Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kami!
Nagyon jól esett, amit írtál, tényleg ezt teszem, már magasról izélek rá! :) Örülök, hogy itt mindenki megérti a problémámat. Én is úgy gondolom, hogy a legszebb ajándék egy pici az életben, de azért ezzel együtt az élet nem habos torta. Bármi történik, nagyon remélem, hogy a lehető legjobb döntést hozzuk majd, amit később nem bánunk meg...főleg én!
A laborvizsgálatot akkor kell megcsinálni, miután először dokinál járt az ember lánya? Vagy ez is héthez van kötve? Jájj, nekem iszonyatos tűfóbiám van, úh előre félek, hogy most agyon fognak szúrkálni a 8 hónap alatt! (remélem) Egy síma oltástól is képes vagyok elájulni...volt már rá példa. :P Tényleg, nem árt a babának, ha az ember elájul?
Vendég
 


Szasz Ordogke :)

Orulok, hogy jol esett, a kismamaknak meg minden pozitiv erzes jol jon :) A gonosz embereket meg nem birom... es amit veled csinalnak, szerintem gonoszsag.

Nem fognak sokszor megszurkalni, kb 3x. Az elso trimeszter alatt kell egy vizsgalat, amiben megallapitjak a vercsoportodat es hogy termelsz-e ellenanyagot (apu-anyu osszefernek-e - ha nem, sincs gond, mert adnak valami gyogyszert, ami helyrebillenti a dolgokat allitolag). Aztan a 12-13. heten lesz egy huvelyi uh, amin a "nyaki redot" vizsgaljak - nyitott gerinc, down-kor kiszurese. Aztan lesz majd a masodik trimeszter alatt egy masik vervetel, talan vercukor miatt, azt nemtom meg pontosan, mert meg odebb van kicsit.

A mostani vervetelt nekem a haziorvos irta ki, de altalaban a nodoki szokta, sot ott a korhazban vegzik el. Nekem nem mondott semmit a dokiba, csak hogy menjek el vedonohoz (megvolt a 7. heten, kaptam egy terhes kiskonyvet) es haziorvoshoz (ma voltam, a 9. heten). Utobbi eloirta a laborvizsgalatot - penteken megyek, gondolom vesznek par kemcso vert, de fekudni fogok kozben, ebben a laborban lehet, a cegem is itt vegezteti a kotelezo vizsgalatokat, szoval tudom, hogy van ra lehetoseg. Innentol tolem csapolhatnak - addig maradok az agyon, amig jolesik. Meg kajat is adnak utana (mer ugye ez mind ehgyomorra megy...)

Hat most ennyit tudok. Az ido elorehaladtaval majd tobbet meselek :)

Pusz,
kam
kami
 
 


Néha kezdem azt érezni, mintha az álomkór egy ronda, undok, kielégíthetetlen vérszívó lenne. Este 9kor már aludtam és reggel 7kor mint a nyúzott malac ébredek. Ha fokozódik, már éhen fogok halni, mert nem lesz éber pillanatom.

Kisördög,
Az uh-ból ha jól emlékszem 4 van, a 0. a terhességet bizonyítja csak. Többet nem csinálnak, csak ha baj van. Több helyről is hallottam már, hogy a rezonancia igencsak rossz a babáknak és tény, hogy menekülnek, amikor uh van, és nem csak azért, mert nyomkodják a pocit. Ennek ellenére még nem hallottam olyant, hogy bizonyítottak volna bmilyen káros hatást. A boholyvizsgálat pedig csak fokozott rizikó esetén ajánlott, kb 1% a vetélés kockázata. Vérvételből tényleg van jó néhány, csak vércsoportmeghatározás nekem 2x volt, pedig nincs összeférhetetlenség, legalábbis az én 0+ szintemen. Sajna Nati B+, úgyhogy vszínűleg ezért is sárgult be annyira. Apuci B+ és pechünkre az a domináns. Dokim elég dühös volt, hogy értetlenkedtem a második meghatározáson, úgyhogy ráhagytam.
Végig vérszegény voltam, de sztem a legrosszabb a terheléses vércukor mérés volt. Ha egy módja van, most kihagyom.
Az ájulás nem árt a babának. A legsérülékenyebb szerv az agy és ha azzal történik valami, akkor úgyis mindegy. Vszínűleg még egy extra szívdobogást sem okozna, terhesek úgyis hajlamosak az ájulásra.

Ti hogy álltok ezzel a meleggel? Én szép lassan kezdek megfulladni, pedig ezt csak olyan 7-8 hónapos terhes koromra vártam.

Látom, ketten is vagytok 1 év körüli gyerekkel rajtam kívül. Szoptatással mi a helyzet? Nekem úgy érzem, megy el a tejem, bár lehet, hogy a meleg miatt. Meg fáj is. De Nati olyan keservesen sír, ha nem engedem, hogy tényleg nincs szívem elválasztani. Szó szerint a kedvenc játékát venném el a gyerektől.
lorca
 
 

 
 

Szia Lorca,

En elvagyok a meleggel, mert itt a munkahelyen bivaly legkondi van, otthon meg el se moccanok a ventilator elol. A munkaba/hazamenet mindossze 1/4 ora, hazafele rosszabb, mert intenzivebb a ho. De figyu: egyszer ez is elmulik!!! Mar csak vagy max 2 honap! Onnantol az osz kellemes lesz es nekunk akkor kezd el noni a pocink! Kitartas (mondom en a bivaly legkondi alatt...)!!

Szoptatas ugyben nemtokk nyilatkozni, elso zsebibabammal probalom epp a kismamasagot.
kami
 
 


Szia Lorca

Sajnos Palika már nagyon régóta nem szopizik, úgyhogy én sem tudok nyilatkozni ez ügyben...
Elég lustácska volt a lelkem, és 3,5 hónap szenvedés után elkezdett pótlást kapni, és 6 hónaposan teljsenen abbahagyta :(
lukacsniki
 
 


Sziasztok!

Nem tudom feltenni a friss táblát, nem engedi a babanet. Nem értem, olyan szar rendszer... :evil: :evil: :evil:

Fáradtság: Engem is most kezd elkapni, pedig azt hittem, hogy ha a hányást megúszom, akkor mindent. Hát nem. De nem baj, legalább tudom, hogy a baba működik bennem. :D

Kami!

Nem zavar a légkondi? Én 2 órát ültem klímás kocsiban és egy hete köhögök miatta. Nem birom, sose birtam. Lehet hogy az allergiám miatt is. Akkor ma vagy pont 9+0? A tábli miatt kérdezem.
Mert mensi szerint még 8+6 vagy, ha jól számoltam.

Réka!

Nálunk a védőnő írta ki a laborokat (majd kedden megyek), akihez akkor kellett menni, ha bizonyított volt a terhesség, tehát volt szívhang. Szerencsére én aktív véradó voltam (bár mindig veszekedtek velem, hogy nem vagyok 52 kiló, én meg mondtam, hogy de vagyok! :wink: ) úgyhogy nem zavar a vérvétel.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok! :)
Mindjárt visszaolvasok, csak gyors helyzetjelentés:
Voltam dokinál: múlt hét óta sokat nőttünk, vagyis a petezsák és már látszott benne a szikhólyag! Szívhang még nincs, jövő héten kontroll és a doki szerint akkor már biztos lesz szívhang is! Boldog vagyok! :)
Mutatok képet! :D Kép Babácska 6 hetesen

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo!

GRATULÁLOK!!!

Olyan jó érzés látni, ahogy fejlődik, ugye?

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica!
Tényleg nagyon jó, kiváncsi vagyok, hogy egy hét múlva milyen lesz! :)
Tiszta ciki dolog történt velem a kórházba menet: a trolimegállóban megkérdeztem egy idős nénit, hogy jó irányba megyek-e a kórház felé. Mondta, hogy ő is ott száll le, megmutatja merre van a szülészet. Felszálltunk a trolira, közvetlenül mötötte mentem, de a trolin már nem ismert meg! :D Leszálltunk a kórháznál és elkiáltotta magát: Ki megy a szülészetre??? Na, ekkor fogtam a nyúlcipőt és elsiettem! :D :D
Lorca!
Én is nehezen bírom a meleget. A munkahelyen légkondi van, itthon nincs és a panel ontja magából a hőt! :( De hát nyár van, télen meg azért sírunk, mert milyen hideg van! :) Igaza van Kaminak, max. 2 hónap! :wink:
Niki!
Üdv közöttünk! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Kami :) Hát ennek őszintén örülök, bár nekem vérvételből már egy is sok! :) A vércsoportunkkal nem lesz probléma, ugyanis mindkettőnkké 0 Rh+, így minhármunkké is. Erről a házoiorvososdiról, védőnősdiről nem sokat tudok, de majd a nődoki biztos elmondja. Mindenesetre én szeretném kihagyni...bár védőnőhöz tudom, hogy menni kell mindenképp. Háziorvosom még nincs is, mert 17 éves korom óta nem voltam beteg, így a kartonom valahol fene tudja merre lófrál, a gyerekrendelő és a háziorvos között. Elvileg apám már átkérte, de ki tudja? Nem is találkoztam még a dokival. :D

Lorca :) Az álmosság engem is elkezdett gyötörni, már tegnap is aludtam vagy 2 órát...azt hiszem ma is ez lesz a program nemsokára :? A vércsoport dologra már írtam feljebb Kaminak. :) Én úgy tudom, hogy Uh-ból minden hónapban van egy a 8. hónapig, onnantól pedig hetente. Tehát akárhogy is számolom, nekem még hátra van 7+3 mondjuk. És szeretnék csináltatni 4D-t is a 20. és a 30. hét körül. Egyébként én úgy tudom, hogy ez már régen megdőlt az orvostudományban, hogy az UH káros lenne, ezért bátran csinálnak minden hónapban. A kicsik meg állítólag a hang elől ugrálnak.

:) Én jelenleg 44kg vagyok, de 47-nél sose voltam több, így véradás nálam kizárt. Legalább nincs lelkifurdi, és megúsztam! :D

Timo :) Nagyon kis helyes a baba!!! :) Jövőhétre jó hallgatózást, biztosan dobogni fog már a szivecske!

Nem tudom már ki írta a meleget, de én is kicsit furcsán érzem magam. Nem tudom, hogy ez miatt-e, de kicsit mintha szédelegnék egész nap, és vm nyomja enyhén a fejem. :? Ez tényleg nagy mák, hogy itt mindenkinek hüsiben lesz pocakja! :wink: Hehe, én mindigis tavaszi babát szerettem volna. :)

Na jók legyetek! Holnap én is jövök késő este a hírekkel doki után...bár addig lesz itt még csevely! :)
Vendég
 


Bocsi, a 3. bekezdés Vicának ment volna, nem tudom miért maradt le a név. :?
Vendég
 


Szia Vica!
20-an jott meg utoljara, tehat a 9. heten vagyok, akarhogy is szamolom :) (22-en lesz 9 hetes, atfordulok a 10.be) A baba pedig minusz 2 hetes, tehat most a van a 7.ben.
Legkondi nem zavar-e: de nem am! En ezeket a dolgokat eleg jol birom (hideg-meleg), par hete meg az erkelyen sutkereztem furdoruciban. Mostanaban mondjuk nincs hozza kedvem, de meg az is lehet, hogy megint lesz. A vervetelben viszont te jobb vagy - en egyszer elmentem vert adni hosiesen, majd az ajto elott megfordultam es kereket oldottam. Attol elszedulok, az utobbi 2-3 alkalommal fekudnom kellett... ugy egesz jo :)
kami
 
 


Az uh-ból csak olyan dokik szoktak ismerősi körben sokat csinálni, akik fizettetnek keményen. Megvan az pontos orvosi protokollja. A rezonancia tény, csak nem tudják, hogy káros-e. Úgyhogy inkább azt mondják, nem. Mint régen a röntgenre. A http://www.peterfyszuleszet.hu/ címen le van írva, hogy milyen vizsgálatok várhatóak. Ezek minden kórházra, orvosra kötelezőek. Havonta majd hetente a vizsgálaton való megjelenést ajánlják, de abból is csak 4 kötelező. Olyankor vércukor, vizelet, esetleg súlymérés van.

Én eddig egyszer voltam véradáson, de amikor megláttam azt a lovaknak való zsákvarró lándzsát, egy kicsit elbizonytalanodtam. Szerencsére normál tűtől nem vagyok rosszul, de nagyon utálom, amikor szurkálnak.

A légkondit én sem bírom, még egy egyszerű ventillátortól is fáj a fejem. Ráadásul azonnal megfázok tőle, 35fok melegben.

A védőnőnek elméletben minden trimeszterben meg kéne látogatnia, de még nem hallottam olyanról, aki meg is tette volna. Utána hetente majd havonta, a miénk Nat 3 hónapos korában járt erre, és nem ő a legtrehányabb.

Vica,
A táblát nem tudod linkként feltenni? Ahogy először is.
44kg?! Nem is emlékszem arra, hogy voltam valaha annyi. Tán valahol 6. osztályban. És attól tartok nem most fogom leadni az a kb 10kg felesleget.

Timocska,
Nagyon tetszik a néni hozzáálása:D Nekem pár napja egy 60 körüli nő mesélte el három megálló alatt az életét a buszon. Pl hogy az orvos kötelezte abortuszra a harmadik gyereknél, harminc éve, mert túl hamar jött. Én meg csak zavartan vigyorogtam, hogy oh, jaj, tényleg?!
lorca
 
 


Lorca! :)
Köszi szépen a segítséget és a linket UH ügyben. Majd ma este kiderül, hogy az én dokim hogyan csinálja ezt.
Én vagyok egyébként a 44kg. :) A 157 centimhez ez talán nem is annyira kevés...na meg egyébként is vékony voltam mindig, ezt anyumtól örököltem, aki tavaly még nálam is soványabb volt....idénre szerencsére felszedett 6-7 kilót, és mostmár nem olyan csonti. De én sem vagyok az egyébként! Vékony, de azért normális...lehet, hogy a csontozatom is könnyű ez mellett, nem tudom.

Mi holnap indulunk az Efott-ra, és vasárnap délelőtt már jövünk is haza. Lesz 2 napos reggae rész, és csak arra megyünk. Hát jó lesz egy kis hüsi a Balcsiban, idén még nem is fürödtem benne. :) Remélem nem lesz elviselhetetlen a meleg, és tudok majd enni rendesen...ugyanis szinte egész nap ennem kell, mert egyfolytában üresnek érzem a gyomromat. Meg délután általában rámjön egy kis hányinger, mostmár szinte programszerűen...és akkor le kell pihiznem, meg megintcsak enni vmt. A reggelek is neccesek mostmár, bár idáig még sikerült megelőzni a dolgot egy kis kekszel, azonnali ivással, vagy pirítóssal. :)

Mindenkinek szép napot! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Kisördög
Ne felejts el feltenni egy tampont, mielőtt bemész a Balatonba. Én strandolni voltam, és utána hívták fel a figyelmet, hogy kismamaként fokozottan kell figyelni a fertőzésekre, úgyhogy bármilyen pancsolás előtt ajánlott felhelyezni egy tampont.
Az Efott-hoz jó szórakozást nektek!!!
Ma estére meg ezerrel drukkolok, hogy a doki mindent rendben találjon és hogy a párod is enyhüljön picit. :wink:

Ma voltam védőnőnél, mártól van könyvecském is bi-bi-biiii :lol:
Kaptam egy csomó beutalót tőle, de tiszta gáz, mert el kell mennem a háziorvoshoz, hogy pecsételje le, csak úgy jó. Mindegy, egyébként is kell menni hozzá is.

Megpróbálok feltenni én is UH képet. De előtte ezt az üzit elküldöm.

Pusz
lukacsniki
 
 


Elég rosszul sikerült lefényképeznem, de remélem látszik a lényeg! Ő! :P
Kép

Aztán egy kép rólunk a kis 1 évesemmel...
Kép

Végül egy kép egyedül
Kép

pusz
lukacsniki
 
 


Itt a link:
1153402224.48.xls

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Szia Vica,

En olyan bena vagyok, de nem ertem a "terhesseg kor" oszlopot. Mit jelol a +? Nalam mi az, h 9+1? Azt tudom, hogy en a 9., a gyerek a 7. honapban van. Lszi magyarazd el Buta Kaminak!!!
kami
 
 


Niki,
A terhesség alatt tényleg könnyebb elkapni fertőzéseket. Én is azzal kezdtem, de a tamponos védekezés nem győzött meg. Hogyan akadályoz meg bmit? Egy Balatonvízbe áztatott cérna nem épp a legideálisabb védelem, ennél a természet jobbnak tűnik. Nőgyógyi mondta?

Kami,
A terhesség betöltött hetekkel számol, a +1 amit ráhúztál.

Irigylem azokat, akiknek egy jó kis játszóterezésen kívűl még van életük! Hajrá koncertek és bulik! De jó lenne már egy moziba eljutni. Talán egy matinéra rá lehetne beszélnem apucit:)
lorca
 
 


Tampon: en azt hallottam rola, hogy fertozest okoz(hat), szoval csak ovatosan! meg itt is egy masik topicban is olvastam.

Lorca: mi az, hogy "amit rahuztam"? Tontica pl. 6 hetet "huzott ra" - de mire?
kami
 
 


Sziasztok!
Na megjártuk a dokit. A baba 3mm, és már láttam, ahogy ver a kis szive. Azt mondta a dokinéni, hogy 3mm-es...de ez szerintetek mit jelent? Ez áll a hivatalos papiron: TVS:3,4mm, szivmuködés látható (ezt értem :)) YS:2x3 mm. Nos? Talán 2x3mm-es baba a 3,4mm-es petezsákban?
A párom kezd megenyhülni, de ez még sztem csak beletörödés. Ma azt mondta nekem, hogy tudja, hogy ezen az én egészségem mulik, igy ö nem fogja rámeröszakolni az abortuszt, nekem kell döntenem. Már eljátszott a gondolattal is, hogy mi lesz, ha megszületik a kicsi. Az a legnagyobb probléma, hogy a kapcsolatunk még nem elég erös ahhoz, hogy kikössünk egymás mellett, a babáról nem is beszélve. De most megbeszéltük, hogz mindketten azon leszünk, hogy erösebb és jobb legyen a kapcsolatunk, ö erre most telesen nyitott lesz. Én minden erömet beleadom majd, az tuti!!!
Hát a tamponos témával nem nagyon értek egyett, elvégre az is átázik, és akkor még közvetlenebbül érintkezik a hüvellyel, mint a természetes viz.
Azt mondta a dokinéni, hogy nem kell elevitet szednem, mert vékony, fiatal, életerös lány vagyok, és egyek helyette sok gyümit és zöldséget. Én viszont szeretnék, megnyugtatna. Szerintetek?
Esetleg minden másnap, +2 folsav naponta?
Kora reggelig még leszek, utána utazás, és vasárnap este jövök. Addigis kitarás ehhez a höséghez és minden jót.
És bocs a hibakert, de itt nagyon sz*r a billentyuzet, ahonnan irok. :)
Üdv. Réka
Vendég
 


Kami,
A 9+1 az jelenti, hogy 9 betöltött hete és egy napja vagy terhes. Én pl 40+4 szültem, azaz jól ráhúztam. A menstruációtól számolva, nem a teherbeeséstől. Elég vicces hogy a magzat az életét 2 hetesen kezdi.

Réka,
Ahogy már írtam, nekem az Elevit nem jött be, de vasat pl muszáj volt szednem. ÚÚÚtálltam is. Hizlalhat is, ami persze a te esetedben nem olyan nagy vész:)

Teljes rémületemre híztam egy kilót. Már most kezdek bálnásodni!
lorca
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni, sőt hétvégén sem tudok, megyünk haza a szülőkhöz, elmondjuk nekik a jó hírt! :D
Réka!
Gratulálok a picihez! Képet kaptál? Tegyél ám fel! :) Remélem a párod is meg fog enyhülni és ha már megfogant a bébi, akkor meg is fog születni! Jó szórakozást! :D
Lorca!
Úgy látom egy cipőben járunk, én is kezdek bálnásodni! :) A cicijeim már akkorák, hogy minden reggel meglepődök, mikor a tükörbe nézek! :roll:
Vica!
Tök jó lett a táblázat! Csak így tovább! :)
Rókica, Tontica!
Hol vagytok? Tessék jönni, legalább bejelentkezni, hogy ne aggódjunk!
Niki!
Nagyon aranyos mindkét babád! :) Nem akarsz bekerülni a táblázatba?
Még ma benézek, de legközelebb szerintem csak vasárnap jövök!
Jó hétvégét mindenkinek és vigyázzatok magatokra! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Timocska
Köszi a dícséretet! :D Kíváncsi vagyok hogy fogadják majd a leendő nagyszülők a jó hírt! Majd írd meg!!! :D

Lorca
Én még nem híztam, ami csoda, mert elég hízós fajta vagyok. Viszont mivel állandóan fel vagyok fújódva, én is úgy érzem magam, mint egy bálna. :?

Tamponos téma
Nos, nekem sem igazán logikus az ötlet, de az unokatesóm szülésznő, jelenleg terhes ő is, és a dokija csak úgy engedte strandolni, ha feltesz egy tampont. Biztos van valami értelme. Nem tudom.

Réka
Örülök, hogy minden rendben a babával és veletek is. Azért ez már haladás a párod részéről!!! :D A végén még egekben repkedő kispapa lesz belőle. :lol:
Én úgy tudom, hogy az elevitben van elég folsav, úgyhgoy ha abból szedsz akár kétnaponta, akkor sztem folsav nem kell. De te tudod.

Táblázatba az adataim:
meglepetés baba, 12+2, 2006. április 26., 27 év, Palika 1 éves, 07.17. CRL 4,5 cm, 2007.01.31, SOTE I.

pusz
lukacsniki
 
 


Sziasztok!
Na, ha a szamolas igy megy, akkor en ma vagyok 8+6. Szombaton atvaltok 9+0-ba. (Elnezest a sok ertetlenkedesert, sose voltam a szamok embere :))
Megvolt az elso laborvizsgalatom ma reggel. Vettek 3 kemcso vert. Auuuu! De tulvagyok rajta es meg elek. Vittem egy deci pisit is, hagy oruljenek. EKG-ra meg el kell mennem - es akkor mindennel rendben vagyok!
Mindenkinek jo hetveget, aki mar nem tud jonni. En figyelgetem a leveleket, gepkozelben vagyok mindig.
kami
 
 


Sziasztok!

Hajni vagyok a 2005.nyári babásoktól. Igazából Hápi miatt néztem csak be.

Hápi:
Nagy Gratula Nektek! Remélem jól vagytok. Nagyon szép legényke lett Palikából.
Sajnálom, hogy már nem jársz közénk.

Mindenkinek további jó pocakosodást!

Üdv:
Hajni és Marcus
Vendég
 


Sziasztok

Hajni
Nagyon örülök, hogy írtál. Nagyon-nagyon jól esik!

Olvasom a másik topikot is, nem renszeresen, de igyekszem nyomon követni a babák - mamák sorsát. De már régen írtam, és régen volt, amikor még aktív tagja voltam a társaságnak, ezért elég kívülállónak érzem magam. Amikor leülnék, hogy írjak, akkor már nem megy.

Sajnos a babanet nem engedte a Hápi nevemet használni itt, úgyhogy muszáj volt más néven regisztrálnom, és nagyon-nagyon örülök, hogy így is megtaláltál!!! :)

Nagyon szép kisfiú Marcika. :)

pusz
lukacsniki
 
 


A bálnásodás engem azért is aggaszt, mert 70kgmal kezdtem az előző terhességet és négy hónapos terhes voltam, mire a hányások émelygések miatt visszamásztam. Még így is 85 kgmal mentem be szülni, ami elég rémes méret volt. Ha már most kezdem, akkor a határ a csillagos ég. Nem valami egyszerű visszafogni magam, amikor szoptatok terhesen, ez nem egy ideális fogyis szitu. Szerdán lesz uh, addig nem tudom, hogy fogom letagadni, anyukám már a múlt héten nagyon sasolt, de aha a 12 nem is, legalább a 8 hetet meg szeretném várni a hivatalos bejelentéssel.

Kami,
Ne aggódj, nekem egy fél terhesség lement, mire rájöttem. A legjobb az, hogy amikor "teherbeestem" Natival, a férjem 1500kmre volt. Miért jó, hogy a mensi időpontjához számolnak, még akkor is, ha tudom, mikor estem teherbe és ráadásul nem hagyományos 28 napos ciklusom van, mint szerintem a legtöbb nőnek?!


Réka,
Nem tudom, hogy ilyen picinél pontosan mi 3 mm. Ha már vannak végtagjai, a fej-popsi alapján számolnak, de ez még csak a jövő.
lorca
 
 


Sziasztok!

Timocska: Nagyon jol esik hogy hianyolsz, eppen tegnap irtam egy csomot aztan amikor el akartam kuldeni kiirta hogy Az uzenet nem letezik vagy valami ilyesmi es annyira duhos lettem hogy hagytam az egeszet a francba.
A szuleid nagyon, nagyon boldogok lesznek!!!

Tetszett ez a 6-ot huztam ra :lol: az 6 nap volt, ma mar 11 hetes terhes vagyok ami azt jelenti hogy a baba 9 hetes, mar ertitek? :D

Niki: nagyon edesek a gyerekeid!!! Isten hozott koztunk, hurra nem en vagyok a legnagyobb terhes! :lol:

Balnasodas: en marha buszke vagyok mert fogytam. :lol: viszont a hasam megnott. Na persze mostantol mar majd biztos elkezdek hizni, a fiammal 12 kilot hiztam de 2 honap alatt visszafogytam.
Nagyon kell vigyazni mert kulonben egy gatya se lesz ami feljon ram. :lol:

Kisordog: Mintha a hugom irna, komolyan, O is vegigment ezeken, mindjart szul, par het. :D
Kitartas, remelem a parod megenyhul bar latszik hogy probalkozik es ezert minden tiszteletem a Tietek!!!

Teszek egy kepet a nagyfiamrol, bar nem tul jol sikerult kep.
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Vica: kesobb csinalsz majd egy oszlopot a babak nemenek es nevenek? Mert engem nagyon erdekelne hogy kinek milyen nemu babaja lesz.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

Hápi igen én a 2005.nyáriból vagyok,bár már csak ritkán,és már csak itt a babán,a családiról leszoktam.
Nagy gratula meglepi-tesóhoz! :) Palika nagyon szép kis 1éves,és te is jól nézel ki :)
Micsoda babaeső van mostanság :lol:

Lorca,szabad megkérdeznem,hogy hova tartozol a kerületbe,melyik védőnőhöz?Csak kiváncsiskodom.
Jöhet privibe.

Jóéjt kismamik!

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Csajok!

Nincs időm visszaolvasni.
Egy hétig nem leszek, valaki mentse el a táblát, amit linkeltem és csinálja, ha gondolja. Úgy kell, hogy megcsinálja excelben aztán kijelöli, másolás, beilleszti Paint-be, majd elmenti mint JPG, és már csak le kell kicsinyíteni, hogy 600x600-nál kisebb legyen.

Minden jót!

Vica

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

Kisördög (druszám! :) ) és Hápi (Niki!), üdv a csapatban!!!


Timocska, köszi szépen a hiányolást! Megvagyok, de nagyon kemény egy-két hét áll mögöttem. Egyrészt még dolgozom, mellette fordítok, mellette hol Zsuzsa nem tud aludni, hol én, és úgy összességében olyan voltam mint akit agyonvertek. A fordítást már leadtam, mert rendszeres munka volt, amit Zsuzsa születése előtt egy évvel kezdtem csinálni, és mikor megszületett is csak egy hónapra adtam át valaki másnak, de most egész egyszerűen nem bírom, mert csak este tudnám csinálni miután Zsuzsa már lefeküdt, de addigra (illetve már előtte is), totálkáros vagyok. Dolgozni háromszor egy héten jártam be a Lipótra (pszichológus vagyok), de azt is abba fogom hagyni. Magánklienseket viszek tovább, az csak alkalmanként van. És fizetik. Ami mondjuk nem mindegy. Ja, és tanfolyamra járok mellette, de ott már régebben vége volt a félévnek, és a következő majd csak szeptember végén indul, tehát az most nem játszott be.

Valószínű majd a jövő hét után többet fogok tudni jönni, addig is mindenkinek jó pocakosodást!

Ja, és Réka!

Olvastam a történetedet, én szerintem olyan még nem volt, hogy valaki megbánta, hogy megtartotta a babáját, de az ellenkezője inkább. Mielőtt Zsuzsát megszültem, én is azt hittem magamról, hogy minden további nélkül elvetetnék egy nem kívánt terhességet. Lehet még gyermektelen állapotban meg is tettem volna, de most hogy Zsuzsa már van, és látom hogy az a kétcsíkos teszt varázslatosan egy kis személlyé fejlődött, most már nem tudnám megtenni, mert mindig az élne bennem, kinek a társaságáról mondanék le? Milyen baba/gyerek/ember lett volna az az absztrakt két csík a teszten?

Zsuzsa is véletlen baba volt abból a szempontból, hogy még védekeztünk, ő becsúszott. Nálunk is elég viharos volt a párkapcsolat, bennem is felmerült az elején az abortusz. De nem bántam meg, sőt... nem gondoltam volna, de most néha nagy szívfájdalmat okozok magamnak azzal, hogy belegondolok, most nem lenne Zsuzsám, ha akkor úgy döntöttem volna. Páromból nagyon jó apuka és nagyon jó társ lett. A tenyerén hord, főleg mikor terhes vagyok, és mikor nem, akkor is keményen dolgozik hogy stabil maradjon. Sajnos ő egy eléggé instabil személyiség és néha felborul az egyensúlya, de azt kell hogy mondjam, hogy egyre ritkábban, mióta család vagyunk. És remélem miután négyen leszünk, még ritkábban fog ez megtörténni.

Nem tudom ki írta, de tény és való hogy hihetetlen mennyiségű munka egy gyerek. Nekem itt van a párom, aki elejétől fogva aktívan besegít, és most már anyukám is, akinél rendszeresen hetente három délelőttöt tölt Zsuzsa, és MÉGIS. Mondjuk ha egyedül lennék, biztos másképp alakítottam volna az életünket, hazaköltöztem volna, Zsuzsa már bölcsiben lenne, én meg dolgoznék mellette. Biztos nehéz lenne, de szerintem az ember nagyon rugalmas, és talál megoldást. És még az sem biztos, hogy rosszabb lenne vagy boldogtalannak kéne benne lenni.

Mondjuk könnyen beszélek így hogy nekünk végül jól alakultak a dolgaink.

Lorca:

Ne aggódj, van ennél rosszabb. Én 77 kilóról kezdtem az előző terhességet, és valami 92-vel mentem szülni. :shock: :shock: :shock: Majd rakok fel egy pocis képet a végéről, mert én hetente fényképeztem a pocakomat úgy a terhesség felétől, amikor már látványos volt, hogy lássam hogy növekszik.

Most 75-ről kezdem, tehát ahhoz képest még 2 kg-val kevesebb vagyok. Remélem hogy majd ha két gyereket szoptatok (ha sikerül addig) akkor a dupla szopi hatására hipp-hopp lemegyek 70 alá. Mondjuk 65-re. (Álmodozom.)

Szopi:

Bocsi, nem tudom már ki kérdezte (próbálom itt gyorsan kihasználni az időt amíg Anyukámnál vagyok és ő leköti Zsuzsát aki napközben szinte semmit nem alszik), de én még szoptatok. Az elején megcsappant a tejmennyiség, azóta Zsuzsa visszatornázta. De úgy tudom, általában a terhesség felénél meg szokott csappanni nagyon a mennyiség, és az íze is megváltozik, ezért lehet hogy nem fogadja már el a baba. Állítólag sós lesz. És az hogy fele, az csak átlag, van akinél előbb, van akinél végig nem probléma. Viszont szülés után újra kolosztrumot termelsz, úgyhogy akkor az idősebb gyerek pociját is jól meg tudja hajtani!

LÁNYOK (akiknek első terhesség)

Nem akarok okostojás lenni, kérlek ne vegyétek annak, de készüljetek fel szoptatásból (lelkileg meg mindenhogy, mert nem egy egyszerű dolog), mert annyi de annyi szomorú történettel/anyukával találkoztam itt fórumozásom során akinek elapadt a teje mert nem tudta, hogyan kell szoptatni. És aki kénytelen átállni tápszerre, annak ez egy olyan fájó pont, és úgy meg tud osztani egy társaságot, hogy fórumok örökre szétszakadnak miatta. Tudom, most még mindenki a terhességgel van elfoglalva, de nagyon hamar itt lesz a szopi ideje is, és lehet hogy "a világ legtermészetesebb dolga" de egyáltalán nem egy egyszerű valami.

Uff. Szóltam. :) És most abbahagyom.


Ráadásnak:

Zsuzsa étkezik, avagy hogyan kerül barack a gyerek fülébe:

http://smg.photobucket.com/albums/v684/ ... img025.flv

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Na ez van amikor egy ideig nem jövök. :oops:

Elnézést a terjedelemért.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok:)

Átjöttem hozzátok egy kicsit nosztalgiázni:)

Én tavaly ugyanilyenkor tartottam itt mint itt, és nagyon-nagyon jó volt:) A terhesség és a szülés minden percét élveztem (na jó az utolsó hetekben a várakozást ne mannyira) és írigyellek benneteket nagyon:)

Kisördög, én egyedül vállaltam a fiamat anno, véletlen baba volt, apuci köszöni szépen nem kért belőle. 18 éves voltam akkor:) De megérte hogy így döntöttem:) fél éves volta fiam, amikor megtaláltam életem párját:)

Ultrahang: Pl az én dokim ha csak nyikkantam egyet hogy aggódok, csinált uh-t. Nem pénzért, bent a klinikán. Én se hiszem, hogy káros lenne, nekem nagyon jó volt, hogy ha vmi miatt aggódtam, akkor meg tudtam nyugodni, hogy ott van, ozog, és minden oké:) Csak az utolsó UH maradt el, inkább szültem:)

Szopi, tényleg nehéz, és tényleg van akinek minden erőfeszítés ellenére nem sikerül:( Épp most vannak a nagy viták ami topicunkban, sajnos ez mindehol előkerül:(
Én még ma is, pedig már több mint egy hónapja nem szoptatok, még ma is okszor elsírom magam, amiért nem tudom szoptatni az én csillagom:( Remélem nektek sikerülni fog:)

Na jó nem zavargok tovább, jó pocakosodást, problémamentes szülést, és gondatlan szoptatást kívánok:) No és a legfontosabb: Egészséges kisbabákat:)

Pusz

Zsu+Kata+Bence

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Timocska én 2006.03.13-ra vártam a kiscsajomat:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Nagyon el van tünve mindenki... Csak nem strandolás megy ezerrel? :lol: Mert ezt a hőséget már csak ott lehet elviselni. :roll:
Mi is strandoltunk szombaton, ma meg egy barátunknál voltunk, ahol van medence. Palika nagyon évezte a dolgot. :D

Nem tudom, hogy mi lesz velem/velünk még a jövő héten... Utálom ezt a kánikulát. :evil: Persze télen meg könyörgök egy kis melegért... :oops:

Rókica
Zsuzsa nagyon édi! Szép nagy lány már!

Tontica
Szép nagy legény már a fiad! Mit szólt a kistesó érkezéséhez? Mit szeretne, kifiút vagy kislányt?
A barátnőm kétéves kisfia azt mondta az anyukájának, hogy ő szeretne egy kisfiút, na és egy kislányt is :D Egyszerre!!! :D

Jó éjt

Niki
lukacsniki
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, befogadtok a csapatba?

Tegnap tudtam meg, hogy babát várok, nagyon örülök neki! A párommal 3 hónapja próbálkoztunk, most összejött. :)

Szió Mindenkinek!
Kata
catrine
 
 


Sziaszok!
Mi újság, hogy vagytok? Tényleg jól eltüntünk! :wink:
Rokica!
Nagyon jót mosolyogtam Zsuzsán és a barackon! Annyira aranyos volt, a párom is megnézte és elképzeltük magunkat hasonló szituban! :)
Niki!
Biztos nagyon jó lehetett a strandolás! Mi hétvégén vidéken voltunk szüleimnél, aszalódtunk 2 órát a légkondi nélküli autóban!
:(
Elmondtuk a jó hírt, mindenki nagyon boldog volt. Az én szüleimnél már a harmadik unoka lesz (most azon izgulnak, hogy két fiú után kislány legyen), a pároméknál ő lesz az első! Úgyhogy nagy az izgalom! :)
Catrine!
Üdv itt is! :D
Zsuzsófi!
Köszi a hozzászólásokat, olvasgattam sokat a 2006-os tavaszi babás fórumot is, sok hasznos dolgot tudhat meg az ember! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timocska, gondoltam, hogy mi már találkoztunk valahol. ;) :D

Mi a családdal még nem közöltük a dolgot, majd csak akkor, ha voltam dokinál is. Ti kislányt, vagy kisfiút szeretnétek?

KépKép
catrine
 
 


Nekünk teljesen mindegy, első baba lesz... én inkább kislánypárti vagyok, apa persze fiút szeretne inkább! De lényeg, hogy épen és egészségesen jöjjön a világra! :)
Ti mit szeretnétek?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Na megjöttünk a Balcsiról. Végülis végig strandoltunk, másképp nem lehetett kibírni. Remélem nem lesz baj miatta. :) Viszont én hülye elfelejtettem vinni B6-ot, és persze a délutáni roszulléteim is jöttek menetrendszerűen, még az Efotton is...igazán itthon maradhattak volna. :( Egyszer elmentem kérni az elsősegélyre, de alig akartak adni, meg faggattak össze-vissza, hogy minek kell. Én persze nem akartam elmondani, így hablatyoltam mindent. Másnap a párom ment kérni nekem, de azt mondták csak injekcióban van...azt köszöntem szépen....persze előző nap az orrom előtt bontotta fel a nő az original csomagot, de mind1. :roll: Ezért egyik délután volt egy borzasztó 10 percem, még a könnyem is kicsordult...de végülis rókáék odébbálltak, én kaptam egy pogit, és minden rendbejött. :)

Köszi szépen mindenkinek, aki írt nekem!!!

Én kislányt szeretnék, kisfiú esetén picit csalódott lennék, de persze őt is nagyon fogjuk szeretni...na meg a párom inkább kisfiú párti. :) A kínai fogamzásnaptár szerint, és az új orvosi feltételezések szerint is kislány...majd meglátjuk. Ti ismeritek ezt a nem túl régi elméletet, hogy mikor lesz kislány ill. kisfiú? Függ a peteérés időpontjától, meg az X ill. Y-os spermiumoknak a tulajdonságai szerint van felépítve. Ha valakit érdekel, leírom részletesen, ha még nem hallottátok. :)

Most mennem kell, mindenkinek szép napot! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Mi inkább kislányt szeretnénk, hiszen van már egy fiúcska. :) Viszont nekem még régen azt jósolták, hogy két kisfiam lesz, így hát már elkönyveltem a kisfiút. Akit persze ugyanúgy imádni fogunk, de hogy lesz nekem így kis hercegnőm?! :D

Kata
Üdv közöttünk! :)

Réka
Hát sajnálom, hogy nem volt felhőtlen a hétvégétek.
Az írásodból úgy érzem, mintha a párod már pozitívan állna a babához, vagy nem?

Timi
Örülök, hogy örültek otthon a nagy hírnek! :) Nekünk is légkonditlan :lol: az autónk, úgyhogy át tudom érezni a két órátokat...

Szép napot mindenkinek.

Niki
lukacsniki
 
 


Réka!
Sajnálom, hogy te is eléggé rosszul vagy, de hát ez ezzel is jár!
Beszélgettetek a pároddal a babáról? Hogy mi lesz a sorsa? Ja, nekem leírhatnád ezt a fiú-lány dolgot részletesebben is! :)
Niki!
Nem csinálsz vonalzót? Úgy könnyebb lenne követni, hogy hol is jársz!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kisördög, ennyire rosszul szoktál lenni? :( Az nem jó! Viszont az igen, hogy tulképp jól éreztétek magatokat a Balcsin. :)
Lehet, hogy én vagyok a hülye, akkor szólj rám nyugodtan, de mi közük van ahhoz, hogy minek kell a gyógyszer? Persze azért biztos, hogy tudják, megfelelő gyogyit kérsz-e, de ha konkrétat kérsz, biztos ismered, nem?

Timocska, mi kislányt szeretnénk. :) De persze, pont mint nálatok, első baba lévén teljesen mindegy, a lényeg, hogy egészségesen szülessen, ne legyen semmi baj. Nálatok vannak már nevek lehetségesnek? Bár nekünk is még nagyon az eleje, már elkezdtünk gondolkodni, de még nincs semmi.

Niki, köszi az üdvözlést! :) Sztem is csinálhatnál centit, úgy tényleg könnyebben tudnánk nyomon követni téged is.

Szép napot mindenkinek!

KépKép
catrine
 
 


lukacsniki :) Hát azért nem volt rossz, csak az a pár pillanat. Egyébként tökjól éreztük magunkat, és nem is viselt meg annyira...csak persze más egy kicsit. De nem panaszkodom, sztem teljesen jól viselem. :)

timocska :) Nem vagyok annyira rosszul, csak délutánonként mindig jön egy hullám, de nem vészes, még messze vagyok attól, hogy ki is jöjjön a cucc. Remélem nem is lesz rosszabb! Általában csak azért van mindig, ha nem ettem....így mindig próbálom tömni a bendőm, hogy soha ne legyen üres, és így nem gáz.
Akkor leírom az elméletet. Sok doki szerint ez hülyeség, de én látok benne logikát, és szerintem érdekes. Tehát... Az xx-es spermiumból kislány lesz, az xy-osból pedig kisfiú. (gondolom ezt tudtátok eddig is :)) Az xx-esre jellemző, hogy lassabb, de sokkal ellenállóbb, mint az xy-os, aki gyors, de hamarabb elpusztul. Így a peteéréstől függően lehet kislány illetve kisfiú a baba. Ezt azzal magyarázzák, hogy ha a spermiumok hamarabb kerülnek be, mint a peteérés pillanata, akkor az xy-os spermiumok addigra elpusztulnak, mire megérkezik a petesejt, így az xx-esek fogják megtermékenyíteni, akik sokkal ellenállóbbak, és túlélték ezt az időt...tehát kislány lesz. Ha a spermiumok érkezésekor már leérkezett a petesejt, akkor az xy-osok a nyerők, mert ők gyorsabbak, így ők érnek hamarabb célba...tehát kisfiú. Lényegében tehát ha a peteérés előtt kicsivel bújtok össze, akkor kislány, ha kicsivel utána, akkor kisfiú lesz a baba.

E szerint a miénk kislány, mert a 11. és 12. nap hajnalán "készült" a baba, ami valószínű még a peteérés pillanata előtt volt. :)
Vendég
 


timocska :) Ja, ezt elfelejtettem. Igen, beszélgettünk róla, főleg olyanokról, hogy hogy lenne, mi lenne stb. Egyre biztosabbnak látszik, hogy a baba meg fog születni, főleg részemről. Az abortusz kizárva azt hiszem. És már ő is kezd barátkozni a gondolattal. Lassan tudatosul benne, hogy gyereke lesz, és hogy nem ölheti meg, miattam sem. :)
Vendég
 


Réka!
Ez tök jó hír, mármint az, hogy kezd a párod megbarátkozni a gondolattal, hogy apuka lesz.
Köszi, hogy leírtad az elméletet, de mivel mi kb. minden nap együtt voltunk pé környékén, esélyem sincs megállapítani, hogy milyen "apaanyag" ért oda! :D Kaptál az uh-n képet? Nem teszed fel? Amúgy mivel foglalkozol?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


timocska :) Nem, sajnos nem kaptam képet. :( De ezt már előre tudtam, hogy nem fogok, mert a csajszi, aki ajánlotta az orvost, megírta nekem, hogy nem fogok kapni, mivel elvileg tilos adni, és Szegeden nem is adnak. Ezt nem nagyon értem, mert majdnem mindenki kap, de mind1. :(
Egyébként tanulok/tanultam még. Most éppen passzív félévem volt, és hát ugye most is az lesz. A párommal most szeptemberben akartunk Angliába költözni, de ez most elmarad. Viszont nem mondunk le róla, valszín a kicsivel is elindulunk...majd jövőre. :)
Vendég
 


Tündérke,
A 8.kerületben lakom, az Auróra utcai rendelőbe tartozunk. A védőnéni Varga Mónika, ha jól emlékszem. Nem vagyunk egy problémás család és a többi védőnéni még ennyit sem látogat, tehát alapvetően meg lehetek vele elégedve.

Catrine,
Üdv itt, gratulálok a babához!

Én is hallottam ezt a xx-es lassabb, de tovább él elméletet, de ha jól tudom, kutatásnak még nem sikerült bizonyítani. Ami biztos, hogy több fiú baba készül. A születéskor is 49-51 az arány a fiúk javára.
Én most úgy érzem, fiú. Legalábbis ilyenkor már hánytam előző alkalommal, mint a lakodalmas kutya, és a megfelelő babona szerint az kislányt jelent, a problémamentes terhesség pedig fiút. Ha már utána nehezebb velük nagyátlagban, legalább a pociban viselkedjenek jól.
Anyagilag egy kislány jobb lenne, mit csinálok az édi kis rózsaszín cuccaimmal különben?!
lorca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: