Új privát üzeneted érkezett!

Csak pár kép:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép


Márti, Nisszának Boldog féléves szülinapot!!!!! :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!!!

Tegnap jöttünk haza 5 napot voltunk a Balcsin, nagyon jó volt, pihenésről szó nem volt a 3 gyerkőc mellett, de nem is azért mentünk!!!! :wink:
Nini nagyokat aludt fél 7 előtt nem igazán ébredt reggel, most bezzeg már várja a reggelit :shock: :lol: .
Nagyok sokat pancsiztak, "úsztak" édesek voltak.
2x is találkoztunk a Zsandiékkal nagyon jó volt :lol:

Nini most már egy kajára csak gyümit kap, nagyon édes ahogy tátog :lol: , olyan 200 ml körül eszik.Így tejcsivel jól állunk :shock: , bár már csak 4x-5x fejek.
Forog oda vissza és a popó emelgetés is jól megy :wink: , de még csak forogva közlekedik!!!! :lol:

Köszi a köszöntéseket, Borónak is boldog felediket :wink: !!
Na lépek 1-2 bőröndnyi ruhát ki kell mosnom :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kimaradt:Edith édesek a csajok látom disznóvágásnál nagy segítségek voltak!!!! :lol: Egy szavad nem lehet!!!

Majd rakok én is képeket, bár egy ideig eltart mire átnézem kb. 200 db készült ez alatt a pár nap alatt 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Nini izgatottan várja az indulást:
Kép[/

ismételjük át mit kell csinálni???????????????
[URL=http://imageshack.us]Kép



gyümi berregtetés:
Kép

na jó hagyok neked egy picit(tudni kell, hogy a nagyok sora állnak a maradékért így mindig többet kell csinálnom :wink: )
Kép[/

tömegjelenet a kanapén:
[URL=http://imageshack.us]Kép


ti kik vagytok????????????????
Kép

bambula:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


a fele lemaradt :lol:

apával vigyorogva:
Kép

elfáradtam:
Kép

ez jó csináld csak, én addig megszámolom az ujjaimat:
Kép[/

gyere csorgatok rád egy kis nyálat:
[URL=http://imageshack.us]Kép[/

hát te ki vagy???????????????
[URL=http://imageshack.us]Kép


kicsi sellőnk:
Kép

Szonó szédíti a kiscsajt:
Kép

tömegjelenet a kanapén:
Kép

Öltözéshez:nálunk is Szoni nagyon ügyes volt az oviban ő segít a társainak, a kicsiktől amúgy még nem várják el ezt az önállóságot.
Zsombi az alsógatyáját lehuzza ha pisil, a szandit is ügyesen felveszi leveszi és a többi dologgal is erősen próbálkozik, igaz a gatyóval szokott szerencsétlenkedni 1 szárba szokta dugni a 2 lábát :wink: , de alakul a felsőkkel is ügyesen bánik, szerintem hagyni kell őket kibontakozni és türelmesen várni, persze nem fürdésnél, meg amikor nyűgös hanem mikor van hozzá humora!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti, örülök, hoyg kiruccantatok egy kicsit, és ha pihenés nem is volt, de legalább levegőváltozás volt :wink: és a "nagyok" legalább élvezték. :)
Ja, ja, hát panaszkodtam én a lányaimra? :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Gyönyörűek a manók és hihetetlen, hogy Nissza is mennyit nőtt! Amint írod, teljesen egyformán fejlődnek Boróval együtt. Hiába no, hisz egyidősek! :D

Kriszta is öltözik-vetkőzik. Felveszi a bugyikát, rövidnadrágot, rendes nadrágot is, ha gumis, de a szandálok, cipők a favoritok. A tépőzáras szandi nem okoz gondot, a csatosat viszont még nem tudja sem ki- sem bekapcsolni. A felsőkel hadilábon áll. Ha kihúzom a kezeit, akkor a nyakából már könynen leveszi, de ennyi.
Úgy néz ki, javult az evőkéje. Mostanában már elég rendesen eszik.

Borónak pedig most már tényleg, hoyg van foga. :D :D :D

Évi, milyen nagyfiú már Samu is. És miylen ügyesen eszik egyedül! :) Kriszta mostanában a müzlire van nagyon ráállva. :)
Te, vakációzol már? :wink:

Zsuzsi, biztos nagy volt a viszontlátás öröme! :) Elhiszem, hoyg hiányzott a csajszi, kriszta csak 3 napig volt távolt (igazából csak kettőt volt nélkülünk) de mégis annyira hiányzott.

Regi, hihetetlen, hoyg már le is járt 1/3-a a pocakosságodnak! Örülök, hoyg most már jól vagy! Remélhetőleg ezután is elkerül minden rossz, baj. És gratula Lilihez! :wink: :wink: :wink: remélem, a dokibácsi is Martin véleményén lesz! :)

Barbi, sajnálom. :( De majd jövőre most már tutti! :wink: érezzétek jól magatokat a Balcsin! :)

Zsu, nagyon édes Lizababa, tényleg, sokat kerekedett, fehéredett :D , és egyáltalán nőtt, változott. Nem semmi, hoyg ennyi idősen már hasrafordul. :shock: Ha kell, adj neki pótlást, de szerintem a hozzátápinak még túl korán van. Igaz, ezt itt már sokszor megtárgyaltuk, megvitattuk, úgyis te döntesz, hoyg mikor kezded el. :)
A tortát meg te sütötted? :shock:
Sokat néztem, hoyg hogyan készült, de akkor áruld el, hoyg az alapja az egy igazi játékautó volt és csak a "rakománya" volt a torta? Finomnak biztos finom volt! :) :wink:

Na, puszi mindenkienk! :)
Eltűntek is jeléentkezzenek!!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


SZiasztok!


Bldog feledik szülinapot a két kislánynak :)


Évi, nagyon édes kölök lett Samuból (nem mintha babának nem lett volna az :)) De a vigyorgós képen nem két évesnek néz ki, a ztuti :)

Edith, nagyon, nagyon jók a képek, nekem a kukucskálós tetszik al egjobban :)

Zsuzsi, kicsit írigyellek a szabid miatt, és nagyon nem :) Ma is csak 1 órát voltam távol a gyerekeimtől, de állandóan megijedtem hogy hol hagytam el őket :) Bár a Bence tuti fog menni nyaralni a dédijéhez, akkor elég ramaty lesz. De én max egy estét tudok nélkülük elképzelni...

Öltözködés: Kata öltözik egyedül, cipőt vesz, vetkőzés is megy, csak a pólónál, meg a gombos ruháknál kell segíteni. Egyedül eszik, viszi a tányérját, iszik, elveszi, leteszi a poharat. Sőt műr tanulgat önteni is, kisüvegből. NAgyon önálló ő is, csak bilizni (se wc-zni) nem akar....

Liza tényleg jó baba továbbra is, eszik-játszik-alszik. Este igényli hogy kézben legyen, de ez minden babának jár, és külön hálás érte :)

Hangosan kacagni még nem kacagott, nem is emlékszem hogy mikor szoktak a babák....kisegítetek?

Edith, a torta alja igen egy teherautó, és a felépítmény a torta :) A vezetőfülke volt a kemény dió :)

HOzzátápival várok még, legalább 1 hónapot... én nem érzem hogy lIza felkészült erre. Kaptunk anyatejet, azzal pótolgatok, nem kell sokat. Naponta 2x, max 3x 70-80 milit. De van hogy csak 50-et.

Még az is lehet hogy lassan visszaáll a tejmennyiség, mert pár napja csökkenő tendenciát látok pótlásügyileg. Lehet csak a fejlődési ugrás volt ismét..


Márti, írigykedem a balcsiért, bár úgy tünik mi is lejutunk agusztusban 4-5 napra. Annyira vágyom rá, hogy az hihetetlen...

Nagyon jók lettek a képek, én le vagyok döbbenve, hogy mekkora már Nini. És tényleg egyik képen Szonira, másikon Zsombira hasonlít :)

Mennem kell

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:hangos nevetés, nem tudom pontosan mikor de már jó 1-2 hónappal ezelőtt kezdte :lol: , apja épp fürdette és valami nagyon vicceset csinálhatott, mert kacagott a kis drága!!!!Nekem is szokott, úgy működik a mi gyerkőcünk , hogy a mellkasát-hasát a számmal"harapdálva csikizem" na ettől kifekszik!!!! :lol: És amin nagyon tud mosolyogni, ha a Zsombi balhézik!!!!! :lol:

Szorítok, hogy elég legyen a tejcsi, de ha nem az sem gond szerintem!!!!! :wink: Nagyon ügyik vagytok így is!!!!! :wink:

Ja és hazudós vagyok ám, mert reggelente tovább alhattam a Rolandom etette a kisasszonyt, bár ott simán aludt fél 7-7ig :shock: !!!!És a drágám simán elgalopozott a 3 gyerkőccel a boltba tehát kímélő üzemmódban voltam, sőőőőőt az 5 nap alatt tisztába sem kellett tennem a kicsiket , mert azt is megcsinálta a drágám!!!!! :lol: 8) Konklúzió kipihent vagyok teljesen!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Annyira kipihentem magam, hogy nagyon megy a szó ismétlés!!!! :oops: 8) :lol:

Zsuzsi:Szandi????????????????????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, köszi, akkor még várhatok rá :)

Ma egyáltalán nem fogadta el a pótlást Lizocs, nem tudom, hogy több tejem volt, vagy a meleg miatt kevésbé éhes... majd mérlegelésnél kiderül :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Szokásos szombati programunkon voltunk anyuéknál.

Edith: nagyon édesek a csajok! Kriszta olyan nagylányos már.

Márti: te is nagyon jó képeket tettél, persze rólad megint nincs egy se. :wink:
Örülök neki, hogy jó volt a hetetek. Ninit is beraktátok a vízbe?
Flóra is milyen kis copfos, olyan szép vörös a hajuk. Olyan kép nincs, amin az arcuk is látszik?

Zsu: ügyes vagy, hogy tudtál szerezni tejet.
Az első egy-két nap még nem is volt vészes a Szandi nélkül, de utána napról napra egyre jobban hiányzott. És most szerintem ő is érezte, hogy hosszabb ideig voltunk távol, mert annyira örült amikor tegnap meglátott.

Egy kicsit féltem, mert egy hétig hallgattam, hogy milyen rossz, illetve hisztis volt. De semmi különös, ugyan olyan, mint előtte. Talán egy kicsit jobban megsértődik, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, de hamar ki lehet engesztelni.
Simán alszik az ágyában is szerencsére, mert ettől is féltem.

Ma, amikor leraktam aludni, még visszahívott széttárta a kezét lehajoltam, hogy megpusziljam és tisztán mondta, hogy szeretlek. Annyira jó érzés.

Na megyek aludni, mert hulla vagyok.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Hát előkerültem!Látom mindenkinél zajlik az élet.Mondanom se kell én sem unatkozom!Dolgozom ezerrel,nagyon élvezem,bár szülés mostanában pont az én műszakjaimban nincsen.
Netem se volt 3 hétig ezért sem tudtam jönni.

A gyerekek jól vannak.Rebi volt a mamánál nyaralni,meg egy hétig táborban,aztán egy hétig napközis táborban.
Zsolti most van táborban,az ovija szervezte egy hetes ottalvós.Már nagyon hiányzik,és valószínű már mi is neki,hisz ő egy egy éjszakánál többet nem volt távol tőlünk.Holnap jön haza.
Hanna beszéde még mindig fejlődés alatt,bár egyre több szót használ,de nem beszél folyamatosan.Viszont a szobatisztasággal jól állunk,már csak alváshoz kell pelus,meg ha hosszabb ideig buszozok vele.

A képek szuperek,az összes gyerkőc nagyon helyes.

Akik köszöntéséről lemaradtam mindenkinek sok boldogságot kívánok az adott alkalomra!!!!

Jövő hét utáni hétfőn mi is nyaralni megyünk,egy hétre Zamárdiba.Már nagyon várjuk,hiába azért egy kicsit hiányzik a Balaton.Most már nem úgy van,hogy fogom magam és 10 perc aztán ott vagyok.

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


hahóóóóóóóóóóóóóóóóóó

valaki nem tud ilyen etetőszéket amiben a Nini ül????
FP, égen földön nem találok, sem újat sem használtat!!!!



Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, én is kerestem, teljesen eltűnt a netről :( Pedig én is ilyet szerettem volna a régebbi helyett, mert ez dönthető...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


van itt teljesebb kép, aki nem vágná a huzat és a Nini alapján 8) , mint a Zsu!!!!

Kép
Tehát akivel egy ilyen szembe jön, vagy a padláson porosodik légyszíves szóljatok :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Én még nem is láttam ilyen etetőszéket, tényleg nagyon jónak látszik.
Most rákerestem, de itthon én se találtam.

Ma 1,5 óra alatt totál kikészített a Szandi, szegénykém annyira fáradt volt, hogy semmi se volt jó neki. Mindenért hisztizett, amikor meg rászóltam, hogy hagyja abba, krokodil könnyekkel sírt. Annyira sajnáltam, de közben majd meg örültem tőle.

Ki hogy oldja meg az ilyen helyzeteket? Tegyem le előbb aludni? Olyan 7 körül kezdte, a máskor annyira szeretett fürdést is végig szenvedte.
Anyukám szerint beteg lesz, de én nagyon remélem, hogy nem lesz igaza.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, ma Kata is szenvedett egész nap, az idegeinkre ment, és Liza sem volt olyan jó baba, mint szokott.

Szerintem az idő teszi. Kata nem is volt hajlandó aludni, most mikor letettem, akkor is fél órás hiszti volt. MIután 3x költötte fel a Lizát, kénytelen voltam a fenekére csapni :( De végre alszik....

Nálunk ki is szokott dőlni ilyenkor, ált. vacsi közben, de ha nem, akkor leteszem hamarabb aludni.

Márti, az ebay.com-on találtam, megkérdezzem, mennyi lenne a pk?

Ma nagyon lehangolt vagyok :( Meghalt Kolonics György, magyarország legjob kenusa.

Kolonics Gyuri, akivel 2006-ban még együtt örültünk gyermekeink születésének, Szegeden a vb-n :(

Nagyon, nagyon megsirattam :(

Jók legyetek!

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:köszi már nem kell.Vettünk egy másik fajtát, tegnap előtt megrendeltem és tegnap reggel 9-re itt volt :shock: :lol:még épp akciósan 8) , nekem nagyon tetszik, kisasszonynak is ,tegnap volt a főpróba és ebben legalább nem tud felülni :shock: , már nagyon próbálkozik, a hordozóban simán megy neki :wink: .

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsu:köszi már nem kell.Vettünk egy másik fajtát, tegnap előtt megrendeltem és tegnap reggel 9-re itt volt :shock: :lol:még épp akciósan 8) , nekem nagyon tetszik, kisasszonynak is ,tegnap volt a főpróba és ebben legalább nem tud felülni :shock: , már nagyon próbálkozik, a hordozóban simán megy neki :wink: .

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok¤

Csak egy percre jöttem, hogy elbúcsúzzak.
Hétfőn megyünk kirándulni, és azt hiszem, jövő szombaton fogunk hazajönni. Ez még megválik.
De holnap, holnapután már amúgysem lenne időm, alkalmam írni, úgyhogy kihasználtam a hirtelen beállt csendet és leírtam ezt a pár sort.
Puszi mndenkinek, és kellemes hetet, szép időt, jó nyaralást! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Túl sokat ti sem írtatok mostanában :)

MI jól vagyunk, nagy önmarcangolás után elkezdtük a ht-t, miután nem hízik, az anyatejből (pótlás) 90g-nál többet nem eszik meg, és egyetlen tápszert sem hajlandó megnni. Már kidobtam az ablakon vagy 12e ft-ot :(

A barackot viszont zabálja, imádja, a cuppogását imádom a legjobban :)

Szerencsére baja nincs tőle, bőre, kedve, kasija normális :)

KAta bölcsiben, hétfő óta van bölcsi, és minden reggel sírva megy. Emiatt örülök is, hogy nincs itthon egész nyáron, mert addigra teljesen elfelejtené...Így sztem ezen a héten visszarázódunk. (ebben a posvány időben 2x is jó hogy ott van, itthon megőrülne szegénykém...)

Róla nem nagyon tudok mit mondani, szobatisztaság még a fasorban sincs, bár egyre jobban zavarja a pelenka. Most már elmondhatom hogy folyékonyan beszél, képes körmondatokra is :) De mindenesetre, önállóan szerkeszt mondatokat, el tudja mondani mi a baja, hogy mit játszott a bölcsiben...stb. Olyan furi :)


Lányok! Elárulnátok nahyas cipőt hordanak a kölkecek? Én annyira meg vagyok döbbenve Kata lábméretén. 27-es adidas csukát keleltt neki vennem....Ti manóitok is ilyen nagy lábon élnek?

(tudjátok milyen hülyén néz ki akkora cipőben, ez az alig 90 centis törpilla??? )

Dobok két képet is a 3 hónapos prüntyről:

3 hós adatok:

Súlya: 5060g (3240g)
Hossza: 61cm (52)
Feje: 39 cm (34)

Kép


Kép


Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg nem irunk mostanában :oops: :oops:

Zsu,tök édes a lánykád ebben a tiszta rózsaszinben :lol: :lol: :lol:
Hozzátápi: ha ennyi féle tápit kipróbáltál és mégsem kell neki,akkor ne legyen lelkiismeretfurid,nem tudsz vele mit csinálni.Próbáld meg elfogadni,hgoy nem lesz egy elhízott gyerek belőle.Tényleg nem sok a 3 hó alatt az alig 2 kg hizás,de megtömni meg ugysem lehet egyetlen gyereket sem.
Mondjuk az én véleményem az,hogy a gyümitől még kevésbé fog hizni,hiszen fogyókurához is azt használjuk inkább :oops: :oops: ,de lehet hgoy meghozza az étvágyát és elfogadja a tápit.Csőrösből próbáltad itatni?Vagy másik fajta cumiból?
Lábméret:Gergőnek 24-es szandija van,a 27-es elég nagynak tűnik az alig 90 centijéhez.De hát ez van,nem tudsz csinálni semmit ellene.
Beszéd: Geri még csak tőmondatokban próbál beszélni,néha 1-1 szót tök érdekesen mond ki / jókat szoktam kacarászni rajta :oops: :oops: :lol: :lol: /
Szobatisztaság:nappalra már majdnem 100%-os,be nem csurog már,csak éppen a kukiját elfelejti néha lefelé irányítani a biliben,igy megesik,hogy lepisili a nadrágját.A nappali alvásához is kap még pelust,de már 1 hete száraz marad, felébred ha pisilnie kell-igy sokszor csak 1 1/2 órát alszik / 2-2,5-3 óra helyett /, az éjszakai még csak 1x sikerült szárazra.
Tegnap pl.bugyiba mentünk be a Lurdyba,izgultam is,hogy mi lesz,ha a kocsiban jön rá a pisilhetnék,de simán kibirta.Nagy probléma,hogy az utolsó pillanatban szól,nem tudom meddig birná tartani.Ja és még ami baj,hogy nem tudom rávenni az álva pisiléshez :twisted: .Fiús anyukák,ti hogy csináljátok/csináltátok?

Edith,remélem felétek jobb idő van nyaralásra,mint most nálunk.Nagyon fos most az idő-szinte ősz van :cry: .
Nálatok hogy megy a hozzátápi?

MÁrti,ti is elkezdtétek már a hozzátápit?

Zsuzsi,hisztiben még mindig bajnok Szandi?Bölcsi van most nálatok?

Timi,örülök hogy hallunk felőletek is.Gondolom a nyaralásotok nem ugy sikerült ahogy terveztétek ez a szar idő betett nagyon most a nyaralóknak :cry:

Barbi,gondolom ti már balcsiztok ezerrel.Ha majd tudsz jelentkezz.Mi van a szépszemüddel?

Zsandi,Julcsi nagyon rég nem voltatok.Mi van veletek?

Regina,hogy érzed magad mostanság?Gyerekek veletek együtt örülnek a babának?Tudsz már "róla" valamit?
bibolya
 
 


Ibolya!

Az egyik fiús anyuka kérésedre jelentkezik. Szóval én Barnussal a fatörzsön lévő bogarat ill a földön mászó hangyát pisiltettem mindig le. Bár szegénykém tegnap esett át a fitymaszűkület műtéten altatásban és nagyon fáj neki a pisilés, így most csak sírva pisil. Bevallom, nagy kő esett le a szívemről és öregedtem 5 évet az altatás miatt. Szerencsére jól ment minden és nagyon szép a végeredmény. A barátnőm kisfia is túlesett rajta, de brutálisan nézett ki a kuki a beavatkozás után, Barnusnak alig látszik valami, pedig még 3 felszívódó varratot is kapott. Fogalmam sincs hová, nem látom sehol a varratok nyomát.

Ügyi Gergő a szobatisztasággal.


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit,köszi a tippet :lol: .Az is baj,hogy nem akarja "elengedni" a pisit állva,a másik meg az,hogy nem mindig pisil erőteljesen,igy félő,hogy a saját nadrágját intézi el.
Barnus jobban van már?
Emlékszem még,hogy a tesóm is olyan 5 év körül volt,mikor átesett ezen a műtéten :arrow: hát sajna volt utána egy pár kellemetlen napja/napunk.
Azt szabad megkérdeznem,hogy miért csak most csinálták meg a műtétet?Nem lett volna jobb hamarabb?
Én is parázok ezen,hogy mennyire lehet letapadva a Gerinek,de mostanában egész ügyesen huzogatja magának,persze azt nem tudom,hogy mennyire kéne :roll: ,de dokihoz sem akarom elvinni,mert félek,hogy ott meg felrántják neki és aztán egy jó darabig hozzá sem enged utána nyúlni :oops: :cry:
Lánykáddal mi van?

Többiek?
bibolya
 
 


Ibolya, Edit, ez a műtét ránk is vár....

Edit, mesélnél róla? Jöhet priviben is. Köszi előre is.

Ibolya, Bence olyan 3 éves kora körül kezdett el állva pisilni. Az apját utánozta. Szerintem apuka mutassa meg neki, hogy is kell pisilni :) Utána tuti ő is úgy akar majd :)

Ja, Ht. Liza nem az anyatej helyett, hanem mellette eszi a gyümit. Azaz ő olyan 100-120 körül eszik ebédre anyatejet (van hogy csak 90-et). Ilyenkor ha kínálom tovább, nem kéri az anyatejet. VIszont a gyümiből megeszik még 70-100ml-t. És így már jobban hízik, mivel majd 2x annyit evett ugye....

De kedden majd kiderül :)

Ma vettem medela szoptanít készüléket, így ma már szopi közben kapta a pótlást :) byby cumisüveg :)
(próbáltam több cumit, egyik se kellett neki)

Jah és tegnapelőtt megtalálta az ujját. 1x. Ma már EL SEM FOGADTA a cumiját....hihetetlen ez a nő....

az ujját szova aludt el most is :)


Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Hú csajok,most már kezdek aggódni :arrow: ez olyan rutinszerű műtét :shock: ?

Zsu,ugy látszik akkor Lizának is elege lett a "csak" folyadékból.És kanállal eszi a barackot?Tejmentes pépet /nem tudom már mi a neve,talán a sinlac :oops: / nem próbáltál?Az még laktatóbb lenne mint a gyümi.

Képzeljétek,okt.közepétől Gerit felvették a bölcsibe :oops: :lol: -az egyik szemem sír,a másik nevet.A szülőin nagyon szimpi gondozónőket ismertem meg /kiváncsi vagyok az életben is ilyenek-e/ezáltal egy kicsit anyai szivem megnyugodott,másrészt viszont egyszerően nem akarom elhinni ,hogy már ekkora a fiam /is :cry: /Valahogy tartok a munkahelyemtől is,az az érzésem,hogy lapátra akarnak tenni :arrow: de ez ellen akkor sem tudok mit csinálni ha megvárom a gyes végét.
A szabik "kötelező kivételével,és hogy mennyi az annyi" ebben jártas valamelyikőtők?Ha jól emlékszem,tán a Barbi járt most egy ilyen suliba?

Edit,tényleg te mész vissza dolgozni?Vagy sikerült valamit megvalósítanotok az "álmodból"?Multkor irtál valamiféle anyukáddal együtt végző vállalkozásról.
bibolya
 
 


Na szóval műtét. 1 éves kora óta tudjuk, hogy nagyon le van tapadva. Ez azt jelenti, hogy látszik a húgycsőnyílás körül kb. 5 mm átmérő a makkból. Ezt megcsinálták volna már régen szondával felfejtve érzéstelenítéssel. De sajnos a fék is rövid volt neki, ezt nem tudom szakszerűen elmagyarázni, ez az a rész, ahol a makk alja találkozik a húgycsővel. Ezt senki nem vállalta felvágni altatás nélkül, mert ha bemozdul a gyerek, akkor egy életre viseli a következményeket. Szóval altatás kellett, ennek a határa nálunk az 5 éves életkor. Áprilisban töltötte, megvártuk az ovi végét és a nyaralást, majd nekivágtunk. Már nem fáj a pisilés, de amikor felhúzva mosom, akkor nagyon szenved a Drágám. Boldog vagypk, hogy túl vagyunk rajta és sikerült. El sem hittem volna, hogy semmi nem látszik rajta. De bevallom, akárhányszor a műtétre gondolok, sírva fakadok. Borzasztó volt, amikor elvitték a műtőbe, végig zokogtam a műtétet, akkor nyugodtam meg, mikor a sebész orvos kijött, elmondta a beavatkozást és azt, hogy felébredt, beszélt, de visszaaludt.


Ibolya! Jövő márciusban megy oviba Virág, akkor ki kell vennem a két gyerekre járó szabadságot, utána még nem tudom, hogyan tovább. A vállalkozás ott reked meg, hogy nincs ötletem, ami jövedelmező is lenne. Anyukám 3 hét múlva költözik, jelenleg azzal foglalkozunk.


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Hahóóó!!!
Itthon vagyunk, ma délután érkeztünk.

Röviden: jól telt. :D Bővebben: majd máskor. :P

Azért a csajokról egy-egy kép... :wink: De előre megsúgom, hogy rengeteg fotó készült és majd úgyis elárasztlak velük! :wink: :wink: :oops: :oops:

Puszi mindenkinek! :)
Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit,sajnálom ezt a fájdalmas beavatkozást nálatok,ezek után már nem lehet gond?Már nem tapadhat le?
Anyukád hozzátok költözik?
Vállalkozási ötletekkel mi is hadilábon állunk,ugyhogy inkább visszamegyek dolgozni,azt majd meglátjuk,hogy hogy birom a napi 8,5 óra munka+ utazást+meg a többit ami ez még maga után von.

Edith,mesélj,milyen vont a 2 kicsivel a nyaralás?És csak nyugodtan árassz el minket képekkel,abból sosem lehet probléma :lol:
Boronak hogy izlik a hozzátápi?
Krisztával mi ujság?
bibolya
 
 


HOztam pár képet :)

Eldobta a jány a cumit, jobbat talált helyette :)


Kakaskodás:

Kép

Orr-ra akasztós: (ezt meg hgoy kell írni??? :oops: :oops: :oops: )

Kép

Így tátja a száját a kajáért:

Kép

És így örül neki:

Kép

Dögi csajszi :)

Kép

Dögi patákkal (nem mellesleg 9,5 cm-es!!! patákkal :))

Kép

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Szia Ibolya!

Szerencsére Barnusnak kutya baja. Ma már fájdalom nélkül saját maga kente be a kukacát. Ma viszem konrollra, de csak azért, hogy engedélyt kapjunk a strandolásra.

Anyu nem hozzánk költözik, eladtuk a családi házat és vett helyette egy társasházban lévő 1,5 szobás, erkélyes, gyönyörű lakást. Ő még csak 57 éves, még bárhogyan alakulhat az élete - párkapcsolatra gondolok - és bármennyire is jó a kapcsolatunk, azért már megszoktuk négyesbe a mi kis életünket. Egyébként Ő sem szeretett volna hozzánk költözni.

Zsu!

Bencének hogyan csinálják majd a beavatkozást? Tudtok már konkrétumot is? Szegény, de hidd el, hamar rendbejön.

Lányod husi nyuszi, tényleg nagyon szép a csaj.Nekem is van szoptanítom, kölcsönadtam volna, ha megírod.

Edith!

Várom ám a képeket, ne szelektálj nagyon.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 



KépKép

KépKép
edit74
 
 


Flóra!

Névnapod alkalmából nagyon sok boldogságot kivánunk neked!


Kép
bibolya
 
 


Márti!

Nagyon boldog névnapot kivánunk!


Kép
bibolya
 
 


Csak képek... de én szóltam... :wink: :wink: :oops: :oops: :oops: :oops:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


MÁRTI, FLÓRA, BOLDOG NÉVNAPOT UTÓLAG!!!!


Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Látom sokan nyaraltok,vagy éppen hazaértetek a nyaralásból.Mi is voltunk Zamárdiban.Majd teszek képeket,de még a gépben vannak.
Az idő nem volt túl jó,de a nyaralás vége felé már Balcsizni is tudtunk.

A képeket nézegetve hatalmasat nőttek a gyerkőcök,és továbbra is csoda szép mindegyik.

Nálunk semmi extra nincs.Hanna szépen halad a szobatisztaság útján.Zsolti egyre többet beszél mondatokban,a szó kincse is szépen bővül.
Rebi meg már 8 éves nagylány lett,sajnos a szája is vele együtt nő.

Én dolgozom ezerrel,bár mostanság kicsit lazábbak a napok a melóhelyen,de ebben a hőségben nem is bánom!

A névnaposoknak utólag NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT kívánok!!!!

Mindenkinek további szép nyári napokat kívánok!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Hoztam pár képet :)

Kép

(a vicc, hogy minden módozatában el is tud vele aludni :))

Liza: 2008.julius 7. (9 nap híján 3 hónapos)


Kép


Kata: 2006. szeptember 29 (10 nap híján 7 hónapos)

Kép

Gondolom, feltűnik a hasonlóság is, és a különbség is a két képen :) (ugyanabban a ruhában vannak)

Kedvenc ujjszopási technikám:

Kép

És egy kukucs :)

Kép

Mindenkinek utólag boldog névnapot!!!! (bocsiiii)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Edith!

Kriszta lánykádnak nagyon boldog névnapot kivánunk!


Kép
bibolya
 
 


Most nincs időm irni,rohanásban vagyok.........este igyekszem reagálni......
A képek nagyon jól sikerültek :lol: :lol: :lol: ,édes Liza ezzel az újfajta ujjszopási technikával :lol: :lol: :lol:
bibolya
 
 


Ibolya!!!

Köszi szépen és neked is boldog névnapot!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ibolya, boldog névnapot! :) :) :)
Kép
Kriszta nevében is köszi a köszöntést! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Márti,Edith,köszi :lol: :lol: :lol:
bibolya
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk mindenféle nyaralásokból, és látom ám, hogy július eleje óta ugyanazt az oldalt töltjük a topikban. Pedig készültem, hogy milyen sokat fogok olvasni rólatok :)
Hol van mindenki? Senki sincs otthon gépközelben?

Egyébként tök jók a fotók, amiket mutattatok - a nyaralós képek, az ujjszopós képek! Szépek a gyerköcök nagyon.

Samu ma még a Balatonon van, ott maradt még egy kicsit Balázs szüleivel, délután megyek érte. Teljesen vízimanó, ha rajta múlna napi 24 órán át ki sem lehetne szedni.

És ezt még muszáj megosztanom veletek: elkezdtem ovikat nézegetni Samunak. Ugyan csak 2009 szeptemberétől aktuális a dolog (ebben a tanévben még bölcsis lesz), de az egyik kiszemelt oviban ma mondta a vezetőnő, hogy már 2009 szeptemberére sincsen egyáltalán helyük, csak 2010 szeptembertől tudná felvenni a gyereket (4,5 éves korában). Mondjuk ez egy alapítványi ovi (Montessori elvekkel), de borzasztóan szimpi a pedagógiai programjuk - van úszásoktatás és magyar-angol nyelven párhuzamosan kommunikálnak a gyerekekkel. Persze egyáltalán nem biztos, hogy meg is tudnánk fizetni, de akkor is durva, hogy ennyire előre kell gondolkodni. Kérdeztem a nőt, hogy az oda jelentkező szülők a gyerek hány éves korában szoktak bejelentkezni. A válasz: fél éves gyerekkel jönnek :shock:
No, mai sokkélmény megvolt, óvodakeresés folytatódik. Ti hogy álltok ezzel?
Írjatok!
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:ez tényleg sokkoló :shock: :roll:
Én lassan kezdem beleélni magam, hogy Zsombikám megy márciustól, mivel mondta az ovódavezető, hogy év közben felveszi, Szoni miatt van csókunk :lol: , állítólag a tesókat felveszik.
Itt nincs úszásoktatás és a külön angolért külön fizetni kell, de legalább közel van!!!!Nem utolsó szempont.
A követelményeknek szerintem megfog felelni a drágám, a cumiját letette(vagyis elvitte a cica :roll: ) 1 hétig még érdeklődött utána aztán kész, kb. 2 hete nappalra nem kell ráadnom pelust, vagyis ő akarta és pár nap után a délutáni alváshoz sem :shock: !!!Kész vagyok tőle, roham tempóban fejlődik a dumája is alakul, nagyon kis okos!!!!

Szoninak is van dumája, ő már vissza is beszél :shock: , na az nem annyira vicces!!!!

Nini már ül :lol: olyan édes, fogzással kínlódik mostanában, tejcsi még van, bár már csak 4x fejek azért ez nagy könnyebbség nekem, ő meg már 2 és fél kajára nem tejet eszik!!!!Ilyen nagy lett a drága :wink: .

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


ÉS egy kérdés, husit most már adhatok ugye????(7 hónapos elmúlt 8) ) , hetente hányszor????
Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Teszek pár képet, ha már ilyen sikeresen betöltöttem az előző oldal alját :mrgreen:

először ült fel a Nini:
Kép

egyenruha:
Kép

ennyit sikerült, többet nem bírt ez a vacak, majd legközelebb :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Teszek pár képet, ha már ilyen sikeresen betöltöttem az előző oldal alját :mrgreen:

először ült fel a Nini:
Kép

egyenruha:
Kép

ennyit sikerült, többet nem bírt ez a vacak, majd legközelebb :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,
nagyon jók a csajok! Nini profin ül! És Zsombi is milyen ügyes - irigy vagyok ám a szobatisztaságra. Nálunk még mindig toporgás van ez ügyben... Samu egyszerűen nem hajlandó (továbbra sem) szólni, ha pisilni-kakilni kell, csak utólag mondja. No, mindegy, majd csak lesz ez is valahogy.
Nálunk cumi eddig sem volt, viszont cumisüveg van, ráadásul örökké azt követeli... Pedig tök profin iszik (nyilván) pohárból, de neki a cumisüveg kell - szerintem azt is el fogja vinni a cica :)
Cumisüveget használ még valaki rajtunk kívül? Persze nem az 1 év alatti gyerekek esetében :)
Husit már biztosan adhatsz Nininek, húsféléket 6-7 hósan lehet adni, ld pl. itt : http://www.babafalva.hu/download/szilard.htm
Jó éjt!
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi!!!Tarts ki, nálunk is még jó egy hónapja mikor a Balcsin voltunk simán a kisgatyóba kakilt és még akkor sem szólt, aztán egyik napról a másikra ilyen ügyes lett.Nem is erőltettük, Szoniból kiindulva a türelmet választottuk taktikának.
És szerintem sokat jelent a nővérkéje segítsége is pl. megmutatta neki, hogyan lehet szűkítő nélkül felülni a wc-re :mrgreen: , és sokszor megy vele és dícsérgeti, meg mondja, hogy " TE TÉNYLEG A WC-BE KAKILTÁL-PISILTÉL????" :lol: :lol: :lol: :lol:
A fiúk elvileg később érnek, de ebben a ZSombi 1 hónappal megelőzte a kiscsajt :shock: :D
köszi a táblázatot

így esznek az ügyes nagylányok egyedül:
Kép[/

huncut Manci leszedi a ruhákat :shock: :lol: :
[URL=http://imageshack.us]Kép


nem adnak enni :P :
Kép

legkisebb halacskának(hátra szokott dőlni az úszógumiban úgy dejózik 8) )
Kép

kis segítségeink:
Kép


kis vagány kalapos, kaja után :wink: :
[IMG]http://img509.imageshack.us/img509/8373/tudomleettemmagamnadeegxk7.jpg

vigyori manók:
[URL=http://imageshack.us]Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: