Új privát üzeneted érkezett!

Sterilizálás: nekünk nincs cumisüveg, így az kilőve, illetve van 1, kb. kétszer volt használva. Cumi csak alváshoz van, este is csak vizet iszik, így nem nagyon trutyis. Lemosni szoktam alaposan, de max. 3 havonta cseréljük is. Tányérok, kanalak mosogatógépben tisztulnak! Viszont a csőrös poharát nemtom, hogy lehet-e, mert ez a Tuppervare erős szilikonszerűség vagy gumi a teteje, és passz, hogy azt ki lehet-e főzni. Azért meg nem veszek megint egy üveg sterilizálót. Alaposan elmosom! Lehet az ilyet kifőzni, ismeri valaki?

Ilgya: nekünk azt mondta a dokinéni, hogy popsipirosság általában akkor van, ha fogzik is, mert megváltoztatja a lenyelt nyála a bélflóráját, és kakinál az mar. Kiarának ha jön a foga, mindegyiknél piros lesz, bármilyen pelust használok. Te akkor észrevetted a változást?

Melyik pelusnak van hátsó gumirozása még a Liberón és a Huggies-on kívűl? Mert már csak olyanokkal próbálkozok, sajna a Pampersen sincs, így nekünk az se lett jó, pedig tényleg sokat elnyel. :(

Ja, alvás: elkiabáltam, eddig ugye aludt azért mindig 7-fél8ig, de három napja már fél7kor kiabál! :roll: Azért az a plussz fél-1 óra is számítana. Valami front van?

Kép
kernico
 
 


na elaludt végre:):):):)

szóval én napi 3 szor cserélek pelust.na meg ha a kaki nem épp pelus csere időpontjára esik akkor 4 szer.

Patrik már egy ideje fel le mászkál mindenhonnan.most az az új heppje hogy fel mászik a konyhában a székre és ott ül.ha le akar szálni akkor szól,hogy aja aja aja :lol: :lol: :lol: :lol:

ma katicabogarat vizsgált.persz vau vau volt minden de ott guggolt mellette és meredten bámulta :lol: :lol: :lol: és megtanulta a bokrot is :lol: :lol: :lol: bojoj :wink: :wink: :wink: :wink: ojyn jó idő volt hogy miutánn fel kelt le vettem róla a kabátot és adtam rá egy mellényt.be raktuk a kocsit a tárolóba és gyalogolt ő is.szépen megfogta a kezem ha mondtam hogy meg kell(útt mellet,áttkelésnél)

húúúú alvás :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: 6 kor kel.pár hete még volt hogy 10 ig aludtunk.és megint kezdi az északai visításokat :cry: :cry: :cry: 1 órát visít hiába csinálok bármit.aztán gondolom elfárad benne és össze össze esik de az istenért nem aludna el.nyöszörög forgolódik fel fel ül.már hulla vagyok.ma megpróbálom,hogy nem alszom mellete lehet rám kel fel.

és megint folyik az orra :cry: :cry: este 37 volt a láza :cry: :cry: már 2-3 napja köhög ugyhogy asszem honap meglátogatjuk doki nénit.most nem kapott semmit de éjjel ha fel kel megint meg mérem a lázát.

na elszóltam magam megint fennt van :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
ettike
 
 


Niki!

Popsipirosság-- pellusváltás
Már nem tudom,hogy tényleg mi van... tiszta tanácstalan vagyok,mert sokkal töbször piros a popója,mint a Dávidnak volt
Kb. két hete volt váltás és most szép a popsi,és fogzunk ezerrel,ma kibújt a 12. (alsó rágó) és nem piros Neki. Aztán lehet,hogy tényleg nem függ össze a pellussal,de úgy örültem,hogy most szép. :oops:
Már mindent csinálok csak hogy elkerüljem :cry: ,borzasztó látvány tud lenni,van mikor vérzik is :oops: :oops: :oops:
Biztos van összefüggés a fogzással,de most mettől meddig tart egy fogzás :oops: van közte szünet? (Az első kettő után volt egy hosszabb szünet,de azóta olyan mintha folyamatos lenne)

Sztem meleg front van,én a fejjemmel érzem :lol:
ilgya1
 
 

 
 

Sziasztok!

NOémi nagyon tutik a képek, nekem is a hátizsákos tetszett legjobban :)

Sterilizálás, mivel mi cumisüvegesek vagyunk, én üvegessel sterilizálok minden t naponta, de nem jelent nagy pluszt, megszoktam. Cumi csak alvásoz, azt is steri is naponta, na cserélni viszont nem cserélem, még nem váltottam nagyobbra... evős cumit azt cserélgetek pár havonta.

Pelus, én mostnáaban a HUggiest és a Pamperst használom és én is szoktam érezni pisiszagot, de nem figyeltem, melyiknél... Ált 4 pelus van egy nap.
De nekünk is volt Liberos, Babyloveos korszak is. CSak ezek kisebb csomagok, azért szeretem :) na meg a Huggies Micimacis :)

Alvás, én még mindig szerencsés vagyok, 8-ig alszik. MA fél 7kor felébredt, de mire megmelegítettem a tejcit, visszaaludt 8-ig... természetesen én is :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


kernico:

a tescoson is van gumi hátul és épp olyan jó mint a pampers :wink: :wink: :wink: :wink:

na már 38.2 a láza :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: kapott egy fél kupott remélem leggalább jobban fel menni nem engedi ha már le nem viszi.ha meg nem megy lejjebb csak feljebb akkor hűtő fürdő és az sem használ akkor ügyelet.de nem nagyon viseli meg.nevet játszik :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
ettike
 
 


Jó reggelt!

Lány az ágyamban... Este megint ezt a "kialudtammagamhiábaistakarszbefelkelekújra" játékot játszotta úgy éjfél körül. Meg lett a több napi átaludt éjszaka böjtje. Na erre most meg nincs fent 7kor... Akkor inkább a hajnali kukorékolás végigalvással verziót választanám.. (válogatós vagyok,mi? :D )

Ettike!
Jobbulást Patriknak! Reméljük elmúlik a láz!

Gumis pelus még: Lidl,Rossmann. de a pampers új terméke is gumis, csak nem hátul, hanem oldalt nyúlik ezerrel,nagyon jól tart (csak most nem az volt ákciós). na majd ha óccsó lesz a huggies akkor kiprósza azt is.

Köszi a steris HSZ-ket! Én már heti 1-szer főztem csak ki a cumisüveget, amúgy minden más mosogatógépes.

Szerintetek mit csináljak csajok? 1 hete nem szopizik Petra, nem is nagyon éreztem a mellemben semmi változást, tegnapig. Elkezdett nyomni oldalt, a hónaljam alatt. Adjak még Petrának? de akkor megint újra termelődik nem? Már most leállnánk (nem mintha nem akarnám, de ezt a cicilappadást nála jó lenne elérni valahogy és mivel nem is ragaszkodik a szopihoz,nem erőlködnék) Nem szeretnék egy mellgyuszit (teljesen megúsztam 1 év alatt, nehogymár most!)

Ettike! Katicabogi nézés :D Mi is kerestünk valami élőlényt kint, de nem találtunk. Helyette apa vasállványánál formadebozott, a vas lyukába dobálta a megszáradt diókat. Jól elvolt. Bezzeg sütifaló kollega nagy ívben lesz..va.. :lol:

Felébredt!

omr
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a köszöntést! Képeket nem tudok feltenni, sajna senkinek nincs digit gépe....

Sterilizálás: én egyszer azt olvastam, hogy fél éves korig kell, azóta talán 2-szer főztem ki a cumisüvegét.

pelus: mi sokfélét használunk, mindig ami olcsó, akciós. Éjszakára mindig pampers-t, nappalra, meg babylove, libero, huggies, spar-os prettybaby. Szerintem ez utóbbi tök jó, olyasmi vékonyságú, mint a pampers, de olcsóbb. Állítólag alkati dolog, hogy kinek hogyan folyik ki a cucc, melyik pelus válik be. Szonja nem pisil túl sokat, meg a kaka se akkora mennyiség, így ritkán folyik ki. Én is 4-szer teszem tisztába. Általában ébredés után kakil, ezért szoktam kicsit várni a tisztába tevéssel, hogy ne a tisztába nyomjon...

Hú, annyit írtatok, már nem is tudom mire akartam még reagálni..

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Vannak régebbi képeim Szonjáról (még a barátnőm fotózta le), de nem tudom, hogy lehet lekicsinyíteni, hogy be tudjam ide rakni. Tudtok segíteni?

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


hopcsi:

én irfan wiew-el kicsinyítek.tölcsd le,azzal elég egyszerű.

na Patriknak reggel volt még hőemelkedése azóta semmi.szerintem foga jöhet mert éjjel 3 kor mikor fel kelt be kentem az inyét és vissza is aludt.meg nem köhög csak folyik az orra de az is szintelen.azért ha estére megint fel megy neki akkor honap elviszem dokihoz de ma nem akartam nehogy aztán ott kapjon el valamit.meg elég messze van a dokink és esett az eső is.de már süt a nap ugyhogy ha fel kelt le megyünk sétálni.

Kép
Kép
ettike
 
 


hopocsi

bocsi egy o-t ki hagytam :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
ettike
 
 


Van egy fénykép kezelő progim, biztos lehet vele kicsinyíteni is, de sajnos nem tudok angolul, így nem tudom melyik menüpont alatt találom... Hát itt jön vissza az iskolázatlanságom. :D

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!

Köszi a gumis válaszokat, kipróbáljuk akkor a tescosat is, ahhoz még nem volt szerencsém! :wink:

Ilgya:
mondjuk én mindig össze tudom vele kötni, mert ahogy kezd jobb lenni a popsija, már ki is jött a foga. Nekünk olyan volt, hogy pötyis, meg egyszer volt rajta egy seb, ami gennyes volt. Ja, és azt propolisszal kentem be neki, és másnapra elmúlt! :shock: :shock:

Hopocsi: találsz olyasmit a programba, hogy size (méret): 850*1200 vagy hasonlót, ott át kell írni, vagy kiválasztható 600*600-as méret. Asszem ez a maximum méret ide. Leokézod, elmenti valahová, itt meg mellékletként feltöltöd onnan. Remélem így érthető, és hátha ilyen egyszerű a ti programotokban is.

Mi is pár napja felcsaptunk hangyavadásznak, kertben az van, katicát még csak könyvben látott. De olyan aranyosan próbálja megfogni! :lol: :lol: :lol:

Noémi:
akartam én is írni, hogy megzabálom Veronikát, nagyon édes!

Rena: ááááááá, én is kivagyok ezektől az alvásoktól néha!

Kép
kernico
 
 


Heló Csajok!

A PELUSsal kapcsolatban már akartam írni, hogy van egy hely a neten, asszem a pelusfutár.hu és az ottani pelenkákat nagyon dícsérték. Árban is jók és van többféle(KB 10), lehet választani kinek mi jön be. Én asszem rendelek egy próbacsomit.
Van olyan pelus is asszem amelyik hátul gumis.

Már annyiszor akartam mesélni, hogy mostanában ugye bármit csinálok, csajszi utánoz. Ez sokszor tök jó , pl együtt pakolunk ki a mosógépből.. :lol: dee.... egyszer a konyhában pakolgattam mikor azt látom, hogy a cipójét dogbaj a szemetesbe!!!!! :shock: :lol: Persze utólag tökvicces, de ha épp nem látom mit művel, akkor viszlát cipő...:lol: :lo
Vendég
 


Jó reggelt!
Meglátszik a jó idő, nincs nagy forgi. Vagy takarítotok? Mindegy, csak betegek ne legyetek!

Livi! Múltkor én nekiálltam keresgélni a Neten az ilyen házhozszállítós pelusokat, gondoltam miért ne lehetnék én is viszonteladó (itt senki nem hordja házhoz). Felvettem a kapcsit az egyik diszkonttal, még 1 hónapja, most jött tegnap postán 2 mintadarab. Egyik gumis. Kipróbáljuk aztán majd látjuk. Ezen a pelusfutáron nagyobb mondjuk a választék. Csak nem hiszem mégse,hogy megérné teríteni,mert azért rákéne raknom a benzinköltséget,meg azért valami hasznot is, és akkor már olyan 40-45 Ft-ért adnám darabját,azt meg ki venné már meg?? :roll: Szóval csak úgy magunknak rendelni megéri azért..
Cipő a kukába.. :lol: Szerintem mi a cumit dobtuk ki így, mert 1-et elnyelt a föld. Félek a dentinoxot is, hiába keresem.. El szokott engem meg a csaj kísérni fürdeni, dobálok minden ruhámat ugye a szennyesbe, erre ő is elkezd mindent odadobálni. Szedtem már ki onnan pelenkát,kacsát..

Na nem jött válasz mit csináljak a maradék tejcsimmel... Utánaolvastam, azt írják rakjak rá fehér káposzta levelet. :D Jó...

Holnap disznóvágás anyóséknál.. nem jövök, vasárnap délelőtt még benézek, írjatok sokat!

omr
 
 


Sziasztok!

Na most én is utána néztem a pelenkafutárnak, nem is olyan olcsó, 44 Ft, akcióban olcsobbat kap az ember sztem.

http://www.pelenkafutar.com/pelenka_uj.htm

Rena: Te melyikről beszélsz? Ez most így 44-be kerül, de ingyen házhoz szállítják. Tejcsidre nem tudok okosat írni, nem sokáig tudtam szoptatni, annyit hallottam vizes ruhát kell rátenni, hogy elapadjon, de hideg v melegvizest nem tudom. Ja, a bebe tv nem nagyon tetszett Csanádnak, kb. 10mp bírt, oszt ott is hagyott, lehet nagyobb képernyőn más lenne.

Livi: kukába dobálás. :lol: Nálunk az van, vigyük ki a szemétbe, ha van valami a kezében, bele is dobja, de utána 2 ki akar venni. :lol:

Ettike: katicabogár vizsgálat, kell is, apró örömök, élmény nekik. Nálunk olyan szemetes a park, hogy rá kell szólnom, nem nyúlunk le a földre, tűzijáték maradékok, csikkek stb. Így sétálni... :cry: :cry:
sziszi22
 
 


Sziasztok!

Ezek szerint otthon jo ido van. De jo :!: :!: Itt reggel esett az eso, most meg ugy fuj a szel :evil: :( Egesz heten ilyen pocsek az ido sajna.

Livi
Tenyleg jo hogy eszrevetted a cipot. Kulonben volt cipo nincs cipo :D Nalunk a mosogepbe pakolas megy nagyon. Egyik nap mar ossze-vissza kerestuk apa telefonjat, na szerinted hol volt hat persze hogy a mosogepbe :roll: Egyebkent Lily is mindenbe utanoz. Ha fesulkodok, akkor neki is kell egy fesu, ha torolgetek neki is kell egy rongy :D

Sterilizalas: Nekunk 6 uvegunk van, a csajszi pedig csak este iszik mar tejet, szoval igy eleg 1 heten 1szer.Meg a cumijait szoktam neha, az edenyeit csak elmosom.


Szep napot!!!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Rena
Megneztuk a bebe tv-t. Lilym is elmelyulve nezte. Nalunk reggelente mennek mesek, akkor bekapcsolom neki a tv-t, szereti nezni oket. Egyebkent nem nagyon megy nalunk se a tv, inkabb csak este. :wink:

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

Rena: én úgy csináltam, hogy amikor abbahagyta, akkor a szopi időpontjában mindig kifejtem egy keveset, ami azt az érzést keltette gondolom a szervezetemben, mintha csak ennyit enne, aztán pár nap múlva még kevesebbet, aztán még kevesebbet, aztán abbahagytam. Így nem is feszült, és fokozatosan maradt el. De passz, hogy ezt hogyan kell, nekem így tűnt logikusnak.

Livi: Na lehet én is rendelek majd mintacsomit, hátha! Cipő a szemetesbe! :lol: :lol: Nekünk nem elérhető helyen van, így szerencsére nem szokott beledobálni. Ilyen nekünk a léghűtő jégkocka-víztartó rekesze, na oda mindent dobál, azt hiszi formabedobó! :roll: :roll:
Újdonságként belülről vizsgálja a mosógépet, múlkor már majdnem benne volt teljesen! :lol:

Mi is szoktuk együtt: mosás, teregetés, mosogatógép bekapcsolása, söprés, ha olyat főzök ami nem fröcsög, azt együtt kevergetjük - utánna ha kihűlt együtt kóstóljuk, fürdővíz engedés, ő adja a csúszásgátlót, szóval mindent akar csinálni, amit én! :lol: :lol:

Sziszi: nekünk a kert olyan, hogy utálok kint lenni, mert a hülye kutya a kert közepére sz@rik. Nem lehet átszoktatni máshová, oda nem is mehetünk így! :evil:

Kép
kernico
 
 


Rohanok épp dokihoz, de egy gyors pelusinfó nektek,
http://babaholmi.shp.hu/hpc/ws_member_3 ... 032&title=<font%20color=blue>PELENKA
Ezen az oldalon a a LEbel és az Absodin pelus állítólag szuperjó.

Még egy kis infó: egy védőnő ismerősöm mondta, hogy volt náluk a pepers termékbemutatón és állítólag azért jobb, mert a pelusok nedszívő magja valami fákből kinyert anyag ami alapesetben ronda sötétbarnás, amit aztán klórral fehérítenek a pelusgyárban, majd átmossák, de mivel a klór elég kemény szer 100%osan nem tudják kiszedni a klórt, sok babapopó ezért piros. A LIBERÓ meg valami drágább, de bőrbarátibb :wink: technikát használ a fehérítéshez. Hát ennyi.

Este majd még jövök és válaszolgatok.
Vendég
 


Livi: köszi a peleka infókat!

Mai ügyeskedése kisfiamnak: éppen inditottam el egy letöltést, mire hátranéztem :shock: , behozta a sótartót a konyha asztalról, és megsózta a szőnyeget. :lol: :lol: :lol:

Niki: mosógép :lol: , a miénk felültöltős, nem tud bele pakolni. Nincs egy kicsi rész sem a kertben, ahová tudnátok menni, az egész a kutyáé?

Sziszka: nálunk tényleg jó most az idő, lehet sétálgatni.
sziszi22
 
 


sziasztok.

itt most szemerkéll az eső,amúgy meleg van.most jöttünk fel.

sziszi:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Patrik teregetni szokott segíteni.adogatja a ruhákat :lol: :lol: :lol:

takarítás :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: ja kéne.de úgy örülök hogy jó idő van nem visz rá a lélek :roll: :roll: :roll: :roll:

hétvégére amúgy 16 fokot mondanak ide.nem kell majd kabát :lol: :lol: :lol: :lol: éljen éljen.ennél hidegebb már ne is legyen.

és a házunk sarkába virágzik a nárcisz :lol: :lol: :lol: szedek is majd mert imádom. :lol: :lol: :lol: :lol:

na megyek mosogatni míg Patrik alszik :( :( :( :(

Kép
Kép
ettike
 
 


Jajj a pelusinfót féreírtam az elején, szóval a liberóról volt szó, nem a pempersről.

KErnico,
"fomabedobó..." :lol: :lol: :lol:
Már rendeltem is csomit, sajna a mintacsomi minimum is 100 db, csak vegyesen vannak benne plustipusok. Mondjuk el fog fogyni... :P

sziszka,
hú a törölgetés Dalmit sajna nem köti le, pedig jó lenne befogni a portörésbe.. :wink: :lol:

sziszi,
legalább Csanád kivenné a szemétből az eltüntetett dolgokat :wink:

REna,
én is mindig agyalok, valami vállalkozáson , jó lenne valamit kitalálni amit lehet esetleg itthonról, de lagalább kötetlen... Én használtbabarucin gondolkodom, de annyi van már... :?
Milyen pelenkadiszkontnak írtál?

ŐZI, hol vagy????
Vendég
 


Na bekukk gyors. Az előbb felkapcsolta apa munkásembere a villanyt a teraszunkon, én meg azt hittem apa jött, mondtam is Petrának, hogy jött apa. Erre ment az ajtóhoz, visszanéz értetlenül, még kérdezett is valamit... aztán ott állt.. szegény... na de tényleg mindjárt jön. :)

Livi!
Ide: http://kisded-pelenka.mindenkilapja.hu/

Na most másra nincs idő, úgy érzem bekakált a lány.

omr
 
 


Sziasztok!

Én is élvezem a jó idő, voltunk ma nagyot sétálni kis bababoltolással összekötve :)
apa meg most bulizik, szerintem csak holnapba hajlóan jön haza.... de babácska alszik, én meg netezhetek kedvemre :)

Rékának meg új szava van, ill első igazi szava az eddigi szótagok mellett, még pedig, hogy "azt" mondja arra, amit kér, már nem csak "ö" van :)
Meg a másik, hogy telefonál, az FP telefonját is teszi a füléhez, meg néha a kezét is, pl ma amikor én telefonáltam ,vagy tegnapelőtt anyu :)

Segítés nálunk még nincsen, max a ruhákat adogatja Réka, hogy vegyük fel, meg van hogy adogatja az enyémeket is, amit épp levettem :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Niki: a kutya miatt nem tudtok kimenni a kertbe???? Na, én úgy hajítanám ki azt a kutyát... Bocs, de nem vagyok egy állatbarát. Vagyis imádom őket nézni az állatkertben, de nem tartanék kutyát. :D

segítés: Szonja imád teregetni. Eddig csak kipakolta akosárból a ruhákat, úgyhogy én a padlóról teregettem, de tegnap már próbálta felrakni a szárogatóra a zoknikat. És sikerült is neki! Olyan elmélyülten csinálta, csak úgy szuszogott!
Meg mostanában a porszívót húzkodja...

winni: telefonálni Szonja is imád, fél napokat hordozza a játéktelefonját és mondja, hogy "haó". Imádnivaló!

Szonja első "igazi" szva a mammma volt, amit ugye a kajára mond. Egész nap ezt mondogatja, de persze enni nem akar... :D

Ezen kívül még mondja, hogy pápá, hápháp, papa, brrr, el. Kb ennyit. Saját nyelvén is nagyon jól elbeszélget a játékaival, meg ha mondunk neki valamit, arra is válaszol babanyelven. Ti gyerkőceitek miket mondanak?

Nálunk apa nem bulizik, hanem sajna dolgozik... Délelőtt az egyik munkahyelyén, most a másikon. :(

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Jó reggelt! Még itt disznóvágás előtt csak benéztem.. :oops: csajszi még alszik. Az eső meg esik... jó idő dvágáshoz! :?
Sziszka! Ideküldted Angliából,mi?? :evil: :lol: :wink:

Segítés: mosogatógépből kipakolás - adogatja a kanalat,villát egyesével (az a bibi,hogy mikor befelé pakolom, akkor is adogatja kifelé..), szárítóról bugyi-zokni leszedés (ezzel is a bibi az, hogy mikor kifele terítem akkor is befele szedegeti.. :D ) porszívót csak fogdossa, ha én porszívózok, meg elmélyülten néz amikor söprök. na meg öltözni akarna (zoknit,cipőt lábára tenni :D )

Szavak: ááááá, még mindig dekkolunk az apa-anya-nem háromasnál, azt is csak ha nagyon muszály. kihallottam én olyat mondjuk, hogy me (meg- amikor kérdeztem,hogy na, megvan a cumi? merthogy kereste maga körül és vigyorogva mondta,hogy me) aztán ráfogtam, hogy a "te" azt tessékként használta, mikor elkértem valamit tőle és a kezembe nyomta, 1-2 szer mondta, hogy te. Ennyi.. :roll: Mindig féltem, hogy olyan lesz, mint az unokatesója, aki most 2 évesen semmit nem mond és tessék..
Ti hogy veszitek rá, hogy dumáljon? Majd jön magától? Volt múltkor szó mondjuk erről, hogy még egyáltalán nem kell aggódnom. Hiába artikulálok, felszólításra beszéd terén csak egy dolog megy és szerintem ez is beszédfejlődéshez sorolható: ha kérdezem hogy hogy cisnálja a pacika, akkor csettint.

Mutogatás: na az sincs, csak teljes karral. szóval lámpa kérdésnél felemeli a kezét és teljes kézzel mutat arra, nem 1 ujjal, hiába látja tőlem. Fej-láb-has mutinál meg üti az adott testrészt,úgy mutizza.

Tegnap 2szer tök krémes-folyós volt a kajcsija borsó és kukorica darabokkal. jó, a kukorica tényleg ilyen, hogy úgy jön ki ahogy bement, de mitől volt ilyen folyós?? na majd lesem.

Niki! Kutyakaka :twisted: Tegnap séta közben az egyik kerítés mellett belül volt egy nagy rakás kutyasz-r egy fa alatt. Jól nevelt kutyu, egy helyre nyomja, de a járókelőknek nem mondanám,hogy hű de szép látvány! Hát de tiszta méreg lehet, hogy nem tudtok így ott játszani.

Livi! Használt rucin én is gondolkodtam/gondolkodok. De tényleg rengeteg van! Meg hát itt a net, már bárkinek hozzáférhető, sőt már az új rucik sem annyira drágák ha jó helyen veszi az ember.
Pelus: szóval akkor a Pampers a barátibb??? Ennél a sleep and playnél már agyontapogattam,hogy mi a fene van benne, hogy ennyire meg tudja szívni magát ez a papírvékony motyó.. lehet szétszedek egyet. :roll:

Tegnapi kinti játék: talált egy hungarocel darabot és szétszedte bogyónként. Szépen fejleszti a finommotorikus képességet. :lol: Csak engem rázott a hideg tőle fél órán keresztül. Ja, de a formabedobós dió-vasállvány produkció után bedobott már 2 formát a benti formadobós hajójába! :D Apa műhelye meg igazi kincsestár! Egy festőpenzlivel rohangált aztán, azzal mazsorettezett! :lol:

Na szép napot! Délután északon már sütni fog a napocska!

omr
 
 


"tök krémes-folyós volt a kajcsija " - ez kaksija lenne.. :oops:

omr
 
 


Nálunk még nincs értelmes szó de szerintem "szívat" a ygerek minket:):):):):)néha tök értelmesen kimondja hogy baba papa stb a multkor még a puszit is mondta de egyszer és soha többet:):):):) babanyelven viszont már ugy tárgyal mintha értelmesen beszélne:) szóval szerintem enyém gyerek úgy fog megszólalni hogy nem vacakol a próbálgatással hanem amikor már tökéletesen megy akkor majd zúditja nekünk a dumát:):):):):):):):):)

Pelus: én 33 ft-ért veszem boltban a pelust ami iylen mint a pelusfutáros szóval szerintem 44-ért sokba kerül:) és ezek is jó minőségűek még nem volt semmi bajunk vele.

Tescósban is két féle van a lila zacskós a jobb a másik a kék fehér müanyag borítású a pelus nem pamut.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
tegnap meghozta a pelusfutár a nyereményemet, éjszakára ráadtam próbaként. És láss csodát, 5 nap óta az első szárazon ébredt éjszakánk volt! :) Előtte Huggiest használtunk. Ha hosszútávon is bejön, akkor én innen fogom rendelni, eddig szuper!

Szavak:
Nálunk babanyelv van.. Egész nap be nem áll a szája, de ilyenekt mond, hogy: gugi, guri,bébi,da (orosz a lelkem), vauvau, tojtojtoj...:)
Igazi tudatos szava, amit én is felismerek: Ata (Apa), nem, de,ott, ezt és tudja az Anyát is, de véletlenül sem mondja, csak reggel mikor felébred, és akarja, hogy kivegyem..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Beszed: Neha mondja, hogy Ana, apat Dadynek hivja,(persze azt ejjel-nappal kiabalja), baba. Ha allatot lat akkor kiabal, hogy vau-vau-vau!!!!! Na meg a szomszedba mondtak neki, hogy thank you(amikor kapott valamit) azota ha adok neki valamit a kezebe mindig mondja, hogy ta, vagy ta-tu :D :D Annyira aranyos. Na meg egesz nap babanyelven kiabal. Pl. en kint vagyok a konyhaba o meg szaladgal szobabol-konyhaba, konyha kozepen megall kiabal nekem valamit aztan befut :) :) (Remelem ertheto voltam)

Itt mara napsutest mondtak, de ugy be van borulva :evil: :evil:

Tenyleg ezt mar megakartam kerdezni, ti mikorra terveztek kistesot? Engem apa most elkezdett "nyaggatni" ,hogy jo lenne most osszehozni egy masik babat, ne legyen nagy a korkulonbseg. Szoval mi lehet majd nekiallunk :D De csak nyaralas utan (majus), mert mi van ha hanyingeres leszek(ugyan Lilynel szerencsere nem voltam az)es akkor nem tudom elvezni annyira :?:

Mindenkinek kellemes hetveget!!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziasztok!

Beszéd nálunk még nincs.Csak babanyelven dumálás,de az nagyon megy Neki!Zabálnivaló,ahogy halandzsázik! :lol:

Segíteni teregetésnél szokott.Mindíg lenyúlja a zoknikat,aztán egyszer csak adogatja!Sokszor volt olyan,hogy Ő maga egyedül kiteregette a zokniját!Nagyon édes volt! :lol:

Patrik hogy van?

Ma nem tudom mi volt Martinkával,de nem reggelizet.Bármit adtunk a szájába,kiköpte.Aztán feladtuk,engedtük,hogy menjen játszani.Fél 11-ig bírta! :shock: Aztán az jutott eszembe,hogy tegnap nagyon sokat evett egész nap,lehet,hogy telítődött?? :roll:

Rena!Mi van a ciciddel?Nem fáj?Arra gondoltam,hogy lehet,hogy van olyan homeos cucc is,ami segít,hogy kevesebb legyen a tej!Csak egy ötlet...

Tesó:nálunk nem lesz,de ha mégis,akkor csak évek múlva.Most még csak Martinkára akarok koncentrálni.Nameg nekem végig kellett feküdnöm a terhességem utolsó 3 hónapját,hogy ne legyen koraszülött babánk.Most a kisgyerek mellett ezt nehéz lenne véghezvinni.Biztos vagyok benne,hogy megint feküdnöm kéne. :?
Vendég
 


rena: szerintem a beszédre nem lehet rávenni, a saját ütemében halad vele, lehet, hogy kicsit később kezdi el, de valószínűleg akkor hirtelen sokat fog fejlődni.
a kaka lehet hígabb a fogzástól is, nem erről van szó? Nálunk is szokott néha krémesebb lenni, gondolom valami, amit evett higítja.
Nálunk reggel óta süt a napocska! Ébredés után megyünk ki, olyan szép idő van! remélem nem romlik el addigra!

sziszka: kistesó: én egyáltalán nem tervezek kistesót, és apa már beletörődött ebbe. Gondolom megkérdeznétek, hogy miért? Hát elsősorban azért, mert nem vágyom rá! Aztán azért, mert csak 2 szobánk van, a gyerekszoba nagyon kicsi, szerintem két gyereknek nem elég. És mégegy ok az anygi helyzetünk, alig jövünk ki a fizetésből. Muszáj apának plusz munkákat vállalnia. Hát még ha mégegy gyerek lenne!...

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!

REna, ne parázz már :) majd beszél, és ő azért még messze nem két éves!!!!! úgyhogy nyugi!!!

Gyors kérdés, ugye az elefante ncipő nem harántemelős?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


hopocsi: mi sem állunk jól anyagilag:( de ha ez lenne az ok hogy ne legyen gyerek akkor Gege se lenne.Nekünk van ismerős aki azt mondta nem tudja megteremteni neki a megfelelő hátteret igy nem is lesz gyereke de a közeljövőben nem is lesz jobb a helyzete és már közel van a 40-hez. Viszont meg tudom érteni ha már van egy gyerkőc hogy emiatt nem akartok másikat
mi mondjuk szeretnénk tesót neki sőt én már azt hittem most sikerült de sajna megjött szóval most még nem lesz tesó. de rajta vagyunk az ügyön:):):):):):):):

nika70
Salgótarján
 
 


Azért írtam az anyagi helyzetet 3. oknak, mert ez csak mellékes szempont. Ha vágynék egy gyerkőcre, nem hiszem, hogy érdekelne a pénz. Nem az az elvem, hogy mindent meg kell adni a gyereknek, nem áll szándékomban elkényeztetni, elhalmozni mindennel. A legfontosabb, hogy érzelmileg stabil hátteret adjunk neki, és úgy érzem, ezt két gyerekkel már nem tudnám biztosítani. Nem vagyok egy anyatípus, nem érezném jól magam a bőrömben két gyerekkel. Szonját imádom és mindent megteszek érte, de teljesnek érzem vele az életünket! Nem hiányzik mégegy gyerkőc! Ez van, ez a nagy igazság...
Remélem, mielőbb összejön nektek! :wink:

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Duma: apa, lámpa, labda, baba, pápá ezek az érthetőek a többi halandzsa, de mondja állandóan. Ha akar vmit rámutatat és nyög egyet néha olyan ingerültem csinálja, hogy csak nézünk.

Segítség: portörlésben profi adok neki rongyot és ő is törölget amíg meg nem unja. Porszívózni is nagyon szeretne mindig bűvöli. Mosogatógépbe pakolásnál is szokott segíten bár én azt annyira nem szeretem. Teregetésnél húzgálja le a cuccokat és szopogatja a nedves ruhát ezt már egész régóta csinálja.

Tesó: mi is a nyár vége felé neki állunk a baby projecthez, azért akkor mert így még februárban el tudnánk menni sielni. Mondjuk én nem sielnék, de Bazsit szeretnénk elkezdeni tanítani.

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Babaproject: mi szeretnénk, de most nagyon tréül állunk anyagilag, kövi hónapban pl. apa nem is kap semmi pénzt, csak utánna! :roll: Szeptembertől kb. én is visszamegyek - tervezem - 4 vagy 6 órában, és ha nem lesz ennyi adósságunk, akkor jöhet a tesó.

Beszéd: magától nem annyira, csak néha magyaráz, de mondja: apa, tente, inta-palin, va-va, mama, baba, háp-háp, oda, ott, igen, nem, de, pápá, brumm-brumm ... meg szavak elejét: kanál=ka, tessék=te, banán=ba, mandarin=ma, ... ilyeneket. Ja, és az új: digidagi :lol: :lol: persze anya az továbbra sincs, én változatlanul apa vagyok, vagy te! :roll:

Alexa: Nekem is feküdnöm kellett kb. a 24. héttől, mert elkezdett kinyílni a méhszájam, de ez úgy tudom nem jelenti azt, hogy a kövinél is így lesz!

Mági: Milyen pelust küldtek, hol lehet megnézni, ha ennyire jó?

Kutyakaki:
ma felszedte anya, le lesz slagozva párszor, hogy ne legyen olyan, meg felforgatva a föld, új fű odavetve, és bekerítjük, hogy ne menjen a fűre, szokjon át máshová kakilni! Hátha bejön! :roll: Végső esetben lehet kapni olyan port, amit nem szeretnek a kutyák, és elkerülik, ha beszórod vele, és valami természetes anyag, nem ártalmas semmire, csak nem bírják a szagát. Különben nem az egész kertbe csinálta, csak egy részre - egy kupacra, csak a kert közepén, így mindig kerülgetni kellett! :roll:

Kép
kernico
 
 


Csilla: bocsika ha másként hallatszott amit írtam:9 tisztelem a véleményedet és a döntésedet.Ez nem csak azon múlik hogy anyatípus vagy e vagy sem. Ez szerintem független attól:)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika,
teee, ezt csak így mellékesen közlöd, hogy gyerekprojekten vagytok, hee??? :lol: :lol: HAjrá, legalább nem fogok egyedül pocakosodni :wink:

Hopcsi,
szerintem szuper, hogy vállalod, hogy nem neked való 2 gyerek. sokan a család és egyéb nyomásra vállalják, pedig nem kéne.

Duma,
jó, hogy feljött ez a téma, mert épp kezdtem aggódni... :roll: Olyan fura, hogy néha tök tisztán kimond szavakat, aztán hetegig nem is hallom újra tőle... Nálunk ezek mennek: ezt vagy azt (ha akar valamit...) kssz (kössz) Tessz (tessék) Tánssz (tánci) vauvau (kutya) Tihtah (tikktakk) hó (hol) . Azt hogy "anya" meg mintha elfelejtette volna... :roll: :lol: Kb 1 hete nem hallottam... JA és magára azt mondja hogy 'Da'
Mindenesetre én azt hittem ennyi idősen már több tiszta értelemes szót használnak rendszeresen.

kernico,
milyen kutyitok van? én imádom a kuytákat és naaagyon hiányzik, hogy nincs és szeretnék. csak pont ettől a kakitémától tartok... Picikke benti ebben agyalunk, de hát az is kakil még ha kicsit is... :roll:
Vendég
 


Livi: akkor nem röhögni: újfunlandi-tacskó keverék! Na ezt nemtom, hogy hozták össze. :roll: Olyan mint egy tacsi, csak fekete hosszú szőre van, meg úszóhártya a lábujjai között! Elötte egy pointer volt, ezt a lükét meg úgy dobták be még Dunakeszin a kerítésünkön, amikor tenyérnyi volt, nem volt szívünk továbbdobni, így maradt! :? Ott még jó kutya volt, de itt nagyon kicsi a kert neki, meg meghalt a másik, és azóta olyan magánakvaló!
Én majd labradort szeretnék egyszer! Feketét! Ha lesz saját házunk, saját kerttel, és én nevelem meg, mit hová! :roll:

Kép
kernico
 
 


Jó, hogy megértitek az álláspontomat kistesó ügyben! Köszi!

Szonja is néha hetekre elfelejt szavakat, de olyankor általában mond valami mást, újat. Most pl. mondja, hogy "el", "te" (tessék), de nem mondja, hogy "miaú", "apa".

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


kernico,
:lol: :lol: :lol: :lol: bocs... :wink: Nehéz elképzelni mikor a kutyszülők összejöttek (kutysámli vagy egyebek :lol: ...)... :wink: :lol: :lol: Na jó, bocsi, biztos tündibündi lehet a kutyi. Amúgy egy darabig agyaltunk nagykutyán és nálunkis a labrador volt a nyerő vagy a retriver. De mini lesz és yorki. Gondolod, hogy meg lehet őket tanítani, hogy 1 helyre csináljanak??Jó lenne...
Vendég
 


Livi: úgy is néz ki szerencsétlen, nem egy díjnyertes tenyészeb! :lol: :lol: A másik kutyánkat (pointer) meg lehetett rá tanítani, ezzel meg azért van gáz, mert már 5éves, és itt az elején nem volt kert, csak sitt, meg ilyenek az építkezés miatt, és senki nem szólt rá.

Csilla: azt én is akartam már írni, hogy teljesen pozitív, hogy te ezt bevállalod, unokatesóm barátnője is mondta, hogy neki egy gyereke van, imádja, de nem kell még egy neki. Van aki ilyen, ez természetes, az a rossz inkább, aki ezt nem vállalja fel, jön a kistesó, aztán nyűgnek érzi! :roll:

Kép
kernico
 
 


Gyerekprojekt:
Hát ugye mi már november óta rajta vagyunk, most gyógyszerezek, és ha nem jönne össze jövő hónapig, akkor valószínűleg megint inszem lesz.

Kernico:
www.pelus.com Nekünk a Berni pelenkát küldték, az nagyon jó. Legalábbis eddig :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Niki:kicsit sem röhögtem :lol: :lol: , jó kis fajta, jól összekeveredtek :lol:, de attól még lehet szeretni.

Beszéd: szép kevés, vauvau=bababa, az megy,anya= aja is reggel még, hogy gyere, aztán nem hallani többet, hol van= hooo vaaa, az a kedvenc,ja meg a te ennyi a tudomány.

Mági, Nika: szorítok babaügyben, remélem hamar összejön. Én örülök, hogy Ti szeretnétek! :D

Baba: én sem szeretnék, apa főleg nem.

Megmutizok egy képet, ha nem baj, amit készítettem:
Kép
sziszi22
 
 


sziasztok

duma:vauvau,aggyá.dádá,de,nem,memme,mama,apa,bojoj=bokor,bodáj=bogár,poci,ha=hal,pacipaci=pancsi,papa,köji=köri.
asszem ennyi az ami tuti az jelenti amit.és ezeket mindennap használja.néha mondja hogy aja de ritkán.

én amúgy azt hittem hogy majd az anya vagy apa lessz az első de a vauvau volt :wink: :wink: :wink:

tesó:

én eléggé filózok rajta.apa szeretne tavasszal neki állni de én nem tudom.ha látok terhes nőt,vagy egy pici babát akkor el fog a vágy de nem hiszem hogy túl jól bírnám a terhességet.most vasat szedek íg ynem vagyok olyan gyakran rosszul de ha terhes lennék.........na meg akkor ha Patrik még akkorra sem aludná végig az északát.......már hulla vagyok.nem tom.így meg nem szeretnék bele vágni.akarom amíg megcsináljuk aztán meg már nem.eredetileg is 5-6 évet akartunk várni.majd kiderül.

Mági,Nika:

netek hajrá!!!!

kutyu:

nekünk volt egy német juhászunk mikor kint laktunk falunk aztán mikor vussza jöttünk mamámékhoz került.ott megtanulta hogy egy fa alá szabad máshova nem.a végén ki lehetett engedni hátulról mert szépen végig sétált az uton az udvarig és ott feküdt melletünk.Patrikot meg nagyon védte.ha elvittük sétálni és valaki meg akarta nézni akkor le kellet fogni,és utánna meg nézte hogy meg van e gyerek :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
a maszatot aki ittbent volt azt azért kellet el vinnünk menhelyre mert azt sem tanulta meg hogy akkor van pisi kaki mikor lemegyünk.és hát Patrik miatt muszály volt.
a benit meg annó 2 hét alatt szoba tisztává tettem(anyumék kutyuja)ő okos pedig picsi és tibeti spániel keverék.na meg játszik a chaplinben :lol: :lol: :lol: balett.most voltak pesten :lol: :lol:

itt marha jó idő van.az előbb voltam kinn az erkélyen és dőg meleg van.már évszakhoz képest.erre én is és párom náthásak lettünk :cry: :cry: de nem baj,ma séta hegyek lesznek :lol: :lol: :lol: :lol:

na megyek is Patrikért.

szép napot nektek.

Kép
Kép
ettike
 
 


Helló!

Kistesó: Falexáékkal egyidőben nekilátunk. Majd csörgünk egymásnak, hogy: na most. :D Á, mi rögtön hőmérőzni fogunk nyár végén és úgy, mert úgy látszik maradtam ebben a másfél-kéthavi peteéréses dologban. (most másfél hó volt két mensi közt. :roll: )
Megsúgom, nyilván mi leszünk sógornőmék fiának a kerijei, anyósom megsúgta, de ez titok. :D

Niki! Kutya :lol: Lehetne kérni egy fotót is róla? Mi a neve? Nálunk akkor lesz, ha Petra kér. Apa most hozni akar egy palota pincsit, mert, hogy pici és nincs vele gond. Na de a pici is csak kakál.. Imádom a kutyákat, de az uccsó kutyánk idegileg tönkretett. Minden vendég nyakába ugrott, mindent szétszedett, pedig őt pici korától kezdve szigorúan próbáltam megnevelni.

Sziszi! Nagyon jó akép! :)

Na tegnap este megtaláltam a 2 hete elveszett dentinoxot. Lefekvés előtt mondom be is kenem Petra ínyét. Hát erre nem kijött a foga tegnap??? Kenem,kenem, oszt érzem az élét.. :lol: Szóval fogállásunk: felül 4, alul 3.

omr
 
 


Ettike: hát Te tényleg ráész a babával nem, olyan fiatal vagy, még lehet 5-6 gyereked is. :lol: Megkérdezhetem? Patrik tervezett baba volt, hogy ilyen fiatalon szültél?

Rena: milyen volt a disznóvágás, nem ért ide még a kóstoló :lol:. Esett az eső, Petra hogy bírta? Dentinox, jobb később, mint soha, még bizti kell majd. Gratula a fogacskához.
sziszi22
 
 


Patrik 1000%-osan tervezett volt.kispárna fenék alá.........stb.csak anyumék tudják úgy hogy véletlen volt,mert ők úgy tudják hogy gyógyit szedtem. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Livi: bocsika :wink: :wink: mondjuk én eleitől fogva mondtam hogy majd szeretnénk tesót nem nagy korkülönbséggel szóval most benne vagyunk :) csak nekem már a korom miatt is nehezebb teherbe esni mint egy 25 évesnek tisztelet a kivételnek :)
Amúgy nekem is kb 6 hét a ciklus. de most 3 nappal korábban jött meg nem is annyira erős szóval még akármi lehet:):):):):)mjd meglátjuk előbb utóbb el kéne már mennem rákszűrésre is de annyira nem fűlik hozzá a kedvem de muszály menni:)

nika70
Salgótarján
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: