Új privát üzeneted érkezett!

ZSU!SZÍVBŐL GRATULÁLOK LIZA BABÁHOZ!SOK ERŐT,EGÉSZSÉGET ÉS TEJCSIT KÍVÁNOK!
Kép

Azért sikerült a péntek! :wink: Nem hiába voltak a drukkok! :wink:
Gondolom megint gyors voltál,mert este amikor írtál nem jelezted,hogy készülődik a kiscsaj! :wink:

Puszi nektek!

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!


Jó hirekkel jöttem de beelőztek :lol: .Köszi Julcsi,hogy ilyen hajnali órában bekapcsoltad a gépet,és megosztottad az örömhirt mindenkivel. :lol: :lol: :lol:

Zsu,nagyon sok boldogságot kivánok és szívből gratulálok Lizához!

Kép
bibolya
 
 


Na, én is ezért jöttem, de látom már többen beelőztetek! :lol:

Drága kicsi Anna Liza, isten hozott ezen a világon. Anyukádéknak pedig nagyon sok boldogságot kívánunk.

Kép

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

 
 

Azta', Zsu, milyen gyors voltál!!!!!! :D :D :D :D
Sok szeretettel gratulálunk Liza babához, kívánunk nektek sok-sok egészséget, boldog ismerkedést!!! :) :) :)
Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Mindenkit szeretnék értesíteni, hogy ma hajnalban 3 óra 15 perckor 1 órás vajúdást követően világrajöttem!
Azt mondták hogy 3240 gramm, és 52 centire sikerültem.Én elhittem nekik.
Anya, és apa sokat izgult miattam, hogy beérnek-e a Bajcsiba, de siettek, még épp időben! 2 óra 24-kor vette anya észre hogy dörömbölök bentről mert lassan-lassan kijönnék!
Apa hipp-hopp odaröpített minket a kórházba, ahol mondta hogy már nincs idő bejelentkezni sehová, mert Anna kipottyan!És így is lett, cirka 15-20 perc múlva.
Anya és én jól vagyunk csak fáradtak. Úgy bebugyoláltak, hogy apa alíg bírt 1-2 jó fotót csinálni rólam, pedig igyekeztem a legjobb formámat hozni!

Mindenkit üdvözlök itt a babaneten: Kern Anna Liza

Kép

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Köszönjuk a gyors infót,és a képet!

Zsu,te aztán nem sietted el! :lol: :lol: :lol: :lol:
Gyors szülés volt,ez már biztos!!!!

1 óra az első fájásoktól,nem semmi!!!!Még jó,hogy beértetek! :wink:

Pusz
timiban
 
 


Sziasztok!!

Zsu,gratulálok Anna Liza érkezéséhez. Kép

Annyit kérlelted a "pici" lánykádat,hogy jó belehúzott.
Nem semmi teljesítmény.
Én is így szeretném a harmadikat!!! :wink: :wink: :wink:
Szépek vagytok a képen,nem is látszik,hogy szűltél :lol:

Kép
Ezt csak úgy hoztam,kedvenc képem! :)

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Zsu, még egyszer gratulálok!!! :) Akkor ez gyorsan ment! VAn nálad laptop vagy valaki más írta a bejegyzést? :D Köszönjük a gyors helyzetjelentést mindenképpen és a képen pedig gyönyörűek vagytok!!! :)

Regi, én nem tudom, mit higgyek erről a képről és sztoriról. Érdekesnek érdekes, de hogy valós-e, nem vagyok biztos benne. :roll: :oops:

Most lehet hülyének néztek, de én leírom a tegnapi vacsoránk receptjét. :roll: :lol: Olyan jól sikerült, nekünk legalábbis nagyon ízlett, hoyg ma reggel Krisztával azt reggeliztük is. Mármint a maradékot. :D

Zöldséges tortilla


Krumplit hámoztam (négyünknek kb. 5 közepes darabot), majd félbe és szeletekre vágtam, kb. 5 mm-esekre, és külön megpároltam őket.
Kép
Két répát is hámoztam meg 2-3 kisebb fej hagymát (jobb lett volna újhagyma vagy póré, de most nem volt) és egy kevés olajon párolni kezdtem őket.
Kép
Aztán 3 karcsú tököt is megmostam, félbe, majd szeletekre vágtam és odatettem párolódni a répa-hagyma-együttes mellé:
Kép
Amikor már félpuha volt minden, hozzátettema párolt krumpliszeleteket is:
Kép
Végül felütöttem 4 egész tojást és elhabartam kb. 3 dl-nyi tejjel. Közben sóztam-borsoztam a tejes tojást és a zöldségeket is. A zöldségeket megszórtam egy kis Provence-i fűszerkeverékkel is. A tojáshoz adtam a zöldségeket, jól összekevertem és beleöntöttem egy olajjal kikent, morzsázott tepsibe.
Kép
Hogy mennyi tej kell, az hozzávetőleges, úgy a jó, hoyg ellepje a zöldségeket, de azért itt-ott kikandikáljanak is! Ha véletlenül nem elég, akkor lehet csak úgy, sima tejet tölteni a tetejére és egy kicsit összerázogatni. Csak akkor még kell sózni egy picit. Ja, és azért eléggé jól érződjék a só rajta, mert a zöldségek beisszák.
No, amikor megvan, akkor forró sütőbe tolni és addig sütni, míg a tojás megdermed rajta. Ha van, reszelt sajttal is meg lehet szórni, de ha nincs, úgy is finom. És a hozzávalókat is ízlés szerint, illetve attól függően is lehet variálni, hogy mi található a hűtőben-kamrában. :D
Ez lett a végeredmény:
Kép
Friss vegyes salátával ettük:
Kép
Saláta:
Fejes salátát csíkokra vágtam, 1 répát, 1 nyers céklát, 1 pasztenákot (hasonlít a petrezselyemgyökérhez, csak nagyobb, de jó helyette a zeller is) megreszeltem és retket vágtam cikkekre. Az egészet sóztam, savanyítottam, még egy icipici cukrot is tettem hozzá, majd megszórtam fokhagymagranulátummal és meglocsoltam olívaolajjal.
Kép
Ajaj, Kriszta hogy gyúrta magába mindkettőt! :)
(Még annyi, hoyg salátából egy egész nagy tállal lett és fele meg is maradt, hiába vagyunk nagy salifogyasztók. :roll: )

NA, most "kiéltem" magam, mehetek dolgomra. :P

Ja, ráadásként egy Borósziesztázós kép. :lol: :lol: :lol:
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith,én csak a kép kedvéért raktam fel,nem ismerem a sztorit.
Valós-e,nem tudom,de megfogott ez a kép,mikor megláttam elöszőr. :D

Viszont a Boró képe igzi,azt látni. :lol:
Ezek a harapnivaló sonkák.................!
Drága nagyon,és hatalmas,hány kg.???

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Ja, és a vacsi gusztaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :lol:

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Edith, jaja, a vacsi nagyon guszta. Szerintem kipróbálom majd. De talán csak magamnak, nálunk a pasik nagy húszabálók, ha ezt adnám vacsira elzavarnának a háztól. :wink: :lol:

Boró nagyon aranyos, de tényleg nagy babának tűnik. Valóban így van, vagy csak a kép miatt?

Mártikám, lehet, hogy lecseréltük a Szonót. Mármint az Ádám. Tegnap ugyanis a játszótéren becsajozott. Nem mondom, hogy jó választás, mert egy kis mimóza kislány volt, ráadásul öregebb is jócskán, 4-5 éves. Adtam az Ádámnak ropit, a kislány meg ott állt és nézte. Mondtam, kínáld meg őt is. Megkínálta, az meg mondta, nem kell, nem kérek. De olyan sipítósan, nyafogósan. Aztán az Ádám megkergette. Mondván, ha már kinézted a számból vedd is el. Úgyhogy futott a kiscsaj után a ropival. A végén már attól féltem kiszúrja a szemét, úgyhogy próbáltam a lelkére beszélni, hogy nem kéri a kislány, edd meg te. De azt a cinkos vigyort látni kellett volna, ahogy tukmálta a ropit a kiscsajra. Azt hittem megzabálom, annyira aranyos volt.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Hú milyen hírre jövök!

Sok szeretettel gratulálok Liza babához! Legyetek nagyon boldogok!!!!

Egy hónapos kisbabának néz ki az arcocskája, nem pedig újszülöttnek. Hajrá szopi!

Boró gyönyörű, csodaszép husis babóca.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Először is: nagyon nagy gratula Liza érkezéséhez! Csodaszépek vagytok a képen! És valóban nem semmi, milyen gyorsan meglett ez a kicsilány.

Edith, nyaminyami :) Gusztán néz ki! Kipróbálom. Sajnos Samu a nyers zöldségeket egyszerűen nem hajlandó megenni, fogalmam sincs, miért. Boróka nagyon tündér ezen a képen (is). Ja, és elárulod, hogy miben ügyesedett Kriszta az elmúlt napokban? A múltkoriban utaltál valamire.
Én ma fasírtot sütöttem, és az egyik verzióba darálthús helyett leforrázott, apróra vágott friss spenótleveleket tettem, kb 0,5 kg-nyit. Balázs hozta a receptet, én pedig megcsináltam :) Egészen fincsi lett.

Edit, nagyon jó képeket tettél fel a gyerköcökről, csodaszép a lányod. Szobatisztasághoz gratulálok, ügyesek vagytok!

Barbi, édes lehetett udvarló Ádám :)

Samu elvileg tegnap ment először bölcsibe egy hét után (ugye a tüszős mandulagyuszi...), de 2-kor már hívtak is, hogy lázas a gyerek. :( Rögtön mentünk orvoshoz. Jó hír, hogy a mandulagyulladás elmúlt, rossz hír, hogy most viszont benyalt egy vírusfertőzést: aftás száj-torokgyulladás. Egyelőre csak néhány afta van a torkán, és reméljük, nem is durvul el nagyon...
Edit, ilyen Virágnak is volt egyszer, jól emlékszem? Hogy viselte?
Kapott egy fertőtlenítő-fájdalomcsillapító ecsetelőt, bár tök reménytelen, hogy én azzal a torkát ecseteljem, ezért szőlőcukorra cseppentve kapja meg a cuccost. Egyébként ma látványosan semmi baja, és a tegnap délutáni láz óta hőemelkedése sem volt. Mindenesetre jövő héten ismét itthon leszünk, sajnos ez egy elég fertőző cucc.
Ja, és az étvágya immár 1 hete csapnivaló, de ez várhatóan így is marad, míg teljesen meg nem gyógyul. Szerintem már fogyott is. A miniatür fasírtgolyóból megevett egy felet ebédre két kanál húsleves társaságában. Majd közölte, hogy elég volt. Szerencsére rengeteget iszik.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi,
szegény Samu!!!!Túl van egy tüszős mandulagyuszin,erre most aftás torokgyuszi...Hát nem csodálkozom,hogy nem tud enni a drága,vagy nincs étvágya!
Jobbulást neki,akkor továbbra is mennek a gyógymanók!

Edith,
nagyon guszta a vacsitok.Bizti ugyan ilyen fincsi is. :wink:
Boró,nagyon szép kisbaba,olyan hurkás.

Pusz

Timi
timiban
 
 


Sziasztok!

Zsu: gratulálunk Liza babához! Sok tejcsit és egészséget kívánok!

Tényleg nagy kis szép arca van, nem olyan mint egy újszülött!

Edith: guszta a kaja nagyon, kár, hogy semmi nincs itthon, most tuti kipróbálnám. :wink:
A kép és a sztori szerintem igaz. Most már egyre több ilyen műtétet hajtanak végre, én elhiszem, hogy kidugta a baba a kezecskéjét.

képzeljétek az Ada egyik kisfia burokban született! Valahol még a kép is megvan, de most nem találom. Még a doki is azt mondta, hogy ez nagyon ritka.

Évi: Samunak vegyél Borax-os homeópátiás golyót, ha tudsz. Pár nap alatt eltünteti az aftát és még csak harcolni se kell a kenegetéssel (a Szandi imádja, ahogy mutogatja, hogy szúr a nyelve egyből adom neki, mert félek, hogy a bölcsibe benyal valamit). Vagy még a Tantumverde(a) is jó, azt spriccelni lehet a szájába, mi azt kaptunk, de a golyó hatásosabb, szerintem. Tudod mi emiatt a vírus miatt voltunk a Lászlóba a Szandit nagyon megviselte.
Jobbulást a drágának!!

Mi ma már megjártuk az állatkertet, alig voltak, igaz állat is alig volt. szinte mindegyik aludt. Plusz van egy csomó hely ahova alig tudtunk a babakocsival bemenni.
De azért jó volt.
Most alszik a csajszi, én meg megyek rendetrakni.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Valóban, nem kis baba Boróka, egyidős Krisztához képest jó kis dundi csajszi! Most azonban már visszafogott egy kicsit a hízási ütemből. :roll: :lol: Pontosan nem tudom, hoyg most mennyi, de szinte 2 héttel ezelőtt, kereken 3 hónaposan 6350 g volt. Hosszban pedig 62 cm, ugyanakkor.
Azonban ducisága nem zavarja abban, hoyg a korának megfelelően fejlődjék, ő is már egy ideje oldalra fordul a hátáról, illetve, ha szerencséje van :D , oldalról a hasára is át tud billenni. De ezt csak véletlenül és két lépésben még. Nem is mutatta be csak vagy kétszer eddig. A kép ma reggel készült, ezen is az oldalára fordult és, mint aki nagyon fáradt, sziesztázott. :lol: :lol: :lol:
Tegnap pedig, hasrafektettem és addig-addig mocorgott, míg a hátára billent. De szerintem ez is egyelőre véletlen volt. MIndenesetre, Kriszta elmúlt 5 hónapos, amikor sikerült a hátára furdulnia hasról, de 3 és fél hósan már szándékosan át tudott fordulni a hasára.
Nem tudom, lehet, hoyg nem jó, de akaratlanul is hasonlítom a két lyánykámat. :oops: :oops: :oops:

Márti, te nem szoktál így hasonlítgatni? Gratulálok Nisszababának a fordulásokhoz!!! :) Nagyon ügyi csajszi. :)

Évi, szegény Samu, tényleg, jól rájár a rúd. :( Szerintem próbáld ki amit Zsuzsi ajánlott, biztos, hyog hatni fog. esetleg normál gyógyszertárban vehetsz rózsamézet is, aminek Boraxos glicerin a neve, gondolom, hasonló a homeós bigyóhoz. :)
Remélem, te helyrejöttél!

Zsuzsi, akkor sajnállak, mert ti ma éhen fogtok halni! :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Csak mert semmi sincs otthon. :lol: :lol: :lol:
Jó, hoyg ki tudtatok mozdulni kicsit. Én szomoró vagyok, mert már múlthét óta úgy volt, hoyg holnap az István cége által szervezett horgászversenyre megyünk egy tópartra, és végül nem megyünk. Igaz, hoyg az idő is olyan kiszámíthatatlan, de a férjemék holnap is intenzíven szeretnének próbálni. Még tapasztalják a múltkor vásárolt új orgonát. És május 4-én lesz az első lakodalmuk, úgyhogy beindul az idei esküvőszezon. Várom is meg nem is, mert jól jön a pénz, de rengeteg hétvégén csak itthon tudunk majd lenni éppen ezért. Pl. augusztusban minden szombaton (5 db) zenélés van, + az egyik vasárnap még a húgomnak is lesz az eljegyzése. De júliusban is csak 1 hétvége szabad, szóval, eléggé itthonülős lesz a nyarunk, azt hiszem.

Barbi, látom, Szépszeműt is pasiból gyúrták! :wink: Vagy csak méhecskéből? :shock: Azaz virágról virágra szál!!! :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Pelusozás
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsandi most eszmélek :oops:

BOLDOG NÉVNAPOT NEKED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,
de jó,hogy te mindenre figyelsz! :lol:

ANDI!NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK NEKED!
Kép

Pusz

Timi
timiban
 
 


Köszönöm szépen!

Zsunak tőlem is nagy-nagy gratula, ügyesek és gyorsak voltak. Sok-sok boldogságot kívánok az újdonsült nagycsaládnak!!!
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Jézus, de bunkó vagyok. :roll:
Andi ne haragudj, :oops:

nagyon boldog névnapot kívánunk Neked.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Andi, remélem, boldog volt a névnapod! :) :oops: :oops: :oops:
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Andi,kicsit megkésve,de én is szeretnék nagyon boldog névnapot kivánni neked!

Kép
bibolya
 
 


Sziasztok!

Van egy jó hírem és egy rossz!A jó hírt se írom óriás betűkkel,mert,lehet,hogy én vagyok a naiv,azért mert örülök neki.

Szóval az történt,hogy tegnap az iwiwen bejelőlt az egyik Telkis szülésznő,akivel már többször találkoztam.
Gondoltam élek a lehetőséggel és írtam neki egy mailt amiben kiváncsiskodtam a felvételt illetően. :roll:
Azt írta vissza,hogy tetszettem a doktornőnek,és enyém az állás,de az igazgatónő mégsem engedi a felvételt,mert állítólag most szivatja őket.Pedig ő is mondta,hogy kell az ember,és jövő héten megpróbálják jobb belátásra bírni.Ha rábólint enyém az állás,és azt írta,hogy már csak egy kis türelem és kezdhetek.

Az aggályom annyi,hogy szerintetek egy magánklinika megengedhet e ilyet,hogy majdnem 2 hónapig hírdetnek egy állást,utána meg mégsem veszik fel az embert!
Vagy még az állhat a dolog mögött,hogy csak nekem mondják ezt és közben már be is töltötték a helyet! :shock: :?
Én vagyok naiv,hogy azt hiszem,hogy egy kolléga a másiknak nem hazudik,főleg egy ilyen ügyben!
Nos???Szerintetek?

Tudom már sokat drukkoltatok nekem,és még mindig az állásommal fárasztalak titeket,de,ha tényleg igaz,amit a csajszi leírt,akkor még egy kicsit szorítsatok,hogy az igazgatónő meggondolja magát!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkinek mozgalmas volt a hétvégéje.Tegnap mi is a barátnőmnél voltunk,egész nap kint játszottak a gyerekek az udvaron.Jól el is fáradtak,este nem kellett altatnom őket. :wink:

Újabb fejlemény,hogy ne unatkozzatok,és fárasszalak még egy kicsit titeket! :lol: :lol:

Először is kicsit rosszul fogalmaztam az előző írásomban,mert nem a szülésznőről feltételezem,hogy valótlant állít,hanem a vezetésről.Tehát neki is ezt mondták fentről.

De ma reggel előrébb jutottam az igazságot illetően.Ezzel a bizonyos kolléganővel mentem be reggel Pestre(vittem a Zsoltit oviba),és elmesélte az egész szitut.
Aznap amikor megszületett a döntés,hogy engem vesznek fel,éppen ő is dolgozott.A vez.szülésznő és a főorvos asszony beküldte az áp.ig.-t az igazgatónőhöz,hogy tudassa vele a döntést,és egyeztessenek a felvételemről.A vez.szülésznő már hívott is volna,amint vége volt a megbeszélésnek.
Ekkor közölte a diri,hogy még sincs felvétel,mert állítólag ebben a hónapban nem volt annyi szülés. :?
Teljesen értetlenül álltak a dolog előtt,és most megy a győzködés.

Ma különben dolgozik a vez.szülésznő is,és abban bíznak,hogy a héten meg tudják győzni a dirit.
Tegnap pl.4 szülés volt,tehát erre nem lehet alapozni,hisz az éves szülésszámuk is emelkedő tendenciát mutat.
És végsősoron a szülészet hozza a kórháznak még mindig a legtöbb hasznot!

Na ennyi,majd még jövök,de a Hanna éppen szétszedi a lakást! :roll:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timikém, én nagyon szorítok érted. :wink: Már csak azért is megérdemelnéd, hogy tiéd legyen az állás, mert ennyit szivattak. :x

Zsu, ha hazaértetek jelentkezz. Már ha lesz egy pillanatnyi időd. Aztán ha több is lesz, várjuk a beszámolót. :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Edith,benned egy szakácsnő veszett el,mondom én,hogy pályát kéne módosítanod :lol: :lol: :lol: .Jól néz ki a kaja,mondjuk nálunk tuti nem fogyna el-mi nem vagyunk egy nagy zöldségevők :oops:
Aztaaaa,Borónak ezek a husos lábai :oops: :lol: :lol: :lol: ,látszik hogy nem éhezik :lol: :lol: :lol:
Hát elég mozgalmas lesz az elkövetkezendő hétvégéitek,de gondolom azért a párodnak jár szabi,igy azért csak el tudtok menni ide-oda.De gondolom azért ő élvezi is -várja is- ezeket a lagzikat,nem?Nem csak a pénz miatt csinálja.
Kis copfos Krisztának hogy megnőtt a haja :roll: .Emlékszem,hogy kétségbe esett mindenki mikor levágattad :oops: ,most meg már milyen nagy ujra.Erősödött is valamit a haja?

Évi,hogy van Samu?Ne csodálkozz,hogy nem tud/akar enni.Ez az aftás dologról ugy tudom,hogy nagyon fájdalmas-csíp.
Balázs még kint dolgozik?

Barbi,nem tanulási problémánk van-azzal nincs gond 4-5 db négyese van a többi kb.40 jegy az mind ötös-hanem visszafelesel a napközis tanárának,és ezt már 2x is jelezte felém irásban :oops:De nem csak az én lányom ilyen,hanem a 1-2 kivétellel az összes csajszi ilyen.Nem tudom,hogy ez mitől lehet,de amikor én jártam suliba,szinte rettegtünk a tanároktól :oops: , eszünkbe sem jutott volna visszapofázni :oops: .Mondjuk az Encsit én probáltam igy nevelni mostanában,mert kicsinek / még az oviban /mindenen sirva fakadt ha erősebben szoltak hozzá.Próbáltam megtanítani neki,hogy ha ugy érzi igaza van,álljon ki mellette,vagy merjen véleményt nyilvánítani- hát,túl jól sikerült :oops: :oops: :oops: .Persze egy nagy fokú szemtelenség van már benne,ami néha már számomra is sértő és zavaró,de most már nem tudom ebből kinevelni-próbálom büntetni érte,ami ideig óráig sikerül is,de nem tudja magából kivetkőzni.Ilyen a mi természetünk is a Lajossal,mindketten hirtelen haraguak vagyunk,nekem nagyon rossz tulajdonságom,hogy nem is tudom magamban tartani-mondjuk a Lajos tudja tartani a száját- szóval nem csodálkozom,hogy ilyen "génekkel" ilyen nagypofájú :oops: :oops: :oops: lett a lányom.

Timi,hát nem semmi ez a történet a leendő munkád körül.Azért kiváncsi lennék hogy mit csinálnának,ha máról holnapra több szülés lenne,akkor mihez-kihez fordulnának?Hisz a pesti szülészeteken olyan nagyfokú a teltház,hogy akár táblát is kitehetnének a megtelt jelzővel.És azért egyre több a vagyonosabb család,szerintem egyre inkább el fog terjedni a drágább,de a szűlő nővel emberségesen bánó magánkorházak.Kiváncsi leszek ezek után,hogy hogy döntenek-remélem melletted :lol: .Bandi elvállalta a vezetői beosztást?

Zsuról tud valaki valamit?A másik topicban olvastam,hogy Liza nagyon besárgult és igy veszélyben volt a hétfői hazajövetelük.

na megyek,mert a turógombócot be kell kevernem és a Geri már nem bir magával-mehetnéke van az udvarra :oops: :lol:
bibolya
 
 


Sziasztok:)

Végre itthon vagyunk:)

Most nem tudok írni, mert szoptatok:) Liza persze pont akkor ébredt, mikor leültem a megmelegített kajámmal a gép elé :)

Majd írok ha alszik :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu,majd ha lesz egy kis időd gyere és mesélj :lol: :lol: :lol: ,én nagyon kiváncsi vagyok,hogy hogy hoztátok össze ezt az 1 órás vajudás+szülést :lol: .
bibolya
 
 


Bocsi, Ibolya, meg többiek, bemásolom ide amit amoda írtam (vagy oda, amit ideírtam :lol: :lol: :lol: ) időhiánban szenvedek:)

Rólunk: Köszönjük szépen a rengeteg gratulát, nagyon jólesett, tényleg :)
Lizánál is bejött az 0-B vércsoportösszeférhetetlenség, mint anno Katánál. Szombaton reggel 365 volt a bilirubinja, ami egész napos kékfényezéssel is csak 325-re esett vissza, így vasárnap is fény alatt volt egész nap és egész éjjel, ezzel hétfőre lecsökkent 211-re. Mivel kékfény nélkül sem emelkedett neki, ezért végülis ma hazajöhettünk, de jó sokat kellett érte imádkoznom...

Tejci van, egyenlőre nem elég, így váltottam ki tápszert is, de remélem hogy sikerül feltornászni a mennyiséget, mert odabent a kékfény miatt nem szoptathattam igény szerint. (akkor nem sokat lett volna a fényben :):):):) )

Szülésről:

Celesztina kérdezte: nem, nem itta melőtte való nap ricinust, kedden ittam csak (asszem, vagy szombaton???) nem szedtem sem homeós bogyót, nem ittam málnalevél teát sem.

Szóval előtte való este apa kényeztetett, gyertyafényes vacsit csinált, majd pedig pezsgőt kaptam, eperdarabokkal :) Nem ittam sokat, csak egy fél pohárral, de ez is elég volt a libidómnak :) (nem akarom részletezni :oops: :oops: :oops: :oops: ) Szóval fél 1 körül aludtunk el, majd arra ébredtem hogy furin fáj mindenem, és pisilnem kell. Kimentem wc-re, majd visszafeküdtem, de pár perc múlva megint, akkor már hasmenésem is volt. Nagyjából 5 percenként mentem, és kb a 4. wc-kör után jöttem rá, hogy fájás után kell pisilnem... (kicsit fáradt voltam, na :)) Akkor néztem az órára, 2,24 volt. Mentem be a szobába, Tamás már felébredt a járkálásomra, mondtam neki, hogy szerintem szülünk, de nem vagyo kbenne biztos. Mértem a fájásokat, 2,27 2,30 2,33-így jöttek. De nem éreztem túl erősnek őket, ezért nem voltam biztos magamban (na meg ugye sose indult eddig magától) szóval mondtam neki hog elmegyek fürdeni, ha nem múlik, akkor megyünk. Utólag, nem kellett volna fürdeni, mert kb 2 perc után már 2 percenként jöttek a fájások :) Na szóltam Tamásnak hogy öltözzön, hívtam apumat hogy jöjjön, de ha lehet gyorsan. (este mondtam neki, hogy ne aludjon itt, nem lesz semmi :) még jó hogy a hugoméknál aludt a sztrájk miatt, és ők 2 utcányira laknak). Amíg vártuk aput, addig öltöztem, összedobáltam az iratokat, bepakoltam telefont, töltőt, papucsot, ilyesmit. Nagy élmény volt, 2 perces fájásokkal :) A zoknimat már nem tudtam egyedül felvenni. 2,50-kor befutott apum, épp csak köszöntünk, és már mentünk is. Elég lassan haladtam a fájások miatt :) Na beültünk az autóba, Tamás vezetett, én meg fájtam :) 3 fájás alatt értünk oda, közben iszonyatosan szenvedtem a kátyúk miatt.... Pontban 3 órakkor szálltunk ki az autóból, és mentünk fel a szülészetre. Ez elég sok időt vett igénybe, mert be kellett sétálni az udvaron az épületig, liftre várni, fel a harmadikra, besétálni az épület végébe, ott a szülészet. Találtunk ott egy szülésznőt, mondja a férjem, hogy szülni jöttünk, és a feleségemnek igencsak sürgős :) A szülésznő visszakérdezett, hogy a felvételi irodán voltak???? Mondtom nem, örülök hogy ideértünk.... jó, akkor apuka fogja a papírokat, menjen le, anyukát megvizsgáljuk addig. Én meg mondtam a Tamásnak, hogy várja meg a vizsgálatot, mert szerintem nem fog visszaérni. Na levetkőztem, itt megint késtün kegy fájásnyit, mert mondta a doktornő hogy hoz kórházi hálóinget, ezért nem vettem fel az enyémet, de kiderült hogy elfogyott, szóval mégis az enyém lett a nyerő (tényleg nem jött ki belőle a folt :)) Na felmásztam a vizsgálóasztalra, (megint 2 fájás...) doktornő közli, hogy fáradjunk át a szülőszobába, mert eltűnt a méhszáj.... :shock: :shock: :shock: Na itt padlót fogtam, de volt annyi lelkierőm, hogy átmenjek (kb 10 méter) ott belekapaszkodtam a bordásfalba, mert épp jött egy fájás, doktornő mondta hogy feküdjek le, én meg mondtam hogy nem akarok fekve vajúdni.... iszonyatosan el voltam szánva hogy engem nem fognak lefektetni (asszem nem fogtam fel akkor ezt az eltűnt a méhszáj dolgot teljesen) de a doktornő meggyőzött, hogy higyjem el, hogy ahogy lefekszem jönnek majd a tolófájások, és fekve tudják legjobban a gátat védeni. Nemigazán akartam fekve szülni, főleg ott nem, ugyanis abban a szülőszobában franciaágy van, se lábtartó, se kapaszkodó semmi, de beláttam hogy itt már nincs idő kisérletezni. Lefeküdtem, és abban a pillanatban robbanászszerűen jött a nekem nyomni kell érzés. Elég hosszú fájás volt, de a megdöbbenéstől elszalasztottam :lol: :lol: :lol: :lol: így vártuk a következőt :) A fájás első felében egy nagy nyomásra már kint is volt a feje, majd egy rövidke légcsere után kint is volt a kis tökmag, egyetlen fájás alatt :) Igaz kicsit hangos voltam, de tényleg nagyon rossz volt kapaszkodás nélkül nyomnom...
Liza ahogy kint volt nyekergett, de hallottam hogy szinte fuldoklik a nyáktól, elég sokáig szívták is neki (persze nem volt ideje kipréselődni a tüdejéből...) de utána éles hangon felsírt :) Akkor megkérdeztem hogy ugye kislány? MOndták hogy igen az :) Tamás elvágta a köldökzsinórt, nekem felmutatták a kicsit és vitték is el, mert elég szürke volt a bőre. Mint utóbb megtudtam, a nyakára és a lábára is rá volt tekeredve a köldökzsinór, valószínüleg emiatt volt szürke, és az apgarja is 8 lett csak. De pár perc múlva hozták is vissza és letették mellém :) Tamást lezavarták, hogy mostmár menjen a felvételire, engem meg átnéztek. Gátmetszés nem volt, nem repedtem, egy ici-pici felületi sérülés volt, amit nem kellett varrni (mára be is gyógyult még csak nem is érzékeny), viszont a doktornőnek nem volt egyértelmű, hogy az egész lepény kijött-e, így kitörölte a méhemet. Nahát, ez elég tyar érzés volt, nagyon fájt, de gyorsan túl voltunk rajta, és közben én Liza pofiját simiztem (mert csak azt értem el...). Mire visszaért Tamás, végeztek is, és otthagytak minket hármasban :) Ekkor küldtök el az sms-eket, közben Tamás dédelgette a kislányunkat, aki kb fél óra után megunta a dolgot és elkezdett sírni, így kapott cicit, és majd fél órán keresztül szopizott :) Nagyon meghitt volt az egész, a félhomályban 3-asban a franciaágyon :) 2 óra után felkeltem, lezuhanyoztam, pisiltem :lol: :lol: (megváltás volt) majd üldögéltem (!!!) egy kicsit a fotelban Lizával, mert nem volt szabad ágy. (Nuska, 26 baba volt az osztályon, 6 babával csak a nőgyógyászaton fértünk) utána átsétáltam, karomon a kisbabámmal a kórterembe, mögöttem Tamás a pakkokkal :) Olyan büszkén mentem, nagyon jó érzés volt :)
Utána Tamás hazament, mert már elmúlt 6 óra, 7-kor meg ugye költeni kell a kölköket. Mi meg pihiztünk. Nagyon, nagyon szép élmény volt a zsülés, tényleg mindenkinek ilyet kívánok, de azt a parát, hgoy beérünk-e a kórházba, azért szívesen mellőztem volna :) Még jó hogy 5 percre lakunk a kórháztól, és hogy éjszaka lévén nem volt forgalom :)

Most végre itthon vagyunk, és kirobbanóan jól érzem magam. Nem fáj semmim, se ott lent, le a hasam, semmi (na jó, a melleim, azok igen) nem vagyo kfáradt, és vérzésem is alig van már. Már voltunk lent Lizával, el kellett menni a receptjeiért (mert persze Tamásnak ma mennie kellett dolgozni) megnézte a doktornő, és utána eljött hozzánk a védőnő is. Lassan pedig ébresztem őkelmét, mert egy óra múlva menni kell a nagyokért, akik már alig várják a kistesót :)

Puszilok mindenkit,

Zsu és Liza :)

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu,
ez tényleg gyors volt.(még olvasva is,nem hogy átélve :lol: )
Ügyesek voltatok.Szuper,hogy így élted meg a szülést,és,hogy ennyire fitt vagy.Mi sokban hasonlítunk,ami a szülés utáni állapotot illeti! :wink:

Majd dobjál képeket a kis Lizáról,és mesélj a gyerekek,hogy fogadták,főként Kata!

Ibolya,
látom zajlik az élet a kiskamaszkor rejtelmeivel együtt!
Bandi elfogadta,de még ő sem beszélt a dirivel.Mindkettőnk melója tőle függ.Vagyis csak az enyém,neki csak a kinevezése.

Ma du.az áp.ig.beszélt a Bandival,és azt mondta holnap felhívnak,mert egyezségre jutottak,vmi alternatív megoldást találtak ki,de erről én még nem tudhatok.
Úgyhogy nagyon várom a holnapot!Kiváncsi leszek mit mondanak majd! :roll:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Zsu, köszi a szüléstörténeted elmesélését, örülök, hogy ilyen jó élményekkel zajlott. Sajnálom a kék fényt és szorítok, h legyen hamar elég tejcsi!

Timi, neked is szorítok. Azért csak összejön már valami ezzel az állással. Az pedig nagyon jó, hogy téged választottak, ehhez gratulálok!

Ibolya, tényleg nem lehet könnyű ez a kiskamaszkor. A szülői leírásod alapján pedig tényleg ne csodálkozz, hogy felesel a lányod :) Ez legyen a legnagyobb probléma vele :)

Samu újabb beszerzett betegsége: begyulladt a kukija, vasárnap este vettük észre. Nem tudni mitől, hétfőn újra orvos (most már hetente 2x odajárunk), dokinéni szerint elég gyakori a kisfiúknál... Kamillás lemosás, Betadinecseppegtetés, Tetrán. Ha belázasodna, akkor vizeletvizsgálat és antibika. Szerencsére tegnap óta nagyon sokat javult, most már ippencsak piros, hőemelkedése-láza nincs. És ha már ott voltunk, bekukkantott a torkába is, az afták szépen visszahúzodtak (egyébként az étvágya sokat javult, meg láza sem volt múlt csütörtök óta, így gondoltam, h szerencsére enyhe lefolyású a dolog). Mindenestre a héten bölcsi tutira kilőve... És úgy sajnálom szegényt, nagyon tiltakozik a kukikezelések alatt: "anya, elég volt, nincs több, nem kell" :( szívszakasztó...

Többiek, merre vagytok? Megint eltünőben vagytok!
Jó éjt mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Csak bekukk, megyek fürdeni...

Zsu, örülök, hyog otthon vagytok már, é s remélem, a tejcsi is hamarosan megszaporodik. Létezik valami tejserkentő fejés elnevezésű technika. Nézz utána, hoyg avn pontosan, mert én nem ismerem, de hallottam róla. MOndjuk, amikor fejtem, nekem a sima kézzel fejés rengeteg tejet csinált. :roll: Most kezdünk odajutni, hoyg nagyjából csak annyi van, amennyi Borónak szükséges. Most már minimális a fölösleg.
És mesélj, tényleg, hoygan fogadták a manók a kis Lizát. :) Képről se feledkezz meg.

Timi, eddig is drukkoltam, most is nagyon szorítok neked! :)

Ibolya, még mindig adós vagyok a "szakács-témával", hamarosan pótolom. :D

Remélem, többiek is mind jól vagytok! :)
Puszi mindenkinek! Jó éjt!

Ma délelőtt mindkét csajom a nagykádban fürdött:
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Pár kép tőlem is:

Fürdés után :)

Kép


Látjátok? ez a nevem :)

Kép


Péntek délután (szerintem már itt sárgult...)

Kép


Katáról most csak egy esti snitt: Szoptattam a gép előtt (jobb mint egy szopisfotel :) ) Kata már le volt fektetve, de kijött. Idejött hozzánk és megpuszilta a babát. De olyan finoman, hogy szerintem hozzá sem ért :) Utána letettem, persze elkezdett sírni, Kata abban a pillanatban felpattant, hogy "ne sírj baba, hozom cumit. Máris!" és szaladt a szobájába a cumijáért :) Én majdnem elsírtam magam :)

Bence meg teljesen kiakadt, mert anyum megviccelte, hogy elviszi a Lizát. Közölte vele, hogy meg ne próbálja, mert Liza az ő tesója, meg Katáé :)

40 mili tápszert evett meg a lány 1,5 óra szopi után :( De csak ez a késő esti szopi kevés neki.... (legalábbis két éjszaka tapasztalata alapján...)

Megyek visszabújok mellé :) Olyan jó babázni :) De ugyanakkor nagyon furi, hogy az eddigi kisbabám hirtelen olyan nagyon nagy lett.....azok a kezek...az a pocak, az az arc...csütörtökön még sokkal kisebb gyerek volt :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Nem hiszem el, végre idejutottam.

Zsu, tüneményes ez a kicsi lány. Tisztára mint a Kata, nem? Legalábbis az első képen nekem nagyon nagy a hasonlóság.
Örülök, hogy ilyen szép élmény maradt a szülés. Pláne, hogy nem szenvedtél hosszú-hosszú órákon át, hamar ment. És hogy még a Tamás is otthon volt, amit annyira szerettél volna, tényleg minden klappolt. Jó, az idegeskedés, hogy beértek-e az nem, de a többi... :lol:
Tejcsivel hogy álltok? (na nem stresszelés miatt kérdezem, csak tényleg érdekel. szorítok, hogy sikerüljön)

Edith, helyesek a csajok. "kicsi Boló" tényleg milyen kis hurkás. És hogy figyel, egyem meg a szívét.

Ibolya, megértem amit írsz.
A hugom olyan 3-4-es lehetett, amikor még tartott szülinapi bulikat. Volt egy kislány, aki 5 kg vakolatban jött. Szerencsére nem ez volt a megszokott. Mikor a többiek megkérdezték, hogy miért van így kikenve rávágta, hogy mit akartok? ez csak egy laza, hétköznapi smink. Ráadásul ezzel a kislánnyal már az oviba is együtt jártak. És akkor még olyan kis anyámasszony katonája volt. Aztán ezen a bulin nem ismertem meg. A hugom felvilágosított, hogy bizony, ő az az Orsika, aki nemrég még kis elesett volt. Csak lestem. :?
És bizony Orsika már 12 évesen pasizott és nemi életet élt. (én 12 évesen még babáztam :lol: )
Szerintem az a baj, hogy ha a többi megy az ilyen idióták után. Most ezt csak azért írtam, hogy a mi időnkben agyonütöttek volna otthon, ha beszólunk egy tanárnak, most meg már...

A hugom is visszaszól a tanároknak, nem is kicsit. De szerencsére nem szemtelenül, csak kiáll az igazáért. Próbáld erre felé terelni az Encsit. Mert az egy dolog, hogy nem hagyja magát, ne is tegye! Csak legyen okos és ne szemtelenül csinálja.
A Brigi (hugom) például félévkor 4/5-re állt fizikából. A tancsi feleltette az ötösért, meg is kapta. Viszont a bizijébe négyest írtak be. A Brigi totál felháborodott, és szólt a tanárnak, hogy nem ez volt megbeszélve.
Én még röhögtem is és mondtam az anyunak, hogy ha már beírták a bizijébe mit gondol, kijavítják? És basszus a tanár mondta, hogy jogos, bocsi, mert azt csak véletlenül elírták, és kijavította ötösre. Azt hittem dobok egy hátast, amikor másnap azzal jött haza, hogy ő bizony kijavítatta a jegyét, mert igazságtalan volt.
Szóval a lényeg, ha még jól is tanul az Encsi, akkor az igazáért simán kiállhat, csak az nem mindegy hogyan. Mert ha rosszul tanulna, akkor pont leszarják a tanárok, nem veszik komolyan. De a jótanulókat azért nem rázzák le.

Mire a kisregényemet megírtam már nem emlékszem mit akartam még. :wink:
Úgyhogy pá

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsu, hát tényleg klassz lehetett a szülésed már csak abból is kiindulva, hoyg nem volt hosszú a vajúdás. :D Örülök, hoyg ilyen szép élményként élted meg te is, és ilyen gyönyörű kislányt hoztál világra. :) Puszi a csöpp kis arcocskájára. :)
Az is klassz, hoyg a tesók ilyen jól fogadták/fogadják. :)

Barbi, jó korán érkeztél a géphez! :wink: Boró valóban kis husimusi csajszi! :D

Én azt hiszem, most írok utoljára (no, csak a napokról beszélek, nem véglegesről :wink: :P ), mert a napokban nem nagyon lesz alkalmam. Ma még javában fogok takarítani, holnap meg már jönnek vendégek. Plusz még holnap vásároljuk meg az italféléket a keresztelőre. Szombaton aztán a vendégekkel leszünk, vasárnap meg a nagy nap lesz. (Még jó, hoyg étteremben lesz az ebéd-vacsora :roll: és nem nekem kell főzőcskéznem. ) Hétfőn még nem tudom, hyog mi és hoyg lesz, de ide biztos nem jutok el. Max. estefelé. Addig is kívánok mindenkinek szép, napsütéses hétvégét és betegségmentes napokat.
Puszi mindenkinek!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


color=blue]MOST HÍVTAK![/color]FELVETTEK!!!!!!!
JÚNIUS 1-ÉN KEZDHETEK!!!!!
Sajnos nem tudták elintézni a májust,mert a csaj,aki felmondott még dolgozik májusban,de bármikor bemehet,amikor a szabadidőm engedi. :lol:

Timi most VERY HAPPY!!!!!!!

Nagyon köszönöm a rengeteg drukkot,és,hogy ennyire szorítottatok nekem!!!!!Nagyon jól esett!!!!!!

Pusz

Timi
timiban
 
 


Edith,
jó készülődést,és mihamarabb várunk vissza!Természetesen keresztelős képekkel együtt! :lol:
timiban
 
 


Timi,naaagyon -naaagyon örölük,hogy sikerült!!!!!!!

Kép Kép Kép



most csak ennyi voltam ,bocsika mindenkitől :arrow: késöbb igyekszem jönni.
bibolya
 
 


Timi, gratulálok!!!!!! :)
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Timi, nagy-nagy gratula! Végre!!! :wink: :lol: Tényleg nagyon örülök neki. Csak ért valamit a drukkunk. :wink:

Edith, érezzétek jól magatokat hétvégén. :P

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Timi, ez csodás hír!!!
Nagyon gratulálok!
Ezek szerint Hannát viszed majd a csajhoz, akit találtál felügyeletre? Milyen lesz a munkarended? Van erről már infód?

Edith, neked pedig minden jót-szépet kívánok a hétvégi ünnepléshez!

Zsuzsi, neked már akartam írni, hogy most ahogy Samu betegsége apropóján említetted, beugrott, hogy tényleg az aftás kór miatt voltatok kórházban. :oops: Köszönöm a homeós tippet, elraktároztam, szerencsére most nem volt rá szükség. Viszonylag enyhe lefolyású volt a baj.

Barbi, jó h írtál. Húgod esete a 4-es helyett 5-ös fizikajeggyel nem semmi :) Ádám miket csinál mostanában?
Jó éjt,

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak egy kicsit szét vagyok esve. Napközben sok a munka, délután meg a Szandival vagyok 2-ben, amit nagyon élvezek, csak hát nem jutok tőle a géphez.

Zsu: még egyszer gratulálok Lizához! Nagyon szép baba.
Te aztán tényleg jó gyorsan megszültél.

Edith: édesek a lányok a kádban, milyen nagy már Boróka.

Timi: gratulálok az álláshoz, érdemes volt várni!

Évi: örülök neki, hogy nálatok ilyen gyorsan elmúlt az afta. Nekem mindig van itthon boraxos golyó és az első jelre elkezdem neki adni, nem szeretném még egyszer végigélni, hogy nem eszik, iszik.

Mi jól vagyunk, a Szandinak szombaton kijött végre az első szemfoga, szerintem már úton van a második is. Most estére belázasodott, remélem csak a foga miatt, mert amúgy a kedve jó, eszik is, csak a nyála ömlik.
Azért holnap nem megy bölcsibe, anyum jön vigyázni rá.
A hétvégén meg tartanánk a szülinapját, mert a következő hetekben mindig van valaki aki nem lesz itthon. Jövő hétvégén meg anyósom akarja elvinni a dédihez az egész hosszú hétvégére, hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog összejönni.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


sziasztok!

Nagyon köszönöm!Tényleg számított a sok drukk,és nagyon jól esett,hogy szorítottatok nekem!

A munkarend olyan,mint máshol.12 órás műszak van,nappal és éjszaka.Kb.14 műszakot kell menni egy hónapban,mert az adja ki a kötelező óraszámot.De a vez.szülésznő amikor hívott már mondta is,hogy természetesen figyel majd a Bandi beosztására,hisz tudja,hogy a gyerekek nem maradhatnak egyedül! :wink:

Hétfőn megyek be,beviszem a veszprémi papírjaimat,megbeszélem milyen orvosi vizsgálatok kellenek majd.Kicsit ismerkedem a hellyel.Azt mondta a szülésznő,hogy bármikor bemehetek,de sajnos csak önszorgalomból,mert nem tudják kifizetni a "fáradozásomat".
Mondtam neki,hogy szívesen bejárok egy-két délelőtt,hisz júniusban egy emberrel kevesebben lesznek,és neki is könnyebb lesz engem minnél hamarabb beforgatni,ha lesz helyismeretem.
Nem szeretnék sokáig függni a kolléganőktől,hisz,ha meló van olyan ciki állandóan kérdezgetni,hogy ezt ti hogy szoktátok,ez hol van,stb.


Szandinak jó szülinapozást hétvégére!!!

Évi,
igen odaviszem majd Hannát,már beszéltem is vele.Májusban is megy pár alkalommal,amikor én bejárok,meg szokja.De nem fog járni minden nap,csak amikor nappalos leszek,és a Bandi is melózik,vagy fáradt lesz! :wink: Vagy én leszek fáradt az éjszaka után,ha sok meló lesz! :lol:

Az István kórházba is el kell mennem pár hétre szüléseket vezetni,hú már nagyon várom!!!!! :lol:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Csak röviden!

Végre egy jó döntés az eü-ben!!!!!

INGYENES LETT A PREVENAR!(legalább is azt mondták,hogy a pneumococcus elleni vakcina) Úgy látszik tudnak értelmes döntéseket is hozni odafönn!!!!És 2010-re bekerül a kötelezők közé!
De csak 2 éven alul van ingyé,asszem csak szeptembertől,de már ez is haladás!

Pusz
timiban
 
 


Jó reggelt!

Timi, én is hallottam, örülök neki nagyon. Végre rájöttek, hogy ha megbetegszenek a gyerekek emiatt, az sokkal többe kerül. Csak azt nem értem, hogy miért várnak szept-ig. :?

Ádám bátyám beteg. Tegnap előtt hányt, tegnap fosizott. Ma csak simán nyűgös, és mintha hőemelkedése lenne. Lázat mérni szinte lehetetlenség nála, de már olyan jó hőmérő vagyok, megfogom a homlokát és tudom hogy hőemelkedés vagy láz. :wink: :lol:
Enni nem eszik semmit, ma két szál ropit reggelire. Nem is, a tápijának a felét megitta. Szegény, beletettem az ORS 200-at, elég ronda íze van de a felét megitta. Okos kisfiú.
Ja, és miért ne, az István dettó fosizik meg hány. Szombaton az apukájánál volt a kórházban de úgy, hogy már zárták le a kórházat a vírus miatt. Szerintem onnan szállítmányozta haza a kórságot.
Úgyhogy egyik nap az egyik fiú, másik nap a másik taccsol ki, én meg csak takarítok, mosok mint egy hülye.
Dióhéjban ennyi rólunk.

Évi, nem csinál semmi különöset. Most rém hisztis, hogy beteg, de ez elnézhető. Próbálja utánunk mondani a szavakat, tök aranyos.
Tegnap kérdezem tőle, kérsz kiflit? Bólogat, hogy nem. Ropit? Nem. Mondom neki, ezt sem? Erre válazsol ezt sem. Az apja csak lesett, olyan aranyosan mondta.

Zsuzsi, jó szülinapozást Nektek.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Hú,látom már nagyon régen nem jártam már itt :oops: :oops: :oops: ,de ahogy látom nagyon lelassult a topic,mindenki eltünt.

A Gergő a múlt héten beteg :?: volt?.Igazán nem tudom minek minősítsem,mert az történt,hogy szerdán délelött egyszercsak elkezdett a hasa fájni / görcsölni?/.Fogta a pociját és mondta,hogy fáj.De nem folyamatosan,mert amikor elmult a fájdalom,nagy boldogan közölte,hogy vége.De mivel még 1 1/2 óra mulva is voltak fájdalmai,ezért hivtam a dokit,aki szerint szélgörcs,de majd kijön és megnézi.Hozzá kell tennem,hogy már aznap nem evett semmit,mert mindenre azt mondta,hogy ROSSZ :roll: .Ő,ha jól lakik,vagy nem kér többet,azt mondja,hogy ELÉG.Tehát ebből már gondoltam,hogy valami baja lehet,de a doki szerint is a hasfájáson kivül semmi kézzelfogható baja nem volt.A du.-i ébredés után meg már többet nem is fájt a hasa,enni is evett,de csak rizst és ropit.Ez a kajálása még 2 napig igy ment,a hétvégén már kezdett visszatérni az étvágya.Szóval nem tudom igazán,hogy mi baja volt.
Ja,és a 2 alsó hátsó rágó foga félig kint van már.A doki szerint ritka az ilyen gyerek akit a fogzás nem hogy meghajt,de még most is szorulást okoz.

Barbi,Ádám jobban van már?Azért ez a korházból hazahozott virus elég veszélyes lehet.
Köszi,hogy megosztottad a hugod esetét,próbálok tanulni belőle :lol: Igazán a lányom is tudja,hogy mit kéne csinálnia,csak olyan nehéz elfelejteni a berögzült szokásokat.

Timi,mikor kezdesz az Istvánban dolgozni?Gondolom már nagyon várod :lol: .Gyerekek jól vannak?

Zsuzsi,Szandinak kijött már a foga?Ugye csak attól volt láza?
Buli megvolt?Kapunk ugye pár képet?
A hétvégi 4 napos pihenőt meg próbáljátok meg kihasználni a pároddal :arrow: ha már Szandit elviszi a nagyi :lol:

Edith,túl vagytok mindenen :oops: :roll: :lol: ? Próbáld meg ma kipihenni magadat,aztán holnap kérünk ám képeket :lol: :lol: :lol: :roll:

Zsu,mi ujság veletek?Kicsi Liza hogy van?Sikerült feltornázni a tejcsi mennyiségét?A sárgaság miatt meg ne izgulj nagyon,nekem az Encsi majd 1 hónapig volt sárga a vércsoportunk összeférhetetlensége miatt.
Olvastam a szüléstörténetedet,hát nem semmi ez a gyorsaság,ahogy kirobbant belőled Liza :lol:

Évi,Samu hogy van?Gergőnek is 1x,olyan 1 éves kora körül begyulladt a kukaca,mert a doki elötte való nap felhúzta neki.De neki olyan szinten begyulladt,hogy kb.a duplájára dagadt,lilás árnyalatot vett,és a gyerek ordított.Na akkor megfogadtam,hogy soha többet nem engedem,hogy a doki hozzá nyuljon :arrow: azóta nem is volt ilyen bajunk.De az is igaz,hogy azóta alig engedi hogy huzogassuk neki,szóval ezzel nekünk még biztosan lesz problémánk :oops:

Andi,Márti,mi van veletek?Márti,nem vagyunk hozzászokva :oops: :oops: :oops: ,hgoy ilyen ritkán jelentkezel .Andi,a skacok milyen rosszaságon törik mostanában a fejüket :oops: :roll: :lol: ?

na lépek,mert át kéne menni a boltba.
bibolya
 
 


Edith,nagyon jók a képek ,Borónak nagyon tetszik a ruhája,olyan benne mint egy angyalka :lol: ,főleg amikor ül a babahordozóban.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Végre ideértem... :roll: :D

Lejárt a keresztelő, nagyon szép, meghitt volt a hangulat a templomban - ami nagyban köszönhető annak, hoyg apósom volt a lelkipásztor :D - . A kisasszony szörnyen értékelte pedig az egész beszédet és ceremóniát, mert attól kezdve, hoyg bevonultunk, mindaddig, amíg kijöttünk, mélyen aludt. :P :P :lol: :lol: :lol: Még arra sem ébredt fel, amikor a keresztvíz érte a fejecskéjét! :lol: :lol:
Aztán az étteremben is jól telt a délután, bár így utólag már van 1-2 dolog, ami bosszant. Boró nagyon ügyesen végig ott volt velünk, amikor szopizni kellett vagy pelust cserélni, elvonultunk egy másik terembe, szóval ez is megoldódott. Azonkívül ügyesen nézelődött vagy aludt, illetve a rokonság becézgette-kényeztette. (No nem azért, de kicsit iszom a sok ölbenlevésnek a levét. :P )

Itt vannak a képek. A templomban, majd a nagy család, utána pedig a keresztszülőkkel van a kiscsaj. A többi fotó már az étteremben készült.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Puszi mindenkinek.

Ibolya, leskelődtél a naplóban, mi? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Most kicsit érdekes lesz, hoyg te hamarabb megdicsérted a képeket, mintsem én feltöltöttem volna. :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith,akkor jövök és megint megdicsérem a képeket :lol: :lol: ,ugysem jár erre senki :oops: .
Kik lettek a keresztszülők?Elég sok párt látok akinek a kezében van a kislánykád :lol: .
Megosztod velem,hogy min bosszankodtál egy kicsit?

Addig is én is teszek fel pár képet hátha a többieknek is megjön a kedvük hozzá :wink:

Kép Kép Kép
Kép Kép

valamelyik nap alvás helyett igy játszott :lol: :lol: :lol:
bibolya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: