Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is megérkeztünk, de 3 napja olvasok, próbálok a végére érni annak, amit termeltetek. :) Szlovénia jó volt, majd rakok fel képeket, ha feltöltöm őket valamikor...

Először is mindenkinek boldog hófordulót, szülinapot, névnapot, akit érint és akiről lemaradtam az elmúlt két hétben!

Babakocsi: Kíra sem bírja, ha bekötöm a kocsiba, mert úgy szeret utazni, hogy teljesen előrecsúszik és lóbálja a lábát. Ha be van kötve, akkor hátrébb kell ülnie, mert nem ér addig az öv. Viszont az utóbbi időben többször előfordult, hogy útközben felpattant, és állva próbálta tovább folytatni az útját. Ilyenkor könyörtelenül beszíjazom, és általában az egész utca minket néz, hogy nyúzom-e a gyereket. De ez van. A szabály az szabály.

Autó: kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy szegény ártatlan gyerek úgy utazikaz ülésében, hogy nincs bekötve. Mondjuk ugyanilyen ideges vagyok akkor is, ha valaki elnőtt létére nem köti be magát. Azzal se segít a gyereken, hogy a gyereket biztonságba helyezi, ő me felfordul egy ütközésnél és ottmarad egy árva... Na, mindegy. Szóval szerintem az emberrel a szomszéd utcáig is történhet baleset, ehhez nem kell messze menni, nem kell gyorsan menni, és nem kell hogy ő legyen a hibás.

Kimi, a képek szuperek! Csupa jó helyen jártok az idén!
Hogy viseled a munkát? És hogy viselkednek Veled a főnökeid/kollégáid?

Mosógép: mivel a mienk a múltkor bekrepált, most új van. Van rajta gyerekzár. Egyszerre két gombot kell rajta nyomni, ráadásul mindkettőt egyszerre nyomva kell tartani legalább 3 másodpercig. Úgyhogy szerintem ezt egy gyereknek elég nehéz lenne feloldani, mert eaz ő kis kezükhöz viszonyítva elég kényelmetlenül helyezkedik el a két gomb. Mondjuk, az is igaz, hogy Kíra még nem tud kapaszkodás nélkül állni. Lehet, hogy romlik a helyzetem, ha két keze lesz szabad? :) Mindenesetre most örülök a gyerekzárnak, mert ahányszor arra jár, a gombokat nyomkodja.

Ajándék esküvőre: régen úgy gondoltam, elég ciki dolog pénzt adni, de most már úgy gondolom, hogy a mai világban csak akkor érdemes mást adni, ha tényleg valami személyeset tud az ember kitalálni, ami viszont nem könnyű. Mi szeptember 1-jén megyünk majd a barátnőm esküvőjére, ők is már 6 éve gyütt élnek, közös házat vettek, berendezték, jól keresnek, elég nehéz olyat találni ami még nincs nekik. Mondjuk megkönnyítették a dolgunkat, mert ez a szöveg volt a meghívójuk végén :”Szeretnénk megkönnyíteni az ajándékválasztás nehéz perceit: mi nagyon szeretünk kirándulni. A kiránduláshoz két dolog kell: hátizsák és pénz. Hátizsákunk már van :) „ Úgyhogy ezt a dolgot mi könnyen letudtuk :)

Ex, taliért irigy vagyok! Főleg hogy én aznap voltam Szombathelyen, de Eniék Veletek voltak :) De majd legközelebb! Ja, fél szemmel úgy láttam a múltkor, hogy ígértél valami rajzolás végeredményét. Azzal mi van? Kivi vagyok!

Klarka, sajnálom :(

LLL: nekem szerencsére nem volt rájuk szükségem, de én –elméletben- úgy gondolom, nincs velük semmi baj. Nekik ez a feladatuk, hogy mindenáron a szoptatást helyezzék az első helyre, és nyilván az kér tőlük segítséget, aki szintén így rangsorol. Aki azt mondja, hogy próbálkozik, de nem érdekli különösen, ha nem jön össze, az nem hívja őket fel – szvsz. Reni, Te is azt írtad, hogy frászt kapsz tőlük, de azzal, hogy nem adtál Petinek tápit, hanem inkább szenvedtél, és másfél óránként szoptattad, hogy legyen tejed, még ha ettől az állapottól ki is készültél, pont azt tetted, amit ők is tanácsolnak. Szóval nem egészen értelek...

Benia, jó, hogy baj nélkül megúszta Beni az ágyról leesést. Arra gondolj, hogy milyen jó, hogy nem lett baja. A többi nem számít. Meg hogy Blaniban se maradjon ennek nyoma.
Husi: nekem is mondta anno a dokinéni, amit látom később Juca is írt, hogy a husi azért fontos, mert igaz, hogy abban kevesebb vas van, de az olyan formában, hogy azt a keveset szinte mindet tudja hasznosítani a szervezet, a zöldségben sok vas van, de olyan formában, hogy szinte alig hasznosul belőle valami. Tehát fontos, hogy a gyerek legalább minden másnap kapjon júst. Hogy őszinte legyek, 9-10 hónaposan Kíra szinte mindennap kapott husit, csak ritkán nem. Aztán 10 hónaposan kezdtük el a kefírt, joghurtot, sajtot, hébe-hóba. Most ott tartunk, hogy már nem eszi meg a pempőt, tehát vagy főzeléket eszik a mienkből, és akkor ebédre nincs husi, vagy ha husis kaja van (én csak csirke-pulyka), akkor azt is a mienkből eszik. Így főttételben husit nem minden nap kap, viszont mostanra már mindennap eszik sajtot (reggeli-vacsora) és joghurtot, kefírt vagy krémtúról uzsonnára.
Beni súlya szerintem teljesen o.k.

Balesetek: Kíra épp ma szenvedte el első komolyabb balesetét. Nem is kellett leesnie magasról, egyszerűen csak mászás közben orraesett. Ne kérdezzétek, hogy csinálta, hiszen hónapok óta teljes gőzzel és teljesen stabilan mászik. Egyszerűen csak túl nagy elánnal indult valami cél felé, és az első lépésnél valahogy orra bukott. Vérzett a szája. A férjem tudta nagy nehezen megnézni, hogy belül, a szájában a felső ínynél a fogak felett felrepedt, és abból ömlött a vér. Elég ijesztő volt, de utána 20 perccel már rágcsálta a játékait, úgyhogy annyira nem fájhatott.

Szobatisztaság: én is olvastam, hogy 3-4 éves kor alatt pszichésen nem érettek rá. Csak azt mondja meg valaki, hogy 20-30 éve mi hogy lehettünk érettek? Mert nekem ne mondja senki, hogy közülünk senki sem volt érett, de mégis mindenkinél működött. Én két és fél évesen mentem bölcsibe, addigra már éjjel sem kellett pelus. Kíra nokatesója most tölti a hármat. Kb. Egy éve tökéletesen érzi, és tudja irányítani a pisi-kakit. Előre szól hogy most mi következik. Ebben az esetben szerintem mindenféle szempontból érett. És mégis pelenkás. Mert nem HAJLANDÓ a bilibe és a WC-be intézni a dolgát. Előre szól, hogy most mi jön, utána tisztába lehet tenni, de ha bili kerül elő, inkább bármeddig visszatartja. A gyerekorvos azt mondta, hogy manapság a fiúknál 5 éves korig normális, ha nem szobatiszta, addig nem kell vele foglalkozni. Azért szerintem ez túlzás.
Nem tudom, nemfüggő-e, mindenesetre az én környezetemben a lányok kb. 1 évvel korábban szobatiszták, mint a fiúk. Úgyhogy lehet benne valami.

Kitti, gyere sűrűbben, most már talán – ha nehéz is, de – sok szempontból talán nyugisabb időszak következik az életedben.

Egyelőre ennyi, úgyis már ezzel telik be az oldal. Majd próbálom folytatni holnap, mert jövő héttől megint eltűnök :)

tandika
 
 


Sziasztok!

Olvastalak titeket s gondoltam én is belépnék közétek, ha nem zavarok.

A fiam Kevin 35.hétre született 2006. június 15-én.
Most se nagy baba, de ennek ellenére nagyon egészéges, vidám baba. Most készülünk másik “anyaország” utazásra. Születés óta még nem voltunk.

Én külföldi vagyok, magyar helyesírásból és nyelvtanból sokat kell tanulnom, azért előre kérek bocsánatot hogy ha rosszul írok.

Puszi, mindenkinek!

┌|^o^|┘Jó┌|^O^|┘éjszakát┌|^・^|┘kívánok┌|^-^|┘♪
Vendég
 


Hahó,

férjem még alszik, addig gyorsan írok.

Tandika,
a 3-4 év szerintem egy kicsit túlzás vagy elírás. Én most olvastam Ra...mittodéménmilyen Jenő Szülők lettünk c. könyvét, abban az van, 18-22 hós kor között érik meg rá a szervezet, akkor alakul a vizeletvisszatatás képessége, illetve az, hogy szabályoznio tudja a gyerkő a végbél körüli izmokat.

Reni,
ez tegnap kimaradt. Én tuti levertem volna a nőt vagy nagyon befenyegetem. Viszont amit érdemes megnézni az az, hogy az Önkormányzatnál megkérdezni, hogy az ilyesmire nincs e valami paragrafusuk. Ez végül is szemetelés is, meg gyúlásveszély is stb.
Ha meg nincs, akkor marad a nyers testi erő :)

Kmammy,
üdv itt, gyere bármikor szeretettel látunk.
Megkérdezhetem honnan származol?

Bár én most majd valszeg csak 2 hét múlva leszek legközelebb, de majd próbálok visszaolvasni.

meteor
 
 

 
 

Sziasztok!

Szobatisztaság kérdéskör. Én úgy olvastam, hogy a mi időnkben se voltak a gyerekek korábban érőek, csak be lettünk idomítva. Mert még a biliztetés is könnyebb volt, mint folyton mosni, mosógép és papírpelus híján... Mostanában is vannak annak hívei, hogy a másfél éves gyereket folyton bilire rakják, és várnak, akkor előbb utóbb úgyis belesikerül, nagyon ellenzem. Más. Én is hülyeségnek éreztem, hogy 5 éves korig normális, aztán jött a valóság! Lackókám ezügyben se volt egy korán érő típus. A második nyarán, másfél évesen a nagyszülők "enyhe" nyomására levettem a pelusát, kisgatyában volt, na de másfél óránként cserélni kellett, és marhára nem fogta fel több nap után se, úgyhogy visszaadtam rá a pelust. Egy év múlva már hajlandó volt használni a bilit, és rá is jött, hogy tudja irányítani a dolgokat, nappalra 2 nap alatt szobatiszta lett, azért balesetek még sokáig előfordultak. Viszont az éjjel!!!!!!!!!!!!!!! Szigorúan kellett neki a pelus, mert olyan mélyen aludt, hogy észre se vette azt se, hogy bepisilt. Az oviban a délutáni alvás is úgy ment, mivel ott már azért nem pelenkázták be, hogy óvónéni mikor látta, hogy ébredezik, szaladt vele a wc-re. Szóval éjjel szigorúan pelusoztunk, már nem nagyon pisilt bele, sokszor felkelt éjjel, hogy pisilnie kell, volt, hogy 2-3 nap is száraz maradt a pelus, aztán jött Mesi, és visszaesett, még popsikenőcsöt is kért, már kezdtem teljesen befordulni, végül 4 évesen közölte, hogy neki már nem kell pelus, mert ő már nagy. Viszont ez csak egy elhatározás volt nála, mert ugyanúgy minden este bepisilt, most is egy viaszos vászon terítő van a lepedője alá terítve, hogy ne menjen tönkre az ágy. Minden éjjel azért kellett felkelnem, hogy megpisiltessem Lackót, ha netán Mesi átaludta az éjszakát, akkor arra ébredtem, hogy Lackó nyöszörög, hogy bepisilt. Már arra gondoltam, hogy tényleg orvoshoz kell majd vinni, mert ez tuti nem múlik el 5 éves korára, és láss csodát, most, kb. 2 hete vagy kibírja reggelig, ha meg nem, akkor felkel, szól nekem, kapcsolok villanyt, felkel, pisil, aztán alszik tovább. Szóval van remény.

Nálunk ez a helyzet, és higgyétek el, nem hülyeség, mikor ezt mondják, hogy 5 éves korára kell a fiúknak teljesen szobatisztának lenni.

Bocsi az okoskodásért!

Megyek, mert ezer a dolgom, ráadásul házassági évfordulónk van! Már az 5.!!!!!

Pusz mindenkinek, és ha nem jönnék már, kellemes hétvégét mindenkinek!

Gab

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Kmammy!
Üdv. itt! Mesélj magatokról picit többet! Képet is tegyél fel, ha tudsz!

Szobatisztaság-ügy:
Szerintem az alap az a biológiai érettség, amit tényleg megszerez az ember kb. 2 éves korára. Ehhez jön a begyakorlás (szokás kialakítása), valamint a fizikai kellemetlenség elviselése, illetve a lelki tényezők - pl. amennyire én tudom, teljesen normális az, hogy egy kistestvér születésekor "visszaesik" csomó mindenben a nagy fejlődése, mert hát ő is ismét pici és dédelgetett akar lenni. Ami nekünk más volt, az a begyakorlás - ez a klasszikus, amit az anyáink, nagyanyáink nyomnak nekünk, "ültesd a bilire" story, meg a fizikai kellemetlenség. A textilpelusban sokkal vacakabb a pisiben-kakiban üldögélni. Ha szerencsésen ment az egész, akkor a fizikai kellemetlenség elkerülését össze lehetett kötni a bilivel mint megoldással, és akkor szobatiszták lettünk.
Én pl. könnyen alszom el, de mai napig felkelek min. egyszer pisilni éjjel, annyira nem mélyen alszom. Férjem szerint éjjel aludni kell, ő sosem ébred fel, csak ha nagy baj van. Egyszer pl. a 2 méter magas szekrényről leugrott a 3 kg-s cicánk a régi lakásban, pont Gábor hasán landolt, és ő erre sem ébredt fel! Aki ilyen mélyen alszik, egy kis pisi miért ébresztené fel?!
Engem minden erőszak nélkül lehetett bilire szoktatni, mert amikor már meg tudtam mondani, hogy most történt valami a pelusban, ez volt 2 éves koromban, akkor egyszerűen pucéran hagyott anyám (augusztus volt, Balaton mellett), majd várta a hatást. A pisi végigfolyt a lábamon és én teljesen kétségbeestem az eseménytől. Felajánlotta a bilit, és onnantól nemigen volt probléma a dologgal. De ez tényleg szerencsés kimenetel volt. Szerintem fiúknál biztosan nehezebb ez a dolog, meg hát a mai pelus arra ösztönzi a manókat, hogy a maceramentes kényelmes megoldásnál maradjanak :-(

Majd meglátjuk, nálunk hogyan alakulnak a dolgok.
Családban egyébként van horror példa is, sajnos unokanővéremet az anyukája ráültette a bilire, és amíg nem produkált, nem állhatott fel onnan. Ha 2 óra volt, akkor annyi. Sőt, még a kiságyhoz is kötözte a karját, hogy ne tudjon felkelni a biliről :-( Ezt nemrég mesélte nekem unokanővérem, tökre kiakadtam. Ráadásul a nagynéném elképzelései a dologról mit sem változtak, hiszen ezt ő mesélte el neki, ráadásul büszkén a frappáns megoldásra.
:cry: :cry: :cry:

Kata

Kép
wkata
 
 


Most olvasom Vavyan Fable Nászjelentés c. könyvét, abban az egyik főhős a bilin nőtt fel! Annyit röhögök rajta! Amúgy is Fable rajongó vagyok.
gabella
 
 


Most olvasom Vavyan Fable Nászjelentés c. könyvét, abban az egyik főhős a bilin nőtt fel! Annyit röhögök rajta! Amúgy is Fable rajongó vagyok.
gabella
 
 


Gab!

Gratulálok a házassági évfordulótokhoz!!!

Idén elfelejtette a férjem a miénket. Túl közel van Misi szülinapjához, azzal volt egy csomó szervezés, örülés, készülés, és hát, az 5 nappal későbbi esemény már eszébe sem jutott. Még akkor sem, mikor megbeszéltem vele, hogy mikorra jöjjön haza, és kivételesen tényleg jöjjön haza. Azt mondta utólag, hogy érezte, hogy valamivel készülök, de nem értette miért, mindenesetre örült neki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hazajött, nagyon lelkesen megette a hidegtálat, megnézte az ajándékot, és még mindig nem értette, hogy mi van. Na akkor már nagyon röhigcséltem, és végül felvilágosítottam, hogy anno 2003-ban, azt ígérte az anyakönyvvezető néninek, hogy én minden évben fogok tőle kapni ilyenkor egy sárga rózsát, és szeretném megkérdezni, hogy hol az idei rózsám?! Hát, nálunk ilyen volt az idei, de végül is jól szórakoztunk.

Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Már pár napja tervezem, hogy írok végre, csak sosem jutottam el odáig, elég zűrös hetem van...
Vasárnap jöttünk vissza anyuéktól, 5 napig náluk voltunk, nagyon jó volt, kint voltunk a telken, Julcsi pancsizott, kutyázott, homokozott, élvezte a szabadságot. Hétfő estére viszont belázasodott, hirtelen felment neki 39,1-re, semmi más tünet nem volt. Alig tudtuk neki levinni, nurofen és kúp ment felváltva, és hűtőfürdő. Másnap mentünk dokihoz, nem igazán talált semmit, azt mondta, benyalt vmi vírust, kicsit a torka pirosabb. Csütörtökön kellett visszamennünk, azt mondta 3 napig még várható láz, próbáljuk meg 38 körül tartani. Tegnap már nem volt láza, nagy örömmel mentünk vissza, mondta is a doki, hogy javult a torka. Más tünet meg nem jött elő. Már kezdtem megkönnyebbülni, erre ma reggelre megint felment neki 38-ra. :( A doki szerint ma már nem szabad láznak lennie. Valszeg vizeletmintát kell majd vinnünk, mert nem tudni, mitől lehet neki, mert azon kívül, hogy néha felmegy a láza, semmi baja. Az étvágya is csak kicsit rosszabb, a hangulata is jó, csak elég sápadt lett. Most nem tudom, mit csináljak, mert ugyebár ma délután indulnánk haza, holnap esküvőre megyünk. Úgy volt, hogy anyósom lesz majd Julcsival, kora délután lesz az esküvő, utána vacsi, nem fog éjszakába nyúlni. Szóval most elég ideges vagyok, mert gondolom vissza kéne vinni a dokihoz, aki meg elküldene bennünket, hogy vigyünk pisit, csak ugyebár nem igazán tudom kivitelezni, mivel délután indulnunk kéne. Most épp alszik, úgy érzem, hogy lement a láza is. Szívem szerint maradnék, nem indulnék el vele... De közben annyira nincs rosszul, mert a láza sem olyan magas már, és le is ment a nurofentől.
Tehát ilyen gondjaim vannak, nagyon agyalunk még a férjemmel, hogy oldjuk meg...
Ráadásul a héten kellett megvenni a ruhámat is az esküvőre, plusz kaptam melót is, amit még alig tudtam elkezdeni. A ruhát kb. egy óra alatt megvettük a Westendben, siettem, hogy Julcsinak ne kelljen sokáig szenvednie velünk, bár szerencsére akkor épp nem volt láza. Csak sajnos nincs kire hagynom, így muszáj volt magunkkal vinni. Az ajándékot anyukám intézi, megtudtuk, hogy ágyneműre szükségük lenne, így azt adunk majd, meg vmi szép plédet gondoltam még hozzá, vagy ágytakarót.

Ne haragudjatok, hogy nem tudok most reagálni, csak életjelet adni jöttem...

Petikének és Mesinek utólag is sok boldogságot névnapjuk alkalmából!
Kornélt pedig Isten éltesse sokáig első szülinapján!
Kép

Most megyek pakolászni, megpróbálok még ma benézni.

Kmammy, üdv közöttünk! :) Nekünk anyanyelvünk a magyar, és így is néha félreütünk, úgyhogy véletlenül se aggódj a helyesírásod miatt! :) Inkább írj magatokról minél többet!

Puszi Nektek, és drukkoljatok, hogy holnap már ne legyen láza Julcsinak...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Kmammy!
Üdvözlet köztünk! Gyere, mesélj magatokról! :D

Csajok!
Itt már 3 napja esik! Tegnap kétszer kiséreltük meg a sétát. Először a ház elől fordultunk vissza, majd délután, miután derűsnek tűnt és lementünk pillanatok alatt feljött egy nagy fekete felleg. Még szerencse, hogy találkoztunk anyukámmal, aki kocsival volt. Becuccoltunk az autóba és elmentünk vásárolni!

Gabi!
Boldog házassági fodulót Nektek!
Kép

Méz!
Nehéz kérdés!
Hol lesz a lagzi? pesten, vagy mellett? Mert akkor tudtok rohanni, ha bármi van, nem? De nem lesz semmi baj, meglátod!

Bilizős témához nemigen tudok hozzászólni. Én biztos, hogy jövő tavasszal elkezdem a szoktatást. Aztán majd ugyis Peti dönt! :roll:

Tandika!
Azért kapok frászt az LLL-től, mert ERŐSZAKOSAK!!! Az hogy Petit másfél óránként mellre raktam, az az én döntésem volt és senki nem erőszakolta rám! Én akartam anyatejet csiholni! Nagyon-nagyon, de nem mindenáron! Nyilván ha egy idő után sem indult volna meg a tejem, akkor feladom és marad a tápi! De nem éreztem volna magam hibásnak, vagy szar anyának! Mert sajnos ők ezt éreztetik az emberrel! A 2006. őszi topic ezért ment ketté! Volt egy-két betegesen LLL hivő, akik leszólták azt, aki nem tudott szoptatni!

És jöjjön néhány kép:

Peti a szennyestartóban:
Kép

Így egykezezünk:
Kép

Hogy kellene odamenni?
Kép

Hát, így!
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca!

Ezt a sztorit már régen le akartam írni Neked! Csak megnyugtatásképpen, hogy itt is sok hülye ember van! :lol:
Peti kb. 10 hós lehetett, amikor egy nőci megkérdezte, hogy mennyi idős Peti, és hogy már jár e? Miután közöltem a tényeket, azt mondta, hogy nem csodálja, hogy még nem jár, mert elég kövér baba! Köpni-nyelni nem tudtam! Egy 10 hósnak miért kellene már járni? :roll: A kövérség meg szerintem nem Petinél kezdődik. Arról nem is beszélve, hogy adott volt a lehetőség, hogy visszavágjak, ugyanis a nő 5 éves fiának a szájában cumi lógott!!!! :shock: Csak én nem akartam bunkó lenni!
Látod, nagy az Isten állatkertje!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!
A cumi az fúj! Mármint egy 5 évesnek... Igazából én most se rajongok érte, hogy Mesi cumizik, de nem tudok mit csinálni. Majd azért még ovis kora előtt elviszi a cica, vagy nem is tudom, hogy kéne...
És azért egy majd két évest már lehet hozzászoktatni a bilihez, az a fura nekem, mikor a még alig egyévesekkel teszik ugyanezt...

Leves kész, gofri kész, a meglepi torta is félig...

Megyek is, amíg Mesi alszik be kéne fejezni.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Csajok!

Szoptatás mellett lehet spirált felrakatni? Aki még szoptat, mivel védekeztek?
Mi legutóbb a nagy hévben " elfelejtettük" a gumit. A ciklus 11. napja volt. Elvileg nem lehetek terhes, de hát sosem tudni! Így most izgulunk, hogy lesz kistesó vagy sem? Mert ugye nemigazán akarunk, de azért én az "eset" óta kishugicáról álmodozok! Tiszta hülye vagyok!
Szóval szerintetek lehet spirál?

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!

Én úgy tudom, hogy a spirálnak nem kemikália a hatóanyaga, hanem fizikai gátat képez, tehát szerintem lehet szoptatás mellett.
Viszont ebből adódóan abortív.
De az orvosod tudná megmondani jobban, egyébként tudomásom szerint a spirál sem veszélytelen a belvilágodra, én biztosan nem választanám, bár az is igaz, hogy anyám spirálos problémái óta sokat fejlődött a tudomány...

Kata

Kép
wkata
 
 


Hellóka!

Van ídőm mint a tenger, férjem is itthon van! Voltunk Ikeában, Anyu felajánlotta, hogy vigyáz rájuk. Csak kis dolgokat vettünk, de ezerrel megy a tervezgetés, kivárjuk a két évet Noinál, aztán jöhet az emeletes ágy nekik. Mondjuk félek, hogy Máté leeshet, de csak nem lesz ilyen baleset. Gyerekek, Noi annyira édes! De még mindig ezerszer szopizik napközben! Úgy hívja, hogy gu-gu! :D Mindegy, amíg van mit adnom, cicizzen, éjjel már legalább leszokott.

Ex: Igenis, már szóltam apjuknak, mert tód béna vagyok a vonalzóhoz. Kép? Na, talán az is lesz egyszer, mert szupereket csináltunk Balcsin. Peti olyan nagy tényleg!


LLL. liga: Szerintem jó, hogy vannak, tuti sok anyának segítettek már! Mondjuk szerencsére nekem nem kellett szenvednem tej ügyben, de ha valami bibi lett volna, lehet, hogy hozzájuk fordulok.

Szobatisztaság: Hát, Máténál én is elkezdtem hamar, másfél-kettő között volt, néha belepisilt bilibe, de csak ha olvastam neki mesét is. Utána csomó ideig nem akart bilizni, pedig a zenélő bilit is megvettük. Végülis 2 és negyed volt nyáron amikor a strandon megtetszett neki, hogy pisilhet bokorba. Érdekes, mert ő akkor lett szobatiszta amikor Noi kb. 2 hónapos volt. Ja, és ő aztán klinikai eset, mert éjszaka soha nem pisilt be, sőt reggel kb. 10-kor megy pisilni!!! Hiába mondom, hogy reggel ha felkel, pisil mindenki! Mondjuk oviban egyszer bepisilt. Viszont a kaki az húzós volt mert a pelust nem hagyta, de bilizni se volt hajlandó, és volt több mint 1 hét, amikor kisbugyiból "vettem ki"a kakit! Szerencsére ezt csak itthon játszotta el. Na, kiváncsi leszek Noinál, hogy lesz.


Még jövök, csak Máté nem alszik, de mindenki más igen.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Colett! Ebből is látszik, hogy nincs két egyforma gyerek.

Én azt hallottam, olvastam, hogy a gyereket hosszú időre rárakni a bilire nem szabad, hogy akkor majd előbb-utóbb úgyis termel bele, úgyhogy ezután a meseolvasás nagyon furán hatott, de vicces lehetett. A zenélő bilit is ellenzem kicsit, úgyhogy mi a legegyszerűbb, de a célra kialakított stabil bilit vettük. Még Mesinek is jó lesz.

A torta ronda lett, úgyhogy nem fényképezem le, de remélem, olyan, mint a chokito, hogy ronda és finom!

Apánk ha hazaér, nekiláthatok új huzatot varrni az autósülésre, mert Lackó szétzilálta. Meske meg már nagyon kinövi a hordozót.

Szép hétvégét! Pusszanat!

Gab

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja, én úgy tudtam, hogy a spirál is valami hormonokat bocsát ki, de akkor lehet, hogy csak bizonyos fajtája.

Reni, azért én megvárnám, hogy akkor van-e hugica! :wink:

Látjátok, nem tudok innen elszakadni! :lol:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!
Közérdekű! A blogom mostantól:

[url]gabella.blog.hu[/url]

Még nem írtam semmi újat, csak gondoltam, szólok.

Pusszanat, mostmár tényleg eldugulok!

Gab

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Móni, Kitti!

Tessék JELENTKEZNI!!!!!!!!!!!!!

Boldog hófordulót Milánnak!
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 



Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Igen! Boldog hófordulót Milánnak!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


És köszönöm az évfordulós gratulákat!

Puszka!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntem de ennek az az oka, hogy Panna már 8 hete jár megszakítás nélkül bölcsibe én pedig dolgozom.
Hétfőtől kezdődik az 5 hetes szabadságom így talán majd többször tudok jönni.

Egyébként minden rendben van velünk, a vérsüllyedésem is rendbe jött.A fogam volt a ludas amit ki húztak, volt rajta egy kis gyulladást.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok.

Most sajna nincs időm visszaolvasni, nem is tudom, mikor lesz...
Holnap este vendégek jönnek, délelőtt meg mosnom kell...régi, forgótárcsás masinával :? , mert a mi kis automatánk csütörtökön csütörtököt mondott... Leszakadt a dobja. Így a mamáméktól kölcsönbe kértük az övékét, a Hajdú centrink meg még megvan, így megmenekült a haza... :roll:

Szóval, ha tudok, jövök.

Addig is Mesinek boldog névnapot, Kornélnak pedig minden szépet és jót kívánunk 1. szülinapja alkalmából!

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Akartam jönni délután, de végülis nem bírtam. Elfelejtettem írni nektek tegnap, hogy hirtelen kétgyerekes anyuka lettem egy-két hétre. :) Itt van nálunk az unokatesóm, 6 éves kislány. Igaz, ő már jó nagy Kírához képest, dehát minden korosztálynak megvannak az előnyei és hátrányai... Ráadásul most páratlan vagyok, mert a férjem többnapos tréningen van. Viszont így is élvezem a helyzetet, bár sok mindent nem így képzeltem.

Egyrészt sokkal többet kell mennünk a szabadba, mint eddig, mert két gyerek igényeit összehangolni egyelőre csak így vagyok képes. A játszótér meg a séta a közös pont, ami mindkettejüknek jó. Nálunk két napja elég sz@r idő van, mégis 3x voltunk kinn tegnap, ma is 2x. :)

Mivel Kíra már mindent eszik (kivéve tejet), így egyformát esznek, legalább ezzel nincs gond :)

Rábízni Kírát nem tudom egy percre sem, mert neki nincs kistestvére és ilyen irányú tapasztalatai, így ül mellette, de ha Kíra pl. elindul a virágcserép felé, akkor csak kiabál torkaszakadtából, hogy jöjjek, mert mindjárt kiszedi a földet, de megakadályozni nem próbálja :roll: Aranyos. :D

Következő probléma: tévé. Merthogy ugye rossz idő van. Namost én nagyon tv-ellenes vagyok, de ha nem az én nevelésemről van szó, mit tegyek? Nem akartam megengedni, hogy egész nap menjen a tv, mert akkor óhatatlan lenne, hogy Kíra is nézi. De tiltani se akartam. Kompromisszumot kötöttünk: amikor Kíra alszik, akkor van tv, egyébként nincs. Tök jó. Elégedett vagyok magunkkal. :)

Viszont az a fél óra, amire vacsi után lekötik egymás figyelmét, és addig én nyugalomban le tudom szedni az asztalt és összepakolni a konyhában, hát az nekem mindent megér, csajok! Én nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk az az alaphelyzet, hogy Kíra a vacsi végére már teljesen álmos, nyűgös, egy percre nem tudom letenni, így rohanunk fürdővizet csinálni, pizsit előkészíteni, fürödni, szopizni, aludni. Sokszor csak este 10-kor jutok el odáig, hogy a tányérokat eltegyem. Most viszont élvezi, hogy van társaság, teljesen felvidul, és "kergetőznek" a nappaliban, amíg én pakolok! Tök jó!!!! :P

Szóval összességében tetszik a felállás, és egész kedvet kaptam a kistesóhoz, csak az a baj, hogy a hasonló korkülönbséghez még 5 évet kellene várjunk. Márpedig annyi időm nincs :roll: :shock: :wink:

Bocs, hogy most csak magunkról, de ennyire futotta! Majd még a héten jelentkezem!

tandika
 
 


Sziasztok,

Meteor: Nektek jó pihenést. Remélem ott majd jobb idő lesz mint mostanában.

Gabi: Gratulálok az 5. házassági évfordulótokhoz! Az 5. házasság „fa” házasság, ajándékoztatok egymásnak fás dogokat? Mi pedig idén már „alumínium” házasságot ünnepelünk.

Kata: Az unokanővéred történet nagyon durva. Mély trauma maradhat benne. Sajnálom.

Mézgombi: Julcsinak jobbulást kívánok. Az esküvőre pedig jó szórakozást kívánok. Milyen ruhát vettél? Kíváncsi vagyok.

Prenata: Nagyon édes Peti baba. Én is még szoptatok. Majd hosszú utazásunk lesz, addigra mindenképpen szeretnék. Nem tudom más módot, hogyan lehet nyugtatni a babát.

Colett: Még mesze vagyunk bilizástól. Milyen a zenélő bili?

Katus: A szabadságot hogyan töltitek? Csodás dolog ennyi sok időt rendszeresen tudta járni Panna. Én is majd áprilistól kezdek vissza dolgozni. Sok sok pihenést és családias napokat kívánok nektek!


Néhány kép rólunk……




Az esküvőnkről egyet....Meg lehet tudni honnan jöttem...



★☆。.:*:・"゜★βyёヾ(⌒∇⌒)ノβyё★。.:*:・"☆★
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.01 21:35-kor.
Vendég
 


Kmammy!
Üdv közöttünk, hát te sem a szomszédba laksz!

Szabadság: most nem megyünk nyaralni, hanem inkább kint leszünk a nyaralónka, esetleg elmegyünk Hajdúszoboszlóra, a Balatonra egy pár napra.
Jövőre tervezem, hogy valamelyik tengerpartra ellátogatunk nyaralni.

Egyébként 2x jártam japánba régebben ( néptáncolni voltunk)

Ex!
Mosógép :( , most úgy is nagyon nagy divat a retro.

Tandi!
Hihetetlen, hogy milyen nagy segítség lehet egy 6 éves is.

Kép

Kép
katus73
 
 


Ja a lényeget elfelejtettem megírni: megyek ma este lánybuli ( inkább asszony), Kata és Panna anyukámnál alszanak.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Lányok! :-)

Először is minden baba gyönyörű! :-) A képeket megnézegettem, viszont sajna csak felületesen olvastam.

Köszönöm, hogy hiányoltatok, aranyosak vagytok! :-)
Ismét rá kellett jönnöm, hogy imádom a munkámat, a kollégáim is nagyon toleránsak, de persze ezzel nem szabad visszaélni. Szóval e téren minden ok. Viszont mikor hazajövök, Milán nyújtja a kis kezeit, hogy vegyem fel, és el sem enged lefekvésig. Ha leszem, akkor üvölt. No ez a része már a kőkemény valóság. Borzasztó ez az elszakadás. :cry:

Katus, ti aztán nagyon ügyik vagytok! Ezek szerint szedi Pannus az aloet?

Köszönjük a hófordulós köszöntéseket! :-)

Juca, Milán se jár még. Ne aggódj!

Kmammy, üdv! Helyes a kis Kevin! :) És Te is! :wink: Hol élsz, hol szültél? Mi a foglalkozásod? Hány éves vagy? Van Kevinnek tesója, vagy terveztek még babát? Nem is vagyok kíváncsi, ugye? :wink:

Bocs, hogy másnak most nem írok, megpróbálok még hétvégén jelentkezni. Most megyek takarítani, délután pedig vendégségbe megyünk. Mindenkinek nagyon jó időtöltést kívánok! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsika, hogy nem jöttem ezer éve, de mivel hétfőtől csütörtökig kórházban volt a tatám, így a mamámmal tovább maradtam, és csak akkor jöttem el, mikor Peti elaludt, de akkor meg ügyeket intéztem... Délelőtt meg már járkálunk ezerrel, mert a fiatal úrnak mindig mehetnékje van. :)
Két nappal ezelőtt a keresztszülei fel is köszöntötték a névnapja alkalmából, kapott egy világítós edzőcipőt. Már fel is fedezte rajta a villogókat. :D Először aggódtam, hogy miként fogom - a tapogatáson kívül - megállapítani, hogy jó-e, de mikor ráadtam az üzletben, és útnak indítottam, és egy mukkot sem szólt, rájöttem, hogy biztosan OK minden a lábbelivel, szerintetetk jól csináltam? Egyéb tippek?

Tegnap meg vért adni voltam, este még a férjemet is elküldtem. Ilyenkor, mikor kihelyezett véradás van, az annak helyt adó cég mindig ad valamit, most a Tescoban volt, kaptunk is chipset, csokit, üdítőt. Alapból meg adnak egy 500 Ft-os étkezési utalványt és nálunk a mórahalmi polgármesterrel kötött egyezség alapján egy fürdőbelépőt az ottani komplexumba.

Ja, most épp mosok...vagyis már készen vagyok. Peti mamázik anyósommal, a férjem fűnyírót szerel, anyukám meg főz, ugye este jönnek vendégek.

Wkata, érdekes, amit írsz, Petinél is ugye kb. 8 hósan kezdődtek romlani az éjszakák...igaz, a javulást viszont nem tudom semmihez kötni, és még most is vannak ébredések.
Cicasimi nálunk meg bundatépést jelent...tegnap is volt némi vitája a macskának Petivel, volt is sírás rendesen, de ettől függetlenül nem tudnak egymás nélkül élni. Sebaj, majdcsak ezen is túljutunk...
Szuper, hogy találtatok megoldást a dugóban levő hányásra!!!!!! Ötletes.
Én a tejről azt hallottam utoljára, hogy ha adunk a babának, akkor rendes tej legyen, ne higítsuk, mert így, ha érzékeny rá, akkor jobban előjön, és akkor hanyagolni kell egy ideig. Peti még nem kapott (vagyis még féléves kora körül laktózmentes tejből csináltam neki tejbegrízt, mert más nem volt itthon), de ennek az az oka, hogy míg a tápszer étel, a tej ital...és egyelőre a vízzel nagyon jól megvan e téren. Tejterméket kap, attól nincs baja, és a dokinénink szerint a tejtől sem lesz, mivel a tápszere és a tejpépe is tejalapú.
Egyébként nálunk Peti UHT-t fog kapni, igaz, hetente egyszer házit is hozatunk, állítólag utóbbinak allergiacsökkentő hatása van, de azt kizárólag forralva szabad adni!
Az unokanővéred bilire szoktatási módszere azért tényleg durva. Jó, Petit is ráültetjük néha a bilire, de csak azért, hogy szokja...de hogy odakötözzem valahova...ÁÁÁÁÁÁÁ.

Juca, mi a baj a bőröddel?
Egyébként egyszer majdnem Peti is lepottyant a pelenkázóról, vagyis én hülye majdnem lerántottam, mert nem volt elég a két tenyerem közötti fesztávolság. :o
Jaj, ne aggódj már ennyit a járás miatt!!!! A bnőm lánya most kezd kapaszkodva álldogálni, és 1,5 hónap múlva lesz egyéves. És onnan még hol van a kapaszkodva lépegetés és a járás...nincs Kinga lemaradva semmiről.
A randival kapcsolatban az az igazság, hogy én nem nagyon tudok mit írni róla. Azért csak ketten voltunk, az meg nem egy hatalmas társaság. És tényleg csak annyira voltunk együtt, hogy megnéztük a Vadasparkot, aztán elváltak útjaink, mi mentünk ebédelni anyóspajtihoz, Eniék meg várost néztek.

Bénianyu, hát rajtam már a sminkkészlet sem segít. :)
Ja, nálunk csütörtökön délután és este volt eső, de akkor aztán mindent beleadott, jól el is áztunk, mert ugye miért is ne akkor esne az eső, ha vásárolni megyünk...
Egyébként teljesen logikus, amit az írásról írnak. Én spec. tudok gyorsírni, így nem is nagyon hibázom, kivéve akkor, ha már felmegy a pumpám attól, hogy a rádiós billentyűzet a betűket önmagától többszzzörözi (ld. ezt a szót). Hál' Istennek az iskolában még kézzel tanítanak írni, persze ettől függetlenül van, akinek ott sem sikerül a helyesírást elsajátítani 100%-ban. Erre tökéletes példa a férjem, aki a fórumhozzászólásait Word-ben írja, majd, amikor két perc után sem jön rá, hogy miért piros alatta a vonal, riadóztat.

Wawel, a Füvészkertet passzolom, ha hiszed, ha nem, szegedi létemre cirka 15 éve voltam ott utoljára, iskolai berkeken belül. A Vadaspark már nagyobb, mint régen, szebb is, több az állat, minden évben adnak át valami új létesítményt. Szóval érdemes megnézni!
Nekünk van két biciklis gyerekülésünk is, de én, ahogy már írtam is, nem hiszem, hogy ki fogom használni...

Reni, ez a csikkes dolog nagyon durva!!! Az még hagyján, hogy kidobja, de előtte legalább dörzsölné le róla a parázsló részt.
Ilyen számlát nálunk is adnak, a tatámét néztem két napja, ugye hétfőtől csütörtökig volt bent, és a vizsgálatokkal együtt az ő kezelése is kb. 100 rugót ért a klinikának az OEP-től.
Jaj, ezt a beszédet ne is mondd. Mondjuk Peti már egész szépen mondja, hogy hamma (ami néha mammának sikerül, de a hanglejtésből tudom, hogy a kajára gondol), meg ha mondom neki, hogy adjál, arra mondja, hogy djá. :)
Cumi: ugye Petinek is van, egyelőre néha rámjön, hogy nem kéne, de ő nagy szeretettel csócsálja, de mire elkezdi majd az óvit, le szeretném róla szoktatni, de a hogyan nagy kérdés, mert ugye van cicánk, a szomszédban kutya van, és ha azt mondom, hogy elvitte a cica (kutya), félek, hogy mérges lesz rájuk, amit nem szeretnék. Tudom, hülye vagyok...
Spirál az én tudomásom szerint is használható, ismerek is olyat, akinek volt és szoptatott mellette minden gond nélkül. Mondjuk én se rajongok érte, nekem a tabi jó, habár a volt dokim szerint el kéne hagyjam, mielőtt teljesen leamortizálja az amúgy sem tuti anyagcserémet.

Marcy, ne is mondd, már a féjrem mondta, hogy megyünk valahova a közeletekbe, már csak a mikor és hogy kettesben-e vagy háromasban a kérdés (ugye a többi elhanyagolható :D ).
Majdnem jól írtad a cuki nevét. A lényeg, hogy jól éreztétek magatokat!

Gabella, ne sajnálkozz a képek meg nem léte miatt. Igaz, mi nem fizettünk sokat érte, de a rá szánt pénzt kb. két hónapja félretettem, hogy legyen miből kifizetni. Van, akinek se ideje, se rávalója, így marad az otthoni fotózás, az is jó, sőt!
Hm, Petinek sem lesz hosszú haja, egyelőre hagyjuk a göndör fürtjeit, télen még talán jó szolgálatot is tesznek, de jövő tavasszal már tuti levágjuk a haját. Nálunk egyébként is a rövid haj a menő, nekem is az van, mondjuk nekem nem lóg semmi a lábam között. :D
Nálunk Peti alatt már a születése óta van "pisifelfogó", először a balesetek végett volt jó, utána a nyála miatt használtam, most meg egyszerűen alatta van...
A házassági évfordulóhoz grat, nekünk 10 nap múlva lesz a harmadik.

Oriandy, de jó, hogy végre megjött a pirid, mostmár hajrá tesó, remélem, mostmár nem is lesz pirivel semmi gond.
Ja, Macikávé: képzeld, nálunk a Tescoban nincs, Corába meg ritkán járok...pedig úgy kipróbálnám, hogy Peti mit szól hozzá...

Meteor, hidd el, lesznek még nagyobb koppok is, habár a lányok, lehet, hogy megfontoltabbak. Ha én minden esésnél vittem volna Petit, azt hiszem, bérletet is válthattam volna.

Tandika, azért ne felejtsük el, hogy arról nem készül sehol sem statisztika, hogy hány ember menekült meg úgy, hogy nem volt bekötve...mert azért valljuk be, ha pl. felborul az autó, és vki bekötötte magát, túlélte, de kigyullad a kocsi, és nem tud kimászni, akkor ugyanott vagyunk, ahol a part szakad...
A rajzolás végeredménye:
Kép

Ajándék: mi is adtunk ilyen kis cetlit a meghívónkhoz, és nálunk egy-két kivétellel be is tartották. Mondjunk az apai nagymamámtól egy kristálypohár-készletet kaptunk...csak tudnám, hogy mikor fogjuk használni. :o
Ínyfelrepedés pár nappal ezelőtt nálunk is volt, de hogy mitől, nem tudom, de elég hamar elmúlt, és nem is fájlalta, szóval nem is foglalkoztam sokáig vele.
Szobatisztaság: igen, a fiúk általában később érnek meg rá, de azt én sem egészen értem, hogy régebben mi volt a más...szerintem igen is a "kényszer" vitt a dologra rá bennünket, mert nem kaptunk pelust, vagy ugye a textilpelust tették a fenekünkre, az meg más. Az ötéves kor szerintem is túlzás, egyébként az óviba nem felvételi feltétel a szobatisztaság?
TV: a mai kor kelléke, én nem fogok semmit tiltani, magamból tudom, nincs értelme, mert a tiltott gyümölcs érdekesebb. Ha meg néz valamit, én is ott vagyok, így be tudom majd tölteni a kommentátori szerepet, amíg igényli. Na meg, ha jönne hozzánk valaki, akkor azzal, hogy majd akkor nézi, amikor Peti alszik, törölhetné szemét száját...mert nálunk egyszeri alvás van, két óra, azt csókolom.
Nálunk fürcsi után van vacsi. Ez vált be, később a fogmosás meg vacsi után fog jönni. Nyűglődés már csak nagyon ritkán van, de a fürcsi minden gondot elűz.

Kmammy, üdv köreinkben! Ha jössz, mesélj magatokról bővebben, milyen volt a szülés, mekkora volt Kevin, most mekkora, miket tud. És persze mi a másik anyaország?
Látom, közben tettél fel képeket! Nagyon édes a fiad, és különleges lehetett az esküvőtök is...

Gombi, Julcsinak javulást! Petinek akkor volt ilyen majdhogynem csillapíthatatlan láza, amikor egy szimpla torokgyuszit szedett össze. Kapott rá gyógyszert, és egy hét múlva minden OK volt. Egyébként a vírussal az a baj, hogy lehet, hogy 3 nap alatt valamelyest javul a helyzet, de ha megtörténik a felülfertőződés - márpedig nálunk mindig megtörtént - akkor egy lépést sem jutunk előrébb.

Colett, egyébként érdekes, mert szerintem a fiúknál inkább a kaki lehet a szobatisztaság felé vezető út, mert a pisi őket annyira nem zavarja, gondolom, a lányoknak sokkal kellemetlenebb. De azért kakisan már a fiúknak sem módi...

Katus, akkor tessék jönni, képekkel bombázni bennünket!
Jó, tudom, hogy divat a retro, de azért mégis...már néztünk új mosó masát, de valszeg hitelre vesszük, most szinte mindenhol van lehetőség arra, hogy befizetsz 10%-ot, utána meg 10X az ár tizedrészét kell törleszteni, ami meg nem akkora érvágás. Főleg, hogy az olyan gépek, amikre azt mondhatom, hogy jöhet, hetvenezernél kezdődnek, mivel én felültöltős gép mániás vagyok.

Na lelövöm magam, mert írtam egy kisebb regényt, de azért még teszek fel fotókat.

Ági

A kis erőművész
Kép

Kép a négy fogacskáról
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


WKata, tök jó fej vagy hogy így fogtad fel a házassági évfordulót. Nagyon irigyellek a lazaságodért és a humorodért. Így kéne élni az életet, tök jó fej vagy. :lol:

Homokozó! Lányok ki mikor engedte először homokozni a lurkót? Kicsit félek h eszi majd a homokot.

Mézgombi!
Ha nincs rosszul a csemete megpróbálnám mégis azt az esküvőt. A vizelet és,vagy vérvétel eredményéig úgysem tehet az orvos sem semmit. Ha lázas csillapitod. Az más ha elesett és anyás, nyunyus, cicis, de ha nem látsz változást a hangulatában, akkor ő ebből az egészből nem érzékel semmit. Én a babóca kedvétől, nyűgösségétől tenném függővé a dolgot. Mennyi időre lennél távol tőle?

Peti, Mesi, Kornél,Milán,sok boldogságot!
Gab, még 10 szer ennyi évet nektek!!


Kmammy, üdv itt. Irj részletesebben magatokról. ÉÉÉdesek a képek. Jól áll a fiúcskának ez a génkeveredés, vagy hogy is mondják. Édes kis arca van. Hú, akkor ezt a menyasszonyi ruhát jó sokáig öltötték rád!!!

Prenata, mi van azuraddal? Segit már többet? És a hangulatod?
Nagyon jók a képek Petiről.
Figyi, látom h az egyik képen kifelé van a lábfeje. Mindig így van? Azért kérdezem mert Beninek az izimtónusgyengeség miatt vállhoz tart a lábfeje-szaknyelven. Magyarul totál kifelé áll ha áll. Azt mondja a gyógytornász ez majd magától elmúlik, de néha nagyon ijesztő nekem. Most h látom Petit, megnyugodnék. Csak véletlen épp úgy tartja a képen, vagy neki is gyakran áll kifelé, és ez életkori, járás eleji sajátosság?

Szoptatás alatt szerintem lehet spirált rakatni, de nekem nem javasolta a dokim. Cerazette szoptatás alatt szedhető, nagyon alacsony, vagy tán 0 hormontartalmú gyogyi, azt hiszem a peteérést nem, csak a beágyazódást gátolja. Annyira érzékeny, hogy még napi 1 szopi mellett is hat. 21 naponként kell szedni, nem kell szünetet tartani, 3 havi 5-6 ezer ft. És nincs menses. Nekem nagyon bevált és nem hiztam tőle, a fejem sem fájt, a tej sem csappant, az ize sem változott. Bár ez gondolom érzékenység kérdése.

Gab, Én magam cumi ellenes vagyok, egyik csemetém sem cumizott, vagyis Beninek az intenziven a szájába nyomták, ezért 3 hós koráig hébe-hóba beadtam én is ha már nem birtam , de olvastam h .3 hós kora után már nincs rá szüksége igazán, ekkor lehet még elvenni. Azóta nem kell neki. Ismerek olyan anyákat, akik ha sir a baba, oda sem néznek, hogy mi baja van, automatikusan odanyúl háttal a babának és ütögeti a szájába a cumit, hogy kapja be. Szegény gyerek egy idő után feladja az orditást és elhallgat. Ez persze szélsőség.
A sógornőm 8 db cumit szórt este az ágyba, hogy ha éjjel felébred a gyerek valamelyiket megtalálja és ne kelljen hozzá felkelni.
Na a lényeg, h hallottam egy nagyon jó elviszi a cica sztorit. Télapó ünnepség volt a bölcsiben, és a télapó elkérte mindenkitől a cumit a zsákjába, hogy elvigye a kisebb babáknak, akiknek KELL. A jóságos télapótól persze minden gyerek elfogadta ezt az érvet és egymással versengve dobták a piros zsákba a cumit. Ők a nagyok, a jóságosak, akik segitettek a Télapó bácsinak!!Jó nem? Na ha gondolod próbáld ki.

LLL: nekem nem kellett, de több barátnőmnek is segitettek. Az itteni csaj egyáltalán nem erőszakos, viszont az ajtóból megmondta a barátnőmnek, h rosszul van a mellén a baba, 2 mm-t kellett arrébb, máshogy tenni, és azóta nincs gondja. Okosak ám, és a tej tényleg csak úgy termelődik, ha minél töbször ingerlik a szopival. Ha közben tápszerrel pótolja, nem éhezik meg 1 óra múlva, kvázi nem szopik, így nem lesz több tej. Állitólag ha 3 napot rászán( ezt is egy ISMERŐSNEK JAVASOLTÁK ÉS BEJÖTT) és igény szerint, vagyis ahányszor nyekken a baba cicire teszi beáll a kerselet kínálat. Én most a kórházban 11x szoptattam, ( mert a hasi Uh-ig nem ehetett mást )azóta a 3-4x szopizó Beni 5-6 szor odamászik és cicizik, sokkal több a tejem.Van h még fejek is az esti szpoi után, de csak kézzel kiváncsiságból mennyi marad benne és milyen. Blani meg megissza.

Katus, örülök, h csak fog volt. Hogy viseli a manó a bölcsit? Nem sirt reggelente? És Te hogy birod? Mentek nyaralni? Lánybuli hajrááááá. Táncolni ám, izomlázig!!!!
Aloét szed a baba? Melyiket? Mennyit? Jó?

Tandika, akkor egy kicsit belebújtál az én bőrömbe, eltekintve attól, hogy ovi van, reggel, du ovijárat közben bót, aztán játszó du. Tv nálunk is szigorúan kötött, 3 éves koráig Blani nem is Tv-zett. Ja, de a teletabit 2 évesen. Hááát sajna ez Beninél nem kivitelezhető. Ma úgy nézte apával a forma 1 edzést mint egy megszállott!!!!Sajna. De szerintem ha keveset tvzik és ott vagy mellette, az nem akkora gáz, mintha ellenőrizetlenül vég nélkül bámul mindent. Mi a hiradót nézzük , de előtte van reklám, meg ajánló, ez is tök szar, Blanka fújja fejből az összes reklámot. De megtanitottuk, hogy becsapás, meg teszenk bele olyan effekteket, amit szabad szemmel nem látsz, de az agyadra hat stb. Elmagyaráztuk neki, vannak emberek akiknek ez a munkájuk, hogy elcsábitsanak egy jó vásárlásra, de ha minden csiccsoninó vagy mi a fene babát megveszünk, nem marad nyaralásra. Megértette. Most már inkább szakmai szemmel nézzük a reklámokat, melyik tetzsik, melyik nem, tehát a tartalomról a formára ment át a hangsúly. Nekem anno a traubi volt a kedvencem, meg a megmondtam hogy bontott csirkét hozál.
De azért próbálom kordában tartani a tv ügyet.. Miért nincs időd 4-5 évet várni a babával?

Kimike, hajrá meló. Mit is csinálsz? Mármint milyen területen? Hogy ment a beszokás? Bölcsi?És hogy birod a mindennapokat? Tanács? Irsz tennivaló listát reggel?Vagy visz a víz?
Én még nemtom elképzelni meló mellett bölcs, isi, szakkörök, 2 gyerek, evés, alvás, játszó 6,5 év korkülönbséggel+ a melóban is toppon lenni. Fúúúú.

Oryandi, csókos kép cuki!Babaprojekt hajrááá.

GAB! Most már tényleg küld be valahová a képeket, én még ilyen édesen pofákat vágó, bájos hölgyet nem láttam. Van ebben a kiscsajban valami. Hajjajj, mennyi bajod lesz még vele. De jó lesz ám. Azon sem csodálkoznék ha szinésznő lenne, hihetetlen mennyire beszédesek a képei. Meg Te is ó fotós vagy, hogy a legjobb pillanatokat csiped el. Blani épp most van a 11. szülinapi buliban, eddig mindenki meghivta. Anyagilag nem annyira örülök, amúgy igen.

Meteror, jó balcsizást, már alig várjuk mi is.

Na még csak 2 oldalt olvastam vissza, nem is reagáltam mindenre, mégis regény lett, bocsi.

benianya
ákosbenianya
 
 


Katus, Te még emlékezhetsz Dorenre, nemrég néztem az iwiwen, hogy Lacinak és Virágnak hamarosan kistestvére lesz. :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!

Én is emlékszem Dorenre, párszor Skype-on is beszélgettünk, csak én onnan eléggé elmaradtam, nem tudtam tartani a tempót...
Nagyon bátrak :)
Mi egyfelől nagyon szeretnénk már kistesót, másfelől időnként sírni tudnék, annyira kiborít Misi azzal, hogy direkt csinálja, amit nem szabad. Nem tudom, hogy rosszul magyarázom-e a dolgokat, vagy túl nyugtalan ahhoz, hogy ne tegye meg, vagy csak annyit szeretne, hogy egy pillanatra se legyen tőlem 1 méternél távolabb, tehát foglalkozásigényt jelez, vagy esetleg csak még be kell gyakorolnia, mit lehet és mit nem- szóval nem tudom, de idegileg kész vagyok sajnos... :cry: :cry: :cry:
Ilyen körülmények között nem is tudom, mit szeretnék, mit mutasson az a teszt...

Megyek is tovább házimunkázni, most délelőtti szunya van.

Kata

Kép
wkata
 
 


Doren mellett még Pil és Norwell is. :wink: Remélem nem gáz, hogy helyettük közkinccsé tettem az infót.

tjuca
 
 


Sziasztok!

Kata, nem csodálkozom az elkeseredettségeden. Melózol otthon+gyerek+építkezés, ami önmagában is embertpróbáló, stresszkeltő. Nem gondoltatok arra, hogy megvárjátok legalább az építkezés befejezését a tesóval?

Benianya, nincs még bölcsi, a család oldja meg a gyerekfelügyeletet. A bölcsit szeptemberben kezdjük.

Mennem kell főzni, vasalni, holnap kezdődik a hét. :( Jövő hétvégén megyünk Füzesgyarmatra. Nem lesz a közelünkben valaki?
Vendég
 


Sziasztok!

képzeljétek, péntek estétől ma délig nem volt net! :evil: Még jó, hogy a sógornőm a szolgáltatónál dolgozik és szóltunk!!! Nem vettek minket komolyan! Pedig itt a lakótelepen sekinek nem volt. Csakhát, tegnap itt vasutas nap volt és ott volt az egész város! Késő délután mi is kimentünk bulizni. Peti nagyon élvezte a tömeget!
délelőtt a tortákat és a salátákat készítettem el, ma délelőtt pedig a húsokat sütöttem. Délután jönnek a vendégek. Reggel Peti megkapta az egyik ajándékát!
Kép Kép [img]
Kép

Benianyu!
Szerintem véletlen a lábtartás Petinél. Legalábbis eddig nem vettük észre!
A Cerazettet én si szedtem egy darabig, de nekem nemjött be. Pecsételő vérzésem volt félidőben!

Le a kalappal a 2. és 3. babások mellett. Biztos nagyon jó csemetéik vannak. Mi már a férjemmel az őrűlet határán vagyunk. Egyre szarabbak az éjszakák. Peti rendszeresen felsír, köztünk végzi. Egy idő után álmában el kezd négykézláb mászni, miközben a fejével az ágyat túrja. Ez a legújabb módi. Ha cicil, visszaalszik általában és ha berakom a kiságyba vagy folytatja, vagy rögtön elsír! Fog a hatában sincs. Kivagyunk! (És én egyre ingerültebb vagyok a gyerekkel!)

Na megyek készülödök tovább, majd megpróbálok este benézni!

Reni
Kép
prenata
 
 


Isten éltesse Petit szülinapja alkalmából! :-) Kép
Vendég
 


Reni, nagyon klassz Peti új sérója! :) :wink:
Majd mesélj, milyen volt a kis egyéves szülinapi bulija!
Vendég
 


Petikének nagyon boldog első szülinapot kívánunk!!!! Kép

Andi és Dávid

Kép
Kép
veráska
 
 


Köszönöm csajok!!!!!!!!!

Veráska!
A somlói isteni lett!.Csak én még megspékeltem egy kis csokikrémmel is!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

Petikének nagyon boldog első születésnapot kívánunk :) !!!

Marci & Eni

Eni
marcy
 
 


Üdv.

Reni, Petit Isten éltesse 1. születésnapján!

Juca, ezt nem is tudtam...mármint, hogy Norwell és Pil is babát vár megint. :) Jó hír. Mi még biztosan várunk vele jópár évet, én még ráérek, igaz, hogy a férjemnek jobban kongat az órája, de azért kéne egy kicsit biztosabb anyagi háttér...

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

Prenata: Peti Babának Nagyon Boldog Születésnapot Kívánok!
Kép


Katus: Merre voltál Japánban? És hogy tetszett?

Kimike: Én kínai horoszkóp szerint kutya évben születtem, de nem vagyok 24 éves… 8)

Exdeus: Véradás jó dolog, nekem is kéne. Szerintem nekem sok felesleges vérem van, néha úgy tudok pipa lenni.

Ákosbenianya: Menyasszonyi ruhát kb. 3 órán át öltöztették, haja formázással és sminkeléssel együtt. Még volt ruhaváltás kétszer, számomra kicsit uncsi volt.


Rólunk ….

Szülés: Igazán Imrében szültem volna, de mivel még pici volt Kevin( UH alapján 1900g, 35 hetes volt), lábai lefelé volt a pocakomban, és nekem első szülés volt, sőt nem fiatalosan, így mentővel irány Schöpf-Méreibe. Azonnal császárral világra hozták Kevint 48cm 1970g-mal. NIC kezelése után átköltöztünk koraszülött osztályba, utána Baba-mama szobába. Szerencsére nem volt komoly probléma, 13 naposan már hazaengedte. Magyar kórházakról nem szívesen nyilatkoznám. Csak kis különbség: Egy szülés klinikában, ahol a sógornőm szült, van Karaoke-szoba, ott tartanak kis pizsamás bulit új kismamáknak és adnak lehetőséget, egymást jobban ismerhetnek.

Jelenleg: 75cm 8300g, karcsú baba. 8 foga van, múlt héten megtette néhány lépést egyedül. Tegnap pedig egyedül felállt. Dokinéni régóta mondja, már nem kell gondolni ő koraszülött. De én mindig számolok mínusz 1 hónapot. Beszélni még nem nagyon tudja, állítólag két nyelvű babák érteni megértenek csak kimondani csak későn próbál. Kevin megérti magyart és japánt is. Lehet hülyeség, de néhány kézjelével (baby sign) is próbálunk kommunikálni.

Munkám: Én tanár vagyok Japán Iskolában. Régebben tanítottam magyar általános iskolában is. Nagyon szeretem a munkámat, imádom a gyerekeket is. 6-ik hónapos koráig tanítottam. Majd jövő áprilistól újra kezdek, mivel japán iskolának tanév kezdete április.

Puszi☆☆** v(o^▽^o)v**☆☆Mindenkinek!
Vendég
 


Kmammy, tényleg nem látszik Kevinen, hogy korábban született, tényleg nincs lemaradva, azok alapján, amiket leírtál. És hogy 8 foga van...Petinek csak négy. :)

Három órán át öltözködni...nem irigyellek. Nekem kb. fél óra alatt megvolt az öltözés, igaz, ha hozzászámolom a sminkest és a fodrászt, akkor az plusz másfél óra.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Benianya!

Nagyon kedves vagy, de attól tartok, nem érdemlem meg a dicséretet :oops: Egyáltalán nem vagyok laza, sokkal inkább szorongós. Csak 12 év után már tudom, hogy mik a férjem korlátai, mit várhatok el tőle, mit sem. Három évig teljesen meghatódtam, hogy nem felejtette el a házassági évfordulónkat, az idei már nem ment neki ennyire jól. Talán majd jövőre. De igazából ez nem fontos, az fontos, hogy borzasztóan sokat dolgozik és kockáztat az építkezés anyagi biztosítása érdekében, és emellett a maradék kis idejében sportol is, hogy egészséges maradjon, meg ha hazaér időben, vagy épp napközben itthon van, akkor szívesen és örömmel játszik Misivel, és nagyon-nagyon szeret minket. Valamint nagyon hasonlóan gondolkodik a világról, az emberekről és állatokról, mint én. Ami nem igazán számít, de sajnos vele jár: mosatlan edény és szennyes ruha hegyek bárhol a lakásban (vagy a kertben), bármikor megszólaló telefon (több is, ebből egy ügyfélszolgálati, komolyan volt már éjjel kettőkor is hívása...), gyakori kapkodás, rohangászás, szinte mindennek az elfelejtése, ami nem az aktuális projektjére vonatkozik, gyakori esti egyedüllét (mert vagy dolgozik vagy fallabdázik vagy koncertre, egyéb programra megy). Ja, és ébredés után fél órával tökéletesen használhatatlan, az agya törli az akkor megbeszélt dolgokat, annyira, hogy arra sem emlékszik, beszéltünk az adott dologról. Szóval ilyen embertől az a három év is szép teljesítmény, mikor eszébe jutott, hogy évfordulónk van :-)

Móni!
Köszi a bíztatást, most tényleg ki vagyok akadva. Nem is tudom, mi lesz, ha igazi dackorszakban lesz... Valahogy majdcsak megoldom, de most magam alatt vagyok.
A babával csak amiatt sietnénk, hgoy elvileg az ő jó kapcsolatukat segíti elő, ha 2 évnél kevesebb a korkülönbség köztük. Férjeméknél 3,5 év van, és nem sikerült túl jól a kapcsolatuk. Bár a mentalitásuk eléggé más, lehet hogy más korkülönségnél sem lett volna jobb, ezt nem tudhatom. Én meg egyke vagyok, nincs tapasztalatom.

Reni!
Petinek nagyon boldog szülinapot!


A menüterved annyira isteni volt, hogy feltétlenül kérnék képeket nem csak az ünnepeltről, hanem a kajákról is!

Kmammy!
Kevin tényleg teljesen jól fejlettnek tűnik, ne izgulj!
És szerintem is jól áll neki, hogy félig japán, félig magyar, nagyon csinos, lesz még bajotok a lányokkal elég! :lol:
A Szent Imrében ugyan nincs pizsamás buli, de ahogy így olvasgattam mások szülési élményeit, azokhoz képest az egy nagyon jó kórház magyar viszonylatban. Az orvosok, nővérek és a higiénia abszolút szuper volt! Ha lesz Kevinnek tesója, célozd be megint a Szent Imrét szerintem :-) Már ha addig nem változik meg megint minden a szülészetek körül...

Megyek konyhai teendőim iránt, mindenkinek puszi!

Kata

Kép
wkata
 
 


sziasztok!

Köszi mindenkinek a köszötést! Akkor jöjjenek a képek!

wkata!
Ha korábban írsz, akko a menűt is fotózom, de sajna, így nem sikerült. Azért torta kép van!

Túrótorte (én sütöttem):
Kép

joghurt torta (szintén én, ronda, de finom):
Kép

Peti az "egyes" tortával:
Kép

Meg kellene csócsálni a marcipánt:
Kép

Finom:
Kép

Ajándékbontás:
Kép

Húuu, mi ez?
Kép

a mi kis családunk ( magunkat fotózuk, azért ilyen béna):
Kép

A buli amúgy jól sikerült. Kezdek rájönni, hogy fiam szereti a társaságot. Csak a sógornőm alakitott. 20 perc után lelépett a a másik sógorékhoz azzal az ürüggyel, hogy virágot locsol, mert üdülnek. Végül 2 óra elteltével jött vissza az ajtóig, ahol is elköszönt. Bezzeg a problémás gyerekét itt hagyta. Nem győzőtt anyósom és a párom rászólni a kis srácra, annyira durvult volna Petivel. Egy külső szemlélő számára nem "százas" a gyerek. Pedig az, csak az anyja és az apja nem foglalkozik(zott) vele!

Reni
Kép
prenata
 
 


Bocsi az elütésekért!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!

Klasszak a torták nagyon! Peti nagyon édes a marcipánnal :-)
Joghurttorta receptjét megosztanád velem?

Lányok!
Lehet fél deci tejtől Misi széklete zöld??? :roll: :?
Vagy valami véletlen egybeesés lenne?

Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok,

Wkata:
Igen, sokan mondja nekünk „milyen jó Kevinnek, két kultúrát természetesen ismerhet”. Viszont én csak félig így gondolok, más felén pedig aggódom. Egyik mondja”ázsiás arca van” másik mondja” nyugatias arca van”. Jó most Kevin még pici gyerek, csak kinézésből beszélnek, mint általános beszélgetés „kire hasonlít a baba”. Csak majd nagyobb lesz Kevin, akkor én úgy szeretnék, hogy ne érezzen magányosnak, hogy ő nem is magyar, se japán. Neki sokat szeretnék segíteni, saját „identity”-t telepíthessen.
Így én legalább tisztelem és fogom is mind két országot.
Te Imrében szültél? Igen, sokan ajánlott nekem is. Bár Schöpf-Mereiben is jól éreztem. Kölnösen nagyon nagyon aranyos volt a NIC gyermekorvosa.

Zöld széklet: Én úgy tudom, zöld székletének két oka van.
1. Bilirubin verében oxidált.
2. Kiengedett székletben lévő bilirubin oxidált.
Tehát akkor szokott zöld, amikor ritkán kakil vagy lenyelt több levegőt. Nem lehet képzelni, tejhatás miatt „régi”székletet kiengedte? De biztos, zöld kaka nem vészjel.


Prenata: Látom, hogy nagyon jól sikerült a buli. És torták!!! Nagyon ügyes asszony vagy. Milyen boldog arca van Petinek! Úgy imádom baba mosolyt.

Pusziヽ(⌒‐⌒)ゝ …☆
Vendég
 


Sziasztok!

Nem vagyok jó hangulatban, Julcsika még mindig lázas... :(
Már kezdtük azt hinni, hogy jobban lesz, pénteken leutaztunk Flegyházára, az esküvő Kecskeméten volt. Estére megint felment a láza, elvittük tesómhoz, írt fel neki antibiotikumot, egyébként ő sem talált nála semmit. Szombaton délelőtt is lázas volt, és nyűgös, így férjem otthon maradt vele, csak én mentem az esküvőre anyáékkal. Sajnos azóta is reggelre felmegy a láza, éjjel szerencsére jól alszik. A tegnapi elalvást hatalmas üvöltés előzte meg, nem tudtuk megnyugtatni, nem is evett. Én a fogára tudok gondolni, mert eléggé duzzadt a felső ínye, és a keze állandóan a szájában volt.
Ma reggel már reménykedtem, mert 37,8-al kelt, de sajnos ismét felment 38,2-re, így holnap megyünk vissza a dokinhoz.
Jaj, csajok, én már úgy kivagyok... nem tom mi lehet vele, mert csak lázas, és semmi más baja, már az étvágya is szinte a régi...

Az esküvő egyébként egész jó volt, igaz, végig Julcsi járt a fejemben. Megkértek, hogy kamerázzak, így végigrohángasztam a két szertartást. Majd ha kapok képeket, teszek fel. Nagyon látványos esküvő volt, oldalkocsis mostorral ment a pár, és rendőri felvezetéses motoros felvonulás volt. Az ifjú pár hobbija a motorozás, és a menyasszony bátyja rendőr. Nagyon jól néztek ki, hatalmas durrogással érkezett a vőlegény a lányos házhoz, mögötte a motoros csapat, és hatalmas füstfelhő volt körülötte, nem tom, hogy csinálták. Nem vagyok egy motor-rajongó, de ez most tényleg szép volt. :)
Az esküvő után egy csárdában volt kajálás, most hétvégén lesz majd a baráti buli, nem tom, hogy megyünk-e, Julcsitól függ...

Reni, Petinek utólag is sok boldogságot!
Kép
Nagyon jók a képek! :)

Kmammy, örülök, hogy csatlakoztál hozzánk! :) Nagyon aranyos a kis Kevin! Szerintem ne aggódj amiatt, hogy két kultúrából valóak a szülei, ez manapság már egyáltalán nem ritka, és csak nyerhet vele, sokkal szélesebb látóköre lesz. Egyébként hogy ismerkedtetek meg a férjeddel? Milyen nálunk élni, mennyivel másabb, mint Japánban?

Wkata, a zöld kaki lehet attól is, ha sokat eszik. Azt figyeld, hogy hány kakija ilyen színű. Ha nem akar neki múlni, akkor vigyél mintát a dokitokhoz, hogy meg tudja nézni. Én úgy tudom, a tej miatt hasmenés, vagy kiütések lehetnek.

Ne haragudjatok, de nem tudtam még visszaolvasni, tegnap este jöttünk haza.
Légyszi küldjétek a gyógymanókat Julcsinak...

puszi!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?