Új privát üzeneted érkezett!

Virág
Klassz, hogy megint itt vagyKép
Levinek boldog hófordulót holnapraKép (mert lehet, hogy elfelejtemKép)
Kép mentKép

Andy
Gratula a 400-ikhozKép
Barátnőd kislányának jobbulást!!

Klár
Pedig Zsuzsi szeretne egy kislányt, ugye?KépKép

Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok,

Mi is megvagyunk, csak atmentunk korhazba. Eloszor apa,szerencsere mutet meguszva. Most a gyerekek szipognak, szorcsognek, kohognek..., de tegnap este mar apaja is fajlalta a torkatKép
Lanyzo ejszaka ujra 4-5-6x kel es csak en vagyok jo, de vegul is meg masfel ev es talan vegig alszunk egy ejszakatKép

Utolag is Boldog szulinapot Bekinek es sok boldogsagot a Juliaknak!!!!!

Koszike mindenkinek a koszontest, csak azota meg nem jottem ugye.

Zsuzsi,
BetegsegKép Nekem is kuldheted oket, bar a fiam sem a hires evok taborat gyarapitja.

Timi,
Na a pachwork az en maniam is, bar mostanaban nincs idom ra, de szorgosan gyujtogetem az ujsagokat, sablonokatKép

Maci2,
10kgKép
Milyen az uj auto?

Momo,
Csodallak az orok(na jo majdnem orok) jokedvedert.

Ekcema,
Nalunk is elojott a lanykanal. Fiam evekig kuzdott vele, most mar latjuk lassan az ut veget, ha minden nap hidrataljuk akkor rendben tarthato, valszeg o kinovi majd.
Lanyzonak kaptam egy sp. kremet itt eddig tok jol bevalt, 2-3 nap alatt eltunteti a csunya foltokat.

Toffi,
VevokKép Mi is aruljuk a lakasunkat, de meg erdeklodo sincs a hitelszigoritasok utan, pedig az epitkezest szeretnek mar elkezdeni.
En is magam nyesem a csalad hajat, eddig ok sem mertek panaszkodniKép

Franyo,
Cipo edes, lanyod tenyleg nem semmi erdeklodoKép

Kangi,
Megnyirtam Jucust kb. hasonlo modon zajlott, mint ahogy nalatokKép

Na lepek, mert megbeszelesem van a fonokkel es raadasul egy halom munkam is.

Azert meg ket kep beleferKép
Kép
Kép

Angi
angela2
 
 


Angi,
Hozzatok inkabb magamat kuldenem, azt nem lehet? Kép Ram ferne mar egy kis nyaralas/teleles!
Epp tegnap vettem egy jo kis patchwork ujsagot, hogy nezzek valami mintat a tervbe vett falvedohoz. Ilyen "nagyot" meg nem csinaltam, sot, igazabol nem is tudok patchworkozni, csak 1-2 kisebb dolgot utottem eddig ossze.
Sot, lattam egy szupi kotos ujsagot is, szinte minden minta tetszett benne, ami ritkasag! De azt mar otthagytam!
Egyelore keresztszemezek (nem ugy ertem, hogy keresztbe allnak a szemeim, csak majdnem)!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 

 
 

Toffi!
KÉpet elállófülü ZSombiról!Kép Remélem azóta már jobban van.

Zsuzsi!
Nekem van egy nagyon jó evő, ámbár a kajától nem hízóm. Anyósom azzal nyúz, hogy kevés a tápértéke annak amit adok. Rakjak a főzibe kolbászt meg szalonnát is?
NEkem mindig Urszila jut eszembe, mikor a talin mondta egyszer, hogy jól jegyezzétek meg ezeket a hízós időket és ne idegeskedjetek majd ha a hízás hirtelen leáll. Most már tudom miről beszélt akkor.
Szép nevűnek gratula a jó jegyhez!Kép

Andy!
Nagyon helyes MárkKép
Gratula a 400.-hoz!Kép
Remélem barátnőd kislánya hamar meggyógyul!

Virga!
Boldog hófordulót Levinek!Kép

Momo!
Sajna csak uncsi dolgokról tudok most írni, de azért ne menj el. Én szeretlek olvasni nagyon!!!Kép

Franyó!
Kisszandi nagyon szuper, de kisgazdája mégszuperebb!Kép
Egy magán kérdés: a férjed nem járt véletlenül a műegyetemre? Olyan ismerős az arca.

Maci!
Mesélj az autóról!!Kép Olyan kiváncsi vagyok!!!

Zsurló!
Irtó édes a kiscsaj!Kép

Ildi!
Köszi a kínait! Nekem is bejött! Bár lehet, hogy egyidősek vagyunk és akkor egy hónapban csak ugyanazon nemű gyerekeink lehetnekKép

Bocsi most mennem kell, és csak ezt az oldalt tudtam végigolvasni!

Réka
muki
 
 


Mókuska!
Nagyon édes babókád van!Kép

Ildi!
Uszis infót is köszi, lehet megnézzük, bár vegyesek az érzelmeim Kalovits-ékkal kapcsolatban, de ez lehet, hogy csak a TF-en tanultak miatt van.

Gombóc!
Mi a Pólus Hotelben lévő usziba járunk, ami eddig jó volt, csak mostanában nagyon hideg a víz. Bár sok minden nem tetszik módszertanilag, de ez már csak az én hülyeségem miatt van.
Viszont a házaspár, aki tartja nekem szimpi.
ZEnefoglalkozáson a Lövőház utcában lévő könyvesboltban voltunk (Zenélő Pagony), de nem tetszett. Ti jártok még?
Én nagyon szeretnék menni, mert úgy látom, hogy Dani nagyon fogékony a zenére. Persze lehet, hogy minden gyerek ilyen, de Dani képes fél órán keresztül ülni is zenét hallgatni. Mozart a kedvenceKép

Beu!
Ti mikor mentek zenebölcsibe?

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

A fiam megevett fél üveg kukoricás burgonyás húsos bébiételt GYÜMÖLCS HOZZÁKEVERÉSE NÉLKÜL!!!! Haladunk KépKép

A buláta is tetszik neki, hármat is elnyammogott Kép

Maci
10 kg fogyás tényleg elég sok Kép
doki?
autót elhoztátok?

Zsurló
aranyos a kis 5 fogú Andus Kép

Toffi
hogy van a varrógép? Hajvágás Kép
Zsombi hasmenés Kép biztos, hogy a gyogyitól van?

Zsuzsi
Gyuri hasmenés Kép viszont Dani németjegy hurrá Kép

Franyó
gratu a 3. fogacshoz Kép Anka nagyon aranyos Kép és a topán is

Andy
gratu a 400-hoz Kép
barátnőd kislánya remélem hamar meggyógyul +++++++

Angi
jobbulás nektek is
gyerekeid édesek Kép

Nem akarok dicsekedni, (dehogynem Kép), de ollllyan szupi macikat és elefántot is szállító vonatokat festettem Dani üvegajtajára, hogy csak na Kép

Apa most telefonált, ohgy jön haza KépKép
akkor most elküldöm és mán csak este jövök

Andi
psandi
 
 


Na visszajottem, nem is volt olyan sz*r.

Zsuzsi,
Gyere nyugodtan, bar alapzaj azert itt is vanKép
Mellesleg telelesre keszulj,mert napok ota nagyon hideg van. Ja mar irni akartam, kaptam egy kenyersutot es Matyi azota allandoan kenyeret eszik, remelem hamarosan latszani is fog rajtaKép
A kotest ne emelgesd, mar evek ota nem jut idom ra, pedig regen hogy imadtam.

Andi,
Hurra Daninak!!!
Hol a kep a vonatrol?

Lanyok, lenne ket kerdesem,
1, Hol leget bulatat kapni, aposom jon ki jovo honapban es hozatnek a lanynak.
2, Van valami otletetek, hogy lehet ravenni a lanyom, hogy neha valamit igyon is? Mar egy csomo dolgot kiprobaltam es semmi nem valt be. A cicizes megy, de ugye en dolgozom napkozben es jo lenne, ha inna egy kicsit amikor nem vagyok otthon, plane most, hogy beteg is.

Angi
angela2
 
 


Itt ülök, a kaját nagy nehezen megfőztem, sőt már kezdek is ráéhezni, erre a férjem jóízűen trécsel kinn a melósokkal...hát a guta megütKép

Látom, most hogy megfenyegettem távozásommal a topikot, egészen fellendült a forgalomKép

Angéla,
családilag jobbulást nektekKép Gyerekek nagyon aranyosakKép
Ekcémára nekem is van spéci krémem, de szteroidosKép

Virág,
végre előkerültélKép ADSL-ért irígy. Nálunk elvileg van ugyan, de mi annyira a falu szélén vagyunk, hogy itt már nem biztosKép

Andy,
Barátnőd kislányának nagy drukkKép

Réka,
engem az uncsi dolgok is érdekelnek, csak legyen mit olvasnomKép

Toffi,
gyereket szívesen adok kölcsön, meg a szakadt lada is megvan mégKépKépKép


Momo


Momo
momo
 
 


Angi,
én a múlt héten egy sima DM-ben vettem bulátát, de Herbáriában, bioboltokban is tuti, hogy vanKép
Az ivás már nehezebb tészta, nekem Timi volt ilyen, de a vízzel kicsit meghígitott rostos levek nála beváltak. Szelepes csőrös poharat nagyon későn tanult meg használni, addig csak az eccerű, mindenhova kifolyós csőrösből lehetett kínálgatni úgy, hogy ne sértődjön megKép Mára meg már kizárólag vizet hajlandó inni és azt sem sokat.
A doki szerint, amíg nem nagyon sárga és felnőttszagú a pisije, addig nem kell aggódni, akármennyit iszik, vagy nem iszik a gyerek.

Végre eszünk, rohanokKép
Momo


Momo
momo
 
 


Angi,
En is kismamakent kotottem utoljara ket kis kardigant Mikinek, azota is csak a tervekben szerepel egy melleny Gyurinak. De ebben http://www.rebecca-online.de az ujsagban nagyon izleses es szep mintak voltak! Persze ha kaphatnek meg plusz 5 orat naponta, akkor lehet, hogy eljutnek addig, hogy kossek, varrjak, tanuljak...stb. Olvasni mostanaban szopi kozben szoktam! Kép
Miki kizarolag poharbol hajlando inni, es csak vizet! Ha szomjas, ures poharra mutogat, es mondja "mammam", vagyis ham-ham! Kép


Tofi,
Milyen tavaszi mintakra gondoltal? Van nehany husveti micimackos es egy nyari motivumos ujsagom. Gyerek minta erdekel, vagy inkabb altalanos tavaszi?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Momo, Zsuzsi,
Koszi az ivas infot, akkor nem vagyunk ezzel egyedul. Jucus a cumisuvegtol mindig is sikito fraszt kapott, szoval ez letudva. Pohar, hat minden fajtat kiprobaltunk( sima, csoros, varazsitato), de talan a csoros valt be legjobban. Frissen csavart gyumile fujjj, higitva vizzel meginkabb fujjj, viz szinten, rostos leveket sajna nem preferalom, tudom undok anya. Talan a cukrozatlan gyerektea amit megiszik kb.5-10ml erejeig es slusz. Ami miatt kerdeztem, hogy csak 4 pisis pelus van naponta es csak a reggeli van dugig az ejszakai non-stop szopi miatt, de egyebkent nem latszik kiszaradtnak, csak jo lenne ha neha inna.

Zsuzsi,
Jo az oldal, de ido is kelleneKép En este 10 es ejfel kozott tanulgatok, mar ha nem dolok ki korabban vagy a lany nem akar folyton cicin logniKép

Na milyen aktiv vagyok, latszik, hogy 3 orat aludtam es nincs erom megmozdulni dolgozni, helyette inkabb netezek.

Angi
angela2
 
 


Angi,
Mit tanulsz? Es mit dolgozol/dolgoznal, ha nem neteznel? Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
Tanulni a szakvizsgamra tanulnek, illetve megprobalom feleleveniteni amit elfelejetettem ezen 4 ev alatt. Mar csak masfel evet kell dolgoznom otthon, hogy letegyem, de erzem, hogy sok minden kiesett.
Dolgozni kutatokent dolgozom idekint, ezert is tudok ma egy kicsit lazitani, mert elvileg en osztom be a munkaidom, meg mert hetfon, ami nalunk szunnap lett volna bejottem, mert hataridos dolgom volt.

Es te mit olvasol szopi kozben, a neten kivulKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,

Momo,
ne menj sehova,inkább én is írok gyorsan. Kép
Timi bőre Kép Mi is holnap megyünk bőrgyogyihoz Petra ekcémájával,kiváncsi vagyok,mit állapít meg róla.Javult,stagnál vagy romlott-e?!?!?

Angéla,
nagyon édesek a csemetéid! Kislányod egy TÜNDÉRBOGÁR!!! Kép

Franyó,
Anka szandija nagyon tetszetős,de a kiscsaj méginkább!!!Kép

Zsuzsi,Angi,
úgy irigyellek Titeket,hogy tudtok kötni.Én is olyan szívesen csinálnám,de fogalmam sincs hogy tudnám megtanulni.Nagyon egyzserú sálat sima kötéssel tudok kötni,de hipi-szupi mellényt nem. Kép
Zsuzsi,
megnéztem a linket,amit feltettél az újságról...na pl.olyan mellényt,mint,amilyen az egyiknek az elején van,tuti soha nem tudnék megcsinálni.te tudsz ilyeneket is kötni?


Andi,
gratula az evéshez. Kép

Zsurlo,
Andus egy falat. Kép

MAci_2,
-10 kg. Kép Drukk a gyógyuláshoz és a visszahízáshoz,mert ha jól emlékszem,neked,nemhogy fogyni,hanem inkább hízni kéne.

Toffi,
kacska-macska fülü Zsombit!!! Kép Kép Kép Petrának is olyan csacska-macska fülecskéi vannak,hogy majd megzabálom. Kép

megjött apa...megyek
jó éjt
Évi+Petra
Évi24
 
 


Sziasztok Csajok!

Megint csak egy rövid jelentkezésre van időm, ezért bocsika!

Minden babóka nagyon édi a képeken! Kép

Oltást megkaptuk, láz nuku, alvás rendben. Kép
1 hét alatt híztunk 210 grammot, szóval meg lettünk dícsérve.

Na megyek, mert vacsi idő van, vár a teregetés, aztán fürdetés, stb.........

Ja most voltam egy 1,5 órás masszázson, mintha kicseréltek volna! Kép
(a kiscsaj egész jól bírta)

Na mentem, mindenkinek puszi,

Tündér
Recus
 


Sziasztok,

bocsi, hogy így elhanyagoltalak benneteket, csak némi "magányra" volt szükségem. Tudjátok: ne hívjatok, ne jöjjetek, ne kérdezzetek stb. Egyébként nem ilyen ramaty az állapotom, jól vagyunk meg minden, csak vhogy a net most nem érdekelt. Kéretik nem személyes célzásnak venni és megharagudni Kép

Visszaolvasni esélyem sincs, meg nem is rabolnám most ezzel az időt, majd lassanként megint képbe kerülök. Látom, azért Momo úgyahogy beszámolt rólunk, no de akkor picit részletesebben:
Valentin-napon a lányom elindult két lábon Kép Napról-napra okosodik: tudja, hogy a zokni a lábra, a kupak az üvegre való; kisebb tárgyakat a nagyobba (vagy nagyobb-ba? maradjunk abban, hogy a nagyobbikba) próbál tenni, néha fordítva; szereti a mondókákat-dalokat; az egyik játékán ügyesen elmutogatja, hogy füle, szája, szeme, orra, keze, lába stb; fürdés előtti vetkőzésnél már csak a könyökét kell kiszabadítani, a kezét egyedül kihúzza, majd a body-t szépen áthúzza a fején; stb.
Fejlődik no, és ezt olyan jó látni. Már megint hosszú a haja, le kellene vágatni, de nincs lelki erőm fodrászhoz menni. Eleinte kis csattal fogtam fel, de miután egy alkalommal lenyelte (és másnapra kikakilta) a csattját, ezért most a csattok talomba helyezve. Jobb híján copfot kreálok a feje tetején, amitől csodás Sanhaj Barbivá változik. Sajnos képet nem enged feltölteni, mert nagyobb, mint 300KB - eddig ez nem volt gond Kép

Én is jól vagyok, bár már két napja fájdogál a fejem, ma egy picit taknyos is voltam. Ezért gyorsan beindítottam a mézes kamillatea akciót, és most úgy tűnik, megmaradok.

Bocsi az önzőségemért, hogy másoknak most nem írok (talán már el is felejtettetek), de amint újra belerázódom, ismét osztom majd az eszet is Kép

Addig is legyetek jók, babócákra vigyázzatok, családtagoknak üdvözletem.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Ez a pesti forgalom fél 6 -6 körül nem semmi.
Dorka már alszik, azaz megkapta a vacsit és csönd van, igaz ez már ráadás, mert evett velünk sajtot, kenyeret, aztán nem tudom mennyit evett meg, mert a cicáknak is jutott bőven.

Manó: Holnap akkor talizunk az Ikeában, remélem megbírkozok a parkoló gonddal.Ígyis a teke pályán ma cukkolt az egyik edzőtársam, hogy űgy beparkoltam, hogy 4 autó hellyét elfoglaltam, ugyan nem tudom miért, hisz nem olyan nagy a Wagon r-em.

Ma a munkahelyen eltelt az idő, rengeteg meló...
Olyan fáradt vagyok ilyenkor, hogy alig tudok fenn lenni.Holnap egy kis lazítás, majd pénteken egy kisebb nagytakarítás, ágynemű húzás meg ilyenek, hétvégén meg rakjuk le a járolapot, olyan helyen, ahol nencs közszemmlén, 30e ért akarták lerakni, ennyiért mi is megcsináljuk...

Dorka jól van növöget, hát 1 hét múlva lesz a szülinapja, nem semmi hogy eltelt az idő, el se hiszem...olyan gyorsan...

Na most befejezem
Jók legyetk
Manó2+Dorka ja 6 fogú

Kép
Kép
dorka2
 
 


Dicsérő szavakat köszi Kép

Momo, Angi,
nekem az a bajom, hogy először csak száraz foltok voltak Ankán, aztán elvittem dokihoz, kaptunk hidratálót és krémet, amivel szépen bekenegettem, és azóta már piros pöttyei is vannak KépKépKép. Én ezt nem értem, jobb lett volna, ha el sem megyek dokihoz, és nem csinálok semmit a száraz foltokkal?????? Most, ha bekenem a szteroidos krémmel, eltűnnek a pöttyök, de ha nem kenem, megint jönnek, és a hidratálótól meg azonnal pöttyös lesz. Most mi a fenét csináljak, kenjem vagy ne??? Csak tudnám, hogy neki hogy jobb!!!

F.
franyo
 
 


Ja és, naná, hogy elfelejtettem:

Réka,
hol láttál képet a férjemről? A tar.hu-n? Egyébként nem járt műegyetemre, onnan nem lehet ismerős, talán máshonnan...?

F.
franyo
 
 


Ahhh, most látom, ez volt a 800. hozzászólásom Kép.

F.
franyo
 
 


Anyám megint felhúzott. Szerinte (ja, és MINDENKI azt mondja, hogy) már elég lenne napi 2 szopi, és adják má' rendesen enni annak a szegény gyereknek. Slussz poén: most, hogy már menstruálok, méginkább nincs semmi jó az anyatejben! Ez hihetetlen, hogy nem fogja fel, hogy én így akarom és hogy ezzel nem ártok a gyerekemnek KépKépKép

még puffogok egy kicsit, aztán ha lehiggadtam jövök

Andi
psandi
 
 


Sziasztok,
Van autónk, éljen!KépKép Biztonsági szerkókat (váltó- és motorháztető zár) most teszik bele.-Ezt még délután írtamKép Azóta már elkészült.
Van valakinek ötlete, mivel lehetne még gazemberbiztosabbá tenni?

Tényleg, lányok!
Meddig kell a gyerkőcöket menetiránynak háttal bekötni?

Zsurló,
KépekKép

Mariann,
Drukk a perhez!

Toffi,
Kaptál új varrógépet?
Ügyes vagyKép Képet, képet, képet!!! Fodrászkodás tetszett a párodnak?
Doki ügyben semmi új.
Szuper az autó. Én is kipróbáltam hazafele. Belül olyan mint a Thalia. Csak kívül nagyobb. Attól féltem, hogy elviszem valakinek a tükrétKép Mondtam is a páromnak, ő meg jót nevetettKép
Mi volt a dokinéninél?

Zsuzsi,
Jobbulást a fiúknak!
Szegénykém, drukkolok, hogy jobb legyen!

Momo,
Bocsi, de nem volt időnk. Gyorssal mentünk. Roni a visszaút végét már nehezebben viselte, de kibírtuk. Utána még biztosítást intéztünk, és váltó- +motorháztetőzárat szereltettünk.
Nektek mikor lesz autótok?
Kevés tejcsiKép SzaporítóDrukk!

Franyó,
Ritkán jársz erre. De jó, hogy jöttélKép
Anka fogacskaKép Ekcéma viszontKép
Képek szupik, szandi csiniKép
Roni is műveli az asztalon átbújás tudományátKép

Tüni,
MunkaKép

Virga,
De jó. VárunkKép

Andy,
Szegény barinődKép Drukk nekik!

Angi,
Jobbulást a családnak!
Autó szupiKép
KépekKép
Buláta Rossmannban.
Ivás nálunk is gond volt. Nálunk a következő vált be: Roni szokott narancsgerezdet kunyizni (persze mi fogtuk). Szabályosan rácuppant. Cumisüvegbe frissen facsart narilé, gerezd mellé illetve felváltva cumisüveg. Eleinte csak egy-két korty ment. Ma már abból iszik.

Réka,
Mire vagy kiváncsi?Kép
Renault Megane Classic, sedan változat. Sarkifény (=világos szürke), ABS, 4 légzsák, klíma, gyári rádiómagnó 6 hangszóróval. 1.4-es 16 szelepes, 95 LE, végsebesség 185 km/h, 510 literes csomagtartó, állítható kormány- és ülésmagasság, deréktámasz, multikormány, elektromos első ablakok, 2002. 11 havi, 18 ezer km.

PsAndi,
Hajrá, csak így tovább!Kép
Autóról fentebb.
Jövő héten megint vérvétel. Vérképem most rendben volt.
Szupi matrica sablonokat elkérhetném?
Okoskodás szopirólKép

Tündér,
Szép gyarapodásKép

Heppi,
Nagyon ügyes és okos a lánykádKép

Na, ez szép kisregény lett.

Maci_2
maci_2
 
 


Irtam egy hosszu-hosszu uzenetet, es minden elszallt. Kép
Nem birom begepelni ujra. KépKépKép

Ezert zanzasitva:
betegeknek jobbulast, kepek es babak tunderiek, MAci_2-nek adok 15 kg-t a feleslegembol es akkor mindketten jol jarunk. Az autohoz gratula, es ahogy olvastam a leirasat, olyan ismerosnek tunt, amikor is bevillant, hogy ugyanilyen volt a cegautom, csak sotetszurke szinben es 2 legzsakkal. KépKép
Reka, a Polusig azert nem akarom vinni Zsombit, azt hittem, kozelebb jartok valahova. Tucsokznere a MArcibanyira mentunk, de most jarvany miatt hanyagoljuk. Kép
Kanginak pedig azt akartam irni, hoyg mi ez a titkos levelezes,mikor nekunk meg nem ir semmit? Kép Momo, Te pedig ne menj el! Kép

Joejt, ilyen nap utan inkabb elmegyek aludni. Kép
Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Aaaa, megis visszajottem meg egy kicsit: Kép

Zsuzsi,
fiaidnak jobbulast, ha mar nem esznek semmit, nem probalod meg az ilyen hutoben tarolhato edessegeket? Pl. Kinder pingui es hasonlok. Zsombi a turorudira cuppant ra betegen, de ha jol tudom, az nalatok nincs. Kép

PsAndi,
ezt az idos korosztalyt nem lehet lenevelni a szopi-ellenessegrol. Kép Anyosom buszken meseli mindig, hogy a PAromnak 6 hetesen krumplifozeleket adott. Ja, parom meg vagy 10 dologra allergias, es allandoan gyomorfajos...Kép

Toffi,
varrogepszerelot nem tudok. Kép Mit mondott a doki?

Tuni,
cukrodhoz jobbulast! Kép

Mariann,
Ti se tudtatok megegyezni ex-nejjel, hogy perelni kell? Kép

Andy,
nekunk nincs nullas-gepunk, ugy latom, akkor marad az ollo es a benazas. Kép BAratnod kislanyanak jobbulast! Kép

Franyo,
latom, Anka is intenziven fedezi fel a vilagot! KépKép

Heppi,
ugyes lanykad van! Az eltunes miatt ne szabadkozz, mindnkinek vannak ilyen napjai. Kép Mivel nem irtad, ezek szerint neked nem lett ketcsikos teszted? Kép

Most mar tenyleg bocsi, ha kimaradt valaki,
pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi74 és Mindenki,aki most ünnepli:

Nagyon sok boldog névnapot kívánok!

Kép

Azur
azur
 
 


SziasztokKép

Zsuzsinak, Zsuzsócnak, Zsuzsónak, Urszila Zsuzsijának és Magdi Zsuzsijának
Boldog névnapot kívánunk!
Kép

Virág Levijének, Beu Lőrincének és Azúrt Artúrjának pedig
Boldog hófordulót kívánunk!

Zsombi ilyen volt:
Kép

és ilyen lettKép
Kép

Megyek egy kicsit még nyúlokKép...

Szép napot MindenkinekKép
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Toffi,
de arik így együtt!!! Kép Zsombi haja meg szuper, majd mi is hozzád megyünk, ha Ankának vágatni kell, jó? Kép

Minden Zsuzsinak boldog névnapot kívánok!!!
Kép

Pussz
Franyó
franyo
 
 


Sziasztok,

Először is a gyors válaszok:

maci2,
A bébihordozót csak háttal rakhatod a kocsiba. Amkor azt már kinőtte, akkor ugye jön a kettes típusu ülés, azt meg már nem nagyon lehet háttal betenni (legalábbis én még nem láttam ilyet, kivéve a liberó reklámban), de akkor meg már úgyis tud biztonságosan ülni a gyerkőc. Tehát amikor már nem hordozóban szállítod, és tud ülni, szerintem nyugodtan teheted menetirány szerint Kép

Gombóc,
ÓÓÓÓ a tesztről meg is feledkeztem. Mármint beszámolni. Csak egy csíkom volt, de nem is bánom. Viszont ha már nekünk is lesz szép nagy családi autónk a Twingó helyett, akkor beindul a kistesó projekt Kép Így nagyjából két év lesz a korkülönbség (mivel tavasszal szeretnénk lecserélni Malackát), de akkor sem fogok kéccségbe esni, ha több. A lényeg, hogy a 3-ba beleférjünk, hogy ne kelljen visszamennem dolgozni a két baba között Kép

Velünk más nagyon nem történt, élünk, eszünk, néha alszunk, kicsit nyávogunk stb.

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok

Minden Zsuzsinak NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT
Kép

Toffi: Nagyon édesek a gyerköcök. A kicsi hagyja, hogy levágd a haját? Nálunk Márk végig üvölti az egészet.

Frányo: Nekünk ugyanigy van a szteroidos kenőcs miatt múlik el és ha nem kennem azzal akkor ujra kijön az ekcémája a gyereknek. Mi is kaptunk zsirós testápolot, de nem ér semmit se. Én kennem neki, mert akkor szép a bőre azt mondta nekünk az orvos, hogy nyugodtan kenjem ha hozzá szokik ehezz is akkor adnak majd másikat.

Pussz
Andy
andy78
 
 


Zsuzsannáknak nagyon boldog névnapot és milliónyi szép perceket kívánok:

Kép


Anita
anita77
 
 


Már nem tudok visszaaludniKép.

Andi
Csak a pedált vitte enyém Apa a boltba tegnap(ami szervíz is, mint kiderült), ma vitte negyed 8-ra a kábelt is, mivel tényleg százéves a gép, ilyen csatlakozót már nem lehet kapni, így a miénket barkácsolják az új pedálba. Szóval holnap reggel meló előtt megy érte (és 5000 péz Kép)
Biztos a gyogyitól van, bántja szegényt, de most reggel kapja az utolsó adagot és kész. Másfél napot szívtunk eddig (remélem, a mait nem fogjuk), barátnőm kislányában 10 adag antibióból 4 maradt bentKép
Vonat bizti klasszKépKép (képet kérekKép)
Husis bébiétel lecsúszásához gratulaKép, lesz az még több isKép
Bulátát Zsombi is elnyammogja, ha megunta, elkezdi kergetni az asztalonKép

Angi
Zsombi sem akart inni sokáig, én folyamatosan kínáltam, aztán egyszer csak elkezdett inni. Nekem nem fogadta el sem a cumisüveget, sem ilyen-olyan itatókat, a hagyományos presszó pohárból iszik (vizet)
Gyerkőcök édesekKépKép
TanulásKép
Hajvágás: kötözködött kicsit enyém Apa (úgy láttam, neki nem esett jól, hogy én vágtam le, nem a fodrász barátnőci), de megmondtam neki, hogy ha még a tükörben is látja magát Zsombi, ennyire sem hagyja.

Zsuzsi
Általános tavaszi minta érdekelne inkább, tegnap letöltöttem Tigrist egy kukaccalKép, Malackát egy kikelő kismadárral, húsvéti nyúlnak beöltözött Micimackót, magot vető Micimackót, Fülest egy éppen kibújó virággal és két húsvéti nyuszit.

Réka
Köszi kérdésed, Zsombi már gyógyultnak nyilváníttatott (Szandi is)Kép
Nálunk dettó ez a kalória-mizéria megy. Anyám szerint azért éhes Zsombi, mert a 6 hónaposoknak való kajákkal etetem, pedig (akkor) már elmúlt 8 is. Elmagyaráztam neki, hogy utána már nincs sok különbség, csak az aprításban.

Évi
Tényleg zabálnivalók azok a fülekKép Most rövidebb haja van, mint születéskorKép

Tündér
Csupa-csupa jó hírKépKép
Masszázs csak álmaimban szerepelKép

Heppi
Ügyes OrsiKép
Csat-lenyelésKép, még jó, hogy kijöttKép
FejfájásKép, gyorsan múljon el!

Maci_2
Tök jó lehet a kocsiKépKép Vezetést-kocsit meg majd megszokod. Nekünk Suzuki Swift után lett a Xsara, gondolhatodKépKép
Gazemberbiztos, sajna olyan nincs, csak olyan van, amihez nincs kedvükKép
Nekünk hétfőről keddre nem volt bezárva éjjel a kocsiKép, de megmaradtKép (nagyon érzékeny a kapcsoló és nem sípol, csak villan, valószínűleg megnyomódott, amikor cipelte fel Apa a babakocsit a lépcsőn. Még innen a hatodikról is tudjuk nyitni-zárni, azóta ki is próbálja, amikor felér)
Zsombi már két hónapja menetirányba ül
Új varrógépről nem is álmodok, ezt is azért mondta anyósom, hogy hozzuk el tőle, mert ő nem használja (én szerettem volna újat, szerinte minek?), persze azóta használná, most is neki varrtam, amikor bedöglött

Gombóc
Zanzásított üziKépKép
Én anyósom is mesél ilyen dolgokat, eleinte azt mondta, hogy enyém Apa már 3 hónaposan mindenféle főzit evett, manapság már ő is hat hetet mond, de úgy meg nem jön ki az idő (eleinte arról volt szó, hogy két hónapig hízott, egy hónapig nem , akkor kivizsgálgatták, utána jöttek a főzik, szóval az minimum három, három és fél). És tényleg az a bosszantó, hogy büszkék erre! A másik "jó" duma, ami sajnos igaz, hogy sógornőm ilyenkor már minimum egy liter tehéntejet adott a gyerekének (olyan isKép)
Küldd át Zsombidat, megnyírom őt isKépKép

Franyó
KösziKépKép Elbénáztam, mert Szandi etette Zsombit, akkor kellett volna lefényképezni őketKép
Gyertek csak, majd addig gyakorolokKép
Gratula a 800-hozKép

Andy
Ez volt az első hajvágásunk. Előtte már párszor zúgattam neki a gépet, hogy ne legyen teljesen ismeretlen. A művelet első két percében teljesen le volt dermedve a srác, akkor gyorsan megcsináltam a jobb fülénél, akkor lemerült az aksi, elkezdtem tölteni, attól kezdve, hogy ott lifegett előtte a zsinór, egyfolytában forgatta a fejét, de a bal füle is a helyén vanKép

Momo
FenyegetésKép, jól megijesztettél mindenkitKép

Ari
Írok méltKép

Bocs, hogy megint szómenésem voltKépKép

Elliék meddig "nyaralnak"?

Már itt sem vagyokKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Zsuzsi, Zsuzsóc, Zsuzsó, Magdi és Urszila Zsuzsija,
Boldog névnapot!
Kép

Toffi,
Jó sérója lett ZsombinakKép
Hú, jó hogy megmaradtKép
Ronit már mi is menetirányba ültettük az új autóban. Csak a párom olvasta valahol, hogy 2 éves korig biztonságosabb háttal. Végül megállapodtunk, hogy marad így, mert jobban elvan a kiscsaj, ha lát bennünket.

Heppi,
Köszi az autósüléses választ.

Roni 3/4 7-kor kivert az ágybólKép Most viszont letettem aludni, mert hisztis volt. Megyek is főzőcskézni, amíg lehet.

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Minden Zsuzsinak boldog névnapot Kép!

Boldog hófordulót Beu Lőrincének, Azur Artúrjának és az én Leventémnek Kép Kép!
Utólag is boldog szülinapot Gombóc Zsombijának, Zsuzsi Mikijének, Norka Jázminjának, és Miszike Bekijének! Remélem nem hagytam ki senkit!

Most mennem kell függönyt felrakni.
Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Én még "csak" várom a babámat, de hát kihez is forduljak tanácsért, ha nem gyakorlott édesanyákhoz.Kép Sterilizáló és mellszívó vásárlás előtt állok és gondban vagyok.

A következő kérdéseim lennének:

- van- e valami lényeges különbség az Avent mikohullámú sterilizáló és más egyéb márkájú "tudása" között, mert árban bizony nagyon nagy az eltérés.

- ugyanez vonatkozik a mellszívóra is. Az Avent a legdrágább, de vajon más nincs olyan jó?

- szükséges- e egyáltalán sterilizáló készüléket venni (úgy hallottam, hogy a mellszívó bizonyos részeit nem is szabad beletenni), vagy maradjak a hagyományos kifőzéses módszernél? Amennyiben igen, akkor pl. a cumit is ki lehet főzni, vagy tönkremegy?

Nagyon megköszönném, ha segítenétek, mert számomra ezek most komoly problémák.Kép))))

Előre is köszönöm:

Luca
luca
 
 


Franyó,
szerintem a kicsit száraz, reszelős foltok miatt kár a nagy felhajtás, Timinek semmitől nem múlt el, de azért lelkesen hidratáltuk semleges patikai testápolóval. A szteroidos krémet meg jobb hanyagolni, mert hiába múlik el 2-3 nap alatt a folt, utána minden megy a régi kerékvágásbanKép És nem akarlak elszomorítani, nálunk ezek a száraz foltocskák tavaly nyáron rosszabbodtak a hajlatokban a melegtől és az izzadtságtólKép Viszont Timi egészen a mostani afférig már közel egy éve tünetmentes volt, vagyis azért előbb-utóbb kinöviKép
Télen meg az a legjobb, ha a fürdéshez csak Hidrofil nonionikot (patikai fürdető) használtok, mert minden más agyonreklámozott babafürdető szárítKép...bár nálunk most télen fennmaradt a szigorú rostán a Johnsons hidratálóval dúsított fürdetője, de lehet, hogy már Timi bőre is kevésbé érzékeny.

Na okosságból mára ennyit...

Momo


Momo
momo
 
 


Na, jól elfeledkeztem az ünnepeltekről Kép

Szal akkor most minden Zsuzsannának boldog névnapot Kép

Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Minden Zsuzsinak boldog névnapot kívánunk!

Hófordulósoknak is gratula.

Virga! De jó, hogy megint itt vagy! Köszöntést köszönjük, viszont kivánjuk. Kép

Toffi! Neked is köszi a köszöntést a nagyfiú nevében. Helyesek a gyerkőcök. Elliék legkésőbb szombatig nyaralnak, azt hiszem. Lőrinc már rendes ülésben ül, ha apa kocsijával megyünk. Akkor előre néz. Kép

Réka! Zenebölcsibe majd akkor, ha elmúlt a járvány. Ki tudja mikor.
Tavaly, mikor Lőrinc született, járvány miatt volt lezárva az osztály. Szóval még eltarthat egy darabig.

Voltunk doktorkánál. Térképnyelvnek nevezte. Nem kell vele csinálni semmit. Furi.

Beu
beu
 
 


Sziasztok,

Momo,Klár
Köszi szépen az éjjeli szoptatásos infót,tapasztalatot. Ahogy sejtettem,minden maradt a régiben,de utóbbi 2 napban jobban aludtam,mert a 2-3 szopi mellé most nem társult egyéb ébredés,úgyhogy egész kipihent vagyok.

Klár,
Te hogy bírod,hogy 2kor fejsz?Nekem tuti felborulna a bioritmusom! Bár igaz,én viszont már 8kor de legkésőbb 9kor ágyban vagyok,hogy ki tudjam aludni magam.
Doki mit mondott? Elegett hízott Sajtkukac?

Momo,Franyó,Andy
Artúr is ekcémás,mi is szteroidos kenőcsöt kaptunk és nekem is azt mondta a gyógyszerész néni,hogy nagyon óvatosan kenegessem vele. Nekünk is van testápolónk is. A kenőcs használ,de gondolom ahogy megszokja a bőre akkor már újabbat kell felíratni.
A babanetes gyerekorvosirendelőben meg a babaszobán meg a vitalitás.hu-n van szó az ekcémáról. Azt olvastam,hogy tengerparti levegő meg a víz javíthat rajta ill hogy kinőhetik. Remélem tényleg kinövik a babáink!

Luca,
Gratulálok a babához! Mikorra várod?
Mellszívó: nekem a Medela kézi van,nagyon szeretem,sokat használtam és nagyon jónak tartom. A Batthyány tér közelében a Mikrolabnál vettem (talán Fő út 64sz alatt van a bolt,de nem biztos)kb 6ezerért.
Sterilizáló: nekünk nem volt,én semmit se főztem ki,hanem a Chicconak van egy hideg fertőtlenítő oldata,ebbe áztattam a cumikat mellszívót és eddig nem volt vele gond. (Artúr 9 hós)

Maci_2
Örülök,hogy nem kell műteni Kép Az autónak is Kép Milyen ülést vettetek Roninak?
Remélem sikerül majd híznod.

Heppi,
Jó,hogy megkerültél,már hiányoltunk. Orsinak gratula az új tudományokhoz!
Használt a teakúra?

Toffi,
Köszi a hófordulós gratut!
Nagyon szupi lett Zsombi sérója! Én is kedvet kaptam,álmában kicsit megnyírbáltam Artúr haját.

Virga,
Köszi a hófordulós gratut!Levinek én is boldog hófordulót kívánok!
Örülök,hogy van ADSL és visszakerülsz a körforgásba. Már mindent kipakoltatok?

Beu,
Boldog hófordulót Lőrincnek!

Évi,
Mit mondott a bőrdoki?

Psandi,
Anyukádnak meg a többi beszólónak nem tudod finoman megmondani,hogy ne szóljanak már bele az etetésbe?Ők is láthatják,hogy Dani szépen fejlődik,jókedvű,sokat mozog,szóval nem éhezik?

Gombóc,
Te is meg vagy áldva anyóssal úgy látom Kép A Férjed nem beszélne vele?
Tavasszal lehet mi is megyünk Zenebölcsibe és akkor találkozhatnánk Kép

Tündér,
Hízáshoz gratula!

Megint egy kicsit eltűntem,mert bankot kellett intézni,heti 2 torna,Artúr rövid szunyái alatt meg házimunkázom,de azért olvasgatni mindig van időm Kép
Meg egy kicsit megelégeltem a téli bezártságot,úgyhogy ha az idő engedi Artúrral csavargunk a jó levegőn,így megvan a mozgás is meg nem leszek rosszkedvű. Artúr még mindig fókamód kúszik ill féloldalára támaszkodva a levegő felé eső lábával meg kezével egyensúlyoz, a tornásznéni szerint ülni próbál.
9 hó körül a ti babáitok mennyi szilárdat és mikor ettek? Artúrnak tízóraira és uzsira adok kb 100-100ml gyümölcsöt vagy főzit. 6-8 hóig csak gyümölcsöt kapott(ill fogadott el) 1 hónapja már zöldséget is. Akkor most a piphússal várjak még 1 hót?Mert úgy olvastam,be kell tartani az 1 hóig gyüm,1 hóig zöldség és aztán a húst vagy ez nem így van? Köszi a segítséget Kép

Azur
azur
 
 


Réka,
Uszi infót szívesen. közben találtam egy jó kis linket,ahol az összes bébiuszi össze van szedve:
http://www.bebilap.hu/babauszas/
itt van a Kalovits is:
www.babauszas.hu

Én a módszerhez nem értek,csak azért volt ez szimpi,mert itt a medence kismedence és csak babaúszásra használják. (Artúr ekcémája miatt fotos,ill lehet,hogy ekcémásan nem is lehet úsznia,majd megkérdem a bőrdokit)
Ha mégis hozzájuk méssz megírnád milyenek? Még mindig nem tettem le teljesen az úszásról,hátha a jó időben valahogy eljutunk mi is.

Azur
azur
 
 


Sziasztok!

Zsuzsiknak mi is nagyon boldog névnapot kívánunk Kép
és a hófordulósoknak is gratula Kép

Angi
bulátát én is DM-ben vettem, 199ft/zacsi

Tündér
szép gyarapodás 1 hét alatt Kép
masszázsért irigy Kép

Heppi
jó, hogy megkerültél Kép
ORsi már nagyon ügyes Kép
csattlenyelés Kép

Toffi
nagyon tuti lett Zsombi haja Kép

Luca
nekem Avent fejőm és sterilizálóm van, nagyon meg voltam vele elégedve, időnként még most is használom.
Először én is gondoltam, hogy minek a ster., majd én kifőzöm... Aztán miután kipróbáltam a kifőzést (tartott vagy egy órán át és csupa vízkőlerakódás volt mindenütt), elküldtem a férjem sterilizáló készülékért és nagyon bejött Kép csupán 5 perc és kész! És minden részét bele lehet rakni...
EGyébként a cumit ki lehet főzni, semmi baja nem lesz

Beu
térképnyelv? és ez mitől van? elmúlik?

Maci, Toffi
hipi-szupi vonatomról nem tudok képet feltenni, mert nincs digigépünk. Egyébként én rajzoltam meg a sablont is, Dani egyik csörgőjén találtam az ábrát, igaz az volt vagy 1 cm-es Kép, és azt nagyítottam

Legújabb tudományunk:
-mit csinál a kutyus?
-VÁ! Kép

Andi
psandi
 
 


Megint én: közben megvolt a 100. hozzászólásom Kép
Szóval az előbb félreérthető voltam,szóval azt kérdezném,hogy ha 2 hónapig gyümölcsöt kapott Artúr akkor 2 hónapig kell-e zöldséget kapjon,hogy kaphasson husit?
Köszi,
Azur
azur
 
 


Azúr
nehogy várjál még 1 hónapot a husival, kezdd el nyugodtan, egyébként már szüksége is van rá sztem ennyi idős korban

Anyámról meg annyit, hogy már nem bírunk úgy beszélni 3 percet hogy ne vesszünk össze, mert szerinte nekem nem lehet semmit mondani, mert megsértődöm, holott ő cseszeget folyton. Egyébként meg sztem azt hiszi, hogy én még csak almát adok Daninak, hiába soroltam fel ezerszer azt a 25 féle kaját, amit már eszik. És rajtam csámcsognak a hülye barátnőivel, hogy én milyen hülye vagyok, hogy szoptatok még....
A múltkor meg amíg vigyázott Danira, adott neki GYÁRI gesztenyepürét, amiben utólag elolvasva láttam, hogy tejszín meg rum is volt... mert "attól a picitől úgysem lesz semmi baja" GRRRRR
bocs, hogy így kifakadtam, de megőrülök, ha csak rágondolok, közben meg lelkifurdim is van, mert mégiscsak az anyám...

Andi
psandi
 
 


Azúr
gratu a 100-hoz Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok Lanyok!

Zsuzsaknak boldog nevnapot!Kép

Luca: Avent fejom van nekem is, szerintem szuper, megeri az aratKép Sterilizalom nem volt, Andival ellentetben szerintem a kifozes nem egy ordongosseg, nem is tart sokaig, ja es ha citromsavat raksz bele (ezt lehet, nem art a babanak meg semmi, gyogyszertarban kaphato), akkor nem lesz vizkoves semmiKép

Andi: anyukaddal valahogy probald megertetni, hogy Dani a te fiad, te vagy felelos erte es ugy neveled ahogy te akarod! Bar nem vagyok ilyen helyzetben, de en szerintem nem hagynam Danit vele egyedul, ha olyanokat ad neki, amit te nem szeretnel. Tudom, hogy nehez mert az anyukad, de ugyebar a rokonainkat nem valogatjuk....Kép

orsoly
orsoly
 
 


Minden Zsuzsannának nagyon boldog névnapot kívánok!!!!Kép
Timici
timici
 
 


Toffi,
nagyon jó lett Zsombi haja, gratula és természetesen gyönyörű mindkét gyerkőc!KépKépKép
Timici
timici
 
 


Zsuzsáknak én is boldog névnapot kívánok!Kép

Azúr,
én sose tartottam be szigorúan az etetési papírformát, de a gyerkőcök túléltékKép Különben is, ha Artúrnak nem tetszik a husi íze (Zsebi egy jó darabig így volt vele), akkor úgyis sztornózhatod a témátKép

Andi,
nem könnyű ilyen anyukávalKép Nekem az anyósom volt bezsongva még Timinél, hogy 5 hónaposan a csirkecomb és a csokitorta már ildomos, de aztán jól összevesztünk rajta és békén hagyott. Viszont később kiderült, hogy Timi azon a kis ekcémán kívül makk egészséges, nem úgy, mint a többi unokája, akik az összes létező allergiát kipróbálták, és azóta nem mer beleszólniKép
És ha anyukád nem bírja betartani az általad elfogadott hozzátápi szabályokat, akkor inkább ne hagyd rá. Én is ezt tettem, bármennyire kényelmetlen, és anyós is rájött, hogy a játékszabályok megszegéséért unakomegvonás járKép

Heppi,
na végreKép Gondoltam, azért ne mán én mondjak el helyetted mindent, ezért is voltam annyira szűkszavú.

Maci2
sebaj, majd legközelebb, ha erre jártokKép
Autókátok klasszul hangzik, a méretet meg majd megszokodKép
Nekünk még kb. 2 hét, mivel még nincs is az országban a járgányKép

Luca,
nekem is Aventem van, mást ugyan nem próbáltam, de ezzel nagyon elégedett vagyok, már 2 gyerek mellett kiszolgált és a következőnek is el van már rakvaKép Viszont sterilezőben osztom Orsoly véleményét, fölösleges pénzkidobás, a citromsavas kifőzés abszolút elég. És mellesleg nem is tart olyan sokáig a naaaagy fertőtlenítő korszak, persze, ha nem akarsz tejleadó is lenni és a gyerkőcöt se akarod búra alatt tartaniKép

Orsoly,
hogy vagy sorstárs?Kép Én még mindíg nehezen bírok az émelygéssel és újabban az álomkór is betársultKép
A rody csacsival kapcsolatban lennék kíváncsi valamire, mivel tudom, nektek talp is van hozzá: Lackó tudja használni a talpra szerelt jószágot? Mert gondolkodom rajta, hogy vegyek-e talpat, mivel Timi le se bagózza, Zsebi viszont folyton ott sündörög körülötte és állandóan felborul vele, ahogy belekapaszkodikKép Tudom, hogy egyedül még a hintacsacsi funkció se menne neki, de legalább nem a birkózásra érnék be mindíg a szobábaKép

Megyek főőőőzni...brrr

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsiknak boldog névnapot!

Hajvágás:akkor most bevallom, hogy népes családom 11 éve nem járt fodrásznál.... mondjuk egyszerű, mert fiúknak rövid, most már géppel, Ilcsinek meg sima egyenes hosszú...

Szteroidos krém: javítsatok ki, ha nem jól gondolom, de szerintem nem azért nem tanácsos nagyon alkalmazni, mert hozzászokik (és kap majd helyette másikat (Andy)), hanem mert úgy ahogy van önmagában káros mellékhatásokkal rendelkezik, minden ami szteroidos. (nálunk csak pollenallergia miatti orrhelyzetre vetődött fel, mikor kiváltottam és láttam, hogy szteroidos, el is tettem a süllyesztőbe)

Luca:Először is gratula a babádhoz!
4 sokáig szopó gyerkőc távlatából:ha igény szerint szoptatsz, akkor fejésre max az első egy-két hétben lesz szükséged, akkor is csak minimálisan érdemes fejni, hogy ne feszüljön a cici. A tejtermelést pedig nem a fejés, hanem a gyakori mellretétel fogja rendezni (ahogy a baba kéri, akár óránként, vagy akár egy órán keresztül is!). Cumi, cumisüveg pedig felesleges, megzavarhatja a baba szopását. Ennek szellemében az általad leirt eszközökre sok szükséged nincsen. Arra a két hétre esetleg lehet ismerőstől kölcsönkérni fejőgépet.
Inkább akkor érdemes berendezkedni fejésre, ha más babának is akarsz tejet adni, avagy akkor van rá szükség, ha valami probléma miatt (pl. koraszületés) nem tud egyből szopizni a babád.
Nekem Medela elektromosom volt, nem olcsó ez se, nekem bejött.
A sterilizálásról: szerintem legolcsóbb módszer a kifőzés, citromsavat kapsz élelmiszerüzletben is (kristálycukorra emlékeztető fehér valami, hol kis műanyag tégelyben, hol mint a fűszerek kis zacsiban van, de láttam már kis papirdobozkában is), 10 percig kell forrjon, amit kifőzöl. Szerintem a fejőgépeket kifőzésre alkalmas anyagból csinálják (cumi féléket is), szóval ezzel biztos lehet.
És még egy apróság: javasolnám neked a La Leche Liga honlapját (www.lll.hu), ahonnan a szoptatással kapcsolatban minden kérdésre választ kaphatsz.

Autósülés:látjátok ez jó kérdés, 9-18-as tipusúban én se láttam még háttal ülőset. Elfér úgy még a lábuk egyáltalán? Ancsi már most szétrúgja az üléstámlát. Egyébként szerintem ez a válaszvonal, hogy ha 9-18-as ülés, akkor már menetirányba ültetendő, amig hordozó, addig háttal.

Azúr:a zöldség és a gyümi eléggé hasonló kategória ahhoz, hogy nem muszáj mindkettővel kivárni a két hónapot (akár egyszerre is működhetnek). Nem vagy elkésve semmiről, én is 9 hó körül kezdtem adni Ancsinak a húst, nem tűnik úgy,mintha hiány lett volna bármiben neki. Szóval szerintem ha a főzelék választékot már jól kiépitetted, akkor apránként elkezdheted a husit is.

Ancsi összeszedte a srácoktól a takonykórt....

Sziasztok.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Helló Csajok!

Ilang alszik, úgyhogy megpróbálok gyorsan kitenni magamért, mostmár csaknem halok éhen Kép Kép

Minden Zsuzsának, Zsuzsónak, gyerkőcnek és mamának akit így hívnak boldog névnapot!!! Kép

Andi!
A masszázst megkövetelem!! Egy nagyon jó baráti házaspáré a szalon, így kedvezményünk is van, és a gyermeket is vihetem magammal, sőt egyszerre megyünk Apástúl, így mindenki boldog Kép
Hozzátápi: teljesen megértem a kiakadásodat. Szerencsémre Anyum, nem annyira szól bele, a nagyik nyomatják, hgoy adjak neki kekszet(!!!) összetörve az almába! Könyörgöm, holnap leszünk 6 hónaposak, 2. hete eszik egyáltalán mást, jó, hogy nem a marhapörköltet meg tarhonyát nyomjuk neki az arcába... Kép szopiztass ameddig van tejed és te úgy tartod jónak! Én is ezt teszem, ameddig lesz rá módom akárki akármit is mond! Ja és tegnap megjött elösször, fél évvel a szülés után, és nem vettem észre, hogy rosszabb lett volna a tejem....

Azur!
Hízáshoz hozzátartozik, hogy napi 2x kap gyümit, meg tegnap óta elkezdtem adagolni a krumplit, olyan püré formában. Fejek hozzá tejcit, aztán hadd szóljon. A tegnapi adag sorsát nem ecsetelem, ma már ravaszabb voltam, ment bele egy körte is, így bevágta a kaját is és a szunyát is a gyermek Kép Kép - ja és a napi 5-6 szopi megmaradt

Toffi!
Nagyon szépek a gyerekeid így együtt! Kép - persze külön is, de ennek van egy bája Kép
Zsombi séró, szupi! Kép
Masszázs nagyon jó és valóságos! Kép
Ált. hetente, vagy 2 hetente megyek attól függ mennyira amortizálódom le... (ja és, hogy nem beteg-e a gyerek, nem nyűgös, nem borul-e a napirend, hogy áll a háztartás, stb, stb......)

Luca!
Nekem chicco mellszívóm van, meg vagyok vele elégedve, és még mostanában is használom, pedig már fél éves a gyerköc. Most ezzel tudom nem sokat segítek, mert mindegyikről csupa jót hallasz! Kép
Egyébként 4500 Ft.- volt, sterilizálásnak meg a kifőzést alkalmaztam, citromsavval, ahogy előttem is olvashattad már. ( a tablettás módszer is király, főleg ha nem vagytok otthon, de persze otthon is jó, érdemes abból is tartani)

Maci_2!
Gratula a kocsihoz! Mikor kell gyerekülést váltani? Most még a hordozót használjuk, de már kilóg belőle, pontosabban végigér, pedig igen messze van még a maximális 13 kilótól!? Tudsz erről valami bövebbet? - Többiek?

Gombóc!
Elszállt üzi Kép

Heppi!
Üdv, újra itt! Kép

Franyo, Momo!
KiütésKép

Lányok!
Nagylány lettem újra, fél évvel a szülés után újra megjött... Kép
Azt hittem amíg szopi van, mensi nincs, de úgy látszik, rám ez nem vonatkozik...Kép
Na mindegy, fő, hogy müködnek a dolgok odabennt!

Mostmár megyek, mert éhen halok, és még sétálni is akarunk!

Holnap lesz Ilang-baba fél éves, olyan furi, hogy már fél éve volt augusztus 20.-a!! Kép

Na lelöttem magam, mielött még 100x elmondom, 100x elmondom.....! Kép

Puszka, Tündér
Recus
 


Tündér
szopi-nincs mensi témához az orvosom a következőt fűzte: "Amíg szoptat, nem beszélhetünk a szó szoros értelmében menstruációról, mert nincsen peteérés, ám havi rendszerességel jelentkező vérzés előfordulhat."
Én csak azt nem értem, hogyha nincs peteérés, akkor hogyan lehet mégis teherbe esni?
holnapra boldog félévességet Ilang-babának Kép
nagyon rohan az idő...


Luca
akkor helyesbítek Kép ha nem fejsz gyakran és nem használsz cumisüveget valóban nincs értelme sterilizálót venni. Én elég sokat fejtem a mélyhűtőnek és ezért nekem nagyon jó volt a mikrós ster.készülék. Egyébként ha veszel, tudom ajánlani a Bébiker üzleteit, ott 1-2 ezerrel olcsóbb volt az Avent is, mint pl. a Brendonban.

Andi
psandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?