Új privát üzeneted érkezett!

cory
Örülök nektek!Kép

Rebi
Hogy hasonlít Levi Csengére, de már az 1 napos képen is tök fiús.Kép

Beja
Bácunak gyógyok!

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Cory! örülök, hogy jól vagytok.

Beja! Akkor ezért nem írsz?Kép gyógyuljatok!!

Rebi! Tiszta Csenge! Nagyon édesKép

Andi! Tök jó, hogy írogattálKép örülök, hoyg jól érzed magad, leszámítva a sok munkát, meg rohangálást.

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok, csak röviden.

Cory, úgy örülök, hogy hazajöhettetekKép Huhh...

Köszi a gyógyokat Bácunak, hát peeersze, hogy beteg már megint, a múlt heti nátha ráment a bal fülére... elegem van...

Norci, köszi a drukkot, mikor Apa telefonált, 39,7 volt, de mire hazaértem, már csak 38,9 volt, tehát hatott a kúp... Nem is kapott semmit egész este, lefekvés előtt már hőemelkedése sem volt... viszont félő, hogy éjjel még visszaszökik neki, így szokott lenni... Még egyszer ne haragudjatok, hogy úgy elsiettem!!!!!

Köszönöm szépen még egyszer az AFP-s hozzászólásokat, azt hiszem, megnyugodtam, és nem parázok már. Nagyon kedvesek vagytok, nagyon jó érzés, hogy lehet Rátok számítani, kösziKép
A lényeg, hogy holnap jelentkezem 4D-re (ZSUZSI, KÖSZI A RÉSZLETEKET, CUPP!!!), aztán 4 hét múlva megyek megint a MÁV-ba a dokimhoz UH-ra.

Hulla-Beja megy aludni...

Sziasztok!
beja
 
 

 
 

Sziasztok!

Beja örülök Kép Nem ognd viszont a farmer rövidujjú inget kifelejtettük, így ott maradt, no mindegy majd legközelebb nézünk hasonlót.

Viszont Vili is belázasodott Kép Remélem csak a foga volt már ilyen (38,4 levonás után popóban) másnap kutya baja sem volt. Nála ami szokta jelezni, hogy többet kakil mint szokott. Éjjelre én se mertem kúp nélkül hagyni. Nem náthás, különösebben nem étvágytalan, na jó most csak eszik nem zabál, de ennyi. Azért drukkokat kérek hogy ne legyen nagy baj.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Beja: ha a Praxisba mentek, csak a Győrfy Mátyáshoz menj! A másik nő, nem jó!

Betegeknek gyógyKépKépKép-ok

Na, akkor a beszámoló:
Kedd este kezdődött, mikor észrevettük, hogy kidudorodik a kutacsa, de semmi egyéb tünet. Illetve volt egy hányás is este 11 körül. Neten persze mindenhol azt olvastam, hogy ezek agyhártyagyulladás tünetek, de láz... nem volt. Beszéltem néhány egészségügyis ismerőssel, azt mondták, lázas lenne.
Szerda reggel még mindig kidudorodott a kutacsa, felhívtam a védőnőt, azt mondta, azonnal menjünk le a dokihoz, bár a miénk most nem rendel. Az akkori doki a sípoló tüdeje miatt beutalta a Sote II. számú gyerekklinikára. Azt tudni kell, hgoy kedd este látta a mi dokink, és légcsőhurutot állapított meg, és kaptunk gyógyszert. Ez a doki kutacsot meg se nézte, pedig mondtam, hogy mi van. Asszisztensi tanácsra megvártam a mi dokinkat, aki megnézte a kutacsot, és a bárányhimlő lappangás miatt a Lászlóba utalt minket. Szerencsére oda is szólt, hogy jön egy 6 hónapos csak anyatejes baba, mert így készültek ránk, mire odaértünk, már megvolt a szobánk, ahol csak mi ketten voltunk. Egész jól kialudhattuk volna magunkat, ha nem csapkodják az ajtókat óránként, és nincs a szoba minden falán ablak. Döbbenetes volt hogy egyik irányban 3, másikba 2 szobába láttam be, meg láttam a folyosót...
Doki rögtön megvizsgálta Zsomát, és pillanatok alatt megállapította, hogy agyhártyagyulladásról szó sincs viszont sokáig gondolkozott azon, hogy miért vagyunk mi itt. MErt az ok, hogy a gyerek köhög, meg folyik az orra, meg vérszegény, de azért ezek nem kívánnak kórházi kezelést. Ekkor mondtam a kutacsot, megnézte. Előirányzott egy vizelet meg egy vérvizsgálatot. És innentől kezdve szerdán semmi sem történt. 10-kor megkapta a pisis zacsit a pelusba, aztán alvás. Hajnali 5-ig mellettem aludt, rengetegszer ébredt, ekkor jött egy ápolónő, és levette a zacsit. Nehezen, de visszaaludt az autósülésben. 7-kor újabb ápolónő, hogy készüljünk a vérvételre. Persze az ajtókat csapkodta, úgyhogy Zsoma felébredt rá (itthon 9 körül szokott kelni), a vérvétellel meg csak 8-ra értek oda. Addigra persze már tök nyűgös volt.
Lelet egy része kész lett már délre, doki megvizsgálta, meg volt vele elégedve, majd fél 5-kor újra jött, és abban maradtunk, ha a többi lelet is jó, akkor este mehetünk. Illetve még ingatta a fejét, hogy hát volt 2 hígabb széklete a gyereknek. Persze, mert fogzik, meg egy nap 4-szer hőmérőzték. Ha ez alapján vártak volna, akkor még 2 hét múlva is ott lettünk volna. Végül 6-kor sikerült eljönnünk, és holnap vissza kell mennünk a zárójelentésért.
A kórházról alapvetően csak jókat tudok mondani. Abszolút elfogadták, hogy a 6 hónapos gyerek még csak szopik, hogy még teát sem kap. A doki is és az ápolónők is nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.
Zárójelentésünk, részletes leletek, utasítások holnap lesznek.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Cory! Orulok, hogy minden rendben! Kép Nagyon drukkoltam!

Rebi! Nagyon, nagyon edes Levi a kepeken! Kép Olyan nosztalgia jott ram! Teljesen Dani jutott eszembe, mikor ilyen kis pirinyko volt. En is babazni akarok! Kép

Norci! Ourlok, hogy kiderult, hogy nem Te vagy a hibas. Elhiszem, milyen nagy megkonnyebbules. Mondjuk oszinten, nekem nagyon gyanus volt hogyha hatulrol mentek beled, akkor nem lehettel Te a hibas, de mivel nem vagyok szakerto, nem mertem okoskodni. Kép
Gyogyok mennek Vilinek! Kép

Beja! Gyogyulast Bacunak! Kép

Edit! Hat, nem tudom, mit mondjak. Annakidejen mit mondott a doki, hogy miert lehetett az ajulas? En lehet, hogy azert ismet megmutatnam egy dokinak, igy magadat is jobban megnyugtatnad. Annakidejen is itthon vizsgaltak meg vagy vagy Fro-ban? Mar csak azert is elvinnem, mert tobb szem tobbet lat. Bar ahogy irtad ez sokkal ritkabban fordul elo, igy biztos minden rendben! Ne izgulj! Kép

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

cory: de jó, hogy minden rendben és otthon vagytok!!! De nem irigyellek azért, amin keresztulmentetek Kép

Beja: gyogyok mennek, de remélem már "feleslegesen" Kép

Norci: Nektek is millio gyogy megy Kép Kép Kép

Ugy látszik, volt vmi tegnap a levegoben, Tomi nagyon nehezen aludt el, tobbszor kért vizet, sirt, hogy fél a széltol, aztán éjjel 1 korul megint megébredt, hogy szomjas és fázik. De szerencsére nem lázas. Csak tényleg nagyon kihutotte a szélvihar a szobáját.(északi)A kohogése viszont nem nagyon mulik Kép Folyamatosan kapja a dr. Theisst már vagy 2 hete, de mindig szárazon kohog Kép Én már csak a jo idoben bizom...

pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


cory,
csak ezért jöttem, nagyon örülök a jó hírnek! Kép
Mit mondtak, mitől lehetett?
solya
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a gyógyokat, éjjel nem lázasodott vissza hála Istennek, jó volt az éjszaka, és még MOST IS ALSZIK! Kép Ő, aki már fél7-7 körül fent szokott kukorékolni. Legalább én is kialudhattam magam egy kicsit.

Cory, örülökKépKépKép Tényleg, tulajdonképpen most akkor mitől volt a kidomborodás??? Erre mit mondtak?

Bogancsi, Tominak köhögésre: KépKépKép

Norci, drukkok mennek!!!!KépKépKép

Sziasztok,
Beja
beja
 
 


Cory! De jó, hogy végeKép

Bogancsi! Szárazköhögésre nem jó a dr. Theiss. Sinecod csepped nincs otthon? Az szakít rajta aztán jó a lándzsás cuccKép Gyógyuljatok!

Beja! Jobbulást!Kép

Zafi! HOl vagy???

Gorsi! Te hogy vagy mostanában?? Közeleg neked is a végKépKép Hogy készülődtök?

Szila! És ti merre jártok?

Na megyek szórakoztatni a gyereknépetKép

Sziasztok

Tikk
tikk
 
 


Cory
Nálunk is ez volt csak nem Pesten akkor és Márk már másfél éves volt, így nem a kutacsa miatt küldték kórházba /agyhártyagyulladás gyanúval/ hanem mert nem tudott járni inbolygott meg kicsit lázas is volt. Én is jól megijedtem, és be is vittem Dunaújvárosba /soha többé egy gyereket se azóta!/ bent fogták a fertőzön, szó sem lehetett arról hogy bent legyek vele, megvizsgálták minden területen, megjegyzem másnapra már elmúltak tünetei csak a nátjája maradt meg.Délután vittem be és másnap reggel már mondták hogy torokgyulladása van és arra kapott egy olyan lázcsillapítót az orvostól/!/ ami nála ez a járást kiváltotta. Megnézhettem kizárólag ablakon keresztül,éppen aludt még vagy három gyerek dühöngött mellette, és a tisztelt doktornő közölte hogy sok bajom lesz vele mert nagyon anyás sokat sírt és verte az ablakot hogy anya,helytelenül van így nevelve. Na a pumpám már fenn volt rendessen kérdeztem, hogy milyen kezelést kap, mondták hogy csak anitibiotikumot szirupban, mert más baja nincs de mivel a fertőzön van egy hétig ott is marad. Hazavonatoztam kerestem valakit aki haza hozna autóval minket, betelefonáltam főorvos néninek / az előbbi kis aranyosnak!/ hogy írjon egy zárójelentést hogy saját felelősségemre hazaviszem, a gyerekem, mire közölte hogy azt nem lehet.Én meg csak annyit mondtam hogy igazából nem érrdekel hogy mit gondol semmi olyan baja amit nem tudok itthon kezelni, úgy hogy viszem már elindultam érte az én gyerekem és ha kell kiveszem a kiságyából és pizsamában hozom haza. Így is készültem olyan pipa voltam hogy simán elhoztam volna. Persze nem mertek kockáztatni adtak egy cetlit megkaptam a magam fejmosását felelőtlen anya címen és elhozhattam. Majd két napot volt így bent de már örülni sem tudott nekem, annyira kikészült, akkorát csalódott bennem....
Megfogadtam hogy kicsi gyereket ezentúl csak velem kórházaznak ha a fene fenét eszik is, inkább alszom a folyosón.
A Lászlóba engem is felvettek Mátéval ő is fél éves volt és anyatejes,nem volt gond, bár a mindenütt üveg tényleg gáz, de inkább maradtam vele, még ha nem is nagyon szopott mert vagy öt napig ment az infúzió neki.
Tényleg a kutacsára mit mondtak végül is?

Norci
Drukkok mennek KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Bogancsi
Tominak küldök gyógyikat a köhögésére! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Cory: de jó, hogy minden rendben.KépKépKépKépKépKép
Majd írd meg mit írtak a zárójelentésre.

Beja: lekéstem a gyógyikkal, de azért így utólag is mennek, mert mindig jól jönnek.Kép

Már három napja próbálok utánanézni mindenhol az ikerterhességgel kapcsolatos dolgoknak. Mit ne mondjak, nincs túl nagy választék. Azért egy-két dolgot sikerült megtudnom.Kép
Pl:hogy ikreknél milyen a jó AFP eredmény. Illetve az egyik lány eredményét kérdeztem meg aki már túl van a 22 héten.

Dzsili! Nem csodálom, hogy kiakadtál a kórházon, én is elhoztam volna a gyerekem ha ilyen helyre kerül. Nagyon remélem, hogy senkinek nem kell kórházba vinnie a gyerekét közülünk. Épp elég nekik akkor amikor megszületnek.Kép

Korina éjjel felsírt és hangosan kiabált: Micimakkóm!!! Megkerestem neki a kezébe adtam és aludt reggelig. Hogy mit álmodhatott?Kép
Néztük a videót az ikrek ultrahangjáról erre Korina megszólal, itt is tesó, az is tesó.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat! Hatott Kép Kép Kép Vilinek csak este volt láza, se reggel,se most, és u.úgy zabál mint szokott, jó kedvű, tuti megint csak a fogától, így Tücsökzenére is eljutottunk Kép

Beja!
Remélem most már kikecmeregtek ebből a betegeskedésből Kép Ezer bocsi, de a nagy rohnaásban Sára kakis pelusa a boltban maradt Kép Este 1/2 10-kor már Eszter sem akart átcsörögni nekem, hogy hívjalak miatta.
Apának is tetszenek a ruhák nagyon Kép Végül a dzsekit se bántam meg, az ujjánál szoros volt a gumija azért nem tetszett Vilinek, azt este még átalakítottam Kép

Cory!
Örülök, hogy minden rendben, meg hogy normálisak voltak a kórházban Kép Üveg falak Kép A Jánosbna is az van (mi ott ovltunk mikor Vili négy hónaposan lehuppant az ágyról) de ott legalább voltak függönyök. Pihenni persze ott sem lehetett.

Dzsili!
Ezek a kórházi élmények Kép Én mindig rettegek attól hogy nehogy kórházba kellejen menni Vilivel, különösen most, amikor engem már nem is engednének be vele. Ezért tojok be a legkisebb láztól is ennyire.


Danimama!
A biztosítós pasi elmondta, hogy ilyenkor max. akkor vagyok én a hibás ha valami eszement őrültséget csinálok (ha sárgánál megállok az nem az, szerinte én csak a kressz szerint közlekedtem) pl. nem jól tartom az utat és neki megyek egy fának maitől keresztbe állok az úton és belém jönnek, no akkor én vagyok a hibás, de így nem.

Norci
norci
 
 


Tikk: koszi!!! Tisztara elfelejtettem, hogy az kene, pedig mar kapta egyszer.

Dzsili: korhaz Kép brrrr....

Norci: szegeny Vili, jol megkinozzak a fogai Kép

linato: Kép

Beja: de jo, hogy jol van Bacus! Kép

Mindjart vege a melonak es megyek Tomiert. Kép Csak annyira faj a hatam a mai sok melotol Kép
pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Zsuzsi!
Az ikres barátnődnek: ha fáj a szoptatás, az semmiféleképpen nem természetes! Időre születtek az ikrek, elég erősek? Nincs túl fokozott izomtónusuk?
A másik, hogy rettenetesen oda kell figyelni a helyes mellrehelyezésre. Ha ezt nem tudod nekik összeszedni, akkor nyomtasd ki neki a www.lll.hu -ról a Csecsemő mellrehelyezését. vagy valami ilyesmi a címe. És hát nagyon jó lenne, ha nem cumisüvegből kapnák a pótlást!
Az igazság az, hogy valóban a legjobb lenne, ha valaki szakértő élőben látná őket, hogy hogyan szopiznak. Tudom ajánlani Rózsa Ibolyát, W. Ungváry Renátát és Oyelele Mónikát (ő is ikres anyuka). Mindegyikőjük elérhetősége benne van a kismamában.

Cory! Én is örülök, hogy semmi gond!
Norci, Beja! Nálatok is tök jó, hogy nincs komoly baj! Kép

Linato! Nagy-nagy gratula az ikrekhez. Én mindig azért tartottam az ikrektől, mert azt hittem, hogy nem lehet őket kendőben egyszerre hordozni, nekem meg az nagyon nagy megváltás volt annak idején Helenával. Na azóta találtam pár képet, ami ezt megcáfolja, úgyhogy már nem paráznék be annyira, ha egyszer ikreink lennének. Kép

Puszi Mindenkinek!!Kép

Menta++ (37.)
menta
 
 


linató
Nézd ezt találtam neked saját archívumomban ugyan, nem a Neten de azért remélem tetszik! Melyik vagyok én? Mi is kétpetéjű ikrek vagyunk.
Kép

Norci
Azért ez már több mint tíz éve volt, márciusban pont, sosem felejtem el, mostanában már több jogod van sokkal a tanulság csak annyi hogy merni kell ezeket igénybe venni. Ha nem is tudnak felvenni a gyerek mellé a kórházba akkor is mellette maradhatsz amíg el nem alszik és ébredésre mehetsz hozzá, jogod van mellette lenni, legfeljebb hely hiányában nem tudnak ágyat adni ahol pihenhetsz.Sőt elméletileg minden beavatkozásról tudnod kellene kivéve ha életmentő.
Az én fiaim is voltak azóta sajna kórházban Székesfehérváron, ott amikor öt éves volt Márkom simán vele lehettem amikor kivették a manduláját
de ágyat nem tudtak adni azt mondták hogy alhatok mellette vagy....végül is az éjszakás nővér megengedte hogy betegyem egy jó nagy rácsos gyerekágyba még elfért benne bőven.KépKépKépKép

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Dzsili!
kórház.Kép
A Mikivel 1 napig voltunk a Bethesdában, normálisak is voltak, de azért örülök, hogy nem kellett ott aludni, pedig műtötték is. Akkor volt 7 hónapos a Miki. Bár a lelkünkre kötötték, hogy nem jöhetünk haza Gödöllőre, hanem Pesten kellett maradnunk, és másnap kontrollra vissza kellett vinni.

Szerintem a bal oldali vagy te, Dzsili.KépKépKép Azért gondolom, hogy Te vagy a bal oldali, mert mintha Napcsit látnám.Kép

Betegek gyógyuljatok gyorsan! KépKépKép

bogancsi!
A Bea is rosszul viseli a szelet.Kép Tegnap eléggé nyűgös volt, ráadásul most beszéltem anyósommal, és úgy látszik mi is gyarapítani fogjuk a betegek sorát.Kép Egész nap bújt a Mamához, és hőemelkedése van.Kép Lehet, hogy még éjjel haza lesz zsuppolva szegény. Bár nem tudom hogyan, mert az apja csak későn ér oda, remélem addigra már aludni fog, és békén hagyják.

linato!
kistesó itt is, ott is. Nagyon aranyosak lehetnek, ahogy mondják a lányok.KépKépKép

Sziasztok!
Zsuzsa

beababa
 
 


Dzsili!

Tudom én ezt (hiszen mi is voltunk) csak a jelenlegi állapotomra céloztam.

Norci
norci
 
 


Sziasztok,
remélem mindeki jól van!Kép

Márti,
nézz be lécci a szoptatás topikba, szájpenész ügyben (pimpa), köszi.

Mi tegnap jöttünk haza orrmandula műtétről, csak jókat tudok írni a szegedi gyereklinikáról. Aranyosak voltak, benn lehettem a picivel, kérdés sem volt, nem néztek hülyének, mindent elmagyaráztak, s bár elég szegényes a játszószoba stb. de vhol már éreztem a civilizált, humán gondolkodást, és ez azért nagyon jó.

Dzsili,
a dunaújvárosi kórházról látom jó élményeid vannak... Én ott laktam, be nem tenném oda a lábam.

Menta,
de jó, mindjárt szülsz! Remélem jól viselted a terhességet. Helena mit szól a pocakodhoz?


Edit,
köszi a képeslapot, megkaptuk, Gábornak tetszett, igyekszem írni, de most ekörül a műtét körül forgott nálunk minden. Pedig csak negyed óra volt.Kép

Lányok,
jönnék én is gyakrabban, de sajnos csak 24 óra a nap, de azért mindig gondolok rátok.
Kellemes hétvégét:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Menta
Hú, mindjárt itt a nagy nap.Kép Hogy vagytok?

Tikk
Köszi az érdeklődést.Kép Semmi extrát nem csinálunk készülődés címén. Kimostam a babaruhákat, a napokban bekészítem a kórházas cuccot, ilyesmik. Amikor eszembe jut, csinálom az intim tornát, egyébként meg igyekszem pihenni, különben állandóan fájogatnék. Peti egész toleráns velem, tudja, hogy nem tudok annyit ugrálni.
Ti jól vagytok már? Elmúlt a köhögésed?

Dzsili
Ilyenkor jön elő az emberből az anyatigris. Rémes lehetett.

Jó hétvégét! Betegeknek jobbulást!
Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Cory: örülök, hogy jobban vagytok már!!! Kép Kép

Beja: rólatok is jó már ilyen jó híreket "hallani"!!! Kép Kép

Zsuzsa: Beának betegségmegelőzők mennek: Kép Kép Kép.

Norci: nektek is mennek még azért a drukkok: Kép Kép Kép.

Dzsili: szerintem is a baloldalon lévő vagy te. Kép
Korház: az a baj, hogy sajnos még elég kevés olyan anyuka van, akik ennyire ismerik a jogaikat és ki mernek állni a gyerekeik mellett. Kép

Mi is köszönjük mindenkinek a gyógyikat, Toncsi (kopp-kopp-kopp) jobban van már. Szegénykém nagyon rosszul viselte a betegségét, tisztára mint egy igazi férfi Kép: nyűgös volt, nyavajgós és nyafogós. És eléggé lefogyott. Kép
Nekem a dokinénivel volt közben nézeteltérésem anyatej-ügyben: szerinte Toncsinak, mint lázas betegnek rengeteg folyadékot kellett kapnia (ami természetes is) és dokinénink nem tudta megemészteni, hogy Toncsi az anyatejen kívül semmi más folyadékot nem hajlandó lenyelni. Egyszer bele is tudtam kanalazni kb. fél deci vizet, amit azonnal ki is bukott.
Így hát abbahagytam és maradt a kizárólagos tejcsizés.

Mennem kell, sziasztok: Laura+Romola+Toncsi
p_laura
 
 


Sziasztok!

Heni: Barni most szeptemberben megy már oviba? A waldorf nem csak 4 évesen kezdődik? Én is sokat gondolkoztam waldorfon, de nálunk nincs a környéken, így kiesett.

Laura: Jobbulást Toncsinak! A mi dokibácsink csak azt mondja mindig a lázas gyereknél, hogy kínálgassam rendszeresen folyadékkal. Ha kell neki, el fogja fogadni, de ha nem kínálom, akkor se tudná elfogadni, ha kéne neki.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Norci
Remélem nem értetted félre, nem akartalak oktatni! KépKépKép Természetes hogy arra gondoltál hogy nehogy Vilike a láza miatt komolyabban rosszul legyen és ... de erről ne is beszéljünk szerencsére ritka azért hogy ennyire megbetegedjenek csak most ez így eszembe jutott Coryék kapcsán.

Gorsi
Igen ahogy mondod csak ösztönössen cselekedtem halvány lilám nem volt akkor még hogy mik a jogaim csak azt tudtam hogy logikátlan azért kínlasztani a kicsi védtelen fiamat mert náthás és mert biztos ami biztos alapon a fertőzőre vitték be. Rizikós volt szerencsére nem lett semmi baja! Nálatok is már csak pár hét van hátra a babáig. Pont ma gondoltam rá hogy mennyire furcsa lenne nekem ha a kicsi lányom mellett most születne egy még kisebb.
Nálunk ő a csepp.

Laura
Napocska sem ivott semmit csak amikor már jól ivott pohárból addig csak szopizott ez elég rossz érzés volt nekem főleg amikor nyár volt és még le is betegedett de bejött amit mindenki mondott hgy ha szomjas akkor iszik a maga módján a kicsi /szopizik többször!/.KépKépKépKépKépKép Nem is értem hogyan lehetne az ilyen gyerekeket csak azért is megitatni????
Én is csak az idők során tapasztalatból jöttem rá, hogy a gyerek az enyém elsődlegessen és engem vesznek elő bármi is történik vele, vagy bármit is csinál tehát a felelősség az enyém, rendben ez a kötelességem, ugyan akkor jogaim is vanak amiket viszont elvárok másoktól hogy tiszteletben tartsanak!


Ágci
Igen körzetileg oda tartozunk de én nem vagyok hajlandó oda menni ezért inkább vagy Székesfehérvárra vagy Bp.-re viszem őket ha gond van.
Altatták a kis fiadat? Felkészültél az ébredésére, én nem gondoltam volna amikor Márknak vették ki hogy ilyen lesz! Szerencsére gyorsan gyógyulnak! Hogy hogy ilyen kicsinek kivették a manduláját errefelé három éves kor után vállalkoznak rá?


Zsuzsa
Beának gyógyik,KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép mi lett végül is haza ment még este jobban van?
Tényleg hasonlítana rám a lányom? Na ezt se sokan mondták még! KépKépKépKépKép
Ugye hogy kicsinek azért még ....

Zsuzsa, Laura
Igen a baloldali vagyok én!KépKépKép

linato
Tegnap kimaradt hogy ezek szerint értik a lányok hogy két tesó várható de még nem mondtad hogy ők mit szóltak hozzá? Most több vizsgálaton kell részt venned, illetve többször?

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Dzsili!
Miléna nagyon örül, de Kori még nem igazán érti.
Egyenlőre ugyan azok a vizsgálatok, mint normál terhességnél. Voltam EKG-n, megyek vérvételre meg vizelet vizsgálatra, aztán áprilisban AFP és utána 20 hetes uh. Aztán gondolom ahogy telik az idő, biztos többször fog megnézni a dokim.
Na felébredt apa, mennem kell.

Én is rájöttem, hogy te vagy a bal oldali a képen.Kép
linato
 
 


linato
Ezt már megnézted?
http://mama-baba.freeweb.hu/ikrek.html
dzsili
 
 


Sziasztok!

Végre ide is eljutottam! Nagyon sűrű hetünk volt, most pedig Réka nagyizni van, így van egy kis időm olvasgatni, írogatni!

Nagyon sok az elmaradásom szülinap, névnap ügyileg, úgyhogy most így egyben minden ünnepeltnek sok boldogat kívánok!KépKépKépKépKépKépKépKép

Linato! Szívből gratulálok az ikrekhez!KépKépKépIgazából míg terhes nem lettem, mindig vágytam ikrekre!Kép Valószíűleg elsőre megijednék, de azért nagyon klassz dolog! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz neked ez a terhesség, részletesen számolj majd be mindenről, biztos sokban különbözik az egybabás terhességtől. Ma volt időm alaposan szétnézni az Alexandra könyvesboltban (Móriczon) és láttam kimondottan ikerterhességről szóló könyvet, elég nagy darab, abban biztos sok okosságot találsz!

Beja! Remélem túl vagy már a nagy ijedtségen, ami szerintem természetes. A lányok már mindent elmondtak afp témában, csak csatlakozni tudok hozzájuk és emelett nagyon sokat gondolok rátok!Kép Bácunak meg gyógyikKépKépKép, ha így folytatjátok, sose juttok el hozzánk... Petike lassan már oviba megyKép

Cory, örülök, hogy hamar kijutottatok a Lászlóból, az tényleg nem egy felemelő hely, de remélme Zsoma teljesen rendben van!Kép

Sajnos nem vagyok nagyon képben, ezért most másra nem tudok reagálniKép

Nálunk minden ok, Petike összességében jófiú továbbra is, szépen gyarapszik, már 5 és fél fölött lehet, ma fogjuk megmérni. Időnként az ébrenlét éjszakára esik nála, ettől kissé kialvatlanok vagyunk, de szerencsére nem nagyon sírós, Rékát nem zavarja.
Réka imádja őt, puszilgatja állandóan.Kép
Csináltam én is egy fotóalbumot Zafi Peti babája címmel.
Rékánál most Micimackó őrület van, Vakond pihenőpályára került. Egész nap ugrabugrál, mint a Zsebibaba meg a Tigris.Kép Szerencsére még hajadon koromból van egy csomó misimackó figurám (McDonald'sKép), úgyhogy nagyon jól elvan velük. Eljátsza a Malacka a hős komplett filmet a figurákkal!Kép

Zafi
zafi
 
 


Dzsili!

Köszi, már megtaláltam én is. A kép olyan, mintha az enyém lenne csak tükörből.Kép


Zafi! Igyekszem mindenről beszámolni majd. Ami már most érdekes az, hogy féloldalasan feszül a pocim egyik, majd másik oldala.Kép
Esténként bal oldalról érzek buborékolásokat, reggel pedig jobb oldalról. Ha kicsit gyorsabban megyek, rögtön keményedik a hasam.
Majd megnézem a könyvet, köszönöm.Kép
Te beleszoktál már a kétgyerekességbe? Ami szerintem már nem is olyan nagy dolog. De csak a szám nagy, majd 4 gyereknél biztos csöndben leszek.KépKépKép
linato
 
 


Sziasztok!

Cory: örülök, hogy hamar hazaengedtek benneteket!Kép

Dzsili: megjött a gép, elég jó, de szokni kell még, erre másnapra a mosógépünk elromlott, most azt kereshetünkKép
Tényleg hasonlít Napsi rád!Kép

Zafi: nagyon szép Peti baba! Réka milyen jó nagytestvér, annyira jó természete van!!!Kép


Beja: Bácu jobban van? Vigyázzatok magatokra!

Laura: Toncsi okos fiú, tudja, hogy anyatej a legjobb Kép

Jó éjt!
zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi isKép. Most sajna nem tudok utánolvasni, remélem, hogy mindenki jól van, velünk minden ok, kedden megyünk kontroll uh-raKép.

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: most végre van egy kis időm megmagyarázni a múltkorit Kép
Én úgy gondolom, hogy valszeg igazad van abban, hogy milyen gyerekként felnőni egy mindig dolgozó anya mellett. Ezekkel szerintem nagyrészt Andi is tisztában van, de sajnos nem tud mást tenni. Nem tud ugrálni munkahelyet illetően, mert hát az ideális az lenne, ha otthon lenne még, vagy max 4-6 órában dolgozna. De azzal nem keresne ennyit, meg nem nagyon vesznek fel egy egyedülálló nőt két gyerekkel új helyre. Szóval ebből a helyzetből kell kihoznia a legjobbat. Én nem bírnám, amit ő csinál. Azaz tudom, a muszáj nagy úr.
Azt tudom, hogy nekem nagyon rosszul esett volna, ha én ilyen helyzetben lennék, és az orrom alá dörgölik, hogy a gyerekeimnek ez milyen rossz.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Dzsili: én is rögtön felismertelek a bal oldali babában, mert tényleg fantasztikusan hasonlítasz Napsira Kép illetve inkább ő rád Kép

Zsuzsa: hogy van most Beus?

Gorsi: milyen rendes Peti! Kép

Laura: Toncsi tudja, mi a jó neki, de esetleg tényleg kínálgathatnád, hátha mégis belekóstol. Gyógyok mennek!!!

Zafi: már 5,5 kg Peti??? Nem is hiszem Kép

Ti hogy álltok az átállással? Nekem nagyon jólesett, mert este aránylag hamar lefeküdtünk, és reggel Tomi a szokásos időben ébredt, ami viszont most mégiscsak 1 órával többet jelentett Kép
Na, megyxek, mert nem hagy irni, itt bömbihzik az ölemben...
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Mi is élünk, csak már a gépig nem jutok el.
Harmadik hétvégémet veszi el a kresz tanfolyam és így szalad a ház. És persze Peti is most van extra hisztis korszakban, folyton vagy ölben akar lenni vagy rosszalkodik. Lehet, hogy őt is a fogacskák kínozzák ennyire.

Csak nagyon felületesen olvasgattam (most is elvileg vasalok)így csak egy kicsit reagálgatok.

Cory!
Lemaradtam a nagy ijedségről, de örülök, hogy most már megnyugodhatok!

Rebi!
Nagyon szép kisfiú Levente!

Linato!
Gratulálok az ikrekhez! Ha esetleg gondolod, szívesen megadom az ikres barátnőm címét, ha kérdésed lenne ő biztos tud segíteni, ill. ismer egy csomó ikres topikot.

Szülinapi és névnapi köszöntésekkel annyira elmaradtam, hogy most csak így egyben minden kedves ünnepeltnek nagyon sok boldogságot kívánok!

Jövő héten se nagyon fogok eljutni géphez(előreláthatóan), csütörtök este még a tanfolyáson ücsörgök, pénteken hajnalban pedig indulunk egy pár napra Erdélybe. Remélem Peti fogja bírni a hosszú autókázást.

Búcsúznom kell mert vár a vasaló és a rengeteg ruha.

Sziasztok

Szilvi és Peti
bszilvi
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a Nagyizásból. Kép Olyan frissek, üdék és kisimultak vagyunk, hogy ránk se lehet ismerni. Kép Most csak gyorsan bejelentkeztem, remélem, pár napon belül utólérem magam az olvasással, és újra be tudok kapcsolódni. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


bogancsi!
Köszi érdeklődésedet, Bea nagyon jól van. Valószínűleg csak hiányoztak neki a fiúk, illetve mi az apjával.
Én viszont egész hétvégén dögrováson voltam, még egy kicsit vagyok is.Kép Már a temetésemen gondolkoztam. NAgyon sz@r érzés volt. Állandóan csak laudtam volna, ha fel kellett kelnem minden bajom volt.Kép Tegnap csak aludtam, a szó szoros értelmében. Valószínűleg a vérnyomásom esett le, de nagyon. Holnap megyek vérvételre, aztán ha eltudom intézni, akkor kedden egy fogröntgenre, mert lehet, hogy ott is gáz van.Kép

Bocsi mindenkitől, hogy nem reagálok semmire, de most épp nagyon nincs jó kedvem. A szomszédunk megvígasztalt, hogy az ő férje is zsibbad, sőt a 94 éves apukája is rosszul volt ma, úgy hogy lehet, hogy csak ezt a hülye időjárást nem bírom.

Sziasztok!
Zsuzsa

beababa
 
 


sziasztok!

hullafáradt vagyok, mozgalmas hv-nk volt.
andi! elértétek a hévet? ugye lucának nem lett komoly baja? jöhetnétek gyakrabban! Kép

cory! örülök, hogy nem volt semmi komoly végül!!! igen, ált. 4. évtől kezdik w-ot, illetve úgy szokták, hogy 3 és 1/2 évesen indul a beszoktatás heti 1-2 nappal, fokozatosan növelve, így kb 4 évesek, mire egész héten járnak oviba. beszélgettünk sokat az óvónénikkel az óvodaérettségről, és amiket elmondtak, a 90%-uk már most igaz barnira, talán csak az öltözés nem megy még. azt beszéltük meg, hogy fogunk még beszélgetni róla áprilisban, és majd szeptemberben is, mert az még fél év, addig is sokat fejlődik-változik, és majd akkor eldöntjük-ik, hogy mehet-e. ha akarjátok, szívesen leírom majd, mit értenek a w-ban óvodaérettség alatt.

nálunk épp szemben van a w-ovi a "simával", ahova amúgy fel sem vennék barnit, amíg én itthon vagyok, akkora a túljelentkezés. árban viszont olcsóbb, mint pl andinak az állami ovi! (4000ft, ez országos viszonylatban is kevés, de picivel fogják emelni. egy alapítvány tartja fent, a dolgok nagy részét viszont a szülők csinálják.)
végülis főleg azért döntöttünk emellett (mindent összeolvasva, csomó mindenkit meghallgatva), a pedagógián túl (ami nagyon fekszik a nevelési elveinkhez), mert szimpatikusak az óvónénik, és úgy érezzük, andrissal nagy egyetértésben, hogy barninak jó helye lesz itt. olyan nyugalom van ott, háromszor voltunk a nyílt napon, és mindig feltöltődtünk energiával!

a waldorf-suli más kérdés, most csütörtökön majdnem meglátogattuk azt is, de visszafogtuk magunkat, azzal még ráérünk... ha boldi 3 lesz, akkor újratárgyaljuk az óvodatémát, attól is függ, milyen munkát sikerül szereznem... (vannak terveim Kép) hát ennyi. majd beszámolok, hogy milyen, ha kíváncsiak vagytok!

van egy hatalmas elmaradásom: MADINEK NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK UTÓLAG IS!!!

linato! csodálattal olvasom, amikor az ikrekről írsz! most aztán duplán izgulhattok, kik is laknak a pocakodban! Kép milyen neveken gondolkoztok? jaj, korinak is nagyon boldog névnapot kívánok!!!

átállás: mi totál elfeledkeztünk róla: sógornőmék jöttek vendégségbe, nagyon időben érkeztek, én meg nagyon le voltam maradva mindennel Kép

márti! mikor jöttök hozzánk??? nem olyan nehéz ide kivezetni!!! a héten is jó volna nekünk. esetleg pénteken?

bszilvi! de jó nektek, hogy mentek erdélybe! hova mentek konkrétan? jó utat, ha már nem jössz addig! láttad, hogy benne voltunk a múltkori kismamában? Kép

laura! örülök, hogy toncsi jobban van! Kép nekem is sikerült meghányatnom boldit egyik nap Kép: a chamomilla bogyótól kijött az egész adag tejecske. (jön a foga ugyanis)

zsuzsa! jobbulást!

képzeljétek, tegnap szülinapi buliban voltunk, boldi ugyanúgy elaludt, mint itthon, 8 körül, a felöltözésnél kicsit sírdogált, de aztán csak reggel ötkor ébredt az ágyában! ja, és már 8 kiló, és azokat a ruhákat hordja, mint barni - aki szintén nem volt kisdarab - fél évesen...

tikk! mennyit lehet most kérni egy magán nyelvóráért? nagyon lemaradtam! (emailben is írhatod!)

jóéjt mindenkinek!

puszi,
heniék
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Tettem fel pocakos képet a profilomba.


Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Heni!Jol hangzik ez a Waldorf ovi igy az irasod alapjan.

Zsuzsa!Jobbulast kivanok neked!

BSzilvi!Ugyis beszéltünk telefonon!Kép

Bogancsi!Riki negyed 11-ig aludt régi idô szerint.De sajnos azért,mert éjszaka fent voltunk.Belazosodott és hanyt is.Kép

Cory!Szerencsére megusztatok ennyivel a korhazasdit.Nagyon izgultam értetek.Hogy van most Zsoma?Es Balu hogy viselte?

Zafi!Nagyon édi Peti baba!Kép

Dzsili!A baloldali babara tippeltem én is,pedig személyesen még nem is talalkoztunk.KépJaj,ezek a korhazi élmények!Kép

Agci!Szegény Gabor!Nem lehetett kellemes ez a mûtét.Remélem mostmar jobban van!

Menta!Huha!Nemsokara szülsz!KépMire én megint jövök,mar meglesz a kisteso.

Laura!Remélem Toncsi jobban van!

Szerdan utazunk Milanoba,drukkoljatok,hogy addigra elmuljon Rikinek a laza!Igaz,csak éjszaka mértem 38.7-t,ma egész nap "csak" hôemelkedése volt.Viszont olyan alattomos köhögése van.Körülbelül oranként köhög csak,de akkor hallani,hogy nagyon mélyrôl jön neki.Ugyhogy dokinénihez kell mennünk.Remélem a hatralévô két napban rendel valamikor.

Nem igérem,hogy szerdaig még irok,legfeljebb bekukkolok.Kint pedig addig megyek,amig netkavézot nem talalok.Kép

Pusz mindenkinek!

Edit
edith16
 
 


Norci!Hu,ez igen!Mekkora poci!Es még van két honap??Kép
edith16
 
 


Sziasztok!

Pénteken voltunk uh-n. Pinduri végig szopikálta az ujját, nagyon jó volt látni. Kép Majdnem megtudtuk a nemét is, de az utolsó pillanatban mondtam, hogy meglepetést szeretnénk. A férjem olyan kíváncsi lett miután kijöttünk, hogy vissza akart menni megkérdezni. :o Nem bírtam vele egész este. :o A doki is jól szórakozott rajtunk, majd megkérdezte, hogy az első gyerek kislány vagy kisfiú. Aztán olyan közömbös fejet vágott, hogy semmit nem lehetett leolvasni az arcáról. Pedig ekkor már én is olyan kíváncsi lettem, hogy nocsak. Kép És még lesz egy pár uh. Hogy fogom én ezt kibírni??? Pedig nagyon szeretnék meglepit, Nelcsinél annak idején nem bírtam ki. Kép

Rebi! Nagyon édi a kisfiad! Kép Irigykedem ám! Úgy babáznék én is már!
Család. Kép Sajnálom, hogy ilyen a hozzáállásuk a dolgokhoz. Időnként nálam is borul a bili, s ilyenkor észheztérnek, gondolkodnak. Kár, hogy nem előbb teszik. Remélem a mosolyszünet nálatok is meghozza a változást.

Cory! Örülök, hogy itthon vagytok, s nem történt nagy baj.

Beja! Bácunak gyógyok mennek.

Dzsili! Kórház: Kép Még olvasni is szörnyű volt. Nagyon jól tetted, hogy hazamentetek. Mi is megjártuk a poklok poklát, 4 hónapos volt Nelcsi, húgyúti fertőzés gyanújával küldtek be minket. 5 napig kapta a vénás injekciót mire végre valahára megérkezett a tenyésztés eredménye, teljesen negatív volt! Megkaptuk a zárójelentést: torokgyulladás, mondanom se kell, a torkát se nézték meg, dehát valamit írni kelett a papírra. Közben nálunk is üvegfal megoldás, Nelcsi szopott, apukák szomszédos szobákból moziztak. Teljesen kikészültem én is, a nővérek Isteneknek képzelték magukat, pihenni képtelenség volt, s mikor 1 széken ülve a másik székre fel mertem tenni a lábamat éjszaka s aludni próbáltam, a nővérke felkeltett, s közölte, hogy csak 1 szék áll rendelkezésemre. 4 volt egyébként a szobában. Éjszaka is viziteltek, alvó gyerekek mellett, pedig alig hittük, hogy el tudjuk altatni őket. Ajtót kicsapták, villanyt fel... á nem is folytatom. S teljesen feleslegesen, mert a gyermekemnek semmi baja nem volt.
Nem ér ennyire hasonlítani Napsihoz!!!! Kép Vagy fordítva? :o

BMárti! Üdv itthon! Kép Apa túlélte? Kép

Zsuzsa! Jobbulást Neked!

Rita
krita
 
 


Sziasztok!

Norci: nem semmi a Pocak Kép

Krita: hős vagy, ha kibirod a végéig kiváncsiskodás nélkül. Én asszem megőrültem volna, ha nem tudom a nemét Kép

Edit: jó utat Nektek!!! gyogyok Rikinek!!!

Heni: Tomi maszek angol tanárnője, akihez ő megy oda, heti 2x60 percért 3000 forintot kér. Igaz, ő már szinte barátnak számit és elég sok tanitványt küldtünk már neki Kép

OFF: munkahelyemen ez a hét látástol mikulásig... Tomit megszerveztem. Ma anyosomnál alszik. Holnap Zsofi viszi haza kocsival. Szerda sogornőmé, csut+péntek anyosom és ott is alszik. Szegényt csak szombaton látom, mert mire hazaérek már aludni fog a héten Kép ON
pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Bogancsi!

Te máris angolra járatod tomit? Kép Nem Danit akartál írni?

Edit! Bogancsi!
Oldalról fényképezett pociakos képet nem mertem feltenni, akkor látsizk igazán a giga pocak.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Heni! Köszi még egyszer a vendéglátást, és szívesen megyünk ám máskor is!Kép Igen, elértük a hévet, Luca félúton elaludt, cipeltem hazáig, otthon sem ébredt fel, csak valamikor hajnalban.... Utána már semmi gond nem volt vele, lehet, hogy tényleg csak a gyümölcslé volt a ludas. (Többieknek: valamiért hasmenése volt Lucának, amikor ott voltunk.)

Norci! Szép pocid van.Kép Én azért megnézném oldalról is.... naaaa!!!KépKép

Bogancsi! Szegény, jó kis heted lesz....Kép Ismerős a dolog, bár én minden nap nem vagyok szerencsére ilyen sokáig, csak hetente kétszer.

Szila! Bárány-ügyben van valami hír?

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Hetek óta gondolkozom a dolgon, és most megérett a dolog. Mit szólnátok hozzá, ha a topicot levlistára költöztetnénk? Egyre több olyan dolog van, amit nem szivesen írnék le a nagynyilvánosság előtt, viszont veletek megosztanék.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Andi,
köszi, de szerencsére nem bárányhimlője van az unokatesónak, hanem csak ételallergia.....gomba...azért kicsit megnyugodtamKép.

Cory,
szuper ötlet!!!!KépKép Én benne vagyokKép!

Szila
szila
 
 


Szila!
Örülök, hogy nem bárányhimlő.Kép Bár az ételallergia sem jó hír....

Cory!
Támogatom az ötletet!KépPont a fenti okok miatt...

Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Mona vagyok a másik osztályból. Egy kérésem lenne: ha van valakinek felesleges belépője a börzére, elküldené nekem?
momi74@freemail.hu

Sziasztok!

Mona&Máté
monamáté
 
 


Sziasztok! Kép

Cory! Én is támogatom KépKépKép

Azért majd még írok ide is Kép, csak most rohanok Kép

Márti++
márti
 
 


sziasztok!

én is benne vagyok Kép, csak arra kérek mindenkit így előzetesben, hogy csakis szöveges üzit küldjön, mert képeket kapnunk egy örökkévalóságig tart Kép

puszi, nyüglődik a gyermek
h.
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Azt nem lehetne, hogy csak akkor levlistázzunk, amikro valami olyan van amit ide nem írnánk meg? az a baj, ha nem vagyok 2-3 napig akkor megtelik tőle a postafiókom, én voltam már tag ilyenen de nem szerettem. Követhetetlen volt nekem. Mert mire 1 ember reagál 6 levélre az 6 levél itt meg egy üzenet.
de persze ez csak az én véleményemKép

Tikk
tikk
 
 


Tikk! Először én is ettől féltem, de cory megnyugtatott, hogy nem így van - majd neked is elmondja, mert elmagyarázni továbbra sem tudom, csak megnyugodtam Kép
márti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: