Új privát üzeneted érkezett!

Csilla, Winnie: olyan furi, Kiara is 1évesen 8700 volt, most bodyval, harisnyával 10 kg, pedig így ez a szám tényleg olyan kicsinek tűnik. Mármint pl. Réka (bár ő 8210) tényleg olyan kis aprócska, és mégis! Szonját nem láttam még, de mondom, ekkorák voltunk mi is. :lol: Most meg olyan nagy culának érzem!

Viszont ma extra sírós volt délután. Itt volt apa testvére, de mikor ébredt, már akkor nagyon nyüszi volt, és nem akart senkivel foglalkozni, csak velem. Folyamatosan az ölembe kellett lennie egy idő után! Remélem csak a foga, mert vacsizni sem vacsizott. Nem lázas, ... de egész délután bújt!

Kép
kernico
 
 


sziasztok.

Patrik jobban már csak köhög.kedd hajnalban 39 felett volt a láza de reggelre le ment.azóta nem volt szerencsére.

ide csak pár fok lehülést mondtak de viszont hétvégére nagyon erős szelet.tegnap is fújt délután.

livi:

édes a kis kukis :lol: :lol: :lol: Patrik annó eltakarta az arcát szinte végig.ráadásul ránk is hozták a frászt hogy lehet hogy ikrek :wink: :wink: :wink: :wink: pedig 27. héten voltunk és addig mindig csak Patrik volt.

Patrik ha lázas akkor ki pirosodik az arca és csillog a szeme.na meg forró.anyum mindig melegnak érzi :? :? :? :?

Patrikhoz sokan jöttek az nap mikor haza hoztuk.de ez annak is köszönhető hogy anyuéknál laktunk és az ő barátaik is be kukkantottak hozzájuk.engem annyira nem zavart mert nekem nem kellet fel álnom :wink: :wink: :wink: kövi babánál tuti 1 hétig senki nem jöhet csak a mamák és papák.aztán meg lehet sértődni.

tegnap olyan édes volt Patrik.eggyik bari nőmmel sétáltunk és a két kisgyerek kézen fogva jött melletünk :lol: :lol: :lol: :lol: a két Patrik.az enyém elvesszet a másik gyerkőc mellet mert ő 13 kiló míg Patrik 10 sincs :lol: :lol: :lol: :lol:

na felkelt a kincsem.megyek

Kép
Kép
ettike
 
 


Winnie: szerintem is észre lehet venni a lázat, ne aggódj. Nem csak a melegséget érzed, hanem másképp viselkedik és a szeme is másképp áll. Tünci mikor lázas volt, akkor le se lehetett tenni, mert annyira rosszul érezte magát és nagyon elesett volt. Vasárnap meg hőemelkedése volt és azt is lehetett látni simán, piros volt a szeme körül, rosszul nézett ki.

Kép
Kép
tinu
 
 

 
 

Ehun vagyok é! :D
Aranyos vagy Sziszi! :D Csavarogtam Petrával, binyiglizünk már 3 napja fel-alá! Voltunk a volt melóhelyemen (illetve annak műszaki részén - fel is árazott a lányom minden porszívót újra), otthagytam a cicát, átszaladtam az ottani Coopba - mióta nem dolizok nem voltam abban, kérdeztek, hogy én hova tűntem el olyan hirtelen :) aztán kontaktlencsémért mentünk, meg tortát intézni, amire rárakatjuk a kedvenc mikiegeres képét Petrának a szobájából (de keretből nem lehetett kiszedni, úgyhogy átvittük lefénymásoltatni színesbe), aztán meg voltunk még tegnap Lidibe, meg készülök a hétvégére, amennyire a lány hagy. Ha elalszik, akkor ma sütom a sós stanglit, újra rendet rakok, lemosom a kerti székeket, ilyenek..
Na megvolt a beszámoló. :D

Noémi! Na jó, jöhetsz hetente is, de mindig ilyen hosszan tessék ám írni! :D Ezt az 1.-re juttatásos dolgot én sem értem.. Most van valami juttatás? Mármint Csp-n kívül?? Az lezs a 2. után is.

Sziszka! Földrengés :shock: elhiszem, hogy megijedtetek, uff. Tényleg, miért született hamarabb a szomszéd baba?

Alexa! Köszi, hogy megkérdezted a védőnőt a cukis tejjel. Nem adtam cukisan.. Mondjuk még csak egyszer kapott közvetlen, aztán inkább kapott pl rakott kelt, amin tejföl volt rásülve. Csak fokozatosan..
Martinkának jobbulást!!!! Mennek a gyógypuszikák!

Livi! Naggggyon helyes a kispasi! Szép formás a feje így az UH képet nézve! Tényleg, név?
Homokozó. Mi is egyre inkább agyalunk.. Most hátsó kertrendezés folyik, férjem droidja leminősítette az udvarunkat putrivá.. :oops: Apa erre jól befogta udvart rendezni, erre tegnap kapásból kivágta a két orgonabokrunkat.. :evil: :roll: Na ha rendben lesz, jöhet a homokozó. Ajánlottak traktorgumit, de apa leszavazta. Petra nem voksolt.

Tényleg csajok! Mentek szavazni? Én mindig megyek, de most annyira másról szól már ez az egész. Persze,hogy nem akarok vizitdíjat, de ha igennel szavazok Viktor azt hiszi, hogy rajongója vagyok, pedig há..ok tőle! Bocsi az offtémáért.

Ettike! Ja, nálunk is nagyi mindig melegnek érzi a lányt. Ja fura is nekünk, mert anyunka meg nekem is oan a keze mint a béka feneke, Petra meg a tata vérét meg apáét örökölte..

Amúgy, Winnie, nálunk a szemén is látszott amikor lázas volt, keresztbe állt, mint apának. Míg ki nem vették a manduláját apának, 3 hetente 40 fok volt a láza, mindig keresztbe állt a szeme.

Ilgya! Jobbulást a dáthádra! Kamillázzál sokat! :wink:

Niki! Megnéztem este a képeket, nagyon jók, tényleg vannak érdekes arckifejezései Kiarának! Kutyuról mikor kapunk képet?
Nyügi még a lány? Lehet, hogy végre növeszt alul is fogakat, azért a sírás.

Falexa! Bazsi ÁKOSNAK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!

Csajok, jelentem nem tudom mikor jövök, lehet, hogy már csak a szülinapi party képekkel! :wink:

Pusza nektek!

omr
 
 


Sziszka!
De jó, hogy nem viselte meg Lilyt az oltás! :P Olyan jó lenne ha mi is gyorsan túl esnénk rajta láz és társai nélkül, ugyanis a szuri utáni héten megyünk Bfüredre „nyaralni” és nem lenne jó, ha akkor betegeskedne szegény bébikém.
Földrengés?! :shock: Ejha! :o

Alexa!
Te emlékszel a 86-os földrengésre? :shock: Jó a memóriád. :P
Jobbulást MArtinkának!++++++
Igen, én is ezért aggódok az oltás miatt, mert nem rögtön van hatása. Most egyik rokon azt mondta, hogy adjak szuri után két órával kúpot és akkor megelőzhető a későbbi láz. :o Hát nem tudom. :roll: :roll: :roll: :roll:

Livi!
Jaj de jó lehet megint a 4d-t nézni, :P hogy mennek a hetek. :o Bírod a pociddal a kis örökmozgó után szaladgálni? Nem vagy fáradt vagy hasonlók?

Ilgya!
Jobbulást!+++++

Sziszi!
Hát Veronika tényleg tud pofikat vágni, mindent kifejez a mimikájával. Annyit szoktunk nevetni rajta.

Ettike!
De édesek lehettek a gyerekek kézenfogva. :P

Babalátogatás: nálunk is akart uncsitesóm és nagybátyám jönni a 6 napos gyerekhez, barinőm meg két hét után! Lehet kicsit rosszul esett nekik, de mondtam, hogy legalább 1 hónapot várjanak, mondtam volna többet is, de már így is nyaggattak. Nekem azt volt a gond, hogy a gyerek még hosszú ideig szopott és még azt se tudtuk, hogy mikor hogyan, utána még fejnem is kellett, egyébként meg alig bírtam a vágás miatt mozogni, nehéz volt ülni, nemhogy „ugrálni”,a vendégekkel meg illik foglalkozni… Végül a férjem kínálta meg őket meg beszélgetett velük, én meg addig a gyerekkel foglalkoztam. De alig akartak hazamenni. :x
Persze más, amikor direkt mondja valaki, hogy mehetnek hozzájuk. Nekem a másik barátnőm mondta a második gyerekénél, hogy egy hónap után már nyugodtam mehetek látogatni, mert jól van.

Juttatásról:
Oep oldalról szedtem:
„Ha a szülő egyidejűleg gyermekgondozási segélyre/gyermeknevelési támogatásra és táppénzre/tgysre/gyed-re is jogosult lenne, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe.”
Magyarul, ha van egy gyereked, aki után kapod a gyest és ezidő alatt születik egy új bébi, akkor választanod kell, hogy melyik után akarsz segélyt kapni. Tehát kapod tovább a gyest, vagy inkább az első gyerek után a tgyást.
Remélem értitek! Szerintem totál kitolás.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Azt mondta a védőnő,hogy új szabály,hogy alá kell iratni az anyukákkal egy papírt,hogy felvilágosítottak az oltásról.Ellenőrzik is őket.Itt hagyott egy példány,ez van rajta:

"A több évtizede alkalmazott oltási stratégiának köszönhetően az utóbbi években hazai eredetű kanyaró megbetegedés nem fordult elő,a rózsahimlő és mumpsz évi száma napjainkra 50-100 alá csökkent.Az oltóanyag a természetes fertőzéshez hasonlóan hat a védekezőrendszerre.Általában az 5-10.nap között un.oltási betegség léphet fel lázzal,kiütéssel,nyálmirigy duzzanattal.Ezek a tünetek enyhék,1-2 napig tartanak.A lázas állapot gondos megfigyelést és folyamatos lázcsillapítást igényel."

Azt is mondta,hogy amikor Martinka megkapja az oltást,még ott kell maradni 15-20 percig,mert allergiás reakció léphet fel,piros foltok jelenhetnek meg rajta.Akkor adnak kálciumot neki.Hát remélem nem lesz semmi ilyesmi! :shock:

Köszönjük a további gyógypuszikat.Nem tudom mi lesz ma,már de.10-óta alszik a kisgyerek.Mindegy,az alvás is gyógyít.
Vendég
 


Alexa: Martinkának sok-sok gyógy puszi!

Bazsinak most az orra folyik egy kicsit viszont már nem köhög, így ma tuti nem megyünk szurira. Nem is baj mert tegnap úgy belfeldkeztünk apával a vaterán az órák nézegetésébe, hogy mire észbe kaptunk Bazsi össze-vissza firkálta a lábát egy tollal úgy hogy az apja ölében ült. :D Szép kis szülők vagyunk! Na a lényeg, hogy fürdésnél nem jött le próbáltam dörzsölni, de nem akartam fájdalmat okozni neki így most tiszta firka a lába. Szépen nézne ránk a dokinéni! Van vkink vmi ötlete hogyan szedjem le?

Vége a szépidőnek úgy sajnálom,pedig már titkon reménykedtem, hogy megjött a tavasz!

Támogatások: a családipótlék jár mindkét gyerek után viszont tényleg csak egy gyerek után veheted igénybe a különböző támogatást (gyes, gyed stb). hallottátok, hogy jövőre a szocpol is megszűnik? Mondjuk mi nem tudtuk volna amúgy sem igénybe venni mert nem új házat vettünk és nem is építkeztünk.

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Fölkalexa, esetleg higítóval? :-)

Földrengés tavaly is volt Mo-on, mi már ettől a kicsitől betojtunk, csak úgy recsegtek az ajtófélfák.

Nekünk is azt mondták, hogy 10 napig lehet láza a gyereknek a 15 hós oltás után. Viszont mindenképpen bekell töltenie a 15 hót és csak utána adható be.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Na csak bekuksiztam.. :oops:
Kezem lisztes cseppet, sós stanglik a sütőben.

Ja! Hogy erre gondoltál Noémi? Ez így van igen, ezt tudtam.

Falexa! Szocpol meg megszűnik??? Na pont ettől féltem már terhesen is, hogy még bírják már ki, míg megszülök, addig ne szűnjön meg. Még jó, hogy igénybe vettük.. :roll:

Akkor nem a 15 hós oltás után kell 1 órát maradni a közelben reakciókat várva? Itt azt beszélték.. Vagy az melyik?

Volt itt az előbb 2 rég látott arab barátnőm. Hát szeretem az ilyen véletlen látogatást... A legnagyobb kupiba, tésztagyúrás közepette.. :roll: :) Na jól van, azért jól esett...

Babalátogatás: Az előbb nem reagáltam. Nálunk a dokinéni mondta, hogy 12 hetes koráig jó lenne távol tartani a rokonokat, a streptococcus miatt, mert addig könnyen megkaphatja, merthogy bennem volt ugye. Hát nem bírta ki senki addig. Tulképpen nem zavartak, csak tényleg ez az órás szopizás, fél óra fejés utána..

omr
 
 


Sziasztok!

noémi: ja, ezt én is tudtam, hogy így van, de érthető is, mert igazából ezek a juttatások nem a gyereknek járnak, hanem az anyának, tehát nem függ attól, hány gyereked van. És igazából jól is jársz, mert a gyes jóval kevesebb, mint a 2. baba után járó tgyás, meg a gyed, nem? Tehát a 2.baba után több lesz a lóvé...

szerintem előre nem érdemes kúpot adni, hogy hátha lázas lesz. Lehet, hogy nem is lenne az, így nem tudhatod, hogy tényleg kellett-e a kúp. Nem hiszem, hogy olyan vészes, magas lázat okoz az oltás, amit ne lehetne hamar csillapítani, vagy igen?

Szocpolt mi se tudtuk igénybe venni, mert még nem volt meg Szonja, mikor vettük a aházat (használt lakásra is járt a fél szocpol, ha már megvolt a gyerek). Én attól félek, hogy a lakáshitel törlesztése utáni adókedvezményt törlik el...

alexa: a tinta minden fürdéssel egy kicsit halványabb lesz... :wink: :D Jobb ötletem nincs.

Én megyek szavazni. Én meg a GY.F-től hányok.... :evil:

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Ja, és 2 gyerek után kicsit több a családi pótlék is. :wink:

Homokozót mi is akarunk, de még nem tudjuk milyen legyen. mi is gondolkodunk gumin, és esetleg lefestenénk, ne legyen olyan ronda...

ilgya: apa segíteni számítógépes dolgokban????? Abszolút nem ért hozzá.... Néztem az én progimat, nincs benne szó "size"ről, méretről...
Na, megyek keresek valami progit, amivel tudok képet kicsinyíteni...

Vagy lehet, hogy mégse, mert ébred a lányom!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!

Láz, ja, köszi :) kül én is béka típusú vagyok, tehát felőlem mindig melegnek érzem, de tényleg, aztán mindig apát kérdezem.... de ő meg amikor beteg volt ,a hőemelkedést sem érezte... mondjuk az tény, hogy amikor tényleg lázas volt, az látszott rajta máshogy... amíg vidám, nem aggódom a hülye hőérzetem miatt :)

Babalátogatás, nálunk ez tök kulturáltan zajlott. ÉN voltam egy barinőmnél kb 2 után, de ők hívtak. Engem mindenki kérdezett, én szűkebb körnek 1 hót, tágabbnak 6 hetet mondtam. Ill kórházba jöhetett bárki, meg én is inkáb oda jártam látogatni.

Ante, földrengés tavaly???? nekem ez nem rémlik... én tök sokat álmodok földrengésről, na az is elég sz@r...

Rena, hogyhogy csak most lesz partitok? vagy mostanra sikerült összekovácsolni a családot?

gyerekek, ez a topic most jobban pörög, mint a zárt :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie, igen még asszem olyan tavasz környéke volt, emlékszem még mondtuk is a férjemmel, hogy na mi az Lidi ki akar jönni az ajtón? Csak mert aludt a kiságyban és az ajtó be volt csukva.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Winnie, nem 2007-ben volt hanem 2006-ban elvileg dec-ben. De azt tudom, hogy Lidi nagyon kicsi volt még, és nappal volt. :-D

Kép

Kép
antekirt
 
 


Jelentem a firka nyomok már estére eltuntek.Biztosan ledörzsölte a ruhája.
Egész éjszaka fennt voltunk. Bazsi csak vergődött mert nem kapott levegőt az orrán és volt egy kicsi láza is, de a kúp levitte gyorsan. Tökre hulla vagyok!
Amúgy a kedve jó és az étvágya is és láza sincs! Szerintetek vigyem dokihoz? Adom neki a c-vitamint meg a kálciumot. Mit csináljak még?

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sizasztok!

Fölkalexa, sima náthával elvileg nem kell dokihoz vinni, ha van köhögés, akkor azért mindenképpen. MEg felhívhatod, az is megnyugtat, és ő majd megmonja, vigyd-e...

Rékababa meg ma felállt egyedül, lassan csak elindulunk mi is :)

én meg nem tom, mikor jövök legközelebb, este családi vacsi, holnap este színház (Rómeó és Júlia végre :)), vasárnap meg elutazunk, pénteken jövünk haza megint (megyünk megint babauszitáborba Alsópáhokra, remélem most nem szed össze valamit és végig tudjuk csinálni a tábort...... :))

most megy megyek aludni, álmi vagyok...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


WInnie: 2006. szilveszterkor volt a földrengés. Épp vendégek voltak nálunk, úgyhogy egyszerre élvezhettük az effektet. Még a lámpa is lengeni kezdett, nagyon furi volt.

FAlexa: én tuti elvinném dokihoz a gyereket, de én paraanyu vagyok.

Kép
Kép
tinu
 
 


FAlexa: én is visszavonom, rájöttem, hogy Tünci is lázas volt a múlt hétvégén egy kicsit, de csak náthás volt és másnap már nem, és nem is vittem dokihoz.

Kép
Kép
tinu
 
 


alexa: ha nincs más baja, csak nátha és hőem. én nem viszem dokihoz Szonját. Orrszívás és c-vitamin.

winni: van zárt topic is?

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy betolakodok hozzátok, de lenne egy nagy kérésem.
Kislányom szeptembertől Dunaharasztin fog oviba járni. S a közeljövőben el kell döntenem, melyik oviba menjen. De sajnos nem tudok egyikről sem semmit, ezért szeretnék róluk infót gyüjteni.
Kérlek benneteket, aki a Dunaharaszti óvodákat ismeri (Mese Óvoda és Hétszínvirág Óvoda) írjon nekem az e-mail címemre. neras@freemail.hu

Segítségeteket előre is köszönöm.

Erika
akiren
 
 


Sziasztok!

Martinka mára tele lett kiütésekkel!!Elvittem a dokihoz,hogy nézze meg,mondta,hogy lehet,hogy a vírus ütötte ki.Tinu,nem nálatok volt tavaly 3 napos láz?Azt mondta,hogy ha továbbra is magas lesz a láza,hétvégén kezdjük el az antibiot.

Falexa!Sztem vidd el Bazsit,mert azért nézze meg a torkát,hallgassa meg a tüdejét a doki,mert mi oda nem látunk be!Én legalábbis így szoktam tenni.

Winnie!Érezzétek jól magatokat!!!
Vendég
 


Alexa: de, nekünk volt háromnaposunk tavaly. Tünci tulképp három napig mutatott egyre csökkenő mértékű lázat, aztán utána rá két napra pöttyös lett, de akkor már nem volt lázas. Pár nap alatt a pöttyök is eltűntek. Az orvos azt mondta, hogy mikor már pöttyös, akkor már nem fertőz. Martinka lázas még? És még az a fontos, hogy ilyenkor a lázon kívül nincs is más tünet, csak a pöttyök pár nap múlva.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziszi, neked akartam még írni, csak elfelejtem mindig, hogy nálunk is az a helyzet, hogy Tünci nem ül bele a fürdőkádba, hanem inkább álldigál. De én szerintem ez nem jelent víziszonyt, egyszerűen jobban szeret állni. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu: köszi, az infót! Kicsit megnyugodtam, mert nem tudom beleültetni a vízbe, és ez zavart. Majd bizti változik, remélem. Éppen most kukkantottam be, most értünk haza. Jó, hogy írtad. :)
sziszi22
 
 


Tinu:hááát,egy kicsit piros a torka.Hőemelkedése volt ma.Ez a 4.napKöszi az infókat!
Vendég
 


Sziasztok!

Alexaa
Nekunk is ugyan ez volt karacsony elott, lazas volt 3 napig, aztan meg jottek a kiutesek, ami par nap mulva elmult. Nem kaptunk semmi gyogyszert ra, csak elmult. Szegeny Martinka remelem hamarosan jobban lesz mar :(

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Köszi Sziszka neked is!Csak már kivagyok,úgy idegesít ez a várakozás!Sajnálom szegényt,rossz ez a láz!
Vendég
 


Alexa: Martinkának jobbulást, remélem holnapra már jobban lesz. Nálunk is volt hasonló, először én is azt hittem 3 napos, de a torka volt piros, és a gyógyszer ütötte ki, attól volt pöttyös. Alexa kitartás, ha hőemelkedése van, Te is tudod, hogy öli a bacikat, csak mi gondoljuk ellenségnek, ha lázasak, mert ha magas lázuk van, azt nehéz levinni. Persze én is így éreznék. Képzeld ma jött a védőnő a papírral, amit alá kell írni. 29-e van ma, és 30-án tölti a 15 hót, jól kivárta az utolsó napot nem? Közöltem vele, már megkapta az oltást. Azt mondta nem szokták előbb beadni, hát én nem tudom, Csanádnak beadta a dokibácsi.

F Alexa: jobbulást Bazsinak is! Voltatok dokinál, mit mondott? Ha el van dugulva az orra, stérimar orrspay jó szokott lenni.

Rena: szóval csavarogtatok, jó is az. Majd kérjük a képeket.
sziszi22
 
 


Nem voltunk dokinál. Egésznap jó kedve volt csak az orra van tele. Ejszaka köhögött is egy kicsit ,de olyan szakadozottan és megint volt pici láz. Reggel mikor felébredt kutyabaja nem volt jól reggelizett meg vidám. Úgy látszik ez a betegség csak éjszaka támad!
:D
Ha nem javul hétfőn elviszem dokihoz!

Szép hétvégét mindenkinek! Este póker parti lesz nálunk jön néhány barátunk! Remélem jó lesz!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Én még nem láttam hatos ikreket :shock: :shock: :shock:

Pocakban:
Kép

Babákkal:
Kép

Kép
sziszi22
 
 


Ez is jó :lol: :lol: :lol:

Kép Kép

Bocsika, ha sok voltam. :oops:
sziszi22
 
 


Sziszi
Ez a kep nagyon durva, mekkora hasa van :o :o :o

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


ikrek: tök jó ez a kép! Nagyon durva lehet! Én mindig attól féltem, hogy ikreim lesznek!

Ágynemű: ki milyen ágyneműben altatja a gyermekét? Mi még mindig a babi takarót és párnát használjuk! Mikortól kell nagyobb párna meg takaró és a nagyobb az mekkora legyen! Ha vki. tud vmi. okosat ez ügyben írja már meg! Köszike!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Rena: szülinapi partis beszámolót kérünk!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Azta mekkora pocak!! :shock: :shock: Csoda,hogy ekkorára meg tudott nőni!

Martinka már sokkal jobban van,és mára eltűntek a pöttyei is!!ÚÚÚÚgy örülök!!! :D

Ágynemű:Mi semmit sem használunk.Sem takarót,sem párnát,mert Martinka össze-vissza forog alvás közben.Most is úgy aludt el,hogy keresztben volt az ágyban összegömbölyödve,nekem kellett megigazgatnom. :D

Sziszi
!Biztos azt gondolta a doki,hogy az a pár nap ide vagy oda már mindegy,de én is úgy tudom,hogy akkor adják be az oltást,ha betöltötte a 15 hót.
Vendég
 


Falexa: mi rendes nagyban altatjuk már egy ideje, akkora, ami jó a 70*140es kiságyba (olyan 70*100as lehet). Mondjuk neki párnája nincs, csak ilyen vékony párnaszerűség.

Rena: tényleg, mi van a képekkel? És mi van a cicijével, kisebb már? Vagy mondtak valamit a végén?

Sziszi: tök jók az ikres képek, de az a has! :shock: :shock: Apával szóhoz sem jutottunk, csak néztük kigúvadt szemekkel! Nagyon durva lehetett a lánynak, ezzel nem is tudott felkelni sem szerintem!

Kép
kernico
 
 


Alexa: Szonjának nincs párnája, úgyis két perc alatt lekecmeregne róla (meg féltem kisebb korában, hogy belefullad (tudom, ez hülyeség). Álmában is rengeteget mocorog, ugyanolyan örökmozgó, mint ébren. Hálózsákban alszik, plusz egy vékony pléd, amit he le is rúg magáról, akkor sem fázik, mert jó vastag a hálózsák. Ez is azért kell, mert sokat mocorog, és nem voltam nyugodt, ha csak takaróval (pléd)aludt, hátha megfázik, bemászkálni meg nem akarok hozzá, hátha felébred.

Kibújt Szonja 10. foga, így megvan a nyűgösség, rosszul alvás oka. De most is ugyanolyan nyűgös, úgyhogy lehet, hogy jön még fogacska.

Hatos ikrek: Isten mentsen tőle, szörnyű lehet, nem hiszem, hogy élvezni tudja az anyaságot az ilyen anya, meg anygilag is elég nagy érvágás lehet. De amúgy nagyon édesek!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!

Falexa
Parnat mi sem hasznalunk, a takarot meg regebben vettuk neki(babatakaro), de mar en is gondolkodtam a nagyobb takaron.

Ugy nez kis megint megfaztunk :( :( Tiszta nyugos szegenykem, ilyenkor annyira nehez vele, semmise jo, nyuglodik ossze-vissza, ma alig evett valamit :( Szerintem ejszaka fazik meg, ugyanis a takarot allandoan lerugja magarol.
Hopocsi
Szonjat nem zavarja a halozsak? En is gondoltam, hogy veszek egyet neki (amikor kicsi volt akkor volt neki), de attol tartok, hogy abba meg nem fog aludni, mert akkor nem tud forgolodni.

Kerdeztetek mi torten a szomszeddal, hogy ilyen koran szuletett a babaja. Megkerdeztem tole a multkor, azt mondta az orvosok se tudjak. Azt meselte, hogy elkezdett verezni, bement a korhazba, onnan hazakuldtek azt mondtak egy kis fertozes, este meg a baratnojenel elfojt a magzatvize. Allitolag a baratnoje segitett vilagrahozni a babat, es o adott mesterseges legzest neki addig amig a mento megerkezett :shock: :shock:
Azota mar szegenykem egy agymuteten is atesett (folyadek volt a fejebe).Meg mindig oxigenen van, ket eves korara fog kiderulni fogyatekos lesz-e vagy sem. Sajnalom oket, es meg parja sincs, ezt mind egyedul kell vegig csinalnia.

Alexaa
Na ez jo hir orulok, hogy jobban van mar Martinka :D

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Na szép jó napot kívánok!

Bocsi, hogy csak most, délelőtt a buli után takarítottunk, délután meg eddig kint voltam apának segíteni vezetékeket behúzni a kerítés világításhoz, Petra meg tégladarabokat pakolt a talicskájába a nagyival és utána elvittem a bejáróba.

Nos. Tök jó volt a party! Fél kettőkor pontban jöttek az első vendégek, fél órán belül már itt volt mindenki, Petra 3/4 2-kor kelt, kicsit meglepődött a sok ember láttán, földbegyökerezett a lába, de aztán feloldódott. :D
Kapott: talicskát :D , zongorát (hát attól már kész vagyok... iszonyú hangos és olyan alaptüc-tüce van, hogy szétmegy az agyam), kis műanyag állatokat (imádja az ilyeneket), egy nagy plüss delfint, karóba húzós gyűrűt (pont olyat ami már van, de azért örült neki.. :lol: ), kiskönyvet (abból sose elég neki), játéktartó ládát kettőt is, gurulósat, fedeleset (ezekbe bele is mászott többször,élvezte), meg köntöst(ennek én nagyon örülök), melegítő együttest, pulcsit, harisnyát,zoknit, polót, meg pénzt, amin holnap veszünk szandált.
Volt sok kaja (alig maradt valami), 3 jénai somlói (1 adag maradt),hólabda, sós stangli. Az eleje 6-kor vitette haza magát (dédiék, Mindszentre), a vége fél 8-kor ment el.

Na akkor képek.
Kép
Éppen ébredés után (azért piri még) kapott egy csokor virágot is

Kép
Egyik asztal néhány kajával.

Kép
A család :)

Kép
Az unokaöcsivel (megszerették egymást :) )

Kép Csinimanó (csak hátulról lett egész alakos képe...)

Kép :)

Kép Tapsi tapsi

Kép
Egy pillanatkép a család egy részével

Bocsika, ha sok voltam :oops: de úgyis szereti mindenki nézni a másikét (én is) :wink: :D

Ágynemű: én úgy hallottam, hogy még ovis korban sem kell nagypárna, csak ez a lapi, amit készletbe árulnak. Mi így szoktuk: body, pizsigatyó meg a pulcsija, hálózsák és babatakaró (úgy mint Csilláéknál, ha lerúgja sem baj, nem fázik meg)

Ikrek: jaj de félek tőle én is! Mondjuk van esély. Anyunak is volt egy ikertesója, aki szintén ikreket szült, anyósom tesójáknak is ikrei voltak, ott is meghalt az egyik.

Niki! Cicit majd a 15 hós oltásnál kukkolja meg a dokinéni és akkor küldi el vizsgálatra. Ha nem lappad. Hát nem lappad. Pedig rengeteget nyúlt a lány most (vagy 2 centit. :lol: ) eltűnt a sörhas (fele... :roll: , azért az unokaöcsis képen látszik a másik fele..) de a cickó megmaradt.

omr
 
 


Sziasztok!

Sajna Csanád is lebetegedett, piros a torka, du már lázas is volt, remélem hamar meggyógyul.

Alexa: örülök, hogy jobban van Martinka!!!

takaró: én is hálózsákot adok rá, 2 percig nem marad rajta a takaró, így én is nyugodtabban alszom, nem tud kitakarózni, reggel ha felkel, rögtön le kell venni róla, mert abban nem tud menni. Párnánk nincs. Nyárra terveztem vékony takarót venni, ha már meleg lesz a hálózsák, a bébitakaró már tényleg kicsi nekik.

Sziszka: hú szegény szomszédod, tényleg kijutott neki :shock: , és még egyedül is van, hát nem irigylem.

Na megyek mert nyügi, megint kezd melegedni a feje. :cry:
sziszi22
 
 


Hű jó sokáig írtam a regényemet, addig te is írtál.

Gyógyító puszikák Lilynek! **************
Szegény szomszédlány. :cry: Barátnő segített :shock: hú.. hát kész rémálom!

Örülök, hogy Bazsikám és Martinka jobban vannak!!! :D

omr
 
 


Na. Sziszi is írt, míg én írtam.... Nem jó hírt, hát akkor
Csanádnak is gyógyító puszikák ******************

omr
 
 


Húúú,nagyon sajnálom a betegeskedőket!!Lilynek és Csanádnak is sok gyógypuszi!+++++++++++++++

Nagyon jók a szülinapi képek!!Látszik,hogy jól sikerült a party! :D A dobozan ülős kép haláli!! :D
Nagyon menő lett a fasírtsüni! :D
Vendég
 


Na felraktam myspace-re még egy slideot pár képről. meg van ott egy slideshow zenével 6-12 hós korig. akkor kikapcs ott baloldalt a zene. :wink: www.myspace.com/russocasa

omr
 
 


Sziszka: Szonját nem zavarja a hálózsák, pedig ő aztán sokat mozog álmában is. Elég hosszú meg a karkivágása is elég nagy, tehát nem szűk neki, és a lába sem éri végig. Szerintem ez nagyon jó megoldás, hogy nyugodtan aludjunk, nem aggódok folyton azon, nehogy megfázzon, ha kitakarózik. Én nagyon ajánlom, vegyél egyet, megéri. Ja, és reggel is simán fel tud állni benne, néha mire megyek be, lehúzza a cipzárját, már vetkőzik. Egyébként rövidujjú bodyban, lábfejes rugiban (majd nyáron már akarok neki rendes kétrészes pizsit venni), és a hálózsákban alszik.

Óó, szegény szomszédod!!! Jó nagy csapást mért rá az élet! És ráadásul egyedül, nem semmi!

A betegeknek jobbulást!

Holnap remélem már tudok nektek képeket mutatni Szonjáról! Ma már nincs energiám, le akarok feküdni, hátha éjjel megint kel a kiscsaj. Tudjátok, a fogai…

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Dobok fel néhány udvaros játszós fotot!

Kép Kép Kép

rendeltünk órát a vateráról ma jött meg! Úgy örülök neki, de majd csak nőnapra kapom meg! Apának is licitáltunk egyre ő ma veszi át Szegeden személyesen ő meg majd a névnapjára kapja tőlem meg Bazsitól!

Ma csak elmentünk dokinénihez bár szerintem már nincs semmi baja csak köhög, de nem jutottunk be vagy 30-an voltak előttünk és most nem túlzok. Bementünk aztán meg kijöttünk. Nem akartam, hogy ott kapjon el vmit a sok beteg gyerektől.

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Hali!

Amikor Alexa írta, hogy volt náluk a védőnő és vitt az oltásról papírt, akkor nagyot néztem, mert nálunk ilyen nem volt. Viszont pénteken azért hozzánk is beállított a védőnő és hozta a kis papírt. Szerintem jó, hogy adnak ilyen tájékoztatást az oltásról, csodálom hogy a többiről miért nem adtak. :roll: Tök ciki, de elsőre nem ismertem meg. :oops: :oops: :oops: Igaz, augusztus óta ő a negyedik védőnőnk :twisted: és a rendelésen valahogy nem vele vagyok elfoglalva.

Winnie!
Gratula Réka babának a felálláshoz!! :P Jó pihenést! Kérünk majd beszámolót!

Szupik ezek a 6-os ikrek! Nem semmi lehet őket etetni, fürdetni-egyáltalán nevelni.... :shock:

Falexa!
Én csak takarót használok, a párnáról ugyis lemászik és fél óra múlva már a lába lenne rajta.
Nagyon jók a képek, micsoda bicaj! :o

Sziszka!
Jobbulást Lilynek! Mi november óta használunk hálózsákot, mivel Veronika is állandóan kibújt a takaró alól. Akkor 90-t vettem, ami még most is jó nagy, de legalább kényelmesen elfér benne. Mivel kicsit nehezebben mozog benne, nem nagyon tudott eleinte felállni benne és én ennek tudom be, hogy leszokott az éjjeli állva üvöltésről, amikor felkel nyüszül eszik, majd visszaalszik. (persze lehet nem emiatt van ám)

Rena!
Azta volt ám kaja nálatok! Örülök, hogy jól sikerült a buli! Petra hihetetlenül édes volt a csini ruciban, meg a hajcsatokkal! A pocis kép tuti!

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Noémi!
Ez egy új rendelet,mostmár minden oltás előtt aláiratnak egy ilyen papírt.Vmikor tavaly nyáron vezették be,de addigra mi már ugye túl voltunk a 2,3,4 hós oltásokon. :wink:
Vendég
 


Jó reggelt!

Hirtelen kicsit megcsappant a forgalom :cry: :cry: :cry:

Alexa!
EZt nem tudtam, hogy csak tavaly óta van ilyen rendelet.

Múltkor beszéltetek a ZEtpol cipőről, de aztán nem emlékszem hogy mire jutottatok: Jó vagy nem jó? :roll: Mi a baj vele? :roll:
Csak mert vettem a gyerköcnek egy benti cipőt és itthon vettem észre hogy Zetpolos. AMúgy nagyon jó a talpa és ha nem is olyan kemény a boka rész, mint egy kinti cipő, azért szerintem tartja a bokát. Legalábbis remélem. A boltost kérdeztem, hogy ilyen picinek jó e a cipő, de ráporbálta, nézte hogy megy benne és azt mondta, hogy ezek megbízhatóak és elfogadottak.
Na majd teszek fel róla képet.

A másik amit még tegnap akartam írni:MEGJÖTT A KANAPÉNK!!!!!! :P NAgyon jól néz ki és a színe is tetszik-kicsit féltünk, mert csak mintánk volt róla.
PErsze ne legyen minden happy, az üzletben észrevették, hogy van az egyik ülőpárnáján 5 cm-es szakadás :twisted: :twisted: :twisted: HAzahoztuk és azt mondták, hogy hamarosan jön valaki és kicseréli a szakadt részt. Most tök viccesen néz ki a nappalinkban a kanapé, mert csak az egyik felét lehet használni, a másik felén nincs párna, bár az ágyneműtartóba is lehet ülni. :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Helló!

Nem kell sokat visszaolvasnom tényleg! (Winnie, most a zárt bizti jobban pörög :) )

Zetpolt Falexa is vett Bazsinak és most már szereti. Mi tegnap végül Falcon szandit vettünk, Falcon volt eddig is volt kinti félcipőnek. Nem volt túl nagy választék, 3 fajta szandi volt, 1 volt olyan ami a lábfejére és a hosszára is megfelelő. Először 19-est próbáltunk, de az pont jó volt, mondta az eladó,hogy vegyük fel a 20-ast és sétáljon a lány egy picit abban. Hát csak néztem.. Kell a 20-as neki!!! :shock: Fél centivel nagyobb csak, pont ahogy a dokinéni mondta. úgy 10 percig szaladgált a boltban (vevő csak mi voltunk), én közben ráadtam a fél sapkakészletet (végül nem vettünk sapit,majd hoznak vékonyabbat és abból) csak még 3 bodyt kapott, meg a pipellőt. Lefotóztam tegnap a lábán, íme: Kép

Most meg elaldudt az ölemben 3/4 10-kor, pedig délben szokott. NÉzegettünk egy könyvet, egyszercsak puff... :D

Falexa! Nagyon menő bringája van Bazsinak! :) Majd kipróbálhatjuk? :oops: :roll: Jó volt a pókerparty? ÚÚúgy szeretek én is pókerezni! De már naon rég játszottam. Apának nincs túl jó pókerarca, fülig ér a szája, ha jó lapokat kap. :lol:
Nálatok nem lehet felhívni a dokinénit ilyen esetekre? (tök megértem, hogy nem várod ki a sort ilyen pici bajnál) Jaj Istenem,mindjárt itt az UH ideje. :?

Noémi! Na csakhogy megjött az a kanapé! :D Épp ideje volt már. Kedvezményt kaptatok legalább a várakozásért?

Jaj, van egy kinti képünk nekünk is tegnapról!
Kép

omr
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: