Új privát üzeneted érkezett!

Ibolya:van még tejcsi napi 7-8 deci, csak hajnalban kap tápot!!!!!!!!!!!Ezért is érintett rosszul, hogy beteg lett, hát hiába fejek????????????,, :shock: :shock: :D ............tudom nem, nade akkor is!!!!
Hova mentek??????????????
Én is úúúúúúúúgy elmennék akárhova, csak még kicsit macerás :roll: Nissza hamija meg a fejés.............na majd pár hónap múlva!!!!!!!!!! :wink:

Zsani:Zsolti lába?????????LÁtam ám, hogy tegnap erre jártál :lol: :lol: :lol:

jaja tessék írni!!!!!!!!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


ééééééééééés szerdán volt 4990gr!!!!!!!!!!!! :lol: mármint Anissza 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,én azt tapasztalom a baráti körömben is és saját magunkon is,hogy a szoptatás-tápszerezés nincs nagyon összefüggésben a betegséggel.Szerintem ezt valahol a génekben is hordozzuk.
Különben meg nagyon ügyi vagy te is -és Edith is- ,hogy még ennyi tejcsit tudtok fejni.
Mi anno ha mentünk valahova cumisüveg melegentartóban -nem tudom pontsan,hogy mi a neve- vittem a felforralt forró vizet és egy másik cumisüvegben pedig langyos vizet,C vitaminos dobozban pedig a kimért tápszert.Ha éhes volt a gyerek,akkor csak a vizzel kellett egy kicsit variálni beleöntöttem a tápit és kész.Mondjuk nálatok a fejés a problémás,de én még azt is megoldottam anno-vittem magammal a kézi fejőmet.Emlékszem,1x a mátrában voltunk és a kocsiban kellett fejnem,de ügyesen megoldottam,meg volt mikor wc-ben fejtem /tudom,nem túl gusztusos,de ha muszáj nagy úr/.

Majd a motorkiállításra megyünk- a bnv területén van- csak most még a Lajos nézi a forma1-et :lol:
bibolya
 
 

 
 

Kicsit eltévedtem, nem találtam ide... :lol:
Először is:

Drága "kicsi" Zsombinak nagyon sok boldog szülinapot kívánunk, megkésve bár de törve nem! Legyen szép, hosszú és boldog élete!


Hozzátápi. Még nem olvastam amit írtatok, de nekem anno dokinéni azt mondta, hogy egy 3 hónaposnál fiatalabb babának még nem érett a pocakja a hozzátápira. De amit írtatok, hogy pár hetes babának... felelőtlenség! Szerintem...

Őőőő, a manóba! Mennem kell...

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak mióta nem dolgozom, sokkal kevesebb időm van :) Vagy csak egyre terhesebb, és ezáltal lassabb vagyok? Nem tudom :)

Ibolya, a hozzátáplálással kapcsolatban: Én nem tudok hinni benne, hogy az allergia megelőzhető. Ott van pl a hugom. Elvégezték az allergiatesztet, és allergiás az eperre. Erről csak annyit kell tudni, hogy soha, de soha nem evett epret. Nem volt hajlandó megkostolni sem.

Egyszerűen az anyatejen keresztül ami átjutott, elég volt arra hogy allergiát okozzon.

Akinek megvan rá a hajlama, annak teljesen mindegy hogy 3 hónaposan, vagy 2 évesen kapja először azt a dolgot, amire allergiás lesz.

A másik. Nálunk Pankán kívül senki, de senki nem allergiás ételre. Én is a parlagfűre és a penészgombára vagyok allergiás, anyum a parlagfűre, poratkára, macskára-kutyára, a tesómék úgyszintén, és Bence is.

Kata pedig egyenlőre semmire sem allergiás, most nézettük meg.

A hozzátáplálás szerintem sokkal inkább függ a baba emésztőrendszerétől. Ha ne melég fejlett hozzá, akkor nem szabad neki adni, de ez úgyis észrevehető a végeredményből, ami kijön alul :)

De ez az én véleményem, nem szeretnék vitázni erről, mert tudom, nagyon sokan más véleményen vannak, és én ezt elfogadom.

Hozzáteszem: Ha lesz elég tejem, vagy kapok anyatejet, akkor nem fogom hamarabb elkezdeni a hozzátáplálást. De ha tápszert kell adnom neki, akkor viszont igen.

Tápszerről: Az antiallergén tápszereket egyik gyerekem se ette meg (nem is csodálom-szörnyű íze-szaga van) a tejalapúak viszont alig különböznek a tejtől (és egyik gyerekem sem lett tejallergiás, pedig 1 éves koruk előtt kaptak már tejet) viszont mindkettő iszonyatos szorulást, hasgörcsöket okozott a gyerekeknél, és bizony, ezt csak gyümölccsel tudtuk helyrehozni.

Bencénél még az is fennált, hogy nem volt neki elég a maximálisan adható mennyiség, ezért kezdtük el a hozzápáit :)

Remélem nincs harag :)

Ma egyébként nagyon rosszul indult a napom, Bence megint sírva ment oviba. Engem iszonyatosan kikészít az, hogy megy a gyerek, csinálja, öltözik-vetkőzik, de közben folyik a könnye. Én nem értem :( Állítólag az oviban jól érzi magát, nekem mégis minden reggel eljátsza ugyanezt. Alig bírom ki sírás nélkül, és anélkül hogy hazahoznám :( Pedig az sem megoldás, mert akkor holnap, a jövő héten még jobban nem akar majd menni. És ha ki is venném, jövőre neki már kötelező az ovi. Akkor mit csinálnék???

Csütörtökön beszélni fogok az óvódapszichológussal, mert úgy érzem ezt a problémát nem tudom egyedül megoldani :(

Kata meg minden reggel olyan örömmel szalad a bölcsibe, hogy néha azért szorul össze a szívem, hogy vajon jobb neki ott, mint itthon??? Tudom nekem semmi se jó :)

Na megyek, nem rontom a hangulatot, így is nyelem a könnyeimet, mióta hazaértem...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Márti: a Szandi tudott ilyen lassan enni. Volt, hogy egy óra alatt ette meg a 100 ml tápszert. :shock: Szerencsére elég hamar, 1 hónaposan leszokott az éjjeli evésről, így legalább akkor nem kellett szenvedni vele.
Próbáltam, hogy nagyobb lyukú cumiból adom a kajcsit, de az se segített, mert attól még jobban bukott.
Tényleg bukással hogy áltok?

Zsu: mostanában a Szandi is sír reggelente, pedig tudjuk, hogy szeret bejárni. Délután meg alig akar hazajönni. Én szerencsére nem látom, de az apja már kivan, annyira sajnálja. :cry:
Engem felkészítettek a bölcsibe, hogy a nagy lelkesedés után, várható egy ilyen szakasz. Kitartás, előbb utóbb csak elmúlik Bencénél is.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:és megtáltosodott a Szandi????Vagy senemsem. :shock: :D Bíztass már valamivel!!!! :lol:
Bukás:szokott, de inkább csak köpdösésnek hívom, nem nagy mennyiség jön vissza, de a textilpelust nem győzöm mosni-vasalni!!!!!!!!!!!!És nem is a cumilyukkal van gond, az avent jó, mert eszik 20 ml-t az elején és olyat büfög, hogy csak na :shock: :D , szóval nagyokat nyel az a gond, meg ha nem büfög rendesen az is!!!!!!!!!!! :roll:

Zsu:na igen hozzátápival kapcsolatban nem értek veled egyet..........én örülök, hogy van tápszer, mert így tudtak mit enni a gyerekeim. :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Persze Márti, én is örülök hogy van, nekem is evett mindkettő. De akkor sem tudok vele rokonszenvezni, ez van :) Az pedig sose baj ha nem értünk egyet mindenben, ugye?

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu,
"ami az anyatejen keresztül átjutott elég volt, hogy allergiát okozzon"? Hát nem arról beszél mindenki, hogy a szoptatós anyának figyelnie kell, mit eszik? Talán nem kellett volna epret enni, és akkor a kicsin sem jött volna ki.
Azzal pedig marhán nem értek egyet, hogy ha megvan hozzá a hajlam, akkor mindegy, hogy 3 hósan v. 2 évesen találkozik azzal a kajával. Marhára nem mindegy, hogy a 3 hós, tök gyenge immunrendszere, vagy a 2 éves már erősebb szervezete találkozik vele.
Vegyük pl. az oviból hazahozott betegségeket. Ha van otthon egy pici baba, és annak hozza haza a nagyobb testvére a bacit, szegényt jobban megviseli, mint esetleg a nagyobbat. Akinek lehet, hogy egy náthaként jön elő, míg a kicsi dögrováson van hetekig.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:most ránk célzol??????????????? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: nem baj ám :wink:
Hova tűnt mindenki?????????????,
Ibolya:kint maradtatok a BNV-n???????????????

Zsani:mi van a Zsoltival??????????

Regi:ti hogy vagytok????Szomszédasszonyod nem lett netguru??????? :wink: Tesódék babája?????

Edit??????????????Évi?????????????
Edith?????????Behavazódtál te is??????????

Timi:meló???????????

Idehuppantam, alszik a 2 csemete, erre sehol senki!!!!!! :shock:
Na sebaj, addig én sem jövök, míg nem mondjuk...........................10 hsz!!!!!Tessék írogatni!!!!!!!!!!!!!!Irgum burgum

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


na jó csak azért, hogy értető legyen :wink: : az állítmány kimaradt, szóval míg nem LESZ mondjuk.......................stbstb blablabla

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nem édesem, senkire. Eszembe sem jutott. :wink: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti: a Szandi sajnos nem táltosodott meg evés terén.
Végig kínszenvedés volt minden etetés. :? Akkor lett jobb, amikor már csak este és reggel kapott tápszert és meg tudta fogni az üveget. Már nem is próbálkoztam, hogy én etessem, egyszerűen az ágyában kapta meg és kiszolgálta magát. :wink:

De a mostani kaják is ilyenek nálunk (amíg eszik, lazán végig pórszívózom + összepakolom a lakást). Nem egy gyors evő, max. akkor, ha már nagyon-nagyon éhes. De ez elég ritka nála.
Szerintem, csak azért hízik, mert kínomba, már mindenféle nasit adok neki, mert ha rájön napokig nem eszik. (mint most is 4 napja, szinte csak kekszen él :cry: :shock: ).

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Én se vagyok híve a korai hozzátáplálásnak.
Megmondom őszintén nekem a 4 hónap is korainak tűnt. :oops: De több orvos is meggyőzött, hogy a tápszeres babáknál elkezdhető már ilyen korban. Én ennek ellenére 1 hónapig csak a gyümi levét adtam neki.
Pedig a mi családunkban senki, semmire nem allergiás.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Márti,ritkán netezek,most,hogy jó idő van(na nem a mostani,már dörög az ég).
Olvasgatni szoktam,ritkán.Most csak ezt az oldalt olvasgatom,és észrevettem,hogy hiányólsz(köszi) :lol:


A Dávidka jól van,már egy picivel több,mint 5kg.
Ő csak tápizik.
Nincs teje a hugomnak.
Az jó,hogy te is és az Edith is ennyiket tudtok fejni,ügyesek vagytok!!!

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Abban teljesen egyetértek a Barbival, hogy nem mindegy, hogy 3 hónaposan vagy 2 évesen jön elő az allergia.
(anyós adott a múltkor valamit a Szandinak – már nem tudom, hogy mit, de az tudom, hogy 2 éves korig nem ajánlják. Rá is szóltam, hogy ne adjon neki többet.)
És a tejjel is így vagyok, nem adok a Szandinak – na nem mintha meginná. (Szerencsére megtehetem, hogy tápszert kapjon, bár pár napja azt se issza meg.)

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edit: tényleg merre vagy???????????? :shock:

Legalább füstjelet küldjél!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez a többiekre is vonatkozik, akik eltünedeznek!! :wink:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Olvasgatom a hozzátáplálási élményeiteket.
Nekem a Martin 8 hónapig szopizott,4 hónaposan adtam neki az adható gyümiket elöszőr.
Utánna a főzeléket is adtam,de hamarabb semmi esetre sem adtam volna,még ha tápszert kapott volna sem!!!!!!!!!!!
Írta valaki,hogy adott tejet egy éves kora elött már a gyerkőcnek,hááááááááááááááát,azt biztos,hogy nem adtam volna.
Igaz,ez az én véleményem.

A szopis babáknál,pedig az anyukának kell odafigyelnie,mit ehet,
én ettem epres joghurtot,mikor pár napos volt a Martin,és attól is kiütéses lett.
Soha többet nem ettem,míg szopizott.
Az egyik ismerősöm babája,attól lett tej alergiás,hogy anyatajen keresztűl "ette",anyukája tejfölös tésztáját.

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Sziasztok!

Nem ragadtunk kint a bnv-n :lol: .Délelött bevásárolni voltam a Gerivel,1/2 12-re mentem az Encsiért a suliba,mert már tegnap óta kisebb-nagyobb megszakításokkal fáj a feje.Érdeklődtem a suliban,valami járvány van már megint,ami fejfájjással kezdődik és utána valakinek a gyomra,valakinek a torka kezd el fájni.Encsinek a torka kapar :cry: ,de azt mondta nem vészes,nem akar dokihoz menni.Meg a héten már csak 2 nap van tanítás,azt már fél lábbal is kibirja,feltéve ha hazahozom tanítás után :lol: .

Zsu,nézd én nem itéllek el, a te gyerekeid,azt csinálsz velük amit akarsz,sőt,engem az sem zavar,ha leirod,hogy mikor mit eszik a kicsi,vagy tanácsot kérsz.Én csak azt mondom,hogy az allergia valamilyen szinten megelőzhető.Nem mindegy,hogy a gyerek 3 hónaposan vagy 2 évesen lesz beteg.És én ugy tudom,hogy az asztma az allergia egyik fajtája.Valakinek léguti /asztma/ allergiája van,van akinek étel és van akinek szénanáthája van / ez is allergia/
Az,hogy milyen íze van egy tápszernek:nem neked kell enni,hanem a gyereknek.Amikor a zöldséget vagy a gyümölcsöt adod,azt sem sózod,cukrozod a gyereknek,holott mi magunk már izesítés nélkül meg sem esszük.
Nálunk én allergiás vagyok -szénanáthám van,nagyon erős vagy 10 félére + a keresztallergia-, a férjem "csak" a porra.A gyerekeknek még hála az égnek,egyiknél sem jelentkezett,de az utána olvasásom szerint elkerülhetetlen,csak nem mindegy,hogy mikor.Lehet,hogy csak felnött korukra lesznek betegek.Nem mindegy!
A hozzátápláláshoz még annyit füznék hozzá,hogy az Encsinél azért kezdtük 3 hónapossal,mert a doki meg volt győződve róla,hogy majd akkor jobban hízik.Hisz a gyümire általában megéhezik az ember.Hát az Encsinél nem vált be.A Gergőnél már tudatosan vártam ki a 6 hót,tudtam,hogy attól nem lesz jobb az étvágya.
De tényleg,én ezzel nem akarok vitát elinditani,mindenki ugy csinálja,ahogy neki jólesik vagy ahogy a lelkiismeretének el tud számolni vele.

Bencénél nem próbáltátok,hogy esetleg a párod vigye az oviba?Hátha neki nem csinálná ezeket a hisztiket.De szerintem ez már nála a tudat alatti féltékenység a kicsi irányt.A Katánál ez még azért nem jelentkezik,mert még nem fogja fel ,hogy mi is fog történni pár hónap mulva.Szerintem sok-sok szeretet /amit ki is mutatsz és mondasz is nekik/,sok játék kell nekik,folyamatosan mondjad nekik,hogy te attól szereted őket,hogy jön a tesó-elöbb-utóbb elmúlik.De lehet,hogy Bencénél az is sokat segítene,hogy amig a kicsi meg nem születik otthon maradna veled,többet tudnál vele foglalkozni.

Barbi,kicsit megcáfolnám az irásodat :oops: ,de tényleg nem kötözködés képpen!!!
Az Encsi születésétől kezdve tápos volt,tán 2 hétig tudtam fejni neki,majd 3 hós korától kezdve hozzátápláltuk.Évente kb.2x-3x beteg.
A Gergőt 3 hetes koráig tudtam csak szoptatni,utánna már kellett a tápi is,kb 3 hós koráig tudtam fejni.A hozzátáplálással vele kivártam a 6 hónapot.Róla is elmondhatom,hogy évente kb.2x-3x beteg.Nem betegedett meg az Encsitől azért mert közösségbe járt.
Jó pár ismerősöm évekig szoptatott,mégis,sokkal többször betegek mint az enyémek.És majd mindegyik tömi a gyerekeket különféle vitaminokkal és immunerősítőkkel,szerintem tök feleslegesen,mert 1 télen 5x-6x is betegek.Nem tudom,én most is azt vallom,hogy valahol szerintem a génekben hordozzuk a betegségre való hajlamot is,ugyanugy mint az allergiát is.

Márti,elég sokat irtam :lol: ?Csak az a baj,hogy most ilyen kötekedősnek tünik a hozzászólásom-pedig nem,csak a véleményemet próbálom leirni.

De komolyan lányok,nincs harag senki felé!!!!!!!!!!!!!Csak beszélgetünk,esetleg vitatkozunk dolgokon,nem megharagudni rám.Sajnos én az életben is ilyen vagyok-szóban még rosszabb,mert nem tudok számolni semeddig,mindenkinek megmondom a frankót egyből.1 valakivel nem tudtam csak igy beszélni,mert sokat jelentett számomra a barátsága-sajnos ez már a múltté.De nem tépelődök a múltton,mert ami elmult,azt ugysem lehet már visszacsinálni.

na megyek,mert az mondja a kisfiam a kiságyból kikiabálva,hogy ANYÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bibolya
 
 


ez még csak 7 hsz volt :shock:

Barbikám:jajj csak szívom a véredet :wink: tudom én dög

:roll: :oops:

Zsandi:fürdőszobai játéktároló:
http://www.recontra.hu/index.php?pg=mar ... _id=S37001

nekünk egy vödörben van, ami meg használaton kívüli az egy ikeás tárolóban, de az csak 3 rekeszes, tudod az a színes és 1 lyukon lehet benyulni 8) , na ha kell segítség megkeresem :lol:


hozzátápi én 4 hósan kezdtem, első hónapban csak gyümi, 2 hónap főzi, aztán a harmadikban tejpép, de gy is mire 1 kaját kiváltasz az jó pár nap :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ibolya, én nem azt írtam, hogy tápos vagy tejes, beteges vagy kevésbé beteges a gyerek. Te kiélezed a szoptatás-tápos témára. Én CSAK érzékeltetni akartam a Zsu-val, hogy mennyire nem mindegy, hogy mennyi idősen találkozik a gyerek a kajával, a betegséggel...
Amúgy nektek szerencsétek volt, nézd pl. az Editéket, akiknél a Barnus folyamatosan hazahordta-hordja az oviból Virágnak a bacikat, akit meg ledönt a lábáról. És hangsúlyozom, nem az a lényeg, hogy mit evett az a gyerek, hanem hogy nem mindegy, mennyi idősen mivel találkozik!!! Hogy baromira nem mindegy, hogy 3 hós, vagy 2 éves. És ez a lényeg.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


megvilágosodtam :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: ebben a témában legalábbis mert ugye 1 gyerkőcnek kb. 3 éves korára van valamicske immunrendszere, tehát Encsinek már bőven volt 8 évesen, Szonókám meg vígan hazahoz akármit a tesóinak és akkor tényleg hót mindegy mit eszik a Nini, mert az anyatej sem véd mindentől!!!!!!!!!!!!!!! :roll:
UF

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Látod Márti,te is "megvilágosítottál" egy kicsit :lol: ,teljesen igazad van,erre nem is gondoltam.Pedig valahol olvastam is a 3 éves korúak immunrendszeréről.
Megint okosabb lettem általad egy kicsit :lol: :lol: :lol:

De azért fejjél csak bőszen,nézzük a másik oldalát az éremnek.Ez a legolcsóbb megoldás :lol: -hisz nem kerül semmibe.

Az Encsi osztálytársa bárányhimlős lett,a 4 éves tesója elkapta,de a 4 hónapos szopis kistesóján csak 4 pötty jött ki.Szóval azért van ám jótékony hatása is,ugyhogy csak fejjél rendszeresen.
bibolya
 
 


Ibolya,a Geri rollerja négykerekű,műanyag???

Kép
Kép
Kép
regina74
 
 


Ibolya:örülök, hogy segítettem :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
jelentem fejlődőképes a lyány fél óra alatt bevágott 160 ml-t!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:
fejés???????????én nem akarom abbahagyni :shock: meg lennék zavarodva teljesen már komolyan hiányozna!!!!!!!!!!!!!4 :lol: :lol: :lol:
Regi:szerintem igen, de majd válaszol az illetékes :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Regina,igen 4 kerekű is és műanyag is.Nagyon stabil,szerintem lehetetlenség felborulni vele,de a Geri még mindig csücsül rajta :lol: de ha kérem,hogy mutassa be a tudományát,akkor röhögve körbe karikázik a konyhában.

Márti,160ml????? Nem semmi étvágya van a kiscsajnak.Beállt már valami napirendetek?
bibolya
 
 


Na ha már emlegettetek, akkor csak megerősíteni tudom Mártit. Egy hétéves gyerek immunrendszere azért nem egyezik egy ovit kezdő hároméves gyerekével. Szóval Ibolya azért nem egy a szitu a Te 7 éves és újszülött gyermeked és az enyémek között.
Én nehogy azt gondold, hogy passzióból adok a gyerekemnek - és a Te ismerősöd az Ő gyerekének - vitamint. Ha van remény arra, hogy valami esetleg segíthet a lányomnak, - mégha feleslegesnek látszik is - akkor kapni is fogja.

Ja és még egy dolog! Barnus nem volt hajlandó szopni, be sem indult a tejem, így nem is kapott anyatejet. Virág kb. 5 hós koráig anyatejet evett (bár nem végig csak az enyémet). Barnus nem volt beteges, Virág az. Génalapanyaguk ugyanaz, mégis Virágot gyűri le jobban a betegség. Szóval hol az igazság? Tök mindegy, Virág is az én vérem, ettől még nem selejtes.

Ibolya! Bocs, én is csak a véleményemet írtam le!

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Ibolya :) Egyáltalán nem érzem kötözködősnek a hozzászólásod :)

Viszont ki kell igazítsalak. Az asztma nem allergia. Az asztma egy krónikus gyulladásos betegség. Kiválthatja környezeti tényező, hajlam, ill allergia, de van akinél teljesen spontán jelentkezik. Hajlamosító tényező a szmog, a száraz (poros) levegő (lsd pesti panel...) persze a szülők asztmája. Én ledöbbentem. Ha az egyik szülő asztmás, akkor a gyerek 50 % hogy az lesz, ha mindkettő, ez a szám már 70 %, viszont ha generációkon keresztül öröklődik, akkor több mint 80 % hogy a gyerek is az lesz. Lehet hogy egyet se kellett volna szülnöm??

:)

BArbi, az álláspontunk ott tér el alapból, hogy nem értek egyet azzal az elvvel, hogy minél később kap a gyerek valamit, annál kevésbé lesz rá allergiás. Ezt ma még neves orvosok is vitatják, ill egész pontosan " nem lehet kijelenteni, hogy a késleltetett bevezetés csökkentené az allergia kockázatát" lsd baba magazin pl.

De reménykedem, hogy lesz elég tejem, és nem kell hamarabb hozzátáplálni, és akkor kíváncsi leszek hog a harmadik gyerekem allergiás lesz-e, és ha igen, mire :) Egyébként garantálom hogy parlagfűre, és háziporatkára lesz ő is.

Még 1: Kata ugye 2 éves, és nem mutatott ki az allergia teszt semmit. Mégis meggyőződésem nekem is, a doktornőnek is, hogy allergiás. MIóta hazahoztuk a légtisztítót, azóta tünetmentes, se köhögés, se nehézlégzés, ergo valszeg a háziporatka lesz a bűnös nála is.

De ételallergia terén nincsen tapasztalatom (Panka eperallergiáját leszámítva) , mert nincs a családunkban.

(ja még 1. Tényleg úgy gondolod hogy egy 5-6 hónapos gyereket szoptató anyuka ne egyen epret? Se narancsot, se pl kiwit, stb??? Nekem ez tényleg erőltetettnek tűnik...)

Az oviból hazahozott fertőzésektől én is félek kicsit, remélem segít az hogy mire a kicsi születik már a nyárba hajlunk, nem lesz annyi baci....

(az immunitást sem kötném anyatejhez, v. bármi máshoz. Attól függ, milyen géneket örökölt a gyerek a szüleitől, ill. hogy mennyire hagyták megedződni)

Na eldugulok :) És tényleg nem akarok indulatokat gerjeszteni, remélem nem is harapódzik el ez itt a topicban...

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsi!

Köszi, hogy hiányoltál. Megy a füstjel. Én a helyedben nem adnék nasit Szandinak, attól nem lesz jobb evő. Próbáld ki egyszer, hanem eszik, mehet az asztaltól, más kaja nincs. Hidd el, magától fog jelentkezni, ha éhes lesz. Én Barnival játszottam ugyanezt, mint te Szandival (azaz mindegy mit eszel, csak egyél valamit). Értelme nem volt, csak mindkettőnket flusztrált a kajálás. Éhen halni nem fog attól, ha nem kap nasit kaja helyett, de egyszer érdemes lenne megnézni a kisasszony reakcióját.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit: én már ezt is kipróbáltam, és inkább nem eszik!!!!!!!! :cry:
Sajnos a bölcsibe is ez van, ha nem eszik vagy feláll elveszik előle, és ezért van hogy délutánig amíg érte nem megyünk nem eszik semmit. :shock:
A nasi alatt én kekszet értek vagy ropit. Csokit nagyon ritkán kap, de mondom ennek ellenére elég jó husiban van kb. 12 kg. :shock:

Elmondom a szombati kajáját: reggel 20 ml tápszer, tízórai 2 db sajtos sneck keksz, ebéd 5 kanál húsleves, uzsonna fél túró rudi, vacsi 5-6 szem sültkrupli és két keksz, tápszer semmi.
Ehhez iszik kb. 4-5 dl teát és kb 1 dl vizet egész nap. Szerintem ez nagyon kevés. :?

Ma se evett szinte semmit egész délután, ennek ellenére csak almát kért vacsira abból is kb. 2 falatot evett meg. Tápszer megint semmi.

Holnap megyünk a dokihoz, mert még mindig eléggé taknyos és köhög, ez is idegesít, félek nehogy valami szövődmény legyen.

És ti hogy vagytok? Mesélj már egy kicsit. Miket csinál, mond már a kiscsaj. És képet is rakhatnál, olyan régen láttuk őket. :wink:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsu, "a késleltetett bevezetés csökkenti az allergia kockázatát" és itt megint csak ismételni tudom magam, baromira nem mindegy, hogy az a gyerek mondjuk 3 hónaposan, vagy 2 évesen találkozik azzal a bizonyos kajával. Mert nem mindegy, ezt te is tudod. Nem kezdem el megint leírni, hogy miért.

Az 5-6 hónaposat szoptató anya mit ne egyen és mit igen, erről talán meg lehetne kérdezni a tavasziakat, akik jócskán tovább szoptattak mint mi. Nem vagyok szakértő a dologban, hiszen nem nevezném szopizásnak amit mi csináltunk.
De ők ezt hogyan csinálták? Szerintem simán lemondtak mondjuk az eperről, ha ezzel megóvták a gyereket az allergiáról. Vagy a tejtermékekről. (ezt konkrétan tudom)
Vagy ne is nézzük az allergiát, csak a józan paraszti észt. Ha babot eszel és szoptatsz, fájhat a gyerek hasa, puffadhat, blabla. Akkor hagyod inkább kínlódni a gyerekedet, mert nem tudsz ellenállni egy tányér bablevesnek? Ez az erőltetett?

Félreértettetek, én sem állítom, hogy attól lesz erősebb az immunrendszere, hogy anyatejet vagy tápot kapott. Igen, én is tudnék sorolni példákat, hogy ez meg ez anyatejes volt, bezzeg a tápos...
A génekben hordozzuk a hajlamot, igen, de ha tudod hogy van hajlam, nem mindent elkövetsz, nehogy előjöjjön? Azokon túl amitől különben is óvnád? (eper, méz 1 éves kor előtt tilos)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Képzeljétek megszült ma az egyik barátnőm császárral. Szegény 36 órát!! vajúdott, úgy, hogy vasárnap hajnalban folyt el a magzatvíz és ma délután császározták meg. :shock:

Timi elsősorban tőled kérdezem, ez tényleg így működik? Nekik azt mondták, a magzatvíz elfolyása után, ha magától nem szüli meg 36 óra után császározzák csak meg!!
Ráadásul, amit pláne nem értek, még bele is kakilt a baba a vízbe ennek ellenére nem csináltak semmit. (a Szandi is belekakilt a vízbe, nekem azt mondták ha nem jött volna ilyen gyorsan, biztos császároznak, mert hatalmas a fertőzés veszélye) Egész vasárnap 3 perces fájásai voltak, de nem tágult rendesen. Hiába kapta az oxitocint.
Ezután ma reggel megpróbálták kinyomni!! belőle a gyereket, ez se vált be.
És csak akkor vitték a műtőbe, amikor már a szívhang is rossz volt, és kiderült, hogy a köldökzsinór a baba nyakán van.

Persze a manó már AB-t kap, mert valami fertőzést kapott. :cry:

Ennek szerinted tényleg így kellett történnie?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi, ez tényleg nem valami sok. Nem lehet vashiány? Nem kellene egy vérvétel neki?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Nem érek ide!!! KépKépKépKépKépKépKép
Mindig közbejön vmi intéznivaló, vagy jön vki, vagy telefonál vki, akivel sikerült fél órákat beszélni, vagy, vagy...
Pedig annyi mindent akartam írni!

Jól vagyunk, Zsolti a héten táppénzen, részleges izomszakadása van. Már tök jól van ránézésre, viszont nagyon fáj a lába.

Gyerekek is jól vannak, bár Flóra délelőtt sokat tüsszögött, néha köhögött, aggódtam, de délutánra mintha elmúlt volna. Remélem semmi nem lesz belőle.

Ma fodrásznál is jártunk, Marcié elég látványos lett, szerintem aranyos, de megküzdöttünk érte. :wink:

Csütörtökön a védőnő által szervezett "ikres baba-mama klub" nálunk tartva, úgyhogy újabb havazódás... :roll: A közelgő ünnepről nem is beszélve.

Olvaslak benneteket, és jegyzetelek :wink: , aztán egyszer csak írok egy egész oldalnyit a felhalmozódott észrevételekből, mesélnivalókból, véleményből.

Andi
Kép
zsandi
 
 


micsoda élet van itt kérem szépen!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:

Zsuzsi:sajnálom ezt a nem evést.......Zsombi sem habzsol mostanában, nade ennél többet eszik, én ráfogom arra, hogy most értelmileg fejlődik és kész.de ez tényleg elég kevés......Geri is keveset evett nagyon 1 időben nem?????

én ettem kiwit az elején :oops: aztán olvastam, hogy nem kéne na azóta nem eszem :lol:

Edit, Zsandi:de jó hogy írtatok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ibolya:én is meglepődtem ezen a mennyiségen :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbikám:ne húzd fel magad, nem tesz jót a szépségednek!!!!
Rákontráznék :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , szerintem nem a gének, hanem, hogy ki mikor milyen passzban van , ha nem jóba akkor beteg lesz ha jóba akkor nem!!!!! :wink: Szerintem lelki eredetű minden betegség...................és egy tuti dolog:AZ ANYÁK RITKÁN BETEGEK!!!!! :wink: Én egy kezemen megtudom számolni, hogy az elmúlt 4 évben hányszor voltam beteg, persze ha emlékeznék :oops: 8) :lol: , de tényleg nem sokszor!!!!! :wink:

És igaza van aaaaaz Editnek egy anya mindent megpróbál, ha tehénszart kéne kenni a gyerek homlokára, mert azzal elkerülhetnél 1-2 betegséget tuti megtennéd nem?????????????? :wink: Ja 4-5x betegek, de ha nem kapna vitamint akkor lehet, hogy 7x lenne, azért nem mindegy ezt lássuk be!!!!!
Na lépek küldetés befejezve.....múúúúúúúúúúúúúúúúúú

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti,te még itt :lol: ?Nem alszik a kiscsajszi?

Zsuzsi,a Geri is nagyon változóan eszik.Van,hogy kb.ennyit mint amit irtál,aztán vannak napok mikor ennek a 4x-esét.Nagyon rabszódikus,van,hogy napokig falatokat eszik,sőt,ő szokott olyanokat is csinálni,hogy ha reggelizik akkor nem ebédel , és fordítva.De ezt szó szerint vedd.

folyt.köv. holnap du.alvásidőben megpróbálok jönni.

Jó éjt mindenkinek
bibolya
 
 


Ibolya:na ezt kikérem Anissza nevében!!!!! :shock: Ő jó kislány éjfél körül alszik, csak fél 3kor kelt enni, és még alszik!!!! :wink:

Zsombira most adtam rá egy térd zoknit erre megszólal, hogy hosszú :shock: :shock: :shock: én meg csak lestem!!!!!Jó persze itt sok bébi már profin beszél, de Zsombi eddig nem sokat mondogatott, most már nem győzöm írni milyen szavakat tud!!!! :lol:

Edith:JELENTKEZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi, kívánságodra képek!

Kép

Kép

Új divat: pelus felett 2 bugyi, harisnya felett 1:
Kép

Kép

Radiátoron áll és les kifelé:

Kép

Kép

Kép

Piszkos volt a baba keze:
Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti!

Zsombi is hajnalba kelt?

Zsuzsi, kérdezted a beszédet. Virág már mondatokban beszél, bármit. Elképesztő, milyen szavakat tud: ventilátor, uszoda, nyomtató stb. Annyit nevetünk rajta, ahogy kifejezi magát. Megmondja, kit hogy hívnak és hogy hol lakik (utca, házszám). És ilyen is van ám: Undok malac vagy, így jártá!!!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:nagy divatdiktátor a kiscsaj!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Hogy megnőtt ő is :shock: :shock: :shock: , mindjárt 2 éves lesz már!!!!Buli mikor lesz????Barnuséval együtt?????Jobban vagy már úgy lelkileg????Múltkor depit emlegettél!!!! :roll:

Zsuzsi:te is fotózd sokat Szandit!!!!!!A Ferkó nélkül :wink: és tegyél fel képeket!!!!!!!!!!!!!!!
Remélem jobban van a drága, doki mit mond???????????

Én is hétfőn este mentem be, kedden nem csináltak semmit és csak szerda reggel indították volna meg Nisszát ha addig meg nem születik, szóval az 36 óra, ha jól számolom :roll: , de ha belekakil a vízbe az beavatkozást igényel, ahogy én tudom, de majd a Timi megírja!!!!!
Remélem hamar rendbe jön a pici baba!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:6-nál tovább nem igazán alszik :roll: és ki kell jönnöm vele, ha nem akarom, hogy felébressze a csajokat!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Depire nincs időm, mióta jobb idő van. Állandó mozgásban vagyunk. A mai nap nehezebb, ma lenne Apukám névnapja. Megyünk a temetőbe.

Buli Barniével együtt, kb. 2 hét múlva lesz.

Ül az ölemben ma reggel Virág, nyomkodja a szám.gépet, kérdezem tőle, kis gazember vagy? Válasz: gazember királylány vagyok. Most meg épp rohangál a nappaliba, sapkával a fején és azt ordibálja: Rendőr vagyok, segítség!

Megyek a piacra.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Jól felpörgettük a topikot! :P Mindig kell egy két olyan téma amiben szöges ellentéteket tudunk felsorakoztatni,és indulhatnak az érvek ellen érvek!
Beállok a sorba én is!!!!! :P :lol:
De először is Zsuzsinak válaszolok.

A magzatvíz elfolyás utáni 36 óra nem vészes.Van erre egy protokoll,hogy mikor és hogyan kell beavatkozni.Most egy normál időben elfolyt víz esetét leírom,a'lá Veszprém:Folyik a víz,fájás nincs,a magzatvíz még tiszta(mert ha egyből zöld,akkor nem várunk,ha jó a szívhang indítás,infúzió,ha rossz császár)akkor 12-16 óra várakozás.Ha nem történik semmi,akkor a méhszáj állapotától függően zselé felhelyezés,de nem a méhszájba,mert már nincs burok,hanem a hüvely hátsó boltozatához,ha van tágulás akkor infúzióval indítás.De vannak olyan kórházak ahol ezt 24 órára is kitolják.Természetesen közben szigorú anyai és magzati ellenőrzés van(szívhang,magzatvíz,vérnyomás,hőmérséklet)
Minnél nehezebben indul meg a tágulás,minnél több idő telik el annál nagyobb az esély a császárra!
Ha időközben a magzatvíz zöld lesz az arra utal,hogy a babának már nem olyan jó odabenn,ez egy jelzés.Ha ezt szívhang romlás követi,akkor egyértelmű,és ilyenkor császározni szoktak!
De hangsúlyozom az,hogy elfolyik a tiszta magzatvíz,és szépen elkezdődnek a fájások,az még nem azt jelent,hogy császár lesz a vége!A 36 óra vajúdás meg gondolom én nem végig aktív vajúdás volt.
De minden esetre,ha látják,hogy fájások mellett alíg tágul akkor előbb is vihették volna a műtőbe,hétfőn reggel már nem a kitolással kellett volna foglalkozni,ha addigra már zöld volt a víz!

Remélem minden rendben a babával!Az AB-t azért is kaphatja,mert több,mint 24 óra telt el a víz elfolyástól a szülésig,és vannak olyan kórházak ahol ilyenkor egyből adnak.

A "vitához":
Szerintem se függ össze az anyatejes táplálás az immunrendszerrel,de sokat javíthat rajta!(mondjuk ezt itt most senki sem vitatja :P )Az Andris 1.5 évig szopott,de annyit volt beteg 6 éves koráig mind a csuda!Áki meg 3 hónapos koráig kapott anyatejet plusz tápit egy hetes korától,ő meg alíg.
Rebi alíg volt beteg mostanáig,itt a suliban meg minden szart benyel!Pedig már van immunrendszere! :roll: Már azon gondolkodom,hogy elviszem vérvételre,mert lassan az egész ovi alatt(4 év) annyit volt beteg,mint most 2 hónap alatt.
Zsolti sem egy beteges gyerek,sőt talán ő viszi a pálmát e téren,mert kb.2 hétig kapott anyatejet naponta 1x!Emlékszem amikor a bölcsiből hazahozta a rotát,fél napig f.sott,a Rebi meg elkapta és kórházba került,mert semmi nem maradt meg benne.
Hanna meg a füle miatt volt inkább beteg,de szerintem ez meg nem függ össze,hogy egy gyerek anyatejes vagy nem!
Inkább genetika az egész!Hiába ugyan azon szülők gyermeke is más és más!Hisz rengeteg gént örökölhetnek!(imádtam a suliban a genetikát)

Az allergiánál a hajlamot lehet"örökölni".Nálunk Áki és Rebi lett allergiás,de Áki nem vészes,Rebi inkább,de még nem asztmás!
Az asztmának több fajtája van,Zsu már leírta,de fontos tudni,hogy szorosan összefügg,és bármikor egy allergia kiválthatja az asztmát.Pl.nálam,gyerekként csak allergiás voltam,erre Rebi születése után egyszer az allergiám kiújulásakor befulladtam!

Zsu,
az,hogy Katánál még nem mutatták ki még lehet az,ahogy írtad,hisz 2 éves korban még adhatnak a tesztek fals eredményt éppen az immunrendszer fejletlensége miatt!
Én a Rebit nem is vittem még el,egyértelműek a tünetei amikor kijön az allergiája!
És abban a többieknek tökéletesen igazuk van,minnél később ismerkedik meg a gyerek azzal az étellel ami allergizálhatja,annál nagyobb az esélye,hogy nem lesz allergiás tőle.Biztos itt is vannak kivételek,mert ezek erősítik a szabályt,de nem ez a jellemző.

A januári topikos kismamán azért akadtam ki,mert 1.etette a pár hetes babát gyümölccsel,2.nem értette miért üvölt a gyereke.Tán mert fájt a hasa szegénynek!Az anyatej és a tápi mellett is van hasfájás mert fejletlen a bélrendszer,és növekedésen megy keresztül,miközben még a funkcióját is el kell látnia!
És inkább a tápi legalább 3-4 hóig,mint a gyümölcs.Anno amikor én gyerek voltam 2 hónaposan főzeléket ettem,mert nem ettem meg a tápit,anyatej meg nem volt,de akkor anyunak nem volt más választása,és anno ez volt a helyes!De rájöttek,hogy ez mégsem az,és ezért van annyi tápi,mindig tovább fejlesztik,hogy az a legjobb legyen a babáknak,hamár nem tud anyatejet kapni.És a mai 1-es tápik elég messze vannak a tehén tejtől.De allergiát a HA is okozhat,lsd.nálunk,de nem ez a jellemző.

Márti,
munka még semmi hír! :cry:

Na befejezem a litániámat!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Zsuzsi!

Boldog névnapot Szandinak! (Ha ma tartja. :oops: Ha nem, akkor is. :wink:)

Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Allergia. Én teljesen egyetértek azzal, hogy marhára nem mindegy, hogy egy gyerek mikor mivel találkozik még akkor is, ha hajlam ill. öröklés kérdése a dolog. A kőkemény allergiát sokszor gyógyszerekkel kell kezelni ill kordában tartani (finomítani) ami ugyebár GYÓGYSZER és mindegy, hogy szteroidos vagy sem, de akkor is gyógyszer. És ugyebár a gyógyszer nem túl mókás dolog egy kisgyereknél.
A betegségek benyalása pedig megint hajlam kérdése. Példának itt vannak az ikreim. Ugyebár első perctől kezdve ugyanazokat a kajákat kapják, mindent ugyanakkor kezdtek el enni, és a Livi többnyire nehezebben visel minden betegséget. Hamarabb belázasodik, a Dorka meg sokszor meg is úszná valószínűleg... Pedig ha volt anno 10-20 ml tejem azt inkább a Livinek adtam, mert a mérete miatt azt mondták inkább ő kapja meg. Akkor???
És Zsu vitatkoznék veled a Panka epres dolgában is... Nekem ne mond hogy SOHA nem kapott sem epret tartalmazó joghurtot, csokit bármilyen epertartalmú ételt italt.... NEM csak maga a gyümölcs válthat ki allergiát! Sőt! Nem is kell közvetlenül megennie a gyereknek. Elég ha a szájához rakod ő megnyalja és a pici szőrök vagy magok amik véletlenül érintkeznek a bőrével...
És még valami. A mai tápik igenis MÓDOSÍTOTT tejek. Tehát elvileg a tej ugyebár hosszú (nem tom mi a neve) szálas valamiikből állnak. A savanyitott ill "megdolgozott" tejtermékekben ezek a hosszú szálak megtörnek és emiatt nem olyan allergének mint konkrétan a tehéntej. És a tápszer is egy "megdolgozott" anyag. Tehát ha úgy vesszük kevésbé vált ki allergiás reakciót mint egy beeprezett, betejezett szoptatós anyuka teje... És igenis ha egy anyuka szoptat és felelősségteljesen teszi mindezt mondván, hogy EZ a legjobb a gyerekemnek akkor igenis mondjon le a bablevesről vagy az epersalátáról ha a gyerek úgy kívánja! Különben minek szoptat? Nem azért mert hisz benne hogy így többet tud adni a gyermekének "sima" ételnél? Mert ha én hiszek abban, hogy a tehén kaka a gyerek homlokára kenve megvédi húúú, mi mindentől, hát rákenem! És itt nem én számítanék, hogy alapból undorító a tehénkaka. És a szoptatásnál is elsősorban a gyerek számít és nem az én nyálcsorgatásom egy kis bab vagy eper után...

Edit, Virág jópofa a sok bugyival! Látom nálatok is megy ezerrel az önállósodás! :lol:

Na, balhé van...

KépKép
kgiulia
 
 


könyv :mrgreen: :tartom a Ninit a kezemben olyan ülős pozícióban, kakilt egy nagyot..............ez még semmi extra, odaért a kezem a lábához nedves, mondom mi van lebukta a lábfejét?????????????? :roll: :roll: :roll: Neeeeeeeeeeeem a drága elkakilt a sarkáig :shock: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, szerintem nem kapott :) A gyümölcsjoghurtot nem ette meg, ő natur kefírt ivott......

A csokiban pedig szerintem nincs is eper.... ha azt evett egyáltalán.

Én nem azt mondtam egyébként, hogy együnk bablevest a szopi alatt, hanem azt hogy egy nagyobb babánál szerintem már nem olyan elővigyázatosak az emberek. De ebben nem vagyok kompetens lévén csak 3 hóig szoptattam... Anyum szoptatott sokáig, majdne mminden gyerekét (csak engem nem, hüpp)

Timi, veled absz. egyet tudok érteni, hiszen én sem azt modntam hogy egy alig pár hetes babát etessen bárki is, bármivel, hanem azt hogy 3-4 hós kor körül el lehet kezdeni a hozzátáplálást. KAtával sem kezdtem haamarabb, ez tuti, mert 3 hósan még szopott esti pótlással, és még utána is kaptunk anyatejet.

Ibolya, a páromnak is sír a Bence, egyszer-kétszer vitte ő is, de nem szoktam megkérni, mert asszem ő még hisztisebb lenne. HIszen hajnali 2-3-ra ér haza, 14 óra munka után, nem lenne szívem felkelteni reggel. A gyerekeket is csöndben pakolom össze hogy ne ébredjen fel. Ő du szokott értük menni, de akkor is szeretek vele menni.

Zsuzsi, az más hogy a Szandi sír, ez Bencénél is megvolt, kb 3 héttel kezdés után, akkor tartott 1-2 hétig. Utána rendeződött úgy hogy néha-néha nyavajgott, hogy nem akar, de egyébként ment szépen. Ezt hogy így sír, kb 3 hete műveli. De nem hisztizik, hanem csak potyogna ka könnyei. A hisztit könnyebben tudnám kezelni...


Beszélgettem az óvónénikkel, mondták hogy mostanában bent sem olyan jókedvű, sokszor csak egyedül játszik. Megbeszéltük Tamással, hogy elvisszük a nevelési tanácsadóba a pszichológushoz, végülis ártani nem árthat. No meg igyekszem még többet foglalkozni vele, bár nem érzem hogy el lenne hanyagolva, de lehet mégis ezt érzi. Most kitaláltuk az apjával, hogy csütörtökön nem megy oviba (pénteken amúgy se menne) hanem elvisszük reggel a Katát bölcsibe, vele pedig elmegyünk a közlekedési múzeumba :) Biztos nagyo nfog neki tetszeni, és ez legalább egy olyan program, amit a KAta még nem értékelne.

Szerintetek mit tehetnék még?

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:valószínű, már előre féltékeny a Bence, mert ő már tudja milyen 1 kistesó, a Kata még nem!!!!!
Szerintem nálunk is ez játszott be, mikor a Szoni bevonzotta a tüdőgyuszit, mert csak engem akart senki mást!!!!!! :roll:
Ez jó ötlet, hogy csak vele szerveztek programot és próbáld kipuhatolózni, hogy mi bántja ennyire!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti tudod, csak azért nem értem, mert annyira várja a kicsit, hogy muszáj volt kistesónaptárt készítenem, mert állandóan azt kérdezte, mikor születik meg végre. Egy csomót kell beszélni róla, mert állandóan kérdez. És Katára sem féltékenykedett sosem... Leg. nem mutatta ki. Szóval nem értem. De igyekszem mindent megtenni, no meg remélem a pszichológus segíteni fog.

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:Szoni is várta a kistesót és jól el is vannak, de az elején mondott olyanokat, hogy őt sosem ölelgetem :( :? , azért nagy változás ez az ő és mindenki életében............lehet, hogy ahogy nő a pocakod úgy nő az ő félelme attól, hogy mi lesz!!!!
De az is lehet, hogy csak így akar nyomást gyakorolni rád nem tudom!!!!Nem tudom, mert a Szoni imádja az ovit, neki az egy külön kis sziget, ahol jól érzi magát nélkülünk is!!! :lol: Nem balhézik ha menni kell, ma is az egyik ovistársával kézenfogva mentek be, olyan jó volt látni!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: