Új privát üzeneted érkezett!

Dia: sajnálom a dokit :( sajnos nem egyedi eset :( Csak az érdekelne, miért megy az olyan orvosnak, aki nem akar gyógyítani?
Nálunk nincs probléma, rendes a dokibácsim, gyerekkorom óta ő az orvosom. De ez falu. Itt, ha bunkó, akkor megszűnik a körzete. Van még két doki, könnyen átmennek az emberek.

Haha, és még van is itthon levendulaolaj :D

Érdekes ez a lélek kérdés... Igazából annyira megfoghatatlan a keletkezése és a megszűnése, talán ezért van körülötte ennyi misztikum. Hm...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, nem az a baj, hogy nem egyedi eset, hanem az, hogy lassan az lesz az egyedi, aki normális. Pedig itt is éppúgy pénzkérdés, hogy hová jár a beteg, mint nálatok. Mert ha kikérem a kartonom, és átmegyek máshoz, akkor elvileg - ha jól tudom - már a másik kap utánam fejpénzt.

De az utóbbi időben csak ilyen dokikat fogtam ki. Lehet persze, hogy már én vagyok túlérzékeny, nem tudom...
dia
Budapest
 
 
 


Dia! Sajnálom a doki dolgot, ha ilyen bunkó volt poénból megkérdezetted volna, melyik egyetem tanitják a távgyógyitást vizsgálat nélkül,mert nagyon jó benne!!!!
Az én előzőm is dettó ilyen volt,át is mentem máshoz izibe!!!!!!!!
Egyébként ha speckó bajod van, pl. sok felső légúti hurut-sokkal jobban jársz a fül-orr-gégésszel!!!!!!!!!!

Húú,én nagyon messze állok a materialista látásmódtól,prananadi,kézrátétes gyógyitás, meditáció,agykontroll-minden hónapunk(azért nem napjaink) részei. Blani simán gyógyitja már magát agykontrollal. A vizemre szertet,türelem,egészség van irva stb.
Materialistáknak ajánlom a "joutubon" a viz üzenetét!!!!
Nálunk sima ügy gyertyával körbejárni a lakásban és megtisztitani a -energiáktól.
Nekünk igy kerek a világ.
Utazás előtt ráteszem a védelmet az autóra, a kerekekre, a munkahelyen reggeli értekezleten körbeküldök egy kis szeretetenergiát és elfogadást.
Ez nekem már olyan, mint enni egy szelet kenyeret.

Más.
Mi a véleményetek ebben a korban(8) a váltásról? Konkrétan arról van szó,hogy Blani nem akar már járni balettra(a rossz tartása miatt irattuk be, meg mert szeretett táncolni,meg érték stb).Úgy hozta az élet,hogy mostantól a balettos napokon csak anyukám tudná vinni a kicsivel,ami mecarás stb. Úgy döntött a családi kupaktanács, hagyja abba, helyette a suliban jár úszni-igy csak később kell érte menni, azt nagyon szeretné(a tesi óra része is 2 hetente) a tartásán is javit, szóval megmagyaráztuk magunknak,hogy jól döntöttünk.De!Igy nem nevelem kitartásra. Középsőben táncolt, 1 év után mehetett balettra, átment.3.éve csinálja, de igazán nem élvezi már annyira.Van egy olyan gondolat is a fejemben:szülőként ismertessem meg minél több mindennel és felsőben válasszon ő, döntse el mit akar csinálni,de abban aztán tartson ki!!!!!!Vagy már most is ki kéne tartani?3.-ban indit a tesi tanár kosárlabdát, arra akart menni a balett után, tehát csak jövőre váltottunk volna,de most akkor közbejön az úszás. Apa szerint jól begyakorolja nyárra, egészséges stb.Heti 2x. Heti 1x meg kézműves, rajzféle kreativ, fejlesztő foglalkozás,mert nagyon szeret rajzolni.
(az is benne van a pakliban,hogy visszajött külföldről a pasi balettanár, eddig egy fiatal csaj volt helyette azt nagyon szerették. Mondták a minap az öregnek, hogy nehéz a koreográfia,erre elkiabálta magát,hogy "lófaszt nehéz!"!!!Már mindennaposak a kiabálások az órákon, és lehet,hogy ezért sem élvezi ennyire.)

Ti hányszor járatjátok a nagyot hetente ilyesmire? Vélemények: különóra, napi tanulás????

benianya
ákosbenianya
 
 

 
 

Benianya: hát, a különórákról a véleményem: a leírtakból úgy tűnik, hogy a balett nem teljesen Blani választása volt. Olyan dologban hosszú távú kitartást várni, amit nem ő talál ki, szerintem irreális, és rosszul üthet vissza. Ha a légkör is rossz, akkor pláne... Nekem az a véleményem, hogy hagyjátok, hogy találja meg azt, amiben jól érzi magát.
Mesi a következőkre jár délutánonként:
heti két alkalom úszás - ezt mi találtuk ki, mert fontosnak tartjuk, hogy legyen vízbiztonsága, de nem szeretnénk belőle úszóbajnokot nevelni, ezért 2 alkalom, ha nagyon nem akarna menni, senki sem erőltetné, de akar, mert van sikerélménye
heti egy alkalom rajz-festészet (tanszak) - saját választása
egy furulya (tanszak) - hááát, ez olyan, hogy szeretett volna zongorázni, de nem tanítanak zongorát az iskolában... ezért azt javasoltam, hogy a furulya praktikusabb, mert zsebre tudja vágni, könnyen tud másokkal zenélni, stb... ő meg úgy gondolta, nem veszít vele, ha kipróbálja. Ha nem tetszik neki, abbahagyhatja.
egy színjátszó szakkör - saját választása
Még akart kerámiázni is, de azt már soknak találtam, mondtam neki, hogy döntse el, rajz, vagy kerámia, de akkor azt csinálja végig (6 évesek a képzések). A rajzot választotta.
Napi tanulás: minden nap tanul, amikor hazaér. Normál napon, ha nincs semmi extra foglalkozása, olyan 4-re 1/2 5-re végez. Hétvégére nem hagy semmit, olyankor szoktam azt kérni, hogy legalább kísérleje meg a szép írást gyakorolni :roll:

Dia: remélem, azért jobban vagy a sok bunkó doki ellenére...
Tudom, hogy mindenütt pénzkérdés egy-egy páciens, én csak azt akartam mondani, ha falun elterjed a híre, hogy bunkózik a doki, akkor tömegesen mennek el tőle. Nálunk volt rá példa. Tehát nem egy, hanem egy csomó beteget veszít. Itt mindenki ismer mindenkit.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Húúúe jó sok!!!!

Milyen suliba jár, hogy van tanszakés 6 éves?????

Nálunk sajna nincs festészet, pedig azt tutira választaná!!!!!!

Szerette volna a balettot,de mi vittük el.Az úszást most ő mondta. Bár ott inkább csak uszikálnak.

Nálatok is 4 ig van tanitás,és utána a különórák?
Magától tanul minden nap????

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya: tanítás 1-ig, 2-ig van (4-5-6 órája van 1 nap)
Az iskola művészeti: zene- és képzőművészet, de itt a faluban mindkettő ilyen :? a különbség az egyházi jelleg. Mesi az önkormányzatiba jár.
Mesi teljesen önállóan tanul, nem ellenőrzöm. Így is minden lecke kész, és jó.

Megyek altatni :) jó éjt!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Benianya!
Azért én sokmindenben hiszek, amiről úgy gonolom, hogy működik, csak még nem feltétlenül találták meg a tudományos magyarázatát.
Pl. évekig jártam autogén tréningre és csodás hatásokat értem el vele (pl. gyereket).

Szerintem nem gáz, ha kiveszed a balettról a lányod, azt is meg kell tanulni, hogy az értelmetlenségen túl nem lehet valamit csinálni. Én ezt felnőtt fejjel és elég súlyos következmények árán tanultam me, ha egyáltalán...

Lili nagyon sokmindenre jár, szinte félve írom le, mert az én elméletem szerint inkább játszon és legyen gyerek. De sír és könyörög, hogy ő ezt szeretné... (jövőre újabb kísérletet teszek, hogy leépítsünk valamit).
zongora heti 2x (félóra) + 1 szolfézs
balett heti 2x
dráma 1
néptánc 1
gyógytorna 1
hittan 1

Az énekkarnál már megmakacsoltam magam, Lili zokogott is.

A zenét nem szeretném leépíteni, mert úgy látom, hogy tehetséges :oops: és ezt amúgy is gyerekfejjel kell tanulni, és valami mozgás is kell...

ayse
 
 


Ayse: hát, amíg nem megy a tanulás és a kiegyensúlyozott lelki állapot rovására :roll: A mozgás és a zene szerintem is fontos, de persze lehet nélküle élni :). A dráma/színjátszó (gondolom, hasonló) meg játék. Szerintem a zene is. Ha már nem az, nem érdemes csinálni :wink:

Úszás: hát, szerintem az uszikálás bőven elég. Gondolom, nem akartok versenysportolót, akkor meg elég, ha jól átmozgatják, és tud pár száz métert úszni idővel :wink: egyébként formás kis testük lesz tőle :)

Nekem viszont megint előjött a kaja gond :( szerintem nyúlott is Mesi, meg nem is eszik rendesen, és nagyon rosszul néz ki :cry: olyan 145 centihez (sacc, nem mértem) 30 kiló :( válogat, amit szeret, annak is a felét otthagyja, azzal, hogy tele van :( tömni meg nem lehet... egyéb tekintetben nyugodt, nem változott a viselkedése. De ez a nem kajálás visszatérő probléma. :( Igaz, én is mindig gebe voltam (elmúlt :roll:), de hogy ennyire, arra nem emlékszem.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
Blani 135 cm és 27 kg és zabáááál, iszonyúú sokat!!!!!
Nagyon magas a lányod!!!!!Semmit sem kíván?Csoki, édesség, sült krupli, extrák.

Húú, tényleg sok mindenre jártok!!!
Nekünk a suliban van a tanrendbe beépítve van báb, néptánc, énekkar, úszás, néprajz, vizuális kultúra, ők 4 ig tanulnak, addig vannak órák, ebéd után van 2 levegő óra.
Nekem az a bajom, hogy 5-6 ig van balett, 7 mire hazaérünk és az enyéim 7 kor vacsiznak, fürdenek és negyed 8 kor alstanak. ebbe egyáltalán nem fér bele a tanulás. Blani meg finoman szólva sem az a fajta aki önállóan nekiül. Noszogatni kell. A házit önálló tanuláson megcsinálják a suliban, de gyakorolni kéne.

Szóval ma már el sem mentünk balettra.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya: semmit nem kíván :( már gondolkodom, hogy beszélek a dokival, mert ez nem állapot.
Igen, ő elég magas, nem anyja lánya :) Zaza is magas, ő 136 volt szeptemberben. Most nem tudom, mennyi. Súlyra 27 kiló. De ő nem sovány.
Akkor Blaninak az órarendjében vannak a különórák :wink: Nem csoda, ha este már fáradt gyakorolni, egész napos tanulás után... és ha csak hétvégén gyakorolna?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

De nagy a csend a topikban.

Én javulok, már egész jó az orrom, most apa robban éppen lefelé, és mint ilyenkor illik, szenved, mint a kutya, végrendelet, miegyéb. Érdekes módon, Bori viszont ahogy kinőtte az ovit, úgy kinőtte a betegeskedést is. Szinte semmit sem kap el. Őrület.

Különórák: Bori 3 éves kora óta táncol, most épp átmeneti szünet van szervezési okok miatt. Vannak időszakok, mikor utálja, nem akar menni, miegyéb, de magamból kiindulva nem szabad mindig engedni ilyenkor a gyereknek. Anno, én sok mindenbe belekaptam, ezt elhagytam, azt csináltam helyette, a végén sosem lett egyikből se semmi. Ma meg már bánom.
Én azt mondtam Borinak, hogy mivel már rengeteg energiát fektetett bele, őrült sok munkát, és most fog beérni a dolog, nem engedem, hogy abbahagyja. 12 éves koráig folytatja, akkor majd leülünk megbeszélni. Ahogy az ottani lányokat láttam, 12 évesen mind totális imádattal táncol már.
Hogy miért kötöm az ebet a karóhoz? Most olyan szinten áll, ami jóval magasabb a hasonló korú gyerekek tudásánál, ha abbahagyná, és később ismét folytatni szeretné, jelentős lemaradással küzdene. Mi több, bizonyos kapuk be is zárulnának előtte (tanárai szerint kifejezetten tehetséges, akár ezen a pályán is lenne jövője). Ezt pedig nem szeretném. Legyen meg az esélye, hogy választhassa ezt is, ha úgy akarja majd. Ha meg abbahagyja, akkor is olyan alapokat kapott bármilyen más mozgáshoz, amilyet senki más. És ha a sporttal sem akar majd semmit sem kezdeni, akkor is látszani fog az alakján, a mozgásán, nem utolsósorban tiniként a tánctudásán. És a testtudata sem lesz megvetendő. Szóval, jó ez, na.
Közben a suliban bele-belekap egy csomó mindenbe: kipróbálta a szertornát, a kosarat is, de egyik sem volt hosszú életű. Most jár kórusba, azt szereti. Egy időben odavolt a szinkronúszásért, de nem vállaltam, rettenet drága, és kurva sok idő. És nálunk nincs kocsi.:)
Szóval perpill semmit sem csinál, amúgy eddig heti 4*2 óra kortárs balett volt. És lesz is, ismét.
Ennyi meg szerintem bőven elég.:) A suliban lévő dolgokat, mint már említettem, abszolút ő menedzseli, így tulképp nem is tudom pontosan, hogy a kóruson kívül bejár-e még valami foglalkozásra. Gondolom, olykor kipróbál egyet s mást.

Csöre: szerintem ne izgulj Mesi miatt. Nem lehet, hogy ez egy kicsit nálatok is amolyan játszma-dolog már?

Pusz mindenkinek:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia: örülök, hogy jobban vagy :)
Van abban valami, amit mondassz, de tényleg csak akkor van értelme, ha a gyerek kiemelkedő tehetség a területen. De egyébként az nagyon jó, ha már most látszik, hogy valamiben ilyen ügyes :)
Képzeljétek, azt hittem, Mesinek semmi tehetsége a tánchoz... mindig is olyan kis kétballábasnak gondoltam :roll: a farsangon viszont olyat alakított, hogy csak néztem :D a Limbó hintóval nyomultak osztály szinten :)
Dia, szerintem nem játszma dolog Mesinél, vannak ilyen időszakai, aztán újra eszik, de akkor sem hízik túlságosan. Nagyon sovány :(
Nagy csend: részemről: ezerrel készítettem Zaza jelmezét, miközben rázogattam a kisebbik lányom sejhaját :D A kendőt sajnos nem szereti, de nem adom fel, igyekszem kitalálni, mi a legjobb pozíció neki :)
További szép estét :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!

Ha sovány is, de egészséges, ne parázz! Lehet, hogy egyszerűen csak ilyen alkat, az ellen meg nem tudsz mit tenni. Ha eddig nem halt éhen, csak nem fog épp most.:D
Tehetség dolgában nem vagyok biztos benne, hogy mindenkinél annyira észrevehető. De én akkor is azt gondolom, amit írtam, ha már belevágott egy dologba, beletett egy csomó időt-energiát, akkor hülyeség ukkmukkfukk abbahagyni, utána meg évekkel később bánni ezerrel. Szerintem.
Bori amúgy véleményem szerint több mindenben is ügyes, nyilván elfogult is vagyok, de a környezet visszajelzései alapján is különösen jó a nyelvérzéke és a matematikai készsége. Ezeket ki kellene még aknázni, ha lenne rá keret, már küldeném is nyelvet tanulni. Őrület, hogy hallás alapján egész bonyolult szövegeket tanul meg magától. Pl. Mamma Mia Abba számait kívülről fújja úgy, hogy a szövegnek csak elenyésző része halandzsa. Ezen az összes barátunk ki van akadva.:) Jó, mondjuk korán is kezdett beszélni, már akkor gyanítottam, hogy nem lesz egy halkszavú kölök.
Matek meg úgy nyilvánul meg nála, hogy már egész kicsiként százas számkörben összeadott, kivonott, elsősként már tudott négyzetre emelni és gyököt vonni 10-es számkörben biztosan, 100-asban nem annyira. Kedvenc kitalált játékai is a számokhoz kötődnek, szorzás, törtek, osztás. Közértben kiszámolja, mennyit kell fizetni, mennyi jár vissza. Nem tőlem örökölte, az tuti.

Jelmezt várom a blogra nevezni.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Dia: az idei jelmez Zazának nem igazán sikerült :( nem volt időm rendes cuccot csinálni neki :( Mesi meg egyszerűen szoknyában volt ... szóval most nem nevezek :( majd jövőre :) ha lesz ilyen :)
Soványság: na jó, én is vészesen sovány voltam gyereknek... meg Apus is... (mindkettőnknek elmúlt, Apusnak nagyon :D) de olyan rossz volt látni a farsangon is, a színjátszósokkal fekete harisnyába öltöztek (ördögnek), ott igazán feltűnt, hogy mennyivel soványabb még a sovány gyerekeknél is.
A matek nálunk is jól megy, aminek nagyon örülök, mert az később több területen is fontos lesz.
Szöveges memória: Mesi olyan, mint az apja... a szöveg tartalmát jegyzi meg, a finom részleteket nem... de ez még fejlődhet :) pl. a színjátszón is...
Mesi is korán kezdett el beszélni, mégsem nagy dumás. Viszont érdekes: beszédstílusban a mintát nem itthonról hozza. Feltűnően választékos és udvarias. Érdekes, mert a viselkedésében is van valami távolságtartás, ami mondjuk az én inkább déli mentalitásomhoz képest feltűnő. De már picinek is ilyen volt. Érdekes lenne megtudni, hogyan alakul ez ki :roll:
Most úgy néz ki, jövőre újabb különórát "nyerünk", mert beindul a zongora a suliban, ami Mesinek régi álma. Úgyhogy hagyom, hogy kipróbálja, tetszik-e neki.
További szép napot!
Csöre

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Nekem elkezdődött a főiskolán a félév. És én is készülök a farsangra. Andrisé már lement (tűzoltó), Lilié a jövő héten lesz (Vanília a Fairy Oak c. meséből).

Közben ezerrel próbálok munkát keresni, mert a főiskolán csak óraadó vagyok. Volt státuszom, de mivel az a szokás, hogy a tanárokkal határozott idejű szerződést kötnek, nekem meg az a gyed alatt lejárt, hát felvettek mást a helyemre. Szóval kellene egy biztos munkahely. A legjobbkor alakult ez így :( :?

Apropó Fairy Oak: a Ti lányaitok is olvassák? Lili teljesen beleélte magát.

Dia!
Nagyon ügyes a lányod matekból!
A szüleim matematikusok, hát mit mondjak, Lili nem ezt a vonalat követi :oops: :lol: Nincs gond, a dolgozatai ált. 100%osak, de ilyen kunsztokat nem tud. Neki az irodalom és a művészetek az erőssége.

Ő is korán kezdett beszélni, és az öccse is egy dumagép....néha bemutatnám a nagy T-betűt egy kis felmentésért :wink: :lol:

Csöre!
A húgommal mi is sovik voltunk, a húgom különösképpen, és utáltunk enni. A mai napig emlékszem, hogy mennyire lehetetlen feladatnak éreztem, hogy én ezt a tányér zöldborsófőzeléket egyem meg, ami felett ülök. Hát ezt sajnos jól kinőttem (gasztroblogom van :lol: ), pedig nagycsoportos koromban állandóan azzal fenyegettek az ovónőtől kezdve a gyerekorvosig, hogy nem mehetek majd suliba. Normál magasság mellett 5 és fél évesen voltam 12 kiló...
Lili is roszevőnek indult. Apukám mindig azzal nyugtatott, hogy gyerek kaja mellett még nem halt éhen. :wink:
Tudom, hogy rossz lehet látni, hogy sovi, de ez egyszer még a javára válhat!
Udvarisasság :D:D
Hajrá zongora!

ayse
 
 


Sziasztok! ayse!Dejó,hogy még babót is összehókuszpoltál!!!!!

Lányok én csak nézek,mennyi minden belefér nektek,heti 2 óra kortárs balett is,háát mivel nekünk 4 ig suli, 5-7 ig menne csak, de ugyebár 7 kor nálunk fürdés van,mert koránfekvők a csemeték.
Mind1,most kipróbáljuk a lazaságot,olyan jó volt a héten is havazni 4-6ig a jó levegőn, és még 1-1oldal szorzótábla, gyakorlás is belefért.

Na,ami gáz,hogy tök szétszórt és figyelmetlen.Konkrétan nem irta be az ellenőrzőbe hogy fél 9kor lesz a farsang,állitotta hogy 9,de 8 ra kell menni. Bevitte apa, majd levágattuk a pasik haját és 9 előtt 5 perccel vártuk az előadást,mire pityeregve odajött,hogy már voltak, mert fél 9kor kezdődött!!!!Majd ebőgtem én is magam,de tök mérges is lettem egyben,mert egész héten könyörögtem az üzenőhazahozatalért,és 4 hete minden vasárnap összevesztünk,mert egy szülői telefonból mindig kiderült 3 féle házija nincs is kész, nem tud a gyűjtőmunkáról stb. A tanárok szerint rendes, figyelmes gyerek stb,de az egyik osztálytársát elvitték piszomókushoz,és azt mondta nekik, hogy legyenek szivesek vegyék le a kezüket a gyerekről. "Á,anya úgy is megkérdezi,megudja, segit,megcsinálja helyettem stb."Se felelősségérzet, se csalódás ha nincs meg valami. Azt mondták nekik, most kell, hogy csalódás érje a gyereket, hogy sirjon ha szégyenben marad az osztályban, ha nem tesz vmit meg a közösségért ésezt nem nézik el, mert ha felnőttkorban jönnek az első pofonok az élettől, akkor nagy baj lesz.Na, mivel a két csaj dettó ugyanolyan, mi is kipróbáltuk a tanitónénikkel megbeszélve. Ők azt mondták nem adnak még feketét sem,épp elég ciki lesz majd ha a 3 legtrehányabb, elmaradt házijú gyerek között, neki eminensnek is fel kell emelnie a kezét. Önmaga előtt lesz ciki,nem kell ehhez ejnye-ejnye.
Pénteken tollbamondásból,másolásból irtak dogát,persze nem szólt,elfelejtette:ó anya könyű volt, egyetlen hibám lesz,hogy 1 l-el irtam a tollbamondást és a beadás után néztem csak hogy a táblán 2 l-el van.NNNa most erre mit mondjak!!!
Na szóval ma senkit sem hivtam fel mi a házi, mi a szorgalmi,a tollatartóját sem néztem meg, a táskájába sem pakoltam be, egyszer sem mondtam,hogy tanuljon,persze vasárnap 6 kor vette elő. Majd megesz a fene, mi maradt el,de meg kell állnom, hogy nem nézem meg. Ez az ő élete, az ő munkája, most tanul majd belőle, nem szabad helyette megcsinálni semmit!!!!No,nem is volt kiabálás, még azt sem mondtam, hogy pakoljon el a szobájában. Hetente 1x lesöprök és zsákba gyűjtök mindent ami széjjel van.Strandpapucs az asztalon-most itt tartunk.NEkem aki rendmániás iszonyú nehéz megállni, de aszonták megéri-hát próba cseresznye.
Ámulok,hogy a tieitek önállóan tanulnak!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Ayse! 5,5 évesen 12 kg????BEni 2,5évesen 14!!!!!És most szeretsz enni???????

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya!
hajjajj, szeretek...nézz be hozzám! :wink: :lol:

Lili is ilyen szétszórt, én úgy mondom, hogy ő még a kis tündérvilágában él, a praktikus dolgok nem igazán vannak előtérben.
Biztos igaza van a pszichomókusnak. Én viszont inkább leellenőrzöm, hogy minden megvan-e, vele együtt, vagy rákérdezek, hogy mecsinált-e mindent, mert azt gondolom, hogy így beleépítem a tudatába, hogy gondoljon rá és talán megszégyenülés nélkülis menni fog. Na nem mintha nem mondtam volna már, hogy "Neked lesz ciki...". De javuló tendenciát látok. Énennyi idősentotálisan szétszórt, rendetlen és mindent elfelejtős voltam. Szóval ezen nem vagyok fennakadva annyira. (Ma pedig naptár nélkül is mennek a dolgok. :wink: )
És mi együtt is tanulunk, illetve úgy, hogy megnézem, mit csinált és megbeszéljük. Sokszor kiderül ilyenkor, hogy valami nem kristálytiszta és akkor az jó időben van elkapva.

AMin ki vagyok akadva most, hogy a mozaikból tanulják a matekot és ott a bennfoglalás és osztás külön van kezelve, de szerintem ez egym ásodikos gyereknek elég nehéz. Plusz a : és / jel nem ugyanazt jelenti a könyv szerint, ami egy hülyeség.

ayse
 
 


Ayse, Boriék is a Mozaik könyvekből tanulnak, Borinak egyelőre nem jelent gondot. Sőt.

Dumagépség: nálunk erre van kitalálva a csendkirály játék. Aki előbb megszólal, az veszít. Persze, általában nem bírja sokáig, de azért 1-2 perc csendet el lehet vele érni, ami annyira mennyei tud lenni.

Én hat évesen 16 kiló voltam, nem akartak felvenni elsőbe. Ja, magasságom sem volt a kívánatos. Na, bár magasságban most sem vagyok egy óriás, széltében minden hátrányomat leküzdöttem.

Ákosbenianya! Borinak a tánc minden alkalommal du. 5-7-ig tart, általában nyolc, mire hazaérünk, fél kilenc körül vacsi, fél tízre van ágyban. De még akkor is hosszas könyörgésre.
Önálló tanulás: mi az elejétől úgy csináltuk, ahogy neked most javasolták. És ha ez segít: beválik. Nem mondom, hogy zökkenőmentes, de nagyon igyekszik. Én még akkor sem nagyon csesztetem, ha hiánya van (mert olykor előfordul), csak megmondom neki, hogy esetleg figyelhetne, mert bár most még nem szólnak érte, előbb-utóbb gáz is lehet belőle. Persze, nem hisz nekem, de majd megtudja, mire gondoltam, ha az első tanári lecseszést megkapja. Az meg jóval hangsúlyosabb lesz neki, mintha otthon rágom a fülét.

Csöre! De ha ti is piszkafák voltatok, akkor mit vársz?:) Mégiscsak a ti génjeiteket örökölte szegény. Majd megvastagszik gyerekszüléskor.:)
Jelmezverseny: azért, ha gondolod, elküldhetnéd, én kíváncsi lennék rá.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


x

Hát ilyen lett, Dia :) nem életem főműve :roll:

Önállóság: most vitáztam épp Apámmal a kérdésről.... én az önállóság híve vagyok, és így nevelem/kezelem Mesit, de tény, hogy ehhez gyerek is kell. Zazával nem fog menni ilyen gördülékenyen. Azért Mesi cuccait is megnézem időnként, de nem naponta.
Mozaik: nálunk is az megy... a : kontra / kérdést Mesi magyarázta el, mert lövésem nem volt róla, annak ellenére, hogy én azért elég erős voltam matekból... nem is emlékszem, hogy ilyesmit tanultunk :roll: de szerintem nagyon sok múlik azon is, hogy magyaráz nekik a tanár.

OK, leszállok a lányomról girnyóság témában... csak annyira aggaszt :? azt egyébként nem tudom, hány kiló voltam, amikor iskolába kerültem, de "iskolaérett" súlyom volt. Igaz, mivel évvesztes vagyok, volt egy év előnyöm :) Mesi 24 kiló volt első előtt. Zaza most 28. Meg sem bírom mozdítani :shock: olyan tömör gyerek :)

Esti alvás: nálunk 9-kor van takarodó :) és 6:30-kor kelés.

Szép estét!

Csöre
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöre74 2009.10.23 21:38-kor.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Köszii a biztatást!!!!!

Mi az a mozaik?????Blaniék is osztanak, szorzanak, egy csomó szöveges feladat van.Fotózzatok mjad hétvégén néhány példát!!!!
1,2,3,4,5,6-os szorzótábla.
Bárma beirta a 8:2-rehogy 16.Figyelem!!!!!

Csajok nálatok rend van esténként? Milyen időközönként takaritotok, ágyaztok, játékot elpakoltok? Főleg ahol kicsi is van,ott érdekel.

benianya
ákosbenianya
 
 


Csöre, egyik gyerek girnyó, másik meg tömör?:) Hámitakarszmég?:)

Mondjuk, én egygyermekesként könnyen jártatom a számat, Bori nekem az etalon, az alfa és az omega, és mivel nála eleve így volt a nevelés, tényleg önálló is lett. De hogy ez most a személyiségéből fakad vagy sem, háááát, passz.

Mi ez a :-/ izébigyó?:) Mi annyira nem tanulunk itthon, hogy azt sem tudtam, hogy ezzel van valami fennforgás a könyvben. De most kikérdeztem a gyereket, most már okos vagyok, a : a bennfoglalás (8-ban a 2, egyenlő négy), míg a / az osztás (8 osztva 2-vel, egyenlő négy) - nagyjából a szar vagy kaka tipikus esete: mindkettő ugyanaz a művelet, csak más definicióval. Bamm, ez mondjuk tényleg hülyeség. Szerencse, hogy nem én járok mostanság matekórára, hanem a gyerek.:)

Ákosbenianya: a mozaik egy tankönyvkiadó neve.

Rend: heti egyszer, családi összefogásban, addig csak a legfontosabbakat. Pénteken mosok, szombaton takarítunk. Hétközben főzök és mosogatok. Nem mondanám, hogy rend van, max. 2-3 napig, de túléljük. Majd egyszer. Ha lesz több tárolóm, több segítségem. Ágyazni nem ágyazunk (nincs ágyneműtartó), csak bevetjük, játékokat Borinak azért át kell vinnie - esetek 50%-ban csinálja meg. Szóval, ennyi.:)

D.
dia
Budapest
 
 
 


Bennfoglalás vs. osztás:
ha van 20 narancsod és 5 zacskód, akkor hány narancs kerül egy zacskóba?
Illetve van 20 narancsod, 4-et kell egy zacskóba tenni, hány zacskót használsz fel?

Ebből az egyik a bennfoglalás, a másik az osztás, az egyik jele /, a másiké : (ettől nem egy matematikus tajtékzik :twisted: ).

Hogy melyik melyik, most fedje jótékony homály (a gyerek matekkönyve a suliban :twisted: :lol: :oops: ).

Takarítás: hasonló a helyzet, mint Diáéknál. És hasonló a cél is, majd egyszer...
De nincs nagy káosz, én úgy hívom, hogy mediterrán életstílus....

ayse
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom a "mediterrán életstílushoz" :D azzal, hogy a gyerekszobákban bizony káosz van :( igaz, megengedtük nekik (inkább ott legyen káosz, mint a lakásban). Ágyzni mi sem ágyazunk be, csak megigazítom, nagyon össze sem hajtom, hagyom szellőzni. A gyerekek egyelőre a régi, közös szobájukban alszanak, a tetőtéri szobájukban játszanak. Még nem szoktak át. Amíg kicsi Saci, és velünk alszik, nem is erőltetem. Amíg nem volt kész a fenti szoba, a szőnyegről minden este elpakoltak (legalább egy ösvényt az ágy és az ajtó között), és akkor még letakartam az ágyukat... aminek az lett a következménye, hogy a pokróccal ejtőernyőztek :? :lol:
Takarítás: hétvégén, ilyenkor teljes rend, hogy lehessen porszívózni.
Némi tároló és egy hth sokmindent megoldana, de most nem leszek telhetetlen, sokat haladtunk tavaly :)
Ayse: Mesi is hasonlóan magyarázta :wink: :)
Egyébként nálunk úgy jött föl a probléma, hogy a szülői után egyik anyuka megkérdezte, hogy értem-e... mondtam, hogy most nem rémlik, hogy mi ez, de megkérdem Mesitől :D
Dia: Zaza úgy született, hogy kőkemény hasizma volt :) most is baromi sűrű... de ok, értettem, nem problémázok a súlyukon :)
Ayse: nem olvasta még Mesi a Fairy Oak-ot... most éppen olvasási sztrájkot tart :( Apám állandóan erőltette (nem teljesen világos, hogy miért), ezért most besztrájkolt. Remélem, hamar elmúlik.
Majd megnézem, könyvesboltban, és előadom Mesinek, hogy ez érdekes, olvassa :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, mi az a hth?

Könyv és olvasás: Bori hálistennek továbbra is lelkesen olvas, én meg hagyom.:) Se nem lelkesítem, se nem állítom le.
Mostanában nála a sláger a Rosszcsont Peti sorozat, imádja, szerintem magára ismer benne.:)

Megnyugodtam, hogy nemcsak nálam elfogadott és bevett szokás a heti egyszeri takarítás.:)
dia
Budapest
 
 
 


Dia: hth = háztartási helyiség amit egy olyan kupiszobának képzelek, ahol lehet mosni, teregetni, a száraz ruhát kupacolni, a tisztítószereket, porszívót, stb... tartani. Nem egy létszükséglet, és, mivel nem lett betervezve, ezért nincs is helye a házunkban :)

Most néztem, hogy nem is a matekunk a Mozaik, hanem a nyelvtan :oops: na jól képben vagyok :oops: a matek nálunk a Hajdu könyv, abban is benne van ez a : és / téma, úgyhogy ezek szerint standard másodikos tananyag...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Egy jó ideje olvaslak benneteket, de már annyi fórumhoz csatlakoztam nagy lelkesedésemben, hogy megfogadtam, hogy többhöz nem. Ma megszegtem. Jöhetek? :)

Nekem a legnagyobb 2000-es, harmadikos, mert egy szuper tanítónőt nem szerettünk volna elpasszolni. Be is jött, Maja nem osztályelső, de zökkenők nélkül veszi az iskolát, és ez az első két és szupertanítónő kezei közt megalapozta az iskolához való + hozzáállását.

: és / kérdése számomra a mai napig nem világos. Narancsokkal sem, sehogy. :) Béna vagyok.

De legalább a hth-ra magamtól rájöttem! :) Most költözünk hamarosan, hatalmas lakásba, és ott sem lesz. Lehet, hogy hiba volt, mert amennyi eszelős sok időt töltök a ruháink társaságában, nem lenne haszontalan.

Ahhoz képest, hogy csak most csatlakoztam, nagyon sokat fecsegtem... :oops: :oops:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita! Üdv köztünk! Örülök, hogy megszegted a fogadalmad, így legalább öt főre bővült a népes társaság.:) Ejha, négy gyerek, gratulálok!

hth: eztet más helyeken mosókonyha névvel illetik, nem?:) Nálunk az egész lakás az, mázlista-e vagyok?:) De komolyan, a kemény 40 nm-t beterítik a ruhák, a porszívó hol itt, hol ott pihen, a vasaló a radiátoron trónol (még mindig nincs egy rohadt szekrényünk:)), szóval káosz a köbön. Bár olykor egész rendezettnek látszik.

Mi nem költözünk, sajnos, maradunk a hülye albérletben még mindig. Ellenben nyáron festeni fogunk (vakolatleveréssel, hogy a penész legalább egy ideig ne térjen vissza), meg kellenek bútorok is, mint fentebb említettem vala, egy szekrény, ami mindent elnyel (van olyan?), pár könyvespolc, a konyhába is új szekrények kellenek. Utóbbiban át akarom variálni a funkciókat is, mert az uszkve 4 nm-t jobban is ki lehetne használni, mint most. Na, az nem kevés kiadás lesz. Vágyaim netovábbja pedig egy mosogatógép, jaaaaaj, olyan jó lenne, ha lenne.

És ha lenne gardróbszekrényem, akkor vennék végre vasalódeszkát is, elég kényelmetlen ágyon-földön-asztalon vasalni...:) Micsoda vágyaim vannak, mi?

Annyira hülye vagyok, a kolléganőm matematikus, megkérdem már tőle ezt a / és : ügyet.:)

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Üdv Rita :D gratula a négy csemetéhez :D Dehát a kora szerint is lehet 3-ikos Maja :) Bernát is iskolás már?

Dia: bocsi :oops: csak olyan sok az építész körülöttem, hogy gyakran már én is tervrajz nyelven beszélek :) de igen, mosókonyhának is nevezhetjük :)
Albi: azt nem értem, miért nincsenek itthon normális bérlakások? Miért fontos az, hogy saját lakás legyen? Az ember, hacsak nem milliomos palánta, hülyére dolgozza magát fiatal korában, hogy legyen lakása/háza. Ha lennének normális bérlakások, meg bérlakás-kultúra, tutira nem álltam volna neki építkezni. Igaz, ebben nagy segítség volt a család (építészek mellett kőművesek, szobafestők), de így is őrült sok pénz, hitel, önmegtartóztatás, idegesség.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre! Á, ezt én sem értem. Alapból egyébként annyira nem is vágyom sajátra, mert ha veszek, azt csakis hitelből, ami azt jelenti, hogy 25 évre milliókra eladósodom, valamint azt, hogy életem főműve egy k**va lakás lesz, semmi más.

Mondjuk, nálunk alapból meg lehetne oldani a lakásdolgot, ha a szüleim segítenének, ilyen-olyan okból azonban nem teszik.

A főbérlőm amúgy nagyon rendes, türelmes, rugalmas, csakis szuperlatívuszokban lehet róla beszélni, még abba is benne lenne, hogy egy nagyobb összeg kifizetése után neki fizetnénk ki a lakást részletekben, ami valljuk be, igen baráti ajánlat. Csak a kezdőrészletre sincs perpill zsé.

Egyelőre egyébként azért is maradunk, mert az albidíjunk jóval kevesebb, mint a hiteltörlesztés lenne, mire meg odakerülök, hogy a gyereknek kell lakás, jó eséllyel - hm, bár ez randa dolog részemről, de ez van - már öröklök egyet, kettőt.
dia
Budapest
 
 
 


Dia: érdekes a szüleid hozzáállása... de az tény, hogy kevés olyan dolog van, amit ne lehetne megmagyarázni.
A főbérlőd viszont tényleg jó fej :)
Hitel: ne is mondd :? szerencsére a miénk forintos, ezért legalább az árfolyam ingadozás nem érinti.

Tegnap beszélgettem Mesivel az olvasással kapcsolatos hisztijéről. Hát, azóta elég hisztis rám is :( pedig semmi olyat nem mondtam, amivel bántanám, és nem is zavartam el olvasni :roll: Hát, remélem, most bőszen töri a fejét azon, mit is kéne tennie... tényleg nem akarom erőltetni a dolgot, csak szerettem volna, ha elgondolkodik a következményekről. Mert a sztrájkkal ott tartunk, hogy szinte semmit nem olvas, csak amit nagyon muszáj.
Ja, és rászokott, hogy gyorsan összecsapja a leckét, és spuri tévézni. Úgyhogy azt tervezem, hogy a tévét időponthoz kötöm. Szerintetek? Akkor nem az lesz, hogy elsieti, max, ha nem készül el időre. Hm... még töröm a fejem, de megköszönöm, ha van ötletetek. Tiltani nem akarom, mert az visszaüthet. Nemtom mi történt a lyányommal :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre! Nálunk nincs tv-zés csakis hétvégén és csakis amit mi engedünk:pl. hupikék. Igy nem is csapja össze a leckét!!!
Ötletem az amit a pszichomókusmondott, vedd le a kezeda gydrekről, összecsapja hát összecsapja, DE nincs tv,játszo, olvasson, rajzoljon stb. Szabadsága leygen, de felelőssége is!!!!!!

Dia!!!Fúúú,én sokáig laktam albiban és azt mondtam nem fizetek kifelé az ablakon, amikor azt a pénzt a sajátomra is fizethetném, bár nekem jóval több volt az albi, mint a törlesztő lett volna. Nálunk 40 e egy albi és 36 a törlesztőnk.
40 nm hány szoba? Hogy hogy nincs sezkrényetek??????
Jó ötlet a konyha átrendezés. Hálótok van?

Rita! Uf 4 gyerek!!!elismerásem!!Hogy birjátok????????Mesélj!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!


Csöre: építész? Az én férjem, meg a szüleim is azok! :) Megírod priviben a körülötted élő építészek nevét? :)

Tv: nálunk este, hosszabb (film-hosszúságú) csak ritkán és akkor is hétvégén, vagy betegség alatt. De este is max fél óra, inkább kevesebb, de néha ezt is sokallom. És csak dvd, vagy felvett film.

Mit mondtál Mesinek?

Maja május eleji, vagyis tényleg lehet harmadikos, de messze ő a legifjabb az osztályban, a többiek már vadul ünneplik a 10. szülinapjukat, ő meg még 9 sincs. Csak ezért írtam. Nagyon fura ez a nagy korkülönbség...

Dia: 40 nm valóban nem sok. (most már mi is nagyon-nagyon szűken voltunk, ezért "muszáj" költöznünk. Nagyon nagy változás lesz, hatalmas különbség. :)) A mosogatógép valóban nagy találmány! Mi most az Ikea pax gardrobszekrényét nézzük, nagyon tetszik. Persze nem olcsó, de nagyon praktikus, meg szeretem az ikeában, hogy tényleg sokféle verziót kialakíthatsz magadnak. Asztalon vasalás, jajj!

Benianya, hogy bírjuk? Hát jól! Nagyon szeretem, hogy négyen vannak, a kevesebb kevés lenne, az öt meg már sok. Persze időnként nekem is égnek áll a hajam, de az azt hiszem majdnem minden szülőnek, nem? :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Benianya: ha eltiltom a tévétől, az már bűntetés... nem kellett volna engedni, de ebben egy kicsit eltér a véleményünk Apussal... én simán meglennék tévé nélkül :roll: soha nem is nézem.

Rita: ment pü
Hogy mit mondtam Mesinek? Elmagyaráztam neki, hogy az olvasás sokmindennek az alapja, és ha most elblicceli, akkor később lesz rossz neki. De hogy én nem fogom megmondani neki, hogy mikor és mit olvasson, ezt rajta múlik.
Aztán kiderült beszélgetés közben, hogy az egyik kislány csúfolja, mert Mesi rosszabbul olvas nála... mondtam neki, hogy sz*rja le... azóta is felhozta ezt a kislányt, látom, hogy nagyon bántja a dolog :(
Mesi osztályában is vannak 10 évesek ... pedig csak másodikos. Mostanában sok gyereket fognak vissza :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Nálunk is van 2 .ban 9 évet betöltött,Blani meg most volt 8 szóval simán van 1 év korkülönbség. De nem okosabb, semmit sem jelent a kor.
Matek tannénitől megkérdeztem ezt az osztás,bennfoglalást, azt mondta ők önhatalmúlag átugorják, nem haszálják, azt mondja akkora baromság, csak megzavarja a gyereket.Egy iemrősöm azt mondta egyenteletknél, deriválásnál(hmm jól irom???) kell mjajd a /. szóval ha vannak / es feladatok, tannéni aszondja az ugyanaz mint a :és ennyi!!!!!!

Nálunk hétköznap be sincs kapcsolva a tv.Most hogy már alszanak nemsokára bekapcsolom,de csak magamnak.Arra is haragszom amikor apa este itthon van és nézi a hiradót!!!Egyrészt akkor van fürcsi, együtt a család,másrészt nem hiányzik sem a 2,5 sem a 8évesnek a megerőszakolta, homoszexuálisok,zaklatta,megölte stb.

Rita!!!
Dejó!!!Háát az ember haja 1-elisképes égnek állni,nemhogy 4-el!!!
Hogy vannak a gyerkők szobailag elosztva???

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Rita!
Üdv itt!
4 gyerek az nagyon szép! Tervezed, hogy visszamész majd dolgozni, vagy az anyukaságra teszed fel az életed?

Én még nagyon szeretnék 3.at, de asszem a férjemnek lesz igaza, a családi kassza nem engedi meg, hogy a fizetésem megint hosszú időre kiessen :( :( :( :( :(

Dia!
Mi 10 évig laktunk 36 nm-en, igaz csak az utolsó évet hármasban. Nagyon szerettük a kis lakásunkat.
A németek is így gondolkodnak, inkább bérelnek, viszont bennem is felmerült, hogy nálunk a törlesztő és az albi az közel egy kategória adott esetben :roll:
Nekünk sincs szekrényünk :lol:

És Rita, mi is a paxot nézegetjük :lol:

Csöre!
Mi előre megbeszéljük, hogy mit nézhetnek. Ha a minimaxról van szó, akkor megnézzük a műsort (van guide funkciónk, de gondolom a neten is fennt van), és letisztázzuk, hogy mi aza három mese, amit megnézhetnek.

Amúgytámadja másik oldalról: próbáld Mesivel megkedveltetni az olvasást. Mi nagyon gyakran járunk könyvtárba. Itt nagyon szép és jól karbantartott könyvtár van, megnézegetünk egy csomó könyvet helyben is, aztán hazahozzuk. Nem mintha nem lenne itthon elég, de így még nagyobb a választék, a gyerek szembesül vele, hogy mennyi minden létezik, amit még nem olvasott. Időnként - havonta, kéthavonta - elmegyünk könyvesboltba és választhatnak könyvet (kicsit próbálom befolyásolni őket a nagyszínesszélesvásznúbeszélőszagoszőrös helyett az igazi értékek felé) :oops: . Az előbbieketmeg kivesszüka könyvtárból (az értékesekkel együtt - sőt egy ideje a dízni típusúakat már nem is keresik :wink: )
Sokszor olvasunk együtt, akkor is, ha Lili már tud. És Lili nagyon gyakran olvas fel Andrisnak - két legyet ütök egy csapásra, gyakorlás és szórakozás - ja és persze nyugi! :wink:
Bocsi, ha triviális, amit írok.

ayse
 
 


Sziasztok!

Pax szekrény: na, mi tavaly vettünk :D nagyon elégedett vagyok vele, sőt a gyerekeknek a szobájukban is olyan lett (a keskeny, alacsony változat 150 cm széles). Úgy gondoltuk, több értelme van, mint gyerekbútort venni, és semmivel sem drágább. Előtte elég kritikus viszonyok voltak nálunk :oops: bár annyira nem volt gáz, mint a kezdetek kezdetén, amikor 0 bútorral, papírdobozokon éltünk :lol:

Ayse: az a baj, hogy nem a lehetőségek ismeretének a hiánya a probléma nála, hanem a dac. De azért bevetek még néhány "nehézfegyvert", köszi a tippeket :wink: Közös olvasás és Mesi felolvas Zazának nálunk is volt, de leszokott róla :roll: vajon miért? :?

Benianya: a tévés indokaiddal maximálisan egyetértek, nincsenek felkészülve még egy csomó dologra, és nem jó, ha a tévében szembesülnek vele először. Bár a buroknak sem vagyok a híve, mert mindig nem lehetek vele, tudnia kell, milyen a világ, nem állhat oda naívan, de nem mindegy, mennyire felkészült, és hogyan szembesül...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy a Paxról ilyen szépeket írtál Csöre! :) Én most azon töprengek, érdemes-e ajtó nélkül megvenni, mert msot lesz egy kis gardróbszobánk, ott talán praktikusabb is lenne, ha nem lenne ajtaja. De később, majd ha mindenkinek külön szoba "kell", akkor ez a szekrény valakihez bekerülne, akkor viszont nem biztos, hogy lesz még ajtó hozzá. Most minden fillér számít, gondolom nem kell magyarázni, egy költözés nagyon drága. :?

Nálunk most vannak kritikus viszonyok, tudom, miről beszélsz...:D

Ayse!
A gyerekek elosztása eddig nem volt probléma, mart nagyon kicsi lakásban lakunk. 67 nm, két szoba, vagyis volt egy jó méretű gyerekszoba a három nagynak, meg egy nagyon nagy nappali (étkező, felnőtt-és babaháló, dolgozó...:)) Most a költözés után lesz egy gyerekháló megy egy gyerekjátszó, később meg majd lehet mindegyiknek saját, kis átalakításasal, ami szuper. Nagy váltás lesz! :)
Munka: muszáj. A férjem fizetése nem kiugróan magas, eddig megvoltunk, de most egyrészt a nagy lakásnak nyilván nagyobb a rezsije, másrészt tartozások, harmadrészt pedig a gyed hamarosan végetér, és a gyes... :( Szóval nagyon gondolkozom, mit, mikor(tól), hogyan... Most végeztem el a logopédia szakot estin, nagyon tetszett, és ezzel szeretnék foglalkozni.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Csöre!
Értem én a dacot. Arra gondoltam,hogy ha jó hangulatú programokat csináltok a könyvek bűvöletében, talán elfelejti Mesi a dacot. A könyvtár nálunk Nr. 1. programok között van - és nem azért mertnem lennének amúgy gyerekprogramok. Persze ehhez kell egy szuper könyvtár is.

ayse
 
 


Csöre!!!Miért annyira jó ez a pax? Nekem is tárolási gondjaim vannak,de nem értem ez miért jobb,mint egy sima asztalossal csináltatott polcos szekrény.Szivesen vennék fotót!!!
Kivi vagyok egy asztalos mennyiért csinál ilyet ekkorát.

Megnéztem az ikea oldalán,az a zöld baromira tetszik,csakis tolóajtó férne be,de jóllátom,hogy 1 rugó a ezkrény +1 rugó az ajtó?
Mi minden fér bele?

Ayse!Hol vannak a ruháitok????

Én amikor beköltüztünk a szép új 60 nmesbe csupa ferde fallal,fonattam téglalapalakú szennyestartó kosarakat és abban van nyáron a téli ruha,és forditva,a játékok,az ágynemű.Van belőle7 db.

Rita! Logopédia szuper lenne!!
Akkor a nappaliban reggel beágyaztok,este meg ki? Hűűha, én annyira imádom,hogy ahálóban csak rádobom az ágyra az ikejáságytakarótmeg a diszpárnákat és helló ágyazás!!!!Szellőztetni is jó,csak rányitom az ablakot!!!!És olyan jó,hogy van egy nyugishely,egy sziget ahol du lehet szunyálni stb.

benianya
ákosbenianya
 
 


Most csak röviden ismét:

Mi is a zöld tolóajtós PAX-ot néztük ki, elvileg a 200*60*236-os belső kiegészítők nélkül 130 rugó. A belső kiegészítőket pedig úgy variálod, ahogy jólesik. Rúd, fiók, polc, nadrágtartó, cipőtartó, fakkos tartó, miegyéb. Minden négyzetcentiméterét hasznos térré tudod tenni. Legalábbis szerintem.

Majd jövök részletesebbel is, csak most fáradt, amúgy meg meló.
dia
Budapest
 
 
 


Benianya: hát, nekem mostanában elég rossz tapasztalataim voltak az asztalosokkal... de ha tudsz valaki jót, akkor várom a tippet :wink: egyébként meg semmivel sem olcsóbb, mint a PAX. Igazából azért döntöttünk emellett, mert sokkal kevésbé macerás, mint asztalossal egyeztetni, megcsináltatni, és a végén lutri, hogy milyen lesz a vége... A minősége jó, semmi panaszom nincs rá. A miénk nem tolóajtós, NEXUS tölgy, az talán olcsóbb, de Sacinak majd tolóajtós kell, mert nála kisebb a hely.
Viszont ha csupa ferde a fal, akkor jobban jársz az asztalossal, mert hézag lesz mindenképpen, ha készet veszel.
Fotó: ok, majd dobok egyet :wink:

Rita: ajtó nélkül? Nem tudom, mennyire gyakori a típusváltás.

Logopédia: az tényleg szuper :D

Olvasás: ÁTTÖRÉS :D Mesi elolvasta A sehányéves kislányt :D Nem nevet, tudom, hogy nem a Háború és béke terjedelmű :roll: De akkor is áttörés, mert hajlandó volt könyvet venni a kezébe.
És megbeszéltük, hogy napi 3 mesét nézhetnek meg. Az utolsó 3-at választották.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre, miért lenne gáz a Sehányéves ...? A lényeg hogy olvas! És szerintem - bár lehet, hogy ebben is a túlzott pátyolgatási hajlamom nyilvánul meg - egy harmadikos gyerek (sőt, jut eszembe, Mesi még másodikos, pláne!!), szóval az ő esetükben egyáltalán nem követelmény, hogy rendszeres olvasók legyenek. Maja csak most kapott rá, hála a divatnak. :) Az osztályukban a Geronimo-könyvek nagyon mennek, vettem neki, és kiolvasott kettőt, most A két Lottit olvassa. Neki elég nehezen ment az olvasástanulás, úgyhogy ezzel most nagyon-nagyon elégeett vagyok.
(szerintem) nyugi! :)

Benianya, csatlakozom: nem tudnék hirtelenjében olyan asztalos, aki gyorsan-szépen-olcsón meg tudja csinálni. Ez olyan egyszerű, bemegyünk az ikeába :), kiválasztjuk :), kifizetjük :( hazaviszik :), összerakjuk :shock:, és örülünk neki. :) Remélem.
Hát ez az! Nappaliban ágyazás, meg du ott alszik a Peti, vagyis két órán át a gyerekek a saját szobájukban lehetnek csak, úgyhogy rettenetesen várom a költözést meg az ágytakarós megoldást :)
Az ajtók tényleg iszonyú drágák, de csak a tolók asszem. Még töprengek.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


elégeett=elégedett
asztalos=asztalosT

bocsánat...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita: nem gáz a Sehányéves :) örülök, hogy olvas :)
Közben lerobbantam :( fotót majd ha kicsit helyrejöttem... most csak a sejhajom meresztem hol itt, hol ott :roll: :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Jobbuláááááást!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Köszi Benianya!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kép

Mesié ilyen :) de nem akarok Pax reklámarc lenni, csak annyit írtam, hogy nekünk bejött :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kedves PaxCsöre! :D

Meggyőztél, tetszik! Nálunk nem a szobákban lesz (bár ezt mondtam már), de tényleg az tetszik benne, hogy más funkciója lesz mint nálatok, és kicsit más belsővel tökéletes lesz (Ajtó nélkül, döntöttünk :)). És ha megint más szerepe lesz, majd kicsit átrendezzük, és arra is jó lesz. Ezért jobb sztem, mint egy elkészített gardrób, azt kevésbé lehet variálni. parammmm.... reklám vége. :)


Hogy vagytok kedves anyukák? Nagyon pihen a fórum! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita: jelentem, én kilábalóban, két nagyobbik uszodában, a legkisebb meg a kezemben pihen :)
Hétvégén a nagyokkal megint rácuppantunk az üvegmatrica-festésre... most tavaszi mintákat készítünk, a hópihék lekerültek :) töltöttem le sablonokat az internetről... Zaza pillangókat készített, Mesi virágtündért meg bébiméhecskét...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: