Új privát üzeneted érkezett!

Roberta,
Anna jobb kezes? Mi az, amit máshogy csinál, mint szted kéne?
Tornára nemigazán tudom rávenni Natit, így cselezgetek. Pl magasra rakok valamit, amit később kérek, vagy vele rakatom be a bugyijait, ami egy relatíve magas fiókban vannak. A kötelező csikizős program része, hogy megpróbálom úgy csikizni - fogom a lábát, hogy a lábfejét mozgatni kelljen. Párszor gyakoroltuk a sarok lábujjhegy járást, az kb ok, de a külső talpél, ami kéne az nem az igazi még.
A Dévény módszer ismerősi körben mindenhol komoly eredményeket hozott, van (sajna) jópár példa arra, hogy szükség volt rá. Egy elég komoly gondom vele, hogy talán nem is volt olyan ismerősöm, akinek ne azt mondta volna a gyógytornász, hogy az utolsó pillanatban jött.
Nagyon felhúzott az esetleges hipotonia diagnózis, amit az ortopéd doki mondott. Azóta azért lenyugodtam, most már talán örülök is neki, hogy nem ijesztgettek vele. A mozgására, még ha kicsit lassan indult is, tényleg semmi panaszom nem lehet.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Mirtill amikor megszületett kapott vmi nyugtatócseppet mert azt mondták,hogy feszes azt izomtónusa.(meconiumos volt a magzatvíz vszínű emiatt).Már 3hetes korában szóltam,hogy szerintem rövidebb a bal lába de mindenki hülyének nézett.2hónaposan szóltam,hogy a bal lábát mindig jobbra fordítva tartja.Ekkor küldött el ortopira a dokink és kiderült,hogy 1,5centivel rövidebb a bal lába!Hordta a kengyelt 3hónapig így Ő sem forogni sem mást nem tudott.5,5hós volt mikor lekerült róla de utána sem nagyon fejlődött.Hasra tudott fordulni de vissza nem és7hónapos volt amikor felültettem és megült de magától nem tudott felülni.8hónaposan szóltam a dokinknak,hopgy nem kúszik,nem mászik de azt mondta várjak vele.Magánakcióba kezdtem és elvittem az ortopédiára de ekkor már 9,5hós volt.Ott azt mondták ortopédiailag rendben van(igaz most is gond van vele :twisted: )és mivel zöld volt a magzatvíz lássa neurológus.Ott nem találtak semmit de elküldtek gyógytornára.Mi nem Dévényeztünk de ez is elég látványos volt.2hét után kezdett el mászni és felülni.11hónaposan állt fel és 14hós volt amikor elindult.
Ja közben kapott áramos kezelést a bokájára mert túl laza volt és emiatt nem tudott felállni.Most ua.a bokája dől befelé mivel rövidebbek az izmok és inak a kengyel miatt!
Nekem azt mondta az ortopédus,hogy járjon naponta többször lábujjhegyen,sarkon és külső talpélen.És a bokáját is kell masszírozni!

Lorca!
Majd elküldenéd nekem annak a dokinak a nevét és elérhetőségét!Megyünk Pestre vendégségbe júniusban és akkor megnézetném Mirtill lábát!Köszi!

Pár napja Mirtill nem kér pelust a déli alváshoz és nem pisil be! :) Ha belegondolok mennyire kétségbe voltam esve a szobatisztaság miatt!És 2hónap alatt 2 bepisilésünk volt!!Szerintem ügyes! :D

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


ildiko :)
Nagy grat Mirtillnek a szobatisztasághoz! Nálunk még mindig semmi :(

Nándoromnak megint tüszös mandulagyulladása van. És már kb 4.jére jártunk ugyanugy: pénteken elviszem a dedet a dokihoz, aki azt mondja, csak virus, és 1-2-3 nap múlva az ügyeleten vagy a kh-ban kötünk ki és kiderül, hogy tüszös mandula gyull. Tudom, hogy hátulülö a mandulája, de azért ezt csak észre kéne venni, nem? Föleg, hogy most 24 óra múlva egy ügyeletes, nem gyerekorvos (belgyógyász ügyelt éppen a szomszéd faluban) szerint rettentö rusnya a torka... :evil: :evil:
Úgyhogy megint antibió. Annyira rossz, hogy persze, sajnálom, de egyszerüen nem tudom, hogyan tudnám kivédeni, mit tegyek ellene (max kiveszem a böliböl)

na, megyek, sül a sütim...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

 
 

sziasztok!
Látom megy a csevej, én mostanában nem nagyon érek rá, néha bekukkantok.

Minyu,
Akkor izgulhattok tovább, nem is baj, olyan jó ez a kis izgalom, hátha kiscsaj :D Mi szívesen benéznénk egyszer a Lurdyba, de akkor majd egyeztessünk, hogy tuti ott legyetek :D

Alvással kapcsolatban mi kezdők vagyunk, Zalán csak velem alszik el, mellé kell feküdni :oops: Jó, ha én nem vagyok ott, akkor elalszik anyuval, apuval is, meg Leventével is. Lehet, hogy a szopin elalvás miatt van, de lehet, hogy nem. Az biztos, hogy mostanában nagyon anyás. "Anyához akarok menni, anyát akarom" stb. Biztos a kistesó miatt van...és ha fáradt, becsúszik egy-két csúnyább hiszti is sajnos...

Zalán is csámpi, de én még ezzel nem foglalkoztam, a barátnőm azt mondta (gyógytornász, igaz nem gyerekekkel foglalkozik), hogy szertinte nem kell még ezzel foglalkozni. Majd rákérdezek a dokinéninél én is.

Mirtillnek nagy gratula a szobatisztasághoz!!!! Zalán elméletben szobatiszta, gyakorlatban pelusfüggő :D Mindig szól, ha kakilni készül, és ha nincs rajta pelus, akkor szól, hogy jön a pisi, vissza is tartja és egyedül is elintézi a vécén, tök ügyes. De a kakihoz kell pelus, így nem erőltetem, mindig adok rá. majd ha jobb idő lesz. Különben kakilt is már bilibe is, vécébe is, lehet, hogyha joban ráálltam volna témára, akkor már nem kéne a pelus.
Na, lelövöm magam :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita!

Mirtill is csak pelusba hajlandó kakálni és éjszakára is kell még pelenka.Pár napja a délutáni alváshoz nincs és jól megy.
Ő is kakált már bilibe de inkább a pelenka a menő.Ha kell kakálnia kéri a pelenkát.Én is ráadom mert majd szól ha nem kéri úgy mint az alvásnál!

Voltunk ma a tűzoltóságon megnézni a tűzoltó autókat.Nagyon szereti őket egész nap Sam a tűzoltót nézi.Az unokaöcsém tűzoltó és nála voltunk.Teszek pár fotót is!
Kicsit be volt ijedve de azért tetszett!

Sziasztok!


Kép
Kép

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Péntek este sikeresen átvészeltük a két gyerek anyával programot, bár ami közbe jöhetett az közbe is jött. Kittit akartam először fürdetni altatni, de a vége az lett, hogy Kitti feébredt és őt ringattam miközben rendeztem Kriszt. (aki pl fürdetés közben kitalálta hogy kaki lesz, és stb.)
De csak elaludtak. Kb 2 hét múlva ugyanez lesz a program...
Alvás dolgot megoldjuk, már nem bírom, hogy Kitti nincs el cici nélkül. Egyszerűen nem tudom visszavarázsolni a kiságyába szopi után. Egy órát ülök a direkt erre a célra vett fotelben, aztán vihetem magam mellé, hogy szopi közben kicsit aludjak. De ott meg nem bírok (bírunk) elaludni a párom horkolása mellett. Így aztán órákat virrasztok. A megoldás: egy kis kihúzható kanapé, ha együtt kell aludnom a picivel, akkor azt a gyerekszobában teszem. Fotel megy, kanapé jön. Még jó, hogy bútorgyártással foglalkozunk. :lol:

Szobatisztaság: nálunk pont a kaki megy a bilibe, már elég régóta, a pisivel vannak gondok. Bár szombaton az Árkádban csavarogtunk épp, amikor Krisz hirtelen azt mondta pisi lesz, én meg siettem vele a wc-re, mondván úgyis kakilni fog. Hát az én gyerekem megpróbálta a pisit is visszatartani, ami addig sikerült, hogy álltunk a wc mellett, és már a térdénél volt a pelus. Akkor pisilt, tök jó volt...aztán a többi már a wc-be sikerült.

Hipotónia: semmit nem tudok róla, butaságot nem akarok írni, de sajnálom, hogy néhányótok gyerkőcének ez a gondja. Bár úgy látom, azért mozgásban nincs lemaradásuk már, ugye?
Ildikó!
Azért nálatok más a helyzet, hogy rövidebb picit az egyik lába, de remélem sok fejlesztéssel sikerrel jártok!! Gratula a pici lánynak a szobatisztasághoz!!!! Jó lehetett a tűzoltós kaland, a kisfiam is imádja őket, meg a Sam tűzoltót!

Minyu!
Persze, nem gáz segítséget kérni, anyu szívesen jött is volna, csak hát pont ő mondja mindig, hogy ő is mennyi mindent egyedül csinált hármunkkal..ezért én is meg akarok bírkózni a feladattal. Tudom, tudom, akkor meg minek panaszkodok..?!
Mi jót sütöttél? Én csütörtökön madártejet csináltam, jó amikor van idő egy kis nasi készítésre!! Nándinak jobbulást!!

Rita!
Krisz mellé is oda kell feküdni sajna, ami akkkor gáz, ha Kitti is fent van. Akkor aztán megy a könyörgés, hogy aludjon!

Nálunk most pont ebéd sztrájk van, pedig nagyon fini Bakonyi szeletet csináltam. Na mindegy.

További szép napot mindenkinek!!
Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


A hétvégén nagyon kirándulós kedvünkben voltunk, szombaton elmentünk Nagyvázsonyba, este meg Agárdra, szüleimhez. Ha már úgysem Pesten vagyunk címszóval vasárnap elindultunk a Balaton felé. A könyvet nyitogatva megtetszett Sümeg, úgyhogy elmentünk, megnéztük. Azt hiszem, még nem is voltam a várban. A legjobban Natinak Kinizsi sírkövén lévő oroszlán tetszett Nagyvázsonyban. Sümegen pedig az, hogy voltak lovak és lehetett őket etetni. A jó, hogy a lovarda itt van egy sarokra, de még soha nem voltunk. A hétvégén meg lenyomtunk majd 600 kmt, hogy pacit simogathasson. :lol: Sebaj, azért mi élveztük a várakat is. :wink:

Zsu,
Alvásnál az nem megy nálatok, hogy akkor altatod Kriszt, amikor Kitti már alszik? A könyörgés az sztem nem is használhat, mert nem tud akarva elaludni azért, mert kéred. Szabi elalszik magától, Nati nem. Pedig Nati az idősebb és nagyon boldogan telejesít minden kérést és biztos elaludna, ha tudna.
Az ebédsztrájk az mit jelent nálatok? A múltkor is az volt, ha jól emlékszem a Nestlés pehelyre. Olyankor mi történik?
Anyukád egyedül csinálta hármótokkal vagy egyedül akarta csinálni, amikor tulajdonképpen lett volna segítsége? Mert ha az előbbi, akkor nyugodtan szólhatsz neki, hogy jöjjön. :wink:

Hrk,
A csámpi dolog az biztos nem múlik magától, miért nem kéne vele foglalkozni? Most még talán lehet ellene tenni valamit.

Minyu,
A tüszős mandulát te is meg tudod állapítani. 8) Csak épp kell vagy két ember hozzá. Ha látsz fehér foltokat, az, ha nem, akkor vmi más. A torokgyulladás általában az orrból lefolyó trutyi miatt kialakuló vírusos fertőzés. Az válhat bakteriálissá, de beletellhet pár napba, tehát elképzelhető, hogy az a fertőzés, ami vírusos volt pénteken a dokinál, nem gyógyulásnak indult, amit tehetett volna jó esetben, hanem felülfertőződött. Ez ellen nem tehet semmit se a doki, se te. Mi ezzel küzdöttünk egész télen, az egész lehetséges repertoárt letakartuk. A bölcsiből kivétel segíthet, de most egyébként is csökkenni fog a betegségek gyakorisága, mert kevesebbet lesznek zárt térben. Másrészről nem is kell bölcsi hozzá, Nati nem jár sehová, de még így is megy a küzdelem. Orrmandula kérdéssel hogy áll Nándi? A megnagyobbodott orrmandula lehet oka a gyakori felülfertőződéseknek.

Ildikó,
A ti problémátok sem tartozik az egyszerűbbek közé. :( Küldöm majd a számot, de Robinál van.
Most is látsz különbséget a két lába között?
Gratuláció a pelustalanságzoz! :D

Kép KépKép
lorca
 
 


lorca :)
Az a baj, hogy hátulülö mandulái vannak, igy ha belenézünk és akkor látunk tályogot, akkor az már nagyon gáz. Neki elsö körben csak úgy lehet látni, ha nagyon lenyomják a nyelvét és jóóóóóól belenéznek hátulra (ezt a Sotén mondték, mikor elöször volt ilyen problémánk, a "vezetö" doki mellett egy nagyon kedves, de még gyakorlatlan medika volt és Nándin elemezték a hátulülö mandula hátrányait...) Sajna az orrmandulája nagyobb, valszeg ez okozza most a sok problémát. amint van egy kis trutyi, kiszivjuk, kifújja, de igy is visszacsorog :(

És egy kis segitséget kérek. Irta valaki a mesés-rajzos "felvilágositós könyvet. Valami Peti és Anna vagy nem is tudom kik vannak benne és kistesójuk érkezik. Nem találom... Pedig visszakerestem ám. Help me. MI a cime és ki az írója?

Zsu :)
ja, csak egyszerü zabos-barackos piskótát sütöttem. Fini lett :) Ritkán sütök sütit, de most tervbe vettem, hogy amig mostanság több idöm lesz, többet sütök majd.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Lorca!

Előre is köszi!
Már csak kb.3mm van a két lába között de ez nem okoz problémát és nem is sántít!
Azért volt rövidebb mert a bal oldali csípővápája sokkal meredekebb volt így a combcsont feje feljebb tudott "menni"mint a másik egészséges lábán.De a kengyel ezt szépen korrigálta így ezzel nincs gond!Ami aggaszt az a befelé lépés és s bokájának a bedőlése.Az a gyógytornász akihez jártunk azt mindta,hogy ha 6éves koráig nem korrigálja akkor műteni szokták.Addig torna,sokszor szólni,hogy lépjen rendesen és a sarokdöntött cipő!Lehet így van de szeretném ha látná orvos.

Mirtill szerencsére mostanában elég jól eszik!Mármint magához képest!

Ő sem alszik el egyedül mellette kell feküdni.Remélem ez az ovi miatt fog változni!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Jó reggelt!

Ildikó!
De jó, a 3mm azért sokkal jobban hangzik, mint a 1,5 cm!! Remélem gyógyulni fog a kis lába!

Lorca!
Anyu azért volt sokat egyedül velünk, mert apu hol katona, hol fősulis volt, úgyhogy nem ő akarta így.. Persze jobb lett volna nekem is segítséggel, de így azért büszke lehettem magamra egy kicsit.
Napközben nem tudom akkor altatni Kriszt amikr Kitti alszik, mert már gey ideje tök más időpontban alszanak. Sajna.
Ebédsztrájk? Hát az az, hogy nem hajlandó enni a drága. pedig már azt is meg szoktam engedni, hogy a szobájában egyen. Múltkor pedig csak Nesquik pelyhet volt hajlandó enni ebédre is...


Ma új feladat elé nézek:be kell vásárolnom két gyerekkel...már most gyomoridegem van!!

Szép napot: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Most szállt el minden, amit írtam :twisted:

Minyu,
Jobbulást Nándinak!!! A könyv: Bartos Erika: Anna és Peti

Lorca,
Utána fogok járni a csámpásságnak, de Anyumnak is eltűnt :D

Ildi,
Tökjók a képek!!! Zalánnal mi is voltunk tűzoltóállomáson, de megkértek minket, hogy ne rakjuk fel a netre... Mondjuk mi Erdélyben voltunk, és Zalán annyira élvezte!!! Nálunk is Sam bácsi az egyik favorit :D

Hipotóniára pedig nagyon hatásos az úszás, tesóm nagylánya is rengeteget úszik, és nagyot fejlődött azóta is!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors kérdés: nem tudjátok, mit jelent, ha szorulásos gyereknél műtétről beszélnek? Úgy értem, hogy konkrétan mit műtenek? Vagy esetleg hallottatok valami más, j megoldásról? 3 éves gyerkőcről van szó.

Köszi: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


hrk :)
Köszi

Zsu :)
Én ilyenröl még nem is hallottam!!! :shock: :shock: :shock: Csak a szorulás miatt mütik? Nem lehet, hogy más gondja van? Bélcsavarodás, vagy bél"tömörülés" (nem tudom, mi a hivatalos neve, bár ezek lehet, hogy azonnali, életmentö mütétek lennének)
Unokahugom egyébként emlékszem, mindig szenvedett a szorulástól, pici korában nem kaphatott csokit stb. Azóta nem tudom, mi ahelyzet, nem beszélgettünk erröl.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Ahogy írtátok, elkezdtem figyelgetni Vanessza lábát. Kicsit befelé lép a bal lábával, de alig észrevehető. Doki még nem látta, bár utoljára aug.-ban voltunk, akkor is tanácsadáson. Ez örökölhető amúgy? Mert hugom csámpás, a párom meg lúdtalpas.

Más: kipróbálta már valaki a léböjtkúrát? Én most elhatároztam magam, de még csak az elején vagyok. Második napja nem eszek. Iszom a búzafűlevet, és az oxigénes vizet.

Zsu! Egy ismerősöm kisfiát is műteni akarják, mert folyamatosan hasmenése van. Kiderült, hogy túl hosszú a vastagbele, ezért jön elő ez a probléma. Viszont székrekedésnél én is csak a bélcsavarodásról tudok.

Kép
patrisa
 
 


patrisa :)
Azért van hasmenése, mert túl hosszú a vastagbele? Ez székrekedést szokott okozni, nem? Merthogy ott szivódik fel a viz, és ha túl hosszú, túl sok szivódhat fel, túl kemény lesz a széklet. Legalábbis a logika ezt diktálná (meg az, hogy a Zuramnak kivették a vastagbele 1/3-át és igy higabb a széklete, mert nem tud annyi folyadék felszivódni)

Hrk :)
Holnap nem megyünk még játszóházazni, mert bár jobban van Nándi, nem akarom, hogy terjessze a bacit.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Ildikó,
Cipő:
1117 Bp Dombóvári Út 1. Tel: 204-3938
Dokit nem tudok mondani, mert mi csak bejelentkeztünk és az ott dolgozó magán ortopéd doki nézte meg, aki ott volt. Teljesen automatikusan írta fel a cipőt. Egy másik ortopéd doki (ismerős-ismerősének a...) mondta, hogy akár prevenció címszóval is fel lehet írni, úgyhogy elég furcsa, hogy nektek még annak ellenére sem írták fel, hogy kértétek. Meg ahogy írtam, ha nem egyforma, akkor még az egyszerű sarokdöntés nem is elég.

Zsu,
Mennyi ideig nem hajlandó enni, ha pont sztrájkol? Natinál van, hogy nem akar ebédelni, de nem szoktam vele foglalkozni. Neki napokig tartó periódusai vannak, hogy hol sokat, hol keveset eszik. Én gonosz vagyok, biztos nem engedném, hogy Nesquikezzen. :lol: Persze ez nálam nem nagy szám, alapból se kap. :oops:
Az első kétgyerekes bevásárlásra én is emlékszem. :lol: Eléggé megülte az én gyomromat is, pedig csak banánért rohantam be, enyhíteni az akut hiányt. :lol: Hogy ment?
Én a legkönnyebb ellenállás híve vagyok, amíg van segítség, én számítok rá. :roll: Ha valaki megszólna ezért persze visszakérdeznék, hogy ő hogy viselné, hogy három éve valaki átlag 3 óránként ébreszti. Még senki se volt, aki szerint a dolgok könnyebb végét fogom. :D
Semmi műtéttel megoldható dologról nem tudok szorulással kapcsolatban.

Hrk,
Robi amióta ismer, kiröhög, hogy milyen csámpi vagyok. Nálam nem múlt el. :lol:
Nem tudom, hova fejlődhetne Nati igazából mozgásilag. Egy teljesen jó 3 éves szinten van, nincs elmaradása, mint ahogy Minyu írta, hogy kellene, ha tényleg hipoton. De látványosan laza, az változatlanul igaz.

Patrisa,
Az ortopéd doki azt mondta, hogy ami létezik lábilag, azt örökölni is lehet. Az játszik fő szerepet az ilyen eltérésekben. Családon belül van lúdtalp, csámpásság, túl merev, túl laza ízületek, túl magas rüszt, szóval lehet válogatni.
Lisztérzékenységre vizsgálták már a kisfiút? Az miért baj, ha túl hosszú a vastagbél? Nem is tudtam, hogy az is lehet probléma, ha túl hosszú. :roll: Pont annak kéne a vizet visszaszívni, akkor meg miért baj, ha hosszan csinálja?

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca,
A fejlődést úgy értettem, hogy a későbbiekben lehetnek olyan területek, amiket esetleg befolyásolhat a hipotónia. Pl. tesóm lánya amikor alszik a gyerekülésben, akkor előrebicsaklik a feje, a fiának nem. Vagy lomhább a mozgása, esetleg ügyetlenebb lehet dolgokban. És asszem tanulási problémát is okozhat, de azért ahhoz tuti komolyabb hipotóni kell. Nem tudom pontosan.

Minyu,
Most nem is tudnánk menni mi sem.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hrk,
Ha a gyerekülésben a fejbicsaklás tünet, akkor tuti hipoton Natmat. Kb a térdénél szokott lógni a feje. De én azt hittem, alváskor ez logikus, az enyém is leesik, amikor elalszom a kocsiban. :lol:
Azt hiszem, kicsit bele kell ásnom magam a témába. Meglehetősen lyukaska a tudásom. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


csak egy gyors pocakfotó (büszkélkedek vele minden lehetséges topicon :mrgreen: )
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Nagyon csini!! :mrgreen: Fogadjunk nem "híztál" még semmi! ;)
szilbee
 
 


Minyu,
Húúú, de vékony vagy! :lol: A pocitól eltekintve persze, mert az már szépen gömbölyödik. :D Most nézem és teljesen ledöbbentem, hogy már félidős vagy. :shock:

Kép KépKép
lorca
 
 


Gyors leszek, mert már kétszer ledobott a babanet :twisted:

Minyu,
Tényleg csini vagy :twisted: te is szeretsz pocakosodni? Én úgy élvezem :D

Lorca,
nem biztos, hogy ömnagában tünet, de a kislány vállból dől előre, és nem korrigál. Az öccse meg fel-felkapja fejét. Nem lehet, hogy rosz a gyerekülésetek? Milyet használtok?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hrk,
Natinak csak a feje akar leesni és korrigál. Az ülése meg tényleg nem a legjobb. Az övét kaptuk. Szabinak már Römer van, de Natinak nem akarunk addig venni, amíg bele nem nő a következőbe. Egy kicsit anyagi kérdés. :oops:
A lazaság = hipotónia nekem azért is furcsa, mert Szabi topikjában is van egy kislány, aki nagyon laza, de ő már 9,5 hónaposan járt. Nem mondhatnám, hogy le van maradva mozgásban. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca,
Én nem vagyok igazán mérvadó a témában, csak amit tesóméknál látok, arról tudok beszélni. Sára is járt egyévesen, de mégis olyan puha, ha felemelted sohasem tartotta magát, mintha kétszer akkora súlya lett volna, mint alapjáraton. az én Zalánom meg mint a maki, úgy csimpaszkodik.

A legfontosabbat nem is írtam meg, Levente megkapta az állást, úgyhogy mi szedjük a sátorfánkat és költözünk Erdélybe! Levente már hamarabb megy, mi csak a szülés után. Jókora váltás, de remélem nem bánom meg. Székelyudvarhelyre megyünk, tiszta magyarlakta, aranyos kisváros, jó levegővel. Drukkoljatok, hogy ne essek majd szét két gyerekkel Anyuméktól ilyen messze!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Minyu,
A csinis megjegyzés után természetesen ez jár :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


hrk :)
hüha, ez ám a bátorság, de nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen a költözéssel és az ottani élettel.
Pocakosodni én is szeretek, és persze jól ki is tolom, ha megyünk valahova :mrgreen:

lorca :)
bizony-bizony, félidös :) 3 kilót hiztam eddig, teljesen elégedett vagyok magammal ezügyben (is :lol: ), igy vagyok 51 kg.

hipoton ügyben: Nándinak tényleg volt lemaradása mozgásfejlödésben, de akkor lehetett igazán látni, vagyis érezni, amikor felvettem. Ahogy hrk irta, olyan, mintha puha lenne, mintha ki akarna csusszanni a kezemböl. Presze én igy szoktam meg, nekem ez lett a természetes, inkább az a fura, ammikor másik gyereket veszek fel.

apánk tegnap volt féléves kontrollon, minden rendben találtatott. Viszont totál ledöbbentünk, mert mióta mütötték (6 éve) 11 db röntgenje volt (+ még kb 5 CT) ami önmagában elég rákkeltö :S

Nándi is gyógyulgat, tegnap már abszolút nem volt höemelkedése sem. :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


HRK :) és bárki, aki ráér és arrajár
Szerdán valszeg megyünk Lurdyba játszóházazni. Még nem teljesen tutifix, de kb fél 5-amig Nándi birja (ált. 1-1,5 órát)

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! De jó, hogy jól van párod!!! :D Ja és gratula a 20. héthez!! ;)
szilbee
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés: köszi mindenkinek a szorulásos témához való hozzászólást!!

Mi élvezzük a jó időt, gondolom ti is! Pici babák arcára ti használtok fényvédő krémet? Kriszt már nem féltem, legalábbis a tavaszi napsütéstől, de Kitti arcát talán kennem kéne... Már most megfogta őket a nap!! :lol:

Puszi: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


megint én.....csak két fotót akarok mutatni a gyerkőcökről. Az elsőhöz annyit, gyanúsan csendben volt a drága...

Kép Kép

Szép napot!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Hülye vagyok, ez a másodikhoz lett volna.. :oops:

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!
Nagyon cukik a gyerekek!

Én is egy kép erejéig jövök csak :oops:

Kép

Kép
kajla
 
 


De jó képek!

Jesszusom, Regi milyen nagylányos!

Zsu :)
egyelöre még nem használunk az arcára napkrémet, viszont simlis sapkát mindig. Nagyon sokat van kinn (déli alvást leszámitva szinte egész nap) de nem kapta még meg az arcát a Napocs.

Ma megyünk pulmonológiára. Volt már valaki közületek? Allergiavizsgálatot kell kérnünk. MIt csinálnak ilyenkor? (kérdezhettem volna hamarabb is... :oops: ) Ez az, amire 5 héttel ezelött kértünk idöpontot. Mára kaptunk :evil:

Na, megyek. Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


HRK :)
NEM MEGYÜNK JÁTSZÓHÁZAZNI (apának szüksége van a kocsira) :cry:
Bocsi, remélem, még idöben szóltam.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Ja, tegnap a pulmonológián allergiavizsgálatot csináltak, megszurkálták a kis alkarját. Házi poratkára kis mértékben allergiás, úgyhogy most száműzök mindenféle plüssállatot (van 2 óriási, 1 méhecske és 1 mackó, nem tudom, mit tegyek velük. :roll: )

Szinház tegnap szuperjó volt, barátnöm azt kérdezte utána. mikor nézzük legközelebb (asszem megfertöztem öt is az Elizabeth mániámmal :P )

Nah, takaritok...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Kajla! De szép Regi!!! :D

Minyu! Allergiavizsgálatra kell általában beutaló?

Zsu! Ezek e képek... :lol: :lol:
szilbee
 
 


Szilbee :)
Nem tudom, máshol hogy van, itt Dabason kell.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Velünk a betöltött 3 év alatt szóba sem akartak állni allergiavizsgálat címszóval. :wink:
Ha plüssöket mégsem akarod kidobni, rakd be őket egy zacsiba és éjjelre tedd a mélyhűtőbe. A poratkák nem bírják a kiképzést. Utána/előtte jól porszívózd ki, ha erre hajlandó vagy időnként, akkor nem vészes. A szőnyeg és a függöny legalább akkora mumus.
Nem emlékszem, mikor voltam utoljára 51 kg. Gyalázat, hogy ez egyeseknek még pocakosan is megy :lol:

Kajla,
Nagyon kisasszonyos a leányzó. :D Szeret egyébként öltözködni? Natinál meglepődve tapasztalom, hogy teljesen oda van egy szép ruháért néha. Nem tőlem tanulta. :oops: :lol:

Zsu,
Látom, az étvágy nem hiányzik az életetekből. 8)

Kép KépKép
lorca
 
 


Tegnap délután 6kor Szabi beájult és reggel 6-ig nyomta. :shock: Persze a kötelező megszakításokkal, de akkor sem vagyok hozzászokva, hogy egy gyerek a mi tetőnk alatt 12 órát aludjon.
Nati eljutott odáig beszédben, hogy telefonál a barátnőjével. Megbeszélték irodalmi élményeiket - Thomas nincs nekünk könyvben, ellenben szomszédékkal. Nati ezt nagyban nehezményezte. :shock: Miután percekig beszélgettek, kész harc volt visszaszerezni a kagylót. Jajgatott, hogy elvesszük tőle. :lol:

Timo,
Szabi minden 3 órában kaját kér. :wink:
Nati olyan 1,5 évesen szokott le róla, kb 2 évesen az éjjeli ébredésről.
Nekem vannak elég hangos napjaim. :lol: Igaz, olyankor Natit próbálom megakadályozni jobbnál jobb dolgokban. Szabi az összehasonlítás miatt még nem jutott el odáig, hogy hangosan rászóljak. De már nála is érik! :lol:

Cumiról leszoktatás:
Szerintem tisztességtelen. :twisted:

Dana,
Nem sok látványos dolog történik igazán velünk. :lol: Szabi kommunikációja megragadt ott, hogy ha lát öt km-re egy kutyát, akkor fennhangon elkezd ugatni. :twisted: Én meg csak reménykedem, hogy hamarosan változik, mert Natival annyit kell beszélni, hogy estére legszivesebben beköltöznék egy hangszigetelt szobába. Most általában autókat személyesítünk meg és már mindenféle oldalról megvilágítottuk, hogy hiányzik némelyiknek a kereke, szomjas vagy épp megy a garázsba. Ahogy nő, mintha egyre többet kéne vele foglalkozni. :twisted:
Levesen és főzeléken kívül szerintem mindent oda lehet adni neki, hogy kézzel megegye. :lol: Szöszi a rizzsel is remekül boldogul.

Csimpilimpi,
Arra se nagyon van energiám és időm, hogy a kimosott ruhákat kiteregessem, van, hogy csak másnap kerül föl a szárítóra, miután egy napig aszalódott a mosdókagylóban. Tv-t nem nézek, így vasalás akkor kilőve. De mennyi időt megspórolok azon, hogy inkább tárolom őket! Így sokszor inkább vasalatlanul kerülnek vissza hordva a szennyestartóba.
Fehérváron, az egyik barátnőm tett egy megjegyzést a házakra. Szép, nagy házak, egész újak. Itt a milliomosnegyed! Miután furcsán néztem, megmagyarázta. Mindenkinek milliós adósságai vannak, és többnyire nincsenek kihasználva a házak. Teljesen igaza van a finn rokonoknak!
A kajalistát én is sokszor meg akartam csinálni, de valahogy mindig csak a fejemben jegyzetelek. Aztán persze elfelejtem. :oops:

Orsi,
Nem vagyok olyan szerencsés, mint egyesek, nálam nagyon hamar jelzett Szabi. Bleee. :twisted: Volt azért 2,5 menstruáció, és kb időre jött. Akkor még nem tudtam, hogy a szopi teljesen megbolondíthatja a mensit, úgyhogy amint késett, az első gondolatom az volt, hogy terhes vagyok. :lol:
??? :D

Mazsi,
Éjszaka át nem alvás? Kb 3,5 éve. Már a terhesség alatt sem nagyon ment. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Jesszusom, már megint rossz helyre írtam, bocsánat!!!

Kép KépKép
lorca
 
 


ööööö. ezt ugye nem nekünk szántad??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


lorca :)
Kaptunk kis ismertetö papirost, abban is leirták a fagyasztást, ki is üritettük a fagyasztószekrény egyik rekeszét, mert van 2-3 olyan játéka, amit nagyon szeret, és sajnálnám megvonni töle. Függönyre bakker nem is gondoltam :? :evil: Szönyegünk még van, de csak disznek, a szoba közepén egy kicsi, sztem az is megy. Viszont van falvédönk, amit szintén sajnálnék kitenni, mert egyrészt Nándi ágya az ésaki falon van, igy kissé hüvösebb, másrészt anyós 1 hónapo melózott vele, mire készen lett. Úgyhogy idönként az is megy majd fagyinak.

Falvédöröl jut eszembe: Nándinak ugye betüs-számos-állatkás gyönyörüséges patchworkös falvédöje van, amit imád. Vagyis imádott. Néhány napja egyszerüen fél az Y-tól (értsd az ipszilontól) Ez odáig fajult, hogy tegnap kénytelen voltam megforditani a falvédöt, és a hátsó részével feltenni (igy is aranyos, kis libák vannak rajta, dehát...) De még igy is nyöszögött éjszaka, hogy fél az Y-tól, vigyük ki a kutyának. :roll: Szegény, úgy sajnálom, mert tényleg látni, hogy fél valamitöl. Szerintetek rosszat álmodhatott, vagy mi a túróért pont az Y ? (egyébként még mindig betümániás, gyurmából is azokat csinál...)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


ja és még azt akartam kérdezni, hogy szerintetek eltegyem inkább a falvédöt, hátha néhány hét múlva megbékél (bár ebben nem hiszek, sztem nem felejti el) vagy "eröltessem" szolidan, hogy mégis ugy aludjon. Majd megpróbálom ezt is mesébe foglalni neki, hátha segit, ha kibeszéljük, kijátszuk (és ment mendegélt ez a kedves Y az úton, ahol találkozott Róka mamókával... stb)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Én levenném és megkérdezném, hogy a szobájában-előszobában-konyhában hagyhatom-e, mert nem szeretném kivinni a kutyának nagyi ajándékát.
Szerepjátékra állatokkal esetleg autókkal v bármivel hajlandó? Akkor meg tudod kérdezni, hogy Maci, megijesztett az Y? A miért kérdésre valószínűleg nem tud felelni, csak akkor kaphatsz választ, ha ráhibázol az indokra. Esetleg a színével egyező vmitől félhet?

Kép KépKép
lorca
 
 


Minyu,
Háát, ez húzós... Én is beszéltetném, hátha kibeszéli a félelmet, és az elmúlik. Sajnos Zalán is félős, a biciklis bukósisakját kell mindig kivinni elalvás előtt, mert "arca van", és tényleg ijesztő. Különben az én fiamnak olyan flelme is van szerintem, amiről nem beszél. Nem tudom mire vélni az éjjeli felébredéseket, most 4-szer kelt fel. Én már nem bírom sokáig, ki fogok purcanni :(

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok! Nálunk is vannak felriadások, de ez ebben a korban természetes.
szilbee
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Sajnálom az y dolgot...és a kicsi fiadat. Én leszedném és kivinném, nincs mese, ha egyszer fél tőle. Nem kell azért eldugni a szekrény mélyére, hátha egyszer visszarakatja veled, de először hadd nyugodjon meg.

Érdekesek ezek a gyerekek. Krisz egy időben napjában vagy 3x végignézte a Shrek-et, aztán egyszer csak félni kezdett tőle...
Thomas mesét is úgy nézi, ha a Diesel 10 nevű vonatot mutatják, azt csak a szoba ajtóból meri nézni. De azért kis vonatot kellett venni, ami ezt mintázza.. :roll:

Volt olyan is már párszor, hogy éjjel, vagy épp a délutáni alvásból sírva riadt fel, tacsakosra volt izzadva, de nem tudta megmondani mitől is félt. Kár, hogy nem tudjuk minden kis gondolatukat..

Nekem most alszik mindkét kis bébim, én meg gesztenyés kiflit, majd répatortát sütök. Jön haza a nővérem Németországból, akit évente jó ha2x látok. Már nagyon várom!!

Puszi mindenkinek, kellemes hétvégét!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Én úgy tudom, hogy nem szabad megkérdezni tőlük, hogy mitől riadt meg, ha úgy ... sírva éberd. Nem csak hogy nem tudják elmondani, de a valóságot se tudják megkülönböztetni az "álomtól" (vagy fordítva?). Van hogy mikor felriadnak, nem is emlékeznek rá, mi váltotta ki az egészet és ha megkérdezzük csak feszültséget keltünk bennük.
Én úgy csinálni szoktam, ahogy más is, magamhoz ölelem, símogatom és mondogatom neki, hogy nincs semmi baj... régen (mikor még nem volt dal-fóbiája) énekeltem neki.
szilbee
 
 


Anna is érdekesen kezeli a félelmeit. Motoroktól menekül, de közben menne is mindig hozzájuk... Egy időben a Noddy mesétől a hideg is kirázta, most meg alig várja, hogy kezdődjön...

Rémálmai neki is voltak egy időben, de egyszer szerencsére emlékezett rá. Azt mondta, hogy egy nagy fehér bácsi állt az ágyánál és meg akarta harapni! Mi szépen megnyugtattuk és mondtuk neki, hogy ha megint jön a fehér bácsi, akkor nézze meg, hogy van szárnya is neki, mert ő egy angyal, aki az álmát vigyázza és csak puszit akar neki adni. Szerencsére azóta megszüntek a rémálmok, bár mondta már többször, hogy látta a fehér angyalt.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Rendszeres éjszakai felriadás azért szerintem nem épp természetes már ebben a korban.
A szemléletük teljesen énközpontú, az álom-valóság már nem is emlékszem, mikor válik el egyértelműen, de bőven ovisok már, de még inkább iskolás. A tv-re emlékszem, ott kb 8 éves, mire valóban tudja, hogy amit ott lát, az nem igazi.
Magára vonatkoztatva nem tudja elmondani a dolgokat, de pont az én központúság miatt működhet valami kedvenc megszemélyesítése. Pl álmos a Barkutya? kérdés elég jó támpontot ad nekem arra, hogy Nati mit érez. Ha őt kérdezem, akkor a válasz: Neeem!

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: