ásia Center, és van egy csomó ázsiai kisgyerek errefelé. Sajna az egyik szinte a dadánál lakik, anyja összevissza repked. Viszont tök jól nevelt kis krapek. Férjem csak nézett, mikor meglátta az eskövői szerkódat.

Hű, mentem Nojka hív..

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Tegnap megvolt a státuszvizsgálat tetőtől talpig. Peti ezerrel vigyorgott a dokinőre. Amikor mentünk el, akkor hangosan kacagott. 10kg 65dkg és 80cm. Csak 9 dkg-t hízott közel 2 hónap alatt, viszont 4 cm-t nőtt! Erősen lúdtalpas Peti és Benianyu jól látta valóban befelé áll a bokája. Én nem látom. :oops: :oops: :oops: Dokinéni szerint még nem lehet tenni semmit, majd kétévesen térjünk vissza rá! :shock: :roll: És szerinte ezt örökölte! Csak azt nem tudom, hogy kitől!
Peti átaludta az éjszakát, ami felettébb gyanús volt!!! És igazam lett, reggelre 38,3 volt a láza. Nemrég aludt el, akkor is hőemelkedése volt. Szerintem "csak" a foga, de ha holnap reggel is lázas lesz, akkor megint dokinéni!

Wkata!
Én is nagyot csalódtam magamban, mint anya! Azt hittem, hogy sokkal türelmesebb leszek. Az éjszakáktól már rettegek! A türelmem akkor fogy el, amikor a gyerek nyügi. Amikor sír, legszívesebben én is sírnék. Néha meg is teszem! :oops: De legalább megkönnyebbülök. Néha a hangom is felemelem a gyerekre. Nagyon sokszor lelkiismeretfurdalásom van, hogy szegény gyerekem sokkal jobb anyát érdemelne! Én ezért is ódzkodom a következő gyerek gondolatától! Egyelőre!
Sokszor úgy érzem, hogy lazábbnak kellene lenni, többet csavarogni a gyerekkel, menni ide-oda, társaságba!

Reni
Kép
prenata
 
 


Pil!

Amelita igazi kishölgy már!!! :lol: Ezek a kajás képek nagyon kafák! Nagyon ügyi, hogy már egyedül eszik!

Reni
Kép
prenata
 
 


Kata! Reni!

Azt senki sem tudja előre, hogy milyen anya lesz, de az biztos, hogy a fiaitoknak ti vagytok az ANYJA, és nem cserélnének le. Mindenkinek vannak gyenge pontjai, van aki rákiált a gyerekre, és van, aki dühében kisuvickolja a fürdőt napjában 5*, és olyan is van, aki a férjén vezeti le a feszültséget. Senkinél nem gyalog galopp a dolog, pláne ahol az anyuka, még mindig neveli a lányát (az enyém is hajlamos rá, de a blogbejegyzés óta csend van). Emiatt ne legyen lelkifurija senkinek. És van olyan, aki tökéletes természetességgel áll hozzá a gyerekeihez, és szül négyet, ötöt, és van olyan, aki időközben elgondolkodik, esetleg érik, rápihen, vagy megáll egynél. Ez is így van jól. Ami nem működik, az az, amikor valaki ragaszkodik a tervhez, sürgeti a kora, család, környezet, és bevállalja úgy , hogy nem vágyik rá zsigerből.

Másik téma a 2 év alatt 4 felett. Ja és ahol ezért vagy azért nem jön össze??? Jaj ezekben annyira nem hiszek. Szerintem akkor lesz jó a testvérkapcsolat, ha a szülők biztonságot adnak, és a tesók személyisége is olyan. Persze csiszolódnia kell minden tesónak, nagynak, kicsinek, középsőnek egyaránt, és velük együtt a szülőnek is, függetlenül attól, hogy mekkora a korkülönbség. Mi kicsi korkülönbségre szavazunk, de csak a vetélésem miatt nem fogok Kinga 4 éves koráig várni. Én terveztem az Isten meg végzett. Remélem erőt is ad, hogy majd a tesóval is boldoguljunk, meg ad tesót is. Néha Kindzséhez is kell a türelem, de annyi öröm szorult ebbe az egy évbe, hogy nem adnám semmi pénzért. És igen én legalább fél éve érzem, hogy repeta, és ugyan több lesz a logisztikai, erőbírási próba, de vágyom arra a gyerekre, akarom, van bennem szufla, és igen dupla tapics reggel, meg dupla maszat, és dupla visongás, erre is vágyom, meg este, hogy az egyik átkarol, átmászik, és kinyomja a beleimet, a másikat meg ringatni kell órákig, mert hasfájós, erre is vágyom. Szóval most már szőröstül bőröstül, mindenestül, legalább annyira, mint Kinga előtt. És ez csak fél éve, előtte én is dilemmáztam, gondolkodtam, statisztikáztam... most már csak vágyakozom.

Na csak erre akartalak leültetni. Engem is leültettek, amikor a jaja hogy jövünk ki a gyedből, hogyan lesz állásom, jaj hogy fogok egyiknek főzni, másikat szoptatni, ketté szaladnak, ketten rínak, újra az éjjelek, Kofa bírni fogja-e a melót... A tanúm annyit mondott, hogy üljünk le. Ha ezeken agyalunk még várjunk. Ha majd csak pusztán akarjuk, na kkor jöhet a szekönd bébi. Igaza volt! (Neki négy van, és baromi jól csinálja) :wink:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Pogi: én még nem gratuláltam, így most megteszem! Gergő nagyon helyes kis sráccá fejlődött. A szemei csodaszépek még mindig! Igazi nőfaló lesz! (Vagy ahogy apánk mondaná: állva fognak utána pisilni a lányok)

Pil: Ameli nagyon gyönyörű kislány! Igazi huncut!

Veráska: le a kalappal előttetek biliügyileg. Én még várok vele, majd (ahogy írták) 18-24 hós kora körül.

Wkata, Reni: na nehogy csajok! Nem vagytok rossz anyák. Akik ennyit törődnek és foglalkoznak a gyerekükkel, mint Ti, az csak jó lehet. Persze, a türelem mindenkinél fogytán van, DE: kiegyensúlyozott, vidám babákról van szó, ami csak azt jelentheti, hogy ők örülnek annak, ahova születtek és amilyen szülőket kaptak! Én is néha kiborulok, van, mikor sírni tudnék, de csak azért, mert abban a pillanatban tehetetlennek érzem magam, ha nem tudok Kornélnak segíteni. Átmeneti időszak. Higgyétek el, sokkal könnyebb lesz, ha már meg tudja mondani, vagy mutogatni, hogy mije fáj, éhes-e, bekakilt-e ... Fel a fejjel lányok és élvezzétek az anyaságot! Ennél szebb dolog nincs!
(Na, most igazi okos tojás voltam 1 gyerek után! :oops: )


Benia: Valóban Danin láttad a nyakláncot! Oriandy esküszik rá, és ha emlékeim nem csalnak, mintha az osztrákoktól kapták volna, de majd Andy megerősíti, ha jelentkezik.

Colett: érdekes, amit a szobatisztaságról írtál. Az is ér, ha visszafele mászik a lépcsőn? Ugyanis Kornél felmegy a lépcsőn, aztán visszatolat! :wink:

Reni: mi majd a jövő héten megyünk az 1 éves vizsgálatra. Kiváncsi leszek Kornél méreteire! Egy biztos: a fogait még nem kell számolgatni! :D

Na, megyek: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Tele vagyok ídővel, Máté megint Anyunál, d.u. megyünk mi is.

Anita: Nem, a lépcsőzés csak úgy számít ha tényleg rendesen csinálja, sőt ha nem egyik láb mellé másikat teszi, hanem mint mi. Én elővettem ma viccből a bilit, erre Noi tologatta, és berregett. :D

Csajok: A babák "választják" a szülőket, ők döntik el hová, és mikor érkezenek! Ebben én hiszek, szóval itt senki se rossz anya!!!!
Én is képeltem már fel a fiamat, és furdal azóta is a lelkiismeret! De szerintem a szülő is ember, és követ el hibákat.

Reni: Egyszer ülj fel a vonatra, akármennyire is félsz tőle, és csatangoljatok egyet! Én a Mátéval bejártam fél Bp.-et, ha olyanom volt. És legalább tuti, hogy bealudt hazafelé, és mindenki dícsérte, szép, okos...ettől jobb lett a kedvem. De az se rossz, ha egyedül mész! :)

Jaj: Nem tóm ki kérdezte a zenélő bilit, de: ha megy bele pisi, zenél. Perzse be lehet csapni vízzel, az jó szórakázás. Külömben a sima jobban bejött.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok Csajócák,

allergiavizsgálaton voltam, most értem haza éppen csak ettünk.
Elvileg amiket vizsgáltak, azokra nem vagyok allergiás (pollen, por, ételek egy csomó minden...).
Ezt az asszisztensek csinálták, utána mentem a dokinőhöz. Nagyon szimpatikus volt, kérdezte, hogy mi volt a panaszom, ami miatt elmentem. Elmondtam neki, abban egyeztünk meg, hogy aug. 6-án újra megyek, mert arra utalnak a kiütéseim, hogy vagy a sampon, vagy a tusfürdő összetevőire vagyok allergiás. Ha nem, akkor a következő állomás a bőrgyógyász :( .

Juca: tök jó, hogy mindenki nincs elkötelezve a 2 év alatt, vagy 4 év feletti korkülönbségnek. Én már nem is akartam beleszólni a hozzászólásokba, mert először úgy terveztük, hogy 3 év lesz a 2 gyerkőc között, de éppen tegnap beszélgettünk Istivel, úgy néz ki, hogy 2,5 év. Nekem a sulit is figyelembe kell venni, hiszen ott lesz az államvizsga... Elég nagy baromság, hogy ilyen szempontokat is figyelembe kell venni, de ez van.
Mondjuk nekem ez tökéletesen meg is felel, mert 2 évet nem szerettem volna, nekem az túl közeli lenne, attól függetlenül, hogy a nővérem és közöttem pont 2 év volt és tökéletes volt a kapcsolatunk. A 3 évet viszont egy kicsit sokallottam, így maradt a 2,5 év :D .

Colett: nálunk is úgy van, hogy amikor napközben szoptatom Marcit, jobban mondva még csak készülök, hát látni kellene azt az örömet Marci arcán :lol: . Nálunk is kb. 1 hónapja divat, hogy amikor cicizni szeretne, akkor húzogatni kezdi a pólómat :lol: .
Nem tudom, te megfigyelted-e, vagy volt-e egyáltalán különbség Máté és Noi szopizási szokásai között, de a barátnőmnek is két gyereke van 1 fiú 1 lány és meséltem neki, hogy Marci, amióta kis öntudatos, azóta ő irányít, hogy melyik ciciből szeretne szopizni. Egy szoptatás alatt kb. 5-ször váltjuk egyik és másik cicit.
Na szóval, a barátnőm mesélte, hogy amikor a lányát szoptatta, akkor neki jó volt az a cici, amit felkínált, viszont a fiánál ugyanaz volt, mint nálunk, hogy váltogatni kellett.
Kétgyermekes anyukák, akiknek különböző nemű a gyerekeitek mi a tapasztalat??? Ez inkább csak érdekesség :P .

Lábikó: amikor Marcit vittük a nyaka miatt az ortopéd szakorvoshoz, akkor azt mondta, hogy elképzelhető, hogy korrigálni kell majd egy kicsit a lábtartásán, mert "O" láb gyanús. Kérdezte, hogy van-e a családban olábú, mondtuk, hogy nincs. (Egyébként szerintem Marcinak sem lesz, de jövő héten megyünk pénteken vissza a nyakóca miatt, akkor ismét megnézi, de állítólag másfél éves kor előtt nem lehet semmit csinálni vele, mert ha korábban elkezdenek korrigálni, akkor meg elképzelhető, hogy "X" lábú lesz a gyerek :( ). Először gondban voltam, hogy mikor adjak cipőt Marcira, de aztán amikor először felállt egyszerre cipőt adtunk rá és egész nap a lábán van, mert így nem kezd el süllyedni a boka és talán a lábboltozat kialakulását is jobban segíti a cipő. Ahhoz viszont, hogy a lábfej hogy áll, nem tudok hozzászólni, nem tudom, hogy miért lehet az, ha kifelé áll :shock: .

TV: korábban szó volt róla, hogy ki ellenzi és ki nem. Én úgy vagyok vele, hogy mivel az életünk része, ezért nem akarok úgy csinálni, mintha nem lenne. Napközben is néha megy a TV háttérzajnak, de Marcinak néha eszébe jut eléállni, akkor kikapcsolom egyszerre, mert a szemének nem igazán tenne jót :roll: . Egyébként nem érdekli, kivéve a csak csajok alatti összekötő zene :) .
Remélem nem lesz TV függő, jobban szeretném, ha sportolna és a szabadban töltené az idejét, vagy mondjuk olvasna, de ezt szerintem egyébként sem ezek az első évek határozzák meg, hanem hogy milyen példát lát a szüleitől a későbbiekben.

Ti milyen zenét hallgattatok a gyerekekkel? Mi nem olyan régen kezdtük el a Halász Juditnak a CD-it hallgatni, de ne kérdezzétek, hogy melyiket. Isti letöltött egy csomót és azokat hallgatjuk. Marci nagyon élvezi, nem is gondoltam volna.

Borostyánnyaklánc: az vele a gond, hogy tényleg nem lehet mindenhol kapni. Általában kézműves vásárokban vagy én nem is tudom, mert egyszerű bizsus üzletekben szerintem nem lehet...

Wawel: régen jelentkeztél, mi is jövő héten megyünk tanácsadásra és méreszkedni :) ! Én is nagyon kiváncsi vagyok, főleg a centire. Egyébként Marci tényleg nem pici gyerek, de Ex Petikéje legalább 3-4 cm-rel magasabb. Hihetetlen!!! Nagyon magas Peti tényleg!!!

Pil: tegnap este már nem jelentkeztél. Férjed térde hogy van??? Megvolt a műtét???

Na, azt hiszem most ennyi :roll: !

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

sajnos este már nem tudtam irni,mert hulla voltam,Tapicsek is nagyon későn aludt el,fél 11-kor még flangált négykézláb.Mindig feláll a számitógépbe kapaszkodva,ami nem stabil,éshiába mondom neki hogy ne,azért is,na persze este sikerült elrántania,és elesni,kicsit rádőlt a gép,volt nagy sirás,baja nem lett,csak megijedt,de legalább utána nem kellt fel,és végül elaludt.Ma is megkörnyékezte de nem mert felállni.

Szóval pár mondat rólunk.nem tudom emlékeztek e,még pocakosan elkezdtem a az anesztesi sulit(ez a szakmám) de nem vizsgáztam le,mert májusban szültem ugye,a vizsgák meg júniusban voltak.Igy az idén kellett pótolni,volt pár nap gyakorlat is,meg a sok tanulás.Időben elkezdtem,mégis azt vettem észre hogy sehol nem tartok,egyáltalán nem fogott az agyam,és mivel nem dolgozok régóta,kiesett minden dolog.Ráadásul mikor bele kellett húznom,akkor Tapics átállt arra hogy nem fél 9-kor alszik el hanem este 10-kor,szóval nagyon nehéz volt,nem is értem hogy sikerült mindenből 5-re vizsgáznom,nekem az volt a lényeg hogy meglegyen,de persze nagyon örültem hogy ilyen jól sikerült.

Tapics még nem megy,feláll mindenhol,és mászkál körbe az ágynál,de még nem áll úgy hogy ne kapaszkodna valamibe.
A játékok nem nagyon,vagy kevés ideig kötik le,szórakoztatni kell folyton.Imádja társaságot,különösen a gyerekeket,legyen az kicsi vagy nagy.Nagyon szeret mesekönyveket nézegetni,felismer sokmindent,ami tetszik neki arra ráhajol -ez a szeretet jele nála.
nagyon sokat beszél babanyelven,amit mond az a baba,mama,papa,apa,anya,hinta-palinta(már régóta nem mondja,pedig az volt az első szó),.A szomszéd kutyáját Bojár-nak hivják,azt úgy mondja :Boár,olyan édes meg kell zabálni.Imád kint lenni,persze az udvarunk egy nagy üres semmi,nincs még megcsinálva,a teraszon nincs korlát,inkább elmegyek vele a faluba sokat mászkálni.Profin lépcsőzik,mert a házunkban rengeteg lépcső van.
Egy éves korától csak úgy hajlandó enni ha kanalat kap,ami most már ott tart hogy leginkább egyedül eszik,hol kanállal,hol kézzel,csak néha segitek neki ,ha kicsit gyorsitani akarom az evést,mert mondjuk megyünk vhová.
12 foga van kint,most is jön kettő,olyankor nagyon nyafis,meg nyűgös,de ez tök változó,néha kisangyal,néha ördögfióka.
Ja igen,Amelita is nagyon befelé áll,igy
Kép

mi elvittük dokihoz,azt mondta hogy nem lehet soha mezitláb csak homokon maximum.Szóval egész nap cipőben vagyunk.Eleinte zavarta nagyon,de már megszokta.

Hát ngyvonalkaban ennyi,persze regényt lehetne irni egy babáról.Tök aranyosak vagytok,köszi Mindnekienk a dicséreteket,és Petinek is a drukkokat,most hozták ki egyébként a műtőből,minden oké volt.

nekem lenne egy körkérdésem,szivesen venném ha válaszolnátok rá,előre is köszi.ez a legnagyob bajom mostanság,későn és nehezen alszik el,énekelünk neki ,ő meg mászkál,fúrja magát,lemászik az ágyról de visszajönni nem tud,most csinálok neki paplanból,plédből kis kuckót,mert ha ott felkel,oda vissza tud feküdni,de a lénbyeg az hogy nem egyedül alszik el.Az ágyba ébren berakni meg esélytelen,mert ordit.
És a otthagyom sirni majd megtanulja pár nap múlva ,az nekem nem nyerő.Tehát,lemegyünk a földre,énekelek,és egyszercsak elalszik,de közbe felkel,tesz 2-3-10 kört,stb.Ha elaludt beteszem az ágyába.De ha van ötletetek,szivesen veszem.

ki hogy altat vagy nem altat?.és hol alszik el a babó,kiságyban vagy mellette,stb?

Kata!!!
Sztem ezek tök normális érzések,nálam is rengetegszer volt ilyen,hogy úgy éreztem egyáltalán nem vagyok jó anya,mert kicsinek nem tudtam megkülönböztetni a sirásait,mert nem tudtam mi a jó neki,mindig másra hallgattam,mert ahogy nőtt még mindig sokat sirt,mert nem tu egyedül elaludni,mer....sorolni lehetne a végtelenségig.
De az nagyon tetszett amit Tjuca irt,hogy amig agyalás van hogy mi lesz,hogy lesz,addig tényleg le kell ülni.

Én meg megfeledkezem it tesóbabáról
:oops: :oops:
mi redetileg úgy terveztük hogy min.3 év lesz köztük,de nem tettünk semmit ellene,mert a védekezés nem egyszerű nálunk,ezt utáljuk,amaz azért nem jó,stbb,és kistesó meg úgy döntött jön!És annyira örülünk Neki,!!!Nincs kész a tetőtér,nincs külön szobánk,alig van bútorunk,de engem ez most nem is nagyon izgat.És tényleg az a legjobb benne hogy nem kellett agyalni hogy hogy legyen,mert Ő itt van és meg lesz oldva.

Amúgy elég rosszul vagyok,bár lényegesen jobb mint Tapiccsal volt,hála homeopátiának!A gyomrom fáj piszkosul,és nem tudok rájönni mitől. :(

Jujj d ehosszú lettem,ezer bocsi.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,

Tjuca: Igén jó régióra élek. Amikor idejöttem, BKV bérlet 1500Ft volt. :shock:
Jövőnkről nem nagyon tervezgetünk, csak annyit, hogy itt élünk és évente hazautazunk. Igazán én tervezgetek ezt azt amazt, de nem ragaszkodunk annyira. Valahogy mindig ment a dolog, talán most is, holnap is, holnap után is… Nem vagyok előre védő típus, ha baj van, akkor kezdek megoldást keresni. Szerintem ezért is tudok élni egy idegen országban.
Láttam blogodon képeket Kingáról, nagyon csinos asszony! Nekem nagyon tetszik. :P

Pogacsa: Én is gratulálok picurkához! Hányinger, álmosság, étvágytalan….. már van neked?
Nagyon vigyázzatok!

Exdeus: Nekem úgy látszik Peti már nem baba, hanem egy komoly fiú. Nagyon szép. Már meg van barátnője?

Ákosbenianya: A legfurább dolog…..Hmmmm???? Az az igazság, hogy már régóta élek itt, sok dolog természetes nekem. Néhányat írok, ami most hirtelen eszembe jut.
1. Sok a cigísok utcán. :twisted: Nálunk utcai séta közben se lehet dohányozni. Büntetnek. Nagyon idegesítő, amikor zebránál várunk is pont erre fuj a szél. Viszont nem problémám, ha valaki dohányzik, mind felnőttek, ők tudják saját dolgait. Csak hol, mikor rágyújt ez nekem fontos.
2. Férfiak fagyiznak nyilvánosban.
3. Nők nem nagyon sörznek. Én nagyon szeretem a sört, csak majdnem két éve nem ittam, ez szomorú. :cry: Talán majd anyukámmal egy-egy poharat megisszünk.
4. Csinosak a lányok, sok bikinis. Csak irigykedek.
5. Hangosan fújnak az orrt. Nem tudom, jól jön ki ha hangosan? Nekem olyan fajdalomnak tűnik….
6. Kedvesek a férfiak, de amikor vezetnek a kocsit akkor vadak tudnak lenni. :twisted:
Most ennyi. Majd folytatom.

Colett77: Még nem voltam Ázsia Centerben. Majd egyszer kipróbálom.

Puszi^(w^0^w)^♪☆・゜
Vendég
 


Colett: bocsi, elfelejtettem reagálni a nővéremmel kapcsolatos kérdésedre :roll: . Máté nagyon jól van, csak nem nagyon akar aludni napközben. Jobban mondva csak a babakocsiban. Ha ringatják akkor sem alszik, hanem vagy sír, vagy nézget :) ! Egyszerre Pil jutott eszembe, mert emlékszem, hogy annak idején neki is az volt a problémája, hogy Ameli csak a babakocsiban volt hajlandó elaludni :lol: !
Hétvégén voltunk egyébként náluk Mosonmagyaróváron, most hétvégén pedig ők jönnek haza. Ahogy a nővéremet ismerem sűrűn haza fog látogatni, mert bár elköltözött, de a szíve visszahúzza :( .

Pil: szerintem az altatás az esetek többségében mindenkinél probléma. Nálunk továbbra is vagy a cicin, vagy ringatással alszik el Marci. Gondolhatod, hogy már nem egyszerű a kis sózsákot ringatni. Én a héten elmegyek könyvtárba, kiveszem az Aludj jól gyermekem könyvet és megpróbálom a sírni hagyjuk módszerrel egyedül alvásra szoktatni. Drasztikus vagy sem, ez nem mehet a végtelenségig, amit most csinálunk. Akkor pedig jobb elöbb, mint később megtanítani aludni. Aztán persze az más kérdés, hogy sikerül-e. Én már mondjuk korábban is próbálkoztam ilyen-olyan módszerrel, csak az a baj, hogy amíg én tényleg nem keményítem meg magam, addig azt érzi Marci is és addig alvás sem lesz :roll: . Eddig ha sírt, akkor 2 perc után mindig kivettem és jól megpuszilgattam az én "kis" babucimat és... a többit úgyis tudod, egyedül alvás az nuku :? .

Eni

Eni
marcy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?