Új privát üzeneted érkezett!

Nika: sztem nagyon sokszor nem a kortól függ a teherbeesés, bár azt mondják, de inkább alkati dolog, én arra fognám, volt egy kolleganőm, hiába volt 23 éves, évekig próbálkoztak mire összejött, pedig mindkettőjüket megvizsgálták, nem találtak semmi gondot. Én mikor azt mondtam, jól van legyen, köv. hónapban már terhes voltam, pedig 34 voltam. Egy másik eset, szintén ismerős, két évig próbálkoztak, nem jött össze, Pesre járt maszek dokihoz a csajszi, de így sem, összevesztek, összejött egy másik fiúval, rögtön terhes lett, na ilyen is van, lányra azt mondták, ne bízon benne, hááát. Én a dokiknak nem hiszek, sok ismerősöm sok pént áldozott orvosokra, gyógyszerekre, évekig, és mikor abbahagyták, lemondtak róla, akkor összejött. Egy a lényeg, nem azzal voltak nap mint nap elfoglalva, nem görcsöltek rajta. Nekem 3 doki mondta kislányom lesz, én nem hittem el. Na bocsi, ez kijött belőlem. Csak azért írtam, mert a korodat hoztad fel, még fiatal vagy! :D
sziszi22
 
 


sziszi:)

persze semmi gond igazad van nekem is volt olyan kolléganőm hogy bármit csinált nem tudott teherbe esni első gyereke inszemes a másik kettő meg spontán volt. Mi gabival kb másfél év után hoztuk össze igaz nem gyúrtunk rá csak nem védekeztünk amikor elkezdtünk rágyúrni kb 2005 év végén mindig megjött stb aztán februárban elkazdtem egy tanfolyamot nem is foglalkoztam vele és áprilisban összejött a baba. Ezért írtam hogy tudom hogy van akinek ez ennyi idősen sem gond és én úgy vagyok vele ha ne adja isten nem jönne össze én akkor is boldog lehetek mert itt van Gergő nekünk csak én szeretném ha lenne testvére de majd a jó isten megmondja:):):):) barátnőmék is azt mondták hogy bátor vagyok hogy Gabival nem védekezem mondtam neki majd ha sors azt mondja lehet gyerekem lesz is :) ha azt mondja lesz tesó akkor lesz is :)
Amúgy én nem érzem magam közel 38-nak :):) :wink: csak a környezetem az aki azt mondja kifutsz az időből stb:) én mindig mondtam hogy ne aggódjanak nem futok ki semmiből mert a testem egészséges és ha kell majd jön baba.




na most jó hosszú lettem én is :):):) bocsika

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!

Mi 2 évet vártunk Martinkára!Amíg agyon idegeskedtük magunkat,nem jött,aztán amikor nem foglalkoztunk a dologgal,azonnal terhes lettem,spontán!Lakásvásárlással voltunk elfoglalva. :)
Egyik kolléganőm tavaly szűlte a 3. gyerekét,42 évesen!!Szóval nem futottál ki az időből!Mindhárom gyereket tervezték,és első alkalommal összehozták,pedig 1 petefészke van!!
Drukkolok,hogy hamar jöjjön a kistesó! :wink: :D
Vendég
 

 
 

Mági!
Boldogságos névnapot neked!

omr
 
 


Köszike aranyosak vagytok:) amúgy én is úgy gondolom hogy már nem számít hiszen nem az első gyerek lesz :) de előtte sem számított:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Kutyus, Kniki, lécci tegyél képet, én nem vagyok "kutyaszakértő" és az is érdekelne, milyne kettő volt a szülő, mármint hogy néz ki az olyan....
amúgy majd ha ecccer sok pénzünk lesz, és lesz egy kertesházunk :) :) :) akkor én is szeretnék kutyut. Apa vizslát, én golden retrivert. no de ez sem ma lesz.... bár apának ez most újdonság, hogy ezt szeretne, most azt mondja, inkább németjuhászt :)

Ettike, én is azt hittem, véletlen volt... :oops: és nem féltetek bevállalni? tök jó!!!
ja, kispárna a popsi alá, meg gyertyaállás az ment nálunk is :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


winnie27 írta:ja, kispárna a popsi alá, meg gyertyaállás az ment nálunk is :lol: :lol: :lol:


DETTÓ!!! :lol: :lol:

OFF:
Csajok! Nincs vkinek letöltve dvd-re a Lost első 3 évada egyben? Főként feliratosan érdekelne. Adok érte bármit. Illetve bármit nem. Gyerekzenéket, üres dvd-t, Lost 4. évad eddigi részeket.. Hm, ki mét kér? Naon fontos lenne, most olyan visszanézős lett a Lost és csak a 3. évadból van meg pár rész! Bocsi, hogy így ide durrbele írtam, nem akartam mindenkinek privit, meg nem is tudom,ki ilyen Lostfan még mint én..On

omr
 
 


Rena:
Nagyon köszönöm :) A névnapom nem most van :)

Gyertyaállás, párna, feng shuis szobor, soroljam? :) :) :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Rena:
Nagyon köszönöm :) A névnapom nem most van :)

Gyertyaállás, párna, feng shuis szobor, soroljam? :) :) :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Rena:
Nagyon köszönöm :) A névnapom nem most van :)

Gyertyaállás, párna, feng shuis szobor, soroljam? :) :) :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hűű ez a babanet nem spórol..:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Rena:
Én is Lost fun vagyok, Apának már szóltam, hogy töltse le az évadot!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Rena: nekem nincs meg, de tudom ajánlani az AXN csatornát, ott már leadták végig magyarul is meg angolul is. Asszem megy megint.

Lányok: dettó nállunk is! :lol:

Kép
kernico
 
 


Bocsi Mági! :oops: :oops:
(Csak este felmentem az iwiwre és agyba-főbe köszöntötték az Ágikat. :) :oops: )

Niki! AXN: UPC-nél külön meg kell rendelni, más meg nincs nálunk. Úgyhogy most jobb híján elindítottam újra a mininováról az 1. évadot, 1 hét 2 nap-ot ír ki és már lent is van.. :? :roll:

Na szép.. a fél csapat több mint 2 éve gyertyaállásban volt otthon szétszórva az országban.. :lol: :lol:

omr
 
 


Rena: www.mininova.com itt szerintem simán le tudod tölteni az egész évadokat. mi is innen töltjük imádom én is csak mi ki töröljük ha márt megnéztük :(
Nem kell külön megrendelni az axn-t a családi csomagban alapból benne van:)

nika70
Salgótarján
 
 


bocsi most látom hogy onnan töltesz te is :):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika: én sokkal fiatalabbnak néztelek! :D Hajra kistesó ügyben! :D

Nálunk Bazsi nagyon könnyen jött! A férjemmel elterveztük, hogy az esküvő után elkezdünk probálkozni! 2006. augusztus 5. után. Márciusban abba hagytam a gyógyszer szedéét, hogy rendesen kitisztuljon a szervezetemből és úgy terveztük, hogy az esküvőig védekezünk. Készültem az államvizsgámra, meg a lagzira tehát egész mással voltam elfoglalva így fel sem tünt, hogy nem jött meg időben. Egyik nap aztán elgondolkoztam, hogy már meg kellene jönnie néztem is a naptárt, de a szerint még nem aztán újra néztem és akkor láttam, hogy egy oldalt kitéptem és már több mint egy hete késik. Másnap a teszt is két csikot mutattot, de a doki még nem látta. Egy hét múlva már látta a petezsákot is olyan happy voltam. Bazsi egy éjszakai letámadós összebújásból született, de nagyon jó, hogy így történt mert így nem görcsöltünk rá. Így én már két hónapos terhes voltam amikor férjhez mentem.Amúgy ez nálunk családi hagyomány nagyim is pocakosan 2 hónapos terhesen és anyum is így ment férjhez. Talán tudat alatt nem akartam megszakítani a családi hagyományt! :D

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Latom akkor eleg sokan raaltok majd a babaprojektre, tok jo :D :D Akik nem azokat is megertem.

Nika
En is sokkal fiatalabbnak gondoltalak :D Anyukam 41 evesen szulte ocsemet, szoval te meg semmirol nem vagy lemaradva :wink:

Rena
Gratula az uj fogacskakhoz. Szerintem nemsokara nekunk is lesznek ujabbak, mert nagyon nyalzik megint a kis draga.

Niki
En se rohogtem nagyon :lol: :lol: Mondjuk biztos nagyon ari a kutyu. Tenyleg nem teszel fel kepet rola, megneznem :P


Kepzeljetek tegnap elvittuk Lilyt egy jatszohaz szerube. Minden szivacsbol van. (kislepcso, kiscsuzda, az egesz talaj, meg volt egy kis medenceszeruseg tele labdaval) Lanyom annyira aranyos volt, eloszor ult mint egy kis kuka, csak nezte a tobbi gyereket ahogy rohangal, aztan meg ki se lehetett ot szedni onnan, futkalozott ossze-vissza, ugralt kozbe meg hangosan nevetett meg kiabalt :) :) Zabalnivalo volt. O volt a legkisebb, de neki volt a legnagyobb hangja :shock:

Na vegre itt is sut a nap. :D Ma megyunk szurira, kicsit tartok tole, remelem nem viseli meg nagyon.

Szep napot nektek!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Nika! Ja, mi is sajna letöröltünk mindent amit így néztünk.. Upc-nél (a szemeteknél :twisted: ) nincs a csomagban AXN, csak a kábeltévésben. De itt felénk csak digitálisan jön, ráadásul 5300-at fizetünk érte, csak akkor lehet kevesebb, ha aláírunk még 1-2 évet. Hát nem. Nyáron jön a TV network és váltunk! Most írtam is a UPC-nek, hogy milyen szemetek. :D Na nem így. De ajánljanak már fel valami kisebb csomit. Így is 2004 óta már vagy 10 csatornát levettek a kínálatról. Mondjuk elég lenne nekünk 5-6 csatorna is, amikhez ragaszkodok, de nem 5 ezerért!!! :twisted:

Csajok! Ti hogy csináljátok fürdetés után a felöltöztetést? Illetve hol? Mi eddig a fürdőszobában terítettünk meg és ott raktam rá a pelust,pizsit, hogy meg ne fázzon. Most felszedtem, majd valahogy megtörülközünk és szaladok vele a szobába. :roll:

Na megyek ezeregy dolgom van, aztán ha felébred a csaj irány a természet! :)

Sziszka! Sok sikert a szurihoz! Majd írd meg lázas lett-e vagy lett-e valami. Jó lehetett az a játszóház!

omr
 
 


óóóóóóó köszi csajok más semondja meg mennyi vagyok soha nemis hitték el nekem csak ha személyit mutattam de sajna ennyi vagyok :):):):) és mivel nem első gyerek lenne akár 45 évesen is szülhetnék de remélem hogy még 40-en belül maradok :)

Mi fürdőben vetkőztetünk öltöztetünk fürcsinél nyáron meg majd meglátjuk:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Mi Szonja szobájában fürdetünk, kiskádban. És a pelenkázón törlöm, öltöztetem. Nálunk a fürdő elég kicsi, meg nincs is benne kád, így szerintem amíg ki nem növi a kiskádat, addig marad a szoba (utána meg zuhanyzik). A pelenkázót (komód) akkor tudom csak kitenni a szobából, ha már a kiságyat is száműzzük (az meg még nem most lesz), mert akkor fog beférni szekrénysor a szobába. Addig a pelenkázó komódban vannak a ruhái és itt is öltöztetem. De elég nagy harc a fürdés utáni "ceremónia", utálja a törülközést, meg az öltözést. Emiatt kezdem megutálni a fürdetést... :oops:

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Mi a fürdőszobában fürdetjük Martinkát,utána a mosógép tetején bebugyolálja apa,és viszi a szobájába.Ott a pelenkázón megtörölgeti,felöltözteti.Születése óta így megy.

Sziszka!Én is kíváncsi vagyok,volt-e láz a szuritól!!
Vendég
 


Ma annyira jó idő van kint, hogy kb. fél órát voltunk ma bent a lakásba, meg most bedobtam aludni, mert eddig csak fél órát volt hajlandó kint a babakocsiban, utánna ment gyomlálni! :lol: :lol: De olyan jó idő van, hogy melegítő, cipő neki, még sapit sem adtam rá most. (Illetve adtam, csak levette)

Rena:
mi a nagykádban fürdünk, onnan kiveszem, bebugyolálom a türcsibe, átviszem a szobájába, ott törölközünk meg öltözünk! Mondjuk törölközést mostanában ő sem szereti, illetve azzal van a baja, hogy eddig énekeltem neki a Micimackót, meg a Fülesmackót közben, most meg csak brummog, és nem vágom, hogy melyiket akarja, ha brummogok, az sem jó, valamit el kéne brummognom, azért veszekszik. De passz, hogy mit, úgyhogy szenvedés van!
Ja, és tegnap - úgy szoktam, hogy levetkőztetem a pelenkázón, aztán mondom, hogy menjen pancsizni, ő meg megy adni apának puszit, aztán besétál a fürdőbe - de most megállt a fürdő ajtajába, lepisilte a küszöböt, aztán jött csak! :roll: :lol:

Na majd csinálok képet a kutyánkról, aztán rakok fel róla is! :lol: :lol: :lol:

Kép
kernico
 
 


én mindig is korán szerettem volna gyereket.na nem ennyire de párom nem hagyott békén.3 hónapja voltunk eggyütt mikor össze jött :wink: :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: papámék is hamar vállalták nagybátyám és a mai napig eggyütt vannak.ja és anyum is fiatalon szülte bátyóm.szóval nem féltünk.így akartuk és véghez is vittük.és nem bánom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

fürdetés:

én levetköztetem a szobában aztán a nagykádban fürdünk,mosógépen törölközünk és még utánna maradunkkicsit a melegbe hogy teljesen le száradjon és utánna hozom be fürdő köpenyben.

ma mi is egész nap lennt voltunk.csak enni jöttünk fel.8 kor le mentünk és 7 kor jöttünk haza.közben fel ugrottunk anyumékhoz de azon kívül lennt voltunk.egy bari nőmmel és a kislányával sétáltunk.

elvittem ma bokihoz de szerencsére csak meg van fázva.elég csunyán köhög arra kap köptetőt de más nem kell szerencsére.na meg sok levegő :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Na megvolt a szuri. Egesz jol viselte, csak egy kicsit sirt szegenykem :( Nem volt eddig semmi baja, ugyan olyan jokedeju mint mindig. Na majd meglatjuk milyen lesz az ejszaka.
Nalatok is 2 szurit fognak kapni? Mert szegenykemet 2szer boktek meg. Egyszer az egyik laban, aztan meg a masikon. Az elso utan csak nezett nagyokat, aztan a masodiknal tort el a mecses.

Furdetes: nagykadba furdunk, miurtan vegeztunk becsavarjuk a turibe es irany a jol bemelegitett szoba. Ott aztan megtoroljuk es indul a futkalozas. Nem szereti ha egybol feloltoztetjuk, szeret meztelenul futkalozni meg par percig :D

Niki
Nalunk is sokszor van, hogy lepisili a kadkilepot mielott belerakjuk a kadba. Sokszor pisili le a szonyeget is. Ilyenkor elmegy torlokendoert es kezdi feltorolni :shock:

Jo ejszakat!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

Rena, nálunkis s fürdőben fürcsi, mosógépen apa töröl, majd behozza, én szobában öltöztetem. Ja meg, ott is vetkőztetem...

KNiki, küszöbpisilés, ezen nevettem :) :) :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Fürdetés:
Mi is szobában fürdetünk, de ennek egyszerű oka van, olyan kicsi a fürdőnk, hogy tusoló van, a kád az állvánnyal, és plusz egy személy pedig nem férne be. Így kicsit macerás, mert úszik a vízben minden este a szőnyegpadló, de remélem egyszer átköltözünk, és akkor nagykádas fürdés lesz végre!

Anna a vízbe pisil. Apja mindig megkérdezi fürdés előtt, hogy ugye pisiltél a pelusba? Meg mondja neki fürdés közben, hogy figyellek! Szerintem Anna direkt kitol vele, mert lesi az Apját, mikor nem figyel, és rögtön belepisil a kádba...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Apa tegnap volt Kiem professzornál (vietnámi csodadoki) állítólag a csigolyája már ki volt csúszva fél centit, azt visszarakta, meg mutatott mozdulatokat (ma is csinálta apa, ropogott a gerince) és ki tud egyenesedni, meg mozgatni tudja a lábfejét!!!!! 1 alkalom után! Tényleg hihetetlen az ürge, áprilisban kell majd mennie megint! Úúúúúúgy örülök! Bár a doki úgy kezdte amikor megnézte, hogy: hűha, nem akarja megműttetni? De a végén azért mondta, hogy kezelhető még azért! Nagyon reménykedünk, mert a műtétnek 50% az esélye, hogy jobb lesz, de ugyanennyi, hogy rosszabb! :( :roll:

Csaj ma reggel meg 6 elött felekelt, nem akart reggelizni, fél 10kor bealudt, de már fent van, csak még nem kiabál, hagyom! Én is hulla vagyok! :(

Viszont az új, hogy állandóan bújócskázik. Van, hogy csak a feje van eldugva, kilóg mindene, de azt hiszi nem látjuk, és ha észrevesszük hogy kikukucskál, kacag, és bújik vissza! Olyan édes!!!!! :D

Mági:
azt Kiara is szokta! Áll a kádban, vigyorog, aztán hallod-látod, ahogy csobog! De persze ő még nem tudná visszatartani! :lol:

Winnie:
én azért annyira nem! Na jó, azért picit! :lol:

Sziszka: majd szólj azért, ha valami hatása lesz a szurinak! Kiara is szokta, hogy ha kiönti a vizet (direkt) a parkettára, vagy bárhová, hozza a papírtörlőt, és törölgeti velem! Meg ha evésnél lát papirzsepit, ilyesmit, megtörli vele a száját, meg az enyémet is! :lol:

Kép
kernico
 
 


Fürdés: nagykádban velem apával vagy egyedül utána törölközőbe csavarás törölgetés és bevisszük a szobába ahol a pelenkázón van az öltöztetés.

Rena: nagyon szépen köszönjük a felsőt tök jó még, picit nagy,de majd belenő :D

Megint köhög Bazsi így lehet, hogy a héten sem kapjuk meg az agyhártyagyulladás elleni szurit. Valaki kapott már ilyen szurit? Mik a mellékhatások?

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Na meg rakok fel képet a csajról - tegnapi: és azért valljuk be, tud arcokat vágni a lányom! :lol: :lol: :lol:

Kép na mi van már ... ?



Kép elbambultunk



Kép eldugom valahová mindkét sapkát, nehogy már fel kelljen vennem!



Kép tesssssék, neked adom az egész füvet

Kép
kernico
 
 


Kernico: Kiara annyira édes! :D A két sapkás kép nagyon csúcs!

Kép
Kép
tinu
 
 


Falexa! Szívesen! :) Inkább nagy legyen.. a kisebb már kicsi lett volna. ÖÖÖ..izéé.. tegnap nem tudom Béci észrevette e a konyha asztalon többek között volt egy piros tanga :oops: öööö az Cosmo melléklet volt ám, nem rólam jött le... :D 8) azé annyira neeem.. :oops: :lol:

Niki! Meglesem majd este a képeket, de most pont ide süt a nap és nem látom. :wink: Hú!! Szuper, hogy apátoknak sikerült helyretenni a csigolyáját! :)

Délután megint megyünk binyiglizni ha felébredt a csaj. Tegnap volt az első hosszú utunk -lévén, hogy 2 napja szerelte fel apa az ülést. Rendi nagyon Petra.. ha rázós volt az út, vagy valamiért majrézott, belekapaszkodott a gatyámba a derekamnál és húzta lefelé.. csak a fél város látta a bugyimat.. :oops: :lol:

Ja! Vízbe, kádkilépőre pisi nálunk is megy! :D

Na már napok óta akartam írni Ilgyának pirospopó ügyben (még akkor mikor te írtad, Ilgya..) Szóval mi is küszködtünk. Sok peluspróba és popsikenőcs próba után se volt hatás, viszont mikor leváltottam a Pampers törlőkendőt Gabira, hipp-hopp megjavult. Na amikor még úgy sem akart szót fogadni, illetve hát elkezdett gombásodni (doknéni szerint - aki amúgy Canestent javasolt rá) akkor kipróbáltam a Scholl lábhintőport.. :oops: iszonyat megnyugtatta, tök jó! Azóta napi egyszer inkább hintőporozom.

omr
 
 


Sziasztok!

Nagyon helyes Kiara!Az a Nike cucc!Nagyon menő! :D Jó,hogy apa jobban van,a recsgés nem semmi lehet!

Rena!Tangabugyi az asztalon??Nahát!! :lol: :lol: :lol: Jó lehetett!Ezt nem dumálod ki!! :lol: :lol:

Bazsinak jobbulást!Martinka is beteg,tegnap este óta lázas.Éjjel jól aludt,de most délben megint 39-et mértem popsiban.Amúgy semmi más nincs,se nátha,sem tüsszögés,semmi.Délután megmutatjuk azért az orvosnak,nézze meg a torkát.
Tök lelkiismeretfurdink volt este,mert egész délután hintázott meg sétált Martinka,és ki tudja mikor lett lázas!Amikor hazaértünk,már forró volt a kis teste.Germicid és hűtőfürdő segített szerencsére.
Vendég
 


Hali!

Úgy néz ki, hogy csak egyszer tudok jönni egy héten :cry: -valahogy mindig történik valami. Ha marad a jó idő (imádom! 8) 8) 8) ), akkor a szerdánk a zenés foglalkozásé és a barátnőzésé.:) :wink: Sőt szeretném a kiscsajt újból usziba vinni (az is szerdán van), remélem nem felejtette el, amit 4 hónapja tanultunk. :roll:
Csütörtökön is barátnőztünk, persze minden ismerős Pakson lakik és kénytelen vagyok én bemenni, mert itt falun nem sok látni való van, még játszótér sincs.
Itt két kép a csajokról:
Kép Kép

Képzeljétek ma „elcsórtam” az autót és elmentem vele 30 km-t meg vissza! :oops: :) (elintéztem ezt-azt) Hú nálunk ez akkora szám :lol: , már teljesen elszokom a vezetéstől, pedig jó lenne belejönni. A férjem nem igazán van oda azért hogy én vezessek, és még erről a kis akciómról sem tud. :?
Remélem ezek után nem dugja el a kocsikulcsot! :lol: :lol:

Veronika is imádja a kinti sétálást, főleg ha futhat utánam! Ő is mindent megvizslat, teljesen lemerevedve nézte a kutyát ahogy eszik.
Sajnos én is hasonlóan érzek az udvarral kapcsolatban, mint Niki. Jó lenne rendbe tenni, de annyi meló van vele és egyedül nem megy. A főkérdés nálunk is a kutya-mostanság meg van kötve (de úgy sajnálom), mert elszökne, de ha a gyerekkel kimegyünk akkor is meg kellene kötni, mert feldöntené a gyereket. És akkor a kakáról még én sem beszéltem… :x

Ilgya!
Igen még mindig nem jött meg a kanapénk-már 9 hete. :twisted: Arra gondoltunk, hogy most már valami kedvezményt kérünk az árból kárpótlásul a késésért. :wink:
Már a 12. fognál tartotok-de jó! Én most vettem észre a 9.-et :shock: , ami rágófog és már tök nagy. Mondjuk egyáltalán nem látok be a szájába, úgyhogy lehet több is van… :roll:

Rena!
Hogy van a melled? Kiürült már? Káposztalé bejött? :lol: :lol: :lol:
Vasállványnál formabedobozás! :lol: :lol: :lol:

Ettike!
Patrik meggyógyult? Jobbulást neki! :)

Sziszi!
Szőnyeg sózás! :lol: :lol: :lol:

Sziszka!
De jó lehetett a babajátszóban, főleg a sok gyerek és az új játék miatt. Nem csináltál képet?
Mi jövő héten megyünk szurira és már előre félek. Mindenképp írd meg, hogy hogy viselte a kiscsaj-lehet hogy lesz később valami hatása (láz, rosszkedv…)! Szerintem mi egyet kapunk, de nem tudom. :shock:

Niki!
Küszöb pisilés! :lol: :lol: :lol:
Nem semmi, hogy már egy alkalom után van hatása a masszázsnak. :shock: Hátha nem is kéne müteni.
Kiara nagyon cuki és milyen vagány a melegítője. :P

Telefon: nálunk is a legkedveltebb játékok egyike. Sokszor ha nem hallom a telefon csörgést, akkor a gyerek jelzi: füléhez teszi a kezét és hálózik ezerrel. :lol: :lol: :lol:


Babaprojekt: mi szeretnénk még egy bébit, de szerintem a mostani házunkban nem férne el. HA nagyon akarnánk akkor elférne egy kisebb kiságy, viszont mivel nincsenek a szobák között ajtók valószínűleg egymást ébresztenék fel a gyerekek és nappal se tudna a pici aludni…. A lényeg, hogy én költöznék, apa viszont inkább hozzáépíteni akar a mostani házhoz. Egyébként még azt sem találtuk ki, hogy mikor menjek vissza dolgozni, lehet jobb most letudni a második bébit, mint egy éven belül visszamenni dolgozni és egy-két év múlva újra eljönni. Szerintem ezt nagyon nehéz eldönteni.
Egyébként (nem tudom, hogy tudjátok e), de az első gyerekre semmi juttatás nem jár, miután megszületik a második. :twisted: :twisted: :twisted: Azért ez is elgondolkodtató, mert hiába használja a nagyobb ruháit, játékait, amit nem kell újra megvenni, de pelusra, vitaminra, oltásra stb-re szüksége lesz és hát az a pár tízezer (nekem 50 :evil: ) nem sokra elég.
Most nem azt mondom, hogy az anyagiak legfontosabbak, de azért tervezni kell és előre gondolkodni és nem csak egy-két hónapra, hanem évekre előre.

Hát csak ámulok, hogy ezek a pici babák már mennyire ügyesek, hogy ennyi félét tudnak beszélni –olyan hihetetlen. Veronika is rengeteget dumál, legtöbbször a saját nyelvén, de egyre jobban megérteti magát. Mutatja, ha tele a pelus és cserélni kell, megy a pelenkázó felé, ha kajás akkor mammázik és hozza az előkét és ül a hordozóba, integet, ha megy el valaki és mondja, hogy „el” és hogy „pápá”. Ezen kívül az apát mondja a legtöbbször, meg a vau-vau-t, „aja” csak akkor van, ha megkérem rá, hogy mondja, egyébként „te” van. Mondja még: hoppá, baba, papa (ezt a papagájra is használja), „de” itte (=itt van ), adide (=add ide), „hálló”, „ta”(=hinta)

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Hú, kicsit sok lettem :oops: :oops: :oops:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Az ejszakank egesz jo volt, de ma mar nagyon kis nyugi szegenykem. Biztos a szuritol :( Viszont laza nem volt szerencsere, kicsit ma du melegnek ereztem, megmertem a lazat 36.9 volt. De az ebedbol kicsi visszajott. Ilyet nem szokott csinalni. 12.30-kor nem akart enni semmit. 2 kanallal beleeroszakoltam, na az vissza is jott, aztan 2-kor megint probalkoztam, na azt megette. Most meg alszik. Szoval osszesegeben szerintem eleg jol viselte a szurit.

Kepzeljetek itt annyira fuj a szel, hogy ossze kellett szedni a kerti butort, mert ossze-vissza volt a kertbe. Pedig nem lenne hideg, mert sut a nap, de ez a szel :twisted: :twisted:

Ja megyunk hetfon baba-mama klubba, tegnap bejelentkeztem, kivancsi vagyok milyen lesz.

Noemi
En is ezen vacilaltam, hogy mi jobb visszamenni dolgozni vagy pedig letudni a 2 gyereket egyszerre. Aztan a masodik mellett dontottem :wink:

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

No mi tortent itt? Nem jart erre meg senki tegnap ota :shock: Aha biztos mindenki kint van a szabadba. :) :)

Kepzeljetek tegnap este hajnal 1-kor arra keltunk, hogy mozog az egesz agy, a radiator meg annyira razkodott, hogy majdnem leesett a falrol. Most reggel mondtak a radioba, hogy anglia legnagyobb foldrengese volt 5.2-es :shock: :shock: Annyira felelmetes volt. Hu meg most is kiraz a hideg ha ragondolok.brrrrrr


Tegnap a kozvetlent szomszedunk hazahozta a babajat a korhazbol. 24 hetre szuletett, meg novemberben. Ma megyunk megnezni, mar alig varom :D :)

Szep napot!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Noémi: hogy értetted azt, hogy az első gyerek után nem jár semmi juttatás, ha megszületik a 2. baba? Ezt nem értem, mire gondolsz? :o

Ne hagyd magad lebeszélni a vezetésről, ha van kedved. Tök jó az önállóság! Ne kelljen már mindig másra szorulnod, vagy tömegközlekedésre! :D

Én mindenképpen visszamennék előtte 2-3 évre dolgozni, ha akarnék kistesót, de a mostani állás szerint nem akarok... :wink: Biztos rosszul viselném, ha 6 évet kéne egyfolytában itthon lennem. Megmondom őszintén, most se igazán élvezem ezt az életformát. Megszoktam, beletörődtem, de nem az igazi a dolog. Valahogy nem való ez nekem. :oops:

sziszka: földrengés?! :o

Már mentek is babalátogatóba? Nem korai ez egy kicsit? Még meg se szokta a baba az otthoni levegőt, máris "idegenek" mennek hozzájuk... Nekem ez fura. Tudom, nem kell sterilen nevelni a gyereket (én se teszem), de az első hetekben még vigyázni kell rá. (tudom, hogy ő nem most született, de mégiscsak most ment haza a kórházból...) A másik meg, hogy magamból kiindulva az anyuka se biztos, hogy most vendégekre vágyik. Bár befogom, semmi közöm hozzá, bocsi.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziszka!Földrengés??Nem semmi lehetett!Emlékszem még a 1986-osra,hú attól nagyon be voltam tojva!Minden pohár,üveg leesett a polcról! :o

Babalátogatás:Én a hátam közepére sem kívántam senkit az első két hónapban!Alig éltem,úgy éreztem sosem érem utól magam,örültem,ha a hajamat meg tudtam mosni!Pedig a férjecském rengeteget segített.Mi sem szoktunk 2 hónapnál előbb kisbabához menni.
Sógoromék egyik ismerősének múlt héten született meg a kisfia.Vasárnap mentek haza a kórházból,és most hétvégére sógoromék már hivatalosak is hozzájuk!Én tuti nem hívnék meg még senkit!

Tegnap voltunk a dokinál,mert Martinka egész nap lázas volt.Nem használt sem a Germicid,sem a hűtőfürdő.Írt a doki egy erősebb lázcsill.kúpot,mert az mondta,hogy a Germicid már gyenge egy éves kor után.Ti erről hallottatok?
Írt fel antibiotikumot is,de nem kell még elkezdeni,várhatunk 3 napot.Arra gondolt,hogy lehet ez akár a 3 napos láz is.Kíváncsi vagyok!Egyébként ma már jobb a helyzet a tegnapihoz képest,mert csak 37.7-et mértem popsiban,ami ugye 37.2

Ja,Sziszka!Milyen oltást kapnak ilyenkor Angliában a gyerekek?Mert most volt itt a védőnő,és nekünk 1 szuri lesz karba.Ez tartalmazza a kanyarót,mumpszot,rózsahimlőt.
Vendég
 


Rena!Kérdeztem a védőnőt a cukros tejjel kapcsolatban,hát nagyot nézett!Nagyon régen még így adták,de mostmár nem így működik a dolog.A cukrot azért mondhatta,mert úgy könnyebben emészthető a tej,de mostmár vannak ugye a tejitalok,azt kéne inkább ajánlania!
Vendég
 


Na megjottunk nagyon aranyos a pici. Mar 4 honapos, de most akkora mint a Lily amikor megszuletett. Csak 10 percre ugrottunk at. Egyebkent itt nem nagyon erdekli oket, hogy neked ezer dolgod van vagy eppen steril kornyezetet szeretnel. Lily meg csak par napos volt de mar itt ult a baratnom, testvere meg az anyukaja :shock: Akkor meg en is meglepodtem rajta, de most mar megszoktam, hogy itt ez a szokas. Megszuletik a baba masnap hazahozzak, aztan mennek a vendegek. Persze nem hosszu idore csak 10-20 percre jonnek, azt mennek is el.

Alexaa
jobbulas Martinkanak, kuldom a gyogypuszikat :)
Oltas: mi is ezeket kaptuk+pneumococcal infection(majd megnezem a szotarba mi is ez pontosan ha Lily felkelt.)

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


hopocsi
Egyebkent a szomszed hivott at,magamtol en biztos nem mentem volna.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Hú nagy itt apangás... Én beszélek...Olyan szupi idő van, hogy vagy kint lógunk a kertben, vagy valami rohanás van.

sziszka,
hú ezt jól megkaptad :? .nekem eszembe sem jutna, hogy magadtól menj korán babalátogatóba, hisz mi is nemrég éltük át ezeket!! :wink:

Lányok, tényleg lehülés jön?? Nem akarom.... úúúgy pezseg a vérem ettől a szupi időtöl!!!! :P :P Dalmicica is annyira élvezi a kintlétet!!! Jaa és megrendeltem a homokozót!!! :D Asszem majd be kell vezetnünk egy rucit amit nem sajnálok...annyira... :wink:

JA és egy kis plussz!!! Hétfőn voltunk 4d-n!! Tuti kukis...


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Livi: naná, hogy állandóan kint lógunk! :wink: Ha megjön a homokozó, véleményezd majd légyszi! Mi még várunk vele, amíg apa dolgozni kezd, és hozza haza a lét rá! :roll: :lol:
Most lehet hülyeséget írok, de nekem tiszta apja ez a gyerek ebből a szemszögből! Nagyon jó a kép! Kiara végig takarta magát, nem látszik így az arca egyiken sem! :(

Sziszka: földrengés nem lehetett semmi! :shock:

Noéminek akartam még valamit, de majd a kövibe, mert lukas az agyam, nem emlékszem mit! :oops:

Kép
kernico
 
 


SZIASZtok!

Livi, tök jó a kép :) először nem láttam, hogy kell nézni, elszoktam az ilyesmitől már, de olan jó volt látni :)

Sziszka, öfldrengés.... :shock: itt nem is mondták, legalábbis nem hallottam.... az index nem írta, nekem ez a fő hírforrásom :)

mi voltunk ma mérickedni, 8210 g, nem túl nagy hízás, de vmi... hossza nőtt 2cm-t, most 73 cm.

Alex,a jobbulást MAritnkáak!
Kül látszott is rajta, h beteg, vagy csak melegnek érezted? nekem mindig ez a parám kicsit, hogy lázas, és nem veszem észre... mert van, hogy melegnek érzem, na de az azért is lehet, mert melege van... amúgy meg pörög ezerrel, tök vidám... szóval ez a mikor mérjük meg kérdése?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Az esti híradóban mondták a földrengést!Mutatták is,hogy kémények dőltek le,meg hasonlók,de személyi sérülés asszem nem volt.Csak fél füllel hallgattam.

Winnie!Még meg sem született Martinka,már attól paráztam,hogy hogyan veszem észre ha lázas!Annyit ölelgettem már,hogy tudom,milyen a homloka alapesetben.Amikor hazajöttünk nagyon forró volt,ilyen még sosem volt,azért tudtam,hogy gáz van!Már volt olyan velem is,hogy elbizonytalanodtam,és inkább megmértem,de csak melege lehetett,mert oké volt a hője.
Ja,de legelőször az tűnt fel,hogy nagyon sápadt!!
A kedve sem olyan szegénykémnek,mint szokott!Most extra bújós,nyafis,úgyhogy egész nap csak játszunk,ölelgetem.Amikor alszik,akkor meg gyorsan rendberakom a lakást.

Ma itt volt a védőnő,hozott tájékoztatót a 15 hós oltásról és ,hogy milyen reakciók lehetnek!Igazából nem is az oltás napján jöhetnek elő tünetek,hanem a következő 3 hétben.

Livi!Nagyon helyes a kisbabátok,máskor is kérünk képeket!
Vendég
 


winni: szerintem ha lzáas a ygerek, azt észre lehet venni, mert akkor "tüzes". Leginkább a tenyerén lehet érezni. Ha csak kicsit érzed melegnek, akkor úgyis max. csak hőemelkedése van, arra meg úgyse kell semmit adni, csak feigyelgetni, nehogy feljebb menjen. Szerintem.

Ezek szerint Réka kisebb, mint Szonjám, pedig azt hittem, hogy nagyon kevés a súlya (8700g) az egy éves korhoz.

sziszka: nem akartalak bántani ezzel a korai látogatós dumával, bocsi. Csak fura volt, de ezek szerint ez a villámlátogatósdi ott szokás. :oops:

Földrengésről volt szó a híradóban, de nem tudom, hogy ez volt-e az...

Livi: Jó a 4D-s kép! :wink: Anno mi is voltunk, mert a sima Uh-n szerintem azt se látták volna meg, ha nincs lába szegénynek. Olyan béna gépek voltak. Itt viszont minden porcikáját láttuk (én is felismertem mindent). 22 percig moziztunk. :P

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Ja,Sziszka!Köszönjük a gyógypuszikat!! :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Mi újság téli babák fronton???

Csütörtöknél lemaradtam :lol:

Rena!
Hát hallod behalok a dumádtól :lol:
Helyette apa vasállványánál formadebozott, a vas lyukába dobálta a megszáradt diókat. Jól elvolt. Bezzeg sütifaló kollega nagy ívben lesz..va..

Köszi a jó kis tanácsokat popipirosság ügyben,hát most kopp kopp most olyan a popink,mint egy igazi kisbabapopó.
Speciel erre álmomban nem gondoltam volna,mármint a Sholl-ra. :D

Ettike!
Hogy van Patrik?

Csilla!
Látom nem sikerült a kicsínyítés :cry: apa nem tud segíteni?

Kniki!
Tiszta Kiara rajongók lettünk!!!
Köszi,hát biztos van benne valami.
Mire nem jó még a propolisz!? :lol:

Livi!
cipőlandolás a kukába :lol: :lol: :lol:
köszi a pellus infot,
Olyan édi a kisöcsi,mégegyszer gratula!
Neveket tudhatunk már?
Pedig sajna jön a hidegfront :cry: mi is úgy élveztük pedig.

Sziszi!
Sótartó:)
Nagyon szépet készítettél már megint!Ps-el csinálod amúgy?


Sziszka!
Hajrá kistesó projekt!!!

Milyen szuri volt ez?ja már látom mi már ezt megkaptuk,vagyis kemény pénzért. :x

Jó lehetett a játszóházba. Képek nincsenek?

Földrengés?Az nagyon rossz,pont tavaly volt itt is egy kisebb rezgés,de nagyon rossz érzés volt,hogy mozgott a ház alattad. :? átérzem :x

szomszédbaba
24. hétre született? Mi történt?


Alexa!
Hogy van MArtinka? Mitől volt a láz tudjátok?
Ezt is látom már,hát így jár,aki nem naprakész,és próbál felzárkózni,már nem aktuális a kérdés.
Akkor gyógypuszik tőlünk is!


Noémi!
Micsoda jó kis progikat szervezel,így is kell!
Édesek a gyerekek,ahogy játszanak!
Még mindig nem jött meg???Hát sztem is az a legkevesebb,hogy kedvezményt adnak. Jövőhéten már március van,lassan itt a húsvét.
Hajrá vezetés!!!

Winnie!
azt megérzed,ha lázas :D max. megméred :D

Kissé dáthás vagyok,úgyhogy megyek is aludni!

Szép álmokat!

Ildikó
ilgya1
 
 


MA voltunk a 15 hós oltáson, 1 szurit kapott, ahogy Alexa is írta, a bal vállába, szegénykény úgy sírt, apa nyugtatta meg.Ja meg 82cm, és 10240g. Oltásról azt monta a doktibácsink, kb. 10 nap az átlag, vagyis 10 napig semmi, akkor volt hőemelkedés, esetleg láz, meg egy kis kiütés a gyerekeknél, na nem mindenkinél.

Fürdésről akartam írni, nem akar beleülni a kádba Csanád, már egyre jobban észrevettem, mert eddig egy kicsit beleült, de most már nem is tudom leültetni. Volt olyan, h kicsi víz ment az arcára, mikor mostam a haját, de hát ez gondolom mindenkinél volt ilyen, nem? Szerintetek mi ez? Ugye nem az én víziszonyom, na az nem örökölhető.


Alexa: MArtinkának jobbulást!! Mi is küldjük a gyógypuszikat. Tájékoztató az oltásról, meg védőnő :shock: ,aszta mik vannak. Felénk nem jár.

Livi: édes a kicsi fiú, micsoda fintort vág, valami olyasmi, hagyatok már pihizni. :lol:

Sziszka: földrengés :? , nem lehetett valami jó élmény. Az a pici baba mennyivel született, 24 hetesen.

Niki: NAgggyon édes Kiara, a két sapival a kezében, hát az tuti. Na igen arcokat azt tud vágni, nagyon kifejező, szenzációs. :lol:

Noémi: ari a két lányka a képen, Veronikának is van jó kis mimikája. :lol: Tényleg, milyen juttatásra gondolsz, ami megszűnik a 2-dik gyerek születése után? Nem baj ha sokat írsz, szívesen olvassuk.(ÉN)

Winnie: az a vmi hízás is elég, nem kell sokat hízni már nekik. 3 hónapja mérték 9660g volt, most meg 10240g. Nem sok. ja és 1 cm nőtt 3 hónap alatt.

Rena: hol voltál ma? számonkérés :lol: Neked jönni kell minden nap, így szoktem meg :lol:
sziszi22
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: