Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem az a verõfényes napsütés van ma.Kép
Goanna! Az 50-es villamos teljesen jó ha egyszer csatlakozol hozzánk. Mi az Árpád utcai megállónál lakunk, Norcsiék kettõvel feljebb.
Cory! Biztos klassz lehetett hallani, hogy Anya. Kép
Találkozó ügyben ha jó idö van, akkor ez a hét jó nkeünk a pénteket kivéve, mert azután elutazok Hannával nagyizni vidékre. Nekünk nincs autónk, szóval túl messzire és nehezen megközelíthetö helyre egyedül bonyis eljutnom.
Rebi! Ha annyira nincs meg nélküled, szerintem készítsd el elõre neki amikor alszik, aztán amíg elõkészülsz az már nem olyan hosszú idõ. Vagy anyira nem tud létezni nélküled?KépKépKép
Márti! Szóval Ármin is ügyeskedik. Hanna egyelöre tolató kúszást csinál, persze elõbb-utóbb eléri az ágy végét és akkor nyekereg, hogy hozzam elöre. nem hogy kitalálná, hogy kell elõre menni.KépKép

Lányok! Nektek volt olyan hogy több éjszakán át, sirdogált a gyerköc? Nem tudok rájönni mi a baj. Lehet a foga (ma éjjel biztos, mert nagyon sírt) de egyébként csak fel-fel sír és alszik tovább miután megsimiztem a hátát. Lehet rosszat álmodik, de már 5 napja?

Pussz mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tikk, Hanga is felsír(ogat) hajnalonként (kb. 1 hete), nem biztos, hogy azért, mert éhes, mert amint cicire teszem, kb. 5-10 perc szopi, és alszik tovább. Valszeg a fogacskája lehet, nem tudom. Ma hajnalban pl. hallottam, hogy sír, vártam, hátha abbahagyja, de nem. Amikor megnéztem, hogy mi a helyzet, fexik a hátán és csak sír. Szeme csukva. Próbáltam nyugtatni, de nem ment. Úgyhogy cici lett a móka vége, persze elaludt. Monduk nekem ez kevésbé jó, mert hullafáradt vagyok reggelre.

Ráadásul valahogy most megváltoztatta a napirendetlenségét is. De sehogy sem tudok jól kikeveredni belõle egyenlõre. Nagyjából 3-4 óránkéntd lesz éhes (vagy hamarabb). Két evés között nem mindig akar aludni, így a következõ evéskor már fáradt is, úgyhogy valamikor egész egyszerûen elalszik (napközbenKép) a cicimen. Aztán amikor felkel, van egy kis móka, kacagásKép, eszik, megint nem akar elaludni a köv. kajáig. Valamit ki kéne találni.

Van valami ötletetek? Vagy egy idõ után megváltozik a dolog magától is.

Na, megyek, bebújok Hangus mellé az ágyikóba szundítani egy kicsit.

Este rakom a táblázatot.

Üdv

Szila
Szila
 


Sziasztok!
Pocaklakó Andi! Nálunk Zsófi mûködött sokáig "pelustakarékos Üzemmódban", általában hetente 1x, max 2x kakilt. Soha nem láttam rajta hogy ez zavarná, így nem foglalkoztam vele. Ez addig tartott, amíg csak szopizott. Ha Lilit nem zavarja a kaki, nagy baj nem lehet.

Gorsi! A hõmérõzés 3 naponta szerintem is durva, és úgy hallottam, káros is lehet.

Márti! Én is küldök nektek napsütést! Kép Mi anya meg apa (esetleg+ci) vagyunk, a nagyszülõg meg mama, papa. Zsófi néha Andinak meg Zolinak szólít minket (csak viccbõl).

Cory! Ügyi ez a Balu, hogy már így beszél! Én sokáig csak cici voltam Zsófinak, az anya csak jóval késõbb jött.Kép

Tali: Nekem jó a csütörtök, meg a liget is. (Ha az idõjárás is úgy akarja.) Hoz valaki nagyobb gyereket is? A héten Zsófi még "dolgozik", de jövõ héttõl õ is jön velünk.

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 

 
 

Szila!

Dettó ugyanez van nálunk is. Szólj ha kiötlöttél valamit.Kép
Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!
Minket a gyerekek - persze Tomi még nem Kép - Anyunak és Apunak hívnak. Néha mi is így hívjuk egymást. Régebben mindig azt gondoltam, milyen hülyeség, hogy a szülõk így szólítják egymást, de sokszor egyszerûen így jön ki.
Tomi ma 6880 gramm és 68 centi Kép
Csütörtökön mi is szívesen mennénk talira, de csak ha jó az idõ. Énekeljétek Ti is sokszor a Süss fel napot!!!
cory: én is alig várom, hogy Tomi azt mondja: anyu!
jobb idõt mindenkinek!
bogancsi + Tomi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Szila és Tikk, nem akarlak benneteket elkeseríteni, de nálunk ez a napközbeni káosz lassan már két hónapja tartja magát és fogalmam sincs, mi a megoldás. Elõször akkor borult a napi rendszer, amikor Timi bevezette a napi kétszeri alvást, de azt hittem, utána nyugi lesz, amíg úgy kb 1,5 évesen (a könyvek szerint) majd rátér az egyszeri pihire. TévedtemKép A gyerek napközben sokszor nyûgös, de aludni nem akar, ilyenkor szinte semmi nem segít. Hiába próbálom játékokkal lekötni, egyedül az nyugtatja meg, ha a kezembe fogom és sétálunk a lakásban. Estére majd leszakad a hátam. Lehet, hogy egy kicsit el van kényeztetve?Kép
Kinek van ötlete nyûgös babócákra?
Megyek, mert Timi már sír is a kiságyban (tán 1/2 órát aludt).

Üdv mindenkinek és sokkal több napsütitKép
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Cory! De jó, úgy szeretem, mikor a kisfiam kiabál:"Anya", meg az apja után: "Apuciiii" KépKép gratulálok Kép

Mi a párommal is Anyának ill. Apának nevezzük egymást. Néha használjuk a keresztneveinket, így a gyerek már tudja is, hogy melyikõnket hogy hívnak.

üdv.
BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Hát, én azt gondolom, hogy ezt a rendszertelenséget megpróbálom átváltani valamifajta renszerre. Szeretném úgy intézni, hogy a napi 5kaja mindenképpen meglegyen (7-8 körül az elsõ és este 7 körül az utolsó), persze a hajnali meg az este 9-es megmarad (elõbb-utóbb úgyis el fogja hagyni, gondolom). Persze ez azért nagyban függ a jány hozzáállásától is KépKép.

A párommal mi is anyának, apának, édesanyának, édesapának hívjuk egymást. Én szeretném, ha Hanga minket Édesanyának, Édesapának hívna.

Úgy látszik, nem elég hangosan, és nem elég sokszor énekeljük a "Süss fel nap"-otKépKép

Amúgy napközben elég jól elvan a járókájában, ráadásul néha elég sokáig is. De azért kell, hogy hallja a hangomat, vagy lásson. Kedvenc "nótái": Egyszer egy királyfi, Itt ül egy kis kosárba. Az apja még a StarWars-t szokta dúdolniKép, de nem mindig jön beKép

Üdv

Szila
Szila
 


Szijasztok!

Milyen népes lett ez a topic, akkor mi sem hiányozhatunk!
Hanga 2001. október 24.-én született Szegeden a Nõi Klinikán (lakóhely is Szeged).

Katus! Kistesó lesz? Huuuuuu, dejóóóóóó! Irigyellek! Most számolgatom, hogy hanyadik héten lehecc, de akkor nemrég derült ki, igaz?

Cory! Ez volt Balunak az elsö szava?

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok

Szila:
Melyik dal az "itt ül egy kis kosárban" ?

Úgy látszik tali ügyben eléggé megoszlanak az idõpontot illetõen a vélemények. Szerintem maradjunk a csütörtök délelõttbe? Vagy az elsõ, napok., hetek topic jövõ heti 18-19-i talija is jó lehet. Végül is nagyon sokan mindkettõben érdekeltek vagyunk.

Mi a véleményetek?

Zkati
zkati
 
 


Sziaszotk!

Kati,
a szöveg nagyjából:

Itt ül egy kis kosárba'
Szomszédasszony leánya.
Ding-dong salláré,
leszek a babámé,
eszemadta.

Lányok, úgy fáj a hasam, mintha meg akarna jönni. KépKépKép(De régen nem fájt ennyireKép)

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Mi sem vesztunk el, csak sok minden kozbejott, hamarosan (juliusban) koltozkodunk es epp apartmanokat kerestunk a hetvegen.

Cory!
Madike masfel honapos volt mikor megjott! Irigykedem ratok igazan!!!!!!!!!!!!!
Gratula Balunak! Nagyon ugyi!

Minden babocanak gratula, aki megtanult ket labon allni! Kép

Nalunk sajna elfogyott a tejcsi Kép minden igyekezet ellenere (etetes utan fejes..stb), tehat Madike nemregota tapszert eszik es gyumit. Szerencsere sikeresen elfogadta az atallast.Kép
Amig csak anyatejet kapott, addig nala is volt olyan, hogy egyik nap akar 5-szor is kakilt, de volt olyan is, hogy csak minden masnap. Miota tapszert is kap, azota napi egy-ket kaki van.

Nalunk meg nem tudjuk, hogy fog minket Madike szolitani, ha a noveretol tanulja, akkor neha anya, apa, neha mom, dad, mommy, daddy. Nalunk ugyanis az all fent, hogy a ferjem csak angolul beszel a lanyokkal, en meg magyarul, igy a ket nyelvet parhuzamosan tanuljak. Igaz a magyar a dominansabb, hisz en vagyok tobbet veluk.

Zkati!
A tapszeren kivul es a gyumin, fozeleken kivul kap meg Mate valamit? Marmint szokott szomjas lenni? Nalunk nagy meleg van, de a doki azt mondta ne nagyon adjunk neki inni is, hisz a gyumiben van eleg le, es a tapszer is szomjolto. Igaz mar amikor nagyon szomjas volt (szerintem az volt, mivel a kajcsit nem fogadta el) adtunk neki poharbol inni. Hol forralt, hutott vizet, hol gyumi levet. Madike is kanallal eszik. Multkor nagyon muris volt, ehes is es faradt is volt, igy felig aludt mikor kapta a fozeleket. Akkor evett a legszebben. Mindig mikor erezte a szajanal a kanalat, oriasira nyitotta a szajat. Majd bufizett es elaludt.
Hanyszor eszik naponta Mate?

Rema!
Probaltad mar, hogy adsz neki egy darab piskotat, majd egy kanal gyumit vagy valami fozeleket, majd megint egy darab piskotat? Nem biztos, hogy valogatos, anno a lanyom is csinalta egy darabig, azt mondjak, hogy neha van ilyen. Foleg nyaron, mivel nem csak a nagy meleg miatt nem esznek, hanem az idojaras valtozas is megzavarhatja oket, hol meleg van, hol huvosebb.

Madike es az alvas: o mar az ejszakakat atalussza kb. este 10-tol reggel 6-7 -ig. Bar ma kivetelt tett. Mar kilenckor aludt es csak 3/4 8-kor kelt. Majd eszik es visszaalszik 1-2 orara, de utana nem igazan alszik, csak delutan. Azaz neha elalszik 1-1 orara. De hosszabban delutan alszik ujra. A koztes idoben igenyli a figyelmet.

DE jo hogy mar ennyien vagyunk!!!!!!!!

pussz,
Andysj es Madi
andysj
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, vagy az idõjárásban van valami, ami extra nyûgösséget okoz, vagy kb. egyidõben jutottak a csemetéink ebbe az idõszakba. Csenge éjjel annyira sírt, hogy majdnem telefonáltunk az ügyeletre... Utolsó lehetõségként beadtam neki a homeopátiás kúpot, amit nyugtalanságra, meg fogzási fájdalomra kapott. Így nagy sírás nem volt éjjel, csak kb. 2 óránként felébredt, szopizott kicsit, aztán aludt újabb 1-másfél órát. Ez már a 3. ilyen éjszakánk, megfelelõen ki is vagyok már ... Lehet, hogy a foga miatt, de nem szopizik rendesen, a jobb cicim kezd is bedurranni, van benne egy kis csomó ... próbálom szétmasszírozni, meg reménykedem, hogy Manó rendesen kiszopizza ... de ez utóbbi nem nagyon jellemzõ ... Még bevetem az árnika krémet, több ötletem nincs ...

Jöhetne már a jobb idõ ... nem dob fel túlzottan, ha kinézek az ablakon ... Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Tikk! Nálunk kb. két hete tart az éjszakai felébredés, de ez nem is nevezhetõ igazán felébredésnek, inkább csak kis nyöszörgés, kiveszem a kiságyból, pár korty tejcsi és hozzámbújás és alszik tovább. (Ki se nyitja a szemét.) Szerintem az idõjárás miatt van, legalább is azóta csinálja ezt Romola, amióta ilyen esõs-szeles idõ van. Egy éjjel háromszor ébred fel.

Szila! Ez az Édesanya, Édesapa megszólítás nekem is nagy álmom! Sokak szerint túl régies, meg giccses, de szerintem ennél szebb megszólítása a szülõknek talán nincs is.

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Hát, lányok, úgy látszik egyre többünknek a lánykája ment át nyûgibe. Azért megnyugtató, hogy akkor biztos nem valami bajuk van (betegség, ilyesmi), hanem ez a fránya idõjárás kavar be. Meg talán a foguk. Mindenesetre ma délután Celine Dion szólt a gyerekszobában, és olyan nyugis volt Hanga...Kép (le is kopogom...) Még a három órai szopiba is belealudt (pedig ilyet sose szokott)Kép és aludt vagy másfél órát.

Laura, az Édesanya, Édesapa megszólítást egy baráti házaspárnál láttuk/hallottuk. Akkor kb. 2,5 éves volt a kisfiú, akinek a szájából hallottuk. Hát, mit ne mondjak, majd elolvadtam, annyira gyönyörûen hangzott. Akkor elhatároztam, hogy mi is megpróbáljuk.Kép És egyet értek, ennél szebb szülõi megszólitás nincs is.KépKép

Ja, és felrakom a táblázatot is.

Üdv

Szila

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II.
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(4,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Lili 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX tesó(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>
szila
 
 


Szia Andysj

A kérdéseidre válaszolnék. Általában naponta örtször eszünk, reggel tápszer, titórai gyümölcs vagy tápszer ebéd:fõzelék uzsi: gyümölcs vagy tápszer/ gyümölcs és tápszer ez változó este: tápszer Én gyümibõl is és fõzelékbõl is a HIPP-et adom neki ésvan tarcsiba ilyen gyümölcslé is, ha megszomjazna, de általában nincs rá szükség. Amikor melegebb van akkor iszik néha, de nem igazán szomjas. Inkább akkor inná amikor evés idõ közeledik, akkor pedig már nem kap túl sokat, mert elveszi az étvágyát. Viszont a mennyiség nagyon változó. Van olyan eset hogy 200gr. van hopgy csak 100gr.

Nálunk anya és apa a megszólítás. Eddig a két gyerek ezt szokta meg és szerintem a Máté is ezt fogja megtanulni.

Sziasztok
Zkati
zkati
 
 


Sziasztok!

Tikk, Szila!

A múlt héten nálunk is ez volt éjszaka, amit írtatok. Gondolkodóba is estem, hogy ez aztána tuti jó, eddig átaludta az éjszakát, most meg kelünk éjfélkor megint? De aztán rájöttem, hogy nem éhes, mert 5 perc múlva már szundizott is a cicicn. Akkor azt csináltam legközelebb, hogy oda volt készítve a cumi (õ egyébként anélkül alszik el éjszaka), mikor felsírt, beadtam a szájába, aludt tovább. Reggel kelt. Szóval nálunk is ez van. Most péntek óta megint nem kel, csak reggel. Bár én most úgy altatom, hogy egy rövid ujjú body és egy rövidnadrág(pizsi alsó) van rajta, egy pelussal van betakarva. Lehet, hogy melege volt a hálózsákban...?

A következõ a kérdésem:
Szerintetek mit csináljunk:
Gabó elég korán fekszik le, õ ezt igényli is. Fél 7-7-kor fürdik, evés aztán alvás. Gyakorlatilag fél 8-3/4 8 körül alszik. 1 hónap múlva megyünk nyaralni, és 1x-1x szeretnénk majd 8 körül sétálni, szerintetek felboríthatjuk átmenetileg a megszokott menetrendet? tavaly Olaszo-ban egy csomó család volt, és nagoyn sokan még éjszaka 11 után is stasszéztak. Sokszor persze a kicsik már aludtak a babakocsiban! Szerintetek?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Halihó, sziasztok!

Randa egy idõ van, ma sajna szobafogságban voltunk!Kép
Na majd talán holnap!

Nálunk Mami és Apu vagyunk, ezt mindenki meg tudta tanulni már az elsõ gyereknél, kivéve anyósomékat, nekik még most, a harmadik gyerkõcnél is gondot okoz. Én szeretném ha Bánk is ezt szokná meg, és szerintem nagy esély van rá, mivel a lányok is ezt használják szerencsére, és az sem szoktatta le errõl õket hogy anyósom anyu meg papa névvel illet minket.Aranyos volt, mert amíg Annus kicsi volt, addig nem is értette hogy anyósom kirõl beszél ha anyut meg papát mondott ránk. Annál is inkább, mert a papa az apósom, így szegény gyerek nagyon nem volt képben, mára már megszokta!Kép Ja, és egymást is nagyon gyakran szólítjuk így, pedig korábban nekem sem tetszett, de tényleg sokszor ez a legpraktikusabb.

Képzeljétek, valamelyik este Bánk olyan nyûgös volt mint amirõl ti is írtatok többen, és a férjem talált neki egy komolyzenei csatornát. A gyerek hihetetlen, de egy pillanat alatt megnyugodott, beszélgetett, kacarászott miközben csörgõzve a zenét hallgatta. Aztán kipróbáltuk hogy mit csinál ha átnyomjuk egy másik csatornára a tévét,hát azt a hisztit.... Aztán visszanyomtuk neki és megnyugodott mintha mi sem történt volna. Pedig terhesen nem is sokszor hallgattam a várandósság alatti komolyzenei összeállítást, és mégis. Olyan aranyos volt.Kép
Ma meg egymás mellett játszott a három gyerek az ágyunkon (szerencsére jó nagy, hisz együtt is alszunk a kicsivel)és egyszercsak azzal jön Annus, hogy képzeljem el, hogy a Bánk megharapta az õ nagylábujját. Tényleg ott volt a kis foga nyoma!Kép Mostanában mindent megharap, a múltkor az én térdemet, aztán akinek tudja elmarja az ujját és begyömöszöli a szájába. Azok a fránya felsõ fogak meg csak nem akartak még eddig kibújni.

Annyian vagyunk, hogy én képtelen vagyok nyomon követni hogy ki kicsoda. Talán majd idõvel sikerül.

Sziasztok, és remélem hogy holnap már szép idõ lesz!

Norcsi(ék)
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék az éjjel sírásra felriadó mamákhoz Kép
Réci 6 hetes kora óta este 9-tól reggel 7-ig alszik ébredés nélkül. Kb 2-3 hete kezdte az éjjeli felriadást, amikor bejött a nagy meleg. Azóta ez meg is maradt, hiába van most hûvösebb. Nem minden éjjel ilyen, de elõfordul. Ha a cumit a szájába adom azonnal visszaalszik, úgyhogy én sem jöttem rá ezidáig, hogy mi lehet az oka. Lehet meleg, fog, idõjárás-változás, rossz álom....
Az eddigi anyázás most nálunk átment edébeKép Kellett egy kis idõ mire rájöttem, hogy "ede" én vagyok. Nem tudom mire volt jó ez a váltás, amikor már tudta mondani. Két napja viszont minden hejte-te-te-te, szerintem éjjel én is ezt motyogom álmomban, annyit hallgatom Kép Ja és nyomja azt is hogy ata (apa)

Átaludt éjszakákat mindenkinek.
Puszi
Rema.

Ui: Ma sem evett semmi pürét, viszont nagyon nyûgös volt, pedig aludt eleget Kép
rema
 
 


Sziasztok!

Nálunk kiderült, miért olyan nyügõs Dorottya. Lázas. Egész hétvégén lázas volt, sõt valószinûleg már pénteken is az volt, de akkor hallgattam a férjemre, aki nyugtatgatott, hogy ugyan nem is forró a feje a gyereknek. többet nem hallgatok rá!
Mára csak hõemelkedése volt/van, este jön egy gyerekorvos barátunk, aki azért megvizsgálja. Teljesen kivagyok, hogy a mi dokinénink nem hajlandó kijönni, ha beteg a gyerek. Én ilyen seõben nem akarom sehova sem vinni! Tudtok egy jó dokit, aki a 9.kerületbe is kijön (kálvin térnél)?
Szegény Dorottyám elég rosszul néz ki, karikás a szeme és nem mosolyog. :-(

Virág:
igazad van teljesen, de szerintem nálunk nincs probléma a közelséggel, önállósággal. Hiszen 1 szobában élünk, és az egyedüli alkalom "külön" lenni, ha végre este van és mindenki a saját ágyában van. Ahányszor sír Dorka, jön be hozzánk az ágyba szopiért és ahogy elalszik, megy vissza. Ezt esténként kb. 3-szor csinálja, így én kb. 5 órát alszom, persze megszakításokkal, de tegnap csak 3 órát aludtunk, persze hullafáradtak vagyunk. Én is nagyon ragaszkodó gyerek voltam, állandóan anyámon lógtam, szerettem vele aludni még tizenéves koromban is :-) Úgy néz ki Dorottya is ilyen lesz...

Jó ronda idõ van, engem nagyon lehangolt :-(

Cory: gratulálok Balunak, hogy ilyen erõs fiú, nemsokára rohangál!

Persze a koncertre nem tudtunk elmenni a láz miatt :-(

sziasztok, mindenkinek jobb kedvet és Süssön már az a napocska!!!!!
Üdv
zsuzsi és 6 hónapos Dorottya (aki éppen énekesnõnek képzeli magát :-) )
zsu26
 
 


Sziasztok!Nálunk megvan az extra nyügi oka:Ajsikának áttört elöl alul egyszerre 2 fogacskája!Gyorsan kértem a dokinktól homeopata szert,ez eddig bevált,remélem most is,mert már kivagyok!de persze nagyon büszke vagyok az elsö fogacskákra
Kép.
Rebi:Meg tudnád irni annak a homeopátiás kupnak a nevét amiröl irtál?
Szila,Tikk,veszter:együttérzésem,dettó ugyanez a helyzet,a rendszertelenségre nincs ötletem,de arra hogy ne kelljen ringatni,fel le mászkálni,van homeopata szer:a chamomilla-de hogy milyen potenciálban hat az gyerekfüggö,dokitól kell megkérdezni.
Norcsi:küldtem egy mélt,remélem megkaptad.
Mindenkinek jó éjszakát!
bea
 


SZiasztok!

Bea! Gratulálok a fogakhoz. Én is büszke voltam nagyon amikor Hannának kibújtak szintén egyszerre.
Nekünk nincs rendszertelenség nappal, söt egész jól tartja az alvásidöpontokat, nekem csak az éjszakai felsírásokkal van bajom, de ahogy olvasom nem vagyok egyedül, remélem a rossz idö elmúltával ez is elszáll.
zsuzsi! Jobbulást Dorottyának. A láz nagyon el tudja venni a kedvüket meg az erejüket.Kép De nekünk is.
Jóéjt mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!
"Örömmel" olvasom, hogy más babák is nyûgösek voltak ma. Tomi is többet sírt a szokásosnál. De nagyon vidáman fürdött, jól bevacsizott és aztán egybõl elaludt, persze a szokásos "Csicsija..." után.
Jó éjt mindannyiotoknak!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Még egy kérdés,lányok:ti mennyi ideig tároltok mélyhütõben babakaját,amit ti készitettetek?Én zöldséget+krumplit turmixolok a saját lévével,ezt teszem üvegbe,egyenlõre husi nélkül.és ha majd husi is lesz benne,akkor meddig?sir a babám rohanok!
bea
 


Sziasztok!

Na itt volt nálunk az ismerõsünk (gyermekdoki), szerencsére Dorinak nincs semmi komolyabb baja, csak az oltás legyengítette a szervezetét és valószínûleg valami vírus vagy a szél hatott így rá. Van egy kis kötöhártyagyulladása is vagy allergiás valamire, szegény állandóan törölgeti a szemét, most kamillázom neki. A torka is picit piros és 2 foga próbál kitörni. Szóval szegény lány elvan látva pár nyavalyognivalóval :-((( Ígí nem csoda, hogy nem tud aludni, meg mi sem. Ja, de láza már nincs!!! :-)

Ezeket a homeopata gyógyszereket, hogyan lehet beszerezni, ezeket is receptre adják?
na befejezem, mert nagyon sír.
sziasztok
zsuzsiék
zsu26
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom a panaszkodók sorába. Balu is extra nyûgös volt ma. Az idõjárás miatt is, meg nagyon úgy tûnik, megint jön a foga, most valahol hátrébb, de mindkét oldalon nagyon rág. Remélem, hamarosan túl leszünk ezen is.

Zsuzsi: jobbulást! Kálvin térnél laktok? Mi a 47-es villamos másik végénél Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Jobbulás Dorkának! Ettõl hátha meggyógyul: Kép Kép Kép .

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Tuti, hogy az idõjárás!!! Én is "örömmel" olvasom, hogy nem vagyunk egyedül ezzel az éjszakai sirdogálós dologgal! MÁr kipróbáltam mindent, meleg van?, fázik? stb... De most már biztos vagyok benne, hogy frontérzékeny(ek). Tényleg, ti mit adtok a babákra mostanság éjszakára? Nálunk hosszúujjú, hosszúszárú pizsi-rugi van + takaró. Lehet, hogy sok? A szobában kb. 21 fok van.

Megszólítás: mi mamát és papát szeretnénk hallani, de félek, hogy anya és apa lesz belõle. Mindegy, majd kialakul, csak ne azt mondja, hogy: hé ti marhák Kép

Bogancsi! Kép Ez nagyon klassz, majdnem egyszerre születtek a gyerkõcök!Kép Azt hiszem én emlékszem rád, mert mikor a foteleken szenvedtem az egyre erõsödõ fájásaimmal, akkor sétálgatott a párjával egy kismama, aki tervezett császárra jött és nagyon irigykedve néztem rá, hogy engem nem lehetne-e megszabadítani a fájdalmaktól?! (most már cseppet sem bánom, hiszen túléltemKép) De szerintem te lehettél! és ha a gyerekeid hasonlítanak rád, akkor igazam van -nagyon tetszik az oldal, igazán szép gyerekeid vannakKép

Pussz mindenkinek,
Zafi és Réka

ui: kíváncsi vagyok a mai éjszakára!
zafi
 
 


Sziasztok!
Nálunk most este tetõzött ez a frontérzékenység vagy mi. Pár napja Peti is felébred 1x éjjel, de most 2x is és olyan másképp sírt, aztán szopikázott és aludt tovább. Ilyen utoljára újszülött korában volt. Nap közben semmi gond nincs vele (lekopogom, hogy túl vagyunk egy régebben húzódó nyügis idõszakon), kivéve, hogy most 6 óta nem akar visszaaludni, én meg kész felmosórongy vagyok.

Nálunk a megszólítás anya-apa vagy anyuci-apuci. A mama-papa nekünk mindig is a nagyszülõket jelentette. Sosem értettem, hogy anyámék hogy tudják elkülöníteni, hogy elõttünk anyának-apának szólítják egymást, míg mások elõtt a keresztnevüket használják. De valahogy egybõl átálltunk erre minden erõlködés nélkül.

Megyek, mert olyan édesen beszélget Peti, hogy muszáj közelebb mennem. Kép

Szép napot!
Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Bea köszi, megkaptam. Majd válaszolok is, igyekszem hamar.

Zsu76 Dorkának gyors gyógyulást! Homeopátiával kapcsolatba szerintem olvasd el az ezzel kapcsolatos topicokat, a Gyerekek rovaton belül én indítottam, utalva a másik topic fellelhetõségi helyére is. Szerintem innen nagyon sok minden megtudható ezzel kapcsolatban! Mindenesetre legelsõ lépés egy megfelelõ homeopata gyerekorvos keresése, mert hiába nem ártanak ezek a szerek egyáltalán, még ha egy egész dobozzal bevesz is belõle valaki tévedésbõl, de azért nemhiába csak orvosi diplomával rendelkezõ praktizálhat Magyarországon homeopataként.

Sziasztok:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


JÓ reggelt Felmosórongyok!KépKépKép

Ismét túlvagyunk egy sirdogálós éjszakán. Most már én is sírni tudnék a fáradtságtól. Persze ahogy elindul az én napom, mire felébresztem magam ö bealszik én meg ilyenkor már nem tudok.Kép

Az idõ is szép.KépDe azért szép napot mindenkinek.KépKép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tikk,
kezet foghatnánk ezzel a felébredek, õ meg alszik dologgal! Na, mindegy! Nappal nem tudsz egy kicsit aludni? Az is jót tenne! Én nem vagyok szívbajos, van hogy délután együtt alszunk, a házimunka megvár!KépKépKép

GOrsi,
e-mailt megkaptam, értem!Kép

Zafi,
szerintem attól is függ, hogy mekkora a szoba. Gabó szobája igen kicsi, és hogy ne zavarjuk, éjfélig be van csukva az ajtaja. Ekkor fekszik le apukája, õ bemegy, betakarja, kinyitja az ajtót. Épp hétvégén még az ablak is nyitva volt, akkor aludt a legjobban (rövid nadrágos pizsiben). Persze ez függ attól is mennyire fázós Rékuci, mert Gabó jó melegvérû legényke!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Épp csak be tudtam iratkozni a táblázatba, aztán véreimtõl nem fértem a géphez.
Megszólítás: nálunk régebben édesanya, édesapa volt, sõt édes nagyanyó és édes nagyapó is Kép Mármint a nagylány részérõl. Mostanra én mama, mami, anyu és minden egyéb is lettem, a párom meg apa. Luca szerint minden eeeEEE, de õ 2 és fél hetes Kép.
Nyûgösség az nálunk is van, most hogy rossz az idõ, pedig Luci alapvetõen egy alacsony zajszintû model. Az hogy õhölgysége egyfolytában cicizne, az természetes, de tegnap du. extra eee és oá is tartozott a követelésekhez.
Talizni sajna még nem tudunk csütörtökön, mivel eddig csak vasárnap jutottunk ki ismerkedni a friss levegõvel, és ahogy kinézek az ablakon, nem is fogunk újból kijutni egyhamar.Kép
Húúú... ez már majdnem kisregény. Ha némiképp zavaros, az attól lehet, hogy közben volt peluscsere, szopi, büfi...
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Jövök egy kicsit panaszkodni. Az a .... férjem elhagyta tegnap a digitális fényképezõnketKépKépKépKépKép (Részletre vettük, úgyhogy most a semmire fogjuk kifizetni a pénzt.KépKép)

Hanga ma hajnalban is felkelt egyszer, aztán a nagyágyban aludt el közöttünk cicinKép. Reggelig ott aludt.Kép

Hát, az idõjárás ma sincs a topon. A hét közepétõl jó idõt mondanakKép.

Márti, KépKép!

Üdv
Szila
Szila
 


Szijasztok!

Ágci! Ha felborítjátok a mexokott napirendjét Gabónak, akkor szerintem át fog állni a késöbbi fekvésre. De ha mégsem megy, akkor majd a babakocsiban alszik, miközben toljátok. Mi is igy fogunk tenni.
Nálunk is most eltolódás van, de a korai lefekvés irányába, mint Gabónál. Hanga mostanában már 20-kor alszik, cserébe korábban 7-8-kor kel, ennek nem nagyon örülök, igy vissza szeretném szoktatni a 21-22órai lefekvésre és a 9órás kelésre. Az jobb voltKép

Lara
lara
 
 


Rebi,
ha mellgyulladásra gyanaxol, szopi elõtt olyan forró pelust vagy flakont tegyél a melledre, amilyet csak el bísz viselni, és mindig arra a cicire tedd rá elõször. Nekem 2-3 hete volt. Be is lázasodtam. Az is segített, hogy bekaptam pár szem Algopirint (nyugodtan lehet), vagy Panadol is jó.

Kati,
az Itt ül egy kis kosárba dallama (ha tudsz szolmizálni):

szó lá szó fá mi szó mi
fá mi ré dó ti, ré szó,
dó dó ré ré ré
dó ti, lá, ti, dó dó

az eszemadtás részt sajnos nem ismerem. A veszõk az alsó hangsor hangjait jelölik (vagyis alsó ti, lá és szó Kép) Ha hozzájutsz a Kolompos együttes CD-jéhez (nem drága), azon ez is rajta van, a gyerekeim imádjákKép!

Ágci,
ezt egy hónap múlva kérdezd meg, addigra lehet, hogy teljesen más lesz a napirendje. Kép

Zsuzsi,
megnyugtattál azzal, hogy egyetértesz, féltem, hogy esetleg megbántalak. Ha Ráhel éjjel felébred, nem is megy vissza az ágyába, mellettünk marad. Próbáljátok ki. Persze ha az egész éjszakát mellettem tölti, reggelre mosórongy vagyok. Ezért ha felébredek éjjel arra, hogy kényelmetlen, megkérem a párom, hogy húzza maga mellé a kicsit. Így mindketten tudunk valamennyit kényelmesen aludni. Még mindig sokkal jobb, mint a 3 meg 5 óra alvás. Kép

Bea,
mélemet megkaptad?

Mostmár sokkal jobb az idõ! Ráhel hosszú napok óta most aludt másfél órát egyvégtében. Lehet, hogy vége a babanyûgösítõ frontnak?????? KépKépKép

Megyek, megnézem a homeopata topicolt.

Virág + Ráhel

Virág
Virág (fiore)
 


Miért írtam 2*, hogy Virág???
Na mindegy. Ja, Szila, KépKépKép. Az én szívem megszakadna egy elvesztett digitális fényképezõgép miatt. Ez most a titkos nagy álmom. Még álom marad egy ideig...

Virág
Virág (fiore)
 


Norcsi,
nem találom az általad indított topicot. Mi a pontos címe? Nem megy nekem ez a topickeresés...

Ja, megnyitottam az Építkezzünk! topicot az Ötletek, tippekben. Gyertek, akik jelenben, múltban vagy jövõben érdekeltek!!!!!!

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Mindenki!
Örömmel tudatom mindenkivel, hogy Liliána 9 nap után reggelre magától kakilt egy óriásit, alig bírta befogadni a pelus. Sõt még este is sikerült egy adaggal. Megvan az örömöm. Pedig már úgy készültem, hogy megyünk a gyerekorvoshoz, hogy csináljon valamit, de erre már nem került sor.Annyi minden esetre kiderült számomra, hogy tudja az Õ szervezete, hogy mi kell neki. Szirupot azért vettem neki.

Szila!
Helyreigazítás!
A lányom neve Liliána és nem Lili.Erre kicsit kényes vagyok.
Köszi

Magunkról egy keveset:
A fiam Dávid 1999. május 11-én született császármetszéssel (33OO gr, 5O cm). 1 éves koráig szopizott, de neki csak bimbóvédõvel sikerült. Most 16 kg és 1O2 cm. Jelenleg oviba készülünk szeptemberben. Ördög eleven gyerek. Nagyon dacos, hisztis és feleselõs idõket élünk, remélem túl leszünk rajta nemsokára.

Ti mit csináltok, ha hisztizik a gyerek?

Liliána 2OO2. január 21-én született (345O gr 47 cm). Õt is a doktor bácsi segítette világra. Ügyesen szopizik - csodák csodájára neki nincs szüksége bimbóvédõre. Az igény szerinti szopi nála azt jelenti, hogy sokszor 2-2 és fél óránként kér enni, fõleg ha az etetések között nem is alszik. Napközben sokat van fent, éjszaka 2-3 alkalommal kér tejcsit. Hasról megfordul, imád játszani. 4 hónaposan 7O4O gr és 65 cm.

BGabi!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Nyíregyen hol lehet kapni kiságyat? Nem kell semmi különös, se extra,csak elfogadható ár. A hétvégén megyünk a férjem szüleihez oda és nincs hol aludni a Liliánának, de a nagyi bútor témában kevésbé van otthon. Ha tudsz kérlek írd meg az üzlet(ek) nevét. Köszönöm!

Sziasztok Andi
pocaklakó
 
 


Virág!

Itt található:Babanet Társalgó: Gyermekek: Homeopata gyermekorvos , sajnos linket nem tudok bemásolni, nekem ugyanaz volt mint most ennél a topicnál. Remélem sikerül megtalálni!Kép

Andi (Pocaklakó) nagy gratula a produktumhoz! Sajnos én ugyanezt élem át Bánkkal is, bár most már sûrûbben van, de még mindig nem naponta vagy kétnaponta, és õ már eszik fõzeléket meg gyümölcsöt is. Bár úgy vettem észre hogy azért a kecskeméti szilva megtette a hatását.Kép

Sziasztok, most már kezd nagyon szép idõ lenni! Hurrá!

Norcsiék
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Pocaklakó Andi!
E-mail ment, abban leírtam, amit tudok.

Képzeljétek. Teljesen ki vagyok készülve. Most, hogy van egy kis jó idõ, és ki lehetne mozdulni, alig tudok lábra állni. Benõtt még régebben az egyik lábujjamon a köröm, és tegnapra úgy begyulladt, hogy minden kínom van. Így most eljött az ideje, hogy elmegyek orvoshoz, és rendbe rakatom. Már meg is van beszélve, csütörtökön este 5-re kell mennem. Csak rettenetesen félek, nagyon el vagyok keseredve KépKépKépKép

A másik, hogy most délután a gyerekszobában leszakadt egy könyvespolcunk. Hálát kell adnom, hogy nem volt gyerek alatta!!! Flóriánnak a legszebb játékai törtek össze, de azok legalább pótolhatóak. Ha belegondolok, hogy ott játszottak eddig a gyerekek..... KépKépKépKép

Nincs túl jó idõszakom. Csak a gyerkõcök vigasztalnak. Noémi már idõnként megy négykézláb is, de sokszor még inkább kúszik, de azt már egész ügyesen mûveli. Ma kiment a mi szobánkból, át a gyerekszobába, onnan halászott magának egy labdát, amit egészen a konyháig követett. Na ott kezdett el pityeregni. Olyan jó, hogy már bejárja a lakást KépKépKép
Flórián meg egyre ügyesebben bilizik ill. wc-zik. Õ is nagyon ügyi, csak szokna már le a velünk alvásról.

Zsuzsi!
Jobbulást Dorkának!!

Üdv:
BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Én is szomorkodom Kép. A napsütésre való tekintettel elindultunk sétálni, de úgy fúj a szél, hogy visszazavart minket a kapuból. Remélem holnapra alábbhagy.

Dorka babának gyógyulást!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

BGabi! Remélem, minél hamarabb megoldódnak a gondjaitok.
Nekem még nem volt benõve a köröm egyik lábujjamnál sem, de annyira félek ettõl, hogy Romolának nem is merem levágni, ez nálunk Papamackó dolga.

Minél elõbbi jobbulás kívánok nektek!

Szia: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Akkor legyen tali, vagy ne legyen tali csütörtökön?

Jelentkezzetek

Zkati
zkati
 
 


Tikk-Ágci-mi is csatlakozhatunk Ajsival a klubbhoz,mire magamhoz térek,Ajsi ujra alszik,és ha lefekszem vele,elõfordul,hogy mire nagy nehezen elalszom,õ ujra felkel.De azért ez is több a semminél.
Egyébként a mi éjszakánk is zürös volt,éjfélkor feküdtünk le a manóval,kivételesen egy ágyban,apukája a nappaliban,mert kicsi az ágy és mert muszáj neki aludni pár órát.Egy óra múlva vigasztalhatatlan sirás volt,fél órába telt,mire visszaaludt nagy nehezen .Innen már csak 3 felsirás volt csukott szemmel.Azért egy kicsit mintha jobb lenne a helyzet,hat a homeopata szer talán.
BGabi:Remélem holnap jobb napotok lesz.fõ hogy a gyerekeidnek semmi baja nem lett.
Virág:már irtam választ.
Mindenkinek jó éjt!
bea
 


Sziasztok,

Szeretnék én is csatlakozni, ha még nem késõ! Nagyon jó ötlet ez a topic, meg az is hogy ilyen népes lett. Én amolyan &#8222;koca babanetes&#8221; vagyok, régebben írogattam néha, de mostanában csak bele-beleolvastam 1-1 témába. Ide viszont szeretnék rendszeresebben jönni, ha nem bánjátok. Adataink: Bence Kornél, 2001. 11. 01., Bp.-Kútvölgyi, Diósd.
Az éjszakai nyûgösködõk táborát mi is szaporítjuk, bár valószínûleg nálunk 2 készülõdõ fogacska az oka.
Lara, 9 órai ébresztõ?????? Sárga vagyok az irigységtõl, nálunk 7 óra volt a rekord, de általában 5-6 körül már kukorékol az Uraság.
Körömvágás nálunk is Apa feladata. (Apropó nálunk Anya és Apa a megszólítás.)A múltkor nekem is benõtt és õ operálta ki, hát nem volt kellemes, úgyhogy meg tudlak érteni Bgabi.

Üdv Mindenkinek:

Bencemama
Bencemama (bencemama)
 


Sziasztok!

Virág,
nálunk ez azóta van így, mióta hazahoztuk Gabót. A hasfájás miatt fürdettük 6 órakor, ez ellazította, vacsi, kicsi nyüszi, aztán fél 8-kor már aludt is. Ha elmegyünk vásárolni és egy kicsit késõbb érünk haza, fél 8-kor bevágja a szunyát. Ma nagyon édes volt: ma is elmentünk és csak 7 után kanyarodtunk be a házunkhoz. Csak úgy tudtam ébren tartani arra az 5 percre, hogy állandóan beszéltem hozzá... Hazaértünk fürdés, vacsi, alvás. De legalább nincs gondunk az altatással!KépKépKép

Norcsi,
nálunk ma a szilva sem jött be. Bár lehet, hogy a tegnapi kúp kirobbantotta az adagot és ezért. Különben, hogy szoktad Bánknak adni? Szopi után, elõtt, éhgyomorra...?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Én szívesen mennék a Szent István parki találkozóra pici Petivel csütörtökön, mindegy hogy délelõtt vagy délután, ráérünk!

A táblázathoz a hiányzó adatunk a lakcím: Üllõ
Kistestvért pedig január közepére várjuk. Kép

Szia Lara!
Most a 8-9 hét környékén vagyunk a pici pocakborsóval! Kép
Kíváncsi vagyok, hogy öcsike vagy hugica lesz-e. Kép Hogy vagytok a kicsi Hangucival? Remélem vidám és egészséges! Ügyesedik, cseperedik? Jó lenne egy ilyen Babanetes találkozón személyesen is összefutni! Kispeti biztosan örömmel szemlélné meg a kislányodat, imádja a szép kislányokat nézegetni, simogatni! Kép

Mindenkinek sok puszi: Katus
Katus
 


Sziasztok!

Pocaklakó, ne haragudj, nem volt szándékos, már javítottam is Liliána nevét.Kép

Ágci,
ezért az alvás-dologért irigylünk ám benneteket.Kép Igaz, az elalvással nálunk sincs gond...Kép

BGabi,
jobbulást a lábujjadnakKép.

Kati,
ma megkaptam a kendõt!Kép Nagyon tetszik, ki is próbáltuk, úgy látszik Hangának jobban bejön, mint a snugli.Kép Köszönjük.

Virág, Kati,
az Itt ül egy kis kosárba szolmizálva így hangzik (a Lantos-Lukin féle énekkönyv 3-ból):

Itt ül egy kis kosárba'
szó szó szó lá szó mi dó
Szomszédasszony leánya
szó szó szó lá szó mi dó
ding-dong salláré (tim-tom talláré)
fá mi ré ré ré
Leszek a babámé,
szó szó fá mi dó mi
Eszemadta.
ré mi ré dó

(a salláré és a babámé ritmusa szinkópa)

Márti,Kép!

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok Sorstársaim!
Nagyon várom már, hogy rendezõdjenek az éjszakák!
Pechemre Réka mindig megvárja, míg alszom egy keveset, úgy még jobban fáj, hogy fel kell kelni hozzá!Kép
Ma éjjel egy órát fenn voltam vele, már nem is számoltam hányadik próbálkozásra sikerült visszatennem az ágyába! Ahogy ágyat ért, azonnal sírni kezdett, de persze csukott szemmel. Amíg a nyaka alatt volt a kezem, rendben volt, ahogy kihúztam vége!
Most húzok aludni!
Ja, én már egy hete próbálkozom a napközben alvással, de nem megy!Kép Pedig ma is aludt a drágám másfél órát egyhuzamban!

Ébredésmentes éjszakát mindenkinek!
Zafi
zafi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: