Új privát üzeneted érkezett!

fenek=feneke :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!

Először is elnézést a betolakodásért. Minden, ami GAP baby, gyerek, felnőtt új ruhák a következő, linken: http://www.vaterabolt.hu/index.php?page ... eID=170099

Üdv.:
rubin
 
 


Rena: Szonja detto.... Ugyanezeket én is írhattam volna.
Most meg náthás lett szegény, úgyhogy éjjel rosszul aludtunk. Remélem ma már tud aludni, most már jól megindult neki a nátha.

Kérdés: a porszívós orrszívó esetében milyen erősségre állítjátok a porszívót? Én nem merem minimumnál feljebb hajtani... Szegénykém kezdi megszokni, hogy eglsz nap zaklatom vele. Tegnap este még ordított tőle, ma már csak sírdogál meg kicsit ellenkezik.

Nagyon édesek az alvós képek!!!

Annyira szeretnék én is egy digitális fényképezőt!!! Miért vagyunk ilyen csórók, hogy nem merem megvenni még a legolcsóbbat se?

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 

 
 

Csilla!
8 hetesen mikor náthás volt, minimumon ment. 6 hós kövi nátha félállásban, az utolsó náthánknál (nem emlékszem mikor 8-9 hósan?) teljes fokozaton ment, 1800 W-on! Az orrszívója leszabályozta,de tény, hogy sokkal több kijött egyszerre és 3 nap alatt túl voltunk a nagyján, ami 8 hetesen 2 hét, 6 hósan 1 hét volt. Aztán lehet,hogy semmi köze nincs ennek a gyógyi folyamathoz, de nyugodtan állítsd nagyobbra! :wink:

Az előbb kaptam egy lila jácintot!!!!!! :D :D :D
Nekem ennyi elég is, nem is gondoltom,hogy ennyit is kapok! A legszebb, hogy tudja a zuram,h mi a kedvenc virágom! :D

omr
 
 


csilla: nálunk nics fokozat a porszívón és úgy szoktuk ne aggódj nem szív olyan erőssen mert rajta vana szűkítő műanyag. próbáld ki a kezeden nem erős.

Nekünk is most lett digi gépünk de részletre vettük mi sem állunk jól sőt apa dec -20 óta nem dolgozik szóval ............. nem részletezem. de holnap megy és remélem most már elindul majd rendesen a meló még jó hogy van anyós a közelben sokat eszünk nála :) :wink:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Nálunk is ugyanazok a dolgok vannak,amiket írtatok:Bebújik a lábaim közé amikor főzök,és nem enged el.Vele együtt lépkedek a konyhában.Tisztára olyan,mint amikor a pingvinek totyognak a kicsinyükkel! :lol:
Sokszor odajön hozzám,kéri a kezem,hív vhova.Ha nem megyek Vele,mert éppen nem tudok,sírva elmegy.A szívem majd megszakad,ahogy tudok megyek is utána.Nem akarom,hogy esetleg csalódjon bennem.Ha szeretetre,ölelésre vágyik és azért van anyafi,akkor persze,hogy ölelgetem,felveszem,puszilgatom,de ha olyat csinál amit nem szabadna,akkor következetes vagyok.Határozottan mondom,hogy nem szabad,még akkor is,ha sírdogál.Vannak dolgok amiből tényleg nem engedek.De minden az Ő érdekében van!

Tetszenek az alvós képek!!Olyan kis babák még mindíg ezek a gyerekek!!Kis ártatlanok!Szoktam nézegetni Martinkát amikor alszik,olyan jó!
Vendég
 


Ja,porszívó! Nálunk sincs fokozat,1800 W-os a gépünk.
Vendég
 


Sziasztok!

Lehet azt sem tudjátok már ki vagyok! :(

Igaz nem is hiányolt senki, :cry: de azért jelentem megvagyunk...

Sajna nagyon le vagyok itt maradva, így még ha az aktuális témához szóltam volna, mégsem tettem, mert ahogy Ilgya is írta valahogy nem éreztem úgy, hogy... :oops:

Rena: Táblázatból nyugodtan vegyél ki, vagy gondolom meg is történt, mert ide nem jutott el... Megértem

Néha a másikba sem írok több napig, vagy csak pár sort...

Elég anyás Fanni, így mire olvasásig jutok hulla vagyok...
Igen elveszi az energiámat a csintalan jányom.

Utólagosan is:
Az érintetteknek boldog szülinapot, és boldog névnapot!

Akik ujak azonak Üdv!

A képek nagyon jók egytől egyig...

ZSu és Fanni

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok!

hát ma sem tudtam jönni, apa elvitt vacsizni este, utána tök nagyot sétáltunk, nemrég jöttünk haza, aztán fejés, most meg már hulla vagyok, megyünk aludni...
ja és lehet, hogy elhagytam az egyik bankkártyámat, és tök rég,vagy két hete, gáz..... :( :( holnap megy apa bankba tiltani, meg megnézni, történt-et rajta forgalom... :?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Szia mindenkinek!

Mi is lebetegedtünk! Tegnap előtt éjjel felsírt a gyerek kivettem és éreztem, hogy nagyon forró, gyorsan megmértem a kázát fenékben 40,2 nem akartam elhinni mégegyszer megmértem ugyanannyi. Gyorsan adtam neki kúpot és egy óra múlva már csak 39,6 volt majd fokozatosan ment lefele. Nem is tudott aludni szegénykém csak a kezemben egy picikét. A csuklóját is vizesruháztam bár azt mondják az annyit ér mint halottnak a csók! Másnap doki azt mondta tüsszös mandula gyulladás, ha beteg szinte mindig ez a baja. Nálatok milyen betegségek szoktak előfordulni? Pont tegnap kapta volna a meningitisz elleni védőoltást így most húzódik az is!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Ettike! Boldog születésnapot neked!!!

Bazsi.. Jobbulást.. :cry: Szegénykém. Nálunk garatgyuszi volt kétszer (most másodjára), 1 dáthával, meg kettő dátha minden nélkül, na meg egy mandula, mint Bazsinak.. Ugyanígy volt. Sírt a lány, megmértük, 39.8. Kúp, semmi hatás, aztán hűtőfürdő, meg vizes pelusba bugyolálás. Az hatott, de kegyetlen. Kúp nálunk nem jött be akkor, mert hasmenése is volt és nem szívódott fel.
Az szerencse, hogy nektek hat! Gyógyító puszik: *************

Winnie!
Bankkártya elhagyás :twisted: az gáz.. Gyors voltál HP ügyben! Falod a bötűket! :D

Zsu!
Benne vagy ám a tábliban, csak visszajött egy e-mail nekem,hogy címzett ismeretlen. nem jó már a mail címed? (az z....-es?)

De béna idő van.. :twisted: Gondolom senki nem sétálgat most kint? Mit csináltok? Mi felporszívóztunk Petrával, aztán kipakoltunk a mosogatóból, megkavartuk a palacsintatésztát és most megyek sütni.

omr
 
 


Sziasztok!

Rena, küldhetnél egy kis palacsintát! :lol: :wink:
itt is rohadt egy idő van,de indulnom kell az oviba.... :cry:
ilgya1
 
 


Szakad a hó... :twisted:

omr
 
 


Itt is esik a hó!Pedig én nem is rendeltem! :D

Ki milyen kúpot használ!

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Germicid-et használtam akkor. Aztán Nurofen és hűtőfürdő, mint írtam. Azóta nem kellett.

Itt már elállt.

omr
 
 


itt semi hó:):):)

Jobbulást a betegeskedőknek++++++++++++++++++++

mi (lekopogom) nem voltunk még betegek leszámítva két orrfolyásos kis megfázást láz nélkül:) de van itthon germicid meg hát a hűtőfürdő az mindig segít csuklóra nem elég tminél nagyobb testfelületen kell hűteni :)

nika70
Salgótarján
 
 


Bazsinak jobbulást!!

Mi is Germicidet használtunk eddig.Bevált,ezért nem vettünk mást.
Vendég
 


Rena:

köszönöm:):):):):):)

Patriknál a germicid nem vált be.se a nurofen.csak a hűtő fürdő,de az is csak átmenetileg használt:(:(:(

ti gyerkőceiteknek van már anyajegye????Patriknak 1 van.nemrég vettem észre:):):):)

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!
Ezek szerint felhajthatom a porszívót, köszi! A mai éjszaka már sokkal jobb volt, csak egyszer ébrdet fel, igaz akkor fent volt másfél órát. Orrdugulás miatt nem tudott visszaaludni, de hiába orrcsepp, meg orrszívás, nemhasznált. Aztán kicsit függőlegesen fogtam és attól kitisztult valamennyire az orra. Ez átalában beválik.
Azt nem tudom írtam-e, de tegnap összetörtem az orrszívót... Kicsit lekoppant a járólapra. Úgyhogy újat kellett venni. Hogy lehet ilyen törékenyre gyártani??? :evil:

Nekünk Germicid kúpunk van, meg Panadol szirup. Szerencsére náthán meg ezzel járó kicsi lázon kívül más baja még nem volt Szonjának. Tegnap éjjel is volt hőemelkedése, de nem adtam semmit. Csak 38 felett szoktam adni.

Ma még semmit sem csináltam... Ha időben megjön apa, akkor megsütöm Szonja tortáját, ha nem, akkor majd holnap reggel. Szonja mellett nem állok neki, mert a palacsintasütés is kész katasztrófa volt. Betegen meg még jobban igényel engem. A hétvége szülinapozással fog telni! :D

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


csilla: a tv2 babaszoba müsorában is azt mondta a gyerekdoki hogy 38 alatt nem is kell csillapitani nagyon mert akkor dolgozik az immunrendszer de ezt én hülyeségnek tartom mert azért a 38 fok elég magas egy kisbabának szerintem

nika70
Salgótarján
 
 


Martinka 1x volt lázas eddig,de csak 38 fok fölött adtam lázcsillapítót.Addig nem kell,hiszen pont a láz öli addig is a bacikat!
Vendég
 


Sziasztok!

Bazsinak jobbulást kívánunk! Mennek a gyógypuszik, szegénykém!

Láz: nekünk 2szer volt Kiara olyan igazából beteg - egyszer ugye kórházban is voltunk vele, általában nem volt elég a Germicid kúp, váltottuk 3 óránként Nurofennel, ez így használt! Meg este a pancsivíz cselesen hűtőfűrdővé alakult.
Én is úgy tudom, hogy 38,5 fölött kell csak lázat csillapítani, de én már 38tól szoktam néha, ha nem használ a hűtővíz.

Itt semmi hó nem esett, pedig én még kicsit örülnék is. Na jó, holnapra akkor rendelnék ide az utcába csak (hogy a többiek ne küldjenek sehová :wink: ) sok sok havat, hogy lehessen szánkózni kicsit! :D

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Itt ma sütött a nap, olvastam is az INdexen, hogy Bp nepsütés, keletre-nyugatra hó...

Láz: ja, hőemelkedést nem kell csillapítani, dolgozzon a szervezet.
Mi a noraminophenazoni vagy mi hosszú nevű kúpot használjuk, eddig bevált, de nem is volt még magas láz.
érdekes, nekünk a Germicid kúpot nem is mondta a dokinéni. Panadolt egyszer prbáltam, de nem ette... :?
Nekünk tüszös mandulagyuszi még nem volt, volt 1 kis tüdőgyuszi, 1 torokgyuszi, két hörghurut, és némi nátha, ebből egyik arcüregen :)
Orrszívás, hát van erősségszabályozó, de sosem figyeltem, csak úgy érzéssel bekapcs, oszt szív, bár maxra még nem mertem rakni :)
mi még szerencsére mindig egészségesek karácsony óta, tök jó :)

Rena, tündéri az alvós kép :)
popsifönnpózos alvás nálunk is gyakori, majdne mindig úgy alszik el :)

Bazsinak jobbulást!
Kül a szomszéd kisfiúnak is most volt ilyen, múlt héten, pikkpakk magas láz, másnap doki, tüszös mandula, de az antibogyó gyorsan tünetmentessé tette...

ja, Ettike, boldog szülinapot!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


sziasztok!

láz:

én adtam Patriknak fél germicidet mikor kezdett belázasodni,ennek ellenére 1 óra alatt fel ment neki 36,7 ről 39 re :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: és 1 napig trtotta is magát :( :( :( :( :( aztán este kapott szurit az ügyeleten és attól pikk pakk le ment neki.
azóta csak egyszer volt beteg januárban de az nem volt vészes.elkaptuk a fülgyuszit még az elején és így megúsztuk a nehezét.

winnie:

köszönöm neked is.

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike, köszi, de nekem nem most van :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


winnie:

mármint neked is köszönöm. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


ettike, ja :)

hú, nem volt ma nagy forgi :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


orrszívás: most kicsit feljebb hajtottam a porszívót, azért elég erősen szív... Ha nem sikerül egyszerre az orrába dugni, még a kis orrcimpáját is beszippanatja... :D

Egyébként én nem is mérem a lázát... :oops: A seggébe tuti nem bírná ki 5 percig... a fülhőmérőnk meg elromlott. Úgyhogy megfogom a kis kezét, meg a homlokát és az alapján döntöm el, hogy mennyire lázas. Régebben mértem (míg el nem romlott a fülhőmérőnk), úgyhogy van viszonyítási alapom, hogy milyen magas láznál, mennyire meleg.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


CSilla, 5 percig? az télleg durvi...
nekünk olyan vna, ami asszem 10 mp popsiban, azt kibírja, és nem is volt egy nagyösszeg, 2-3 eFt asszem...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Ja, a sima hagyományos lázmérőre gondoltam. A digitális gondolom hamarabb mér, majd lehet veszek egyet, de eddig kétszer volt lázas, úgyhogy nem nagyon volt még rá szükség szerencsére.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


hopocso a somát sem kell öt percig bent tartani elég hamar felmegy a mért hőre én addig tartottam amikor mértem amig meg nem állt ez kb fél egy perc volt:):):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Apa volt dokinál ma (ismerős ismerőse bejuttatta :wink: ) megröntgenezték, kapott szurit a hátába meg még egy csomó gyógyszert, csütin kell visszamennie, akkor jöhet a többi vizsgálat is, állítólag még lehet vele kezdeni valamit, nem kell műteni, csak gáz, mert nincs reflex az achilles sarkánál. Passz, hogy ez mit jelent így, de nem túl jót! :( :roll:

Kiarával meg nem tudom, mit csináljak, mert alszik délelőtt, aztán délután már nem, és tiszta hulla. Próbálom kitolni délre az alvást, de olyan kóma, hogy állandóan elesik a fáradtságtól. Ti ezt hogy csináljátok?

Nincs túl nagy forgalom ma sem! Én sem vagyok ma nagyon toppon, hulla vagyok a változatosság kedvéért! Csaj nem akar most sem aludni, megyek is kihozom!

Kép
kernico
 
 


Halihó!
Láz:
Nekünk azt mondta a doki néni, hogy 5 kg felett már nem elég fél germicid kúp. Anna egyszer volt lázas (gyorsan le is kopogom), de a kúp nem használt neki. Nekünk a Panadol jött be, ,ill. a hűtőfürdő. Ő azt nagyon jól viselte, és ha fokozatosan hűtöm, észre sem veszi..
Popsiba a lázmérés nálunk is egy perc, de vettünk homlok és fülhőmérőt, akkor azzal mértük.

ettike:
Boldog szülinapot kívánok!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Elment apukam, szoval megint vagyok :D :) Kepzeljetek annyira jol elvoltak a Lilyvel. Nem is gondoltam volna. Reggelente nagyon koran kelt a dragam (apukam meg eleve koran kelo). Lehoztam apunak es o eljatszott vele, megetette en meg 9-10-ig aludhattam. :D Szerintem terhesen aludtam utoljara ilyen sokaig. Napkozbe meg kimentek sokszor setalni, tudtam csinalni az itthoni teendoimet. Megmondom az oszintet elveztem a dolgot. Irigyellek titeket, hogy nektek ez mind megvan otthon. A gyerkocok barmikor talalkozhatnak a nagyszulokkel, nalunk meg max. 3 honapba 1x van csak ilyen :evil: Na meg kapott sok szep ruhat, meg egy kis konyhat is. Amit imad. Maj rakok fel rola kepet.

Mi is megfaztunk, de szerencsere orrfolyason meg egy kis kohogesen kivul nem volt mas baj.

Bazsinak jobbulas kivanunk

Hiszti az nalunk is van, mindennek ugy kell lennie ahogy o szeretne, na persze ez nem mindig igy tortenik, ilyenkor jon a foldredobom magam stb stb. .. En vagy ignoralom, vagy pedig megprobalom elterelni a figyelmet, ahogy ti is irtatok.,de azert eleg nehez vele, mert sokszor jon es harap ha nem tetszik valami. Nem tudom hogy kene leszoktatni a harapasrol, mert hat sokszor ugy megharap hogy faj. :shock: :shock: En altalaban csak raszolok, hogy nem szabad, mert ez faj anyanak. Szerintetek ennel mi tobbet kene csinalnom, hogy abbahagyja??????

Rena
Nagyon tetszik az alvos kep. Milyen pozokban tudnak aludni ezek a gyerekek :shock:

Winnie
Megneztetek a kartyat? Remelem nem volt rajta penzmozgas?

Csilla
En se szoktam nagyon felrakni a porszivo erejet. De ahogy olvastalak titeket, most en is feljebb raktam es hat tobb cucc jott ki :D

Na mit akartam meg????

Ettike boldog szulinapot!! Hogy unnepled?

Ozi hol vagy?

Jo ejszakat mindenkinek!

Szilvi&Lily baba

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Kernico
Neked Kiara hanykor kel reggel? Mert nalunk ezen a heten 6-kor mar kukorekolt, mondjuk altalaban 7 es fel 8 kozott kel. Reggelizunk es 10-kor megy vissza aludni kb 1 orat. Aztan meg olyan 3 ora korul alszik 1.5 vagy 2 orat.Este meg 8 korul fektetem le. Lehet du-an lekene fektetned, mielott meg extra faradt lesz. En ha kesobb teszem le mint 3 ora, akkor mar nem nagyon akar aludni, mert atbillen faradtbol nagyon faradtba es akkor mar nem akar aludni, csak szenved.

Szegeny parod :( Jobbulast neki

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziszka: Kiara is olyan 7 / fél8 körül kel, aztán reggel olyan 11kor vissza aludni, mert addig bírja, viszont le szoktam tenni délután is, de bármikor próbálkozom vele, nem alszik, csak játszik a kiságyba, mintha nem is lenne álmos, aztán jön a kiabálás, hogy vegyük ki. Szóval ő nem akar aludni egyáltalán délután. :?: :?:

Kép
kernico
 
 


Niki!

Réka is még kétszer alszik egy nap,de ma kivételesen csak egyet és délelőtt,írtó nyűgi volt,de fél 5 kor már nem akartam letenni. :x megértelek....a múlt héten is egyszer megcsinálta,de atöbbi napokon úgyanúgy elaludt,pedig azt hittem végre áttérnénk az egyszeri alvásra. Szóval lehet hogy Kiaránál is csak átmeneti,holnap úgyanúgy aludni fog délután is. :wink:

Nem tudom vele kihúzni én sem ebédig,már próbáltam,elalszik ülve is akárhol vagyunk.
Szóval,aki tud egy tutti receptet erre az megoszthatná :lol: :wink: vagy idő kérdése ez is? :lol:

Ildikó
ilgya1
 
 


Sizasztok!

Alvás, tök furi, mi már elég régóta egyet alszunk, az is ált csak 1-1,5 óra. De éjszaka alszik sokat, f9-től kb 8-ig max 1 ébredéssel, úgyhogy gondolom elég ennyi... és így is rögtön ebéd után nem is volt még álmos, így toltuk az ebédet is 12-ről fél 1-re, és most n2-f3 körül teszem le...
mondjuk én meg nem bánnám néha, ha többet v többször aludna, mert kevés ez az 1-1,5 óra pihi napközben :) , és van, hogy ilyenkor is felébred közben...

Csilla, ja igen, a normális lázmérő, ha láz van, az gyorsan felmegy, ha csak pici van, vagy hőemelk, az kúszik lassabban, de akkor már csak max 1-2 tizedfok...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Láz: Kopp-kopp még nem volt, de én is azt hallottam, hogy 5 kiló felett már egész kúp kell...

Egy ki bacink volt ezidő alatt, ami 4 napot jelentett, kis názhácskával. Igaz szívtam az orrát, de nem jött sok trutyi, csak kicsi, az is inkább csak vizes valami, hogy jobban lélegezzen.
Szóval kopp-kopp-kopp!!!

Hiszti:
Az van sajna. Igen ki tud hozni ilyenkor a sodromból sajna. Földre dobálás, ordítás van, ha nem ugy van ahogy ő akarja. Pl elveszek tőle olyan dolgot, aminek nem kéne nála lenni, stb. Akkor levetődik a földre. Olyankor én is azt teszem, hogy nem figyelek rá, otthagyom, vagy elterelem ha tudom a figyelmét. Elég makacs természetű, így inkább az otthagyás jön jobban be.

Lázmérő: Nekünk fül-homlok van, de van hagyományos is.

Alvás: kb 2 hónapja az van, hogy nem hagyon délelőtt aludni, csak ha már nagyon támolyog, vagy nyűgös. helyette kimegyünk sétálni babakocsi nélkül persze, hogy még jobban elfáradjon. Aztán jön az ebéd, ami olyan fél dél és fél 1 közé tehető, attól függ mikor mentünk ki. Elég jól eszik és akkor utána van alvás.
Mert ha délelőtt is alszik, akkor délután 5-6 felé jön rá az aludhatnék és az nem jó, és volt,h ogy hiába nem hagytam, szinte állva elaludt, így a fürdés is tolódott, nem beszélve az esti letevésről.

Viszont sajna mi még nem alusszuk át asz iccakát. Szörnyű, hogy még felkel vagy 3 szor.Egyszerűen nem értem miért. És ugy kel fel, hogy ki van pihenve. Alig lehet visszanyomni, hogy még sötétr van ugyan aludj. És így többnyire a cici segít, és arra vissza alszik, na de 3 óra múlva megint felkel.
Szóval ez nem a legjobb nálunk. Én is nagyon hulla vagyok, mert hát ha belegondolok akkor amióta megszületett egy éjjelt nem aludt még át! :(

Kép
zsuzsu74
 
 


Kúp: mi az antipireticum használjuk Bazsinak csak ez viszi le. Nálunk a szuszpenziok nem jöttek be. Egyszer hűtőfördőztük is! Tényleg kb. hány fokra kell a vizet hűteni, hogy hatásos legyen?

Alvás: Bazsi általában reggel 9 és 10 között ébred. 11 körül már ismét le kell tennem mert álmos, alszik fél egyig utána ebéd majd 2 vagy fél három körül ismét alszik egyet. este nyolc körül fürdés és kilenckor alvás. Bazsi már elég régóta átalussz az éjszakát. 7 hetes korától fél éves koráig végig aludt azután volt pár hónap szenvedés fog miatt meg egyéb, de akkor sem kelt fel minden éjszaka. Most tök furi volt hogy beteg és két nap is felkelt éjszaka, de azóta ismét alszik.

Hiszti: elvétve nálunk is van elég akaratos, de semmi komoly. Picit zsörtölődik meg elégedetlenkedik azután gyorsan megvigasztalódik. Nem harap, de néha durváskodik ő is húzza a hajam meg ilyesmi.

Szombaton megtanult egyedül felállni olyan büszke volt magára ( eddig csak kapaszkodva tudott) Felnyomja a kis popsiját és kiegyenesedik van hogy még nem sikerül, de nem keseredik el egyből próbál újra olyan kitartó, mint az apukája! :D

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Nálunk 1x van alvás,ebéd után.Dél körül eszik,aztán 1-kor teszem le.Akkor másfél órát szundizik.Kb. 1 hónapja van ez így.Sztem ne erőltessétek a dolgot,ha kívánják az alvást délelőtt,hagyni kell.Majd átállnak szépen.Nálunk is magától alakult ez így,nem erőltettem.
Vendég
 


Helló!

Nem volt túl nagy forgi. Mi sem voltunk..

Lázmérő: van fenékbedugós digitális, kb fél perc alatt megméri, meg van fül és homlokmérős, de az Petránál még mindig kevesebbet mutatott mint a valós (még úgy is, hogy a fél fok fenéknél le van vonva)

Alvás: Eddig fél 8-8-ig bírta. Most napok óta 7kor kukorékol. Ezzel bírja úgy fél 12-délig. (bár tegnap elaludt két kanál leves közben az ebédnél. :oops: :lol: ) alszik aztán úgy fél 2-2-ig és utána már csak 8-kor, ezzel végigalussza az éjszakát, esetleg 1-2-szer cumihiány miatt kiabál,de rögtön visszaszunyál. (Bár péntek este kialudta magát éjfél körül, dumált és állt az ágyában, fél óra után meguntam a takargatást és magunk közé raktam, ahol még 1 órát szórakoztunk, aztán elaludt, reggelre apa félig a földön volt.. :lol: )
Ha nem esik rosszul a gyerkőcnek, sztem sok játékkal mesével húzni lehet az időt, bár ez egyénfüggő sztem, mert pl Petra nem sír ha álmos, csak kómásan néz.

Sziszka! Akkor jól kiélvezted a kis szabadságot!! Hú, hát nem tudom hogy bírnám 3 hónapig! Nekem 1-2 hetente van segítségem (anyukám) akkor tudnék pihizni (bár most hétvégén is ő ébredt fel legkésőbb, szegény naon elfáradt a melóban)

omr
 
 


Falexa: hűűű, mennyit alszik Bazsi napközben, Kiara így egyszeri alvással is max. másfél vagy 2 órát.
Nagyon ügyi Bazsi, mi sem tudunk még felállni magunktól, csak kapaszkodva, pedig már rendesen megy. :roll:

Ilgya:
nem egy nap sajna, már hetek óta ezt csinálja. Most raktam le megint, mert már szédelgett, délután tuti nem fog.

Kép
kernico
 
 


FAlexa:
Mi úgy csináltuk a hűtőfürdőt,hogy az aktuláis testhőmérséklettel kezdtük, aztán folyamatosan adagoltuk hozzá a hideg vizet, kb. 24-25 fokig mentünk le. Nem esett neki rosszul, szerintem humánusabb, mint a lepedőbe csavarás.. :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hűtőfürdő: Mi nem mértük, csak úgy érzésre. Sztem nálunk is kb 24 lehetett a végén. Kb mint a Tisza nyáron. :P Csak aztán mikor a fürdő is csak fél fokot segített, jött a vizes pelus :cry:

Falexa! Én meg nem is gratuláltam a vejkónak! Ügyi!!! :D Délelőtt volt itt Ájvi és Petra meg olyat csinált, hogy lehajolt valamiért, aztán vissza felállt és ezt kapaszkodás nélkül, na ő meg még ezt nem csinálta. Önállóan mi még nem állunk fel.

Ti mi az amit megengedtek és mit nem? Sorolom, hogy könnyebb legyen érteni a kérdésem: fiókból pakolás, berendezési tárgy eltolás, ajtó nyitogatás, távirányító kezelése, nem olvasott újság tépése, kád melletti flakonokkal játszás, kint földdúrás, kavicsdobálás..
Ezek nagy részét én engedem (fiókból pakolás csak 1 fiókkal). Baj?

omr
 
 


Rena: ezeket én is megengedem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Alvás: nálunk is volt pár hét kínlódás mikor átálltunk az egyszeri alvásra, mert a kétszeri már sok volt neki (nehezen aludt el, meg este se volt elég álmos), viszont nem bírta délig a fentlétet. Úgyhogy pár hétig hol egyszer, hol kétszer aludt, mígnem beállat arra, hogy dél-egy óra körül rakom le (attól függően, hogy mikor kelt reggel), alszik 2-3 órát és este 1/4 9-kor van takarodó. Minen gyerek más, Szonja régebben ha álmos volt, nagyon nyűgi volt, így nem lehetett húzni az időt. Meg kellett érnie rá, hogy tovább bírjon fent lenni. Most ha álmos, általában látszik a szemén, meg többet szopja az ujját, bújik, de nem nyafizik.
Úgyhogy szerintem nincs trükk, figyelni kell az igényeit a gyerkőcnek, aztán majd alakul...

megengedés: én is egy fiókot engedek kipakolni a konyhán, mást mindent beragasztottam, mert hiába tiltottam, nem érdekelte, akkor is nyitogatta 5 percenként hetekig... A távirányítót próbálom magasan tárolni, de ha véletlenül megkaparintja, akkor engedem. A székeket is szereti tologatni, ezt nem engedem (egyenlőre még bírom az ellenállást, de rettentő kitartó tud lenni). A szobaajtókat is előszeretettel csukogatja, ezt nem engedem, márcsak azért sem, mert féltem az ujját.... Meg ha becsukja az ajtót, akkor bejut a számítógéphez és kikapcsolja.... Az újságokat nem nagyon tépdesi, szereti lapozgatni, nézegetni. Nagyon rossz szokása, hogy a kukába akar nyúlkálni (pelenkás ledobóban, meg a fürdőszobai kukában), na ezt sem engedem. Kint még sose sétált, annyira még nem tud menni, első dolga lenne, hogy elkezdene mászni, ha kint leraknám.... úgyhogy ott még nem rendezkedik...

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


Még annyit, hogy ha ezeket nem engednénk, akkor a nap nagy része tiltással, fegyelmezéssel telne, az meg senkinek se lenne jó... Így is épp elégszer rá kell szólni.

Csilla & Szonja

Kép
hopocsi
 
 


REna, ezeket én is engedem, sőt, én majdnem minden fiókot, csak 3 van, amit nem, egyből meg van egy dolog, amig nem vehet ki (koton :) :) :) mert mégse azzal játsszon már :))
amit nem lehet, konyhéba, fürdőbe, előszobába menni, meg még egy-két apróság, függönyt is próbálom tiltani, az ajtóütközőt ne buzerálja, stb.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie! :lol:
PEtra múltkor beszabadult a hálóba a cica és kapásból két doboz kotont talált! :lol: :oops: :oops: azért jót játszott, futkározott velük, amíg én vasaltam.

omr
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: