Új privát üzeneted érkezett!

Rillisz:gyere nyugodtan, majd mi is végig izguljuk veled a várandósságodat!!!!! :wink: És amiben tudunk segítünk, ha gondban vagy akkor is gyere kitűnően tudjuk nyugtatgatni egymást!!!!! :wink: :lol:

Barbi:most Szonó képét is kicseréltem, csak a TE kedvedért, hogy jobban láthasd!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, olyan kis tündér e za csaj:)

Nagyon édes:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti
nagyon jó! 8) Legalább látszik, nem csak következtetni kell, hogy van ott valaki. És nagyon szép is ezen a képen. Mindig ilyen vigyori?

Julcsi
az alma krumpli a kedvence, valóban jobban eszi tányérból, de van olyan nap is, hogy az sem megy. És a paradicsomos krumpli, amit szintén nagyon szeret az pedig sokkal édesebb, mint az almás és azt sem jó.
Olyan hangulatfüggő. De mivel szép lassan eszi, ahogy a kis nyelvével nyammog a fele kijön, éhes és ordít. Na, utána már nem kell a kanál sem csak a sírás.
Az elején, mikor elkezdünk enni ügyesen csinálja, nem is köpi ki és megy a hasába. De ez kb. 15 kanál. Utána cirkusz.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

 
 

Barbi:általában jókedvű, de elhiheted amikor hisztizik......na akkor nem így néz ki!!!!! :wink:
Köszi a dícséreteket, megmutattam és neki is tetszett ez a kép!!!!! :lol:

Zsandi:jó volt barátnőzni ,igaz????? :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Emlékszem, amikor kicsi voltam és hisztiztem anyu mindig azt mondta, hogy na, most nézd meg a tükörben milyen szép vagy. :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:ez az én banyámnál semmit nem használ, mert ha tükör közelében van akkor vidáman és hisztisen is nézegeti magát!!!!! :shock: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nem baj, akkor is nagyon szép. És a jelek szerint huncut is. :wink:

A gépem teljesen lelassult, meg én is. Megyek aludni.
Jó éjszakát Nektek.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi, és ha amikor sírsz adsz neki egy kis teát, vizet vagy valamit inni? Én azzal egy kicsit eltelítem a türelmüket és akkor esznek tovább. Monjuk van, hogy azt csinálom ha nagyon nem akar enni (főleg a Livi), hogy egy kanál kaja egy tea. Így becsapom és mindig lenmyeli a kaját is. Ahogy meg telik a gyomra már türelmesebb és a végét már megeszi. Tudom ez nem jó nevelési módszer, de ez már oylan "bármit csak edd meg" megoldás. Amúgy meg érdekes, miért nem eszi a többi kaját. Próbálj meg minden főzibe almát tenni. Mert azt biztos szereti, hátha...

A tükör egyenlőre nekünk se vált be. Bőgnek tovább és nézik magukat. :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok

Délután elmentünk a Pólusba, mert az ottani DM-et felújítják és most minden 20%-al olcsóbb. Jól bevásároltunk. Vettem MAM +-os cumit. Holnap kipróbálom.
Aztán átmentünk anyósékhoz és ott ragadtunk. Szandikám kapott egy pár ruhát. És mind rózsaszín!! :lol: Remélem a rokonságba a köv. baba lány lesz, mert szinte csak ilyen ruháink vannak.

Zsu: én nem hiszem, hogy az édesítőszer rákkeltő, akkor minden cukorbeteg rákos lesz?!
Annak idején a mikróról is ezt állították, mégis mindenki használja.
A terhességem előtt minden „mű” kaját imádtam, csak a baba miatt nem ettem. És meg kell mondanom makkegészséges vagyok és voltam is mindig. Ráadásul több mint 10 éve mindent édesítővel iszok és eszek.
Csokoládé: én is imádom – olyan vagyok, mint a Gombóc Artúr – bármilyen jöhet. De mértékkel, én nem szeretném, ha a kiscsajom kövér lenne. Mert a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, én is voltam gyerek.
Én nem tudok szavazni a babáidra, folyton azt írja ki, hogy erről az IP címről már történt szavazás!! Csak tudnám ki szavazott, ha én nem?!

Juli: jó kérdés, hogy a járássegítő kigurul e, ezen még nem gondolkoztam. :oops:
Gratulálok a fogacskához!

Márti: nagyon irigyellek a gyors kajálásért, én a Szandival csak szenvedek. Pedig ma „csak” háromóránként evett. De így se sieti el.

Na megyek aludni.
Mindenkinek jó és nyugodt éjszakát kívánok!
Legfőképpen neked Márti!! :lol: :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok:)

Annyira rossz a net, hogy kb 1/2 óra mire bejön az oldal:( Br:(

Zsuzsi, a cukorbetegek nem csak édesítőt esznek!!! Gyümölcscukrot:)

Egyébként se minden édesítő, csak az aszpartám...

Én hiszem, és nem adok a gyereknek, legfőképp hogy én allergiás vagyok rá:(

Spec a mikró valóban rákkeltő, csak nem mindenkinél kelt rákot. :) De spec terhesen sosem áltam a mikró előtt :o

Márti most nézem, Zsombor 13-án született? Akkorra voltam kiírva Katával:) Csak nem vártuk meg:)
És én is 13-án születtem, a kishugom is, és 13.-án esküdtünk:)

Jó éjt nektek:)

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti képei

Zsombi négykézláb 1.
Kép

Zsombi négykézláb 2.
Kép

Zsombi esti kukucskálása
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, milyen volt a napod tegnap? Remélem a barátnőd tudott segíteni kicsit.

Márti, tök ari Zsombi, ahogy kapaszkodik mikorben négykézláb van.Még nem érzi magát túl nagy biztonságban az új helyzetben. régen a csajok is ezt csinálták. De mára már nem markolásszák a "talajt". Livi tök ari. Minden este fürdés előtt amíg folyik a víz, levetkőztetem őket. NA amikro Livi akkor nyomja ben a négykézláb mászogatós-t (emelgeti a kezét, úgy ahogy kell) amiben még kicsit dülöngélve megy, mindig szakadozunk a nevetéstől. Olyan mint egy dinka kisbéka, azzal a kis pucsítójával. :lol: :lol: :lol:

Tegnap venni akartunk gyümifagyasztáshoz műanyagot. A gyógyszertárban azt mondták, csak olyan van, amilyenbe a popsikrémek vannak és nem adhatnak el. A tiétek milyen? Vagy csak itt sz..roznak?

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Én is sokat gondolkoztam a bébikompon, mert ezeket a rossz hatásait hallottam. Mondjuk abban is biztos van valami, hogy ha nem egész nap van benn a gyerek (miért is lenne), akkor azért nem gáz. Használták ismerősök, annak idején Zsoltiéknak is volt, nekik sem lett bajuk. Mégis én is a járássegítőre szavazok. Azt hiszem, ennél is maradunk, ha majd aktuális lesz, kompunk csak akkor lesz, ha Anyósom esetleg meglep bennünket.

Csoki: én is úgy gondolom, hogy azért néha persze, hogy egyenek, hiszen a tiltott dolog mindig csábítóbb. De ha nem azt szokják meg, hogy naponta 28 db-ot esznek, akkor nem is lesz gond. A túró tudi ellen, és az olyan csoki ellen, aminek egy része, vagy nagy része mondjuk piskóta, nekem sincs kifogásom. És persze az ünnepek is külön kategória. Viszont szerintem nem kell, hogy megismerjék 2-3 éves koruk előtt. Utána is ráérnek még vele. Addig meg lehet joghurtokat, stb. enni, ami szintén édes valamennyire. Hiszem, hogy szoktatás kérdése. Én csak a rossz példákat szeretném elkerülni, aztán majd meglátjuk, hogy mennyire sikerül. És még így sem biztos, hogy nem lesznek nagy csokisok. Nekem nem emlékszem, hogy lett volna tiltva, de aztán mégis édesszájú vagyok.

Julcsi!
Megnéztem a szállásotokat, nem ismerem ugyan, de tudom merre van. Majd küldöm a javaslataimat, mihelyt lesz egy kis időm. Akkor szívesen látunk Benneteket, örülök, hogy eljöttök! Majd írom a címünket, tel.számot. Egyébként mikor jöttök? Mármint nyaralni?
Grat. Dorina második fogacskájához! Ez már nem viselte meg annyira, mint az első?
Én is olyan dobozt vettem, mint amilyenben a kikevert krémeket adják. Simán kaptunk, 28 Ft volt darabja a 100 ml-snek. Csodálkoztam is, hogy nem néztek rám furán, miközben tápvásárláskor mindig van egy-egy pillantásuk a 10 doboz miatt.

Zsuzsófi!
Ez a répatorta jó ötlet! :D Ha sikerül kivitelezni, kérjük a receptet és képet!
Szavaztam Katádra, Bencére és Barbi Ádámjára még nem sikerült, mert azóta nem enged be a rendszer a képekhez.

Rillisz!
Várjuk a kérdéseidet! :)

Márti!
Nagyon jó a kép Szoniról is a csíkodban. Így most ő is jobban látszik.

Én is szoktam vinni a gyerekeket a tükörhöz, ha hisztiznek kicsit. Olyankor én is azt szoktam mondani, mint Barbi anyukája, hogy nézzd, meg, milyen vagy, amikor sírsz. Mintha csak értenék, olyankor mindig elkapják a fejüket, és nem hajlandóak nézni magukat, meg engem sem.

Szuper volt tegnap a barátnőzés, rég röhögtem ennyit. Persze a gyerekek ilyenkor olyankok, mint az angyalok. Nevetgéltek, játszottak, figyeltek bennünket, ettek és végül elaludtak.Persze, ahogy elment a barátnőm, fél órán belül már mindkettő kukorékolt. Aztán gyümiztünk, elmentünk sétálni, fürödtünk, ettünk. Mikor apa hazaért, már mindketten szunyáltak.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi:Igen ez olyan amibe a krémeket adják, de nálunk eladhatták és Zsandinak is akkor csak nálatok sz@roznak!!!!!


"Orvosi rendelvényre"(Zsuzsi, Julcsi) ma sokat aludtam asszem fel sem ébredtem csak 1x.Kicsi fiam meg ott vigyorgott az ágyban, betakartam és mire visszamentem már aludt is és csak fél 7kor kelt!!!!!! :wink: :lol:

Már 7kor porszívóztam, annyira kipihentem magam.Du-án jön apukám, hoz 1 tetőszigetelős embert.1 már volt de az horror árat mondott :( , úgyhogy most versenytárgyalást írtunk ki a tenderre!!!(vagy hogy mondják a nagyok :lol: )
Aztán apám elviszi Szonót nővéremékhez, 2-őt ott alszik a banya, de holnap mi is megyünk oda, mert jönnek "kedvenc"sógornőmék a szüleivel grillpartizni és azt a hátam közepére sem kívánom, inkább nővéreméknél pihengetünk!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi!
Milyen az a MAM+-os cumi?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi:igen eléggé dűlöngélősen adja elő ezt a mutatványát a kicsifiam, de ki mondta neki, hogy ennyi idősen ilyeneket kell csinálni????!!!! :shock: Biztos nem a babasuliba tanulta!!!!(ez a mi kitalálmányunk a párommal, mert olyan sok mindent tud 1 gyerek eleve, hogy azt valahol biztos megtanulta!!!!! :lol: :lol: :lol: )

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Este 10-től aludtam 1/4 8-ig. :P
Ennyit nem aludtam szerintem 8 hónapja. Most kipihenten, amíg nem süt, a nap kirohanok füvet nyírni.

Julcsi
igen, én is tudom, hogy ez nem jó, de én is ezt csinálom. Az Ádám vizet iszik és ha éppen a kaja nem kell, akkor a cumisüveget adom oda. Azt issza, de ahogy kihúzom ordít.

Márti
jók a képek nagyon. Hihetetlenül mozog a Zsombi. Tényleg mindjárt feláll és elszalad. :lol:

Az Ádám tegnap óta pedig ha hanyatt fekszik, felemeli a fenekét. De annyira, hogy simán befér a kezem a dereka alá. (Remélem ez már egy forgáskezdemény első jele.)

Ja, ja azt akartam kérdezni, hogy hátról hasra, vagy fordítva fordultak meg nálatok először a gyerekek?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:nekem hátról hasra, mindkettő.
A bátyám fia is fenékemelgetéssel kezdte a fordulgatást!!!! :wink: Ne aggódj Ádám is belejön!!!!
Jó fűnyírást!!!!! :wink:

Tegnap a pincében sütöttem a krumplit, Szoni kint homokozott, Zsombit kendőben vittem le, de leterítettem neki 1 plédet és ráraktam, nehogy ráfröccsenjen az olaj.A súlyzókat arréb raktam, de úgy tűnt a plafon nézegetésével tök jól el van.Kinéztem Szonihoz beszélgettünk, mire visszanéztem Zsombi már az egyik súlyzót tanulmányozta!!!! :shock: Már lassan nem is forog, hanem gurul a kiszemelt tárgyhoz!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


A DM-ről jut eszembe, tegnap beszéltem telefonon egy másik barátnőmmel, az ő kislánya 2 héttel idősebb az egyémeknél. Azt mondta, hogy a DM-ben lehet kapni tejpépet, ami saját termék, banános meg maracuja ízben, és 400 Ft. Szóval, olcsóbb, mint a többi.

Barbi!
Jó fűnyírást, de nem irigyellek, mert nálunk már most is meleg van. Jó éjszakád volt, talán most már lassan mindegyik ilyen lesz.
Az én gyerekeim különbözőképpen csinálják: Marci hátról hasra fordul folyton, vissza nem is megy neki. Flóra meg hasról hátra tud csak. Én is folyton úgy érzem, hogy nem diktálunk valami őrületes tempót ezzel a fejlődéssel, főleg mikor Zsombi, és Julcsi ikreinek mutatványait nézegetem.

Ma reggel Flóra visszaaludt, Marci meg nem. Ki akartam menni a pékhez kenyeret venni, de nem akartam az ébren levőt itthagyni egyedül. Ezért fogtam a kengurut, és abban kivittem Marcit. Persze vagy negyed órát sétálgattunk, mert ugye én nem bírom megjegyezni, hogy pénteken csak 8 körül jön. És lássatok csodát, elaludt benne. :shock: Még jó, hogy eddig szinte soha nem használtuk, mert nem nagyon szeretik, és valamelyik nap meg is hirdettem. Még jó, hogy a kutya sem jelentkezett rá. Bár szerintem csak azért aludt el benne, mert már amúgy is álmos volt. :?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Elfelejtettem, Julcsi gratula a fogacskához!

Márti
ez jó hír, akkor lehet, hogy hamarosan megfordul. :lol:

Fűnyírással már kész is vagyok, ugyanis nincs meg a hosszabbító.
Anélkül pedig legfeljebb a fenekembe tudom bedugni a fűnyírót. :lol: (Pedig lassan már inkább kasza kell, akkora a fű!)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:ügyes vagy hogy ilyen gyorsan végeztél :lol: :lol: :lol:

Én meg nagygenerált végeztem magamon!!! :lol: :Hajmosás, arc és test radírozás, borotválkozás(csak hónalj és láb :wink: )Kicsi fiam alszik még, lánykám meg a Némót bámulja, így volt 1 nyugodt 10 percem!!!!Éljen :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Andi, de irigyellek, hogy kivigyorogtad magad a barátnőddel. Az én legjobb barátnőm kint dolgozik Angliában és akkor volt itthon utóljára amikor szültem. Rá két napra már ment is vissza. Na akkor már csak péntek és minggyá' vasárnap és már nem leszel egyedül a manókkal.

Márti, babasuli. Szerinted a pocakodban mit csináltak? Legalábbis én úgy éreztem elég gyakran, hogy futóversenyt csináltak odabenn. De aztán már nem volt helyük és akkor jött a helyben erősítés.

Barbi, gartula a nagy alváshoz. Reméljük innentől kezdve mindegyik ilyen remek lesz. Az enyimek hátról hasra fordultak először, majd jó sokáig elvárták hogy forgassuk vissza őket. Pedig már vissza tudtak fordulni, mert láttam. Lustik. :lol: De nyugi Dorinám kezdte a forgást, ő is popsiemelgetéssel és pár napon beül már keményen gyakorolta a forgolódást. Aztán sikerült neki. Most meg... nem lehte még normálisan bepelusozni sem, csak ha képes vagy a levegőben 360 fokokat utánapörögni.

Képzeljétek, arra ébredtem fel, hogy nincs víz. Se hideg, se meleg. Marha jó. Elkapott a takonykór, elég gázul vagyok és még csak kezet sem tudok mosni mielőtt a csajokhoz nyúlok. Illetve hát itt van az ásványvíz, de akkor is. Ki se volt írva. Ajánlom, hogy valami sűrgős dolog miatt, mert különben átmegyek a gondnokhoz és ottmaradok a gyerekekkel. Basszus, hogy lehet nyáron megfázni?!?!

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi
ne aggódj, nekem mindig a legnagyobb melegben van torokgyulladásom. Mikor mindenkiről szakad a víz, én majd megfagyok.

Márti
én is vágyom már egy hajmosásra! :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi!
Tetszik a fűnyírásos sztorid. Nálunk is ráférne már a nyírás, de nekem esélyem sincs, hogy nekiállja, nincs soha előrelátható szabad fél órám, na meg annyi nem is lenne elég, mert kb. 1 óra, mire sikerül úgy berángatnom, hogy el is induljon. Persze rajtam kívül ez mindenkinek sikerül egy húzásra.

Márti!
Csak nem rákészültél az esti Szonimentes nagyágyra? :wink: Kép


Julcsi!
Nem irigyellek a megfázás miatt, ilyenkor még szarabb elviselni, mikor amúgy meg dög meleg van. Gyógyulj meg hamar!
Azért az durva lenne, ha "csak" karbantartás miatt zárták volna el a vizet szó nélkül. Talán csőtörés van valahol. Tetszik, hogy ottmaradnál a csajokkal a gondnoknál. Kép Jó ötlet.
Igen, azért jó, hogy péntek van, mert már csak vasárnapig dolgozik Apa látástól mikulásig. Utána pedig az a jó, hogy újabb hét kezdődik, amikor szintén egész nap egyedül vagyok. Szóval rá kéne hangolódnom a jövő hét szombatra, kb. akkor lesz TALÁN itthon.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok

Márti: átvettem a jó szokásodat, csakhogy én nem felébredtem hajnalba, hanem nem tudtam elaludni. Fél 3-kor még fent voltam. :cry:
De tudom miért, a terhesség óta nem ittam Colát, most meg tegnap vagy egy 0,5 litert benyomtam.
Tényleg nagyon ügyes a kicsi fiad, hogy már négykézlábazik.

Barbi: Szandi először hátról hasra fordult, de kb. 25 percig tartott mire sikerült. Azóta már rájött a hasról hátra is, de ezt nem kamatoztatja, mert imád hason nézelődni. :lol: :lol:

Andi: még nem próbáltam ki a cumit, majd délben.
Irigyelek a tegnap barátnőzésért, engem mostanában nem látogatnak a csajok. Mindenki nyaral.

Juli: van valami takony, torok kor, lehet, hogy azt kaptad be. A barátnőm a Szigeten forgatott vasárnap és az egész stáb beteg!!
Neki azt tanácsolta a doktor néni, hogy vegyen fel műtős maszkot, ha a gyerkőcökkel foglakozik. Tuti jót kacagnának a lányok!

KépKép
zsuzsi78
 
 


Tényleg, nekünk is van műtős maszkunk, akkor használtuk, mikor a hányásos-hasmenéses időszakunkat éltük. Hááát, látványnak nem rossz, de tény, hogy nem kapták el.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na, már megint nagyon ráérek, alszanak a törpék. Majd délután meg győzöm őket szórakoztatni.
Tegnap megmértem őket (még nem volt időnk átmenni a szomszédba visszaadni a mérleget). Marci 7200 g, Flóra 7000 g. Alakulunk, mint púpos gyerek a prés alatt.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Teljesen kivagyok. Folyamatosan csörög a telefon és a Szandi állandóan felébred. De most kikapcsoltam!!

Akartam kérdezni, járt valaki neurologusnál? Érdemes elmenni a babával?
Az elmúlt napokban ketten is mondták, hogy a Szandi furcsán alszik és ha etetem, néha feszíti magát és ezek valaminek (feszes v. laza izomzat) a tünetei is lehetnek.


Kép erre a pózra mondták, hogy fura

szerintetek?

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi!
Mi jártunk neurológusnál, mondjuk mi azért, mert a dokinénink szerint torzult az elemi járásuk. Azóta már tudjuk, hogy ez újszülöttkori reflex, nemhogy torzulnia, de el is kell múlnia. Nem találtak nálunk semmi bajt, mutattak egy tornagyakorlatot, amit napi 4x javasoltak. Háát, nem mindig tornázunk, főleg nem annyit. :oops: Mindenesetre én megnyugodtam, hogy egy hozzáértő látta őket, és mindent rendben talált. Szeptember 1-én megyünk megint, mert mivel egyszer voltunk, így 1 éves korukig mindig figyelik őket. Ha bármi kételyed felmerülne, szerintem vidd el, abból semmi baj nem lehet. Főleg, hogy ha találnak is valami izomtónus problémát, akkor azt ilyen korban még kis tornával nagyon hamar helyre lehet hozni.
Másolok ide egy kis listát, hogy egyébként mire érdemes figyelni, ezek a tünetek lehetnek előjelek:

"Fejlõdési eltérések "gyanújelei":

Az alábbi felsorolásnál, ha valaki 2-3 vagy annál több gyanújelet észlel, akkor forduljon szakorvoshoz vagy a Dévény Anna alapítvány szakembereihez. Bp. Moszkva tér 16. 1/3555-392

0-3 hó között:

aluszékony, nehezen ébreszthetõ még etetésekhez is
nagyon nehezen nyugtatható meg, sokat sír, alig alszik
nehezen szopik a renyhe szopóreflex miatt
a baba izmai túl "lazák", fejét a 3. hónapban sem tudja emelni
hason a fejét úgy emeli, hogy a lábát is mereven emeli hozzá ("kifli" formában)
nem figyel arcra az elsõ hónap után, nem követi 2 hónaposan a szeme elõtt mozgatott tárgyakat
nem figyel fel a zajokra környezetében

3-6 hó között:

kezeit nem nézegeti 4-5 hónapos kora után sem
nem nyúl játék után 5 hónapos kora után sem
csak pillanatokra néz rá arcra, tárgyakra
mosoly, kacagás, hangadás kezdetei nem észlelhetõk az idõszak végére sem
mozgásfejlõdése jelentõsen elmarad (hason nem támaszkodik fel, ölben fejét nem tartja)

6-12 hó között:

nem gõgicsél, nem gagyog vagy csak jelentõs késéssel
egyszerû kis utasításokat, produkciókat ( "pá-pá"-t inteni ) az idõszak végére sem teljesít, nem figyel a beszédre, a nevére, a tiltást nem érti . . . stb.
játéka kizárólag a tárgyak eldobálása illetve sztereotip ütögetése
mozgásfejlõdése elmarad ( nem fordul, gurul, kúszik, mászik, ül fel, áll fel a szokott idõben)
darabos ételt rendkívül nehezen fogad el illetve nem is hajlandó a szájához vinni

1-3 év között:

beszéde elakad az 1 éves szinten és 3 éves korig sem nõ jelentõsen a szókincse (5-10 szókezdeményt használ
vagy mutogatva érteti meg magát)
nem épít játékokból, nem utánoz
szobatisztasága nappalra a 3 éves korra sem alakul ki
mozgásai ügyetlenek, darabosak, nem képes kisebb tárgyakkal játszani
figyelme csak pár percre köthetõ le, kapkod egyik tevékenységtõl a másikig
fáradhatatlanul sokat mozog, veszélyérzete nincs.

1. ) Oxigénhiányt, agyvérzést, kisebb-nagyobb traumákat (pl. kulcscsonttörést)okozhat:- elhúzódó vajúdás (10-15 óránál több)
- hosszú, nehéz kitolási szakasz (1/2 óránál több)
- hosszú idõ a szülõcsatornában
- koraszülés
- elhúzódó, eredménytelen kitolási szakasz utáni megkésett császármetszés

2. ) Az oxigénhiány, agyvérzés következménye:
Izomtónus zavar alakul ki, az izomzat letapad, nem vagy nehezen mozdítható fájdalom nélkül, a baba nem hajlandó mozogni. (Nem lusta, hanem nem okoz magának fölösleges fájdalmat. )

3. ) Izomtónus zavarra utaló jelek:- Hanyatt fekvésbõl két kezénél fogva ülésbe húzzuk a babát, nagyon hátralógatja a fejét, függõleges helyzetben pl. ha az ölünkben van, ide-oda billeg a feje, nem tudja tartani (2-3 hónapos kor után sem);
- Az egyik oldalra szívesebben fordítja a fejét vagy csak az egyik oldalra tartja, ha elfordítjuk a másik irányba, rögtön visszafordítja;
- Nem szeret hason feküdni;
- Hason fekvésben nem teszi le a fejét, hanem picit megemelve tartja, többnyire az egyik oldalra fordítva vagy ferdén és sír;
- Mindkét karját hátrafeszíti; nem támaszt ki hasonfekvésben;
- Négykézláb helyzetbe téve nem teszi le a tenyerét a talajra (esetleg 3-4 hónaposan sem);
- Görcsösen ökölbe szorítja az ujjait;
- Erõsebb vagy gyengébb remegések a végtagokon;
- Nem hagyja magastartásba nyújtani a kezét, vagy terpeszbe vinni a térdét;
- Nehezen öltöztethetõ, pelenkázható (kötött csípõ);
- Egyik kezét vagy lábát egyáltalán nem, vagy észrevehetõen keveset használja;
- Laza csípõ, szétesõ térdek hanyatt vagy hason fekve szétesik nagy terpeszbe a térd, négykézlábra állítva szétcsúszik kétoldalra a térd;
- Hanyatt fekve nem, vagy keveset használja kezét, lábát;
- Hanyatt fekve lábával terpeszben rugdos, esetleg merev térdekkel, vagy egyik lábát a másikra átkeresztezve rugdos;
- Hanyatt vagy hason fekvésben csípõjét, térdét törzsével egy vonalban, mereven tartja, alig lehet behajlítani;
- Kúszáskor (ha beindul), valamelyik, vagy egyik lábát sem használja;
- Négykézlábra állítva felkapja a lábát a földrõl, vagy erõtlenül lógatja vagy mereven lefeszíti lábujjhegyre tolva magát;
- Kimarad a mászás (sokszor a bébikomp következményeként (!));
- „Szökdelve” egyszerre mindkét lábát húzva mászik, nem váltott lábakkal;
- Görbe háttal fejét lógatva ül, esetleg törzsével féloldalra billenve;
- Sokat feszíti magát hátra (hagyatt, oldalt fekvésben, ülésben)
- Mindkét talpán egyszerre tolja fel magát állásba (szabályosan: térdelésbõl egyik lábát elõre téve, féltérdelésbõl áll fel);
- Több hétig jár lábujjhegyen;
- Egyik lábát kifelé forgatva jár;
- Nagyon lazák a végtagjai, szinte „kifolyik” a kezünkbõl, erõtlen, túl nagy a terpesze (szinte angol spárga);
- Nagyon feszesek a végtagjai, alig nyújthatók, kicsi a terpesze (90°-100°-nál is kisebb);
- Befelé forduló lábfejek (csámpás láb);
- Nehezen szoptatható, etethetõ, mert hátrafeszíti magát;

4. ) 1-2 hónaposan elkezdett kezeléssel rövidebb idõ alatt normalizálható az izomtónus, és nem késik a nagymozgások/helyváltoztató mozgások beindulása.
Kezeletlen babáknál a kis hibából egyre nagyobb hiba lesz a növekedés során, sajnos nem "növi ki", hanem a benne levõ természetes mozgáskésztetés korlátokba ütközik, a fájdalmas izomzatával lesz elfoglalva, nem bontakozik ki az értelme eléggé, ez nagyobb károkat okoz, mint az izomlazító mozgásbeindító kezelés alatti sírás.
Az izomlazulás mértékének növekedésével csökken a sírás mennyisége, növekszik a mozgás terjedelme, tágul a baba látóköre, egyre több értelem csillog a szemében, és ettõl az egész család boldogabb lesz.

A legjobb eredmény 5 hónapos kor elõtt kezdett kezelésekkel érhetõ el. De természetesen aki már esetleg túl van ezen a koron, és gyanujeleket észlel, annak is érdemes elmenni, és joggal várható a siker.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:te most tényleg unatkozol, ezt megállapítom!!!!! :wink:

Zsuzsi:én nem látok semmi kórosat abban, hogy így alszik a lánykád!!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi
szerintem első sorban a gyerekorvosnak mond el, hogy mit vettél észre. Elsősorban az anyát kérdezik, hogy mit csinál és mit nem a pici, hiszen te vagy vele egész nap, és sokszor az alatt a pár perc alatt, amíg a rendelőben vagytok nem produkálja magát.
De nem igazán értem, hiszen ha valami gond lenne már régen észre kellett volna vennie a dokinak.

Mivel az Ádám intenzív oszályon kezdte a kis életét, utána másfél hétig a csecsemőosztályon, havonta kellett mennünk kontrollra. És már az egy hónapos vizsgálaton kiderült, hogy izomletapadása van. Azóta járunk a neurológiára is, figyelik minden hónapban. És azóta járunk tornázni is.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsuzsi

Most kuldtem Neked egy hosszu levelet de valami miatt nem ment at,nem baj,ujra irom.
Szoval a lenyeg az hogy ne ess panikba,de oda kell figyelni az apro jelekre is.En nem tartom tul jo otletnek a neurologust,mert sok esetben csak legyintenek a dolgokra(tenyleg tisztelet a kivetelnek!)
Mindenkeppen a Deveny modszert ajanlanam,es hozzajuk egeszen enyhe tunetekkel is lehet fordulni.En egeszen kozelrol ismerem a munkajukat,Deveny Anna az egyik legjobb baratunk,es fantasztikus latni hogy mennyi pici babat mentettek meg a torzult mozgastol ,vagy a tolokocsitol,es adtak vissza teljes erteku eletuket.
A modszer lenyege nagyon diohejban es primitiven megfogalmazva:Sok baba szuletik oxigenhiannyal ilyen-olyan okok miatt.tul hosszu vajudas,koldokzsinor a nyak korul,koraszules,stb.stb.ezek a babak lehetnek laza izomzatuak(hypotonok,vagy feszes izomzatuak(spasticusak)
Nagyon szeles skalan mozognak ezek a tunetek,a legenyhebbtol a legsulyosabbig.Ezert is nagyon nehez eszrevenni sokszor.Nagyon fontos hogy ha minel elobb latjak a babat ,annal biztosabb a gyogyulas.
Lattam hogy amig en benaskodtam a level elkuldesevel Zsandi egy szep hosszu listat kuldott Neked a tunetekrol:)Szoval ha elmesz hozzajuk a Moszkva terre,tutira megnyugtatnak ha semmi baj nincs,es ha gond van a baba a legjobb kezekben van.Ez ugyben hidd el hogy Ok a legjobb szakemberek :!:
Az en unokahugom is enyhen hypoton volt,en vettem eszre hogy olyan furcsan tartja a labait ulo helyzetben is.Nem lehetett hasra fektetni,mert erezhetoen fajdalmai lehettek ebben a pozituraban,valamint kimaradt a kuszas nala(ami pedig nagyon fontos)annak ellenere,hogy a kisagyaba kapaszkodva mar szinte felallt.Ha letettek a foldre es ele tettek egy kis jatekot,barmennyire erolkodott,nem tudta elerni azt.Mindezek ellenere gyonyoru,vasgyuro teljesen klassz kisbabanak tunt.
Vegul kertem hogy vigyuk el Annahoz.Rogton kiderult hogy enyhen hypoton,es ha hiszed ha nem az elso kezeles utan -ha jol emlekszem egy kulcscsomot tettunk ele-kis kezdetleges mozdulatokkal a kulcscsomohoz lokdoste magat.
Oriasi erzes volt ezt latni.15 kezeles utan teljesen rendbe jott,ma 11 eves egeszseges szep kislany es az egeszbol nem is emlekszik semmire.
Zsandi megadta a szamukat,de en is leirom:3555-392
Ha ugy dontesz hogy megkeresitek Oket,es telefonalsz idopontert,elkepzelheto hogy kicsit kesobbi datumot tudnak csak adni.(nagyon sok babajuk van,es oriasi a sorban allas).Akkor csak szolj nyugodtan es en megprobalok segiteni hogy minel elobb sorra keruljetek.(legalabb kicsit hasznosnak erezhetem magam kozottetek,meg igy pocakosan)
Ne izgulj ,minden rendben lesz :)
rillisz
 
 


Csak egyetérteni tudok Rillisz-el, az Ádámot a Dévény Anna módszer segítégével maszírozzák.
Mikor ide kerültünk, (ja, én jártam utána, mert a neorológus csak tornát írt fel naponta 4x) kiderült, hogy a torna nagyon jó ugyan, de a letapadt izmokat 100 év múlva sem lazítja fel.
Ő akkor volt 2 1/2 hónapos. Látható tünet még nem volt semmi, de azt mondták, később lehet csak gond az üléssel, állással és járással.
Akkor már az Ádám hason fekve kicsit kiemelte magát. Az első kezelés után éjjel felkelt és szinte 90 fokban meghajolt hátra, annyira kiemelkedett. Eddig ilyen nagyon nem.
De olyan beteg gyerekek járnak ide, és szinte csodákat érnek el.
Nem kezdem el mesélni, hogy milyen bajok vannak, szörnyűek! Hálát adok az égnek, hogy csak ez a gondunk és nem más.
Egy szónak is száz a vége, szerintem is hívd fel őket már csak a saját megnyugtatásod miatt is. Főleg, mint írtam, ha tényleg gond van, és ugye az okos doki nem vette észre, az akkor fog előjönni, mikor nagyobb lesz és nem úgy ül, áll, jár. Tudnak akkor is segíteni, de jobb kiskorban.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok.

Jó sokat írtatok, amíg nem voltam. Alig győztem olvasni. :oops: Az előbb mire végigolvastam, már nem maradt időm írni, mert pont felébredt Nellike. Hátha most ad egy kis időt. Épp alszik. :)

Zsuzsi: Nekem is kb. így szokott aludni Nellike.

Kép

Itt most pont felébredt, de így kiszokott csavarodni és úgy alszik. Mondjuk mostanában úgy alszik, hogy oldalra fordul és egyik lába nyújtva a másik felhúzva van. :lol:

Kép

Ha jól emlékszem a forgásról is írtatok. Nálunk először véletlenül sikerült neki hasról hátra fordulni. Azért volt ez szerintem véletlen, mert csak kétszer csinálta. Kicsi fejét oldalra döntötte és a lendület megfordította.
De utána nagyon-nagyon próbálkozott a hátról hasra fordulással. Néha úgy felidegesítette magát. 1-2 hét múlva sikerült is neki, de vissza még nem tudott fordulni, így mindig nekem kellett visszafordítani. Pár nap múlva viszont rájött, hogy hogy kell és azóta pörög, forog, gurul. :lol: :lol: :lol:

Márti: nagyon édes Zsombi a képeken, ahogy négykézláb próbál állni. A vonalzókon is jók a képek. Nagggggyon gyönyörű a kislányod!!! :lol: :lol: :D

Na, fel is ébredt a lánykám. :cry: De kihoztam és beleraktam a bébihordóba. Ideraktam a lábam elé és így ringatom. Hátha ellesz még egy darabig. Legalább addig, amíg befejezem az üzit.
Pedig akkorákat ásít, hogy majdnem bekap. És mégsem akar elaludni. :cry:
Bár úgyis mindjárt eszünk. Most egy kicsit eltolódott az ebéd.

Barbi: Nálunk is ugyanígy csinálja az evésnél. Nem értem, hogy az egyik nap megeszi valamelyik kaját, másnap már nem. És ő is ezt csinálja a kanállal. Sőt még huncutkodik is hozzá. Félrefordítja a fejét és ha szólok neki, akkor elkezd mosolyogni, rám néz és eltátja a száját. Utána kezdi előlről. Szerintem belefáradnak a kanalazásba és azért kezdenek el cirkuszolni. De meg kell tanulniuk. Nem igaz?

Mindenki: Nem tudom, hogy kinek mondjam el, így nektek szeretném elmondani és tanácsot szeretnék kérni, hogy mit csináljak. A férjem kapott egy állásajánlatot, ami külföldön lenne és karácsonyig szólna. De addig csak egyszer jönne haza. Pénzben nagyon-nagyon jól jönne, mert kb. a havi 500 e ft az meglenne. De minden rám maradna és nem tudom, hogy hogy tudnék boldogulni egyedül 4 hónapig. Mondjuk már szerintem a nehezén túl vagyunk, mert már nem nagyon szokott sírdogálni Nellike és az éjszakáink is már nagyon régóta jók, meg anyumék is kb. 5 percre laknak tőlünk. De akkor sem tudom, egész nap ezen gondolkodom, hogy hogy legyen. Szeretném is meg nem is. Vannak ellenérvek meg mellette szólóak is. NEM TUDOM. :cry: Csak tanácsokat szeretnék kérni, el vagyok nagyon keseredve, és nagyon félek is.

Hát ennyi. Bocsi, hogy egy kicsit hosszú lettem és hogy a próblémámmal zavarlak benneteket.
Puszi nektek.

Kép
agica1119
 
 


Húúúúúúúú most lepisiltem a bokámat, akkor Zsombival is gondok vannak, hogy négykézlábazik?????? :shock: Ha hason van még nem kúszik de a tengelye körül pörög:kiságyba leteszem és mire visszaérek a feje a lába helyén van.Meg tegnap mikor el akart érni valamit odaraktam a tenyerem a talpához és úgy ellökte magát és egy picit haladt.Nem hinném hogy siettetnem kéne Szoni is 6 és fél hónaposan kezdett kúszni, de akkor miért akar 4kézlábazni????? :shock:

Ági:jó kérdés???!!!! :roll: Nekem ugye két manóm van és anyósék alattunk laknak, ha engem kérdezel én elengedném a páromat, ha ilyen lehetőség adódna.
4 hónap, gondolj bele még csak most születtek a manók és már hipp-hopp 4-5-6 hónaposak!!!! :lol: Anyukádék biztosan segítenének, és most már szerintem napról napra könnyebb lesz.Sőt már ismered őt, hogy mit szeretne, van egy körülbelüli napirend, nagy gáz nem lehet.Csak legrosszabb esetben valami megfázás, bár nyár közepén, na jó Julcsi is beteg!!!!!!De az is hamar elmúlna.Az biztos hogy fárasztóbb egyedül lenni, mintha segítene valaki, de szerintem ki lehet bírni a cél érdekében!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ági
ugye ugye? én is arra gondolok, hogy már unja a kanalazást, főleg, hogy megszokta, az üvegből szépen jön és küzdeni sem kell érte! :?
De próbálkozunk kitartóan, talán felnőttként már nem cumisüvegből ebédel. :lol:
Viszont ma az egészet megette tányérból. Olyan aranyos volt. Miért nem megy minden nap? (És nem is almát, hanem paradicsomot evett.)
Az Ádám pedig azt csinálja, hogy ül a hordozkában, aminek kb. a fejével egy vonalban felirat van. (Valami használati utasítás féle, minden nyelven.) Félrefordítja a fejét és esküszöm olvassa. Hiába szólok neki, hogy most eszünk és nem olvasunk, csak kiröhög. Persze én is nevetek, olyan aranyos. Erre az apja rám szól, hogy ne vicceljek vele, mert azt fogja hinni, hogy a kaja játék. Nekem mindegy, ha nevetve is, csak kanalazzunk! :)

A másikban nagyon nehéz dönteni. Ha apa elmegy, borzasztóan nehéz lesz. Ezt tudod. Neki is biztosan, hiszen nem láthat benneteket olyan sokáig.Neked annyiból könnyebb, hogy itt a családod és a barátaid. Van segítséged és nem vagy egyedül. (Persze ez nem pótolhatja a társat, tudom.)
Azt kell eldönteni, hogy megéri-e. Végül is csak 4 hónap. (4 kemény hónap.) És a párod? Ő menne? Előbbrelépés ez neki, ha kimegy? (Nehogy az legyen, ha itthon marad, megbánja.)

Jó hosszú lettem, de a drágám két órája alszik, már hajat is tudtam mosni! :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok:)

Kanalazás: Én nem erőltetem, mert nem szeretném hogy rossz érzés legyen neki a kajálás...
Inkább eszik még 1-2 hónapig üvegből, utána úgyis el fogja kezdeni érdekelni a kanál.

Én Bencével vagyok gondban, egyszerűen nem hajlandó enni:(

Tegnap is az össz kajája, talán ha fél szelet kenyér volt, de lehet hogy sokat mondok:(
De ha meg erőltetem akkor meg még rosszabb lesz nem??
Nem tudom, de aggaszt:( Nagyo nsovány..

Ági: Én elengedném a párom, sőt javasoltam is neki, hgoy jó lenne ha kimenne dolgozni az óceánjárók egyikére. Ő kb 800e Ft keresne havonta. De nem akar....erőltetni meg nem lehet:)
Mondjuk magam ellen beszélek, mert ha egy éjszakát külön vagyunk, én már haldoklom:( De a pénz az pénz, és 4 hónap nem a világ. De az uram nem akar lemondani Kata első évéről. Azt mondta talán jövőre kimegy.

Forgás: szerintem attól függ melyik baba melyikkel kezdi, hogy hogy altatják: nálunk minden baba hason alszik, ezért először hasról hátra fordultak. Panka hugom 7 hónaposan ült, állt, és kapaszkodva ment, de ha hanyatt letettük, akkor ottmaradt:) Asszem 8 hósan tanult meg hasra fordulni. Katának is ritkán sikerült eddig, de akkor direkte csinálta:) Hasról hátra pedig 1,5 hónapos kora óta fordul.

Márti! Kata is négykézlábazik már! Nem sokszor, de kb 4-5x naponta..
De hogy hogy változtatja a helyét, azt nem tudom. Tegnap letettem a nagyágyra, az apja párnájának a helyére, egészen felülre. Esküszöm nem telt el 5 perc, megfordultam, és az én oldalaom, a lábam helyénél kukucskált a földre!!! :o Ezt hogy csinálta???

puszka, mentem:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Ikres anyukák véleménye, tapasztalata, de azért talán nektek is érdemes elolvasni. (Alulról felfelé, hogy idősorrendbe legyen)
http://www.ikresek.hu/modules.php?name= ... 4409#64409

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na mi a helyzet????Együtt a család, ugye??? :lol: Az a JÓ!!!!! :wink:
Apa 6ra ért haza, de azért elugrottunk vásárolni, Zsombi elvileg 7 körül evett volna, de adtunk neki 6 után gyümi levet így megvárt minket!!!!!Most pancsiznak apával!!!! :wink:
Akkor nem gond, hogy Zsombim 4kézlábazik?????Valaki mondjon már valamit, Zsuzsófin kívül is kérem a hozzászólásokat!!!!! :lol: Persze jó lesz jövő7en is!!!!! :wink: Lazuljatok csak!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi:most regisztrálnom kéne???Nem enged be amúgy....nincs humorom regisztrálni. :lol: Meséld el!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, akkor erről lemaradtál. Nem baj, annyira nem volt fontos.
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Kép helyett Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:látom jól elfáradtál nap végére!!!!! :lol: :lol: :lol:
Pihend ki magad!!!!Joccakát mindenkinek!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Köszönöm a véleményeket.
Végigolvastam az Andi (nagyon köszönöm) által küldött listát, de a Szandi csak egy dolgot csinál ezekből. Azt is inkább csak akkor ha nem éhes.
De majd meglátom, mit tanácsol a doki.

Rillisz: neked is nagyon köszönöm, ha szükség lesz rá tuti oda viszem.

Ági: én elengedném a párom, még ha bele gebednék is. Gondolom a pénz is jól jönne.

Márti: nem tudok a 4kézlábazáshoz hozzászólni, mi még nem tartunk ott.
Viszont a nővérem kislánya, már felült, felállt, amikor elkezdett 4kézlábazni. És még csak most kezdett el mászni, amikor az ágy mellett kapaszkodva már menni is tud.

Mindenkinek jó éjszakát!
Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


A cumit meg elfelejtettem:
A 2-ben az alma - barack épp hogy csöpög, a NUK etetősben gyorsabban, a MAM +-os-ból meg folyik rendesen. Szóval szerintem sűrű kajánál is beválik.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Jó reggelt!

Lustiztok még?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


ÁÁÁÁÁÁ mi nem lustiztunk , kiskrapek negyed 6-kor kelt és háromnegyed 7 körül aludt vissza, mi meg megnéztük a csütörtökön felvett Nyomtalanult+Helyszínelőket!!!! :lol:
Nemsokára indulunk nővéremékhez, csak megfőzöm a kistöki kajáját!!!!
Szép napot mindenkinek és írjatok sokat!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi:na mi van a Marci popójával??????? :roll:
Használ a krém?????? :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Látom, mindenki családozik.

Nekünk eléggé felborult a napirendünk. Reggel a Ferkó etette a Szandit. 9 helyett háromnegyed 8-kor, az első nyögésre kikapta, nehogy felébredjek. Ettől a kiscsaj annyira összezavarodott, hogy majdnem 11-ig aludt. Aztán 12-kor evett és azóta megint alszik.
De legalább most volt időm magamra. :wink:

Úgy volt, hogy ma megyünk egy barátunkhoz, a kislánya 1 éves születésnapi bulijára. De mivel a Ferkó is beájul a reggeli etetés után, már nem sok reményt látok erre. :?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Hát hol jár mindenki?

Kipróbáltuk, hogy a Szandinak a sima BEBA HA-t adjuk, egyelőre úgy tűnik, ezt jobban eszi. De lehet, hogy csak azért mert hígabb és így nem kell annyit dolgoznia vele?! Na mindegy a lényeg, hogy eddig nem bukott tőle.

KépKép
zsuzsi78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?