Új privát üzeneted érkezett!

Annyira helyesek vagytok!!!!Nagyon koszi!!!Hat,hogy oszinte legyek tenyleg nem tudom....Kedves Bmo ram fer a segitseg
de csak ha valami csoda folytan van idod ezzel foglalkozni!!!Most barataink is osszefogtak es mindenki 3-as ikres csaladok utan kutat.Sikerult is nehanyrol tudomast szerezni,csak a szemelyes kapcsolatot kell magtalalni...

Kedves Kgiulia!Engem igy elsore ez az etetesi dolog izgat,pl.Te hogyan csinaltad?Tudtad Oket gyszerre szopiztatni,vagy ezt valamifele buvesz mutatvanykent kell elkepzelni?Egyszerre ebredtek eteteshez?Ha egyikuk elkezd sirni,hajlamos a masikuk is csatlakozni?Lehet az anyatejet valtogatni tapszerrel ugy hogy ne szokjanak ra a cumisuvegre?Gondolom harmasoknal minden etetesnel egyikuk(jo esetben egyikuk)tapszert kell hogy kapjon,es valahogy ugy kepzelem hogy minden etetesnel masikuk,igy mindenkinek jut majd anyatej is.Legalabbis remelem...
rillisz
 
 


Most latom Ti mar reg valaszoltatok,kicsit lemaradtam...
Bmo!Koszonom a gyors segitseget!!Remelem sikerul felvenni a kapcsolatot edit 73-al.
rillisz
 
 


Julcsi,Zsandi:akkor fogtok talizni is?????Olyan jó lenne a 2 ikerpárt összeereszteni!!!! :lol: Micsoda bírkózás lenne!!!! :lol:

Rillisz:én szopi témában nem vagyok a toppon, de szerintem az lenne a lényeg , hogy az elején mindenképpen legyen segítséged.Családtagra gondolok, aki ellát téged is (főz, takarít...stb.), hogy te csak a kicsikre koncentrálj.Persze készülj fel a szoptatásra, de most ne ezen agyalj, hogy melyik baba kap tápszert meg ilyenek...könnyen lehet, hogy elég lesz a tejcsi mind3 manónak!!!!!Zsandi és Julcsi biztos elmesélik,hogy ők hogyan csinálják, csinálták!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

A zöldborsót én is úgy tudom, hogy meg kell párolni és szitán átpaszírozni, hogy a héjja ne menjen bele, mert AZ felfujja őket, meg persze mindenkit!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Rillisz!

Az ikres oldalon látom már regisztráltál. Ott a fórumon belül a tartalomjegyzékben találsz olyan topicot, hogy terhesség, szülés. Azon belül van a babavárás, de itt a link, hogy könnyebben megtaláld. http://www.ikresek.hu/modules.php?name= ... 4123#64123
Itt csupa olyan kismami ír, akik ikreket vár, bár most úgy tudom, hogy mindannyian kettő babát, de attól még sokmindenben segíthetnek.
Azon a fórumon Dina1014-nek tuti 3-as ikrei vannak, azt hiszem most múltak egy évesek. Írhatsz neki privát üzenetet, biztos jelentkezni fog.

Itt a babaneten az ikres topic: http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... tart=12850 Itt úgy tudom olyan kismami is van, aki most vár 3-as ikreket.

Remélem tudtam kicsit segíteni.

Az etetésről: szerintem se parázz még, hogy hogy lesz. Majd kialakul. Én általában külön-külön szoptattam őket, egymás után, ill. ahogy ébredtek. Persze ha mindketten türelmetlenkedtek, akkor néha együtt is. Nem biztos, hogy kelleni fog a tápszer, ha valahogy tudnál időt szakítani (nem lesz egyszerű), hogy fejjél, akkor kettő baba tud szopizni, a harmadik pedig cumisüvegből anyatejet kaphat. És persze váltogatva a babákat.
Egyébként helyisége válogatja, de van olyan önkormányzat, akik 3-as ikrek mellé adnak gondozónőt. Érdeklődj utána, hátha ennyit is tudtok spórolni. Mégha csak fél évig kapnátok, gondolom az is segítség lenne.

Márti!
Igen, a zöldborsónak a héjját nem lehet adni, de én egyenlőre lusta voltam passzírozgatni, így azt üvegesből kapták.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok:)

Azért mert nem válaszotatok, leg. szavaztatok a kölkeimre??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ajjjaj nemigen emlékszem arra hogy ki mit írt, és mire is akartam reagálni:(

Hozzátápi: Az én csajom max egy negyed, nagyon ritkán egy fél bébiételt eszik meg kanállal, így én maradtam a cmuisüveges megoldásnál. Mondjuk legalább már azt elértük hogy ha muszáj akkor eszik kanállal valamennyit.
Ő is eszik vasat, de előtte is ennyit evett mint most is. Viszont nem olyan hófehérke legalább:)

És nő a haja:) Elképzelhető hogy szőke lesz, egy nagyon pici vöröses beütéssel...

Zsuzsi, nekünk is volt ilyen pihiszékünk, igaz az újabb, de már lecseréltem.
Majd dobok fel, hogy milyen az új:) Tegnap jött meg, és nagyon jó:) Leginkább az tetszik benne, hogy hintázik, dönthető az ülése, és 18 kg-ig jó:) Magyarul még Bence is használni tudja hintaszékként. Ez a másik meg csak 9 kg-ig volt jó.
Kata is szeret benne játszani, bár nem szokott sokat ülni, jobb szeretem ha fekszik:)

Márti, amikor a húslevest adtam Katának, akkor én a borsót héjastul adtam neki, mivel fogta ma merőkanaltat, szedtem ki bögrébe, és nekimentem a botmixerrel:)
Nem volt tőle baja.

Nem tom mit akartam még írni, majd mindjárt visszaolvasok újra:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsófi!

Húsleves??? :shock: Ti aztán haladtok.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi miért ne adnék? Répát, borsót ehet, húst is eszik már majd egy hónapja:) Csak épp egyszerre főztem meg:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu
én szavaztam! minden ismerős babára.

Márti
te a vonalzóban kicserélted a képeket? Vagy csak tényleg vaksi vagyok? :oops:

Zöldborsót már ehetün?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi igen. hós bébikajákban is van:)

A szavazatot köszi:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Barbi:kicseréltem, én szoktam frissíteni a képeket, legalább ide fel tudom tenni!!!! :wink:
Szerintem is lehet már adni a zöldborsót!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsandi!

Nagyon megkonnyitetted az eletemet azzal hogy elkuldted a linkeket!!!Most irtam ott is,sot talaltam egy kismamat akinek most szulettek meg az ikrei es ha minden igaz egy helyen lakunk,Pest mellett Csomoron.Szoval,koszi a segitseget,kivancsi vagyok jelentkeznek -e harmas ikresek...
rillisz
 
 


Sziasztok!

Rillisz!
Örülök, hogy tudtam kicsit segíteni! Remélem tényleg "találkozol" 3-as ikresekkel, biztos sok tapasztalatot tudnátok cserélni. És látom, hogy Edit73 már írt is. Jó kezdet! :wink:

Márti!
Tényleg jók a csíkon a képek! Zsombi különösen tetszik, mert jó közeli ez a kép!

Na, megjártuk az ortopédiát. Minden rendben, és már nem is kell menni, csak ha már járnak majd. Végre!
És Márti tanácsára vettem 100 ml-s tégelyeket a gyógyszertárban. Holnap el is teszem benne a szilvát a fagyra. Már ha a gyerekek hagyják!

Na, most megyek is, már álmos vagyok kicsit!

Szép, jó éjszakát Mindenkinek!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Naaa, ide jövök, hogy megnézzem mit válaszoltatok a kérdésemre. De nem találtam semmit, és a délelőtti kérdésem sem jelent meg :-(
Szórakozik velem a babanet, vagy mi?

Szóval azt kérdeztem volna, hogy anniyit írtatok a cumik méretéről, és hogy az mitől függ? Pl. ha valaki betöltött x hónapot azért kell 2 cumira váltani, hogy ne kelljen annyit szívnia?
Vagy kajától függ? Vagy sűrűségtől?
Az nagy baj, ha mi még mindig 1 cumival esszük a tápszert?

Légyzi-légyszi világosítsatok fel :oops:

Zsombi egy tünemény az új vonalzón!

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek:attól függ, hogy milyen cumit használtok:a NUK-ban életkor szerint van ha jól emlékszem 1-es 6hóig, 2-es fölötte, az Avent cumik meg azt hiszem úgy vannak, hogy pici babáknak 1 lyuk nagyobbaknak több lyuk van rajta.Érdemes váltani, mert a nagyobb gyerkők már ugye jobban szívnak.Mi mikor Szoninak már 3-as tápot adtunk akkor a NUK-ot használtuk és a főzelékest vettük hozzá, mert az már olyan sűrű volt, hogy a 2-es nem volt jó eltömítette a kaja. :shock: A MAM-ban pedig az 1-es :tea, víz, anyatej; 2-es:tej=szerintem ez a tápszeres és az X-es a püréhez való.Remélem elég kimerítően leírtam és hogy jól is emlékszem, de majd a többiek megcáfolnak, ha tévednék!!!! :lol: :wink: De ha a tietek mérettől függ akkor se pánikolj, mert ált. 6 hóig van az 1-es.

Rillisz:örülök, hogy megtaláltad a helyedet, nekem is sokat segítenek itt a csajok, azért jóérzés tudni, hogy "tartozik" valahova az ember és kérdezhet még hülyeségeket is nem neveti ki senki!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!
Mi a frászkarikát csináltál megint éjjel? Tessék kérem aludni! Vagy nem hagyott a kiskrapekod?

Gabek!
Mi Aventosat használtunk az elején, az életkorra van osztva, úgy tudom. 1 hónapban az 1-es, 2.-ban a 2-et, 3.-tól a 3-ast ajánlja. Itt ezek a számok a lyukak számát is jelentik. Azért gondolom ez nem aranyszabály, mi is a 2-eset használjuk, pedig már elmúltunk 3 hósak ugye, de hát mi fulldokoltunk tőle annak idején. Ha rendesen jön belőle, és tud belőle enni Gergőd, akkor nincs semmi gáz. Most van MAM-os üvegünk is, abból a 2-es, itt nem tudom, hogy hogy van a számozás. De amit Márti írt, én is valahogy így emlékszem.
Szóval, szerintem ezek csak tájékoztató jellegűek, amelyik nektek beválik, az a jó.
Azért írtunk csak a számokról, ha lassabban, nehezebben, kevesebbet evett vki babája, esetleg lehet arra is gondolni, hogy kicsi a cumi lyukmérete.

Na, ma megint jó hosszú napom lesz. Apa tegnap is 9-kor ért haza, ma is valami hasonló lesz, sőt, lehet, hogy vasárnapig. A testvére építkezik, vasárnap szeretnének költözni, de hát van még bőven tennivaló. Így most ezerrel megy az ajtók berakása, mosdó megcsinálása, parkettázás. Délután jön a barátnőm, akkor talán lazább lesz kicsit egy pár óra, aztán meg majd a túlélésre játszunk. :roll:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Jóvanna!!!Nem tehetek róla, hogy nem tudtam aludni.2-4-ig egyszerűen nem ment aztán, a végén a fiam is ringatásra vágyott, aztán fél 5 körül is felébredt, 5-kor meg megetettem de így legalább aludtunk 7-ig!!!!!Azt hiszem kinyúltam volna ha nem alszik vissza!!!!! :?
Volt 2 vicces dolog is majd jövök és mesélek , de most azt sem tudom mit csináljak????Mosni , mosogatni kell egy halom szennyes ruhát ill. tányért, meg le is kéne menni....kár hogy nincs több belőlem! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most csak gyorsan benéztem, mindjárt kel a lányom.

Rillisz: ha még olvasol minket a Spektrumon ma 9.10-től lesz egy műsor ami az ikre babákról szól.

Márti: én ezt a terhesség alatt csináltam, felébredtem 2-körül és reggel 7-ig nem tudtam visszaaludni. Nagyon jók az új képek!!!

KépKép
zsuzsi78
 
 


Rillisz, hát Andi tök jól elmondta ami a kettes babák etetéséről tudni lehet. Kb én is így csináltam. Nekünk azért volt jó mert egy gyerekre jutott egy kéz. Viszont hármasnál nem tudom hogy lehet ezt megoldani. Viszont az igaz, hogy vannak ilyen segítők. Nekem is ajánlotta a védőnő, erősködött vele, mert bizony régebben elég kutyául néztem ki... De én nem éltem vele. Azt nem tom hány hós korig vannak, asszem 6 hóig de ezt nem tom pontosan. Ez is milyen izéség, addig kapsz segítséget amíg egyhelyben vannak a gyerekek? Örülök, hogy végül tudott az Andi segíteni. Azért én is kuksizok hátha előkerül valahonnan hármasos anyuka. Annyit tudok mondani biztatásul, hogy ha neked is olyan mázlid lesz akkor az egyik baba mindig türelmesebb lesz a másik meg haspók. Legalábbis nálunk. Na ez persze mára megváltozott és az a hangosabb kajakövetelő aki kicsinek türelmes volt. Szerintem ez a hármas babáknál is így lesz.

Andi, fel a fejjel már csüti van! Majd ha lesz rá késztetésed összeírod nekem mit érdemes arra felétek megnézni? Esetleg hol érdemes kajálni, ahonnan nem néznek ki a csajokkal? Nem kell azonnal vasárnap után is ráér... Meg ha gondolod szívesen találkoznánk veletek... De nem akarunk a terhetekre lenni. :lol: :lol: :lol:

Márti, nekem is a Zsombis kép NAGYON tetszik. Különben meg mért nem alszol éjjel?!?! Tessék legalább báránykákat számolgatni, esetleg apát molesztálni :lol: ahelyett, hogy itt görnyedsz. Nem baj ha írsz (még mielőtt félreértenéd :D ) na de éjjel nem gépezni kell.

Gabek, ne parázz a cumilukon. Én azért adtam nekik a 2. aventot, mert úgy láttam, hogy lassan eszik meg a már szép nagy mennyiséget és azért nem eszi meg pl a Livi az adagját mert elfárad a végére. Na azóta általában megeszi. De pl. ha bukós a baba akkor jobb ha lassan eszik. Dorkánál ezért is nem lehetett előbb adni a kettes lukun a kaját. A kis lukun addig kell adni amíg esetleg még szopik a baba, mert ellustul és nem fog szopni. Ha már nem szopik egyáltalán akkor lehet emelni a méretet, ha nem fuldoklik tőle. Ja azt nem tudom írtam már, hogy alig ismertem meg Gergőt? A képen amit nemrég feltettél, annyira megnőtt.

Barbi, van natur zöldborsó 4 hóstól. Szép lassan egy kevéssel próbálkozhatsz.

Zsu, bevallom tényleg bátor vagy. Nem elitéllek, nehogy félreérts. 5 hósan már azt eszitek amit mi. Ill a csajaink. :lol: Én még csak nemrég mertem adni nekik levesből kiszedett izéket. Mondjuk te már felneveltél (félig) egy gyereket, lehet a kövinél ilyenkor már töltött káposztát adok neki. :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi!
Majd végiggondolom, és írom neked, hogy mit, hol, hogyan érdemes Keszthelyen. Lehet priviben, vagy e-mailben küldöm, hogy másokat ne untassak ezzel. Írok majd környékbeli dolgokat is esetleg, nincsenek egymástól messze a városok, pl. Hévízen is érdemes egyet sétálni.
Nagyon szívesen találkoznék veletek! Szívesen látlak benneteken itt nálam is (ez kb. 10 km Keszthelytől), de ha nem akartok autózni, akkor be is megyek bárhová.

Nem néztem, hogy melyik ikres műsor megy a Spekturmon, az van egy sorozat, amit időről időre leadnak. Én annak idején mindig megnéztem, van olyan rész, amit 4-szer láttam legalább. Néha vannak 3-as ikres családok is, meg olyan, akiknek egy ikerpár után a 3.-nak szánt gyerkőc is iker lett. Na, ők kicsit ki voltak. Ez egy angol sorozat, azért lehet belőle tanulni, de csak azért írok ezzel kapcsolatban, mert egy részében, egy bemutatott családnál sem láttam, hogy szoptatnák a babákat. A kezdetektől mindenki cumisüvegezett, persze tápszerrel. Ez már annak idején is feltűnt, kicsit mérges voltam, hiszen az éremnek két oldala van. Szóval, csak a teljesség kedvéért, érdemes megnézni, de van más lehetőség is, ami szintén megoldható.
Még eszembe jutott, hogy az első babakocsinkat egy 3-as ikres családtól vettük. Nekik három csodaszép kislányuk van, nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem most múltak 2 évesek. Rillisz, ugyan ők messze laknak kicsit tőletek, valahol az Alföldön (ha jól emlékszem :oops: , mi Bp-en találkoztunk velük), de szívesen írok neki e-mailt, hogy van-e kedve, ideje veled beszélgetni. Ha megírod az e-mail címedet, akár priviben is, akkor megadom neki, ha téged is érdekel.

Márti!
Várjuk ám a sztorikat! De azért nyugodtan végezd el a dolgaidat is! :D

Én ma megint szilvázok, meg kicsit Kép kéne, majd meglátjuk mi lesz belőle.

Kicsi fiam ma fél 9-kor ébredt először. :shock: Flóra is, bár ő azért 5 után evett kicsit, hogy kibírja eddig. :lol:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Napsugaras jó reggelt!

Márti
akkor ugye milyen jó a szemem? Csak azt vettem észre, hogy a Zsombi milyen jól látszik a képen. De nagyon jó képeket választottál. (Ne aggódj, én meg a vonalzóba nem tudok képet betenni.)

Zsu
Nekem is mondta a doktornéni, hogy nyugodtan adhatok neki a levesből krumplit, répát. És ne fűszerezzem agyon a levest. Na, ez egyszer sikerült is, olyan gyenge pipilevest sikerült főznöm, hogy szinte víz volt. Akkor adtam belőle, azóta sem. (Nem igazán jött be neki. :? )

Julcsi
bocsi, de a natúr zöldborsó 4 hóstól, az a bébikaja? Tehát a bolti?
És nem boltit hogyan?

Andi
örülök, hogy minden rendben volt a csípőszűrésen. De miért kell visszamenni, ha már elindultak? Nehogy csámpásan menjenek?
(Ezt komolyan kérdezem, mert a maszírozós csaj is mondta, hogy majd figyeljem, ha már áll. Az sem jó, pl. ha csak lábújhegyen hajlandó csak állni.)

Mit műveltem tegnap?!
Délután kezdődött a cirkusz, az Ádám vígasztalhatatlanul sírt, enni sem akart. Rágta a cumit, a kezét. Gondoltam bekenem a fogát, biztosan az fáj. És, nem találtam az a ro...dt krémet.
Tudtam,hogy a pelenkázón hagytam, de sehol sem volt. A pelenkázó mellett a földön szépen összehajtva a zacskóban ruhák, amiket az anyu hozott tegnapelőtt, és még nem volt időm elrakni. Azt hittem beleesett egy zacskóba a krém, szépen mindent kihajigáltam, de nem találtam. A gyerek ordított, a krém sehol, a ruhák a hálóban szanaszét. Felvettem az Ádámot, ő is sírt, én is sírtam és leültem a kupi közepére, kezemben a picivel. Majd mire kisajnáltam magam, (szegény hátrányos helyzetű anya, aki még ennyit sem tud segíteni a gyerekén, hogy bekenje a fájó fogát, mivel elhagyta a krémet) leraktam a gyereket a franciaágy közepére (persze ott jókat röhögött) összeszedtem magam és lám! megtaláltam!!!! :twisted:
Beesett a pelenkázó mögé. Az Ádámnak rögtön nem volt semmi baja, én meg egész este bőgtem.
Lehet, hogy néha kicsit aludni is kellene?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 



Andi
Kép
zsandi
 
 


Na szóval tegnap este kaja után Zsombi elájult, be is raktuk az ágyba!!!Mire megyünk be kb háromnegyed óra múlva, csak azt láttam , hogy a lábát a rácson pihenteti, gyorsan hoztam a fényképezőt és abban láttuk, hogy a rácsvédő mögé bújt és ott vigyorog!!!!! :lol:
Szoni meg most reggel nagy szakértelemmel próbálta kihalászni Zsombi cumiját az ágy alól, mikor nem boldogult, azt mondja nekem:segíts rajtam!!!!Én úgy nevettem!!!! :lol:
És tegnap előtt Szoni du-án egyedül elaludt, vagyis inkább addig ficánkolt míg el nem ájult, tegnap mondom neki, hogy milyen büszke vagyok rá.Erre mozgolódik, mondom kijöhetsz a kanapéra aludni azt mondja, de anya büszke legyél rám!!!! :lol: Biztosítottam felőle, hogy az vagyok!!!
Ma meg nagy hisztit csapott, mert nem akartam vele homokozni menni, pedig megbeszéltük, hogy csak a hintához és a Somához megyünk mert sok dolgom van.Újjabb egyeszségre jutottunk, hogy majd később lemegyünk homokozni.Erre szipogva mondja, hogy :IMÁDLAK!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nem tudom, hogy miért kell visszamenni csípőszűrésre, de nálunk mindenkit visszahívnak, ez most kivételesen nem nekünk szánt bónusz. De ne akasszatok ki, hogy nektek erre sem kell menni? Na mindegy, viszem ám őket szívesen, inkább minden héten, csak baj ne legyen.

Barbi, jó kis történet, de ne aggódj, szerintem mindannyiunkkal előfordul hasonló. Az önsajnálat meg tök jó, csak ha nem tart sokáig. Én is bele szoktam ám esni. Persze nem oldja meg a problémákat. :lol: Az alvás amúgy nagyon jó ötletnek tűnik, nálam beválik! :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti!

Nagyon szeretem a történeteidet, olyan jók! Zabálnivaló Szonid ezekkel a beszólásokkal!
Kérjük a képet a rácson lábakat pihentető Zsombiról!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Apám, már majdnem középen vannak a manók a csíkomon. Hogy megy az idő....!

Na, jóvan, most már elhúzok, mert nem lesz belőlem semmi! Még a végén meguntok. :roll:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Igen, marha jó az önsajnálat. És én nagyon tudom sajnálni magam. A végén már azt sem tudom, hogy mi volt a baj. De szerencsére ez kb. évente egyszer fordul elő. És mit csinál ezután az okos kislány? Elkezd vadul takarítani. Jó kis feszültséglevezető. Hát normális vagyok én? :?

Márti
írjátok az aranyköpéseit? Nagyon aranyos.

Andi
igen, öregszenek a gyerekek. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok:)

Julcsi, én bátor???Szvsz Bencével voltam bátor:)

Tegnapelőtt fagyiztunk, meg ettünk sütit, aminek a tetje étcsokival volt bevonva. Letört apjuk egy morzsányit, és Kata szájába adta....cuppogot, nyalakodott rajta ezerrel:) Én meg ott aggódtam hogy úristen ugye nem lesz belőle baja, mikor is eszembejutott, hogy Bence mikuláskor (akkor volt 5 hónapos és 9 napos) bezony egy egész télaptót bevágott....

Esküszöm Katánál jobba naggódok, pl ő babapiskótát se kapott még. Bence ette már ilyenkor rendesen...

Spec nekem könnyű gyerekeim vannak, egyiknek se volt még csak kiütése sem semmitől..

Viszont képzeljétek hogy jártam!!! Tejet ivott a lányom :( Remélem ne mlesz tőle baja. Este agyon nyűgös volt, mondtam a zöcsémnek, hogy csinálja meg neki a tejet, hogy ne kelljen leraknom. Szót is fogadott, megmelegítette, kihozta, gyerek megitta. Megbüfiztettem, letettem a székbe, és viszem a cumisüveget a konyhába hogyk imossam. Akkor látom, hogy az asztelon ott van a két kiengedett anyatej, amit a vacsorához vettem ki!!! Hülye öcsém tehéntejet adott neki!!! Azt hittem megfojtom :( De Katának nagyon ízlett :)

Julcsi, Bence 3 nap híján nem volt még 6 hónapos amikor megkostolta a töltött káposztát:) Igaz csak egy vagy két kiskanállal kapott, de nem jársz messze az igazságtól:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsandi, én is úgy szeretnék veletek talizni:) Főleg hogy csak egy hét van a kicsik között:) Anyum egyébként jelenleg közel van hozzátok, mert Keszthelyen van továbbképzésen :)
Kár hogy mi nem mentün kvele, talizhattunk volna:)

Pusz

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsófi!
Azért nekem ezek nagyon meredekek, amiket írsz! Hova siettek?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Én is szívesen látlak bármikor! Nem jöttök nagyilátogatóba? :D

Andi
Kép
zsandi
 
 


Én például néha már azon agyalok, hogy hogy fogom megvalósítani a lehetetlen, hogy a család más tagjai ne adjanak a gyerekenek csokit. A Zsolti unokahugát látva, aki most lesz 4 éves borzadok el mindig. A csoki a lételeme. Szerencsére nem hízik tőle, a fogai is szépek (még). Bár ennyire nem is kell messzire mennem, és is nagy csokizabáló vagyok. Ezt is le kéne vetkőznöm a jó példa érdekében.
Egyébként NEM ítéllek ám el, csak mindig meglepődök!!!!!

Andi
Kép
zsandi
 
 


13.15-kor kezdődik a RTL Klub-on A kis hercegnő. Nekem esélyem sincs megnézni, gondolom nektem sem a babók mellett, csak gondoltam leírom. Kislányként kaptam meg könyvben, imádtam. Sokáig ez volt a kedvencem. Szép emlék, jó látni, hogy most adják a történetet a TV-ben.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok

Zsu: néha én is meglepődök, hogy Ti már hol tartotok. Ezért is kérdeztem egyszer, hogy mikor kezdtétek el a hozzátáplálást?!

Andi: a csokis dologban egyetértek. De szerintem a józan, megfontolt „felnőttek” megértik, hogy ne adjanak a kisgyereknek.
Az egyik keresztfiunk anyukája pl. megkért mindenkit erre, és én nem is visszek soha semmi édességet. pl. lehet kapni alma csipszet és a gyerkőc annak is nagyon örül.
Bébikomp ügyben: én csak rosszakat hallottam róla, nekünk biztos nem lesz.
Már lehet kapni járasságitőket én inkább valami ilyet veszek:

Kép Chicco járássegítő formabehelyezővel

Kép Fisher Price kismotor és járássegítő, zenével, fénnyel labdákkal..

Márti: BÜSZKE is lehetsz a gyönyör kiscsajra! Annyira aranyos, hogy alig várom, hogy életben is élvezhessem a társaságát!!

Barbi: én is sokszor járok úgy, hogy nem találom a dolgokat. Ha jól emlékszem egyszer a Márti kereste nagy hévvel a cumisüveget, amit végül a mikroba talált meg! :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi
én a bébikompról hallottam rosszat is, jót is.
A tapasztalat: minden testvéremnek volt, a hugomnak is, aki ráadásul csípőficamos volt és 3 hónapig kengyelt kellett ráadnunk, de nagyon szerette és nem lett semmi baja. Nem babysitternek kell használni, tehát ne legyen benne egész nap, akkor semmi gond. De ez a pihenőszékre is érvényes.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsuzsi:jól emlékszel, előre bekészítettem az üveget a mikróba, aztán jól elfelejtettem.Annyira kétségbe estem hogy akkor most a fiam éhen hal és nem találom az üveget még a páromat is felhívtam(nem mintha tudta volna hol van :lol: ), aztán sírva be akartam rakni 1 kisebb üveget a mikróba és ott volt az adög, amit kerestem.De nekem rosszabb volt, mert Szoni is velem sírt megijedt, hogy mit pánikolok, először mondta, hogy majd meglesz ...aztán ráragadt az én kétségbeesésem!!!! :( De ezt nem játszom ám el mindennap=remélem egészséges lelkű gyerekeim lesznek!!!!! :roll:

Csoki:persze lehet vitatni, hogy helyes e vagy sem, de az tény hogy imádják a gyerekek, szerintem mértéket kell tartani!!!!
Szoni imádja a kinder mittudoménhogyhívjákot 4 db van 1 dobozban, a nyalókát:van már cukor mentes, túrórudit:norbisat veszünk.Szóval ő kap nasit, ja és a szőlőcukrot is nagyon szereti.De fogat is mos !!!!! :lol:

Barbi:igen írom a lánykám okosságait, vezetek neki naplót, bár most a Zsombiéba kerülnek ezek...ez ilyen családi regény :wink: !

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti
ezek olyan aranyos dolgok. És a gyerekek még őszinték!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi, ne aggódj van ilyen önsajnálós idő. Szerintem ennyi kell. Nálam volt olyan, hogy Árpi elment focizni és egyedül kellet fürdetnem. Egész nap nyügik voltak a csajok estére már annyira kivoltam, hogy a lányok az egyik szobában sírtak én meg a másikban. Ha ideges vagyok vagy sírok inkább elvonulok, mert nem akarom, hogy azt higgyék velük van a bajom. De volt olyan, hogy ha sírt valamelyik vele sírtam. Mondjuk akkor a hasa fájt és sajnáltam. Amúgy a sírás megkönnyebít, szerintem néha kell.

Andi, igen a környékbeli helyek is érdekelnek, kocsival megyünk. Mi is kimehetünk majd hozzátok egy kis dumira, de talizhatunk is valahol.
Amúgy a szállás itt lesz értelemszerűen a Keszthely feliratos. :lol:
http://www.dimenziocsoport.hu/idg2/egy/udulok.html

Márti, én is várom a talit. Nagyon! Kíváncsi vagyok a kis csacsogódra, hogy tudjam mi vár rám. Persze duplán....

Zsuzsi, ezek a járássegítők nem gurulnak ki alóla? Közelről még nem igazán néztem meg ilyet.

De jó nektek, hogy ilyen bébikompos "gondjaitok" vannak. Én nem tudom hova rakni, ill. olyan a lakás elrendezése, hogy nem tudnának vele közlekedni. De ha nagy házam lenne (vagy legalább nagyobb helyem) én is vennék. Ha nem egész nap van benne a gyerek szerintem sincs tőle komolyabb baja. De lehet, hogy akkor sem vennék mert megszorozva kettővel... szóval az a pénz kell máshova is. :lol: Ja és egyet meg nem lehet, mert abból tuti vita lenne.
Képzeljétek ma volt dokinéni. Megdicsérte a lányokat, hogy szépen mozognak. Livi megint nyújtott lábbal pucsított, dokinéni azt mondta, hogy így erősíti a hátát. És hogy minden baba/gyerek olyan mozdulatokat végez, amivel erősödik. Aki a karját nyújtogatja az a ekzét erősíti. Ez amúgy tök érdekes. Be vagyunk kódolva már ilyen pici kortól, hogy úgy mozogjunk, hogy attól egészségesen fejlődjünk. Vajon hova tűnik ez a mozgásfajta az évek során?

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi
igazad van. Gyerekkorban még annyit mozognak, hogy én még a nézésüktől is elfáradok, ill. izomlázam lesz.
De ez a bekódolás dolog igaz, vedd csak az életösztönüket. Pl. annyit eszik, amennyi neki kell, hiába hiszed, hogy ettől éhenhal, neki ez elég.

Nagyon ügyesek a lányok, hogy már így mozgolódnak. Én már úgy várok egy átfordulásra! De az én lusta kis hapsim most sem forgolódik, inkább köpköd. Rájött, hogy ezt is tudja, és folyamatosan a nyálát köpködi. :?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Na a háterősítésről jut eszembe, valamelyik nap vizslattam a fiam hátát, olyan kis izmos 1 deka szalonna nincs rajta!!!!! :shock:

Ha valakinek kell az a bébikomp amit említettem NEM FULL EXTRÁS sőt semmi játék nincs rajta, csak a funkcióját tölti be, szívesen odaadom bárkinek!!!!Nekünk szerintem nincs rá szükségünk, vagyis nem tervezem és ahogy Zsombikám a fekvőtámaszokat nyomja, meg hintázik előre-hátra négykézláb az az érzésem hogy egyszer csak felpattan és elszalad, mit neki bébikomp!!!!! :lol:

Azért majd ne lepődjetek meg, vagyis gondolom azt már mindenki észlelte más gyerekeknél, hogy először megszeppennek az idegenektől, Szoni is ilyen, de amúgy barátkozós fajta, meg a sok kismanót biztos élvezni fogja, majd tüsténkedik körülöttük:játék hordásban és cumit a szájba rakásban már nagyon jó!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi:viccesd fiad van, nekem ezt Szonókám csinálja néha :shock: persze rászólok, Zsombi csak buborékokat szokott fújni!!!
Barbi,Zsu:szavaztam a manókra!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


huuuuuuuu csajok nem akarom ám fájdítani azok szívét akiknek a manói 1 órán keresztül esznek, de Zsombim most 5 perc alatt benyomta a kajáját :shock: , és ráadásul ma új is volt benne: a saláta!!!!!És olyan jó érzés hogy szivesen eszi amit kutyulok neki!!!!Jó én a Szonót is imádom azért mert szereti a főztömet, de ez a kisbetyár is tündér ilyen téren!!!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti
5 perc alatt? Ez igen. Én próbálkozom kitartóan, de nem nagyon akarja. Azt viszont tényleg nem értem, hogy a gyümölcs tányérból megy, minden gond nélkül. Akkor a főzelék miért nem? :cry:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Zsandi, épp ez az hogy annyira nem sietek:) Mint Bencénél. Ezért is néztem egy kicsit rossz szemmel apára....bár mi megünnepeljük a fél éves szülinapot is, ami lassan eljön, szal jó lenne vami olyan tortát kitalálnom amit ehet:)
Mondjuk tojás tej és liszt nélküli répatortát:)
Fogalmam sincs mi legyen, mert Bencénél ezen se filóztam, sütit kapott és kész...

De lehet hogy Katána kez most kimarad, mondom én hogy sokkal jobban féltem...

Márti szavazatot köszi:)
Enyim gyerek 1,5 perc alatt termelte be:) Jó mi üvegből eszünk:)

Szerintetek 6 hós kortól mehet a babapiskóta? Az van ráírva....mert le akarom darálni hogy sűrítőként használjam néha....

Csoki: Én más vagyo ke téren, mert bezony nekem is tiltották anyámék, soha nem is kaptam:( Ezért ha találtam ,vagy vmiért kaptam pénzt, mindig csokit vettem rajta, és azóta is csokifan vagyok:( Bence minden nap kap valamit, vagy túrórudit, vagy egy nyalókát, vagy egy tik-tak-ot (már amikor megyünk boltba), és ezzel elvan. Télapókor húsvétkor, a szülinapján, és karácsonykor pedig mindent szabad...

Ez 4 alkalom egy évben. Szerintem nem rossz:)

Édesítő: A régebben a tavasziakhoz beszúrt link miatt én semmit nem adok Bencének ami édesítőszeres. Inkább korlátozzuka cukorfogyasztást, és kész. Jah meg gyümölcscukrot használok itthon ha tudok.
Én is allergiás vagyok az édesítőszerekre.

Bébikomp: Állítólag addig jó, amíg magától nem áll fel ak icsi. Mert utána már hátráltatja az egyensúlyozás megtanulását.

Nekünk volt, Se Panka, se Bence ne mült bele, szóval passz. Néha míg Bence kicsi volt, akkor etetőszéknek hazsnáltuk de ennyi:)

A járássegítő szuper, nekünk is van, az jó dolog. Márti, olyan lassan gurul, hogy nemigen van az a veszély, hogy kiszalad a gyerek alól...
Bár nálunk Bence is akkor szerette leginkább tologatni, amikor már járt, csak még tétova volt:)

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Képzeljétek Dorinának van 1,5 foga!!! Kocog a második is.

Zsu, van babapiskótás tejpép, de nem tudom, hogy az abba belerakott piskóta miben különbözik a naturtól.

KépKép
kgiulia
 
 


Nem találom a szavazásos linket, rakjátok fel megint.

Barbi, nem azért nem eszi a főzit mert az nem édes? Almás krumplit próbáltad? Azt megeszi?

Zsu, mi volt az édesítőszerről?

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi:gratula a foghoz, csak belejött a lánykád a fognövesztésbe :lol:

Barbi:én sem értem Ádámodat, ha a gyümi megy kanállal, akkor mi kifogása van a főzivel???? :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi:

www.babaholmi.hu

Ott szépségverseny/Galéria, és Bnce a Manó kategóriában, KAta a bébikategóriában van:) Csak ne tévesszen meg, hgoy Bence mint Andrsá, Zsombó van feltöntetve:)

Én szerintem fogok neki adni, kipróbáltam a robotgép simán ledarálja nekem, úgy tervezem hogy sűrítem vele a gyümölcsöt is, meg az esti tápit is. Szerintetek? csak jobb ha én sütöm mint ha ilyen tejpépet vennék....amúgy van iylen bébidesszertje is a hippnek..

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Édesítőszer: hú már nem emlékszem csak tudom hogy a zaszpartámról bebizonyították hog rákkeltő, meg allergén meg egy csomó más betegséget is okozhat....amúgy is írtózom a mesterséges dolgoktól, lást tápszer, úgyhogy ez csak az utolsó csepp volt a pohárban...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!
Annyira orulok mert tegnap az ikres topicon jelentkezett Edit 73 :D ,ugyhogy most este irok is Neki.Eddig eleg zsufolt napom volt,nem is jutottam szamitogephez.
Azert Titeket sem hagylak majd nyugton a kerdeseimmel,mert maris olyan jo hatassal voltak ram a valaszaitok. :D
rillisz
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?