Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ilyen nekünk is volt, csak keresztlányommal: beszabadult a szobánkba, és már húzta a fejére a melltartómat, kezében a gumis dobozzal! :lol: Azóta jó magasra tettük! :lol:

Nállunk van egy szekrénye, amit nyitogathat, mert imádja a fogantyúját, azt fogja, nem csukja oda az ujját (több szekrényünk nem is nagyon van kint, bár konyhában nem engedem kirámolni) Fiók 2 van kint a nappaliba, amit elér, de gyógyszeres, úgyhogy azt sem, de nem is nagyon akarja, távirányítóval játszhat, de van sajátja is, újságot téphet, ha már nem kell, de amúgy el vannak pakolva, csak ha mi is nézzük, akkor kap egyet ő is. Meg a sütővel nem játszhat, de általában csak akkor, ha sütni készülök. De az sem nagyon izgatja. Mást lehet! Ja nem, fürdőbe nem mehet be egyedül, meg a szobánkba, mert ott tároljuk azokat, amiket nem szerezhet meg. Amúgy még azt is megengedem neki, hogy a dvd-lemezekkel játszon - tokkal, szárítóról lepakoljon, ... nem vagyok túl szigorú, pont azért, amit Csilla is írt, hogy így is sok tiltás van, nem akarom egész nap terrorizálni! Ja, kád melletti flakonokkal is játszhat, vannak neki üresek, azokat nyitogathatja is ugye meg a mosógépet is meg szoktuk szemlélni üresen is. :wink:

Kép
kernico
 
 


Nálunk elég engedékeny vagyok de vannak tiltások azért bőviben
Konyhában a lábasokat kipakolhatja ez le is köti őt ott nincs is más és nem törékenyek a többi magasan van meg a mikrót szokta tekergetni de elinditasni még nem tudja csak csipog ahoyg tekergeti és ez tettszik neki Fürdőbe nálunk is csak akkor mehet ha mi ott vagyunk mert a konvektorrol leszedi a gombot ez az első ha bemegy :):) Széket huzogatná de nincs engedve most már ott tartunk ha olyan valamit csinál amit nem szabad másodszori rászólással el is engedi abbahagyja de hát próbálkozik meddig mehet el
A fiókokat meg nem tudja kinyitni mert nehezek.még a számítógép tabu neki bár néha engedjük a billentyűt nyomogatni ilyenkor csinálunk agy irat mappát és abba nyomogathat:):):) persze felügyelettel:) egyenlőre ennyi jutott eszembe:)

nika70
Salgótarján
 
 


Engedem: pelenka kirámolás, polcról lepakolás , (igaz, amit elér, azon csak az ő játékai vannak), ha kinyitom a szekrényt, akkor utazótáska kiráncigálás,távirányító, használt újság(kizárólag felügyelettel, mert megeszi :) )
Nem engedem: konyhába kimászás, tévéhez kapaszkodás, telefon, popsitörlős, popsikrémes doboz,számítógép, konnektor

Egyébként ma elvettem előle a reggelit. Jó, igazából már csak nassolt, de akkor is :) Minden ő akar egyedül, enni, inni. Az evés még úgy ahogy megy, de amikor bögréből adtam neki a tejet, azt is ő akarta. Mivel nem engedtem neki, elkezdett őrjöngeni, csapkodta az etetőszéket, és le akarta hajítani a tányérját. Na ekkor vettem el tőle, mondtam neki, hogy akkor most befejezte a reggelit.
Muszáj elkezdeni határt szabni a hiszitjének, mert kezd elszaladni vele a ló. Ha valami nem úgy van, ahogy ő elképzeli, odacsapja magát.
Én is elkezdtem a "nem veszek rólad tudomást, tombolj csak" taktikaát.. Remélem ezt kinövi azért... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

HEló Lányok!

Holnap utazunk 3 napra, remélem Dalmi is jól bírja majd (eddig ha idegen helyen voltunk éjjel tökszarul aludt... :? )

Köszi szépen a magassággal kapcsolatos válaszokat, talán egy kicsit megnyugodtam.. :roll: :P nem 2 méteres lesz a csaj , csak 180.. 8) Jaa arról nem is beszélve, hogy tegnap voltunk egy családnál ahol a 2 éves csajszira jó volt Dalmi cipője... :shock:

Alvás:
EGy ideje már mi is csak 1szer alszunk napközben. Este 8tól reggel 7, 1/2 8ig alszik, asztán délelött 11körül dől ki ismét 1-2 órára és ennyi. De igyekszem majd ebéd utánra kitólni a szunyát.

Lázmérő,
igazából egyszer volt nagyobb láz, de még a kórházban 2 naposan, akkor hűtőfurcsi volt, itthon egyszer volt 38fokos azóta, de az se sokáig. Szoval megúsztuk. Fülhőmérő nem vált be, macerás pontosan használni. Most kaptunk egy homlokosat, remélem ez jó lesz.

Mit szadad mit nem, Hiszti:
Van egy kis hiszti, de ahogy itt olvasom kb közepes eset.. :wink: Vannak tiltott dolgok amit soha nem szabad. Sajna pl a telcsivel nem voltunk elég határozottak néha engedtem néha nem, na ebből volt a legnagyobb balhé....Tényleg rengeteget számít a következetesség...


JA és egy kicsit off... nincs valakinek eladó babamérlege jóáron? :wink:
Vendég
 


sziasztok!

alvás:

Patrik 1 szer alszik napközben.ált ebéd után de ha korán kelt akkor előtte.2,5-3 óra az átlag.ha lenn vagyok vele akkor többet.északát még van hogy nem alussza átt.olyankor ő is olyan mintha neki elég lett volna annyi alvás.és éjjel nem alszik vissza úgy ha mellete fekszem,csak a hordozóba.de legalább már alszik vizszintesen :wink: :wink: :wink:

én elég sok mindent meg engedek neki.a fürő és wc az ami abszolút tilos.amúgy pakolhat,távirányítózhat,telefonozhat(kivéve az ennyém mert érintő gombos és nem lehet lezárni és pikk pakk fel huzza és akkor aztán elszabadul a telóba a pokol:):):):) )
a szám gépet nem szeretem ha szekálja.van neki külön billentyüje meg egere azokkal szabad.a popsitörlőt imádja ki huzogatni a zacsijából.aztán mikor megunta vissza tömködöm.de kb 2 hete vettem neki egy direkt erre a célra használatosat:):):):)

én is el veszem előle a kaját ha már szórja a tányérról.és Patrik is egyre önállób.ha én adom a kaját akkor nem jó csak ha maga eheti.de hát előbb utóbb meg kell tanulnia önálóan enni.igaz ez most még azzal jár hogy evés után moshatom fel a konyhát de valamit valamiért :lol: :lol:

lázmérő:

én vettem egy 10 mp-es digitálisat.van hogy 5 mp után pityeg.meg én egy kis vazelinnel be kenem a fenekét :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: (tényleg kevéssel)és így szinte nem is érzi.

na nálunk kotont senki nem találna.még ha keresne sem :oops: :oops: :oops: :oops: párom nem hajlandó használni :roll: :roll: :oops: :oops: :roll:
Patrik ált a bugyijaimat szokta a gyakába huzni és annak örül :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

na egy regény írtam de bocsi. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!

Saját távirányító nálunk is van, meg újságokat is adok neki tépkedni, ami már nem kell :)

Mági, kajaelvevés, nálunk is érik, mert hülyét kapok néha a kajánál, hogy dobál mindent...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

megengedés: kb. nálunk is amit leírtatok, amit lehet megengedek, ne tiltás legyen az egész nap, van 2 fiók, amit pakolhat, a szekrényünk tolóajtós, na azt nem bírja kinyitni :lol: , csak ha én úgy hagyom, akkor tud pakolni, a konyhában 1 polc az övé, konzervek, szalvéta, semmi törékeny, ha nagyon muszáj, és főznöm kell, az edényeket nem engedem, mert 1x már odavágott egy lábost, jól lement róla a máz. Fürdő, Wc nem lehet, nálunk sem. Saját telefonja van, 2 is, a régi telcsim, meg 1 játék. Újságot téphet, reklám újsit. Cd, dvd lemezek elrakva, ne érje el.

lázmérő: sima hagyományos van, de amikor lázas volt, pár másodperc alatt felment 39 fölé, nem kell vele sokat várni. Hűtőfürdő nálunk is jó volt, mármint levitte a lázát. Germicidet használtam, felváltva nurofennel.

Zsu:
Kép

Szép napot mindenkinek!
sziszi22
 
 


Szonjának nagyon boldog 1. születésnapot kívánunk!!!!
(mindenki átlépte már az 1. évet :) )


[size=12]Zsu! Neked pedig boldog névnapot!!![/size]

omr
 
 


Sziasztok!

Szonja babának nagyon nagyon boldog 1. születésnapot kívánunk!

És Zsunak pedig boldog névnapot!

Kép
kernico
 
 


Isten éltesse Szonját 1. születésnapja alkalmából!

Kép
sziszi22
 
 


Szonja:
Boldog első szülinapot kívánunk!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szonjat Istenke eltesse elso szulestesnapja alkalmabol


Zsu boldog nevnapot!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Miert nem irta nagy betuvel???????

Kerdes: Ti hogy mossatok a gyerek fogat? En mosom neki este, meg reggel. De nem tudom vele kikopetni a fogkremet, ugyan nem teszek sokat a fogkefere csak egy iciri-picirit. Az szerintetek baj ha lenyeli? Meg itt azt mondjak, hogy olyan fogkremmel kell mosni amibe 1000 fluoride van. (fluoride??? azt hiszem) ha felkelt a csaj megnezem. De most vettem egy fogkremet 0-3 eves korig van, de csak 500 van benne. Ti hallottatok mar errol?

En is ezeket megengedem altalaban amiket ti irtatok. Wc, furdo, na meg a lepcsozes az TILOS!!! Szekrenyek kipakolasa az mehet, amit eler abba csak olyan van, amivel jatszhat, egyebkent minden fel van pakolva. :)

Szep napot!

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Na megneztem 1000 ppm fluoride-nak kell benne lennie.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Szonja babának nagyon boldog első szülinapot!

Kép

Zsuzsannának meg boldog névnapot!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


én este mosom Patrik fogát,nagyon kevés fogkrémmel.a bébi fogkrémeket nem baj ha lenyelik.én legalábbis így tudom.én cihiccot vettem ezen nincs rajt pontosan hogy mennyi van benne.csak annyi hogy van.

Kép Szonjának nagyon boldog 1. szülinapot :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziszka: én úgy tudom, hogy amíg nem tudja kiköpni, addig ne használjunk fogkrémet. Később is biztos fog lenyelni belőle, de az lényegesen kevesebb lesz.
Mi is reggel (együtt) és este mossuk "rendesen" de sokat rohangál napközben is a fogkefével, és ha mondom, hogy sika-mika elkezdi rángatni a szájába. Persze ez nem az igazi még, de kezdetnek megteszi! :lol:

Kép
kernico
 
 


SZONJÁNAK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!!


ZSUNAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!


Tiltás:nem mehet a fürdőbe,WC-be,nem nyúlhat a telefonokhoz,távirányítókhoz.Ebből van neki saját,régi.Persze akkor is a mienk kéne neki! :D .A konyhában az edényeket nem engedem,hogy kipakolja,lejönne a zománc,de a konzerveket elviheti,azt guritani szokta a padlón. :D A múltkor majdnem szívbajt kaptam,mert apa utcai cipőivel a kezében ment el előttem,na azóta minden cipő a szekrényben van. :) Most fedezte fel a komódot,úgyhogy átpakoltunk egy másik szekrénybe,és olyan dolgokat tettünk bele,ami tudjuk,hogy nem érdekli,vagy nem gond,ha játszik vele.

Fogkrém:Mi még fogkrém nélkül mossuk Martinka fogát.
Vendég
 


Nálunk is van fogmosás reggel rohangálva mossa krém nélkül este fürdetés után apjával de akkor hetente egyszer krémmel ez baba fogkrém amit nem gond ha lenyel.

Zsu Boldog Névnapot

Szonjának Boldog szülinapot


Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Amúgy van Gegének saját távírányítója meg telefonja is de baromira nem érdekli :):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nagyon köszönöm Szonja nevében is! Rendesek vagytok!

Fogmosás: nálunk még fogkrém nélkül zajlik, este fürdénél. És nem is mindig hagyja, de én nem erőltetem. Majd alakul. Én is úgy tudom, hogy amíg nem tud köpni, jobb ha nem használunk fogkrémet!

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Sziasztok!!

Szonjusnak!!!Sok boldogságot!!!Hipp-hipp hurrá!!!
Kép


Rena!
Köszi a táblit!

Fogmosás:
Sima vízzel este fürdésnél,jószerint egész végig benne van a szájában a fogkefe (masszírozza az ínyét) majd én is kicsit átdörzsizem szintén sima vízzel. Míg nem tud köpni nincs fogkrém. :wink:

Tiltás:
No lépcső,no virágföldezés,no távírányító és no telefon :lol:(tanulva hibáinkból-Dávidnál) a többi nagyjából mehet :lol: de fő a következetesség,én is ezt az elvet vallom. :wink: :lol:

Hogy álltok a felmászással?
Réku mostanában ezzel kerget az örületbe,mindenhova felmászik,persze lejönni sokszor nem tud.



Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket! :-)


Szonjának boldog első szülinapot!

Fogmosás: Általában este fürdésnél vagy kicsit utána, bár nem az igazi még, de szokta rángatni a szájában. Babafogkrémmel, így le is nyalja egyből...

Tiltás: Ami olyan próbálom elzárni,gondolok itt a vegyszerekre. De olyan nagy tiltás nincsen, bár rászólok ha közel megy a tv-hez, ha a tv mögé bújik, ha a kábeleket fogdozza, húzkodja.
Macskanyúzásra is szólok, de tehetetlen vagyok ellene....
Ja és tabu hely a macsak wc is, el is van barrikádozva, nem értem miért, de állandóan abban akarna turkálni... :roll:
Távkapcsoló is néha bejátszik, meg a telefon. Van saját telefonja, meg sz-gép egere, de az nem kell, mert azt nem látja, hogy mi is használnánk. Nagyon rafkós, mert csak az kell, amit látja, hogy használatban van.

Mászás: Itt is van ágy, fotel, stb.Megy a csimpaszkodás is mindenhol ahova nem tud egyedül és akarna. Olyankor felkapaszkodik és nyafi, hogy oda akar menni. Mikor felteszem egy magasabb pontra, azt a boldogságot. Aztán ha elveszem onnan jön a cirkusz, hogy maradna még...
Ma meg az volt a mánia, hogy a babakocsiba mászott fel, nekemmeg jött a frász, hogy ha felborul, stb, így összecsuktam a kocsit
És a csimpaszkodás által felér már a konyhapultra, és így nem hagyhatok elöl semmit, mert eléri. Mármint mindent hátrébb kel tolni.

Kép
zsuzsu74
 
 


Ilgya
Maszas nalunk is nagyon megy. Mindenhova felszeretne maszni. Multkor setalas utan nem hajtottam ossze egybol a babakocsit, hat belemaszott. :shock: Meg epp idobe erkeztem, pont kezdett dolni :roll: Konyhaba a szekre nagyon szeret maszni, na onnan meg az asztalra. Persze ezt csak akkor szabad, ha en is ott vagyok.

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Fogmosás: este szoktunk, fürdés után, iciripiciri fogkrémmel. a nenedent beszáradt, elmext vettünk éppen ma, 500 ppm vagy mi van benne, az van ráírva, hogy 6 éves kortól váltsunk 1000 ppm-re, ez ami most van ez első tejfog kibújástól 6 éves korig használatos. Mi is sikamikának hívjuk, mint Nikiék. :) Nem mindig szereti, ha mosom, de általában azért szereti, még ő is sokáig rágcsálja.

Felmászás: Még tavaly kezdte a fotelre, ágyra mászást, azóta is mindenhova menne. Amitől szívbajt kapok az, hogy a nappaliba a kanapé háttal van a konyha-étkezőnek (amerikai konyhás), ha én bemegyek a konyhába és Petra éppen a kanapén ülve játszik, vagy áll rajta és a tetején lévő dolgokat vizsgálja, akkor jöhetnéke van utánam és a legrövidebb út keresztül van ugyebár... hát képzelhetitek, már rohantam, mert egyik lába fent volt már a tetején. :shock:

Zsu! Megint visszajött, hogy nem kaptad meg a táblit. :?

Noémi! Brigó! Hol tetszenek lenni??

Ez aranyos: http://www.youtube.com/watch?v=nNyXYjV9xLU
Szeretjük a tanulókutyusos icipici pókfit, de most hogy kitaláltam rá egy mutogatásokat, így meg egyenesen imádja! :D

omr
 
 


Itt egy részlet Petra kedvenc csatornájából is, légyszi próbáljátok már ki, hogy a ti gyerkőceitekre milyen hatása van, nézik-e bekómálva mint a cica? http://www.youtube.com/watch?v=1GfX9gQD ... re=related

omr
 
 


ITT VAGYOK!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Épp írtam már mikor hiányoltál REna!

Megirigyeltem Brigó takarítási kedvét és én is nekiálltam a lakásnak. :wink: :lol: Mondjuk nálunk már igazán időszerű volt a dolog. :oops: Még karácsonykor rendeltünk egy kanapét (még mindig nem jött meg :twisted: ) és ahhoz, hogy elférjen a nappaliban, az ott lévő szekrényeket a másik szobába kellett átpakolni. Úgyhogy összekötöttem a pakolást a takarítással! Nem volt kis meló, de legalább a szobák (gyereké is) teljesen kész. Már csak a konyhának kéne neki állnom, de valahogy nincs kedvem hozzá…. :? :oops:

Brigó!
Tényleg mi újság a munkahelyi dologgal? Tudsz már valamit?
Meg tudnád mondani, hogy pontosan mi a neve és hol lehet venni azt a valamit, amit hajmosáskor használsz Zsombinál? Megnézném hátha itt is van a bababoltban vagy tudnak rendelni.

Zsu!
Boldog névnapot kívánok!

Ettike!
Boldog szülinapot!

Hopocsi!
Boldog szülinapot a társaság legifjabbjának, Szonjának! Hogy sikerült? Képet majd teszel fel? Nincs a családban valaki, akinek van digitális gépe?

Winnie!
Nem semmi, hogy milyen gyorsan tudsz olvasni, bár asszem ezt már az előző HP kötetnél is megjegyeztük. :shock:

Kernico!
Továbbra is jobbulást a férjednek! :)

Sziszka!
Segítségem nekem se túl sok van, de azért hónapokig nem látni a szülöket nagyon rossz lehet, főleg Lily szempontjából.
Én még nem probáltam a fogkrémet, szerintem csak akkor ha már ki tudja köpni, addig marad a nedves fogkefe rágcsálása-imádja.

Falexa!
Gratula Bazsi új tudományához! :D Remélem mi hamarabb meggyógyul!

Ilgya!
Nálunk Veronika jóval előbb megtanulta, hogy hogyan kell lemászni az ágyról, mint ahogy egyáltalán állni tudott. Persze nem ettől féltem, hanem hogy az ágyon is feláll és táncol és ugrál és még nem tudja meddig tart a széle és egyszer ha nem kapjuk el, akkorát fog vágodni…rossz belegondolni.

Alvás: Veronika többnyire még kétszer alszik nappal, bár ez függ a reggeli kelés időpontjától, a napi programoktól és hogy az első alvás mikor és mennyi ideig tartott. MA például fél 9-kor kelt és fél 1 után feküdt le, olyan másfél órát aludt, aztán mire álmos lett volna újra, addigra jött haza az apja és játékkal el lett terelve a figyelme, majd később már én nem akartam letenni, hogy este ne kukorékoljon sokáig. Így egy órával előbb tettem le, mint szoktam. Bár lehet előbb is ment volna a dolog, de akkor lehet reggel 6-kor fent lenne.
Amúgy érdekes pozicióban alvás nálunk is van. A leggyakrabban a hordozóban (inkább régebben) vagy a hintában alszik el, de a legviccesebb a dobozban való elalvása volt. :lol: :lol: :lol:
Én is imádom nézni, ahogy alszik, imádni való.

Hiszti: mindig rá kell jönnöm, hogy vannak köztetek olyanok, akik nehezebb helyzetben vannak a gyerköccel, mint én. Ugyanis nálunk többnyire akkor van, ha már álmos vagy éhes és emellett valamit nem engedek neki meg, akkor mint egy kismacska úgy nyávog. Ha nem találja fel magát valami játékkal és én eközben kimegyek Wc-re, akkor az ajtót ütögeti vagy leül elé és ott sír, de olyan keservesen, mintha világgá mentem volna. :( Aztán ha kinyitom az ajtót, már megy is be a szobába és abbahagyja a sírást. :shock:

Engedékenység: szerintem is nagyon sokat számít a gyereknél ill a nevelésénél a következetesség. Mi probálunk ragaszkodni hozzá, hogy a konyhába és fürdőbe nem engedjük, egyrészt a felfázás miatt, másrészt a rengeteg veszély miatt. Én nem szeretném ha főzés közben a lábam alatt lenne, mert bármi megégetheti, ráesik a nagykés stb. Van lábas amivel játszhat a szobában, de a konyhában nincs pakolás-mondjuk még nem is jutott eszébe. Az ő szobájában kipakolhatja a fiókot, de az íróasztalét csak húzogatni szabad neki, a szekrényekről pedig tilos bármit leszedni (néha kísértésbe esik, de többnyire abbahagyja, ha rászólok). A papucsokról, cipőkről viszont nem tud leszállni, azzal mindig probálkozik. Az egyik távírányítóval és a régi telommal játszhat, mivel újságunk nem nagyon van, ezért papírzsepiből gyárt csipetkét. (ez egyébként jó a finom motorikus mozgás fejlesztésére) Na és még biztos van ezer dolog, amit sorolhatnék…..

Betegség: nálunk szerencsére csak megfázás volt idáig, amiből egyszer volt egy kis láz, de fél Germicid le is vitte. De nagyon macera volt feltenni neki, így most vettem Nurofen szirupot. Azt mondják, hogy a 15 hónapos oltás eléggé megviseli a babókat és többnyire lázzal is jár, úgyhogy ezért szereztem már előre is be a Nurofent. (Amúgy azt hallottam, hogy nagyon gyengíti a vesét-mondjuk ha nem etetem vele éjjel-nappal, akkor talán nem olyan mértékben :roll: :roll: :roll: )

Kérdés: Használ valaki Babylove pelust? Én úgy jártam vele, hogy kikristályosodott benne a pisi már 2-3 óra után is (Pampers-sel sokkal tovább bírta és semmi sem lett) és ráragad a fenekére, sőt a pelus meg kiszakad. Jó lenne valami kevésbé drága, de megbízható pelust találni.
:roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Fogmosás, nálunk este fürcsi közben apával fogkrém nélkül.

Felmászás, szerencsére még nem tud teljesen, csak odaáll a fotelhez, kanapéhoz és emelgeti a lábait, bakot tartok és fent van. De most nála is ez a mánia, hogy mindenhol fenn akar lenni. És persze fejjel akar lejönni, pedig tanítom neki ezerrel a lemászást...

Rena, aranyos. Bebetv, én már láttam este, ahogy alszik, de nálunk napközben egyáltalán nincs tv. (Kivéve majd forma1, meg volt a műkori eb :) :)) ebben én vagyok tök szigorú, hogy ne tv-zzen :) apa szokta csak este bakapcsolni a tv-t ált, de már ő sem mindennap, én csak ha valamit direkt meg akarok nézni :)
úgyhogy engedelmeddel mi nem nézzük meg, hogy bekómázik-e rá :lol:

Szonjának boldog szülinapot!!!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Gondoltam ezeket megmutatom nektek: :P

az új köntösben Kép
Kép zsiványka
Kép komolyan olvasunk

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Jó reggelt!

Na helló Noémi! :) Jövőhéten én is alaposabban elkezdek takarítani, a szülinapi bulira csili-vili legyen a lakás. :wink:
Nagyon jóóóók a képek!!!! Cukorfalat az a köntösös és hát igen, nagyon elmélyülten olvas a drága! :D

Winnie! Tök jó, hogy te így meg tudod állni, hogy ne menjen a tv. Irigy-irigy. Nálunk megy. Újabban délelőtt a nagyi szobájába szeret játszani (persze ott is van tv) és én ott megnézem a csak csajokat, közben a cica jól elvan, csak reklám alatt néz oda. Ha nem a bebe megy (ami akkor megy, ha mi ennénk - 3kor és 6-7 közt) akkor csak a reklám és az időjárásjelentés érdekli (azt nagyon komolyan végignézi)

Na felébredtünk... ma sem bírta sokáig!

omr
 
 


Sziasztok!

Rena! Nem értem, mert jönnek az üzik minden felöl, tehát jó a mail címem. nem prószálnád meg a másikra, amit pü-ben elküldtem, Illetve mondtam? :wink:

Ma már fél 7 kor fenn voltunk. Jajj nem vagyok én ehez szokva, Egyre korábban kel fel.. :-(

Kép
zsuzsu74
 
 


Tünci második napja 3/4 6-kor kel. :?

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Noemi
Nagyon jok a kepek, a kontosben cukorfalat Veronika :D

Mi is fel 7-kor keltunk reggel. Mult heten volt hogy 5-kor fent volt. Regebben fel 9-kor felt :? De ugy latom a ti csemeteitek se alszanak tul sokaig. Lehet kesobb kene lerakni este?

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Noémi!

Én elég sokszor használok Babylove pelust. Csak amikor kuponom volt másra, akkor nem, vagy ha épp nincs óriáscsomagos, akkor veszek mást. Nekem semmi bajom vele, sőt a kezdeti "mindenbőlkifolyikmindent" csak ez oldotta meg. Pedig nem cserélek gyakran, talán 3-4 pelus fogy el naponta, szóval tele van cserekor. (Kivéve persze a kakit, akkor cserélek rögtön.)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Mi is Babylove-osat használunk sűrűn, én még nem vettem észre kristályodást, de többen mondták már..

Anna 7-kor kel, aminek az az eredménye, hogy az ebéd utáni alváshoz szoktatást elfelejthetem..):

Tegnap annyira ROSSZ volt a lányom, hogy be kellett raknom a kiságyába! Pedig abban csak aludni szokott. Nem tudtam megszárítani a hajam, ami 5 perc lett volna, mert minden percben valahonnan ki kellett húznom, ahová nem mehetne. Bement a TV szekrény mögé kábelvadászatra, aztán a hangfalat akarta megreparálni, a légzésfigyelőt állította Föld körüli pályára, és még sorolhatnám.. Aztán persze volt sírás az ágyban, dehát ilyen nincas, hogy ne legyen 5 nyugodt percem magamra! :evil:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Na jöttem folytatni a reggeli félbemaradottat.
Szóval én fogjam be a szám, a fél 7-7-es keléssel! :D
Később nem tudom este lerakni, mert 8-kor már nagyon álmi..

Babylove: Egyszer próbáltam, kölcsönkapott pelus volt, nem tudok nyilatkozni. 1 próba nem próba.
Használtunk már TG-t (nem rossz, csak olyan kemény és vastag a többihez képest, házhozszállítósat (jó puha, de kétszer kicseréltem míg másnál csak egyszer, mert nem sokat bír), Liberót (nagyon jó, de csak ha akciós..), Pamperst (ez vált be legjobban, mert attól hogy drága (nagy csomiban akciósan már nem annyira) rengeteget elnyel. Most vettem ezt a Sleep and playt, még anno Falexánál tapintottam és rém vékonynak tűnt, de most akciós volt. Kipróbáltam, fokozatosan vizet öntve bele, még 3 decinél se folyt, és tényleg bírja!! Most 2 napja pl délután felébred a lány 2-3 közt tisztába teszem, este 8-ig az van rajta!
Tényleg ez jó kérdés, ti hányszor teszitek egy nap tisztába?
Nálunk ha 1 kaka van, akkor 4-szer.

omr
 
 


Pelenka cserét én is akartam kérdezni! Nálunk háromszor vagy négyszer kell cserélni egy nap!
Ma hajnalban is kellett pelusozni erre már hónapok óta nem volt példa. A gyerek fel sem ébredt rá én keltem fel arra, hogy köhög fél háromkor. gyorsan felkeltem, hogy adok neki sinecodot meg meg nézem nem lázas e, hát ahogy bontom ki egy akkora adag kaki volt a gatyában, hogy én még ilyet nem láttam, már a pelus is kezdett átnedvesedni. Egyébként én liberot használok. Most volt jó akció akkor bevásároltunk. Próbáltam én is sokfélét nekünk ez vált be!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Mi is 3-4x cserelunk pelenkat altalaban, de vannak olyan napok amikor 4x kakil :shock: akkor tobb pelenka fogy persze. En huggiest hasznalok, nekunk ez valt be. Pampersnek szerintem nagyon pisi szaga lesz. Most ez lehet hulyen hangzik, de en jobban erzem rajta a pisiszagot, mint a huggies-on. :?

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Mi most no name pelust használunk de előtte rossmanos meg tescós pelust használtunk és én minddel meg vagyok elégedve babylove-ost még nem próbáltuk. mi is 3x illetve ha kaki van egyből csere olyankor van hogy 4x is csere :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Húúú, lányok, akkor én vezetek nagyon! Kiarát kb. napi 6szor tuti átpelusozom, mert 2szer van kaka, a többi meg tiszta pisi, azért azt is le szoktam sűrűn cserélni. Mondjuk ő kb. 1-másfél lityót megiszik vízből, ha meg van benne 1/4-ed almalé, akkor 2 litert is, és rengeteget pisil is hozzá. Nekünk egyedül a Libero vált be, tudom, hogy drága, de a pampers-ből is kijön a cucc nekünk, meg Huggies, dm-es, ... viszont nekünk is kristályosodott már a Libero, egy egész csomag olyan volt, azóta sem. Szerintem ez valamilyen gyártási hiba, mert a babylove-os nem kristályosodott, mondjuk nem sűrűn használjuk!

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Mi Pampers pelust használunk,kb.5 x cserélem.Naponta 1x van kaki.Nekünk az elejétől fogva bejött ez a pelenka,úgyhogy nem is próbálkoztunk mással.Most a Sleep & Play változatot vettük,mert le volt árazva,és azzal is teljesen meg vagyunk elégedve. :wink: :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk 4-5 pelus fogy, tegnap 3x volt kaksi, de 2x bizti van. Én most tescosat használok nappalra, és éjszakára liberot, az bírja az éjszakát. Én azokat a pelusokat szeretem, amelyik hátul gumis, mert a derekáig "olyan" szokott lenni, a gumis rész meg megfogja a cuccot.Próbáltam Lidl- lis pelust, na az nagyon kemény, nem tetszett.
sziszi22
 
 


Mi használtunk no nam-est azaz a pelusfutárost, illetve azt használjuk szinte a kezdetek óta és nem volt olyan veszett gond, hogy minden kifolyt volna belőle...
De próbáltam a Liberót, a Pemperst, meg a Dm-st, Huggiest is. És volt kristályosodás vagy zselégömböknek is hívhatjuk őket a Lib-nél és a Pemp-nél is.
Naponta ehy kaki van és kb én is 4 szer teszem tisztába
Ujabban van hogy 5, mert szerencsére sok löttyöt iszik és van is a pelusban szép mennyiség. Igen súlyos olyankor a cuccos. :-)

Kép
zsuzsu74
 
 


Lehet hogy a kristályosodás nem csak a pelus hibája? :roll: Lehet olyankor többet mocorgott és többet pisilt a gyerek :roll: :roll: :roll:
Egyébként én is többnyire akcióban probálok vásárolni és valahogy a Pampersre mindig van-én mindig meg voltam vele elégedve, de most nem volt akció és így kicsit olcsóbb volt a babyloves-amúgy nincs olyan hű de nagy különbség az árat illetően :?
Na de most képzeljétek kaptam a dm-től két 50 %-os kupont, amin pelust fogok venni :P Azé nem mindegy :wink: Ti is kaptatok ilyet?
Nálunk sokszor 3-4 kaka is van és ennyiszer is teszem tisztába, de volt már hogy 5x kellett.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


REna!
Az utolsó képen hátizsák is van ám a gyerekemen!:) Muszáj volt ráadnom! :lol:
Az egyik ismi gyereke is imádja a reklámokat, tátott szájjal,mozdulatlan figyeli, ha vége akkor játszik tovább :lol: :lol: :lol:
AMúgy megnéztem ezt a bebe tv-t-nekem nem nagyon jön be, de a gyereknek még nem mutattam-lehet őt érdekli.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Most jut eszembe, Lidlis és Rossmann pelust mi is próbáltunk, még az első fél évben. Akkor mindegy volt, napi 6-10 tisztábatevésnél idő sincs átázni, most már nem jók.
Sziszka! Pampersnél tényleg volt pisiszag, de most az új változatnál nem érzem, a sleep and play meg kimondottan jó kamillaillatú.
Noémi! Na gondoltam, hogy neked nem jött be a bebe.. :lol: engem se köt le egy ugráló nyuszi, csak a lányt. Amúgy pont egy semmit mondó rész van fent a youtubeon, van ami kimondottan "okosítja". már ahogy okosíthatja valami tévén át. pl bégetnek a birkák, kukorékol a kakas. persze hamarabb megtanult csettinteni a nyelvével úgy, hogy én mondtam, hogy hogy csinálja a paci.. :D

Ti kifőztök/sterilizáltok még?

omr
 
 


Mi napi 4-5 pelust fogyasztunk el, de Anna is van, hogy minden pelusba kakit tesz. Nekem van egy Sleep& Play pelusom, ami nagyon nem jött be, de azt is elhasználom, így 3 pelust használunk.
1. Babylove vagy Libero: éjszakai pelus, ez vált be a legjobban
2. Huggies: Nappali, "még nem kakiltam" pelus
3. Sleep&Play: Nappali "tuti nincs több kaki" pelus :)

A sterilezést én is akartam már kérdezni. Én heti 2-szer sterilizálok még,nyáron tervezem elhagyni, addigra már nem lesz tápszer, a teás pedig nem annyira dzsuvás .

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Én már csak szökőévenként sterilizálok. Cumit, cumisüveget. Mást nem is kell.
A Babylove nekem is átázott egyszer-kétszer. Nem is veszek többet. A Libero eddig a legnyerőbb, úgyhogy visszatértem ehhez.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Rena!
A Baby tv egész jónak tűnik,sztem hallgatni fogjuk :wink: Icipici pókot mi is szeretjük.
a Bebe tv-t Réka is leesett állal nézte a múltkor anyósoméknál :lol: még szerencse,hogy itthon nincs . :lol:

Én kb. 4 x teszem tisztába a Rékát naponta. (persze vannak kivételes napok,akkor többször is)

Sterilizálás
Minden második nap berakom a mosogatógépbe a cumis üvegeket,de a cumit már nem főzőm ki csak első alkalommal.Sztem ezt addig fogom,míg tápszert kap.

Noémi!
De jó neked,hogy már túl vagy a takarítás nagyrészén. Karácsony óta nem jött meg a kanapé??? :shock: :shock: :shock: nem mondod? :oops:

Nekünk csak mostanában kezdte el Réka a felmászást,és ahhoz képest amiket itt írtok egész lájtosan nyomul :lol: csak alacsonyabb dolgokat céloz meg :lol: egyelőre.

Pellus
Még nem próbáltuk a Babylove-t.
Mi a legelején Libero-t használtunk, jó is volt,aztán pár hónapja kipróbáltam a Müller-ben kapható saját márkát (Beauty Baby) mivel idenyílt a pofánkba :lol: :lol: :lol: semmi gond nem volt vele,tényleg olcsó, a cucc sem folyik ki,de...észrevettem egy ideje,hogy tök hamar kipirosodik a popi,ha nem veszem rögtön észre hogy tele van,úgyhogy átváltottunk Pampers-re kb. két hete és észrevehető a minőségbeli különbség, Dávidot 2 és fél éves koráig kiszolgálta és egyszer sem volt piri a popó.így asszem maradunk ennél. Én nem érzek pisi szagot :oops:
Én még nem találkoztam olyan pellussal,ami kikristályodott volna,fogalmam sincs,hogy nézhet ki :oops: tiszta kiváncsi lettem-hihi

Az első kép a kedvencem Veronikáról,az a vigyori pofa tényleg zabálnivaló. :lol:

alvás reggel
Réka amióta megszületett reggel soha nem aludt tovább 8-nál :oops: mostanában ráállt a 7 órára,így ő az ügyeletes kakukkos óra Dávid reggeli ébresztéséhez. :lol:

Beszti!
Nincs kedved felrakni Hanna avatar képét nagyobban? Úgy megnézném édi katicádat:lol: (de a fiúkat is :wink: )


Ildikó
ilgya1
 
 


sziasztok.

mi az első fél évben pamperst használtunk.nálunk be vált.aztán mikor elköltöztünk akkor kaptam tescosat és semmi külömbséget nem észleltünk viszont olcsóbb így átt tértünk arra.próbáltam közben liberot de az olyan vastag....huggies meg nem is tom nekünk rövid volt.mármint azt a méretet vettem ami kellett de nem ért addig mint a többi :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

én már nem sterilizálok neki semmit.csak ha újj cumit veszek.na meg eggyik este miután megitta a kakóját eldugta az üveget.én meg nem láttam és ki ment a fejemből.másnap délután találtam meg a szekrényben :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: na akkor ki főztem.duplán :wink: :wink: :wink: :wink:

amúgy én mindig is havonta főztem ki neki az üvegét.még amikor pici volt akkor is.miutánn evett jól elmostam.én hülyeségnek tartottam hogy minden kaja előtt és utánn főzzem az üveget.na meg hogy a nap minden étkezésére másik üveg kell :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: (ezt a védőnőm mondta)én vettem chiccot mikor Patrik 1 hónapos volt és azóta is azt használjuk.cumit cserélek rajt 3 havonta azt annyi.

na fél óra alatt azért csak meg írtam :roll: :roll: :roll: :roll: Patrik nem hajlandó elaludni.mindig fel kel.vissza alszik de mire leülök megint fennt van :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
ettike
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: