Új privát üzeneted érkezett!

Ja és amin nagyon meglepődtem a minap, hogy a hagyományos puzzle-val kirakózik. :shock: Más gyerek is csinálja vagy csak nekem újdonság? :roll:

Beszéd még sehogy se áll, de már kirakózik... ki érti ezt! :|
szilbee
 
 


tábli (ezer éve frissitettem, úgyhogy nemtom, kell-e javitani...) :oops:
Kép

Brigi :)
jaja, marcipán. És nagyon büszke vagyok magamra, mert tök jól sikerült kinyújtani (a tavalyi pöttyöskutya után ez nagy sikerélmény :) )
Mit mondott a doki?

Szilbee :)
Nándi nem szokott kirakózni, bár nincs is neki ilyesmi játéka, csak amit tavaly kapott faberakós.

patrisa :)
A gyertyákat Pesten vettem a Kátayban, tök véletlenül akadtam rájuk, anyumnak kerestem lágytojás tartót :P
Allergiavizsgálaton voltatok? Mármint a tejallergia miatt.
A kocsiban hétfön rövidgatyában +pólóban jöttünk haza, de most itthon még egy nagyon vékony hosszúgatyát +pólót adtam rá. Délben nem vagyunk benn (12-15-ig tutira) utána meg gyorsan lehül a levegö.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Dokinénik szerint enyhe, villámgyorsan lefutott himlő volt. Már nem fertőz, sebek szépen válnak le. Ha a memóriasejtek megjegyezték, nem kapja el többet, de mivel enyhe volt a lefolyása, erre nincsen garancia. Bölcsiben alig nézhettek hülyének, mivel azt mondtam múlt héten, legalább 2 hétig nem megy Milán. Most meg csütörtökig van csak itthon. Van igazolása, bölcsiorvos elmehet a .....
A marcipánt rúdban veszed? Na, én ennyit értek a tortasütéshez. Mást sütök, de tortával még sosem próbálkoztam.


Tábliban az évjárat nem simm.


Szilbee! Milán verdás -kirakózik, no meg a tesco-s kirakókat szereti, ami alatt ott van a kép maga egészben.

Enyémgyerek is tudja a nevét, lakcímét, mi nevünket, hol dolgozunk (TAJ számon még dolgozunk :lol: )

bockbrigi
 
 

 
 

Brigi! Jól van! Akkor megnyugodtam. :D Ugyanis akárkit kérdeztem a környezetemben, mindenki meghökkenve nézett... többek között én is. De megnyugodtam, hogy nem zseni a gyerekem! :lol: Annak nagyon nem örülnék...

Minyu! Hát én idő közben 1 évet öregedtem. 29 vok! ...
szilbee
 
 


Patrisa! Hát mi is rövidgatyázunk és pólózunk már. Nálunk elég meleg van a lakásban is... lehet melegebb néha, mint odakünn. Éjszakára azért még megy a hosszú pizsi.
szilbee
 
 


brigi :)
igen, vagyis olyan tömbben, Szamos marcipánost. Könnyü vele dolgozni, csak jó elöre ki kell venni a hütöböl (én elözö nap kivettem) és ha nyújtod, akkor porcukrot hints alá, akkor nem ragad le :)

szilbee :)
sztem az anyuka életkora még mindenkinél a tavalyi 8) :oops:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! táblit köszi, nekem még csak eztán fog 24-re váltani. :mrgreen:

Hát én rendszeresen sütök, hetente akár többször is, de marcipánnal még nem mertem próbálkozni.
Belöl piskóta van krémmel?

Vani is rövidgatyába volt ma pólóval, de kitalálta, hogy ő strandol (ez ma azt jelentette, hogy a felfújt matracon fetrengett), és nekivetkőcött. Teljesen lázba van, hogy ő már medencézni akar.
Hétvégére már 30 fokot mondanak. :)

Puzzle-t én is vettem kb. két hónapja, elég nagy kb. 60 darabos, de kisebb nagyobb részleteket kirak belőle. A Lidl-be szoktam szert tenni ilyen tuti kis dolgokra. Noé bárkájás, fából van és egy keretbe lehet beleilleszteni.
Most is akartam neki venni olyan alagutas sátrat, de elvitték, mire mentem. :cry:


Bockbrigi: akkor mázlitok volt, hogy ilyen gyorsan lefutó himlője lett Milánnak. Legalább nem szenvedett meg vele.

Na megyek, késő van.

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Mirtill is szokott kirakózni elég ügyesen.Neki van mesekönyve a Jancsi és Juliska és abban van kirakó 9db-os.És a neten is szokott kirakózni,Samet,Thomast,Fifit.

Brigi!
Mirtill barátnőjének is így volt ez a himlő dolog amiről még most sem lehet tudni,hogy tényleg barihimlő volt-e.Rajta is pár pötty volt,nem is viszketett neki és pár nap alatt le is száradtak.
A dokinőnk nem tudta,hogy himlő-e.Még hólyagos sem volt.Én akkor kérdeztem a kórházban dolgozó gyerekdokit(aki szerintem nagyon jó orvos)és azt mondta,hogy a bárányhimlőt fel lehet ismerni mert azok a kiütések tipikusak.És azt is mondta,hogy onnan lehet megnézni,hogy himlő-e vagy sem,hogy ha egy tiszta pelussal le lehet törölni akkor himlő.Mivel a bárányhimlő hólyagos és rögtön eldurran,De ha már beszáradt mindegy.Én is azt olvastam,hogy akiken csak ilyen kevés kiütés jön ki,ki szokott jönni mégegyszer.De lehet nem így van.
Én mindenesetre beoltatom Mirtillt mire megy az oviba.

Sziasztok!


Kép

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
ZAlán öltözik, vetkőzik, de nem tökéletes, és ha nem megy vmi, akkor bedurran.
Beszéd régen tökéletes, pelus a fenekén :D

Betűk nem érdeklik, az autók jele viszont annál inkább, Le is rajzolja őket. Rajzolást mostmár élvezi, eddig nem nagyon szerette.

Ma délután utazunk Erdélybe, kb. két hétig maradunk.
Mindenkinek jó pihenést kívánunk!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Hrk!
Jó utat!

Hú, miket tudnak már ezek a gyerekek!!! Hát Krisztofer a betűket nem ismeri...öltözni vetkőzni nem igazán szeret, hát talán a vetkőzésnél a bugyi zokni , nadrág, kis segítséggel a póló megy. Felvenni nehézkesebb. Cipő abszolút nulla. Elszámol 10-ig, azért persze néha keveri, nevét nagyon régóta tudja, pontos címet nem, de a falut megmondja, elmondja melyik rokon fehérvári, melyik győri.

2 hete nincs pelus, csak éjszakára. Balesetek még bőven vannak, de érdekes, délutáni alvás alatt sosem. Ő már volt kint rövidnaciban, bár én elég óvatos vagyok, főleg a kicsivel. Őt nagyon nehezen szabadítottam meg a pulcsitól, harisnyától.

Minyu, gratula a tortához!! Én is szeretek sütni, bár a két gyerkőc mellett már nem olyan egyszerű. Krisz is mindig segíteni akar,és hát ugye hagyni kell, hogy ne menjen el a kedve!

Holnap (ismét) vendégeink lesznek, úgyhogy meggyes pitét, meg citromos kekszet akarok csinálni, remélem össze is jön.
:lol:

Tesco: mostanában tényleg nagyon jó fajátékai vannak, nem? Nekünk sín van, autópályával, nagyon jó.

Ha tényleg 30 fok lesz, ti engeditek fürdeni a kicsiket?

Jó hétvégét, mennem kell!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Mi még várunk a pancsolással, mivel nem vettünk még nagyobb medencét. De még félek, hogy megfázna, pedig két napja a napon 40 fokot mértem.

Öltözést, vetkőzést most gyakoroljuk, de a rövidgatyás, pólós dolgok könnyebbek is, mint a hosszúruhák. Egész jól megy.

Most mennem kell.
Puszi

Kép
patrisa
 
 


Az előbb lemaradt:
Minyu! Allergia vizsgálatot még nem csináltattunk, nem akartam, hogy össze-vissza szurkálják. Nándinál hogy zajlott a vizsgálat? Azt találtam ki, hogy egy természetgyógyász barátunknál beméretem a géppel. Fájdalommentes, és ha allergiás valamire ad róla papírt, amit az oviba felmutathatok.

Ja és egy kérdés: valaki tud segíteni? A 2007-es Word-be névjegykártyát csinálnék, de nem tudok a képre írni. :twisted:

Kép
patrisa
 
 


Patrisa :)
A természetgyógyász mi alapján mondja meg, hogy mire allergiás? Van valami speckó gép erre?
Nándinak a hagyományos szurkás módszerrel csinálták: csöppentettek a kezére kb 20 féle allergénböl és utána picit megszúrták ott a bört, hogy bejusson a hámszövet alá. Várni kellett 15 percet és a hisztaminra adott reakció alapján látták, hogy a házi por atkára 2+ , de semmi egyébre (pedig direkt kértem lisztre tejre és tojásra is, és szerencsére mind negativ)

Valszeg a képet rárakja a szövegedre. Ha kinn van a "képeszköztár", akkor azzal a legegyszerübb (kép körbefuttatása ikon-kis kutyus vonalakkal), és azt válaszd, hogy "szöveg mögé". Vagy ugyanezt megcsinálhatod Formátum/Kép (vagy Kép formázása) és a felugró ablaknál az "elrendezés" fülecskénél. Bár nekem 2003-as Word van, nem hiszem, hogy sokat változtattak rajt.

Zsu :)
Most hétvégén sztem még nem pancsizunk odakinn. (bár most kapott szülcsijére új medencét, de sztem még várunk a próbával)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Hüha, nem nagy a tolongás...

Zsu :)
nálunk végülis nem volt annyira nagy a höség, fújt a szél, igy nem pancsiztunk, viszont Nándi elöszedette a "pancsizós vizet" (felfújhatós medence), amit most kapott, de csak kicsomagoltuk, nem fújtuk fel (a kutya szétrágta a pumpát, venni kell újat :evil: )

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Ilyenek ezek a kutyák. :twisted: :twisted: Hőség nálunk sem volt, sőt néha pulcsi is kellett, így medence szóba sem jött.

Nálunk a hétvége rosszat hozott, tegnap belázasodott a pici lányom. Ok egyenlőre ismeretlen, környéken nem beteg senki, délután lesz meg a vér és vizelet eredmény. :cry:

Szép napot nektek, Zsu.

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu! Mi lett az eredmény??? :(
szilbee
 
 


Zsu :)
juj, jobbulást!

Nagytesósok!
Vitte valaki 4D UH-ra a tesót? Jövö héten szeretnénk menni és még vacillálok, hogy hogyan legyen. Sajnos Nándinál elég kiszámithatatlan, hogy mikor mennyire türelmes, viszont arra gondoltam, hogy ha látná, talán jobban átérezné a dolgot, nem? Vagy pont összezavarom vele? Minap voltunk védönéninél, és hallgattunk szivhangot, és utána még napokig mondogatta, hogy Kati nénivel meghallgattuk a kistesót. :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!
"ki mit tud": Regina is számol 10-ig (angolul is :lol: ), folyton azt kérdezi, hogy "hány óra?", meg, hogy "miért?", ezzel kicsit ki is akaszt néha. Szobatiszta, ügyesen versel, énekel, szereti a szerepjátékokat (ő az óvónéni, anyuka, boltos néni...), vettünk neki egy 14-es biciklit támkerékkel, úgy megy, mint a nyúl :D , vetkőzni tud, öltözni bugyi, nadrág, zokni, cipő..a pólót még gyakorolni kell, sokszor fordítva veszi fel.

Nemrég elesett és megütötte a száját, az egyik első foga azóta szürkés, azt mondják, "elhalt" neki! De alatta a csontfog nem sérült! Vigyázzatok az ilyen esésekkel! Iszonyúan megijedtem, azt hittem, kitört a foga!

Most pólókat hort, vászongatyókkal, zokni, kiscipő, néha harisny és ruha. Reggel még vékony pulcsi is van rajta aztán a bölcsisnénik veszik kezelésbe...

Nagyon várja az óvodát, és persze a szülinapját is! Csak tudnám, mit vegyek neki!!!
Kép

Kép
kajla
 
 


Ez lemaradt: betűket nem ismeri, beszéde selypes, néha alig értem, hogy mit mond! Tudja, hol lakunk, a barátja hol lakik, hol dolgozom, mamák, papák neveit, barátok és azok gyerekeinek neveit. Amin meglepődtem, tudja a bölcsis csoporttársai nevét és jelét is! Mutatja, melyik szekrény kié, kinek a jele van rajta!
Szerintem, most iszonyú okosak és azonnal megtanulnak mindent!

A Bartos Erika : Anna És Peti könyveit imádja, kivülről mondja...

Bárányhimlő oltáson én is gondolkozok, még ovi előtt lehet, hogy beadatom!

Puzzle: angolon kirakóznak, mindenki egy darabot tehet a helyére, de megy nekik, itthon kicsit bonyolultabb van, figurákat ki tudja rakni, de a tetején levelek vannak, az nem megy!

A legutóbbi beszólása: anyuval hintáztak a játszótéren,és nagyon nyikorogtak a régi hinták, megszólal a lányom komoly arccal:" Anyát halálra idegesíti, ha nyikorog a hinta!" :oops: Édesanyám alig birta ki nevetés nélkül!

Kép
kajla
 
 


És hogy velem legyen tele a topik, még egy bicis képet teszek fel:
Kép

Kép
kajla
 
 


kajla :)
De jó, hogy ilyen sokat irtál :)
Ajándékötletek (lirom, Nándi miket kapott, a kisautókat nem sorolom): felfújhatós medence, homokozós játékok, fa xilofon, fa gyöngyfüzö, Bartos Erika könyv (úgy látom, nálatok ez eleve kilöve), világitós párna, ceruzák, buborékfújó.

Én még nem irtam a ki-mit-tudra.
Hát (háttal nem kezdünk mondatot...) az öltözés az gáz. Vetközni inkább, de egyedül semmit nem vesz fel, csak segit. Ja, de a szandált azt tök egyedül fel tudja venni.
Ismeri a betüket, számokat, de nem olvas és még gyököt vonni nem tud :lol: (de matektanár az apja, úgyhogy alakul a dolog. A lebegöpontos számábrázolást már gyakorolják. Na, jó ez csak vicc volt)
Tényleg iszonyat hamar megjegyeznek mostanság mindent (pl szülinapjára kapott az unokahugomtól egy plüss kutyust, és ha megkérdezzük, kitöl kapta, mondja, hogy "Angélától", és néha hozzáteszi: "Angélának jó a cicije" naná, hogy az apája mondta neki 1x :mrgreen: :mrgreen: ) Nándi is rengeteg mondókát, verset tud, néha halandzsázik, de el tudok olvadni, mikor az "orgona ágát" kántálja jó hangosan a homokozóban :) Az R és L hangzók még nem tiszták, de ez gondolom ebben a korban még teljesen normális.
És nálunk még nincs miért korszak. :roll: Ez baj?
Megmondja, ki, hol dolgozik, hol lakunk, a családtagok nevét.
Imád festeni, krétázni, homokozni, leginkább kint lenni.


pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Kittinél nem találtak semmi kórosat, úgyhogy "csak" valami vírus tombol benne. Megint. Ma kicsit jobban van, tegnap délután óta csak hőemelkedése van. Az éjszakák nehézkesek, most nem alszik vissza szopi után, sokat ringatom.

Ki mit tud: kicsit megleptetek a betűs dologgal. Krisz még nem ismeri a betűket, jó, leginkább azért, mert nem tanítottam még neki. Ő nagyon régóta beszél, mégis sokszor halandzsázik . Énekelni, verselni szeret, a sláger nálunk is a kintlét. Ilyenkor hálát adok az égnek, hogy sikerült családi házba költöznünk.

Ő most névnapjára kapott nagy ajándékot, a szülinap lesz a szerényebb. a rokonok segítségével megvettük neki az "álomházat". Kint van az udvaron, imádja.

Kajla!
Ügyes a kislányod, hogy így bicózik. Krisz még nem tudja tekerni a pedált.

Szép napot!
Zsu

Miértezés nálunk sincs, én sem értem, miért nincs.
Krisz ma nagyon elvan. Hozott a férjem a gyerekszobába egy új kanapét, nagyon tetszik neki. Le se jön róla. :lol:

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Minyu,
Mostanában kicsit időhiányban szenvedek, úgyhogy csak most tudok Boldog Születésnapot! kívánni Nándinak. :D
Mi egyáltalán nem voltun 4D-sen.

Nat:
A számokat többnyire felismeri, a 6-9 az problematikus. A betűkből párat ismer. Nemrég kijelentette, hogy ő is tud olvasni, mert megnézi a kocsi hátulját, és látja, hogy Opel. :lol: Egy csomó márkát felismer.
Miért az tavaly nyáron dühöngött, most szolídabb 500kérdés/óra átlagnál tart. 3-4 évesen is bőven ráér, kisovis szokás általában.
Amióta elmúlt kb a fél éves betegség, belehúzott a hízásba, most tavasszal majd két kilót szedett magára, így majdnem elérte a dokinénink által megkívánt 15 kilót.

Na, felébredt..

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok

Minyu!
Az előbb azt elfelejtettem írni, hogy mi magunkkal vittük Kriszt a 4d-re.Mutogattuk neki, hogy ott a kistesó, de nagyon nem foglalkoztatta. Amin nem is csodálkozom. Ettől függetlenül jó mindent együtt megélni vele, felkészülni igazán nem tud az új helyzetre, de ezzel azért megadod a lehetőséget neki. Így sem lesz egyszerű.. :wink:

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Minyu
Nándinak sok boldogságot!!!

Mostanában eléggé el vagyok havazva, készülünk a lakásfelújításra, persze meló mellett....

Ki mit tud: öltözés-vetkőzés általában a hangulatán múlik. Ha van kedve, akkor egyedül ügyeskedik, de pl mikor fáradt, akkor közli, hogy ő kisbaba és nem tud egyedül semmit csinálni. Kirakózni nagyon szeret (60 db-os mesefigurást simán kirakja). Betűk: hűtőmágnes formában van elég sok, a saját nevét kirakja, apáét, enyémet felismeri. Nevét, lakcímét tudja. Számol tízig, bár időnként keveri. Színeket felismeri, kezd felismerhetően rajzolni. Gyurmát, krétát szereti, ollóval egyre ügyesebben vág. Beszéde eléggé pösze (időnként még rá is játszik). Rengeteg verset, mondókát, éneket ismer (orgona ága nálunk is megy, nagyon megható!!). Biciklizés már tavaly nyár óta megy neki, de folyamatosan váltogatja, hogy mikor megy a triciklivel mikor a támasztóssal.

Szülinapjára még nekem sincs igazán ötletem, de szerencsére még odébb van..

Voltunk esküvőn, képzeljétek, hajnali fél 2-ig táncolt!!! Már a nagyobb gyerekek is kidőltek, de ő még simán ugrabugrált. Jövő hónapban megint hivatalosak vagyunk egyre, és ott felkérték koszorúslánynak, már teljesen be van sózva...remélem, azt is ilyen jól bírja majd.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Bárányhimlő:
Beadattuk. Apukámon tavaly jött ki az övsömör, brutális volt. Az volt az utolsó szalmaszál. Több hónap kell, mire eléri a csúcsot, úgyhogy aki ovi előtt szeretné, az mostanában esedékes.

Nat a számofogalommal 3-5 körül jár, attól függően, hogy mennyire figyel vagy mennyire fáradt. A sok téli betegeskedés eléggé lenyomta. :? Meg az is, hogy mostanában elég sokat dolgozok. :oops:

Pénteken megyünk Angliába, legalább fejlesztheti egy kicsit az angoltudását. Vettem egy cd-t, kb napjában 5x hallgatjuk, megy itthon a nagy há-dú-jú-dú :lol:

Öltözés dolgot egy kicsit elrontottam. Tud, de nem akar. :twisted: De legalább az ovi miatt nem aggódok, ha van motiváció, akkor megy, pici gombokkal is boldogul.

Mesehallgatás most nálunk a csúcs. Sztem napi 24 óra sem lenne elég. Sajna Szöszi annyira nem szereti, így napi max egy óra, amikor pöttöm már kinyúlt az ágyában.

Féltékenység:
Nálunk nem Nati féltékeny. :twisted: Szabi tolja el sértetten, ha véletlenül nincs a kezemben és Nat odatéved. :lol: Nagyon mérges tud lenni!

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Jó utat!

Kitti keddre bepöttyösödött, a láza lement, a dokinéni pedig megállapította, hogy úgynevezett 3 napos láza volt. Kezdtem megnyugodni, demegint végigsírta az éjszakát. Úgyhogy tegnap ismét dokinál, majd fülészeten voltunk. Sajna be van gyulladva a fülecskéje.

:( Most már antibiotikumot kap, remélem gyors lefolyású lesz ez a francos betegség.

Pusz, szép napot: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Zsu! Hogy van Kitti, javult az antibiótól?

Miért korszak ezerrel tombol, néha kicsit kiborító.
Voltunk az ovis gyereknapon, volt ugrálóvár, pónilovaglás, arcfestés, kézműves foglalkozás, tombola. Először kicsit sok volt neki az idegen gyerek, feldőtt, de aztán már az ugrálóvár is bejött neki. :)

Hétvégén itt szuper idő volt, de mivel még nincs medence így a pancsolás elmaradt. Viszont a héten jöttek a viharok, jégesők. :?

Képzeljétek tegnap kullancs volt Vanessza lábába. Apa vette észre fürdéskor. Szerencsére ki tudtam szedni, mert épp csak kezdte magát befúrni. Ti beadattátok az oltást a gyerekeknek? Hogy őszinte legyek, én nem akartam még idénre, mivel nem készültünk nyaralni. Azt meg se gondoltam, hogy itthon a kertben megy bele. Ráadásul pont tegnap teljesen zárt cipőbe, zokniba és hosszú nadrágba volt. És nem voltunk sehol.
A gyógyszertárba le is szóltak minket, hogy milyen felelőtlen szülők vagyunk, amiért nem adattuk be az oltást. :evil:

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Patrisa!
Köszi kérdésed, Kitti valamivel jobban van, de rengetegszer kel éjszaka, sőt ma virrasztani támadt kedve, 1 órától úgy hajnali 5-ig. Vigyorgott meg dumált ezerrel, úgyhogy én most kissé kivagyok.

Sajnálom a kullancs dolgot, még jó, hogy észrevetted. Mi is veszélyes részen lakunk, ilyen szempontból, a szigetköz jól el van látva ezekkel a kis dögökkel. Krisz pénteken kapja kapja az első kullancs elleni oltást. 3 hét alatt kap 3-at. Micsoda kedves emberek vannak nálatok a gyógyszertárban!! Az az igazság, hogy egyfolytában lehetne őket oltatni valami ellen.
:x

Mi tegnap itt helyben voltunk családi napon az oviban, jó volt, mindenki vitt valamit, plusz volt bográcsozás, meg tűzoltó autók, fiatalok énekeltek musical részleteket. És persze minden játékkalehetewtt játszani. Tegnapra készült el a vadiúj homokozó, az volt a sláger.

Na, eddig hagyott ülni a lady, talán bejön a párom, és süthetem a husit. Hurrá. :x

Puszi mindenkinek, kellemes gyereknapozást!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk tegnap családi napon a férjem munkahelye rendezte.
Mma a városi gyereknapon voltunk Mirtill jól érezte magát.Volt bohóc,bűvész és sok bazár,körhinta.

Mirtillnek volt egy beszólása.Ültünk a széken és láttam,hogy a mögöttünk ülő kb.10-12éves lányt figyeli elég rég.Egyszer csak megszólal:"Anya nézd bárányhimlős a kislány arca".A kislány tiszta szeplő volt. :D Mondom neki halkan,hogy az nem himlő erre Ő max hangerővel:"akkor milyen az arca?"Próbáltam elmagyarázni de nem hinném,hogy megértette.
Volt bohóc is aki azt mondta,hogya a kedvenc kajája a csoki.Erre az én gyerekem:"Az nem is ebéd!":)Mert ebédre nem szabad csokit enni!

Hát röviden ennyit a mai nap eseményeiből!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Lorca! Boldog Szülinapot Natinak! :)

Kép
szilbee
 
 


Sziasztok!

Regen jartam mar erre...


sajnos most se nagyon van idom, udv mindenkinek!

kullancscsipes nekunk is volt majus 1 elott vmikor par nappal...a varosban szedte ossze, vagy talan epp a jatszoteren...

udv>mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Natinak Boldog Szülinapot kívánunk!

Kép
ildikó74
 
 


Én is ma voltam dokinál. Csak gyorsan megnézte: szivecske, magzatviz, lepény rendben. Ééééés, úgy tünik, megkukacosodott :shock: :roll: :lol:
Holnap megyünk 4D-re, eddig is vártam, de most eszméletlen kiváncsi vagyok, mert eddig 4szer néztünk nemet és a köv. képpen alakult: lány-fiú-lány-fiú... Ez a gyermek már most szivat minket :P
Viszont ma tök sokan megkérdezték a pocimat, meg átadták a helyet, olyan jó volt :) (nekem ez újdonság, mert Nándival alig volt pocim, azt is takarta a nagykabát)

Lorca :)
Natinak boldogságosat :D

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Na most már én is vagyon kíváncsi vok! :lol: Feltétlen számolj be mi volt!!! Remélem nem fog szégyenlősködni a pindúr-pandúr! :wink:
szilbee
 
 


Megjöttünk a 3d-röl. (4d Genesist mindenkinek csak ajánlani tudom!!!)

Néhány kép Csongorunkról (mert emmán tuti fiú :lol: )

arc: Kép

ásit: Kép

keze: Kép

lábikó: Kép

MInden paramétere rendben van, korának megfelelö (1 nappal idösebbnek hozta az adatok alapján), 882 gr-ra becsülte. Nagyon alaposan megnézte minden belsö szervét, csontjait, szivecskéjét stb. Egyébként jól befordult, sokáig nem is mutatta az arcát, aztán kicsit csak kibujt megmutatni picit az arcát. A lábikója végig az arca elött volt (a "kezes" képen is a talpát vakarja), egyszer ásitott, aztán meg mintha nyalogatta volna a köldökzsinort. Nagyon vicces volt.


Pusz mindenkinek

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Hali!

Lorka! Natinak kicsit-nagyon megkésve kívánunk boldog szülinapot! Tegyél fotókat a szülinapról!

Minyu! Na akkor végre megbizonyosodtatok, nagyon jók a képek! Főleg az ásítós :)

Nálunk ma nagyon meleg volt, felfújtuk a tavalyi kis medencét. Élvezte, de már elég kicsi, jövőhéten lesz az új. Hétvégén ünnepeltük a névnapját, meg unokatesónak szülinapja volt. A játszóházba lett megrendezve, volt ugrálóvár is. Vani annyira megszerette, hogy ki se lehetett belőle robbantani. :D Ha minden úgy alakul, akkor azt tervezzük, hogy szülinapjára kibéreljük az egyiket.

Marian, rég jártál erre. Írhatnál a nagyfiúról kicsit. Mikor megy oviba, miket csinál?

Beszédre visszatérve: Vani úgy kb. 2 hete ö-vel beszél. (leveszöm) Nem tudom miért, mert a környéken senki nem beszél így. Meg elkezdte a csúnya szavakat, és nagyon tetszik neki, hogy "hülye". Hát igen, kezdünk közösségbe járni.

Zsu! Hát pont ez az, hogy kullancs szempontból abszolút nem vagyunk egy vészes környék. Ezért ért annyira váratlanul a dolog. A bárányhimlő elleni oltást jövőhónapba akarom beadatni, nem tudom lehet-e akkor kullancs ellenit is.

Most megyek, jó éjt!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Nagyon jók a képek a kissrácról!! Örülök hogy minden rendben van. Én is úgy szerettem uh-ra járni!! Nándit elvittétek magatokkal végül?

Patrisa!
Érdekes ez az ö-zés, aranyos lehet! :lol: Honnan vehette? Végül lehet hogy én sem tudom beoltatni Kriszt, mert pár hete mikor ki akartam váltani az oltóanyagot, már csak 2-t tudtak adni a 3 helyett. Így meg nem lehet elkezdeni az oltásokat, mert állítólag már csak télen lesz, akkora a hiány. Bárányhimlő ellenin is el kéne gondolkodnom...

Mi tegnap voltunk Lipóton, nagyon szép strand van ott, Krisz nagyon élvezte. Kittit egyenlőre anyunál parkoltattam, de legközelebb már visszük őt is. Csak sajna kevés ott az árnyékos hely.
Ó, és mára kibújt a kicsilányom első foga! Illetve a sarka. :)

Dobok pár képet a törpéimről, szép napot mindenkinek!

Ó és utólag boldog névnapot Vanesszának, és boldog szülinapot Natinak!!

Zsu

Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu! De jó végre téged ill. titeket is látni! :D

Minyu! Tök jók a képek!! Ez a köldökzsindór nyalogatás nagyon édes lehetett! :lol: No akkor most már tutkó fiú... de azért remélem nem vagytok nagyon csalódottak, mert hát párod is gondolom már tökre beleélte magát, hogy lesz egy lánya is.
szilbee
 
 


szilbee :)
én ugy eleinte fiús anyuka akartam lenni, de a múltkor a dokim elég biztosan montda, hogy kiscsaj, igy kicsit beleéltük magunkat... De az elsö csalódottság elmúlt, a Zuram elövette a régi dumáját (egy ember egy félét tud csinálni) én meg kipakolom a szekrényböl az eddig begyüjtött rózsaszin cuccokat :)
Nándi rucijait odaadtuk sógornöméknek (októberben született kisfiuk), remélme, kapunk vissza belöle 8)

zsu :)
nem vittük végülis, és nem is bánom, mert elég sok volt az "üresjárat", amikor csak próbálta befokuszálni az arcát (amit a kinyujtott lábával, kezével, köldökzsinórral próbált Csongi álcázni... :D ) A 40 percet Nándi sztem nem birta volna türelemmel végignézni. Igy csak itthon mutattuk, igy viszont nem tudom, mennyire tudta összekapcsolni.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


csucsu :)
ti hogy álltok kistesóval? Vége van már a gyógyszer-kúrának, ami miatt halasztani kellett? Megy már a stimu?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúú, de régen jártam erre, nem győzök olvasni!!!
Minyu: Hát, most, hogy újra dolgozom nincs napirendnen a kistesó.
Nem a régi helyemre mentem vissza, úgyhogy egyenlőre napoljuk a témát.
Nagyon édesek a képek, olyan szépen látszik a kis arca! Nem sokat szedtél fel, nem? Szép kis pocakos vagy!

Anna is nagyon ügyes, ő is számol 10-ig, sokat beszél, nagyon nagy a szókincse. Borzasztóan eleven, olyan örökmozgó! Egyedül öltözik( persze ha úgy van kedve). Mostanában pedig egyedül mosakszik is, szépen megfürdik egyedül. Ilyenkor hangosan mondja, hogy "most megmosom a nunimat, most a hónomalját, most a lábujjaim közét". A szomszédok is tisztán hallják.
A színekkel még hadilábon áll. El tudja mondani, hogy hogy hívják és , hogy hol lakik, hogy hívják a mamát és a papát.
Imád fürödni, általában vasárnaponként Pápára szoktunk menni , öröm nézni ahogy élvezi a pancsolást.
Június 21.-én és július 26.-án megyünk esküvőre ahol koszorúslány lesz, kíváncsi vagyok meddig és hogy-hogyan bírja majd!
Na, megyek majd még jelentkezem.
Minden szülinaposnak és névnaposnak sok puszi!


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Rakok fel pár friss képet!

A nagy motoros:
Kép
Kép

Kép
csucsu74
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Nagyon jók a képek!Gratulálok a kisfiúhoz!
Olyan jól lehet látni.Amikor mi voltunk alig láttunk vmit mert Mirtill mindig fúrta a fejét a méhlepénybe.Csak a fél oldalát láttuk.Ő is a köldökzsinórral játszott ,mindig azt fogdosta(a nő mondta mert én semmit nem láttam).Az volt jó amikor elkezdte szopni az ujját!

Úgy néz ki,hogy én is beállok a dolgozók sorába!Még nem biztos majd jövő héten kiderül.Tegnap és ma voltam gyakorolni és majd kiderül!
Kicsit izgulok a munka miatt is és Mirtill miatt is.Amíg nem kezdődik az ovi Anyukám elvállalta.Csak fél napokat kell rá vigyázni mert a férjem műszakol így tud Vele lenni.Szerintem én roszabbul fogom viselni a külön létet.

Sikerült a Vaterán szerezni egy biciklit.Nem a legjobb de arra tökéletesen megfelel,hogy megtanuljon bicajozni.Majd jövőre veszünk egy nagyobbat és jobbat.
Egyelőre még ezt sem tudja hajtani.Mmindig csak előre-hátra tekeri a pedált és nem jön rá hogyan kell körbetekerni.Dde azt sem engedi,hogy megmutassuk Neki rögtön nyíg.
Nektek mennyi idő alatt tanultak meg biciklizni?

Teszek én is képet!

Sziasztok!

Bicaj

Kép
Kép

Buliba menet(a barátnője most volt 3éves)
Kép

Kép
ildikó74
 
 


sziasztok!
ma este jöttünk haza Erdélyből...
Minyu,
Gratula kis Csongorhoz! Mielőtt elmentünk nekem kicsit több magzatvizet látott a dokim, ezért is jelentkeztem be hétfőre a praxisba, biztos ami biztos. Amúgy a pocak hatalmas, a kisfiatok meg nagyon szép!!!!

Natinak boldog szülinapot!

Képzeljétek, lekerült a pelus :D Mostmár tökjól bírja nélküle, alváshoz még adok rá, de sokszor nincs benne semmi. kaki meg vagy a bilibe, vagy a szűkítőbe megy. Annyira jó :D Amúgy mikor kerüljön le az alvós pelus szerintetek?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita!

Mi már 2hete nem használunk éjszakára sem.A délutáni alvásnál szólt magától,hogy nem kéri.Az éjjelinél pár hétig száraz volt a pelus és megpróbáltuk levenni és sikerült.
A kaka nekünk pelusba megy igaz tegnap azt mondta megpróbálja a bilibe és belement.Remélem mostmár végleg elhagyhatjuk a pelust!

Kép
ildikó74
 
 


Hrk :)
Örülök, hogy minden rendben veletek. Tegyél majd fel képeket hétfön!

Nálunk még mindig semmi pelus ügyben. Alvás kivételével egész nap kisgatyában van, de sosem szól, ha pisi vagy kaka jön. Igy elég soka baleset, hiába ülünk félóránként bilire :? Eléggé el vagyok keseredve, mert nem nagyon látom igy az értelmét, vagy hogy haladnánk bármit is... Ráadásul anyu ma reggel be is szólt, hogy már _legkésöbb_ tavaly el kellett volna kezdeni ezt a bilizést. Merthogy tesóm is egyévesen szobatiszta lett, én meg másfél évesen. Hát ja. Csak én meg nem akartam siettetni. Tavaly is játszottuk néhány napot ezt, de mivel nem szólt sosem, gondoltam, még nem érett a feladatra, még nem érti, mit szeretnék... Mindegy, csak tök szarul esett, pedig anyu ritkán szól bele a "nevelési elveim"-be

Este esküvöre megyünk Szombathelyre :) Na, majd jövök még. Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy ennyi fénykép van fenn!

Minyu!
Nagyon édes Csongi! Valóban érdemes ezeket a modern dolgokat kipróbálni, legalább már tudod, hogy fog kinézni, van arcod a névhez! Milyen remek lehetőség!
A "mi időnkben" még ez a millió vérvétel sem volt, nemhogy 4d-s ultrahang! Meg Afp, meg cukorterhelés... :D

Kmariann!
Hová mentek végülis oviba?
Regit a Temető utcaiba vették fel! Az nincs messze tőletek, igaz?

Az Ünnepelteknek megkésve kívánok minden szépet és jót!

Kép
kajla
 
 


Ildi,
Köszi a választ! Nálunk most úgy néz ki, hogy rendben kakil, nem kell neki a pelus, élvezi, hogy nagyfiú 8)

Minyu,
Szerintem ne parázz, és ne vedd magadra Anyukád beszólásait. Régen ha már ülni tudott a gyerek, akkor biliztették, most meg szépen megvárjuk, hogy zavarni kezdje. Erőltetni nem kell szerintem, az csak rosszabb. Esetleg ha lenne nagyobb fiú, akit lát pisilni, kakilni, akkor lehet, hogy kedvet kapna hozzá. Nálunk a nagyfiús duma jött be, meg az, hogy most 2 hétig kertben volt, és tök érdekes helyekre pisilhetett: gödörbe, csatornába, itattuk a hangyákat stb.
Képekkel bajban vagyok, de már nagyon adós vagyok velük :oops:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Ez még lemaradt az előző képekről!
Kép


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: