Új privát üzeneted érkezett!

Tettem fel új képet Petiről, éppen 2 éves rajta.

Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!
KRita! De jo ujra latni! Pont hianyolni akartalak! Kép Orulok, hogy jol vagytok! Kép

GOrsi! Edes nagyon Peti a kepen!

Irtam ma hogy Dani hogy szereti a milanoit. Ime a bizonyitek. Kép
Kép

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Ismét nem igazán tudok reagálni.
A tartozásaim:

Bogancsi!
Tominak nagyon boldog névnapot kívánunk kissé megkésve!

Solya!
Máténak nagyon boldog 2. születésnapot kívánunk!

Szila!
De jó, nagyon sok szeretettel gratulálok a kis pocaklakóhoz!

Nálunk, mint Borcsáéknál még két hónap szünet következik a kistesó ügyben. Csak azért írom, hogy könnyebb legyen találgatni a következő babucinál.

Norci!
Még nem is gratuláltam a kislányotokhoz, most pótolom!

Fiam szokás szerint nem díjazza, hogy én a gép előtt üljek, így olvasásra sem jut időm.
Azért azt mindig megpróbálom megtalálni, hogy lesz-e tali.
Remélem most már tényleg jön egy kis jó idő, mert tele van a hócipőm(szó szerint) a hóval és a hólapátolással. Ráadásul, ahogy Dzsili is írta, itt heteknek kell eltelnie, mire kicsit felszárad a rengeteg sár és nem lesz kis varacskos malac Peti, ha kiengedem a kertbe.
Kedden levágtuk a haját, majd teszek fel friss képet róla.
Ha minden igaz szombaton kezdem a kresz tanfolyamot.

Mennem kell, mert már megint a fényképes fióknál jár Peti.

Sziasztok

Szilvi és Peti
bszilvi
 
 

 
 

Sziasztok!

Szila!Kép
Szívből gratulálok Nektek!Kép Valahogy már vártam tőletek ezt a hírt!Kép

Dzsili!
Hát már én is hallottam ilyenről, de most nekünk nagyon rosszul jönne.Kép Császár után(főleg a hegszétválás miatt) legalább 1, de inkább 2 évnek kell eltelnie a szülések között. Ha fél éven belül jönne a kistesó nagy eséllyel nem bírná a méhem és ... KépKépKép Na, erre most nem is gondolok!KépKépKépKépKép

Beja!
Ma lehet, hogy beugrunk(az egész családKép) hozzátok a ruciért, úgy 13-14 között. Majd felhívlak előtte.

Pussz
Szilvi + Zsani + Niki(aki már elmúlt 6 hetes!Kép)
sztigris
 
 


Sziasztok!

Szila: itt is gratulálok Kép

Gorsi: nagyon helyes Peti a képen Kép Nekünk is ugyanilyen rajztáblánk van, csak már kicsit leamortizálva Kép

Gyors teherbeesésről: én január 1-én születtem. Anyukám attól rettegett, hogy szülhet még egyszer 78-ban Kép

Tegnap barátnőzni voltam délután, és aztán bedőltem az ágyba Kép Nagyon jót tett a lelkemnek Kép

Nálatok is azt hiszik a fickók, hogy öltöztetni úgy kell, hogy már mindenki fel van öltözve sapka, sál, nagykabát.., mikor ők elkezdik húzni a cipőjüket? Nálunk mindig vita van abból, hgoy mi ott állunk készen, ömlik rólunk a víz, de ne induljunk el nélküle...

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Már olyan régóta akartam írni, hogy akit esetleg érdekel, az tudjon róla.
Az Auchanban lehet kapni olyan amőbafotel szerűséget, mint amilyenek az Aktív szülés Kp.-ban voltak.
Én is kaptam egyet a férjemtől szülinapomra, de ő egy értelmifogyatékosokat foglalkoztató cégtől vette benn a belvárosban.
VII. ker. Osvát u. 7. Telefon: 322-5629

Van felnőtt méret, mint az enyém, ez 10 ezer volt. De van gyerekméret is. Szerintem írtó kényelmes. Ha én egyszer beleülök, legszívesebben soha ki sem szállnék belőle. Kép

Az Auchanos-ban kicsit nagyobbak a polisztirol golyócskák és ott a legnagyobb méret 9000 ft, ami egy kicsit kisebb az enyémnél.

Most is azon ülök. Kép

Menta++ (34.)
menta
 
 


Menta! A tied ugyanakkora, mint a Szülés központi? Nagyon jó, hogy írtad, rég szerettem volna ilyet!

És ti hogy vagytok??? Magatokról nincs kedved írni? Kép

Cory! Lehet, hogy végre jobb a kedved??? KépKépKép
Nálunk András öltöztetni jól tud, csak azt nem érti, hogy miért készülök el én olyan lassan Kép (pld mert a gyerekek cuccait is én rakom össze meg a mieinket is)


Márti++
márti
 
 


Márti!
Igen, mint az ottani nagyok.

Mi megvagyunk. Egyre többet foglalkoztat a szülés, rengeteget filózom rajta, készülgetek lelkileg is.

Helena tegnap bugyiban akart lenni. Mondtam neki, hogy jó, de ebbe ne pisiljon bele, hanem szóljon ha jön pisi. Szegényt olyan váratlanul érte az érzés, hogy csordogál valami, úgy megijedt. Kép ("Mi ez???)
Aztán mondta, hogy ő inkább pelust kér.
Ma reggel ismét bugyit kért. Megint megijedt. Kép Olya édi. De még nagyon nem érett rá. Nem is erőltetem. Kép

Gorsi! Nekem is óriási a pocakom. Tuti lesz vagy 4 kiló! De azért csak kibújik majd valahogy. Kép

Menta++ (34.)
menta
 
 


cory
Az öltözés nálunk dettó.

Voltam dokinál és megint nagyfejű babánk lesz, kb. 2 héttel idősebb a fejmérete. 1950 gr-ra saccolta a gép és jól van. Be is fordult, amire Petinél sokat kellett várni. Ja, és kezdek nyílni, még nincs 1 ujjnyi, de úgy látszik a keményedések megteszik a hatásukat. Ezt nem bánom, hátha megússzuk az sokórás kínlódást a 2-3 ujjnyi tágulásig.

Menta
Helena mennyivel született?
Hétvégén Petire is adtunk kakilás után bugyit, nagyon élvezte, de ő is csak megállt a konyha közepén és ott csordogált a pisi. Mondjuk ő nem ijedt meg, én meg örültem, hogy legalább nem a kanapéra sikerült neki. Talán majd nyáron.

Danimama
Ha az én Petim egyszer ennyit enne!...

Apa tol el a gép elől.
Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Szila! Nagy-nagy gratula!KépKépKép És ha inni akarsz, hát igyál sokat!Kép (én is mindig a szénsavasat kívántam, most meg már nem is bírom meginni)

Hasonalváshoz köszi a véleményeket. Igazából a párom parázik nagyon, lehet, hogy a légzésfigyelő megoldaná a dolgot. De azt hallottam, hogy sok a téves riasztás, meg ha lelóg a gyereknek valamilye, akkor is jelez. Ahhoz sincs sok kedvem, hogy folyton megijedjek. Meg én igazából nyugodt is vagyok, csak néha már annyira felidegesít apjuk, hogy én is parázni kezdek...Kép

Zafi
zafi
 
 


Szila
Gratulálok az örömhírhez!Kép
Meglepett így elsőre? Hát még mindíg jobb mintha hónapokig nem lenne eredmény, attól még gyakorolhattok apával, csak már tuti hogy lesz sikerélmény! KépKépKépKép
Ez csak vicc volt eleinte mindenkinek fura hogy mostantól nem egy babája van hanem kettő vagy három, ez a kilenc hónap pont jó arra hogy az ember felkészülhessen lelkileg is!KépKép

Szilvi
Látod ez nem ugrott be, már mint a császárod....bocsi!KépKép
Sétálgattok is már? Voltál már a két lánnyal egyedül?

BMárti
Persze hogy szól mindenkink szól a meghívás még szép! KépKépKép
Pedig megnéztem volna Lacika művét így csak képzeletben mondom hogy biztossan ügyes lett! KépKépKép
Drukkolok én neked folymatossan a kistesóhoz!KépKépKép

Borcsa
Párodnak sikerült a vizsgája?

Norci
Sajna nem tudom mi a különbség melyiket érdemes venni, viszont végre találtam szerelőt az enyémhez aki megnézi a jövőhéten szerintem nagy baja nincs, lehet hogy csak nem jól van bekötve mert nem kap vizet! KépKépKép
Szegény apukád, most már remélem tényleg nem lesz egyéb gond és rende jön!

Gorsi
Nekem is sokat égetta gyomrom annak ideján vettem be savmegkötőt a dokim javaslatára lehet kapni a gyógyszertárban recept nálkül is én sem tudtam aludni nélküle meg a félig ülő testhelyezet nélkül.
Peti nagyon édessen rajzolgat nálatok is menő ez a tábla?KépKépKépKép

Danimama
Dani is aranyossan falatozik, jó nagy adaggal bírkózik meg! KépKépKépKép
Fagyasztott tésztából készíted a lasagnét?


Menta
HelenaKépKép
Napocska meg azt csinálja hogy ha pelus van rajta egyszerűan leveszi és közli hogy bepisiltem, képzelhetd dobjak ki egy pelsut mert ő egyszer bele pisikézett.
Tegnap előtt este volt a Discoverin az Emberi test című sorozatban a várandóságról egy rész, szuper jó volt.
A fogantatástól a szülésig. A nő Angliában szült otthon ülve teljessen meztelenül itt ugyebár nem takartak ki semmit, mivel a test működésének bemutatása volt a cél, mindent modelleztek belülől is hol tart a szülés mit érez a mama mi történik közben a babával ő mit csinál, nagyon érdekes volt.
Ugyan így a terhesség is, rengeteg jobbnál-jobb 4D UH felvétel a babáról és fejlődéséről, hogyan miként érzékeli a külvilágot, aztán az anyukája szervezetében mi játszodik el, hihetetlen volt hogy megváltozik a berendezésünk belül a szerveink ahogyan a kicsi nő elkerülnek a helyükről a szív megnagyobbodik és elfordul, új élmény volt. Persze mindvégig hangoztatták hogy bár ez az emebri szervezet legnagyobb próbatétele az anyukák jó esetben ezt természetesnek érzik néhány kisebb kellemtlenséggel. Nem látta valaki?

Ma reggel alig tudtak a fiúk suliba menni az apjuk elvitte véletlenül az én kulcsomat is sőt apót kulcsot is. Kiengedtem őket a hátsó ajtón , ami csak belülről nyílik így én pl. sehová se mehettem mert be nem tudok jönni, amíg haza nem értek, a kapun viszont ki kellett mászniuk, szegény Márkom nagyon megszenvedte mindene beakadt meg beszorult!KépKép

Tegnap el vittük Márkot a dokibácsinkhoz, Napocskával mert a füle mögött a karján és a hátán is olyan tíz forintos nagyságú bőrelváltozások lettek, pirosak és hámlanak is, hiába kenegettük így....Kiderült hogy allergiás eredetű ekcéma most kaptunk gyógyszert meg kenőcsöt, ha nem múlik el egy hét altt akkor mehetünk a bőrgyógyászatra.KépKépKép

A töri versenyen viszont délután másodikok lettek, szegénykém ki volt akadva hogy a többiek nem is készültek mondván túl sok az anyag stb. így ő volt a csapat.
Ennek ellenére csak egy hatodikos csapat előzte meg őket két ponttal.

Tegnap kaptam apától egy step gépet névnapomra.
Biztossan úgy gondolta jó lenne már némileg karnyúbbnak kéne lennem!KépKépKépKép

Napocs duma:
Tegnap mondja az apukája hogy majd meglocsolja őt Húsvétkor mire a lánya:
"Pejsze tudod mikoj, majd én lelocsollak, a szemedbe is, bizony!"
Ma meg neki állt bepelusozni magát, feküdt a pelenkázón kivette a pelust a kezemből és magyarázott:
"Betisztázom a babát, játod helyetted csiálom..."
Úgy röhögtem nagyon tudományos volt ahogyan a feneke alá próbálta dugni a pelusát!KépKépKépKép

Na megyek puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Először is:
Szila!
Millió gratula a kistesóhozKépKép Akkor ezek szerint te sem mész vissza dolgozniKép

Zafi!
Szerintem ne aggódj a hason altatás miatt. Én is uúgy gondolom, mint Heni, mivel nincsen semmilyen rizikófaktor, altathatod hason Petikét. Petrus csak hason hajlandó huzamosabb ideig aludni születése óta. Én is féltem, az első héten csak az oldalán altattam, onnan mindig átfordult a hátára és onnan már mindig felébredt. Aztán anyukám és a párom tanácsára hasra fektettem, azóta úgy alszik. Jó, igaz, igaz, hogy van bölcsőhalál... de az is igaz, hogy egy csomó tényező kell hozzá. Én úgy döntöttem, mivel Petra nem volt koraszülött, nem császárral született, nem kissúlyú, nem volt oxigénhiányos, nem voltam toxémiás, nem volt fertőzés szülés alatt, nem dohányoztam és nem drogoztam terhesség alatt, így simán aludhat hason. Szerintem nektek is hasonló a születési szituációtokKépKépKép

Nos akkor az oviról. De nagyon hosszú lesz, bocsi, akit nem érdekel, ugorja át!.

Nos itt akkor adhatom oviba a gyerkőcöt, amikor csak akarom. Nincs igazán külön ovi és bölcsi, egy épület van, csak külön "részlegek". Némelyik ovi specializálódott arra, hogy egész kicsi gyerekeket is vihetnek oda a szülők.

Nos a lehetőségek: 1. állami-területi ovi, 2. magánovi, 3. családok általi gondozás. Az 1. olyan tkép mint otthon, de ezért is fizetni kell, 200 Euró (kb 55000 ft egy hónapra.). Ez az összeg a max. aszerint változik, mennyi a család összbevétele és hogy mennyi időt tölt az oviban a gyerkőc. Ezen felül semmit nem kell fizetni, benne vannak már a programok, kirándulások, múzeumbelépők, mozi..... Az állami ovin belül is van pl 2 féle alaptípus, járhat a gyerek csak finnnyelvű oviba, csak svédnyelvűbe és mindkét nyelvűbe is. Tudtátok, hogy Finnországban a finn és a svéd a hivatalos nyelv? Itt Dél-Finno.-ban él a legtöbb finnországi svéd, minden ki van írva svédül is, és mindenki beszél svédül is, de van olyan, aki svéd anyanyelvű, és nem igazán beszél finnül? (Ezt csak érdekességképpen meséltem elKép)A 2. a magánovi, ha valami speciálist szeretnél a gyerekednek, ez kb 500-600 Euróba kerül, de ténylegesen uannyiba, mint az állami, mert a többit az itteni társadalombiztosító fizeti. Ilyen pl. ha angolnyelvű oviba szeretnéd a gyerekedet járatni, vagy művészeti oviba... Ide tartozik minden reformpedagógiás ovi is, Waldorf, Steiner, Montessori...

Az 1.-2.-esen belül is két típus van, korcsoportos vagy vegyescsoportos. Azaz, hogy külön van pl. 3 éveseknek, 4 és 5 éveseknek csoport, vagy vegyesen vannak a gyerekek. Olyan ovit is választhatsz, ahol pl. van testvércsoport, azaz, hogy a gyerek pl. a testvérével lehet egy csoportban.

A 3. egy igen érdekes lehetőség. Ilyenkor a gyerkőc egy családba kerül. Pl. Ha valahol otthon van az anyuka és van engedélye, gyakorlata, képesítése hozzá, akkor gondozhat ált. 5-7 gyereket otthon. Hogy el tudjátok képzelni: Pl én itthon vagyok Doncival és Petrával, van pedagógiai végzettségem, és ha pl. szereznék engadélyt, akkor az enyémek mellé vehetnék még fel 3-5 gyereket, akikre reggel 8-du 5-ig vigyázhatnék. Ilyenkor kapnék fizetést az államtól, plussz az ovidíj is hozzám kerülne. Na ilyen rengeteg van itt Finno.-ban, és azt olvastam, hogy legnagyobb részt ezt a megoldást választják a családok.

Mi most az 1-2.-ön vacilálunk, ill. azon, hogy finn vagy angol nyelvű oviba menjen Donci, ill. hogy reformpedagógiásba vagy simába.
Jó színes a paletta, nem?

Nos, most mennem kell!
Menüt írok, mert szerintem mostanság nagyon finomakat ettünkKép
Hétvégén: almaleves, milánói makaróni, hétfőn -kedden: currys sonkás-pórés penne tészta sütőben sütve, szerdán: zöldbableves, túrógombóc, ma: még a tegnapi zöldbableves, krumplistészta tejfölös ubisalivalKép

Megpróbálok képet felrakni. Megvan a fényképezőnkKép
Kép; Kép; Kép

Puszi, Nyuszimanó és a gyerkőcök
nyuszimano
 
 


Sziasztok!
Újból meg kellett állapítanom, hogy ide csupa gyönyörű gyerek tartozik!KépKépKépKépKép
(Meg hogy nekem is jó kis digifényképezőt!!!)

Szila! Név szerint is nagy-nagy gratula!KépKépKépKép

Ez a finn családi gondozás nekem nagyon tetszik!

Dzsili! Ricsi csak a fele vizsgán van túl, az írásbelin, második forduló (szóbeli) jövő pénteken. De azt mondta, érzése szerint nem lett rossz.

Voltunk tegnap Corázni. (Van popsitörlős dobozom, hurráKép) Mintha a sarkkörnél lenne, nem az M0-nál, minden tiszta fehér volt.

Luca az anyaolvasztás új módját dolgozta ki: átkarolja a lábamat, és mondja, hogy sze'etjekKépKépKép.

Nálunk a menü: gulyás leves+hamis somlói.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Bocs, most nincs magyar billentyuzetem, apa elallitott v.mit az en gepemen.

Nyuszimano!
Tenyleg erdekes Finno.
Derekadrol nem irtal semmit, remelem azt jelenti jol vagy. Gyerkok nagyon helyesek. Vili miota nalunk jartatok emlegeti Dodot.

Koszi mindenkinek apukam iranti erdeklodest, aranyosak vagytok. En is bizom benne, hogy mar nem "jarja meg" ennel jobban szegeny.

Luca, Dzsili!
Gyerkoc szovegek Kép

Vili duma:
"felaludt apa" (felebredt helyett) , szabaido nadragra *ido nadrag"

GOrsi!
Szerintem front volt en is nagyon rosszul laudtam. Most potoltam, Vili meg huzza a lobort.
Ti nem tudjatok a pici nemet?
Kezdtel mar keszulni a kicsi fogadasara. Mar nincsi s sok hatra. Menta ez a kerdes rad is vonatkozik?

Danimama!
Szerintem ha megmutatod Daninak, hogy hogy kell akkor megy a ragasztas, legfeljebb utana alapos kezmosas jon.
Masik otlet:
Jatek gyurodeszka, sodrofa es muanyag formak, gyurma abbol szaggatunk formakat es Vili nagyon elvezi.

Heti menuk: meggyleves+wokbna piritott zoldseg, csirkemell, rizs. Krumplifozelek *belefozve a fustolt fott tarjat, igy nem kellett hozza feltet) , sargarepafozelek+sultcsirkecomb, masnap tavaszi zoldsegleves + maradek csirkecombi+krumplipure+uborka, ma a tegnapi leves + rakott karfiol, holnap megint rakott karfiol lesz.

Mai jo hir: me'g a nyari radia'tor csere uta'ni barmola'st (falatszakada's, tape'ta leszakada's, csobetoldasok, stb.) rendbehoztak. Rossz hir: ha ebredt Vili takarithatok (addig nem akarok zajt csapni)

Udv. mindnekinek Norci
norci
 
 


Borcsa!
Milyen az a hamis somloi?

Norci
norci
 
 


Nyuszimanó
Gyerekek nagyon aranyossak, és Petra is milyen nagy már!!KépKépKép
Szerintem az ovi rendszer nagyon hasonló, nálunk is vannak állami ovik, magán ovik és ugyan még kevés de van a harmadik megoldás is, még kevés helyen de létezik. Olvastam már róla pontossan azért mert sok a megkötés a házat olyanná kell tenni ahol kis gyerekekkel lehet foglalkozni, megfelelő tisztálkodási lehetőség kell neki, és ha étkezést is meg akarják valósítani akkor plussz szigorú megkötéseket ad az ÁNTSZ.
Mindenesetre létezik de nagyon drága és nem olyan elterjedt mint nálatok! Ja és nem kapsz fizut az államtól mert magán intézmény csak családias jelleggel. Nyelvi ovik meg kevés nemzetiségi ovi illetve allternatívok is vannak, és lehet választani a csoportok között is persze itt nem ez az elterjedt de azt hiszem ez pusztán itt nálunk anyagi kérdés. Mondjuk szerintem a sima ovi is igen húzós de lehet hogy csak nekem az itteni fizetések mellet itt sokan nem is keresnek 55 ezer Ft-ot.
Szóval a paletta itt is színes csak a pénztárca szűkösebb.

Norci
Vilike KépKépKép

Dzsili
dzsili
 
 


Dzsili
Én most nem is említettem a gyomorégést a dokinak, de nálam időnként pár napra előjön, aztán elmúlik. Mondjuk, ha még 1-2 ilyen napom lesz, akkor lehet, hogy gyogyit kell bevennem, mert ma egész nap avacak volt a gyomrom. Kép
Az ekcémára gyógyok mennek! KépKépKép Gratula a töri 2. helyhez és hurrá stepgép! Kép

Nyuszimanó
Jó sok lehetőség van ovi terén. A gyerekek nagyon aranyosak. Petra is milyen nagy már!

Norci
Valszeg lány lesz, de nem tuti. Nem készültem még semmivel, talán most hétvégén elhozom anyukáméktól a babarucikat, mert ott tároljuk a kinőtt darabokat, aztán lehet mosni meg ilyenek. Most, hogy mondta a doki a nyíló méhszájat, kezd tudatosodni bennem, hogy lassan megyünk szülni. Még nevünk sincsen. Kép
Te csináltál már valamit?

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Dzsili!
Nem is tudtam, hogy otthon is tervezik ill. már elkezdték megvalósítani a családi ovit. Teljesen azt hittem, hogy ez valami skandi-módi.
Az 55000-et maximumként értsed, nagyon jó anyagi körülmények között élő családok esetében, ez az összeg a családok bevételével arányosan csökken. Ami szerintem nagyon jó dologKép
Köszi a dícséretetKép a gyerekek nevében.
Meséltem már, hogy Petra elérte a 8 kilót és 70 cm-et? Eszméletlenül nagy kislány! Mekkora lesz 1 évesen? Kilóra talán annyi, mint most DonciKép ha-ha-ha. Ő most 13.2 kgKép

Jó éccakát mindenkinek:
Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Gorsi!
Percre pontosan együtt írtunkKép

Pussz, NYuszimanó
nyuszimano
 
 


Sziasztok!


Szila: én is szívből gratulálok!!!Kép Hol fogsz szülni? Én nagyon vártam a második babát, ennek ellenére, mikor rögtön összejött, hatalmasat sóhajtottam, hogy biztosan ezt akartam.... Természetes ez a beszaharázás szerintem, hiszen újabb felelősség, újabb változások a családban és a házas életben... Aztán ahogy a többiek is írták, meghallod a szívverését az uh-on, minden rossz gondolat elmúlik és helyette jön egy másik aggódás a 2.-ért isKép

Borcsa: nyaammm, de jól hangzik ez a hamis somlói!!! Azonnal receptet ide!!!Kép Édes lehet Luca!

Nyuszimanó: érdekes a finn ovi helyzet, ottani viszonylatban nem drágák az ovik? Donci nagyon nagy fiú lett és igazad van Petra teljesen másKép, hiszen kislány.

Gorsi: anno gyomorégésre én mindig egy bögre meleg kakaót ittam meg, neked nem segítene? Tényleg nem tudjátok a pici nemét???

Szilvi: olyan jó kedv tükröződik a hozzászólásaidból!Kép Szépek a lányok, ugye?Kép

Danimama: milyen ügyesen eszik Dani! min ül, valami műanyag kiegészítő a székre?

Dzsili: Boldog névnapot!Kép Milyen figyelmes a férjed, tök jó! Csak azt nem tudom, mi az a stepgép, az mire jó?Kép Koccinthatunk?Kép

Holnap hajnalban indulunk, remélem minden rendben lesz, persze nagyon izgulok. Dokinál voltunk, rendben talált mindent, lásd második lányomat a következő képen, mi elolvadtunkKép
Kép

Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét!

Üdv: zsuzsiék
zsu26
 
 


Sziasztok!

Dzsili: gratula a töri helyezéshez!!!

Nyuszimanó: gyönyörűek a gyerekeid! Kép

Borcsa: hamis somlói engem is érdekel Kép

Gorsi: gyomorégés Kép Nekem Danival volt, akartak adni Almagelt, de attól meg hányingerem volt Kép Viszont a tej nagyon jó!

Ma reggel csak 6-kor csörgött a vekker-mobil, mert a gyerekeknek Fazekas-napok miatt nincsenek órák, csak programok és nem is kell 8-ra bemenniük. Hú, de jó volt az a plusz 3/4 óra reggel Kép És a melóból is csak 15 percet késtem Kép
Holnap is így megyünk Kép Jaj, most megyek, amíg nem felejtem el a kokárdákat kikészíteni...
Jó éjt! bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Zsuzsi: majdnem elsírtam magam a képeken Kép
Jó utat!!! Vigyázzatok magatokra!
pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Zsuzsi!

Nem akarok okoskodni, de nagyon hasonlít Dorkára.
És nagyon helyesKép
Jó utat és vigyázzatok magatokra!

Zafi! Azóta is várlak...KépKép De legalább írjál!Kép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!
GOrsi! Dani is csak milanoibol eszik ennyit, ha nem a fogara valo inkabb hozza sem nyul... Kép
Nekem is sokat egett a gyomrom terhesseg alatt, kellett bogyot bevennem.

Zsuzsi! Nagyon jok a kepek! Nagyon edes rajtuk Emma baba! Kép Jo utat Nektek, erezzetek jol magatokat! Utana remelem, lesz beszamolo! Kép
Dani egy etetoszeken ul, amit a szekre kell szerelni - igy eri el az asztalt. Kép

Dzsili! A lasagna-t szaraz tesztabol csinalom. Nem is igen lattam meg fagyasztottad. Te probaltad mar?
Szegeny Mark! Drukkolok, hogy a krem es a gyogszer segitsen es ne kelljen borgyogyihoz menni! Gratula az iskolai versenyhez! Kép
Edes Napocs dumaja! Kép

Borcsa! Hamis somloi engem is erdekelne! Kép

Norci! Koszi az otletet. Ki fogjuk probalni. Kép

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Norci! Hát, egyelőre nem igazán jött be nekünk a kivágós - ragasztgatós játék. Kép Bár LAcikának nagyon tetszett, de mindenáron ő akarta kivágni a képeket. Illetve szétnyirkálni a papírt. Azután a könyveket... Kép Attól tartok, nem éppen intellektuális korszakát éli... Mostanában a kedvenc játéka az, hogy az ágyunkon ugrál, és arccal az ágynemű kupacokba veti magát. Imádja, ha befekszem keresztben az ágyba, és rajtam zuhanhat keresztül. Kép
Apukád gipsze Kép.

Danimama! Éppen a tészta az, amit nem értek a lasagne készítésben. Biztos nagyon egyszerű, ha ilyen lazán átlépted a kérdést a receptben, de nekem gőzöm sincs, hogyan kell azt a fura tésztát megcsinálni hozzá... Kép Ja, látom, "szárazon" kapható ilyen?! Akkor azt csak úgy simán a rétegek közé rakod, vagy meg kell főzni előre? Bocsi az értetlenkedésért, de én még soha nem is láttam olyat, aki tudott lasagnét csinálni...
Édes Dani, ahogy koncentrál az evésre. Kép Érdekes, Lacika nem hajlandó megenni a milánóit, pedig mi nagyon szeretjük. Legközelebb megpróbálom én is így, hosszabb tésztaszálakkal adni neki (eddig mindig apróra vágtam), hátha a játék kedvéért megkóstolja.

GOrsi! Nagyon jó akép Petiről! Kép Úgy látszik, ez a fajta rajztábla mindenütt sláger. Kép

Szilvi! Nahát, az a Niki hogy öregszik!!! KépKépKép

Dzsili! Köszi a meghívást és a drukkot is! Kép
Szuper lehetett a film a Discoverin, sajnálom, hogy nem láttam.
Szegény Márk, jól összejött neki. Kiütés mag a "lelkes" csapattársak egyszerre... Kép Elég érdekes hozzáállás, hogy túl sok az anyag, és nem is készülök... Kép A főiskolán volt egy csoporttársnőm, aki így állt hozzá. Programozás szigorlatra készülve teljes komolysággal azt mondta, hogy a különböző parancsok és azok paraméterezése olyan bonyolult, hogy képtelenség megtanulni, ezt el se várhatják (programozás szigorlaton Kép), hogy mindet megtanulja, biztosan nem is fogják kérdezni. Kép
Tegnap volt Dzsili nap? Akkor kicsit megkésve boldog névnapot kívánok!

Nyuszimanó! Ez a családi magán-ovi nagyon jól hangzik! Igazán bevezethetnék (államilag támogatva!) itthon is. Kép Szuper, hogy ennyi lehetőség közül választhattok, bár gondolom, mennyire megnehezíti a döntést. Kép
Szuperek a képek, milyen nagyot nőtt már Petra is! Kép

Borcsa! Csúcs Luca anyaolvasztási technikája! Kép Lacika még nem jött rá, hogy lenn is anya van, ő húzkodja a kezem, hogy hajoljak le a puszimért. Kép

GOrsi! Mikorra is vagy kiírva? Már ilyen közeli? Kép

Zsuzsi! Mindig megdöbbenek ezeken az UH képeken, hogy milyen kicsik még, és máris kész kis emberkék! Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


bmárti! én nem száraz lasagnetésztát vettem, hanem olyat, amit hűtőben kelltartani, védőgázas csomagolűásban van (a sparban pld a raviolik mellett atejtermékek közelében a hűtőpultnál). az van ráírva, hogy forróü vízbe kell mártani - de én nem mártottam és sztem a szárazat sem musáj megfőzni. leraktam rétegezve pld bolognai mártással és besamellel, rá sajt, letakarva a sütőbe, majd egy idő után kitakarni, hogy a tetején ropogós legyen a sajt.

mára nudlit tervezek meg zbablevest, a hétvégét még nem tudom.

márti++
márti
 
 


Sziasztok!

Szila!
Mostmár te is benne leszel a pocakos táblázatban.Kép

Beja!
Köszi +1x! Este Zsaniról alig lehetett lekönyörögni a ruhát, mint egy manöken flangált a tükör előtt oda-vissza, miközben állandóan magát nézegette és a ruciját simogatta.Kép
Sajnálom, hogy nem tudtam jobban körbenézni az üzletben, de majd még járok én arra.Kép Nagyon jól néz ki az üzlet és jó helyen is van. A pocakod pedig szépen nővöget.Kép Meg sem tudtam kérdezni: Bácu, hogy van?

Laura!
Örülök, hogy benneteket is láttalak!Kép Tényleg nagyot nőttek a gyerkőcök, Romola egy igazi nő, Toncsi pedig már milyen nagy és olyan édesen mosolyog!Kép

Dzsili!
Óhhh, már nagy kirándulásokat teszünk hármasban!Kép Kb. 3 hetes volt Niki, amikor először elmentünk sétálni, Zsanira is már ráfért egy kis friss levegő. Azóta(ha nem szakadt a hó) minden nap megtesszük a szokásos 1-2 órás sétánkat.Kép Niki hihetetlen sokat tud a levegőn aludni, ezt Zsaniról nem mondhattam el. Szóval mostmár teljesen visszakerültünk a régi kerékvágásba. Nagy útra(pl. vonatozás) még egyedül nem vállalkoztam, tegnapra Tomi szabit vett ki. Igazából nagyon félt engem az eset után, nehogy a babakocsi felemeléstől odabent megrepedjen valami. Szóval még egy ideig úgysem enged egyedül a 2 gyerkőccel vonatozni.
Tegnap voltam dokinál és írt fel gyogyót(biztos, ami biztos), ha mégsem jönne vissza a ciklusom(bár Tomi nem igazán szeretné, hogy gyógyszert szedjek) Szerintem már 1x időre megvolt és remélem szépen helyreáll odabent minden. Eleinte irigyeltem azokat, akik a szoptatás alatt nem mensiznek, de így legalább jobban tudjuk, mikor mit nem szabad.Kép
Gratulálok a 2. helyhez!
Napocsnak igaza van, nem kellemes pisis pelusban lenni, mégha csak egy kicsi is van benne.KépKépKép Dumája szédületes.Kép
Boldog névnapot, ha mégis elfelejtettem volna! Step gép? Nagyon jól hangzik!

GOrsi!
Hát látom neked sem lesz pici babád!Kép Peti mennyivel is született?

BMárti!
Bizony, öregszenek a lányok!Kép Úgy érzem, mintha Niki mindig is velünk lett volna, pedig csak 6 hete "ismerjük egymást".Kép

Nyuszimanó!
Petra jó nagy! Kíváncsi leszek mennyit nő még az 1. szülinapjáig.Kép
Tegnap Nikinek betették a fülbevalót a kórházban(1000 Ft-ért), de jól leszúrtak bennünket, hogy miért csak most rakatjuk bele.Kép Sőt, kicsit később már ott sem vállalták volna el a fülszúrást. Miután megtudták, hogy vidékről vonatozgattunk fel a kontroll vizsgálatokra és csak nemrég kaptuk meg a fülbevalót(nem mi vettük), így kicsit megenyhültek a csecsemősök.Kép Ezek után még megkértem őket, hogy ott tisztába tehessem és megszopiztathassam, mivel közel 4 órája nem evett a sok utazgatás miatt.Kép Azért megdicsértek, hogy milyen jó evő Niki és milyen szép nagyra nőtt már!

Zsuzsi!
Igen, nagyon jó kedvem van!Kép Nagyon boldog vagyok és fülig szerelmesKép! Talán jön a tavasz?

Voltunk dokinál: Nikivel és velem is minden OK.Kép Az ortopédián egy tündéri doktorbácsi volt(már jócskán nyugdíjas lehet). Folyton beszélgetett Nikihez, miközben vizsgálta és türelmesen válaszolgatott az utánam észrevétlenül besurrant Zsani kérdéseire is. Még azért sem szólt, hogy Niki jól odapisilt neki. Sőt, mondta, hogy nyugodtan menjek ki pelusért, addig ő vigyáz rá!Kép Ilyen tündéri dokit már rég nem láttam! Itt érkezéstől az indulásig 15 percet sem töltöttünk el, bezzeg a Heim Pálba...Kép

Szilvi + Zsani + Niki
sztigris
 
 


Sziasztok!

Márti! Köszi az infót lasagne tészta ügyben! Kép

Most nagyon ráérek, úgyhogy mesélek / panaszkodok, ha nem baj. KépKép Délelőtt írtam néhány keresetlen szót az axelero on-line ügyfélszolgálatának, mert ez már szörnyű, hogy hetek óta alig-alig működik a levelezésem. A leveleim jelentős része elveszik, és oltári ciki, mert nem tudom, hogy mi van. Én írtam, de megkapták-e, és ha igen, válaszoltak-e, csak nem ért ide? Újra meg újra elküldeni meg már ciki, mert lehet, hogy megkapták, csak még nem válaszoltak, de akkor meg mit zaklatom?! Szóval a helyzet tarthatatlan, már szinte minden magánlevelezésem bedugult, hívatalos ügyet meg már meg se merek próbálni elektronikus úton elintézni. Kép Na, szóval reklamáltam. Erre jön egy levél fél12kor, hogy írjam meg a telefonszámom, hogy felhívhassanak. Na, azóta is hívnak, én meg nem mertem lefeküdni Lacikával, pedig nagyon tudnék aludni, hanem itt kotlok körberakva telefonokkal, és várok... KépKépKép

Lacika az elmúlt 2 napban felülmúlta önmagát csibészségben. Tegnap óta mindketten náthásak vagyunk, erre kitalálta, hogy ő, és csakis ő porszívózhatja ezentúl az orrát. Régebben írta valaki, hogy a csemetéje magának porszívóz, de én el se tudtam képzelni, hogy ez velünk is megtörténhet. Hát, megtörtént. De mi nem történhet meg velünk?! Kép Na, csinálja a gyerkőc elszántan, és meglepően hatékonyan, utána már én se tudtam több szmötyit kiszedni az orrából. Viszont nem akarta abbahagyni, annyira tetszett neki a játék. Persze egy idő után elvettem tőle az orrszívót, de alig húztam ki a lábam, máris megszerezte, és persze eltörte. Kép Jön kifelé, és mutatja a darabokat. A kicsi kezében hozta a gondosan összeszedegetett üveg darabokat, majdnem elájultam, amikor megláttam. Szerencsére sehol nem vágta meg magát, egy ici-picit se. Kép

A mai kalandjaink: reggel leborotváltam a lábamról a szőrt, ne legyek már a hétvégén "trampli szőrös ősasszony" Kép. Hát, a fiam lenyúlta a mosdókagyló széléről a száradó borotvát, és mire rajtakaptam, már lelkesen nyúzogatta vele az állát. Még szerencse, hogy speckó női borotva, így nem tudta megvágni vele magát. Később, mikor váltott lábbal tapicskolt a telepisilt biliben, már a szemem sem rebbent. De azért olyan húzása is volt ma aminek örültem! Hallgatjuk a dzsungel könyvét, és mondja Balu a szöveget: "Ezt nem mondhatod komolyan Bagira! A pedagógia lényege... ", és Lacika már vágta is rá: "aszigó!" (= a szigor) Kép

Na, elballagok teregetni. Akkor biztosan rögtön csörögni fog a telefon, ha egy kicsit egyedül hagyom. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Örömmel jelentem ez?ttal baleset mentesen sikerült elautoznóm Tücsök Zenéig Kép Igaz már be kell csúsztatnom a pocim a koirmány alá, de még beférek Kép
Kezd kitörni a tavasz, ezzel együtt a jó kedvem is n? Kép

BMárti!
Sajnálom, hog nem jött be még a ragasztgatás, majd egy alkalamsabb pillanatban. Az tény, hogy azóta nekünk is magasabbra kell tanni a hozzá való eszközöket Kép Vili kifejezetten az a matatós fajta, akinek fekszenek az ilyenek.

Hogy ne csak öröm legyen az életünkben offok:
apukám karja javul, de úgy néz ki meg kell a könöykét is múteni Kép
Tegnap el?tt n?véreméknél az iskolában a nyolcadikosok (Rogers, nesze neked reform padagógia), sikeresen tüzet raktak, kipróbálták hogy hogy ég a higító Kép . Szerencsére senki nem sérült meg. N?véremnek a füstt?l két napig fájt a feje, picit szédelgett, így tegnap este otthon megcsúszott a gallérián, olyan szerencsétlenül esett, hogy éjjel összevarrták a fejét a traumán Kép . Szerencsére, ?t azonnal elláttták (apu esete után már semmin nem csodálkoznék).
Ezek után baleset mentes tavaszt és jó hétvégét kívánok mindnekinek!

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Dzsili!
Itt pironkodok most egyfolytában. 10-én azon gondolkoztam egész nap, hogy van-e Ildikó az osztályban. Egy kicsit lukas az agyam, BOCSÁNAT és utólag, de azért nagy szeretettel kívánok Neked Boldog Névnapot! Kép

Rebi!
És ha jól tudom Csenge is Ildikó. Nála csak azt nem tudom, hogy melyik névnapot ülitek. KépKépKép

bogancsi!
Nálunk a héten Petőfi napok voltak. Ma elvileg tanítási szünet lett volna, elintéztem, hogy mennek a fiúk a mamához, erre kitalálták a suliban, hogy ma mégis van tanítás, de rövidített órák. A fiúk meg beintettek, meg én is, így ma meg holnap mamáznak. Ma a Bea is ott van.

BMárti!
Ismételten megállapítottam, hogy Lacika nem semmi gyerkőc.KépKép

Szilvi!
örülök, hog yBoldog vagy, és nem utolsósorban szerelmes is.KépKépKép

Ahogy olvasom most már minden gyereknek vannak jó kis szószösszenetei. A Beának is van, csak mire ideérek, hogy írnám nem jut eszembe semmi,Kép pedig aztán jól meg tud magyarázni dolgokat. A fiúkat például tisztességesen "neveli".KépKép

Nem akarom elkiabálni, de a bölcsiben tegnap levették róla a pelust, és EGYETLENEGYSZER sem pisilt be, viszont a bilibe mindig volt termés. Tegnap már itthon is hajlandó volt bilibe pisilni.KépKépKép Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nagyon irritálja a pelus a popsiját, és úgy látszik megéreti most már, hogy ha nincs pelus, akkor jobban tud szellőzni a popsija, és az neki mennyivel jobb.Kép Ma reggel is bilizett indulás előtt. Kocsiba még adtam rá pelust, bár nem kellett volna, mert szinte száraz volt, amikor a mamánál átvettük a bugyikát.KépKépKép Én nagyon örülök. Erre vártam már mióta.

Na megyek mosogatni, meg hímezni. Olyan szép rózsát hímzek egy most induló újságba, hogy na. Nekem tetszik.KépKép Majd ha megjelenik, szólok, keresztszemes dolgok lesznek benne, kb április végére várható a megjelenése, legalábbis remélem.Kép
cory!
Ma megnéztem mik lesznek az újságban, egy-két készet láttam. Szerintem lesznek neked tetszők is benne.KépKép

Sziasztok Zsuzsa

beababa
 
 


Norci!
Nagyon rosszul hangzik, amit a nővéredről írtál. Jobbulást neki.
Apukádnak is természetesen!

Zsuzsa

beababa
 
 


Nyuszimanó
Tényleg nagyon nagy Petra szerintem Napocska se több kilóra mint Donci, meg nem is valami magas, lehet hogy kicsi lányod hamarossan lehagyja??KépKépKépKép
Tavaly olvastam pont erről az otthoni oviról, és azt taglalták hogy mennyi elkötelezetség és kihívás az ilyen de roppant hálás is.
Szerintem biztossan skandi-módi, hiszen valahonnan "ellesték" az ötletet.
Egyébként nekem is nagyon tetszene!
Donci milyen oviba megy majd? Meddig maradtok még ott? Gondolom ez attól is függ? Te milyen idegen nyelven beszélsz?

Danimama
Őszintén szólva akkor gőzöm sincs hogy milyen ez a tészta de majd utánna nézek valamilyen receptes oldalon mert kíváncsivá tett! KépKép

BMárti
Látom Lacika hozza rég bevált formáját én meg halákra röhogöm magam az előadás módodon! KépKépKépKép
Köszönöm a jókívánságot!KépKép
Az én levelezőm is ezt műveli főleg este és éjjel nem kapcsolódik és gőzöm sincs arról hogy el mennek e a leveleim meg hogy én megkapom e őket!
Én is telefonálok az én szolgáltatomhoz azt hiszem bár ha én is ilyen gyors választ kapok...KépKépKép Közben adtak valami magyarázatot?
Ragasztgatni és vágni Napoccsal sem lehetne ő is elvenné tőlem az biztos!
Mi is szoktuk hallagatni Baluékat nagyon szeretem!

Zsuzsi
Egyet értek Tikk-el szerintem is Emma nagyon hasonlít Dórira! KépKépKép
A stepgép, egy lépegető szerkentyű, föl le kell rajta lépgedni van ellenálássa persze, meg kapszkodója és méri az időt a megtett lépések számát a kalóriát meg ilyesmit.
Köszönöm a névnaposat és hát koccanthatunk persze!KépKépKépKépKép
Nagyon jó utat kívánunk nektek, vigyázzatok magatokra és szórakozzatok jól! KépKépKépKép

Szilvi
Olyan jó volt olvasni amit írtál csupa boldogság, nem kérdés hogy irígy vagyok! Persze csak jó értelemben!KépKépKép
Ti honnan vonatoztatok?
Megviselte Nikit a fülbevaló betétel vagy gyorsan ment?

Zsuzsa
Kedves tőled de nekem is van akiről a mai napig nem ugrik be hogy mi a valódi neve, vagy egyszerűen kimegy a fejemből!
Gratula Beának a bugyizáshoz! KépKépKép
Márkéknál ma ünnepelték március 15.-öt, nálatok nem volt ilyesmi? Ügyesek voltak az ötödikesek adtáka műsort a fiam huszár volt, be mentünk Napocskával és megnéztük, a lányom büszke volt a kokárdájára.
Nagyon jól hangzik ez az újságos dolog! KépKépKépKép
Én lehet hogy nagyon szentimentális vagyok de komolyan mondom egyre jobban meg fog ha valami nagyon magyar dolgot látok vagy hallok, ilyen volt a műsoruk is, még a Kőszívű ember fiaiból is volt részlet, amikor kiadják a jelszót "Nyergelj fordulj!". de ide tartozik a Szózat is vagy Himnusz egészen mást jelent mint pár évvel ezelőtt!

Norci
Az jó hogy pozitívan nézed a dolgokat tényleg jön a tavasz mi ma órákat csavarogtunk a levegőn, apukádra és a nővéredre rá jár a rúd, ezt még olvasni is szörnyű hát még megélni!

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!
BMarti! Ahogy irtad a Dzsungel konyvet eszembe jutott mennyire regen hallgattuk mar, gyorsan en is betettem. Nagyon, nagyon szeretem a zenejet! Lattad a szinhazi musort? En vagy 4x, de ha megyunk haza megkerem anyut szerezzen meg nekem jegyet legalabb 1 eloadasra! Kép A kedvenc darabom! Kép
Hat latom, nem unatkozol Lacika mellett! Kép Eredeti egy kisfiu! Kép
Nem is sejtettem, hogy a lasagna teszta a fo kerdes. Kép De Marti mar megvalaszolta. En is reszben Dzsilinek. Nem is tudtam ennek a fagyasztottnak a letezesrol. Szaritottban ketto fajtat lehet venni, az egyiket nem kell megfozni, csak betenni a sutobe a keszre retegzett lasagnaban. A masikat fozni kell. Mi kirpobaltuk a nem fozottet es nalunk nem jott be, nagyon sokait kelltt sutni, hogy kesz legyen... Viszont valoban ha fozod akkor vigyazni kell, nehogy osszeragadjon. Teszek bele oljat a vizebe es kevergetem gyakran. A vegen meg hideg vizzel leoblitem.
Kulonben lehet hogy en is bolognai szoszt csinalok, nekem (pssz! Kép ) a bolognai es a milanoi egy, mindig keverem oket. Kép
A milanoit kulonben en is aprora szoktam vagni Daninak. A kepen egy baratnom vigyazott Danira, (mert en fodraszhoz mentem Kép ). Elfelejtettem mondani neki, hogy vagja fel a makaronit, de Dani ugyesen megbirkozott vele. Kép

Dzsili! Ahogy olvasom amit irtok az otthoni ovirol eszembe jut, hogy ez itt is mukodik. Sot kicsiknek (bolcsi korosztaly) ez az otthoni bolcsi-ovi mukodik, amikor a sajat hazaban vigyaz tobb gyerekre az anyuka... Kesobb, 4 evesen kezdodnek az igazi ovodak....
Mielott elfelejtem! Boldog nevnapot! En nem is tudtam, hogy Ildiko vagy!!! (Az Ilibol Ilonkara, Ilonara gondoltam) Kép

Norci! Jol Ratok jar a rud!! Remelem, most mar nem tortenik semmi a csaladodban! Jobbulast apukadnak es noverednek is! Te meg vigyazz magatokra! Kép


Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Sziasztok Lányok!

Toncsival az ölemben nem tudom meddig fogok jutni az írásban...

Először a nagyon réges-régi elmaradások:

Bogancsi: nem is tudom, merjek-e még egyáltalán Tominak boldog névnapot kívánni...

Uez vonatkozna Solyára és Mátéra a szülinappal kapcsolatban...

Talán még aktuális: Dzsili: boldog névnapot kívánok!!! (Milyen a stepgép? Egyszer én is kaptam egyet, de mára a garázsba lett száműzve, bedobozolva. Kép)

Danimama: neked mi a keresztneved?

Rólunk gyorsan, de OFF, ha nem baj:
azt hiszem, írtam már, hogy van egy nénink, aki Tóni apukájának volt az élettársa. (Frissnyugdíjasként ismerkedtek meg, és csodálatos 15 évet töltöttek együtt, amikor Tóni apukája hirtelen, a karjaiban meghalt. Kép A néninek se kutyája, se macskája, így ránk maradt.)
Szóval szegénykének hirtelen, 2 hét leforgása alatt elképesztően leromlott az állapota.
Úgy került kórházba, hogy vitték neki az ebédet de nem tudott ajtót nyitni, és kihívták a rendőrséget betörni az ajtót, a rendőrök pedig mentőt hívtak.
Tóni előzőleg már kihívta hozzá a körzetit, aki nem jött ki, mondván, küldföldre készül...
Orvoshoz vinni pedig akarata ellenére nem lehet senkit, márpedig a néni szerint neki semmi baja, pedig a kórházban már pelenkázzák, etetik, itatják, és Tónit időnként meg sem ismeri. Kép Otthon sem tudott mindig kimenni a WC-re, az ágyba ..., meg szanaszét...
Aztán most Tóni végigtakarította nála a lakást, de egy darabig a személyiét sem találta, a kórházba úgy vették fel, hogy a rendőrök a postaládáról olvasták le a nevét.
(A lakáskulcsát a rendőrök vitték el, amiért be kellett menni a kapitányságra... háromszor is, majd közölték, hogy már bevitték Gizi néninek a kórházba. Rendőrviccbe illő. Kép)
A kórházban nagyon megvetően néztek Tónira, de a néni soha nem engedte, hogy orvost hívjunk hozzá, vagy hogy szociális gondozó járjon fel hozzá, pedig ezt már régóta szerettük volna. Kényszeríteni pedig semmiféle orvosi kezelésre nem lehet senkit.
És ugyan minden hétvégén mentünk hozzá, de Tóni 3/2-ben dolgozik, tehát 3 napig reggeltől estig, haza is csak aludni jár. Én meg jelen körülmények között nem tudom bevállalni, hogy naponta többször ránézzek, tőlünk 30 km-re.

Bocsi az OFFért, azt hiszem, némelyest zavaros is, de most elküldöm, mert itthon is fennforgás van, majd még jövök.

Sziasztok: Laura+Romola+Toncsi
p_laura
 
 


Sziasztok újra!

Még egy OFF: Anyukám kezéről levették a gipszet! Ez még szerdán történt, akkor még csak 5 hete volt begipszelve, de annyira fájt neki, szorította és nyomta a gipsz, hogy bement a kórházba, és kijelentette, hogy addig haza nem megy, amíg le nem veszik neki. Kép Megröntgenezték, összeforrt, levették.

Szilvi: énis énis nagyon örülök, hogy összefutottunk!!! Kép Sajnálom, hogy alig egy pár szót tudtunk csak váltani, azt hiszem, mindketten siettünk... Viszont Niki tényleg tündéri baba!!! A fülbevalóját nem láttam, így kérünk szépen fülbevalós képet is!!!

Beja: jaj, én olyan indiszponált voltam... Meg sem kérdeztem: Bácus hogy van? Kistestvérnek kisfiút vagy kislányt szeretnétek?

Lányok, ebből azt hiszem kiderült, hogy voltunk Bejáék boltjában. Ha van kedvetek, menjetek el, nagggyon jó kis üzlet!!!

Edit: figyu, nem sértődtél meg azon, hogy amikor találgattunk, ki lehet a kistesó, viccesen azt írtam, hogy Ti mostanság úgyis ráértek? Tréfásan írtam, semmi sértő szándék nem volt benne, nem értetted esetleg félre, ugye?

Danimama: örülök, hogy mostanában ilyen sokat írsz! Kép Ezeket a bolognai-milanoi dolgokat én is mindig keverem, nálunk egyszerűen csak "olaszos" van... Kép

Heni: neked szerettem volna még gratulálni, illetve Barninak, hogy már nem pelusos. Kép Ahogy Romolát nézem, ő előbb fogja bepelenkázni magát, semmint hogy szobatiszta legyen...
Sőt, Toncsit is próbálná pelenkázni, ha hagynám... Ahhoz ragaszkodik, hogy ő vegye le Toncsi pelusát is, de tovább nem engedem folytatni a műveletet.

Erről jut eszembe: Romola egyre ügyesebben öltözik-vetkőzik egyedül, sőt, Toncsit is szereti vetkőztetni. Volt már rá példa, hogy együtt hagytam őket pár percre, és mire visszamentem, Toncsi már csak egy szál bodyban volt, az is a nyakán volt már csak...
Ehhez kapcsolódik talán, hogy már félig-meddig egyedül fürdik is Romi, meg hát Toncsi hátát is ki más mosná meg... Kép

Norci: nővéred hogy van? És Apukád?

Dzsili: hát igen, ahogy öregszem, Kép a Himnusz, meg még jó néhány vers, stb. nekem is egyre többet jelentenek.

Nyuszimanó: a derekad hogy van? Köszönjük az ovi-beszámolót, tanulságos volt! Petra tényleg nagy baba; Toncsi 9 hónaposan 70 cm és 7260 gramm volt.

Elköszönök ismét, egyre nehezebb immáron Romolával a kezemben írogani.

Sziasztok: Laura+Romola+Toncsi
p_laura
 
 


Sziasztok!
Hol volt ma a jó nép????? Fura, hogy csak Laurával mi ketten kukkantottunk be!

Laura!
Köszi kérdésedet, a derekam teljesen rendbejöttKép Már egész héten jól voltam, csak egy-egy hirtelen mozdulatkor éreztem, hogy történt anno valami.Kép Nagyon ügyi Romola, olyan igazi kislányKép Imád öltöztetni-vetkőztetni! Tényleg Toncsi miket csinál már? Hozzátáplálással hogy álltok?
Tóni "mostohaanyukájához" nem tudok hozzászólni, ill. csak annyit, hogy szerintem annyira nehéz mindenhol-mindenkinek megfelelni. Kicsit uis úgy érzem a hozzászólásodból, hogy a párodat eléggé bántja, hogy a kívülállók úgy látják, gondatlan, nemtörődöm volt a mostohaanyukájával. Így van? De az a lényeg, hogy ti tudjátok, hogy mindent elkövettetek, hogy segítsége legyen. De tényleg nehéz az öregeket meggyőzni, hogy szükségük van valamire. Nehéz elfogadniuk a magatehetetlenségüket.Kép

Nálunk jó hír- szerintem nem említettem- itt van anyósom egy hétreKépKép Imádják a gyerekek, most is már 2 órája játszóznak kint DoncivalKép Ma meg a párom fogta Dodót és bevonatoztak Helsinkibe-ez innen kb 20 perc vonattal. Donci nagyon élvezte, már egy ideje vonatlázban égett, hetente 2-3x mindig el kellett sétálni az állomásra vonatokat nézni. Most meg végre először életében vonatozhatott isKép

Lasagne-téma:
Elég sűrűn csinálok, a száraz tésztát tényleg nem kell megfőzni, nem is hallottam még olyanról, amit megkéne! Danimama! Szerintem Márti nem fagyasztottat írt, hanem védőzárast, ez nyers tészta, és mivel légmentesen van lezárva itt pl. 2-3 hétig is eláll. Nos a száraztésztásnak az a titka, hogy jó híg besamelt kell főzni, én egy átlagos tepsivel szoktam csinálni, na ahhoz kb 1 liter tej kell! Attól a szósztól fuhul meg a tészta. Nem kell lefedni, csak az a lényeg, hogy felülre tészta kerüljön, rá a besamel szósz és a tetejére a reszelt sajt. De általában minden csomag oldalán van receptKép Nekem a Barillo nagyon bejöttKép Csak ajánlani tudomKép

Puszi, most megyek:
Nyuszimanó
nyuszimano
 
 


Még annyit, hogy én a besamelbe teszek a végén elég sok reszelt sajtot és szerecsendiót, ti is?

Pussz, NYuszimanó
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Nyuszimanó,
szerintem a jóidő az oka ennek a pangásnak...Kép. Mi sem voltunk itthon délelőtt, mert kint voltunk a tónál: kavicsot dobáltunk, meg a Parkban játszottunk. Meg vásároltunk is, aztán Hanga hazafelé bealudt a kocsiban....

Aztán gyorsan főztem par.levest meg carbonaras tésztát ebédnek (du. 3-kor....), most meg sül a vacsora: sült csirkecomb (alatta hagyma felszeletelve, némi maradék narancsot is tettem bele, a cs.combra fokhagyma, só, bors, majoranna, pirospaprika, és most - mivel olajat elfelejtettünk venni... - zsírt tettem rá. Ja meg paprikát és paradicsomot is vagdostam rá. Krumplipüré lesz mellé uborkával.

Mi jól vagyunk, csak én olyan hullafáradt vagyokKép. Vettem Elevitet, és amikor bevettem tegnap, tökre elmúlt az álmosságom/fáradtságom tőle. Aki szedett Elevitet, minden nap szedte?

Nyuszimanó,
nekem nagyon tetszik ám a ti ovirendszeretekKép.

Laura,
milyen ügyes RomolaKép. Ha így halad, lassan ő fog mosni és főzni isKép.

MIndenkinek köszönöm a gratulákat, nagyon jólesnek ámKép. Kezdek egyre inkább hozzászokni a kétgyerekes szülő gondolatáhozKép. Amúgy tök jó, mert az uh-n már lehetett látni, hogy van szívműködésKép.

Dzsungel könyve nálunk is nagyon menőKép, Hanga tök jól utánozza a farkasokatKép. Azért nálunk még mindig Halász Jutka az abszolút slágerKép!

Tényleg, nem tudjátok, hogy hol lehet utánanézni, hogy lesz-e Halász Jutka koncert? Úúúúúgy elvinném rá Hangát!Kép

NOrci,
apukádnak gyógyik: KépKépKépKépKépKép

Zsuzsa,
gratula a bilizéshezKép! Én nem tudom, hogy mikor fogok nekiállni szorosabbra fűzni a kapcsolatot a bili és a jánykám között, de nálunk nehezen megy a pucéran rohangászni hagyás, mert ugye nem panelban lakunk és azért elég hűvös van (ruhában simán elmegy...).

BMárti,
axelero-ék válaszoltak? Múltkor én is rájuk szálltam....Kép Nem tudtam használni a klub.axelerót (na nem mintha olyan sokat használnám, csak hát idegesített, hogy nem tudok belépni a jelszómmal). Szóval egyszer jogos volt, hogy nem tudtam használni (számlatartozás miatt - késve lett fizetve...), azonnal (!) válaszoltak is az info-nak írt levelemre. Na de most már nem volt szlatartozásom, és még mindig nem tudtam belépni. Írtam vagy öt levelet, mire kegyeskedtek válaszolni, hogy szlatartozás miatt nem tudom használni, további infók ügyében megint írjak az infónak....grrrrrrr........Most már be tudok lépni. (a Polifórumot ismered? http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/index.php)

Ja, és Lackó tényleg nem semmi kiskrapekKép.

Tikk,
veletek mi a helyzet?Kép

Zsuzsi,
én is akartam mondani, hogy Emma hasonlít nagyon DorkáraKép.

Most mennem kell, mert a kaját meg kell néznem...bocsi, akit kihagytam...

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Szila
Én is elmennék egy nem túl hoszú Halász Juditosra Napocska is szereti, akár veletek is! KépKépKép
Én szedtem Napocsnál Elevitet meg MagneB6-ot is, a magnézium nem csak görcsökre adják de fáradság ellen is jó,/AZ ELEVITBEN IS VAN!/ én minden nap szedtem.

Danimama
Köszönöm a névnapi jókívánságot,KépKép a Dzsili nálam nem csak egy nick név, ez a becenevem a családom így hív kicsi korom óta, az ikertesómmal elneveztük egymást még anno így lettem Dzsili.

Laura
Neked is köszike!KépKép
Örülök hogy írtál a gyerekekről ezek szerint együtt fürdenek?
Arról amit írtál néhány gondolat nekem is eszembe jutott.
Nagyon nehéz dolog család mellett /anyuka a gyerekekkel, apuka hajt az anyagiakért/ egy idős emberről is gondoskodni, főleg ha nem is a szomszédban lakik.
Azzal ne foglalkozz mások mint mondanak vagy gondolnak nem ez számít.
Nekem van egy dédipapám és dédimamám szerencsére élnek egymásnak és ez fantasztikus ,túl a nyolcvanon, mindegyiknek vannak kisebb-nagyobb egészségügyi problémái, rendszeressen jár hozzájuk egy bejárónő aki segít a házimunkában erre sikerült rábeszélnünk.
A fiai viszik őket a kórházba vagy erre-arra ha kell de nem tudunk mellettük lenni folyton.
Főzni is magukra főznek mert olyan makacsok hogy nem fogadják el hogy úgy hordják nekik, viszont mindig panaszkodnak hogy nehezükre esik.
Tudom hogy ritkán megyünk hozzájuk de egyszerűen nem tudom megoldani a mindennapokban hogy többet legyünk együtt, pedig szeretik a dédiunokáikat mindig várnak, vannak csokik meg üdítő és Télapó és Nyuszi stb. de leginkább csak ünnepekkor megyünk meg időnként ha éppen úgy alakul.
A szomorú az hogy az időnk véges ki tudja meddig látogathatom még őket, tegnap is voltunk egy órát nagyon örültek nekünk.
Engem ez bánt főleg mert itt is úgy tartják mások hogy mehetnénk gyakrabban is, sőt ők is elvárnák de tényleg többnyire örülök ha a nap mint megszervezem a három gyerek programját és még házimelóra is futja az energiámból.

Ma voltunk a bátyáméknál ott is nagyon jó volt Napocska vezetgetni próbálta Rékát /ő most 8 hónapos/ kapaszkodva jár a bútorok mellett illetve ah fogjuk akezét akkor is egy kézzel is a másikban cipel valamit.
Napocs is próbálta segítgetni, időnként meg menekült előle, aranyossak együtt!

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Én is bekukkantottam ma, csak írni nem volt időm, igazi családi napot tartottunk! Orvosi utasításra sokat levegőzünk - tegnap óta -, mindannyiunknak nagyon jót tesz! Kép
Délután játszótereztünk, és legnagyobb csodálatunkra mi voltunk ott egyedül! KépKép Képzeljétek, olyan hó maradt ott, hogy még szánkózni is lehetett volna (habár én már szívesebben ibolyáznék).

Dzsili! Ezek szerint ők a te nagyszüleid? De jó neked, hogy még élnek! Nekem nagyon hiányoznak az enyémek. Az állandó lelkifurdalást ne is mondd... Utólag én is kívánok neked nagyon boldog névnapot!!!

Laura! Köszönjük a gratulációt! Nehogy azt hidd! Egyszer csak ő maga fogja javasolni a pelus-nélküliséget! Kép Rögtön mindent csinálhat is anyukád, vagy még pihentetnie kell a karját? Gizi nénis ügy nem lehet könnyű... Kitartás!

Szila! Tehát most hány hetes vagy és mikorra várható a babóca? Ne aggódj, kétgyermekesnek épp olyan jó lenni, mint egy-gyerkőcösnek, csak duplán Kép Barnival az Elevitet előtte is szedtem úgy két hónapig, és utána valameddig, csak nekem attól volt hányingerem, így abbahagytam (na meg az orvosom szerint sem volt rá szükség). Boldival MagneB6-ot szedtem jóformán végig, és vasat (Tardiferon-Folt), és most újra szedek Elevitet (tudtátok, hogy szoptatás alatt is ajánlott - engem életben tart Kép). Ált. azt mondják, a vas a legfontosabb.
Nálunk Halász Jutka - Kaláka - Ghymes döntetlen Kép

Barni heti kérdései:
-Anya, mitől esik a hó? És mitől fúj a szél?

Ma esti vígasztalása:
Apa: Kivel szeretnél aludni menni, anyával, vagy velem?
Barni: Anyával!
A: Nem velem? De akkor én szomorú leszek!
B: Megsimogatlak, jó? Most már jobb, ugye? Kép

Nyuszimanó! Édesek a gyerekek! Doncival nem is találkoztam pici csecsemő kora óta... Mikor tervezed, hogy óvodába viszed? Ez az 55ezer valóban húzósnak hangzik magyar viszonylatban, de szerintem itt is vannak hasonlóan borsos árú magánovik, csak nem forgunk olyan körökben Kép

Dzsungel könyve: Angliában hallottam egy olyan buliról, felnőtteknek, ahol egész este a zenét Walt Disney rajzfilmek muzsikái szolgáltatták Kép

Danimama: a mosogatógépről is eszembejutott valami: az egyik, szintén angol családban, ahol laktam, a kutyával nyalatták le a tányérokról a maradékot, mondván a gép úgyis fertőtleníti... Mindenki jól járt Kép

Na bedugulok, és bebújok a zuram mellé a jó meleg ágyikóba - mert nálunk már jóideje mindenki a saját ágyában alszik ám - legalábbis egy darabig Kép

Jóéjt,
Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Dzsili
Boldog névnapot kívánok így utólag! KépKépKép

Zsuzsi, Bogancsi
Köszi a kakaó, tej tippet. Ha igazán ég a gyomrom, akkor sajna egyik sem válik be, vagy csak nagyon rövid időre. De most már sokkal jobb, csak néha egy kicsit jön elő. (Most csak úgy szimplán nem alszom gyormortól függetlenül. Kép )

Zsuzsi
Jó utat, remélem tök jól érzitek magatokat! Kép
A baba nemét tényleg nem tudjuk biztosan. Anno Petiét sem tudtuk, pedig a fiúkat könnyebb észrevenni.

BMárti
Május 1-re vagyunk kiírva.

Szilvi
Zsani és az új ruci. Kép
Peti 3550 gr-mal született.

Laura
Gondolom neked is megkönnyebbülés a gipsz levétele. Gizi néni. Kép

Heni
Saját ágyban aludni? Lesz nálunk valaha olyan? Kép

Peti és Levi elutaztak Kolozsvárra Levi nagyszüleihez, úgyhogy 3 napig szóló vagyok. Kép A telefonban azt mondták, hogy Peti már tyúkokat is etetett és tök jól érzi magát. Kép
Szombati műsorom a konyha pucolása volt, majd utána délután az egyik barátnőmmel mászkáltunk egy nagyot, vettem új Boribon könyvet, stb. Este 9 után értem haza hulla fáradtan, de olyan jó volt. Kép Erre most nem tudok aludni. Nem baj, napközben is megtehetem lelkiismeretfurdalás nélkül. Kép
Érdekes, hogy szinte egyik napról a másikra elég sokat kezdett el mocorogni a baba. Bár lehet, hogy mivel befordult, másképp érzem minden rezdülését.

Szeretem olvasni, hogy a gyerekek mennyi mindent tudnak már, csak az a rossz, hogy én nem tudok beszámolni sem öltözködésről, sem beszédről, számolásról, bilizésről, stb. Pedig szerintem Peti tök okos meg ügyes kölyök. Kép

Már akartam kérdezni, hogy ti szoktatok tornázni a gyerekkel reggelente vagy csak úgy, ha eszetekbe jut? Nálunk a srácok néha tornáznak egy kicsit, de lehet, hogy minden napra be kéne már most iktatni.

Mi van a talival???

További jó éjszakát!
Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

GOrsi: örülök, hogy jobban van a gyomrod, de ha megint égni fog, a savmegkötőket én is tudom ajánlani (Almagel vagy Antagel). Nekem rengeteget segített.

Heni: köszönöm az érdeklődést Anyukámról. Még pihentetnie kell a kezét, ami azért nem esik nehezére, mert bizony még fájdogál neki. Gondolom, szépen lassan azért helyre fog jönni.

Radiesztézia: múltkor szerettem volna hozzászólni, de mára már nem emlékszem, ki érdeklődött a földsugárzás-mérésről. Szóval itt egy cikk az Élet és Tudományból, elég szomorú a helyzet a sok kókler miatt, érdemes elolvasni:

http://www.zotyo.hu/para/radiesz.htm

Nyuszimanó: érdeklődtél Toncsiról. Kép
Hát, mostanában éppen fogzik a fiatalember, de nem aprózza el: egyszerre 4 fogát növeszti. Kép Kép De nagyon hősiesen viseli, szerencsére őt kevésbé viseli meg a fogzás, mint Romit. Ja, és állandóan folyik a nyála.
Rendkívül mosolygós baba: ő is mosolygott már a korházban is rám, és azóta is szinte mindig mindenkire. Érdekes, a babáknál van az az időszak, amikor (kb. 6 hónapos kor környékén) már elkezdenek félni az idegen arcoktól - hát Toncinál ez kimarad, úgy tűnik.
Mozgásfejlődését tekintve (nővéréhez hasonlóan) ő is mindent későn csinál: mostanában négykézláb közlekedik, a felállás még nem megy neki. Ugyan a lábát kinyújtja elég gyakran, de a keze lentmarad a földön, nem keres magának kapaszkodót.
És be nem áll a kis szája: folyton gügyög-gagyog, magyaráz... Kép
Szilárdat háromszor eszik naponta: délelőtt gyümölcsöt, délben és este főzeléket. (Zöldség + krumpli vagy rizs + husi + pici olaj + zöldfűszerek + pici só.)

Zafi: mi lett végül is Peti altatásával? Hason alszik? Az én gyerekeim is hason aludtak mindig is, légzésfigyelőt csak Rominál használtunk, bár volt Toncsinak is, de utáltam a téves riasztásokat. És mivel a korházban sem kapott (pedig igen kis súllyal, 2170 grammal született), úgy döntöttem, itthon sem kell.

GOrsi: mi nem tornázunk reggelente. Bevallom, eszembe sem jutott. Kép De ahogy látom Romola "tornázását" Manó Muzsikán, hát... még korai volna szerintem.

Én is szerettem volna már érdeklődni: mi van a talival???

Sziasztok: Laura+Romola+Toncsi
p_laura
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek érdekl?dést tesóm és apukám ügyében jól vannak. N?véremnek a vérzés, a seb nagyobb volt és nagyobb ijedelemmel járt, mint a fájdalom, szerencsére végig eszméleténél volt. Szegény kislánya ijedt meg nagyon.
Tegnap anyósoméknál voltunk Vitya elment vásárolgatni, erre megállt a házuk el?tt egy ment?, csak érdekl?dött hova kell menni, én úgy megijedtem.

Dzsili!
Én is boldog névnapot kívánok utólag is!

Laura!
Gizi néni Kép Bármit gondolnak mások, eddig is szépen segítettetek neki, ti tudjátok, hogy mindne t?letek telhet?t megtettetek.

Szila!
Orvosom szerint Elevit jó, de felesleges minden nap, heti * - 3* elég. Persze vérképp függ? is.

GOrsi!
Rosszul alvás ismer?s, Vili születése óta iszonyú frontérzékeny vagyok, ezek igencsak befolyásolják az alvást. Tamara is befordult már, ? is besegít hogy ne tudjak aludni, hihjetetlen mozgékony kiscsaj. Hol jjobb hol rosszabb, a délutáni alvások Vilivel sokat segítenek rajtam.
Tornázás: apa este szokott a földön derékfájás ellen, Vili mindig melléfekszik és ? is tornázik "jaj fáj a derekam le kell feküdnöm kicsit" "tornázok kicsit" Kép Olyan helyesek ilyenkor.

Most elküldöm Vili ébredt.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Gorsi! Huh de irigyellek ezért a szalmaságértKépKép Peti tuti nagyon okos kis kölyök, hogy ezt nem akarja neked bebizonyítani, ne foglalkozz veleKépKép Néha én is úgy örülnék, ha legalább 2 percig nem beszélne és nem ismételne el mindent 25xKépÉn tornázok reggelente és akkor Hanna is bekapcsolódik, de nappal is szokott és ha jól mondja, akkor a bölcsiben is szoktakKép

Szila! én is úgy tudom és úgy is emlékeztem, hogy eleinte hetente max 3x szedtem a vitamint. Amúgy köszi jól vagyunk, kicsit taknyosan, de nem vészes.

Laura! Nem lehet könnyű neked mostanában úgy látom.

Norci! Örülök, hogy jobban van a családod.

Zafi! Hanna 2 hetes kora óta hason alszik, szerintem ne parázzon emberedKépJól vagytok?

Heni! És mitől fúj a szél? Mit válaszoltál?Kép
Örülhet apa, ha ilyen kedvesen küldi elKép Nálunk Hanna néha minősíthetetlen az apjával.Kép Nem tudom ez miért van, teljesen idegbeteg lesz ha éjszaka nem én megyek át hozzá. Mondjuk jut nekem is bőven, többet van fent mint csecsemőkorában, de ha jól látom lesz két új fogunk, az csinálja a fesztivált, meg szerintünk fél, úgyhogy kap valami éjjeli fényt majd.

Na elég volt mára belőlem.

Midnenkinek jó pihenést!

Tikk
tikk
 
 


Norci
Ha neked Vili születése óta gondok vannak az alvással, akkor én nem szólok egy szót sem. Nekem csak a babavárás "tesz be", egyébként nagyon jó az alvókám.
Vili aranyos ezzel a szöveggel. Kép

Tikk
Mit és mennyit tornázol? Valamikor az ős-ős időkben még én is csináltam reggel pár gyakorlatot, most meg már azt sem tudom, hogy mi az a torna...
Hannának a fogakra: KépKépKépKépKépKép

Laura
Petinél is később jött az idegenektől való tartás, 6 hónaposan még rendületlenül mosolygott. Kép

cory
Hogy sikerült az ottalvásos buli?

Heni
Amikor téged olvaslak, valahogy mindig az jön le, hogy milyen tök jó 2 gyerekkel és tisztára felvidulok. Kép

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy írjázok ezt a lasagne-tésztát, én eddig mindig megfőztem a száraztésztát (rá volt írva a dobozára) és állandóan összeragadt és ezért mindig nagyon nehezen szánom rá magam a lasira. De most, hogy ezeket írtátok, én sem fogom már megfőzni ill. kipróbálom a védőzárasat, már nézegettem a boltban, csak bizalmatlan voltam.

A jóidőt én is csípem, megvolt az első nagycsaládos sétánk!Kép

Szila! Elevitet Rékánál én is szedtem már előtte is és kb. 16.hétig nagyjából minden nap. Most nem szedtem terhesség alatt, de szoptatás alatt igen, ahogy Heni is mondta, a vas miatt.

Gorsi! Használd ki a szólózást! A barátnőzés nagyon jól hangzik!Kép De ezek a hajnali hozzászólásaid hihetetlenek!
Tornára szoktál menni? Nekem nagyon hiányzik, alig várom, hogy megint mehessünk!

Laura, Petike továbbra is hason alszik. Miután itt többen megerősítettetek az elhatározásomban, már nem aggódom miatta, de most már a párom sem szól semmit. Igazából Petike alvókája kezd romlani (ugye én megmondtam) és főleg éjszakár időzítit a nemalvást, ezért apa is úgy van vele, hogy csak aludjon az a gyerek, nem lesz semmi baja!Kép

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Most csak annyit, hogy a tali még mindig áll, csak mondjatok egy időpontot. Egyébként tényleg nincs egy percem sem, de amint tudok jövök.

pusz
Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok!

Gorsi!
Szerencsére nem mindig van gond az alávssal, csak a frontok tesznek be, olynakor meg nappal kialszom magam Vilivel. Most ha felébredek pisilni, akkor nehezen alszom vissza, főleg ha Tamara is műsort rendez a pocimban, és hát rendez Kép remélem kívül kevesebbet fog, legalábbis nem éjszakára időzíti. Amúgy nagy urológus lesz, mert örökké a hólyagnál matat Kép Kép
A szalmaság tényleg jól hangzik.
Persze, hogy okos ügyes nagyfiú Peti, ha naya nélkül simán el van három napot Kép

Tikk!
Nátha és fogzás mentes éjszakákat kívánok.


Norci
norci
 
 


Sziasztok!

GOrsi,
ez a szalmaság tényleg jó lehetKép.

Tegnap mi is kipróbáltuk délutánra...Bence meg Hanga elmentek Dobogókőre. Kb. 20 centis hó volt, még hóembert is építettek....

VAnnak képek is:
Kép Kép

Tikk,
én másra gondoltamKép.

Elevit: végül is úgy döntöttem, hogy ugyanúgy szedem, mint annak idején a magyar vitamint: minden másnap és kész. Egyébként egyáltalán nem vagyok rosszul szerencsére.Kép

Ma nagyon szép idő lesz, úgyhogy el is húzunk itthonról egy kicsit ünnepelniKép.

Hanga mostanában egyáltalán nem hagyja, hogy segítsek neki a kajálásnál, talán egyedül a joghurtot néha, de kicsit így kevesebbet eszik viszont tovább tartKép. És koszosabb is....Kép

Na, pusz,
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Tomi már szombaton is elég nyűgös volt, aztán vasárnapra belázasodott Kép Persze ágyban nem lehet tartani, folyton rohangál, úgyhogy azért nem olyan nagy a baj. Éjjel jól aludt, de alig eszik. Viszont iszik és az is valami.
Na, megyek, mert anya nélkül nincs élet...
pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: