Új privát üzeneted érkezett!

Ezt most kaptam mailben:

Nincs is rossz nap!!!

Tulajdonképpen hálás vagyok...
- A feleségért, aki azt mondja csak szendvics lesz ma vacsorára, mert
az estét velem tölti itthon, és nem valaki mással.
- A fiatal lányért, ki azért panaszkodik, hogy mosogatnia kell, mert ez
azt jelenti, hogy itthon van és nem az utcán kóborol.
- Az adókért, amelyeket ki kell fizessek, mert azt jelenti, hogy
alkalmazott vagyok, van munkahelyem.
- A takarításért egy buli után, mert azt jelenti, hogy a barátaimmal
tölthettem egy estét.
- A ruhákért, amelyek egy kicsit szukek, mert van elég ennivalóm.
- Az árnyékomért, mert kint lehetek a napfényben.
- Hogy nyírhatom a füvet, pucolhatom az ablakot, javíthatom a
csatornát, mert azt jelenti, hogy van házam.
- A parkoló helyért a parkoló legmesszibb pontján, mert ez azt jelenti,
hogy tudok járni és még autóm is van.
- A nagy futés számláért, mert azt jelenti, hogy melegben voltam.
- Hogy a templomban mögöttem ülo hölgy falsul énekel, mert azt
jelenti, hogy hallok.
- A mosni- meg vasalnivalóért, mert azt jelenti, hogy van ruhám.
- Az esti fáradtságért és izomlázért, mert azt jelenti, hogy tudtam
keményen dolgozni.
- Hogy meghallom hajnalban az óra csengetését, mert azt jelenti, hogy
élek.
- És végül a túl sok e-mailért, amit kapok, mert azt jelenti, hogy van
családom és sok barátom, akik szeretnek engem és rám gondolnak.


Csak egy kis hangulat javítónak. Na ma én is túltenegek.
A lányokról tettem fel pár képet:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/283/70160.html?1078763155
linato
 
 


szila,
szívesen leírom majd, múlt héten voltunk egy szülők iskolája előadáson, ami nagyon jót tett a lelkemnek, arról meséltem mártinak, na meg jól kipanaszkodtuk magunkat
részletek később Kép

puszi mindenkinek

ui: mindkét fiúnak ronda hörghurutja van Kép szóval jöhetne a jóóóóóóóóóó időőőőőőőőőő!!!!
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a vásárlásból, hát nálunk térdig érő hó van, Dorkát alig bírtam hazacibálni. Minden bokorról leszedte a havat és hógolyókat hajigált. A boltban ő kért 10 dkg szalámitKép Nagyon élvezte, a sor mögöttem nem annyira Kép
Ahhoz képest, hogy az ablakból sokkal rosszabb időre számítottam, tök szép idő van, nincs annyira hideg és havon nem is csúszkáltunk. Gondolom a belvárosban minden csupa latyakKép
Na ez van nálunk:Kép

Márti: én nem kaptam semmit az oeptől, de lehet, hogy nekünk kellett volna utána járni... Én is ordítottam Dorkával, erre pár óra múlva az a reakció, hogy mondja nekem: Ne sikítozzál anya! Pedig akkor már éppen csendben vagyunkKép

Linato: Korina jól kiütötte magátKép nagyon édes, ahogy alszik, a legjobb az egészben, hogy alszik, mikor fog ilyet az én lányom is csinálni!!!! Uh-ról majd te is számolj be!

Norci: na mi volt? mekkora Tamara?

Laura: Romi beszólásKép

Márti: Vilka is elég hamar fog mindent csinálni, mit ettél terhesség alatt, hogy ilyen turbók a gyerekeid ?

mi lassan fürdünk,
üdv:
zsuzsiék
zsu26
 
 

 
 

Sziasztok!

Edit,
az a harom napos udules nagyon jol hangzik. Kép Biztos nagyon jo lesz, ahogy elojonnek a regi szep emlekek es hozzaadodnak majd az ujak.
Ugyved Kép Sajnos neha maskepp nem megy.

Danimami,
a parologtatas foleg ejjel a leghasznosabb nalunk. Madike ha nathas akkor is vegig tudja aludni az ejszakat. Ha hosszabb ideje nathas Dani, akkor erdemes a parologtatot 24 oran keresztul uzemeltetni. Nekunk ezt mondta a gyerekorvos. Hideg vagy meleg parologtatast csinalsz? Az en parologtatomon 3 fokozat van, amikor nathas es 24 oran keresztul megy, akkor a legkisebb fokozatba teszem. Ugy erezni, hogy parasabb a levego, de nem szauna.

Daninak gratula a bilibe pisileshez Kép

Madinel is van olyan, hogy valamit nem hajlando megkostolni sem. Kép

Zsuzsi,
nekem van kenyersutogepem, mi szoktunk kenyeret sutni es nagyon szeretjuk. En kenyeres papirzacsiba rakom eloszor es utana szatyorszerusegbe es igy a kenyer elall kb. 3 napig. Azaz elallna.....
Mosogatogep, en mar nagyon hozzaszoktam. En sok idot sporolok meg vele. Nekunk olyan van, ami tobb programos es van rajta kulon az edenyeknek egy program, igaz eloblogetem elotte oket, de szerencsere nagyon szepen mos.

10 eves evfordulohoz gratula.

London, Kép Biztos nagyon jol fog sikerulni. Jo utat hozza!

Zafi,
Peti ataludt ejszaka Kép

Heni,
Jobbulast a fiuknak! Sok gyogyKépKépKép
Gratula a szobatisztasaghoz!!!!

Bogancsi,
Tominak Boldog nevnapot kivanunk!
Jobbulast Tominak is!

Solya,
Boldog Szuletesnapot Mate!
Kép

Nyuszimano,
Derekad hogy van?

Borcsa,
Drukkok mentek.
Mese olvasas Kép
Madi is szereti szamolgatni a lepcsoket.

Marti,
Nalunk is takaritoeszkoz a popsitorlo. Kép Madi vagy tv kepernyot pucol vele, vagy a tukros gardrob szekrenyt vagy a nappaliban az uvegasztalt, vagy erkelyajtot....stb.

Nagyon ugyes Vilka. Kép

Beja,
Tovabbi gyogyKépKépKép
Gyogyulj meg mielobb.

Norci,
Gyerekszoba butor Kép

Dzsili,
Tori verseny Kép

Tikk,
Jobbulast nektek! Sok gyogyKépKépKép
Madinek jelenleg 20 foga van.

Linato,
sogorno Kép Nagyon edes az alvo Korina.
Nagyon szepek a lanyok.Kép

BMarti,
kezed Kép Jobbulast!

Szilvi,
Nagyon ugyes Zsani, hogy mar egyedul oltozik Kép
Gogicselo Niki Kép

Laura,
balesetek Kép

Szila,
Remeljuk hamarosan jon a napocska es jobb kedved lesz. Depi uzok mennek.

Rolunk:
BMartit sem es Rozsat sem irigylem. Kép Lehet, hogy Madi titokban a babanetet olvassa es onnan tanulKép Het vegen ket baleset is erte. Kép A lepcso utolso fokarol leesett es lehorzsolta ket helyen is az arcat. Kép Hiaba mondtam neki, hogy fogja meg a kezem, nem volt hajlando, ha pedig megfogtam neki, akkor nekiallt hisztizni es hanyat akart magat vagni a lepcson. Ha pedig ilyenkor felveszem, tepi a hajam es hatravagja magat es alig lehet megtartani. Majd tegnap este leesett a nappaliban a fotelrol Kép A legujabb szokasa, hogy mindenhova felmaszik, ugral es ellenkezik. Ferjem szerint nem lehet egy percre sem szem elol teveszteni. Nekem ez total szokatlan, anno Fatus sokkal jobb gyerek volt ennyi idosen.
Na jo, jojjon valami jo is. Kép Madike is imad szamolni. 10-ig o is elszamol mind a ket nyelven. Foleg lepcsozes kozben. Es o is egyre tobbet dumal. Van hogy o akar altatot enekelni nekunk. Es egyre jobban imad fogat mosni. Kép Van hogy napi 5-6-szor mosunk fogat.

Kellemes estet mindenkinek,
Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: nem semmi. Nálunk ahogy esik a hó, ugyanazzal a tempóval olvad is, úgyhogy itt semmi hó nincs.

Nincs kedvetek valamikor hétköznap talizni egyet valahol? Mondanám, hogy legyen nálunk, de mi eléggé kint lakunk. Én bárhová elmegyek! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory: Nálunk annyi hó van, hogy a párom már egy órája lapátolja. Estére még a főúton is lett.Kép
Taliban én is benne vagyok, de ahhoz az kell, hogy az utak járhatóak legyenek felénk.
Ha már jó idő lesz nálunk is lehet talizni, mert akkor elég jól meg lehet minket közelíteni.Kép
linato
 
 


Sziasztok!

No már megint lemaradtam, igyekszem visszaolvasni v.mikor és akkor reagálni is, több mindenre.

Máté Boldog szülinapot!

Tomi boldog névnapot!

Most csak néhány dolog ami átfutás közben eszembejutott:

Edit!
Köszi kérdésedet. Sajna félek hogy apunál elcsesztek v.mit. Múlt héten felrakták az új gipsz szerű v,mit (amivel állítólag külfüldön már két hét után vezetnek is), ezúttal csak válltól könyékig, közben meg zsibbad a keze és belilut és fáj neki. Félek, hogy v.mi ideget nyom. Holnap megy kontrollra és varratkiszedésre. Remélem ezúttal el tudják normálisan látni.
Neked is jobb kedvet! Szerződés Kép Remélem rendeződik!

Linato, Zsuzsi, Edit kértetek uh beszámolót!
Tuti hogy kislány, kaptam fényképet a puncijáról Kép (apa közölte, hogy ő nem érti mit kell nézni és ha azt mondják cseppkőbarlang van a képen azt is elhiszi Kép) . Mindegy gyűjthet a hozományra én meg mehetek kislányos cuccokat venni!
Minden rendben van vele és állítólag egy picit nagyobb az átlagosnál, de nem vészes, a doki szerint közel nem lesz, akkora mint Vili. Remélem igaza lesz, most 1600 g.

Látom volt szó a mosogatógépről, nálunk is az a helyzet, mint Tikkéknél, szóvla nyárra nekünk is lesz már. Mondjuk ehhez itt át kell alakítani a konyhát (radiátort áttenni máshova, bútort átvarriálni és hogy legyen elég helyünk az étkezőbe is szekrényeket tenni, de úgy utálok már mosogatni, ráadás a mosatlant nem is tudom hova tenni, így mindig kupi van. Talán úgy nem lesz.

Más: képzeljétek ma elmentem anyagot venni falvédőnek (lenvászon vagy, zsákvászon szerű anyagot keresek, világos zsák színben) találtam, de ami elfogadható áron volt, abból nem volt annyi amennyi nekem kell, ahol meg volt ott majd 3000 Ft volt métere. Filcet hulladékban nem kaptam, helyette kaptam készen felvarrható helyes állatfigurákat, azt meg is vettem. De úgy elment a kedvem az egésztől, emlékszem a kötést, varrást is azért hagytuk abba (anyu is én is), mert sokkal olcsóbb a dolgokat készen megvenni, pedig néha kell hogy az ember kreatívkodjon.

Cory ha már jól vagytok, depi ellen és egyébként is gyertek át hozzánk! Meg bárki aki szeretne! Kép

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Máténak boldog szülinapot!!! KépKépKép

Tominak boldog névnapot! KépKépKép

Taliban nagyon benne lennénk! Nem vállalná vki a belvároshoz közelebb?
Márti, nem akarok tolakodó lenni, de nincs kedvetek bevállalni most hétközben egy talit? Kép

Már megint csak ennyire futotta. Amúgy jól vagyunk. Kép

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Gorsi! Ezen a héten már minden napra jut vmi, azért nem is ajánlgattam, hogy gyertek. De a jövő héten vmelyik nap jó lenne, ami nem hétfő és nem szerda. Nos?

Norci! 1600 gr? Kép Azért az nem kicsi! Kép

Andysj! Madikében ezek szerint elveszett néhány fiú? Kép

Rózsa! Niki sem semmi! Kép Ezek szerint van még néhány dolog, ami Árminnak (még) nem jutott eszébe???

ZSuzsi! Nem semmi a havas képetek! Ha december lenne, el lennék olvadva, hogy milyen gyönyörű! De így inkább legyen a hó elolvadva... és legyek én gyönyörű - huh, de vicces vagyok Kép

Egyik gyerek sem alszik még Kép Kaptam nőnapra fehér csokit, de megbeszéltük, hogy előttük (főleg ugyebár Ármin előtt) nem bontjuk ki ... hát, nem tudom, mikor lesz alkalmunk befalni... majd ha ovis lesz? Kép

Márti++
márti
 
 


Sziasztok!

No végig olvastalak titeket.

Kuki ügy: nekem a gyerekorvos azt mondta finoman húzogassam ameddig lehet fürdetésnél és kész. Vilinek nincs gondja vele.

Linato!
A mosogatógépes ismerősötök csak azzal az egy márkával foglalkozi mai nektek is van,vagy mással is?
Megkukkoltam a gyerkőket nagyon édesek!

Laura!
Balesetek Kép Minden jó ha a vége jó.

Edit!
Jó pihenést, csak vigyázzzatok magatokra.
M Dobogókőn betegedtünk le.

Heni!
Gratula Barni szobatisztaságához. Azóta nem kell fel éjjel pisilni? A pelusból ítélve, nálunk Vili jópárszor pisilhet éjjel, félek is hogy emiatt majd megint kelni fog. Igaz még igen messze vagyunk a dologtól.

BMárti!
Remélem jobbna van már Lacika!

Márti! Laura! Zsuzsi!
A gyerkőc szövegeken nagyon jót szórakoztam.

Dzsili!
Már régóta adós vagyok egy válasz mail-el de odáig sose jutok. Mi van kisfiaddal, megnyugodtál dyslexia ügyben? Hogy halad, mit mond a tanítónéni meg a logopédus aki foglalkozik vele? Te meg vagy vele elégedve (mármint a logopédussal).

Nyuszimanó!
Derakad? Mikor jöttök Mo.-ra?

Kidőltök.
Mindenkinek jobb kedvet és végre jó időt. Kitartás egyszer csak tavasz lesz!

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Egesz hetvegi esozes utan megint kisutott a nap, igy elvezkedtunk. Kép Remelem, mar Magyarorszagra is eler a tavasz, azert nem semmi hogy meg mindig ilyen kemeny tel van!! (Zsuzsi! Durva a havas kep a kornyeketeken!)

Linato! Jol kidolt Korina, edes nagyon ahogy alszik. Kép

BMarti! Kép Hat erdekes kerdes ez a mosogatogep. Eloszor meg kell, hogy valljam pont azert volt csalodas mert en ugy kepzeltem, hogy beteszem a szennyest es kiveszem a gyonyoru tisztat. De mivel vizsugarral mos es nem surol ezert hat valoban elo kell mosni. Viszont azota kibekultunk Kép es most mar ugy erzem hogy meg igy is rengeteget segit. A multkor nagyon nem volt kedvem semmit csinalni (miutan Danit letettem aludni este) es fanyarul neztem az orara hogy mar 1/ 4 10. Elkezdtem kipakolni a mosogatot, bepakoltam az edenyeket, ugy hogy azokat elotte leoblitettem, elinditottam raneztem az orara es 1/ 2 10 volt. Hat ennyi ido alatt biztos nem vegeztem volna a sima mosogatassal! Mert igazad van hogyha mar surolokefevel mosod akkor mar akar el is moshatod, de megis az tobb idot vesz az igenybe. A trutyi Kép nem esik a foldre, mert a tanyert, labast nem fejjel lefele viszem at a mosogato es gep kozti szakaszon (majdnem alatt van) Kép csak a gepben teszembe ugy, akkor meg nem tud kicsopogni. Kép

Laura! En nem vesztem ossze Dzsilivel, csak nem egyezik a velemenyunk – ilyen elofordul. Kép

Zsuzsi! Koszi, hogy megkerdezted apukad velemenyet. Kép
Kulonben mikor utaztok Londonba? Bocs ha mar millioszor irtad. Van, hogy csak atfutom a topikot...

Szilvi! Koszi a biztatast bili ugyben. Meg nehez elkepzelni hogy egyszer pelus nelkuliek leszunk, de bizonyara ez is olyan gordulekenyen fog vegbe menni mint a pepes kajakrol a szilardra valo atteres. Kép
(Apropo! Emlekszel BMarti, hogy mennyit izgultunk, hogyan kell a szilard kajat bevezetni, nehogy megfulladjanak? Akkor azt sem tudtam elkepzelni, hogy csak odateszem Dani ele a sult csirkecombot Kép )

Szilvi (ismet Kép )! Szuper jo, hogy ilyen kitartoan vezetted es vezeted a babanaplot. En is elkezdtem, de mar az elejen le voltam maradva hetekkel Kép es ahelyett hogy naprakeszen par sort irtam volna probaltam rekonstrualni az elmaradt napokat, meghozza reszletesen leirva, igy kudarcba fulladt... Kép Talan babanaplonak tekinthetem anyukameknak irt e-mailjaimat amik Dani fejlodeserol szolnak...
Ja, es nekunk Figidaire markaju mosogatogepunk van. Nem hiszem, hogy otthon lehet kapni, itt elterjedt marka es energiatakarekos...

Andysj! Nekunk egy fokozatu parologtaton van, azt hiszem a Vicks (amelyik azt a kremet csinalja mivel be kell dorzsolni a mellkasukat a gyerekeknek). Melegen parologtat. Ejszakara nem mertuk nala bent hagyni a parologtatot... de az lesz a kovetkezo fokozat... Bar mintha kevesbe lenne taknyos...

Norci! Gratula az UH-hoz. Van mar kislany nevetek? Bocsi ha mar irtad... de nem emlekszem ra Kép

Be is fejezem, pedig meg tobbet is tudnek irni, de mar igy is sok helyet foglaltam.

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Danimama!
Nekünk is ilyen egyfokozatú melegpárásítónk van (Chicco), mi vettünk hozzá időkapcsolót, és kikisérleteztük, hogy hogy a legjobb ki-be kapcsolgatni. Nálunk egy órát jár, egy órát pihen. Akkor is, ha épp nem vagyunk taknyosak, mert különben nagyon száraz a levegő.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Márti
Nekünk bármi jó, bár akkortájt Rózsánál is lesz tali, nem?

Gorsi
gorsi
 
 


Borcsa!
Koszi az otletet! Kép Nekem ez nem jutott volna eszembe, pedig van idokapcsolonk! Feltetlenul kiprobalom! Kép
Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi
Köszi az infót apukádtól, úgy vélem pont erről beszéltem, csak hát neki ez a szakmája így sokkal pontosabban mondta el!KépKépKépKép
Téli képed nagyon jó, jól sikerült elkapnod !!!!KépKépKépKépKépKép
Nálunk tegnap óta esik a hó, szerencsére olvad is, így bár minden hófehér és tul képp csoda szép, főleg ha december lenne Márti után szabadon, de a járdákat könnyű takarítani.
na de mi lesz ezután? Itt nincs ám mindenhol aszfaltos út meg járdácska ami járható is, lucsok meg sár hegyek!
Heni gondolom ennek te is nagyon örülsz!

Heni és Márti
Nekem ti a nyugodt és türelmes anyukák minta példái vagytok, legalább is magamhoz képest, hogy időnként kicsit kiakadtok még jó....különben meg szentek lennétek vagy mi! KépKépKépKépKépKépKépKép

Norci
Tamara nődögél látom, elég ha egy kicsit kisebb lesz mint Vili volt nem? Ő császáros volt?
Kedves vagy hogy kérdeztel Mátékámat. hát jár logopédushoz, hogy mennyi sikerrel???????
Ez mindent elmond. Egyébkéntén meg vagyok vele elégedve magához képest szépen halad, szoktunk olvasni természetessen minden nap, meg írni is, mert a diktálás....
Ott tartunk már hogy kevéssé szótagol és az egyszerűbb szavakat már egyben olvssa ki, most azon trenírozom, persze csak türelmesen hogyne szótagolv mondja amit olvas.
Tudod mit figyeltem meg?
Ez neki olyan, mármint magyarul írni és olvasni, mint amikor más ember egy idegen nyelvet tanul.
Meg kell tanulnia kiolvasni, megérteni és leírni a szavakat. nehéz neki ez látszik, nem véletlenül nem tanítanak idegen nyelvet ilyen kicsiknek írni meg olvasni.
Legalább is nekem így tűnik.
tanítónéni bár tudja hogy ő ugyebár dyszlexiás annyit vár el tőle minta többiektől,ez nem jó de én már nem is bosszankodom tőle.
Egyébként nagyon jó dolgozatokat írt /mert hogy ilyen is van, és jegyeket kapnak rá amitől ki vagyok teljessen kattanva!/ mindegyik erős négyes lett, amatek is és az írás is, amit el tudott olvasni is, már mint a feladatokat.
Lassabban olvas /mert érrtelmezni is kell magában szerintem/ és több hibával mint az ÁTLAG bár az anagybetűst még nem hallottam.

BMárti
Kötelességük felvilágosítnai, bár ha belegondolsz és ezt megteszi azokkal aszavakkal amiket írt Zsuzsi is írt és azt tanácsolja hogy most szerinte csináltasd meg neki, akkor ellent mondasz?
Nehéz dolog ez, mot már biztossan mert láttad hogy mi a helyzet de előtte? Az ember az eszével tudja hogy jót tesz a gyerekkel, de a szíve ellenkezik!
A bacik picurkák és szervezetünkben is jelen vannak, tehát nem kérdés hogy honnan kerülnek oda, ez nem kosz hogy látszon, kevéske is elég neki hogy begyulladjon, nem beszélve arról hogy a faggyú felgyülemlik ha nem tudod lemosni!
De most már tényleg hagyom a témát csak azért válszoltam mert kérdezted. Tőlem mindeki várhatja hogy majd magától megszűnik vagy fordulhat orvoshoz is, én csak egy olyan dologról akartam információt közölni amit átéltem és nem láttam más kiutat most is így tenném.

Laura
De jó hogy írtál te is végre!KépKépKépKépKépKép
A balesetek viszont! KépKépKépKépKépKép
A randa idő ellenére igenis jön a tavasz már később is sötétedik és ha esetleg látszik a napocska már melegíteni is tud!!! Kitartás!KépKépKépKépKépKép
-tejekávéKépKépKép

Márti
Én kaptam igazolást de minek?
Nem dolgoztam most sem, nem csinálok adóbevallást kérés nélkül postázták, hogy kinek igen kinek nem én sem értem!
Ármin nagyon okos figyeld meg az a típus lesz /Heni Barnijával együtt/ aki megtanul majd olvasni még suli előtt meg számolgatni egyszerűen mert érdekli ez tisztára jó!
Öltözni meg minek, úgy is felöltözteted nem?? KépKépKépKép

Szilvi
Niki baba is jó alvó használjátok ki legalább pihiztek egy kicsit! KépKépKépKép
Zsani tényleg ügyi hogy öltözik és vetkőzik.KépKépKépKépKépKép
Napocska is levetkőzik és most kezdte az öltözést már mint a nehezbb ruhadarabokat, mint a nadrág és póló.
Sapkát, kabátot,pulcsit már tud felvenni, hát nem mindig tökéletessen de....KépKép

Tikk
Te tanító vagy? Vagy rosszul emlékszem és tanár.

Puszi: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Márti! Lacika is ilyen volt kicsinek, csakis az ölemben tudott jóízűt aludni. De nem tudott olyan mélyen aludni, hogy azonnal fel ne ébredjen, ha letettem. KépKép
Tényleg döbbenetesen különböző, hogy mennyire mást és mást tudnak az ilyen korú gyerekek, és hogy máris meglátszik az érdeklődési körük. Kép Lacika pl. padlóra küldte az Apját azzal, hogy tudja, melyik a jobb és melyik a bal keze. Kép Ügyesen (azért nem teljesen önállóan) öltözik, és a "fontosabb" színeket stabilan felismeri. Szivesen csinál rendet a játékai között, ami igazán meglepő egy 2 éves gyerektől. A betűk és a számok neki is nagyon tetszenek, de azokat azért még nem tudja igazán. Ha meztelenül lehet, megbízhatóan bilizik. Ugyanakkor még csak most kezd beszélni... Ja, és nagyon-nagyon ügyesen mászik, de erről már panaszkodtam. KépKép

Norci! Erről jut eszembe, írtad a multkor, hogy miket játszotok Vilivel, csak lestem. Ha én megpróbálnék ilyen kivágom, felragasztom típusú dolgokat csinálni, tuti minden képet összegyűrne Lacika, és az egész lakás csupa ragasztó lenne. El se tudom képzelni, hogy ki tudna vágni, és fel tudna ragasztani valamit...

Szilvi! Nem izgulok én, dehogy izgulok amiatt, hogy meddig tud számolni Lacika. Kép Csak azért írtam le, mert szerintem vidám, hogy PONT ADDIg tud számolni, ahány kere egy autónak van (lehet). Kép Hiába no, az érdeklődési köre... Kép
Édes lehet Zsani, ahogy cicizteti a babáját. Kép Mi még csak pelusozzuk és etetgetjük a macit, edzünk rajta a kistesra. Kép

Zsuzsi! Köszi az orvosi szakvéleményt! Kép

Szila! Ja, vagy az azt követőben... Kép

Laura! Hű, egyik esés rosszabbul hangzik, mint a másik... Nagy szerencséjük volt a csemetéidnek! KépÉs hogy Anyukád milyen ügyes! KépKépKép

Danimama! Pont az új, még ismeretlen ételek iránt a legbizalmatlanabbak szerintem ebben a korban. Lacikánál az jön be, ha az új kaját először csak úgy mellékesen kapja kóstolóba, valami más, már ismert kaja mellé. Eleinte csak nézegetei, szétkeni, játszik vele. Ritka kegy, ha az első találkozás alkalmával meg is kóstolja. Tényleg, milyen távolinak tűnik, mikor értetlenkedtem (emlékszel Laura? Kép), hogy hogyan kell zöldbab főzeléket csinálni a kicsiknek. Kép Most meg már a miénket eszi, már ha éppen kegyeskedik. Kép
Nekünk hideg párásítónk van, így nyugodtan benn merem hagyni Lacika szobájában éjszakára. Ja, és ami a legjobb benne, hogy érzékeli a levegő páratartalmát, és be lehet állítani, hogy milyet szeretnél, ő meg automatikusan ki-be kapcsol. Megy is éjjel-nappal. Nagyon megérte megvenni, a gyerekszoba bútor az egyetlen, ami nem szárad szét nálunk. Kép Lacika viszont végül úgyis mindig köztünk köt ki a mi száraz levegőjű hálónkban. Lehet, hogy utálja a párát?! Kép

Andysj! Szerintem érdemes viszonylag veszélytelenebb helyen hagyni őket ugrálni, hamar megtanulják, hogy leesni nem jó dolog. Lacika ma felmászott az ágyáról a pelenkázószekrényre, csak lestem. Nagyon magas... Az előbb meg lemászott ügyesen a konyhai pulról, ez eddig csak fölfelé ment neki. Viszont onnan soha nem mert leesni, látta ő azt, hogy nagyon magas, és kemény alatta a kő. Kép Ja, és amikor örjöng, és fel kell venni, akkor én a vállamra szoktam dobni, mint egy krumpliszsákot. A hasa van a vállamon, a feje lóg hátul, a lábai meg rugkapálnak előre. Így viszonylag biztonságosan szállítható egy dühöngő kétéves. Kép Hogy nekem mekkora gyakorlatom van már ezekben a dolgokban... KépKép

Mindenkinek köszönjük az érdeklődést (aki érdeklődött Kép), Lacika kukija már szépen rendbejött. Arcizma se rándul pisiléskor, viszont örjöngve tiltakozik, ha megsejti, hogy bárki is hozzá akar nyúlni. KépKép

Megyünk aludni, mi mást is lehet ilyen posvány időben csinálni?!


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Márti! Dzsili!
Megnéztem az egyik terhességről szóló könyvben, aszerint egy átlagos 31 hetes 1400 g, és 1600 g a 32 hetes, ez alapján Tamara egy héttel tér el az átlagostól. )

Dzsili!
Vili normál úton született 4520 g és 60 cm volt. Egy kiscsaj csak kisebb ennél.

BMárti!
A ragasztgatást, vágást úgy kell elképzelni hogy ő hozta az ájságokat, mondta melyik kéepekt vágjam ki aztán én vágtam néha együtt is fogtuk az ollót, majd ő hozta az A!-es papírokat és a kivágott képek hátulját papír ragasztóval (tudod ameyik nem folyik, olyasmi mint a golyós dezodorok) bekentük aztán megfordítottam Vili meg a papírra rakta. firkált, írt rajzolt a kész képes olsdalakra, mondta hogy én mit rajzoljak, aztán együtt összetűztük tűzőgéppel. Csak nhéány szétszaggatott újsgáot kellett utána kidobni. A takarítást ennyivel megúsztam Kép

Mióta meg van Vilinek az új bútora, mindennek van helye (a játékoknak is) így nekem is sokkal könnyebb rendet tartani, de Vili is szereti visszatenni a dologakat a helyére, élvezi, hogy mindenfélét elér tud vele játszani.

BMárti követem a példátokat én is megyek aludni.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a babalátogatással kapcsolatos tapasztalatokat. Hát úgy tűnik mi kifogtuk..., de holnap már úgyis betöltjük a 6. hetetKép! Persze az elkövetkező napokban úgysem találnak most itthon bennünket: szerdán ortopédián, csütörtökön nődokinál leszünk, a hétvégén végre először láthatom a nővérem kisfiát, aki csak 13 nappal fiatalabb Nikinél.KépKépKép

A mosogatógéppel kapcsolatos tapasztalatokat is köszönöm, hát még rágódom...

Márti!
Harapós VilkaKép Nagyon ügyes már Vilka, már egyedül feláll és lépeget? Ez igen!
Köszi, most kicsit megnyugtattál, hogy a lányok minden színben látni fogják a világot!Kép Tomi az anyukájától örökölte, valami pálcikák hiányoznak a szeméből vagy mi a csuda...Voltak mókás jelenetek, amikor egy üzletben sárga valamit akart venni. Szegény eladó már vért izzadt, de nem találta ott ahol Tomi mutogatta. Utólag csak sikerült rátalálnia, de zöld volt és nem sárga.Kép
Zsani is 6 hetesen kezdte el nézegetni a kezét, amikor a szeme elé kerül elkezdi lassan forgatni a kezét és bőszen figyeli vagy egyszerűen csak közelíteni és távolítani próbálja az arcához. Időnként még kicsit összefutnak a szemei, de nagyon ari!Kép Zsani is értelmi és érzelmi fejlődésben mindig előrébb tartott a kortársaihoz képest, de viszont a mozgásfejlődése mindig jóval elmaradt az átlaghoz képest. Utólag mindent 1 hét alatt behozott, de csak néhány hónappal később. pl.: majd 10 hónaposan állt fel először egyedül és csak ezután ült fel illetve kezdett el jó irányba mászniKép
Látom neked is van mosogatógéped, neked milyen márkájú van? Régóta megvan már?

Linato!
Nagyon tetszett, amit írtál. Jót mosolyogtam rajta.Kép
Megnéztem a lányokat, még mindig 2 huncut leányzód van!KépKépKép Ránézésre mennyire különböző a 2 lány, a leges legkisebb vajon kire fog hasonlítani?Kép

Laura!
Jujj, hát nem hangzott túl jól semelyik baleset! Örülök, hogy végül nem történt nagyobb baj.Kép

Norci!
Gratulálok a tuti kislányhoz!Kép

Andysj!
KépEsésKép Gyógypuszikat küldök Madikének!KépKépKép

Dzsili!
Hát, most kicsit izgulunk is ApucivalKép, amiért kihasználtuk a lányok jó alvókáját...Kép Zsaninál egyszerűbb volt, mert szülés után szépen időre megjött mindig, de most...?

BMárti!
Örülök, hogy Lacika már jobban van.Kép Nem csodálom, hogy most nem szereti, ha ott piszkálja bárki is.Kép
Nálunk Zsani szerintem azért tud 3-ig számolni, mert ha már ezerszer megkértem valamire és nem csinálta meg, akkor jön a "3-ig számolok!"Kép

Tegnap megérkezett végre az első gólya!Kép Talán mégis lesz idén tavasz?Kép Májusban költözni szeretnénk...Kép

Szilvi + Zsani + Niki
sztigris
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, de jó, hogy megkérdezted apukádat, köszi!Kép

Szilvi! Nagyon ügyes Niki!Kép Mondtam, hogy ez az átalvás csak egyszeri ajándék volt nálunk, de azért tegnap éjjel pl. csak egyszer ébredt Petike. A hízás meg nálunk genetikailag kódolva vanKép
Zsaninak meg gartula az öltözéshez!Kép Igazi kis nőci!
Mi ez a kis izgalom? Ne idegesíts!Kép

Márti! A jelekről jutott eszembe, hogy mikor apa és Réka jöttek be hozzánk a kórházba, várták a liftet és Réka megszólalt: ez itt a MÁV jel!Kép (a lift előtt a kövön) Persze ehhez hozzátartozik, hogy itthon van egy MÁV-os bögrém, onnan ismeri a jelet, de azért a többi ember körülöttük igencsak meglepődött!Kép
Réka is ismeri a számokat, a számos habtapiból, és ugyanígy mint Ármin, leolvassa az óráról: Nézd már mama, kilences!Kép
"kettőt értesz"Kép

Tikk, Rékának valamikor januárban bújt ki az utolsó rágó is, észre sem vettük, hogy fogzik.Kép

Norci! Szépek Tamara méretei! Azért én láttam Vili-nagyságú lányt újszülöttnek és azt mondják az okosok, hogy a második nagyobb, mint az első, de nem akarlak megijeszteni...
(Petike 1900g volt a 32hetes uh-n.)

Egy körkérdés: mi a véleményetek a hason altatásról? Csak azért, mert Petike jóformán csak úgy alszik, a párom meg parázik. (néha már én is) Megpróbáltam oldalán altatni, de nyűglődik, aztán ha átfordítom hasra, béke van és alszik.

Zafi
zafi
 
 


Zafi!
ÉN hiszek a dokinak, szerinte nem nagy Tammara és nem lesz akkora mint Vili, persze kicsii sem lesz Kép

Hason altatás: Vili is csak úgy aludt én úgy álltam hozzá hogy hiszek a biokókuasz matracban, meg ha úgy hosszabbat alszik egyben miért ne. Szvsz: nem az ilyen szép súlyú gömbölyödő makk egészséges babákat veszélyezteti a bölcső halál, am,i miatt nem ajánlják. Ha úgy jobb Petink,d e te nyugtaléan vagy, szerezz be légzés figyelőt, akkor nem lesz gond Kép

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Norci! Csak Candy márkájú dolgokat árulnak.

Cory! Nálunk ilyen szép az idő.Kép

Kép

Kép
linato
 
 


sziasztok!

dzsili! jaaaaaaj, ha tudnád, mennyire túlzol!!!! de azért megtisztelő gondolat! Kép

zafi! boldi is hason szeret aludni! így alszik 7-8 órát egyben, szerintem a mi gyerekeink nem sorolhatók a veszélyeztetett kategóriába - de
bekapcsolom a légzésfigyelőt azért Kép réka szívesen hagyott ott téged petivel? mert barnival eleinte harcokat kellett vívni, ha én nem mentem valahova, aztán már jól érzi magát, de nagyon féltékeny volt, hogy én itt maradtam boldival...

norci! gratulálok tamarához! Kép nekem is kisebbnek jósolták boldit - és 200g-mal nagyobb lett Kép. mondjuk többet is ettem vele khm, khm, és szerintem az is számít. nem fényképezed le a bútort?

jut eszembe, barni ma nevett semmit Kép, de van tartalék szerencsére Kép inni iszik, hálistennek
a köhögésük javult, mondjuk annyi gyógyszert írt fel a dr néni, hogy jegyzetelnem kellett, mikor melyikből melyiküknek mennyit kell adnom Kép

a szobafogság a legszörnyűbb. ha nem esne a hó, kivihetném őket, mert lázuk nincs, de ESIK, hogy a macska rúgná meg! Kép

sziasztok,
heni
gesztenye
 
 


Sziasztok Lányok!

Linato:Kép nálunk most nagyon olvad, de azért fehér még a tájKép Én is azt figyeltem, mennyire más a két lány! Kiváncsi vagyok én is, a legkisebb milyen lesz. A férjed világos hajú? Nagyon jól sikerültek a fotók!
Sógornődnek nincs családja, gyereke, pasija? Be kéne pasiztatni, kevesebb lenne vele a gondKépKépKép

Délelőtt voltunk Bejáék bababoltjában, nagyon szépen megcsinálták és igazi, jó minőségű ruhácskák voltak, rögtön vettünk a tabis pulcsik mellé még pár csinos lányos nadrágot! Úgy örült neki Dorka, látszik, hogy nőci leszKép
Bea pocakja is egyre nagyobb ámKépKépKép

Norci: én úgy tudom, hogy egy fiúcsecsemő 500 g-mal több, mint ha lánynak született volna, tehát ha Vili méreteit nézzük, akkor Tamara olyan 4 kilós lesz!KépKépÚgyes voltál, hogy ilyen nagy mérettel is rendesen szülted meg Vilit!!!! A férjem 4,6 kg volt 60 cm, de ő császárral. A régi lakásunk melletti pékségben, a pékünk 5 kilóval született ráadásul mentőautóban, mert hirtelen jött a szülésKépKépKép

Zafi: Dorkát picin oldalt altattam este, de napközben mindig hason. Szerintem is ha félsz, béreljetek bébifigyelőt!

Talit én nem merek bevállalni, túl kicsi hozzá a lakásunk és a céges holmikat sem tudom jól elrakni, hogy abból ne legyen baleset. Nyáron a közelünkben van egy családias strand (8-as busszal 10 perc a belvárostól), étterme is van (olcsó!!!, menzajellegű), oda szervezhetnénk egy talit, ha nagy hőség van, mert 28 fokos a medence, naponta tisztítják, árnyékos, igaz nincs kacsaúsztató részeKép

Szilvi: körülnéztem mosogatógépek körül és csodálkozva állapítottam meg, hogy a keravill olcsóbb, mint a mediamarkt, van most egy elég jó modell, Indesit 12 teritékes, A energiaosztályú és nagyon sok programja van elég jó, ez 89 ezer Ft. Mi nem ezt vesszük meg, mert a férjem olasz terméket nem hajlandó venni, ami A-s és jó programjai vannak, az mind 100 ezer felett van. Az electroworldet most akarom megnézni, de honlapjukon láttam pár jó ajánlatot.

Linato: candyt hol lehet kapni, az milyen gyártmány?

Szilvi: nálunk is a hó ellenére érezni a tavaszt, mert hőesés közben csicseregnek hangosan a tavaszi madarakKép elég vicces!Kép

Rózsa: nagyon hallgatsz mostanában, ennyire lestrappáltak a gyerekek???

Edit, BSzilvi: veletek mi újság?Kép

Nyuszimanó: már egy ideje várjuk a beszámolót a finn ovikról!Kép

Szila: megfázással hogy álltok?

üdv:zsuzsiék
zsu26
 
 


zafi! szerintem sem vagytok a rizikócsoportban, peti nagy súlyú, nem dohányoztok, nem fordult még ilyesmi elő a családban... én ármint nappalra hagytam hason, éjjel oldalt vagy háton altattam, amíg rajtam múlt - de előfordult, hogy akár őt, akár vilkát megrázogattam egy kicsit, ha túl sojáig aludtak mozdulatlanul... aztán szisszantak ey nagyot és én megnyugodtam

norci! kb akkorra vagy kiírva, mint én vilkával tavaly - ő a márc 29-i 4d uh szerint akkor volt 1520 gr és 3480-nal született. kisebb lett, mint ármin, ő 3650 volt. ezért írtam, hogy szerintem szép méetei vannak tamarűának - de nehogy megsértődj ezen!

zsuzsi! merre van bejáék boltjaÍ? én is szívesen benéznék egyszer, ha jobb idő lesz! nincs is messzi és tavaly is olyan jó dolgokat vettem nála!

anyukám ma valkóról gyalog ment be gödöllőre - 14 km - mert nem volt busz a hó miatt. igaz, tetszett neki, de én napról napra jobban utálom már a terlet! viszont visszaolvastam a tavaly írottainkat - hát, sem melegebb, sem jobb idő nem volt!

cory? borcsa? andi? gwen? beja?

gyors gyógyulást és jókedvet mindenkinek, majd még jövök, de nagyon rossz így félkezezni!!

márti++
márti
 
 


Sziasztok!

Norci: ez az átlagos 32 hetes 1600g megdöbbentett. Mekkora lett volna Zsoma, ha bent marad még?

BMárti, Norci: én is aludtam a fiúkkal Kép

Mi strandos talit tuti kihagyjuk.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Többé kevésbé olvaslak benneteket, csak írni nem volt kedvem. De most Zafi hason fekvéses kérdésére muszáj írnom.Kép

Zafi!
Nálunk mindhárom hason feküdt, sőt sokáig csak úgy tudtak aludni. A gerincnek nagyon jót tesz, plusz még a pocinak is. Természetesen a para nálam is fenn állt, főleg a Beánál (nem tudom miért), de ha nincs semmi előzménye (koraszülés, terhességi toxikémia(?), stb...), akkor ha Petinek úgy kényelmes, akkor ne erőltesd az oldalt ill. háton fekvést. Persze, ha nagyon parázol, akkor inkább próbáld oldalra fektetni, de szerintem nem lesz semmi baja. A párom mindig azt mondta, amikor paráztam, hogy több esze van annak a gyereknek, minthogy vmi rossz történjen vele.
A Bea 1(!) naposan felemelte a fejét hason fekvésben. Anyukámék csak néztek, amikor kivittem megmutatni a "zsúrkocsiban" és a Bea emelgette a kis fejét.Kép
Réka hogy aludt ennyi idős korában?
Egyébként olvastam milyen nagy a kislegény.KépKép

Solya!
Máténak nagyon Boldog 2. Születésnapot kívánunk, alig megkésve.Kép

Bogancsi!
Tominak meg Boldog Névnapot kívánunk!KépKépKép

Rózsa!
Nem semmi volt a múlt heted.

BMárti!
Beszéld meg Lacikával, hogy huzogassa ő a kukacát. A Pityu sem engedte, még amikor a kontrollra visszavittem, akkor sem a dokinak. Üvöltött, hogy nem nyúlhat hozzá. Mondta doki, hogy OKÉ, de akkor csinálja ő, mert kiváncsi, hogy milyen lett. Pityukám óvatosan felhúzta, egy kicsit azért segített neki doki bácsi és, azóta mindig ő csinálja magának.
Örülök, hogy most már jobban van. Egyébként nálunk is Apjuk forszírozta anno a dolgot, így teljesen egytértek Dzsilivel, hogy apukára kell bízni a gyakorlati részeket, meg a tanítást is, hogy hogy is kell csinálni.Kép

Bea, Miki ésén túl vagyunk egy fél napos vírusos nyavaján, ami a gyomrot támadja meg. Nem részletezem. Vasárnap este a párom! mosott fel a szobánkban, mert közöltem, hogy ha nekem kell takarítanom a Miki művét, akkor abból minden lesz csak takarítás nem.Kép Így Apjuk hősiesen feltakarított este 9 órakor, pedig soha, de soha nem szokott ilyet cssnálni.
Bea az éjjel nagyon pocsékul aludt, de szerencsére a bölcsiben nem volt semmi gond.

Ja, és egy kis dicsekvés. Márti és aki még mondta, hogy milyen szépen fogyott..., én is jelentkezem a fogyók klubjába. 2 hónap alatt 5 kg-ot leadtam, mindenféle fogyózás nélkül.Kép Még 10 kg-t nem bánnám ha sikerülne ilyen módszerrel leadni.KépKép

Most már sziasztok, olvasni foglak Benenteket, de nem tudom mikor fogok írni.Kép

Zsuzsa

beababa
 
 


Márti!
Szegény anyukád.Kép zért nincs közel Gödöllőhöz Valkó. Mi egyszer mentünk kocsival, de nagyon hosszúnak találtam az utat még kocsival is. Én eredetileg azt hittem, hogy itt van egy köpésre VAlkó, aztán koppantam.

beababa
 
 


Sziasztok!

huhhh.. de lemaradtam már megint Kép
csatlakozom a "már utálom a telet" klubbhoz...

utólag mindenkinek, akinek mostanában volt: boldog szülinapot és boldog névnapot!!!!! ... Kép

bocsi, most nem nagyon fogok reagálni senkire-semmire ...

de azért mégis nagyjából kapcsolódom majd dolgokhoz, csak épp nem nagyon merem írni, hogy kihez Kép

Dzsili
asszem Te írtad, hogy hasonlít Csengusra... először nekünk is úgy tűnt, hogy úgy egyben hasonlít rá... viszont minden részletében teljesen más... Kép más fül, orr, szemforma, fejforma, hajszín... Talán most már úgy néz ki, hogy a szemszín az ugyanolyan lesz .. (még jó, hogy a barna a domináns Kép)

lassan új képet kellene feltennem róla... Levi ugyanis olyan kis tokás lett, hogy döbbenet Kép

Zafi
bibibíí... Levi 400 g-ot hízott egy hét alatt... Kép .. a védőnővel röhögőgörcsöt kaptunk, amikor megláttuk a súlyát ... Már nem aggódik, hogy nincs otthon mérlegünk Kép
Kíváncsi vagyok, mi lesz most pénteken a mázsálás eredménye... Utolérni gondolom soha nem fogja súlyban Petit, de nem is bánom... főleg amíg emelgetni kell ... Kép
ja.. irigy-irigy a segítségedért ... én rögtön egyedül maradtam a 2 gyerekkel, ahogy hazaértünk... Anyósék elhúzták a csíkot, Ati meg ment a szüleimért... és hát most nem 5 percnyire laknak... Nem mondom, hogy örültem a "mélyvíz"nek... meg azóta sem tudom azért felhőtlenül élvezni... Csengét annyira nem lehet "lepasszolni", mert kicsit úgy éli meg, hogy lerázom Kép

ja... aludni azért nem alszik olyan sokat (egyik se)... szerintem az első átaludt éjszakája neki is csak 2 éves kora után lesz KépKép Nem baj, már megszoktam Kép

Megcsinálták közben a belső lépcső burkolását... élmény volt... minden nap (szombat-vasárnap is) reggel 7-től már kopácsoltak... a zárt szobában is állt a por, képzelhetitek, mi volt a "lépcsőházzal" egy légtérben lévő nappali-konyhában Kép
Viszont minden bútorunk végre kész.. kis szépséghiba: 2 komód meg a 2 éjjeliszekrény tetejét majd le kell cserélni, mert elb..ták...
Már csak el kell(ene) pakolnunk...

...leszakad a bal kezem (na ki van benne? Kép) ... úgyhogy most elküldöm... nem tudom, mikor tudok legközelebb írni...

üdv
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Márti!

Nem sértődtem meg. Vilivel anno mindneki riogattot, hogy szent egek, hogy fog kiférni, mekkora poci és már hét hónaposan azt hitték rég túl hordtam, stb. Ez mindig nagyon idegesített. Én is csak akkor vettme komolyna mikor az első ctg-n a szülésznő közölte, hogy "mikorra várom a babákat", akkor már én is kezdtem aggódni. Amúgy mindegy mekkora, ha Vili kifért a huga is kifog, meg hát ent nem marad, de ezzel még ráér Kép Én örültem, hogy Vilit mindenki 3 hónaposnak nézte a méreteie alapján már két hetesen is, így pl. nem féltem megfogni, stb. Egym iatt izgat, néhány kislány ruhát úgy beszereznék és mekkorát vegyek? Vili a 62-es cuccokkal kezdte.
Márti!
Tavaly előtt márc 15-én (aznap jött haza Helsinkiből) tök meleg volt, előtte pár nappal vettem egy átmeneti kabátot.
Tavely meg március 5-én unokahugom szülinapján Vilin mr kiskabát volt és először cipő.

Cory!
Én végül minimálisat aludtam mert először a kollegám (akit imádok, de ma nem örültem neki) keltett fel, aztán mikor vissza akartam aludni a férjem és az ő telefonjára Vili is felébredt Kép

Norci
norci
 
 


cory
milyen strandos talit??????

Ja... Csenge is számol... a 7-et következetesen kihagyja...a többi stimmel...
Kapott Kisvakondos kazit - az annyira nem köti le... de a könyv az nagyon... A Szépség és a Szörnyetegtől meg retteg Kép
Fogakkal nem tudom, hogy áll... szerintem még mindig csak 16 foga van... de hát ő mindig lemaradt kicsit fog ügyben...

Beja
kinőttek Bácus alsó2-esei végül? Kép Ha igen, lematadtam róla...Kép
A boltodba jó lenne eljutni... egyelőre reménytelen .. sajnos Kép

Márti
csatolni nem kell semmit... az igazolást csak el kell tenni 5 évig, ha esetleg jön egy ellenőrzés... De már meg kellett volna kapnod...

utálom, hogy a gyerekek után járó adókedvezményből egy fillért sem tudunk visszaigényelni .. Kép 61E ft marad most náluk...

Szerintetek Atinak kell benyújtani bevallást? gyes volt meg ösztöndíj ...

mosogatógép
mi decemberben vettünk... akciós volt, és 60valahányezer... Asszem az energiaosztály az b-s, de kiszámolták a pasik, hogy az a-s nem fogyaszt annyival kevesebbet, hogy akár hosszú távon megérje... Az volt a fontos, hogy a mosási hatékonyság az mindenképp a-s legyen... Nekünk bevált nagyon... Kézzel nem is tudnék nagyon hol mosogatni, mert nincs rá hely ...

linato
nem semmik Kori alvós képei KépKépKép

... most egyelőre ennyi .. Kép

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


ja..

gorsi
én szívesen bevállalnék egy talit... akár a héten is... Kép de nem mondhatni, hogy közel vagyunk a belvároshoz KépKépKép

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Kép
kistesó
 
 


Sziasztok!

Hoppá! Kistesó! Hát akik nem lehetnek, azok elég sokan vannak Kép Vajon ki lehet??? Szila? Andysj? Edit? Jó lenne, ha Danimama vagy Borcsa vagy BSzilvi lenne! Na, kíváncsian várom az eredményhirdetést! Kép

Danimama: nemcsak Tomi, Dani is köhög Kép A párásító 6-10ig Tominál van, aztán átcipelem Danihoz...

Zsuzsi: túrógombóc nyammmmmm Köszi a fütyiügyi leírást! Kép

linato: Korina tündéri! sógornőhöz kitartás! Férjnek elkültem mélben a szöveget, mert szegény ma délután Linzbe ment kocsival... csak szerda éjjel jön haza...

Szilvi: Zsani Kép gólya??? de jó!!!

Laura: balesetek Kép Romi Kép

Szila: Hanga mily segítőkész Kép

Márti Vilka Kép kisegér

Heni gyógyok a fiúknak!!!

Andysj: balesetek Kép fogmosi Kép

Norci: cseppkőbarlang Kép majd leestem a székről a röhögéstől Kép

Borcsa: nekem száraz köhögésre hideg párologtatást mondtak.

Zafi: légzésfigyelőt!!! nálunk mindenki hason aludt egyébként.

Rebi: Tímea ugye a védőnőtök nektek is? Én nagyon szeretem.

Tomi kedvence a 7,8 így együtt Kép
Ma sportorvosnál voltunk Danival (és Tomival). Kibírtuk, de nem volt egyszerű. Hangoskodott, rohangált és unatkozott. Még szerencse, hogy míg Dani az EKG-n volt, jött egy kisfiú és azzal elvolt. Persze labor már nem volt, úgyhogy a pisit valahogy el kell még röptetnem a Trefort utcába holnap. Aztán el is kell menni az eredményért, azzal + az EKG-val a sportorvoshoz, és már kész is hipp-hopp Kép
Egyébként borzasztóan fáj Dani háta-dereka. Bevett Algopyrint, most meg bekenem Lidocainnal, mert szörnyen van. Kép
Jó éjt! pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


kistesó KépKépKépKépKépKép

.. én már nem is tippelek... túl könnyű... mellétrafálni... Kép

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


tikk?

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


SZiasztok!

Rebi: Zsuzsi mondta, hogy majd legyen nyáron.

Tikk?

Balu mostanában állandóan jön, hogy rajzoljak neki 11-et Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Jujj, kistesó a láthatáronKép Inkább én sem tippelek, bárki, akit Bogancsi felsorolt, jó lenne, ha babás lenneKép Izgatottan várom a fejleményeketKép
Bogancsi, BMártit kihagytadKép

Mindenesetre "üdv. a körben"Kép és gratulaaaaKépKépKép

Ujszülött babók, gyönyörűen gömbölyödtökKép Mamáknak gratulaKép

Zafi, lassan gyógyulgatok ám, alig várom, hogy meglegyen az első köhögés-mentes napom, hívlak egybőlKép

Márti, Rebi, köszi az érdeklődést a bolt irántKép
Márti, az Üllői út 163. alatt van, a Pöttyös u-i megállóhoz esik közel, visszafelé kell menni egy picit (úgy 20-30 m) a belváros felé. /H,CS:9-18, K,SZe,P:9-15/ A weboldalon (www.babaruhabolt.hu) egyébként van egy térkép a főoldalon, esetleg kukkantsd meg.
Örülnék nagyon, ha lenne Nálatok tali, tudod, megígértem, hogy ha törik, ha szakad... Kép
Tényleg, és Rózsáék talijával mi van? Lassan egyeztetni kéne.

Rebi, Bácu jobb alsó 2-ese még mindig nincs megKép Kb. 2 hónapja ott van az ínye alatt, tisztán látszik, de nem moccan... no majd egyszer megéljükKép

Milyen strandos taliról van szó? Kép Gondolom, Zsuzsi nyárra gondolt, nem mostanraKép Vagy én vagyok hülye, és úgy gondolom, félreértettétek Őt? Ebben az esetben ne haragudjatok!!!

Megyek, bár még nem aludni...

sziasztok,
Beja
beja
 
 


Sziasztok!

kistesó: Tikk, Szila, cory (csak mert mostanában nagyon hangulatemberKép)?
A lényeg, hogy nagyon örülök!!! Kép gratulálhatok?

üdv: zsuzsiék
zsu26
 
 


A strandos utolsó bekezdésemet visszaszívom! Kép BocsiKép
B.
beja
 
 


Kistesó!

Mi az, hogy 2002. 10. hóban lettél mentve először? Akkor mondjuk lett valaki babás, de akkor nem ezen a néven jelezted... Kép
Ha mégis Te vagy az, akkor - huhh - hát tök jóKépKépKép
beja
 
 


... éééés abban az időben ketten is babásak lettekKép

Lehet viszont, hogy totálisan rossz úton járok...

B.
beja
 
 


el is dugulok, elég a nyomozásból mára, holnapra remélem, kiderülKép
beja
 
 


Sziasztok!
Dejo!!! Kisteso a lathataron!!!!
Tikk? Szila?? Kép

BMartira is szivesen tippelnek, de ha jol tudom neki eppen mostanaban jott meg...

ja, sajnos en meg nem... meg varni kell... Kép

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Szilvi
Csak nem? KépKépKép

Rebi
Igen én írtam hogy szerintem hasonlít a két gyerkőcötök, jöhetnek a friss képek! KépKép
Én is ismerem az első perctől egyedül vagyok dolgot nem túl jóKépKép igaz hogy én nem költöztem pluszban!
Ha kész leszel szépen bepakolva remélem tudsz egy cseppet pihizni is!

Heni
Gyógyik mennek hozátok! KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Zafi
Az én gyerekeim mind a három hason aludt, Márk nagyon pocak fájós volt így tudott csak, aztán Mátét /akkor már jötteka bölcsőhalál és a hason alvási összefüggéssel ami nekem nem szimpatikus, vagy logikus de mindegy/ igyekeztem oldalt vagy háton altatni, de nem ment csak a pocakján tudott aludni, Napocskát meg már a dokornő a kórházban pár naposan hasra fektette kicsit emelt fejrésszel mondván a felböfizett / ő sokat bukott/ tej így nem kifelé folyik ez is veszélyes lehet.
Én is azt tartom amit Zsuzsa is írt hogy a gyerk tudja hogy alszik kényelmessen, ha bármit észreveszel akkor persze meg kell vizsgáltatni de különben....
Többen ajánlották a légzésfigyelőt a párod megnyutatására és magadéra másnem kölcsönöztök egy időre!

Dzsili

<font color="ff0000"><font size="+2"><font face="Papyrus">Sok a meló jöhetne a tavasz!
Kép
Napsugár</font></font></font>
dzsili
 
 


Beja! Nekem is gyanus a dolog... De jo lenne! Kép
ES akkor regisztralt felhasznalo volt!!!!!! Kép

Kulonben miert szivtad vissza a strandos hozzaszolasodat? En is ugy ertettem, hgoy Zsuzsi nyarra gondolt... vagy vmit megint rosszul olvastam?

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!
Zafi! Nalunk Dani szerencsere haton alvo volt. Igazsag szerint mintha azt olvastam volna anno vhol hogy elsosorban haton aludjon, de ha hason szeret leginkabb akkor ne zavarjuk meg... Mivel en is nagyon paraztam en vettem legzesfigyelot, bar teny hogy voltak teves riasztasok, azert megis megnyugtato volt... En hasznalnek a helyedben is...

Igazsag szerint elhataroztam, hogy nem es nem irok tobbet a kuki temahoz. Annyira messze all tolem, hogy bkit megbantsak, de tegnap Zsuzsi apukajank velemenye utan azert gondoltam korulnezek a neten. Magyar orvosok velemenyet szeretnem itt leirni, kulonben pont a babaneten publikaltak, gyerek-urulogusok! (ez mutatja szamomra azt is, hgoy mennyire megoszotott otthon is az orvosi velemeny)
Ugy dontottem, beirom ide is... igy lesz egesz hogy tobb oldalrol is latni, hallani az orvosi szakvelemenyeket es ahogy Dzsili is mondja, mindenki dontse el, kinek hisz! Akit nem erdekel, vagy untat a tema, ugorja at. EN igerem, tobbet errol nem irok, bmi cikket talalok!

Ime a cikkek:

"Már hallom is a dörgedelmeket, ahogy a szülő becsapottnak érzi magát, függetlenül attól, hogy a téves információt körzeti orvosától, védőnőjétől vagy szomszédjától kapta, netán saját maga kreálta.
Ne húzogassuk és ne erőltessük hátra a fityma bőrét kétéves korig! Nem kell állandóan azzal játszani fürdetés közben sem. Gyakran berepedések keletkeznek az erőltetés következtében. Nemcsak a fertőzés veszélye nő meg, de a heges gyógyulás további, csak műtéttel korrigálható elváltozásokat eredményezhet. A fiúgyermek nem kis méretű felnőtt férfi!"

"A fitymaszűkület az a probléma amivel szinte minden fiús szülő szembesül.
Az élettani szűkület normális jelenség kisgyermekekben. A fityma és a makk közötti finom letapadás gyakori és a kezdődő merevedések illetve a fityma és a makk között termelődő faggyúszerű anyag hatására kb. 5 éves korra magától megoldódik általában. Csecsemő- és kisgyermekkorban a fityma alapos tisztítása szükségtelen.
TILOS a fityma (előbőr) erőteljes hátrahúzása, mert a keletkező berepedések hegesednek és fitymaszűkületet alakítanak ki."

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


a kistesó nálunk jön...Kép, de hogy az előbb, miért úgy írt be....azt nem tudom.....
tesóka
 
 


Sziasztok,

csak rovid tippelesre:

Szila? Edit? Tikk? BMarti? Esetleg Andi?

Barki is legyen GRATULA KépKépKép

Andysj
andysj
 
 


Kistesó!
Gratulálok Kép bárki is vagy hurrá!

Szila, Tikk ?

Cory!
A könyv azt írja, hogy 30. hátben 1200g és onnatól kezdve nő hetente 200 grammot, szóvla ő egy 3200 grammos babót vesz átlagosnak. Zsoma mennyivel is született?

Heni!
Majd v.hova teszek fel képet a gyerekszobáról megígérem, csináltma is egy csomó fotót, de most nem férk a másik géphez, aohva le tudnám tölteni.

Norci
norci
 
 


Jaj, de izgi!!!!!KépKépKép

Beja: nagyon jók a ruhák, Dorkáról alig bírtam leszedni, miután felpróbáltuk.Kép

Danimama: mondtam, hogy apám egy idősebb generációhoz tartozik, tehát konzervatív lesz a véleménye, de megkérdezem az egyik gyermekorvos barátunkat, ő mit tanult, akkor teljes lesz a kép. Szerintem, ha fizikailag ez könnyedén megy (a húzogatás), akkor biztos nem okoz repedést, ez akkor rossz, ha tényleg erőszakoskodnak egy igazi szűkülettel, miközben azt dokinak kellene megoldani. De mivel se fütyim sincs, se fiam, csak egy öreg urológus apámKép, így inkább befogom a számKép Majd ha beszéltem a gyermekorvos barátunkkal, akkor újra írok ezügyben, ha még van rá igényKép

Cory: nem értem miért akarsz kihagyni egy strandos talit, az nem azt jelenti, hogy kötelező mindenkinek fürödni, valszeg én sem akarok 7-8 hónapos terhesen, de szerintem egy pokrócon árnyékos kellemes helyen ellehetnénk, főleg, ha a kaja és wc is megoldott.Kép

na megyek, mert már megint én alszom el utoljára a családban...

üdv: zsuzsiék
zsu26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: