Új privát üzeneted érkezett!

Alexa:

Maus,Elefanten,Skippy.

Nekem most ezek jutnak az eszembe.Mindegyik jóval olcsóbb mint a Siesta,és jó!
Vendég
 


Csajok!

Én meg azt kérdezném,hogy a borsót,babot,lencsét sem turmixoljátok össze,amikor főzeléknek adjátok?33
Vendég
 


Sziasztok!

Időm egyenlő a nullával, most hogy apa dolgozik, ha itthon van, meg szokás szerint rohangálok köztük is. Hulla vagyok!

Kiara darabosat eszik már jó ideje, ő is azt csinálja, ha túl nagyon harap, próbálja rágni, aztán kiköpi, ha nem megy. Turmix már nincs használva régóta.
És én is hallottam, hogy ha sokáig pépeset eszik a gyerek, akkor nehezen fog rászokni a rágásra. Szerencsére Kiara így is szereti.

Hiszti: nekem is parám, bár ha nagyobb lesz, akkor vagy az otthagyom kicsit vagy a most akkor hazamegyünk, és legközelebb nem jössz velem vásárolni lesz asszem a menő. Persze majd meglátjuk, melyik nyer. Addig meg elterelés, és megelőzés. Azért persze néha kaphat később is valamit, csak ne szokjon rá, meg nem játékot, hanem mondjuk kifli, túrórudi.
Mondjuk valamelyik nap nekünk a játszón volt ciki, mert ahogy jöttünk el, elkezdett rongybabát játszani, és üvöltött, kalimpált, hogy még maradni akar. De már hideg volt, meg már ott voltunk 2-3 órája is, így felkaptam hisztizve, aztán vittem. Azért egy idő után abbahagyta, de nem tudtam mást csinálni. :oops:

Szandi: Asso, Linea még, ami jó és az ára is tűrhető. (5000-7000ig a cipő)

Fog: nekünk is 7, de valamelyik, asszem a szemfogak nagyon készülődnek már.

Livi: Kiara is korán kelt ma, és ő is néha sírva ébred! :( Nem tudom, mitől lehet.

Kép
kernico
 
 

 
 

Livi, sírva ébredés, nekünk napközben mindig, meg éjszaka is. Reggel ált nem, akkor nyöszörög :)

Alexa, én nem is főzelékben, hanem simán adom neki a borsót kukoricát darabosan, egészben.
Réka gyümit eszik pépesen, sőt azt inkább úgy, kivéve banán, mandarin, ez utóbbiból a picit megeszi cikkenként is, a nagyobbat félbevágva. Sokáig nem csúszott a darabos üveges, csak a felnőtt kaja, de már a darabos üvegessel sincsen gáz.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Kelés, tegnap-tegnapelőtt f8 (ez nekme korán van), ma hogy kelni kellett, mentünk dokihoz, n9-kor ébresztettem..... :? :)
megkapta a második Prevenart, és 8430 g, most egy hó alatt hízott 20 dkg-t, úgy látszik bevált, hogy este is van főzi. Igaz, üveges, de főzi :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Falexa
Nalunk meg pont az a problema,hogy Lily csak a hust akarja megenni. Szoval ha csinalok krumplipuret husival eloszor a krumplit kell neki adni(addig a husit eldugom) es csak utana a hust. Na de ha a hust elkezdi enni onnantol kezdve krumplit kopi kifele, hiaba probalom becsempeszni a hussal egyutt :shock: Reggel pedig leszedi a sonkat a kenyerrol es csak azt eszi meg. Neha egy kis sajtot is megeszik. Van akinel hasonlo a helyzet?

Hiszti
Na nalunk az van rendesen. Multkor setalt mellettem a boltba, aztan hirtelen rongybaba lett, uvoltott, nagyon kellemetlen volt en gyorsan felvettem. Tudom, hogy nem kellett volna, na de mindenki minket nezett :oops: Egyebkent ha vasarolni megyunk akkor en is egybol adok valamit a kezebe es akkor csendben van.

Kerdes: Ti hogyan setaltok a gyerekkel? Ma is kivettem a babakocsibol, mert mar nagyon ki akart jonni,. na de ilyenkor o nem jon szepen mellettem inkabb koveket szed, meg tapogat mindent. Egyszeruen nem tudok vele haladni egyaltalan. Kezemet nem akarja megfogni. Nalatok hogy van ez.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


séta: Balázzsal sem lehet az utcán sétálni,mert ő is mindent megfogdos, meg más irányba akar menni!


Szívecskénk: a doki aki írt nekem adott ídőpontot így április 18-án megyünk a kardiológiai intézetbe és ott is megnézik tényleg ilyn gyorsan van e szükség a műtétre, de ha igen akkor is ott lesz a műtét nem Szegeden. Macerásabb felmenni Pestre, de ott kifejezetten gyermekszívsebészek vannak és a dokik is erre vannak felkészülve meg az egész korház!

A szandi tippeket köszi!

Rena: merre jársz? :D

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziszka: az unokatesóm kisfia is nagyon húsos (ő is egyidős a mi gyerekeinkkel). Szerintem ne aggódj ezen. Okosak ezek a gyerekek, tudják, mi kell nekik.

Kép
Kép
tinu
 
 


SZiszka, Réka is ilyen, h a kilfiről csak a sonka kell, először adom a kiflit, és csak később a sonkát, akkor már nem kell kili.

Fölkalexa, ez tök jó, hogy mások is megnézik, itt!!!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Két napig nem volt netem….

Én Szonjának azért nem adok még olyan kajákat darabosan, ami kemény, sok rágást igényel (pl. husi, alma), mert tudom, hogy hajlamos hamar lenyelni, nem rág még alaposan. És az emésztésének, gyomrának nem jó, ha terhelve van megrágatlan kajákkal. Ami puha, könnyen szétmegy, elázik, azt már persze egyre nagyobb darabokban kapja. Félrenyelés, fulldoklás nagyon ritkán van, szerencsére, tehát én nem azért félek az igazi felnőttesen darabos kajáktól. Persze a pépes kaja sem jó már ebben a korban, mert tényleg elkényelmesedik a gyerek és nem akar majd rágni, de a kettő között van átmenet.

Szonjának kibújt a 11. 12. foga is! A két alsó kisőrlő. Persze a neheze még hátravan, mert Szonját sose az áttörés viseli meg, hanem utána a növekedés.

Livi: Szonjának is volt egy időszaka, mikor sírva kelt, pedig ő is beszélgetősen szokott ébredni. Kb. egy hónapig tartott, és most visszatért a régi kerékvágásba. De hogy mi volt a gond, sose fogjuk megtudni. Biztos a foga. (arra mindent rá lehet fogni…)

Falexa: Szonja szereti a husit igaz mindig valamibe keverve adom neki. De ő egyébként se finnyás, mindent megeszik. Csaj vele meg az a baj, hogy keveset eszik. Csak akkor eszik normális adagot, ha közben nézi a tv-t és játszik, babrál valamivel. (persze közben az etetőszékben ül, mielőtt még azt gondolnátok, hogy rohangálok utána a kajával)

Alexa: a borsót stb. én villával nyomkodom egy kicsit meg, mint minden mást. Vagy régebben átpaszíroztam szűrőn, hogy a héja ne kerüljön bele a kajájába, de most már egyre ritkábban. Most már meg tudja emészteni (remélem) A turmixot én már elraktam, mikor Szonja 8 hós volt.

Sziszka: én se tudok Szonjának felvágottat, virslit adni, mert akkor nem eszi meg a kenyeret. Úgyhogy csak valamivel megkent kenyeret kap (margarin, sajt, kenőmájas).

Séta: Szonja szeret a babakocsiban ülni, és még sose vettem ki útközben, így nem is kérezkedik. De ha egyszer rákap a dologra, akkor vége a sétáknak. Mert ha ő is gyalogol, abból jó nem sül ki, ő is mindent felszed, nem arra megy, amerre én akarom. Mi szoktunk biciklizni is, azt is szereti, kisbiciklijével is, meg az én biciklimen is van ülése.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!
Sokminden történt velünk, most csak pillanatnyi helyzetjelentés.
Apu elment, hétfőn lesz a temetés, már nagyon félek tőle, hogy bírom majd..

Anna kézen fogva sétálgat, talán még idén el is indul magától!

Nekünk 13 fogunk van, darabosat eszik, de nem mindent tud megrágni. Almát pl. a mai napig reszelem neki, nem tud mit kezdeni vele. A banánt a kezében fogva eszi, a körtét is.
A főzelékeknél a borsót le kell turmixolnom, mert kiköpi, de érdekes módon a zöldbabot megeszi összetörve is.. :shock:

Hiszti:
Elkezdődött, nagyon következetesek vagyunk, nem hagyjuk, hogy a fejünkre nőjön. Elmagyarázom neki miért nem szabad, nem érti persze még, de nem engedünk, nehogy később nehezebb legyen..

Na majd folyt köv. ,megyek letenni a csajt

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jaj, mági!!! Őszinte részvétem! Nagyon sok erőt kívánok neked és az egész családodnak!

hiszti: én azt olvastam, hogy nem érdemes magyarázni nekik, hogy miért nem szabad, mert úgyse értik, csak feleslegesen bonyolítjuk nekik a dolgot. Nem fogják azért nem csinálni, mert értik a következményeit. Aztán lehet, hogy hülyeség. Én nem magyarázok, csak mondom, hogy nem szabad és kész.

Ne aggódj, egyszer csak elindul és csak győzd utolérni! Szonja már olyan gyorsan megy, hogy szinte fut. Hihetetlen!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Csilla: hát nehéz kérdés, ez a magyarázás. EGyrészt én is hallottam már, hogy inkább egyszerűen, a gyerek szintjén és röviden magyarázd a miérteket, főleg kicsi korban. Másrészt meg az a másik tény, hogy minél inkább azt feltételezed, hogy a gyereked mindent ért, annál inkább fejlődik. Na ezt tedd össze. :wink: Én amondó vagyok, hogy a 2. érv inkább a beszéd előtti korszakra vonatkozik, az első meg akkor, mikor már tud beszélni és érti is, hogy mit mondasz. Asszem. Talán.

Kép
Kép
tinu
 
 


Hát igen, nehéz. Szerintem ebben a korban még nem érti meg, hogy pl. azért ne kapcsolgassa a monitort (erre nagyon rászokott most), mert elromlik és anya akkor nem tud netezni... :D :D :D Úgyhogy egyszerűen mondom, hogy nem szabad és elhozom onnét.
Később már persze más lesz a helyzet, igazad van!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Csilla: én épp fordítva gondoltam. :) MÁrmint, hogy amíg nem beszél, addig nyugodtan magyarázhatsz neki bonyolultan, akárhogy, mert konkrétan nem érti, de ha te azt gondolod, hogy érti, önmagában ez fejlesztően hat. Később, mikor már maga is beszél, akkor már tuti, hogy birtokolja a nyelvet jobban, értési szinten is, akkor viszont érdemesebb egyszerűen, röviden magyarázni. Szerintem. De lehet, hogy hülyeség az egész. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Csilla:
Köszönöm szépen!

Azért magyarázom meg neki,mit miért nem szabad, hogy magamat is szoktassam hozzá, hogy a későbbiekben, ha tiltok valamit, ne felejtsem el elmondani azt is, hogy miért. Tudom, hogy most még nem érti, de fontosnak tartom, hogy ne csak a titlást hallja mindig, hanem később majd ok-okozati összefüggést is lásson a dolgok között. Fárasztó, de megéri.
Annak idején nekem sok esetben nem magyarázták, hogy miért nem szabad valamit (amikor nagyobb voltam), és akkor nem értettem meg. Felnőtt fejjel már tudom, de akkor jó lett volna, ha az én szintemen elmagyarázzák, hogy mi miért van.
Na és azzal, hogy most körülményesen elmagyarázom neki, ha nem is érti meg, legalább a szókincsét is fejlesztem, nem csak a NEM szót hallja :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Én viszont előszöris tudatosítani akarom Szonjában, hogy mit jelent a nem szabad. Úgy gondolom, hogy ha nagyon körbemagyarázom, azzal csak összezavarom. Persze később, mikor már jobban megérti a dolgokat, szándékomban áll elmagyarázni neki mindent az ő szintjén.
De lehet, hogy nektek van igazatok, nem tudom, majd később visszagondolunk erre, és megosztjuk a atapasztalatainkat. Bár szerintem ez is függ a gyerektől is, minden gyerekre másképp lehet hatni, máshogy lehet kezelni. Ki kell tapasztalnunk.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


HEló csajok!

Kicsit zűrös napjaink voltak mostanában. Dalminak két napig hőemelkedése-láza volt, nagynehezen kiderült, hogy a foga miatt. TEgnap már nem volt magas hője, de ooolyan nyűgös volt szegény. Ilyennek még soha nem láttam. NYafika volt szegény egész nap :? . Ja és mellesleg eladtuk a kocsimat. VAgyis lefoglalózták. Egyik szemem sír másik nevet :? Azért hozzám nőtt.

Sziszka, séta
nálunk sem megy csak úgy...Dalmi nem is hajlandó megfogni a kezem. SZerintem egy 5 perces utat fél óra alatt járárnánk meg.

Mági,
Részvétem!!!! ÉS sok erőt neked!!!
Hiszti: nálatok miben nyilvánul meg?Azon kívül, hogy elmagyarázod a dolgokat (ezzel amúgy nagyon egyetértek), mivel kezeled?

hopcsi
remélem nálunk is csak ilyen átmeneti sírósan éberés van. rossz érzés...

winnie,
most jutott ezsmnbe, hogy még lógok neked egy pü-vel :oops:

Jajj képzeljétek megtaláltam a fgép letöltőjét, szoval mindjárt rakok fel pocis képet végre :oops: :lol:
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Na engem se láttok sűrűn :(

Mági!
Borzalmas ami történt, kitartást neked holnapra és sok erőt! ++++++ Őszinte részvétem!

Fog: Veronikának már 11 van
Rena! Kösz a fogkrémet, asszem beszerzek egyet, mert ennyi fogat már illene rendesen kezelni.

Séta: szerintem minden gyereknek ebben a korszakban a világ felfedezése a legfontosabb, szóval nem lehet rávenni őket, hogy arra menjenek amerre mi. :) Ha sietek akkor természetes, hogy babakocsiba teszem a csajszit, aki el is van benne.

Livi!
Végre!!!! Szép kis poci:) Formás.

A gyerekek sokkal több mindent megértenek, mint gondolnánk és igen is el kell nekik magyarázni mi miért van. Persze le kell egyszerűsíteni :wink:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Csilla:
Hát mindenki más elvek szerint neveli í gyerekét :)
Anna tudja már mi az, hogy nem szabad, annak ellenére, hogy bepróbálkozik, mint minden gyerek. Nem gondolom, hogy összezavarom azzal, hogy magyarázom neki, tény, hogy még nem biztos, hogy megérti, de addig is beszélgetek vele :)
Na és olyan nincs is szerintem, hogy egy szülő rosszul csinált vagy jól csinált valamit. Mindössze máshogy, mert mások az elveink, de attól még jók :)

Livi:
Nagyon szép poci!! Irigy is vagyok, bár nekem is van, de sajnos nem babától.. :cry:
Hiszti:
Ordítás, sírás, vörösödés, végső stádiumban elvágódás..
Ilyenkor nem adjuk oda, tesszük azt, amiért hisztizik, majd amikor lenyugszik, csak akkor kapja meg, nehogy a fejünkre nőjön. Most még nehéz, de remélem hosszú távon lesz eredménye..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


SZiasztok!

na, ma én is írni akartam, de elkezdődött egy Ross doki film, és ez most leköt :) no meg Brad Pitt is lesz benne :)
du meg mostanában alshzom, Réka korábban kel reggel, íg muszéj, mert zombi vagyok, persze másoknak még mindig jó lenne ennyi alvás, de én nem ehhez vagyok szokva... :oops:

Livi, pü? az mi? :oops: de biztos, várom, bármi is az :lol: :lol: :lol:

Magyarázás, hát változó, annyira én sem szokta mútlzásba vinni, van, h csak annyit mondok, h nem, néha kicsit azért cifrázom :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Magi
Nagyon sajnalom ami Apukaddal tortent, sok erot kivanok neked holnapra++++

Hiszti
En is altalaban magyarazkodom, hogy mit miert nem szabad, de ha valamit mar nagyon sokszor akar csinalni(pl. lepcsore maszas) ott mar csak nem-et mondok es kesz.

Livi
Jaaaaj de szep pocakod van :D Eladtad a kocsidad? Es most akkor auto nelkul maradsz vagy kapsz masikat? Mi most egesz hetvegen kocsinezobe voltunk. De nem talaltunk olyat ami megfelelne , van jogsim mar vagy 6 eve de vezetni 2x vezettem, szoval most akarunk nekem venni egy automatat, hogy mobilabb legyek. (no meg ujra megtanuljak vezetni :oops: )

Tegnap voltunk vendegsegbe, Lily olyan kis nyugi volt egesz ido alatt. Elegge kellemetlen volt, mert nem ismerjuk oket annyira es hat Lilyket igencsak foldhoz csapkodta magat meg visitott. Aztan miutan hazajottunk vettem eszre, hogy jonnek a hatso fogai 4 egyszerre :shock: valoszinuleg ez volt a baja szegenykemnek.Ma hoemelkedese is volt., igy inkabb nem vittem el babauszira se.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

Mági! Fogadd őszinte részvétem! Sok erőt az egész családnak!

Magyarázás: Hát, sokszor eszembe sem jut magyarázni, hogy miért nem szabad ezt vagy azt. Egyébként annak a híve lennék, hogy érdemes elmondani. Na mostmár majd figyelek erre én is. Inkább azt vettem észre, hogy sokszor nem vesz komolyan lány. Pl hétvégén a nagyinál rángatta az olvasó lámpát (az a magas, állólámpa biztos ismeritek) és ha mondtam, hogy nem szabad, csak nevetett és direkt visszament. :roll: Na pl lehet, hogy ha elmagyarázom neki, hogy azért nem szabad, mert ha eldől eltörik a lámpa és a nagyi mérges lesz, lehet,hogy megérti. Most az jön ide,amit Tinu írt, hogy minél inkább azt hiszem,hogy érti a gyerek amit mondok, annál inkább érti. Lehet benne valami. Sokszor csodálkozom, hogy mondok valamit és megérti! :shock: (pl Menj vissza és csukd be légyszíves az ajtót. és becsukta!)

Csajok, tegnap Mórahalmi gyógyfürdőbe voltunk! Nem akartam előre írni,hogy megyünk, tudjátok, nálunk mindig közbejön valami! Ez még a szülinapi kérésem volt, hogy menjünk el valahova. Most teljesült! Tök jó volt!!!
Egy ideje szerkesztgetem a családi weboldat, úgy halad mint Luca széke (a régit csináltam át) nem mondom, hogy gyorsan frissül, meg sok infó van rajta, de ott meg tudjátok nézni pl a tegnapi napról a képeket. :wink:

Most mentem. Felteszem a nevem alá a linket inkább. cupp

omr
 
 


Igazából nem is azzal van a gond, hogy ne értené meg a gyerek, hogy miért nem szabad, hanem, hogy nem fogja azért nem csinálni, mert annak ilyen vagy olyan következményei vannak. Ő még nem így gondolkodik. Ha a lámpás példánál maradunk: amíg nem lát összetörni egy lámpát, izzót, nem tudja, hogy ez igazából mit is jelent, meg ha látja is, nem biztos, hogy átérzi, hogy az mekkora gonda ha eltörik valami.

Pl. hiába mondom neki, hogy forró a tűzhely, mindig odadugja a kezét közel hozzá és ha érzi a meleget eljön onnét. Ha nem meleg, akkor nekidől stb.

Ja, és nehogy azt gondoljátok,hogy én semmit nem magyarázok a gyerknek, csak egész nap a "nem sabad"-ot hajtogatom... :D :D :D

mági: bocsi, de nem értem, amit a hisztiről írtál. Utána miért kapja meg azt a valamit? Miért nem adjátok oda még hiszti előtt neki, ha olyanról van szó, amit megkaphat? Nálunk csak az van megtiltva, csak olyanon "kell" hisztiznie, ami veszélyes, vagy más okból nem lehet neki. Tehát hiába hisztizik, nem kapja meg soha.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


bocsi, mindig tele vagyok mellégépelésekkel, betűkihagyásokkal....

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


a tűzhellyel azt akartam írni, hogy érti, hogy mit mondok, de amíg ki nem próbálja nem hiszi el, hogy tényleg meleg.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Tegnap nagyon siettem és csak nagy vonalakban írtam.
Folytatnám a témát:)
Szerintem bízni kell abban hogy a gyerek megért minket és hogy sok mindent tud, ezt a bizalmat ő is megérzi. Később amikor tud beszélni, akkor sem csak azért ért meg valamit mert látta, hogy megtörtént. Szerintem már minden gyerek közelében tört el kisebb nagyobb dolog, amit elmeséltünk neki vagy látott is. Azt át tudja "vetíteni" másra is. Pl: elszakadt egy mesekönyv, vagy letörött egy darab a játékból-érti hogy valami hasonló lesz a lámpával is, ha feldönti.
Sok mindent a hangsúlyból is megértenek, lehet hogy nem tudja mi az hogy eltörik, de érzi, hogy az valami rossz lehet, ha úgy mondjuk neki.
Veronika is néha bedurvul és húzza a hajam vagy ütöget (persze csak játszani szeretne) és volt már hogy feljajdultam, mondtam hogy ez fáj anyának és hogy nem szabad. Rögtön megkomolyodik és már nyomja is a puszit, hogy ne fájjon. :lol: PEdig a fájdalmat nem lehet elmagyarázni. :shock:
Remélem értitek mit akartam ezzel írni. Én mindennap többször elcsodálkozom azon, hogy mennyi mindent megért a gyerekem (biztos a tieitek is) Bármit odahoz, ha kérem , olyat is ért, hogy mi mellett van, sokszor én sem gondolnám hogy tudja, csak magyarázom neki. Például én a következőn is baromira csodálkoztam: mondtam, hogy nem jöhet ki a konyhába, mert hideg a csempe és megfázik, kell a lábára a cipő, anyán is papucs van stb. EZt napont százszor ismétlem legalább, mert hát ő is kis pulikutyus és jönne utánam. Egyik alkalommal azt vettem észre hogy belebújt a cipőjébe egyedül és örömködve jött utánam a konyhába, mutatta, hogy mit csinált-erre nem lehet mit szólni :lol:
Egyébként sokszor csak azért mennek újra és újra a lámpához, mert érdekli őket és kiváncsiak rá, ettől függetlenül tudják hogy nem lenne szabad. MEghát probálgatják a határaikat, várják a reakciókat.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Rena!
Végre valami összejött!! :o :P Legközelebb se mond el előre, hátha megint bejön :wink:

Sziszka!
Irigyellek az autó miatt, én úgy örülnék, ha mobilabb lennék. Nekem 4 éve van jogsim, nem sokat vezettem, inkább a férjem nem enged, mert nemmegy nagyon, de ez csak rosszabb lesz. :cry:

Nem is meséltem nektek, hogy mi meg szombaton színházban voltunk és VEronika délutántól anyóséknál volt, majd áthozták a mi lakásunkba, de ők fürdették és tették le aludni. Semmi gond nem volt, állítólag még nem is hiányolt minket :cry: Végül is ennek örülök, mert máskor is tudunk majd szabad estét szervezni.
A tejem most már eléggé lecsökkent, illetve hát én probáltam, hogy csak akkor etetem tejjel is a csajszit, ha kéri, így maradt az este és reggel ill az éjjel (de lehet erről nem soká leszokik :o ) Tök furi,hogy most megint feszül a mellem, én váltottból etetem és egy mell csak 24 óránként kerül sorra és ez most baromi sok idő. Aki már leszoktatta a gyereket, az hogy csinálta volt egyáltalán mellfeszülés?

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi! Én is váltottból szoptattam, ugyanígy feszült amikor már csak 24 óránként volt "használva". Igazából nem csináltam semmit, tudjátok írtam káposztaléről pl mint feszültségoldó... de aztán nem használtam és el is múlt pár nap alatt. Viszont katasztrófa ahogy kinéznek és magunk között szólva frusztrál. :roll: :oops: A kövi gyerek után szerintem két lábon járó deszka leszek. :(

Magyarázásra visszatérve! "bízni kell abban hogy a gyerek megért minket és hogy sok mindent tud, ezt a bizalmat ő is megérzi"
Tök egyetértek ezzel is!
Valamint baromi érdekes, hogy attól, hogy ő játszik, sőt futkározik, pakol, dumál mellé, és én beszélgetek valakivel attól még képes ránk is figyelni. na konkrét példa volt múlthéten kolleganőmnél, hogy a látszólag magában játszadozó, pakolgató lányom amikor kihallotta a beszédünkből a "nem" szót (nem választottál orvost? nem tudom mit jelent ez a rövidítés, nem mond jó időt, stb) akkor mindig rázta a fejét. Belefolyt a csevejbe, multitaskba működik egyem meg. Ezért pl nyilván máris szigorúbban kéne vennem, hogy ne beszéljük előtte-róla olyat, amit nem szeretnék hogy halljon.
Tinu, erről mi a véleményed?
(konkrét példa: Sogornőm lánya - már megint.. szóval a mai napig az ő jelenlétében ilyeneket mondanak: B még mindig nem fogadta el a kisöccsét, állandóan ugrándozik, B-vel sok baj van, B nem eszik, nem úgy mint Petra, bárcsak B is úgy enne. Hát nem csak rosszabb lesz a helyzet szerintem, hanem még meg is utálja Petrát mielőtt megszerethetné. Tinu? :roll: Szóval jól gondolom, hogy ilyenekről nem kéne gyerek előtt beszélni? Hiába nem szól B egy szót sem társaságban, attól még tud beszélni, érteni meg már régóta, másfél éve ért, attól, hogy nem reagál, szerintem fáj neki.)

omr
 
 


Ja! Csajok! Légyszi szavazzatok Petra cicára! http://www.pampers.hu/hu_HU/baba_klub/gallery.php Ott van egyenlőre a második sor végén lózaszín köntösbe fetreng. :D
Köszöni Petra előre is! :wink:

omr
 
 


Sziasztok!

Cseppet megint lemaradtam :oops:

Jázi szülinapi bulija szerencsére jól sikerült, örült nagyon az ajándékoknak is!
Lassan kezdi az ovit, 2 hét múlva már járni fog.
A bepisilés megszűnt, nem tudom ezért e, de elvittem ide a falubeli oviba játszani, hogy lássa, hogy az ovi nem rossz dolog, ettől nem kell tartania, nem kell félnie. Múlt hét hétfőn elvittem, keddtől nem pisil be :? De voltam már vele előtte gyereknőgyógyásznál is, hogy nem e esetleg más baja van, de mindenhol negatív volt minden. Szóval már csak ez jutott eszembe, és bejött.
Nekem is már csak 3 hét az itthonlét, utána kezdem a melót. Teljesen ki vagyok bukva, tiszta depi vagyok, ráadásul Zsombi tiszta kis csimpaszkodó majmocska lett, így még nehezebb :( Már gondolkoztam, hogy inkább hazudni kellett volna a főnöknek, hogy Zsombi még mindig szopizik, meg éjszaka felkel, és így nem bírnám a nappali melót. MIért is nem tettem meg????? :!:
De legalább az biztat, hogy megyünk nyaralni, meg a munkahelytől kaptunk üdülési csekket, így még itthon is el tudunk menni a Balatonhoz, és végre mozgalmasabb lesz a nyarunk!
Majd képeket is akarok feltenni a szülinapról, meg úgy egyébként Zsombiról, csak jussak el oda.
Most még el akarok mosogatni, aztán ébresztem a gyerekeket meg apjukat, mert megyünk az okmányirodába útlevelet csináltatni.

Remélem mindenki jól van, puszi nektek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Noémi: nálunk vasárnap este óta nincs szopi. :( Én választottam el Tüncit, de azért furi. Majd megszokom. Na de a lényeg, hogy azóta nem szoptattam és semmi mellfeszülés nincs, mert ezek szerint már nem termelődik annyit tejem. Én úgy csináltam, hogy nagyon fokozatosan választottam el Tüncit, ezért a mellem tudott rá reagálni. Hetente szoptattam egyre kevesebbet. Így már viszonylag régóta van az, hogy a mellem nem használom hosszabb ideig szoptatásra. Az is igaz, hogy volt egy nap, mikor becsomósodott, aznap inkább többször szoptattam, de nem lett tőle több mennyiség, viszont a csomó kijött. Ez pár hete volt. Aztán olyan is volt, hogy ha éreztem, hogy feszül, akkor inkább szoptattam, mert nem akartam, hogy csomó legyen. Szerintem ha egyszer-egyszer még szoptatsz mellfeszülés miatt, akkor azért az nem hat annyira az apadás ellen. Én nem mertem rizikózni és káposztázni, vagy ilyesmi.

Rena: akartam tegnap írni, hogy gratula, nagyon ügyes vagy a honlapban! Eszméletlen jó! Viszont a képeket nem tudtam megnézni, mert ha ráklikkeltem, túl nagyba jött fel a kép. A méretezéssel kéne valamit csinálni.
AMúgy meg igazad van, iszonyú tapintatlanság a felnőttek részéről, hogy úgy beszélnek a gyerek előtt, mintha az süket, fogyatékos, vagy levegőből lenne. :twisted:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu! Leszedtem, kicsinyítettem, visszaraktam. Én is láttam tegnap, hogy így élvezhetetlen, csak lusti voltam megcsinálni, de most, hogy így mondtad, javítva! :D

omr
 
 


Rena: Petra nagyon cukker a képeken! :D

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Rena
En mar tegnap szavaztam Petracicara :wink: Tok jo az oldal, mondjuk kepeket tegnap en se tudtam megnezni, majd meglesem ma is.


Huuu en se szeretem ha a gyerek elott ugy tesznek mintha az levego lenne, mert ok aztan most mar tenyleg majdnem mindent ertenek. Nekunk is rengetegszer volt mar olyan, hogy beszelgetes kozben kikapott szavakat. Pl cipo es akkor hozta a cipojet stb. Sot nalunk neha mar angolul is megerti. :shock: amin aztan foleg nagyon csodalkozok. Atmentunk baratnomhoz ment a beszelgetes angolul, amikor mondtam neki,hogy na most mar megyunk akkor a Lilykem felallt a jatekoktol es elkezdte mondani,hogy bye bye :D :D annyira cukorfalat volt.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Mági: őszinte részvétem apukád miatt!

Rena: tök jó a családi oldalatok! Nagyon tetszett, olyan ügyi vagy! :D :D :D :D

Magyarázás: én is megpróbálok neki mindent megmagyarázni és látom rajta, hogy már annyi mindent ért és igényli is, hogy elmondjam mit miért nem szabad!

Délután megyünk klubbozni! Most egy új ringatós tanár van aki nem is kér pénzt, majd évvégén kell annyit adni neki amennyit gondolunk és ő majd hangszereket vesz belőle ( gondolom nem Stradivary hegedűt). Megint apátlanok vagyunk! :cry:
Rendeltem Bazsinak egy esőgatyát és tökre nagy neki remélem ma eltudom adni a klubban,ha nem majd belenő! Egyébként nagyon praktikus a www.bebibolt.hu-ról rendeltem!
Na megyek mosogatni!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak nem jutok géphez a csajtól. Egyszerre 5 foga dudorodik nagyon, és iszonyat anyás-nyügi, én meg hulla.

Suli velem megint szórakozni próbált, felfüggesztettek, hogy nem jó a gyed igazolásom, fizessek tandíjat! Ezzel próbálkoztak múlt félévben is, de szerencsére ugyanazzal a pasival beszéltem, és megoldottuk! :roll: De megint úgy felhúztam magam rajtuk, hihetetlen, hogy mindig bepróbálkoznak valamivel. :evil:

Tegnap meg mentem sztk-ba, reumára meg szemészetre, csajra itthon vigyázott mama addig. Hát jó 4-5 órát ültem ott, és a reumán csak 5 perc volt, adtak egy beutalót röntgenre, majd megint vissza kell menni, de oda is csak 21.-én! :roll: Szemészeten meg jól megijesztett dokibácsi, mert valami szemüvegről hablatyolt ott, hogy ha romlana még egy kicsit a bal. A jobbal a legalsó betűsort is el tudom olvasni, de a bal a terhesség alatt romlott, és azóta is! :(
Ja, és dokibácsi azt mondta: gyönyörű a szemfenekem! Óóóóó :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Még a végén félreértem! :lol: :lol:

Rena: jó a honlapotok! Tényleg tetszik!
Attól én is görcsöt kapok, ha úgy beszélnek róla, mint ha ott se lenne. :roll:

Noémi:
Húsvétkor voltunk Kiskőrösön dédiéknél, és ahogy mentünk arrafelé, a Duna túloldalán láttam Paksot. Jól gondoltam is rátok, hogy ha egyedül menntünk volna, még meg is látogattunk volna! :lol: Vagy ezt már írtam? Sorry, ha igen, bár úgy emlékszem, elkezdtem, aztán lefagyott a gép! :oops:

Sziszka: nagyon ügyi Lily, hogy már angolul is ért. Ti csak magyarul beszéltek hozzá?

Én magyarázok neki, de csak röviden. Pl. sütőhöz nem nyúlunk, mert meleg, késsel nem játszunk, mert szúr, méhecskét nem fogdossuk, mert szúr (meg akarta fogni őket, de amikor mondtam, onnantól csak nézte) meg a virágot nem tépjük le, mert fáj neki. De ennél jobban még nem bonyolítom. Viszont ha mondjuk belémharap, akkor mondom neki, hogy nézzen rám (mondanám, hogy fáj anyának, és nem szabad), de direkt nem néz rám, mert tudja, hogy rosszat csinált, csak megsimogat, de közben is máshová néz! :roll:

Kép
kernico
 
 


Ilyen röviden én is szoktam neki magyarázni, de nem mindig. Az a baj, hogy én egyáltalán nem vagyok beszédes típus. Nekem nehezemre esik, hogy egész nap beszéljek hozzá, magyarázzak stb. Ennek ellenére tök értelmes, egséz nap be se áll a szája. Úgyhogy remélem, nem fog visszamaradni a fejlődése az én szótlanságom miatt. Nekem megerőltető, ha sokat kell beszélnem. Az írás jobban megy. :wink:

sziszka: ezt én is akartam kérdezni, hogy milyen nyelven beszéltek Lilyvel? Az angolt is gondolomtanítjátok neki, mert hát ott fog élni, nem?

kernico: milyen suliba jársz?

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Csilla:
A nem kap meg valamit, nem kimondottan tárgyra vonatkozik. Leginkább abból van a hiszti, hogy járkálna, de elfáradunk, és abbahagyjuk a sétát. Ilyenkor jön a hiszti. Csak azért nem fogok nekiállni sétálni vele, mert ő akarja, meg kell tanulni, hogy mikor van vége a játéknak. Amikor megnyugszik, és kipihentük magunkat, akkor jöhet megint a séta.
Tárgyakat, amiket szabad neki, természetesen nem tiltunk el tőle, de van pl. ,hogy ledob valamit,többször is, mert az jó játék, hogy mindig visszaadjuk neki. Ilyenkor a harmadik után nem kapja vissza. Jön a hiszti, és, amikor lenyugszik, és elfelejti kicsit, akkor vissza kaphatja.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ja azt el is felejtettem írni, hogy éppen most írtam a zártban is, hogy mostanában Anna rákapott arra, hogy kapásból hisztivel kezdi, így adja tudtunkra, ha valamit akar. Na ekkor nem kapja meg a hiszti tárgyát, amikor rámutat, odamegy, és nyúl felé, vagy elveszi, az teljesen más.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mági: így már értem! Gondoltam, hogy csak félrértettem a dolgot! :wink: Remélem nem vetted kötekedésnek!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Kernico, Csilla
Mi itthon magyarul beszelunk hozza, mondokakat meg enekeket szoktunk angolul enekelni, na meg van egy csomo beszelos jateka az mind angol. Ha meg tarsasagba vagyunk akkor mindig angolul beszelek hozza.En most meg azert az angolt annyira nem eroltetem, ezert nem beszelunk hozza itthon angolul, mert szerintem magyarul kell jol megtanulnia, a bolcsodebe, iskolaba ugy is angolul fognak beszelni hozza. En inkabb attol felek,hogy majd magyarul nem akar beszelni.

Voltunk otthon fenykepesznel, dobok fel par kepet :wink: Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Gyönyörű a kiscsaj!!!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziszka: hány centi Lily, olyan magasnak látszik! Nagyon helyes a képeken!

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Mági!Fogadd őszinte részvétem!!!


Nagyon helyes Lily!Jók a képek!

Én is röviden magyarázok Martinkának,hogy mit miért nem szabad,mint Niki!Hihetetlen,hogy mindent megért,van,hogy el is pityeredik.Ha kérek tőle valamit odahozza,vagy ha azt kérem,hogy tegye vissza a helyére,azt is megcsinálja.Tényleg csak az hiányzik már,hogy beszéljen végre!Már nagyon várom!

Martinka még mindíg szopizik,reggel és este,bár szinte már semmi tejem nincs.Úgy látom,hogy ő még nagyon cicizne,ha ugyanannyira tele lennék tejjel mint amikor megszületett,bizti mindíg elfogadná! :D Én még nem akarom elválasztani,csak később,ha addig ő nem dönt úgy,hogy abbahagyja a szopit.Olyan jó még összebújni!Imádom!

Én sem beszélek egész nap Martinkához,de olyankor sincs csend,szól a rádió,vagy beteszek neki gyerekdalokat,azokat nagyon szereti,és dúdol közben! :D
Vendég
 


Rena!Szavaztam Petrára! :D
Vendég
 


Juj Sziszka! De széééép Lily! Tényleg baromi hosszúnak tűnik!
Magyar-angol beszéd: Ha abból indulok ki, hogy unokatesóm 20 éve kint van Ausztráliába, egyik lánya 19, másik 16 éves, otthon sokáig magyarul beszélgettek egymással és semmi baj nem volt az első két alkalommal mikor itthon voltak, kicsit törve, de jól beszélték a magyart a lányok. Mostmár szinte csak angolul beszélnek egymással is, ez látszik is, a nagyobb nagyon keresi a szavakat, a kisebb is jóval hosszabban gondolkodik ha magyarul beszél. Úgyhogy szerintem nem lesz gond, csak legalább ti maradjatok akik beszéltek hozzá, meg gondolom skypeon sokat beszéltek a magyar rokonokkal, az is elég lesz. Visszatérve, a lányok is csak oviba kezdték "tanulni"az angolt, meg hát lengyel oviba jártak ott kint, úgyhogy lengyelt is, aztán suliba spanyolt, szóval angolt tényleg nem kell külön nyomatni neki, úgyis ragad, mint ahogy a bye-bye is igazolja :lol: édi lehet! ÚÚÚÚÚÚgy irigylem akik így születnek, hogy tapad az angol rájuk. Sziszka! Nincs kedved engem is oktatni? Kb 15 éve alatt úgy 5-6 helyen tanultam angolul, mindig alapokig, aztán nyaraláson kívül sose használtam, így le is kopott rólam. De most megint nagyon kéne nyárra. naaaaaa? valami heti 1-2 lecó e-mailen? légyszi-légyszi! Persze csak ahogy időd engedi, nem akarok ám erőszakoskodni! :D :oops: :oops:

Hú de regényt írtam!
Köszi a honlap dícséreteket lányok! Meg a szavazatokat!

Csilla! Még neked akartam írni, hogy nyugi, én se vagyok a szavak embere (csak írásban, lásd fent :oops: ) szóval sokszor szinte parancsolok magamnak, hogy : jártasd már a lepénylesődet hékás a lányod előtt! Mondjuk a mesekönyveit ezerszer átnézzük egy nap, mindig hozza oda nekem, hogy mondjam mi-mi, de amúgy meg pl tegnap is utólag mondtam el neki, hogy: ja! zöldborsófőzit ettél rántott hussal, csak úgy közlöm. finom volt? :lol:

Niki! Ha Kiskőrösön voltatok, akkor már tőlünk sem voltatok olyan messze, mivel éppen Mindszenten voltunk, ha átmegyünk komppal mondjuk Kistelekre, akkor onnan 60 km körül van. :D
Ez a suli!!! :twisted: :evil:

Megyek mostmár felöltözni. Tegnap is számítógép előtt talált a lányom, nem várt rám, fél 8-kor kimászott, aztán már csak azt hallottam, hgoy jön a nappali felé. :oops: hiányzik 2 rács ugyebár, önállósítja magát :D

omr
 
 


Sziasztok

Koszonjuk a dicsereteket :D
Ma reggel megmertem a csajt 81cm. Nektek milyen magasak a gyerekek? Azt tudom, hogy Lily magasabb az atlagosnal, Apa eleg nagyra sikerult. 192cm az hiszem :oops: Na meg azert en se vagyok tul alacsony a 167 cm-el.

Rena
Szivesen leckezek veled e-mail-be. Hogy is gondoltad ezt? Te felteszel kerdeseket magyarul en meg elkuldom angolul? Vagy hogy? Mert sajnos en elmagyarazni dolgokat, ill tanitani nem nagyon tudok, de ha elmondod hogyan gondoltad csak megy majd :)
Lily is imad a gep elott ulni, amint latja,hogy be van kapcsolva mar ulne oda(szerencsere erre a szekre meg nem tud felmaszni)Ezek a mai gyerekek 5 evesen mar kis informatikusok lesznek :?

Kép
]Kép
sziszka27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: