Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vagyok én is, csak a boltot jártam. Háromszor fordultam bicajjal, mire mindent megvettem!
Az éjszakánk extra szar volt. Már ott tartok, hogy este gyomoridegem van előre, hogy mi vá rám éjszaka! Én nem tudom, hogy miért ébred ilyen sokszor ez a kis szaros. Ráadásul ma hajnalban másfél órán át müsorozott is!

Andy!
Nagyon jók a képek? Hol pancsiztattok? Nálatok az udvaron?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,
még egyenlőre én is vagyok, de csütörtök este vagy péntek reggel elhúzunk a Balcsira és néhány rövid megszakítással maradunk is ott nyár végéig.

Anyum nevében is köszi a jókívánságokat, úgy néz ki, hogy a légmell, ami a bordatörés miatt kialakult nála javult, így nem kell megműteni és ma haza is engedik. Jó is, mert tegnap már annyira el voltak dugulva a lefolyók a kórházban, hogy zuhanyozni sem tudott :(

Végiggondolva az a bajom ezzel a nyavalyás reformmal, hogy ezt papíron kitalálták, gyorsan végigvitték, de arra már senki nem vette a fáradtságot, hogy egyenként megnézze, hogy az a kórház, amit súlypontinak neveztek ki megfelelő és alkalmas e a szerepkörre.
Szerintem ezt úgy kellett volna végrehajtani, hogy először felmérik az egyes kórházak állapotát, megállapítják, hogy melyek lesznek a súlypontiak, azokat 1-3-5 éven át fejlesztik, míg a többi már kevesebb pénzt kap, majd amikor megfelelő szinvonalra hozták akkortól lesz valóban kiemelt és hatalmas területeket ellátó kórház.

Na erről nem is akarok többet írni, mert csak feldühítem magam!

Andy,
tök jó a homokozó. Ez ott van nálatok az udvarban? Szupi kis gyerekbirodalmat alakítottatok ki!

Gabella,
azért vicces lehet, amikor így kajabál a fiatalúr:)

Kimike,
kitartás!

Bocs most ennyi telt tőlem. Még mielőtt elutazunk teszek fel képeket a Kisasszonyról (külön Reni kedvéért) meg hogy el ne felejtsetek minket :)

meteor
 
 


Rita!

A valóság: megnézték, hogy melyik kórház területéért lehet jó pénzt lenyúlni, és az nem lett súlyponti kh. A többiben meg szívjon, aki odakerül. :-(

Mi is vagyunk. Tegnap befigyelt 3 kiló málna, most azt teszem el. 8)

tjuca
 
 

 
 

Csak egy fotó, hogy Meskét se felejtsétek el!
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali!

Gabella!
Hát, ezt le kellett fotóznom! Dani most van a pusziszokdós időszakában! Nem fogod elhinni, kinek adott puszit! Mesinek!!!!!
Íme:

Kép

Nagyon édes Mesi is, és ezek szerint Daninak is tetszik!!!!
Füreden hová mennek a tesódék? Valami magánházba vagy panzióba? Szerintem szuper hely! Nekem volt szerencsém ott felnőni (azaz félig meddig, mert ott csak a nyaralónk van).

Reni!
A pancsis képek az egyik barátunknál készült. 2 hete ásták ki a fiúk a medencét, a srác feleségének készült meglepinek. Nagyon tuti lett! És a víz is szép tiszta, hála a szűrőnek. Ebbe Danit is szívesen beviszem.

Rita!
Igen! A homokozó a mi udvarunkon van. nagyon örülünk neki, mert a gyerekek imádják! Igaz Danit még olyan hosszú időre nem köti le, de úgy van megcsinálva, hogy szabadon tudjon ki-be mászkálni.

Juca!
Málna.... Nyamm-nyamm!!!!!!

Kép
oriandy
 
 


Halihó!

Petit most sikerült lenyomni! :shock: Oké. Aludt 3/4 9-ig, de hajnalban fent volt másfél órát. Most majd bekeményítek és két óránál többet nem hagyom aludni. Pedig tegnap azt hittem, hogy jól lefáradt. Legalább másfél órát mászkált a saját lábán a kezünket fogva, plussz a a saját lábán jött fel a 2.-ra. Lehet, hogy álmában is mászkál és felébred rá?

Juca!
A málnából mit csinálsz?
Kedved kaptam tőled a lekvár főzéshez. A párom szerint nem éri meg ( pedig megeszik havi fél-1 liter lekvárt!!!), de én akkor is ki akarom próbálni. Tavaly kaptam vagy 10 kg barackot és szilvát, akkor a felét lefagyasztottam Petinek, a többit elajándékoztam. De most félő, hogy nem kapok. A múlt heti jég után nemigen lesz termés.
Olyan szép volt a kertben minden. A szőlőlugas most élte fénykorát a múlt hétfői jégverésig. Az öcsém szerint nincs Isten. A tiszteletes szerint van, azért kaptuk!!!!!!!!!!

Gabi!
Nagyon jól állnak Meskének ezek a "fejfedők"!

Rita!
Igen-igen-igen! Képeket akarok a kisasszonyról!!!!!!!!!!!

Anita!
Régen jelentkeztél! Mi zújs veletek?

Réka!
Te sem írsz!
Megértelek a változással kapcsolatban! Én Pestről költöztem haza Záhonyba, egy 4500 fős kis "városba". A legnagyobb bolt Profi és a kínai üzlet. Igaz 20 km-re van mindenféle üzlet: Tesco, Lidl, Rossmann stb., csakhát nincs kocsink és nem akarjuk gyakran elkunyerálni a szüleimét! Az egyéb "program" lehetőségekről nem is beszélek. Bár, ennek is van előny! Friss levegő, sok zöld, sok kíváncsi vénasszony, közel a család stb.

Peti az öcsémmel: Kép

Na jó anya, oda nézek!
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Jaj! Danit megzabálom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tesómék nem tudom pontosan hova mennek, de asszem panzió, de az tuti, hogy üdülési csekk elfogadóhelyre. És "csak" vasárnapig. Úgyhogy kerülitek egymást.
A képet elmentettem, nagyon tetszik! Meske alszik, így ő nem puszil! :)

Málna tényleg nyamm! Lekvárt főzöl belőle, vagy fagyasztóba megy? Vagy mi???

Peti is cuki pofa! Szereti ezt a tologatós játékot? Én ilyet kértem a pampers kódokért, de még nem ért ide...

Reni! Gádoros egy 4000-es nagyközség, itt is csak a kínai van, igaz, az kettő is, de nálunk a legnagyobb bolt is csak Coop, bár inkább a kicsi CBA-ba járok. Amit előnynek leírtál, abból én valódi előnyként csak a tiszta levegőt és a nyugalmat érzem. Bár már nekem a nyugalom is inkább hátrány, tök magányos vagyok...

Mese nevében kösz a bókot! Nemcsak a kendők, kalapok, de a fintorok is nagyon tetszenek (nekem). :D

Megyek, takarítok, a zöldbabfőzelék már mindjárt kész.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
Én is ilyet kértem a Pampers kódokért, még januárban küldtem be. Valamikor a múlt hónapban felhívtam őket, hogy a 2-3 hónap lejárt, de erre a válasz: várjak türelemmel!
Jó, mi? Te mikor adtad fel?
Már Dani is alszik (végre!)
Andy

Kép
oriandy
 
 


Pampers vonalkódok első adagját január 19-én adtam fel, az a csiga volt, az megjött június 1-jén. A tologatós kódjait április 20-án küldtem be...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nem baj csajok, a járássegítő majd jó lesz a következő manónak!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Peti azzal dzsavel a lakásban, mint a csík!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni! Gab!
Valóban így lesz, hiszen a tologatóst kértem először és az Dani már nem hiszem hogy nagyon használni fogja. Habár... A műanyag fűnyíróját is szívesen toligálja! Meglátjuk (a vak is ezt mondta, mégse látta meg!)!
Amúgy a tologatósra a kódokat én is valahogy január elején adtam fel, de mint mondta, még semmi!
Mit csináljak? Telefonáljak megint? Nem ám, "elfelejtik" kiküldeni! Nem azért gyűjtögettem!
A második játék az a fürcsis játék lesz, de azt még késöbb adtam fel! Ki tudja! Talán nem is kapjuk már meg!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Reni,
akkor egy próba:

Kép

és még egy.
ilyen amikor anya vicceskedik és punkot csinál a gyerekből :)

Kép

meteor
 
 


Rita!

Nagyon édes kisgombóc! Nagyon teccik!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, csak nagyon sokat vagyunk kinn. Tegnap strandoltunk, ma kirándulunk. Majdnem minden nap jönnek vendégek, mert elkezdték Kornélt köszönteni. Vannak, akik mennek nyaralni, ezért inkább előbb jönnek.

Nálunk a szülinap amolyan kerti partiként lesz megtartva. Halászlé lesz, a tortát megrendeltem. Citromos torta lesz. Gondolom a nagyszülők még készülnek valamivel, mert őket sosem lehet leállítani. Anyuéktól hintát kap, már csak az állványt kell apunak megcsinálnia :lol: Anyósomtól strandsátort kértünk, unokatesóméktól kapott egy "copőkoptató" lábbal hajtható motort. Eddig ennyiről tudok. Ja, tőlünk majd bicikliülést kap. Aztán lehet menni ...

A lényeget viszont elfelejtettem. Tegnap Kornél elindult. Ment 2 métert egyedül. Ma is ezerrel gyakorolta új tudományát. Messzire sosem jut, de nagyon próbálkozik. :lol:

A képek tündériek. Pancsi nagyon édes. Danit meg lehetne zabálni, ahogy Mesinek puszit ad. Mesi pedig igazi cserfes kislány. Peti is tündéri.

Azon Petik, akik most ünnepelték a névnapjukat, nagyon boldog névnapot kívánunk!

Reni, gondolom Ti is úgy vagytok vele, mint mi. Kornélnak ma lenne a névnapja, de mi nem most tartjuk, mert akkor 2 nap lenne a név- és a szülinapja között. Ezért szeptemberben tartjuk. Igaz, a keresztlevelében június 2-a van beírva, de akkor meg az én névnapom van. Így maradt a szeptember.

Juca: fantasztikus ügyes vagy, hogy ennyi mindent elteszel. Az igazat megvallva én ezeket a befőzéseket még mindig anyura bízom. :oops:

Rita: jobbulást anyukádnak. Ez a bordatörés nagyon rossz. Apunak is volt pár évvel ezelőtt, de se feküdni, se ülni nem volt jó neki. Nagyon szenvedett.

Andy: nektek nagyon jó kikapcsolódást. Mi majd július 23-án megyünk nyaralni. Tessék drukkolni, hogy akkor szuper idő legyen. Előtte még azért megcélozzuk a Művészetek Völgyét! Eddig a tavalyi évet kivéve minden évben voltunk. MI nagyon szeretjük!

Na, megyek! Kornél társaságra vágyik!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Hali.

Ha Peti elalszik jövök bővebben, most csak annyi, hogy frissítettem a képtárat, fent vannak a szülinapi műtermi képek is (vagyis csak néhány belőlük).

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Gondolom, ti is kaptatok hírlevelet, hogy lesz Babanetes tali…én úgy mennék, de sajna a hónap végére igencsak szűkösek szoktak lenni a forrásaink. :( Így meg főleg, hogy e hét végén ünnepelünk, jövő héten helyben lesz egy Skoda tali, két hét múlva meg Mezőhegyesen…

Nálunk a legújabb, hogy Peti mégsem fél a DVD lejátszótól, ma negyed órán keresztül nyomogatta rajta a gombokat, és rájött, hogy a tv-t is eléri, azt is kapcsolgatta egy kicsit. :) (Ezt el is felejtettem elújságolni Ferinek, aki ma reggel megint elment Tatára dolgozni.)

Ezek a kódos dolgok igencsak érdekesek…nálunk Whiskas klubtagság van, ott a kódokért pontokat adnak, ezeket lehet beváltani. Régebben rendeltünk egy hátitáskát, azt meg is kaptuk, a legutóbb meg bögreszettet kértünk. Hát feltették a netre, hogy tudomásul vették, de csak nem akart megérkezni a csomag. Telefon egyszer…jó, küldik, megint nem jön…telefon még egyszer, küldik. Na a végén, harmadszori nekifutásra ért ide futárral, épen-egészségesen. Erre tegnap kaptunk egy grátiszt (amiről kiderült, hogy az lenne az, amit a reklamáció után postáztak), aminek pusztán annyi a bibije, hogy mindkét bögre törött fülű…

Reni, alvás nálam is dettó, a férjem mindig a szememre veti, hogy nekem legalább lehetőségem volna aludni…csak én nem tudok!!! ÁÁÁÁÁ.
Hm, küldjem a páromat pakolni? Ő ugyanis sok jót kis helyre is el tud cuccolni. :)
A menütervezet ínycsiklandozó!!!
Úgy látszik, nálatok most kezdődik az, ami lassan nálunk talán véget ér. Én sem mindig tudtam, hogy mi is Peti baja, de köztünk nagyon jól elvolt. Mindegy, újabban max. 2-szer kel, és csak mikor felkel, akkor veszem közénk (vagyis most csak magam mellé), ha hét előtt ébred a fiatalság.
Egyébként én inkább arra tippelnék, hogyha nincs fizikai oka az ébredésnek, hogy rosszat álmodnak. Mert észrevettem, hogy néha Peti is ficereg, mielőtt felsír…tehát nem kizár, hogy ez a gond nálunk, lehet, hogy nálatok is. És ebben tapasztalatom szerint nincs szerepe annak, hogy mennyire próbáltuk lefárasztani.
Én még sosem főztem lekvárt, de szerintem megérné…főleg, ha olcsón vagy ajándékba van a gyümölcs…

Meteor, anyukádnak mielőbbi felépülést. Egyébként Szegeden is pont az van, hogy ami új, azt szűkítik, ami meg régi, és fel kellene kicsit tupírozni, na oda küldik a pór népet. Épp olvastam a másik fórumon, hogy a helyi klinika szülészetén igencsak siralmas állapotok uralkodnak…
Fejlesztés ügyében egyetértek. De sajna ez nemcsak a kórházak esetén van így. Nálunk pl. a sulikkal is így csinálják. Most összevontak két középsulit egy olyan volt általános iskolai épületbe, amiben csak úgy fognak elférni, hogy van aki délelőtt megy, van aki délután. Az általános iskolai osztályok meg mentek máshova…bonyolult. A kiüresedett épületeket, telkeket meg értékesíteni fogják, vagy már rá is tette valaki a kezét…
Egyébként köszi, hogy megírtad az időpontokat, de úgy néz ki, hogy mégse utazunk… :(
Punk Pancsi nagyon édes!!!!!

Gabella, a lendületből lépés is lépés! Nincs messze már a „vég”.
Ja, csak nem hal be a topic, csak meleg van, a gyerekek már jönnek-mennek, mi meg inkább utánuk. :D Mivel a tatám megint kórházban van, a mamámnál tovább maradok, és mikor elalszik Peti, akkor indulok útnak ügyet intézni, utána vissza a gyerekért, és csak ha elalszik, akkor tudok jönni, hacsak én is be nem alszok vele együtt.

Kimike, biztosan én is szeretném, nekem csak az a bajom, hogy egy laza öltözetben is tud vki normális lenni, míg ugyanez fordítva is lehet, mert vki kiöltözik a darab és a hely miatt, de olyan tapló a műsor alatt, hogy kilőnéd a Holdra.

Oriandy, jók a képek, azért alakul a dolog. Nekem a hintaágyon alvó Dani a favorit! :) Tévedtem, a puszilkodós az ász!!!

Wawel, de jó nektek. Mi elvben múlt hétvégén strandoltunk, de szombaton nem volt jó az idő, vasárnap meg ugye Eniékkel találkoztunk…
A járáshoz gratula.
Mi akkor tartjuk a Pétert, amikor az „igazi” van, legalábbis nekünk a jún. 29.-i az. :) Engem nem zavar, hogy nem sok idő van a szüli és a névnapja között, nálam is így van, sőt apukámnak egy napon volt a kettő.

Na ennyi voltam, látom, 1,5 órája senki sem talált ide…

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex!
De-de, én ide találtam többször is. Jöttem olvasni, csak nem nagyon volt mit! :(
De most már volt, hogy írtál, na meg Anita is! :wink:

Én most épp Sangriázok a párommal! Remélem Peti fog csucsulni!

Jó éjt mindenkinek!

Reni
Kép
prenata
 
 


Ex!

Megnéztem a képeket. A 32. csúcs! Az apás képek tetszenek a legjobban! A kockás ingben olyan kis csibészes!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok! Szép jó reggelt!

Ex! Én is megnéztem a képeket! Tényleg nagyon jók! Jól láttam, hogy Peti homlokán szép zöld folt éktelenkedik? Ez igen ismerős!
Dani feje is állandóan tele van folttal.
Hétfőn meg a strandon dobott hátast a kis drágám. Hiába szóltam neki, hogy ne fusson el előlem, mert baj lesz, abban a pillanatban (belépett az egyik kajáldába) és elcsúszott a vizes kövön. Sajnos elkapni nem tudtam már. Jól megütötte magát, a fején hátul véraláfutás is lett, de szerencsére semmi komolyabb! (pl: agyrászkódás)
De tegnap meg nem tudom, hová nézett... Én kinyitottam a mosogató alatti szekrényte, mert szemetet dobtam ki a kukába, ő meg úgy ahogy volt nekiszaladt a nyitott ajtónak. Nem értem én!!!
Hová figyel ez a gyermek???

Rita!
Pancsi nagyon édes! Csúcs ez a PUNK frizkó!!
Iwiw-en bejelöltelek!

Reni!
Sangria?? Igen?? Na, ti aztán tudtok élni!! :lol: :wink:
Amúgy én is szeretem! Nagyon fincsi!
A másik kedvenc: Pinacolada

Nekünk extra szar éjszakánk volt. Dani rengetegszer fent volt. Igaz csak ivott és aludt is vissza, de épp elég volt nekem odamenni hozzá, megvárni, hogy igyon amennyi kell neki, aztán vissza az ágyikóba. Mindegy. Szerencsére tegnap mindent kitakarítottam, így ma nem sok dolgom van (Dani ebédje mindjárt kész), majd ha tudok, pihizek vele együtt!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Gyors életjel magunkról, sikerült bejutnom a gépterembe úgyhogy gyorsan írok pár sort. Hát igen itt Szegeden nagyon jó, ÚÚÚÚGY visszaköltöznék. Rengeteg programunk van, egész nap rohangálunk, de nagyon élvezem. Noémi imád játszóterezni, tegnap már majdnem sötét volt mikor el tudtuk hozni. Na megyek is, mert itt hisztizik mellettem és a végén még kiraknak.

Pussz mindenkinek!!!!

Kép
Kép
lreta
 
 


Helló!

jelentem nagyjából olvastam csak, még itt vagyunk apuéknál, de már itt is van net.!!! Az ídő most megint kaki, de elvagyunk. Meteoréknál voltunk 10 napot a nyaralójukba, tök jó volt. Tök sokat kirándultunk, Siófok, Földvár, Tihany. Szupi volt, bár férjem kipurcant, most látta milyen meló 2 gyerek.


Juca: Hű, irigykedek, én nem tóm mikor fogok lekvárt eltenni. Lassan pénzt kereshetsz vele.

Marcy: Mennyire hasonlít rád a fiad! csak felületes voltam, hol voltatok Exékkel?

Kimike: Hű, meló ezerrel? Nektek úgyis áldott jóatok van, niztos hamar megszokja!

Meteor: nagyon jó volt a pihi, már reggel a kulcsátadás is megvolt.
Panna ágyát az elsőteraszra néző szobában hagytuk. Noi egész nap a lépcsőn akart le-föl mászkálni a kertbe. Ja, én jelentem Jánosban szültem, ott se volt semmi a wc, de már másodjára tudtam mire számíthatok.

Reni: Jó lett Peti haja, bár én Mátét "hosszú" hajjal szeretem.

Kitti: Erről most a barátok Közt jutott eszembe :D Mármint, hogy közel vagytok Tomival, de mégis külön. Jó, hogy sikerült ilyen inteligensen megoldani a dolgokat. Pozitívum, hogy új hűtőd, meg mosógéped van.

Mentem, még jövök. :wink:

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Helló!

jelentem nagyjából olvastam csak, még itt vagyunk apuéknál, de már itt is van net.!!! Az ídő most megint kaki, de elvagyunk. Meteoréknál voltunk 10 napot a nyaralójukba, tök jó volt. Tök sokat kirándultunk, Siófok, Földvár, Tihany. Szupi volt, bár férjem kipurcant, most látta milyen meló 2 gyerek.


Juca: Hű, irigykedek, én nem tóm mikor fogok lekvárt eltenni. Lassan pénzt kereshetsz vele.

Marcy: Mennyire hasonlít rád a fiad! csak felületes voltam, hol voltatok Exékkel?

Kimike: Hű, meló ezerrel? Nektek úgyis áldott jóatok van, niztos hamar megszokja!

Meteor: nagyon jó volt a pihi, már reggel a kulcsátadás is megvolt.
Panna ágyát az elsőteraszra néző szobában hagytuk. Noi egész nap a lépcsőn akart le-föl mászkálni a kertbe. Ja, én jelentem Jánosban szültem, ott se volt semmi a wc, de már másodjára tudtam mire számíthatok.

Reni: Jó lett Peti haja, bár én Mátét "hosszú" hajjal szeretem.

Kitti: Erről most a barátok Közt jutott eszembe :D Mármint, hogy közel vagytok Tomival, de mégis külön. Jó, hogy sikerült ilyen inteligensen megoldani a dolgokat. Pozitívum, hogy új hűtőd, meg mosógéped van.

Mentem, még jövök. :wink:

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!
Csak pár kép kommentár nélkül, holnap majd jövök! Puszi mindenkinek!

Gab

Kép
Kép
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali.

Gabella, nagyon jók a képek.

Oriandy, igen, jól látod, folt volt Peti homlokán, azt hiszem, lefejelt valamit, attól. Ő is dettó, oldalra néz, és előre megy, és jön a kopp.

Colett, jó, hogy jelentkeztél! Friss képek? Noi vonalzóját miért nem frissíted?

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

tegnap este mi is hazaértünk.

Fárasztó volt ez a 4 nap, de nagyon jó!!!

Vasárnap, ahogy Ex is írta találkoztunk és megnéztük együtt a Vadasparkot. Miután az elején kivettem Marcit a babakocsiból, hogy vmelyik állatot jobban lássa úgy döntött, hogy ő pedig többet vissza nem megy a kocsiba, úgyhogy kb. 2,5 órán keresztül cipelhettük a kis sózsákot :) .

Hétfőn elmentünk Kecskemétre a csúszdaparkba. Nagyon jó volt, bár rájöttem, hogy tényleg vége a régi gondtalan időknek, amikor csak ketten voltunk. Összehasonlíthatatlan, hogy mennyivel másabb így kikapcsolódni, de persze így is nagyon jó :) !!! Amíg Isti Ádival (öccsével) a vízben lubickoltak, addig én Marcival vagy a gyerekmedencébe játszottam, vagy a fa alatt hűsöltünk.

Rita: nagyon édes Pancsi és jó hogy tettél fel képet, mert már nagyon régen láttuk :) .

Colett: minden elismerésem a 2 gyermekes családoké, én már előre félek, aztán még én szerettem volna 3 babát. Marcit visszafelé az úton 2 órán keresztül kellett szórakoztatnom. Semmi nem volt jó neki, mindent dobált el, amit a kezébe adtam.

Oriandy: nekem is az a kép tetszik Daniról, amikor Mesi képét puszilja :) !

Reni: mivel vágtátok le Peti haját??? Isti a saját hajvágójával szeretné, de szerintem úgy nagyon rövid lesz.... Nem tudom mit csináljak. Nekem nagyon tetszik így a haja Marcinak, de már a szemébe lóg :( .

Kimi: el is felejtettem, hogy már dolgozol :( . Azért remélem, hogy legalább esténként benézel hozzánk :) !

Katus: merre vagy??? Hiányzol!!!

Kitti: Marci is cicifüggő, nem tudom, mikor tudjuk abbahagyni. Kiváncsi leszek.

Szülinap: mivel Marcinak keddi napra esik a szülinapja, ezért valószínű, hogy 21-én tartjuk szombaton apukám szülinapjával együtt, aki 20-án született. Anyukáméknál leszünk, a kertben tartjuk mi is. Hazajönnek a nővéremék is, úgyhogy lesz izgalom, a kis Máté is ott lesz :) ! Én még nem tudom, hogy mi lesz a menü, de lassan azon is el kellene gondolkodnom, hogy milyen tortát rendelek Marcinak :) ! Ha kitaláltam, akkor megosztom veletek a fejleményeket.

Néhány kép a hétvégéről, a többit majd a képtárban megnézhetitek :) !

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Eni

Eni
marcy
 
 


Bocsi, csak gondoltam mellékelek egy linket, nekem nagyon tetszik a cikk, bár én egyébként is kedvelem D.T.K-t.
Ha van időtök olvassátok el http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=54&cid=26811

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntünk, kórházban voltunk. :cry:
Itt a kis majmócám, csak úgy rázta a rácsot.
Kép
Hétfőn reggel apa feltette Benit Blanihoz az elemetes ágyra és kiszaladt pisilni( soha sem hagyjuk egyedül őket igy, vagyis ezek után nemtom apa hagyta-e már, nem forsziroztam a dolgot, így is nagyon ki volt borulva)-szóval Beni lezúgott 1m20 cm magasból!!!!!! Én arra rohantam be a gyszobába, hogy összedőlt a szekrény, olyan volt a hang és nem tudtam, h Beni fent volt az
ágyon. Hát lányok, nem kivánom senkinek azt az érzést. Én tehetetlen zokogásban törtem ki, erre Blanka is, Beni üvöltött, 1 perc helyi tébolyda volt. :? . Aztán úrrá lett rajtam a válságkezelés. Gyorsan végigtapogattam eltört-e valamije. Mivel abbahagyta a sirást, és nem veszitetette el az eszméletét, megvizsgáltam a reflexeit, ok. volt, sehol semmi külsérelmi nyom, csak a száját harapta el. Rohantunk a körzetihez, aki meg sem vizsgálta, beutalót adott a kórházba, mert ilyen esetben később is jöhetnek ki tünetek-mondta.3 nap kötelező megfigyelés. Én a léprepedéstől, valamilyen hasi sérüléstől, vagy agyi kis ér vérzésétől tartottam. Hanyattról indult állitólag és hasra érkezett. Ha már a magyar egészségügynél tartunk: 13 órára kerültünk fel osztályra, addig senki nem vizsgálta meg a kicsit míg meg nem volt a két irányú koponya rtg és a hasi Uh, de a hasi Uh-t úgy kellett kikönyörögni, mert a Tb-nek alaposabb indok kell, így tulképpen szivességből nézték meg. A vizsgálatok között várni kellett, de nem ehetett, és minden vizsg. után vissza kellett menni és újra sorban állni az ambulancián. 12-kor végre megvizsgálták, és befektettek minket.aznap 11 szer szopizott. Az ágy mögötti ferde ülésű szoptatós székben( a képen látni) tölthettem 72 órát!!!!Mivel szopik, kaptam az anyaszállón ágyat és kaját. Szerintetek mennyit aludtam és ettem 3 emelettel odébb??
Apa pont kettőt éjszakázott, nappal 4-4 órát volt bent míg én fölmentem az anyaszállóra aludni.
Úgy hiányzott volna, hogy megköszönje apa ezt a 3 napot, vagy azt mondja, hú ezt nagyon elbsztam, de mikor megemlitettem h úgy hiányzik nekem egy köszönöm , azt mondta ő is teljesiti a kötelességét, nehogy már meg kelljen köszönni, hogy bent voltam a gyerekemmel a kórházban. :evil: Persze hogy nem KELL, de olyan jól esett volna. Forditva ez mindig megtörténik. Hát mindez megint arra volt jó, hogy átértékeljem a férfiaiakat, már akkor is örülni kell, ha épségben marad a gyerek a kezük alatt, meg hazajönnek.No jó ezek most keserű szavak,túlzás tudom, de 3 napi nemalvás, meg a ki nem mondott indulatok elhomályositják, hogy valójában mennyivel jobb apa, mint az átlag. ( mos főz takarit tegeret, babázik, fürdet etet vasal, játszik stb...)Szerinte velem is megtörtént volna,hogy ott hagyom fent és leesik, szerintem meg nem, de ezen kár vitázni. A balesetek sokszor mellettünk is megtörténnek, épp ti is irtatok néhányat, de 1,2m az k. magas egy 10 hós gyereknek. Isteni csoda h. semmi baja nem lett!!!!!Na ez volt a rémtörténet. Mivel ott tökre felborult az alvása, nemtom most mennyi idő alatt alussza át megint az éjjelt. Jól esett neki az itthoni ágyban feküdni azt láttam, de már nagyon fáradt volt. Kipróbálhattam milyen 3 órán át altatni egy gyereket 40 perc alvásért. :roll: Mindenkinek elismerésem, akinek rossz alvó a csemetéje. Kórházi élmányekről majd még mesélek, sokakat bent hagytak 3 napra és nem is látogatták. Jobb hiján én lettem (önként örömmel) az álomba simogató, éneklő kisbabás néni.

Köszönöm a husis tanácsokat.
Zőccséggel lehet állati fehérjét pótolni…van egy vega könyvem, abban le van irva pontosan melyikben mennyi mi van. Ezt aheti 20 dkg ot próbálom betartani.Köszi.

Meteror sajnálom anyukádat. Majd visszaolvasok mi is történt pontosan, most csak átfutottam.
A kórházi ellátást most is közelről tapasztaltam, nagyon nagy változásokra lenne szükség!!!Napi 2 ü bébiételt kapott a gyerek, ő 6-ot evett meg, meg banánt meg rizspelyhet, ezeket mind mi vettük meg a közeli boltban. 2 a penzum, más kaja nincs, punk -tum.
A 3 nap Beninek 185 ezer ft, nekem 36 ezer ft volt az elszámolólap szerint. Ezt a Tb fizeti, nekünk a januártól érvényes törvény szerint miheztartás végett adják oda. Vagy mi. Hogy nekem az ágyam, meg 2 reggeli, 2 ebéd, 2 vacsi hogy jött ki ennyire fogalmam sincs, de még egy jobb üdülő is olcsóbb. 8 ágyas kórterem, nem ma barnult szobatársakkal, trutyis fürdővel.

És nincs kizárva, hogy lesz még egy kórházi körünk, mert ott is felfigyeltek rá, mennyit zabál Beni és lehet h az endokrinológián kötünk ki, mitől ilyen gyors az anyagcseréje, ki kell zárni a pajzsmirigybajt. Ha alkati o.k. ha nem kezelni kell. De lehet h ezt egy de. le lehet zongorázni, vérből kimutatható.

Nagyonnn édesek a képek. Dobok egy vidámabbat én is.
Kép

Majd visszaolvasok részletesen is, most megyek kialszom magam.

Apa 37 évesen, én 35 évesen már nagyon nehezen birjuk ezeket a megpróbáltatásokat, a 20 éves anyukákat nem viselte meg annyira az ülve alvás. De a fiatalon szülésről már lemaradtam.

benianya
ákosbenianya
 
 


Marcy, köszi a képeket! Milyen volt a városnézés? Fagyiztatok?

Bénianyu, hát ha te vagy a képen (márpedig csak TE lehetsz), akkor irigyellek, mert egyáltalán nem lászik rajtad, hogy hány éves vagy!
A kórházat sajnálom, igen, 1,2 m tényleg magas, még egy idősebb gyereknek is, nálunk a legnagyobb magasság, amiről Peti "élvezettel" pottyant, az kb. ennek a fele.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Napközben írtam egy hosszút, de elszállt :cry:
Megpróbálom reprodukálni, meg kiegészíteni.

Reni!
Amikor Misi az első önálló lépéseket tette, illetve akkortól 3 hétig lettek megint szarok az éjszakák. Szerintem van valami idegi érés is a járás begyakorlása mellett, ami szükséges, és ilyenkor nyugtalanabbul alszanak, mivel rengetegszer annyi ingert kell éjjel feldolgozniuk, mint korábban. Bízzunk benne, hogy Peti is hamar helyrerázódik.

Móni!
Munkailag mennyire könnyű a visszaszokás? Azon túl persze, hogy Milán hiányzik. Figyelnek azért rád, hogy ne túlórázzál, meg ilyesmi?

Kitti!
Majd gyere és mesélj a beköltözésről, meg Ádiról!!!

Ex!
Nekem a vízhallgatós kép tetszik a legjobban :-)

Eni!
Marciról meg a tornamutatványos és a huncutul mosolygós kép a legjobb szerintem!

Gab!
Jók a ti képeitek is, és én csendesen irigykedem, hogy Meske ezek szerint tud finoman cicát simogatni - Misi szerint a cicasimogatás tkp. paskolgatás, és bármivel jó, ami épp a kezünkben van, tehát pl. kanállal is :? Szerencsére a macskák lényegesen többet eltűrnek tőle, mint felnőttől tennék, és persze folyton ottv agyok én is, hogy ha kell, megoldjam a szituációt, de azért nagy élmény lehet finom, óvatos simit látni :lol:
Nekünk néhány alkalommal lett egy hófehér vendégművészünk - ha nincs gazdija, lehet hogy becsatlakozik nálunk a társasághoz, mi nem bánnánk, fehér cicánk még sose volt.

Colett!
Férjed mostantól rettegve tisztel :lol: :lol: :lol:
Nálunk is traumatikus volt az első komolyabb apás nap, mióta tud Misi járni - este meg is kaptam, hogy milyen jól viselem ezt a cirkuszt minden nap és kaptam jutalom Bailey's-t :)

Benianya!
Sajnálom, hogy kórházaztatok! Örülök, hogy Beni jól van!!!!
Mi is voltunk pár hónapja 3 napot a Heim Pálban, és ott sokkal jobbak voltak a körülmények, mint amit most ti átéltetek. Eleve adtak egy fotelágyat Misi mellett, csak kajálni meg zuhanyozni kellett lelépnem mellőle. És ott nagyjából mindenkivel bent volt az anyukája. Akinek több gyereke volt, délután jöttek látogatni, aztán apa, nagymama, kinél mi (volt egy csaj, ő bébiszitterrel váltogatta magát, mert ikerfiai voltak, szoptatott, és csak az egyikük lett beteg - vitték a lefejt tejet a másiknak, de azt persze nem merte behozni, a beteg kisfiút meg nem akarta magára hagyni) hazavitte a lurkókat.
Tapasztalatom szerint ha vmi tényleg nagy baromságot csinál egy férfi, eléggé szégyelli magát, de bevallani nem fogja, még kevésbé elnézést kérni... Sztem ne dühöngj miatta, ellátta Blanit, míg ti bent voltatok, a megtörténten már nem tud változtatni, biztosan ő is megijedt. A lényeg, hogy túl vagytok rajta!!!

Nálunk az építkezés továbbra sem halad, a stressz okozta gyomorfájást gyógyteákkal igyekszem enyhíteni. Ha valami javulás lesz, rögtön beszámolok róla, egyelőre nincs tégla :cry:

Az elindulás-megállás okozta hányást sikerült kiküszöbölnünk - egy reggel olyan nyűgös volt Misi (fájt a fogacskája), hogy nem akarta letenni a cumit, én meg hagytam, hogy használja - és hiába volt dugó, nem hányt! Úgyhogy amíg cumizik, addig visszük az útra a cumit, ha várható, hogy dugó lesz (nálunk most útfelújítás van, így gyakorlatilag folyamatosan van dugó Budakalász előtt). Később majd kitalálunk valamit - ha már érti, hgoy nézze az utat, akkor azt, vagy esetleg rágcsálhat kiflivéget vagy kekszet. Egyelőre legalább megvan a megoldás :lol:

Remélem, mindent sikerült összeszednem, amit írni akartam, és nem hagytam ki senkit :?

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Benianyu!

Blanit megnyugtattátok? Biztos, hogy semmi lelkiismeretfurdalása nincs? Ha még nem, akkor tapintatosan beszéljetek vele. Ez szvsz sokkal fontosabb, mint a kettőtök közti "feszültséglevezetés".
Én sem kérmén a köszönömöt, és nem is mondanám. Azt érzi a másik, ez csak egy plusz fesz. Természetes, hogy az egyik vele van a kórházban a másik meg otthon izgul, plusz ellátja a többi teendőt.

Tegnapelőtt Kinga lefordult a pelenkázóról ketten kaptuk el Petivel, Márti meg Kofa meg döbbenten nézett és a visításra jöttek rá mi is történt, a lába még most is zöld. :cry:

Jók a képek. Amúgy én 1,5 hónapja szívok saját bőrömmel az egészségüggyel, megértem a helyzeteteket.

És abban is igaza van, hogy ha egyedül vagy is történhet baj, bár sosem hagynám az emeletes ágyon, kb. 2 éves koráig, még felügyelettel sem.

Gabella!

Nagyon jók a képek.

Kata!

Kinga nem akar 8. fogat növeszteni, és járni sem. Nem tudom mi a rosszabb, ha elindul, vagy ez az időszak, amikor úton útfélen azon csesződnek az emberek, hogy miért nem jár. Most már ott tartok, hogy csak vazze.

Ex! Marcy!

Elég szűkszavúak voltatok a randiról, de a képek jók.

Colett!

Örülök, hogy Meteorék nyaralója bejött. Tegnap mi is szenvedtünk benn. Nem adom el, jó lesz ajándéknak. Főleg az ananászos málnadzsem mutat jól, mert azok még jó kis cuki üvegben is vannak.

Wawel!

Gratula Kornélnak, amiért elindult.

Meteor!

Jó nyaralást, bár most éppen szarakszik az idő. :-(

Ja és állati fehérjék vs. zőccségek: a zőccségben olyan aminosavak vannak, amiket az emberi szervezet átalakít, és kemény melóval kapja meg azt, mint amit állati fehérjével vitt volna be eleve. Ezért van az, hogy egy vegának sokkal több zöldet kell ennie, mintha egy kis husit is mellécsapna. Vesszőparipám kölköknél a HEM vas, ami a májban HEMzseg :twisted: és mellé kajolva sóskát, meg spenótot jól hasznosul. A spenót, sóska rebarbara magában éve szinte alig hasznosul, mármint belőle a vas, viszont tejföllel vagy kefirrel habarva, anyatejjel öblögetve kafán vesekövet/vesehomokot képez már ilyen kicsi korban, ha van hajlam, és akkor 20-on évesen már akár műteni is kellhet. Szóval ezt a vega füzetkék általában nem emlegetik, hogy azért a csak növényi eredetű táplálkozás is megterhelheti a szervezetet, mert sokkal többet kell enni, és baromi sokfélét, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség. Amúgy meg szvsz. nem véletlenül eszik az ember (már aki megteheti, és nem éhezik valahol Kínában vagy Afrikában) vadat, halat, s mi szem szájnak ingere.

Kimi!

Valami hír a dolgozó nők világából? Milyen?

Most mennem kell, nem szándékosan hagytam ki senkit.

Bocs, kicsit neg. a bejegyzés, de nem vagyok ma csudijó hangulatban. Az idő, meg úgy általában sem...

J.

tjuca
 
 


Hali. Blanit anyukámnál volt, igy apa melózott meg aludt itthon, de valóban izgult. blaninak először nagyon lelkifurdija volt, de nagyon sokat bezsélgettünk vele, h nem ő tehet róla, apa mondta h az ő hibája, ne is gondoljon rá, de szegénykém nagyon izgult, akkora kő esett le a szivéről amikor felhivtam és mondtam h a koponya rtg és a hasi uh is neg. lett. Meg anyuci is sokat dumált vele. kiderüt hogy én is kiugrottam a vaskádból, ami au asztallal együtt rám borult. azt mondja anyukám: nem emklékszel Andikám, kisesbb voltál mint Beni?Hát hogy a fenébe emékeznék? De aranoys volt, idegesságében ezzel próbált vigazstalni.
Tjuca, jókat irtál a vegaságról, ezt a vesekövet nem is tudtam. részletezhetnéd mihez mit kéne adni h jobban felszivódjon. Most akkor hogy adjam a sóskát? Én eddig natút olivaolajon megfutattam, pároltam, turmixoltam és tettem bele elveimmel ellentétben kis cukrot. És pipihustit adtam hozzá.
Wkata, osztom a véleményed a pasik hallgatásáról ilyen esetben, ezért nem is téma nálunk ez, csak nektek irtam le, mi milyen rosszul esett,mert kijött. Előre nézek most már, megpróbálok + gondolkodni. Kata, milyen egyszerű ez a cumi, hát persze, a kanyargós úton is szt mondják ásits, vagy nyelj sokat, a dugóban is a sok nyelés segitett a cumival. Tök jó.

ex, köszi a dicséretet, de ha a kórházi képet teszem fel 3 nap kisszéken alvás után, na ott 45 nek látszom.Varázsszer a sminkkészlet ám.

Fú rohannom kell, Beni pakolja a fiókot, blani meg őzikét szeretne rajzolni, de mindig kutyás lesz, alkotnom kell. remélem ma lesz időm utánaolvasni. Náliunk egész tegnap meg éjel zuhogott, ma meg hüsi van. Remélem nem kap el városi körünk alatt az eső, egy csomó dolgot el kell intéznünk.
haligali

benianya
ákosbenianya
 
 


bocs a sok melléütésért, nem W-be irtam, csak ide a kiskockába, 2 sornak indult, de nem tudtam leállni. Apropó, hallottátok h egy felmérés szerint a klaviatúrán irt szövegek 80 százaléka klasszisokkal több helyesirási hibár rejt mint a kézirás? Végül is logikus, kézirással tanultunk meg helyesen irni, itt meg nincs nekem hosszú i, és állandóan melléütök, a jobb kezem gyorsabb mint a bal, tele van betűcserével stb. Előnye, h sokkal gyorsabb mint a kézirás, ja és olvashatóbb. Na megyek kakielháritásra, őzikeszülésre.

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Juca: tényleg nagyon jó, amit a vegaságról írtál! Ennek felét se tudtam, de ez engem minősít! :oops:

Ex, Marcy: tündériek a képek! Még most is olyan jó a szegedi vadaspark, mint régen?? Én imádtam ott lenni, meg a Fűvészkertben is. Kár, hogy olyan messze van innen, de majd egyszer azért igyekszünk arra is eljutni, mert még Peti sem volt ott, és nem engedem, hogy kihagyja! :lol:

Benia: tényleg nagyon csinos vagy! :wink: Lehet, hogy a smink csodákra képes, de azért kell hozzá a jó alany is! Kornél még ekkorát nem esett, "csak" a kanapéról borult le. Mára megtanulta, hogy onnan hogyan másszon le. Egyébként is, a baj pillanatok alatt megtörténik, hiába figyel az ember, nem lehet elég éber. Nézzétek a jó oldalát: nem fog emlékezni rá, ha Blani megnyugogodott az is nagy eredmény, és a legfontosabb, hogy semmi baja nem lett a kisembernek. Ezért a pároddal se marjátok egymást! Élvezzétek újra, hogy együtt vagytok és ezt próbáljátok elfelejteni!

Ma én is nagyon nyomott vagyok! Csatlakozom Jucához. Iszonyúan fúj a szél, ráadásul ebben a városban még egy nyomorult biciklire való gyerekülést se lehet kapni! Kész vagyok! :evil:

Gyorsan el is tűnök, mielőtt sokat negatívkodnék!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Hú, elfelejtettem!

Gabella: ma ünneplitek Mesi névnapját? Akkor nagyon boldog névnapot kívánunk a csajszinak!

Kornél, Anita, Peti

Kép

Kép
wawel
 
 


Kornél!

Nagyon boldog első szülinapot kívánok!
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Csajok!

Remegek az idegtől!!!!
Tegnap amikor Petivel lent sétáltunk a ház előtt, az orrunk előtt landolt egy égő cigeretta csíkk a felettünk lévő erkélyről. Mire feleszméltem behúzott a lakásba a nőci. Az előbb levittem a szemetet, szintén az orrom előtt landolt egy égő cigi csíkk. Most nem húzott be őnagysága, így még fel tudtam neki szólni, de amit én kaptam tőle, azt inkább nem írom le! Hogy lehetnek ilyen parasztok az emberek! Anyukám nyugtatgatott, hogy bolond a nő ( az ők felső szomszédjuk), de könyörgöm, ha tegnap a gyerekem a fejére esett volna, akkor is törödjek bele, hogy bolond szegény!
Fuuuuu!!!!!!!!!!

Más!
Tegnap nem tudtam jönni, mert egész nap egy szemhunyásnyit sem aludt a gyermekem. Reggel fél 9-től este fél 11-ig volt talpon! Éjszaka 3-szor kelt!

Wkata!
Tuti igaz, amit írtál, mert újabban az esti szopinál, amikor Peti már félig alszik, cicivel a szájában, a lábával a nyakamban piheg! Éjjel volt már, hogy arra keltünk, amikor köztünk aludt, hogy álmában fejeli az ágyvégét. Mi csak arra keltünk, hogy kopp-kopp!

Benianyu!
Szönyű volt olvasni, amit írtál! Hát, még átélni milyen lehetett! Annyira kell vigyázni ezekre a manókra! Nálunk is napi renden vannal a kisebb balesetek!
A kórházi számla nem semmi! Egyszerűen nonsense!

Eni, Ex!
Nagyon jók a képek! A beszámoló valóban elmaradt!

Juca!
Ne foglalkozz senkivel! Épp a minap olvastam, hogy a gyerekek nagy része 14 hónaposan indul el. 12 hósan már 6 szót tud mondani! Na ezt azért megnézném! Mármint a beszédet! Peti újabban nyávog. Nagyon idegesítő!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok Csajok,

tegnap az Anixban (bababolt) összefutottunk Oriandyval, meg is beszéltük, ha hazajönnek a Balcsiról, akkor már tényleg megpróbálunk összehozni megint egy minitalit :) .

Wawel: Nagyon boldog születésnapot Kornélnak!!!!!!!

Juca: bocsi, ha rövidre sikerült a beszámoló, pedig nagyon jól éreztük magunkat Szegeden Ágiékkal :) . Feri is nagyon jó fej, Petikéről meg ne is beszéljünk, hogy milyen ügyes már :) . Meg is beszéltük, ha Szombathelyen járnak, akkor biztos, hogy találkozunk :) . Remélem minél hamarabb.

Erről jut eszembe, augusztusban, ha Gombiék is úgy gondolják, akkor velük is megismerkedünk, hiszen itt lesznek Savaria Karneválon :) . Lassan a fele társaságot megismerem személyesen és ez nagyon jó dolog :) !

Ex: nagyon jól éreztük magunkat Szegeden. Miután elváltunk, gyorsan megnéztük a dómot, utána rohantunk a kisvasuthoz, mert már indult a járat. Nagyon élveztem, nagyon sok mindent megmutattak és közel 1 órás volt az utazás. Gyönyörű volt az idő és jó volt az idegenvezetés, ráadásul nem is sok pénzért. Ritkaság!
Utána elmentünk a sétálóutcába és ahogy ajánlottátok a Capellába (remélem jól írtam) fagyiztunk és tényleg nagyon finom volt. Ezután még elsétáltunk a Tiszához, ott egy kicsit nézelődtünk, pihentünk és utána indultunk haza. Fárasztó volt, de nagyon szép Szeged, úgyhogy megérte :) !
Képzeld, van egy olyan kép, amikor a simogatóban a két gyerek úgy néz rám, mint a tanítónénire, aki vmi nagyon érdekes dolgot mond éppen :lol: :lol: :lol: ! Talán este sikerül a képtárba feltölteni a képeket, nem akarom itt elárasztani a többieket :) !

Wkata: sajna az építkezés ilyen, az a baj, hogy nemcsak az idővel nem úgy jönnek általában össze a dolgok, ahogy tervezi az ember, hanem a pénzzel sem. Amikor mi felújítottunk, akkor egy kedves barátom azt mondta, hogy amit kiszámoltatok, arra tegyetek rá még 30-40%-ot, mert annyiba biztos benne lesz a felújítás és igaza is lett. Az építkezésnél szerintem ez halmozottan igaz... Azért továbbra is kitartás, a végeredmény a lényeg, persze addig 1-2 ősz hajszállal több lesz az embernek :evil: .

Ákosbenianya: nagyon sajnálom, ami Ákossal történt!!! Nekem is egyszerre az jutott eszember, amikor olvastam, amit Juca is írt, hogy ugye Blanka is ott volt az ágyon és hogy ő hogy élhette meg ezt a helyzetet... Nagyon jó tényleg rólad ez a kép!!! A férjed sem tűnik 37 évesnek! Hogy csináljátok???

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Kornél!
Boldog szülinapot kívánunk!


Meske!
Boldog névnapot neked!


Lányok!

Aki már ad tejet, az mennyi idő alatt vezette be? Esetleg nagyobb gyerekkel rendelkezők, emlékeztek még erre?
Úgy értem, hogy mennyi ideig megy higított tej, meg milyen tej, és egyáltalán, ha már higítatlanul kap tejet egy manó, az milyen legyen???
Mi még tápszerezünk tej gyanánt, de már gondolkodom az átálláson majd.

Rita!
Édesanyádnak jobbulást!

Juca!
Sztem a Kinga járása kapcsán adott válaszod tökéletes :lol: :lol: :lol: nekem mindenesetre nagyon tetszik!
Hülye, aki reklamál, az a gáz, ha a mászás marad ki. Majd jár, ha megérik rá. Különben is, ő már kúszva is félelmetesen aktív volt, mi lesz, ha elindul...

Nekem közepes a hangulatom, a szeles időt alapban szeretem, és most Misi se borult ki miatta.

Két hete voltam rákszűrésen, és most lett meg az eredmény, minden rendben :-)

Na, dolgozom is kicsit, míg alszik a főnök.

Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Wawel! Köszi, igen, ma van Mesi-nap! Köszi a köszöntést!

Kornélnak nagyon boldog születésnapot!

Wkata! Mesi is püföli a macskát, megharapja a fülét, húzza a lábát, farkát, nyomogatja a szemét, de ez a kis hülye meg hagyja neki. Csak egy hónappal fiatalabb Meskénél egyébként. De tök jóba vannak.

Benianya! A kórházas esetet nagyon sajnálom! De az jó, hogy jól végződött. Még bennem frissek az élmények, így duplán átérzem a helyzetet! Széken alvást nem embernek találták ki. Én nem bírtam, anyaszálláson aludtam, és tényleg aludtam, bár rosszul, de muszáj volt, mert akkor napközben se voltam használható... Ne haragudj, de szerintem ne vitázz a pároddal, és ne is hibáztasd! Balesetek valóban történhetnek akkor is, ha ottvagyunk. Ha nem szalad ki wc-re, csak ott áll, és nem tudja elkapna, akkor is le tud esni a gyerek. Lackó is esett le tőlem 3 centire 3 lépcsőfokról, felszakadt a homloka, épphogy nem kellett varrni, ma is ott a heg emlékeztetőül a lelkiismeretemnek, de csak én hibáztattam magam, senki más. Szerencsére. Más! Tényleg irtó csinos vagy! Motiváltok minket, fogyni vágyókat! Enivel, Tandikával és Kittivel együtt! Ti vagytok a TOP4 csini! :-) És mindenki olyan idős, amennyinek érzi magát! Ezek alapján én öregebb vagyok nálad! :)

Ex! Szuperek Peti képei! Kicsit sajnálom is, hogy mi nem csináltattunk ilyen művészi képeket.

Eni! Nagyon szép Marci, a haja is gyönyörű! Imádnivaló szemei vannak a nagyfiúnak! És tök jó, hogy találkoztatok Exékkel, meg hogy Andyékkal is szoktatok talizni! Mindig irigykedem, ha ilyen kis randikról hallok! Tetszett nekem is D.T.K. cikk! :)

Reni! A csikkes zizi nő felháborított! Brrrrrrrr!

Juca! Mint már sokszor mondtam, ne aggódj, Kinga tökéletes, kicsit sem gyári hibás baba! Mit baba, ügyes nagylány! Hasonlításképpen a hasonló Mesi! Imád mászni, szőnyegen, betonon, 2 napja már a fűben is, csupasz térdekkel. Életében 2 lépést ment kapaszkodás nélkül, szombaton, lendületből, de nem tetszett neki, mászik inkább továbbra is. Állni se akar egyedül, tegnap próbált először kapaszkodó nélkül felállni, mért is ne, éppen a fürdőkádban. Aztán a szőnyegen is próbálta, sikerült is, de ingatagnak érezte magát, 3 másodperc után leguggolt, és kacagva irtó gyorsan elmászott. Nagyon édes volt. És beszélni is hajlandó, kizárólag halandzsa nyelven. De akkor is tudom, hogy nagyon okos, és majd szépen mindent megtanul. Ahogy Kinga is.

Remélem, nem hagytam ki senkit!

Rita, Oriandy, Tandika, Kimike, Katus, jelentkezzetek, ha van időtök!

Puszi mindenkinek!

Gab
Puszi mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Wkata! Neked is köszi!
gabella
 
 


Colett csak kimaradtál! Bocsi! Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás! Remélhetőleg jövőre mi is eljutunk! Bár lehet, hogy a ladánkba nem fér bele egy heti cucc! :D

Megyek dolgomra! Pusz mindenkinek! Gab

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Indulás elött gondoltam még egy gyors bekukkra van időm!

KORNÉLNAK BOLDOG 1. SZÜLETÉSNAPOT!!!

MESINEK PEDIG BOLDOG NÉVNAPOT!


Benianyu!
Ez szörnyű!! Még jó, hogy nem lett komolyabb baja a kislegénynek!
Egyik nap Dani dobott egy hátsat a strandon... Azti hittem betört e faja. Elcsúszott a vizes kövön. Eszméletlen, de pillanatok alatt megvan a baj!

Eni!
Most nézem a képeket Marciról... Itt is, de élőben is nagyon édes! És mekkorát nőtt!!!!
Hogy tetszik neki az új ülőke??

Kata!
Én Daninak kb 1 hét alatt vezettem úgy be a tejet, hogy először higítva adtam (160 tej + 80 víz), és mivel nem nagyon akarta inni, a védőnő azt mondta ne higítsam már tovább, hiszen akkor kevesebb a tápértéke! Így ő már csak higítatlanul kapja este kevés cukorral (tej), reggel pedig kakaónak vagy macikávénak.
Szerintem nyugodtan elkezdheted adni Misinek a tejet. először azért higítsd, aztán mehet egy idő után "töményen" is!

A köv. hír: végre megjött piri! Hát, lányok, ennyire még sosem örültem neki! 5 napig szedtema Norcolut-ot (vasárnap járt le), és ma délelött végre eljött a nap. Így ha vége, indulhat a Tesóproject!

Most pedig búcsúzok! 10 napig nem leszek!!! Aki szintén pihizni megy, annak jó pihit! A "melósoknak" meg kitratást!

Pusz mindenkinek!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Mesketének nagyon boldog névnapot!
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Eni!

Elfelejtettem reagálni Neked! :oops:
Igen, géppel vágtuk le peti séróját 1mm-re! Beleültettük az etetőszékbe egy szál pelusba. Tök édes volt, amikor az apja a tarkójánál vágta neki, akkor még rendesen előre dőlt, hogy segítsen. Azóta amióta Peti ilyen kis kopasz, a párom "kis Shaolin pap"-nak hívja! :lol: :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Mi is ilyenkor már vágtuk Lackó haját, de tök nehéz még most is, mert a sejmes kis tincsecskék elhajolnak a gép feje elől. A miénkkel 3 cm a legnagyobb vágható hossz, most asszem 18 mm-re van Lackó haja nyírva.

Édesek a "hosszúhajú" kisfiúk is, de nálunk ez úgy megy, hogy egy fiúnak legyen rövid a haja. Nemhiába, apa katona! :-)

A további köszöntéseket is köszi!

Puszka!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntést! Reggl 8 óra 40 perckor én is megpuszilgattam a kis 1 évesünket! S csoda: de anyukáméknak a 3. bicikliüzletben sikerült megvenniük az ülést is. Ki még nem próbáltuk, mert elaludt Kornél. Majd talán holnap.

Oriandy: akkor most én is választ kaptam a tejjel kapcsolatban. Jó is hogy írtad!

Hazaért a párom, megyek is:

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Mesi!!!
Dani ezzel a csokor virággal szeretne neked boldog névnapot kívánni!


Kép

Kép
oriandy
 
 


Andy! Köszi! Nagyon édes Dani! És te is, hogy gondolsz a kis menyedre! :D ♥♥♥

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok,

Wavel,
boldog szülinapot Kornélnak!

Benianyu,
nagyon sajnálom ami történt, de örülök, hogy semmi komoly baj nem lett!
Sajnos tényleg két másodperc elég, hogy baj legyen. Pancsi eddig még csak két esést produkált: egy kanapéról le és egy etetőszékből kipottyanást, de én is iszonyat megijedtem mindkettőnél.
Bár dokihoz nem mentünk...most így utólag el is gondolkoztam, hogy lehet, hogy kellett volna....

A védőnőnkel most egyeztettem, hogy a szuper kórházreform következtében hova is kellene mennünk ha gond van, de kiderült, hogy még mindig a Budai gyerekkórházba, ami azért megnyugtató, bár elvileg aktív ágyaik már nincsenek.

Colett,
örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Már én is alig várom, hogy menjünk.

Gabella,
boldog névnapot Mesinek!

Wkata,
nem értem, azért áll az építkezés, mert a vállalkozó nem vett még téglát abból a pénzből amit már odaadtatok neki?
Ilyenkor nem kellene szerződés szerint kötbért fizetnie? Vagy nem lehet valahogy "megfogni"?
Annak viszont örülök, hogy Misi hányása elmúlt.

Juca,
ne is törödj azzal, hogy Kinga még nem jár. Boldika a barátnőm kisfia 15 hósan kezdte, most már szalad mindenhova (most 21 hós) és folyamatosan dumál!
Szerintem Kinga arra vár, hogy jöjjetek Balcsira és ott tehesse meg az első lépéseket :)

Most nagyjából ennyi jutott eszembe, ha bárkit is kihagytam bocsibocsi, de még vár egy halom vasalnivaló, aztán csomagolás. Végül nem ma este megyünk, hanem holnap reggel, de jobb is.
Viszont kikészítettem a Harry Potter 5-6. részét, most átolvasom őket és az idegennyelvű könyvesboltban már előjegyeztem: júli 21én érkezik a 7ik rész...már alig várom.
Tudom többen olvastak már egy állítólagos 7ik részt magyarul, de amit beleolvastam annak annyira idegesítő volt a nyelvezete, meg annyira elképzelhetetlen számomra, hogy így kiszivárogjon, hogy megvárom inkább az eredetit.

meteor
 
 


Oriandy!

Köszi a tejhigítási infót! Milyen tejet adsz Daninak? Bolti, friss, felforralva vagy anélkül, vagy UHT, esetleg házit vesztek? Tök tanácstalan vagyok...

Rita!

A vállalkozóval az van, hogy ő régen nagymenő volt, de egy baleset miatt 3 hónapig kómában feküdt, és akkor eléggé megingott a vállalkozása. Gondolom alapban pont annyira simlis, mint minden nagyobb építkezési vállalkozó Magyarországon...
Szóval vannak régebbi tartozásai, főleg anyagos cégeknél, bár alvállalkozóknál is. Na most mi eddig mindent ütem szerint kifizettünk, és az elején adtunk előleget is, amit még nem vontunk le, ismervén gyalázatos anyagi helyzetét. Ennek ellenére nem kapott pl. betont annál a cégnél, akinél az első adagot rendelte meg, mert nem fizetett nekik azóta. Így mástól volt a második adag beton mástól volt (persze ugyanaz a minőség, ezek szabványosított izék). Feltételezem, hogy téglát nem kapott annál, akinél a pince tégláit rendelte, másnál meg vagy nem volt (egy ideig aktuális hiányzott a piacról az NF38-as Porotherm), vagy már nincs akinek ne tartozna, nem tudom... :cry: :cry: :cry:
De több előleget semmiképp sem akarunk adni, mert már így is egy fél ütemmel többet fizettünk ki, mint ami kész...
Szívünk szerint áttérnénk arra, hogy szerződésmódosítás után mi vesszük az anyagot, ő dolgoztatja az embereit, és mihelyt lelakták az előleget, fizetünk is nekik azonnal. Csak hát a FeMü-nk a hivatalos munkahelyén is adott a vállalkozónak megbízást, így elég bonyolult, hogy épp mi a taktikus és politikus helyes lépés. El tudok olyat is képzelni, hogy addig a Mértan nem fizet nekik, míg ezt nem folytatja, de azt is, hogy kisír ott egy előleget és abból veszi a mi téglánkat, de ezenkívül még számos verzió is szóba jöhet - nem értek én ehhez, mi a szenvedő fél vagyunk...
Egyébként a kötbérezés tiszta, de Ford Fairlane-nel szólva - már elnézést, de - faszomat érdekli a kötbér, én a beköltözési határidőt szeretném tartani...

Megyek, Misi nyűgös lett mostanra.

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?