Új privát üzeneted érkezett!

Jut eszembe ENI!

Ha van időd, nézd meg a képtáramat! Ott a Dani és barátai képeket!! :wink: :lol:


http://www.kep.tar.hu/lujza23/50474092?o=12#2

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Kitti!
Szerintem ne idegeskedj ezen, remélhetőleg a férjed el engedi a füle mellett ezeket a megnyilvánlásokat.
Elég nagy fiú már, gondolom ő kiszórakozta már magát és nem tart igényt holmi kanbulikra.
Legalábbis az életkorából adódóan erre következtetek na meg az is lényeges, hogy megházasodott és gyereket vállalt.

Képzeljétek megyünk 3 napra Hajdúszoboszlóra és anyukám is jön velünk így talán lesz egy kis időnk édes kettesben Petivel.
Nagyon nagy szükségünk van rá. Ti hogy vagytok ezzel? Mármint mennyi időt tudtok kettesben tölteni, mert mi amióta megszületett PAnna azóta 1X voltunk moziban.

Kép

Kép
katus73
 
 


Jó reggelit Mindenkinek!

Kitti, aludtam egyet a dologra. :lol: És, szerintem ne foglalkozz az egésszel, Tomit nem hiszem, hogy befolyásolnák a srácok. Nekem úgy tűnt, hogy jófej pasi, szeret titeket, bízz benne. :wink:
Amúgy ez egy régi barátság közöttük, gyermekkori?
A férjemnek egyszer volt egy barátja, aki állandóan nálunk lógott. Egyszer még nyarani is eljött velünk. Eleinte nem zavart, de aztán terhes volt, mert nem volt nője és nagyon ránk akaszkodott. Aztán közös megegyezéssel leállítottuk. Erre megsértődött és évekig nem jelentkezett. És a napokban újra felbukkant, sértődésnek nyoma sincs. :shock: Állítólag megnősült, huuuh, ez azért jó hír. :lol: :wink: Na ezzel csak azt akartam írni a magam hülye módján, hogy abszolút megértelek. :wink: :)

Andy, oké, akkor hajrá kislány kistesó! :D :wink:

Katus: mikor anyukám jön időnként, akkor elmegyünk moziba. De nem érzem úgy, hogy keveset lennénk együtt. Szerencsére Milán már este 8-kor durmol, szóval abszolút nem befolyásol semmit. Gondolom több gyerekkel azért nehezebb, főleg 4-el a ti esetetekben+munka. Na úgy bizti nagyon nehéz lehet. Jó szórakozást hétvégére! :)
Mi is utazunk el, anyósomékhoz és anyukámhoz, de mindkét helyen van net, így lehet, hogy jelentkezem.
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Kitti!

Szerintem se idegesítsd magad! A párod már nagy fiú és valszeg tisztán látja a zenésztársai jellemét!

Katus!

Hajrá H.szoboszló!
Mi a párommal eddig két este mozdultunk ki barátokhoz, ill. a havi nagybevásárlások alkalmával is kettesben vagyunk! :lol: :lol: :lol:

Csajok!
Valami nagyon elromlott a gyerekemben! Az éjjeleink pocsékok! Elalszik szépen, aztán vagy 3-4-szer szopi van, vagy van egy másfél-két órás időintervallum, amiben többször is felkel! Az a gáz, hogy ha megébred, akkor feláll és sír vagy kiabál! Én nem tudom, mit csinálok rosszul, de már nagyon uncsi!

Az én párom a horgászatra kattantra rá! De megbeszéltük, hogy amíg a gyerek kicsi max. havi 3-4 alkalommal mehet!

Peti segített nekem takarítani:
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Még egy kép.

Hát, ez meg mi?
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


De aranyos Peti! :-)
Vendég
 


Sziasztok Csajok,

csak gyorsan, mert Marci bébiszitterrel (nővérem), hogy ki tudjam használni az időt... jól csinálom, mi :wink: ?

Kitti: ne aggódj, amit én láttam, az az, hogy Tomi nagyon szeret benneteket, persze megvannak a maga kis programjai, de nem hiszem, hogy rossz úton járna.
Ha megbékélsz a helyzettel és ezzel a keddi nappal, akkor szerintem te is szebb színben látod majd a világot. Talán annyit kellene megbeszélni, hogy 11, éjfél a max. ameddig maradjon és akkor mindig tudod, hogy mire számíthatsz, mikor jön haza, nem kell folyamatosan aggódnod.
Azt nem lehet elvárni, hogy hagyja abba, feltételezem amikor megismerkedtetek is javában zenélt már.
Azért hozzáteszem a közös programok a legtutibbak, de szerintem az is van nálatok bőven.
Egyébként kedd este, hogy én is kiszabadultam egy kicsit teljesen kicseréltek, kikértem az édes martinimet (eszembe sem jutott, hogy vezetek és szoptatok... :wink: ). Amikor meg eszembe jutott úgy voltam vele, hogy ennyi belefér :oops: .

Reni: Peti nagyon aranyos, nagyon jó képeket készítesz mindig :) !
Este én is teszek fel Marciról (persze mindig ígérem, hogy jövök, aztán meg nem is... :roll: ).

Katus: Hajduszoboszló tuti hely, érezzétek jól magatokat :) ! Sokkal kevesebb időnk van egymásra Istivel, ingerlékenyebb vagyok, mostanában csak házisárkánynak hív :roll: .
Mondjuk az is benne van, hogy azt sem tudom, hova kapjak...

Oriandy: már nem is emlékszem, hogy rögzítettem-e videot, de megnézem és akkor elérhetővé teszem nektek, ok?
A képeket, amiket én készítettem, hova küldjem? Abból van jónéhány :D !

Na megyek, puszi.

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a drukkot, majd meglátjuk. Ma a változatosság kedvéért megint tesztre pisiltem (újabban ez a hobbim) és ez most tuti erős. Igaz ez más fajta, de ugye elvileg mind 25-ös. Ettől függetlenül sem nagy a hurrá optimizmusom, de azért nagyobb, mint tegnap.

Kitti!

Először is. Jóban rosszban. Ti mondtátok ki.
Másodszor. Tomi remélhetően nem olvassa, vagy jogosan mondja, hogy te meg a netes tyúkoktól kapsz feminista válaszokat.
Harmadszor. Ha hallgat rájuk, és jönnek a problémák, akkor van más is a háttérben, ez csak a hab a tortán.
Negyedszer. Hátha tanul belőle, hogy a többiek mit szarnak el.
Ezek csak úgy, a sorrend nem fontos.

Katus!

Igyekszünk annyit együtt tölteni, amennyit lehet, és néha elengedni egymást. Nem állítom, hogy mindig sikerül. Ennek persze ára van, mert kupacban a vasalatlan, és a makulátlan rend olyan távol áll tőlünk, mint egér a Marstól. Kompromisszum. Nekünk a másik fontosabb, mint a házimunka, de ettől pl. anyám hülyét kap, pedig nem esz meg a kosz. Több gyerekkel biztosan sokkal nehezebb a logisztika, az ember fáradtabb, türelmetlenebb.

Andy!

Külön köszi, majd gondolok Rátok, hogy szülinapotok van.
Kinga szülinapja 22-én van. :-)

Reni!

A hagymás kép szuper. Derekad jobban van már?

Örömhír: Kinga 8400 g és 74 cm. Ebből, ha másfél hét alatt lead 20 dekát, még mindig + az egyenleg. Hip hip hurrá!!!! A védőnővel is beszéltünk magamról is (pont akkor jelentkezett be, mikor orvosnál voltam), aranyos volt. Kinga meg csak magyarázott neki, leszerelte a cipőjét rendet rakott az asztalon... szóval elemében volt.

Most Kinga eldőlt, én is követem a példáját. (Mint az oviban) 8)

tjuca
 
 


Sziasztok!

Katus!
Nekünk is kevesebb időnk van egymásra, ezért is döntöttünk úgy, hogy ugyan lesz egy közös (családi) nyaralásunk (1 hét), de lesz egy olyan 3 napos hosszúhétvége, amikor a barátokkal megyünk el egyet! Szerintem ez is kell: Akárki akármit mond, nem tartom magam rossz szülőnek azért, ha néha-néha anyumékra bízom Danit, hogy szervezzünk kettesben programot. Eddig kétszer vigyáztak rá hétvégén, egyszer báloztunk, egyszer pedig nagytakarítottunk. Persze emellett kettesben voltunk, és jól éreztük magunkat. Sokat gondoltam a gyerekemre, de neki is jobb szerintem egy kicsit más környezetben, máa emberekkel. Tudod: egy kis "szabadság"! :wink: Igaz azt vettem észre, én engedékenyebb vagyok a gyerekkel, mint a nagyszülei, pedig hogy mondták, hogy majd ők mindent megengednek neki és majd jól elrontják..... Na mindegy. :)
Szóval jó pihenést Hajduszoboszlón! Érezzétek jól magatokat és legfőképp Egymást!

Eni!
oriandy@freemail.hu-ra küld légyszi!
Köszi!!!!

Reni!
Peti igen aranyos a hagymákkal! Nem kóstolta meg? Dani egyszer beleharapott, aztán persze vágta a fancsali képet! :lol:
(nem beszélve arról, amikor anyósom véletlenül azzal a késsel vágott Daninak parizert, amivel elött magának vágta az erőspaprikát! :roll: Hát, mondanom se kell, volt sírás! Szegény fogdozta a nyelvét és csak potyogtag a könnyei. De anyósomat is sajnáltam, mert ő meg majdnem elsírta magát emiatt)

Képzeljétek, Dani tegnap kimondta egy virágra, hogy : HAPCI!!
Ez nálunk nagy szám, mert hiába tanítgatok neki bármit is, nem igen hajlandó beszélni. Az ANA, TÜTÜ, MÁMMÁ már megy, de semmi egyébb. Persze mindent megért, bármit mondok neki és úgy nyargal, mintha mindig is kétlábon járt volna, (ja és már feláll kapaszkodás nélkül: felgugol és onnan feláll, tehát már nincs akadály) de a beszéd.......

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Kitti: nem ér ennyit, hogy rágd magad. Lehet, hogy nem is esik szó a családról, csak zenélnek. (Végül is azért mennek). Ha meg mégis, biztos vagyok benne (így látatlanban is), hogy Tomi tökéletesen tisztában van azzal, hogy milyen értékesek vagytok neki, és olyan marad, amilyen most, amilyennek megszeretted. Bízz benne! S ha mégis lennének problémák: üljetek le és beszéljétek meg! S hogy milyen az a 3 pasi?? ÉRDEKES! De addig, amíg nem nekem kell ezzel szembesülnöm (és most valószínűleg én leszek önző), úgy vagyok vele, hogy az az asszony se normális, aki ezt elviseli.

Juca: még megy a drukk és örülök, hogy azért már jobb a kedved, ha még nem is felhőtlenül.

Reni: nagyon édes Peti! Kornél újabban fél a porszívótól. A hangja idegesíti, és ha meglátja morog egyet, rám néz és odamászik hozzám! Olyan tündéri tud lenni, amikor mérgelődik a porszívóval! Az én férjem is pecázik. Ma is épp ott van, de még mindig nem fog semmit! :D Kiváncsi vagyok, ma hazahoz-e valamit!

Oriandy: Fertő-tó nagyon jó hely. Ott voltunk nászúton. Nagyon sok mindent lehet csinálni, kirándulni, átbicikliztunk az osztrákokhoz, és onnan hajóval vissza. Lehet kölcsönözni olyan bicikliket, ami után tudsz szerelni gyerekkocsit! Mi is nagyon jókat kirándultunk. Fertőrákosra a kőfejtőbe, Sopronba, Nagycenkre. Ott van kisvasút is. Fertődön nagyon sokat sétáltunk. Én is pont azt mondtamPetinek, hogy úgy visszamennék Kornéllal. MI az Újvári panzióban szálltunk meg, és nagyon kedvesek, aranyosak voltak. A hely pedig nagyon tetszett. http://www.ujvaripanzio.hu/
Na, nem nosztalgiázok! :lol:

Én is pihizek! Csatlakozom Jucához. Virtuálisan!

Üdv: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Juca!

Köszi az érdeklődést, a derekam már 85-90%-os egy természetgyógyásznak köszönhetően, aki meghumbukolt (kitisztította a csakráimat, kaptam pozítiv energiát, pszihésen megműtött :shock: ). Szerinte a bajom lelki eredetű és teljesen beletrafált, amikor ecsetelni kezdte! :shock: :roll: Na de a lényeg, hogy sokkal jobban vagyok!!!
Huuuu, nektek akkor újévi kistesó lesz?! Nagyon szurkolok!

Marcy!
Martini?! Nyami-nyami! Te is tudod mitől döglik a légy!
Nekem augusztusban lesz osztálytalálkozóm, és ráadásul nem helyben. Szóval addig Petit le kell szokatnom az éjjeli szopikról!

Csajszik!
Mit csináljak, hogy Peti több folyadékot igyon napközben?

Egyébként hihetelen, hogy napról-napra mennyit fejlődnek ezek a manók! A legújabb, hogy feláll bármi mellett és ha zenét hall, akkor riszálja a kis popóját és rázza a buksiját. Tudja most már, hogy popsira kell ereszkedni vagy térdre. Viszont ha megfogjuk a két kezét, akkor nem akar járni, hanem négykézláb ereszkedik és spuri!

Reni
Kép
prenata
 
 


Oriandy!

A hagymakóstolás kimaradt! nem is bánom. Néha én is szívesen a szüleimre bíznám Petit, de ugye amíg szopizik, addig ez ki van zárva!

Tényleg! Ti hogy gondoljátok szopi abbahagyását? Amikor a csemetéink úgy gondolják, hogy már nem kell nekik, vagy előbb?

Anita!
Nekem a fagyó félig hallal van tele. Legutóbb 15 kárászt fogott István. Nagyon szeretjük a kárászt, jól beirdalva és paprikás lisztbeforgatva kisütve. Finom. A pontyot általában eladja, mert elég zsíros, de néha azért én is sütök tepsiben pontyot.

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Juca!
Nekünk 24-én házassági évfordulónk van :-) mi is nagyon szurkolunk Nektek aznap!!!

Móni!
Milán hogy van?

Gabi!
Mesi javul rendben?

Reni!
Engem is meg kéne műteni pszichésen :-((( nekem bőrbajaim lettek csőstül... ráadásul az endokrinológus, akit felkerestem, közölte, hogy nekem nincs semmi bajom, csak pszichésen hozom létre a tüneteket - utóbbiban nem hiszek, csak az a bosszantó, hogy 2 hónap gyógyszernélküliség után lehet vért venni újra, és ha akkor rossz az értékem, akkor megint kegyeskedik fogadni. Sztem 99% hogy rossz lesz, mivel eddig mindig rossz volt, csak most szenvedek miatta 2 hónapot...

Pasi és pia
Úgy látszik kisebbségi ízléssel bírok, mert a Martini számomra ihatatlan, és Hugh Grant se jön be mint férfi. Utóbbiból inkább Naveen Andrews-ra szavaznék (Sayid a Lostból).
Mondjuk férjemet Törökországban és Tunéziában is folyton helyinek nézték 8)
Inni meg száraz fehérbort (itthon), ünnepkor Brut pezsgőt (mert az sajna piszok drága), buliban meg fehér rumos vagy konyakos koktélt, pl. Alexandert, vagy ha hirtelen idegesség van, akkor konyakot.

Na megyek, mert nem találunk két fontos papírt, ami kell az építkezéshez, keresgélek tovább... :cry:

Puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Anita!

Köszi a tipet, amúgy sem találtam eddig semmi jó szállást arrafelé!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Lassacskán túljutunk a mozgásfejlődés nehézségein, és következik a beszéd és a szobatisztaság kérdéskör. Lelki szemeim előtt már látom magam, ahogy a bilivel gyötrődöm. Nekem ez a mumusom, a beszédtől nem tartok annyira. :shock: :roll:
Vendég
 


Wkata: miért zárod ki, hogy pszichésen betegíted meg magad? Szerintem van ilyen, sőt! Reni természetgyógyászára nekem is fáj a fogam, csak sajna leküdhetetlen a távolság. :(

Reni: én 1 éves korában abba akartam hagyni a szopit, de most pont nem megy, mivel Milán beteg és semmi mást nem hajlandó enni. :roll: De szépen lassan elhagytam 1-1 szopit, igaz nálunk éjszakai sose volt.

Folyadék: ez enyém nem nagyivó, így nem tudok tanácsot adni, küzdök vele keményen, de csak az almalé a nyerő.

Wkata: nekem sem jön be a martini, de ennyi böjt után már minden tetszik. :lol:
Vendég
 


Móni!

Milyen házban laktok? Vagy van valaki a családban, aki esetleg rendelkezik kerttel? Mert pl nekünk van egy kis kertünk és nyáron már tutira "bugyikát" fogok adni Danira. Igaz 1-1,5 évesen kicsi az esély, hgy leszokik a pelusról, de én a 30 fokos hőségben bizti leveszem a pelust róla, ezzel talán elősegítem a majdnai leszokást. Csak anyós elmondásaiból indulok ki, mert az ő fiacskája is 1 évesen már kisgatyában szaladgált az udvaron és hamar le is szokott a pelusról. A bilit meg már most odarakhatod elé, had játszon el vele, aztán majd tanítgatod, hogy ebbe kell belepisilni meg belekakilni.
Mi most ott tartunk, hogy ha megkérdem Danitól, hol van a kaka, akkor húzza ki a nadráját és néz a pelusra, hogy ott van benne.....
Szerintem játékosan könnyű lesz leszoktatni a lurkókat a pelusról!

Próba cseresznye! :wink: :lol:

Andy

Kép
oriandy
 
 


Móni!

Én már két bilit is vettem! Anyukám elmondása szerint én már 8 hónapos koromtól bilibe kakáltam. Mivel óramű pontossággal mindig ugyanakkor volt a nagy dolog, így hamar ráültettek és körbebástyáztak játékokkal!
Én is valami hasonlót tervezek, mint Oriandy. Bár mi panelben lakunk, de nyáron jó időben szerintem egész nap anyósnál vagy nagyimnál leszünk a kertben, De azért én is kíváncsi vagyok, hogy hogyan fog megvalósulni a biliztetés!

Peti csak vizet fogad el csőrösből. És napi 1-3 dl-t iszik meg. Változó! És csak 2-3 kortyot iszik egyszerre. Hihetetlen, hogy nem szomjas!űÉn az éjszakai szopit szeretném valahogy kiiktatni és ha tudnám, hogy napközben eleget iszik a gyermekem, akkor lelkiismeretfurdalás nélkül megtenném!

Ex! Merre vagy mostanság?

Reni
Kép
prenata
 
 


Dani elég sokat iszik. Főként teát, de a vizet is elfogadja. Akarom mondani ő mindent megiszik, amit adok neki, csak folyadék legyen. Egy valamit viszon nem fogad el: a csőrös poharat, Sír az iszi után, de nem hajlandó kiinni csőrösből. Inkább sima pohárból, bár abból meg még nem iszik olyan ügyesen....

Kép
oriandy
 
 


Móni!

Nem zárom ki, hogy a betegségem pszichés eredetű, de akkor több éve pszichés eredetű, és nem tartom normálisnak, hogy ezen az alapon nem óhajt kezelni egy endokrinológus azzal a gyógyszerrel, amit évek óta szedtem. Különösen, hogy elmondtam neki Misit és az építkezést, meg a munkát. Erre mosolyogva közölte, hogy na látja, ezek a gondok, tessék megoldani őket. Ja, és hogy menjek úszni.
Ha adott volna egy receptet, az kb. 5 hónapra elég gyógyszer, mert viszonylag alacsony koncentrációban szedem, azzal kihúztam volna addig, hogy már tényleg tudjak magammal foglalkozni. Most nincs rá időm. Ha Misi alszik, dolgozom, azért is vagyok sokat a gépnél. A háztartásom már így is romokban. Az építkezés folyik, lesz hogy ennél sokkal többet kell vele foglalkozzak. Mindezt úgy, hogy a gyógyszer hiánya aluszékonyságot, extra fáradékonyságot, székrekedést és depressziót okoz. Igazán okos döntés volt, csak gratulálni tudok a hölgynek hozzá. És külön a stílushoz, ahogy ezt a tudtomra adta...
Nem akartam panaszkodni, csak ez most így kibukott belőlem, bocs!!!
Egyébként arra gondoltam, hogy mivel nem tudok gyógyszert szerezni (ezért is mentem el a szakrendelésre), kivárom a két hónapot, végigszívom, amit végig kell, elmegyek a háziorvoshoz, hogy adjon vérvételi beutalót, és meglátjuk, mennyi lesz a TSH-m. Azt mondta az endokrinológus, hogy ezt csináljam végig, és ha netán határértéken kívül lesz az érték, akkor menjek vissza hozzá a szakrendelésre. Szóval azon gondolkodtam, hogy ha határértéken kívül lesz, akkor felhívom, elmondom neki, és nem megyek vissza hozzá, hanem egy másik szakrendelésre megyek. Lehet hogy ez gyerekes, de valahogy már nincs hozzá bizalmam. Viszont valószínűleg jól fog esni, ha az orra alá dörgölhetem, hogy nem hipochondria miatt jártam nála. :oops: Tudom, hogy ciki, de tényleg elég bunkó (lekezelő) volt velem. Az asszisztense pedig még inkább...

Kata

Kép
wkata
 
 


Képzeljétek, Peti már 3 és fél órája alszik! Már kinyitottam a szobaajtót és az ablakot, hogy beszűrődjenek kinti zajok, hátha felkel! :roll: :shock: :roll:

Reni
Kép
prenata
 
 


Szisztok!

Wkata, tényleg van olyan, hogy pszichésen megbetegíti magát az ember. Nálam gyerekkoromban fordult elő gyakran, hogy belázasítottam magam. (Na persze nem krétaevéssel, vagy valami hasonlóval :D ) Az az érdekes, hogy nekem is a szülés után jött ki valami csúnyaság a karomon, de sosem volt időm és energiám dokihoz menni vele. Mostanra szerencsére már alig van nyoma.

Reni, örülök, hogy már jobban vagy. Jópofa Peti a hagymával. Egyik nap, amikor velünk ebédelt Márk, és rántott csirkemellett evett rizzsel, akkor kapott hozzá kicsi falat újhagymákat is. Igaz, hogy a hagyma édes volt, és ízlett neki :)

Eni, nem csodálom, hogy csak kapkodod a fejed, rengeteg mndent csinálsz egyszerre.

Kitti, Tomi miatt szerintem se aggódj. Még ha duruzsolnának is neki a fülébe, te más vagy, mint a feleségeik. Te dolgozol, eltartod magad, ettől függetlenebb is vagy tőle, tehát nehezebben szorulhatsz háttérbe. Témaként pedig nem tudom mennyire érdekes, de nekem a következő fordult meg a fejemben: Mindenhonnan az folyik, a külföldi sztárok között nagy divat az örökbefogadás. Talán lehetne írni az itthoni lehetőségekről, vagy valami hasonló. Ha már úgyis közeleg a gyereknap...

Katus, az az igazság, hogy nekünk mostanában nagyon kevés időnk van egymásra, de ez nem is annyira a gyereknek, mint inkább a párom új munkahelyének köszönhető. Pont akkor váltott, amikor kiderült hogy jön a baba, így a kettő eléggé összemosódik. Szóval ő hétközben majdnem minden nap fél8-8 körül ér haza, akkor fürdet, majd mire elaltatom Márkot már fél10-10 is van sokszor. Ilyenkor már szinte csak bedőlünk az ágyba. Persze sokszor szombatonként is dolgozik, szóval a fennmaradó pici időben meg persze inkább hármasban vagyunk, hogy azért a fia is lássa néha az apját.Tavaly nyáron sok kertipartin vettünk részt vele, remélem idén is beindul lassan a szezon.

Tejcsikérdés: Én még a megszületése elött is úgy gondoltam, hogy olyan 1 éves koráig bőven elég szopiztatni. Nekem mindig is furcsa volt amikor valaki azt mondja, hogy 3 éves korában is még szopizik a gyerek, és erre olyan büszke.Valahogy egy ilyen nagy gyerek nekem nem illik az anyai ölbe, valahogy nem természetes. Persze most más a hejzet, mivel nekem a tej plussz munkával jár, fejni kell, de leredukáltam a tejes etetést 2-re, plussz néha egy éjszakaira. A doki azt mondta ez maradjon így másfél éves koráig, de ez nálunk kivitelezhetetlen, hiszen egy szaladgáló kisgyerek mellett nem lehet leülni és egy órát fejni. Ha meg jön kistesó projekt, akkor amúgy is szerencsésebb elhagyni. Reni, ez nálatok kicsit olyan tyúk vagy a tojás helyzet. szopi van, mert nem iszik, de nem fog vizet inni addíg, amikor megkapja a tejet is. Én is ilyen dilemmában voltam nem is olyan rég, csak az evéssel kapcsolatban, hiszen alig evett, és valamit adnom kellett neki, de ha van könnyebb út, miért szenvedjen a kanállal? Végül úgy voltam vele, amikor már evett egy picit, akkor annál az étkezésnél már nem adtam neki tejet utána, így lassan hozzászokott, hogy egyen. Ha tényleg szeretnéd csökkenteni a szopit, szerintem hasonlóan tudod megoldani. Amikor evett, ivott utána egy pici vizet, és épp nem akarod elaltatni, akkor az utána jövő szopit el lehet hagyni. Így később már több vizet fog inni, és megmarad az a pár szopi, amikor elalváshoz is kell a cicizés, hiszen peti is sokszor úgy alszik el, ha jól emlékszem. Örülj neki, hogy csak vizet fogad el, és nem kell neki az édes gyümilé.

A mozgásfejlődésén én nem aggódom, majd csinál mindent, amikor már megérett rá, és olyan gyerek sem volt még, amelyik ne tanult volna meg beszélni. Azt mondjuk már nem bánnám, ha elkezdene totyogni, mert most nagyon nehéz vele. Ha elmegyünk valahová, akkor sok helyen nem lehet letenni, mert nem olyan a föld, hogy ott kotorni lehessen, sokáig a babakocsiban ülve viszont nincs el, neki kell a mozgás. szóval most ez így kicsit komplikált.

A nyaralás nálunk úgy fog kinézni, hogy júni vége-júli elejét a Balaton partján töltjük. 3 hétre vettünk ki egy nyaralót, a párom 1 hetet lesz lenn velünk, plussz a hétvégéken, a többi időben meg anyuék, hugomék, meg még ki tudja ki jön le hozzánk. A nyyár többi részét még nem tudom.

Mesinek, Petinek, Milánnak, Pannának jobbulást újra és újra!

Andi

amandi
 
 


Kata, akkor nekem is mindig kinyílik a bicska a kezemben, amikor az orvosok, vagy bárki, akihez fordulsz, mert ő ért hozzá, lekezelő. Legutóbb akkor volt ilyen, amikor terhesen ctg-re kellett járnom minden nap, mert már túlhordtam Márkot és akkor a különböző megállapításai után a gépkezelő szülésznő odaveti nekem, hogy nincs ez elszámolva? Amúgy is eléggé kiélezett hangultban voltam a sok macera, a be nem induló szülés stb miatt, hát jól megmondtam neki a magamét. Egyébként én se mennék vissza olyan orvoshoz, aki ahelyett hogy kezelne, a saját elképzeléseit hajtogatja.

amandi
 
 


Wkata: értem. Bizti van ilyen magándoki is, vagy másik szakrendelés, amit igénybe lehet venni. Nem baj, ha kijön belőled.
Vendég
 


Hát lányok!

Nálunk már megvan az Úr a házban! Dani a vezető egyéniség, így lehet hogy jóidő esetén nem sokat tudok majd jönni. Egyszerűen odamegy a bejárati ajtóhoz és ott sír, hogy ugyan menjünk már le az udvarra! :lol:
De legalább tudom, hogy ott jól érzi magát!
Így hát kalandra fel...... Megyünk az udvarra!
Üdv!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Kata!

Tojd le magasról! Ha kell a gyógyszer, irány már most egy másik dokihoz. Minek szívni két hónapig? Ha nagyon be akarsz neki dörögni, akkor most is csináltathatsz vérképet, az még rosszabb, ha már most magasabb lenne a hormonérték.
Ezért van szabad orvosválasztás, amit nagyeszűen el akartak törölni. Engedtessék már meg, hogy ez is szolgáltatás legyen. Ha nem teszik a stílusa/szakértelme/hozzáállása/szájszaga vagy mittomén hadd válasszak már mást. Én ezt nem értettem, hiszen a területiség/körzetesítés pont a kontraszelekciót erőlteti. Tessék lépni, és nem morogni, az egészséged per most egy kicsit többet ér, mint, hogy dörgölgess!
Ez meg belőlem jött ki, remélem a hormonok... :twisted: :twisted: :twisted:

tjuca
 
 


Érdekes, amit írtok a szülés utáni bőrproblémákról :roll: . Nem tudom, hogy írtam-e annak idején, de nekem is a szülés után a két karomon apró kiütések jelentek meg. Szabad szemmel nem igazán lehet(ett) látni, de tiszta érdes volt mind a két karom.
Én a szoptatással kötöttem össze magamban, még mindig lehet érezni, de már sokkal kevésbé.
Nem igazán foglalkoztam vele, mert nem volt zavaró, csak én is meglepődtem.

Én lassan vérvételre szeretnék elmenni, mert kiváncsi lennék a vasamra. Esténként egy kicsit szédülök, kevésbé bírok fent maradni, mint néhány hónappal ezelött.
Ha mégsem vashiány, akkor ötletem sincs... talán az állandó kialvatlanság :( . Bár az utóbbi néhány éjszaka egész jó volt.

Amandi: szuper, hogy jelentkeztél és hogy ilyen sokat írtál :) .

Ex: tényleg, merre vagy???

Reni: örülj neki, hogy ennyit alszik. Mi mindent lehet csinálni ennyi idő alatt. Bár a magam példájából tudom, ha a lakásban alszik Marci, akkor nagyon csendben kell lennem, hogy fel ne ébredjen, úgyhogy elég sok dolog ki van lőve, amit csinálhatnék...

Andy: este elküldöm a képeket, videot nem rögzítettem, megnéztem :) .

Martini: mosolyogtam, hogy így megmozgatta a fantáziát kinél így, kinél úgy :wink: :P ! Látszik, hogy elvonási tüneteink vannak :lol: :lol: :lol: ! Én az édes martinin kívül nem sok mindent iszok meg, még néhány krémlikőrt és vége. A bort egyáltalán nem szeretem, pezsgőből is csak az Asti Martini pezsgőt, de azt nagyon szeretem :D (csak sajnos ennek is elég húzós az ára :( ) !

Néhány szó rólunk:
Marci már szinte minden mellett feláll, sajna ott is, ahol reménykedtem, hogy nem próbálja meg. A fürdőkád mellett, persze akkor amikor én éppen fürdök, úgyhogy a frász kerülget.
Nálunk most érkezett el az az időszak, hogy amint pelenkázni akarom, már fordul is hasra, mindig adnom kell valamit a kezébe, de már hajítja is el, csak a papírdoboz tetszik neki, amit megrágcsálhat :) . Akkor van néhány perc nyugalom.
A kiscipő felhúzása rémálom. Amikor sikerült végre felhúzni, akkor addig ügyeskedik, amíg lerúgja és kezdhetem elölről. Tiszta ideg vagyok már, mire felöltöztetem...
Most már általában a cipőt is úgy húzom fel neki, hogy hason van, mert akkor legalább nyugton van és lefoglalja magát a pelenkázón található mindenféle érdekes dologgal :D !
Tegnap olyan aranyos volt, amikor már teljesen kivoltam, mondtam neki, hogy dádá és utánozott és mondta ő is. Nagyon édes volt, jól megpuszilgattam. Azóta nagyon szereti alkalmazni a dádát :lol: .
Megmondják majd, na jó sokszor hallhatja ezt a gyerek, ha így megtanulta :oops: .
Egyébként továbbra is nagyon mosolygós, barátságos, mindenki el van ájulva tőle, mert az utcán még a legmorcosabb bácsira is csak mosolyog, így ők sem tudnak ellenállni :lol: !
Mondjuk előfordul, amikor ő nagy bizalommal és széles mosollyal jutalmazna meg valakit, aki éppen elmegy mellette, az a vki pedig rá sem néz, akkor nem érti mi van :( .

Na most már lépek, mert így is hosszúra sikerült a mondanivalóm, de most egy kicsit pótoltam :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Köszi a bíztatást mindenkinek!!!

Az az igazság, hogy elvileg ez a gyógyszer 2 hó alatt ürül ki teljesen a szervezetből, és akkor lehet látni, hogy anélkül mennyi a hormonszintem. Ezért erőltette a csaj a 2 hónapot. Ezt tkp. értem is, csak most pont nagyon rosszkor jön. Emellett korábban volt uh-m, amin jól látszott a diffúz alulteljesítés. Mármint a régi dokimnak látszott. Csak oda most már nem tudok menni.

További oldalai a témának (igyekszem ezen túlmenően már nem offolni a dologgal):
- az alultermelés elég nagy arányban okoz vetélést 8-10. hét körül, és én említettem a doktornőnek, hogy kistesót szeretnénk
- van a betegségcsoportnak olyan válfaja, amikor az elsődlegesen mérhető értékei jók a betegnek, ő mégis beteg, rosszul érzi magát, és uh meg másfajta hormonális labor kell a dolog kimutatásához; anyámnak ilyen betegsége van, és 3 évbe, illetve 5 orvosba telt, míg erre vki (az 5. doki) rájött és elkezdte kezelni, nem pedig lepattintotta
- nagyon kevés ilyen szakrendelés van, magándokit meg csak a Rózsadombon találtam párat a témában, a környékünkön vagy Óbudán egyet sem, és kicsit fáztam a rózsadombi magándoki vizitdíjától... de lehet, hogy legalább telefonon körbe érdeklődöm azt a párat, akit találtam
- Nyanya ajánlotta a saját orvosát, de most már félek, hogy gyógyszer nélküli TSH eredmény nélkül az sem akarna kezelni (milyen alapon higgye el, hogy anélkül rászorulok a gyógyszerre, ha ez a csaj sem hitte el), legfeljebb udvariasan mondaná ugyanezt, nem bunkón

Emiatt érzem helyesebbnek, ha végigcsinálom a 2 hónapot, aztán az eredménnyel ha tényleg határértéken kívüli, elmegyek egy másik hozzáértőhöz, pl. Nyanya orvosához.

Ha ügyesen kistesózunk, a jelenlegi ciklusomat figyelembe véve legfeljebb 4 hetes lehet a 2 hós várakozási idő lejártakor.

Kata

Kép
wkata
 
 


Wkata: lehet, hogy valami alternatív megoldást kéne keresned, ami mellett jöhetne a baba. Létezik ilyen szerinted a te bajodra? Én nem tudom, ez csak úgy eszembe jutott. :?

Marcy: Milán is mindenkire mosolyog és bizony van, aki komolyan ránéz, majd elmegy mellette. És szegény olyankor nem tudja mi van. De általában azért kedvesek az emberek.

Kitti, Meteor, ti hol vagytok?

Juca, te mostmár mégiscsak egy kismama vagy, ez járjon a buksiban. Ez csúcs szjúper!!!!! :D Nemsoká kétgyermekes mama leszel.
Vendég
 


Sziasztok

Megvagyokén is de csak most volt időm gép elé ülni. Háromig dolfgoztam, volt benn egy maratoni értekezletünk, aztán meg Ádámmal játszótereztünk. Mostanában alig tudom hazahozni, bőgés van ha kiveszem a hintából vagy a homokból. Reggel óta nem aludt egy szemhunyásnyit sem, úgyhogy most megfürdettem, vacsizott és kinyúlt.:-)

Én meg megettem a maradék karfiolfőzelékét (saját készítésű, igen, csoda történt, főztem!) oszt' most itt vagyok, Tomi konditeremben leledzik.

Juca, nagyon drukkolok Neked és Hiperke Csiperkének én is. Remélem, minden jól alakul és pár bhét múlva már láthatunk Róla klassz kis UH fotókat! Nagyon felnézek rád azért, mert már most bevállalsz egy második terhességet, Te egyszerűen fáradhatatlan vagy!

Móni, édi vagy nagyon hogy hiányolsz.:-) Vasárnap mit csináltok? Esetleg sétálhatnánk egyet délután, mit gondolsz? Legalább utólag személyesen is felköszönteném Milánt és meghúzgálnánk a fülecskéjét!

Eni, a pelenkázás nálunk is horror, mindig el akar menni! Egy percig nem bír nyugton maradni! Pia ügyben: én boros, pezsgős csajszi vagyok, régebben a liköröket szerettem de mostanában már valahogy nem tudnám meginni az émelyítő löttyöket. Egyébként én is csak nagyon ritkán, alkalomszerűen iszom alkoholt.

Bocs hogy most nem reagálok mindenre, de eléggé hulla vagyok és megfogadtam magamnak, hogy ma végre blogolni is fogok.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Ja, el is felejtettem! A nyugtatásokat köszi!:-)

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Helló!

Mi is vagyunk, csak én olyan fáradt vagyok, hogy csak na...

Eni: Ismerős, Máténál is ez volt. Ő mindenkinek vigyorgott. Mondjuk most is ez van, csak most dumál. Aztán ha valaki nem válaszol, most se érti....Az öltözés nálunk is nehéz. A sapkát úgy kell ráadnom, hogy ne arra figyeljen, mert egyből leveszi. Én beültetem a b.kocsiba, és akkor kap cipőt, és almát, hogy nyugton legyen.

Kitti: Nekem apám jutott ezekről a pasikról eszembe. Ahogy férjem szolkta mondani, 70-es, 80-as évek apukái...Akik csak tv-tek este, meg melóztak, söröztek, és "asszony" meg nevelhette a gyereket. Nekem mondjuk mázlim van. Még a George Michael-ra is "mehetek", azt mondta simán megoldja a fektetést.

Pia: Képzeljétek én éltem-haltam a whisky-cola-ért... Mondjuk a vörösbort is szeretem, ami mínőségi. de mostanság 1 pohár se megy le, nem a szoptatás miatt, valahogy már nem kívánom.

Hugh Grant( Jól írtam??): Hát, filmjeit mind láttam, asszem, de mint pasi...akkor inkább,l jéé, senki nem jut eszembe. mondjuk Bruce Willis, na az már inkább.

Juca: Na, akkor majd írd meg, mi a helyzet...Jól mutatna Kinga mellett egy kis fütyis legényke, bár ha lány, azt se bánnátok, ugye?

Kettesben levés: ha-ha, az mi??? Mi álmdoztunk egy wellness hétvégéről, de még Anyu se bírja a 2 gyereket több éjszaka. Kivitelezhetetlen sajna. párom azt szokta mondani, majd 20 év múlva jól elleszünk...

na, mentem.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Lányok, mi ütött belétek? Hugh Grant örjítően jó pasi! :D Legalább is nekem...
Noha sosem jöttek be a szépfiúk, inkább ez a "laza egyetemista" kisugárzás, szomorűú kisktya szemekkel.:-)
Vagy ez már nagyon perverz?
Rossz az ízlésem?
Őszintén, rajtam kívül bejön még valakinek?
Mert ha nem, nálam ízlés dolgában valamit elrontott a teremtő... :roll:

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kép

Na ne mondjátok már hogy nem fessssss!

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Reni, asszem Hugh Grant imádatilag ketten maradtunk.
Na befogtam a galuskalesőmet!:-)


Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti!

Fesssssss! Csak nekem nem férfi :-) de sztem ez azér is van, mer én öreg vagyok hozzád képest :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Régen nekem is jobban bejött vóna.

Lenne egy ON kérdésem is:
Aki már nem szoptat, mivel váltotta ki az esti szopit? Mi lassan befejeznénk a dolgot, Maki nemsoká 1 éves lesz, és tudom, hogy ha nem vinném be a hálóba minden este egy kis szopira, nem hiányolná. Most azért nagyon lelkes, megissza, ami van, de tutti nem balhézna.
Engem most nem is csak a tápszer/higított tej/tej téma érdekel, hanem az is, hogy milyen formában: cumisüveg? csőrös pohár? sima pohár? Vagy van esetleg aki nem is tej-jellegű vacsit ad már? Ti hogy csináljátok??????

Köszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Kitti: őrjítően jó? Na ne!!! :lol: :lol: 8) Sajna nekem nem jön be Hugh, a tiéd lehet. :lol:

Kata: én tápszert adok+szopi. De ha nem lesz szopi, akkor csak tápszer cumisüvegből. Van egy cumiüvegem, amit 4 hónapos korig ajánlottak, mert olyan a cumija, mint a mellbimbó. Tök vicces, de hasznos. Na Milán még mindíg abból kapja este a tápszert, utána cici. Reggel még cici, utána inkább gyümit adok neki, ha még enne valamit. Az esti cici lényegében már semmit se ér, jövő héttől ki is iktatom. A reggeli szopi nagyon kényelmes, nem kell álmosan tápszert kutyulni, de kevés. :(
Vendég
 


Kitti, mi 200 km-el odébb leszünk vasárnap. Pedig jó lenne valamikor összefutni.
Vendég
 


Hali.

Hát ma se sikerül(t) bepótolni a lemaradásomat, aminek a férjem az oka, mert hét előtt indultak csak el Tatáról...máskor addigra már rég itthon csücsül. Na mindegy.

Dobok két linket a fiamról:
Így kell csinálni: :D
http://s148.photobucket.com/albums/s24/ ... V07099.flv

Az első lépések:
http://s148.photobucket.com/albums/s24/ ... 7059-1.flv

Hát amikor tudok, tényleg visszaolvasok...aztán meg ti győzzétek.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Eni!
Nem az összejövetelünkre gondoltam, hogy videót csináltál, hanem írtad, hogy Marci mozgásfejlődéséről készítettél valamit! Azt tedd fel nekünk majd ha tudod! De ha valamit félreértettem, amikor visszaolvastam, akkor bocsi! :oops:

Andy

Kép
oriandy
 
 


Ági!

Nagyon ügyi a fiad!! MÉG EGY KIS TIPEGŐ KÖZTÜNK!!!! Hurráááááááá!!!
Az "orrszívás" meg..... Haláli! :lol: :lol: :lol:

Kép
oriandy
 
 


Ági, tényleg nagyon ügyi a fiad :) Gratulálok az első kis lépéseihez!
Az orrszívás...nem rossz módszer a felesleges nyál leszívásához :D:D Nálunk most ez nagy probléma, kénytelen vagyok napközben előkét kötni rá, különben 20 perc alatt teljesen eláztatja a ruháját.

Kitti, ez a kép egy kivételesen egész jó Hugh-ról. Mint mondtam nekem az ilyen tesze-tosza semmi férfiasság tipus nem vált be. Én is inkább a sötét bőr-haj-szem latin tipusra szavazok. Lehet azért mert én is ilyen vagyok? :D A vicc az, hogy az életemben minden első szőke volt és kék szemű-az első szerelem, az első akivel volt szex, és az első fiam is ilyen :D

Andi

amandi
 
 


Kata, ugye nálunk nem szopi van, hanem üvegből eszi a tejet. Az a helyzet, hogy elalváshoz sokszor csak nagyon minimális tejet fogad el, és utána csak a víz kell neki, azzal nyugtatja magát, meg is szokta inni az egész üveggel (1,25-ös). A cumi rajta egyébként nekem is még mindig avent 2-es, mert amikor 5 hónapos volt, és bepróbálkoztam a 3-assal (elvileg 3 hótól) akkor azt annyira zokon vette, hogy egyáltalán nem volt hajlandó enni, én meg nem értettem, mi a baja. Én azt csinálom, hogy fürcsi elött megetetem valamilyen szilárddal, és akkor nem gond, ha csak keveset eszik elalváskor. Amúgy sem baj, ha megszokja, hogy fürcsi után már nem eszünk, mert ez később a fogmosás miatt gond lehet.

Andi

amandi
 
 


Én is csinálta ma képeket és pár videót Daniról.....
Az egyik:
Link: http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... Dn2WWhHyUo


Kép

Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


Azt még elfelejtettem írni, hogy a fogak miatt jobb, ha pohárból kapja, ha már mindenképp adsz valamit, így kevesebb ideig érintkezik velük a szénhidrát. Azt hiszem ez minden dobozra is rá van írva.

Be is fejezem, mert csak én leszek az oldalon. Kicsit szétazórt vagyok, hogy mindig eszembe jut még valami :D

amandi
 
 


Ex: Peti milyen kis helyes srác! És nagyon ügyi, gratulálok! Danikáról nem is beszélve, Ő is csúcsügyi és már mint villám nyomja! :D
Vendég
 


Sziasztok.
Egyszerűen teljesen ki vagyunk halva a férjemmel. Ádám pontosan két hete alig hajlandó aludni éjszaka, átlag 4-5 órát fenn van és ordít én pedig olyan ideges vagyok hogy már nincs türelmem irni sem. Lehet hogy most nem jövök néhány napig, amíg nem rendeződik ez az alvás dolog.Már arra is gondoltam hogy felkeresek egy alvásszakértőt mertez már nem normális dolog hogy egy 11 hónapos gyerek még életében nem aludt át egy éjszakát sem.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Szerintetek az normális, hogy reggel fél 7 óta főztem az ebédet?
Mondjuk 11-re kész lett mert a férjem nagyobbik fia kajak edzésre ment és muszáj volt hamar ebédelni.
Persze közben takarítottam is.na szerintem nem vagyok normális állandóan ezt csinálom hétvégéken, elég fárasztó.
A férjem addig takarít és a legkisebbet pesztrálja.

esti evés:
Panna 6-kor vacsorázik szilárdat és 19:15 körül Beba tápszert iszik Avent 2-es cumis üvegből (250 ml-t de mostanában jó ha a felét megissza).Általában el is alszik rajta.
Éjjel mostmár nem kel föl reggel viszont fél 6-kor megint tápszer 250 ml.

ivás:
Reni!
Most olvastam talán a kismamában, hogy azoknál a babáknál ahol még van szopi egyáltalán nem kevés a 2-3 dl folyadék egy napra.
Szerintem ha szomjas lenne akkor úgyis kérne.Panna már tudja mutatni ha szomjas : rámutat az itatójára és közben nyögdécsel.

szobatisztaság:
Csajok!
Ne csináljátok már, hogy már most ettől paráztok.Az a lényeg, hogy nem szabad siettetni a gyereket.
Kata 2 és fél évesen lett 1 hét leforgása alatt teljesen szobatiszta de úgy hogy azóta sem pisilt be egyetlen éjjel sem.
Volt neki is bilije de ő inkább a "Wc készüléket" részesítette előnyben.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Szerintetek az normális, hogy reggel fél 7 óta főztem az ebédet?
Mondjuk 11-re kész lett mert a férjem nagyobbik fia kajak edzésre ment és muszáj volt hamar ebédelni.
Persze közben takarítottam is.na szerintem nem vagyok normális állandóan ezt csinálom hétvégéken, elég fárasztó.
A férjem addig takarít és a legkisebbet pesztrálja.

esti evés:
Panna 6-kor vacsorázik szilárdat és 19:15 körül Beba tápszert iszik Avent 2-es cumis üvegből (250 ml-t de mostanában jó ha a felét megissza).Általában el is alszik rajta.
Éjjel mostmár nem kel föl reggel viszont fél 6-kor megint tápszer 250 ml.

ivás:
Reni!
Most olvastam talán a kismamában, hogy azoknál a babáknál ahol még van szopi egyáltalán nem kevés a 2-3 dl folyadék egy napra.
Szerintem ha szomjas lenne akkor úgyis kérne.Panna már tudja mutatni ha szomjas : rámutat az itatójára és közben nyögdécsel.

szobatisztaság:
Csajok!
Ne csináljátok már, hogy már most ettől paráztok.Az a lényeg, hogy nem szabad siettetni a gyereket.
Kata 2 és fél évesen lett 1 hét leforgása alatt teljesen szobatiszta de úgy hogy azóta sem pisilt be egyetlen éjjel sem.
Volt neki is bilije de ő inkább a "Wc készüléket" részesítette előnyben.

Kép

Kép
katus73
 
 


Bocsi ez 2x ment el.

Kitti!
Nem karlak elszomorítani de vannak olyan gyerekek akik elég sokáig képtelenek átaludni az éjszakát.
Mondjuk az durva, hogy 4-5 órát van fent.A helyedben én biztos megkérdeznék egy szakembert első körben.
A Madarász utcában van alváslabor, beszélj velük.

Kép

Kép
katus73
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?