Új privát üzeneted érkezett!

Falexa! Sztem úgy 9 körül már ott vagyunk. Vagy menjünk később?

Noémi! Nekem is feltűnt, hogy mennyi gyerkőcöt felismertem a képek között. Anna, Fanni, a mostani talis csajok, Ádám, másik mappában Dani is ott van. De volt olyan kispasi akit nem ismerek.

Szobában evés: csak olyan van, ami nem morzsál. de pl most kiszolgálja magát újabban, a konyhafiókba van kölesgolyó, odasétál, kihúzza, belemarkol, aztán jön a nappaliba. Tegnap engem is tömött vele, rendi tőle.

Csilla! itt a jó idő, nyakunba vesszük a várost, biciklizünk amikor tudunk, ezért is nem jövök gyakran. olvasni lehet, csak nem a megszokott Rena leszek. :lol: :lol: Azért is szóltam, mert Sziszi mondta múltkor, hgoy nekem minden nap itt a helyem,ez van megszokva. na jövőhéten egy nap unokatesómhoz, másik nap sógornőmhöz, harmadnap játszóházba, negyedik nap játszótérre megyünk, ja meg most jut eszembe volt kolleganőmmel is jövőhéten talizunk valamelyik nap. szóval beprogramoztam magam. :D

omr
 
 


Sziasztok!
Talis képek jók lettek, jól érezték gyerkőcök magukat látszik :)

Ezer bocsi, hogy ritkán jövök, de lassan szanaszét az életem... Aput voltunk ma is látogatni, megint söntje van, nem javul, nem tudom mi lesz..

Közben Anna egyre önálóbb, ő legalább örömet hoz nekem :) Kézenfogva lépeget, de elég érdekes módon..Szerintem hamar elfárad, de mivel azért izgatja, hogy mehet, így inkább lépdel, mint valami rongyláb Gizi...

bent kajálás:
Nálunk kaja csak az etetőszékben van, meg is szokta, nasi két evés között nincs, így is nagyétkű a lelkem :)

Livi:
Igazán megnéznénk egy pocakos fotót már :)

zárt topic:
ezt nár anno megbeszéltük, sosem titkoltuk, mint máshol. Érthető szerintem, hogy néhány magánjellegű problémát az ember olyannal oszt meg, akit régebb óta ismer, és a bizalmába meri avatni.

Na megyek, Annám nyűgös, hisztis, még a sz*r is keserű....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Lányok örülök, hogy jól éreztétek magatokat! Jöhettek máskor is :wink: Ha meglesz a picúr akkor is, legalább nem érzem majd magam bezárva :wink: Ja és lehet nyáron majd lehet már használni a medencét. :)

Niki,
hát mit mondjak én sem szeretem ha kajával rohangál a lány, de a nappaliban csak a hangyák miatt nem szoktam hagyni. Ezt szerdán valahogy efelejtettem :oops: :lol:
Húúú ez a puszizás nagyon édi lehetett Kiarától!!! Ééénis akarok ilyet!! Nálunk még csak simi volt magától. Egyedül a kis Bálint pasijának (aki ott volt a talin) adott magától puszit. Asszem pasizós csaj lesz... :shock:


Hopcsi,
ezt jól megfogalmaztad, sok dolgot az ember lánya megfogad, hogy majd hogy fogja nevelni a gyerekét aztán
az élet mást hoz... .

Zárt topik,
énmegértem a dolgot, abból a topikból ahonnan "jöttem" is sokan kiváltunk, de sajna a zárt topik bedöglött :?

Mágnes,NOÉMI okééé okééé, megigérem, hogy a héten rakok fel pocis képet, jóó????? :oops: :P
MÁGI,
Apudnak jobbulást ++++++++++++++++++
Mi jelent az hogy még a sz@r is keserű? :oops:

Rena
ezért gyere gyakran, jó?? Mi lenne a topikkal nélküled!! :P

Holnap megyek nőgyogyihoz, remélem szépen fejlődik a kis lurkó odabent :D :D Jaaa meg el kell mennem háziorvoshoz, mert még nem is voltam mióta terhes vagyok... :oops: Dalmi addig anyósnál lesz. Tényleg, nektek segitenek babörzésben a nagyik?
Vendég
 

 
 

Sizasztok!

Én mostanában általában kevesebbet írok, most sokminden összejött nézni a neten, és inkább azzal kezdtem, és a babanet kicsit hanyagolódott... :oops:

Mági, drukkolok apudnak....
de nem értem ezt sönt dolgot... meg hogyhogy megint rosszabbul van? :( :( :(

Livi, én szívesen, ha szabad... :oops: na meg most már tényleg napirendre kéne venni a vezetés dolgot, na mindjárt keresek is egy jogosítványosoknak gyakorlóórák c oktatót, és akkor talán mobilabb is leszek... :oops: :)
Nekem bazi sokat segítene. Anyós jön hetente egyszer fixen (így ma is ellógtam kicsit az Árkádba shoppingolni...) anyuék meg itt laknak két saroknyira, anyu jön rendszertelenül, de bármikor, ha kell... úgyhogy én nagyon szerencsés vagyok!

ma nálunk is esemény volt, csajszi megtett 4-5 lépést egyedül!
persze csak egyszer, nem viszi túlzásba, na még volt kétszer 3 :) meg a kézenfogva sétálás már nagyon megy, és egész ügyesen, csak 1 ujjamba kapaszkodik, és spuri van :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Én viszont szeretnék elköszönni, mert már időm sincs a géphez ülni és örülök, ha legalább a zártban tudom tartani a lépést.

Mindenkinek sok boldogságot!

Kép

Kép
antekirt
 
 


Rena: ez tök jó, hogy sok programot szervezel magatoknak! Nekem is ez kéne, de nem nagyon van hova mennünk...
Azért gyere ide is amilyen gyakran csak tudsz!

Livi: anyuékkal egy faluban lakunk, így ők gyakran látják Szonját. Sokat vagyunk náluk és néha - ha olyan dolgom van- , ott is hagyom náluk néhány órára. Ha nem lennének anyuék, már begolyóztam volna, mert itt sajna más program nem nagyon van...
Anyóst szerencsére ritkán látom, pedig ő nyugdíjas, ráérne Szonjára vigyázni, de a hátam közepére se kívánom...

winnie: gratula a lépésekhez!
A vezetés tényleg nagyon jó dolog, jó, ha nem kell rászorulni senki segítségére, ha valamit el kell intézni! Mindent bele!!!

antekirt: minden jót neked, de ha mégis jut egy kis időd, néha kukkants be!

Képzeljétek! Ma 5-kor kelt Szonja!!!!!!! És sehogy se bírtam visszaaltatni, úgyhogy fél 7-kor felöltöztettem és most játszik. Gondolom 9-körül már kidől, mikor megyünk a boltba...
Sajnos én nagyon felhúztam magam a dolgon, kínomban már sírtam is! Gondolom, ha ilyen jól indul a nap, akkor milyen lesz a folytatás.... Mérges is vagyok magamra, hogy miért húzom fel magam, de nem tehetek róla. Én még aludni akartam volna!!!!!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Csilla: akkor ma volt valami a levegőben, mert TÜnci is fél 6-kor kelt.

Kép
Kép
tinu
 
 


Biztos front van...

Most megreggeliztetem, de már látom előre, hogy nemfog enni... Aztán elindulunk a boltba, biztos elalszik majd a babakocsiban. Ma nem fog összejönni az egyszeri alvás.....

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Hali!
A söntöt azért rakták vissza, mert több az agyvize, és túlnyomás lehet. Valamiért nincs egyensúlyban a termelés, leadás dolog, most a hasüregébe vezették vissza.
Rosszabbul van, lázas megint, éber kómában van, nem kommunikál, régebben ezt megtette. Nem tudom mi lesz, doki szerint már az is egy csoda, hogy egyáltalán itt van, és meg tudták műteni. Remélem továbbra is történnek csodák...

SZ@r is keserű: ez nálunk egy mondás, amikor semmi sem jó, bármit teszel nem tetszik, és ő sem tudja igazából, hogy mi baja is van :)

Tegnap úgy megsajnáltam Annát! Bedurvult a játékban, és belekapott a szemembe. Úgy csináltam, mint aki sír, hason voltam a párnán, és csak a körvonalait lestem, hogy mit csinál. Egy ideig nem mozdult, aztán odamászott, simogatta a fejem, és mikor ránéztem, akkor láttam, hogy sír a lánykám! Jajj olyan rossz volt! :oops:

Ma nekem is rosszul indult a nap:
Korai kelés, aztán amikor nem lát, akkor ordít, nem tudtam betétet sem cserélni, mert üvöltött, öcsém pedig éjszakás volt, és alszik.. Aztán a lehajigált kölesgolyókat beletapostam Anyuék szőnyegébe (ebédlőben az van), egy leejtett banándarabon a konyhában majdnem eltaknyoltam, aztán a kakaós kalácsot ejtettem le, a kakaó szanaszét szóródott. Szóval megfordult a fejembe, lehet, hogy vissza kéne feküdnöm, és fel sem kelni holnap reggelig

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ó, mági, sajnálom apukádat! Bízni kell, aztán csak jobban lesz!!

A mai nap látom neked se jobb.

Szonja most alszik,fél 9 óta. Én is megpróbáltam, de nem ment. Nem tudok nappal aludni. Most meg már tök éhes vagyok, de nem akarok zörögni, hadd aludja ki magát.

Anna édes lehetett, ahogy sírt, biztos megsajnált. Én egyszer voltam úgy, hogy rászóltam és legörbült a kis szája és könnyes lett a szeme. Úgy megsajnáltam!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!

Látom megint téma,hogy ki mennyit jön.Én sem jövök minden nap,dehát ezer dolog van mindíg!

Húsvét jól telt,minden nap mentünk valakihez.Martinka nagyon élvezte!Hozott a nyuszi homokozószettet,könyvet,kistraktort,Duplo tűzoltóautót,ruhát.
Kapott csokikat,azt mi esszük meg! :D

A szobában evést nem engedjük meg,mindíg etetőszékbe ültetjük Martinkát.Miért én szaladgáljak utána az étellel?

Martinka is egyik nap fél 6-kor ébredt,sehogysem sikerült visszaaltatnom,aztán fél 11-kor ki is dölt.Az az én bajom is mint Csillának,hogy napközben nem tudok aludni,pedig néha nem lenne rossz,amikor a kisgyerek is alszik.

A tali miatt irígykedem,látszik,hogy nagyon élvezték a gyerekek!Sokat nőtt indenki!

Mági!Sajnálom apukádat,drukkolok,hogy javuljon az állapota!!++++++

Olyan édes Martinka,pár napja odajön hozzánk,és simogatni kezdi a hátunkat,vagy a kezünket!
Imád táncolni,van amikor olyan gyorsan jár a lába,mint Flatlynek (vagy hogy is kell írni? :roll: ) :D

Winnie!Gratulálok az első lépésekhez!! :D

Livi!Mi volt az UH-on?
Vendég
 


Sziasztok!

Én sem engedek etetőszéken kívül enni, max kölesgolyót, ropit.

Puszi nálunk is van már, nem cuppanós, de odajön, megfogja két kézzel az arcunkat, becsukja a szemét, és közelít :) kis drága :)

Ma nem volt lépegetés...

Alvás, nálunk szerencsére Réka megbízhatóan 8kor kel mindig :) vagy majdnem, kedden n8 volt, de az is elmegy még :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Alexaa: Szonja is etetőszékben eszik általában, de néha kap egy babapiskótát, vagy kenyérhéjat (ezt imádja), kölesgolyót. Ilyesmit eszik menet közben. Tehát nem én futkosok utána, ő mászkál a kajával.

Szonja nagyon bújós, ölelgetős, szeretgetős. És mi nagyon élvezzük! Olyan jó érzés, mikor megszorítja a nyakamat és odadugja a fejét!

Szonja is szeret táncolni, be is kapcsoltatja a rádiót és olyankor tekeri a seggét, meg feltartja a kezét is.

Winnie: Szonja is megbízhatóan kelt eddig, persze nem percre pontosan, de fél 7 előtt sose. Ezért is viselt meg ennyire a tegnapi. Ma már szerencsére nem volt gond!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Én sem nagyon voltam a héten! takarítgattam meg ilyesmi, bár már semmi nem látszik belőle! Meg olyan jó idők voltak, hogy szinte mindeig kinnt voltunk! Szerintem nem gond, ha vki. csak ritkábban jön a lényeg, hogy jöjjön! :D :D
Örülök, hogy Rena segítségével rátaláltam erre a topikra, mert olyan sok hasznos dolgot hallottam tőletek! Jó lett volna, ha már pocakosan rátok lelek. Bár én bizti nem ide írtam volna, mert én 2007. március 3-ra voltam kiírva és az már inkább tavasz mint tél, de Bazsi egy hónappal hamarabb jött így én is beleférek a tél babások közé.

Puszi nincs nálunk még csak nagyon ritkán (az apjának mindig ad)! A cirókázást gyakoroljuk, de ma is az lett belőle, hogy egy hatalmas csattanó pofont kaptam és ez rendkivül tetszett neki. Kezd egy kicsit agresszív lenni.

Mági: apudnak jobbulást!

Alexa: Martinka cukorborsó lehet ahogy ropja mint Flety! A múltkor mi is készítettünk Bazsiról egy olyan fotót ahol úgy néz ki mint Flatly majd megkeresem és feltesszem nagyon funny! Nálunk a tánci még nem megy ilyen jól!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Íme a Flatlys fotó .Pelus nélkül van és éppen be is pisilt!

Kép

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Képzeljétek! Ma TÜnci elindult végre. Egész délután itt gyakorolt a szobában: esett és kelt felváltva. És közben ezerrel vigyorgott, meg lelkendezett. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


HEló Lányok!

MEgy valaki holnap a babymarktra?

falexa,
Bazsi hogyhogy 1 hónappal korábban jött?
NAgyon édi a fotó :D :D !!

alexaa,
A húsvéti csokiajikról jut eszembe, hogy csodák csodája, de Dalmi nem is kapott csokit. Szerencsére, pedig biztos voltam benne, hogy nagyik teletömik majd.. :shock:


mági,
ooohhh Annacica milen kis édi szociális leányzó!!! nagyon cukika lehetett!!

hopcsi,
hol is laktok ti? Úgy érzem nem érzed valami jól magad ott. Ez akkor is így volt mikor nem volt még gyerkőc? Amúgy tökmegértem , főleg ha társaság-programkedvelő csaj vagy .
Alvással kapcs. tök érdekes amit írtál, mert én is ilyen vagyok :shock: nagyon ki tudok bukni ha nem alszom eleget. ÉS dettó felhúzom magam...asztán meg pesrze lelkiismeretfurdalás... :?

antekrit
:(


winnie,
neem nem szabad :P ÉS tényleg nyáron te kell gyere, mert nemhinném hogy első hónapokban nagyon mobil leszek. Meg már most is fáradok rendesen sajna :?
Első lépések: WOOOW!!! SZUPER!!GRATULA!!!!!

Puszi: ma kaptam fürcsi közben a nagylábujjamra puszit... :shock: :lol: extrém a csaj...

CSajok van aki már adott epret a gyerkőcnek? Most nézegettem a neten, van aki 1 évestől ajánlja, van aki 1,5 ...

Pénteki U.H: Minden okés a pöcsössel :D :D :D 1-2 héttel nagyobb a koránál mondjuk, de ez vszinű abból adódik, hogy apa meg én is igen nagyok vagyunk. Dalmi is 57cmel született lány létére...
Vendég
 


TINU,
wwooow NEKTEK IS ÓRIÁS GRATULA!!!!!!!!!!!!!!!!

TINU,WINIE,
szerintem a csajaitok megirigyelték a járást és azt mondták, ez így nem mehet tovább :wink: :wink: :D :D
Vendég
 


livi: picike faluban lakunk (Vas megyében) és igazából nem szeretnék elköltözni innét, sose éltem városon és ott félnék. :oops: De amióta megvan Szonja elégé korlátozva érzem magam, és ez független attól, hogy hol lakom. Sose voltam nagy mászkálós ember, tehát nem arra vágyom, hogy járjam a világot, és nagy társasági életet éljek. De jó lenne egy-két olyan barát, akivel heti szinten találkoznánk. Az a szerencsém, hogy anyuék itt laknak a faluban, ha nem lennének én már depis lennék, nem lenne hova kimozdulni. Ja, meg ha nem lenne a net. :oops: Apa sajnos keveset tud velünk lenni, két mukahelyen dolgozik, mellette főiskolára jár. Pedig nagyon szeret minket, nem ezzel van a gond, csak nincs ideje. Így is nehezen élünk meg.... :cry:
Na, mindegy, bocsi, hogy panaszkodom!

Tünci elindulásához nagy Gratula! Van még olyan gyerkőc, aki nemidnult el? Nekm ez fura, mert Szonja 11 és fél hósan elindult. Már tök biztosan jár, meg ügyesen tud esni is. Úgy megy át a küszöbön, mint a szél, nem is kapaszkodik az ajtószárfába, és ha nem sikerül, hát annak lila folt az eredménye a sípcsontján ( van pár).

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Ja, még annyit akartam, hogy engem az is zavar (nem tudom megszokni), hogy minden dolgomat Szonjához kell igazítanom (pl. akkor tudok hajat mosni, ha elalszik; nem tudok csak gy kimenni teregetni, csak ha őt is kiviszem, vagy ha alszik; még azt is meg kell gonsolnom, hogy mikor nyitok ki egy szekrényajtót, mert ha meglátja, ő is nyitogatni akarja) tehát ilyen apró dolgokat is meg kell szervezni, valahogy ezt nem bírom megszokni.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Képzeljétek! Tegnap óta mondja, hogy ANYA! Persze ő úgy mondja, hogy nene! De olyan jó!!! Úgy imádom!!!!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Livi: én megyek a börzére. Délelőtt, minél korábban. Vagyis mindjárt. Tünci nélkül, rá apjuk fog vigyázni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Szórakozik a netünk! Pénteken írtam, erre elszállt, aztán nem is jött vissza! :roll: Most már van .... passz, hogy meddig. Májusban lejár a szerződés, tuti váltunk!

Livi: Kiara is imádja a pasikat, alapból a nagyobb gyerekeket, de a 6-7 éves kisfiúkon ezerrel csüng! :lol: :lol:
Kiarát is nagyobbnak mondták mindig, aztán 54 centis lett!

Falexa: nagyon komoly Bazsi, tényleg Flatlie-s (én sem tudom, hogy kell írni :oops: )

Sorry lányok, majd még jövök, de most apa hív, hogy enni akar (még mindig nem önnálló a háta miatt), és még mosnom is kell, mielött felébred a csaj.

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Én voltam börzén :)
ill voltunk, de apáékat hazaküldtem, bazi sokan voltak...

Tinu, itt is gratula, remélem Réka is hamar ráérez, és fejlődik az 1-2-3 lépés többre is :)

Eper, nekem evett múltkor két kanállal az epres joghurtombólm szerintem attól lett pötyi a könyökhalata...

Húsvéti csoki, egyet kapott, hát majd mi esszük meg :)
Amúgy tőlünk könyvet, meg az ikeás ujjbábokat, anyuéktól plüssnyuszit :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jó reggelt!

Na, ezért jelentettem be, hogy nem jövök sűrűn, mert lám-lám, nem tudok jönni sűrűn. :oops:

Először is Rékának és Tüncinek nagy-nagy gratula a járáshoz!! 1-2 hét és futni fognak! Iszonyat gyorsan belejönnek, olyan ügyik! :)

Eper: adtam már, gyümölcssaliba volt amit csináltam, nekem dokinéni azt mondta, hogy mehet a málna és eper, a ribizlivel várjak még.

Húsvéti csoki: 1-et kapott, az tegnap feláldozta magát a télapókkal együtt egy diós süti oltárán. amúgy danoninot kapott és túró rudit, annak én szokton leenni a külsejét. de amúgy múltkor ahogy voltam fogdokinál azt mondta, hogy ne tiltsam el teljesen a csokitól, nyugodtan egyen, csak tanulja meg, hogy mindig csak ebéd után és utána öblítsük ki a száját. (azt hogy??? :roll: ) meg mondta, hogy nyugodtan mossam fogkrémmel (azzal szoktam), meg tök jó, hogy ilyen hézagos, mert nem szuvasodik majd úgy. :)

Tőlünk is könyvet kapott a kis könyvmolyom, meg építőkockát.

Gyerekszeretet: Petra is imádja a gyerekeket, fiút lányt vegyesen. Tescoba a hétvégén futott oda minden gyerekhez, állt előttük és vigyorgott mint a tejbetök. :D sajnáltam néha, mert egyik-másik csak nézett hót komolyan, nem viszonozta.
Jaj Mági! oooolyan édes lehetett Anna, gondolom nagyon megsajnáltad. Ez is jelzi, hogy nagy szíve van! :D így még nem jártam, pedig próbáltam sírni (úgy csinálni) 1-1 harapás után, de letojta nagy ívbe. :oops:

Óraállítás: egész jól megúsztuk. szombaton dél helyett 11-kor elaludt, így 8 helyett 7kor fürcsi volt és utána tente, így aztán gondoltam, hogy pont kevesebbet alszik egy órával és nem lesz gond, de erre 8-ig nyomta! :shock: az amúgy 6-7 közt kelő lányom. Most is alszik még.

Tánci: pici kézmozgással elintézi a táncit, risza és ilyesmi nincs :( pedig nagyon díjaznám. olyan édes volt Bazsi is pénteken, ahogy nyomta (Petra a zenélő mesekönyvet olvasta, Bazsi meg táncizott rá :D )

Tegnap újfent beidegeltek anyósék. nem jutottunk el csak fél 6-kor és apa már rázendített, hogy az ő szüleihez sose jutunk el csak fél órára (megjegyzem nagyihoz -én anyukám - ebben az évben 2-szer jutottunk el úgy hétvégére, de ő jön, nem bírta még 2 hétnél tovább, hogy ne lássa az unokáját) szóval én újra visszavágtam, hogy tudják anyósék hol lakunk, nyitva a kapu, ráadásul ők itt vannak helyben, mégsem jönnek ergo nem kíváncsiak Petrára. na odajutottunk, a lakás isszonyat hideg volt. olyan 17-19 fok lehetett. apa közölte, hgoy : tudtátok hogy jövünk, miért nem fűtöttetek be? a mama tagadta, hogy neki bizony nem mondta apa. na aztán kérdezzük, hogy sógornőmék voltak-e itt. erre a tata: nem, mi voltunk náluk tegnap (úgy 3 utcányira laknak tőlünk sógornőmék...), mert most volt a szülinapja. erre kicsúszott a számon: nekem is. nem volt rá reagálás. aztán kérdezi a tata a mamától: felhívtad már E-t, hogy hogy van mára? beteg, náthás. erre kicsúszott nálam: én is az voltam. apa: én is, Petra is lázas volt 2 hete. anyós: és túléltétek? :shock: :roll: amúgy a szokásos felállás, semmi dédelgetés. én küldtem oda többször Petrát a mamájához, hogy vigye oda a mesekönyvet, majd ő olvas neki. :roll: na erről ennyit, bocsi, hogy leírtam, de nem bírtam ki.

na akartam még mást is írni annyi minden volt a fejembe, de most elfelejtettem. :oops: olyan feledékeny vagyok, már kértem egy asztali naptárt, mert a fontos dolgokat is elfelejtem amiket apa mond aztán ajajajj. :oops:

omr
 
 


sziasztok!

Tüncinek és Rékának gratula az elinduláshoz! Ügyik! Nem voltam ott, de szerintem sokat számított nekik, hogy a talin a többi gyereket látták menni és ez öztönözhette őket is. Ezért is jó, ha a gyerek is tud társaságba lenni.
Én most erősen elkezdtem gondolkodni rajta, hogy elvinném a gyereket bölcsibe, de csak pár órára, hogy legyen másokkal is, nekem meg legyen időm a könyvelésre. Viszont a faluban csak ovi van, Paksra meg nincs értelme bevinni. Bár ott is csak egy bölcsi van és gondolom már nincs is hely :x
Nem tudom figyeltétek e a híreket, de most baromi sokat dumálnak a bölcsi-ovi helyzetről, hiányról. Csak jó lenne valami hatássa is lenne a sok beszédnek.... :?
Veronika is imádja a gyerekeket, ha lát egyet, rögtön mondja, hogy baba és mutatja is (még a 7 évesekre is :lol: ). Mosolyog rájuk, ha kell simogatja, puszilja őket-szóval cuki. Ezért is jó lenne egy kis közösség neki.

REna!
Ez szörnyű, amit írtál :cry: Nem is értem hogy lehet valaki ennyire ilyen

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Én is meg jöttem! Megint olyan gyorsan elrepült ez a hétvége is! tök jó volt az idő amikor csak lehetett kinnt voltunk!

Eper: először én is joghurtban adtam, most meg már csak natúrba és imádja. Apa meg is jegyezte bárcsak az almát falná ennyire a gyerek (az árára célzott)! :D

Rena: én teljesen átérzem a helyzeted az én anyósom utoljára Bazsit a szülnapi partyn látta február elején. Vmi pasi miatt elutazott Székesfehérvárra, de ide nincs ideje kijönni. Én meg nem buszozok be hozzá Bazsival, mert ha ott vagyunk akkor számítógépezik soha semmivel nem kínál meg minket. Mindig úgy kezdi, hogy nincs ithon semmi! Nem kell nekünk 5 fogásos ebéd, de néha jól esne, ha hívna. Anyukám meg ha már egy napig nem látja a gyereket tiszta depi. Jó mondjuk ő két utcára lakik nem 15-km-re, de anya az dolgozik, anyosom meg rokkant nyugdíjas tehát gondolhatjátok milyen sok dolga van.
na én is jól kipanaszkodtam magam! Bocsi! Csak annyira bosszant a dolog!

Ismét egy apamentes hét már a harmadik olyan rossz! Nehezen bírom, de majd biztosan megszokom! Egész évbe így lesz, ha minden igaz! Na megyek teregetni!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Látom anyóssal senki sincs skibékülve, én sem bírom az enyémet... Kb. 2 hetente látjuk, de ennyi elég is belőle... Állandóan okoskodik, mindenbe belekotyog...

Epret én még csak joghurtban adtam Szonjának.

Erről jut eszembe, ti hogy adjátok a gyümölcsöket a gyereknek? Én még nem merem neki darabokban adni pl. a körtét, barackot, kicsit szétnyomkodom villával és általában tejpépbe rakom. A banánt, mivel az puhább, kézzel töröm a szájába. Más gyümölcsöt nem is eszik, mert az alma kemény, a narancs savanyú, meg a gerezdek héja elég erős.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Én jóban vagyok az anyósommal. :)

Epret csak eperszezonban fogok adni Tüncinek, addig mi sem eszünk, mert jobb szeretem a magyar epret és ami szabadföldi.

Csilla: banánt a kezébe adom, almát is van, hogy harapja, csak parázom, hogy nehogy túl nagyot harapjon és megakadjon a torkán. Szóval azt csak ritkán adom így. Amúgy mindent üvegeset kap most ezen kívül, mert más gyümit nem nagyon lehet kapni. Vagyis lehet, de jobb szeretem az idénygyümiket adni. Te honnan adsz neki barackot pl.?

Kép
Kép
tinu
 
 


Én barack meg körte kompótot adok neki. (tudom cukros, de már nem olyan kicsi, én már próbálom a felnőtt ízvilághoz közelíteni, unom a külön főzőcskézést, meg le kéne szokni a bébiételekről is, csak akkor kap azt, ha olyat főzök, amit nem ehet meg)
A banánt és az almát nem tudom a kezébe adni, mert nagyot harap belőlük, a banán meg ki is csúszkál a kezéből és ez tetszik neki, így inkább játszik vele, mint eszik...

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Tinu!
Én is a barackot befőttből adom Veronikának, a cukros lé nem túl jó, viszont rengeteg bébikajában is van cukor vagy só, amit a saját főztömbe ugysem teszek, szóval néha ennyi talán nem árt a fognak. Egyébként meg tényleg milyen gyümit lehet adni, mást? :roll: Az almát, körtét már én unom :lol: , banánból ugye csak keveset.... Jó lesz ha már lesz egy kicsit nagyobb választék a gyümik terén.

Mi most kezdtük el Veronikánál a darabossal való probálkozást, eleinte nem sok sikerrel, így többnyire inkább mindent turmixoltam, viszont ha olyan kedve van, akkor tök ügyin eszi a kockázott húst, krumplit, répát stb. Ma egy egész almát megevett, úgy hogy felszeleteltem. Nálunk ez most nagy szám, mert eddig mindent egybe lenyelt, ahelyett, hogy megrágta volna. :lol:

Rena!
Milyen fogkrémmel mosod Petra fogát? És hogyan? :shock: NEm tudom elképzelni :oops: , én csak azt a műanyagsörtést használom, de inkább csak rágja, sikálni nem nagyon lehet vele.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Tinu!Nektek is gratulálok az első önálló lépésekhez!

Epres
dolgokat még nem adtam Martinkának,de látom ti már adjátok,úgyhogy lehet,hogy én is kipróbálom a joghurtot.

A befőttel ugyanígy vagyok,a cukor miatt nem akartam adni.Üveges bébigyümit kap Martinka,a banánt meg felkarikázom.

Noémi
!Én is csak 1-2 hete próbáltam a darabosabb kaját.Megeszi a frankfurtilevest,villával kicsit összetört krumplit,összevágott zöldségeket, csirkecombot,ja és a tésztákat is.(spagetti,copfocska)A többi húst nem fogadta el,szerintem száraz,azért nem ette meg.Mindíg veszek 1-2 cs.combot,és azt külön megfőzöm neki.

Fogkrém
.Vettünk Vademecum Juniort,de lenyelte ,úgyhogy várunk vele.Martinka is inkább rágcsálja a fogkefét,néha engedi,hogy mi megmossuk a fogait,és akkor kitátja a száját.Persze ez ritka.Mi meg apával odagugolunk a kád mellé,és mossuk a fogunkat,hogy lássa,hogy kell csinálni! :D
Vendég
 


A fomosás nálunk is a fogkefe rágásból áll, esetleg egy két sika-mikát enged.

Szonja régóta csak villával tört kajákat eszik, a turmixot kb. 7 hósan el is raktam. Persze eleinte nagyon összetörtem neki a jó puhára főtt dolgokat, de most már csak kicsit. Húst én még kockára vágva nem merem adni, azért azt nagyon nehéz megrágni. Mindig nagyon apróra vágom.
A kenyér héját meg a babapiskótát is ügyesen elrágja, eláztatja a szájában.
Viszont a kemény dolgokat (pl. alma) nem adom darabosan, mert megakadhat a torkán, ha nem rágja jól szét.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!

Visszajottunk, nagyon jol ereztuk magunkat, Lilyke elvolt mindenkivel mar nem csak en kellettem neki mindig, aminek elegge orultem, igy tudtam maszkalgatni egyedul is :D

Latom megvolt a tali, nagyon sajnalom hogy nem tudtam menni, biztosan nagyon jo volt. Sajnos net ele nem tudtam kerulni,pedig nagyon szivesen mentunk volna mi is.Na majd legkozelebb :wink:

Most ezer dolgom van, nem nagyon tudtam meg visszaolvasni csak a kepeket neztem meg, nagyon arik :D
Majd jovok meg.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Csilla!
Én azt tapasztaltam, ha nagyobb szeletekre vágom az almát, akkor ő szépen megfogja és harap belőle, vagy kicsit szopogatja. Nálunk is van olyan, hogy nagyot harap és nem rág, lemegy a torkán, de ahoz is túl nagy és visszaköhögi-nem túl szép látvány, de ilyenkor vagy kiköpi vagy rájön hogy meg kell rágni. :wink: Szerintem az icipici darab veszélyesebb, mert hamarabb lecsúszik egyben a torkán rágás nélkül. Esetleg probáld meg úgy, hogy először te fogod az almát és szerintem hamar belejön. LEgalábbis Veronika 1 hét alatt is sokat fejlődött etéren.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Konkrétan Tünci semmit nem tud megrágni, mivel csak 4 foga van, azok is metszők. Szóval én sem merek husit adni neki, amit rágni kell. De pl. hétvégén evett halat, azt szét tudta nyomkodni az ínyével, mert puha.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Hu de porog a topic :roll: Hol van mindenki?

Csilla
Almat ugy szoktam adni, hogy meghamozom o meg elharapdalja. (persze nagyon figyelek nehogy tul nagyot harapjon) szoktam neki adni mandarint, kis darabokra vagva, szolot,banant meg ugy,hogy en fogom o meg harapja. igy latom mekkorat harap belole, kulonben leharapna a felet is talan :roll:

Szerengetes: Lily nagyon bujos baba, sokszor jon atkarol a kis fejet meg rahajtja a vallamra, puszilgat meg simogat. Mostanaban egyaltalan nem harapdal es mar pofonokat se kapok. :lol:

Livi
En is megneznek egy pocakos kepet :wink:

Magnes
Apukadnak jobbulas kivanok+++++++++

Rena
Azert gyere amilyen surun csak tudsz. Jo kis programokat szerveztel magatoknak :)

Jo ejszakat mindenkinek

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Jó reggelt!

Sziszka! De gyorsan eltelt a Mo-i "tavaszolásod"! Tök jó, hogy tudtál csavarogni is, hogy Lily elvolt mással is! Édes lehet ahogy puszilgat!

Noémi!
Kép
Így néz ki a fogkrém és a fogkefe. Az van ráírva, hogy az első tejfogak megjelenésétől 6 éves korig. Nenedent volt előtte de az beszáradt. :roll: Szoktam mondani,hogy sikamika, kitátja a száját és én meg megdörgölöm, aztán elveszi tőlem és jól megrágja.
A pohár meg azért van, mert többször próbált már a fürdős vödréből inni, hát inkább vittem be neki a tanulópoharát és amikor eszünkbe jut akkor adok benne vizet. Fele bele fele mellé megy ilyenkor, mert akkora lendülettel áll neki mindenhez, hogy őrület.
Másnál is így van? Pl a kanalat ha mondom, hogy : fogjad, akkor úgy kikapja, hogy szinte homlokon veri magát. szeret próbálkozni, de ilyenkor több mint a fele kaja a földön, hajban, etetőben és rajtam van és hát sajnálom a kaját.

Na akkor rágcsa téma: amit még nem írtatok és néha én adok, az a mangó. meg kentem már pl avokádóval kétszersültet, neki az is bejött, nekem nem. Visszatérve mindent vékony szeletekre vágok, és úgy a kezébe adom, a banánt én letöröm a kezemmel és úgy. almát nem szeretem, mert volt már köhögés, könnybe lábadt szem, majd 2 méter almadarab repülés a szájból :roll: azt még lereszelem nagy lyukún, vagy ha eszembe jut megsütöm és akkor már puha is. Mondjuk körtét szokott úgy enni, hogy apa mikor viszi magával fürdéshez a körtét, Petra bemegy és kuncsorog, akkor együtt harapdálják. :) Tegnap Cézár salit csináltam és néhány jégsali darab a földön kötött ki (nem meglepő én így tudok főzni, szemétdomb van körülöttem :oops: :oops: ), na Petra meg arra járt és felette... erről jutott eszembe, hogy ma párolok más zöldséget és azt adom a kezébe nyammogni. ezt mindig elfelejtem.. pedig ezt még a kevés fogú babák is ehetik. ha jól rémlik Niki adott ilyet Kiarának, azt hiszem brokkolit.
(tényleg Niki, hány fogatok van már?)

Fog: extra nyügi volt a lány este, majdnem 10 kor aludt el, be van dagadva alul egy picit. lehet, hgoy jön a 9-es??
4 lent, 4 fent: hol kell jönni nagykönyv szerint a kövinek?

Falexa! Egész évben Pécsen lesz Béci?? nem irigyellek hallod! :( péntek este jön haza általában és hétfőn megy?
Még jó, hogy anyukád ott van, meg hát csomó ismerős.

Csajok, a progijaimnak lőttek. már a tegnapinak, mert sógornőm lebetegedett ugyebár, mára már esőt mond, meg holnapra is. bár holnap valahogy talizni akarok volt kolleganőmmel, ha törik, ha szakad.
jól emlékszem, hogy nyers tojásos kaját nem ehet egy terhes?? szóvla ne csináljak neki francia salit ugye? az a kedvence.

omr
 
 


Ja még rágcsához annyit, hogy hétfőn elbicikliztünk az egyik francia pékség előtt, friss kifli illat, persze, hogy vettem. itthon odaadtam Petrának egy egészet és megette. mellé benyomott 3 kockasajtot! Tegnap aztán a boltban pakoltam a kifilit zacsiba, meglátta, ki akarta venni. mondom neki, hogy majd otthon, először kifizetjük. Földhözvágás és hiszti következett! :roll: :shock: :? :cry: :oops: :oops: Eszembe jutott, hogy azt tanácsolják ilyen esetre, hogy hagyjuk ott, majd jön. Észre se vette, hogy elléptem tőle! kb fél perc múlva már adtam neki fél kiflit... :roll: :roll:
Szerintetek itt rontottam el??? ÚÚÚÚÚÚÚgy féltem, hogy ilyen "boltbaföldhözvágjukmagunkatésordítunkgyerek"-em lesz és tessék. :( :x

omr
 
 


Rena: én nagyon emlékszem, hogy egy pszichológus arról beszélt a tévében a hisztiről, hogy vajon tényleg kell-e minden apróságból hatalmi harcot kreálni a gyerekkel. Nagyon igaznak találtam, és eszembe szokott jutni, mikor valamire azt mondom TÜncinek, hogy nem. Igyekszem, csak akkor mondani, ha tényleg fontos, és fél perc múlva már nem visszakozom. Azt gondolnám, hogy ha nagy hiszti után mégis megkapja, amit akar, akkor azt tanulja meg, hogy ha nagy hisztit rendez, az megéri. Ha valami tényleg fontos, hogy "nem", akkor meg hiába a hiszti, akkor sem. Nem tudom, min múlik, hogy melyik gyerek hisztis, melyik nem. Szerintem lehet ez temperamentum kérdése is, meg sokszor állapotfüggő. Ha azt látom, hogy a gyerekem nyűgös, fáradt, akkor nem kezdek el keménykedni, mert akkor tuti földhözvágós hiszti lesz belőle.
HOzzáteszem, hogy egy ekkora gyereknek még nincs olyan türelme, és értelme sem (vagyis hogy nem érti, miért nem adod oda nek), hogy kivárja az időt, míg teljesül a kívánsága. Megérik majd erre is, nem biztos, hogy bármit is elrontottál! :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Én nemrég azt hallottam a tv-ben,hogy ilyenkor fel kell venni a gyereket,és magadhoz szorítani,amíg abba nem hagyja a sírást,meg továbbmenni vele,és mutatni neki vmit,ami elterelheti a figyelmét.Persze nem tudom,hogy ez gyakorlatban mennyire működik.Lehet,hogy ez is gyerekfüggő. :roll:
Ha itthon vágná magát földhöz,sztem otthagynám,aztán abbahagyná. :?
Vendég
 


Alma: Szonja akár szeletekre vágom, akár egészben adom, nagyot harap és fulldoklik. Úgyhogy későbbre halasztom az almaevését. Esetleg reszelek neki, de ritkán, mert nem lehet kiszámítani, hogy megeszi-e (nagyon rossz evő) és ha nem eszi meg, megbarnul és dobhatom ki…

Viszont ma adtam neki banán darabokat, szépen kieszegette a tányérból. Eddig a kezemből szokta, de mostanában már nem tetszett neki.

Tüncinek 4 foga van?? De fura! Szonjának 10, igaz, ő korán kezdte a fogzást! (5 hósan)

Rena: elvileg a felső kisőrlőknek kell jönni most nektek!
A nyers tojás tényleg nem jó terhesen, a salmonella miatt.

Rena: bocs, hogy ilyet írok, de szerintem kicsit elrontottad, hogy adtál neki a hiszti után kiflit. Így most kezd benne érlelődni a dolog, hogy hisztivel eléri, amit akar. Egyetértek azzal, amit tinu írt erről.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Csilla: én Rena helyében még hiszti előtt adtam volna kiflit. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Igen Tinu, végülis utólag én is így gondolom, ahogy te leírod, hogy hiszti előtt kifli. Ha jól belegondolok, anyukám velem úgy csinálta, hogy ha bementünk a boltba én rögtön kiválasztottam a napi csokimat, aztán kussba voltam, nem is kellett több. Mondjuk engem jól rászoktattak a csokira. Ez meg kifli volt. jó lett volna szimplán megelőzni. Lehet,hogy legközelebb eleve kiflinyóval kéne boltba mennem? :roll:

Alexa! Nem tudtam magamhoz szorítani,mégcsak felemelni sem, húzta magát lefele a földhöz, rogyott a lába, pont mint Szaminak annak idején (unokatesóm lányának) mikor rá vigyáztam, ő másfél évesen minden nap ezzel szórakoztatott. de ennek 13 éve. azóta csak most vagyok gyerekközelben

omr
 
 


Azt utálom a legjobban,amikor hisztizik egy gyerek a boltban,és mindenki őt és a szülőt figyeli,sőt,még megjegyzéseket is tesznek a szülők felé,hogy ezt és azt kéne csinálni!Olyan okosak tudnak lenni az emberek!Én meg azt látom,hogy az anyuka próbálja megoldani a helyzetet,cikinek érzi az egészet és ilyenkor egyáltalán nem hiányzik neki a sok okoskodó.
Múltkor az Intersparban is ez volt,aztán az apuka majdnem nekiment a hapsinak,aki beszólt nekik.
Vendég
 


Alexa: Kép Kép Kép

omr
 
 


Sizasztok!

na, én is jó régen voltam :)

Rena, szerintem nem lehet egy alkalommal elrontani a gyereket, max legközelebb előbb kifli :)
szerintme az gáz, ha rendszeresen leéi kiflivel, amit akar...

Fog, nekünk is 4 van, ill nemrég áttört még kettő, dehát ez sem sok :)
én adok darabosat, sokat egyben lenyel, aztán egészben viszontlátom (pl borsó, kukorica), de imádja.... meg kiflit is adok neki én is, banánt is harapja, és én husidarabot is adtam neki... de úgy tűnik megy neki. Vagy gáz, mert így ezt szokja meg, és nem fog majd rágni? de valamt csinál vele, mert nyammog rajta, nem egyből nyeli le.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jó reggelt csajok!

Jó kis témák voltak ám!! :D :D :D

Darabos kaja:
tök furi én azt hittem minden babó darabosat eszik már. Igaz nekünk jó sok fogunk van, de amikor nem volt akkor is adtam darabosat. Csak a kezdet kezdetén voltak férlrenyelések, azóta nem. Ha túl nagy darabot harap le vmiből, egyszerűen kiköpi. Egyszer egy anyukától hallottam hogy a gyerekének sokáig csak pépeset adott és 2-3 évesen is csak a pépeset akarja enni és nagyon válogatós. Na ezt nagyon nem akartam és ezért kezdük hamar a darabosat. Viszont pl. az üveges pépesgyüit nem eszi, aminek nem nagyon örülök, mert ugye télen nem volt nagy a friss gyümi választék... :roll: . Almát amúgy imádja, minden nap betol egyet legalább. Most is azt rágcsizza... :lol:

Hiszti,
húú ez nagy parám... :roll: NAgyon enm várom ezt a boltban földhözvágós történetet... :? . Figyelemelterelés jó ötlet én is olvastam, de ez csak egy darabig válik be, aztán gyorsan rájönnek a turpisságra állítólag. Unokahugomnak is volt egy jó kis időszaka és épp anyuéknál aludt ő is (kb 2, 2 és fél évesen) meg én is és egszerűen mindenre nem volt a válasz és mindenért ment a hisztikriszti.Anyum képtelen volt lefürdetni. Aztán kipróbáltam azt amit valahol olvastam, hogy nem kérdezni kell, vagy tanácsolni vmit. Pl nem azt kell mondani, hogy 'NAgyi most megmosdat jó?' hanem hogyPL. 'NAgyi mosdasson le vagy Papa?' ÍGY ő örül, hogy dönthetett és a mosdás is megvan :wink: Bevált a trükk :wink:
Persze ez a boltbanfölfözvágóssztorira még mindig nem megoldás... :roll: :roll:

Rena,
mi is ezt a fogkrémet használjuk. Szntem ez a legjobb és az íze is olyan semleges.

Sziszka,
kár hogy nem jöttél :(
Mikor jössz legközelebb???


Pocakkép:
csináltam ám nektek, de egyszerúen nem találom a fgép kábeljét... :shock: Türelem :wink:


Dalmi ma 6kor kelt... :roll: Ja de a legrosszabb, hogy sírva kel mostanában. NEm tudok rájönni mi lehet a baj. Régebben mikor flkelt ott játszott az ágyába míg mentem. Kicseréletm már a hálózsákot rugira, hátha...VAn alvósmaci, cumi...
Amúgy meg nagyon elkezdett dumálni a csaj. CSak lesek mennyi minden értelmeset mond már. ( a rengeteg kína duma mellett :wink: )
Vendég
 


Hiszti: Balázs is kezdi bedobni magát ezen a téren szóval ez nem csak a lányos anyukák gondja, bár lehet, hogy a fiúknál kisebb mértékű. Az én fiam egy éhenkórász így, ha megyünk vásárolni egyből egy kiflivel kezdjük így megspórolom a hisztit. Bazsi akkor szokott hisztizni amikor már fárad olyankor már a sz@r is ízetlen csinálhatok akármit, nyafog meg húz, hogy menjünk vhová.

Fogak: Bazsinak is kibújt a hetedik foga (így 3 hónap után már ideje volt) és úgy látom jön a nyolcadik is! Juhéjj! :D :D Már kezdtem megijedni, hogy nem lesz több foga! :D :D

Na megyek összedobok vmi. kaját! Meggyszósz lesz fasírttal! Bazsi ugyanis csak darálva eszi a húst! Tényleg a húsi evés kinél, hogy megy! Ha vmi. mással csempészem be a szájába akkor is kiköpi. Pedig ici-pici darabokra vágom!
És mostanában a sajtokat sem eszi meg a túrót sem pedig eddig ezt imádta!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Szandi: írjátok már meg milyen márkák vannak! Nekem csak a Siesta jut eszembe, bizti van annál olcsóbb ami jó is! Előre is köszi!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: