Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Cory! Levlistához a címet küldtem, szerintem is vágjunk bele, aztán majd menetközben kiderül, hogy megy-e ez nekünk!Kép

Rebi! Kép El tudom képzelni, mennyire nehéz lehet neked, mivel nekem sem könnyű, de a te helyzetedhez képest álom. Sajnos praktikát nem tudok az alváshoz, nekem éjjel alszanak, nappal viszont nem. Pár napja Petike is felvette nővére jó szokását, hogy nappal nem kell aludni. Na jó, azért szunyókál, de nagyon rövideket. Viszont éjjel így jobban alszik.

Tikk! Hát már megint betegek vagytok!Kép Gyors jobbulást!KépKépKépKép

Beja? Hol vagy?

Andi! Jó téged sűrűbben olvasni!Kép Ez a bekukkantós nagyon jó szokás szerintem!KépKépKép

Linato! Rólad álmodtam, valahogy nekem is ikreim voltak hirtelen és itt voltatok nálunk a 4 gyerekkel és alig győztük a gyereksereget!Kép Kérdezted a kétgyerekességet, most éppen nem érzem annyira nehéznek, bár vannak gyenge pillanataim, sajnos elég sokat vagyok egyedülKép De Réka nagyon rendes, sokat elvan egyedül, már furdal is a lelkiismeret, hogy többet játszik magában, mint velem.Kép

Zafi
zafi
 
 


Zafi!
Vigyázz, mert az álmok valóra válnakKépKépKép
Különben meg nehogy már ne bírjunk el nyolc gyerekkel.KépKépKép

Zsuzsa! Ne rettegj, hogy minden elromlik, mert megérzik és tényleg. Az jó, hogy szépen folyamatosan cserélgetjük a dolgokat, de sajnos a romlás tempója gyorsabb, mint mi.Kép

Dzsili! Igen tényleg szerencse, hogy apu megcsinálja amit tud.Kép Ma mire hazaértem az oviból rendet rakott és felporszívózott és fel is mosott. Erre a párom megkérdezte amikor elmeséltem neki, hogy nem akar -e apu hozzánk költözni?KépKépKép
Nagyon ügyes vagy az angollal, főleg, hogy máris kezded a következő szintet.Kép
Fiúk-lányod jól vannak?
Kori éjjel felébredt, hogy anya kakás vagyok, fáj a pocakom. Szegénynek megy a hasa. A smectáért pedig nem rajong.Kép Mondjuk megértem.Kép

Zsuzsi! Sógornőm csak annyit mondott, jó hogy ült amikor a párom megmondta neki. De szombaton majd személyesen is részem lesz beszélni vele, mert jön hozzánk egy hétre. Lehet irigyelni.Kép

Rebi! Kitartás!!!!! Örülök, hogy a tejci helyzet rendeződni látszik. Pihenj amennyit csak lehet.KépKépKép
linato
 
 


Sziasztok!
Cory! Kuldtem e-mailt. Kép

BMarti! Szuperul hangzik ez a kis kikapcsolodasotok! Mi is el vagyunk olyankor kenyeztetve amikor itt vannak a nagyszulok. Kép

Zsuzsa! Szornyen hangzik ez a betegseged. Remelem segitenek a szurik!

Menta! Jo volt olvasni Rolatok! Nagyon izgi, hogy nem sokara kibujik a kis Gyozo. Itt kulonben tobben is bejohetnek a szulesre, csak arra kertek ha lehet ne hivjunk 5 embernel tobbet mert akkor nem fer be az orvos. Kép

Zsuzsi! Gratula az uj mosogatohoz! Remelem, bevalik hoszutavon! Kép

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 

 
 

Sziasztok!

A meghívólevelek kimentek. Új foldernyitásról és oda szűrésről a fickóm hétvégére ígért incredimail-hoz és outlook express-hez képes bemutatót neten.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kezdtem azt hittem, hogy máris haldoklik a topic lev.listázunk én meg lekéstem a jelentkezést.

Ma Vili egésznap nagyizott és a délutáni alvásnál se volt gond Kép Olyan büszke vagyok rá, mondjuk én meg láblóbázás helyett tettem-vettem, belvárosban mászkáltam, jól esett csak jól elfáradtam. No mindegy köv. ilyen alkalomnál pihenek.

BMárti!
Mileőtt elutaztál épp kérdezni akartam, csak nem mertem, hogy így mi lesz a tesóprojecttel, de látom még a cég is úgy időzítette, hgoy ciklus középre életed prájának se legyen annyi melója és ti is visszaértetek Kép Drukkolok!

Zsuzsi!
Nekem vna olyyan ismerősöm aki azt állítja, hogy mosgatógépből tök fölösleges a sok programosat megvenni, mert az ember max. kettőt használ belőle. Ja de nagyon szeretnék már én is.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Doncinak 39.5 fokos láza van, napközben "csak" 38 fok volt, szinte az egész napot átaludtaKép

Jajaj, nincs kedvem írni. Bocs.

Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Nyuszimanó!

Jobbulást! Drukkok. Hűtőfürdő, príznic.
Remélem mire indultok gyógyult lesz.

Mennyi időre jötötk haza? Ezúttal a párod is végig veletke lesz?

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Minden betegeskedőnek gyors gyógyulást kívánok!!!!KépKépKép

Na ez a levlista érdekes, mert nekem nagyon figyelnem kell, hogy a ne telítődjön meg a mailboxom hamar, mivel sajnos szemetet is kapok. Hogy lehet letölteni pl. hotmailről a régi maileket? Mondjuk valami gyors megoldás érdekelne, mert csak 717 levelet kellene lementenem.... Ha ez sikerül, akkor jobban fog menni a levlista! Különben egész jó!Kép

Nyuszimanó: lázKép Hány hetes volt Donci mikor született? Mostanában annyit gondolkodok a ti eseteteken. Olyan jó, hogy Donci teljesen egészséges, azért ez egy hatalmas dolog!!!


Danimama: nagyot nevettem az 5 fő emberhatáronKép és hogy nem fér be a dokiKépKépKép

Rebi: ne idegeskedj, te csak a gyerekeiddel foglalkozz, a külvilág most nem fontos, nehogy gond legyen a tejcivel! Ügyes légy!

Zafi: jó hallani rólatok!Kép

Zsuzsa: ez a szuri nem hangzik túl jól! egy alapos dokihoz kellene menned, aki rájön, mi lehet a bajod. Te nem érzel semmivel sem összefüggést? Nem lehet, hogy a stresszre reagál így a szervezeted? Vagy frontra?

Norci: bkv-val mentél vagy autóval belvárosozni?

Üdv:
Zsuzsi
zsu26
 
 


Zsuzsi

Miért nem csinálsz egy mailbox-os címet, vagy akármilyet. a levlistához... amit csak erre használsz? ... (én is ezt csináltam, mert nekem is teledobálódik mindenféle szeméttel a másik)

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Zsuzsi!

BKV-val, az autóba már nem férek be, vagyis nem tudom úgy behúzni az ülést hogy elérjem a gázpedált. Ha meg az ülést döntöm jobban hátra akkor semmit nem látok ki az autóból. Elég rossz érzés is, hogy most nincs meg az autó adta szabadságom. Persze a mozgásosm is olyan, hgoy hibáa mennék már bárhova autóval is, már se állni, ülni nem jó, néha feküdni sem, de az még istenes.

Panaszkodok egy kicsit: itt v.mit építenek, felújítanak, fogalmam sincs mit és pontosan hol, de fém kalapálásával jár iszonyú hnagja van és egész álló nap ez megy, ma reggel már 6 óra 18 perckor erre ébredtem. Szerintem ilyen korán, főleg hogy a környéken lakók nyugalmát zavarja, nem lehet kezdeni zajjal járó építési tevékenységet. Tudja v.ki hogy pontosan hol kell őket bejelenteni?

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Norci: nekem is sok-programos mosogépem van, de max. 4et hasznalok. zaj Kép

cory: a második mondatodbol csak az "es"t ertem Kép

Nyuszimano: gyogyok mennek Kép Kép Kép

Rebi: hogy és hol lehet mailboxot nyitni???? én totál hulye vagyok az ilyenekhez, rém rossz érzés Kép Kép Kép ird mar meg nekem legyszi, részletesen ! koszi elore is. ja, ha lehet ne a levlistara, mert ott meg nem egeszen ismerem ki magam.

Azért lányok fel a fejjel Képbár ezt leginkább magamnak mondogatom Kép), majd csak belejövünk a levlistába is. Bár én jobb szeretem egyben látni a hozzászólásokat, szép sorjában Kép

pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


bogancsi

vannak ingyenes mailboxok... én eddig használtam már egon-t, freemail-t, mailbox-ot... de van más is, ami szimpatikus lehet Kép
http://ingyenmail.lap.hu/ ... innen a magyar szolgáltatókból válogathatsz... akár magán a primpostán is regisztrálhatsz Kép http://posta3.prim.hu/register.prm?actionID=0&lang=hu ... értelem szerűen azonosító megadása (mi legyen a mail címed eleje... a prim-en a végét is kiválaszhatod a listáról Kép)

Ha még vmi nem megy, írj... :-)

Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Linato! Hú, ezek az elázások szörnyen hagzanak. Kép

Rebi! Én is zombi vagyok a kialvatlanságtól, pedig nekem csak egy van... Kép A baseball ütő megfontolandó... Kép

Dzsili! Mikor kell az ovódákban beíratkozni? Én eddig úgy terveztem, hogy csak a betöltött 3 év utáni szeptemberben adom oviba Lacikát, de most elbizonytalanodtam. Hétfőna z egyik ovi kerítése előtt akkorát bőgött Lacika, hogy be akar menni, hogy nagyon megsajnáltam. Ő olyan kis társasági lény, úgy szeret gyerekek között lenni, és szeptemberben már majdnem 4 éves lesz... Most elbizonytalanodtam. Kép

Edit! Rikinek jobbulást! KépKépKép

Zsuzsa! Neked is jobbulást! KépKépKép

Danimama! Én is szeretem azt is, ha a nagyszülők jönnek hozzánk. Kép Most meg is hívtam Laci szüleit húsvétra. Kép Csak amikor igent mondtak gondoltam bele, hogy valakinek addigra meg kellene csinálnia a tavaszi nagytakarítást is! Kép Bár végül is nekem nagyon kellenek az ilyen "kényszerek", mert különben mindig majd holnap takarítanék. KépKépKép

Norci! Ó, tőlem bármit meg merhetsz kérdezni! Kép Szélsőségesen extrovertált típus vagyok... KépKép A drukkot köszi! KépKépKép
Zaj Kép

Nyuszimanó! Doncinak jobbulást! KépKépKép

Zsuzsi! Gyors megoldás: új mail-box. Kép

Bogancsi! Mint volt informatikai ügyfélszolgálatos, én is vállalok szaktanácsadást, ha kell még! Kép Én is próbáltam több féle ingyenes levelezőt, most nyitottam egy mail boxot a primen is, és eddig ez tetszik a legjobban. Szuper jó kis szolgáltatásai vannak, pl. választható nyelven csinál helyesírás ellenőrzést, vagy gombnyomásra leveszi az ékezeteket arról, amit írtál. Kép Szóval nekem most ez tetszik a legjobban. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Norci: nem a régi strand helyéről jönnek a zajok? Az nemrég leégett, és valamit építenek a helyére. De szerintem az önkormányzathoz érdemes ezügyben telefonálni.

Nyuszimano: Doncinak jobbulást!

Linato: hát nem irigyellek.

Húsvétkor mi alutazunk anyósékhoz, ha addig ki nem tör a bárányhimlő. Remélem, nem. Még 2 nap van a lappangási időből Kép Nagyon várom már, hogy kimozdulhassunk Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Rebi: köszi!!! Már meg is csináltam ott egy postaládát. Most már csak az a kérdésem, hogy lehet kijavitani a levlistában a cimemet???
esetleg cory-hoz kell intéznem a kérdést???
pusz
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Cory!

Állítólag az auchan-nál döntenek le v.mi acél szerkezetet. Ti nem halljátok a kopcsolást?

Nekünk bárányh. ügyben azt mondták, hogy mivel volt láz, stb. Legkésőbb arra két napra ki kellett volna jönnie a pöttyöknek ha elkaptuk, de nem jöttek, így közösségbe ereszthetőek vagyunk. Így nem értem nálatok a karantént! Ha kimozdultok a Bükköny utcai játszóteret még ti is kerüljétek egy darabig.

Norci
norci
 
 


Cöry!
Visszadobta a levelemet a lista, hogy csak tagok írhatnak én meg nem vagyok tag, de akkor hogy hogy megkapok mindent?

Akkor leírom ide is amit oda küldtem: Ne röhögjetek, de ehhez én már túl terhes vagyok, hogy felfogjam, mit mikor, hogyan. Nekem is a fórum szerű formátum tetszene. Vagy nem lehetne, hogy mégis élve maradjon a topic és a titkos, kínos dolgok mennek a listára. Hátha mégis működik?

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Bogancsi írj nekem egy levelet, hogy mi volt eddig a címed, és mire javítsam Kép

Norci: a mi ablakaink a másik irányba néznek. Azért van karantén, mert találkoztunk olyan kisfiúval, aki rá 3 napra bárányos lett. Lehet, hogy a fiúk elkapták. A bárányhimlő a kitörés előtt 1 héttel fertőz. Mivel a játszóteres társaságban több pocakos is van, nem mertem levinni közéjük a fiúkat.
Levlista: azzal van a gond, hogy a mail-címedet úgy adtad meg, hogy ...@freemail.c3.hu, de mikor írsz, csak a freemail.hu jelenik meg. Javítsam?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Köszi ezek szerint már javítottad is Kép
Három ablak nekünk is a másik irányba néz, de ott is hallani, sőt délelőtt a Profi felőli oldalon is lehetett hallani Kép
Szerencsére mi konkrétan bárányhímlős gyerkőccel nem találkoztunk.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Húha már nem emlékszem ki kérdezte, de nekünk volt tabis tortánk a Horváth cukrászdából (www.hovathcukraszda.hu ). Ime egy kép róla, nagy sikere volt. Emellett tudnám ajánlani a Tutti-Frutti cukrászdát is Zuglóban, ők is biztosan elvállalnak tabis torta készítést (http://arindex.hu/lapok/tutti-frutti/main.php?m=kulonleges )!
Kép

Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Norci: még nem javítottam. Az úgy megy, hogy törlöm a régit és felveszem az újat. Újra vissza kell igazolnod.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory megtörtént!
Da v.hogym égis megkaptátok a elvelem a listán. Az hogy lehetséges?

Pusz:
Norci
norci
 
 


Zsuzsi!
Köszi szépen! A torta valami fantasztikus! Mi Nyíregyházán lakunk, majd itt próbálkozok valamelyik cukrászatnál. Nekem már egy Tabifej is megtenné, csak felismerhető legyen. Nelcsinek nagyon tetszene. Kép

Rita
krita
 
 


Linato
Köszi szépen én valahol büszke vagyok magamra, hogy sikerült ezt megtanulnom és mivel nagyon élvezem és egyre többet tudok...KépKépKép
Gyerkőcök jól vannak alig várják már a húsvétot nálatok is lesz piros tojás festés és locsolkodás?

BMárti
Április végén, május elején vannak a beiratkozások legalább is itt nálunk.
Ekkor kell azokat a gyerekeket is beiratni akik év közben töltik a hármat. Ugyan csak utánna mehetnek oviba, Napocska csak február elején, de akkor is létszámba kell vetetni. Szerintem ha fél napot vannak ott /mert pl. a kistesóval vagy otthon, vagy úgy alakul hogy sikerül így megoldanotok/ kifejezetten jó nekik mert, bár picik, de társaságban vannak.
Napsi is egyenlőre úgy néz ki fél napos lesz nyolcra viszem majd és délben megyek érte.

Levlista:
Nekem jobban tetszik ez a felület, már beállítottam hogy napi egy levelet kapjak, mert ez a sok nem túl szerencsés és persze minden nap bekukkantok a Primre is hogy képbe legyek hátha valaki valami olyat is ír ami nem nyilvános.

Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Norci: úgy, hogy átengedtem a levelet.

Levlista: látom, többeteknek nem tetszik. Jobb ötlet? ÉN azt érzem, ezt a nyilvános fórumot kinőttük. Új ember már úgyse nagyon tud csatlakozni hozzánk, mert ahhoz túl zárt közösség, és túl jól és régóta ismerjük egymást. De akkor mi legyen? Az én fickóm tuti nem ér rá, hogy fórumot írjon. Most költözik a munkahelye.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


én tettem némi halvány próbálkozást egy saját, titkos fórum megszerzésére - ha sikerrel jár, azonnal szólok! addig reménykedjünk Kép

márti
márti
 
 


Sziasztok!

cory: megkaptam a "leiro" levelet, de mit kellene csinálni, hogy a másik emil cimre menjen? Vagy most már várjam ki a végét?? mert most nem tudok belépni a levlistába, pedig majd kilyukad az oldalam...

Márti: lehet, hogy az lenne az igazi Kép

Tomi ma vidáman ment a bölcsibe - anyosom sms-e szerint, de azért egy kicsit "mamázott" Kép
OFF: Még néhány ora, aztán vége ennek a szornyü hétnek! ON
pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


cory: bocs!!! már válaszoltam is és már kezdem érteni. szerintem csak bele kell jonnunk és jo lesz Kép )csak néha kissé lassu a felfogásom KépÖ
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Dzsili! Köszi az infót a beíratkozásról. Akkor hamarosan utána kell néznem, hogy egyáltalán melyik ovihoz tartozunk, és az milyen. Gondolom, ha felhívom őket, akkor legalább azt megmondják, hogy náluk mik a felvételi követelmények, van-e esetleg mini csoportjuk is, vagy még a 3 év fölöttieket se veszik fel, ha az anyuka otthon van. A fél napos megoldás nekem is tetszene.

Cory! Nekem nagyon megfelelne ez a levlistás módszer, de persze nekem könnyű, mert nem ujdonság. Sajnálom, de megértem, hogy sokaknak gondot okoz. Két pici mellett, vagy éppen terhesen biztosan nekem se lenne kapacitásom új dolgokkal bíbelődni.

Márti! Vadul drukkolok, hogy te megtaláld a mindenkinek tetsző megoldást! Kép

Nagyon nagy lett itt a csönd! Kép Azért legalább amíg nem működik valami más fórum stabilan ehelyett, tessék írni ide!!! Kép

Nálunk szokás szerint zajlik az élet, amíg az előbb a listára írtam, az én Drága Kisfiam egy megnyálazott kakaós győri kekszel telefirkálta a nappali falait. Kreatív gyerek, nem okoz neki gondot, hogy hasonló megnyilvánulások miatt elkoboztam a ceruzáit, és csak szigorú felügyelet mellett láthatja viszont őket. Fehér fűrészporos tapéta volt... Hogy azt én hogy fogom leszedni?! Ráadásul nyakunkon a husvét és a vendégség... Kép

Szeretnék kérdezni tőletek valamit. Viszonylag publikus, és szeretnék minél több véleményt, ötletet kapni az ügyben, úgyhogy ide írom le. Szóval ti hogyan oldjátok meg azt, hogy az apukákkal egyeztessétek a gyerekre vonatkozó szabályokat? Na, ezt jó bonyolultan sikerült megfogalmaznom. Kép Szóval arra gondolok, hogy mit szabad, és mit nem. Nálunk ez egyre nagyobb gond, mert ugye egész nap én vagyok a gyerkőccel, az Apja meg hazajön este, és gőze sincs, hogy mit szoktam megengedni, és mit nem. Tévedésből se hibázik rá... Kép Sorozatosan rászól Lacikára olyan dolgokért, amit én meg szoktam neki engedni, és megenged olyasmit, amit én szigorúan tiltok. Volt már olyan is, hogy pl. direkt megkértem Lacikát, hogy hozza ki elmosogatni a bögrét, Laci meg leszidta, hogy nem szabad a bögréhez nyúlnia. Ilyenkor benne vagyok a kulimászban, mert a gyerek előtt nem akarom az Apja tekintéjét lerombolni azzal, hogy örökké kioktatom, hogy de ezt szabad Lacikának, de azt nem szabad. Ugyanakkor szegény kölyök csak les, amikor mindig együtt szoktunk porszívózni, és az Apja meg rászól, hogy ne nyúljon a porszívóhoz. Persze azt meg élvezi, mikor pl. az Apja megdícséri, hogy milyen ügyesen rakosgatja a fűszertartóba a kockacukrokat, amiből én csak a fűszertartóhoz meg a kockacukorhoz való hozzányúlást szokatam megtiltani. Kép Ti hogyan oldjátok meg ezt?


Márti!

BMárti
bmárti
 
 


Most látom, milyen fura lett ez az aláírás... Lehet, hogy valaki szórakozik velem? Talán jelszót kellene módosítanom... Kép Azt még el tudnám képzelni, hogy a B-t lehagytam, de ! jelet csak nem írok véletlenül?! Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Nálunk a szomszédban éppen buli van, tangóharmónikáznak, zongoráznak, nem rossz a hangulat, még szerencse, hogy Dorka még a buli kezdete előtt elaludt, remélem nem lesz nagyon hangos!

BMárti: nálunk is különböző, hogy mit engedünk Dorkának, de szerencsére gyorsan alkalmazkodunk, gyerek előtt sosem vitakozunk, hogy most kinek is kellene jobban engednie vagy szigorúbbnak lennie. Általában azt szoktam mondani, hogy "apának igaza van Dorka, de most légyszí úgy csináldd ahogy én mondtam". Aztán megbeszéljük a férjemmel, hogy kinek is van igaza. Vagy előre súgok apának, hogy na ezt ne engedd vagy kérem, hogy ne legyen annyira szigorú... Persze minden szituációtól függ.

Most rám jött a para. Hajnalban mint Gorsi én sem tudtam aludni, de én mindenféle őrültséget gondoltam (Dorka azért ébred fel riadtan éjfélkor, mert holdkóros. Emma pocaklakó nehogy hamarabb jöjjön sokkal, most nem éreztem annyit mozogni stb...) Most meg elment este vásárolni apa, nem akartam, hogy menjen, most meg attól félek, hogy neki lesz valami baja.... Ugye ez a terhességtől van????? Állandóan elszégyellem magam, hogy milyen vadul vezetek, közben leállítani nem tudom magam, pedig óvatosabbnak kellene lennem terhesen és gyerekkel... Dorka hisztijeit egyáltalán nem bírom elviselni, gyakran rácsapok a kezére, kiabálok vele, de még így is kiröhög, semmi tiszteletet nem érez irántam, könyörgéssel lehet elérni, hogy felöltözzön, tisztába tehessem, egyáltalán elinduljunk... Direkt húzza-halasztja a dolgokat, figyeli mennyire idegesít és jókat nevet.

na befejezem.
Üdv: zsuzsiék
zsu26
 
 


Zsuzsi
Hanyadik héten vagy? Én asszem a 27. héten voltam bent éjszaka az ügyeleten, mert akkor már másfél napja nem éreztem mozogni... természetesen minden OK volt... Kép
Szerintem ezek a parázás dolgok is természetesnek mondhatóak ilyenkor Kép Meg az is, hogy a hisztit nehezen viseled... én már nem-terhesen is nehezen viselem KépKépKépKép

Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Rebi: kösziKép 24. hét végén vagyok, de mindenki 7.-8. hónapos terhesnek néz... Csak pár napja nem éreztem annyit mozogni, most nem rúg, hanem inkább csak mocorog. De most tényleg mi a jó viselkedés egy hisztis kisasszonnyal, aki láthatóan a határokat próbálgatja???? Lassan megveszem az össze szülők iskolája sorozatot (Alexandra kiadó), most láttam van külön hisztiről is könyv. Megvan valakinek, érdemes megvenni????
Hogy vagytok? Tejecskéd helyre állt? Szép fiúcska és lányocska hogy van? Milyen a kertesházas lét?

Solya: nagyon nem írsz, most merre vagytok, hol tartotok a költözéssel?

Képzeljétek a varrótanfolyamomnak lassan vége lesz, most már anyagot kellett vennem, mert igazi varrás következik, mivel én egyre nagyobb vagyok, inkább Dorkának varrunk, lesz szoknyája és nadrágja is. Vettem anyagot piros kockásat (ilyet kért a kislányom), nagyon izgulok hogy sikerül!!!!Kép Persze varrónővel könnyebb lesz.

Zafi: a Karinthy út elején majdnem a Móricznál a megállóban van egy pincében szuper anyagbolt, olyan sok babás anyag volt!!! Végülis megvarrtad a baldachint?

Tegnap megfogtam egy 6 hetes fiúcskát (barátnőm babája), nagyon édes volt és olyan könnyű!!!!

Gorsi: még mindig nem tudjátok a nemét????? Alvással hogy állsz, kezdelek követni ezügyben!Kép

Rita: mikor lesz a szülinap?

Szila: lehetne kérni egy táblázatot? Köszi! Gratulálok a 9 hetes pocaklakóhoz! Hogy vagy???

Ne legyen egy húsvéti tali valahol a szabadban SZIP-ben vagy Margitszigeten, mármint Húsvét után, de azért még lenne egy pici locsolkodás és tojásadogatás!? Olyan helyen kellene, ahol van pad is, mert a föld még hideg. Bár 2 hét alatt sokat változhat az idő!

Rózsa: merre vagy?

Laura: voltál már fogorvosnál, mi volt?

Üdv:Zsuzsiék
zsu26
 
 


Sziasztok!

Tényleg kihalófélben van a topic, most a primlista az újdonság, ott van fennforgás... Kép
Majdcsak kialakul... Kép

Tali: már régóta szeretnék veletek talizni, szerintem bárhol-bármikor lehet.

Zsuzsi: még nem voltam fogorvosnál, elég sok mindenünk összejött mostanában. Igyekszem...

BMárti: Zsuzsiékhoz hasonlóan a megengedés nálunk is eléggé eltér, sőt, nálunk még a Nagymamával való együttlakás is színesíti a palettát. Szerencsétlen gyermek már tökéletesen tudja, hogy ezt és ezt Anyánál szabad, Apánál és Mamánál nem. Kép
Nálunk inkább az a baj, hogy apa szerint én túl sok mindent megengedek Rominak. Igen, de én vagyok vele egész nap, és nem vagyok hajlandó végigfegyelmezni a napot.
Mivel naponta adódnak olyan szituk, amelyeket nem tudsz előre leszabályozni, csak irányelvek lehet követni. Zsuzsihoz hasonlóan én is fontosnak tartom, hogy apa tekintélyét ne romboljuk. Tehát ha valami olyanért szidja le az apja, amire én kifejezetten megkértem (pl. ilyen hozd ki mosogatni... szitu nálunk is megtörént már) akkor azt mondom, hogy: Apa nem tudta, hogy az a te feladatod.
Meg hát, nem előttük kell(ene) megbeszélni a nevelésüket...

Jaj, ezek a clipart-ot úúúgy hiányoznak a primlistáról!!! Nem baj, megleszünk nélkülük... Kép

Rebi, Márti: Csengének és Árminnak küldöm az álommanókat, családi csomagolásban: Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Bár, most Toncsinak is elkelnének, megint felébredt hajnalban, 3-kor.

Megyünk is aludni, sziasztok: Laura+Romola+Toncsi
p_laura
 
 


Sziasztok!!

Látom, itt ma nem nagy a forgalom Kép

Laura
Használhattak a hajnali álommanók ...CSengus 8-ig aludt.. hajnali cirkusz nélkül.. KépKépKép

Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Laura! Nekünk is használtak Kép csak kicsit korán jöttek... Kép Ármin aludt délben egy órát, alszik most már 2 órája... hogy este(?) mikor fog??? Kép

Rebi! Én azért benézdegélek Kép

Az esetleges titkos fórumról nincs még hír Kép

Márti
márti
 
 


Márti!
A profilomban van egy új kép és rajta van az új szuper-szuper-szuper!!!!!!!! fotelem!
Kép
Menta
menta
 
 


Nemzetközi konferencia a születésről
2004. április 22·26.
Kismamáknak, kispapáknak, nagymamáknak, nagypapáknak, szülésznőknek, bábáknak, szülész-nőgyógyászoknak, védőnőknek, gyerekorvosnak, csecsemősöknek, gyógytornászoknak és mindenkinek, aki már megszületett és aki még fog
részletes program/jelentkezés:
http://www.szules.hu/new/alternatal/konf2004programmagyar4.htm
gea
 
 


Sziasztok!

Hosszas hianyzas utan megint vagyok.
Kisebb megfazason estem tul. Igaz most mar a kohogesem javul. Kép

Menta,
nagyon jo a foteled, nagyon kenyelmesnek nez ki, s milyen nagy lany mar Helena. Kép

Nyuszimano!
Doncinak jobbulast! Sok gyogyKépKépKép

Zsuzsi!
Nagyon jol nez ki a Tabis torta. Kép
Nalunk Nemo orulet van, igy lett Madinek Nemo-s tortaja. Tegnap is kozolte az apjaval, hogy vegyen neki Nemo-s tortat. Kép Az apja meg megigerte neki, hogy ha leszokik a pelenkarol es szobatiszta lesz, akkor kap egyet. Kép)

BMarti,
Lacika Kép Bocsi, a mosolyert, tudom neked nem ilyen mulatsagos, de ebbol is latszik, hogy hamar feltalalja magat. Igaz most ez nem szolgal a legnagyobb oromodre, de kesobb csak haszna lesz belole. Addig... Kép)

Otthoni szabalyok:
Mi amikor terhes lettem az elsovel, elhataroztuk, hogy felallitjuk a szabalyokat es egyikunk sem ter el tole. Na persze miutan Fatus megszuletett teljesen mas volt. Hisz mikor tagra nyilt szemekkel edesen ranezett az apjara, az elolvadt tole es oda a szabalyok Kép Na de ennek ellenere is sikerult kialakitanunk egy hazi szabalyrendszert. Szerencsere elegge hasonloan neveljuk oket. Es megegyeztunk, hogy amit en nem engedek meg, azt o sem es vissza is igaz. Ez nalunk eleg jol bevalt.

Zsuzsi,
varrotanfolyam vege Kép Biztos szep lesz amit varrni fogsz.
Nyugosseg, idegeskedes. Szerintem ezen mindenki atmegy. Hormonok okozzak, szoktak mondani. Ido kerdese es elmulik.

Cory,
akkor mar vege ugye a lappangasi idonek?
Nem tudom hogy birtad en bizti megorultem volna.
Husveti utazas Kép

Mi sajna nem megyunk sehova, inkabb annak orulok, hogy a ferjem legalabb husvetkor es a Fatus szulinapjan itthon van. Most az aprilis es majus uzleti utakkal lesz tele Kép Mar varom a juniust.

Linato,
elazasok Kép Nem hangzanak valami tul jol. Remeljuk vege a rossz korszaknak.

Bocsi, azoktol kiknek most nem irtam, de lassan nalunk itt az ebedido. Mennem kell.

Tovabbi kellemes hetveget nektek!
Andysj
andysj
 
 


Szila
Milyen jól látszik a kistesó a képeken!Kép Legközelebb azért írj 1 sort ide is, hogy van új kép, mert már archívban kutakodtam utánad.

Gorsi
gorsi
 
 


BMárti
He-he keksz KépKépO bocsi de Lacika olyan kreatív!KépKépKép
Hát én hiába
igyekszem egyforma értékrendet képviselni ez nem megy, főleg anyuékkal nem, de erről már sokat írtam ez esetben nagyon jól tudja a gyerek hogy hol mit lehet.
Apuka is nehéz dió, többnyire bólogatok hozzá vagy megmagyarázom neki hogy apa éppen miért ordította le a haját, de a párom olyan dolgokba tud belekötni....El sem hinnéd.
Pl. hogy hazajönnek a fociból a fiúk persze koszosan meg büdösen naná ha egyszer szaladgáltak, elküldöm őket mosakodni és átöltözni, mert tíz perc múlva indulnak karate edzésre mire bevágtat az apjuk és visít hogy menjenek fürödni, hajat mosni.
Mondom neki kedvesen hogy minek ha egyszer most indulnak edzésre megmosakodtak nem koszosak tiszta pólót és gatyót vettek, ha hajat mosnak és szárítjuk stb. akkor sosem érnek oda nem beszélve arról hogy újból kiizzadnak, ha megérkeztek estére természettesen "nagy renoválás" lesz hajmosással.
Na ilyenkor mit csinálnál?
Bólogassak a férjemnek még akkor is ha szerintem nincs igaza sőt kifejezetten káros mert még jól meg is fáznak, vagy vitatkozzak vele, hiszen nem látja be hogy nincs igaza???? Persze ha hamarabb haza jöttek volna stb.....de nem ez a lényeg mert azt a helyzetet kell megoldani ami van nem azt ami lehettt volna.

Mostanában mondtam éppen a férjemnek hogy felveszem egy napját itthon ami napi max. 3-4 óra
és ami állandó zsörtölődésből áll, de tényleg nem csak engem zavar de a gyerekekt is már.
Mit csináljak hagyjam hogy ő döntsön amikor én nem úgy tenném és voltaképp alig van velünk tehát nem neki kéne hogy fel állítson egy rendet nekünk, vagy vitatkozzam a gyerekek és magam védelmében?
Elméletileg szerintem is jó a közös nevelés és megeggyezés de nehéz megállni hogy ne mondj ellent, főleg ahogy nőnek és egyre több a nézetkülönbség mert már komoly dolgokról is dönteni kell!
Egyébként a látszat ellenére egyre jobban el vagyunk a párommal úgy látom neki az kell hogy leteremtsem ha nem tetszik valami és ne magamban szomorkodjam....
HÁT MÁR CSAK EZÉRT IS ÉRDEMES KIENGEDNI A GŐZT!

Persze ez csak ránk vonatkozik, ha tudtok előre egyezetek meg legalább fő elvekben ez azért nálunk is meg van és bár úgy érzem hogy mivel én vagyok velük és én ismerem őket és a maguk kis világát jobban enyém a döntés joga sosem döntök nélküle. Ha kell tolofonon ha van idő rá akkor ha itthon van de kikérem és komolyan veszem a véleményét.

Zsuzsi
Olyan jó hogy már rucikat tudsz varrni, szerintem bizti hogy szép lesz Dóri ruhája!
Kicsit irigy is vagyok ez nagyon hasznos tudomány! Ne vezess azért vadul!!!!
A rossz álmok természetesek nem tudsz olyan phentetően aludni biztossan na meg a hormonok is...

Andsj
Jó volt rólatok is olvasni, szülinapi képek nem készültek???

Menta
Jó a foteled is de az a helyes kis nőszemély ott a nagy pocak előtt, hát azért nem semmi!

Csajok nekem is nagy pocim volt mind a háromszor én is végig hallgattam az ikrek lesznek stb. szöveget, igazából csak akkor rossz amikor már a vége felé közeledve az amúgy is vizipaci érzést frankón fokozzák bennünk és már-már azt hisszük hogy mi vagyunk a többiekhez képest szőrnyen csúnyák és kórosak, pedig dehogy!

Norci
Szerintem nagyon jól a pocókád egyáltalán nem olyan óriási hogy na, szép nagy de hát egy egészséges nagy babóka lakik benne egyébként én irigyellek mert amilyen alkatod van az utosó grammig le fog rólad menni minden csak a hasadra híztál.

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Dzsili!

Köszi a bíztatást Kép Valószínű tényleg lemegy majd minden (idővel), de még a Vilivel szétment csipőm miatt azt hiszem a fél korábbi ruhatáram eladó. Nem az alakom miatt zavar, csak utálok megválni a dolgaimtól Kép

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni a topichoz (ha lehet), nagyon kedves összeszokott társaság vagytok ezért kicsit félek befurakodni!
Coryt "ismerem" chatről, BMártit a Békási topicról (de az mostanában elég halott) és Mentát (Ő szerintem nem tudja) az utcáról a szembe lévő házban lakik.
A kislányom (Vikinek hívják) most csütörtökön lesz két éves, vele vagyok itthon! A nagyobbik lányom (Dóra) 12 és fél éves.
Szeretjük a társaságot, és csábítóak a ismerkedős talik amit a köreitekben szoktak rendezni! Egyenlőre ennyi:
Mindenkinek üdv! Erika Kép
csengõ
 
 


Sziasztok!
Erika!
Üdv a fedélzetenKépKépKépKépKép
Menta!
Nagyon klassz a foteled! Az Auchanban (budaörsi) bezsuppantottam Lucát egy ilyen közepébe, alig tudtunk továbbmenni, úgy tetszett nekiKép.
A pocid meg nagyon formás! Kép<-Ez egy kicsit az irigységtől sárguló vigyori.
Szila!
Olyan szép nagylány már Hanga!Kép KistesóKép

Amit mindig elfelejtek:
Kipróbáltam a hústortát - már azt se tudom, ki írta! És óriási siker volt.
Zsuzsi zabkeksze is sláger nálunk, mind csokis-kókuszos, mind kókuszos-mazsolás formában. (Ez lesz a csokinyulak veszte isKép)
Apacska szülinapi tortája meg finn málnatorta voltKép
BMárti! Lacika találékonysága Fantasztikus!KépKép Takarítani utána nyilván kevésbé...

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa! Kérek zabkekszreceptet!!!!!!! Én is akaroook!!!!!

Fegyelmezés: mi a gyerekek előtt is meg szoktuk beszélni, ha vmiben nem értünk egyet - szerencsére egyikünk sem kiabálós fajta, úgyhogy azt hiszem, az együtt töltött 8 év alatt eddig kétszer-háromszor, ha kiabáltunk egymással... már nem is tudom, miért Kép de a gyerekek előtti gyors egyeztetés után kettesben kicsit mélyebben is meg szoktuk beszélni a dolgokat. Sok dologban egyetértünk alapból is, de mivel én vagyok képzettebb/olvasottabb ezügyben (meg mert általában én tartom fontosnak megbeszélni) az én elképzeléseim szoktak kicsit inkább érvényesülni.

Andrásnak is most lesz (17-én) a 30. szülinapja - diótortát kap, asszem Kép

Szila! Hanga tényleg gyönyörű! Kép És a Kistesó is milyen nagy már! Kép

Sokan hol vannak????? Szilvi? Bszilvi? Gwen?

Menta! Honnan fogjuk tudni, hogy megszületett KisGyőző?

Gorsi! És nálatok?

Márti++
márti
 
 


És Solya?
márti
 
 


szia Erika Kép

Rebiék

Ma délután akkor néztem be a babanetre, amikor pakolták a topikot... úgy megijedtem, hogy eltűnt...

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Jó a levlista, de azért sajnálnám, ha kihalna ez a topic Kép
Magunkról csak annyir, hogy ismét bronchitis Kép a nagyok lesznek vele itthon,mert szünet van a suliban. Jövő keddtől 3 napra pedig szeretnénk elmenni valahová 6osban Kép Jó lenne vmi fürdőhely, Tominak jót tenne.
Na, megyek még rendezkedni kicsit.
pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Üdv Erika!

Megnéztem a profilodat, mintha a pici lány rád hasonlítana nagyon, legalábbis a mosolya biztosan!!! Boldog szülinapot neki, ha csütörtökig nem jelentkeznék! Kép

Rebi: én is így jártam, kerestem is magunkat Kép

jaj a levlistában írtam annyit, remélem bírjátok türelemmel végig olvasni! Kép

Zabpehelykeksz recept közkívánatra:

10 dkg vaj (puha)
10 dkg barnacukor
10 dkg liszt (fele-fele arányban teljeskiörlésű és finom liszt)
1 db tojás
1 teáskanál sütőpor
80 g zabpehely
10 dkg darált mandula (vagy dió vagy kókusz)
20 dkg csoki szeletelve
pici só

vaj+cukor+só+tojás+ egy evőkanál forróvíz: összekeverni
liszt+sütőpor+ zabpehely+ mandula (vagy kókusz..): apránként összekeverni
20 dkg csoki durvára reszelve bele a tésztába (ki lehet hagyni vagy sokkal kevesebb csokit beletenni)
Az egészet összekeverni és 175 C fokon, gázsütő 4-es fokozatán 10-15 percig sütni.
2 kiskanálnyit a sütőpapírra, picit terjeszkedik, úgy elhelyezni. A sütésnél inkább az alját nézni, ne legyen odakapva, mert akkor nem jó, elég ha szép világos barna. Ha túl keménynek érezzük a tésztát több vizet tehetünk bele.
Nagyon finom (én kókuszos változatban sütöm pl. csoki nélkül)! Ez kb. 30 db kekszre elég.

Jó étvágyat! Kép

BSzilvi, Szilvi, Rózsa és a többiek merre jártok?

jó éjt!

Zsuzsiék (25)
zsu26
 
 


Sziasztok!
Köszi az üdvözléseket!

Zsuzsi!
Neked a képet is köszi,szuper nagyon!
Folyamatosan ismerlekedem Veletek a profilotok alapján.
De tényleg tök őszintén: nincs olyan baba aki ne lenne bájos aranyos? GRATULA MINDENKINEK!

Márti!
A Te gyerkőceid mennyi idősek?
A nagyfiadnak csodaszép kék szeme van!
Viki lányomnak is ilyen!
Egy lányos mamának nyitott szemmel kell járnia, nem de?
Sziasztok: Erika
Kép
csengõ
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: