Új privát üzeneted érkezett!

Edit!

Holnap, azaz ma már jobb lesz! Most mars aludni neked is!KépKépKép Ma nem volt túl jó nap, mindenki olyan nyúzott volt, biztos valami fronthatás van, legalábbis remélem...
Ügyvéd Kép, de talán akkor komolyan vesznek benneteket!

Dzsili: merre vagy? te is ilyenkor szoktál fent kukorékolni!!!KépKépKép

Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok!
Dzsili!
Meg kell hogy mondjam, hogy nem ertek Veled egyet. En nem ugy erzem hogy akar itt akar Amerikaban vagy akar Finnorszagban az orvosok struccpolitikat folytatnanak. A mi orvosunk is hatarozottan azt mondta hogy ha tul erosen huzogatjuk Dani kukijat es felreped azzal sokkal tobb problemat okozunk mint azzal hogyha ugy hagyjuk.
En nem azzal nem ertek egyet hogy otthon, furdetes kozben ne legyen felhuzogatva a kukijuk hanem azzal a szamomra brutalis eljarassal hogy az orovosok szabaly szerint feltepik a gyereknek es ezzel sebesse teszik.
Megkerdeztuk anyosomat es o sem huzogatta a ket fianak a futyijet es ferjem mondta hogy hatarozottan emlekszik ra hogy o maganak csak joval kesobb nagyobb fiu koraban kezdte ott tisztitgatni. Sem neki sem az occsenek semmifele problemaja nem volt. A mi velemenyunk szerint a termeszet nem azert alakitotta ki a fiuknal ezt hogy orvosi beavatkozassal kellene tagitani. Ebben az eletkorban a fitymanak kulonosebb jelentosege szerintem nincs, az majd kesobb az ivarettseg idejen fog szerepet jatszani. Tkp erre utalt az Amerikaban praktilzao urulogus is. Kulonben erdekes mod a baratnom tavaly otthon volt a 3 gyerekevel es a legkisebb fia lebetegedett igy elvitte a korzetihez, ahol megegyszer rakerdezett a kuki ugyre es teljesen meglepoen az otthon praktizalo haziorvostol is azt az informaciot kapta hogy ne eroltessek a felhuzogatast, az szepen a maga idejeben megoldodik. Ezzel csak azt akartam mondani hogy otthon is letezik orvosok koreben ez a nezopont csak kevesbe elterjedt mint itt. De persze mindenkinek a sajat belatasa szerint kell donteni es az is teny hogy mas nekunk ugy donteni hogy beken hagyjuk Dani kukijat igy hogy az itteni orvosok ezt tancsoljak, mint ha otthon lennenk es a legtobb orvostol az ellenkezojet hallanank. Valoszinuleg akkor - hiaba ereznenk hogy valahogy nem tarjuk termeszetesnek ezen a teren az orvosi beavatkozast - nem mernenk "ellenszegulni".
Meg egy gondolat jutott eszembe ennek kapcsan. Amikor terhesoktatasra jartunk megkerdeztek hogy korul akarja-e vki meteltetni a szuletendo kisfiut. Tobben jelentkeztek (tobben vallasi okobol) azonban egy hazaspar ugy nyilatkozott hogy ok azert akarjak korbemeteltetni a kisfiunak nehogy kesobb barmifele problemaja legyen es nehogy begyulladjon. Ezen mi magunkban elegge felhaborodtunk - es bocsanat mindenkitol a nyers velemenyert - de valahogy hasonlokepp erzem azt az orvosi velemenyt is hogy "tepjuk fel a gyereknek, nem baj ha kisebesedik és mint seb be is gyulladhat, mert hatha kesobb problemat okozna".
Szeretnem kihangsulyozni hogy ez a mi velemenyunk, ezzel tenyleg senkit nem szeretnek megbantani, tenyleg mint mindenben itt is mindenkinek a sajat belatasara kell bizni a dontest.

Zsuzsi! En valahogy mindig kisfiut szerettem volna elsonek, mindig elkepzeltem hogy olyan lesz, mint a ferjem csak kicsiben. Kép Ez be is jott. Kép Viszont amikor Danit eloszor vittuk az orvoshoz vizsgalatra (par napos volt) akkor mikor megvizsgalta az orvos mosolygott majd mondta hogy neki nagyobb kukija van az atlagnal. Nekunk a laba tunt halatmasnak a kis testehez amikor megszuletett es utana meselte anyukam hogy otthon hallotta a TV-ben hogy allitolag a nagyobb labu kisbabaknak nagyobb a kukijuk... En nem hallottam errol az osszerfuggesrol, de Daninal bejott. Kép

Edit! Kép Koszi a kedves szavakat Danirol! Riki is olyan szep nagy fiu mar!
Bszilvi, Edit! Nagyon edesek es szepek egyutt a fiuk! Latszik hogy kedvelik is mar egymast! Kép

Bogancsi! Tudom, Te vagy a nagy parologtato szakerto itt a topikban. Kép Nalunk valahogy nem jon be. Dani mar egy hete nathas, minden este megy a parologtato (mondjuk nem egesz ejjel) es nem sok javulas van. Lehet hogy par ora keves hozza? A delutani alvasakor is bekacsolom, de elofordul hogy hamarabb felebred es gyanitjuk hogy a tul paras levegotol, mert olyan a szobaja mintha szauna lenne... Ti hogy oldjatok meg?

BMarti! Kép Gyertek! Kép
Edes lehet Lacika a cuppanos puszival. Dani is tud cuppanosat adni, de legtobbszor a kis allatkai puszilgatjak egymast. Olyan edes amikor mutatja hogy eppen a tigris puszilgatja a kis kacsat. Kép Annyira kis artatlan meg es ezt (is) annyira szeretem benne! Kép

Mielott elfelejtem! Bili temaban nekunk is volt ma sikerelmenyunk! Kép Dani szolt hogy "kaki-kaki" es hozta ki a bilijet a WC-bol. Edes mert tudja hogy szoktam bele egy kis melegvizet onteni (otletkent hallottam hogy igy jobban eluldogel rajta mert alulrol a meleg kellemes es talan segit is a kaki kicsalogatasaban...) Szoval hozta hogy tegyunk bele vizet majd komolyan rault. Kozben persze van jatek, az apjaval labdaztak. Meg is itattam kozben, mert rajottem, hogy "lyukas" ezzel probaltam eredmenyt elerni. Kép Egyszer csak szolt hogy "kaki-kaki" Kerdezem tole, Dani kaki van vagy pisi? Mondja, hgoy pipi. ES lon! Valoban besargult a viz! Kép Ez volt az elso bilis sikerunk es olyan buszke voltam ra! Kép

Rengeteget irtam, de most mar eldugulok!
Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Már megint én vagyokKép

Laura: most olvastam egy cikket, mely teljesen egyetért anyukád háztartás vezetésével, sőt ezt vallja példaértékűnek. Ide teszem mellékletként a cikket, mert szerintem nagyon jó, kár, hogy nem nagyon lehet betartani, de próbálkozni lehet. A cikk címe: Ökológiai fogyasztóvédelem
Kiváncsi vagyok a gyakorlatban, hogy szervezitek, hogy legyen friss tej, turó, tejföl, vaj, joghurt, ez mennyi időt vesz el, mennyi utazgatással jár és anyagiakban dárgább vagy olcsóbb.
Aki szokott kenyeret sütni, annak a véleményére is kiváncsi vagyok, hogy mennyire jó, mennyi ideig marad meg frissnek, mennyi idő kell az elkészítéséhez.
Akinek meg van mosogatógépe, annak a véleményére is kiváncsi vagyok, hogy megéri-e megvenni, mennyit fogyaszt (víz, áram), mennyi ideig tart egy mosogatás, 2 gyereknél tényleg jól jön-e vagy teljesen felesleges...
<!-attachment-!><center>Kép</center><!-/attachment-!>

üdv és köszi: Zsuzsi
zsu26
 
 

 
 

Sziasztok!

Arany életem tovább folytatódik, anyukám elment Rékával anyósomhoz, így kettesben vagyok Petikével egész nap!Kép És még ezt is tudom fokozni, valószínűleg totál véletlen, de PETIKE ÁTALUDTA AZ ÉJSZAKÁT!!!KépKépKép Annnyira jól esett! Kérdés csak az, hogy mikor fogom én ezt a jólétet megszívni?! Mert ennyire jódolgom azért nem lehet...

BMárti! Receptet nem tudok, de azért várjuk ki a végét...

Zsuzsi! 10évhez gratula!Kép Mi még csak 5 évesek leszünk.

Bszilvi, Edit! Nagyon jól néznek ki a fiúk!Kép Sokat nőttek, mióta láttam őket!

Rózsa! Nem semmi heted volt!

Danimama! Gratula a bilizéshez!Kép Tetszik ez a melegvizes ötlet, majd ha Réka hajlandó lesz bilizni végre, kipróbálom!
Érdekes amit a nagy láb-nagy kukiról írsz, Petikének is irtó nagy lába van és most ahogy visszagondolok, nagyobb a kukija is, mint pl. amilyen a szobatársaim fiaié volt...

Egyébként nekem nem az fura, hogy most egy kukacosom is van, az kb.a harmadik pelusozástól már nem jelentett gondot, inkább mikor hazajöttünk a kórházból és a Rékát tettem tisztába! Eddig se tartottam kisméretűnek, de most aztán annyira nagylánynak látom! És nagyon fura őt pelenkázni!
És mégegyszer kuki-témában: rendesen megijesztettetek ezzel a bőrhuzogatós dologgal. Én most már nem tudom, hogy mit gondoljak...

Bogancsi! Köszi az optimizmust!Kép Remélem megmarad jógyereknek!
Képzeld, múltkor párologtattunk mi is!Kép Réka éjszakánként köhécselt, a párom meg bepánikolt és akkor jött az isteni szikra! Mit tanultunk Bogancsitól? Párologtatni!Kép És bevált!Kép

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Már megint én vagyokKép

Laura: most olvastam egy cikket, mely teljesen egyetért anyukád háztartás vezetésével, sőt ezt vallja példaértékűnek. Ide teszem mellékletként a cikket, mert szerintem nagyon jó, kár, hogy nem nagyon lehet betartani, de próbálkozni lehet. A cikk címe: Ökológiai fogyasztóvédelem
Kiváncsi vagyok a gyakorlatban, hogy szervezitek, hogy legyen friss tej, turó, tejföl, vaj, joghurt, ez mennyi időt vesz el, mennyi utazgatással jár és anyagiakban dárgább vagy olcsóbb.
Aki szokott kenyeret sütni, annak a véleményére is kiváncsi vagyok, hogy mennyire jó, mennyi ideig marad meg frissnek, mennyi idő kell az elkészítéséhez.
Akinek meg van mosogatógépe, annak a véleményére is kiváncsi vagyok, hogy megéri-e megvenni, mennyit fogyaszt (víz, áram), mennyi ideig tart egy mosogatás, 2 gyereknél tényleg jól jön-e vagy teljesen felesleges...

na megtaláltam a neten a cikket:
http://www.informed.hu/index.nfo?tPath=/eletmod/wellness/environ/&lPath=/eletmod &article_id=52939&SID=52047752&larticle=&lapplication=&lPath=/eletmod


Danimama: én is gratulálok a bilizéshez!Kép Bárcsak mi is itt tartanánk!

üdv és köszi: Zsuzsi
zsu26
 
 



Sziasztok!

Érdeklődést köszönjük, itt vagyunk, megvagyunk! Nem volt netünk pár (éveknek tűnő!)napig.

Mindenekelőtt gratulálok Ladányi Kata Anna-babájához!

Cory! Tikk! Nagyon boldog névnapot kívánok nektek!

fiúk göthösek, köhögnek nagyon, megint bezáródtunk Kép de most jobban bírom kezelni a témát, pedig barni aztán mindent megtesz, hogy kihozzon a sodromból. a legújabb feleselése: "azért csinálom, mert kedvem van!"

most ennyi, mindenkinek jó hétvégét még a maradékra Kép

puszi,
heniék
gesztenye
 
 


elfelejtettem írni, hogy barni 3 hete szobatiszta, két hete éjszaka is! Kép
gesztenye
 
 


Heni!
Jo rolatok olvasni!KépSok gyogyi a fiuknak!KépKépKépKépKépKép
Gratulalok Barninak a szobatisztasaghoz!Nagyon ugyi!Kép

Zsuzsi!A mosogatogéprol van egy érdekes torténetem.Sanyi apukajanak az élettarsa mosogatogépet hasznal.Csak az a baj,hogy az edény hasznalat utan soha nem kerul egybol a gépbe.Multkor ott aludtunk naluk és reggel,amikor felkeltunk én automatikusan elkezdtem mosogatni szivaccsal.Ramszolt a no,hogy ne mosogassak,mert ott a gép.Mondom jo,de mire belekerulnek a gépbe az edények,addig én haromszor elmosogatok.Azt mondja erre,hogy a gép fertotlenit,mert 60 fokon mosogat.(Kép)Miutan magamban jot nevettem ezen,a reggelihez elém rakott egy tanyért,amire ra volt szaradva az elozo napi étel.Parom kavéspoharaban pedig allt a zsir.Most akkor hogy is van ez a fertotlenités?Kép
Természetesen tudni kell ezt is jol hasznalni,mert kulonben semmit nem ér,hogy van.
Jo az oldal,amit belinkeltél.

Zafi!Reméljuk nem fogsz szivni!Kép

Danimama!Ezt én is hallottam,hogy Amerikaban megkérdezik a szuloket a metélésrol.Mennyi idore jottok haza?Egész majusra?

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Most csak SOLYA: Máténak nagyon boldog 2. szülinapot kívánunk szeretettel!!! Kép Kép Kép

bogancsi és Tomi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Bogancsi: Tominak boldog névnapot Kép
Solya: Máténak előre boldog születésnapot Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Off leszek, akit nem izgat, ugorjon!
Zsuzsi!
Mosogatógép: hát én az összes többi háztartási gépet feláldoznám érte, komolyan mondom, nekem leírhatatlanul megkönnyíti az életemet! Ált. este indítom be, reggel - kakaókészítés közben - pakolom ki, de nem is megy minden egyes nap. Nálunk nincs rászáradt kaja, van egy sima vizes öblítő funkciója, ami minimális vizet használ, ha nem indítod be rögtön a piszkos edény berakása után. Imádom, hogy nem áll koszos vagy épp száradó edény folyton a mosogatóban, nem kell minden bögre-tányér után mosogatni, hanem tényleg mindig rend van. Mindenképp víz - és energiatakarékost érdemes venni, ezek kb 17-20 liter vizet használnak - hát egy sima ebéd után is több kell a mosogatáshoz szerintem! Most olvastam a waldorfos topicban, hogy van egy biobolt, ahol lehet mg-be való bioszert kapni, tuti utánajárok. Szóval: éljen a mosogatógép!!!

Még nem is gratuláltam a kis Emmához! A mi egyik lánynevünk Emese Gréta volt/lesz Kép
Majd gyertek hozzánk "fiúzni" Kép
Mikor mentek Londonba? Megvan már a programotok?
(Tudod, hogy van 2 nagyon klassz vidámpark London külvárosában, ill. nem messze Londontól? Chessington és Alton Towers!)

Nyuszimanó! Hogy van a derekad? Nem meséltél a finn ovikról! Mettől-meddig tart, milyen a napirend, kötelező, kell fizetni?

Bogancsi: Tominak nagyon boldog szülinapot kívánok!!!

BMárti! Már lefutott téma, de egy utolsó gondolat erejéig még: örülök, hogy nem vetted kötözködésnek, amit a tv-ről írtam. Tudom, itt nem mindenki ért velem egyet, de én nagyon haragszom a tv-re, borzasztó manipulatívnak és ártónak tartom a felnőttekre nézve is, nemhogy a gyerekekre. Mi teljesen megpróbáljuk megkímélni tőle Barnit, amíg lehet. Ha később sor kerül rá esetleg, akkor csakis együtt nézzük majd, és minimális ideig.

Kicsit ide is kötődik, hogy voltunk kedden a Waldorf-oviban - szuper volt, kezdek teljesen bekattanni rá! Kép

Beja! Akkor te tényleg ajándék voltál! Kép

MÁRTI! Hogy vagy? Nagyon ismerős, amiket írtál! Szeretnék beszélni veled, ha alkalmas, küldesz egy sms-t nekem (06-30-361-37-41), hogy fel tudjalak hívni?

Edit! köszönjük a gratulációt! Nekem teljesen hihetetlen, hogy ilyen egyszerűen sikerült végülis a szt, azt hittem, csak nyárra fog összejönni, de tényleg Barni igényelte már. Tulképp elég hosszú folyamat volt, onnantól kezdve, hogy tavaly nyárom pucéran figyelte a kertben, hogy folyik a pisi, aztán az első bilibe-vécébe sikerült pisi-majd kaki, aztán hogy esténként ő kérte, hogy a vécébe pisilhessen, egészen idáig. Az biztos, hogy mi sohasem erőltettük, ő érett meg rá. (Érdekes volt, hogy amikor csak éjszakára adtuk rá, reggel ő szólt, hogy pisilni kell, levettük a száraz pelust, és ment a bilihez, tehát már zavarta is, hogy belepisiljen a pelusba)
De jó nektek, hogy elutaztok, biztos klassz lesz, pihend ki magad, és jobb lesz a kedved is!

Zafi! Örülök, hogy ilyen jó a kedved!

Rebi! Szila! Ti hogy vagytok?

Na órák óta írok, úgyhogy megyek!

Puszi,
Heni
gesztenye
 
 


Solya!Maténak nagyon boldog szulinapot kivanunk!!!Kép
Bogancsi!Tominak pedig boldog névnapot!!KépKép

Edit és Riki
edith16
 
 


Sziasztok!

Heni,
köszi a hiányolástKép. Gratula Barninak a szobatisztasághoz.Kép Hát, én nem tudom, hogy Hanga mikor fog rá megérni....egy csomószor akar (és ül is) a vécére ülni. Tutira meg tudja egymástól különböztetni, hogy kaki v. pisi. Általában szól is, ha kaki van; de ennyi.

Most nem tudok utánolvasni, de azért igyekszemKép.

Most értünk haza a hétvégi nagyizásból. Tök jó volt, attól eltekintve, hogy anyukám először nehezen értette, hogy a gyerek ne tévézés közben aludjon el...amúgy édesen odabújt a mamához és nézte a tévét. Én meg - a szigorú anyaKép - kivettem, és elvittem a másik szobába aludni. Utána megbeszéltük anyuval a dolgot.


Viszont itt egy táblázat: (illetve kettő)Kép

<pre>
Gyerkőc neve Születési idő Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkőc
Luca 01.08.16 Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi (sz.: 1998. december 25.)
Balu 01.09.12 Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker. Zsombor (2003. augusztus 31.)
Barnabás 01.09.21 Budapest, MÁV Kórház Szada Boldizsár (2003. november .13.)
Bea 01.09.25 Kistarcsa Gödöllő István Gábor (1993), Miklós Bence (1995)
Zsani 01.10.17 Budapest, Jáhn Ferenc Kórház Ócsa Nikolett (2004. január 28.)
Peti 01.10.17 Budapest, SOTE II. Budapest, XIX.ker. Anna (2004. február 29.)
Niki 01.10.18 Norbi (2003. június. 08.)
Gwendoline 01.11.01 Saint Herblain (Franciaorszag) Nantes, Franciaország Salomé (1996.február 17.),Anna (1999.december.30.)
Ildikó CSENGE 01.11.07 Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker. Levente Attila (2004. február 13.)
Ármin 01.11.15 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker. Vilka (2003. május 29.)
Hanna 01.11.21 Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Donát 01.11.25 Helsinki Petra (2003. szeptember 29.)
Romola 01.11.30 Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker. Antal (2003. június 5.)
Dorottya 01.11.30 Budapest, MÁV Kórház Budapest, XI. ker. pocakban
Bálint 01.12.12 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker. pocakban
Réka 01.12.18 Budapest, MÁV Kórház Budapest, XI. ker. Péter Márton (2004. február 20.)
Tomi 01.12.18 Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Dani 01.12.20 Vancouver, Kanada Kanada
PiciLaci 01.12.23 Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Hanga 01.12.25 Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Korina 02.01.26 Budapest, István Kórház Budapest, II. ker. Miléna (1999.09.01), pocakban 3.
Napsugár 02.01.28 Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Peti 02.02.01 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker. pocakban
Helena 02.02.03 Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker. pocakban
Bátor 02.02.25 Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, XV. ker.
Máté András 02.03.08 Budapest, SOTE II. Ravensburg és Budapest, III. Ker. is Sára Réka (2000. december 11.
Madison Shannon 02.03.22 Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime (1994 aprilis 25.)
Nelli 02.04.19 Nyíregyháza pocakban
Riki (Henrik Sándor) 02.04.29 Budapest Párizs
Peti 02.05.01 Budapest, II. Ni Klinika Budapest, XIII.ker.
Barbara Luca 02.05.24 Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993),
Vili 02.05.31 Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker. pocakban
</pre>

<pre>
Pocakos anyuk Szülés várható ideje

Menta 2004.április 22
Gorsi 2004. május 1
Norci 2004.május 20
Zsuzsi 2004.július 17
Beja 2004.augusztus 15
Krita 2004. szeptember 5.
Linato
</pre>

Linato,
majd tudsz pontos dátumot mondani?Kép VAgy már mondtál, csak az én figyelmemet kerülte el?

Pusz,
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Először is kivánni szeretnék:
Boldog névnapot Tominak!KépKépKépKépKép
És boldog szülinapot Máténak!KépKépKépKépKép

Aztán kérni is:
Ricsi holnap 10-től vizsgázik ingatlanbecslésből. Aki ráér szorítson!Kép

Luca egész rákapott a mesehallgatásra. Kerül-fordul ölembe rak egy könyvet "Olvassál!" felkiáltással. Kedvencek a Boribonok, de jöhet Kippkopp vagy Pöttyös Panni is. Vagy akármi, ami a kezébe akadt. Másik nagy kedvenc a számolás. Tízig mondja szép sorban a számokat. Lépcsőmászással kombinálva kiemelt kedvencKép.
Étvágy szokásosan változó: anyuéknál mindenevő, itthon szo-szo. Aktuális kedvence a kukorica.

Biztos akartam még mindenfélét írni, csak az agyam nem fog.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Jujjjjjj, most vettem észre, hgoy lemaradt a táblázat eleje. Ne haragudjatok, máris javítom!

<pre>
Anyuka neve Gyerkőc neve Születési idő Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkőc
Andi3 Luca 01.08.16 Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi (sz.: 1998. december 25.)
Cory Balu 01.09.12 Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker. Zsombor (2003. augusztus 31.)
Heni Barnabás 01.09.21 Budapest, MÁV Kórház Szada Boldizsár (2003. november .13.)
Zsuzsa Bea 01.09.25 Kistarcsa Gödöllő István Gábor (1993), Miklós Bence (1995)
Szilvi (sztigris) Zsani 01.10.17 Budapest, Jáhn Ferenc Kórház Ócsa Nikolett (2004. január 28.)
Ladányikata Peti 01.10.17 Budapest, SOTE II. Budapest, XIX.ker. Anna (2004. február 29.)
Rózsa Niki 01.10.18 Norbi (2003. június. 08.)
Gwen Gwendoline 01.11.01 Saint Herblain (Franciaorszag) Nantes, Franciaország Salomé (1996.február 17.),Anna (1999.december.30.)
Rebi Ildikó CSENGE 01.11.07 Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker. Levente Attila (2004. február 13.)
Márti Ármin 01.11.15 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker. Vilka (2003. május 29.)
Tikk Hanna 01.11.21 Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 01.11.25 Helsinki Petra (2003. szeptember 29.)
Laura Romola 01.11.30 Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker. Antal (2003. június 5.)
Zsuzsi Dorottya 01.11.30 Budapest, MÁV Kórház Budapest, XI. ker. pocakban
Beja Bálint 01.12.12 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker. pocakban
Zafi Réka 01.12.18 Budapest, MÁV Kórház Budapest, XI. ker. Péter Márton (2004. február 20.)
Bogancsi Tomi 01.12.18 Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Danimama Dani 01.12.20 Vancouver, Kanada Kanada
BMárti PiciLaci 01.12.23 Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 01.12.25 Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Linato Korina 02.01.26 Budapest, István Kórház Budapest, II. ker. Miléna (1999.09.01), pocakban 3.
Dzsili Napsugár 02.01.28 Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 02.02.01 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker. pocakban
Menta Helena 02.02.03 Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker. pocakban
SzaBori Bátor 02.02.25 Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, XV. ker.
Solya Máté András 02.03.08 Budapest, SOTE II. Ravensburg és Budapest, III. Ker. is Sára Réka (2000. december 11.
Andysj Madison Shannon 02.03.22 Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime (1994 aprilis 25.)
Krita Nelli 02.04.19 Nyíregyháza pocakban
Edit Riki (Henrik Sándor) 02.04.29 Budapest Párizs
BSzilvi Peti 02.05.01 Budapest, II. Ni Klinika Budapest, XIII.ker.
Borcsa Barbara Luca 02.05.24 Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993),
Norci Vili 02.05.31 Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker. pocakban
</pre>

Szila
szila
 
 


És természetesen Bogancsi Tomijának boldog névnapotKép!

Solya Mátéjának boldog szülinapot!Kép

Szila
szila
 
 


Danimama
Ki beszélt itt körülmetélésről????
A kettő nem ugyan az!!!!
Attól még hogy férjed már nagyobb korában magától jött rá hogy hogyan kell tisztálkodnia nem jelenti azt hogy másoknak ezt nem kell/lehet előbb is megmutatni, tekintettel arra hogy a mosdás nem kortól függő dolog, te sem csak kívülről lötykölöd át a te nemiszervedet.
Egyetlen szóval nem mondtam hogy rángatni, vagy tépkedni kellene szegény kicsi gyerekek kukiján a bőrt. Hol mondtam én ilyet?
Sőt hangsúlyoztam hogy mi sem tettük, főleg nem míg egész kicsik. Később viszont érdemes ahogyan BSzilvi is írta fimoman megmozgatni és felhúzni amig magától is megy. Mindenkép kiderül hogy ez lehetséges vagy sem.
Ez nem fájdalmas dolog nekik, nem láttam még férfit aki kínokkal az arcán mosakodott volna!?
Két dolgot kell tisztázni,csak annyit mondtam hogy amennyiben a probláma fenn áll, előbb-utóbb meg kell oldani /ez nem körülmetélés, ott a figymát /a bőrt/ rövidítik meg itt csak azt a vékonyka hártya réteget vágják fel ami le van tapadva!!!!!/ és ez szerintem nem pont ideális egy tini gyereknél, ahogyan egy pelusosnál sem.
Valóban lehetséges hogy nem okoz addig is gondot és ha mégis??
Vannak orvosok akik ennek szeretnék elejét venni, de a szülő dönt hogy megcsináltatja vagy sem. Tény vannak lehengerlő, válaszra sem váró idegesítő dokik, én egyébként azzal sem értek egyett amikor nem fimonam egy műszerrel felvágják ezta vékony hártyát henem úgy szakítják, mert nem biztos hogy tökéletes lesz.
Nézd én egy olyan dologról beszélek amit megéltem, volt hogy begyulladt, fájt a kis fiamnak most néztem utánna még nem volt két éves sem, mind a kettőn ezt el kellett végezni én magam is ott voltam tudom hogy miről van szó.
Az orvosok nem tartják egy komoly beavatkozásnak hiszen ez egy vékony hártya, sebesedés nincs vagy csak egy kevéske, attól függ hogyan csinálták, nekünk anyukáknak persze hogy a szívünk szakad meg, az más tészta.
Még valami itt sem kötelező megcsináltatni neki, lehet várni is akármeddig amíg nem zavarja vagy fel nem nő és nem megy urológushoz ő maga,ez így van.
Magyarországon is a szülő dönt ezt azért tisztázzuk le a fiamhoz akkor nyúlnak hozzá ha belegyezek, kötelesek előtte engem tájékoztatni, hogy mikor mit szeretnének elvégezni, vagy hogy miért szeretnék esetleg kórházba utalni illetve ott benttartani.
A lányomnak fel vágták a nyelv fékét pár napos volt a kórházban. Szóltak róla és megkérdezték ott is, akkor is hogy bele egyezek-e.
Nem örültem neki, de muszáj volt.
Ennyi erővel azzal is lehetett volna várni mert nem minden kórházban ellenörzik és eleinte a szopásban pl. nem akadályozza őket, de a beszédben már valószínű. Hát én nem vártam addig hogy egy egy év körüli gyereknek keljen ezen átesni. Én sem vagyok szadista nekem sem jó látni ahogyan a kis szája szélén folyik a vér, vagy látom rajta hogy nem akar a fiam pisilni inkább csak hogy ne csípja a kis kukiját a pisi, de ezek a dolgok nem az én jószándékomtól függnek, ha vannak akkor addig meg is maradnak amíg meg nem oldják őket.
Te álltalánosságokban beszélsz olyan gyerekekről akiknél nem dőlt még el hogy la van tapadva a bőr s kis kukijukon vagy sem. Én pedig azokról akiknél ez már tény.

Zsuzsi
Szia!
Köszi a linkeket majd megnézem most csak hirtelen felindulásból írtam pár sort, roppant rosszul esik ha félre értenek.
Dorka "puncis" szövege! KépKépKép
Képzeld kiderült hét végére hogy az ötödikes fiamnak a töri versenyen a '48-as forradalom és szabadságharcból kell majd tesztet írnia. Ez hetedikes anyag olyan 22 oldal neki meg pár napja van rá. Kérhettünk könyvet, nyálaztam, értelmeztem aztán összehoztam neki belőle 6 oldalt amit talán meg is tud tanulni főleg miután minden egyes szót külön megmagyaráztam neki mert gőze sincs róla ugyebár mit jelent pl. a cenzúra, a reformpártiak, konzervatívok, egységes nemzeti öntudat és hasonlók. Emellet ugyabár nevek és időpontok no meg helyszínek és események.....
Miért nem lehet abból versenyeztetni őket ami a tananyag egy ilyen korú gyermek számára!?
Mosogatógép:
szerintem nagyon jó lehet az enyém még mindig csak figyel a konyhában! KépKép
A tesóm szerint tényleg szuper kevesebb vizet használ mintha kézzel mosogatsz és az is igaz hogy fertőtlenít mert sokkal magasabb hőfokon is képes mosogatni mint amita kezünk el bírna viselni.
Az is igaz amit Edit írt hogy mellé kell az ember aki időben leöblítoi róla a maradékot és a fél csirkét nem teszi bele, mert az ugyebár nem tesz jót neki és tiszta sem lesz feltétlenül.
A nővérem szerint arra kell figyelni hogy lekopnak az edényekről a minták ha nem jól bírják a hőfokot stb. de minden beállítható rajtuk többnyire. A lábasokat valószínűleg előre kell áztatni esetleg elmosni küön, de én nem bánnám ha öt emberre csak ennyit kéne mosogatnom.

Zafi
Ne ijedj meg ezek a dolgok leírva azért rosszabbul hangzanak bár szegény BMárti most ezzel tutira nem ért egyett te pár év múlva majd már talán.
Egyenlőre elég ha csak csodálod hogy milyen tündéri és jó alvó fiacskád van! KépKépKépKép Igazán gratula hozzá!
Nekem is fura volt a lányom a két fiú után, bár ezt már írtam.

Cory
Én is pipa vagyok ha a férfi csak ezt a két dátumot sem képes fejben tartani a többi úgy is a mi dolgunk!
Ne írj már ilyent két fiú édesanyjának lenni a legcsodálatossabb dolgok egyike a világon én már csak tudom! KépKépKép
Balu látom nagyon ad rá hogy mindig tiszta legyen! KépKépKép

Márti
Ármin is, popsitörlővel, Napocska is azzal szokott takarítani meg WC papírral. KépKépKép

Edit
De jó hogy adtál hírt magatokról, örömmel olvastam, jó kikapcsolódást nektek majd!
Nagyon aranyoa két fiú /na jó apuka is Kép/ a képeken BSzilviéknél! KépKépKépKépKépKép

Heni
Barni nagyon ügyes hogy már szobatiszta ez igen!KépKépKépKép
De jó hogy előkerültél majd írjál még azért ha lesz időd meg Neted!!! KépKépKépKépOKép


BMárti
Nagyon örülök hogy Lacika már szépen javul és jobban van, remélem te nem értetted félre amit írtam, nem azon tapsikoltam hogy a kis fiaddal ez történt csak arról akartalak biztosítani hogy ha már a doki neki esett és megoldotta dolgot, akkor legalább most már valószínűleg nem lesz több gond vele.

Bogancsi
Lecsaptad a nagyokat???
Nem válaszoltál arra hogy Daninak is olyan jó nyelvérzéke van mint a lányoknak?
[color=#0000ff]</font>
Kép

Puszi :Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Rózsa, hát, nem semmi heted voltKép Szerintem én már a Lipóton ücsörögnék ilyen hét utánKép Vagy tán fogok is? KépKépKép
Nekem bármelyik tali-nap jó, megfogadtam, hogy a következőn (akármikor is legyen) ott leszünkKép

Solya, Máténak nagyon boldog 2. születésnapot kívánunk! Kép

Bogancsi, Tominak nagyon boldog névnapot kívánunkKép

Zsuzsi: köszi, már jobban vagyok, de nagyon nehezen gyógyulok... még mindig köhögök,+orrfújás, volt 3 nap, amikor arcüreg gyulladás gyanúsnak éreztem magam, nagyon fájt mindkét pofacsontom és az egész felső fogsorom, de hát mit szedjek rá??? Semmit... borogattam sóval...
UH-ra március 23-án megyek, akkor lesz a gen. UH. Talán a nemére is fény derül, szeretnénk tudni, már amennyiben megmutatja.
Hogy egy szobában lesznek-e a gyerekek? Elvileg úgy lesz berendezve a gyerekszoba, hogy igen, de ha nehézkes lesz a dolog, akkor a pici kiköltözik hozzánk a nagyszobába.
Azt időközben elfelejtettem mondani/írni, hogy mégsem lesz Bálintnak magas ágya, nem vállalom be, hogy netán leesik róla, kicsi még hozzá. Apósom csinál neki egy 160x80-as fenyő ágyat. Ha minden igaz, a héten meg is lesz, eddig sajnos késett a dolog. Aztán ebből az ágyból majd lehet egyszer csinálni akár emeletest is, ha úgy hozza a szitu...

Zafi, 2 hetesen átalussza az éjszakát? Kép RemekKép Ez időben pontosan mit jelent? Azóta megismétlődött már?
Mit mutatott a mérleg a 2 hetes mázsáláson?
MeséljKép

Jó éjt mindenkinek,
pusza,
Beja
beja
 
 


Sziasztok!

Tominak boldog névnapot!KépKépKép

Máténak boldog szülinapot!KépKépKép

Heni! Gratula Barninak a szobatisztasághoz!Kép Ezek szerint még van remény...

Beja, csak mert kérdezted, gyorsan leírom: Petike 2hetesen 4520g, vagyis 370g-t hízott egy hét alattKép Tegnap éjjel aludta át az éjszakát 11-től 7-ig, azért az 8 óra!Kép Azt mondják nagyon pesszimistán állok hozzá, de szerintem ez tényleg csak véletlen volt. Nőnapi ajándékKép (apjától úgysem kapok semmitKép)

Jóéjt!

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, hogy nem, hgoy évigi olvasni, de belekezdeni sem tudok az olvasásba Kép

Zsuzsi!
ezt még tegnap olvastam: fogalamam sincs mi az az anyag nem filc inkább? Monsjuk vendég papucsiot én tuti nem varnék, az IKEA-ba olyan jó pofák vannak.
Filcet nekem is kell vennem, azt találtam ki, hogy zsákvászon anyagból, vagy olyan színű vásoznból varrok falvédőt Vilinek, amire rávarrok filcből mindenféle állatfigurákat. A mintás anyag már túl sok lenne a szobába.

Rólunk: hulla vagyok, de végre kész a gyerkszoba bútor, már csak egy polcos szekrényt kell felfúrni, ha kitalálom a vgleges helyét és aztán apró simitások jönnek ( pl. szőnyeg tisztíttatás, falvédő varrogatás) Ma anyuval kettesben be is pakoltunk (Míg Vili és apa a másik nagyinál dekkoltak). Kikukáztuk és rendet raktunk a mi ruhásszekrényeinkben is. Holnap jön még az előszoba szekrény és kész vagyunk. Anyu meg elvitte a már újra hozzánk visszakerült babaruhák egyrészét (szeritnem még korai, de ő nagyon lelkes).
Holnap délután meg uh-ra megyünk, alig várom Kép A szobájuk is annyira jó kétgyerekes szoba lett Kép

Bocs a zagyvaságért, holnap igyekszem frissebben jönni.

Puszi és jó éjt mindenkinek:
Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Tominak en is boldog nevnapot kivanok! Kép Kép Kép

Matenak boldog szulinapot! Kép Kép Kép Kép

Dzsili! Most vagy figyelmetlenul olvastad a hozzaszolasomat vagy en teljesen felreerthetoen irtam, akkor bocsi.
Azt hiszem azt tobbszor kihangsulyoztam hogy nem akarok sem veled sem massal ezugyben vitazni. A masodik mondatom arra vonatkozott hogy nem azzal nem ertek egyet ha a szulok otthon finoman huzogatjak a kisfiuknak hanem azzal ami BMartiekkal es Nyuszimanoekkal tortent. Szerintem BMartit nem igazan kerdezte meg sem a korzeti doki sem a masodik urologus... En arra reagaltam hogy itt az orvosok nem rangatjak fel hanem azt valljak hogy ez megoldodik magatol.
A korulmetelest nem tevesztettem ossze ezzel a temaval, peldanak irtam le - talan meg ugy is kezdtem hogy errol jut eszembe. Es azt probaltam kifejezni hogyha most a BMartieknak feltepte a doki ugy hogy szerintem itt nem nyultak volna hozza mert megoldodik (amit en hiszek) ezzel kicsit hasonlonak erzem azt a politikat hogy meteljek korbe hogy kesobb ne legyen problema.
Ez az en velemenyem, nem vartam hogy Te ezzel egyeterts. Sem veled sem massal nem akarok ezzel vitat inditani. Leirtam hogy itt mi a gyakorlat es en hogy latom a dolgokat. Te szoktad mondani hogy nem biztos hogy helyes a velemenyed de kifejted, mar bocsass meg en is azt tettem. Nem Teged biraltalak (sot egy anyukat sem biraltam hogy mit tesz jot mit rosszul - ehhez en kicsi vagyok...). Sajnalom, ha megis annak vetted.

Majd meg irok (mas temaban), de most mennem kell. Ha lesz idom meg jovok ma!
Sziasztok!
Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a névnapi jókivánságokat Kép

Zsuzsi: végül nem mentünk a Pagonyba, mert anyósoméknál nagyon jol éreztük magunkat. De különben szerintem jó programok vannak, de a kicsiknek még csak az éneklés és a diavetités valo. Nekem nincs mosogatogépem a 4 gyerek ellenére. Néha hiányzik, különben szeretek mosogatni. És a lábosokat ugyis kell külön.

cory: Kép Balu Kép Most már szent a béke, ugye?!!! Kép

Márti: popsitörlös akcio Kép

Edit: a Pilist én is nagyon szeretem Kép Ügyvédes ügy Kép

Danimama: Dani bilizéséhez gratula Kép A párologtatás mellett még a friss levegö, azaz a szellüztetés fontos szerintem. Gyogyok Kép Kép Kép Egyébként nehogy azt gondoljátok, hogy Tomi nem köhög most is sajnos...

Zafi: Kép Peti szuper, hogy átaludta az éjszakát! És ma éjjel mi volt? Párologtatás Kép

Heni: gyogyok Kép Kép Kép Barni fantasztikus a szobatisztasággal!!! Gratula!!! Irigyellek.

Szila: köszi az uj táblázatot!

Borcsa: Ricsinek drukkok!!!

Dzsili: verseny Kép Dani nyelvérzék - nem is tudom. Eddig abszolut rosszul állt az angolhoz, nem is ment neki, rossz volt a kiejtése is, nem is tanulta rendesen. Most a maszek tantonénivel megtáltosodott, lehet, hogy utoléri a csajokat Kép

Norci: butor Kép Jo egy ilyen mester a családban!

Jo napot mindenkinek! Legyen már tavasz!!!

pusz bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Túlvagyok a hétvégi nagy vendégségen, jól elfáradtam. Szombaton Dobogókőn voltunk szánkózni ami nagyon jó volt, de azt hiszem jól megfáztunk. Hanna is taknyos lett ma reggelre, én már tegnap óta náthás vagyok. Remélem nem lesz semmi komolyabb neki. Mindenesetre egész éjjel nem aludtunk megint. Szerintem a fogai lesznek a bűnösek. eléggé duzzadtak. Tényleg velünk egyidős többiek, ti hogy álltk a hátsó rágókkal?

Beja! Kép Tök jó ez a mocorgásKép

Heni! De jó hogy írtál! Nagyon ügyes BArni a szobatisztásaggal, de leaglább tudom nem vagyunk elkésve mégKép

Zafi! Nem semmi kis alvókája van Petinek.Kép

Zsuzsi! Mi most veszünk mosogatógépet. Nekem kicsi konyhám van és kicsi mosogatóm, gyakorlatilag 3 tányér és tele van. Az meg hogy piszkosan jön ki a tányér az azért van, mert nem jól lett bepakolva. Ha nem éri rendesen a vízsugár akkor olyan marad. De ez mindenkinek egyéni meglátása, hogy van-e szüksége rá vagy nincs. Én szeretnékKép

Solya! Utólag is nagyon boldog szülinapot Máténak!
Bogancsi! Boldog névnapot Tominak!

na megyek van egy kis dolgom mielőtt elindulok a tudásra vágyó kis lurkókhoz. (hahaha)Kép

Mindenkinek szép napot!

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!
Meg gyorsan reagalnek par dologra ami kimaradt.

Eloszor is mindenkinek koszonom a gratulaciokat bili ugyben! Kép
Haaat azert oszinten meg messze vagyunk a szt-tol... Ma is jott, hogy "kaki-kaki" Hozta ki a bilijet, tolta le a gatyojat. Raultettuk, ult rajta 15-20 percet (persze kozben labdaztunk). Aztan kozolte:"kesz". Felallt es semmi nem volt a biliben. Kép Valahogy nem koti meg ossze a dolgokat. Szerintem csak jateknak tekinti az egeszet.

Zsuzsi: En is csak ajanlani tudom a mosogatogepet. Mar igazan el sem tudnam kepzelni nelkule. Kép Igaz azonban az is amit Edit irt mert neha nekem is elofordul hogy nem mossa el jol a tanyert. Ha beaztatom az edenyeket elotte es minden etelmaradekot egy mosokefevel lekaparok akkor nagyon szepen elmossa. Igaz, hogy vmennyire elo kell kesziteni az edenyeket de nekem igy is rengeteg idot sporol meg. A multkor neztem hogy kb. 15 perc alatt pakolom ki es meg total a mosogatot. Ennyi ido alatt nem vegeznek a mosogatassal. Mindennap fozok, igy eleg sok mindig a mosatlanom... en minden nap hasznalom, ritkan fordul elo, hogy nem.

Heni! Gratula Barni szt-hoz! Kép Nagyon ugyik vagytok! Kép En is a nyarban bizom. Kép

Bogancsi! Tominak is jobbulast! Pedig mar azt hittem, hogy teljesen kigyogyult a kohogesbol! Kép En is viszem Danit levegore, talan javulgat is, de meg szurcsog. Igy megy az orrszivo minden este. Kép

Edit! Kép Most ugy nez ki, hogy osszel megyunk haza... En 6 hetre megyek Danival, ferjem utanunk jon 3 hetre. Gondolom, Nalatok meg kerdeses, hogy hol lesztek akkor, ugye?

Zafi! Szupi hogy Petike ilyen szepen atalussza mar az ejszakat es nagyon szepen gyarapszik is! Kép Csak igy tovabb! Kép

Andsyj! Mar tegnap akartam irni, hogy vegre valahara kiprobaltam brokkolikrem levesedet! Nyami! Kép Meg a paromnak is nagyon izlett (repetazott is) es ez azert nagy szo mert o nagyon nem szereti a brokkolit!!!! Viszont Dani lenyegeben meg sem kostolta, kijelentette, hogy "Nem".

Tenyleg Nektek nem szoktak olyat csinalni a gyerkocok, hogy anelkul hogy megkostolnanak vmi uj kajat kijelentik, hogy:"Nem"? Engem ezzel tud Dani a vilagbol kikergetni. Kép

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van, de a fiúk még alszanak! Így végre be tudtam nézni egy kicsit. Kép

Megkésve bár, de boldog névnapot kívánok corynak és Tikknek!

Peti felébredt, megyek.
Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Bogancsi: 1 napot késve mi is boldog névnapot kívánunk Tominak!!!Kép

Solya: Boldog-boldog szülinapot Máté!!!Kép

Heni: gratulálok a szobatisztasághoz!!!! Jaj, de ügyesek vagytok! Bilibe vagy Wc-be végzi a dolgát a nagyfiú, melyik tetszik neki?Kép

Zafi: de jó, hogy ilyen rendes Peti baba!!! Képet, képet kérünk még róla!!!!!Kép

Mosogatógép: elolvasva a véleményeiteket(köszi mindenkinek!) és még interneten is találtam pár jó cikket ez ügyben, úgy döntöttem, hogy akkor én is kérek egy mosogatógépet szülinapomra! Kép Nekünk is nagyon kicsi a mosogatószekrényünk, nem tudok hova pakolni, csak egy medencés és a sarokban van, el sem férek rendesen, mivel ez albérlet, nem cserélhetjük ki nagyobbra, akkor veszünk inkább olyat, amit tovább vihetünk magunkkal! Vége leszKép -nak!!!!Kép

Életem első túrógombócát csináltam meg, jól sikerült, nem is tudtam, hogy ez ilyen egyszerű!!!!KépKép
Ezerrel készülődök Londonra, állandóan jegyzetelek, hogy hogyan lehet majd közlekedni, mit kellene megnézni. Az a baj, hogy mindannyian belassúltunk (apósom, én is és Dorka is), így biztosan sokkal kevesebbet tudunk megnézni, bejárni, mint normális állapotban. Most már letettem arról, hogy olyan legyen az útunk, ahogy az én idegenvezetős eszem diktálja, ennek persze a férjem nagyon örül, nekem meg persze már előre sajog a szívem, hogy mennyi mindenről lefogunk maradni... Mindegy a lényeg, hogy kikapcsolódjunk és egy kis londoni hangulatot elkapjunk!Kép

Dzsili, Danimama: ne csináljátok már ezt! Kép Szerintem egyikőtök sem mondott semmi extrémet, tehát tessék pontot tenni erre az összezörrenésre, a lényeg, hogy a fiúknak ne fájjon a kukijuk, mert az biztosan nagyon kellemetlen! Ti meg gondos anyukák vagytok és a legjobbat akarjátok, ez a fontos!Kép Na most már tényleg felhívom apámat, bár ő régi generációjú dokikhoz tartozik, lehet, hogy teljesen konzervatív véleményt fog mondani.

Gorsi: fél 10-ig aludtak a srácok??????????? Juj, de jó!!!!Kép

Rózsa: mikor is lenne a tali, és merrefelé? Hogy kezdődött a napod, ma is produkált valamit Niki?Kép Nálunk most éppen Dorka rendel, megvizsgálja az állatait, közben a rajzcuccát már szerteszórta a lakásban, tele van papírral minden, de ez még nem rendetlenség nálunk, ez még tűrhető!

na befejezem, mert állandóan én vagyok.

Üdv: Zsuzsiék
zsu26
 
 


Sziasztok!

Dzsili! Még egy kicsit aluszékony vagyok, de már csak este. Én, aki éjfél előtt nem szoktam lefeküdni, 10-ig is alig bírok ébren maradni. A megasztárból az utolsó három számot már nem hallottam, mert elaludtam. Szerencsére be lehet állítani a tv-t, hogy fél óra múlva magától kikapcsoljon, így nem kell arra ébrednem az éjszaka közepén, hogy zúg, mert nincs adás.Kép
Nem tudom, hogy fiam lesz vagy lányom, de tulajdonképpen, teljesen mindegy. Majd csak belejövök, ha netán fiam lesz, hogy és mit kell vele csinálni.Kép

Rózsa! Jó kis heted volt.Kép Kuncogtam magamban, hogy nem csak az én lánykáim ilyen hihetetlenül leleményesek, ha anya kiborításáról van szó.
Persze azért ők ezeket a huncutságokat nagyon élvezik. Mi meg kevésbbé.Kép

Zsuzsi, B.Márti, Bogancsi, Edit és mindenki aki aggódott, már teljesen jól van a kezem is. Semmim nem fáj az esés miatt. Egy- két napig olyan izomláz szerű fájdalmaim voltak, a nyakamban, hátamban, vállamban, de csak az esés közbeni rándulás miatt. A fejemen is volt két púp, de már az is elmúlt.

Márti! A popsitörlő rendeltetés szerű használata nálunk sem divat. Nem győzöm eldugni Korina elől. Ablakpucolásra, szekrény törölgetésre és felmosásra is használja jobb esetekben, de olyan is előfordul, hogy szopogatja és rágcsálja. Brrr.

Danimama! Gratula Dani bilizéséhez. Kép

Zsuzsi! A mosogatógépet én nagyon szeretem. A legpiszkosabb edény, tányér és evőeszköz is ragyog mosogatás után. Persze jól kell belepakolni. A legerősebb programot szoktam használni. 18l vizet fogyaszt és kb.1-1,5 óra alatt mosogat el. De amikor kiszedem a cuccot belőle, minden csillog- villog és száraz, foltmentes. Ilyet kézzel nem nagyon lehet csinálni. Különben is utálok törölgetni.
Nálunk boyler van és ha folyóvízzel mosogattam, nem tudtunk fürdeni. Ezért pl. este mindig tele volt a konyha mosatlan edényekkel. Kép
Amióta van gépünk, nincs ilyen gond. Én imádom!

Zafi! Nagylány Réka!Kép Ez nálunk is így volt. Nem értettem, hogy amíg én Korival a kórházban voltam, hogy tudták így meghízlalni és megnyújtani az én kicsi Milénámat.Kép
Arany élet!KépKépKép Ez nagyon jól hangzik.Kép

Heni! Fiúknak gyógyik. Gratula szoba és ágytiszta Barnihoz.KépKépKép

Lemaradásaim:

Solya! Máténak nagyon boldog születésnapot!

Bogancsi! Tominak nagyon boldog névnapot.

Szila! 22.-én megyek ultrahangra. Elsején még nem írt dátumot a doki. Megírom ígérem, ha már tudni fogom.Kép

Borcsa! Szorítunk Ricsinek.KépKépKép
Evés ügyben nálunk is folyamatos ellenkezés van. Nem kérek ezt, nem kérek azt. Csak azt nem értem, mitől van ennyi energiájuk, ha soha semmit nem akarnak megenni. Vagy titokban rájárnak a hűtőre a tudtunk nélkül?KépKépKép

Norci! GyerekbútorKép Ruhák szelektálásának, már nálunk is ideje lenne.
De jó, hogy mész ma uh-ra.Kép Mi lesz a neve a babának? Vagy lemaradtam és már írtad?

Megyek lefektetem Korit, mert nagyon korán kelt ma.Kép
linato
 
 


Sziasztok!


Bogancsi! Az azért velem se fordult még elő, hogy összekeverjem a kukacokat. KépKépKép
Fejbevágtad végül a nagyokat? Kép
Tominak (kicsit megkésve) boldog névnapot kívánunk! Kép

Zsuzsi! Köszi, ha megkérdezted Apukádat, szerencsére tényleg sokkal jobban van már Lacika. Most már egy kicsi nyüszi sincs, ha pelenkába pisil. Viszont már akkor is üvölt, ha szóba kerül, hogy hozzá fogunk nyúlni. Kép Pedig már nem is betadinozom, csak kamillázom neki. Kineveztem egy régi bögrét a célra, abba csinálom meg a kamillateát, és amikor már csak langyos, akkor belelógatjuk a kukiját, és úgy húzzuk fel, ameddig könnyen lehet. Nem hiszem, hogy fájna neki, mert ugyanúgy üvölt attól a perctől kezdve, hogy lefogjuk addig, amíg el nem engedjük. Gondolom, ha fájdalmat okoznánk, akkor élesebben sírna, mikor ténylegesen hozzányúlunk.
Jobbnál jobbak a linkek, amiket felraktál! Kép

Edit! Ezek szerint tényleg létezik, hogy spontán oldódjon ez a fránya letapadás?! KépKépKép Lacika köszöni a Képokat! Kép
Mi is kb. ott tartunk a beszédedel, mint ti, szóval nagyon megértelek. Annyira édesek, ahogy próbálnak kimondani dolgokat! Kép Lacika is mostanában kapott rá, napról napra több szót (na jó, szótöredéket) használ értelemszerűen, és ha éppen olyan kedve van, akkor minden szó elejét utánam mondja. Kép

Cory! Az én Életem Párja is mindig elfelejtett minden ilyesmit, párszor elrontotta ezzel az ünnepeimet, azután feladtam, és elkezdtem valami burkolt módon figyelmeztetgetni rá. Jobb, mint egy boldogtalan születésnap. A nőnap viszont magától eszébe jutott, utalt rá reggel, hogy hóvirág nélkül haza nem jön. De az meg se fordult a fejében, hogy legalább tegnap este elmosogasson, amikor csúnyán szétgyalultam a kezem a zöldségszetelelővel. Kép Néha nekem is kedvem lenne tömören férjnek nevezni. Kép Szegény Drága Nagymamám (nyugodjék békében) mindig azt mondta a férfifélékről, hogy mindegyiknek megvan a maga tartka tolla. KépKép Persze, ha hibátlanok lennének, nőnek születtek volna. KépKépKép

Danimama! Én is éppen ezen gondolkoztam kuki ügyben, hogy dehát ha természetes jelenség a letapadás, akkor miért nem hagyjuk úgy?! A természet ritkán csinál ostobaságokat...
Édes lehet Dani, ahoyg az állatkáival játszik. Kép Nálunk inkább nekem kell puszilgatni a macit, Lacika újabban imádja azt játszani, hogy amikor puszit kap valamelyik bibijére, akkor hirtelen mindenütt bibi lesz neki, és mutogatja, hogy itt bibi, meg ott bibi, nekem meg adnom kell a puszikat minden bibiként mutatott pontra. Aztán jön a macival, és annak is bibi keze-kába. Kép Tartottam is tőle, hogy majd a kukijára is kéri a bibipuszit, és nem fogja érteni, anya miért jön ettől zavarba. Kép Érdekes módon megúsztam, lehet, hogy azzal úgy van, hogy ne nyúljak hozzá még puszival se?! KépKép
Gratula Daninak a bilizéshez! Kép

Zafi! Ejnye már, mi ez a kishitűség?! Kép Egyébként meg, én akkro is boldog lennék, ha átalhatnék már végre egy éjszakát, ha később meg lenne a böjtje. KépKép

Solya! Máténak boldog szülinapot! Kép

Heni! Egyetértek veled TV ügyben, nálunk ez a megtűrt rossz kategória. Én is manipulatívnak érzem, és sokszor népbutítónak. Ha valamit megnézünk, az néhány mese a Minimaxon, meg este a híradó, de attól is mindig kiakadok. Balesetek, terror támadások, politikai botrányok... Kép Nem is értem, miért nézem, de ha kihagyom, úgy érzem, lemaradtam valami fontosról. Kép

Borcsa! Nem semmi, hogy Luca már tízig számol! Lacikának 4ig stabilan, utána esetleg még hatig megy, de hát mi csakis autók kerekeit számoljuk. Kép Ja, a leghosszabb szó, amit ki tud mondani mások számára is érthetően, na az is jellemző: kamio(n). Kép

Nem értem még utól magam, pedig reggel óta vagyok darabban az olvasással és írással. Lacika kb. 10 percenként kiabál értem, nagyon tetszik neki, hogy megtanulta mondani, hogy deje!, én meg ugrok rá, hogy ezzel is ösztönözzem a beszédre. Kép Furcsa, mert ez volt az eslő szó, amit használt, olyan 1 éves kora körül, mikor mindig azt akarta, hogy kézen fogva vezetgessem. Azután, amikor megtanult nélkülem járni, azon módon el is felejtette. KépKép

Menta! Merre vagy? Nagyon eltüntél mostanában! Remélem, jól vagytok! Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Zsuzsi
Részemről régen /tegnap este? Kép/pontot tettem a dolog végére, egyszerűen engem arra neveltek hogy ha lehet mások kárából tanuljak, ne a magaméból ezért van hogy ha valami rossz engem már ért /begyuladt neki amert nem lett tisztítva/akkor igyekszem tovább adni a hírét hátha tanulnak mások belőle ...
London tutira nagyon jó lesz úúúúgy irígyellek, persze jó értelemben,kicsit feltöltődsz, még a nyár elején is, mielőtt a pindurkád is megérkezik!KépKépKépKépKép
Ami most kimarad majd megnézitek Emmával együtt! KépKépKép
A linkekig még mindíg nem jutottam el de igyekszem.

linato
Szerintem kicsi fiú lesz! Nem tudom miért így godolom és kész! Talán merta párodnak is és neked is lánykáid vannak és mondtad hogy egy kis Zsoma babás manócskát szeretnél!
Ez a 12. heti UH lesz?
Nálunk már akkora hó van, a gyerekeim már aggódnak hogy a nyuszi hova teszi le csokeszokat a hóba????
Napocska is boldogan nézegette a minap a csokibarikat és nyuszikat a boltban, olyan édi volt!

BMárti
Ezt még leírom ha megköveztek is.
Nem normális és természetes hogy le van tapadva pontossan ez a lényeg a gyerekek nagy részének azért ez simán működik egy részénél pedig letapadva marad de így most már te is látod hogy hol nem lehet tisztítani, alatta meg összegyülnek a bacik.

<font color="119911"><font size="+2"><font face="Monotype Corsiva">Solya
Máténak Boldog Születésnapot Kívánunk Napocskával!</font>
</font></font>
Kép

Dzsili
dzsili
 
 


Zsuzsi
Igen-igen erősen öregszünk köszi hogy felhívtad rá a figyelmem, nagyon tetszett!!!!!!Kép

Dzsili
dzsili
 
 


Dzsili! Igen a 12. heti uh lesz.Kép Bár szerintem akkor pont 13 hetes és 1 napos leszekKép
Tegnap telefonált sógórnőm, hogy április másodikán jön és húsvét végéig marad. Hurrá, nem tudtam mi hiányzik. Tegnap megmondta neki a párom, hogy lesz még egy babánk. Erre azt válaszolta, legalább nem fognak a lányok unatkozni.
Szerintem eddig sem unatkoztak. A párom szerint nem is fogta fel mit mondott neki.Kép Csak magával van elfoglalva. Van egy barátnőm aki jósól és eddig nagyon bejött amiket mondott. Amikor párom nővére itthon volt megkérte, hogy neki is rakjon kártyát. Azóta ha valami bánata van engem hív, hogy azonnal kerítsem elő a föld alól is a barátnőmet, mert ezt meg azt tudni szeretné, de rögtön. Pedig már megadtam neki a számát, de azt mondja, hogy nem tudja Svájcból felhívni. Érdekes akkor a miénket hogy tudja? Na mindegy.
Korit nem sikerült lefektetni. Most meg már késő lesz, mert 3-kor mennem kell az oviba Milénáért.

Én is a kertbe szoktam a nyuszi hozta dolgokat elrejteni, de remélem addigra elovad a hó. Vagy kénytelen leszek a lakásban .Kép
linato
 
 


Sziasztok!

Dzsili! Nem értettelek félre, és azzal maximálisan egyet is értek veled, hogy ameddig feljön, addig tisztálkodáskor fel kell húzni a fitymát. Annak viszont nem örülök, hogy most feltépték, igazán ráért volna akkor, amikor már nem pelusozunk. Ráadásul nem vagyunk túl rajta, mert nem teljesen tépték fel (ez most jó vagy rossz? Kép), csak úgy kb. félútig. Ja, és igen, nagyra értékeltem volna, ha tájékoztatnak előre, hogy mi fog történni... Kép
Nem akarok vittakozni Kép, de ha le van tapadva, akkor hogyan kerülnek alá a bacik??? Kép Na, jó, hagyjuk tényleg. De Kép (nem bírom abbahagyni), azt az urológus doki mondta, hogy teljesen természetes dolog a letapadás, minden kisfiú úgy születik, hogy le van neki tapadva, aztán majd oldódik (elvileg) a letapadás magától, ha meg nem, akkor a dokibácsitól. Kép Ja, és még a begyulladással kapcsolatban annyit, hogy én is ettől tartottam anno, amikor már jóval 2 éves kora előtt is elvittem egyszer Lacikát a heimpálba, akkor elmondták, hogy milyen jelei vannak, amikre oda kell figyelni, és azonnal orvoshoz vinni, ha tapasztalom, de azt is mondták, hogy ez viszonylag ritkán fordul elő.

Danimama! Ezt nem értem a mosogatógépben, hogy ha előtte kis kefével lemosod a tányérokat, akkor annál mennyivel tart tovább rendesen elmosni azt a tányért?! Nem kötözködni akarok, csak valahogy nem tudom elképzelni. Meg azt se, hogy a nagyjából lemosott tányért, amiről csöpög a felhígított kajamaradék, hogyan teszem be a mosogatógépbe. Ha csak karnyújtásnyira van is, mindenen végigcsurog a szmötyi, nem? Persze biztos nem, mert akkor nem szeretnétek mindannyian, akinek van, csak valahogy nem tudom elképzelni, hogy hogyan megy ez.
Én is minden nap főzök, és rengeteget mosogatok (most tanulok gumikesztyűben Kép), biztosan nagy megváltás lenne, ha nem kellene. Mondjuk ide, az ici-pici panel konyhába úgyse férne, talán majd, ha egyszer elköltözünk innen, akkor tényleg aktuális lesz ez a kérdés nálunk is.

Linato! Pont ettől az aluszékonyságtól (is) tartok a (leendő Kép) második terhességemmel kapcsolatban. Mi lesz velem?! Lacikával anno örökké aludtam volna, na, és azóta se alhattam ki magam. Ha egyszer végre terhes leszek én, aki három éve egyfolytában álmos, kialvatlan vagyok, tuti alvajáró lesz belőlem... Kép

Megyek is aludni a nagyfiammal... Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


sziasztok!

solya mátéjának nagyon boldog szülinapot!

bogancsi tomijának nagyon boldog névnapot!

corynak éás tikknek is boldog elmúlt névnapot!

mosogatógép: én nagyon ódzkodtam tőle, feleslegesnek tartottam, de bizony, jó! eleinte sok időt vett el a helyes belepakolászás megtanulása, de most már automatikusan oda teszem a szennyes edényt és ha nincs is mindig renda konyhában, kisebb a kupi... van, hogy vmit nem mos el szépen, de ha fáradt vagyok, az velem is előfordul... és sok időt tudok vele megtakarítani.

úgy beszéltek a húsvétról, mintha már naghyon közeli lenne ... mikor lesz?

nagyon elegem van a szürkeségből, hóesésből, hidegből, stb, stb, ezért nem nagyon van kedvem írni sem... 4 napja elhatároztam, hogy nem kiabálok többet - azóta tegnap egyszer megszegtem, de a többi napon egész jól ment és a gyerekek is jobb kedvűek így - nem mondom, hogy mindig könnyű betartani, de remélem, hamarosan visszatalálok a régi önmagamhoz, akinek kiabálnia nehéz...

heni! olyan jó volt, hogy beszéltünk! igazából folyton vendégeskedni meg talizni meg telefonálni kéne ilyen időben, mert úgy látom, nekem az nagyon jótvtesz - csak hát van némi objektív akadálya...

elkélne néha a 3 kéz...


márti++
márti
 
 


Márti! Április 11-12 Húsvét. Még egy hónap. Csak ahogy ezt a fránya időt elnézem, sok esély nincs egyenlőre a javulásra.Kép
Na szép, Korina most aludt el az ölemben.Kép
linato
 
 


Leraktam az ágyba. Meg is mutatom.Kép
Kép
linato
 
 


linato! köszi! az épp anyukám 60. szülinapja, aztán meg andrás 30.-ja egy héttel később... tán ezért nem tűnt fel, hogy húsvét is lesz...
szépen alszik kori! vilka is itt alszik az ölemben - de ha leraknám és utána meg akarnám mutatni, akkor egy képernyőt betöltő hatalmasra tátott szájat látnátok és ollllyan folytonos sikítást hallanátok, hogy megrepedne a dobhártyátok - hát, mindannyiunk közös érdekében - vagy csak az enyém? - inkább nem teszem le...

márti
márti
 
 


Sziasztok!

<font color="ff0000">Cory és Tikk!
Utólag is boldog névnapot kívánunk!</font>

Bogancsi Tomijának boldog névnapot!Kép Na, ezzel nem késtem nagyon el.Kép

Solya Mátéjának nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Andysj!
Nagyon ügyes Medike, hogy már bilizik!Kép

Danimama!
Daninak is gratulálok a bilizéshez!Kép Ne izgulj, szépen lassan végleg a bili/WC-be fogja végezni a dolgát. A gyerkőcöknek nagyon érdekes dolog ez az egész, hogy mostmár ők is képesek kontrollálni a testüket. Nem baj, ha olykor nem megy semmi a bilibe, de az inger lehet, hogy ugyanúgy megvolt neki. Pl. tegnap Zsani is csak azt hajtogatta, hogy pisilnie kell és nem sok jött neki ki, de utána sem akart felállni a biliről, mert még pisilnie kellett.(holott semmi sem jött már) Nem hiszek az "egyik-napról a másikra szobatiszta lett a gyerekem"-ben, idő kell, sok-sok türelem és szépen megtanulja ezt is.Kép

BSzilvi, Edit!
Nagyon jók a fotók, rengeteget változtak a fiúk!Kép

Danimama, Linato, Heni, Zsuzsi!
Mosogatógéppel kapcsolatban kérdezném, hogy milyen márkátok van és mennyibe kerül manapság? Annyit hallottam még, hogy van kisebb és nagyobb kapacitású. Én is már felírtam "kívánságlistámra", de nen tudom, hogy tényleg megéri-e?

Zsuzsi!
Nevelget a lányod?Kép Igaza van, lassan kell vezetni, főleg így pocakosan! Nálunk is egyre többet próbál nevelni minket Zsani, de néha mi is "szófogadatlanok" vagyunk.Kép
A naplóról jut eszembe, szerencsére én Zsani születése óta vezetem minden nap. Igaz kicsit le vagyok maradva és csak kis cetliken van néhány hét, de remélem gyorsan utólérem magamat. Olyan jó olvasgatni, hogy mit csinált és mi történt velünk 5-6 hetesen.Kép Szóval, ha nem is mindennap, de érdemes irogatni 1-2 érdekes eseményt.
Hogy van a Pocaklakó Emma?Kép

Cory!
Én emlékszemKép, hogy Zsaninál és Nikinél is nagyon meglepődtem, mekkora volt a nunusuk újszülöttként. Szerintem a fiúknak és a lányoknak is magukhoz képest elég nagy. Na, persze a fiúknak kicsit nagyobb.Kép

BMárti!
Ne izgulj, Zsani csak 3-ig tud számolni, de ez ennyi idősen épp elég nekik.(Nem is érdekli a többi számKép) Most kapott Zsani a nagyitól egy számokról és egy szinekről szóló képeskönyvet. Nagyon élvezi és remélem a szinekkel sem lesz nagy gondja, mivel Tomi elég erősen szintévesztő.Kép A jogsihoz az orvosi igazolást is csak úgy kapta meg(a baboskönyvből csak néhányat tudott kiolvasni), hogy meg kellett jegyeznie: felül a piros, alul a zöld, közte pedig a sárga.Kép Persze azt már régóta tudjuk, hogy repülőgépet sosem vezethetneKép.
Hogy van Lacika?

Beja!
Dejó, hogy már érzed a babóca mozgását! Tudjátok már a nemét?

Zafi!
Ez igen, így nem érünk utol sose benneteket!Kép Irigy vagyok ám mindenért!Kép Peti tényleg nagyon figyelmes, máris megkaptad tőle az első ajándékot!Kép Nálunk is már hasonló a helyzet 10-6-ig alszik a Kismaszatunk.Kép

Niki mostanában elkezdett gőgicsélni(gő, gi: ja, hogy ezért hívják ígyKép), rengeteget mosolyog és kezdi felfedezni a kezét, főleg a hüvelykujját.Kép Elkezdtük kinőni az 56-os rucikat is!KépKépKép
Zsani mostmár szinte segítség nélkül öltözik és vetkőzik(póló, pulcsi, naci, zokni). Időnként a zoknival meggyűlik a baja, de ha bíztatgatom, akkor csak sikerül azt is felhúznia.Kép Néhány napja pedig szabályosan cicizteti a babáját.KépKépKép Előveszi a szoptatós párnáját, pelust tesz rá, felhúzza a pólóját, majd miután sikerült megfognia a cicijétKép a babája szájába dugja.Kép Annyira édes, majd meg lehet zabálni.Kép Ja, és persze a végén meg is böfizteti.

Most ennyire futotta...Zsani már kezd elaludni az ölemben.Kép

Pussz
Szilvi + Zsani + Niki
sztigris
 
 


sziasztok!

Tominak nagyon boldog névnapot! Kép
Máténak nagyon boldog születésnapot! Kép

márti!

nekem is nagyon jó volt, hogy beszéltünk, ne haragudj, hogy olyan kurtán-furcsán letettem, pedig még csomót szerettem volna kérdezni, csak barni majdnem betörte a teraszajtót...
majd még írok többet is, csak visszaolvasnom kellene először Kép

puszi mindenkinek,
heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Beszéltem apukámmal (urológus) és azt mondta, hogy 1 és 2 év között kell a kisfiúknak a fitymáját mozgatni, hogy ne tapadjon le. Normális esetben ez problémamentesen zajlik, sikerül az anyukának vagy apukának megoldani. Ha lehúztuk, akkor fontos, hogy vissza is húzzuk a makkra, mert nagy baj lehet abból, ha lehúzva hagyjuk (ödéma és begyullad). Ha picit levan tapadva és az urológusnak sikerül lehúznia és vissza, akkor onnantól mindennap fürdetéskor hasznos lehúzogatni, nehogy visszatapadjon, mert akkor újra be kell avatkoznia a dokinak és így egyre több heg keletkezhet és az persze, hogy fáj a pici fiúnak. Ha nagyon le van tapadva a fityma és a doki sem tudja egyből lehúzni, akkor jön a kisműtét, azaz a körülmetélés (levágják a bőrt). Ez narkózisban történik.
Amit a doki csinál lehúzás, annak nem szabad napokig fájnia, kellemetlen lehet persze. Valószínűleg ha fáj, akkor már több heg van ott és azért fájdalmas a gyereknek, ezért kell figyelni, hogy ezután mindig legyen húzogatás fürdetés után, apám szerint a kisfiúk ezzel büszkélkednek anyukájuknak, hogy hogy tudják csinálni, tehát gyorsan megtanulják.Kép Hiába van a letapadás, attól még a fityma alatt összgyülik a faggyú, ami sajnos gyulladáshoz vezet, tehát tisztítani kell, de nem szappanos vizzel, az is száríthatja a heges kukit és az fájhat, ha friss a heg.
Ami Canadaban van, azt mondta apám nagyon rossz, de olcsó politika, hiszen csak akkor jön a beteg, ha tényleg nagy probléma van. Apám szerint nem szabad ezzel nem foglalkozni, mert vagy a faggyútól gyullad be a kuki vagy felnőtt korában veszik észre, hogy fitymaszűkülete (azaz nem tudja lehúzni) van és az már sajnos rákhoz vezet...
Tehát lehet, hogy női szemmel ez egy nagyon kellemetlen beavatkozás, de ezen túl kell esni egy fiúcskának, ha picit oda van tapadva, mert különben sokkal nagyobb baja is lehet ebből. Tehát az urológiai beavatkozás után húzogatni kell mindennap és makkra vissza, hogy ne tapadjon le újra és ezzel újabb hegeket gyártani. Ha nagyon oda van tapadva (doki sem tudja rögtön lehúzni)jön a kisműtét.Kép

Elnézést hogy ennyiszer leírom, de nem tudom mennyire érthető ahogy írom. Különben annyi orvosi esetet végig kellett hallgatnom , hogy most már nagyon profi vagyok kuki ügyben!KépKép

Na remélem nem kevertelek meg benneteket még jobban!!
Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Zsuzsi,
nagyon korrekt szerintem, amit írtálKép.

Az itteni dokinénink is azt javasolja a fiús anyukáknak, hogy a kezdetektől fürdetéskor addig lehet húzni a fütyin a bőrt, amíg megy, de nem tovább.

Márti és Heni,
a depiűző telefonbeszélgetéseitek kis részletét nem tennétek nyilvánossá? Hátha nekem is végre jó kedvem lenne már....úúúúúúúúúúgy utálom már ezt a hülye időjárást....

Még akartam írni, de Hanga ismét nem aludt ma....úgyhogy már a fejemen áll jószerivel...

Szila

ui.: BMárti: majd a köv. hónapbanKép!
szila
 
 


Sziasztok ismét!

Ti kaptatok már az OEP-től igazolást a GYED-ről, amit az adóbevalláshoz kell csatolni? Vagy nem muszáj csatolni? Úúúúúúútálom ezt az egész adóbevallálosdit Kép - mindenki csinál? GYED alatt minek, ha úgysem lehet más jövedelme az embernek? Vagy nem is kéne?

Heni! Nekem is sokszor kell így letennem, ne aggódj! Kép

Szilvi! Már ekkora Niki, hogy keresi-nézegeti a kezét???? KépKépKép A színtévesztés inkább fiúágon öröklődik, lányoknál nagyon-nagyon ritka! Úgyhogy ne aggódj!

Azért, ahogy olvasom, hogy melyik gyerek miket csinál, mi érdekli, mit tud - hát, nagyon különbözőek már most! Ármin meg van vadulva a számokért és a betűkért, minden felismerhető és felsorolható, elolvasható jelért és dologért (betűk, számok, kresztáblák, mindenféle logok, stb) Tegnap megkérdeztem tőle, mennyi az idő, vagyis hogy mi van a rádió órájára írva és megmondta! hatos, ötös, hetes, egyes - nekem csak meg kellett fordítanom, mert jobbról balra "olvas" - és valóban annyi idő volt! Kép De hogy egyedül öltözködjön? Na, azt nem! Le még csak-csak leveszi a ruháját - nem mindig kkor, mikor kellene, hanem amikor eszébe jut, felvenni tudja a papucsát, néha a cipőjét, sapkáját is, de kb ennyi... SZóval, erősen elméleti embernek tűnik Kép Imád főzni - gondolatban Kép "teszel bele túrót, mézet és zsályát, bazsalikomot, egy kis kakukkfüvet, borsót..."

TEgnap pelusozás előtt kérdeztem: Tisztába teszlek! Egyetértesz? Erre ő: "kettőt értesz!"

Sokszor mondja vmire: "megtanítod Vilka babának, hogy hogy működik" (azóta is fordítva beszél, eszébe sincs változtatni) pld megtanította, hogy működik as labda Kép

Azt mondta, ha nagy lesz, a fizika fogja érdekelni Kép, Vilkát pedig a kémia KépKépKép

Márti++
márti
 
 


Sziasztok!

Szila, Márti: éppen én is kezdek megőrülni, legszívesebben aludnék, de Dorka nem alszik, így most éppen azon gondolkodom elmegyünk vásárolni tejet és kenyeret gyalog, remélem Dorka nem rohan el sehova és szépen fogja majd a kezemet! Itt minden tiszta hó.
Különben Dorkának másfél hete nagyon jó étvágya van, 2-szer annyit eszik mint régen, szerintem ez a fogzással függ össze, mert kb. 2 hete szenvedett a hátsó fogaival és akkor semmit sem evett, de most!!!! Rögtön 12 kilók lettünk!Kép

Szilvi: Nagyon aranyos lehet Niki!!!Kép
Mosogatógépeket nézegetem most, általában 14 l-20 l -es a fogyasztásuk, a C-s energiaosztályú már 65 ezerért is lehet kapni, A-s már sokkal drágább 115 ezer körül. Állítólag 12 terítékest érdemes venni, kisebbet nem. Barátnőmnek az 1 éves Indesitje elromlott, de garanciálisan megjavították. Én Whirpoolt, Zanussit nézegettem, Boscht is láttam, más márkájúakat nem is láttam.

Dorka Mű-Süsüt néz teljesen megkavarta, néha mondja, nem tetszik, de azért még nem indulhatunk:..Kép Torzonborz királyt nem értiKép

Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Órákig tudnék nekted írogatni, de ettől szerintem meg fogtok menekülni. Kép

Önző módon először magunkról:
Rólam inkább semmit - hosszú a tél, fáj a fejem, állandóan álmos vagyok, de szerintem ha több kávét innék, a cicimből tejeskávé jönne...
A gyerekek jól vannak, csak nem értik, ki ez a hárpia velük egész nap...
Mindketten csodálatos módon megúsztak 1-1 balesetet:
Romola múltkor legurult a kinti betonlépcsőn - szerencsére kezeslábasban volt már, vastag kapucnival, kesztyűvel, így az ijedtségen kívül semmi baja sem lett. Azért mondtam neki, hogy ezt ha lehet, nyáron ne ismételje meg, az nagyon csúnyán végződne.
Toncsi baba meg fürdetés után gurult le a mosógép tetejéről, bebugyolálva a két fürdőlepedőbe, amíg Romola kezéről mostam le a fürdetőkrémet. Az isteni szerencse az volt, hogy a mosógép a fal mellett van, úgy 10-12 centire (a vízcső miatt), és ő a fal felé gurult, így beszorult a gép és a fal közé, ott nyöszörgött szegénykém, míg ki nem ügyetlenkedtem onnan...

Dzsili, Danimama: remélem, nem vesztetek össze nagyon, ugye? Számomra rendkívül hasznos volt az eszmecserétek ám! Időnként csak lestem, nem is mindig értettem, hogy miről van szó... és arra gondoltam, hogy az én gyerekeimet valószínűleg a gólya hozta...
Most Zsuzsi (Apukája révén) némelyest rendet rakott a fejemben, de azt a hártyát még mindig nem értem... Kép
Apropó, BMárti: hogy van Lacika?

Többen írtatok róla, de én is megerősítem: az újszülötteknek nemcsak a fejük, hanem a nemi szervük is nagyobb arányaiban, mint a felnőtteknek. (A köztudatban csak a nagyobb fejecskék vannak.)

Danimama: de igen, Romolának is szokása az, hogy egyszerűen csak ránéz egy ételre, és kijelenti, hogy ő abból nem eszik... És ez nekem nagyon érthetetlen, mert nálunk itthon nem volt divat a válogatás...

Jaj, mennem kell, bocsánat attól, aki kimaradt!!!

Sziasztok! Laura
p_laura
 
 


Márti,
nekem a munkahelyem csinálja az adóbevallást. Oda küldték meg a papírt az OEP-től. Elvileg jan. 31-ig meg kellett küldeniük.....az én m.ügyes kollegám szerint nekem kellett volna, hogy megküldjék....aztán kiderült, hogy jéééééééééé, neki küldték meg mégis....és már hetek óta zargatom őket mélben, hogy mikor menjek be rendezni a papírokat....azért remélem, hogy kapok valami adót vissza (ha év közben elfelejtették jóváírni a családi adókedvezményt meg a gyerek után járól).

Tényleg, van még valami kedvezmény, amit igénybe lehet venni?Kép

Zsuzsi,
itt tiszta víz minden, mert rögtön elolvad a hó, ami úgy zuhogKép

Mosogatógépet én is szeretnék ám nagyon, csak ahhoz irtóra át kéne variálnunk a konyhát...bár ha jobban belegondolok, nem annyira...Kép

Most megint megyek, mert Hanga épp most hordja szét a frissen mosott ruhákat...

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Koszonjuk a leirast és Apukadnak,hogy elmondta!Kép
De jo,hogy Dorkanak ilyen jo étvagya van!Kép

BMarti!Azota Apa nézi Riki kukijat furdés utan és ugyesen fel tudja huzni neki.De csak addig huzza,amig lehet és amig nem latunk Rikin negativ jelzést.Szerintem Lacika sem a legrosszabb eset,csak szegény rossz kezekbe kerult.Marmint a dokit nézve.KépFaj még neki?
A mosogatogéppel kapcsolatban ugyanez a kérdésem.Hamar az ember idot szakit ra,hogy leobliti,netan levakarja kefével az ételmaradékot,akkor képzelhetunk mar szivacsot is a kezébe és mar kész is a mosogatas.Nem?Persze nem hasznaltam még,lehet,hogy tényleg jo talalmany!Kép

Marti!Armin nem tul értelmes mar most?Kép
En kaptam ilyen igazolast,de én nem tudok vele kezdeni semmit.Kép

Szila!Hanganak kuldok alommanokat!KépKépKépKépKép

Szilvi!Zsani nagyon ugyi az oltozéssel és Ninki is szépen fejlodik!Kép

Danimama!Tényleg nagyon kédéses,hogy hol leszunk osszel!Kép

Norci!Kérunk majd jelentést az uh-rol!SzobabutorKép

Linato!Nagyon aranyosan alszik Korina!KépRiki ma délutan 3 és fél orat aludt.Kép

Zafi!370 gramm egy hét alatt?Ez igen!KépEs még at is alussza Petike az éjszakat?!

Megyek,mert a csemete éhes!Kép

Edit
edith16
 
 


SZila! Az én mhelyem tavaly ősszel megszűnt - bár amúgy sem volt kifizetőhely. És szerintem nekem eddig mindig küldtek is az OEP-től vmit. Most felhívtam őket, de csak holnap 8-fél3-ig van "telefonos félfogadás" (?????) Nekem a két gyerekesség miatt sztem járna vissza, de nagyon el vagyok már késve ezzel. Henivel semmi nagyon különlegeset nem beszéltünk, csak jó volt hallani, hogy más is tud kivetkőzni önmagából (nehogy egy vérengző Henire gondoljatok ebből!!! Kép) és főleg, hogy abba lehet hagyni az önkivetkőzést, meg lehet nyugodni és a türelmetlen időszakokat követhetik nyugisak és békések. És hogy mások gyereke is visszabeszél és nem rontottam el totálisan semmit... ilyesmik. Úgy egyáltalán: nagyon jó beszélgetni Kép

Laura! Jaaaj KépKépKép Gondolom, hogy megijedhettetek! Még szerencse, hogy nem lett semmi bajuk! Kép Úgy látsziok, mindenkit megfertőzött a zombiság Kép

Itt is zuhog egész nap a hó, de csak vizes minden, bár, a megmaradó hótól sem lennék boldog...

Mostanában bánatomban a szürkeség és a hideg miatt annit eszem, hogy másfél kg-ot visszahíztam - nem is ez a baj, hanem hogy nagyon nem tesz jó az epémnek-gyomromnak a hirtelen több evés - és még csoki is volt benne Kép

Vilka már olyan ügyes! Feláll kapaszkodás nélkül, rengeteget tapsol, egyet-egyet lép kapaszkodás nélkül, szeret könyveket nézehetni, édesen beszélget és már 7,91 kg. eszik már almát, répát, krumplit, kenyeret, rizst, meggyet és olyan boldogan rágicsál! még mindig csak 3 foga van - és jaaaaj, harap velük! feláll a lábamba kapaszkodva, és mint vmi kisegér akkorákat harap a combomba, hogy nagyon fááááj!

Na, megyek játszani velük, mert egymást már lefárasztották!

Márti++
márti
 
 


Márti!
Az OEP-től nekem is kiküldték a papírt, de addigra én már voltam bent náluk és elkértem , mert korábban kellett. A könyvelő akkor ért rá velem foglalkozni. Én kapok adójóváírást, de a gyerekek utáni családi adókedvezményt nem tudom igénybe venni. A párom is csak 24 ezret a 96 ezer helyett, mert októberig minimálra volt bejelentve a munkahelyén. Most meg 80-ra de így csak ilyen kevéskét tud érvényesíteni.Kép

Nekem Candy mosogatógépem van 12 személyes és jó drága volt, de részletre vettük. (150e)
Megelégedtem volna egy 70-80 ezressel is de a párom mindenáron ezt akarta. Igaz így annyi részletben fizethettük ki ahogy akartuk, mert az egyik ismerősétől vettük aki ezzel foglalkozik.
Somat 3in1 tablettát használok bele.

Laura! Romola gurulásaKép Még jó, hogy overallban volt.
Toncsi sem lehetett egyszerű a fal és a mosógép között. Az a lényeg, hogy nem lett semmi baja.

Nálunk akkora hó van, hogy ha így folytatódik holnap már el fog minket lepni. Segítsééééég.Kép
A főutakon nemKép csak a járdán és a kertben.
linato
 
 


Romi felébredt, gyorsan még tőle egy szösszenet:

Nemrég Anyukám a törött kezével próbálta befűzni a cipőfűzőjét, de nem nagyon sikerült neki egy kézzel, így én fűztem be neki.
Két nap múlva amíg Romit öltöztettem, Anyukámnak sikerült a cipőfűzés, amit Romola így kommentált:
- Nagymama megtanulta befűzni a cipőjét ügyesen egyedül!!!

Sziasztok: Laura+Romola+Toncsi
p_laura
 
 


Sziasztok!

Márti: én nem csinálok. Eddig egyszer csináltam, mikor a lakást eladtuk, és vettük az újat. Én kaptam az OEPtől igazolást a gyesről.

Hó itt sincs. De egész nap esik. Így persze nem mentünk ki.

Legyen valami tali! Utálom a bezártságot!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: