Új privát üzeneted érkezett!

Juca,

egyetértek, én most már tudatosan próbálok nem odafigyelni arra, hogy mások kis banditái mit tudnak már. Hagyom Pannit, hogy a saját ütemében fejlődjön.
És asszem a járássegítőt is kihagyom. Vagyis én biztos nem fogok neki venni és most csak reménykedem, hogy kapni sem fogunk (mint anno bébikompot).
Bár azóta a bébikomp igen hasznos tud lenni arra az 5-10 percre amig a Kisasszony kajáját előkészítem pont lefoglalja magát benne.

meteor
 
 


Szép jó reggelt!

H.Á. üggyel kapcsolatban ugyan az az álláspontom, mint meteornak! Nem hiteles, ha vizet prédikál, de bort iszik! Szokták mondani! Ha szerinte jó ez a rendszer és valóban várandós, és biztosan nem engedném meg neki a magán vagy a külföldi kórházat! Szöljön csak ott, ahova területileg tartozik!!!! NEM?

Járst segítő: Én annó a Pampers vonalkódokat gyűjtöttem (mint már régebben írtam is), és azzal rendeltem meg ezt a ketyerét. Persze a mai napig nem jött meg, pedig a fiam már egyedül megy! Ilyenkor mi van? Tudm, élvezni fogja, ha megkapja és tologatja majd, de a funcikója már nem ugyan az lesz. Végül is mindegy ám, csak nemrég hívtam fel őket, hogy januárban küldtem be a kódokat és már április vége volt, de semmi nem jött. (azt mondták 2-3 hónap) Most ki nem tud számolni? Ők vagy én?
Mi már ott tartunk, hogy Danival sétálunk (csak 1 kezét fogva) és egy idő után elhúzza a kis kezét, hogy egyedül akar menni. Engedni szoktam, de van még, hogy annyira belendül, ha nem kapok utána, taknyolna nagyokat! :D De a lakásban már magabiztosan szedi a lábait, csak akkor mászik, ha elveszti az egyensúlyát és lecsücsül. Akkor is odamászik valamihez, feláll és sétál tovább.
Amúgy szerintem sem kell sürgetni ezt a dolgot, bár én is nagyon vártam, és imádom, ahogy totyog, de most aztán mégjobban lesni kell ám minden egyes lépését, nehogy akkorát essen valamiben mint a nagykabát. Mert van egy ismerősöm, akinek a kislánya úgy járt, hogy amikor kezdett járni, esett egy nagyot és utána nagyon sokára indult el újra.

http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... nbQUQzaFmg

Norwell!

Te meg ne butáskodj! Van, hogy én sem tudok minden témához hozzászólni, és csak azt írom le, mi van velünk, a többiek mégsem üldöznek és utálnak ki innen! A lényeg hogy írj! Vagy ahogy Juca is írta, tegyél fek képet, vagy videót!
Mindenkinek szíve joga azt írni ide, amit akar, úgyhogy fel a fejjel és továbbra is várjuk jelentkezésed!!!!!

Egyenlőre ennyi voltam!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Jó reggelit Mindenkinek! :)

Juca, köszi, nagyon érdekes, amit leírtál. Megérne egy blogbejegyzést is, szerintem sok embert érint és érdekel a téma. :wink: Milán is imád mászni, nagyon nagyon gyorsan tud teperni.

Meteor: néha én is csodálkozom, hogy hétvégén a férjemnek miért nincs kedve programozni, mikor nekem annyira lenne. De ha arra gondolok, hogy mikor dolgoztam annyira hullafáradt voltam időnként, hogy sokszor csak az esett jól, hogy feküdjek az ágyon, bambuljak, esetleg olvasgassak és senki se szóljon hozzám.

Norwell: néha azért írjál, engem érdekel az is, mi van veletek, hogy fejlődik a kislegény. Na meg ha ketteske érkezik, arról is feltétlenül számolj be. Egyébként engem nem zavar ki mennyit ír, mindenki amennyit tud és akar. Én azt is szeretem olvasgatni, hogy más csemetéje miket csinál, hogy van, meg ilyesmi. A blogokat is, mindegyik más és ettől érdekes. De így kerek a világ, hogy nem vagyunk egyformák. :wink:

Na mentem ebédet főzni! :evil:
Vendég
 

 
 

Rita!
Teljesen egyetértek veled!
Nem szabad a másik gyerekét nézni, hogy az miket tud!
Én is ebbe a hibába estem, amikor arra lettem figyelmes, hogy a szomszédom fia aki 2 hónappal fiatalabb Daninál már mondja hogy: "ott a autó!"
Teljesen kétségbe estem, hogy akkor az én gyerekem miért nem beszél, hiszen mindent próbálok tanítgatni neki. Nálunk a tudomány: ANA, TÜTÜ, MÁMMÁ
Aztán mondta anyósom, hogy csak várjak, ha olyan lesz a ygerek, mint azt apja volt, le se tudom majd lőni, olyan cserfes lesz.
Szóval nem egyformák a gyerekek, valaki ez, valaki azt csinál elöbb! Mindennek eljön az ideje!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Móni!

Mi jót főzöl?
Én mára végeztem (a korai kelésnek köszönhetően): Káposztástészta és tökfőzelék, kinek mi tetszik....

Andy

Kép
oriandy
 
 


Kimike! Veráska!

ég azt felejtettem ki, hogy ez magyarázat lehet arra, hogy a gyerkők tényleg "félnek" felállni. Nem látunk bele a kis agyukba :-) Mondjuk lehet egy ilyen járássegítőtől kedvet kap Milán, de én előbb kipróbálnám (mondjuk egy bótban :-)).

Kata!

Örülök, hogy bejött a krém, a kiütéseknek nem. Szadista fogmanó.

Katus!

Elfelejtettem írni, hogy nagyon szépek a lányaid. Olyan jó idő volt, hogy félpucérkodott a nagyobb? Úgy látszik csak én vagyok fázós. Pannának olyan szép hosszú pillái vannak.

tjuca
 
 


Andy, rakott karfiolt. Ezt mindenki szereti és remélem meg is eszi, nem rontom el. :lol:

Kitti: ezt a tortát még nem rendeltem meg, de korábban már többször is leteszteltük. :wink: Isteni! Tudod, csak a tutira megyek. :wink: Horváth cukrászda, IV. kerület. Nézd meg a honlapjukat, szerintem nagyon látványos.
Vendég
 


Sziasztok!

Wkata!
Köszi az érdeklődést, már jobban vagyok. Az éjjel raktam az ágyra egy szivacsot, aminek az egyik oldala sima a másikon gúlák vannak. Na, én azokon feküdtem. Peti kétszer kelt az éjjel, de rogyasztva meg bírtam emelni. Peti 9-kor kelt fel! :roll: :shock: :shock:
A sérv az 5.-6. csigolyámnál volt 3 éve, de szerintem nagyjából visszafejlődhetett, met teljesen tünetmentes voltam idáig. Azt hiszem, megint irány az uszoda!
Mizújs az építőbrigáddal? Haladnak? Mekkora házatok lesz?

Mozgásfjlődés:
Ha én azt néztem volna, hogy Peti mit csinált, ill. mit nem, akkor azt hiszem nagyon befordultam volna.
Peti 7,5 fél hónaposan fordult hasról hátra és fordítva. Viszont az azt követő 5-6 hétban kezdett el kúszni, mászni, felülni és felállni!!!!
Szóval no para!
Viszont azt én sem bírnám a szar derekemmal, ha jártatni kellene!

Katus!
Milyen tortát tervezel sütni Pannus 1. szülinapjára? Nagyon érdekelne!

Gabella!
Hogy van Mesi?

Reni
Kép
prenata
 
 


Rakott karfiol? Hm.... Jól hangzik! Mi is szeretjük!
Köszi az ötletet! :D

Ja, írtam a blogba, ha valakit érdekel!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Hétvégén Peti készített képeket, kettőt feltennék :twisted:
Kép
Kép

tjuca
 
 


Juca!!

Gyönyörű szép szemei vannak a kis királylányodnak!
És micsoda hosszú a haja....

Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy!

Köszi.

Egy kis játék. A blogra akartam feltenni, de valamiért behalt.

http://museum.thetech.org/ugenetics/eye ... lator.html

Hát Kingának nem adott olyan nagy esélyt a kalkulátor :-) de a kicsi bejött :wink:

tjuca
 
 


Sziasztok,

csak gyors bekukk, végigolvastam az irományokat,

Norwell: nem baj, ha ritkán jössz és magatokról írsz, nekem hiányoznál, ha nem írnál :lol: !

Juca: mindig elcsodálkozom, micsoda kék szemei vannak Kingának :) !

Kimi: nagyon gusztusos ez a torta, Isti kedvence is a túrós gyümölcsös, hát még ennyi gyümölccsel. Este megmutatom neki :lol: !

Marci alszik, gyorsan kihasználom az időt.
Még csak annyi, nem tudom nálatok mi a tapasztalat, de mostanság Marci többre becsüli a bolti kajcsit, mint az általam vagy anyukám altal készítettet (anyukámat csak azért írom, mert akkor azt hiszem ki lehet zárni az esetleges bénázásaimat, hogy azért nem eszi meg... :twisted: ) . Na mindegy, tegnap bevásároltam egy hónapra előre.
Még valami: most már elkezdtem adni neki danoninot, natur joghurtot gyümölccsel, krémtúrót :shock: . Korábbi elképzeléseimmel ellentétben... Nincs semmi látható jele, hogy rosszul reagálna ezekre a dolgokra, semmi kiütés, nagy élvezettel fogyasztja őket (persze csak módjával), de az éjszakák nagyon nyűgösek. Forgolódik, hánykolódik, hajnali 3 után alig bírom visszaaltatni. Már az is megfordult a fejemben, hogy nem ez lehet-e az oka. Esetleg nehezebben emészti még ezeket a dolgokat.
SZERINTETEK?????

Eni

Eni
marcy
 
 


Eni!

Nálunk soha nem okozott problémát a joghurt és társai, de szerintem (ha arra gondolsz hogy az a bűnös), pár napig ne adj neki megint és meglátod az eredményt. Amúgy én mindig uzsira adom, így estére nem is terhelné meg a pociját. Te mikor adod?

Andy

Kép
oriandy
 
 


Juca, 'oszt hogyé adod a lyányt? :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Oriandy: kétszer háromszor adtam eddig danoninot és krémtúrót, azt uzsonnára én is, tegnap kapott először natur joghurtot gyümölccsel, azt reggelire.
Szerintem sem ez a bűnös, de már nem tudom. Talán inkább a foga miatt továbbra is.

Eni

Eni
marcy
 
 


Eni, könnyen lehet, próbáld ki, amit Andy is javasolt. Ha megyünk felétek viszek nektek egy ilyen tortát. :)

Milánt át akartam szoktatni a vízre, kevés sikerrel. Nem issza meg, és így alig pisilt. Így ma megkönyörültem, és adtam neki almalevet. Egyből lenyomott 3 decit. Íme, a diadalittas kisinas. :lol: Szerintem ezt gondolja: Győztem! Kép
Vendég
 


Eni!

Én nem hiszem, hogy van összefüggés!
Nekünk olyan másfél hónapja kakik az éjszakáink, viszont ilyesmiket, amiket írtál kb. egy-másfél hete eszik Peti szintén nagy élvezettel!

Juca!
Gyönyörűséges Kinzse!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Milán, a NYERŐ!!! :lol: :lol:

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután jöttünk haza, még visszaolvasni nem volt időm, de már elvonási tüneteim vannak, így legalább egy beköszönés erejéig írok. :)
Nagyon jól telt a hosszú hétvége, voltunk kirándulni Szentkúton, munkálkodtunk a telken, majálisozni is voltunk, Julcsi minden programot nagyon évezett. Egy éjjel sem aludt velünk, mind a 4 éjszaka anyáékkal volt, de fel sem tűnt neki, nekünk meg legalább volt egy pár szabad éjszakánk. :)
Igazi kis tanyasi gyerek lett belőle, szabadon mászkált, homokozott, füvet tépegett, kutyázott, imádta, és nagyon jó színe lett, állandóan levegőn volt.
Rakok fel egy-két képett, aztán megpróbálok visszaolvasni, míg alszik.

A névnaposoknak utólag is sok puszit küldök!

A kis szegedi pasinknak, Petikének, Julcsi külön küld egy nagy cuppantósat! :)

homokozás
Kép

kukucs :)
Kép

És a mai produkció: felmászott az ágyra egyedül, miközben ágyaztam, gyorsan ugrottam a fényképezőért, hogy meg tudjam örökíteni. :)
1. lépés: Kép
mindjárt fent vagyok :)
Kép

és a siker öröme :)
Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Méz gratula Julcsinak!

Juca,
pont reklamálni akartam, hogy nem jön be az oldal.
Szemszínes dógót meg kipróáltam én is, hát nálunk 1,8% esélye vót ezek szerint a Kisasszonynak a kék szemre, de csak sikerült neki abba beleesnie:)

Katus,
már akartam múltkor is kérdezni, Ti mikor tartjátok Panna névnapját?
Júliusban Anna napkor vagy esetleg tudzs valami máskori Panni/Panna napot?
A születésnapjához annyira közel van, szóval jó volna valami másik időponty.

Főzéses téma:
én ma resztelt májat cisnáltam magamnak (Guszti nem szereti) és remélem Panni is eszik majd belőle egy keveset.
Sajnos a főzelékeket húsikat nem nagyon eszi. Se a boltit, se az általam gyártottat. Most próbálkozom.
Bébikajából a gyümölcsösökön kívül (amiket persze két pofára zabál és veszekszik, hogy miért nem rakom elég gyorsan a szájába:)) egyedül a sütőtököset hajlandó nagy duzzogva elfogyasztani.
Viszont múltkor megkóstolt egy kanálnyit az általam fogyasztott krémtúróból és az nagyon bejött neki. Ja és május 1én a Tabánban egy egész banánt elcsúcsált.

meteor
 
 


Visszaolvastam, írni már lehet, hogy nem lesz sok időm, mert lassan ébredezik a csajszim.

Katus, nagyon helyesek a lányok! Pannának sokat világosodott a haja, és a pillái hódítóak! :lol:

Veráska, nagyon vagesz a körhintázós fiúka! :)

Juca, a lányod szemein ámultam, nagyon szépek, és a vigyora is tündéri! :)

Andy, a sörös kép jópofa, Julcsána kisasszony is rajong a sörért, minden dobozt begyűjt. :)

Én nem vagyok híve sem a bébikompnak, sem a járássegítőnek, és egyéb ilyen "találmánynak". Julcsinak majd csak kis motorja lesz, amire ráül, és teperhet. Van egy nagyon jó ortopéd szakorvos ismerősöm, ő egyáltalán nem tanácsol semmi ilyen herkentyűt, a gyerekek a maguk idejében megtanulnak mident, nem szabad sürgetni, az a lényeg, hogy legyen elég nagy terep ahhoz, hogy mozoghassanak. A mászás nagyon hasznos, erősödnek tőle az izmok, főképp a hátizmok, amelyek majd később a járásnál, állásnál nagyon fontosak. Én hagyom Julcsit úgy közlekedni, ahogy kedve van, leginkább mászni szeret, de van, hogy áll, és megfogja a kezem, és teszünk együtt pár lépést. Majd elindul egyedül is, már sokszor áll úgy, hogy nem kapaszkodik semmiben.

Én még nem adtam tejterméket Julcsinak, megvárom, amíg a gasztrós orvos azt mondja, hogy elkezdhetjük bevezetni. Egyébként már szinte mindent eszik, kinézi a szánkból a kajákat, és már a reggeli tápi sem elég, utána még velünk is reggelizik. Egyelőre egyik kajával sem volt még problémánk, pedig néha parázok, mert lehet, hogy hajlamos más allergiára is a laktózérzékenység mellett.

H. Á-val kapcsolatban csak annyit, hogy a nővérem orvos, és annyira nem bírja ezt a nőt, hogy még a nevét sem mondhatjuk ki előtte. :)

A betegeknek küldünk gyógymanókat, és jobbulást kívánunk!

Norwell, már olyan kevesen vagyunk a "törzsgárdából", el ne tűnjél már.... :)

Biztos kihagytam egy-két dolgot, de most mennem kell, ha jól hallom, már dumál, felébredt. :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Hosszas huza-vona után Kornél most aludt el. 3 napja nem akar ebédet enni. Eddig azért még csak-csak próbálkoztam vele, most hagytam, el is aludt. Kiváncsi vagyok mikor ébred fel. Pedig szerintem éhes lehet, mert reggel ő még csak szopik, azt meg gyorsan megemészti, de nem erőltetem, majd Ő tudja. Csak egy kicsit bosszant, hogy miért nincs étvágya.

Norwell: azért ha időd engedi, tessék csak írni és képet feltenni. Mindenkit érdekel mi van Kendevél, és semmi baj, ha nem reagálsz a dolgokra, csak magatokról írsz! Szerinted én nem ezt teszem?? :roll:

Wkata: gyorsan belevágtatok az építkezésbe, legyen nagyon sok erőtötk. De biztos vagyok benne, hogy a bátorság megtérül! S mellesleg egy kicsit irigykedem is! :oops:

Kimike: Kinga Kornélé!! Ne tessék hatalmas szemeket mereszteni rá! :lol:

Juca: elképesztő gyönyörű lány Kinga! Azt pedig még nem is írtam, hogy a legjobb barátosném is Kinga! Zsiványul néz! :D

Mézgombi: Julcsinak se állnak jól még a szemei se! Gondolom hatalmas huncut a kisasszony!

Reni: remélem mielőbb rendbe jössz! Nagyon nehéz lehet most. Nekem 3 hete volt becsípődve egy ideg, de az is szenvedés volt, pedig eltörpül a sérv mellett!

Marcy: én kb egy hónapja adok danoninot Kornélnak, de én ilyet nem tapasztaltam nála. Szerintem is az a legjobb, ha pár napot kihagysz. Ha javulnak az éjszakák, akkor ez lehetett az oka. Ha nem, akkor a foga. Nálunk most az éjszakák jelentősen megváltoztak. Csak 2-3 kelés van, de kb 1 perc és alszik is vissza, és 11-12 órákat alszik! El se hiszem. S ez már tart vagy 2 hete! Van remény! Igaz azóta változtak meg az éjszakák, amiót újra kezdtem adni neki éjszakára a Chamomillát!

Juca: nagyon érdekes, amit írtál a mozgásról. Néha én is elgondolkodtam, hogy Kornél hogyan fejlődik, de már régóta nem érdekel. Szépen az ő ütemében. Ami egyébként nem lassú, szerintem. Igaz most egy kicsit megtorpent, de a kúszásnál is így volt, aztán egy nap alat lett belőle mászás, meg felállás. Most is itt tartunk, de ebből már bármikor elindulhat! Egyedül beszélni nem beszél, mármint egyetlen értelmes szót sem, de apja fia! :wink:

Na, jó hosszú lettem. El is tűnök: Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Anita!

Látom, nem csak én küzdök a kaja üggyel. Dani is igen gyatrán eszik mostanában. Vagyis akkor eszik amikor épp kedve tartja és nem ám akármit! Nagyot csodálkoztam, hogy ma a tökfőzit simán megette, de nálunk is harc van azért hogy egyen. Nem tudom mi van, de most épp a foga sem jön.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Köszi a Kinga dicsiket :-)

Anita!

Mielőtt eltűnnél Kornélról valami képet, Kinga hiányolja.
Ja és örülök, hogy zsiányul néz a barátosnéd :twisted:

Gombi!

Julcsána haja, nem tudok vele betelni. Most én azzal szenvedek, hogy kalapot vadászok, ami árnyékot vet az arcára. Már van vagy három bili, de még egyik sem jó. Kinga is felmászik az ágyra, a lemászással vannak gondok. Régen lejött, de biztosan egyszer nem volt olyan jó, és most már csak szirénázik.

Kimi!

Mint látom Wawel a 10 karmát villogtatja. A féltékeny anyós :twisted: :twisted: :twisted: Hát kilóra biztos nem adnám, mert a két hónapi 8120 g után legutóbb annyit hízott, hogy 8090 g lett, tehát nem kapnánk valymi sokat érte.
Milán három decit benyakal? Kinga egy hét alatt nem iszik ennyit 8)

Reni!

Hát gyógyuljon meg a derekad hamar, mert a műtét... Kened valamivel? Nekem tavaly a 28. héten magam alá fordult a bokám. Nem szakadt a szalag, csak nyúlt. Nos akkor merevítőt alias műlábat kaptam (az amúgyis irgalmatlan lábszáramra, és a műlábat elvielg szülésig kellett volna hordanom, de a végén nem tudtam összetépőzárazni, pedig ez áll. a 120 kilós manuszok lábára is oké), és Flector gélt. Lehet, hogy szopi mellett is adható valami nem?

Kata!

Nem is írtam, hogy itt dőltünk Kofával a "váratlanul elkezdtünk építkezni" szövegen. Hajrá!

tjuca
 
 


Sziasztok Lányok.

Elolvastalak benneteket, de ma valahogy nincsen kedvem írni. Nyomott vagyok, talán ez az idő teszi, nem tudom. :roll:

Pusz mindenkinek!

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Visszajöttem! :lol:

Rakok fel képet! Ja, és képzeljétek, a kalkulátor kidobta, hogy 100% a kék szem Kornélnál! Be is jött! Mondjuk ezek szerint más választása nem volt!

A bizonyíték:
Kép

S 2 kép a vasárnapi piknikről, sajnos a jobbak a baráti házaspárnál vannak, majd ha megkapjuk őket azokból is csemegézek!

Kép


Kép

Kitti: biztos az idő teszi. Ha kisüt a nap, jobb kedved lesz! Csak sütne már!

Oriandy: de legalább nem csak én szenvedek az etetéssel! Ez legalább egy kis öröm az ürömben, már ha lehet ilyenről beszélni. Én már arra is gondoltam, hogy náluk is az idő lehet az oka. Mert a fog nálunk sem ludas szerintem. Ugyanis az még mindig nincs, de nem is akaródzik jönni!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Naná, hogy az egyiket nem sikerült felrakni, de pótolom! Mondjuk azon én is rajta vagyok, ezek szerint azt már a net se bírja! :oops: De nem adom fel!

Kép

Na, sok lesz belőlem lányok! Megyek is!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Wawel!

Az első képen Pumukli, harapom a képét. Kinga is itt mutogatott, hogy bababababa, meg csorgott a nyála 8)
Ezek szerint a többi gyerkőcnek is kék szeme lesz. Bocsi lelőttem ezzel a kalkulátorral a poént. :-(

tjuca
 
 


Csajok, a szemszín kalkulátort sikerült kiakasztani az adatainkkal. Ugyanis nem tudta értelmezni, hogy lehet az, hogy anyósomék kék szeműek, a férjem pedig zöld. Kiírta, hogy error. :shock: Kénytelen voltam kicsit csalni, de úgy meg nem az igazi.

Meteor: Pannus lánykát régen láttuk, dobhatnál pár fotót!

Kitti: jobban vagy már? Elég nyomi az idő is, biztos az kavart be.
Vendég
 


Sziasztok!

Kinga, Julcsika és Kori is gyönyörű a friss fotókon!

Ádi most aludt el, úgyhogy van időm picit írni.
A helyzet az, hogy az utóbbi napokban valahogy úgy ki vagyok égve és semmihez nincs kedvem, erőm. Így változatlanul az íráshoz sem... :(
Olyan kis személyiségzavarosnak érzem magam.
Nem tudom, mi az ami nem jó és min kellene változtatnom, de valami nagyon nem jó... :roll: Na mindegy, ezen egyedül elmélkedem s ha megvan az eredmény, majd szólok.

Móni, ezt a rossz hangulatot nálam nem lehet az időjárásra fogni, egyszerűen csak jön, s a helyzet az hogy sajnos egyre gyakrabban. Mintha depressziós lennék, vagy ilyesmi. Ma pl csak azután lett valamivel jobb a kedvem, hogy Ádámot elhoztam a bölcsiből. Nem tudom, mi jött rám, reggel még bőgtem is egy sort. :cry:

Vasárnap anyák napja. Egészen furcsa, életemben először fognak ezen a napon engem is ünnepelni. Picit félek attól, hogy a férjem rosszul fogja viselni, mert neki meg ez az első anyák napja hogy nem él az édesanyja.:(

Holnap reggel leszaladok a virágoshoz, s a két bölcsis gondozónéninek is viszünk Ádámmal virágot, hiszen ők a pótmamijai, amikor én nem lehetek vele, így megérdemlék. Nem nyalizásból, csak mert így érzem helyén valónak. Nagyon hálás vagyok nekik, mert azt látom, hogy tényleg szeretik a gyerekemet.

No megyek, mert rendbe kell tenem a koripintyót, aztán ma szerintem korán lefekszem, mert nem vagyok a topon.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Én meg megtudtam, hogy kb. 89% eséllyel barna szemű gyerekeink lesznek. Mondjuk ezt magamtól is sejtettem, de az, hogy van 1,5% esélye a kék szemnek és kb. 10% a zöldnek is, határozottan feldobott!

Móni!
Nem lehet valahogy az árnyalatokkal a baj? Klasszikus kék szemei vannak Pali szüleinek?

Kitti!
Én is egész nap tök nyomi voltam, pedig egy fél órás fogügyi értekezéstől (kb. 600 decibellel) eltekintve Makinak jó napja volt alapvetően, én mégis totál hullának éreztem magam és lógott az orrom.

Mindenkihez lenne esti elalvással kapcsolatos kérdésem.
Mennyit van ébren Nálatok a baba az éjszaki alvás előtt?
Szerintem ez nálunk valahogy nem jó, de nem tudok rájönni az okára sem, és átállítani sem tudom. Lehet, hogy nem is ez a baj, a lényeg, hogy most már kb. 1 hónapja Misi megtanult egyedül elaludni, de ezt csak napközben tudja megoldani kétségbeesett üvöltés nélkül. Az esték továbbra is idegtépőek, pedig semmit nem csinálok másképp. Most már a mese is a hálón kívül van, hogy az se legyen más. Mindig álmos, amikor elviszem aludni, ha óra szerint nem lenne az, akkor is viszem, ha látom rajta, ha pedig már rég aludnia kéne, de nem álmos, akkor megvárom, míg az lesz. Van éjjeli fényünk, hogy a sötétség se zavarja.
Van valakinek valami ötlete, hogy mitől van ez???????? A napközben alvásoknál egy hangot sem ad ki, kicsit nézelődik az ágyban, aztán lefekszik és szépen alszik. Délelőtt másfél órát, délután meg háromnegyedet. Este meg mintha nyúznák... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kata

Kép
wkata
 
 


Kitti: aszem el kell, hogy vigyelek egy kis lyányos kiruccanásra. Apák és gyerekek nélkül, szigorúan! Na majd meglátod, hogy volt depi nincs depi lesz! :wink: Kata, te is csatlakozhatsz! De ez most nagyon komoly csajok!
Kitti, nem csodálkozom, dolgozol, házimunkázol, családozol, jó, hogy egy idő után besokall az ember.
Kata: ez rád is vonatkozik, te is melózol otthon + építkezés. Nem semmi!

Kata: nem tom mit csináltam rosszul ezzel a színbigyóval kapcsolatban.
Alvás: nem tudom mi lehet a gond Misivel, de sok gyerek nyűgös este. Én azt vettem észre, hogy ha Milán nem alszik eleget napközben, akkor este sokkal nyűgösebb és nehezebben is alszik el. Ő délelőtt és délután is alszik másfél, két órát.
Vendég
 


Szép estét!

Alvás dolog:
Dani reggel általában fél 7-kor kel, így délelött 9 körül alszik vissza 1- másfél órára, aztán délután úgy 2 körül alszik el megint szintén 1-másfél órára. Ha ezt tartja a nap folyamán, akkor est 8, de legkésöbb fél 9-kor viszem aludni, mert álmos. Az elalvások nekünk mindig egyformák: kevés tea, cumi + malacka átölelése + én kicsit ringatom vagy az ágyat vagy a popsiját paskolva. Ezzel kb. fél perc és alszik is. De ugyan ez van az esetleges éjjeli ébredésekkor.
Így bár nem alszik el egyedül, de panaszra semmi okom, mert nem kell vele órákat kínlódnom.

Anyák napja:
erre már én is gondolta, de ugye Dani még kicsi ahhoz hogy ő köszöntsön fel, apának meg szerintem eszébe sem fog jutni, hogy Danit "felkarolva" köszöntsenek fel.
de én ezerrel készülök, mert (ha időm engedi) minden évben magam készítem el anyumnak a virágcsokrot.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Hali.

Hát van egy kis időm, Peti most tízóraizott…
Azóta már este is lett, de napközben nem volt időm. :o Szóval az első mondat módosult: Peti már alszik.
Képzeljétek, egyedül sétál a gyerek! A galamb az erkélyen nagy motiváció. :) Könnybe is lábadt a szemem, később még apának is megörökítettük, mert ő csak holnap jön haza…
Tehát a szülinapi ajándék egy szandi lesz a dédiékhez, mert ami most ott van, egy csöppet nagy, eddig a célnak megfelelt, de ha Peti ráérez a járkálásra, szükség lesz egy pont jóra.
Nálunk a sétáltatás nem okoz nagy gondot, mert Peti nyúlánk, én meg nem vagyok égimeszelő, tehát nem kell görnyednem, ha a fiatalságnak kézen fogva támad lépegethetnékje. :D

HELP: akik adnak a manójuknak Chamomillát, ti még feloldjátok? Mert ma eszembe jutott, hogy adok a gyereknek (persze aztán kiment a fejemből), de szerintem már el tudná szopogatni, vélemény?

Veráska, hát attól függ, mit értünk azon, hogy Petit megviseli a fozgás. Már két hónapja csak köztünk hajlandó tölteni az éjszakáját, és kb. egy hete még ott is nyugtalanul alszik. :o Tegnap is annyira sírt, hogy anyukám tudta csak megvigasztalni nagyon nehezen.
A bográcsozás jó volt, de mire mi kiértünk, addigra már főtt a husika. :)
Ja, a fényképező tegnap előtt nálunk is itthon maradt, még jó, hogy a majdnemsógornőm elhozta az övét. :?
Peti is kapott már vattacukrot, neki ízlett, szép piros lett tőle.
Nagyon édes a fiad a körhintán. Nektek elöltöltős mosó masinátok van? Hál’ Istennek a miénkbe felülről kell belepakolni a cuccot, ahhoz még nem fér hozzá Peti.
Az unokahúgodéknak gratulálunk a kis jövevényhez!

Reni, remélem, ha ezt most kipihened, az elkövetkezendő években nem lesz megint hasonló bajod!

Oriandy, nálunk is hétköznapra esik Peti szülinapja, de nálunk csak hétvégén lesz ünneplés, vagyis nem is tudom, mikor, mert 26-án meg fotózásra visszük a fiatal urat. Na arról nem is beszélve, hogy aznap viszem szemészetre és tanácsadásra is. :?
Hm, én hagyom Petit esni-kelni. Jó, nem betonon, de itthon régen is koppant nagyokat.

Kitti, mi Ferivel kedden filmeztünk. :) Ballagás nálunk is van, szombaton, aztán meg ebédre is hivatalosak vagyunk. Az unokatesóm ballag…

Norwell, szerintem sem baj, ha csak magatokról írsz. De te érzed, hogy mire van időd és mire nincs. Azért néha dobj fel egy képet, jó?

Meteor, teljesen egyetértek veled, mi „kisemberek” állandóan kételkedünk, de egy nagyon kiélezett példát felhozva: a miniszterink sem minimálbérből élnek.
Pancsi nem szereti a husit? Érdekes, mert a babák inkább a főzelékekért nem szoktak rajongani. De azért vigyázz, mert a kicsik nem lehetnek vegetáriánusak, vagyis nem célszerű, ha nem kapnak husit. Persze megtömni nem tudjuk őket!

Juca, én úgy gondolom, hogy a gyerekeknél minden képesség ilyen érés folyamán alakul ki, ha nagyon kiélezném ezt is, mondhatnám, hogy minden nélkül megtanulnának ülni, kúszni-mászni, állni, járni. Én Petin is tapasztalom, mikor olyan dolgokat csinál, amiket tudom, hogy senki sem mutatott meg neki, és ő „tudja”.
Megnéztem a „játékot”, 50%-ban barna, 37,5%-ban kék, 12,5%-ban zöld. Mondjuk ezzel majdnem így voltam tisztában, én 50-50 arányban tippeltem volna. :o A biosznak ezt a részét nagyon szerettem általánosban…
Nálad mi lett az eredmény?,,

Marcy, Petinél semmi összefüggést nem fedeztem fel a tejtermékek és az éjszaki nyűgösség között, de ha te erre gyanakszol, szüneltesd 1-2 napig, és ha ezek a bűnbakok, akkor tudni fogod, hogy hányadán álltok.
Bébikajához nem tudok hozzászólni, talán annyiban, hogy ilyenkor jót mosolygok magamban, hogy én ugye először adtam Petinek boltit, és kb. 2 hónapja pempőzök én neki, de utóbbi is ízlik neki. :?

Kimike, Peti édeskömény teát kap vagy vizet, de végül is mindegy, mert nagyon keveset iszik, de a kisvédőnő szerint a tápszer elég neki.
Tényleg érdekes ez a szemszín dolog, mert az én bioszos tudományomban is az szerepel, hogy két kékszeműnek CSAK kékszemű gyereke lehet.

Gombi, jók a képek, az ágyramászós „sorozat” különösen tetszik. Kis ügyes menyasszonyunk van. Ja, Peti köszöni a cuppanósat (vagyis én köszönöm a nevében, mert ő már alukál).
Én már kipróbáltattam Petivel a kismotort, de burnyált vele egy hatalmasat. Nála mindennek csak és kizárólag a kereke a nyerő. Én nem is tudom, hogy lesz-e neki a későbbiekben, szerintem nem. Inkább majd kisbicajt veszünk…

Wawel, nagyon érdekes szemszíne van a fiadnak, olyan „homogén”. Legalábbis a képen nekem így tűnik.

Wkata, alvásügyileg passzolok, nálunk Peti jelzi, ha fáradt, de nem a kiságyában alszik el. Valaki kell mellé. :o De este nálunk tök sötét van. Na jó, pl. most alszik urasága, én meg gépezek, de ha nincs semmi, akkor feketeség vagyon.

Na megyek alukálni.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Csak egy gyors reakció!

EX!
Én sosem oldóttam fel a chamomillát. Szinte 1-2 másodperc alatt feloldódik. Próbáld ki magadon!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

pocsék az idő erre, ma én is nyomi vagyok. Ráadásul ma délután még a suliba is be kell mennem, mert igazgató választás lesz.

Ex: már én sem oldom fel a Chamomillát, egyszerűen beadom neki, és gyönyörűen elszopogatja.

Most futok, mert sírás hallik!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Kimi! Ex!

Én is úgy tudom, hogy két kék szemű embernek nem lehet csak kék szemű gyereke. Nem lehet, hogy valamelyiké mégsem kék?
Ennél már csak uncsitesómék jobbak két full barna ember, négy gyerek, három tök barna, és a keresztfiam kék szem tejfölszőke haj. Na és kié, hát az apai ágon a dédié :-) Egyébként nagyon mókásak, mert a négy gyetrek nagyon hasonlít több dologban pl. alkat, vieselkedésben dolgok, vonások, de Botond mégis nagyon kilóg a sorból :-)

Nálunk 50% barna 20,8% kék 29,2% zöld tehát mondjuk annyira nem kicsi a kék szem esélye, mint Pancsinál, de azért még mindig ez a legkisebb. Mondjuk én helyből barnát várta, de ez a kék valami csudaszíp lett :-)

Kata!

Nálunk elalvással nincs gond ezért ebben nem tudok segíteni. Kell a nélkülözhetetlen (mocskos) nyuszis párna, más kívánalom nincs.

tjuca
 
 


Kata!
Ádi este a mai napig cicin alszik el csak, attól függetlenül hogy a bölcsiben már elalszik egyedül is napközben. :roll:
Ráadásul egy éjjel minimum háromszor kel és akkor még szerencsés voltam.
Úgyhogy én sajnos semmi jótanácsot nem tudok adni, én is sz...ban vagyok ezen a téren.

Móni!
A csajos kiruccanás jó ötlet. Mikor és hogyan kivitelezzük?

Most mennem kell, mert értekezlet lesz a célgnél délelőtt.

Pusz mindenkinek, szép napot!

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Ja, Juca!!!!

Szem témához: én azt hallottam hogy ezeknek a kicsi gyerekeknek még változhat is a szemük színe nagykorukra. Ez tényleg így van, vagy egy 10 hónapos bébi esetében mondjuk már megmarad a szín?

Egyéb iránt én is elégedett vagyok Ádi szemével: csuda-szép két kis kék csillag!:-) Enyim szem zöld, Tomié kííík, hát ő győzött.:-)

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Móni!

Névnapod alkalmából kívánom a legjobbakat!


Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Jó reggelit mindenkinek! :)

Reni: nagyon szépen köszönöm, nagyon figyelmes vagy! :) Reggel olyan történt, mint még soha. Elfelejtkeztem a névnapomról, mert annyira benne vagyok Milán szülinapi partijának szervezésébe, hogy totál kiment a fejemből. Aztán csak pislogtam, mikor bekapcsoltam telefonomat, hogy mi ez a sok sms. :lol:

Csajok, anyósomék mindketten kék szeműek, ez nem tévedés. De anyósom védelme miatt mondom, hogy a fia tiszta apja, tehát kizárt... szóval minden félreértés/lépés. :lol: :lol: :lol: Lehet, hogy vmelyik nagyszülőnek volt zöld szeme, ezt nem tudom. Viszont Milánnak még mindíg nem egyértelmű, hogy milyen a szemszíne. Mindenki dicséri, hogy milyen szép barna a szeme. De igaziból van benne kék és zöld is. Én úgy tudtam, hogy ez 6 hónapos korára majd változik, de nem. Ok, ha megkérdezik milyen színű a szeme, akkor barnát mondok. Igaz, nekem ez tetszik a legjobban. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Kimi, nagyon sok boldogságot kívánunk Neked névnapod alkalmából! Méz és Julcsika

Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, már tudok ülni! Viszont tegnap levittem a gyereket levegőzni (apukája horgászni ment :evil: ). Hááát, a 2.-ról lecipelni a 10 kilós sejhaját.... Végül anyukámnak szóltam, hogy jöjjön segíteni. A 200 m-re lévő játszótéren kötöttünk ki, aztán egy 500m-es kitérővel vissza. Alig bírtam menni. Szerintem aki látott, azt hitte, hogy részeg vagyok. A derékfájás kisugárzott(zik) a lábaimra. Gondolom nem tesz jót Peti emelgetése. Így is szegény gyerek órákat van a kompban és a járókában!
Éjszakára valami noname kínai tapaszt ragasztottam a derekamra és úgy tűnik, hogy használ!!!
Viszont.... A férjem tegnap este egy picit visszahúzta Peti fitymáját, mert lerakódás volt alatta, de csak fél munkát végzett, mert egyik oldalon csinálta, a másik oldal kimaradt, mert ordított a gyerek mint a sakál! fúúúúúúúúúú, nagyon mérges lettem rá, mert ha már a gyereket szadizza, legalább teljes munkát végzett volna. Ma Peti sirdogált, amikor kamilla teával mostam neki. Most majd szenvedhettünk mégegyszer, amikor másik oldalon is megcsinálja. Nem tudom, miért piszkált hozzá!
Annyira sajnálom a gyereket! :cry: Sírás közben bababázik!

Én is megcsinálta a szemes dolgot: nálunk is bejött az 1,8% kék szem!!!!

Wkata!
Az esti elalvás még nálunk is cicin megy. Addig cicilünk, amig el nem alszik! :shock:

Anita!
Tegnap elfelejtettem ítni, hogy Konél egy kis "Amorozó"! Nagyon csábos!

Méz!
Julcsána sem semmi! Látom, ő is szereti a hasát!

Peti megint kezd "kerekképű" lenni! Lehet, hogy a napi egy túrókrémtől? Plusz még lecsúszik néha 1-1 Danoninó is, meg néha Kinder tejszelet!

Danoninó evés után:
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca!

Mi van a bloggal????????????????????

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

ne haragudjatok, hogy csak ritkán jövök és keveset írok, de most nekem sincs sok időm, de ez nem jelenti azt, hogy nem szeretnék jönni.
Lesz ez majd jobb is :) .

Móni: boldog névnapot kívánok :) !

Kitti: fel a fejjel, nálam is összecsapnak a hullámok!!!

Reni: örülök, hogy javulgat a derekad!

Oriandy: megnéztem a videot, tényleg nagyon szép, ahogy összeállították, főleg a zene alatta :) !

Még lenne mesélnivalóm, de most nem tudok, délután vagy este tuti, hogy jövök!!!

Eni

Eni
marcy
 
 


Reni!

A blog x szolgáltatónál van, de maga a domain Y-nál. Nos Y letiltotta a domaint, így behalt az egséz. Lesz egy kis idő mire megoldódik, pláne, ha Y cég csődbe megy, és az internetbíróságtól kell visszakönyörögni a domainünket. Ráadásul, mi fizettünk ezért, csak egy gaz céget választottunk. Most X-hez visszük, mert ők nagyon beválósak. Nos ez idő...
Örülök, hogy jobban van a derekad, de ne vitézkedj!

tjuca
 
 


Méz, Julcsika, Marcy, nagyon szépen köszönöm! :)

Reni, bogarat ültettél a fülembe, kicsit aggódom, hogy velem is ez lesz a helyzet, mert nekem is túl gyakran fáj a derekam. Mi a helyzet a keresztszemezéssel? Rá vagy még kattanva?
Milán is nagyon kikerekedett, Ő a túrórudit imádja nagyon. Már megismeri a csomagolását is és nyüszít érte. Kivi leszek hány kilót nyom már.
Cuki Peti ezen a képen! :) :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beköszönök, mert egyre betegebbek vagyunk, és inkább az ágyat nyomom. Ma voltunk mindektten (Dani is és én is) dokinál, és írtak fel gyógyit, talán hamar rendbejövünk!
Azt meg már írtam, hogy a hétvégén nem leszünk itthon, úgyhogy marad a hétfő, talán már megújult erővel!

MÓNI! BOLDOG NÉVNAPOT!!!!

Puszi mindenkinek. Azért, ha tudok, még jövök ma!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Hellóka!

Mi is vagyunk, helyzetkép: Noival voltunk baba-mama klubba, élvezte, csak extra hamar elfáradt. Mátét tegnap meglestem az oviban, hát, ült az óvónéni ölében. Este kérdeztem, hogy te akartál az ölébe ülni, erre azt mondja nem...Még, jó, hogy mindent elmond, mi lesz később...Ez az Anyák napja kikészít, már reggel bőgtem, a Mokkában a Kovács Katin, Anyuval ez a "számunk". Pedig nem is élőben énekelt. Nem fura, hogy milyen más az Anyák napja, úgy, hogy már mi is Anyák lettünk? Vélemény? Tavaly Máté is adott virágot, persze Apai segítséggel vették, és azt mondta, Boldog Szülinapot! Remélem most is lesz meglepi!!!


Mi már azt adjuk a Noinak, amit mi eszünk, csak só-és fűszer mentessebben. nekem a Danonínót nem eszi meg! Nálunk a gyümölcs is szeletben megy már. Tegnap kezdtem azt is, hogy elé rakom a kaját, nem etetem, így legalább én is tók enni. Igaz, hogy utána söprögethetek, de sokszor beletalál a szájába, mondjuk kanállal ritkán. Nem baj, a gyerekeknek kell a "dagonyázás".

Andy: Jobbulást, és pihenj sokat!

Móni: BÓDOG NÉVNAPOT !!!!!!!!!!!!!!! Vesztek a fiadnak ajándékot is, vagy csak torta, és buli lesz??? Családi ramazuri? Én még nem tudom, hogy bevállaljam e a tortát Noinál, Máténak anno körtés Kismamából lesett tortája volt, de az az újság azóta eltűnt. Kittinek szervezed a programot, hajrá!



Juca: Érdekes, én nem csináltam meg, de Noinak olyan zöldes-barnás szeme van, kicsit sötétebb mint nekem. Máté meg kék szemű, mint az Apja. Gondolom megint ezer felé mentek hétvégén.

Kitti: Én attól féltem, hogy ha majd megint itthon leszek a 2. babával, bekattanok. Szerencsére nem így lett, bár igaz, hogy az angol jót tesz, meg, hogy sokat jövünk-megyünk. Én a George Michael koncertre akarok menni, csak még jegyünk nincs, mert nem jutunk el soha megvenni. Lehet, már nincs is.

Csajok! Mi lesz a randival? Nem talizunk valahol jövő héten??? Mármint a Pöstiekre gondoltam.

Méz: Költözés még mindig dilemma? Bölcsi kipipálva?


Ex: Én is majdnem magunk közé teszem a Noit, Apuéknál csak úgy nyugodott meg. Annyira ari volt, simizte a nyakam. Csak Mátét nem akarjuk féltékennyé tenni, pedig könnyebbek lennének az iccakák.

Mentem, mennyit írtam!

KépKép
KépKép
colett77
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?