Új privát üzeneted érkezett!

Olyan boldog vagyok: ma Marci, hogy a fogacska mellé még nagyobb örömet okozzon felállt a fotel mellett :) ! Alig vártam már, hogy hazajöjjön Isti és meg tudjuk neki mutatni.
Azóta is produkálja magát. Éppen mondtam Isitnek, szerintem ma még a mászótudományát is megmutatja :lol: !

Kitti: benne vagyunk, de inkább ezt már valamikor jó időben, szabadban :) !

Katus: én is örülök, hogy jelentkeztél, Pannusnak mennek a gyógypuszik :) ! Egyébként én sem gondolom, hogy a foga miatt lenne láza.
A munka megvár, ahogy te is írtad, ne aggódj miatta. 2 gyerek mellett ez sajnos benne van...

Anita: nem tudom, hogy bőrgyógyásznál voltál-e, vagy a háziorvosnál, de szerintem mindenképpen mutasd meg szakembernek.
Nem tudom elhinni, hogy napallergiája lenne Kornélnak :shock: !

Most tornáztatjuk Marcit, szegényke, már egy csomó technikát ki kellett találnunk, mert már tudja mi következik és persze, hogy nem akarja arra fordítani a fejét, amerre mi szeretnénk :( .

Eni

Eni
marcy
 
 


Katus!

Örülök, hogy bevált a kenőcs. Drága, de a szenvedést meg nem bírja se a gyerek, se az anyja.

Kiti!

Én most blogoltam. Strand. Hümm. OKÉ csak legyen meleg, meg ne nézzenek UFOnak, ha én csadorban napozok. :roll: :twisted:
Én is körlevélben kaptam, de érdemes a Fogyasztóvédelemnél is megnézni, Kofa mondta, hogy csomó panasz van rájuk.
Tanulság le kell radarozni, hova megy az ember.
Amúgy Kofa igazi jó kis kekec a spammereket is jelenti. A múltkor a Plus mérlege csalt, és megírta nekik, meg a fogyasztóvédőknek is. Igaz a végén kihozták, hogy nem ismeri a tárát. Aztán hagyta, mert meddő vita lett volna. A lényeg, hogy ami a gyümölcsöknél van, kevesebbet mutatott, mint a mi a pénztárnál. Ugye a pénztári a hiteles, az is volt jó, de ott volt a becsapás, hogy valaki akart venni egy kiló baánt, és lemérte a gyümölcsnél az egy kilót, és a pénztárnál fizetett egy kiló harminc dekát. Tehát oké, hogy annyi volt, de nem annyit akart venni, íyg ösztönösen késztettek a nagyobb tömegű vásárlásra. Érthető volt, ahogy leírtam?

Eni!

Marcinak nagy gratula az álldogáláshoz.

Ex!

Én is inkább az olcsóbb, meg falusi helyeket szeretem. Pl. jászárokszállási strand. Tök jó meleg a vize, nincs semmi csuszi, csak lazulás ezerrel.

Megyek, mert rívás hallék...

tjuca
 
 


Eni!
Gratulálok Marcinak a hónapfordulóhoz és az összes új tudományhoz! :D

Juca!
Igen érthető volt ahogy leírtad a mérleges storyt.
Egyébként mi a Leányfalusi strandot szeretjük Tomival, mert tök sok medence van, lángos, palacsinta, gofri...egyszóval mindenféle strandkaja. És ami még jó: a felnőtt belépő 1000 Ft alatt van és nincs olyan nagy tömeg mint a fővárosi strandokon, és csak kb 20 kilométert kell autóval utazni.

Képzeljétek, Ádi már kidőlt amin őszintén meglepődtem, mert még csak fél nyolc múlt.
:shock:
Remélem, nem az éjjel isszuk meg a dolog levét. :roll:

Na most én megyek blogolni.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 

 
 

Nagyon ügyi Marcika, gratulálok! :) Foga is kint van, áldogál is, mi kell még? Szuper kiskrapek. :wink:

Kitti, akkor lehet, hogy összefutunk azon a strandon nyáron. :wink:
Milán is kidőlt, bár Ő délután nem aludt sokat és már nem bírta a gyűrődést tovább.

Babás strandbuli??? Csatlakozom a csadoros csapathoz. :evil:
Vendég
 


Lányok, ezek szerint van egy iwiw meghívóm, kéri valaki?
Vendég
 


Sziasztok!

Gabella!
Jól néz ki a süti, elmentettem a receptet!!!

Juca!
Nagyon durva a történet… :evil:

Katus!
Sajnálom, hogy Pannus megint beteg… Gyógycupp neki!!!

Kitti!
Neked szabad duplán bűnözni, vaságyastul vagy 40 kiló, én meg irigy-irigy…… ;)

Eni!
Marcinak nagyon boldog hófordulót! És gratula a fogacskához, na meg az álldogáláshoz is! Mi is így kezdtük... ;)

Tandika!
De jóóóóóó lehetett végre aludni egy nagyot!!!! ;) Én már akkor is örülök, ha Kende nem fél 2-kor, hanem fél háromkor kér cicit… Igaz, este max. fél nyolcig bírja.

Anita!
Juj, napallergia… Nem irigyellek, az egyik ismerősöm kisfia is napallergiás, állandóan keni vmivel, de úgy tök szép a bőre a kicsinek, viszont ha elhagyja akár egy napot is, kipirosodik neki.

Név: én is úgy vettem fel a nevem, hogy K-né M. A. Először K. A. szerettem volna lenni, de közrejátszott, hogy apukám akkor már beteg volt, és tudtam, nem esne jól neki, ha az ő nevét elhagynám. Nem is bántam meg…

A taliképek nagyon jók, a videó is, mért nem szöveggel van a film? Direkt? ;)

Köszönöm az érdeklődést mindenkinek, Kende már jól van, a pöttyei sem nagyon látszanak már, tehát a dokinéni beletrafált a háromnapos lázba. Viszont most meg engem kapott el a takonykór... :( Az éjjel alig aludtam vmit, dugult az orrom, a fújástól a fejem fájt, szóval happy vok... :? Ma délután, míg Kende aludt, mondom én is szunnyantok egyet, hát nem sikerült... Egyszerűen a náthától nem bírtam elaludni, a fejem is lüktet, sztem este veszek be egy Algopyrint, mert megint nem lesz így alvás...

Megyek is, veszek egy forró fürdőt (kalapkúra kéne, de szopi van... :twisted: :P ).

Ja, és azért dobok én is képet a csibészről:

Így aludt az ölemben másfél órát... Nem volt szívem letenni, olyan édesen szuszizott... ;)
Kép

Na és a nagy kópé, akinek még a szeme sem áll jól:
Kép

Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
norwell
 
 


Eni, bocs, nem direkt nem lettél vastagbetűs... Szóval: Eni! :D

Kép
Kép
norwell
 
 


Szép jó estét mindenkinek!!!

Végre van egy percem írni! Hosszú és "tömör" napunk volt. Nagy csatákat vívok Danival, és nem tudom ki fog a végén győzni, de asszem beleőszülök! A helyzet az, hogy átrendeztük a nappalit, így 4 virág (frissen átültetve) szabadon van.... Mondanom se kell, hogy ha csak egyetlen pillanatra nem rá figyelek, már ott van, és szedi kifele a földet. Természetesen csak annyit csinál, hogy kiszedi a parkettára, leporolja a kezét és "boci" szemekkel rámnéz. Vagyis tudja hogy nem szabad ennek ellenére örömét leli benne ha bosszanthat! Most mondjátok meg:
MIT CSINÁLJAK????????? :twisted:

Eni!
Boldog hófordulót Marcinak és gratula a felálláshoz!!!

Katus!
Jobbulást Pannának! Elég furcsa helyzet, de Dani mindig akkor lett beteg és lázas ha épp készült jönni a foga. A védőnő azt mondta, lehett attól, hogy ilyenkor aztán tényleg mindent a szájukba vesznek, meg hogy az immunrendszerük is legyengülhet, így hamarabb megkapnak minden bacit. Tehát lehet hogy Panna is így fog járni. Dani minden fog kibújásakor legalább 1 hétig igen beteg.
Kitartás!!!!

Kitti!
Strandbuliban én tuti benne lennék, de a férjem nem igen szereti a mesterséges vizeket. Itt van Sárváron ez a nagy fürdő és az istennek se tudom kicsalni. Szóval ha a köv. tali ott lesz, lehet hogy mi megint nem tudunk menni! :cry: :cry:

Andy

Kép
oriandy
 
 


Hali.

Mivel Peti a kelése óta fél órát aludt, így rögtön a vacsi után álomra hajtotta a fejét. De azóta már felsírt egyszer, de visszaadtam a cumit a szájába, és tentizett tovább.

Wawel, hát nekem is kell vagy öt perc, ha hivatalos helyen írok alá. :D

Katus, Pannának jobbulást, de remélem, semmi komoly baj nincs. Petinek az első, és ezidáig egyetlen foga minden láz és stb. nélkül jött ki, habár mielőtt megéreztem a recét, előtte másfél-két héttel nagyon piros volt a feneke.

Kitti, strandbuli jöhet. Nekünk a júl. 14-15. és a júl. 21. nem jó, ezt már tudom.
Ja, és én bikiniben leszek, akinek nem tetszik, nem nézi...na azért nem is kéne publikálni. :8

Marcy, gratula a fiadnak az új tudományához. Ő ad nektek hófordulós ajándékot!

Juca, én értem, mit írsz, de ahogy írtad, a pénztári mérleg a hiteles (habár a jómúltkor én jól megszemléltem a Tescoban, és nem láttam rajta semmilyen plecsnit, pedig tudomásom szerint kéne rajta lennie vmi jelzésnek), így nincs mit tenni.
Ja, én meg a csúszkálós helyeket szeretem. A múltkor épp visszaszámoltam, hogy az sem kizárt, hogy Peti tavaly előtt Hajdúszoboszlón jött össze, és annak ellenére, hogy a csúszdaparkban igencsak kihasználtuk a gravitáció erejét, ő elég ügyesen cselezte ki. :o :D

Norwell, nekem nem látszik a második kép. :( Ilyen ölbenalvós kép Petiről is van, igaz, nem mostani. De akkor én is úgy voltam, ahogy Te, sajnáltam volna letenni, igaz, úgy meg én zsibbadtam el.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Csajok!

Tudom, hogy hülyeséget kérdezek, de!!! miből érzem, hogy nincs elég tejem????
Már arra is gondoltam, hogy ezért szarok az éjszakáink. Már nem is feszül a mellem, mint korábban és ha megnyomom csak éppen 1-2 csepp tej jön. Lehet, hogy már nincs?
Gondolkodom, hogy vegyek tápit holnap, de milyet? Ajánljatok valamilyet! Légy szi!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!

Igaz én csak 2 hétig tudtam szoptatni Danit, de a sógornőm ugyan így volt ahogy te! Odaadtuk neki a mérleget és mérte rendszeresena szopikat. Szerintem csak így tudod meg pontosan, mennyi tejed van még! Ja és szopi után ha van mit, fejd ki. Ha mégis tápi lenne a vége, akkor szerintem a védőnőddel vagy a dokival beszéld meg, melyiket vedd neki!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Reni: elképzelhető, hogy már nem elég a tej Petinek. Nálam is az a helyzet, hogy amióta ilyen sűrűn kel éjjel és mindig cici kell, azóta este tápszert adok neki (230-240 ml), mert különben éjjel majdnem megőrülök, úgy fáj a mellem, hiszen a nagy semmit szívja :( . Tapasztalatból mondom. Így viszont elég neki, hiszen amikor felkel, akkor azért nem eszi degeszre magát, de néhány slukk erejéig mindig van neki tejci :) !

Én BEBA 2 adok neki. Korábban BEBA HA-t kapott, úgyhogy én kitartok. Gyógyszertárban vettem 2300 Ft volt, ha jól emlékszem.

Norwell: Kende nagyon helyes kissrác, olyan szép nagy szája van, kitől örökölte :) ? A lányok imádni fogják :lol: !

Ex: én is a bikinit részesítem előnyben (csadorral körbetekerve :D ) ! Majd együtt rémisztgetünk :lol: !

Oriandy: én azt a virágot, amire rájárt Marci kivágtam a kukába. Megtépkedte a leveleit, kifordította a földből, úgyhogy nem élte túl szegény! Persze gondolom, hogy te nem szeretnéd a szép virágaidat mind eliminálni, úgyhogy ötletem sincs, talán csak az, amit korábban alkalmaztál, hogy eltorlaszoltad az útját Daninak. Sajna ez van :( .

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Kimi, nekem nem volt gondom az alvással: aludtam, mint a bunda! Nagggyyyonnnn jóóóó volt :P :lol: :D
Erre vártam 9 hónapja! :roll:

Eni, gratula a fogacskához! Meg a felálláshoz! Meglátod, innen már nincs megállás!!! :twisted:

Andy, tegnap a férjemmel meg is állapítottuk a takarítós fényképeden, hogy bátrak vagytok, hogy ott meritek hagyni azokat a virágokat! :)
Nekünk is vannak a földön virágok, eléhúztam a kisasztalt, így el vannak torlaszolva. De akkor meg az asztal lett célpont, mert az aljából ki lehet pakolni az újhságokat, úgyhogy eléhúztam a járókát :)
Nyáron valamikor találkozhatnánk Sárváron, egyszer beugrunk Szombathelyre menet… Mondtam Eninek is, hogy összehozhatnánk Veletek meg velük egy fürdős napot! Már régóta készülünk megnézni a sárvári fürdőt, de még nem sikerült… :(

Fog: az első két fogunknál a nyűgön kívül semmi bajunk nem volt, de most már kb. 1 hete megy a hasa szegénykémnek, szerencsére a feneke nem piros még így sem. Biztos a fog miatt van, mert más baja nincs, semmi láz vagy ilyesmi. És már nagyon duzzadt az ínye felül! Eni, nekünk a múltkor is utánatok pár nappal jött a fogunk, úgyhogy remélem, most is így lesz!!!

Reni, Peti nappal már egyáltalán nem szopik? Csak azért kérdezem, mert mi most pár napja álltunk át arra, hogy Kíra kétszer kap főzit az eddigi egy helyett napközben, így most a szopik száma eggyel kevesebb lett. És nekem így estére most biztos, hogy van elég, mert érzem is, hogy feszül. A mérlegelés viszont jó ötlet. (Bár nekem az a bajom, hogy Kíra újszülött korától kb. csak a 60-70 %-át eszi meg az „előírt” adagjának. Egy ideig idegesített, aztán eltettem a mérleget, mert így is minden hónapban hízott általában egy kilót, de legalább felet.)

Anita, egy bőrgyógyász ismerősünk azt ajánlotta, hogy az első pár évben 100-as (!) faktorral kenjük a gyereket, legalábbis az arcát. Én ezt mondjuk enyhe túlzásnak tartom, de ilyet is lehet kapni a gyógyszertárban. Mondjuk, hozzátette, hogy ő nagyon sok csúnya betegséget lát, ami a napsütésnek köszönhető, úgyhogy egyébként is fóbiája van...

tandika
 
 


Kedves Andreák! Isten éltessen benneteket nagyon sokáig! :) Kép
Vendég
 


Kíra babának boldog hófordulót!
Vendég
 


Szép napot mindenkinek!!

Köszönöm a köszöntést és én is Boldog Andrea Névnapot Kívánok!

Kírának Boldog Hónapfordulót!

Virágok: Este meséltem apának, mi volt napközben, erre azt mondta ő is hogy a kézre legyintést ne alkalmazzam, de a virágokat hagyjam csak a helyükön, majd megtanulja a kis drágám. Az az igazság, hogy az ablek elöttieket nem is igazán abajgatja, inkább azt az 1-et ami itt a számítógép közelében van. Na, ma azzal kezdtem, hogy legalább ezt elraktam az asztalra, a többit egyenlőre nem bántom. Lehet hogy csak annyi a gondja vele, hogy nem szereti, ha itt ülök a gépnél, és így "bosszulja" meg? Nem tudom, mert annyit viszont nem számítógépezek!! Sebaj, majd beszámolok még, hogy alakul a napunk.

Tandika!
Ez a fürcsis nap, részemről rendben van! Igaz tegnap írtam egy másik fürcsis összejövetelre, hogy az én férjemet elég nehéz lesz rávenni, de talán sikerül meggyőzni, hogy együtt menjünk majd ki. Hiszen már neki is megvan a sárvár kártyája, akkor meg haszáljuk ki, nem igaz?? :wink:
Mikor jöttök megint Szombathelyre? Csak hogy nagyjából mi is tudjuk, hogyan szervezzük a programunkat.

Amúgy Dani most már majd 1 órája elvan 3 kiskanállal és egy kávéscsészével. Jó, időközben szétrámolta a régi Cd-imet, de azokat nem sajnálom, így hagytam, had dolgozzon. Eszméletlen, néha milyen jól elvan. Most kávézósat játszik. Megkeveri, mint anya szokta aztán iszik belőle és újra kevergeti. Nagyon édes.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Szép reggelt,jó reggelt!

Nekem nem kezdődik valami túl jól ez a np, beparkolt a piros mercédesz, hogy a fenébe is...és iszonyatos görcsöket okoz. Ádám megint "bulizott" az éjjel, ahogyan azt előre éreztem. Ugye fél nyolckor elaludt, aztán amikor fél 11 felé csörgött az apukája a kulcsaival (megjött a próbáról), akkor felpattant a szeme és fél 2 ig nem tudtuk visszaaltatni. :twisted: Az ágyában ordított mint a fába szorult féreg, ki kellett venni és még a mosdóba sem tudtam tőle kimenni, mert ahogy letettem utánam mászott...szóval izgis volt.

Andi, nekünk olyan a szekrénysorunk a nappaliban, hogy van rajta hely direktbe a virágoknak is s azokat Ádám nem éri el. Pedig ő is szeret gyomlálni, a tali képek erről is tanuskodnak. :P Aranyos, csak rendkívül maszkos.
Egyébként mosr ismerkedik a játszótéren a homokkal. Szórja, szedi a kavicsokat, tapicskol benne, haláli cuki. :)

Eni, nem is meséltem a múltkor! Én is azt gondoltam hogy már alíg van tejem, aztán amikor a talinapról hazajöttünk - ugye akkor Ádi reggeltől estig nem cicizett - akkor úgy feszült a mellem, hogy ki kellett fejni. Lejött 140 gramm. Csak néztem nagyot. :shock:
Én egyébként arra a megfontolásra jutottam hogy tejci mindig annyi van amennyit igényel a baba - főként ha lassan egy éve szoptató anyukáról van szó! :roll: Jééézusom, már tíz hónapja szoptatok! :D Hát, nem gondoltam volna hogy eddig kihúzzuk.:-)

Ex, én is egészen bikini párti vagyok. Nekem piros van, bibí!!!:-) Csadorom nincs, de beszerzek egyet hogy egyencuccban pózoljunk. :D De most komolyan, nekem sem ártana valami "takarás" mert tele vagyok anyajegyekkel.
Tényleg, nektek a terhesség alatt nem lett több anyajegyetek? Képzeljétek, nekem az egyik addig lapos anyajegyem megnőtt és tavaly le is vetettem mert be voltam rezelve hogy esetleg rosszindulatú. de szerencsére nem volt az. Még további 5-6 darab van rajtam amiktől idővel szeretnék megszabadulni.

Móni, te aztán jó korán keltél az Andreák tiszteletére!:-)
EZÚTON ÉN IS KÖSZÖNTÖM AZ ANDIKAT A NÉVNAPJUKON!
Valamikor megyünk együtt sétálni a héten???Már unok a házunk körüli részen keringeni Ádival...meg aztán a "csajtraccs" tudod, ahogyan Juca mondaná.:-)

Na jó hosszú lettem így kora reggel, megyek mert szokás szerint meló hegyek vannak, csak négy megírásra váró cikk ezena héten...jajj. :roll:

Szép napot!

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Hali.

Minden Andreát Isten éltessen névnapja alkalmából!

Tandika, Kírának boldog hófordulót.

Marcy, hát kettőnk közül bikiniben csak én rémisztgetnék. :roll:

Reni, szopiügyben tanácsot adni nem tudok, tápszerügyben Petinek a Milupa Milumil jön be leginkább, ő most a 3-asat kapja, ezt már nem kell íratni.
De ahogy Oriandy írta, mindenféleképp kérdezz rá a dokidtól, mert ki ezt preferálja, ki azt aztán vagy megeszi a gyerek, vagy nem. :?

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Képzeljétek!

Elraktam a számítógép mellől a virágot az asztalra, erre odament Dani az erkély elötthez és abból szedte a földet. :-D Szóval ezek szerint neki tök mindegy melyik virág az és hol van! De büszke vagyok magamra, mert odamentem leporoltam róla a földet, felporszívóztam és ennyi. Még csak fel sem húztam magam. :D

Tápszer: Dani is a Milumil 3-at eszi, nekünk ez bevált. De elötte pl a Beba-t ette ami vaníliás, mert az íztelent nagy ívben köpte ki.

Fürdőruha: Bár nekem aztán abszolút nincs jó alakom, én is bikini párti vagyok. Az a véleményem, hogy akinek nem tetszem, nem néz rám! A többi meg nem számít! Nem? :twisted:

Kitti!
Ádám nem próbálta megenni a homokot? Én ezért nem igazán merem még beletenni a homokozóba, mert Dani mindent egyből a szájába vesz. A homok, még valahogy hagyján, de ha ehy nagyobb kavicsot venne be, esetleg.....
Lehet, azért majd valamelyik nap kipróbáljuk és lesz ami lesz.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok Csajszik :) ,

én is boldog névnapot kívánok minden Andreának :) !

Kírának boldog hófordulót :) !

Nem kezdődött nekem sem vmi jól ez a reggel. Mivel nem süt a nap, ezért a kedvem sem olyan rózsás :( .
Marcit most már egy pillanatra sem szabad szem elől téveszteni, mert amibe csak tud megkapaszkodik és próbál felállni.
Reggel volt is egy kisebb esésünk, de nem komoly.
Nyűgös, nem tetszik neki semmi sem, dobálja a játékait, nem tudom mit szeretne.

Megyek is, mert hiszti van :o !

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat! A mérleget már elvetettem, nekem már erre nincs kapacitásom. Marad a tápi éjszakára, aztán látjuk, hogy mi lesz. Egyelőre felfüggesztettem a diétámat is, mert lehet, hogy az a lúdas a dologban. Sajnálnám, ha nem lenne már cici, mert napközben a cici az altatószer!!!!
Bebát vettem. a dokinkat nem nézem sokra. Ő mindenből a drágábbat ajánlja. Szerintem valami megállapodása lehet a patikussal. Amikor mondtam neki, hogy a meningo elleni védőoltást Peti 1 éves szülinapja előtt írja fel ( ő a 15 hós oltás előtt akarja beadni!), mert 1 éves korig 50%-os TB támogatás van rajta. Annyi volt a válasza, hogy az anyuka tudja, hogy mit bír el a pénztárcája!!! :roll: :shock: :shock:
Tápszert egyébként a doki féléves kor után nem ír fel, mert nincs rá támogatás. Legalábbis ezt mondja. Ezért is csodálkozom, hogy van aki itt fel tudja íratni!!!

Nemrég jöttem haza a Lidl-ből. Azért nagy szám, mert 25km-re van. Havonta egyszer a szüleim kocsijával megyünk nagybevásárolni, de én elhatároztam, hogy kisbevásárlásra is megéri oda menni. Így vonattal jöttem-mentem. A két vonat között 40 perc volt az akcióra. A vonat nekünk ingyen van, mert a férjem vasútas!

Reni
Kép
prenata
 
 


Andiknak boldog névnapot!
Kírának boldog hófordulót!


Kép



Eni!

Peti is állandóan feláll. És mivel alig van szőnyegünk, rendesen el bír csúszni a parkettán! Ma amikor beléptem az ajtón a következő látvány fogadott: Peti a dohányzóasztalba kapaszkodva felállt, de rögtön elcsúszott és jó nagy buki volt. A férjem meg ott áll mellette és nézi. Persze a gyerek elkezdett üvölteni (jó nagy kopp volt), én rohanok hozzá. Erre a férjem hozzám vágja, hogy anyámasszony katonáját nevelek a fiamból! :shock:

Itt is borongós az idő. Pedig úgy mennék sétálni!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni!

Szerintem a BEBA is jó tápi! Mennyi volt? A Milumil most 1790 Ft.
Elesés: Dani is sokszor koppan, bár ő régóta áll és megy. Tény, hogy minden kis boruláskor nem kapom fel, de azért a nagyoknál én sem hagyom sírni. A kicsiknél elkezdek nevetni és mondom hogy mit találtál kisfiam, erre már ő is inkább nevet és ezzel el is van intézve.

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Bocsi, tegnap nem volt net. Két gyerekkel voltam dokinál, Mesi kiütései nem javultak, Lackó meg megint köhög. De nem komoly szerencsére. Ha Meske csütörtökig se javul, pénteken bőrgyógyászat... :( Kaptunk egy gyulladáscsökkentőt, fürdető kenőcsöt meg egy másik kenőcsöt, és továbbra is piros fertőtlenítős lötyivel kell kenegetni a sebes pötyiket. Totál kész vagyok. Mosószer váltás is megvolt, ismét folyékony Tomi kristályunk van, magamon teszeltem a kencéket meg a mosószert is, és jónak tűnik... Mesi is reggelre szebb volt. Remélem, helyrejön mostmár!

Nagyon boldog Andrea napot kívánunk!!!!!!!!!

Marcinak és Kírának boldog hófordulót!


Mindig Kyrát akarok írni... Van a faluban y-nal és í-vel is...

Név. Én is Dobáné Bálint Gabriella vagyok, éppen azért, hogy a velünk kihaló vezetéknév éljen még egy darabig, de én már a lánynevem hosszát se szerettem, így mindig Bálint Gabiként mutatkoztam be... Most ezt úgy intézem, hogy hivatalos helyen csak Dobáné, ismerősöknek meg továbbra is Bálint Gabi vagyok. :D Már bánom, hogy nem inkább Doba Gabi lettem. Ezt utólag nem lehet? Vagy ugyanolyan procedúra, mintha tök új vezetéknevet választanék? De mindegy, elvagyok én így is.

Strandbuli. Strandra egyébként se járunk, max. 2 évben 1x, úgyhogy az nem vonz. Viszont ha jönnétek a környékünkre is talizni, annak nagyon örülnék, még akkor is, ha az strandos tali lenne! Nálunk ugyan nagy az udvar, de alvós vendégnek max. 1 családot tudnánk elszállásolni, a faluban meg nincs szállás. Vagyis a katolikus egyház éppen megvett egy nagy házat, amit vendégháznak akarnak átalakítani, de ez még nagyon kezdeti stádiumban van. Meg a házunk sincs olyan állapotban, hogy nagyon mutogassam, némely részen elég ciki ahogy kinéz... :( Csórók vagyunk, na, de elvagyunk... Ez van. Szegeden esetleg egy kirándulás? Ott szállás is van, és mondjuk találkozhatnánk valami olyan helyen, mint pl. a vadaspark...

Ex: van valami jobb tipped? Ha már nálad tartok! Bolhára én is gondoltam, de nem az, a bolhacsípés kinézetét jól ismerem, gyerekkorunkban folyton össze voltunk csípve, mert ugye a gyerek minden eldugott zugba bemászik, és volt bolha a csirkeólban, a kutyában, macskában is. A mostani macsekok szerencsére nem bolhásak.

Reni! A sütit olyan kisebb tepsiben sütöm, az a hosszúkás fajta... Kb. 20x35 centis. (Nem találok semmi mérőeszközt... :oops: )

Most bocsi, de megyünk a boltba, úgyhogy mára ennyi voltam.

Puszi![/b]

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Oriandy!

A Beba 2450Ft volt!
Elég húzos, de egészségpénztárra vettem, így megtérül majd az ára. Vagy ha nem ízlik, vagy mégsem kell, akkor a bontatlan csomagot elviszem a védőnőnek és ő eladja!

Már ha a starndnál tartunk: én is bikinipárti vagyok. Én terhesen is bikiniben jártam usziba. Úgy voltam vele, hogy arra a pár hónapra nem veszek tizenezerért terhesfürdőruhát. De reggel jártam úszni és az esetek többségében egyedül voltam vagy 1-2 kismama társammal!

Ex!
Nekünk Szeged közlekedés szempontjából rosszabb, mint Budapest. Sajnos. Ez van.

Reni
Kép
prenata
 
 


Katus!

Privi ment!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Hát látom senki sem harapott rá a kertipartira. Megígérem, hogy nem nézem a cikis helyeket, amúgy sem szokásom.

Ha nekünk lenne kert oda lehetne jönni. A vadaspark sem rossz ötlet. De akár Pesten is lehetne, mondjuk Feneketlen tónál a füvön, vagy a Ligetben. Meg a strandbuliban is benne vagyok. Egyébként én is úgy vagyok, mint Andi, hogy baromira nem érdekel ki mit gondol, vannak nálam szebb és cifrább példányok is.
Valami olyan helyet kellene nézni, ami tényleg nem szuperextra kiadású. Mondjuk pl. valami szabadtéri hely (Millenáris, ott sem voltam még, csak jár a szám), és akár rendezhetünk batyus, szenyás pikniket is, de az se baj, ha valaki nem hal éhen, és kajál a vendéglátóipari egységben.
A lényeg, hogy találjuk ki, és menjünk. :twisted:

Amúgy hozzánk is szoktak jönni babákok, mert van 74 nm2, és nincsenek bútoraink. Tehát, ez is lehetőség! Itt van a Dunapart holivúdi, meg van jó kis fagylaltozó, meg két (mondjuk drága) étterem is van a parton a Hadik, meg a Part café, de van pl a mólónál egy hekkfaloda, ahol adnak palacsintát meg ilyenek.

Újpestiek, meg akik közel laknak, Naaa? Vagy mondjuk én is be tudok Kingával blattyogni a Nyugatihoz, onnan meg BKV-val elég jók vagyunk.

Na lelövöm magam, mert hosszú lett.

tjuca
 
 


Reni, én ugyanezt szoktam megkapni a férjemtől, hogy anyámasszony katonáját nevelek Ádiból, amikor rögtön felkapom, ha elesik. Pedig én tényleg csak akkor drámázom vele, ha iszonyat nagyot burkol. :shock:
Tegnap mi is a Lidlbe voltunk nagybevásárolni, igaz nekünk itt van a "szánkban" vagy egy kilométerre.
Én azt tapasztaltam, hogy Auchan szintű árak vannak, csak sokkal átjárhatóbb az egész, kevesebben vannak, hamarabb is végzünk. Úgyhogy Tomival úgy határoztunk 4 év Auchan hűség után, megunva a 8 kilóméteres sorokat a kasszánál, s azt hogy semmi nem ott van az áruk közül, ahol ki van írva, átpártolunk a Lidlhez.

Eni, nem süt a nap, az én kedvem sem túl virágos.

Gabella, nem ciki. Biztos nem lepukkantabb a házatok mint amilyenben én felnőttem.
:roll: Engem személy szerint az anyagiak sosem érdekeltek. :-)

No tépek tovább mert nemsokára mennem kell az Ádiért.

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Juca mi benne vagyunk minden buliban, már ami talit illet! Ne tudsz olyan hülyeséget kitalálni amire Gürtlerék ne lennének vevők! :D

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Juca!

A garden party is jól hangzik!!!
Nekem is van egy jó lehetőségem! Van egy kis nyaralón Balatonfüreden, amihez tartozik egy kisebb terület is. Van ott bográcsozós-szalonna sütögetős hely, hintaágy, felfújhatós medence meg egyéb nyalánkságok! Igaz a nagymamám és apum "tulajdona" de tuti meg tudnám velük beszélni, hogy az egyik hétvégén hagyják nekünk szabadon! A Balaton is közel van (babakocsival kb 1 óra séta). Íme pár kép kedvcsinálónak!:

Kép Bográcsozós hely + hintaágy

Kép Medence

Kép Kilátás a Balatonra

Kép A Tihanyi félsziget messziről

Kép A kis "vityilló" (családommal az előtérben)

Andy

Kép
oriandy
 
 


Ja, és ez a kép most készült Daniról:

Kép Ebéd utáni szieszta a kedvenc malackával

Kép
oriandy
 
 


:)
Édesek vagytok! Oké, akkor akit nem zavarnak a körülmények, azokat várom szeretettel, csak majd valami alvóhelyet kéne kitalálni...

Igaz, kiépítve nincs szalonnasütő, de lehetne sütni, tárcsánk van, bográcsunk is... Kerti bútor tervben van, de az a legkevesebb! És jó nagy az udvar!

(Múltkor Andi felrakta a képeket a szépen kitakarított lakásról, és akkor éreztem, hogy ciki a házunk, de ez legalább a miénk, igaz, van még hitel is rá... 0 segítséggel azért ez is valami!)

Ja! Mesinek ez az ágy a járóka, amiben a Micimaci van, ez olyan 80x160-as lehet. Az alvós kiságya az kisebb, 70x 140 asszem.

Mára ennyi voltam, puszi nektek! Holnap reggel megint doki, drukkokat kérünk, hogy javuljanak a pöttyeink!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Még egyet akartam!

DANI NAGYON TÜNDÉRIEN SZUNDIZIK MALACKÁVAL!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Oriandy!

Tyű a mindenit! Ez nagggyon szupirnyó lenne. Füred déli parton van, ott biztosan lehet szállást is találni, persze nem lerohannánk, valamivel kompenzálná mindenki a "támadást".
Megy ez csajszik. Brain storming rulez!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Dani nagyon édi. Mikor veszik ki a manduláját? Mit mondtak most a vizsgálaton?

Kitti!

Mondjuk mi sem vagyunk azok a nagyon halogatósak. Majdnem mindenben benne vagyunk! :wink:

Csajok, kezdek rázsizzsenni a témára :-)

tjuca
 
 


Gabi!

Bár nem láttam a házatokról képet, de tuti nem gáz!
Mindenkinek az a legszebb amit a maga szerzett meg a saját erejéből!!! Nekünk is saját és hitel is van rajta. Igaz, szerencsére kevesebb mint a vételár fele a hitel, de az is sok. Annyiból volt szerencsénk, hogy nekem volt egy lakásom Veszprémben (szintén hitelből), de mivel azt sokkal jobb áron tudtam eladni, mint ahogy annó megvettem, maradt némi induló tőke + 2 gyerekre szocpol + hitel--így lett ez a lakás. És ez akkor "csak" egy lakás, pedig az álom egy családi ház lenne. Vagyis talán egyszer nem csak álom lesz, de ez kb. 8-10 éves terv.

Juca!

Megnézte a doktorbácsi Danit, de csak a fülét, meg a torkát. Ugye a fülét egyfolytában piszkálja és azt hittük be van gyulladva. De nincs, a fogzás miatt csinálja. Az orrmandulát majd csak 1 éves kor után veszik ki, ha kell, majd még vissza kell vinnem azzal hozzá később.
A csípőjével is minden rendben van, nem is kell már többet visszamennünk oda! Úgyhogy szupi minden!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Tegnap este jöttünk vissza Pestre Julcsival, kicsit meghosszabbítottuk a nagyizást. :) Gyönyörű idő volt, csokira sültünk, meg jól kidolgoztam magam, kapáltuk a szőlőt, füvet nyírtam... stb. Ami újdonság, hogy Julcsika már tesz pár lépést, ha olyan kedvében van. :)
Tegnap voltam rákszűrésen, a dokim elküldött még mammographiára, amiből végül uh. lett, mert azzal állítólag jobban látni, ha van valami, ugyanis a dokim csomót érzett a bal hónaljamnál. Mondtam neki, hogy a szopi abbamaradása után fájt is, így elküldött, hogy nézzék meg, mi az. Szerencsére semmi kóros elváltozás, valszeg a tejmirigy durrant be, most E vitamint kell szednem, és egy hónap múlva újra megnézik. Persze mindezen vizsgálatokra ráment tegnap az egész délelőttöm, és még kb. 5 évem, mert annyit biztos öregedtem a parától... :( De a lényeg, hogy nincs gáz. :)
Most sietek az írással, mert délután jön anyósom, és addig még rendbe kell kapnom a kérót.

A tali képek nagyon szuperek, biztos jól éreztétek magatokat! Remélem a következőre már mi is tudunk menni.
Ha helyszínről van szó, én is fel tudom ajánlani a telkünket, Félegyháza mellett van 5 km-re 800 szögöl telek, van rajta kis ház, meg faház, lehet sütögetni, a gyerekeknek meg dorbézolni. :)
Gyümölcsös is van, szezonban fáról lehet enni a meggyet, meg barackot.. :)

Veráska, a férjed nagyon aranyos, Julcsi küld egy nagy virtuális puszit a hódolójának. :) Egyébként már nagy hangos cuppantókat tud adni, persze nem az arcunkra, csak úgy a levegőbe. :)

A névnapi köszöntést köszi! :)

Oriandy, ez a kép tényleg nagyon édes!

Ex, Petike hintázós vigyora is szívdöglesztő! :lol:

Juca, nem tudom aktuális-e még, de az Alsol asszem elsősorban égésekre van, de nagyon jó hámosító is. Én most pár napig kentem vele Julcsi popsiját, mert kezdett piros lenni, és nagyon szépen rendbe hozta.

Sajnos nem volt időm még olvasni, így később reagálok a többire, most mennem kell, vár a porszívó... :(

Dobok egy pár képet én is a hétvégénkről.

puszi


Kép
séta apával :)

Kép
reggeli és újság, mint a nagyok :)

Kép
ááá, egyedül állok, ezen még a néni is elcsodálkozott a tv-ben :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Mézgombi!
Julcsika is nagyon aranyos!! Ez a kis pálmafás frizkó....... :wink:
Andy

Kép
oriandy
 
 


Ádival ma nagyon zizzentek vagyunk.Csináltunk Nektek röhögnivalót!

Kép Kép

A kis szobadísz.:-)

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Kitti!

Nagyon szupi képek!!! Tényleg "zizzentek" voltatok! (persze a szó jó értelmében!) :wink:

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Ma jó korán keltem, nem tudtam aludni. Aztán pedig elmentünk Milánnal az USA nagykövetséghez, mert egy jó barátunk ott sorakozott vízumért. 9 órától fél 2-ig dekkoltunk a parkban. Még jó, hogy délelőtt sütött a nap. Aztán pedig jól megáztunk hazafelé.

Gabella: ne viccelj! Szerintem az ember azt ne szégyelje, amiről nem tehet.
Csajok, nekünk mind1 hová megyünk, álmom egy jó kis szalonasütés, vagy felőlem hekkezhetünk is a Duna parton. Tényleg nem számít. Csak az időpont lesz gáz. Ezen a hétvégén meló van mindenkinek szombaton, így ez kizárva. Jövő hétvége jó lenne nekünk. Aztán viszont Milán szülinapja, majd osztálytalálkozó, utána utazunk Dublinba, aztán Horvátországba. Szóval valaki vállalja fel a szervezést, döntsük el hová megyünk és hajrá! Na?

Kitti: a holnapi nap még kérdéses, mert lehet, hogy mennem kell délután fogdokihoz. Este fogom hívni. Péntek viszont tuifix nem jó, mert megyünk délután az ügyvédünkhöz.
Helyes szobadíszetek van. :)

Reni: az apák már csak ilyenek, ők nevelik az életre a csemetét, mi pedig az érzelmi alapot nyújtjuk nekik. :wink:

Méz: Julcsika édes kislány. :-)
Vendég
 


Sziasztok,

csak egy gyors bekukk.

Nagyon helyesek a képeken a babák, szeretem ezeket az életképeket :) !

Kimi: el is felejtettem, hogy már most mentek Írországba. Biztos nagyon jó lesz, majd gondolunk rátok :lol: !

Csajok: ne fájdítsátok a szívemet ezekkel a jó kis programokkal. A hekket imádom, szalonnasütésben is benne lennék, de egy kicsit messze vagyunk, úúúúúúúútálom!!!

Férfiak: még nem is meséltem, múltkor majdnem rádőlt Marcira a vasalóállvány anyukáméknál, miközben Isti vigyázott rá. A frász jött rám. Ezt csak azért írom, mert természetesen, ha apuka vigyáz rá és történik ez-az, akkor az nem számít, de ha anyukánál egy kis bibit szerez a baba, akkor világvége van :o !
Tapasztalat???

Marci rájött, hogy a fürdőben ha nincs fűtés, akkor egy kapcsolóval lehet fűteni villannyal. Ennek örömére tegnap bekapcsolta és csak akkor vettem észre, amikor 3 óra múlva hazajöttünk a sétából :roll: . Kis rosszcsont, gondolta majd ő csinál meleget :lol: !

Ma haladtam a sulis teendőimmel szerencsére, bár Marci nyűgösködött rendesen, de nincs mit tenni.

Eni

Eni
marcy
 
 


Eni, nekem tetszik ám felétek is, én abban is benne vagyok, hogy ott legyen valahol a környéken a tali. Foglalunk vhol szállást, aztán elmennénk fürdőbe, ide-oda, feltalálnánk magunkat. Egyébként is terveztük már, hogy elnézünk kicsit nyugatabbra. :) Csak oda megint nem tudna jönni se Gabella, se Reni, se Ex. :(

Marcika nem spórol az árammal. Aranyos nagyon. :lol:

A Juca féle hekkevészet meg a közelésége miatt tetszik. Na meg a hekk miatt. És a bútorozatlan lakás is nyerő. :lol:
Vendég
 


Kimi: tényleg beszéltük is a talin, hogy összehozhatnánk vmit Szombathely környékén. Én benne vagyok :) !
Elöttünk a nyár, egy csomó programlehetőség :) !

Nagyon várom!!!

Eni

Eni
marcy
 
 


Lányok!

Ez nekem is tetszik! Errefelé tali ? SZUPER! Nálunk van kert és talán a nyáron már lesz sörpad és szalonnasütögetős hely is!
Meg kéne beszélni, kinek melyik hétvége lenne jó és elkezdhetjük a szervezést!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Mi is nagyon szeretünk kirándulni úgyhogy ha megegyezünk hol lenne a legjobb egy szabadtéri piknik, hekkevészet vagy strandnap, mi utazunk ha kell! De most akkor mi legyen és hol?
Mert már jónéhány féle elgondolás napvilágot látott!!!
:?: :?: :?:

Kitti

Tündérpöcök
Kép
http://kitti.blog.hu/
tündérpöcök
 
 


Sziasztok!

Ma bennragadtunk a házban. Dél óta szakad az eső! :cry: :cry: :cry:
Jó, már szükség volt az esőre ( a párom vetett krumplit, babot, cukkinit stb), de mi így nem tudunk kimenni sétálni!

Eni!
Már rég reagálni akartam a nőgyógyi témára, hogy nekem a 6hetes kontrollon azt mondta a doki, hogy 1 év múlva menjek?! Úgy látszik orvosonként változó!!! :roll:

Kitti!
Én is tele vagyok anyajeggyel. Rajtam akkor triplázódtak meg, amikor tengerparton nyaraltam Olaszországban. Én sosem kenem magam semmivel, még sosem égtem le, de úgy tűnik helytelenül. Bár lehet, akkor is kijött volna a sok anyajegy?! Szerintem hajlam kérdése!
Ádi nem akart kimászni a szekrényből??
Egyébként nagyon cuki!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Boldog Andrea Napot!!!!

Meg hófordulókat! Nekünk is lesz holnap! :)

Nagyon fááááj a derekam, hátam, ez a sétálunk-sétálunk nekem nem nagyon jön be...
Vencel is mindenbe kapaszkodik és áll fel. Nagyon résen kell lenni.

Megnéztem a talis videót, nagyon jó! Jó volt a hangulat, látszik.
Gimis osztálytalálkozónk 10 éves volt. Hihetetlen....

Dani és Malacka! Nagyon tetszik a kép. :)
Hogy lehet egy kabalát így megszeretni? Nem bánnám, ha nekünk is lenne egy alvós kabalánk...

Név: én már megbántam, hogy V-né M. a. lettem. Nagyon hosszú, nem fér ki sehova, egy csomó ügyintézés és pénz volt. Nekem egyik variáció sem tetszik, az sem, ha marad a régiben. De mikor szólítanak a rendelőben hogy V-né, hát, elég asszonyos...

Nekem meg most kezd lenni sok tejem, hogy nem parázok a mennyiség miatt és szeretném elhagyni, mert már nagyon falnám a sajtot, túrót, tejfölt és társait...
Mostanában bocicicizik Vencel, vagyis négykézlábra áll szopi közben és elmászik, aztán vissza és így tovább, míg meg nem unom vagy nem fáj. Elég mulatságos, édes, de le kellene erről szokni. Egyik este is elkezte, de csak a fenekét nyomta ki, elmászni már nem maradt ereje és úgy aludt el félig mászó pozícióban cicivel a szájában. :)

Takarítanom kell!
Beteg babóknak puszi! Meg anyóknak is! :)

Mári

Kép
mári
 
 


Malacka, mint kabala:

Dani már pocaklakóként is a : "papa majaca" volt, így apukám amiből csak tudott és tud, malackásat vesz. Van malackás cumi, póló, kabala, a gyerekszoba függöny és a szőnyeg is (micimackós) malackás. Amikor megszületett kapott egy hurkapálcára ragasztott malackát amire rá van írva: Boldog születésnapot (amúgy virágcsokorba való) és még sorolhatnám.
Két kép arról, hogy ezt elég korán kezdtük:

Kép

Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


Nem is meséltem, hogy ma tömegközlekedtünk Milánnal. Kalandos volt. Mindenesetre kicsit csalódtam, az emberek többsége rohan és nem segít a babakocsis kismamának. Sőt, egy 40 körüli nő, fodros miniszoknyában még be is szólt nekem. A mozgólépcső előtt álltam és próbáltam ráügyeskedni a babakocsit, a csajszikám pedig arrogánsan beszólt, hogy "na mit csinál már itt". Olyan dühüs fejet vágott, hogy csak lestem.
Észrevettétek már, hogy mindenki rohan? De hova? Képesek inkább fellökni az embert. Aztán otthon nézik a tévét.
Vendég
 


Kitti: rajtam nem 5 anyajegy van, hanem 50. Mostanában gondolkodtam azon, hogy el kellene menni bőrgyógyászatra, megnézetni. Egyszer el is mentem, de azt mondták a szakrendelésen, hogy foglaljak helyet nyugodtan, mert órákat kell várni. Otthagytam. Gondolom mostanában ez még csak rosszabb. De idén mindenképpen beiktatom, lehet, hogy ebből is magánrendelés lesz, mert az legalább haladós.

Mári: jó, hogy jöttél. Sokat bukik még Vencel?
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?