Új privát üzeneted érkezett!

Lorca! 3 éves kor környékén kezdődnek a felriadások! Részeben ez a szakmám... Véletlenül sem akarok okoskodni, csak történetesen ezt éppen tudom.
szilbee
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáááááá, irtam egy csomót és nincs itt :cry: :evil:

Nah, szóval zanzásitom:
arra jutottunk, hogy nem általában az Y-októl fél (a többi betüs játéknál nincs gond), csak attól a falvédöstöl. Most megforditottuk és a libusokat nézegetjük, aztán majd meglátjuk, hogy alakul a dolog.

készen lettek a bölcsis képek, tök ari kis bambalino képei lettek :lol:
Itt van 2 + 1, amit anyák napjára csináltam a mamiknak.
Kép Kép

Kép

Na, megyek, pusza

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Ja, az elöbb ezzel kezdtem, csak most lemaradt. köszönöm mindenkinek a hsz-t!!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

 
 

Sziasztok!
MInyu!
Nagyon cuki Nándi ezeken a képeken!!! :D

Én is csináltam a nagyiknak képet! Íme!
Kép

Kép
kajla
 
 


Szió! Én is csináltam... :)

Kép
Kép
szilbee
 
 


Sziasztok!

Hogy lehet ilyen szép lapokat készíteni?

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Nagyon jók az anyák napi képek. :D
Nálunk ilyen lelkes anyuka nincsen. :lol: Robit megkérdeztem, hogy tudja-e, mi a szerepe az apukáknak az anyák napi köszöntésekben, de fogalma sem volt róla. :twisted: Nem baj, majd kicsit fejlesztem a szülői öntudatát.

Szilbee,
A felriadásnál a rendszeresség az, ami nem épp ok. Rémálmok, ami után sír, de vígasztalható, lidércnyomás, vagy ki hogy hívja, ami után szinte nincs magánál, talán fel sem ébred, meg sem ismer, hanem visszaalszik,- ha időnként van, akkor csak el kell fogadni és kész, nem nagyon lehet ellene tenni. Időnként ha van, az a fejlődés sajnálatos, de relatíve természetes velejárója. A rendszeresség célozhat arra, hogy valahol egy kicsit erősebben igénybe van véve, valami túl sok neki. Azért utánanézek egy kicsit, hogy is állnak a dolgok, végülis ebben a szakaszban járunk, meg én sem épp ma tanultam. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Akkor mégiscsak ugyanarról! beszélünk! ;)
szilbee
 
 


Szilbee :) kajla :)
tök jók a képek. Sose tudom, hogy az anyáknapját egybe kell irni, vagy külön :oops: :oops: mIndegy, már készen vannak a lapok, megkapják igy a nagyik...

Zsu :)
Én Photoshoppal csinálom a lapokat. :)

Lorca :)
"fejlesztem a szülői öntudatát" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Én ilyenre rá se mertem kérdezni, nehogy aztán csalódás érjen :oops:
Na, most ezt nem teljesen értem, hogy mi melyik kategóriába tartozunk (a rendszeres vagy nem rendszeres), de tény, hogy nem minden éjszaka ugyan, de felébred, de legtöbbször átérek, és rögtön visszaalszik. Nagyon ritkán van, hogy "komolyabban kell vigasztalni (értsd leülni az ágyához és simizni stb), általában elég csak megsimizni egyet a hátát és csöndesen odamormogni neki, semmi gond, itt vagyok, alukáljál, stb.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Engem nem érhet csalódás, pont azokra az értetlen szemekre számítottam Robitól, amit meg is kaptam. :lol:
Igazából nem tudnám megmondani, mit jelent a "renszeres". Amit én annak tekintenék, az olyasmi, amitől te is, ő is kialvatlanok vagytok. Az, hogy ritka kivételtől eltekintve elintézi magának, az nekem simán azt jelenti, hogy minden ok.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok Csajszik!

A Bölcsödében már minden Ok!

Felriadások, félelmek:

Danikára is jellemző időnként, de nem rendszeres. Egyszer azt álmodta, hogy rugdosta a cipője.
És renszeresen emlegeti, hogy jön a csúnya néni, majd mostanában már a csúnya bácsi is.
A csúnya nénit, egy reklámból szedte, biztos ti is emlékeztek rá asszem egy winterfress reklám, ahol a néni olyan fejet vág, mint az a bizonyos Sikoly című kép.
Ezek után nem engedjük tévézni, csak a meséket, azok közül is a Minimax-ot.

Nálunk az óvodai beíratások a jövő héten lesznek, már mindenki tudja hová viszi a Csemetéjét?

A dolgozó anyukáktól kérdezem bevált mindenkinek a munka és családi élet, zökkenőmentesen rá tudtatok hangolódni a munkára?
Jó hosszú hétvégét mindenkinek! :D

Danika
KépKép
orsi_juhasz
 
 


Orsi,
Most már teljes óraszámban tanítok, de itthon. Nekem nagyon bejött. :D A lakás katasztrofális állapotban, de nálam alapból ez a trendi, úgyhogy Robi hozzá van szokva.
Meló nekem apró adagokban nőtt, így nem volt gond a beszoktatásommal. 8)
Az oviba hétfőn megyünk. Nagyon kétségbe vagyok esve. :roll: Nat látványosan szenved, ha nincs ismerős a játszin, hiába van ott Szöszi, remekül eljátszik idegen gyerekekkel, úgyhogy muszáj. De a lelkem még nem emésztette meg. :oops:
A reklámokra sokan nem is gondolnak, hogy mennyire károsak. Pedig rosszabbak, mint egy véresebb híradó. :?

Kép KépKép
lorca
 
 


sziasztok!

Anyák napja: drága férjem kicsit összezavarodott a 4 napos ünnepbe, csütörtökön azt hitte vasárnap van, így jöttek a virággal. :D Nem baj, legalább nem felejtette el.

Éjszakai felriadások nincsenek. Ha felébred nem sír csak átjön és odabújik hozzánk. De ez se mindennapos.

Félni a bogaraktól szokott, de szabályosan ordít, ha közelít egy légy.

Oviba voltunk szerdán is. Benézünk néha, mert nagyon tetszik neki. Ment játszani most először. Aztán mikor az óvónéni szólt, hogy pakolás, mert ebéd lesz, minden gyerek százfelé rohant, az én kislányom pedig pakolt a többiek után. Mondtam is, hogy bárcsak otthon is ilyen jólnevelt lenne. :)

Majálisoztunk is. Mindenáron a körhinta tetszett neki, én pedig a dodgemre szavaztam. Hát egyikre se ültünk fel, mert nem jutottunk közös nevezőre. :mrgreen:

Szép hetet mindenkinek!

Kép
patrisa
 
 


No, mai napunk jól alakult :)

Reggel elmentünk ovis beiratásra. Találtam egy régi nadrágomat, amibe beletuszkoltam magam (mire hazaértünk, szegény Pötty úgy rudosott, tuti szük volt a helye :oops: ) Igy viszont nem kérdeztek rá, hogy babás vagyok-e, csak a munkahelyemre. Júniusban kapunk értesitöt.
Aztán végre sikerült kifognunk 2 olyan hetet, hogy Nándi nem beteg és a dokinö is rendel és megvan a barihimlö elleni oltásunk is, úgyhogy most beadattuk végre...
Aztán hozták délelött a tornyos csúszdát, du. 4-ig szerelték :) Szupi lett! (ez még az, amire anyósék befizettek, + a maradékot mi álltuk szülinapi ajándék gyanánt)

Aztán voltam dokinál is. Pötty szépen fejlödik, nem méricskéltünk, viszont szemmel láthatólag jól van odabenn. Éééééééés úgy tünik, kislány. :D Persze nem mondta 100%-ra, de nagy valószinüségre :)

Orsi :)
Óvodából a körzetis jön szóba, bár megkérdezték, melyik tagóvodába szeretnénk vinni. MOndtam, hogy melyik van közelebb, jó volna az, de ha a másikba veszik fel, az sem tragédia, csak felvegyék.
munka: engem ugye visszavettek a céghez, de másik részlegre, tök ismeretlen területre, ismeretlen emberek közé. Konfliktust 1-2 "kedves" kolléga okozott.

lorca :)
Képzeld, mégis kaptam virágot anyáknapjára :)

Na, menek...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Patrisa,
Zalán sem szereti a bogarakat, mindig azt kérdezi, hogy KI AZ :D

Minyu,
Én úgy oldom meg, hogy az apját küldöm a beiratásra, holnap mennek. Remélem nem ront el semmit sem, és nem beszél a tesóról. Mit lehet mondani a munkahelyre? Ráadásul az is valószínű, hogy nem is ide fog járni Mo-ra, de azért biztos ami biztos szeretném, ha lenne helye.
És gratula a kiscsajhoz!!!!! :D Ügyik vagytok 8)

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hrk :)
Tudod, én visszamentem dolgozni aug óta és hivatalosan még dolgozom, csak betegállományban vagyok. Ez utóbbit nem vallottam be :oops: (a kis sumák), csak azt mondtam, hogy aug. óta már dolgozom, és Nándi bölcsis.
Ha konkrétan rákérdeznek, nem tudom, hogy lehet kikerülni a kérdést, vagy mit lehet mondani.

bogaraktól Nándi nem fél, hozza oda a katonabogarat, néha sajnos kilapitva, hogy nézzem meg. Én persze mindig mondom neki, hogy engedje el, hadd szaladjon. Bár a legyekre szokta mondani, hogy "ugye nem bánt, csak zümmög".

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Gratulálok a kislányhoz!

Nekünk nem kérdeztek semmit amikor Mirtillt beirattam.Ki kellett tölteni egy felvételi kérelmet ott volt egy kérdés,hogy miért ebbe az oviba akarom.Azt írtam,hogy szeretnék dolgozni és jókat hallottam az oviról.Kérdeztem,hogy mikor tudom meg,hogy felvették-e azt mondta,hogy már most megmondja,hogy felvették csak azt nem tuti,hogy abba a csopiba kerül ahová szeretném.Majd aug.ban lesz biztos.Nem a körzetünkben van az ovi ezért mentem el már januárban.Remélem már nem vonják vissza a felvételét!
Majd valamelyik nap elmegyünk egy kicsit játszani és tájékozódom!

Mi is voltunk majálisozni,Mirtillt a körhintán kívül semmi nem érdekelte.Ült benne 3*és nagyon tetszett neki.Most ült először,én nagyon izgultam de semmi gond nem volt!

Éjszaka Ő nem riad fel,nem is szokott felkelni.

Félni még mindig a levegőben lévő dolgoktól fél.

Mennyi ideig nem tudják megkülönböztetni az élő dolgokat az élettelentől?Mirtill egy műanyag flakont is felruház tulajdonságokkal.A múltkor azt mondta,hogy sír az üveg mert elesett és beütötte a fejét.Nagyon kedvesen meg is vígasztalta.
De sok tárggyal viselkedik úgy mintha élő lenne.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildi,
Nálunk a virág szólni szokott, hogy szomjas :D
Most nagyon irigy vagyok, hogy így alszik éjjel Mirtill!

Minyu,
Végül nem kérdezték csak azt, hogy mi a foglalkozásunk, azt sem, hogy hol dolgozunk. Apánk még a szobatisztaságra is kivágta magát, és azt mondta, hogy csak éjjelre kell a pelus a biztonság kedvéért. Szerencsére nem néztek a gyerek gatyájába :D Én csak kinn vártam őket, és úgy sajnáltam, hogy egy ilyen fontos pillanatban nem voltam Zalánnal :( Képzeljétek azt mondta, hogy nem tetszett neki a vezető óvónő, mert "pöttyös" volt az arca :D Leventének fogalma sem volt arról, hogy milyen volt a nő arca, döbbenet, hogy milyenek ezek a pasik :shock:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Holnap du 5 körül megyünk a Lurdyba játszóházazni. Ha valaki csatlakozna, akkor valszeg világos nadrágban és zöld felsöben leszek. megyek, mert fürcsi van

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu
gratula a kislányhoz!! Van már neve vagy még korai lenne?

Mi majd csak május végén tudjuk meg, hogy felveszik-e Annát az általunk választott oviba, de a körzetisbe tuti a helye. Sajnos akkora a túljelentkezés, hogy nálunk nagyon firtatták a munkahelyet,de mivel mi mindketten dolgozunk, így ez nem gond.

Munkába visszaszokás elég fárasztó. Én nagyot váltottam, így még most is folyamatosan tanulok, mellette a háztartás és a gyerek... időnként besokallok. Ráadásul folyamatosan újítjuk a lakást, így igazán rend soha nincs, ez viszont engem nagyon zavar.

Majálisozni mi is voltunk, de csak egy ugrálóvár tetszett neki igazán. A kisvonatra felült, de félidőben meg kellett állíttatnunk, mert nem tetszett neki (így elég olcsón megúsztuk a dolgot).

Bölcsibe nagyon aranyos képeket csináltak anyák napjára, sőt a dadusok segítségével papírból virágot is készítettek. Mondanom sem kell, életem legszebb virága!!! :lol:

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Ide is fel kell tennem :mrgreen:
Kép


Roberta :)
de jó, hogy jösz néha :)
Van már nevünk, Nyika Gerda lesz (ha mégis kinö addig a kukija, akkor Nyika Csongor) Most nagyon belelkesedtem, és ugye idöm is van kicsit több (bár már 1 órája nekikészültem takaritani, de ittragadtam :oops: ) szóval már megcsináltam a születési értesitöket is, mindkét verzióban, csak az adatokat kell kiegésziteni (nomeg a fényképet, mert azt Nánditól kölcsönöztem :) ) Itt lehet szemrevételezni:
http://minyu.uw.hu

ildiko :)
lehet, hogy tévedek, de sztem ez is feszültségoldás, nem? Mármint hogy az élettelent élö személyiséggel, tulajdonsággal ruházza fel.
Tök jó, hogy már tudjátok, hogy felveszik az oviba :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! De jó ez a kép! Sokkal nagyobb a pocid az 1. képhez képest. :D
Milyen megható a születési üdvözlőlap :)

Kép
patrisa
 
 


Remélem, senki nem ment miattunk a Lurdyba, mert Csabinak elmaradt a kosár, igy nem mentünk mi sem :(

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


El is felejtettem mesélni, hogy megvolt az 1. hajvágása Vanesszának. Volt ordítás, mivel nincs hozzászokva.
Ma elkísérjük apát fogorvoshoz. Megpróbálom megnézetni a kisasszony fogait is. Egész délelőtt azt kellett játszani, hogy én vagyok a fogorvos, és zseblámpával nézegetem a fogait. Hátha a rendelőbe is mosolyogva teszi ezt. :wink:

Kép
patrisa
 
 


Minyu!

Tényleg jóval nagyobb most a pocakod de azt mondják,hogy a 2.gyerkőcnél nagyobb szokott lenni!
Nem tudom,hogy feszültségoldás-e.A ti gyerkőcötöknél nem jellemző ez?
Ő pl.szokta mondani,hogy a fogkrémnek vagy akármi más tárgynak is szedjek enni mert éhes.

Voltunk ma az oviban játszani.Nagyon tetszett neki,úgy otthagyott,hogy keresni kellett.Egy rossz élménye volt.Fölmászott egy fa várba és nem tudott onnan lejönni.Nem szólt senkinek csak ott gubbasztott és pityergett.
Úgy vettem észre,hogy eléggé széthúznak a különböző csoportok óvónénijei.
Bementünk és kérdezte ez egyik óvónő,hogy melyik csoportba fogunk járni.Mondtam,hogy még nem tudom de elmondtam én melyikbe szeretném és mivel nem az ő csoportja volt máris ridegebben viselkedett.
Na mindegy remélem ebből a gyerekek semmit nem érzékelnek.

Akinek van biciklije mekkora?Nem tudjuk eldönteni,hogy Mirtillnek a 12"vagy a 16"-at vegyük.Ugye Ő elég magas(már 98cm)lehet jobb lenne a nagyobb.De mi van ha azon nem érzi magát biztonságban?Ez most a legnagyobb dilemmánk!:D

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Ildikó! Vanessza nem csinál ilyet, se élő, se élettelen dologgal. Ha szomjas pl. akkor szól, hogy szomjas vagyok, de még sose mondott ilyet, hogy a babája kér inni.
Biciklit mi is most akarunk venni, én 12"-eset vennék.

Ma jött a hivatalos levél az oviból, hogy felvették Vanesszát. :lol: Júniusra meg vagyunk hívva gyereknapozni.

Kép
patrisa
 
 


Patrisa :)
grat az ovihoz! fogorvoshoz drukk.
hajvágás: nálunk mostanában engedi levágni ollóval, edig mindig üvöltés volt, pedig kicsi kora óta nyirjuk, mert gyorsan nö és sok haja van. Június körül szoktunk géppel nekiesni, ekkor ált. még üvölt, bár múltkor tetszett neki, ahogy apájának ledúrtam a haját.

Ildiko :)
Sztem a 16-os még nagy, de próbáljátok meg a tescoban, auchanban, hogy milyen, ha felül.
De Nándi is megszemélyesiti néha a játékokat, vagy a virágokat.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Csajok!
3 éve ilyenkor már benn voltam a kórházban, hogy csorog a magzatviz :) És még 28 óra és megszületik a nagyfiam :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok

Hú, jó régen írtam! De mostanság én is dolgozgattam itthon, amikor ráértem, segítettem a férjemnek. Nálunk is vannak események, néha jók, néha rosszak. Rossz, hogy Kitti összeszedett valami vírust, piros a torka és nagyon rekedt. Jól viseli aranyom, és a dokinéni szerint sem kell aggódni, nincs nagy gond, csak homeos cuccokat kap.
Krisztoferen egy hete nincs pelus, csak éjszakára. Délutáni alváshoz már nem kell. Azért még vannak balesetek, főleg ha nagyon beleéli magát a játékba. Többször rakom én a bilire mint ahányszor ő szól, de úgy tűnik, bejön ez a taktika.
Holnap vendégeket várunk, mindkét gyerkőcnek tartjuk a névnapját. Már ma elkezdek főzni.

Minyu!
Igazán csini és nagyon vékony kismama vagy!! Még 28 óra? Jó sokat vajúdhattál Nándival!! Én Krisszel 9,5-et, most pedig 5 órát.

Patrisa!
Gratulálok az ovihoz! Milyen volt a fogdokinál?

Ildikó!
Az én fiam is így viselkedik az oviban, ha bemegyünk. Remélem szerencsénk lesz, és szeptemberben is így fog tetszeni nekik!!

Most ennyi, türelmetlen a picúr, hamarosan szopizik. Puszi, ha nem jönnék, jó hétvégét mindenkinek!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Ildikó,
Nati 96 cm, de neki a 12" a legalsó fokon van és elég nehéz. Sztem a 16-os még arrébb van. De tényleg inkább érdemes élőben kipróbálni. Decathlon nincs a közeletekben? Ott mindenre fel lehet ülni, nem csak olyan tessék-lássék módon vannak összerakva, mint egyes bevásárlóközpontokban.
Az állandóság megértése és az élő-élettelen megkülönböztetése még bőven arrébb van. Nehezítik ezt a mesék, a tv, ahol sokszor felruháznak élettelen dolgokat élő tulajdonságokkal. Ez teljesen normális a részükről. Nati is szokta etetni az autóit és sokszor lefekteti a játékállatait aludni. Már nem tudom, mikor kezdődött, de Szabi előtt jóval.

Minyu,
28 óra? :shock: A két gyerekkel összesen nem tudtam ilyen korán, hogy szaporodik a család. Szabi 10.30-as születésével még este 7kor is azt mondta a doki, hogy majd két hét múlva. :twisted:
Másodszorra remélem gyorsabb lesz!
Húú, az előző kép alapján én csak hittem, hogy vékony vagy. :lol: Hány kilóval mentél szülni?
Mi a helyzet azzal az apuka elvvel, hogy egy férfi csak egyfélét tud csinálni? :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


lorca :)
Hát igen, eddig apuka is hangoztatta hogy egy ember egyfélét... De persze Nándornál is mindig mondja, hogy az ő nevén van, és ő (is) neveli, de azt nem tudni, hogy ki az apja, mert genetikai vizsgálatot még nem kért :twisted: (mindig ezzel szivat) Most persze rögtön ezzel kezdte, hogy jó-jó, de ki az apa. Mondom, mittudomén, ennyi pasi után :P :mrgreen: :mrgreen:
Szülni 60 vagy 62 kilóval mentem, most nem emlékszem pontosan. De hozzátartozik, hogy Nándival annyira hánytam az elején, hogy a 48 kilómból lement 4, mostmeg nem fogytam az elején.

3 éve ilyenkor még azt hittük, hogy "rendesen" fog megszületni, és mindenki azt mondta, hogy 10-re itten baba lesz (igaz, 7-kor már azt mondták, hogy 8-kor babázni fogok, úgyhogy ekkor már kezdett gyanús lenni a dolog... :roll: :) )

Na, tsók..

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!

Nándinak Boldog Szülinapot kívánunk!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
JÖhetek még egyáltalán? Remélem még néhányan sejtenek vmit rólam.... :oops:

MInyu! Nagy gratula a dedhez, olyan vékony vagy, hogy csak na!!! Szorítok a kiscsajhoz!!!

Milánt is felvették oviba, 3 hét múlva már lesz szülői is. Jelenelg bárányhimlős a drága. Szerdán láttam rajta pötyiket, aztán csütörtökre tudatosult bennem, hogy valszeg himlő az. Össz-vissz 15 db van rajta, se láz, se kínlódás, még..... Akkor ennyi, vagy a java még eztán jön? Nem a mi dokink látta, úgyhogy a héten majd elviszem hozzá is...
A poén az, hogy én nem voltam hímlős és ugye , ha most sikerül elkapnom, akkor húha... Tesó 28 évesen kapta el, kész volt teljesen tőle. Hát ha nekem is sikerül, akkor én már csak a ballagásra megyek be "dolgozni".

Nálatok meddig tartott a himlő. Már ha volt vkinek?
SZiasztok! Pusz!

bockbrigi
 
 


Na, majd elmaradt! Istenke éltesse Nándit!!!!

bockbrigi
 
 


Nándi! Boldog Születésnapot! :D
Kép
szilbee
 
 


Brigi! Jobbulást Milánnak! Te meg vigyázz magadra!! Nekem is így volt egyébként... de én megkaptam a bariszurit, mikor Leventén kijött és szerencsésen megúsztam. 8)

Minyu! Hát tök aranyos pocakod van! :D És hogy bírod a várandósságot, így második gyerek mellett?? :)

Dobok pár képet... aztán menek etetni...

Kép Kép
Kép
szilbee
 
 


Nándi!!!!
Boldog születésnapot kívánunk!!!!

Sziilbee,
Jó ez a puszilózós kép nagyon!!!!
Mostmár majd én is rakok fel képet, de én már 7 kilót felszedtem sajna :(

Hajat mi is most vágunk, de csak elöl engedte, nálunk a hajmosás is horror.

Brigi,
Jobbulást Milánnak!

Minyu,
Tényleg, mit mond a dokid, szülhetsz természetesen, vagy császár lesz?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hahó!
Köszönjük a jókivánságokat, átadtam az illetékesnek :)

Hrk :)
Képet igen-igen, kéretik felrakni! Most hétfön kérdezte elöször a doki, hogy mit szeretnék szülésügyileg, mondtam, hogy ha minden rendben lesz, szeretnék nekiindulni a "normális" szülésnek, de term. bármi gond adódna, mehet a csaszi. MOndta, hogy a 30. hét után részletesen átbeszélünk minden lehetöséget.

Brigi :)
Hát persze, hogy jöhetsz, én mindig örülök, ha látlak :)
Barihimlönk nem volt, hétfön adattam be az oltást Nándinak, én meg gyerekkoromban átestem rajta.

szilbee :)
jaj, ez a puszilós kép... olvadozós.
Jól viselem, bár mostanában Nándi elég hisztis lett, dackorszak tombol, és sajna nem csak a fetrengös üvöltös sztorit adja elö (ezt tudjuk kezelni, mert otthagyjuk és lenyugszik), hanem néha ha rosszul ébred, nem hagyja a dajkálást, hanem rugdos, csapkod (és mikor mondjuk, hogy az fáj, akkor is mondja, hogy szeretnék rugdosni :( ) Na, hát ilyenkor aggódok, hogy mi lesz, ha megszületik a picur.
Egyébként jól viselem, tök jókat játszunk odakinn az udvaron, meg is jegyezte anyósom is, hogy milyen klassz szinünk van :P

nah, megyek vacsizni

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Rita! Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy te hogy gömbölyödsz! :)

Minyu! Levente is rúgdos és lökdös, de szerencsére Dávidot nem bántja. (Egy alkalommal ugyan megrúgta, de az véletlen volt, nem vette észre, hogy ott fexik mögötte az öccse.) Féltákenységnek még egy szikráját se láttuk. Nem tudom minek köszönhető, hogy ilyen mázlisták vagyunk. De azért nem álltatom magam, hogy ez örökké tart... majd megváltoznak a dolgok, mikor már Dave is elkezd mászni...
szilbee
 
 


Minyu!

Nándinak mi is boldog szülinapot kívánunk!

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van. Nekem a húgom kapta el a bárányhimlőt 3 hete( 21 éves) szegény nagyon megszenvedett vele. Most is heges még.

Nándinak boldog születésnapot!!

Pusz: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Ma volt a "parti" dobok 2 képet :)
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


opsz, a 2. lemaradt.
(ja, a torta egyébként saját gyártmány -csak hogy dicsekedjek is :mrgreen: - és természetesen dominó, merthogy ez a jele a böliben.)
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Nagyon jók a pocis képek!
Nándinak én is kívánok boldog szülinapot!!!
Kép

Kép
kajla
 
 


Minyu! Nagyon jól néz ki a tora! :) Belül milyen volt?
szilbee
 
 


Szilbee :)
A tészta sima piskóta, a krém pedig vanilia puding vajjal kikeverve. Igy nem annyira folyós, de nem is tömény vajas.
Fincs volt :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Ötletes "kis" torta, ügyes vagy, hogy ilyet tudsz csinálni. Ezek a betűs gyertyák meg tök jók, nem is láttam még ilyet. Látszik, hogy Nándi nagyon szereti a betűket. :)
Majd teszel egy táblit?

Fogászat: nem jött össze, nem volt hajlandó kinyitni a száját. Nem tudom hogy lehetne rávenni. Azért matricát, színezni valót kapott a doktorbácsitól.

Mit adtok a gyerkőcökre ilyen időbe? Én már előszedtem a rövid cuccokat, Vanessza egyből kedvet is kapott hozzá.


Csajok! Kötelező védőoltás 3 évesen van legközelebb?

Dicsekszek egy kicsit: Vani is szereti a betűket, az összeset ismeri, hibátlanul szótagol, és tegnap az összekevert betűkből kirakta, hogy MOSÓGÉP. :D 10-ig számol, megmondja hol lakik (házszámot is), tudja a teljes nevünket, ollóval ügyesen bánik, ragaszt, fest, színez. Imádja a szerepjátékokat, és megállás nélkül kérdez. :?
Egyedül eszik, többnyire mindenevő, de hol van kedve enni, hol nincs. Tejallergia még mindig van neki, vagyis nem tudom pontosan mire, mert a házitejtől nincs baja. Oviba még lesznek gondok a nevelőkkel, mert nem szeretném, hogy azt egye, de a többieknek meg kellemetlen lenne, ha Vani mást enne.
Na, most, hogy kiáradoztam magam, teszek egy képet. :D

Kép Kép

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Nagyon jó a torta!Ügyes vagy!
Én nem nagyon tudok sütni de a piskóta megy! :D

Patrisa!

Legközelebb 6évesen van oltás.Mivel már most oltanak 18hónaposan így nincs 3éves!
Nagyon ügyes Vani!

Mirtill is megmondja a nevét,hány éves(mutatja is),minket hogy hívnak,hol lakik(város,utca,házszám),elmondja apa hol dolgozik,nagyszülőket hogy hívják.Hha elveszne biztos megtalálnának minket!

Mirtill is eszik,iszik egyedül és már 1hete száraz az éjszakai pelusa.Szerintetek mikor próbálhatjuk meg éjszakára is a bugyit?Pisilni nem hajlnadó a pelusba viszont kakákni csak abba akar.

Az oviban ott dicsekedtem,hogy Mirtill milyen ügyesen eszik,iszik egyedül és szobatiszta de az óvónéni rögtön lelombozott,hogy az oviba ettől azért már nagyobb önállóság kell. :o
Jó lenne ha tudna egyedü löltözködni!Hát az alsóruházat az jól megy,bugyit,zoknit,nadrágot le-fel veszi,felülről csak a cipzáras dolgokat tudja levenni a bebújós dolgok nem mennek.De azt mondta,hogy már ez is és a lényeg,hogy mutasson hajlandóságot az egyedül öltözésre.

Mirtill 7-ig tud elszámolni,a betűket nem ismeri.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Minyu!!! Naggggyon jó a torta! Marcipán a teteje?! Hiába, aki kismama, ráér :D

Milánon van 10 pötty, azok is szárazak. Ma elviszem mi dokinénikhez, mondjon már vmit!!!!

Éngyerekem szobatiszta, számol 10-ig, mániája az autó-járműfelismerés, állandóan énekel, versel, dumál, KÉRDEZ, színeket ismeri, vetkőzni tud, öltözni nem. Inkább Mauglit játszik, de fel nem venné a cuccait... Lesz is gond az oviban..... De 10 kicsire csak ráadnak vmit, nem?

Sziasztok!

bockbrigi
 
 


Levente szobatiszta teljesen már november 15 óta (öcsi születése előtti nap óta... mekkora málista vok, nem kell 2 gyereket egyszerre pelenkázni... vagy felváltva :mrgreen:). Egyedül vetkőzik és próbál öltözni. Nadrág, cipő, mamusz, szandál megy... a többivel még gondok vannak. Egyedül eszik. Helyesen használja a villát és a kést is. A saját kenyerét ő keni, illetve tud vágni vele (banánt).

Beszél, de még ragozás nélkül. Rövid mondatokat alkotva. Az új szavakat hibátlanul (az r-hangot leszámítva) ejti. Mindent kommentál. Gyerekekkel pár hónapja kezdeményez játékot. (Nagy szívfájdalmam volt, hogy nem játszik másokkal, ha közösségben van.)

Számol 5-ig... utána kavarja a dolgokat 9-ig. Betűket nem ismeri még.

A nevét tanítom már neki ősidők óta, de nem hajlandó kimondani, csak vigyorog. Szerintem engem szivat. :lol:

Szintén nagy autó-fun, de a tesója végett, szokott "babázni" is. Ami annyit jelent, hogy segít pelenkázni, fürdetni, "etetni" (d-vitamin + konakionnál).
szilbee
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: