Új privát üzeneted érkezett!

Tettem fel egy képet.

Gorsi
gorsi
 
 


Gorsi! Ez nagyon jól hangzik Kép Roni gyönyörű, András szerint is Kép

Márti
márti
 
 


GOrsi, gratulálunkKép Roni gyönyörű!!!!!! És szerintem hasonlít PetireKép

Meg kell, hogy mondjam, hogy én is kb. ekkora lánykát szeretnék szülni (tudom, nem kívánságműsor) Kép Legalábbis drukkolok, hogy lánykánk ne legyen akkora, mint a bátyja volt...

Pusza,
Beja
beja
 
 

 
 

SZiasztok!
Gorsi!
Csodaszép a kis Roni!!! Nagyon formás, és milyen kedves a kis pofijaKép

Sok boldogságot hozzá!

Puszi, Nyuszimanó
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Gorsi: Jaj, de gyönyörű lányod van!Kép Kár, hogy a képen csak az arcod fele látszik, de abból is kiderül, hogy milyen boldog vagy!!! Húú, ez a Roni lány már most nagy csibész, ha jól látom!KépKép
Gratulálok még egyszer és ha tudsz minél több képet tegyél fel magatokról!
A szülésed is nagyon jól sikerült, ügyesek voltatok!

Norci: mi újság veletek? nem jelentkeztél! Ma olyan gyönyörű csillagos éjszaka van!Kép Ugye nem kaptad el a torokfájós vírust?

Bszilvi: Mi is boldog szülinapot kívánunk Petinek!KépKépKépKépKép

Dzsili: merre vagy?

Beja: általában a fiúk 500 grammal súlyosabbak lánytestvéreikhez képest, szerintem Eszter pont megfelelő méretű lesz, de ha Bálint ki tudott jönni, akkor most már Eszterkének ez nem lesz olyan nehéz feladatKép

Túlvagyunk az ovis beíratkozásokon, szinte mindenütt azt kaptuk, hogy talán felveszik Dorottyát, leginkább a születési időpontja miatt járunk szerencsétlenül, mert arra az időpontra már teljesen telítődnek a csoportok. Kíváncsi vagyok, hogy a 3 oviból, melyik fog egyáltalán visszajelezni... Pedig Dóri úgy készül!

Üdv: Zsuzsiék
zsu26
 
 


SZiasztok!
Ránéztem az órára és végre úgy tűnik, végre tudok írni pár sort.

Ma jöttünk vissza anyukáméktól, 5 napig náluk voltunk, ezért is nem jelentkeztem, ott nincs internet. Jól vagyunk, már lelkileg ismét Finnországban járok, csütörtök reggel repülünk. Már várom...
Szerintem még nem meséltem, hogy Petrus 2 hete felült és rendesen mászik. A mai nap szenzációja meg, hogy egy pillanatra felállt a kiságya falánálKép Dodó meg egy angyal, de tényleg, egy rossz szavam se lehet rájukKép ImádnivalóakKép

Norci!
NAgyon jó olvasni, hogy a mostani ctg-n minden jó volt, biztos a múltkor a géppel nem stimmelt valami. AKkor most nyugodt vagy már, igaz?

Zsuzsi!
NAgyon tetszik a kiságyas variációtokKép Dorka mit szólt hozzá? Még albérletben laktok? Tényleg, mikor is jön Emma?

Szila!
Hogy vagy? Hányingered van még?

BMárti!
Laci nélkül voltatok Sopronban? Tényleg mi a helyzet pocaklakó ügyben? Bocs, lehet hogy írtad régebben... Arra emlékszem, hogy arról meséltél, hogy lehet, hogy összejönne ismét egy karácsonyi baba. Nos?

Pussz,
Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Andysj:
ezt a profilképet még nem is láttam, hatalmasat nevettem rajta! Csak nem programozónak neveled a lányodat!Kép Nagyon aranyos!

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Nem cska a bamediára írtam ma. Semmi jel még és ne is legyen. M van vége az antibiotikum kúr
nak, szeretném ha Tamar még bnet fejlődne egy picit.
Szerencsére még nem lettem beteg. Vili is javul szépen, de gyerekközösségbe mgé ne memrem vinni.

Zsófi!
Hát nem tudom, hogy a géppel volt-e gond, mert ugye kétszer is, meg hát szedem a betalocot túl vagyok egy natibiotikum kúrán. Igaz sokkal nyugodtabb vagyok, de igazán akkor leszek ha most már minden ctg, uh okés lesz és leginkább akkor, ha már kezemben tarthatom és tudom hogy minden rendben vele.

GOrsi!
Nagyon helyesek vagytok, Roni nagyon édes. Peti hogy fogata a hugit? Ilyenkor miért repesztenek burkot?

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

GOrsi!
Gartulálok, nagyon szép lányotok van!Kép Ezek szerint nem is veszíthetett sokat a születési súlyából, ha a hazamenetelkor már ugyanannyi volt.Kép

Andysj!
Zsuzsi után én is megkukkantottam a profilodat.Kép Nagyon jó a kép, látom már most komolyan veszi a "munkáját"!KépKépKép

Zsuzsi!
Remélem azért nem kell csalódnia Dorkának és felveszik valamelyikbe.KépKépKépKépKép

Sztigris
sztigris
 
 


Sziasztok!

BSzilvi! Petinek boldog 2. szülinapot!
Kép

GOrsi! Nagyon szép Roni kisasszony! És nagyon ügyik voltatokKépKépKép!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


GOrsi!
Nagyon tündéri Roni.Olyan szép formás baba.Kép

Zsuzsi!Remélem sikerül az ovi.

Nyuszimano!Gratula Petrának,nagyon ügyi!Kép

Edit
edith16
 
 


Kedves Anyukak!
Bocsi ,hogy beleszolok a topicotokba de regi babanetes reven a segitsegeteket szeretnem kerni:
En a IX. Vagy a XI.keruletben keresek olyan anyukat aki otthon van a gyerkocevel de kolcsonos baratsag/szimpatia eseten otthonaban vigyazna oktobertol 2 eves kisfiamra heti 5*6 oraban.Fizetest es minden egyebet e-mailben beszelnem meg.
Ha ugy erzed hogy jol jonne egy kis penz a gyes/gyed melle es szivesen talalkoznal velunk legyszives irj a bacsak@yahoo.com cimre.
Koszonettel
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

GOrsi! Nagyon gratulálok, gyönyörű kiscsajKép És tényleg nagyon boldognak tűnsz te is aképen, csatlakozom zsuzsihoz, kár hogy félig kapott le aki csináltaKép

BSzilvi Petijének nagyon sok boldog szülinapot kívánunk!Kép

Nyuszimanó! MÁr mentek is haza? Azt hittem az idén összefutunk valamilyen talinKép

Na rohanok továbbKép

tikk
tikk
 
 


Sziasztok!


GOrsi! Istenem, milyen picurka, és milyen édes egy újszülött... Kép

Nyuszimanó! Gratula Pertusnak, hogy már fel is áll! Kép Nem semmi a kisasszony! Maholnap futva kergetőzik Doncival! Kép
Nagyon zavarosan fogalmazhattam, ha így félreértettél. Kép Az én szüleimnél voltunk Tiszasason, és Laci is ott volt velünk. A Zafira ülése volt az a hely, ahol legkevésbé fájt a dereka, úgyhogy bevállalata a 150 km.es utazást. Kép
Nem írtam, mert nem akartam a nyavajgásommal untatni senkit, de nem jött össze a karácsonyi baba sajnos. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok Lányok!

BMárti: Kép. De nem baj: jön a nyár, a hosszú, forró, nyári éjszakák... Kép no meg a sok-sok vitamin, amivel feltöltöd majd a szervezeted.

GOrsi: fú, de tündéri Roni baba, és olyan formás, gömbölyű, majd' kicsattan az egészségtől! Sok-sok tejcsit kívánok neki mégegyszer!

Dzsili: merre vagy? Nézd meg légyszíves a http://babamedia.uw.hu/index.php weboldalt!!! Tóni csinálta, amikor panaszkodtam neki, hogy úgy szétszéledt a csapat. Neked mi a véleményed róla?

Sziasztok: Laura+Romola+Toncsi
p_laura
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicséreteket és a gratulákat!Kép

Norci
Tul.képpen nem tudom, miért repesztik meg, biztos a gyorsítás miatt, de engem nem zavart. Úgy tudom, ha kinyílt a méhszáj, akkor úgyis elfolyik a magzatvíz.

Zsuzsi
Még te kérdezted korábban, hogy hol fog aludni Roni. Most még képlékeny a dolog, de most 2 éjjel úgy volt, hogy Roni velünk aludt, így négyesben voltunk. Mondjuk Petit átvittük az ágyába, de jó, ha 2 órát aludt ott, aztán átjött. Peti köztünk alszik, Roni pedig mellettem a szélén, de olyan helyen, hogy ha Peti átjön, akkor csak rajtam keresztül tudna a hugihoz jutni. Azonban nem biztos, hogy jó így, mert kényelmesebb volt ugyan fekve szoptatni éjjel, de a büfi miatt úgyis fel kell min. ülnöm ill. amíg a köldökcsonk le nem esik, addig tutira éjjel is pelenkázok. Nappal Roni az ágyában alszik, ami Peti szobájában ill. a közös szobájukban van. A gyerekszobátok amúgy tök szupi.Kép

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, van-e még, aki emlékszik rám. Tegnap előtt eszembe jutottatok, és gondoltam, benézek ide. Azóta jópár hozzászólást végigolvastam és sok-sok profilt megnéztem. Csak ámulok és bámulok, hogy mekkorák már a "babák", és hogy sokatoknak már azóta újabb babája született.
Ha nem gond, akkor néha benézek ide, és ha időm engedi, akkor írok is pár sort.
Üdv.
BGabi
bgabi
 
 


Szia Gabi!

Én emlékszem ám Rád!Kép Egy időre voltunk kiírva, sokat chateltünk anno, ha jól emlékszem a kislányod nov.18-án született. A bátyja Flórián, ugye? Ő milyen nagy már? Nagyon eltűntél akkor.
Aktuális kép van a gyerekeidről?

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


Szia Zsuzsi!

Igen, tökéletesen jól emlékszel Kép Flórián januárban volt 4 éves, igazi nagy fiú. Ráadásul nagy növésű, már volt olyan, aki iskolásnak nézte, bár az azért szerintem túlzás volt. Majd idővel rakok fel friss képet.
Neked meg látom van második baba Kép Gratulálok Kép Olyan furi, úgy lemaradtam sok-sok dologról.
Üdv.
BGabi
bgabi
 
 


Gyorsan feltöltöttem egy képet. Ezen a gépen még nincs kép, úgy kellett keresnem a másikon és kicsinyíteni. Ez karácsonyi, a frissebbek még a fényképezőn vannak.
BGabi
bgabi
 
 


Bgabi!

Üdv, itt én is emlékszem rád a chatről Kép Mintha tgnap született volan Noémi, erre tessék már kész nő.

Norci
norci
 
 


Szia Gabi!

Ezer éve Kép Nagyon helyesek a gyerekeid.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Norci, Cory,köszi Kép
Cory, azért Veled néha-néha beszéltünk Kép
Jól vagytok?
BGabi
bgabi
 
 


Szia Gabi!

Én még mindig irulva-pirulva őrzöm a Callanetics kazettád, megvan a boríték is, amiben visszaküldöm. Úgy szégyellem magam. Kép

Tényleg nagyok már a gyerkőceid!!! Emlékszem, te csináltad anno a táblázatot és azt hittem te vagy szerkesztő Gabi. Kép

Erika! Tök jót beszélgettünk! Képzeld még maradt a tegnapi aranygaluskából, így a kajával sem volt gond.
Remélem majd még találkozunk élőben is! Kép

Menta Ui.: Nincs még meg kisGyőző eredménye, majd talán holnapután. Így a beszámoló is késik. Kép

Nem kell valakinek egy bengáli cica?
menta
 
 


Sziasztok!

Gabi: juj, de jó ez a kép a gyerekekről!!! A fiad hanyag eleganciával öleli át a kishugiját, aki meg nagyon cserfesnek tűnik Kép Ha jól emlékszem a te arcodra, régi fotóból, akkor a kislányod Rád hasonlít jobban, jól látom?
gyorsan eltelt az idő, pedig nemrég volt, hogy szurkoltunk egymásnak!Kép Jó kis időszak volt!Kép

Menta: jaj ilyeneket ne tessék leírni "aranygaluska"!!!! Megőrülök egy aranygaluskáért, na de nem szeretnék megint 23 kilót hízni!!!!
KisGyőzőnek mennek a további drukkok, hogy jók legyenek a leletek!!!Kép

Üdv: Zsuzsi (30)
zsu26
 
 


Sziasztok!
Menta, igen, erre még emlékszem Kép Kazit meg majd küldöd, amikor összejön.
Látom Neked még nagyon pici a kicsi Kép De nagyon édes Kép Gratulálok hozzá Kép
Zsuzsi,köszi, ez az egyik kedvenc képem, bár van még jópár nagyon klassz kép. Jól emlékszel, Noncsi egy az egyben rám hasonlít.
Menta, mi van KisGyőzővel??
BGabi
bgabi
 
 


Szia Menta!

Komolyan, nagyon örülök,hogy megismertelek Benneteket,és szerintem is klassz volt a dumcsi!
A mail címedre megírom a tel. számomat ...
a többit majd ott!

Szia Gabi!
Én új vagyok, üdv. itt!
Édesek, szépek a gyermekeid!!!


Zsuzsi!
Úristen! már a 30-ik hétben jársz?!
Akkor közeleg a nagy pillanat!!!!
Kép
Hogy érzed magad?

Sziasztok:Erika
csengõ
 
 


Szia Erika!

Köszi jól, a pocakom egész nagy és többen is mondták, hogy elég lent van. Végülis nem érzem rosszul magam, csak néha megijedek, hogy hamarabb jön a baba. Ma jó nagyot takarítottam, utána játszóterezés, piac, furikázás ide-oda autóval stb. Anyukámmal találkoztam teljesen kétségbeesett, mert szerinte már szétesett az arcom, pedig csak fáradt lehettem, de a pocakom azért érezte, hogy egy kicsit sok volt ez.

Ti hogy vagytok? nagylányodnak most szünet van az érettségik miatt?

BGabi: na akkor jól láttamKép Olyan érdekes az a korszak, amikor anno chateltünk pocakosan annyira frissen bennem van, úgy látszik nagyon intenzíven éltem meg akkor azokat a napokatKép Most valahogy szegény Emmára nem jut annyi figyelem, bár Dorka nagyon aranyosan naponta többször is "beszélget" vele, piszézik vele és mindenből már kettőt kell vennünk, hogy egy neki és egy Emmának. Igy már Emma rendelkezik tányérral, leveses tányérral, könyvvel...Kép Remélem marad ez a kedves hozzáállás és jó testvérek lesznek!
Flóri és Noncsi hogy jönnek ki egymással?

na megyek, mert nem bírok sokat ülniKép

Üdv: Zsuzsi

P.S.: nem tudom ki szeret neten rádiót hallgatni, de nagyon ajánlom az iTunes programot: http://www.apple.com/itunes/, fantasztikus adók jönnek be, nagyon jó minőségben és különféle stílusban (smoothjazz nekem a kedvencem).
zsu26
 
 


Sziasztok!

Aki nem tudná, ma megszületett 11-kor Norciék Tamarája, 3850 g és 55 cm ! Kép
Sok boldogságot az egész családnak !

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


<pre>
Anyuka neve Gyerkőc neve Születési idő Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkőc
Andi3 Luca 01.08.16 Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi (sz.: 1998. december 25.)
Cory Balu 01.09.12 Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker. Zsombor (2003. augusztus 31.)
Heni Barnabás 01.09.21 Budapest, MÁV Kórház Szada Boldizsár (2003. november .13.)
Zsuzsa Bea 01.09.25 Kistarcsa Gödöllő István Gábor (1993), Miklós Bence (1995)
Szilvi (sztigris) Zsani 01.10.17 Budapest, Jáhn Ferenc Kórház Ócsa Nikolett (2004. január 28.)
Rózsa Niki 01.10.18 Norbi (2003. június. 08.)
Gwen Gwendoline 01.11.01 Saint Herblain (Franciaorszag) Nantes, Franciaország Salomé (1996.február 17.),Anna (1999.december.30.)
Rebi Ildikó CSENGE 01.11.07 Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker. Levente Attila (2004. február 13.)
Márti Ármin 01.11.15 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker. Vilka (2003. május 29.)
Tikk Hanna 01.11.21 Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 01.11.25 Helsinki Petra (2003. szeptember 29.)
Laura Romola 01.11.30 Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker. Antal (2003. június 5.)
Zsuzsi Dorottya 01.11.30 Budapest, MÁV Kórház Budapest, XI. ker. pocakban
Beja Bálint 01.12.12 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker. pocakban
Zafi Réka 01.12.18 Budapest, MÁV Kórház Budapest, XI. ker. Péter Márton (2004. február 20.)
Bogancsi Tomi 01.12.18 Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Danimama Dani 01.12.20 Vancouver, Kanada Kanada
BMárti PiciLaci 01.12.23 Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 01.12.25 Budapest, Péterfy Kórház Budakalász pocakban
Linato Korina 02.01.26 Budapest, István Kórház Budapest, II. ker. Miléna (1999.09.01), pocakban 3-4. Kép
Dzsili Napsugár 02.01.28 Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 02.02.01 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker. Veronika (2004. április 28.)
Menta Helena 02.02.03 Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker. Győző Benedek (2004. április 17.)
Solya Máté András 02.03.08 Budapest, SOTE II. Ravensburg és Budapest, III. Ker. is Sára Réka (2000. december 11.
Andysj Madison Shannon 02.03.22 Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime (1994 aprilis 25.)
Krita Nelli 02.04.19 Nyíregyháza pocakban
Edit Riki (Henrik Sándor) 02.04.29 Budapest Párizs
BSzilvi Peti 02.05.01 Budapest, II. Ni Klinika Budapest, XIII.ker.
Borcsa Barbara Luca 02.05.24 Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993),
Norci Vili 02.05.31 Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker. Tamara (2004. május 12.)
</pre>

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

BGabi, szia! Kép Kép Kép
Emlékszem ám én is rád!!!
Zsuzsihoz hasonlóan én is arra az időszakra emlékszem, amikor pocakos korunkban sokat chateltünk.
Emlékszem, egyszer írtad, hogy Flórián kiszedte a dobozból a popsitörlőket és egyenként kellett visszahajtogatnod.
Hogy mik maradnak meg bennünk! Kép
Miért tűntél el ennyi időre?

Szia: Laura
p_laura
 
 


Szia Laura Kép
Hát most leállhatnék magyarázkodni, sorolhatnék sokmindent. Másfél éve kb. (lehet, hogy már több is) elkezdtem itthon dolgozni, de sokszor felkeléstől lefekvésig, egy fél éve már rendesen munkahelyen dolgozok, és iszonyú sok munka van. Most kezdek kicsit munkában lecsillapodni, hogy végre kidolgoztam magamat, mert már nagyon vágytam rá, hogy dolgozhassak. Aztán a másik ok, hogy itt egyre inkább kialakult egy társaság, akik főleg ugyebár pestiek, és össze is tudtatok járni nagyon sokszor, ami ugye nálam kivitelezhetetlen volt, úgyhogy sokszor úgy éreztem, nem vagyok ide valósi. Így lassan-lassan az időhiány miatt főleg el- elmaradoztam.
Egyébként nekem is a nagy emlék főleg a várandós időszak chat-elései Kép Akkoriban voltunk páran, akik minden nap dumcsiztunk, tudtunk mindent egymásról. És igen, volt olyan, hogy Flóri kiszedte a popsitőrlőt, mondanom sem kell, ezt már a Noncsi is megtette Kép
Látom, Neked is van már második, nagyon ügyesek vagytok, gratulálok Kép

Zsuzsi!
Ez nálam is így volt, hogy nem volt annyi idő kiélvezni a második terhességet. Ennek fő oka ugyebár az első gyermek, aki lekötötte egész napomat.
Egyébként változó, hogy jönnek ki egymással. Vannak nagyon jó pillanatok, de van olyan, hogy nem férnek meg egymás mellett, és ez azért elég gyakori. Most kezdenek egyébként már jól eljátszani egymással, eddig még Noncsi kicsi volt hozzá. Sokszor Flóri akarja öltöztetni, felülteti a wc-re, ha pisilnie kell a kicsinek, stb. Ilyenkor jókat mosolygunk rajtuk, nagyon aranyosak. De Noni van most abban a korban, hogy mindig az kell, ami a Flórinál van, ezért sokszor összeverekszenek. Szóval igazi gyerekek Kép

Norci!
Gratulálok, és nagyon jó egészséget kívánok Nektek!

BGabi
bgabi
 
 


Akkor még egy elveszett bárányka:

Sziasztok, hát előkerültemKép / tünkKép

Peti nem igazán hagy netezni, amióta tudja kezelni az egeret, azóta a Micimackós meg a Dórás játékával akar játszani, amint meglátja, hogy ideülök.
Na akkor röviden: Nagyon jól vagyunk, Peti egész jó gyerek még mindig. Nagyon szépen fest, rajzol, most ez a fő kedvenc, meg a Tesz-Vesz város szótár. Még magyarul se tud, azért kapta, hogy annyi minden van benne tanuljon új szavakat, de angolul is akarja, ezért már elég jól haladKép
Oviba sikerült beiratni oda, ahová szerettem volna. ( Tikk: Berzsenyi u.-i ovi) Nagyon kedves az ovónéni, szép világosak a termek, igaz, egy kicsit sokan lesznek, de legalább 6 kislány jut a 20 fiúra. Nagyon kevés lány van a korosztályunkban a környéken, a másik oviba (ahová szintén felvették) csak egy lány lett volna. Szóval már nagyon várja, disznó is vagyok, mert azzal lehet rá hatni, hogy "hát aki oviba megy, az -megeszi-elrakja-nem üvölt-szót fogad...stbKép
Enni továbbra sem eszik, csak a grill-rántottcsirke, almáspite, nutellás kenyér, szilvásgombóc a menők, és csak kizárólag a'la Nyami mama (anyukám).
Viszont időben lefekszik, de ebben közrejátszik, hogy nem alszik délután továbbra sem (lassan egy éve). Apa altatja este, így szokták meg amíg a korházban voltam.
Annát továbbra is imádja, beszélget vele, ha én nem tudok menni, szórakoztatja, ha ébred, ő az első aki az ágyánál vanKép
Annáról: Most három hónapos. 6300 gr (3680-al született) 62 cm. Nagyon jó baba hála Istennek csak szopik, cumit, üveget még nem látott. Az ujját viszont profin szopja. Az éjszakát átalussza (kopp kopp), este 10 körül fekszik (ma 8-kor) és elvileg 6-7 körül kel. Hangja nincs, csak gagyog, sírni nagyon nagyon ritkán szokott. Szóval ma már tudom, mennyit jelent, hogy hogyan állok a dolgokhoz. Petinél állandóan aggódtam-paráztam, anyós hullára idegesített (Katikám éhes a gyerek....) Most ki volt tiltva 3 hétig, addira meg beállt a szopi. Utánna jött két hétre, és próbálkozott: Anna 240-et evett (ritka alkalom volt, de megjegyeztem, mert nyüszögött) Anyós: Éhes ez a kislány Katikám (15 percel a ciciról való lecuppanás után) Na akkor kibújt belőlem az "urilány": - éhes a sz*rt, fáj a hasa, nekem is fájna 2,5 dl után. Petinél is ez lett elrontva, hogy ötpercenként kellett etetnem, na egy alkalommal nem is evett sokat utánna, és a mai napi sem...." Utánna még egy - kétszer próbálkozott, aztán nem.

Szóval nagyon jól vagyunk. Persze az aggódásaim a régiek, túl sokat olvasok: Az agyi UH előtt kitaláltam, hogy "naplemetésen" néz. (ami vízfejűségre utalhat). Amikor lenyugtattam magam, hogy áh, csak nagyon fiyel a lábánál valamit, akkor lemértem a fejét...2 cm-t nőhet egy hónapban, neki 3-at nőtt....na nem sokat aludtam az uh-ig, ami rendben volt persze.
A legújabb: Hason abszolút nem emeli a fejét. Mondjuk, eddig 5x volt 2 percet hason maximum, mert utálja. De a kezemben csak a derekát kell fognom, és szemben felhúzva is tartja a fejét.

Na mindegy...két kép a kölkökről:


KépKép
maszat
 
 


Szia Maszatkata! Kép

Nagyon szépek a gyerekek, gratulálok, nagyon sokat nőtt Peti is és Anna sem picike már Kép
Nagyon édesek a fotók, a profilodban lévő is!
Sokkal kiegyensúlyozottabbnak tűnsz, mint régen, nagyon jó "hallani" ezt Kép
Remélem többször jelentkezel és még hallunk Rólatok!

BGabi: Krita írta, hogy ismeritek egymást, már éppen ajánlani akartam magatokat egymásnak Kép Szerinted mire kell vigyázni az első napokban, mikor hazaérkezünk a kistesóval, hogy nehogy elsőre hisztivel reagáljon a nagylányom? Pont szobatisztaságra kezdünk áttérni, félek, hogy mire megszületik a pici, akkor áll be Dorka végre, míg én meg a kórházban leszek az új körülmény megzavarja és visszaesik, szerinted ezt el lehet kerülni?


Üdv: zsuzsi (32)
zsu26
 
 


Zsuzsi!

Tényleg kiegyensúlyozott vagyokKép Ha gondolod, (bár nem tőlem kérdezted, és nem akarok hivatlanul belekotyogni) szívesen elmesélem, hogy nálunk hogyan volt ez az egész tesó dolog. Mert lehet, hogy csak egyedi eset, de a védőnő, doktornő, meg a környékbeli kétgyerekes anyukák a csodánkra járnak, hogy a Peti mennyire jól fogadta Annát, és nem hogy visszaesett volna, még többet fejlődött.
Pl: a szobatisztaságban való visszaeséstől én is féltem, Peti is pont előtte lett szobatiszta (karácsonykor lett, Anna február végén született) de nem esett vissza, sőőőt...próbálkozik, hogy pisilni kell (amikor szoptatok) de teljesen egyedül elmegy, kitörli, kehúzza, stb...persze ehez cseles műfogások kellenek.

Ha gondolod, szívesen írok mailt, mert nme tudom, a többieket nem untatná-e, ha itt írnám le.

puszi, igyekszem sűrűbben jönni:

Maszat
maszat
 
 


Maszat!

Köszi, emailem, ami működik is: zsuzsi17@hotmail.com
Tök jó, hogy könnyedén átvészeltétek a nehezebb napokat, remélem ha jól felkészülök, akkor nekünk is sikerül nagyobb gond nélkül !

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Üdv minden újnak és régi-újnak is! Kép

Maszatkata! Kép Gratulálok Annához, és nagyon kíváncsi volnék a cselfogásaidra! Sőt, szerintem a többiek is, mert elég sokunknak lett-lesz mostanában második picije. Szóval ha van időd, és kedved. ide is írd meg nyugodtan, aztán akit nem érdekel, ugorjon!

sziasztok,
heniék
gesztenye
 
 


Sziasztok !

Köszi a bizalmat, akkor írom:

Hát először is: Petinek mindig úgy állítottuk be (már a kezdetektől), hogy hűűű de klassz, Ő kap egy kistestvért (tehát nem nekünk lesz második gyerekünk). Ha valakivel (akár egymás közt, és Ő figyelt) beszéltünk róla, mindig hangsúlyozottan mondtunk ilyeneket pl: "hát igen, mert Peti már olyan nagyfiú, és (egyedül eszik, lefekszik az ágyába időben, nem hisztizik, - ide bármit, amit mostanában jót csinált-) ezért úgy gondoltuk, van már annyira nagy és okos, hogy kaphat egy kistestvért, mert azt csak a nagy és okos fiúk kaphatnak."
Tehát az egójára hatni nagyon: Ő a nagy okos. Ha hisztizik bármi miatt akkor csodálkozva: "na, ne viccelj már....hogy fogsz így példát mutatni a kistestvérednek? "
Azrtán, ami sokat segített, a Sehány éves kislány című könyv. Amikor olvastam, mutattam neki, úgy tűnt nem érdekli/érti. De mégis, már régről tudta (egész kicsi pocakos koromból) hogy ott lakik benn, és mivel Ő császárral született, kicist könnyebb volt elmagyarázni - megmutatva a heget - hogy ott vették ki. Na meg minden hónapban mutattam neki a kismamák nagykönyvében, hogy mekkora a baba van már szempillája, körme...stb.
Aztán, minden hónapban eljött velem a védőnőhöz. Legelső alkalommal, amikor szívhangot hallgattunk, megijedt, hogy mi lesz most? Aztán én elmeséltem Neki, hogy neki a szíve a motorja, az dobog, Anna babának is van már, és dobog, azt hallgatjuk, hogy jól van-e. Attól kezdve alig várta, hogy menjünk a védőnénihez, mindig hallgatni kelett. Karácsonyra orvostáskát kapott, a sztetoszkóppal üldözött utánna naponta 100x hogy meghalgassa a Dobb-Dobb-ot, ahogyan Ő hívta. Kép Kép erről:Kép
Aztán amikor Anna született, direkt Anyukám vigyázott Rá. (anyut imádja, mert nagyon jó fej, picit infantilis, de pont azért.) Anyu nagyon szépen rajzol, abban az időben mindig rajzoltatta Anyut. Pár héttel előtte is rajzoltatta: Apát, Petikét, Nyami mamát, kelett rajzolni, mag Anyát, pocakkal ugye, és bökdöste a rajzon a pocakot: dobb-dobbot is!
Aztán az ominózus napon pont rajzoltak, előtte fél órával anyu már tudta, Anna megszületett, megbeszéltük, Csabi ( férjem) mondja majd el neki, meg megmutatja a képeket. Rajzolnak, megint a rendelés: Anya, Apa, Petike, dobb dobb üljenek a vonatban. Bökdösi a képen a hasamat. anyu mondja: már kint a dobb dobb, és a vonatkocsiban külön rajzolja....(Őrzöm most is a rajzotKép)
Aztán este apa az ölébe ültette, s mondta neki, : Képzeld, délután kivették anya hasából az Annát, nézd, itt van a képeken. Holnap elmegyünk, megátogatjuk, jó?? Peti: Jó. Másnap reggel alig ébredt, már indult volnaKép
Tudni kell, én már kb 2 héttel előtte elkezdtem mondani neki, hogy: tudod, nemsokára megszületik Anna, akkor anyának be kell mennie a kórházba, tudod, ahová már többször elkísértetek Apával. (amikor benjártunk, megmutattuk, hogy itt lesz anya egy hétig,).
Első nap amikor bejöttek elaludt a kocsiban, apa alva hozta fel. Már kísértem Őket ki, az aulában ébred fel. Álmosan rámnéz: - szia anyucika! megölel megpuszil. Méreget, látja hasam már nincs akkora mint volt, de lapos se...látom, nem érti...Mondom: megnézed anna babát? Igen. Felmegyünk, nézi nézi üvegen át, nagyon mosolyog.
Másnap már úgy kellt: Apa, Petike Anna babához!
Bejöttek, fontos!! Hozott neki Anna ajándékot ,a kis kocsiban a takaró alá raktuk (egy micimackós memóriajátékot) Azóta is emlegeti, hogy Anna baba hozta. Utánna minden nap bejöttek, és mindig volt valami a takaró alatt (kisautó, tejszelet, túrórudi...) Pont tegnap mondta 3 hónap után, hogy "Anna baba hozott tejszeletet.."
Apa mondta neki a harmadik nap, hogy válasszon valamit, vigye be Annának (még itthon elválogattuk a kicsi és a nagy játékokat) egy bárányt hozott AnnánakKép
Aztán amit biztos tudtok: Rokonok, barátok, ha jönnek babanézőbe, valahogy így: -Szia Peti hallom nagytestvér lettél, kaptál egy hugit. megmutatod? Nahát, de szép, hogy hasonlít rád...stb stb...és kijönni a kicsitől a nagyal foglalkozni. Ajándékot a nagynak is hozzanak, és egyszerre adják oda. Hogy megtanulja, mostantól mindenki kap.
Aztán utánna a hétköznapokban is főként az egóra hatni: te vag a nagy és okos bátyja, meg kell értened, hogy most eszik, attól lesz olyan nagy és okos mint te, ne zavard...stb...
Ma ott tart, "egyedül" bepelenkázza, mindig kiviszi a használt pelust, reggel megy hozzá, meséli neki mit álmodott, és minden áldott reggelt így kezd:
Melléfekszik a franciaágyra, rámosolyog - és viszont - sziiia Anna baba ! Hogy aludtál? És ad neki egy puszit. Aztán karattyolja neki, mit álmodottKép

Most elsőre ennyi, menek, mert Apa itt toporog tök mérgesen, mert hódítózni akarKép
Profilomban a reggeli pusziKép

Maszat
maszat
 
 


Sziasztok!

Maszat!
Nagyon szép a történeted Kép És a gyerekek is nagyon édesek Kép A pici lánykádra meg szabályosan irigy vagyok, az enyém már annyira megnőtt KépKép

Zsuzsi!
Én nem tudok ennyi szépet mesélni. Flóri még csak 22 hónapos volt, amikor Noncsika született. Meséltünk mi is nagyon sokat neki a babáról, többször volt velünk ultrahangon is, igaz, főleg azért, mert nem tudtuk hova tenni, de nem igazán értette, mi is a helyzet.
És a kórház is nagyon rosszul sült el, mert bár olyan szobában voltam, ahol velem volt a baba, és bárki látogató be is jöhetett, a Flórit nem sikerült behozni, mert pont amikor meg volt szervezve, hogy jönnek be, út közben elromlott a kocsi Kép Így Flóri csak akkor látta a babát, amikor hazavittük. Akkor viszont kíváncsian lestük, persze mi is készítettük, hogy lesz kistestvére, stb, és hogy szeretjük mindkettőjüket. Nem is volt egyébként semmi gond, simán elfogadta, imádja azóta is. Az viszont nálunk is volt illetve még mindig van, hogy ha a kicsi kap valamit, akkor a nagy is, illetve fordítva. Erre nagy figyelmet fordítottunk, és külön szóltunk mindenkinek, el nefelejtse.
Nekem egy nagyon-nagyon emlékezetes dolog van, amit soha nem fogok elfelejteni, amikor első éjszaka Noncsika először sírt, Flórika kibotorkált elkeseredve, sírva a szobájából, és mondta akkor még nem tisztán érthetően, hogy "sír a baba" KépKépKép Olyan édes volt, majd megzabáltuk, és magyaráztuk neki, hogy ne ijedjen meg, nincsen semmi baj, csak a baba még nem tud beszélni, és így szól, hogy édes KépKép Többször ilyen nem fordult elő, ngyon hamar megszokta. Imádják egymást Kép
Szobatisztaság nekünk akkor még nem volt sehol, kb. 2,5 éves volt Flóri, amikor szobatiszta lett, de akkor az egyik napról a másikra. Noncsi már most szobatiszta kb. 3 hónapja, de éjszakára még mindig kell pelus. Egyébként reggel van olyan, hogy felébred, jön, megy, és egyszer csak közli, hogy: "na, belepisiltem a pelusba" Kép És olyan is van, amikor szól, hogy vegyük le a pelust, mert pisilnie kell. Szóval valószínűleg már csak kényelmében pisil bele, nincs igazán rá szüksége, csakhát az ágyat is sajnáljuk.

Na mára ennyi. Jó éjt mindenkinek!

BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a beszámolókat, egy picit csodálkoztam azon, hogy azt írtátok, hogy ha a pici kapott valamit, akkor a nagy is kapjon. Nekem ez nagyon furán hangzik. Ezzel nem éppen a nagy lesz elkényeztetve? Vagy csak a kezdetekben gondoljátok? Igy mindig a nagyobb fog többet kapni, nem lesz egyensúly, nem? Milyen ajándéknak örült nálatok a nagytesó, amit a kistesótól kapott, mikor megérkezett. Valamilyen babás játékot adtatok neki, hogy ő is tudjon babázni vagy olyan játékot, amire régen vágyott? A kórházi napok alatt a nagytesó otthon volt apukájával vagy nagyizott végig?

Jó éjt!
Zsuzsi (33)
zsu26
 
 


Szia Zsuzsi!

Ez nagyon fontos, hoy a nagy kapjon amikor a kicsi, nem csak eleinte, hanem mindig, de ha a nagynak pl szülinapja van, amikor a kicsi mondjuk 2 hónapos, akkor is kapjon a kezdetektől a kicis is, hogy így szokják meg.
Pl: ma van gyereknap, Peti kapni fog valamit amajálison. Annának pedig egy szép szélcsengőt szeretnék kristályból.....ez nagyon fontos, hogy ha az egyik kap, a másik is kapjon.....
Ajándék: nem nem babás, hanem amit nagyon szeretne, régóta. Be a baba takarója alá. Érdemes olyat, amit ki is tud ott nyitni, és nem sok apró részből áll (ne puzzlet)
Én fontosnak tartottam, hogy az apjával legyen, mert a nagyik (apai főleg) egy egy nem rosszindulatól elejtett mondata, nagyon sokat ártott volna. Apa meg tudta miket szoktunk neki mondani.
Egyébként, a 20 . hét körül én vettem Petinek egy babát, meg egy kis babakocsit. Pelenkázta, etette a babát. Most Annát pelenkázzaKép

Íme a bizonyíték:
Kép

pusz: maszat
maszat
 
 


Köszi Maszat!

Nem biztos, hogy ezt az ajándék dolgot be fogom tartani, de ha nagy féltékenységek lesznek, kipróbálom, hátha segít. Én hugi vagyok és mindig mérges voltam, ha a saját szülinapomon más is kapott ajándékot, mert ezzel már megint nem én voltam központban és ez rosszul esett nekem (nem az ajándékot irigyeltem). Másrészt szerintem meg kell tanulniuk a testvéreknek, hogy nem mindig a nagytestvéré a főszerep, nem mindig neki kell okosabbnak, ügyesebbnek lenni. Valahogy a rivalizálást szeretném csökkenteni, főleg, hogy kis korkülönbségnél olyan könnyedén utolérhetik egymást a tesók. A nagytestvérnek is teher ez az állandó "te nagyobb vagy"-szerepnek megfelelni, később állandó bizonyítási kényszere lesz valamelyiknek. Legalábbis a gyakorlatban testvérként így éltem át, szülőként nem tudom, hogyan is menjen ez... Kép
Mindenképpen minden módszer érdekel, mert ugye most tanuljuk mi is a nevelést. Kép

Üdv: Zsuzsi
zsu26
 
 


Szia Zsuzsi !

Lehet, hogy igazad vanKép Nekem nincs tesóm, ezért Te jobban tudod, mi hogy esett amikor kicsik voltatok. Lehet, a "te már okos vagy" is teher lehet, egyenlőre csak pozitívumként éli meg. Mondjuk nagy százalékban nem akkor alkalmazzuk, ha mondjuk nem kaphat meg valamit, vagy ha jól kell viselkednie, inkább ha jót csinál magától (pl segít nekem, kiviszi a tesó pelusát a kukába) akkor szoktuk mondani, hogy nahát, de ügyes nagyfiú vagy....

Pussz: maszat
maszat
 
 


Zsuzsi!

Err?l már ovlt egyszer szó, szerintem sem kell mindkett?nek ajándék, csak annak akinek szülinapja, névnapja, stb. van, pontosan azért amiket te magad is leírtál. A kórházból hazaérkezéskor meg olyan amire régóta vágyott Kép

Norci
norci
 
 


Azt hiszem, ezt szét kell választani: amikor a rokonok jönnek megnézni a babát, akkor a nagytesónak is kell hozni valamit.(Vagy akár csak neki - egy pár napos babának nem sok teteje van ajándékot venni szvsz.)
Aztán szüli-névnapra lehet csak az ünnepeltnek. (Mondjuk anyukámék a mai napig mindhármunkat megajándékoznak valamivel mindegyikünk szülinapján, és még nem untuk megKép) A lányaimmal meg úgy van, hogy a nem ünnepelt kap vmi elfogyós apróságot.
Amikor mindenki kap, szerintem praktikus hasonló dolgokat adni. (Mindkettőnek könyv, legó - ez még nálunk is működik, a 8 év korkülönbség dacára.)

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Csak hogy itt legyen az 1000.KépKépKép
A Királylányok:
Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


SZiasztok!

Borcsa: a kiskirálylány olyan sirós, nem ? Különben nagyon szépek ám!!!

ajándékok: nálunk az van, hogy csak az ünnepelt kap ajándékot, a többiek nem. És a kórházi hazajövésnél a baba volt az ajándék nekik, de a baba is "hozott" a tesó/knak ajándékot. Ennyi. Nem volt gond sose velük.

pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Eloszor is:
Utolag szeretnek mindenkinek akinek eddig nem kivantam Nagyon Boldog Szuletesnapot!

Norci!
GRATULA TAMARAHOZ!!!! Jo egeszseget az egesz csaladnak!

Maszat! Bgabi!
Udv. !

Mostanaban nagyon elmaradtam az irassal-olvasassal. Nagyon sok minden osszejott, igy nem jutottam netkozelbe. Kép Most megprobalom behozni a lemaradasom.

Rolunk:
mi jol vagyunk, mar varjuk a jovo het veget. Azaz a nyari szunet kezdetet. Talan akkor tobb idom lesz jonni kozetek.

Most megyek, megprobalom behozni a lemaradasom.

Andysj
andysj
 
 


SZiasztok!

Hú, de rég írtam ide... de most fontos kérdésem van, hátha vki tud jó tippet adni: hogy tanítjátok meg egy 2,5 év körüli gyereknek, hogy ki az idegen, ki az ismerős, kivel mehet el a játszótéren játszani, kivel nem?

A szigeten voltunk és persze, figyeltem Ármint (2,5) és Vilkát (1) is (mindkettő meglehetősen önálló - önjáró, és nem együtt önjárnak, hanem lehetőleg nagyon más irányokba...) Szóval, egyik pillanatban Ármin még körhintázott, a másikban nem volt sehol... aztán mikor megtaláltam, azt mondta, egy szemüveges kisfiú (sztem úgy 13 év körül) mutatott neki egy bunkert... a nap folyamán többször is vissza akart oda menni, mikor a srác már nem is volt ott. Mondtam, hogy csak oda mehet, ahonnan még lát engem és én látom őt, mondtam, hogy csak az az ismerős, akit én is ismerek - ha efelől nem biztos, jöjjön és kérdezze meg. Azt is, hogy elmehet-e vhová... elméletileg érti, amit mondok. El is tudja ismételni. De ott, akkor nem tartja be, mert a pillanat érdekesebb számára, nem is jut sztem eszébe... De én meg nagyon féltem őt és persze, nem akarom, hogy idegenekkel elsétikáljon... Hogy lehet ezt megoldani????? Heeeelp!!!!!


Márti
márti
 
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
viragferi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: