Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Minyu! Igen, olyan régóta mondogatja már, hogy neki szőrös a lába, gyantázzuk le. És mikor nekem, és hugomnak csináltuk ő is kipróbálta. Kicsit megijedt, mikor letéptük, de azóta mondogatja, hogy a másik lába is szúr. :lol:
Festi magát, meg a körmét, a keresztanyja tanította neki.
Nem semmi a Te fiad se! :)

Mindenkinek jó készülődést húsvétra. Mi festünk idén már tojásokat is. Vanika nagyon várja a locsolókat.

Puszi mindenkinek!

Kép
patrisa
 
 


Mi is kivánunk mindenkinek kellemes készülödést, jó locsolkodást, sok locsolót, vagy jó idöt a kirándulásokhoz :)
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Kép
szilbee
 
 

 
 

Minyu,
Én nem mennék bele vízbe, de tudom magamról, hogy fogékony vagyok fertőzést elkapni. Zalánnal annyira vigyáztam, hogy itthon sem fürödtem a kádban, csak zuhanyoztam. Amikor szültem, a mellettem lévő csajnak azért lett korababája valószínűleg, mert elkaphatott vmit alulról.

Megmondtuk Zalánnak a kistesót, olyan aranyosan fogadta :D Azt mondta legyen a neve függyöny, majd ceruza, majd szőnyeg 8) De azért a Csanád is tetszik neki..Már szeretné, ha kiszületne, azt kérdezgeti, hogy mostmár elég nagy-e :D

MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!!!
Úgy látszik, az időjárás nem ezt szeretné...

Minyu
én az egész terhesség alatt folytattam az úszást, még a 39. héten is voltam. Canestent használtam minden úszás előtt (krémet), ill. amikor kijöttem a vízből azonnal mentem zuhanyozni, szárazba bújni. Gyógyszertárban egyébként ajánlottak vmi hüvelykúpot is (nevére sajna már nem emlékszem), de én alapból nem vagyok fogékony a fertőzésekre, így azt nem próbáltam.

Most megyek, mert még nem vásároltam be semmit az ünnepekre. Persze a hó meg pont most szakad a legjobban!!

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Fúúú,
végre-valahára sikerült kicserélni a centimet...Új gép, új programok, és fogalmam nem volt, hogyan kell kicsinyíteni. De nem adtam fel! A következő projekt a kisbabó képének felrakása lesz, de az bizti nem most...
Jó pihenést mindenkinek!!!!

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!
Hogy álltok az óvodai beiratással?
Nekünk a héten, meg a jövő héten lesz aktuális. Az első egy evangélikus ovi, valamennyit fizetni is kellene, a másik a körzetis...

Kép
kajla
 
 


Kajla :)
Nálunk májusban lesz beiratkozás. És egyelöre csak a helyi körzetiset próbáljuk meg.

Köszi a hozzászólásokat uszi ügyben. Meglátom majd, milyen lesz a felhozatal medence ügyben, de ahogy ismerem magam, egy kis úszásnak nem fogok tudni ellenállni :oops:

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Kajla!
Nálunk már megvolt, de asszem írtam is. A körzetibe írattam, de még nem tudjuk felveszik-e. Az volt az 1. kérdés: "anyuka hova megy vissza dolgozni?" Nagy a túljelentkezés.

Túl vagyunk a húsvéton. Jöttek a fiúk. Nagyon várta már, de nem mindenkinek hagyta a locsolást.
Festettünk tojást is.

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Hú....jó régen jártam erre! Nem győztem olvasni.

Minyu: Nagyon szép vagy a pocakkal! Most már jobban érzed magad?

Hrk: Gratuálok az újabb trónörököshöz!

Nálunk ápr.7-8-9 én lesz a beiretkozás nyiltnappal egybekötve.
2 hete már elmentem dolgozni, ugyhogy majd "elkéretkezem"
Annát nem vették be a bölibe mert nincs hely, illetve majd júliusba be tudnák tenni. Mondtam, hogy arra a 2 hónapra már nem kell, szeptől ugyis indul az ovi. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy anyukám nyugdijas lett, így ő vigyázz rá. El sem tudom képzelni mit csinálnak azok, akik nem tudják így megoldani.

Most megyek, mert takarítanom kell!


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


csucsu :)
Köszönöm kérdésed, jól vagyok. A rókakomák elmentek már, igy csak növesztem a pocimat, és sokat pihizek itthon :)
Örülök, hogy vissza tudtál menni dolgozni. A régi munkahelyedre vettek vissza, vagy újat találtál?

Szilbee :)
Levente megy majd oviba? Melyikbe? Egyik jó barátném kislánya is szept.-töl ovis lesz. :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Csucsu,
Köszi :D

Én nem értem az ovis beiratkozást... A védődő azt mondta, hopgy mindenhol egyszerre van országosan a beiratkozás (május), csak a nyílt napok eltérőek. Ezzel szemben ti különböző időpontokat mondtok ...Ez nekem kaotikus :shock:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Én Mirtillt már január végén beirattam,hogy biztosan felvegyék!Egyébként itt is májusban van a hivatalos beiratás de ha hamarabb megy az ember az sem baj!
Így felvették de csak aug.végén derül ki melyik csoportba került!

Csucsu!
Grat a munkahelyhez!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Már megint betegségekkelküzdünk. :? Szabinak aftája van, meg mellette valami kis fülgond is. De volt már adenovírus és mumpsz tipp is. Megjártuk a Heim Pál laborját - aki teheti, kerülje. A fülészet ok volt, de nagyon sokan voltak. Úgy sajnáltam a piciket, volt több ránézésre pár hetes baba is. Nem, mintha Szabi olyan óriás lenne. :lol: De azt hiszem, már túl vagyunk a nehezén.

Oviból egyet néztem meg eddig. Végülis a legyen közel érv döntött, nem viszem át másik kerületben. Abban a furcsa helyzetben vagyok, hogy két körzetis ovink is van, így biztos felveszik, csak nekem kell dönteni, hogy melyik ujjamba harapjak. Az egyik a játszinktól pár száz méterre van, pici, de nagyon nyolc ker. A másik viszont pár troli megállóra van. Még megnézem őket. Volt egy harmadik lehetőség is, oda be is mentem és találkoztam a leendő ovis nénivel. Kedves volt, de mondott pár dolgot, ami nem volt szimpi. A mélypont az volt, hogy a gyerekeknek meg kell tanulni felülről lefelé vetkőzni, mert hát ez n n fontos, hiszen írni is így kell. Micsoda hülyeség. Ami végülis eltérített az ovitól, hogy az a dokinéni, aki a rendelőnkben a helyettes és hát lazán fogalmazok, ha azt mondom, nem jövök ki vele. Jobb elkerülni a konfliktust. De persze még változhat addig a véleményem. :lol:

Hrk,
A hivatalos és a valós dolgok között lehet azért különbség. Én fősulira is úgy mentem, hogy januárban bementünk és beszéltünk a főigazgatóval 8)

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lezajlott az ovis beiratás . 3 ovit néztünk meg, a 3. mellett döntöttünk. A bölcsi mellett van, mesével-nevelés alapokra épít, tetszett a csoportszoba, az ovinénik hozzáállása. Remélem ez így is marad. 2 csoportot kellett megjelölni, vmelyikbe csak bekerül a gyerekem! A választás mellett szólt még az is, hogy a bölcsis csoporttásainak zöme ebbe az oviba - csoportba fog járni. Ez a kezdeti kapocs csak nem fog rosszul jönni! Bár később nem nagyon foglalkoznak egymással állítólag a volt bölcsisek!

Öltözés? Na, nem nagyon van miről dicsekednem. Bugyit, gatyót, cipőt felvesz. Levenni pulcsit, pólót nem tud! Hát nem hiszem el, hogy minden kiscsoportos simán öltözik-vetkőzik... Vagy tévedek?

bockbrigi
 
 


Sziasztok!

Én elég új vagyok itt, megint. Régen (sokkal régebben) már írtam ide, bár nem sokszor. Nekem is 2005 nyári a kisfiam, és azóta tavaly karácsonykor megszületett a pici lányom is. Láttom, többeteknél hasonló a felállás, megszülettek, vagy útban vannak a kistesók. :)
Nekünk sajna még mindig nincs kialakult napirendünk, nem tudom, ti ezzel hogy álltok? Kittinek ráadásul elkezdtek jönni a fogai, na még ki nem bújtak, de már látszik, hogy egyszerre 2 fog is próbálkozik. Nagyon megviseli.
Ovi beíratás nálunk most aktuális, a héten van. Nagyon nem válogathatok, kivéve ha győrbe íratnám, de felesleges mert a helyi ovi nagyon szép, és kedvesek az óvónénik is. Sajna Krisztofer még nem szobatiszta, és elég gáz így pici mellett próbálkozni, mert persze mindig akkor van akció, mikor pl. szoptatok...
Ti ezzel hogy álltok? Nálunk még az öltözés-vetkőzés is a nullával egyenlő...

Hát, most talán ennyi, szép napot mindenkinek!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zalánnak utólagosan is boldog névnapot!

Zsu! Üdv köztünk.

A héten lehet benézek az oviba tudnak-e már mondani valamit, hogy felveszik-e. Itt 3 körzetis óvoda van, abból kettő tetszik. Remélem az egyikbe sikerül.

Vetkőzés: trikó, póló nem megy, a többi igen. Öltözés még ennyire se. Helyesen felveszi a papucsot, mamuszt, bugyit, néha a nadrágot.

Lorka! Jobbulást nektek!

Csucsu! Grat a munkához. Én még előtte állok. És mi abba a bizonyos részbe tartozunk, ahol nem lehet megoldani a felügyeletét Vaninak. Vagyishát nekem olyan melót kéne találnom, ami az ovihoz igazodik (8-16 óráig) de idáig amit néztem az mind kiesik ebből. Most is lenne egy 4-órás munka, de nem tudom elvállalni, mert apa dolgozik estig és nincs aki vigyázzon Vanira. Szeptembertől lehet, hogy mehetnék a honvédséghez, de ott meg a 3 hónapos kiképzés a húzós. Ha azt meg tudnánk oldani, utána jó lenne. Csak akkor Vanesszának minden reggel 6-kor menni kéne az apjával a munkahelyre, és onnan vinné oviba.

Na majd látjuk.
Puszi

Kép
patrisa
 
 


Szia! Zsu! :D 8)

Minyu! Nem, még nem írattuk be, de akarjuk... bár ha nem veszik fel, akkor se gond... én örülök neki ha itthon van velem... legalább kevesebb nyavaját kapunk el :wink: , meg lassan "hozzánő" a többi gyerekhez is, akikkel játszóterezni szoktunk...
szilbee
 
 


Vetkőzés nálunk elég jól megy... a pulcsival küzd meg nagyon.

Öltözés... hát cipő, mamusz, papucs, csizma oldalhelyesen már megy, de más úgy nem igazán... a nadrággal és alógatyóval próbálkozik magától...

.. ennyi..

Ja igen! Zsu! ezzel mi is így vagyunk... persze hogy akkor kell pisilni, mikor Dávidot etetném. :twisted: De most már úgy csinálom, hogy szopi előtt egy órával adok neki inni, utána semmit nem kap... aztán szopi előtt pisi és utána vagy "beteszek" (de inkább már ő teszi be) egy mesét vagy mesekönyv, esetleg összerakatom vele a kisvasútját. :wink: Szóval nálunk ez így megy!
szilbee
 
 


Patrisa,
Köszönjük a köszöntést :D

Lorca,
Gondoltam, hogy bennem van a hiba :D Az az igazság, hogy azért sem erőlködök annyira, mert azt sem tudom mi lesz velünk szeptemberben... Kistesó még nagyon kicsi lesz, nem tudom Zalán hogyan fogja fogadni a változást, akare majd ovis lenni, és az sem biztos, hogy Magyarországon leszünk...lehet, hogy azért mégis belevágok én is a sűrűjébe. Bár van egy zuglói ovis kiadványom, amiben benne vannak a nyílt napok, és mind április végi.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hrk,
Szerintem mindenképp jó lenne beíratni valahova. Pont azért, mert nem tudod, hol lesztek. Visszamondani még mindig lehet. :wink:
Merre mennétek? Nekem is volt egy kósza menekülési ösztön hajtotta gondolatom, hogy kimegyünk Angliába, de túl rizikós. Most majdnem teljes állásban tanítok, így ez nagyon jó, minden szempontból.

Szilbee, Zsu,
A szopit úgy nem próbáltátok, hogy a nagy is az öletekben ül? Nati sokáig ragaszkodott hozzá.

A vetkőzés, öltözés az nálunk nagyjából megy, HA akarja. :twisted: Nekem a legnagyobb problémám azzal volt, hogy az ovisnéni azzal indokolta azt a szabályt hogy fentről lefelé kell megtanulni vetkőzni, hogy fentről lefelé írunk.
(Balról jobbra írunk, nem fentről le, csak a sorok mennek a papír tetejétől az aljáig, de nem függőlegesen van a gyerek előtt, így az sem fentről le, meg még a nézőpont is különbözik, hiszem az írás feléje halad, a fentről lefele vetkőzés meg ellenkező irányú, tehát totál hülyeség, amit mondott.)

Bockbrigi,
A pólólevétel nálunk a technikán bukott el az elején. Azután megtanulta Nati az ujjánál fogva kihúzni a könyökét, majd azután húzta át a nyakán. A legtöbb így már megy, kivéve, ha szoros. Felnőtt technika nem megy.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca! Köszi a tippet, de nálunk ez nehezen kivitelezhető lenne, mert Dávid majd 9 kg és kb. 65 cm, Levente meg 16,6 kg és majd 1 méter... én meg elég vékonka vok. Arról nem is beszélve, hogy Dávid figyelmét teljesen elvonja a tesója... szopi így nem is lenne.
szilbee
 
 


Sziasztok!

Köszi az üdvözléseket!

Hát a "két gyerek ölben-szopi" nálunk sem menne, hasonlóak a paraméterek, mint Szilbee-éknél. Krisz is 97-98 cm körül van, 16 kg, a leányzó meg 6,25, szóval, egész jó kis összsúly van. Ja, 62 cm.

El kell mondjam, olyan hulla vagyok, mindjárt leesek a székről. Kezdetben egész jól össze tudtam hozni, hogy a gyerkőcök egy időben aludjanak. Most viszont totál káosz van, Kitti egész egyszerűen nem csípi az ilyen alvásos dolgokat.... Ma aludt kétszer fél órát, pedig ha együtt aludna a tesójával, akkor talán bírnék pihenni. Az van ugyanis, hogy amíg kezdetben csak 2x kelt éjjelente, most már kb 5x, és hát ő kb 6-ig bír megmaradni valahogy, azt is mormogva, forgolódva, szopi közben. Aztán kötelezően fel kell kelni. Szóval, kicsit fáradt vagyok. Nem tudom, mit csinálok rosszul, már tisztába is tettem éjjel, pedig ez elveim ellen van, hátha az zavarja...de nem jött be.
Szopizás közben alszik el, a mi szobánkban, később, amikor a nagytesó már elaludt, akkor csempészem be a gyerekszobába. Muszáj így, mert ugye Krisz még javában játszik, mikor Kittinek már lövik a pizsit.
De már lassan mindenben kételkedem...
Annak is úgy örültem, hogy most tudok szoptatni, erre a dokinénink elvette a kedvemet azzal, hogy szerinte túl édes a tejem, ezért hízik így a pici, és álljak neki diétázni..!! Hát, én ilyenről eddig nem hallottam.
Na, most már fent van mindkét gyerkőc. (Krisztofer épp sztrájkol az ebéd ellen, és Nesquik gabonapelyhet eszik :twisted: )

Hú, nagyon sokat írtam, eldugulok, átadom a terepet, remélem ti vidámabbak vagytok!!

Zsu
Ja, és egy fotó a törpékről:
Kép

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Zalánnak utólag is Boldog Névnapot!

Mirtillel ma dokinál voltunk kötőhártya gyulladása van!Kapott szemcseppet remélem hamar helyrejön.Egyébként nem olyan csúnya,de fáj a szeme és nem nagyon bírta kinyitni!Folyik kicsit az orra is és nem nagyon akar enni.Mondta,hogy fáj a lába és a torka is.Láza nincs.A mi dokink egyből felírta az antibiotikumot ráadásul lóerőset(Cedax)de én úgy gondolom,hogy erre nincs szükség.Elvittem azért egy másik orvoshoz akinek a tudásában sokkal jobban bízom és azt mondta,hogy nem kell az antibio.Ha esetleg belázasodik akkor kezdjem el adni de fölösleges mert vszínű vírusfertőzése van a lába is amiatt fáj!A szemcseppet adjam és kerüljük a gyerekeket pár napig.

Mirtill már nagyon várja az ovit kíváncsi vagyok ha majd odakerül a sor mennyire fogja szeretni.

Patrisa!
Mi van a dúlasággal?Azt nem akarod csinálni?Vagy nem nagyon van rá igény?
Az itteni ovikban 5-17-ig lehet a gyerek!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
Szabi a tüdőgyulladásra kapott Cedaxot. :shock: A kötőhártya meg miért lenne bakteriális? :shock: Nálunk legalább a labor is támogatta, hogy kell, de egyáltalán nem dob fel, hogy idén már a 3. kör ab. :? Hogy van most Mirtill? Jött végül láz?

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Nem jött a láz!Délutánra már az orra sem folyt.A szemébe még tegnap cseppentettem de annak sincs semmi baja.Szerintem nem is kötőhártya gyulladása volt.Nem váladékozott a szeme csak könnyezett és egy kicsit piros volt.Arra gondoltam,hogy a homokos kezével megdörzsölte a szemét és amiatt lehetett.Mindenesetre majd jövő héten elviszem egy szemészhez és megnézi.
Mirtill szerencsére tavaly októbertól nem volt beteg!Akkor volt a fosós-hányós nyavalya akkor szedett utoljára antibiot is!Remélem így is marad!

Nektek jobbulást!

Már ilyen nagy lány!
Kép
Kép

Kép
ildikó74
 
 


Zsu,
A nagyon édes a tej elég viccesen hangzik. Még ha azt mondja, zsíros, ok, de édes?!
Nati, aki most vékony, 14kg , 3 hónaposan 6kg volt. Nem tűnik olyan veszett soknak az a plusz 25dkg. :wink:
Nem ébresztik fel egymást? Én még most sem merem egy szobában altatni őket. 8) Nekem nagyon sokat megér az éjjeli nyugalom.

Ildikó,
Akkor értem, hogy miért írt fel ab-t. Már túl régen nem kapott. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Az lehet!Elfelejtettem tegnap írni de a Cedaxot a kissé vizes orrfolyásra és a kicsit piros torkára írta.Úgy gondolta,hogy ezekre a gyenge tünetekre a lóerős Cedax a megfelelő! :twisted:
De minden elmúlt magától szerencsére.Ha nem fájt volna a szeme el sem vittem volna!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek. Itt szakad az eső, hát felétek? Kittivel az ölemben a heti menüt próbálom összeállítani, bevásárlólistát írni, stb.

Megint pazar éjszakám volt, ma is, tegnap is. Kitti egyszerűen nem akar visszaaludni szopi után, csak mormog, dobálja magát, cicit kpövetel. Tegnap vagy 6-7 alkalommal kelt, ma 3-4szer.

Lorca!
Általában egymástól függetlenül ébrednek fel, de hát ez sem jó: Krisz most 2.éjjel virraszt hajnali 4 óta, és reggel 6, fél7 fele alszik el....

Nála mondjuk gyanítom, mi a baj, kevesebb a program,mióta megvan a bébi, nem igazán fárad el. De a pici?! Egy két héttel ezelőttig éjjelente 2x kelt, szopizott, és már aludt is. Igaz, akkor is csak 6ig, de az is pihentetőbb volt ennél. ?Most ötletem sincs, mit kéne csinálnom. Azt hittem 2gyerekesként már nem nagyon fogom magam tehetetlennek érezni, de ez nem jött be... :?
A fogára gyanakodtam, mert egyfolytában a kis kezét rágja, és nagyon nyálzik, de a dokinéni szerint nem jön a foga.
Esetleg van ötletetek, tapasztalatotok, bevált módszer...?

Ildikó!
Mirtill nagyon szép kislány! Akkor ő sem igazán beteges, ugye? Krisz is utoljára tavaly ősz környékén volt beteg, akkor valami lázzal járó nyavalyát szedett össze. Azóta csak egy picit náthás volt. Ilyen szempontból tartok is kicsit az ovitól..

Átadom nektek a terepet, gyakoroljuk kicsit Kittivel a hasonfekvést, aranyom nagyon nem csípi...

Sziasztok: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Ildikó,
A dokitok nem hallott arról, hogy a vizes orrfolyás vírusos, amire mindegy, milyen ab-t ír fel, nem hatásos?! Ha tüszős a mandulája, ok, az tényleg többnyire baci, de egy kis pirosság? Még én is egy csomó betegséget tudok arra, ami vírusos. :roll:

Zsu,
Három hónapos növekedési ugrás? Esetleg a tejet kell emiatt feljebb tornásznia? 3 hónapos kor végülis egy csomó másban is változást hoz. Mi a helyzet a forgással? Új mozgásforma?
Ha hasaltatod, az is felrúghatja az éjszakát. Először is megerőltető, meg frusztrálja, hogy nem tudja azt csinálni, amit akar. :wink: Hasaltatásellenes vagyok, kitalálható? :lol:
Hánykor fekszik le Krisztofer?

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Egyik nap próbáltam ki, hogy hason aludjon a törpe, de sem job, sem roszabb nem volt ettől az éjszakánk. Napközben amúgy nem szeret hason lenni,és én is minimálisan fordítom csak így, épp csak azért, hogy gyakoroljunk valamennyit. Krisz is utált hason. Amúgy elég későn, 1/2 10 fele alszik. Nálad mikor mennek ágyba a gyerekek? Egyszerre altatod őket?
Egyébként úgy néz ki, Kitti cumis lesz. Tegnap, illetve ma hajnalban egész jól megnyugodott tőle. Így még aludt mellettem egy kicsit.
Ó, és Kitti még nem forog,sajna..

Mindenkinek szép napot!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Lorca! Dávid hason alszik és nálunk nincs gond az alvással! ;)

(Egyébként azért alszik így, mert sokat szokott még bukni, akkár szopi után 2 órával is, a büfiztetés ellenére... nem refluxosan, de azért jön egy "kevés".. és mivel nem fordítja el bukás közben a fejét oldalra, simán belélegzi a cuccot. Így nálunk biztosabb a hason fekvés... Marha nagyokat tud így aludni!)
szilbee
 
 


Zsu! Bár nem engem érdeztél, de azért én is leírom az altatásunkat...

Nálunk 7-kor van Dávid fürdetése, aztán pizsi és szopi, majd szunya. Ha cicin nem alszik el, akkor ébren teszem le. Szerencsére eddig nem volt gond az elaltatással. Jó esetben 5-6-ig horpaszt. Pár napja ugyan gyakrabban kér éjszaka tejcsit, de ez fogzás miatt van... Leventét az apja Dávid után fürdeti olyan 7:30-8:00 magasságában. Aztán pizsi neki is és egy kis összebújás a nagy ágyban (Dávid szopija közben... általában). Aztán kis mese és alvás. Általában 9-re már a nagyobbik is elszunyál... de van hogy már 8-kor alszik.

Ja igen! Nálunk mivel kicsi a gyerekszoba, ezért a mi szobánban alszik Dávid... még. Van egy sk. tervezésű emeletes ágyunk, aminek a felső szintjén fog aludni Levente... de az még odébb lesz... Egyenlőre még várjuk, hogy picit benőljön a feje lágya, hogy biztonsággal hagyhassuk az emeleti ágyban éjszaka.
szilbee
 
 


Sziasztok!

Szilbee!
Jó, hogy leírtad a napi rutinotokat, én most mindenre kíváncsi vagyok, ki mit hogyan old meg, így két csöppel.
Egyébként én is ezt szeretném, ha Kitti nem alszik be szopin, akkor aludjon el magától a kiságyban, csak hát Krisz mellett nem lehet. Jó lenne ha egy időben aludnának, akkor altatnék egyszerre kettőt...De szerintem pénteken meg lesz rá a (kényszerű) lehetőségem, mert a férjem Romániában lesz. Érdekes lesz, még nem találtam ki a forgatókönyvet, hogy fürdetem, milyen sorrendben őket...stb. Kriszt ugye még nem lehet egyedül a fürdőszobában hagyni. Eddig őt a párom rendezte este.
Nálunk is van emeletes ágy, de ott a felső szinten a férjem nagylánya alszik kéthetente. Jó lenne még egy szoba...Álom ,álom, édes álom :wink:

Kitti amúgy most egész jól szunyál, már 9-kor kidőlt, úgyhogy lassan elkészül az ebéd is.

További szép napot!!

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu! Nálunk volt olyan, hogy párom melózott késő estig és nekem kellett a fiúkat intéznem. De ugyan ebben a sorredben történetek a dolgok, csak Levente fürdetése akkor kezdődött,mikor Dávidot már szopi végeztével letettem az ágyba. Mire Levente végzett a félórás pancsijával, Dévid már aludt is.
szilbee
 
 


Voltunk Natival magán ortopéd rendelésen. Előzetesként annyi, hogy fél éves koráig nem csinált semmit, csak 5,5 hónapos korától felültetve játszott. 11 hónaposan járt, akkor kérdeztem dokinénit, hogy nem látja-e ferdének a bokáját. Nem. Pár hónappal később szólt, hogy kicsit beesett a bokája. N jó mozgásilag, alig múlt két éves, tudott biciglizni, hintát hajtani, 1,5 évesen váltott lábbal lépcsőzik magabiztosan stb. Most derül ki, hogy hipoton, meg a bokájában van egy 20°-os dőlés. TB-re kap cipőt, ami eredeti áron közel 29.000 lenne, így 2500kb. Pár év, mire rendbejön. Neeem vagyok morcos. :x
Miért nekem kell ezek után járni?! Mire való a gyerekdoki?!

Zsu,
A hasaltatás ellen vagyok, nem a hason alvás ellen. 8) Nati pár hetes korában mondta a védőnő, hogy rakjam hasra, kínozzam egy kicsit, csak pár perc naponta. Ez a "kínozni" szó annyira megütötte a fülemet, hogy azóta sem tudom elfogadni se a hasaltatást, se a védőnőmet. :wink: Egyiket sem hasaltattam, ha már nem tetszett nekik, Nat, mint ma kiderült még hipoton is, mégsem volt ebből semmi probléma, mindketten egy éves koruk előtt jártak.
A forgás átlagos időpontja 4-6 hó.
F10-es kelés mellett kizárt dolog, hogy kialussza magát 4-re. :( Sanszos egy testvérféltékenység. :?
Altatásban és kb minden másban is elég szerencsés helyzetben vagyok a gyerekekkel kapcsolatban. Robi, onnantól, hogy hazajön 5 körül, kb 10ig foglalkozik velük. Fürdet, mesét mond, játszizik, mikor milyen munka van. Este még nem kellett egyedül kettőt altatnom. :D Sőt, még délután is ritka, olyankor rohangálok a két szoba között, hogy az épp felébredő gyereket egy kicsit visszanyomjam, hogy aludjon még. Olyankor meg többnyire anyós van itt, aki bele van bolondulva a két törpébe.

még folyt köv, most rohanóban...

Szilbee,
Szabi is hason alvó. Őt a koraosztályon szoktatták rá, ahol a sárgasága miatt volt. Összehasonlítva sztem jobb. A háton fekvő babák sokszor a rugdosás miatt buknak,

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Most jövünk az oviból, felvették Vanit. Tök jó, úgy örülök, itt van az ovi 5 percre sétával.

Azért jó lenne néha egy kis délutáni szabadidő. Én nem tudom Vani hogy nem fárad el, de a napját se tudom mikor aludt délután. Pedig sokszor jól jönne az a 2-3 óra. De nem, ő bírja reggel 9-től este 9-ig.

Majd jövök még csak csináljuk az ebédet.

Ja, Ildikó! A dúláskodást csinálnám én, de még mindig nincs rá igény. Sajnos. Viszont azt se szeretném, ha szegény gyerekem reggel 6-tól késő délutánig ott lenne az oviban. Bár nem tudom mikor lehet vinni őket, de az utolsó gyereket is legkésőbb fél 5-kor hazaviszik.

Na tényleg megyek.

Kép
patrisa
 
 


Patrisa,
Nagyon irigyellek, hogy már megoldottátok az ovi kérdést. Én még őrlődöm rajta egy kicsit. :(
Nati ugyan alszik délután, de a 12 óra, mint nálatok, azért többnyire nincs meg. Csak másként osztja el. :wink: Ha még aludna 2-3 órát, akkor több lenne, mint Szabié. Szerintem egész jól álltok. :lol:

Képzeljétek, holnaptól úrinő leszek, lesz egy tanítvány, aki bartelben kitakarít. :D Nem vagyok egy nagy háziasszony, én inkább tanítani szeretek, ha munkáról van szó. :wink:

Az altatás rutin egyébként:
8 óra, kibírtuk, örülünk, fürdés. Robi, Szabi, Nati együtt. Szabi ki, felöltöztetem, jobb napokon még küzdeni is kell vele, mert az éjszakai rugit már becipzározni sem engedi, fordulna hasra, hogy aludjon. Ő egyébként még mindig velem alszik. 8) Natit kiveszem, ha Szabi hagyja, majd többnyire két mese apával, utána rendrakás a szobában, mese és pikk-pakk, már 10 óra van és megpróbáljuk lenyomni aludni. Ő pedig apával alszik. Én pedig jövök a számítógéphez vagy olvasok pár órát. A reggel ált f8 körül kezdődik, addig Szabi tartja a 3 óránkénti anyaellenőrzéseit.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Mirtillnek is bedől a bokája már sokszor voltam miatta ortopédián de mindig azt mondják,hogy hordjon sarokdöntött cipőt és semmi más teendő nincs vele.A baj csak az,hogy nem lehet sarokdöntött cipőt kapni felírni pedig nem akarja.
Eléggé aggaszt mert befelé is lép elég erősen.És Neki van előzménye is mert kengyeles volt.Már 2,5hós kora óta az ortopira járunk,jártunk gyógytornára is és még mindig ott tartunk,hogy befelé lép és bedő a bokája de csak a bal lábán.A kengyel is a bal lába miatt kellett nem hinném,hogy ez véletlen.A gyógytornászhoz is visszavittem Ő azt mondta,hogy a boka körüli izmai rövidebbek vszínű a kengyel miatt éa masszírozzam.
Natinak milyen cipőt írtak?

Alvás:
Mirtill 8 körül kel délután 1-3-ig alszik este elég későn 10körül alszik el.Kicsit változtani kellene ezen mert az ovi miatt reggel 1/27-kor kelni kell.Majd addig kitalálom hogy legyen!
Tudom nem helyes de Mirtill velem alszik,Apa a másik szobában!
Egyszer csak alszik egyedül! :D

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


lorca :)
A hipotoniát az ortopédián állapitották meg? Mert az "hivatalosan" a neurológiára tartozik. Azért tudom, mert Nándi nagyon hipoton volt, még mindig érezni (ezt nem lehet kinöni, csak erösiteni az izmait) Csak azért gyanus, hogy Natinak nincs hipotoniája, (vagy csak a bokájára mondták, hogy hipoton?), mert a hipoton gyerekek MINDENT késöbb csinálnak. Nándi pl forogni úgy kezdett 8 hósan, hogy elmentünk korai fejlesztökhöz. Utána megint lemaradt, és elmentünk Dévényezni, na ennek volt igazán hatása, mert amikor hétfön mentünk, kedden mindig csinált valami újdonságot.
Nah, sztem nem kell kétségbeesni a hipotonia miatt, föleg, hogy 11 hósan járt, és ilyen ügyes most is. A gond inkább tényleg a döntött bokájával lehet.

Én tegnap voltam a 18 hetes UH-n, kifogtam egy morcos dokit, ráadásul rámhozta a szivbajt, mert vagy 3 percig szótlanul ült és csak körözött a pocakomon (biztos menekült a bébike)
Minden rendben, a mért adatok 1 mm-el térnek el a Nándinál ilyenkor mérttöl :) hétfön a saját dokim kislánynak tippelte, most ez a doki talán fiúnak mondta :) Mondtam is az apjának, hogy ez a gyerek már most szivat minket :)

Na, szaaldok.

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Szilbee!
Akkor te ügyesen megoldod a gyerkőcöket, ha egyedül vagy. Én mint kiderült, már ma is próbálkozhatok, férjem sokáig fog melózni. Mindig azt mondja, hívjam át anyut (a szomszéd faluban lakik) hogy segítsen, de azért ez túlzás, egy esti szertartás miatt egyből segítséget kérni...Szóval, én is úgy csinálnám mint Te, ha a mi szobánkban aludna a bébi, de így. Lehet csak nagy levegőt kéne venni, és átköltöztetni hozzánk, aztán talán szeptember fele, amikor Krisztofer ovis lesz, és talán este hamarabb aludna, akkor újra összehozni őket..Bár a mi szobánk ellen szól a férjem rettentő horkolása is. Belegondolni sem merek, hogy Kitti amikor nem szopira, akkor a horkolásra ébredne! :twisted: Pedig ha mindig szopin altatom, sosem tanul meg egyedül elaludni. Kicsit bizonytalan vagyok..vagy nem?!

Lorca!
Sajnálom hogy most derült ki, baj van a kislányod bokájával, de legalább a jelek szerint a mozgásfejlődésben nem akadályozta!! Szar, mikor csalódni kell a dokiban. Délutáni altatás akkor neked sem egyszerű, nem? Én általában Kitivel az ölemben könyörgök Krisznek, hogy aludjon.. Gyerkőcök együtt fürdenek apával?Az jó lehet!! Szabi még sokszor kel éjszaka? Jó bartellt csináltál! Mit tanítasz?

Patrisa!
Gratula a nagy lépéshez! Nálunk is volt egy időben sztrájk a délutáni alvás ellen, de betudtuk a dackorszaknak. És én eléggé aggódtam, hogy ha leszokik róla, mi lesz majd az oviban. Néha most is előfordul, hogy nem akar aludni, és ha viszonylag későn kelt, pl 9 környékén, akkor nem is erőltetem én sem. de pl tegnap 7 óta fent volt, és nagyon össze kellett vele vesznem, hogy hajlandó legyen aludni..

Minyu!
Akkor még találgathattok egy daradig, hogy kisfiú, vagy kislány lesz-e? 4d-re nem mész? Nagyon rossz, amikor kifogsz egy ilyen dokit, pedig amúgy olyan nagy élmény,nem?

Közben megnéztem Krisszel egy új mesét, Roary a versenyautó-t. Azt hiszem ez lesz az újabb kedvenc, Thomas, Noddy és Sam a tűzoltó után.

További szép napot mindenkinek!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Vanit szintén hipotónnak állapították meg 8 hósan. Elkezdtünk járni mi is a Dévény-tornára, és ez szinte azonnali változást, fejlődést hozott.

Minyu! Emlékszem Vaninál nekünk is azt mondta a doki, vagy fiú, vagy lány, 50-50%. Ez a szívatás nekünk a mai napig fenn áll. :mrgreen:

Éjszaka felkelt és sétálgatott Vani a szobába. Nem tudom mi volt ez. Alvajáró? Még sose csinált ilyet.

Kép
patrisa
 
 


Szerencsére az oviban van olyan "lehetőség", hogy aki nem akar aludni, azt nem eröltetik. Átmegy a másik csoportszobába játszani. Bár szerintem ha korán kell majd kelni, akkor biztos elfárad délutánra és fog aludni.

Kép
patrisa
 
 


Csajok!
Mostanában minden szerdán kb fél 5-6ig a Lurdyban szoktunk játszóházazni, ha valaki ráér és van kdve, csatlakozhat (bár nálunk a játszóházazás ritkán jelenti azt, hogy egyhelyben ülhetek és kapuccsinózhatok...)

Zsu :)
Sztem egyáltalán nem gáz, ha csak 1 éjszakára is kérsz segitséget. Sógornömnek októberben született meg a kisfia és anyósom is sokszor megy Nyíregyházára, ha Robinak mennie kell valahova estére.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Zsu! Hát én meg annak örülnék, ha lenne lehetőségünk együtt altatni a kölköket! Valszeg, akkor is így csinálnám... Dávid elég jól hozzászokott már (este is) Levente kajabálásához. Asszem nem zavarná... Egy idő után meg igényük is lesz rá, hogy esete még csacsogjanak egymással... Akkor lesz nekünk nemulass!! :lol: Úgy kell majd a fejüket a párnára nyomni. hogy aludjanak már... :wink: :lol:

Minyu! Akkor okosabbak nem lettetek a nemét illetően! :lol: Birom az ilyen dokikat...
szilbee
 
 


Ildikó,
Nati cipőreceptjére írt egy csomó betűt meg számot, fogalmam sincs, mi mit jelent. A 11. kerületbe, a Dombóvári útra mentünk, magándokihoz. 1500Ft volt a rendelés, beutaló sem kellett, csak kb 10 nappal előtte bejelentkezni. Neki alapból Salus cipője van, ami direkt erre jó, de a doki szerint az nem elég. Az döntött, ugyan úgy, mint a Dr Leo. Kb egy hónap múlva, amikor megkapjuk, többet fogok tudni. Ha megoldható nektek, talán érdemes lenne felhozni, mert ahogy meglátta, azonnal mondta, hogy recept és kész. Ha nem egyforma, akkor meg egyértelmű. (ezt a gyerekdokink mondta) Ő (még) nem lép befelé, de én nagyon csámpi vagyok, jó lenne megelőzni.
http://www.salus.hu/belindex.php?item=t ... gyerekcipo
Most egy ilyesmi szandi lesz, a cipője mint a zártak, csak bordó. Vannak fél számok is, Natinak 26,5-es készül :shock:

Minyu,
A hipotonia nekem is kicsit fura, de tény, hogy nagyon laza. Van olyan ismerős, akinek a gyerekéről megállapították, hogy hipoton és azt is, hogy hiperton. :twisted:
Kára mindenesetre ebből nem származott, max a bokája, de azt mondta az ortopéd doki, hogy tornával - adott papírt, mit kell csinálni, - és a cipő hordásával pár év alatt kinőhető. Ennek még nem tudom, hogy örüljek-e (kinőhető) vagy nem (évek). Nem csak a bokájára mondta, hanem a csípőjét, lábát, kezét nézte. Nati meg nyeklett-nyaklott a kezei között, nagyon tetszett neki. :lol:
Azt hiszem, a neurológiát kihagynám. :wink: Amennyiben tényleg hipoton, amit nem fogok leellenőriztetni, igazából nem kétségbeejt, hanem bosszant.
Szabi 30 hét körül még Dorka volt. 8)

Zsu,
Robi nagyon horkol, Natit egyáltalán nem zavarja. Nati 19 hónapos koráig szopizott, addig szopin aludt el. Most is altatjuk. Szabi a születésnapján lemondta a szolgáltatást, pár hete magától alszik el. Sztem nem sok köze van a jelen szopis altatásnak a későbbi önálló alváshoz, mint két kísérleti alanyom bizonyítja. :roll:
A délutáni alvás ennél egy kicsit egyszerűbb. :oops: Max 1-2 hetente kell egyedül altatnom a kettőt. Akkor megvárom, amíg Szöszi elfárad, ő elalszik pár perc alatt, utána jön Nati. Amíg Szabi nem álmos, nem is próbálom Natit altatni, felesleges konfliktus és reménytelen is. Amíg még volt Szasza szopi, addig jó volt. Mindhárman lefeküdtünk Nati ágyába- fal, Nati, én, Szabi, takaróakadály. Amíg Szabi szopizott, Nati elaludt, velem együtt.
Mi számít gyakori kelésnek? Éjfél, 3, 6 egy kis tápival, majd 7-8 között rötyögés és szemkinyomkodás a program. Sztem egész jó, csak azt nem tudom elviselni, ha valaki zajong éjszaka, de az szerencsére nagyon ritka.
Angolt, főleg gazdasági szaknyelvet tanítok.

Natinak is van időnként, hogy kimarad a délutáni alvása. Olyankor sem alszik többet éjszaka, csak pár napig gyűlytögeti és egy délután bepótolja. Volt olyan hét, hogy 1-2x aludt, majd lenyomott egy 5 órás délutáni alvást, felébredt, vacsizott majd az éjszaka következett. Az oviban viszi a csoport, ott vszínűleg aludni fog szó nélkül.

Szilbee,
Azt nem tudom, mikor lesz rá igényük, hogy éjjel csacsogjanak. Most még este Nati nagyon igényli, hogy apa vagy én csak az övé legyünk. 8) Napközben azért szeretnek "dumálni". :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca! Hát én, kb. 5-6 éves korom óta dumáltam éjjel a tesóimmal. Legalábbis onnan van a legkorábbi ilyesfajta emlékem.
szilbee
 
 


Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni.
ŐRANGYALOK kerestetnek május 4.-re, a születés Hete nyitónapjára.
Hogy kik az őrangyalok?

Azok a kedves nők és férfiak, akik segítenek a tájékozódásban, akik teljes figyelmüket egy-egy előadóra tudják fordítani, akik mindent tudnak a rendezvényről (kit és mit, mikor és hol lehet megtalálni stb.), akik várják a vendégeket, akik egy mosollyal otthonossá teszik a házat…

Önkénteseket keresünk, akik szívesen vállalnák ezt a feladatot, ezzel is segítve a Születés Hete ügyét (azt, hogy a várandósok és családjaik minél informáltabbakká, tájékozottabbakká válhassanak a szülés-születés, gyermeknevelés kérdéseiben), és hogy látogatóink és előadóink maradéktalanul jól érezhessék magukat ezen a napon, hogy igazán vendégnek érezhessék magukat.

Nagyon izgalmas feladat, ráadásul belülről átélve a programok szervezését egészen más érzés és ismeret beülni az általunk kísért előadó programjára.

Ha úgy érzed, hogy szívesen csatlakoznál az őrangyalok csapatához, ha örömmel segítesz, küldj egy mailt a kurti.juditkukacszuleteshete.hu e-mail címre.Ha te magad most nem tudsz bekapcsolódni, de ismersz olyan embert, akiről úgy gondolod, hogy szívesen csatlakozna, ismertesd meg minél előbb ezzel a lehetőséggel.

Jó, ha tudjátok, hogy akkor tudjuk kapkodás nélkül, kényelmesen ellátni az őrangyali feladatokat, ha ötvenen leszünk. Most még nem vagyunk ennyien, kérlek, ha tudsz még olyan embert, aki szívesen vállalná ezt a feladatot, szólj neki is.

Néhány tudnivaló, közeli teendő

• Őrangyal-képzés mindenkinek, aki május 4-ére őrangyalnak jelentkezik!

• Április 18-án, pénteken 11-15 óráig (illetve akinek ez munka vagy egyebek miatt nem jó, annak 19-én, szombaton 11-15 óráig) az Aranytízben. Kérem, hogy minél hamarabb jelezzétek a kurti.juditkukacszuleteshete.hu e-mail címre, hogy melyikre jöttök. (A képzésen való részvétel azért kötelező, mert másképp nem tudjuk nyugiban, kapkodás nélkül ellátni mindazt a feladatot, ami ezen a napon ránk vár.)

Ha további információkat szeretnél, küldj nekem privit!

köszönöm, hogy elolvastátok,
további szép napot kívánok,
kata
sz_kata
 
 


Sziasztok!

A gyerekorvosokról nekem sincsen túl jó véleményem, pedig a mienk még a jobbak közül való...
Anna 3 hósan oldalra fordult, 5 hósan magától felült, de nem akart forogni. Mikor jeleztem az aggályaimat, a dokink nagyjából kiröhögött, hogy mégis mit akarok. Végül belátta, hogy elég harcias vagyok, így adott beutalót neurológiára. Ott csak annyit mondott a dokinő, hogy nem egyformák a gyerekek, nagy baj nem lehet, hiszen egyedül felül és ügyesen manipulál a kezeivel. Nagy nehezen kikunyeráltam egy Dévényes beutalót tőle. A torna első 5 percébe közölte velünk a gyógytornász, hogy még éppen időben vittük a gyereket, mert a jobb oldali csípőízülete nagyon spasztikus és ez csak fokozódik torna nélkül. Már az első torna után elkezdett forogni, aztán még 2-szer mentünk, de azóta is rendszeresen tornázunk. Igazából Annának az egész jobb oldala kicsit gyanús nekem, ezért is járunk évente a Heim Pálba kontrollra, de eddig még csak egyszerű asszimetriára tippel a doki (legyen igaza!!).

Alvás: Anna is elég későn szokott elaludni, 9-f10 magasságában, ami hétköznap nagyon rossz, mert ő f6-kor megya bölibe. Szerencsére ott még le szokták tenni és ált. alszik is 1-1.5 órát. Ebéd után min. 1, max. 3 órát alszik, attól függően, hogy mennyit volt a friss levegőn.

Ovis beíratáson mi is túljutottunk, de csak május végére tudjuk meg, hogy felveszik-e az általunk választottba (a körzetisbe tuti).

Minyu
nekem Anna a 34.hétig tuti kisfiú volt, Ádámnak is szólítgattuk szegényt...

Körkérdés: állítólag ebben a korban kell figyelni, hogy kialakul e lúdtalp a gyerekeknél. Tornáztatja vki a csemetéjét?

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Alszanak a gyerekeim 3/4 10 óta..hurrá!

Jó éjt mindenkinek!
Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: