Új privát üzeneted érkezett!

Jaaj, az meg az előbb kiamardt, hogy Zsuzsi, örülök, hogy a csípőszűrésen minden rendben volt!

Julcsi, nektek jó szórakozást holnapra, érezzétek jól Magatokat!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Napsugaras jó reggelt!
(Itt is esik az eső. :( )

Megnéztem azt a milupás linket, de megint csak összezavart. Azt írja, hogy banánt 6 hónapos kortól lehet adni. Az Ádám már 1 hónapja banán turmixot iszik vacsorára. Na mindegy, szerintem ahány könyv, orvos, védőnő, mindenki mást mond!

Andi
tudom, ez nem vígasztal, én is egyedül vagyok. A párom dolgozik, és holnap is. Én már sokszor azt sem tudom, milyen nap van, mert hétvégén is dolgozik. Nincs különbség.

Márti,
miért nem bízod szívesen anyukádra a pici lányt? (Ha nem titok.)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Csak hogy csatlakozzak az előttem szólókhoz: nálunk is esik és a Ferkó is dolgozik ma. Ráadásul estére kitaláltak valami kan bulit. A rómaira akarnak menni. De remélem, elmossa az eső a tervüket! :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 

 
 

Nálunk most nem esik, de korábban esett, Soma be is vonult ahogy egy ilyen bátor kutyihoz illik, és megint itt téblábol, ő már biztosan tud valamit!!!! :lol:

Gyógyszertárban vettünk a gyümifagyasztáshoz kis műanyag tégelyeket 22.- Ft volt darabja!!!! :shock:

Barbi:anyám, nem 1 anya tipus, valahogy felnevelt minket(hárman vagyunk testvérek), de nem az a szeretgetős-anyatigris sajnos.De sokat lendített a normális fejlődésünkhöz az apukánk és a nagymamánknál-nagypapánknál töltött sok-sok nevetős, boldog szünidő!!!!!
És múltkor mikor anyám itt a kertben megetette a lányomat a mosatlan ribizlivel, ami ráadásul a szőlőpermetből is tuti kapott :evil: , hát azzal sem lopta be magát a szívembe és nem látom hogy felelősségteljesebb, gondoskodóbb nagymama lenne mint amilyen anya.Szóval ezért. :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi:szerintem csak félnek kijelenteni a banánról, hogy adható ennyi idősen, mivel déligyümi nem hazai, de Szoni is az első gyümik között kapta és nem lett semmi baja!!!!Nyugi. :wink: Zsombi is szereti. :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


SZiasztok:) Hűűű visszaolvastam 3 oldalt, de jegyzetelnem kellett volna :oops: :oops: :oops: :oops:

Edit, nem, nem haragszom rád, nyilván elfeletettem hogy mit kérdeztél :oops

Tamás szerdán fog felmondani, akkor még 2 hét a felmondási ideje, utána megy fel Pestre munkát keresni. Egyenlőre nem tudjuk hol fog dolgozni, de nagyo nremélem, hogy talál valamit....
Szakács egyébként :D Nem tudom mondtam-e már:)

Kedden aláírtuk a szerződést, tegnap el is utalta a bank a pénzt, így már mindenhonnan nézve van egy lakásunk:) Csak nem tudunk még beköltözni:(

A szeptember 16 elvileg már jó lenne nekünk a talira, bár nem tudom mennyire lesz káosz a lakásban:) De nagyo nszeretnék veletek talizni:)

Julcsi, hol van a lakásotok? Hugomék gondolkodnak rajta, hogy belevágjanak-e a lakásvásárlásba (szerintem mindenképp jobb mint az albérlet..):)

Kaják:
Én mindent adok Katának ami a bébiételekben benne van. ő már egy 3 hete biztos kapja a húsokat is, mert a Kecskemétinek 5 hónapos kortól van húsos kajcsija is.
Kap paradicsomot is, szilvát is, meg mindent ami ebben fellelhető:)

Vki kérdezte:) Zsuzsa is vagyok, meg Zsófi is:) Kib...ott hosszú nevem van :) Kern-Márton Zsuzsa Zsófia :)

És ezt kellett nekem kb 60x leírni a szerződésnél:)

A névnapom elvileg agusztus 11, mivel ekkor van a Zsuzsanna melett Zsuzsa is, de egyrészt úgyis mindenki lezsuzsannázik engem, másrészt mindenki februárban köszönt, így akkor "szoktam" tartani :)

Katáról: Mit írjak? Eszik, alszik, forog, kacag, és ennyi:)
Ma pl délben keltünk....

Tegnap tartottuk az évfordulónkat (az elsőt :):):):) ) mert Tamás vasárnap dolgozik. A kersztanyjuk vigyázott a kicsikre, míg odavoltunk:) Persze mi butusok nem mondtunk neki el mindent, többek között azt sem, hogy vacsi után adjon rá hálózsákot, és fent az ágyba ntegye le. Így a nappali ruhájában aludt, lent a bölcsőben. Amikor felvettem, persze felébredt, így éjfél- fél egy körül még kajcsizott, ennek köszönhető a délig alvás....:)

NA pusz, mentem gyerekezni:)

Ui: nem is olyan nehéz két gyerekkel:)
Uii: Én is mosatlanul eszem a gyümölcsöt

:o :o :o :o :o Tudom hogy nem kéne, de nem bírok rászokni:( Ha meg a Bencéét megmosom, akkor nem eszi meg, mert vizes, így vagy mosatlanul eszi ő is, vagy meg kell várnom míg megszárad:) Ez a gyerek türelmétől függ:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti
sajnálom, hogy ilyen az anyukád, úgy látszik mindenhol van valami gond. Nálunk az apánk, (akivel 11 éve nem beszélünk) a kakukktojás.
Igazad lehet a banánról, de kérdem én. Az az alma, amit július-aug-ban lehet kapni hazai? Nem igazán. Ugye nálunk leginkább a szezonja ősszel van. Ja, tényleg, a szomszéd nénitől kaptunk almát, a fáján termett. Olyan savanyú, hogy senki sem tudta megenni. Na, az hazai! :D

Zsu
írnál nekem a husikról? Milyen husikat adsz a kiscsajnak és hogy készíted?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Húúúúú, jó sokat kellett visszaolvasnom. :oops: Nem is tudtam mindet megjegyezni.

Edit:kérdezted, hogy hogy haladunk az evéssel. Hát elég jól. :) Megeszi a banánt, tegnap reszeltem neki almát, azt is megette majdnem mindet kanállal. A levét is megitta. Vettem tejpépet is és az nagyon bejön neki. Mondjuk még nem egy egész adagot csinálok neki, csak egy felet, de azt mind benyomja. Egyre jobban tud kanállal enni. :) Pedig olyan reménytelennek láttam a dolgot. :? Így általában tízóraira meg uzsira nem tápit kap.

A talin mi még nem nagyon tudunk ott lenni. :( De azért remélem, majd beszámoltok róla. Biztos nagyon jó lesz.

Az eső nálunk is esik. Délelőtt tök jó idő volt, sütött a nap. Még boltban is voltunk. Pont mire hazaértünk (kb. 11:30) akkor elkezdett csepegni az eső és azóta esik. És mivel Nellike egész délelőtt nem aludt, most szundizik már vagy 2 órája.

Ja, én pont a banánt adtam neki először. Van egy könyvem Mit egyen a baba? a címe és abban is már 4 hónapos kortól írja a banánt. De én még nem láttam két egyforma táblázatot.

Puszi mindenki.

Kép
agica1119
 
 


Zsu:gratula, hogy ilyen jól halad a lakás program, már nincs sok hátra!!!! :wink: És az évfordulóhoz is gratulálok.Délig alvás csoda csajod van!!!!!12 óra???!!!Fiacskám 9-10 órát alszik éjjel, de én ennek is örülök!!!! :lol:
Az én nevem hosszabb:Somogyiné Berencsi Márta Orsolya :lol: :lol: :lol:

Megjött kiscsaj, sokmindennel elhalmozva, és élményekkel..... na jó a kényeztetésben toppon vannak!!!!!Jó kis farmer kabátot meg szoknyát kapott, nőcis nyakba akasztós pólót :lol: :lol: Zsombi meg farmer gatyót és rövidújjú pólókat!!!!!És még a méretek is pont jók!!!!!

Barbi , de ha az almát bele kevered valami akkor már annyira nem lehet érezni a savanyú ízét!!!!! :wink: Mi most szilvát kaptunk, majd fagyasztok belőle!!!!!!De akkor csak turmix és kész be a fagyóba ugye Julcsi??????Persze megmosom ,megpucolom és utána turmiszkolás :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti igen, már a mienk:) El sem hiszem:)

csak az a gáz, hogy jóban vagyunk az eladókkal, DE

-anno megigérték, hogy ha nem tudnak kiköltözni mire mi megkapjuk ah itelt, akkor fizetnek bérleti díjat
-ők erősködtek hogy próbáljuk hamarabb beadni (a mi hitelesünk még várt volna vmi papírokat)
-ők agusztus 15-re igérték hogy kiköltöznek, és nem mondták meg hgoy csúszik...csak a hitelügyintéző mondta kedden, mikor fent voltunk..

és akkor most hogy kérdeztem, hogy akkor ugye kifizetitek erre a hónapra a bérleti díjat, írta, hogy ha már megigérték akkor kifizetik a törlesztőrészletünk FELÉT!!! azaz 20500 Ft-ot :( Most ők pofátlanok, vagy én várok sokat???

Mert oké, hogy otthagynak ezt-azt, de szvsz az értékük nemigen éri el a másik 20-30e Ft-ot, amit nem akarnak ideadni:( Most nem tudom mit írjak neki, mert ugye nekünk szept. 4.-én már fizetni kell, úgyhogy még ott se lakhatunk, a párom nem tud menni munkát keresni, én nem tudom beiratni a gyereket, sőt magamnak is nehéz lesz beiratkozni stb.... szóval ki---asztak velünk de rendesen:(

Babri, az én csajom bébiételt eszik, magyarul kb annyi a készítés, hogy kiöntöm az üvegbe, teszek bele egy kis vizet, fűszert, és megmelegítem....

De evett már pulykát, csirkét, májat, és halat.

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na ha már íly csöndben vagytok, teszek fel pár képet:)

Bence az imádott motorjával:

Kép

Aktuális kedvenc képem:
Kép

Kata a főgonosz :):):):) (pedig csak ásított)
Kép

Alvás apával:

Kép

Alvás anyával:
Kép

Egy kis vigyor:
Kép

Bence így aludt el tegnap du:
Kép

Kata így szeret csücsülni:
Kép

Ésígy eszi az ágyát:
Kép

Na remélem most egy ideig elég :):):):):)

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:nagyon édesek a gyerekeid, és ahogy a fiad kidőlt :lol: :lol: :lol: nem semmi!!!! :wink:
Ha van még nyugodtan pakold fel, babás képekből sosem elég!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, kb 15 Gb képünk van:) Biztos tegyem fel??? : :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu: :lol: :lol: :lol:

Ma mi keltünk nagyon korán, már 5 után kukorékolt ez a kisbetyár, nővérkéjét is nem sokkal később kivetette az ágy magából!!!!
Zsombi 2 napja morog :shock: , először azt hittem, hogy ez a kakilás aláfestő zenéje, nade egész nap nem kakil.Kicsit már rekettes a hangja is!!!!! :lol: :lol:

Julcsi:érezzétek nagyon jól magatokat, és ne aggódj a lányok miatt, ők se fognak értetek aggódni!!!! :wink:

Edit:nagyon eltűntél!!!!Rendben van minden????

Zsandi,Barbi,Zsuzsi:hogy bírtátok a tegnapot a párotok nélkül???? :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti képei

A szép lánykánk
Kép

Gyípaci
Kép

Hajmosás
Kép

Hajnali 5 órai ébredés
Kép

Lánykámmal
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti, Zsuzsófi nagyon jók a képek! Én szívesen látok bármennyit, úgyhogy csak bátran! :wink:

Egész jól megvoltunk tegnap, bár dél óta nulla alvás volt estig. Fél 2 körül jött anyukám, gondolom megsajnált. Dél körül beszéltünk telefonon, akkor kérdezte, hogy elmentünk-e vásárolni, mert tudta, hogy menni akarok. Mondtam, hogy nem, mert Zsolti nincs itthon, a gyerekek épp a kajájukat várják az etetőszékben, a turmixgépem meg elfüstölt. Erre kijött, hogy bevigyen minket vásárolni, és hogy vegyen egy turmixgépet. Elmentünk, bár gépet még nem vettünk, először meg akartam mutatni Apának, hogy valóban keresztet vethetünk-e rá. 5 körül értünk haza, Anyu elment, Zsolti pedig 6 körül ért haza. Szóval, nem volt olyan vészes. Ma meg már itthon van ő is.

Márti, boldog hófordulót kívánok Zsombinak! Na meg persze az Anyukájának!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsuzsófi!

Katicának is boldog hófordulót, bár az már 4 napja volt, de kicsit el voltál akkortájt tűnve. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!
Mi is túléltük a tegnapi napot, bár az alváshelyzet szinte ugyan az mint az Andinál. Szinte semmi. Ha véletlenül végre elalszik, 3/4 óra múlva kel. Biztosan a foga bántja, mert úgy rágja a cumit, a kezét!
Majd ma veszek a gyógyeszertárban azt a zselét az ínyére.
Ma már szerencsére itthon van az apukája, ki is használtam a helyzetet. Visszafeküdtem és itthagytam őket. Ez most fordult elő először, volt is lelkiismeret furdalásom. 1 órát aludtam. A dög anya, mi? :D

Márti
gyönyörűek a gyerekek. Igazán! És Zsombi 5 hónapos nagyfiú!

Andi
eddig neked is két angyalkád volt. Most mi történt? Nekik is a foguk?

Ti vettetek már ezt a fogzselét a gyógyszertárban? Használ egyáltalán? Vagy csak amíg felkenem?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi!

Szerintem az időjárás is betesz nekik, meg aztán egyre kevesebbet alszanak. Bár tegnap, ha itthon maradtunk volna, tuti aludtak volna délután is, de az Intersparban is ezer ember, volt néznivalójuk. Hazaérve meg már átestek a ló túloldalára, álmosak voltak ugyan, de nem bírtak elaludni. Estére már tiszta piros szemmel kamilláztak, aztán 3 perc alatt elaludtak.
Nálunk a fogak még nem játszanak, semmi jele sincs. Lehet fogatlanok maradunk. :wink:
Szóval nekem még ilyen fogzásra használatos dolgokkal nincs tapasztalatom. De a lányok biztos tudnak véleményt írni. A dentinoxról hallottam, meg a homeós bogyóról, de az nem zselé.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi!

Sikerült megoldani a ruhaproblámát? Gondolom nem zsák lett a befutó. :)
Mikor indultok? Érezzétek jól magatok, mégha az idő elég gány is. (Lehet felétek jobb.)

Többiek, akikről régen hallottunk, merre jártok?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Milyen homeós bogyó?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:CHAMOMILLA VULGARIS 15ch, 5 bogyót kell egyszerre adni én még csak 1x próbáltam, de a Zsuzsi és a Julcsi ebben járatosabb.Egyszer a Zsuzsi ki is írta nekünk ide a könyvéből, hogy mikor mennyit, de most passzolom!!!! :oops:

Jó étvágyat mindenkinek!!!
Apukám itt van, meg jöttek sógoromék névnapi köszöntésre :shock: és persze mint mindíg anyóséknál vertek tanyát, már fél órája itt vannak és még fel sem dugták az orrukat!!!!! :( Ez van!
Majd délután jövök, ha levegőhöz jutok!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Meg nem vagyok 1 nagy konyhatündér, de főleg mostanában odavagyok az egyszerű kajákért.
Tegnap csak levesünk volt nem volt erőm főzni, így apa ötlete alapján a következő hideg kaját ettük, ez leginkább reggelire, vacsira jó ha valaki nem fogyózik.Szóval 2 szelet(nálunk toast) kenyeret megpirítasz, közé 1 lapka sajt meg 1 sonka(most párizsi volt :lol: ), gyorsan összenyomni amíg meleg és a sonkás felét letudod szedni oda lehet ketchupot, mustárt tenni.Nekünk nagyon bejött.
Mára meg pipi combit sütöttem.Kicsit be kell vagdosni a husit, tepsibe tenni aláönteni 1 üveg sört és ebben fólia alatt megpárolni, mikor már jónak tűnik csinálni kell 1 mézből(ez a legtöbb), citromléből(ez kevesebb) és fahéjből keszült öntetet és azzal kenegetni fólia nélkül amíg szépen meg nem pirul!!!!!! :wink: Nagyon fincsi és jó sok szaftja marad, azt rálehet rakni a köretre, mi krumplipürével szeretjük, de most hasábkrumplit sütött ki anyósom és arra is nagyon jó rálöttyinteni belőle!!!!!
Remélem megjött az étvágyatok!!!!
Ja és görögsalit csináltam a pipicombhoz!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, ezt nem kellett volna:)

Rájöttem, azért vagyunk a kihalás szélén, mert hétvége van:) Mindenkinek otthon az ura mi???? Csak én árválkodok itt :( Na jó, van társaságom, de akkor is:)

Kaja jó ötlet, lehet én is csinálok, csak méz meg sör nincs itthon:( A bolt meg már zárva:(

Na mind1 majd holnap. Ja és ha kell vmi recipé, akkor tessék nekem nyugodtan kajabálni, majd megkérdem apjukomtól, hogyan kell főzni...


ÉÉÉÉs:)

Ma vagyunk egy éves házasok:) Tessék minket köszönteni :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Egy kicsit eltűntem, olvastalak Benneteket, de mire írtam volna, akkorra elsodort az élet.

Nagyon tetszettek a képek, csak lestem Zsuzsófi Katáján, hogyan kapaszkodik az ágyba.
Piros ruhás Szoni baba elmehetne reklámfotóra.

Szombaton Apa nálunk is dolgozott egész nap. Úgy tűnik, szombat egy ilyen Apa nélküli nap volt sokunknál.

Virágnak megjött az étvágya, végre szépen eszik. Valószínűleg a vashiány volt a ludas, mert két három nap múlva az első vascseppek után látványosan javult az evőkéje.
Foga nagyon kínozza, tegnap reggel 1/2 5 től kétszer fél órát aludt csak. Ma sokkal jobb a helyzet.
Ma délben Anyukám szülinapját ünnepeltük, délután alvás után megyünk vissza.

Jövő héten megyünk a Balatonra szerdától vasárnapig. A Kolping hotelbe csak szeptemberben van hely, de egy pár napot foglalni fogok.

Márti! Hogy áll a szájpenész? Fincsi volt a pipi husi?

Julcsi! Mi újság a szigeten? Ruha megoldódott?

Jövök még ma!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Zsuzsófi:boldog házassági évfordulót, de én már akkor is köszöntöttelek, mikor a pároddal elmentetek ünnepelni!!!!! :lol: De ebből sosem elég!!!! :lol:

Edit:örülök, hogy Virág evési kedve megjött :lol: , a fogacska kínzását pedig sajnálom :( !!!!
Már nem látom a nyelvén a szájpenészt, de még pár napig azért kezelem.Pipihusi jól sikerült azért egy ilyen nehézségi fokú ételt nem szoktam elrontani!!!!! :lol: :wink:
Jövő 7en már tuti jobb időtök lesz!!!!! :lol: Előre is jó nyaralást!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, jóvanna, de ez még nekünk olyan nagy szááám:) Szóval érted:) Érted? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

szájpenészről jut eszembe, nekünk is volt, glicerintől élt vidáman, nekünk az a kékeslila izé jött be...igaz hogy ha mentünk valahova, mindenki hörgött, hogy jajjjj mért olyan kék a zsája szegény babának?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Én meg rötyögtem:)

Aztán elmúlt, abbahagytuk, előjött, újra kentük és egyszer meguntam, erre soha nem jött elő többet....pedig nem is fertőtlenítettem, meg semmi...ki ért iezt?

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:Értem ám!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Márti: nagyon szépek a gyerekek, Szonika tényleg elmehetne gyerekmodellnek, annyira csini abban a piros ruhában.
Boldog hófordulót Zsombinak!!

Zsu: neked is nagyon szépek a gyerekeid! Boldog házassági évfordulót!

Barbi: a Camomillát a könyvem szerint 2-3x 5 golyócska, de a nővérem 3 db-okat ad és úgy is hatásos. Amúgy tényleg nagyon jó!
A zselé: dentinox gél – én már régebben magamon is kipróbáltam amikor fájt a fogam, és elmondhatom, hogy használ.
Pár napja a Szandi az istennek nem akart elaludni du.-án pedig már nagyon fáradt volt, végső elkeseredésemben bekentem az ínyét. És egyből beájult.

Edit: nagy örömmel olvasom, hogy visszajött a Virág étvágya. Remélem most már minden rendbe lesz.
Nálunk a helyzet változatlan. A 2,5 órát kezdi kitolni 3 órára, de a mennyiség marad. Ha többet adok neki rengeteget bukik vissza. Nem is értem mitől hízik?! :shock:

Tegnap egy kicsit megharagudtam a Ferkóra. Megbeszéltük, hogy nem mondja el az anyukájának, hogy almalevet kap a kiscsaj. Persze elmondta.
Szerinte most már nem fog nyaggatni. Szerintem meg pont most fog, hogy ne csak ezt, hanem mást is. És ne csak levet, hanem pépet is adjak.
De látom sorsomat, amikor már főzelékeknél fogunk tartani, én leszek a legrosszabb anya a szemébe, ha üveges kaját merek neki adni.
Sajnos akármibe beleszól én már a plafonon vagyok, és tudom, hogy soha nem fogom elfelejteni, amit a szoptatás körül csinált.

KépKép
zsuzsi78
 
 


SZiasztok,en teljesen kezdo vagyok a babanet oldalain,es tudom hogy nem jo helyre irtam,de talan tudtok nekem segiteni.
13 hetes spontan 3 pici baba lakik a pocakomban.Nagyon orulunk Nekik,de millio kerdesem es meg ennel is tobb lenne,es sok-sok tapasztalat begyujtese olyan anyukaktol akik hasonlo oromben reszesultek a sorstol.36 eves vagyok es egy csodalatos ferjem van akivel most madarat lehet fogatni. Nagyon varatlanul ert bennunket a hir,mert nagyon sokaig halogattuk a gyerekvallalast(14 eves hazasok vagyunk)es amikor elhataroztuk hogy mostmar tenyleg szeretnenk,rogton sikerult.Igy aztan kulonosen en idonkent nehezebb perceket is megelek,s igazabol most kezdem csak felfogni ezt a csodat.
Annyira jo nezni milyen gyonyoruseges babaitok vannak.Remelem mi is hamarosan ilyen oromokben reszesulunk.
Szoval ha van valalami otletetek hogyan lephetnek kapcsolatba 3-as ikresekkel ,nagyon megkoszonom.
rillisz
 
 


Zsu
nagyon boldog házassági évfordulót! :P

Zsuzsi
köszönöm, megvettem a Dentinoxot, kipróbáljuk. De én is úgy emlékszem, anyu a hugomnál (illetve a hugomnak) használta és segített.
Nem tudom, hogy ettől-e, de eddig vígasztalhatatlanul sírt, sosem szokott, bekentem és most alszik. Csak olyan furcsa, mert ahogy bekenem ő elkezdi nyalogatni. Hihetetlen, hogy mi marad a kis ínyén, ami használ és nem nyalta le. Vagy ez zsibbasztja szinte az egész száját? Mindegy csak használjon.

Márti
finom volt minden? Mind elfogyott? Ahogy írtad, ide éreztem az illatát. Vagy csak azért, mert nyitva volt az ablakom? :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsu
nagyon boldog házassági évfordulót! :P

Zsuzsi
köszönöm, megvettem a Dentinoxot, kipróbáljuk. De én is úgy emlékszem, anyu a hugomnál (illetve a hugomnak) használta és segített.
Nem tudom, hogy ettől-e, de eddig vígasztalhatatlanul sírt, sosem szokott, bekentem és most alszik. Csak olyan furcsa, mert ahogy bekenem ő elkezdi nyalogatni. Hihetetlen, hogy mi marad a kis ínyén, ami használ és nem nyalta le. Vagy ez zsibbasztja szinte az egész száját? Mindegy csak használjon.

Márti
finom volt minden? Mind elfogyott? Ahogy írtad, ide éreztem az illatát. Vagy csak azért, mert nyitva volt az ablakom? :D

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ez az idióta gép kétszer küldte el. Vagy csak a nyomatékosítás kedvéért? :lol:

Rillisz
szívből gratulálok! Én nem tudom, hogy van e olyan topic, ahol kifejezetten ikresek vannak, a lányok majd segítenek. De nálunk is van két ikres mama, és borzasztó kedvesek, szerintem írj nyugodtan ide is, ha van kedved.
(Az anyukám is ennyi idős volt amikor a hugomat szülte! :D )

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Szia Rillisz!

Gratulálok a bábákhoz.
Van egy oldal kifejezetten ikres mamáknak: www.ikresek.hu. Az én barátnőm oda irogat, ők biztos tudnak neked segíteni mindenben.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Rillisz:jól emlékeztem és a Lakóhely szerint a Tatabányai anyukák és kismamák "klubjában" van egy hármas ikres nő, de neki idősebbek a babói: 1 évesek múltak.Szerintem keresd meg privát üzenetben:edit73 a neve!!!!
De igaza van Barbinak ha van kérdésed mi is szívesen segítünk, de nálunk "csak" 2 vagy 1 babó volt egyszerre a pocakban......ez a három bébi nem semmi létszám!!!!!! :lol:
A GYERMEKNEVELÉSnél volt HÁRMAS IKREK topik, de már "kihalt", de van sima IKRES az még él!!!!Most látom oda is jár az edit73!!!Keresd meg őket, hátha van több hármas ikres anyuka is!!!!Sok örömet és boldogságot kívánok a manókhoz!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na sógornőm megint előadta magát.Úgy néz ki hogy lányuk lesz, és azt mondja elég eleven a pocakban, mondom legalább nem fogsz unatkozni, ő meg rávágta, hogy már most sem unatkozik!!!!Háááááááááááááát nekem Szoni kis eleven csajszi, de másfél éves korában 1 babó azért már jól tud együttműködni, van napirend és a hisztikorszak elindulásán kívül nagy variációk szerintem nincseneka gyereket körül.Na de majd ha jön a tesó, ő is megtudja mi az a tesvérféltékenység, milyen az az érzés mikor az ember nem tud ketté szakadni és az elején azért szerintem senki sem boldogul olyan könnyen!!!!!Meg volt zuhanva, mikor a fia született, császár volt, nehezen indult a szopi, én minden nap hívtam a kórházban még szopistanácsadót is zaklattam az érdekében.Az hogy a Szoninál fülebotját sem mozdította az egy dolog, de hogy ezen túljutva(már a szülésen és a kezdeti nehézségeken) nem jutott eszébe, hogy egy nőnek szülés után jól esik minden segítség és jó szó.......na az már az ő szegénységi bizonyítványa, hogy Zsombinál sem próbálkozott semmi baráti, sógornői segítséggel!!!!De azt hiszem már én sem fogom strapálni magamat!!!!!
Na meg a másik, beszéltünk az oviról.Májusban van a beíratás, de Szoni februárban tölti a 3-at és én szeretném ha minél hamarabb mehetne gyerekek közé, és ő is nagyon igényli.Erre sógornőm:ő nem adná évközben a gyereket oviba, mert akkor már megvannak a csoportrok és oda újként kerülve az nem jó a gyereknek.Háááááááááááát mi év közben költöztünk Pestre és nagyon jól emlékszem mikor első nap mentem az új oviba, de semmi gondom nem volt.Szerintem ilyen életkorban még nincsenek kasztok, meg ilyenek, be lehet illeszkedni hamar.
Szerény véleményem szerint ez a nő a saját félelmeit vetíti ki a gyerekre.Ugye ők nem sűrűn passzolják le a gyereket, csak szökőévenként 1x, de akkor is csak akkor ha nagyon muszáj.Eddig 1 mozielőadáson voltak az is matiné volt.De a gyerek annyira jól el van nélkülük, hogy csak na:most mikor mentek el alig akart anyósom kezéből kimászni!!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kedves Mindannyiotok!Nagyon koszonom a gyors segitseget,es a jokivansagokat!!!Hamarosan megkeresem az ikresek topikot es edit 73-at is.Az 1 eves babakkal biztosan oriasi tapasztalatai vannak.Oszinten szolva leginkabb az etetes miatt aggodom(foleg amig ejszaka is taplalni kell Oket).El nem tudom kepzelni mikor tudok majd kicsit aludni illetve ha nem pihenek minimalisat,hogyan lesz tej a piciknek?Mindenkeppen szeretnenk felfogadni valakit aki tapasztalt,gyakorlott ezugyben(legjobb lenne egy kedves csecsemos nover).Ez persze nem lesz konnyu ...Az a legnehezebb, hogy bar nagyon kedves vedononk van,meg soha nem voltak 3-as ikrei,igy ilyen dolgokban nem tud segiteni.Kulonben nagyon erdekes,mert ugy nez ki,hogy 2 petejuek lesznek.1 peteben van 2 baboci es a masikban a 3. baba.Meg az is lehet hogy 2 nemuek lesznek.Kulonben mi is sokszor Manoknak hivjuk Oket.
Meg egyszer koszi!!!!
rillisz
 
 


Sziasztok,

Olyan sok jót írtok, hogy a kajás dolgokat kimásoltam magamnak word-be, hogy ne kelljen itt keresgélnem, mert már nagyon készülök rá.

Túl vagyunk a 3. hónapon és a jövő héten lesz Gergő 100 napos, a hétvégén azt is megünnepeljük :)

Zsófi, hol laktok, hogy hallod a Szigetet? Mi Óbudán, de hozzánk nem hallatszik.

Kgiulia
Én is korábban kijártam, de idén kihagyom :cry:

Na a sok olvasástól már el is felejtettem, hogy mit is akartam írni :oops:

Azt biztosan, hogy jók a képek, tegyetek fel minél többet.

Mi holnap megyünk a 3 hós oltásra, remélem láz nélkül megússzuk.

Kép

Kép
gabek
 
 


Húúúúúúúúúú, kivagyok.Fiacskám 3x kelt az éjjel és nem volt neki elég a cumi visszadugás, el kellett ringatni!!!!! :shock: Nem tudom mi baja volt, lehet hogy a hálózsák meleg volt neki???!!!Meg az emésztése sem hagyta békén!!!Fürdés előtt kakilt, aztán kaja után apja lerakta és akkor is bűzlött.Nagyon óvatosan tisztába tette, de persze kipattant egyből a szeme a kissrácnak.Valahogy a fejére húzta a pelust ott feküdt kiterítve a pelenkázón alákukkoltunk és ott vigyorgott a kisbetyár!!!!!Aztán a hajnali ébresztőnél is tele volt a pelus.Nem volt híg vagy ilyesmi, de éjjel ő nem szokott termelni!!!!Ma fél 6kor kelt úgyhogy olyan vagyok minta a mosott sz@r!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!
Márti
nekem azt mondta a védőnő, hogy a fogzás miatt lehet több széklet. Nem hasmenés, de egy kicsit hígabb és többször. Az Ádám kb. 1 hónapja naponta 3x is kakil.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:Zsombi mióta hozzátápi van termel rendesen, de éjszaka nem szokott, úgy látszik kicsit felborult a belső ritmusa, majd adok neki aktíviát :wink: (csak viccelek)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Képzeljétek kicsi fiam néha 4kézlábra emelkedik!!!! :shock: Hátra tolja a popsiját és 1-2 másodpercre a kezét is kinyújtja!!!!!!Őrület!!!!
Tegnap turmiszkoltam :lol: neki szilvát és elraktam a fagyóba!!!!!Azt hittem kell majd löttyinteni hozzá valami lét, de simán ment anélkül is!!!!!!Most van 1 lityi szilvája a dednek, remélem szeretni fogja!!!!!! :lol:
Na tessék már felébredni!!!!!Irgumburgum!!!!! :roll: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én vagyok csak takarítottam.

Csajok:
Hány napig adjam az almalevet? És utána váltsak barackra? És mikor kaja előtt vagy két kaja között kell?
Ma megivott 10-kor 80 ml almalevet és utána 11-kor megevett 100 ml tápszert. Ez így most sok?

Juli: milyen volt a Sziget? Biztos szóltál az érdekembe, mert tegnap alig lehetett valamit hallani, :lol: vagy csak megszoktam az éjszakai zajokat!

Gabek: a XIII. ker. a Duna Plázával szembe lakunk. Boldog hófordulót Gergőnek!
Remélem nem lesz semmi baj az oltás után.

Márti: nem irigyellek az éjszakai kelésekért. Tegnap előtt a Szandi is felébredt kb. 1 óra alvás után és gagyogott meg nevetgélt. Adtam neki 30 ml kaját és kidőlt. Ilyet se csinált még soha. Gratulálok kicsi fiadnak. Lassan elkezd mászni és szaladhatsz utána! :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:én úgy csináltam, hogy először almalé pár ml.Aztán 2-3 nap után már az almapépet adtam neki, 1 félét 4-5 napig adj utána lehet másikat próbálni.Én tápi előtt adtam, és akkor egyre több gyümit eszik majd és egyre kevesebb tápit, míg végül győz a gyümi!!!!! :lol: Aztán ha 1-2 dolgot már szeret akkor lehet keverni!!!!Szerintem nem evett sokat , amit írtál a gyümilé annyira nem tápláló a püré az laktatóbb.Nekem Zsombi gyümiből 200 ml-t eszik(VIA-s pohár), akkor nem igazán iszik hozzá gyümilét csak 1 picit ,és később meg (fél 1 óra múlva) szívesen fogadja a levet.Na nálunk így van!!!De a többiek biztos másképp csinálják. :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok:)

Majd este leszek, most csak annyi:

Szavazzatok lécci a gyerekekre:)

Itt találjátok őket:

www.babaholmi.hu

szépségverseny/Galéria/bébi/Kata Kitti, Zsombó
Szépségverseny/Galéria/Manó/András, Zsombó

Köcce:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsófi: Boldog házassági évfordulót nektek. :) :) :)

Zsuzsi: Én is úgy kezdtem el, hogy egy pár napig almalevet adtam neki + tápszert. Növeltem az almalevet csökkentettem a tápit. Utána mivel már evett banánt, így összeturmixolok neki fél almát és fél banánt. Ezt majdnem mindet megeszi és gyümilevet adok neki utána. Így már egy nap kétszer nem tápit kap. Uzsira meg tejpépet adok neki.

Csajok: az alma ugye megfogja egy kicsit a picúr hasát. Mert már vagy két napja nem híg a kakija. Már majdnem bogyót nyom. Lehet szüneteltetem is egy kicsit az almát, ha attól van.

Márti: nagyon ügyes a kicsi fiad :D.

Nagyon tetszenek a képek. Gyönyörűek a babók. :lol: :lol:

Puszi nektek.

Kép
agica1119
 
 


Zsuzsi
én is ott laktam, a Madarász utcában. Még azt is lehetett hallani, hogy melyik együttes játszik és mit énekel. Rémálom volt az az egy hét. Csak azt nem tudom, hogy amikor éjjel kimennek és megnézik mekkora a zaj, arra például miért nem járnak soha? :x Persze, mert akkor a híradóban nem nyilatkozhatnák, hogy egyáltalán nem lehet hallani.
Szerintem az almalébe csempéssz bele egy őszibarackot is. Szokja csak annak is az ízét. Aztán pár nap múlva jöhet a gyümölcs kanállal.

Én két etetés között kezdtem el a gyümilét adni neki, nasinak. Mondjuk az Ádám, még ha csak vizet is iszik a kaja után, rögtön jön vissza a tápszer. A főzeléknél iszik rendesen, de a tápszeres etetés után el kell telnie min. 1/2 órának és csak utána itatom.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ági
ha banánt is adsz neki, akkor lehet, hogy attól van, mert a banán is fog. NAGYON!

Márti
az előbb elfelejtettem, Zsombi nagyon ügyes. Miket csinál még?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ági:az alma meg a banán is szilárdító hatású.Zsombinak nem lett keményebb a cucc olyan rostos.Nem hinném, hogy az almától lenne.Szoni akkor csinál bogyókat ha nem iszik eleget.Nem tudom mitől lehet ez Nellinél???!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi:hogy Zsombi miket csinál???? :lol: Ma megtámadta a sárga ruháskosaramat, a távirányítóval szemezik állandóan(kell neki venni szerintem 1 sajátot :wink: ) és mostanában nagyon balhés.Lehet hogy neki is a foga jön???Ez az éjszakai nyugtalanság, és most is felébredt 40 perc után csukott szemmel sírt én meg visszaaltattam, vagy lehet hogy rosszat álmodik??????Nem tudom, mert azért pár perc alatt megnyugszik!!! :roll: :shock:
És azt birom a legjobban mikor csak úgy vagyunk semmi bohóckodás meg ilyesmi és egyszer csak kurjant 1 jókedvűt....na akkor megtudnám zabálni.Ja és ha csikizzük gurgulázva nevet, ahogy csak a kicsi babák tudnak.
Ma vettem észre mikor altattam, hogy ő is beletúr a hajamba mikor ringatom!!!!! :lol: Szoni2!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?