Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon sajnálom, hogy sokan nem tudtak eljönni, remélem a többi talin azért bővül a talisok száma.
A betegekkel, mi a helyzet, Marcipán akkor gyorsan meg is gyógyult, hogy a kis mennyasszonyát meglátta mi?

Lir, Kata, Babjag és még sokan mások!
Azt hiszem, a Ti nevetek is többször felcsendült, hogy milyen kár, hogy nem tudtatok eljönni.

Kingu!
Nagyon hiányoltunk ám, tényleg jó lett volna, ha köztünk vagy. Nem irigyeltelek a suli miatt, de reméljük, a fejed tele van most mindenféle tudással.

Vezso!
Nagyon köszönjük a lehetőséget a férjednek és Neked, hogy ilyen sok baba és kisérőik jól érezhették magukat. Legalábbis mi remekül elvoltunk. A lányom azért jól összebarátkozott a lányaiddal, nagyon örülök neki, itthon is emlegette. Tetszett neki, az egész babatali, sőt a következőre is jelentkezett.
Rozi ismét dögös ruciban volt, olyan jó kis szerkói vannak, de mind a három lány nagyon helyesen volt felöltözve. Zsófi igazi, kis hölgy.
Jaj a szövegeken jókat röhögtem, dehogy marad Rozi szingli, majd Ákosnak össze kell szednie magát, hogy a sok csábított elhárítsa.

Vaktyúk!
Amit a Csipet a végén alakított nagyon tetszett, úgy mászott, mint akit kilöttek, a lányok nagyon körbe ajnározták.

Connie!
Ákos nagyon aranyos volt, nekem a négykézlábas kép nagyon tetszik, amikor ott vagy felette. Te nekem egy talány vagy, Vezsoval is beszélgettük, hogy a leveleidben olyan intenzív vagy, sokat irsz és néha keményen válaszolsz (szerintem nem baj) és személyesen meg tök az ellenkezője. Ne érts félre, csak olyan jó fej vagy és a talikon más vagy. Persze eddig a két talin amin voltam, nem alakulhatott ki tiszta kép, de Te is olyan főember vagy mint Vezso. Bocsi a többiektől!!

Jaj köszönöm a lányom nevében, hogy őt jobban felismertétek mint engem, a fényképek alapján. SZóval mutattam neki, hogy szépnek találtátok, amikor meg van róla győzödve néhanapján, hogy milyen ronda, majd előkeresem a kedves soraitokat és megmutatom neki. Nagyon kedvesek vagytok.


Én nem tudom, hogy vagytok vele, de le a kalappal az Apukák előtt, annyira aranyossak voltak a szó jó értelmében, nagyon barátságossak, segítőkészek voltak egytől-egyig és úgy tünt nem volt nekik sem annyira nagy nyűg, hogy szombatra ilyen programjuk volt, úgyhogy meg vannak dicsérve.

Berkiadri!
Mini Martin bűbájos kis baba volt, mikor voltak a mi Manóink ekkorák, olyan gyorsan nőnek.

Monazsu!
Jaj ne haragudj, de a barátnőmnek elküdtem és ott volt olyan program, szóval meg van oldva és kilettek bontva a fájlok. Úgyhogy köszönöm szépen.

Ruz!
Bendi nagyon édi volt, olyan nagy fiú lett már, örülök, hogy megismertünk benneteket. Ja a répatorta nagyon fincsi volt, csak hamar elfogyott.

Hadri!
Berni nagyon bejött nekem, annyit nyüzsgött, igazi kis sajtkukac, nem is találom a névreszoló matricámat, remélem nem ette meg?

Villes!
Nagyon édi Vince a képen, az a hajszerkezet. Nagyon eleven volt a csajok meg csak lesték, hol itt van hol ott. Rozi elől nagyon menekült, biztos érezte, hogy az a dögös kiscsaj már foglalt és nem akart egy szép szerelembe bekavarni.

PViki!
Dóra Apája szerintem nagyon élvezte, mert annyi baba lógott rajta, mirt egy fürt szőlőn a szemek.

Jégvirág!
Gréti nagyon szuper kis csaj!

Wester!
LucaZsófi abban a rózsaszínű ruciban, hát majd megettem, nagyon bájos tündér.

Olyan sokat mozogtak a babák, hogy a következő talira tényleg kell valami kerítés, mert nagyon intenzíven kavartak, másztak, forogtak, mentek, ki milyen módon de nagyon ment a kiszemelt cél felé.

Szóval én személy szerint nagyon örülök, hogy sok babát és Anyukát megismerhettem és nem csak fényképen élvezhettem őket.
Patri
patri
 
 


Bocsi Juszti!
Nem szándékosan hagytalak ki, nagyon szépek vagytok a képen, jó lett volna személyesen is megismerni, a lányoktól sok jót hallottam Rólatok.

Tényleg SörRobis volt, nagyon találó!


Ildi!
Én is, én is, imádom Benit, és ha nincs velem hiányérzetem van, de ha tudom, hogy jó helyen vagy mondjuk alszik, akkor én is szívesen megyek Anyatalira.

Lányok!
Elhatároztuk a férjemmel, hogy karácsonyra meglepjük magunkat egy digitális fényképezővel, ez szörnyű, hogy mire előhívjuk a képeket már egy hónap is eltelik, és soha nincs friss képünk. Ja és azt még scannaltetni kell.
Mi van mindenki alszik, csak én nyomom a klaviatúrát.
Patri
patri
 
 


Adri,

én itt vagyokKép.
Épp bekukkantottam altatás-fürdetés után. Most hamarabb lefeküdtek a lányok az óraátállítás miatt. Én nem bánom eztKép...

Gyógyulgatunk, csak az a baj, hogy szegény férjem, aki eddig állta a sarat, elkezdett köhögni, tüsszög isKépKép. Jaj...

Németh László: régi-régi nagy kedvencem. Legkedvesebbek a társadalmi drámái, regényei közül pedig szinte mindegyik: Gyász, Iszony, de főként az Irgalom. A "Lányaim" magánjellegű, de azt is sokszor olvastam, és a levelezését Magda lányával. Amikor elkezdtem tanítani, pedagógiai feljegyzéseibe is beleolvastam. Sokan nem szeretik, vagy nem ismerik őt, elavultnak tartják. Tájékozott...Képattól még messze vagyok, de a jó pap is holtig tanul. Magyartanár vagyok, másfél évig tanítottam, mielőtt jött volna Viola.
zitmi
 
 

 
 

Vezso!
Rájöttünk Patrival, hogy Téged most úgy kellene hívni, hogy VEZSORO, úgye?
Patri
patri
 
 


Sziasztok!

Zitmi, én is magyaros vagyok. (A másik szakom ének. Szegeden végeztem a fősulit is, meg az egyetemet is.)
Én is szeretem Németh Lászlót. Nem tudok róla annyit, mint Te.
Nálunk is volt mindenki ebben a köhögős-megfázásszerű torokgyulladásban. Jobbulást az egész családnak.

Patri, engem is kihagytál.Kép

VeZsoRo-t már én is mondtam, ill. én RoZsoVe-t, az is jó sorrend, csak fordított, s az én fülemnek jobban cseng (nem jelent vmit. az utóbbi?), de Vezso mondta, h. marad a megszokottnál. Bocsi, h. belepofáztam.

Mindenki "bealudt" már nálunk, asszem, én is megyek.

Jó éjt, szép álmokat Nektek:
vAdri
Vendég
 


Bocsánat Vadri, nem volt szándékos, hogy kihagytalak, olyan sokan nem tudtak eljönni, hogy csak na. Szóval nem volt tudatos
Patri
patri
 
 


Szisztok.

Eddig én sem értettem. Nem mertem megkérdezni. De mostmár rájöttem!!!
VEronika
ZSOfi
ROzi

Ugye????????? Hát én egy zseni vagyok!Kép

vAdri
Uhhhhh. Ezt jól elnéztem. Elnézést tőled is, és Nebulától is.

Patri
Ha jól értettem (már semmiben sem vagyok biztos), akkor van egy lányod, aki Partri, kisPatri néven emlegetnek a lányok. Húha jó kis korkülömbség van a két gyermek között. Véletlen baba Beni?
Most néztem meg a profilodat. Nem ismerős neked a Szőnyi József név?

Üdv
Szilvi
hüpi
 
 


Patri koszonjuk szepen a dicseretet torpe eroszak mano neveben isKép
Anyukam azt modnta jobban jartam volna ha lanyom van veluk fele annyi problema sincsKép Kép mert a lanyok sokkal szivosabbak mint a fiuk es nem annyira nyafkak Kép
A kovi muvhazas tali mikor lesz?
Jo lenne ha arra mindenki tudna jonni.
Remelem akik videkiek rendben hazaertek es minden oke.Csak egy szot irjatok hogy otthon vagytokKép
Reka


Kép
vaktyuk
 
 


vAdri,

'rózowe' (a 'z' tetején van egy pont, ejtése valahol a rúzsove és a rozsove között félúton) lengyelül rózsaszínt jelent. Ez logikus is 3 kislány esetében, nemKépKép? Mármint a színKép...
Te tanítottad mindkét szakodat? Én egyszakos voltam, a Pázmányon végeztem az 5 évet, aztán Pécsen diplomáztam. Gondolom, akkor te szegedi vagy.
Köszi, igyekszünk meggyógyulni, megyek is aludni, hogy jobban bírjam a napot reggeltől.

Jó éjt: Zitmi
zitmi
 
 


Sziasztok!

Már idáig fajultam.Kép

Nati nemrég kelt egy gyors szopira, én meg úgy döntöttem - hiába a kialvatlanság -, h. felkelek.
Múlt hétvégén, meg most is anyósoméknál ettünk, Marci sokat van ott (imádja a kertet - "hómajó, fűnyíjó" is van a kisházban, meg a "múhelyben" dolgozik a papa...).
Elhatároztam, h. viszonzom a segítséget egy kocsimosással. De tegnap a párom rábeszélt egy délutáni erdei sétára, így ma délelőttre halasztottam a programot. Csakhogy Apukám meg jön délre, és őt meg finom ebéddel várom majd...

Zitmi,
tényleg jó, ha rózsaszínt jelentKép.
Egy fénykép miatt rémlik, h. vmi. közöd van Lengyelországhoz. De most nem emlékszem, pontosan mi.
OFF
Tanítottam bizony. Ált. iskolai tanárként végeztem, még osztályfőnök is voltam. Alsóban is tanítottam az éneket.
Aztán a kiegészítőt is megcsináltam magyarból. Azóta középsuliban tanítottam - 2 évet. Életem első és egyetlen érettségiztetését pocakosan csináltam. (Mélyvíz volt: abban az évben ellenőrizték az összes magyardogát, magyaros főnököm és magyaros érettségi elnököm volt.Kép)
Mostanában felnőtt külföldieket tanítok. Igyekszem nem kontárkodni. Párom angolos, sok tanácsot kérek tőle, s szeretném elvégezni a magyar mint idegennyelv szakot is. Viszont elmondhatom, h. 6 éves volt a legfiatalabb, 54 éves a legidősebb tanítványom.Kép
Komáromi vagyok, ill. kapuvári, csak ide jöttem férjhez (és itt váltam el, majd itt folytatok élettársi viszonyt Kép)
ON

Vaktyuk,
lánnyal jobban jártál volna?KépKépKép
Nagyon aranyos Csipet, és igazán illik rá a Csipet név.Kép

A gyerekeimről, ill. Marciról és az utánzásról:
Marcika bemászik néha a kiságyba Nati mellé.Kép Persze csak ha nem vagyok a szobájukban.Kép De egyből meghallom, mert Marci közelkerülve Natihoz mindig nagyon gyengéd ("hát szia, kis Natikáááám, sziaaa, Natikaaa")
Kisfiam rajong a porszívókért, és a háztartási eszközökért. Mindenkit leállít a lépcsőházban, s kifaggatja, hol a porszívója, vasalója, vasalódeszkája stb.
Van egy kis játékvasalója, s egy régi telefontöltőt dug az egyik csavar mélyedésébe, h. legyen zsinórja és dugója is.Kép Tudja, h. a konektorba nem szabad bedugni semmit, így a porszívót is, s ha néha odaadom az "igazi vásálót", akkor azt is a szőnyeg alá, v. vmelyik polcon lévő résbe dugja.
Az 'igazi vasalóval' néha pl. a délutáni alvásra is tudom motiválni: a vasaló nézi őt, h. milyen ügyesen alszik.KépKépKép
Attól félek, a háztartási eszközök iránti rajongása idővel alábbhagy.Kép Apukája messzire kerüli őket.Kép

Na, megyek, a levest megcsinálom most.

Gyönyörű napot kívánok Nektek:
vAdri
Vendég
 


Sziasztok! Jó reggelt! KépKép

Kingu
Kérek szépen pár sort, hogy Boti éjszakája (és a Tied) milyen volt. (Nekünk szuper! Egész jót aludtam, tényleg!!)

Vaktyúk
Nagyon igazm hogy a nevelés módjának a gyermekhez kell igazodnia, pl nálunk Zsófit, miután leszidtam vmiért, meg is kell jól ölelgetnem, meg puszilgatnom, mert őneki erre szüksége van, csak akkor "nem sérül", nem tudom elmagyarázni jól. Veronikánál ez pont nem így működik, vele keményebbnek kell lenni. Amúgy nálam a nevelés: szeretet és odafigyelés, ennyi. Ugyan tanultam pszichológiát meg egyéb hasznos dolgokat az egyetemen ilyen témában, nem mondanám, hogy a könyvek vezérelnek. Annak ellenére, hogy olvasok ma is ilyen tárgyú könyveket. Érdeklődve olvasom, amiket írtok nevelés támában az utóbbi napokban, mert sosem neveltem tudatosan a gyerekeket, nem tudom jól írom-e. És nyitott vagyok új dolgokra, ha úgy érzem, be tudom építeni az életünkbe, nagyon szívesen tanulok Tőletek itt a topikban.
Hisztis hárpia Kép , hát, a kimerültségtől én is bírok lenni boszi, de próbálok nem elfajulni Kép
Kérdezted, hogy hazaértek-e a vidékiek rendben, én is gondoltam Rájuk. Kép Jégvirágéknak nagyon kellemesen telt a hétvégéjük, azt tudom, írt sms-t, de pl Hadriról nem tudok semmit, meg Westerékről sem. Ez a hosszú hétvége elszippant sokunkat a géptől Kép Nálunk is családi programok vannak. De most itt vagyok, mert különben elvesztem végképp a fonalat Kép
Csipet annyira édesen mászott a talin, amikor a lányokka játszott, úgy tetszett mindannyiunknak. És: mondom, hogy Zsófi teljesen beleszeretett Csipetbe.

Zitmi
Az egész családnak kell most már jobbulást kívánnom, szegénykéim, jól megjárjátok evvel a betegséggel, hogy mindenkin átmegy a családban. Nálunk volt már, amikor Zsófi 7 évesen ápolta az egész családot. Még nem válaszoltam az emailedre, és ne haragudj, sok restanciám van, mindenképp írok, természetesen. Kép
Remélem aludni is többet tudtál most éjjel Kép
A rozsove szómagyarázat igen érdekes, nem is gondoltam volna...Kép Nekem kicsit rozsomákos a hangzása ...Kép Köszönöm, hogy leírtad a jelentését, végül is szeretjük a lányokon a rózsaszínt Kép

vAdri
Üdv itt köztünk újra. Eddig miért nem írtál? Nem baj ha kérdezem? Mert érdekeseket írsz, emlékszem a gyermekeid mondásaira is, meg a szopis fényképre is. Köszi a "rózsaszín" szómagyarázatot Neked is. És jó főzőcskézést. KépNekem ma nem kell főznöm, annyi kész kaja van.

Ruz
Sztem tedd fel a répatorta receptet ide, vagy a receptfórumba, mert mmindenkinek úgy ízlett. És remélem nem bánja szegény párod, hogy így kitárgyaljuk itt Kép

Hüpi
Olyan aranyos voltál, ahogy örültél, hogy rájöttél, miért vagyok vezso. Kép Mi van a festéssel? Zajlik?

folyt köv
Vezso
vezso
 
 


Vizimanó
Valóban tervezitek a kistestvért? Kép Sztem ez fantasztikus! Kép Azt hiszem mi már nem tervezünk több bébit Kép De már most is irikedem a várandós nőkre, minden babának úgy tudok örülni. Tegap volt egy 10 perces sírásom is emmiatt, mert úgy nézett rám Rozi, hogy teljesen elolvadtam, és ott sírtunk a Zsófival, hogy mennyire szeretjük ezt a kis törpét Kép (Épp romantikus zene is szólt).
Fogyás és frizura, amiket írtál: köszi, hogy dicsértél, de egyik témában sem érzem, hogy igaz Kép Fogyást nem érzékelek annyira, mondjuk megmértem magam és csökkentek a méreteim, de én nem érzem. A frizurámat meg nem tudtam megcsinálni rendesen, mert rám sosem jut idő (anyuka-sors), utolsó pillnatra hagyom a hajszárítást és elkapkodom mindig. Meg épp a képeken néztem, hogy a ruhám is milyen előnytelen...Kép Önbizalomhiányos vagyok most igencsak, de majd elmúlik Kép

Juszti
Tetszett, hogy azt írtad vágyódsz közénk Kép Tök jó lett volna, ha eljössz...Majd legközelebb Kép A hűtőmágneses idézetet is kimásoltam. És: a férjem emlegetett Téged a talin, dicsérte a fényképeidet a többieknek.

Dóri78
Aggódtam, hogy nem jöttetek...és ez a családi vita remélem hamar elül ill megoldódik. A kocsinak is persze pont ilyenkor kell elromolnia...Kép Blanka nagyon édes a képen, az a sapec tündéri Kép
Ha jólesik kiírni Magadból a dolgokat, akkor nyugodtan írjál terápiás célból ide, megpróbálunk megvigasztalni vhogy, jó?

Babjag
Sztem is beszélj az ismerőssel, hogy nem úgy gondoltad... Kár lenne ezért elveszíteni egy barátságot. Van egy barátnőm, akinek egyik mondata megragadt bennem, ő mesélte egyszer, hogy sokáig nem tudta kialudni magát az egyik gyermeke mellett és a kimerültség miatt már "szinte büntetendő cselekményeket követett el". Ez túlzás persze, de utal arra, hogy mennyire türelmetlen tud lenni az ember, meg semmi beleérző képessége nincs, nulla tolerancia stb. Miközben tudja is magáról, hogy ilyen és utálja magát miatta.
Örülök, hogy már tudtál pihenni Kép És várunk bármelyik talira továbbra is KépKép

Delfinke
Várjuk a képet a ruháról Kép És tök jó, hogy tudtatok Jégvirágékkal minitalizni. Marcipán akkor meggyógyult?
Vágyódom én is néha baba-nélküli találkozóra, de egyelőre nehéz a Rozi-vigyázást megoldani. Remélem Nektek sikerül összehozni Kép

Berkiadri
Köszönjük a képeket a talirólKép Úgy örülök nekik, mert más szögből tudtatok fényképezni. KépKép Sok jópofa jelenetről lemaradok és nem tudom megörökíteni, mert a szoba másik sarkában vagyok épp. És a tegnapi minitalitok milyen lett? Meg ne dolgozd Magad halálra dobozkicsomagolásban, jó? Nekünk még nem olyan rég is volt a háztartásban kibontatlan doboz, pedig 3 éve lakunk itt Kép
Martin annyira aranyos, szép barna szemei vannak. Meg azóta sem megy ki a fejemből, hogy mennyi tejet tudsz fejni, nagyon tisztellek ezért. Hogy tudsz segíteni másik babának is. Kép

Patri
Jól leírtad, milyen volt a tali, visszaadta a hangulatát. Azt hiszem 11-en voltunk, de nekem úgy tűnt, olyan sokan vagyunk. Olyan mozgalmas volt minden pillanat Kép És az apukák sztem is jól bírták, úgy nézett ki Kép Az enyém férjem pl igen, most se akadt ki, hogy itt ülök a gép előtt.
Digitális gép: örülök, hogy nekünk van, de néha jó lenne használni a "régi" gépet is, mert szeretem a kézzel fogható dolgokat Kép A digitális képekből, amit eddig előhívattunk, az szörnyű színű lett papíron. Lehet, hogy jól meg kell nézni, hol hívat elő az ember vmit, godolom.
Köszönünk minden dicséretet a lányaim nevében is. És örülök, hogy tetszettek a képaláírások, jókat rötyögtem rajta én is, amíg írtam. Kép Zsófi és Veronika szívébe zárta a lányodat, aki valóban nagyon szép Kép És én is szívembe zártalak Benneteket Kép

Connie
Várjuk a holnapi bejelentkezést, remélem jól telik az a pár nap Nektek Debrecenben. Meg a mélre is válaszolok majd, mert nem tudunk sosem eleget beszélgetni Kép
Vezso
vezso
 
 


Sziasztok!

Tehát akkor már 3-an vagyunk az anyatalira!
Vaktyúk-Patri-Ildi
Ezu tök jó!Én úgy gondoltam, hogy találkozunk valahol ami mindenkinek jó, beülünk egy kávéra-teára vagy valamire valahova; és dumcsizunk egy órácskát!Kép

Ildi

delfinke
 
 


Jo reggeltKép
Tegnap voltunk a Kikaban vasarolni , es ott lehet venni merev muanyag aljan visszakunkorodassal, eloket 390ftertKép en mar vettem ki is probaltuk szuper.
Ill volt olcson jatszoszonyeg, babakocsi, gyerekules akit erdekel


Kép
vaktyuk
 
 


SzisztokKép
Ildi
Elvileg én is mennék az anyuka talira,de egyenlőre csak akkor ha vhol itt a közelben ülnénk be valahova,mert Vincét nem nagyon hagynám másra 2 óránál tovább,főleg h vannak napjai,amikor másfél óránként cicizik.Így lehet h én csak később tudok becsatlakozni,de érdekel a dolog!!Csak ne adjatok majd cigit,bárhogy kérem!Kép Vagy csak egy slukkotKép Kép A kávé melléKép

Vadri
Én is nagyon lévezem,amiket írsz!KépKisfiad háztartásigép szeretete,meg az alvását felügyelő vasalóKépAnnyira jó fejek a gyerekek!
Azt akartam tőled kérdezni,h hol van magyar mint idegen nyelv szak.Ezt szívesen elvégezném én is,de nem tudtam h ilyen szak is van.Én is angoltanár vagyok és Szegeden a Juhász Gyulán végeztem.

Vaktyuk
Köszi az infót.A leírtakból arra következtetek h miután elmentünk a taliról,Csipet beturbult és mindenkit elbűvölt a produkciójával?Remélem megmutatja nekünk is a következő talin!!
A köv tali jövő kedden lesz,azt hiszem 8-a.

Vince mindenkinek köszöni a dícséreteketKépIrul-pirulKép

Ruz
Bizony sármos az,nem sáros,mond csak meg a párodnakKépA torta receptjét én is szívesen venném,annál is inkább mert azt hiszem én kimaradtam belőle,illetve ettem egyflée tortát,ami isteni volt,de nem emlékeztetett répára az íze.

Vezso
Beelőztél,nekem is a rozsomák jutott eszembeKép
Szerintem nagyon csinos vagy és egyre szebb!Nézegettem a múltkor a nyári tali képeit Connie honlapján,alig ismertelek meg,annyira más vagy azokon a képeken.Ne legyen önbizalomhiányod,sztem (is) tök jól nézel ki!!

Patri
Nekem is nagyon tetszett a hszed a talirólKép
Most mennem kell,megyünk anyuékhoz.
Sziasztok,szép napot
Virág
villes
 
 


Sziasztok!

Jelentem éjszaka "csak" 2-szer keltünk...Kép
Viszont nem volt valami jó 7vége...Kép

Bocs, hogy mostanában rátok zudítom a bajaimat, de ezt még elmondom, hátha van valakinek ötlete, mit kéne tennem....
Boti kb. 6 napja rettenetesen harapja a cicim, egyszerúen 2-3 percnél tovább nem tudom szoptatni, persze azonnal felfüggesztem a szoptatást, de akkor meg nyüszög, sztem nem lakik jól...hiába szólok rá, hogy nem szabad, ez fáj, nem érek el vele semmit...Kép legalább ezt az évet ki akartam húzni szoptatással, de úgy néz ki ennyi volt...KépKép azt amúgy észrevettem, hogy ugyanúgy harapdálja a cicit ahogy a cumisüveg cumiját, hiába mondtam nagyapjának, hogy ne adja oda a gyereknek a cumisüveget játszani, ez lett az eredménye...Kép Nappal képtelenség szoptatni csak éjszaka nem harapott rá eddig...ugyanaz mint Vezsó nálatok.....
Eszem én sajtot, krémtúrót, iszom a sört, laktoherbet mégsincs már meg az eredménye....
Ma reggel Manóm pohárból ivott, olyan ügyi volt...Kép
Már azon gondolkodtam, hogy iratok fel a dokival tápszert és legalább 1X naponta adok neki....ti melyiket használjátok??
Köszi, hogy meghallgattatok, ha van ötlet megköszönöm...

Angelani!
Nálunk is volt ilyen cicincsüngő időszak, sztem a 3 hónapos fejlődési ugrás miatt van....utána rendeződik a helyzet, ne félj...Kép

Zitmi!
Jobbulást az egész családnak!!!!!!!!!!!!

na most mennem kell, de majd még jövök....

üdv.

kingu
cica29
 
 


Virág
Rozsomák azért jutott eszembe, mert láttam a megasztárt szerdán és ott énekelt egy srác egy rozsomákos dalt, ami annyira tetszett.
Köszönöm a dicséreteket, már érdemes volt benéznem és elolvasnom a hsz-edet Kép Hogy én egyre szebb?!.....KépKép jaj, ez nem igaz...de a nyári talin 8 kg-val voltam több és teljesen más volt a hajam is.
Képek: nem tudom dicsértem-e a képeidet, de ha nem akkor most megteszem. És a fiad is annyira helyes, jók voltak azok a jelenetek a Rozival, amikor megszeretgették egymást, vagy nem is tudom mi is volt az. Rozi megette Vince fülét, meg lekiabálta szegényt. Kép csipet meg tényleg turbó üzemmódban mászott, biztos legközelebb látni fogodKép
Kaja: nekem ízlett a Berkiadri levelestésztája ízlett, amit éjszaka sütött!! Mást nem tudtam megkóstolni, mire észbekaptam, nem maradt házikoszt.
Jó látogatást! Mi is elmegyünk itthonról nemsokára.
Vezso
vezso
 
 


Virág!

Király!Kép
Nekem is valami közeli hely lenne jó;majd megbeszéljük a többiekkel!
Kép

ÉS NEM KAPSZ CIGIT!MÉGHA TÉRDEN ÁLLVA KÖNYÖRÖGSZ IS!KEGYETLENEK LESZÜNK!
Kép

Ildi

delfinke
 
 


Kingu
Ne keseredj el!!! KépKépKép
A harapás nálunk aztán elmúlt magától, de az idilli szoptatás, ami az első hónapokban volt, többé nem tért vissza. De, gondolom, ez normális ebben a korban. Mármint, persze, hogy nem úgy szopnak, mint az elején, amikor még nem tudnak annyira más dolgokra figyelni közben.
Bárcsak segíthetnék!!!
Nálunk lassan abbamarad a szoptatás, még kb egy-két hétig tudom kihúzni. Rozi elválasztotta magát már, nem tudom lázba hozni a cicivel, csak néha éjjel, de már nem mindig. Most már túltettem magamat ezen, ez van. Jó lett volna még kihúzni tovább, azért. Egyébként nagyon szépen eszik mindent, amit adok neki: főzelék (ill zöldséges pép), gyümölcs és reggel tejpépet kap. Tápszert mi csak azért használtunk mert 1x vettem, tudod, amikor Te segítettél nekem éjjel, amikor sírtam. És sajnáltam a tápszert kidobni, elhasználtam főzelékbe apránként.
Tegnap este adtam Rozinak úgy banánt, mint Zsana a talin, szépen ette. Puha banánt evett, ami nem volt pépesítve. Komoly arcot vágott és láthatóan élvezte, hogy ő nyomkodja szét a nyelvével a gyümölcsöt.
Biztos a többiek tudnak majd vmi ötletet mondani, mert én gyakorlatilag csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani Neked.
Szorítok, hogy úgy alakuljon, ahogy szeretnéd KépKép
V.
vezso
 
 


Vezso tenyleg latszik hogy fogytal, en azert nem mondogatom mert szar hogy ennyire bena p** vagyok, hogy nem fogyok hanem hizokKép/kis irigyseg/
Kingu mi Beba-t hasznalunk meg vagyok vele elegedve nemreg probaltuk a Beba2-ot kicsit suru es szinte csak fozelekes cumin jon at de viszont azzal jobban jollakik.
Virag tudom hogy mar nem vagy de anyunak mutattam a tegnap a talis kepeket el volt ajulva Vincetol /az egnekallahajam kep/Kép
Ildi nem tudom ki mit szolna hozza esetleg europark?


Kép
vaktyuk
 
 


Helló!

Most jöttünk haza, szupi idő van, igaz marha hideg. Blanka alszik a teraszon.

Nem tudom, hogy kit érdekelt a műanyag előke, az ikeában vettem 595 Ft-ért egy szettet, ronda zöld, béka szemekkel (Blankának nagyon tetszik). Van benne egy előke, egy kanál, egy 2 fülű pohár talppal és egy tapadós műanyag tányér. Elég jópofa, és ennyit szerintem megér.

Zitmi! Jobbulást az egész családnak! Köszi, hogy aggódsz értünk, de majd csak rendeződnek a családi viták. Sajna az eutójav. ennyibe kerül, egy ismerősünk csinálja, hogy ne 250 ezer legyen.

Kingu! Mi is a Beba-t használtuk, most már Humana2-t issza, és meg van vele elégedve. Ne csüggedj el! És ne add fel! Bizti lesz még elég tejed. EGyébként, lehet, hogy már a péppel is próbálkozhatnál, nem?

Vezso!
Köszi, hogy hiányoltál, tényleg sajnálom, hogy nem tudtam elmenni. Ráadásul látom és képeket, hát szupik. Tényleg jó lehetett. LEsz művházas tali? Arra megyünk. Blankának annyira tetszett a múltkor és annyira elfáradt, hogy csak na.

Vaktyuk! Én is híztam :-( Végre lement 3 kiló, amit egy kis nassival sikerül visszaszednem:-)
Már majdnem annyi kiló vagyok, mint mielőtt szültem. Velem az a baj, hogy nem vagyok elég kitartó fogyi ügyben.

Megyek ki én is a levegőre!
Pá Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Kingu!

Semmi baj nem lesz, először is próbálj megnyugodni. Nekem a következő dolgok jutottak eszembe annak kapcsán, amit írtál.
1. Boti ezek szerint kap cumisüveget. Nyugtatócumit is használtok? Én itt cumizavarra gyanakszom, valószínűleg azért harapja a melledet, mert úgyanúgy akar bánni vele, mint a gumicumival. Próbáljátok teljesen kiiktatni a nyugtatócumi és a cumisüveg használatát. Ha muszáj őt lefejt tejjel megitatni - gondolom, akkor, amikor iskolában vagy - , kispohárból adja neki, akire rábízod. Egy szoptatott kisbabának ebben a korban elég az anyatej szomjoltónak is, vizet vagy egyebet nem szükséges adni. Ha mégis adnál, ahhoz is jobb a kispohár. Látod, Boti ügyesen iszik belőle, és a pohár ráadásul nem zavarja meg a szopási készséget.
2. Beszélj a nagypapával. Tudnia kell, mit idéz elő azzal, ha kérésed ellenére cumisüveget ad neki játék helyett. A környezet, rokonok, férj támogatása is szükséges a sikeres szoptatáshoz.
3. Ne írass fel tápszert!! Ha azt kapna Boti, jelentősen csökkenne a tejmennyiséged. Különben sem arról van szó, hogy nincs tejed.
4. Sör, tea,krémtúró, stb. önmagában nem fogja növelni a tejmennyiséget, sima víz vagy gyümölcslé is megteszi ital gyanánt. Azt egyél-igyál, ami jól esik, nem kell semmit erőltetni, ami esetleg nem ízlik, de azt mondják, "attól lesz tejed". Tej attól lesz több, ha több inger éri a melledet, azaz többet szoptatsz, vagy elkezdesz fejni. Persze nem azonnal lesz hatása, kell pár nap.
5. Boti előbb-utóbb meg fogja érteni, hogy fájdalmat okoz neked a harapásával. Ha harap, picit hagyjátok abba a szopit, majd pár perc múlva kezdjétek újból. Minden alkalommal szólj rá, hogy ez fáj, ne csinálja, és próbáljátok megint. Az is segíthet, hogy olyan helyiségbe mész, ahol csak ti ketten vagytok, így semmi és senki nem vonhatja el a figyelmét. Akár be is húzhatod a sötétítőfüggönyt, vagy leengedheted félig a redőnyt a szopi idejére.
6. A legfontosabbat hagytam utoljára: ne add fel. Botinál eddig remekül működött a szoptatás, ezután is működni fog, ez csak átmeneti buktató. Bízz kettőtökben, ne gondold, hogy itt a szopis időszak vége! Tudom, hogy nehéz ilyenkor, de egy kicsit próbálj megnyugodni, és ne gondolj mindjárt a legrosszabbraKép!
7. Ja, és még egy ötlet: keress meg egy szoptatási tanácsadót. Rózsa Ibolya és Schneiderné Diószegi Eszter, meg a Kismamából Ungváry Renáta, Sződy Judit neve jut hirtelen eszembe. De vannak még persze nagyon sokan, az újságban összegyűjtötték több tanácsadó nevét. A lll (La Leche Liga)honlapján is sok az infó. Olyan felkészültek és tapasztaltak a tanácsadók, 100%, hogy tudnak neked segítséget adni.

Én is küldök sok-sok biztatástKépKép.

Zitmi
zitmi
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen nem néztem be ide, de örülök, hogy most idetévedtem! Megnéztem a talis képeket, és nagyon tetszenek!Kép Aranyosak a babák, ahogy egy kupacban ülnek! Sajnálom, hogy kimaradtam ezekből a talikból.
Egy kicsit vissza is olvastam, érdekesek a neveléssel kapcsolatos hozzászólások! Vadri, szerintem nagyon sok érdekes dolgot írsz, egyáltalán nem off!
Üdv. (hátha még valaki emlékszik rám),

Marqueza

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Köszönjük mindannyiótoknak az érdeklődést, Viola már majdnem teljesen jól van, én is, már ízeket is érzek újbólKép. Virág még szörcsög szegényke, és az orrszívó porszívó láttán nagyon tiltakozik, de muszáj szívni neki. Egyébként ma ebédre és tegnap este is evett szilárdat, szopzik is rendesen, jókedvű, nevet, kúszik, sokat játszik. Remélem, hamarosan teljesen rendbejön mindkét gyerek. Viszont a férjem is elkapta tőlünk a betegséget. Ivott tegnap egy kupica házipálinkát, olyan igazi köhögtetőset, rögtön jobban is lettKép. Én azért nem követném a példájátKépKép...(egyébként nem szokott inni, ezt a pálinkát is ajándékba kaptuk 3 éve, azóta ott áll. A tavalyi náthája alkalmával ivott belőle utoljára, akkor is helyrejött tőleKép)


vAdri,
igen, voltam Varsóban ösztöndíjjal fél évig, az ottani egyetemen tanultunk. A férjemmel ott jöttünk rá a mínusz 25 fokban, hogy nem tudunk egymás nélkül élniKép.
Annyira tetszett, amit a gyerekeidről, főleg a kisfiadról írtál! Máskor is kérek még ilyen történeteket!
Nekem most a betegségem idején mondta, majd énekelte Viola, hogy "Gyógyujj meg, szivem". Azonnal bőgtem tőle. 2,5 évig szeretetet adtam neki, és most már ő is tud adni, érzelmeit kifejezni. Eddig én szólítottam őt Szívemnek, Életemnek és Drágámnak, most már ő is engem. De Virágnak is így köszönt ma reggel: "szija szivem"Kép.

Dóri,
bocs, ezt nem tudtam, hogy még így a legolcsóbb a kocsi javítása. Jaj, de így is nagyon drágaKép, úgy sajnálom...

Vezso,
örülök, hogy megkaptad az e-mailtKép. A rózsaszínt én magamon is szeretem, amióta lányaim születtek, előtte soha még egy kendőm sem volt rózsaszín.
Szeretet és odafigyelés,meg némi következetesség: a "nevelés" nálam is ennyi a gyerekeimnél. A tanítás során az iskolában is ez volt a legfontosabb, mindenféle pszichológiai és pedagógiai elméletnél, tankönyvben leírtaknál fontosabb.

Most megyek képkereteket pácolni, este 7-re pedig hátmasszázsra. Remélem, újjászületek tőle.

Mindekinek szép napot, holnapra is: Zitmi
zitmi
 
 


Teszek még fel két képet a lányokról.

Kép

Kép
zitmi
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk egyszer már korábban NY-ban, és ráadásul éppen 2001 augusztusában (Szilvi beletrafáltál Kép Akkor csak a repcsi idnulás előtt futottunk egy kört, most több időnk volt. Érdekes hely, de engem valahogy nem fogott meg annyira. ÉS ne értsétek félre, nem az európai kultursznobizmus beszél belőlem, mert pl. Chicagót imádom. Egyszerűúen NY nekem túl nagy, túl sok benne az ember (különösen a prosztó, "lenyomlak a járdáról" típus) többször majdnem elcsaptak a pirosban száguldozó taxik, az építészete sem jön be igazán stb. Pedig pesti lány vagyok, de ezzel együtt is sok nekem ez a város. Azért megyünk majd még többször is, de elhatároztuk, hogy akkor célirányosan megyünk: múzeum, könyvesbolt, vásárlás, állatkert stb.

vAdri: egyetértek Zitmivel, annyira jókat írsz a gyerekeidről. Kérünk majd még ilyen sztorikat. Általában is olyan jó a többgyerekesektől hallgatni ezeket a történeteket.

Kingu: én is sok kitartást és türelemt kívánok! Ne add fel! Tényleg fura, hogy a nagypapa játékból odaadta a cumisüveget Botinak. Én iszonyú morcos lettem volna, ha valaki ilyet tesz. Szerintem is kérj tanácsot lalechésektől. Egy telefont mindenképp megér.

Én is magyar szakos voltam, a férjem pedig amerikaiaknak tanít magyart. Mondjuk ő nem végzett magyar mint idegennyelv szakott (csak magyart és összehasonlító irodalomtudományt), egyszerűen csak baromian van hozzá érzéke. Úgyhogy, vAdri ne érezd kontárkodásnak, amiért papír nélkül csinálod. Biztos sok jó dolgot tanítanak azon a szakon, de a lényeg nem az. Ha ismered és érted az anyanyelvedet, és ráadásul még pedagógiai érzéked is van (tapasztalatom szerint ezt az egyetemen nem lehet megszerezni: vagy van, vagy nincs), akkor miért is ne taníthatnál?

Úgy néz ki, hogy hetente 1-2 alkalommal vigyázni fogok a chilei barátnőm kislányára. Most fogjuk kipróbálni a héten, aztán ha jól kijövünk, akkor hajrá. Szegények mind a ketten tanulnak és tanítanak, és ahogy jön a félév vége, egyre több meló szakad a nyakukba. Úgyhogy kölcsönös segítségnyújtás lesz: vigyázok Elisára, ők meg elvisznek hetente egyszer vásárolni (még mindig nincs autónk Kép és vigyáznak majd havonta 1-2 alkalommal Flórára, ha valamit el akarunk intézni, vagy csak szeretnénk kettesben lenni a férjemmel. Remélem, beválik.
Szép napot mindenkinek, és gyógyuljanak meg a betegek!

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!

Vezso!
Köszi, aranyos vagy, én is úgy látom pici fiam kezdi az elválasztást....de hát ez az élet rendje, a természet tudja a dolgát, kibújtak a fogak, jöhet a többi, fini kaja...Kép Nekem nagyon hiányoznak az első időszak , meghitt összebújós pillanatai...remélem még egyszer azért pár év múlva átélhetem újra...
Sztem ez a pánik nálam most azért jöhetett elő, mert vasárnap voltam bennt a korházban az újszülött keresztlányomat meglátogatni és barátnőm mesélte, hogy belövellt a tej és szoptat és stb. én kis hülye úgy beleéltem magam, hogy én is , én is akarok még szoptatni, hogy kicsit túlreagáltam a dolgot. De Fürti már nem kisbaba, ő már nagyfiú Kép és lassan hozzá kell szoknom, hogy hamarosan mindent fog enni. Na erről ennyit, nem szaporítom a szót....
Rozi nagyon ügyes, hogy ilyen szépen eszik mindent!!!!!!!!!!! Amúgy nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy ha nem szoptatok akkor a baba 1 éves koráig még kell tápszert adni!!!!!!!!!!!Ez most igaz???

Vaktyuk!
Köszi az infót, mástól is hallottam, hogy a Beba jó!!! Lehet hamarosan mi is kipróbáljuk!!
Nyugi én sem fogytam..Kép Még csak most kezdtem el krémtúrót és rostos üdítőket inni, mert azt kívánom.....remélem nem fogok sokat hízni....de ne félj, leszünk mi még karcsú virágszálak...Kép

Dóri!
Nekünk is van zöldbékás szettünk!!!!!!!!!!!!! Sztem nagyon jópofa, a színe kicsit vad, de hát, béka.....Kép
Boti már 2 hete kap a fürdés után tejpépet.....szoktam variálni neki gyümölcsökkel, piskótával, délelőtt kap gyümit, délben főzeléket, a többi szopizás......
A nasi nálam is gyakori, főleg a mikrós popcorn....Kép 1 zacsi 10 perc alatt a pocakomba vándorol...Kép

Vadri!
Köszi, ma már jobb volt a helyzet éjszaka, de ez olyan változó és az is lesz még egy jó ideig..Kép
Bárcsak a kisfiad rajongása a háztartási gépek iránt megmaradna, tuti sikert aratna a lányok körében.....Kép

Ma piszok keveset aludt Fürti és most éppen a semminemjósehogysejó időszakunkat éljük...Kép

majd még jövök

üdv.
kingu
cica29
 
 


Sziasztok!

Vaktyúk!
nekünk az Europark tökéletes!
Nekünk a hétfő-kedd kivételével minden nap jó;hétfőn apa jön későn,kedden meg torna!
Nektek pl az 5óra jó?Nekem meg kell várnom míg Tibi hazaér;ő vigyáz Marcira!

A keresztelő ruha:
Kép
Csini, mi?

Ildi

delfinke
 
 


Zitmi!!

Először is: gyönyörűek a lányaid!!!!!!!!!!!!
Másodszor: nagyon köszönöm a válaszodat, azt hiszem megfogadom a tanácsodat!!!!!!!!!!!
Mégegyszer köszi....

üdv.

kingu
cica29
 
 


Ildi!

Hol vettétek ezt a csini keresztelőruhát? lassan nekünk is aktuális lesz...

k.
cica29
 
 


Kingu!

Az Árkádban vettük; az egyetlen hely ahol volt nagyobb méret is! Kép
Nálatok mikor lesz keresztelő?
Nálunk november 20.-án.

Ildi

delfinke
 
 


Ildi nekem barmikor jo szinte es a keso delutan nekem is jobb mert akkor nem a paromat kerem meg hanem anyut, most kisse morcogas vanKép
Huu hacsak a szulesi sulyomnal tartanek, asszem 65 korul voltam szules utan most meg inkabb le sem irom. Es azzal buntetem magam hogynem veszek erre a meretre semmi ruhat elotte ugye 54 voltam....
Kingu igen egy eves koraig kell adni ha azt mondod van allergias a csaladban akkor felirjak egy eves koraig.


Kép
vaktyuk
 
 


Vaktyuk teljesen megertelek.

Anno 55 voltam, terhes 60-on lettem, amikor szultem 62vel jottem ki a korhazbol, es most a 69.9 vagyok pedig azt mondtak sokan, hogy a szoptatas alatt leugralnak a kilok. Hat nem nyert...
udv, BJ
babjag
 
 


Babjag és Vaktyúk

Nekem sok ismerősöm nem fogyott le szoptatás alatt, sőt, egy barátnőm nagyon-nagyon meghízott szegény. Pedig ő olyan vékonyka volt mindig és olyan nehezen is adta le később a felesleges súlyt. Mindenkinek a szervezete másként működik. Nem tudom hogyan fogytam le (amennyit lefogytam egyáltalán), mert még a norbis életmódot sem vettem szigorúan, viszont néha napokig alig ettem vmit, semmi étvágyam nem volt a kimerültségtől. Lehet, hogy ez a tejtermelésbe is belejátszott. Most viszont készülök egy ún tisztítókúrára, ha már nem szoptatok majd, és avval is lemegy pár kiló, aztán meg a norbis életmód jön (tornával stb), ötvözve pár saját bevált módszerrel.
Karácsonyra már jó lenne 10 kg-val kevesebb lenni, de most álmodozom Kép Akkor 60 kg lennék, az nekem pont jó.

Képzeljétek! Mi ma a Millenáris Parkban jártunk, kipróbáltunk mindenféle játékot. Élveztem nagyon, a felnőttek olyan helyesen vetették bele magukat mindenféle játékba. Mindjárt megnézem, jók lettek-e a képek és ha van köztük jópofa, felteszem. Vettünk pár logikai fajátékot is, most is ezekkel játszik a család.
És: egész szép pelenkázószoba van abban az épületben (D), mondjuk a kulcsot el kell kérni, de tényleg szép tiszta. Úgy örülök, hogy vannak ilyen helyek már, mert amikor a lányaim kicsik voltak néha egészen nevetséges helyeken kellett tisztába tenni őket.
Aztán ettünk pitát a Moszkva téren, meg sétáltunk és temetőben is jártunk. Sőt, bevásároltunk. Most pedig mindenki pihikézik, lassan fürdetjük Rozit. Õ úgy élvezte, hogy kimozdultunk, a Millenáris Parkban is sokan megbámulták, mintha ő is látványosság lett volna. Biztos azért, mert megint felvette a dögös farmerszoknyáját.
Remélem Nektek is kellemesen telt a nap. Kép
Vezso = Rozsove (rózsaszín)
vezso
 
 


Ildi!

köszi az infót, mi is elmegyünk oda.
A keresztelő dec elején lesz, de még nincs fix időpont Kép még a keresztanya személye sem biztos..Kép
De keresztelő akkor is LESZ! Kép

Babjag!
Nálam is ugyanez a helyzet, vártam a szoptatás alatti leugrálós kilókat, de én csak a felugrálós és maradós kilókkal találkoztam.....Kép

kingu
cica29
 
 


teszek fel pár friss képet a vámpíromról...Kép

anya, ide avval a cicivel, hadd rágcsáljam meg...
Kép

hát jó, ha nem adsz tejcsit, megeszem ezt a halat...
Kép
cica29
 
 


Kép
Itt van pl Zsófi lányom az óriás méretű széken a Millenárison, a férjem és Rozi a háttérben látszik.
vezso
 
 


Kép
Rozit jól beöltöztettük, a napsütés ellenére fázós idő volt.
vezso
 
 


Cuclis hacker:
Kép
Hüha,lerántottam az újságokat, anya biztos mérges lesz:
Kép

Kingu!
Nagyon édes Fürtös!
Kép

Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok! Kép
Megint itthon Kép
Nagyon jó volt anyukáméknál. Kertben dolgoztam a gyönyörű időben, végre fizikai munka a jólevegőn Kép
Nagy kádban fürödtem Bernáttal Kép Kép Annyira élvezte!!!! Igazi halak szülötte, úgy lubickolt, még meg is szoptattam, mert annyira élvezte, hogy ennél már nem is lehetett volna jobban fokozni a tobzódást Kép Szopizás közben is pancsolt a lábával, mintha a pocakomban lenne Kép Hatalmas élmény volt, sajnálom, hogy kép nem készült. Látnotok kellett volna! Kép
Voltunk a Balatonnál is. Gyönyörűen sütött ott is a Nap. A bátyám is sétált egy kicsit velünk, fotóztam szépeket. Majd felrakom, de még nincs az én gépemen.

Próbálok most reagálni a három napi termésre. Lehetőleg sorrendben, mert most olvasom, és közben már írom is a válaszokat:

Connie! 29-i hozzászólásra
A fogalomzavarokat tisztázhatjuk, de úgy gondolom, végülis egy a véleményünk nevelés ügyben Kép

V-Adri! 29-i hozzászólásra
Én is úgy gondolom, hogy a sok elemezgetésnél sokszor jobb, hogy ahogy jön, úgy csináljuk, de én is pont így vagyok vele, mint Te. Mindig tipródom, vajon most ezt jól csinálom/tam?

Monazsu! 29-i hozzászólásra
Örülök, ha bárkinek is hasznára vált akár a válásunk története és ennek tapasztalatai, akár a hangos gondolkodásom Kép Szerintem ezért jó ez a topic, sokfélék vagyunk, sok új dolgot, gondolatot hallok, olvasok itt, amiket olykor elsőre el is utasítok (rossz tulajdonságom, hogy rögtön nemet mondok, aztán átgondolom), de sokszor később megérik bennem, akár csak egy-egy része vagy az egész gondolat. Kép
Szerintem is sok múlik saját magunkon, hogy a fejünkben rendet tudjunk tenni, fontossági sorrendet kialakítani, és megtanuljunk bánni az erőnkkel, befolyásolni tudjuk a hangulatunkat. Többször kellett már a hajamnál fogva kihúznom magamat a szmötyiből, és utólag akkora sikerélményként éltem meg, ha tényleg sikerült önerőből, hogy az erőt adott a következő kátyúból való kimászáshoz is Kép

Fogzás:
Nekem egyszerre két fogzó gyerekem van Kép) Bernátnak kezd bújni a jobb felső egyes, Kristófnak pedig elkezdett mozogni a jobb felső egyes, lassan jön a vasfoga Kép

Kingu! 29-i hozzászólásra
Bernát is pont ilyeneket csinál. Forog és emeli a popsiját közben, de mindig forgás lesz belőle, sosem kúszás, vagy négykézlábra emelkedés. Viszont majdnem felült már többször is. A vicc csak az, hogy úgy dőlne el utána, mint egy krumpliszsák Kép Nem tudom,nem kéne-e felvilágosítanom, hogy előbb tanuljon meg megülni, utána felülni Kép

Monika! 30-i hozzászólásra
Egyetértek! Nekünk is most jött volna el a tanulás nélküli élet, de ezt a férjem már nem várta meg. Kép

Találkozó:
Nagyon-nagyon jók a képek! Kép) Igencsak sajnálom,,h ogy nem tudtam elmenni, de azért szép hétvégénk volt, ez is jólesett.
Legközelebb megyünk! Kép
Figyelitek, hogy az első találkozó óta elkezdték figyelni egymást a kicsik? Egyre inkább érdekli őket a külvilág, a többi baba. Egy év múlva már együtt játszanak...majdnem Kép
Olyan jó látni a képeken az apukákat is Kép És végre olyanokat is be tudtam azonosítani, akikkel még nem találkoztam vagy csak az első találkozón. Kép
Virág: Vinci teljesen a papája Kép És nagyon helyes, ahogy pont úgy elájul a papája hasán, mint a tiéden szokott a találkozókon Kép


Jó éjt! Majd holnap is próbálok jönni, de most álmosak vagyunk már! Kép
Dorka
dorka
 
 


Szilvi!
Igen jól olvastad, van egy lányom ő a Patri. Elárulom én is Szilvi vagyok, de ez titok. Szóval réges-régen igy regisztráltam magam a munkahelyi problémák elkerülése végett és aztán igy is maradtam. Akkor még csak a lányom volt meg.
Igazából Patri volt a véletlen baba, apája le is lépett a nyolcadik hónapban. Beni a tervezett, és annyira tervezett, hogy pont a harmadik házassági évfordulónkra érkezett.
A másik kérdésed, hogy Apukámnak van még 10 testvére, de József az nincs köztük, de például a Szülész-Nőgyógyászom is Szőnyi volt. Dr. SZőnyi György, tök véletlenül. Ki ez a József??

Vaktyuk!
Az biztos, hogy a lányok szivósabbak, de a természet rendelte így. Azért imádom az én husis Benimet, ha nyafka lesz akkkor is. Lányomnak nagyon bejött Csipet, úgy röhögött rajta, épp ma említette megint, hogy emlékszem arra a kis kukacra, amelyik előtt húzta a játékot?

Vezso!
Olyan szépen eloszlottak a babák, tágas, nagy volt a terem. És szuper a szálló, PAtri azóta is emlegeti, most gyűjti a pénzt, hogy elmenjünk oda.
A férjed nagyon aranyos volt, annyira helyesen tömte Roziba azt a megmagyarázhatatlan pépet, mert a felesége azt mondta hát ezt akkor most Rozinak meg kell enni, hogy mi az ja azt nem tudta.

Delfinke!
Nagyon oké, csak ha lehet, még Beni műtétje előtt, hogy kicsit feltöltödjek. Ha meg utána akkor december közepe. Persze nélkülem is lehet mamatali, csak úgy irtam. Ja én Erzsébetről jönnék, az Europark közel van nekem is.
Nagyon cuki a keresztelő ruha, csini lesz benne Marcipán. Nagyon eleven már a nagyfiú, tuti meggyógyult.

Zitmi!
Hátmasszás milyen volt, nagyon irigyeltelek?
Nekem olyan feszes a hátamon az izom, hogy a masszőr keze lecsúszna róla.
Nagyon szépek a lányaid, a nózijuk nagyon hasonlit egymásra. Nem csodálom, hogy imádják egymást, szinte süt a képről.

Kingu!
Nagyon sajnálom, hogy Boti ilyen gyorsan lemond a jó kis tejcsiről. Azért ne ad fel, Zitmi nagyon jókat irt,
Azok a képek, imádom Boti képeit, és mindig olyan kis csini rucikba van. Hogy a túróba lehet ekkora haja, elnéztem Benit, a kis mini hajával. Botinak olyan fürtös mézszőke haja van, és gyönyörű kék szeme, jaj.
Jó fej vagy, hogy potenciális kereszanya még nincs, de dátum már van, én most intéztem el a héten, a keresztanyát, mármint megkérdeztem, és nagyon örült neki. Keresztapa az nincs, tényleg az baj ilyenkor?
Mi temetőbe voltunk, jó kis program volt mondhatom, de az idő szép volt, Beni meg levegőn volt. Holnap ezerrel tanulok, semmi kedvem, Kingu úgye megértesz?
Ma adtam BEninek banánt tejcsivel nagyon izlett neki, csak pakolta befele.
Patri (most mit irjak)
patri
 
 


Ja és köszönöm a képeket amiket csináltatok a kis családunkról a talin, Bár nem vagyok magammal megelégedve, azokon azért türhetően nézek ki.
Patri
patri
 
 


Patri!

Mikor műtik Benit?
Én szeretném ha többször is lenne ilyen ˝csemetenélkülbeszélgetek˝összejövetel;azt is lehetne mondjuk kéthetente.Ennyi szerintem kell.
Én pl.olyan szívesen mennék színházba is...
Kép

Akkor ezek szerint az Europark mindenkinek oké,szerintem Virágnak is jó(ő is a közelben lakik).De erről majd ő nyilatkozik! Kép

Mi reggel megyünk vidékre(Debrecen), temetőbe;csak este leszek!

Legyetek jók! Kép

Ildi

delfinke
 
 


Delfinke!
November 14-én fekszünk be ( a névnapom után egy nappal) ha minden vizsgálat rendben lesz. Másnap műtik a többibe még nem gondoltam bele.
Úgye a mamatali délután lenne, mert a férjemnek már úgy adagoltam.
Patri
patri
 
 


Ildi!

Cukik a képek Marcipánról..Kép
Hihetetlen, hogy a billentyűzet mennyire leköti a kispasikat, nálunk közelharc megy érte, ha netán a közelébe engedjük..Kép Egyszerűen remeg érte, ha hozzáér, úgy püföli, hogy teljesen leizzad ...Kép

Vezso!
Örvendek, hogy jól telt a napotok, egyszer mi is elmegyünk ide, biztos élvezni fogja Fürti is!!!
Nagyon édes a lányod azon a nagy széken.....és Rozi is a napsütésben...Kép

Fürti ma keveset aludt, de talán ma először nevetett a legtöbbet, igazából inkább kacagás volt...szóval ma is volt Boldogság pillanat nálam...Kép

Majd egyszer én is elmegyek egy ilyen mamatalira, az Europark nekem is közel van......

Patri!
Tanulás: ne is mondd, lassan jönnek a vizsgák, se könyvem, se kedvem, a jegyzeteim használhatatlanok stb. MEGÉRTELEK...Kép

Lir!
Hogy vagytok? Luci?
Sikerült a vizsgád? Biztos igen, ügyes vagy.....

Timurr!
Merre vagytok? Maja a huncutszemű hogy van??

Dorka!
Jó lehetett a közös fürdés...Kép Én is kiváncsi lennék fiam mit szólna a nagyvízhez? Szerintem élvezné, mert imádja a vizet...ma is úgy pancsolt, hogy a végén több víz volt a kád mellett mint a kádban...Kép

Mindenkinek jó éjszakát

üdv.

kingu
cica29
 
 


Sziasztok! Jó reggelt! Kép

Férjem ment úszni, minden hétvégén mennek, egy baráti társaság, csupa ffi, fel Dobogókőre: szauna, úszás, beszélgetés, és néha még reggeli is a szabadban. Ez olyan jó ötlet, nem? és szép ott fenn Dobogókőn, a megfáradt férjeink ki tudják pihenni magukat a feleségmentes reggeleken. Kép Lányaim alszanak, kivé Rozit, aki meg van dicsérve, mert gyönyörűen alszik éjjelente, ollllyan jóóó!!!!Kép
Jó hideg ez a reggel, a fű a kertben fehéres-deres végig, már tegnap reggel is ilyen volt. Nem hiszem el, hogy megint eltelik egy év...Most volt november nem? És már megint...Viszont jön a Karácsony, fahéjillatú süteményekkel, meglepetésekkel, együtt lesz a család, hógolyózunk, forralt bort készítünk...Szeretem a Karácsonyt. Kép Ma elkezdem tervezgetni az ajándékokat, magamhoz képest már késésben is vagyok, sokszor szept végén megvan minden. Mert évközben veszegetek, készítgetek dolgokat.
Ha vkinek van jó kézműves ajándék-ötlete, leírja? Amit saját kezűleg lehet elkészíteni, akár ha csak hallottál róla vagy láttad másnál.
Ha szeretnétek, majd írok ilyeneket én is. tavaly majdnem minden ajándék házi készítésű volt nálunk.
Most jutott eszembe még, hogy ha van szép szalvétátok, akkor tegyetek félre nekem 1 db-ot belőle, mert a Veronika lányomnak hatalmas szalvéta-gyűjteménye van (többek között). Úgy örül minden új darabnak, kívűlről tudja, melyik honnan van. Szóval, ha nem gond, és eszetekbe jut ez esetleg a talik előtt, akkor köszi Kép

Dorka
Örülök, hogy kellemesen telt a hétvége. Kijár az embernek egy kis pihenés, meg változatosság, úgy fel is lehet tőle dobódni. Fénykép nélkül is el tudom képzelni, mennyire élvezhette a fiad a kádas fürdést. Már én is szoptattam ott Rozit többször is, olyan idilli, nem? A nagykádban nem szoktátok otthon fürdetni Bernátot? Nálunk minden este ez a levezető program, Rozi hangosan nevet, amikor meglátja a vizet, és pancsol és játszik Kép Fantasztikus látni az örömét. Kép

Delfinke
Marci képei olyan aranyosak, már olvas, meg szg-ezik... Igaz nagyfiú ő már. Jajj, de irigykedem az europarkos talitokra!!! Tök jó! Ha majd egyszer meg tudom oldani a vigyázást, én is mennék, jó? Nem baj?

Kingu
Fürtös gyönyörű, címlap-gyermek. de nekem mindig egy szépen megfestett freskó jut eszembe róla, kis puttókkal. Pl az Operaházban is a mennyezeten körbe egy egész sor kis pucér puttó van megfestve körbe. Mindegyiknek a kezében egy-egy hangszer. És középen a karmeseter. És, a mese szerint, minden éjjel leszáll a puttózenekar játszani, ezért olyan kiváló az Operaház akusztikája. Nekem Fürtösről ez jut eszembe. Megpróbálok vhogy képet feltenni ide ezekről a puttókról (Lotz Károly festette).


Lir
Hogy van LilóLuci? Lécci, pár sort kérünk.

Kata
Annyira hiányzol innen, szeretnénk tudni, hogy mi van Veletek? Panka biztosan megy már, meg írtad, hogy szótagokat is mond. És Te hogy vagy? Írjál Kép

Vezso
vezso
 
 


Pálinkás, kávés, nutellásKép (ki hogy szereti) Jó reggelt mindenkinek!Kép

Patri
Maradj szrintem Patri, nehogy lebukj a muunkahelyeden,Kép és én nem felejtem, hogy te is Szilvi vagy. Helló druszám!Kép Beni lábának mihamarabbi gyógyulást, neked meg kitartást kívánok!Kép
Apukád jó nagy csládból származik, de hogy nincs közöttük egy József sem.Kép Akkor nem vagyunk rokonok.Kép Igaz én egy 35 év körüli pasasról beszélek. Az unokatesóm férjét hívják így.

Vezso
Köszi nagyon aranyos vagy, hogy írtad, hogy ügyes voltam, amikor rájöttem a nevedre. Akkor én most tényleg egy géniusz vagyok?Kép Igen elkezdték a házata a mesteremberek, de abbahagyták, mert rájöttek, hogy 4 naapos ünnep van. Szerdán folytatják. Mi közben a kert végére biggyesztünk egy szerszámos házikót, mert télére nagyon kell. Ugyhogy nem unatkozunk most. A gyerek szinte egész nap kint van. Csak enni járunk be a házba. Õt annyira beöltöztetem, hogy úgy néz ki mint egy mishlen figura. Szinte moccanni sem bír benne. De ez nekem csak jóóóóóóóóóóó!KépKépKép

Képzeljétek tegnap meg velem mi történt.
Léptem le vagy föl a járdára,(már nem tudom) és közben kiugrott a térdem a helyéről, és utána vissza is. Nagy ropogásokat hallottam, és éreztem a térdem felől. és utána elkezdtem én is számolni a csillagokat. Az hittem, hogy nem bírok majd lábra állni, de nics olyan szerencséje a társadalomnak! Bírok járni, de azért fáj még.Kép

Kingu
Este és éjjel nekem meg azt produkálta a fiam, hogy éhesnek tünt, és adtam volna neki a cicit, és egyszerűen nem kellett neki. Ordítva, sikítva elfordult tőle.Kép Ezt csinálta fél órán keresztül, még az apját is felkeltettem, hogy nem bírom már, és képzeld el kapott cumisüvegből egy kis vizet, és utána átcsempésztem a cicit a szájába, és utána semmi baja sem volt. Másodjára amikor ugyanígy örjöngött, akkor meg megkapta ugyanazt a cumisüveget, mint az elöbb, immár üresen, és azt is szívta egy ideig, és utána cicizett tovább. Hihetetlen rossz volt hallgatni, hogy bármit csinálok vele, és nem bírom kitalálni a bánatát.Kép Szerinted a foga a hibás ezért? Nincs még mindig nekünk.

Most meg itt berreg az ölembem. Õ ís közelharcot vív velem a klaviaturáért!Kép

Szép napot nektek!
Üdv
Szilvi
Kép
hüpi
 
 


Sziasztok,

Köszönjük az érdeklődést. Szombaton rendben hazaértünk. Barni kb 3-kor mondta azt a vendégségben h neki köszöni mára ennyi elég volt, de sajnos még utána bementünk a Brendonba. Kicsit nyűgi volt az út végén. Vezso Roziával ellentétben ő már megint elkezdte a többszöri kelést éjszaka. Nem tudom miért.

A képek nagyon jók lettek.

Vezso,
el tudnád küldeni nekem ahol ketten vagyunk a Manóval? Előre is köszi. + a lehetőséget is, mi nagyon jól éreztük magunkat.

Patri,
háááát nem tudom hol a matricád. A pelusban nem találkoztam vele. Emészthető?

Képzeljétek most halt meg a fényképező memóriakártyája úgyhogy egy csomó kép elszállt a taliről. Remélem a többit még le tudom tölteni.

Elnézést de egyenlőre ennyire futja, mennem kell apájához.

Adri
hadri
 
 


Vezso!

Kézmuvesajándék. Próbáltátok már a szalvétatechnikát? Nagyon könnyu, csak szalvéta kell hozzá, lakkragasztó (découpage ragasztó) és valami amire felviszed a szalvétát. Lehet váza, doboz, kép, stb. Nekem ilyen szalvétatechnikás képekkel van diszitve a gyerekszoba. (gipszkeret befestve, benne a szalvéta, és még az én bénázásommal is jól néz ki.)

Hüpi. Simán lehet a fogzástól ez az éjszakai felkelés és nem szopizás. Fog miatt fájhat a babának, ha rosszul kezd el szopni, igy inkább kiköpi.

Na ennyi a ma reggeli okoskodásom.

Udv, BJ
babjag
 
 


SziasztokKép
Ildi,Vaktyuk,Patri
Nekem is tök jó az Europark,de azt hiszem én csak egy kicsit később csatlakozom hozzátok,mert képtelen vagyok jó szívvel itthagyni a gyerekem,nem azért mert más nem tud vigyázni rá,hanem,mert nem tudok fejni,van itthon egy doboz tápszer,de még nem próbáltuk,nem tudom Vince elfogadná e,és most elkezdtem azon parázni,mi van ha a gyerek megéhezik én meg nem vagyok sehol...szóval kis időt kérek még,amíg legyőzöm ezt a parát.Hülyeség mi? Aztán lehet h mégis elmegyek,még tipródom egy kicsit.

Kérdés:kaptam céklát anyuéktól,de nem bió.Ma meg szeretném kóstoltatni Vincével,de eszembe jutott,mi van ha nitrátos földben volt?Szerintetek?Aki adott már céklát,biót adott?Lécci válaszoljatok gyorsan,mert már főzöm,max nem adom oda neki.
Még jövök
Virág
villes
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?