Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi mindenki!

Noéminek nagyon boldog szülinapot utólagosan!

Csemeték édesek! Így legutóbb Peti és Julcsi ennivalóak!!!!!!!!!!!!!

Benianya! Múltkor írtad, hogy írjak a Herosról. Az a helyzet, hogy itt megvan dvd-n a végéig, de én 3. rész végén feladtam. Pontosabban ott, mikor a csaj szétmarcangolt felsőtesttel felébredt a boncasztalon... Vááááááá! Erőt veszek majd egyszer magamon, mert a történet érdekel.

Részletes olvasást is próbálom majd pótolni, de most bár Lackó nyugszik, Mesi nyűgös, altatni kéne, de a kis nehezítő körülményem nem nagyon hagyja...

Jajj! Nyári szünet, kemény dió!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Iszonyat ez a hőség és Peti pont most beteg, így fürdés kilőve! Nagyon nyűgös szegénykém. Este megint küzdöttünk az elalvással. Pedig nagyon fáradt esténként és mégsem alszik el. Éjszaka rengeteget köhögött és mégiscsak egyszer ébredt fél 4-kor, kapott cicit és negyed 9-ig aludt tovább!

Benia!
Petinek volt egy időszaka, amikor beraktuk a kiságyba, elbeszélgetett magával és elaludt. Eztán jött, hogy a cicin aludt el, és most egy hete, amióta fogzik és lebetegedett, azóta az istenek sem akar elaludni, így végül mellettem köt ki. De nehogy azt hidd, hogy is 1-2-re megy. Egy fenét! Úgy kell lenyomni! Ha kiságyba rakom, akkor képes annyira beleélni magát a sírásba, hogy már kétszer is visszahányta a vacsit. Így inkább nem reckirozok!

Méz!

Alvós Julcsi nagyon cuki, ahogy a lábát fogja! Bizonyos szempontból jó, hogy a szülők messzebb laknak, így legalább van kinél nyaralni! :lol: Nekünk mindenki itt van helyben!(És sokszor még sincs senki! :roll: )

Anita!
Nagyon úgy tűnik, hogy Peti a 2. fogát is elkezdte növeszteni!
Hajrá Kornél!

Réka!
Ízlett a torta Noéminek?

Reni
Kép
prenata
 
 


Tandika,
hétvégén voltunk szülinapi zsúron. Ott kapott mindenféle csilli-villi cuccokat az ünnepelt (beszélő könyv, sütisbödön, mászószönyeg, ami hangot ad)
A top 3 ajándék a következő volt: csipikés kislabda, retro búgócsiga és egy színes cicalányos kistáska sok rekesszel.
(ezt tőlem kapta tök büszke is voltam magamra)

http://www.pylones.com/produit.php?pid=1010&num=1

így néz ki, szerintem tök cuki.

bocs, most mennem kell, Pancsi támadja a billentyűzetet.

még annyi, nem aprózza el a dolgokat a Kisasszony: egyszerre jön fent 4 foga. képzelhetitek!

meteor
 
 

 
 

Az előző hozzászólásomat 11.39-kor írtam, indultam is Mesihez, hogy megyünk kifele sétálni, aludni. Mire kiértem, elaludt. A kép is 11.39-kor készült...
8) Azóta alszik!
Kép

Egyébként napközben még babakocsiban alszik nagysága, éjjel meg szopival alszik el, vagy ha nem, akkor is köztünk, úgy viszem a helyére. Lackóval is kb. így volt, és mégse maradt örökre köztünk, kb. 3 és fél éves korától alszik el egyedül a helyén, előtte is már ott aludt, de oda kellett ülni, bújni hozzá.

Megyek, nehogy leégessem megint a kaját!

Puszka! Gab

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Rita! Kitartást a fogzáshoz! Benianyának dettó! Nekünk csak egy jön, fent a jobb 2-es, de nagyon kínlódik. A jobb kettes meg észrevétlenül jött ki... Fene se érti.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabi!

Valami csúcs ez a kép Mesiről! :lol: :lol: :lol:

Peti napközben is még cicin alszik el. Jó lenne leszokatni, de elhalasztottam a leszoktatást őszre, mert augusztusban megyünk üdülni és egyszerűbb lesz minden szopival!

Reni
Kép
prenata
 
 


Benianyu!

A fodrászkodás tök simán ment. Peti a babakocsiban ült és éppen a dédi kutyájával büvölték egymást. Észre sem vette, hogy nyírom!

Reni
Kép
prenata
 
 


Méz, Klarka!

Segítség! Bocs csajok az offért, de muszáj leírnom. A férjem ács, most csinálnak egy új tetőt. A tervező rosszul tervezte meg a tetőt, a tervrajz alapján a páromék megcsinálták, mikor kiderült, hogy nem jó a hajlásszög, nem is annyi, amennyit a tervező a műszaki leírásban megadott. A terveztető most valakire rá akarja verni a balhét, mert újra kell csinálni az egészet és az kb 1 milla. Ő már ennyit nem akar kifizetni, ami jogos, de vagy a tervezőre vagy a páromékra akarja kenni. Nincs valami jogszabály, hogy ilyenkor ki viszi el a balhét? Nem a tervező? Vagy csak én vagyok laikus. A tervező szerint a Petiéknek mielőtt nekiállnak újra kellett volna számolni és kideríteni a hibát. De akkor mi a tervező dolga? Csajok, segítsetek!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Andy!

Veletek mizújs? Már otthon vagytok?

Reni
Kép
prenata
 
 


Wawel, ahhoz, hogy utána tudjak nézni, kellenének még információk. A párod milyen minőségben dolgozott? Úgy értem pl. alvállalkozó, ő kivel áll szerződéses viszonyban, ill. milyen formában dolgozik, a saját cégében, vagy alkalmazottként. A felelősség megállapításakor ezek fontos szempontok. Ha ezeket tudom, akkor utánanézek a jogszabályokban. Ha gondolod, elküldheted priviben is, ott még részletesebben leírhatod a sztorit, mert minél alaposabban rálátok, annál többet tudok mondani.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Méz: köszönöm, küldöm a privit!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Sziasztok!

Először is: köszi mindenkinek az ajándékötleteket, jól jöttek :)

Ex, tegnap este olvasgattam, és a férjem pont is sertepertélt mögöttem, amikor Peti képét nézegettem, és még meg is kérdezte, hogy ő mennyi idős, mert olyan igazi nagyfiú :)

Bili: a múltkor én is ráültettem Kírát, egyszer amikor úgy láttam, hogy készül valami, levettem a pelenkáját, de nagyon félt rajta, el is múlt rögtön az ingere... :cry: Úgyhogy gondoltam, egyelőre szokjuk a gondolatot, rátettem ruhástól, mintha játék lenne, de így is visítva menekült. Úgyhogy félretettük egy időre a bili-kérdést :? Na, nem mintha el lennénk késve... :wink:

Méz, jók a képek! Aranyosak vagytok rajtuk! Zárójelben jegyzem meg: én is üvöltenék a helyében, ha ilyen hajam lenne, és meg akarnának tőle szabadítani :roll:

Benia, Dentinox-szal kapcsolatban azt hiszem, azt elfelejtettem írni, hogy tök érdekes, de az alsó két fogánál nagyon hosszú ideig rendszeresen használtuk, és érdekes módon azóta nem volt rá szükség. Azóta inkább csak nappal nyűgös, ha fogzik, de azt jobban viselem, mint az éjszakai ébredéseket. Az is igaz, hogy lassan jönnek a fogai, még mindig csak négy van. De ennek is eljön majd a maga ideje...

Reni, úgy tűnik, jobb kedved van! Valld be, megittad azt a kis borocskát vagy inkább mégse? :wink: :lol: :P :D
Egyébként már többször kérdeztem, hogy Peti még hányszor szopizik egy nap? Bocsi, lehet, hogy már írtad, csak felületesen olvasok időnként... :oops:

Andy, Eni, mi most hétvégén megyünk nyaralni, és egy hét múlva jövünk haza, és úgy tűnik, hogy egy napra megállunk Szombathelyen, júli 1., vasárnap. Mivel csak egy napot leszünk ott, és biztos a férjem névnapját is megtartjuk aznap, ezért túl sok időnk nem lesz, de ha ti össze tudtok szervezni valamit aznapra, akkor biztos tudunk egy-két órára csatlakozni :wink: De majd ki kell találnunk, hogy hogyan értekezünk, mert én most szombattól nem leszek internetközelben, és Szombathelyen sem...

Rita, fognövesztéshez kitartás! Nem lehet egyszerű. Jó a tatyó, megnéztem! Nem csoda, hogy sikere volt :)

Gab, Mesi nagyon édes! Hihetetlen, hogy ilyen nyakatekert pózban tud aludni :) Kíra 10 hónapos koráig csak babakocsiban aludt napközben, de mióta "rászoktattuk az ágyra", azóta szinte soha nem alszik el a kocsiban. Csak akkor, ha tényleg egész nap úton vagyunk, és nincs más választása...

Na, megyek, még péntekig mindenképpen jövök, utána úgyis böjt lesz :shock:

tandika
 
 


Tandika!

Válaszolok mielőtt megint elfelejtem. :oops: Peti este, hajnalban (ha felkel), reggel, este szopizik, plussz cicin alszik el kb. dél körül. Az esti- reggeli, déli tutifix, de ma pl. este fél 10-től reggel fél 7-ig egy mukk nélkül aludt, így hajnali szopi nem volt!

Reni
Kép
prenata
 
 


Ja, a borocskát valóban megittam, de nem segített!

Reni
Kép
prenata
 
 


Hát, sziasztok lányok!

Bocsi, hogy így eltűntem, de sűrűre sikeredett a program az elmúlt 1 hétben! Múlt csütörtökön elutaztunk a szüleimhez, aztán velük együtt jöttünk haza szombaton és itt voltak egészen ma reggelig, így majd' 1 hetet tölthettünk velük, és program is volt bőven...
Szombaton Szombathelyre mentünk egyet sétálgatni, vasárnap és hétfőn itt voltunk (Sárváron) a fürdőn, tegnap pedig Celldömölkre mentünk át a Vulkánfürdőbe. Nagyon szupi volt, szép színünk is lett és Dani minden nap jál kifáradt.
Sajna most megint jönnek a szürke hétköznapok. Úgy hozzászoktam, hogy nem vagyunk egyedül és mindig mentünk valahová...

Reni!
Petinek tetszett az úszógumi? Röhej, de mi amilyen könnyen beszereztük, annyira utálja Dani! Egyszerűen nem akar benne ülni, inkább lubickol anélkül!

Kép

Móni!
Örülök, hogy sikerült elintézni a bölcsit! Apukám is ilyen nagy dumás. Remélem a férjem is ilyen lesz, ha egyszer szülség lesz rá... :wink:

Katus!
Jobban vagy már? Kiderült már, hogy milyen gyulladásod van?

Juca!
Te egy hős vagy! Hogy Te ennyi macera és töketlenkedés közepette is ilyen "jól" viseled a dolgokat!!! Le a kalappal! Én tutira nem bírtam volna!

Ákosbenianya!
Már mástól is hallottam ezt a Vibrucol kúpot! Akkor ez valóban jó?
Mennyibe kerül kb. és hogy lehet adni?? Mármint milyen időközönként!
Ugyanis képzeljétek el, múlt csütörtökön a kórházban kötöttünk ki, mert Dani egész reggel óta szó szerint örjöngött. Nem tudtuk miért csinálja, de nem bírtam megvígasztalni és ennivalót sem fogadott el. Bevittük a munkahelyemre és megvizsgálta a doktornéni, de sajnos vagy sem, semmit sem talált nála. Úgy néz ki, a szemfogakkal kínlódik ennyire! Aztán hívott anyósom és mondta, hogy vigyázzak nagyon, mert az apja is "fogfrászt" kapott annó. Injekciózni kellett és felvágták az ínyét, hogy ki tudjon bújni a foga!
Na és ezek után az a k... fog még mindig nincs kint! :(

Na, most futok, mert elmentek anyuék, Dani csicsizik, gyorsan elvégzem a házimunkát. Aztán jövök!! :D
Addig is pár kép az elmúlt hétről!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Bocsi a sok képért!! :oops:

Pusz mindenkinek!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Reggeli gyors bekukkra jöttem csak, mert a csajszikám itt császkál körülöttem, épp a pizsifelsőmet hurcibálja, hatalmas jajgatások közepette, ez nála a diadal-kiáltás, most nagy az öröm, hogy megszerezhette. :)

Wawel, írtam tegnap válasz privit, remélem megkaptad, mert kicsit vacakolt a gépem, és vagy 3 példányban is átment, vagy egyben sem. De elmentettem, így ha nem érkezett volna meg, akkor jelezd légyszi, mert elküldöm még egyszer.

Tandika, tök jót nevettem itt magamban, hogy Te is üvöltöttél volna, ha meg akartak volna szabadítani a loknijaidtól. :lol: Julcsi haja egyébként valszeg emiatt is maradt meg, mert mióta beharangoztam, hogy le szeretném neki vágni, midnenki heves tiltakozásba kezdett. :) Mikor konkrétan nekiálltunk anyával, hogy most akkor csinálunk neki egy jó kis rövid nyári frizkót, akkor a kisasszony olyan ordítást rendezett, hogy majdnem én is bőgtem, így mondtam anyának, hogy elöl kezdjük, a frufrujával. Így maradt is az egész annyiban, hogy már nem lóg a szemébe, de máshonnan sem tudtunk vágni, mert úgy rángatta a fejét, meg sírt, hogy nem volt szívem lefogni.
Szóval irigylem azokat, akiknek sima ügy a hajvágás, nálunk nehéz eset, asszem marad is még egy ideig hosszú haja...

Meteor, ez a kis tatyó nagyon édes, és trendi is! :)
Kitartás a fogacskákhoz! Nem semmi, hogy egyszerre ennyi jön... Azt álmodtam az éjjel, hogy reggelre Julcsinak kinőtt hirtelen a felső két foga, nagyon meglepődtünk, mert teljesen kint volt neki. Mikor felébredt, meg is néztem, de persze még híre-hamva sincs felül egy fogának sem, még mindig a két alsót növeszti, még azok sincsenek kint teljesen. :)

Reni, ha nem segített a bor, akkor vagy a minőséggel volt gond, vagy a mennyiséggel. :lol:
Tegnap este vörösboroztunk a férjemmel, és nagyon jót aludtam, jól esett kicsit lazulni, mert mióta megvan, nem vagyok a topon...

Hú, már iszonyat meleg van, pedig állítólag még holnap jön a java... :roll:

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Csajok!

Mi ez a nagy pangás? Merre vagytok?

Oriandy!
Szuperek a képek! De jó lehetett pancsizni. Már én is úgy elmennék! Nagyon irigyellek a nagyszülős hét miatt! Én is el bírnám viselni!

Ma próbáltam beszélni a férjemmel, hogy segítsen többet! Az lett a vége, hogy a fejemhez vágta, hogy ha nem bírok a gyerekkel, akkor keressek munkahelyet és ő hazajön Gyes-re! :shock: Nem ám, hogy többet segít vagy ilyesmi! Egy hónapja készülök ablakot pucolni és arra nem képes, hogy 2-3 órára elvigye a gyereket itthonról, hogy nyugodtan megcsinálhassam. Ááááá! Már állandóan sírógörcsöt kapok! És még én szégyellem magam!
Ezen a bor már nem segít!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!

Ez így nem kóser. :cry: Csípd el valamelyik gyenge pontján.
Anyukád?

Nekem sincs segítségem, de legalább Kofa segít, amiben tud. Ma pl. kimenőt kaptam este. :lol:

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat! Hosszú lenne fejtegetni, az anyám és köztem vannak afférok. A műszeres befejezést megelőző este (jobbkor nem lehetett volna) vágott a fejemhez totál alaptalanul dolgokat. Eddig is tárgyilagos volt a kapcsolatunk, szeretem, tisztelem, de ennyi. Most már még ennyit sem fog kapni belőlem, és tőlem várhatja az uncsiját sikakefével, meg nagyítóval, hogy van-e kosz a füle mögött. Nagyon kiakadtam, már voltak húzásai még a házasságom előtt, de most itt a vége. Az én gyerekem, nem szól bele, hogy mit csinálok. A sorok között minden ott volt, amit neki szántam.

És olyanok még nem is voltak benne, hogy nem eszek rendesen, girnyó vagyok, és ezért vetéltem el. 28 vagyok, eddig tartott, hogy bármilyen tanácsot elfogadtam tőle, felnevelt minket, de eddig, és nem tovább, mert belenyúlt a legintimebb szférámba, amihez se neki sem másnak semmi köze nincs. A többi nem tartozik ide, ezek csak a light megjegyzései voltak.

tjuca
 
 


Sziasztok!
Mostanában nem tudok jönni, azért dobok néhány képet, nehogy elfelejtsetek minket! Nagyjából jól vagyunk, remélem ti is! Puszi Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép Kép Kép

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Minden gyerkőc csoda gyönyörű! Vencelt már rég láttuk, nagyon szép nagyfiú lett azóta. (Mármint szép volt eddig is, de jó sokat nőtt!)

Andy! Dani bébinek sok-sok gyógypuszi! Masszírozgasd az ínyét amikor csak hagyja, hátha nem kéne neki nyiszatolni! Úgy sajnálom! Remélem, gyorsan kibújik neki! Egyébként meg örülünk a sok képnek, imádom nézegetni a kis szőke herceget! :-)

Reni! Bor nem segít? Sajnálom! Nekem a hűtőben van egy üveg Sangria (csak olcsó Pennys), a ballagáson nem fogyott el, és anyósom mondta, hogy hozzuk el, mert ha ottmarad, a lányok elkóstolgatják. Most engem csábít. De még most is fáj a torkom a szombati behűtött Bacardi Breezertől. Az nem ártott meg, csak 4 %-os. :D

Na megyek is, felébredt Emese-hercegnő! Apánk meg ki tudja mikor jön, ugyanis Pesten van, nyelvvizsgázik! Kérünk neki egy kis drukkot, szidást, akármit, csak hasson!

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Reni,
szerintem kérdezd meg a férjedet, hogyha te visszamész majd dolgozni akkor is elvárja majd, hogy munka után főzzél, mossál, takarítsál egyedül? Vagy akkor hajlandó lesz segíteni?

Fogja fel úgy, hogy neked most a munkád a gyerek, a házimunka meg olyan amit meg kell osztani. Érthető, hogy így hogy otthon vagy többet válalsz belőle, de azért nem mindent neked kell csinálni.

Másrészt nem is hülyeség amit mond:) Van lehetőséged visszamenni dolgozni vagy olyan munkát találni ahol legalább annyi fizut kapsz mint ő? Mert akkor egy pár hónapra menj vissza, próbálja ki apu magát, De aztán ne csak a gyerekkel legyen, hanem legyen tiszta a lakás és legyen főtt kaja minden nap !!!!

Juca,
anyukád no comment!
Azt hiszem egy az egyben olyan lehet, mint anyai nagymamám, aki halálba terrorizálta anyut.
Figyi te egy nagyon kemény és hihetetlenül okos csaj vagy, ja és egyáltalán nem vagy élhetetlen (gondolom ez is tőle jön). Ne törödj vele és szerintem egy idő után ha nem mentek hozzájuk észbe fog kapni. Nem hiszem (nagyimból kiindulva), hogy valaha is bocsánatot kér a viselkedéséért, de alán visszafogja majd magát!

meteor
 
 


Én is rakok képeket akkor!
Kép Kép Kép Kép Kép Móni Kép Dóri Kép Kép Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jajj minden manó olyan édes. most nem tudok mindenre reagálni, csak

Prenata, Juca csak keményen!!!!Az 1. gyerekkel mindog lecseszett azuram, h este ott volt a mosatlan és úszott a konyha, hiába mondtam h ma már 3x megcsináltam, nem hitte el. Na most ő van vele, ha éjszakás, és ő takarit naponta minden etetés után,látja ami 3 kor még ragyogott az egy 5 perces Beni a konyhában szitutól disznóóllá válik. Kapja is a részt. Ha ő van a gyerkőkkel, Te tűnj el, egy rára, had érezze ez nem fenékig tejfel. Csak saját bőrükön tapasztalják. Juca, ez van, ettől lettél ilyen kemény, igy birod ki a mostani megpróbáltatásokat.

Oriandy a Viburcol kúp emlékeim szerint 6-8 száz ft volt és akár minden este adhatod. De ma hallottam, ezért is irok s.o.s. hogy a caomilla homeopatiás bogyó 3 óránként is adható, az jobb, ha nagyon fáj neki. kérdezd meg a gyógyszertárban. üvölt a Beni a kádban, Blani is kiabál rohanok.

benianya
ákosbenianya
 
 


Na itt van már a kis manó az ölemben, szóval kitartás Juca, pont most nem kénefelidegesitened magad ilyeneken, aki nem tud támogatni, azt zárd ki egy időre az életedből, még ha ő is szült meg, és nevelt fel. Most valahogy nagyon bevonzottad a rossz dolgokat, innen már csak jó jöhet, csak hidd is el már!!!!kitartás. megyek mert már lóg a cicin pelus nélkül. majd jövök még a héten.szisztok

benianya
ákosbenianya
 
 


Oriandy! Megnéztem pontosan a homeopathiás könyvemben, idézem:fogzás, dühös, szeszeélyes, fájdalmat nehezen tűrő csecsemőknek, aki egyébként jó baba, de a fogzás idején ingerlékennyé válik
Chaomilla vulgaris 15 CH
félóránként, óránként 5 golyócska.


forgatod a kis zöld bobozt fejjel lefelé, belepotyog a tetejébe az 5 golyó, és mivel még pici a gyerek nem tudja nyelv alatt szopogatni,lenyelné, műanyag kiskanálba pici vizzel felolvasztod a golyókat és beadod neki.

Egyébként minden gyógyszertárban ingyen kapható a Homeopatia babáknak,mamáknak, születéstől gyermekkorig c. sárga, és a homeopatiáról mindenkinek c zöld kis füzetecske, minden fontos dolog benne van, nagyon hazsnos. Kérjetek, sok mindenre nagyon jó!

Prenata, neked is találtam valamit:
" a rossz hangulatot erős kimerültség kiséri, sirdogálás, nagy alvásigény, elutasitja a vigazstalást: natrium chloratum 15 CH nap 1x5 golyócska"

"érzékeny, szomorú könnyen sir, könnybe lábad a szeme örömre és bánatra is, kivánja a vigazstalást: pulsatilla pratensis 15Ch napi 1x5 golyócska

Fáradság: fizikai és szellemi fáradság, kimerültség, közömbösség: acidum phosphoricum 15 CH 1-2x 5 golyó


Vashiányos vérszegénység: china rubra 9 CH napi 2x5 golyó
segit a vörösértest képzésben csökkenti a fáradékonyásgot.

benianya
ákosbenianya
 
 



Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Kidőltetek a melegtől? :lol: Nagy a pangás...

Mári, igazi nagyfiú lett már Vencel is, nagyon aranyos! :) Ha tudsz, gyere többet!

Julcsi alszik, nekem meg tornáznom kéne, csak még nincs hozzá kedvem... Tegnap kicsit belendültem a tornába, így mára kissé robotossá vált a mozgásom az izomláztól. :)
Na, megpróbálom rászánni magam a mozgásra, még pár kilótól jó lenne megszabadulni...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Ma visszavittem Petit a dokihoz, mert nagyon köhög. Kezdődő hörgkurutja van. A Cedax- Baby mellett Rhynathiol köptetőt kell szednie. Plussz nagyon nyügi a következő fogacska miatt. Éjszaka töbször is felkelt és mindig úgy találtam, hogy ült a kiságyban és a takaróját gyömöszölte a szájába. Szegénykémet annyira sajnálom. Szerintem nekünk a chamomilla nem ér semmit!
Tegnap megpuccoltam a két szobán az ablakokat. Peti végig üvöltött. Azt hittem megőrűlök. A férjem, amikor hazajött mondtam neki. Erre a válasza: látod, gyerek mellett is meg lehet mindent csinálni!

Mári!
Nagyfiú lett Vencel! Tündéri!

Méz!
Látom van kitartásod! Én úszni készülök legalább 2 hónapja!

Reni
Kép
prenata
 
 


Eni!

Jelentkezz, hogy mizújs a vizsgáddal???????????

Csajok!
Nem tudom, hogy jót teszek e Petivel, ha kiviszem betegen ilyen melegben? Vagy mindegy? Bár itthon "csak" 28 fok van! A doki csak annyit mondott, hogy légkondis, huzatos helyre ne vigyem. Itthon állandóan a konyhában ül, aminek nem örülök, mert járólapos, de ugyebár pelenka van a sejhaján, plusz body és rövidnaci. Képes egy mukk nélkül ellenni tök egyedül egy félóráig is a konyhában. Ül a mosógép előtt vagy éppen áll. Bemászik az asztal alá vagy éppen kirámol a konyhaszekrény alól, ami nekem spájzként (mivel az sajnos nincs) funkcionál.
Cukkinit organizálva:
Kép Kép

Az orrszívást végigordítja, de utána a legjobb játék a porszívó:
Kép

Képzeljétek, ma kinézte a számból a spagettit, így megkínáltam és bevágott egy fél adagot, miután már megevett egy fél üveg bébiételt. Pedig még ketchup is volt a spagettin! :oops:

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok pár sort, mert szerintem legközelebb csak júliusban jövök. Szombattól megyünk Szlovéniába egy hétre, de hogy egyszerűbb legyen Kírával utazni, holnap reggel lemegyünk anyuékhoz, ott leszünk napközben, és onnan indulunk este, éjjel utazunk, hajnalban érünk oda, és reményeink szerint már reggel elfoglalhatjuk a szállást. Kírával mi nagyon sokat utazunk, mégsem szívesen indulnék el vele reggel, melegben, mert akkor szerintem kínszenvedés lenne az egész út. Inkább bevállaltuk, hogy odaérünk hajnalban, és az autóban alszunk mi is néhány órát.

Olyan elképzelhetetlen nekem, amit időnként a pasikról írtok. Szörnyű lehet, hogy ennyire nem lehet némelyekkel megbeszélni a problémákat. Mi a férjemmel mióta együtt lakunk, mindig is beosztottuk a házimunkát, és miután terhes lettem, a kezdeti folyamatos álmosságom időszakától kezdve (meg persze hogy "vigyázzak magamra") nagyon igyekezett minél többet segíteni, pedig abban az időszakban rendszeresen elég későn ért haza. Aztán miután Kíra megszületett, méginkább ez a helyzet. Érdekes, én tőle nemhogy azt nem hallottam soha, hogy én itthon vagyok, csináljam meg, de inkább azt hallom, hogy ő tisztában van vele, hogy gyerek mellett minden sokkal nehezebb, és azt nézi tényleg, hogy miben tud segíteni. (Pedig én Kíra születése óta egyetlenegyszer bíztam rá őt Apára, amikor elmentem barátnőzni, tehát mégcsak az sem igaz, hogy a saját bőrén tapasztalta. Úgy látszik, egyszerűen nagy a beleérző képessége) Időnként persze - amikor már tényleg napok óta nem bírok normálisan takarítani, pakolni, egy-egy nyűgösebb időszakban- meg szokta jegyezni ő is és én is, hogy "hogy bírunk mi néha ilyen kupiban élni???", de nem bántó szándékkal, hanem mert ez a helyzet. Olyankor erőt veszünk magunkon, és ha kell éjjel pakolunk el nagyjából, hogy reggel már csak elő kelljen szedni a porszívót meg a felmosóvödröt.

Persze mi is szoktunk veszekedni, és ilyenkor engem az bosszant a legjobban, hogy leginkább hülyeségeken kapunk össze, de ha belegondolok, így azért jobb, mintha komoly dolgokon - mint pénz vagy gyerek vagy kinek mi a dolga - vitatkoznánk.

Mindenesetre fogalmam sincs, hogy ilyen helyzetekben mi a jó megoldás. Meteor, szerintem, ha egy olyan pasinak, aki nem érti meg magától, hogy nem olyan egyszerű gyerek mellett mosni, főzni, takarítani, felteszed azt a kérdést, hogy o.k., visszamegyek dolgozni, de akkor is elvárod-e, hogy ezeket csináljam, azt fogja válaszolni, hogy persze, hiszen más nő is tud ezekre időt szánni munka mellett, Te miért ne tudnál.... :( Tényleg talán az a legjobb megoldás, ha az ember lánya lelép otthonról egy napra reggeltől estig, otthon hagyja a pasit a gyerekkel, lehetőleg kaja nélkül, megmondja neki, hogy apukám, főzzél valami tök egyszerű dolgot, aztán mosogass el, rakj rendet, vidd le a gyereket a játszóra, teregess ki, ha végez a mosógép, amit most beindítottam és este fürdetés idejére jövök. Hátha ettől leesik a tantusz. Legalábbis a népmesében működött :evil:

A mai napom nekem is elég húzós lesz, mert kedves uram mindig csütörtökön megy sportolni, de nekem ma össze kellene pakolnom mindent (még megy a mosógép az utolsó adaggal, és még ki is kell vasalnom), hogy holnap reggel időben tudjunk indulni. Ráadásul este még dolgozom. :( Kérdeztem, hogy nem akarja-e a mai edzést lemondani, és segíteni nekem, de azt mondta, már nem lehet, mert akkor elveszik a pénze. Ha tegnapelőtt szóltam volna, akkor még lemondhatta volna. Ezt is már sokszor megállapítottam, hogy mindent a szájukba kell rágni, mert különben nem értik. Az, hogy hétfő óta panaszkodom, hogy csütörtökön kell mindent összepakolnom meg lecuccolni a kocsiba, és nem tudok előre mosni meg vasalni, mert nincs annyi ruhánk, hogy majdnem kéthetit elpakoljak és még a szekrényben is maradjon, főleg Kírának, most, hogy kb. napi öt váltás ruha kell neki. Szóval ebből még a drágám nem gondolta, hogy csütörtökön itthon kéne maradnia. Aztán szóltam, de már későn. Mindegy, mindenből tanul az ember.

Nagyon jók a képek, mindenkié. Vencel is már nagyon nagy, tényleg!

Andy, a képek a sárvári vagy a celli fürdőben készültek?

Eni, Andy, privi megy perceken belül!

Juca, anyuval nekem a párommal kapcsolatban voltak sorozatos afférjaim, fősuli után, ő egyszerűen nem akarta azt elfogadni, hogy mi együtt járunk, mert neki "ő nem felelt meg". Akkor én is azt tettem, amit Benia javasolt neked, otthon közöltem, hogy o.k., én most visszamegyek Pestre, akkor hívjanak fel legközelebb, ha úgy döntöttek, hogy együtt jöhetünk haza hétvégére, mert én többet nem jövök egyedül. Megjegyzem, mindig vitáink voltak, hogy miért nem akarok minden hétvégén hazajárni, miért van néha olyan, hogy itt maradok egy-egy alkalommal Pesten. Na ezután a vitánk után másfél hónap telt el, néha felhívtam őket, hogy hogy vannak, de semmi más nem került szóba. Aztán másfél hónap után anyu megkérdezte, hogy akkor mikor megyek haza. Ennyi idő kellett, hogy megtörjön a jég. Azóta nagyjából rendben mentek a dolgok. Nem örvendtek a szerencsének, de elfogadták, és mire lánykérésre került a sor, úgy érzem, meg is szerették Kornélt (persze közben eltelt 5-6 év :) )

Na, ha nem jönnék még holnap (de lehet, hogy még megpróbálok benézni), akkor mindenkinek minden jót, ügyesek legyetek, használjátok ki a jó időt, meg minden!

Pusszancs

tandika
 
 


Mindenki világgá ment?

Reni
Kép
prenata
 
 


Nem Reni, én csak a Tescoba mentem Ádámmal, de jól megáztunk. Olyan eső van hogy ihaj-csuhaj.

Csajok amennyire erőmből telik igyekszem visszakapcsolódni az írásba és nem nyavalyogni túl sokat.Mivel bevallom nem is nagyon olvastalak vissza benneteket így majd csak folyamatában...mindent a maga idejében.

Megvettem Ádám szülinapi ajándékát, egyéveseknek való dobfelszerelést, mert állandóan dobol itthon valamin. Szombaton van a nagy nap.
Kap majd minitortát, Tomi is itt lesz, de túl nagy hűhót nem csapunk, esetleg elmegyünk strandolni egyet.

No majd jövök még.

Jó éjt mindenkinek.
És megázás mentes estét!

Pusz

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Kicsit elveszi a meleg tőlem az erőt, de holnap du. lesz időm olvasni és reagálni.
Egyébként minden OK velünk, semmi gond nincs tényleg, csak az utóbbi napok elrepültek a fejem felett, este meg már hulla voltam, vagy Peti aludt el későn.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Én is hulla vagyok, iszonyú meleg van. _Most ért ide a vihar, hú de félek. :shock: Benivel vagyunk ketten, ő alszik, a család másik fele anyós mamázik. Jajj de utálok egyedül lenni viharban. :cry: -kikötöttem mindent a terszon, az asztalt felforditottam. :roll:
Beni tegnap egész éjjel hányt, para volt. Túlette magát-sejtettem mert este már nem is cicizett. Ma ágyneműt mostam tekntve h minden hányás adagnál újat húztam, gondolván ennyi volt.
Fú csajok szörnyű volt, még az orrán is jött. De nem volt lázas, sőt a szőnyegen röhögött-láthatóan megkönnyebbülve. Egész nap lent voltunk a holt-Tiszán, lehet h beleivott? De nem hiszem, vigyáztunk nagyon. Napszúrés? Árnyékban volt végig.
Majd kicsinyitek és teszek fel képeket. Apropó, nektek is olyan mutyizós mindig lekicsinyiteni 600 asra a képeket? Tök sokáig tart. Na szóval-húúú de fúj és zörög és villmlik vááááá. Na szóval nagyon para egy ilyen hányás, csak meg ne fulladjon érzés, ösztönösen persze cselekszik az ember, a kád főlé tartottam hason, fejjel a kádba, had follyon aminek folynia kell.
Előtte úgy vettem észre, hogy sirt nagyon- bementem megitatni, de egy nagy hányásba tenyereltem a sötétben az ágyában. Fúúúúú.Fel a villanyt, ázott minden. Már arra is gondoltam irány a kórház, bár nem tudom mit csináltam volna Blanival, mert tegap meg éjszakás vol azuram. De mivel vigyorgott a kis tökös, nem volt lázas, gondoltam ez olyan megkönnyebbült hányás.
Ma este viszont kirázta a hideg az őszibaracktól-azt hányta ki éjjel, kis okos szervezete milyen ösztönös. Közben felhivtam az LLLigás szoptatási tanácsadót, mert tök jó lett volna ma anyatej diétán tartani, de hát nem volt miből, főleg h az estit kihagyta a fejő meg a padláson, kézzel meg 20 mili jött le. Képzeljétek azt mondta tegyem ma cicire 2 óránként és egy héten át kaja előtt is mindig szoptasassam, és még most 10 hónappal a szülés után is fel lehet sokra szaporitani a tejcsit, csak kell hozzá 1 hét. Pedig még szopi alatti fogamzgátlót is szedek. Tökre örültem a hirnek, hogy még szaporitható, és Beni meg lelkesen szopizott ma 2 óránként.

Ja, voltam bőrgyógyászaton a kórházban, mert allergiás vagyok a méhcsipásre és ott adnak valami ellenanyagot, amit magamnál kell tartanom.. Egy vérvételből kimutatható bármiféle allergia, a méh,darázscsipés is, h melyik fajra vagyok allerg.. Na 3 órát vártam, majd egy Bakos Noémi dr. phd. 1 perc alatt lerendezett, majd amikor megkérdeztem h az öninjekció ami mellesleg 15 ezer piz és 1 évig jó, szóval h beadhatom-e szoptatás mellett is, aszonta minek szoptatom én még a 10 hós kölykömet? Semmi sincs már abban a tejben, elég 3-4 hónapig szoptatni. Megemlitettem neki h én a 6 hónapig kizárólagos szoptatás hive vagyok, igy csináltam 6 éve az elsőnél is, most is igy fogom, és ha a fiam is elfogadja ,akarja, ő is 2 évig szopizik. Azt mondja meg, mennyi idő múlva szoptathatok megint ha megcsip a méh és beadom magamnak az öninjekciót? Kiakadtam a dr. phd. nagyon okos, nagyon művelt, nagyon tudok doktornénin.

Megjött az eső is, de Beni föl sem ébred a viborcol kúptól. Ja képzeljétek úgy látom tör át a felső egyes foga. Mindkettő. Attól is hányhatott nem? Tuti fáj neki, mert ma nagyon nyűgi volt, de nem engedi h hozzányúljak, igy dentinox krém ugrott, masszázs ugrott, löki el a kezemet. Marad a kúp, meglátom ma használ-e.

Bocs lányok, de csak 2-3 bejegyzést olvastam vissza igy majd holnap reagálok. Jó éjt.

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákos Bencének nagyon boldog hófordulót kívánok!
Kép

Kitti!
Nagyon örülök hogy újra itt vagy!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok Csajok!

Végre hazaértünk:) Noémi nagyon rosszul tűrte az apanélküliséget, amióta itthon vagyunk apa egy lépést sem mehet egyedül:)))

Képek nagyon aranyosak, Vencel malackaévős mutaotványa különösen édes:DDDDD

Itt szerencsére megúsztuk a vhart, kicsit esett, villámlott, de nem volt vészes ennél már voltak idén sokkal durvább viharok is.

Szerintem Noéminek is a foga jöhet, mert az egész ökle a szájában volt este és sírt, adtam neki kamomillát, remélem jobb segít, de nagyon nehezen aludt el. Majdnem egy órán keresztül cicizett, és felsírdogált.

Na megyek alukálni jóccakát mindenkinek!

Réka

Kép
Kép
lreta
 
 


Szia Réka!
Hogy adod Noéminek a kaomillát? Feloldod, vagy elcuppogja? Ha Beninek kevés lesz a kúp, én is kaomillázok,mert azt többször lehet adni és nem kakil utána.De még nem próbáltam ilyen piciknek bogyókat.Nagyon durván néz ki a felső 2 foga, vagyis az inye. Hány nap mig áttöri?Csak az áttörés fáj nem?

Prenata, nagyon köszi a köszöntést. Borozol? Tessék megmutatni azuradnak mit irtunk mi itt az olyasfajta hozzállásról, amit most ő mutat élete párja, gyermeke édesanyja, élete értelme irányába. Ugyan menj már egy fél napra.Cukkinis úr jóóóó, ez vizes porszinyó?

Kitti! Tomi az új? Szingli?Vagy Te is bevállalsz gyerkőket onnan?Sok neergiát és megértést!A boldogság már megérkezett ezek szerint. csúúúúcs.Jó tortázást!!!Dobszerkóról képeeeet!!!!

Mézgombi, mire tornázol, mi a leghatásosabb?Ez a kéne érzés nálam is mindennapos, csak az erő nem jön mindig hozzá, bakker.Ezek a Julcsi gombszemek, éééddees.

Tandika , Meteor osztom a véleményeteket pasi ügyben.

Gab, édesek a képek,motor állatttttt.Mesi alvós tetszik, kispasi férfiasodik.

Mári, Vencel bűbáj.

Oriandy, képek jóóóók, csúszda nyert!!!!!!!!!!!!!!!Viburcol: 2x,3x naponta 6 hónapos kortól. Ma badtam este 1-et, húzza a lóbőrt.

Juca hajrá.Vakoljad azt a házat ott bent, szép legyen ám,ha jól számolom, most megy a glettelés-kulcsot kér az új lakó hamarosan.

Katus mi van veled?

Beni felállt Kép

benianya
ákosbenianya
 
 


Ja, kis malom ház is megy, amit Blan kapott 1 éves korára, formabedobó, ajtó, benne összerakható nyulak, kattogó, forgatható malomkerék éééés zöld telefon a tetőn. Beni már nyitogatja az ajtaját. Én dömperre szavazok nekünk, láttam a ti képeiteken milyen jóóó. Kép

benianya
ákosbenianya
 
 


Kitti! jujjujjujjuujjjj!!!!ezer bocsi!!!!!
csak mostanság olvasom a blogodat és olyan óvatosan olykor madárnyelven fogalmazol itt pedig irtad mikor vigazstalni próbáltunk hogy Te akartad ne sajnáljunk teljesen azt hittem hogy Tomi egy új szerelem
Most tudtam meg hogy Tomi édi Ádi apája
Igy egész más a felállás
Ezer bocsi
Ezt nagyon félreértettem
Alényeg hogy jó ünneplést meg tortamarcangolást

benianya
ákosbenianya
 
 


Csajok!

Arabellának megint viszket a nunija. Most éppen Kitti blogját látogatja! Én nem tudom, hogy hogy lehet valaki ilyen gyengeelméjű! Ócsárkodik, aztán eltűnik!

Reni
Kép
prenata
 
 


Ezért jó, hogy moderátori jogot adott nekem Kofa, azt engedek fel, ami nyomdafestéket tűr. Lehet furi, meg ellenkező véleményen, de nem lehet tapló paraszt, sértegetős, tehát olyan arabellás. :twisted:
A blog.hu-n nem lehet ilyet beállítani?

Amúgy bocsi mindenkitől kevesebbet jövögetek ide. A Fogamzás témakörben nyitottam egy "vetélős" topikot, és sajnos sokan vagyunk. Most inkább ott vagyok. Itt is olvasgatok, de kevesebbet ugrok neki a hozzászólásoknak. Na meg blogolgatok is, meg Kingázom ezerrel. Most éppen meggylekvárt főzök életemben először. :twisted: Elvagyok, mint a befőtt. :wink:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Mivel du. nem lesz gépünk, így megpróbálok most írni, a sok nem-nem között. :)
Jól telt eddig a hét, Peti hétfőn megtanulta visszaberregni a kaját, de kopp-kopp, azon kívül csak egyszer csinálta…
Egész héten szinte minden nap pancsizott a dédiéknél, mit ne mondjak, élvezte. Igaz, a medencét lecserélte a tatám először egy fém, majd egy műanyag lavórra, esküszöm, jobban tetszett a fiamnak!

Mindenkinek köszi a dicséreteket!

Csajok, nálatok volt vihar este??? Itt hatalmas volt, nagyon fújt a szél, és az eső is esett, dörgött-villámlott. Hál’ Istennek, Peti nem félt, jobban zavarta az, hogy öcsém lehúzta a redőnyöket, és sötét lett. Most is értetlenül nézett, mert az összes redőny le van húzva, hogy most mi van.

Eddig nem mertem írni, de mostmár bizton állíthatom, hogy Peti „parancsszóra” le tud ülni. Ha viszek neki valamit, és mondom neki, hogy csücsöljön le, úgy ledobja a fenekét, hogy belezeng az épület. :D

Meteor, én meg tudlak érteni, csak nálunk nem külföld az úti cél, hanem valahol vidék. De egyébként az én férjem is dettó, csak ő nem hozza a haverjait, hanem megy a garázsba, vagy mit tudom én hova.
Miért nincs haja Panninak??? Hm…esetleg paróka? :D Legalábbis Egyiptomban.
Nem lehet, hogy Panni inkább allergiás? Mert náluk olyan az orrváladék, mint a víz, ha már valami egyéb gond van, akkor „színes”. Nálunk most viszonylag jók az éjszakák, nem tudom, meddig. Mert ugye most itthon van a férjem, valszeg a jövő héten sem megy el, és ugye ő mindig kivenné a gyereket, ha sír, én nem. Na mindegy, majd megoldjuk valahogy.
A nyaralótokban van még nyárra szabad hely?

Reni, köszi a bizalmat!
Nálunk anyukám félti a gyereket, hogy a nagy ordításban egyszer visszajön a kajcsija, de eddig még nem volt ilyen, remélem, nem is lesz. Most ott tartunk, hogy kb. öt perc sírás után némi simivel visszaalszik, aztán egy kis csitt-csitt, és meg is nyugszik.
Fogacskáknak hajrá.
Jaj, hát nem irigyellek. Nekem szerencsém van, mert néha a férjem elviszi a gyereket, de nálunk azt is hatalmas vita előzi meg. Hétfőn is összebalhéztunk…mert épp „halaszthatatlan” dolga támadt ahelyett, hogy Petivel foglalkozott volna.
látod, gyerek mellett is meg lehet mindent csinálni! - - > na én falnak megyek az ilyen kijelentésekről. Ilyenkor mondanám a férjemnek, hogy ő is el tudna menni a gyerekkel erre-arra, mert ugye a gyerek mellett is lehet bármit csinálni. :o
Ne legyen lelkifurid a spagetti miatt, ha ízlett neki… Valamelyik nap Peti megette a tízóraiját, ami elég későn volt, és utána még kért az én ebédemből: hurka-kolbász kenyérrel. Így beevett egy fél szelet kenyeret, holott a tízóraija sem volt kevés.

Lreta, szupik a képek! Olyan gyorsan elszaladt az egy év, de gondolom, ezzel mindenki így van, nem?
Rászólás ügyében én is úgy vagyok, ahogy te. Ma mosogattam kint a konyhában, Peti mellettem sertepeltélt, így jó volt. Persze, mire befejeztem, Peti rátalált a zsíroslábasra, amibe beletette az egyik mancsát csuklóig, így moshattam le mosogatószerrel…
Ez a sátras dolog is jó, csak hely kell hozzá, amiből nálunk elég kevés van, viszont ebben a percben nagyon érdekes játék a harmonikaajtó. :D Peti a dédiéknél szokta elbarikádozni magát, a mamám a szomszédos autósboltból viszi haza a kartondobozokat, és ha van nagy, abban nagyon jól elvan a fiam.

Tandika, én nem tudok tanácsot adni… Nálunk anyukám mindig vesz valamit Petinek valamit, tehát így ő konkrétan nem vett Peti szülinapjára semmit, de anyósom pénzt adott, mondván vegyünk a gyereknek, amire épp szükség van, meg ő havonta is tesz pénzt a babakötvényre. A dédik szintén pénzt adtak… Mert játékunk az van dögivel, ruha is, a pénzből meg veszek pl. pelust vagy popsitörlőt, mert arra tutira szükség van, és ahogy írtad, egyévesen szvsz nem sok mindent lehet kérni-kapni.
Egyébként én is úgy voltam vele terhesen, amit írtál, hogy mikor majd majd szétszakadt a fejem, igenis bevettem gyógyszert, mert én is éreztem, hogyha nem pihenem ki magam, az sem nekem, sem a gyerkőcnek nem tesz jót…szerintem egyébként ha szopizott volna Peti, akkor is bevettem volna, ha szükségét érzem.
Huh, nem irigyellek téged rokonék miatt. Mondjuk én is kaptam (és kapni is fogok, az 100% ) hasonló kérdéseket és kijelentéseket, de a magam higgadt módján leszereltem, akit kellett, és mivel nem sűrűn találkozunk, ezzel ki is merítettük a témát.
Altatás terén mi meg az utóbbi hónapokban kapattuk el Petit, vagyis anyukám meg a férjem, de most ahogy írtam, talán javulunk.
Hidd el, mennék én, nekem van segítségem, így talán elboldogulnánk. Vagy jönnének ide a gyerekek, aztán a mamáméknál nyitnánk egy komplett bölcsit.
JÓ NYARALÁST! Aztán tegyél ám fel sok-sok képet.
Nálunk apukám volt így a férjemmel, ahogy anyukád a te pároddal. Ha idejött, az volt a baj, ha én mentem el, akkor az. Biztosan féltett, de aztán rájött, hogy nincs oka rá.

Bénianya, nálunk Peti sosem aludt el az ágyában, egy hetet leszámítva valamikor régen, mert akkor meg csak ott volt a jó. És semmi baja nem volt ébredéskor, néha most próbálkozik, de aztán rájön, hogy tök felesleges. Szerintem marhaság ez az egész, mert később meg akármi lehet, szerintem mindenkinél előfordult már az, hogy elaludt egyféleképp, aztán félálomban átment valahova máshova, vagy teljesen megfordult, és mikor felriadt (nem felébredt!), akkor nézett, hogy most mi van. Na én inkább ehhez hasonlítanám, mert a környezet ugyanaz, legalábbis nálunk, mert közös a szobánk. De ha lenne külön szobája Petinek, akkor sem altatnám az ágyában (lehet megkövezni, de marha nehéz hajolva simizni), hanem lenne ott valami „altató alkalmatosság”, ahova én vagy aki altatja mellé tud feküdni.
azuram favonatot akar Beninek, de ez csupán az ő gyermekkori álma, igy ketten kapnak egyet, had játszanak - - > na nálunk is előfordulnak ilyenek, annyi különbséggel, hogy mikor én terhes voltam még Petivel, akkor vett a férjem egy távirányítós autót, hogy majd ezzel fog játszani a gyerek, aztán mondanom se kell, hogy ő játszott vele, Peti talán most kezdi élvezni, mert fél éve még megijedt a hangjától.
Peti jelenleg napi egyszer kap Chamomillát, egyelőre úgy látom, elég. És ő nyelv felett szopogatja el, vízben feloldva nem nyerő számára.
Remélem, Beninél mára rendeződtek a dolgok. Petinek ha beleiszik a koszos pancsivizébe, nem árt, szóval nem hiszem, hogy ez lehet a gond, inkább a túlevés és a meleg, így együtt.
Nekem nem macera lekicsinyíteni a képeket…
Szopihoz nem értek, de biztosan jó, hogy most szoktatod vissza cicire??? Mert ha vmi baja van, akkor a tejcsi is kijön belőle…nem?
Egyébként boldog hófordulót a fiadnak.
Úgy irigyellek, hogy Beni még „csak” feláll a kádban, Peti már mászna kifele belőle…kivi vagyok, mikor esik ki fejjel…
Gombi, nem félsz, hogy Julcsi lenyomja a torkán a ropit??? Én nem mertem még Petinek adni…vagyis nem egy egész szálat.
Na a fürdőből muszáj kicsukni Petit, mert a földön van lent egy csomó minden, amiket élvezettel dobál, stb., meg ott vannak leáztatva a ruhái, és valahogy nem örülnék, ha megkóstolná az áztatóvizet…így csak kukucskál befele a szellőzőn. :)
Most nézem, hogy a gyerekülésünk hasonló, csak a huzat más…
Egyébként dömperje Petinek is van, vagyis még enyém meg öcsémé volt, de jelenleg a garázsban pihizik, már lett mondva a férjemnek, hogy hozza haza, de eddig még nem sikerült neki…
Én is vágnék Peti „loknijaiból”, de anyukám nagyon tiltakozik ellene, így azt hiszem, kivárjuk ezzel a jövő nyarat, mert télen meg úgy sem árt, ha valami védi a fejét…habár nem gondolom, hogy addigra sűrűbb lesz, max. hosszabb.

Wawel, nem értem, hogy miért lenne ciki, ha tisztítószert kapsz??? Mi is elég sűrűn veszünk ilyet, vagy tusfürdőt unokatesóméknak vagy a keresztanyámnak, és nem azért, mert kosz van náluk, vagy épp büdösek. :o
Egyébként ha fényképezel, akkor jók a képek? Mert lehet, hogy csak a kijelző romlott el, attól még a „kukucskálójában” látod, amit kell, és talán nem kell megcsináltatni vagy újat venni…
Megérzés ügyében egyetértek. Mindig azt mondom, hogy könyvből elég nehéz gyereket nevelni… Kb. olyan, mint egy fiatal védőnő, aki könyvből tudja, hogy mi van, de ha már gáz van, akkor nála is ég a ház…
Építkezés ügyében mielőbbi megoldást kívánok!

Gabella, zabálnivaló ez az alvós kép Mesiről!!! Nálunk rég volt ilyen, hogy az álló járgányban aludjon el a fiatal úr… De tegnap annak ellenére, hogy dél tájban szokott fél órát aludni, a hazafele úton aludt be, és itthon tentizett vagy egy órát, és még ebéd után is horpasztott egy keveset. :)
Csúcs a cumis kép, amikor Emese veled van a képen, jól belenézett a fotómasinába!

Oriandy, szerintem nem az a baj, hogy utálja Dani az úszógumit, hanem furcsa neki… Próbálkozzatok! Aztán majd rájön, hogy milyen jó dolog.
A kórházat sajnálom, csak kibújik az a fránya fogacska.
Ez a csúszda, amit lejöttél Danival milyen? Vagy hol készült? Mert én is kipróbálnám, de nálunk szerintem nem engednék a „csúszdaőrök”.
A szökőkútpancsi Petinek is nyerő, valamelyik nap ki is próbálta, de arról a képek a másik gépen vannak, és nem is olyan jó minőségűek, mert telefonosak, de azért majd teszek fel belőle.

Juca, jesszusom…azért tényleg gáz egy anyától, hogy ilyet mond a saját lányára. Azt hiszem, én rendesen kiakadtam volna, ha a saját anyám közli velem, hogy azért nem leszek terhes, mert kövér vagyok…ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

Mári, dehogy felejtünk el benneteket! Igéző szemei vannak a fiadnak, ha lányom lenne, lecsapnánk rá. :)
Látom, a műszaki cikkek nálatok is veszélyben vannak.

Kitti, dobolás az nálunk is van, de én biztosra veszem, ha vennék neki felszerelést, azt másra használná. Tegnap pl. rajzoltunk…csak az a gáz, hogy a ceruzát, tollat hiába adom jól a kezébe, megfordítja, ha meg kitolok vele, és szándékosan fordítva adom a kezébe, akkor úgy hagyja. Bezzeg az ecsetet tegnap fürdés közben jól fogta meg, nem is fordítgatta, így lehet, hogy legközelebb festeni fogunk…

Na lépek, a fiatalságnak tízórai idő van.

Ági

Fürcsis videó: http://s148.photobucket.com/albums/s24/ ... V07436.flv

Képek:

Kép

Kép

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Helyzet: oviszünetben még annyi időm sincs, mint előtte... Bocsika!
Mesi hála az égnek láztalan, pöttytelen, vasárnap óta totál egészséges! A hegek szépen lassan halványodnak, télire már nem is fog látszani, addig meg hárítom a sajnálkozók kérdéseit, hogy kiütés, nem tudom mitől, és slusz.
Felemás érzéseim vannak viszont. Meském utoljára június 19-én szopizott... Teljesen önként lemondott róla, és már nem is evés minőségben volt rá szüksége az utóbbi időben. Szóval úgy néz ki, vége a szopinak, 13 hónapig bírtuk. Most is mellettem alszik el Meske, aztán megy a helyére, de mostmár szopi nélkül. Egész jó idő azért a 13 hónap is, nem? Szerencsére az elválasztás kínjai kimaradtak, és már nem is durrantam be a szopi hiányától, fokozatosan elválasztódott. Csak most furcsa.
Köszi mindenkinek a fotók dícséretét!
Kitti! Jó szülinapozást! (Arabellát kimoderáltad? Mert én nem találtam a hozzászólását!)
[b]Ádinak nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!!!!!!!![/b]
Reni! Nem akarok okoskodni, de szerintem lehet, hogy Peti mégis a konyhakövön fázott meg. A kis combi is hülhet ám ott rendesen! Mindenesetre tündér, ahogy elmókol akármivel!
Mesi újabban folyton kiszökik, menne ki az udvarra, aztán mászik a betonon. Ne tudjátok meg, milyen retkes szokott lenni mostanában!
Játszótereztünk valamelyik nap, mindjárt rakok fel képeket róla, és a játszó állapotáról.
Az elkorhadt hintát elvitték, de még mindig nem javították meg...

Kép
A másik hinta maradéka:
Kép
Kuka az van
Kép
Egy mászóka:
Kép
Egy mérleghinta (a másik felét, ami erre merőlegesen volt, széttörték, épp a szemem láttára...)
Kép
Integetünk:
Kép
Elfáradtunk:
Kép

Benianya! Majd elfelejtettem: Beninek boldog hófordulót!

Most elköszönök, mert Lackó a spongyabobból kileste, hogy hamburgert enne, és hát sütnöm kell zsömit. De legalább megvan az ebéd!
Délután meg megyünk az új hűtőnkért, szóval a héten már nem leszek!

Kellemes hétvégét mindenkinek, és persze sok puszi a csemetéknek!
Gabi

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ex! Peti lavros képe is nagyon menő!!!!!!!!!! Most mond, hogy nem utánoztatok le! :D:D:D:D:D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok.

Benia, semmi baj a félreértésért, én kb akkor tüntem el a fórumról mikor Te csatlakoztál, ezért nemigen ismerjük egymást. Nem, nincs senkim. Egyelőre csak a kisfiam van nekem és most még bevallom nem is tudnám elképzelni hogy legyen valaki, lelkileg nem tartok még ott.Ha belekezdenék egy új szerelembe a mostani lelkiállapotomban csak elrontanám azt a kapcsolatot is...majd idővel.

Reni, szerintem Arabella nem is nő. :roll:
Anya a másik anyának, nő a másik nőnek szerintem ismeretlenül nem ír ilyen szemét dolgokat. Ha csak nem egy lelki gyenge emberről van szó...
Egyébként meg szerintem élvezi hogy néha beszól valami kritikán alulit, aztán mi meg itt 3 napig róla beszélünk.:-)
Szerintem azzal szivatnánk meg a legjobban ha "nem vennénk észre" hogy beszólt. Elvennénk a hülyegyerek olcsó játékát. :D

Gabella, ksözönjük az előre szülinapi köszöntést.:-)

Voltam megrendelni Ádám tortáját, most hazaugrottam de félóra múlva indulnom kell érte a bölcsibe. Úgyhogy megyek is mert még van itthon egy-két dolgom.

Puszi

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Gab, szerintem 13 hónap szopi az csúcsszuper!!!!!!!Lelkileg szar ilyenkor metrt most válik le először rólad, ennél roszabb lesz az ovi, majd a suli, majd amikor ciki lesz kézen fogva mennie veled és kéri ogy ne kisérd a suliig. bár ebből sokat már átéltél a fiaddal. ÁÁÁÁ de rosszak ezek. Enyém gyerek enyém testemből bújt ki, enéym testemből eszik, de jóóóó. Én imádok szoptatni, de rábizom a döntést. Most nagyon mászik a cicire, de 2 hete harapta, nem kellett neki.
ex: lehet h igazad van tej ügyben, de gondoltam csak jobb neki mint a kaja. Egy ksi gyógyir a gyomrára. Annyira azért nem akarom felszaporotani, de 2 kete szinte már csak reggel este szopizott, most meg igényelné többször is, csakhát nyulván kevesebb lett. Most próbálom olyan középútra beállitani, hogy napi 3-4 szopira elég legyen, még ha abból 2 konfort cicizés, vagy ivás, vagy nasi is. Halvány lila gőzöm sincs mennyit ehet, spriccel még, de vajon hány ml? Mindegy is, majd megoldja a természet.

Képzeljétek Beninek bekékült,lilult, feketedett elöl a foga fölött az inye!!!!Már napok óta kinlódik, de most nagyon megijedtem. Volt nektek ilyen? A nöni akaró fog domború felszinén teljes fognagyságban fekete-lila az inye.
....
Na beszéltem a fogdokinkkal: azt mondta bevérzés, hematóma, kis véres ciszta, előfordul ha nehezen jön ki a fog, de még csak örlő fogaknál látott ilyet. Mondta is hogy ha még lesz hétfőn vigyem be megmutatni a ritka mint a fehér hollót. Azt mondta nem szabad bántani, felvágni sem, magától rendeződik ha áttöri az inyt a foga, de ne ijedjek meg ha véres lesz az ágya, mert ez kidurran majd, de nem kell pánikolni, lenyeli a vért majd. NNNAAA szerintetek mennyire nyugodtam meg?
Ja és azt is mondta ez ált. éjjel történik. Tegnap hányás, ma meg vér? Hú de jó éccaka lesz. Ráadásul ma jönnek a barátnőmék, csajbuliba megyünk este, anyuci vigyáz Benire, itt alszik. Szerintem szivszélhűdést kap ha elmondom neki mire számitson. Remélem csak holnap durran ki a véres zacskó. Gyanús volt ám már nekem, mert olyan domború volt a fogfelszine, vagyis az inye, mintha nem is egy lapos fog, hanem egy kis labda lenne bent.

Mindenkit üdvözlünk : a véres fogúak

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk meg a fagyizásból, nagyon finie volt:))) Noémi a rolettiadagját rágcsálta, és magára öntött egy kisüveg ásványvizet. Az az ingazság, hogy mostanában egy rémálom vele sétálni, mert nem marad mveg a kocsiban. Feláll és úgy akar utazni, meg ugrál, táncizik, szóval bármikor kieshet, ezért mindenéle cselhez kell folyamodni hogy ülve maradjon. Az egyik ilyen a sportkupako ásványvíz, mazzal elszórakozik egy darabig, deígy magára locsolgatja a vizet. Jaa és ha kiürült akkor már nem is érdekes:)))

ákosbenianya: A chamomillát én egézben adom oda Noinak, nagyon aranyosan elszopogatja és utána még kuncsorog is hogy szeretne még nyamit:)))
Remélem, gyorsan túllesztek ezen a fogdolgon, szegénykémnek biztosan nagyon fájhat. Küldök sok sok fognövesztőmanót!!!! :P :P :P

Arabella téma: Szerintem Kittinek igaza van, nem kell vele foglalkozni, egyébként szeri ntem égy pattanásos tizenéves aki jódolgában nem tud mit csinálni, és ez az egyetlen szórakozása.

Ex: Peti és a lavór nagyon édes, Noémi is imád pancsolni, pontosabban a vizet minden irányban széthordani szétfröcskölni, kiönteéni és utána abban tapicskolni :lol: :lol:

gabella: a 13 hó szopi szerintem is szuper, és nézd a dolog jó oldalát, nem kell keservesen elválasztani. Nálunk még mindíg 2-3 óránként van szopi (éjjel is) és nagyon szeretném lecsökkenteni, mert néha nagyon fárasztó, de amikor jön Noi és mondja hogy cicíííí akkor nem tudok ellenálni neki.

na megyünk pancsizunk egy kicsit aztán vacsi pussz Réka

Kép
Kép
lreta
 
 


Jó estét!

Nem tudom, hogy holnap sikerül e jönnöm, ezért most
Kívánok Ádámnak nagyon boldog első születésnapot!
Kép

És küldök egy kis málnás túrótortát is, amit ma este csináltam és már meg is dézsmáltunk. Isteni lett! Kép

Benia.!
Jó bulizást neked! (Rám is rám férne! :lol: )

Réka!
Ti hová költöztettek Szegedről?

Ex!
Szenciós a fürcsis kép és videó is!

Gabi!
Nagyon szépek a gyerekeid! Ezt mindig megállapítom!

Reni
Kép
prenata
 
 


Ex!
Szenzációs=szenciós! :oops:

Reni
Kép
prenata
 
 


Helló csajok! 2,5 órát aludtam, de már nem tudok viszafeküdni. Jelentem a csajbuli nagyon jól sikerült. kiderült, hogy a városban ált. szombatonként van nagy buli mindenhol, de egy olyan jó helyre mentünk, ahol mig szomb. 500 an vannak, most 20 -an ha lehettünk, 30-35-40 a közönség, tuti a zene, először zenekar aztán dj. szóval olyan igazi dumcis hely volt, aztán táncoltunk hajnal 3 ig!!!!6-an lányok, mert épp bulizott egy másik 3 fős csajbanda is, igy együtt táncoltunk. Nem zavart bennünket h nincsenek pasik, az nyilván másról szólt volna, akkor nem lehet dumálni, az a téma ki hogy pattintsa le a pasit. Előtte terasz parti volt, indiai currys, mustármagos rizst csináltam nyárpörkölttel, meg citromos, és kakaós sütit, meg franciasalit. Inditásnak zöld tea, meg rooibos tea, kávé meg redbull helyett. aztán 1 sörözött, mi ketten meg vodkáztunk. Kettőt ittam naranccsal, tiszta para vagyok h a reggeli szopi nem ártott-e Beninek.hát 3 hónap pocakos kórház meg 10 hónap mellett már rám fért egy ilyen lazitás. Sokat röhögtünk, kibezséltük a kapcsolatokat, házasságokat, ki mit ver le az apja helyett a férjén stb. Mindenki ilyen ezoterikus, karmikus, születéstréninges, reinkarnációs hipnózisos, pszcichomaca-igy alaposan lelki mélységekben voltunk. De ami a lényeg humorral.Mindig lök egy nagyot a kapcsolatainkon ha találkozunk. Olyan mint egy pszichológus, kérdezünk egymástól, meg röhögünk, szóval nem ez a szerintem ezt tedd stb. Egyikük mellrákos lett, 4 éve, végigcsináltuk vele az egészet, de parókát is bulizva vettünk neki, külön nap volt rászánva és Bp öszes parókáját végigpróbáltattuk vele, hogy mennyit röhögtünk. Másikuknak válságban a házassága, de nagyon dolgoznak ajta, az enéym is most van a balhé után újra alakulóban, hát volt mit kivesézni.
Beni foga még fekete, de nem visit, inkább csak felületesen alszik, sokat iszik éjjel is.

Ireta növesztőmanókat és bogyó szopogatási tanácsokat köszönöm, ari vagy.
Tündérpöcök, kösz h nem bántódtál meg, izgultam!
Prenata, Te egyszerűen szenzációs cukrász vagy, teljesen lekényezteted az urad, nem főznél nem takaritanál egy hétig és még fürdetni is neki kéne, mi lenne? Kiakadna nem? Mert ez neki jár. szerinem neked is jár a több segitség.

Fotók nagyon édesek!!!!!!

Ex, ez a csak a kádban áll, engem is elgondolkodtatptt, amikor lábánál kaptam el az utcsó pillanatban, mert felállt a babakocsiban és előre ki akart mászni, fejel a beton felé. Fúúúúú, nagyon betojtam, ő meg vgyorgott. Le is kötötem, akkor meg üvöltött, mert ugye úgy nem tud kihajolni és nem átja a talajt. Ti hogy oldjátok meg ababakocsizást? Látom Ireta nálatok is probléma, egyszerűen tök biztonságtalan. Adjatok gyerekfigyelemelterelési praktikákat, hogy van el a gyerek. Én csak egyet tudok, abonettet rágcsál az ton, gyorsan olvad, jó mocskos lesz tőle a ruhája, de véig elvan vele.

Megyek főzöm a sóskáját, a barátosném hozott saját bio cuccokat.
fúú olyan izomlázam van a tánctól.Jujj de jó volt. Menjetek ti is.Táncterápia.
szép hétvégét!!

benianya
ákosbenianya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?