Új privát üzeneted érkezett!

Holnap tartjuk Szabi hivatalos szülinapját és ma éjjel alig aludtunk, tiszta takny a gyerek. Jó melegítés a bulira. :? Nem, mintha túl nagyot terveznénk, de azért jobb lett volna relatíve egészségesen.

Rita,
Nincs kötelező béremelés, csak a közszférában. Pl nekem, mint tanár.
AFP éhgyomorra kellett nekem, csak azt nem tudom, miért. :wink:

Ildikó,
Pesten könnyebb munkát találni, de mi is bajban leszünk, ha apa cége megszűnik vagy elbocsátják. Kisgyerekkel meg pláne nehéz elhelyezkedni. :( Remélem, azért sikerül valami megfelelő.
A Béres cseppet adod még? Ugye te írtad? :oops:

Kajla,
Magamból kiindulva egy kisgyerekes anyuka tényleg nem teljes értékű munkaerő. :roll: Anno napi 10-en óra munka, hétvégén is, nem ártott meg, csak áprilisra ütöttem ki magam és próbáltam élve maradni június végéig. Most nem engedhetem meg magamnak, hogy kifáradjak, mert akkor türelmetlen vagyok a gyerkőcökkel. Max fél állásba mennék vissza, a fizetés sem érdekel. Előtte nagyon tudtam a munkámra koncentrálni, most nagyon tudok a gyerekekre. Nem venném fel magamat. 8)

Minyu,
Hülye főnök. :( De ahogy régebben már írtad, sejthető volt, hogy nem fog repesni. Attól még persze fulladjon meg. :evil:

Kép KépKép
lorca
 
 


Hrk :)
csakmost olvastam, nem emlékszem, hogy afp-reéhgyomorra kell-e menni, de sztem nem. Bár azóta bizti tul vagy rajta. :)
Asszem nálunk is májusban van ovibeiratás, de én is megkérdem a védönöt majd.

Nagyon sajnálom, hogy többen nemtaláltok munkát, a nagyon távoli jövöben én abban bizom, hogy Pesten talán könnyebb lesz nekem keresni. Mert ugye a jelenlegi munkahelyemre tuti nem vesznek vissza...

Kajla :)
ez nagyon durva, hogy be se add az önéletrajzod. Ráadásul törvénytelen dolog megkérdezni a gyermekvállalással kapcsolatos terveidet. dehát ezt mondd egy munkáltatónak...

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Szerződéssel vagy a jelen munkahelyeden? Mert ha nem, a Gyes lejártáig nem nyúlhat hozzád. Igaz, én csak akkor mennék vissza, ha addigra már nem lenne ott ez a kedves főnök. :evil:

Kép KépKép
lorca
 
 

 
 

Sziasztok!

Ildikó!
Én is vegyésztechnikus vagyok!!! :lol:

Lorka!
Persze, hogy van igazság benne, csaka lelkem bántja a dolog! :(

Kaptatok ilyen emailt?

Sötét világ: 2008 Február 29-én 19:55-től 20:00-ig

Kapcsolj le minden lámpát és lehetőleg minden elektromos berendezést
hagyd lélegezni a Földet

Ha elég sokan csatlakoznak, az energia-megtakarítás óriási lehet.
Csak öt perc, lássuk, mi történik.
Igen, öt percre sötétben leszünk, meggyújtunk egy gyertyát, és nézzük a lángot.
Lélegzünk és hagyjuk a bolygót is lélegezni.
Emlékezz, az összefogás erő, az internet nagyon hatásos tud lenni és
nagy dolgokra képes.

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!
100 éve nem írtam, csak olvasgatok!

Minyu! Nagyon jól tetted, hogy kiirattad magadat! A gyes idejéig védett vagy! Csak ha az lejár, és táppénzen vagy a pocaklakóval, na onnatól kezdve már nem biztos!
Méghogy nem diszkriminálják a kisgyerekes anyucikákat!!
Mindenhol ez a téma...Ha 20 éves vagy , nincs tapasztalatod. Ha 25-30 vagy , biztosan szülni akarsz. Ha 50 vagy, már egyáltalán nincs rád szükség. .... Ez lenne a jó világ?!

Rita! Tényleg csak a közszférások bérét kell emelni folyamatosan a gyed, gyes alatt.

Amúgy gratula minden kismamikának, akinek még nem mondtam volna! Vigyázzatok magatokra, örüljetek a tavasznak!

Nálunk húsvét előtt lesznek az ovis nyílt napok, ünnepek után pedig a beiratás. MÉg mindig nem tudom, hová fog járni MIlán....

Puszi!

bockbrigi
 
 


Brigi :)
A munka törvénykönyve szerint terhesség alatt sem rughat ki. Vagy már ez is változott? Sztem ezt mégnem módositották.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Bízzunk benne , hogy így van! :D

bockbrigi
 
 


Kajla!

Úgy tűnik köttünk nagyon sok a hasonlóság! :D

Én is úgy tudom,hogy terhest nem lehet kirúgni.Ha lejár a gyes akkor is kell alkalmazni talán 1hónapot és csak utána lehet kirúgni!

Brigi!
Én is pont ezt akartam írni.Ami a munkát illeti.Egy nő csak akkor kap munkát ha egyedülló és nem is tervez családot.
Sajnos nálunk Borsodban még rosszabb a helyzet mivel nem is nagyon van munkalehetőség de azt sem egy kisgyerekes nőnek fogják adni!

Mirtillt január végén beirattam az oviba,fel is vették.Nekem is mondták tavaly,hogy májusban van a beiratás de ha azt akarom,hogy beférjen jobb február körül beiratni.Még azt nem tudjuk melyik csoportba fog járni az csak aug.végén derül ki.De elmehettünk a farsangra és ha jó idő lesz elmehetünk játszani,ismerkedni.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Minyu,
Nemrég olvastam, hogy a terhesság alatt akkor sem rughatnak ki, ha nem tudnak a terhességről.
Vettem egy jó könyvet ZAlánnak: Bartos Erika: Anna és Peti a cime, kistestvér érkezik asszem az alcime. NAgyon aranyos a mesekönyv, remélem segit majd ZAlánnak feldolgozni a kistesót :D

Afp megvolt, a biztonság kedvéért nem ettem, és csak egy kevés vizet ittam. És képzeljétek tegnap megkaptam az első kis rugdosást is :D

Lorca,
BOLDOG SZÜLINAPOT SZABINAK!

Itt nálunk akkora nagy szél fúj, hogy csuda. Nálatok is van vihar? Még jégeső is esett :(

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita! Gratula a rugdosáshoz!!! :lol: Dejó!! Fura érzés nem, hogy nem Zalán van odabent!! ;) Nekem legalábbis az volt...
szilbee
 
 


Szilbee :D
Annyira váratlanul ért, hogy bele sem gondoltam, hogy fura. De igy hogy mondod :D Amúgy Zalán rugdos eleget idekinn...

Képzeljétek ma kaptam a szomorú hirt, hogy egy gimnáziumi osztálytársam meghalt...Kissé kiborit a dolog, nem tudta legyőzni a rákot szegény.
Bocs, hogy ilyen szomorú dolgot irok, de hihetetlen, hogy ilyen fiatalon elmenjen valaki...

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita! Nekem is vannak ké-zöld foltjaim... de nem érzem mikor megrug (véletlen) csak az eredményt látom fürdés közben. :lol:
Tegnap viszont szegény Dávidot rugta meg véletlen szopi közben, míg reggel az ágyunkon forgolódott (mármint Levente). Szegény picinyem, meg jó nagy sírásba fogott. Olyannyira megviselte a dolog, hogy minden szopinál sztrájkba kezdett. Most már javult a helyzet, de énekelnem kell így szopi közben..
szilbee
 
 


Hrk :)
Jaj, hát én elsiklottam véletlenül a félmondta felett. Nagy grat a pici rugdosáshoz. :) Én is várom már :)
Osztálytársad :cry: sajnálom. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy nekünk mekkora szerencsénk volt, hogy Csabinál idöben észrevették. Persze még igy sincs garancia arra, hogy kiujul, demivel túl van az 5 éven, igy elvileg ennek az esélye ugyanakkora, mint bárki másnál :roll:

Szilbee :)
juj én nagyon tartok töle, hogy hogy fogom birni 2 gyerköccel és hogy tudokmajd reagálni az ilyen véletlen helyzetekre. :roll:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Szilbee,
Most elképzeltelek, ahogy énekelgetsz szopi közben :D

Minyu,
A srácnak kiújult, de őt pár éve megműtötték, azt hittük jól van, sőt tavaly májusban a 10 éves osztálytalálkozón semmi baja nem volt. Augusztusban állitólag már le is bénult, januárban meg kómába esett :( Agydaganata volt...
Nálatok ezerszázalék, hogy nem lesz semmi baj már, ez már tutibiztos :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita! Remélem nem volt rémálmod tőle... vagyis tőlem... :lol:
szilbee
 
 


Köszi a köszöntést :)
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép KépKép
lorca
 
 


Rugdosásról jut eszembe, milyen jókat nevettünk azon Robival, hogy Nati kívűlről, Szabi meg belülről rugdosott. Persze főként ő vidult. :twisted:

Ildikó,
Barátosnémat 30 körül azért tanácsolták el egy munkahelyről, mert a főnök azt mondta, ennyi idősen biztos akar majd gyereket. Gondolkodott, hogy megmondja-e, hogy leszbikus, de végül csak lelépett. 8)

Minyu,
Én is úgy tudom, hogy függetlenül attól, hogy a munkáltató tud-e róla, védett vagy a terhesség elejétől.

Kajla,
Amellett, hogy megértem a munkáltató oldalát, természetesen nem tartom jónak, hogy diszkrimináljanak a gyerek miatt. Szerintem a gyerekes élet enélkül is elég nehéz. Nekem a gyermekágyi depimben nagyon is benne volt, hogy a fizetésem pont akkor lett a töredéke, amikor a család bővült és a legtöbb pénz kellett volna. Arre meg nem is akarok gondolni, hogy amikor visszamegyek, egy csomó melóval alig kapok majd többet, mint most, hogy itthon vagyok Gyeden. :( Ha a magánóráimat nézem, szinte biztos, hogy kevesebbet fogok keresni.
Kép

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Utólag is Boldog Szülinapot Szabolcsnak!
Nagyon helyesek és nagyon hasonlítanak egymásra!
Jól sikerült végül a buli!

Én adtam Mirtillnek Béres cseppet tavaly.Akkor nagyon nem evett és amikor szedte 1hónap alatt 1kg-t hízott.1üveggel adtam be azóta nem kapja mert mostmár eszeget.Hol jobban hol kevésbé!Most a Forever Kidset kapja végre hajlandó megenni!Szerencsére egész télen nem volt beteg!
Most kicsit izgulok mert a barátnőjéről nem tudta megmondani a doki,hogy bárányhimlős-e! :!: Jött ki rajta pár kiütés de nem volt viszketős,1hét alatt elmúlt viszont rossz volt a kislány közérzete,nyűgös volt.Beszéltem a kórházi gyerekorvossal és azt mondta,hogy lehet az volt így várjuk ki Mirtillnél is a 3hetet.Már 2letelt de eddig semmi remélem nem is lesz.Most akartam beoltatni ellene.
Jövő pénteken kell visszamennünk az endokrinológiára remélem nem akar tör ki rajta a himlő.

Megérdeklődtem ezt az iskolát és úgy döntöttem,hogy belevágok.1éves és el lehet vele helyezkedni kórházban,családsegítőben,idősek otthonában és még pár helyen.
Érdekel is és remélem könnyebben találok munkát.
Nem mintha akartunk volna másik gyereket de így már biztos nem lesz tesója Mirtillnek.
Mire kijárom a sulit 35 leszek,szeretnék dolgozni,hogy anyagilag helyrerázódjunk már 36éves leszek és valószínű nem menne könnyen a teherbeesés de ha igen akkor is 37éves leszek és akkor már nem szeretnék szülni!


Mirtillt elkezdték érdekelni a buszok,autók,vonatok!
Nagyon szereti tologatni őket!
Rakok is róla egy fotót!

Sziasztok!

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Ildiko :)
Szuper, hogy találtálolyan foglalkozást, amiérdekel is, és még valszeg el is tudsz helyezkedni.

Hrk :)
Az Anna és Peti nekem is megvolt (remélem, egyröl beszélünk, az egész olyan képregényszerü képeskönyv) csak nekem anyumék nem kistesó miatt vették, hanem "felvilágositó" célból. Elég szemérmesek, hogy ilyemiröl beszéljenek. :oops: :P

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
lehet, hogy nem egyről beszélünk, ez nem egy régi kiadás, legalábbis az irója fiatal, és az ő két gyerekéről szól a könyv. A terhességgel csak egy fejezet foglalkozik, de röviden elmond mindent (pocaknövés, szülés, kórház), a többi rész különféle kirándulásokról, törrénetekről szól. Mindenesetre Zalán szereti:-)

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Minyu,
Nálunk felvilágosítás terén még gyengébb volt a felmenő hadosztály. :lol: Középiskolás koromban anyukám hazahozta sulijából a felvilágosító videót, amit ofők szoktak leadni az osztályban, odatette a tv tetejére. Vagy tíz év kellett, hogy rájöjjek, szándékos volt. Remélem, ennél azért én jobb leszek. :D Anyukám most is zavarba jön az olyan Nati kérdésektől, hogy hol van a játékmaci fütyije. :twisted:

Hrk,
Az a könyv, ahol a fejezet elején van egy kép a családról, a többi pedig rajz? Nézegettem Natinak, de mi Kippkopp és Annipanni vonalban mozgunk. 8)

:?: Nálatok milyen mesék/könyvek/ jönnek be a legjobban?

Kép KépKép
lorca
 
 


Hrk :)
Akkor még sem egyrö lbezsélünk :) Ami nekem volt, az csak rajzos, és arról szól, hogy egy 2 gyermekes családnak születikegy 3. babája, és a gyerekeknek meséli el a fogantatást, a baba fejlödését, a szülést stb.

Lorca :)
Anyud :mrgreen:
Nálunk most a Brumi Bandi a sláger, illetve a tesz-vesz szótáram (szintén gyermekkoromból maradt) még megmaradt darabjai. A többit kiolvasta Nándorom :oops: :P

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok! Kicsit zűrös és mozgalmas heteim voltak mostanság. Hazaköltöztünk, újra együtt vagyunk, átköltöztünk egy nagyobb házba. Most kötötték át a netet.

Remélem mindenki jól van! Amint lesz időm visszaolvaslak benneteket.

Nálunk most vannak a nyílt napok. Néztünk 3 ovit is a közelbe, Vani egyértelmű jelei alapján döntök. A tegnap megnézett ovi lesz a nyerő. Nagyon jól érezte magát, és nekem ez a legfontosabb. Sajnos elég szegény az ovi, és hamarosan bezárják, de az még 4-5 év, így oda íratom be. Ja és az óvónénit 12 éve ismerem. + oda jár sok ismerős kisgyerek.

Most megyek!

Puszi

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Dolgoztam ma! Felvettek egy végrehajtó irodába adminisztrátornak. Egyelőre próbaidőre, 4-5órába, attól függ, mennyi munka lesz! :D

Patrisa!
Ez nagyon jó hír! Remélem, minden rendben megy majd!

Könyvek: ritkán nézegeti még a leporellós könyveket, de manapság az Öreg néne őzikéje,és az én egyik régi verses könyvem, Gazdag Erzsi: Mesebolt a nyerő, szereti a Medve enne még könyvet és az angol Tweenies-t is. Este ált. fejből mesélek, kitaláltam egy Peti nevű kisfiút és róla.
Dvd-k: Ludovic, a kismaci; A Kisvakond mesék, Thomas, néha még Tubbies, Micimackó.

Kép
kajla
 
 


Lorca,
igen, Bartos Erika szerzője a könyvnek.

Kajla,
Tökjó, hogy sikerült munkát találnod! Hajrá!

Zalán is a teszvesz-t szereti, azt egyedül szokta nézegetni, max. kérdezget belőle vagy mutogatja. Vakond minden mennyiségben jöhet neki, van egy aranyos tanyás nagy mesekönyve, meg mondókázni szeret, akkor hozza a cini-cini muzsikát, vagy a Bóbitát. Amúgy sokat olvas, de sok mesekönyvünk is van, mert én a Móra Kiadóból jöttem el szülni, igy mindenünk megvan:-)
Dvd: Vakond, Sam, a tűzoltó-most ez a kedvenc:-)

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen írtam, remélem azért még emlékeztek rám!

Üdvözlöm a Régi és az Új Mamákat és Babákat!

Én is dolgozom január óta, előtte meg 4 hónapig folyamatosan állást kerestem ezért nem volt időm, se kedvem írni. Sajnálom!

Nagyon megterhető volt a munkakeresés, én nem is gondoltam volna, közben szeptembertől mi is bölcsisek lettünk, és az elválás sem volt egyszerű!

A bölcsivel kezdetben meg voltam elégedve, de most van egy kis probléma. Az én Danikám egy kicsit akaratos gyermek, aki mindig meg tudja védeni magát, egy hónapja észrevettem, hogy olyan nyafogós, kicsit nyámnyila lett. Kérdezetem a bölcsiben. azt mondták, ebben a korban még változnak a gyerekek, ezzel meg is volt magyarázva. Azonban a férjem viszi, mióta dolgozom, és mondta, h. a gyerek mindig mondja, ugye nem Ági néni van, ugye Timi néni van?!

Hát képzeljétek kiderült a bántalmazás, csak nem tudni milyen formája történt. Ugyanis ez az Ági néni elmondta egy anyukának, hogy ő leállította a Danikát... Én meg megtudtam...

Az ovoda vezetővel beszéltünk, aki rendesnek bizonyult, de azóta nem voltunk, mert beteg a drágám..

Eddig még egy hasmenést leszámítva semmi baja sem volt, most meg tüdőgyulladás..

Sajnos, ezért van most időm írni.

Visszatérve az álláskeresés témához, tényleg nagyon ritka, hogy kisgyerekes anyát felvesznek, nekem is szerencsém volt, mert sürgősen kellett nekik ember.

Viszont ez tényleg nagyon durva, mert egy fizuból nem lehet kijönni, rámegy a családi béke, egészség stb..

Bocsi, egy kicsit lehangoló voltam, pedig tényleg nagyon szép idő van és itt a TAVASZ!

Minyu! Gratulálok a kis jövevényhez!

Üdv. Mindenkinek:Orsi.

Danika
KépKép
orsi_juhasz
 
 


Orsi, Kajla :)
Örülök, hogy sikerült munkát találni.

Orsi :)
ha idöd engedi, gyere gyakrabban. Durva ez a bölcsis sztori. :shock:

Hrk :)
Móra kiadótól? nah, igy könnyü :lol: :lol:
Én most körözöm Marék Veronika Játsszunk utazást! c. könyvét. Gyerekkoromban imádtam, és múltkor tesóm vigyázott Nándira, előkerült ez akönyv is (szegény, már eléggé megviselt állapotban van) és Nándinak annyira tetszett, hogy még 3 napmúlva is azt hajtotta: "nem, nem, nem lakunk mi olyan messze" (aki nem ismeri a könyvet: ez egy felelgetöskönyv, és ezt ismételgetik benne a gyerekek)
TV-ben egyébként Nándi a TV Paprikát követeli, a meséktöl (beleértve a tv Macit) még mindig fél, bár a MInimaxon megnéz 1-2 mesét (pl Elmot szereti)

Patrisa :)
De jó, hogy több ovi közül választhattok. Nálunk 1 van, és mivel a beiratkozásra pocis leszek (mármint már jólláthatóan, mert azért Én ésCsabimárészrevesszük, de aki nem ismer, annak nem nagyon tünikfel), lehet, hogy felsem veszik :(


Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Apa is mehet beiratni. Így kikerülitek a kérdést. Egy ovisnál anyuka dolgozhat, nem hinném, hogy felháborodnának. Persze csak ha nem ismernek egyébként is személyesen.
A második tényleg sokkal hamarabb látszik és gyorsabban nő a poci. 8)

Orsi,
Sajnálom a bölcsit. :(

Kajla,
De jó, hogy összejött a munka. :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Kajla!
Gratulálok a munkádhoz!

Orsi!
Ez elég durva!És szerinted hogyan bántotta a kisfiad?

Mirtill már nem fél a meséktől ill.van pár amitől igen.A Minimaxon szereti Elmot,Thomast,Szezám utcát.
Dvd-n nézi mindig Pingut és ami a nahy kedvenc volt Sam a tűzoltó de meglátott benne egy helikoptert és azóta nem hajlandó megnézni.
Mostanában fél mindentől ami a levegőben van.Repülő,helikopter még a papírsárkánytól is.Elmot nem volt hajlandó nézni mert volt benne a múltkor.

Amikor mi voltunk beiratkozni az oviban meg sem kérdezte a vezető óvónő,hogy akarok-e dolgozni vagy lesz-e tesója.Kitöltöttem egy nyomtatványt és mondta,hogy fel van véve a gyerek.

Pénteken megyünk az endokrinológiára elég ideges vagyok de remélem minden okés lesz!
Hízott most 1hónap alatt 30dekát.Úgy megijedt a vérvételtől,hogy azóta eszik rendesen!Legalább ennyi haszna volt az egész mizériának!:?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
A játszink mellett van nem messze a baleseti helikopter leszállója. Nati nagy kedvence. :D A valódiaktól is tart?
Én a daruktól vagyok ideges, ha a fejem felett vannak, úgyhogy megértem. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Igen nagyon fél tőlük.Nemrég elrepült felettünk egy mentőhelikopter és nagyon megijedt tőle.Múlt héten pedig a kisbarátnője mutatta az égen a repülőt és attól is megijedt.Nem sír, hanem ha itthon vagyunk lefekszik és csendben,mozdulatlanul fekszik,ha kinn vagyunk szorítja a kezem és szintén meg sem szólal.
Nem tudom miért van ez de mostanában nagyon sok dologtól fél.
A Barátok köztöt szerette nézni de amióta a múlt héten törték fel a betont benne kikapcsolja a tv-t vagy kimegy a szobából.Remeéelm hamar elmúlik!

Kép
ildikó74
 
 


Sziasztok!
Akkor ez lehet életkori sajátosság, mert Vani is fél. Ő nem a repülőktől, hanem a játékaitól, ami hangot ad. Bár az is meglehet, hogy egy bizonyos dolog válthatta ki nála, mert azóta fél, mióta vettünk egy csipogós telefont, ami nagyon hangos volt. Még én is megijedtem. Akkor azt mondta vigyük vissza a boltba, és azóta nem mer laptopozni se, mert szerinte az is hangos.

Ovi: lehetőség az van szétnézni több oviba is, de az egy percig se biztos, hogy beveszik. Sajnos sorra zárják be őket, pedig sokszoros a túljelentkezés. Nincs pénz, mindent a szülők visznek, ők festenek, stb. Elég durva. Az volt az első kérdés a beíratásnál, hogy anyuka hova megy vissza dolgozni? Hát mivel nincs (még) munkám, így lehet fel se veszik, mert csak 5 éves kortól óvodaköteles.

Ildikó: mi volt ma az endokrinológián?

Munka: hát nem tudom mi lesz. Már elkezdtem nézelődni, de szeptember végénél hamarabb úgyse tudnék kezdeni sehol. Mert ugye Vani aug.-ban tölti a 3 évet, és szeptemberrel kezdjük a beszoktatást. És nem tudjuk hogy reagál, ha nem leszek már ott.

Puszi

Kép
patrisa
 
 


Orsi,
Ez tényleg durva :evil: És a gondozónővel nem beszéltetek?

Zalán nem fél, sőt imádja a gépeket, akármilyen is legyen az :D Viszont valamiért fél a szúnyogtól... Mostmár nagyjából kijátszotta magából, sokat beszél és kérdez róla, de ez kb. 2 hónap eredménye.
Kicsit alacsony lett az AFP-m sajna, 0,8 a MOM. Remélem semmi baja a babónak, és az a rossz, hogy legkorábban csak kedden este tudok menni a genetikai uh-ra. Reméljük, hogy minden rendben lesz, a 12-hetes uh-n a doki direkt megdícsérte az alacsony tarkóredőjét, ez a kapaszkodóm :)

Minyu,
Nálunk is valószínűleg Apa viszi beiratni majd a gyereket az oviba a pocak miatt, de nekünk a védőnő javaslatára...

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Minyu,
Szép nagy már :D a pocid

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Na voltunk ma és úgy tűnik minden rendben! :D A vérvétel jó lett,nincs hiánybetegsége,nincs felszívódási zavara sem és nem lisztérzékeny,nincs tojás,tej és szója allergiája sem.
A csontkora az életkorának megfelelő bár kissé mészhiányos!
Az agyalapi mirigyében nincs daganat de nagyobb mint az az Ő korában megszokott de nem vészes!Illetve nem az agyalapi mirigye hanem a töröknyereg amiben benne van a mirigy.Azt mondta a dokinő,hopgy vszínű amiatt nagyobb mert Ő is magassabb mint az átlag 2 1/2 éves gyerekek.
Megmérték 96,5cm(1hónap alatt nőtt 1,1cm-t)és 12kg.Hízott februártól 50dekát!:)
Sokkal nyugodtabb vagyok és remélem végre békén hagynak minket!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildi,
Örülök, hogy minden rendben :D
Az mitől lehet, hogy mészhiányos? És most nézem csak, hogy 96 centi, az kórosan sok lenne? Egy csomó ekkora gyereket látok ilyen idősen :roll:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita!

Nem tudom mitől mészhiányos nem mondta ott a doki!Gondolom,hogy kissé Ca hiánya van de a vérvétel eredménye nem utal rá.Majd megkérdem a mi dokinkat.Lehet amiatt,hogy nem eszik annyi tejterméket.

Nem kóros a magassága csak a mi gyerekorvosunk szerint.Kicsit magas de még normál tartományon belül van.Nem is kell már csak szept.közepén visszavinni mert a doktornő nem talált semmit azonkívül,hogy kicsit sovány.De amiatt sem aggódok hiszen most is hízott 50dekát.

Az Afp-nél nem a 0,8 a legalsó határ?Biztos minden rendben van!

Kép
ildikó74
 
 


Ildiko :)
Szuper, hogy minden rendben.

Hrk :)
Belestél a szeptemberiekhez? :D Pedig pont a napokban ecseteltem Bkrisztának, hogy 2-3 hete semmit nem nött a pocim :oops: Vagyis azóta azt állapitottuk meg a Zurammal (összevetve a korábbi fényképeket), hogy mostmár eltünt a csipöcsontom és a pocim nem elöre nöl, hanem oldalra terebélyesedek.
Sztem semmi gond az afp-vel, nagyon sokan nem is nagyon adnak az eredményre, ha a genetikai UH rendben van. Nekem a kombinált tesztnél az Istenhegyi úton ki is emelte a dokinöci, hogy az afp nagyon-nagyon sokszor ad téves eredményt. De persze szurkolunk keddre :)

Én hétfön megyek dokihoz, már nagyon várom. A szeptemberi topicunkban tök sokan irják, hogy már megmozdult a baba, hát én még nem érzem, pedig most hátsó falon tapad a lepény és már tudom, mit kéne éreznem... :oops: De végülis még csak a 15 hetet töltöm holnap, ugyhogy emiatt nem aggódok :)

Képzeljétek, most néztem Nándi szájába, és kijött a 19. foga. Én meg voltam róla gyözödve, hogy még csak 16 foga van. :oops: 8) Ez az utóbbi fent még csak félig van kinn, tehát ez a napokban jött ki, de hogy a többit ennyire nem figyeltem :oops: :)

lorca :)
Hu, Nándi imádja a helikoptereket, ugyhogy neki is nagy élmény lenne, ha a játszi mellett jönne-menne.

Na menek.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Ildikó!
Nagyon örülök, hogy minden rendben!!!

Köszi, hogy velem örültök a munkának! :D

Vettünk egy kiskertet Szeged közelében és ma voltunk is kinn, nagyon jól éreztük magunkat! Regina ásott, hordta az ágakat, etette a szomszéd tyúkjait! Mennyivel másabb lenne kertesházban lakni! Bár a panelnek is megvannak az előnyei! :wink:

Kép
kajla
 
 


Kajla,
Nyaranta sokat vagyunk Agárdon anyukámék kertes házában. Rengeteg meló van egy ilyennel! :lol: De az tényleg jó, hogy én még a reggeli kávémat szürcsölöm, amikor aprónép már kint nyomul. :wink:

Minyu,
Amikor jön a helikopter, sokszor 10-15 anyuka is áll, gyerekkel a kezében és bámulja. Valami oknál fogva a gyerekek ilyenkor mindig azt szeretnék, hogy magasabbról nézhessék. :lol: Kívülről szemlélve nagyon viccesek lehetünk.

Hrk,
Az Afp-t elég sok országban már nem is csinálják, mert nagyon megbízhatatlan. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet miatta szívbajt kapni.
Megfigyelték azt is, hogy az AFP nem csak magas, de alacsony is lehet, a kromoszóma rendellenességgel született magzatok (jellemző módon a Down szindróma eseteiben) esetén a 16 hetesen levett AFP alacsony. Ebből tévesen(!) kialakult az a nézet, hogy az alacsony AFP jellemző a Down szindrómára, de ez nem igaz, mert bár a Down szindrómásoknak valóban gyakran alacsonyabb az AFP értéke (nem mindig!) mint az átlag, de az alacsony AFP csak ritkán jár Down szindrómával, mert az alacsony AFP-nek számtalan egyéb, jelentéktelen oka van. Leggyakrabban az, hogy a betöltött 16 hét (17. hét) előtt (a 16. héten, ami, mint tudjuk 15 hetes terhességet jelent) veszik le.

Nem az alacsony, inkább a magas a veszélyes. :roll:

Nati májusi, 95 cm. Barátnője júniusi, 98 cm. Barátnő unokatestvére szeptemberi, már méter felett van, tán 101 v 102. Még egyikünknek sem szóltak, hogy magas lenne.

Kép KépKép
lorca
 
 


Hrk,
A vonalzód alapján számolgatva, igaz, hogy nem tudom, mikor vették le pontosan, lehet, hogy korán volt.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca,
Mensi szerint számolva 15+5 voltam, amikor levették a vért. Azért, mert a 12. uh-n 5 nappal nagyobb volt a baba, és azt mondta a doki, hogy a másik számítás szerint se töltsem be a 17. hetet. Remélem igazad volt... Ma megyek este az uh-ra, azt álmodtam, hogy fiú :)

Minyu,
Nem írtad, hogy mi volt a dokinál tegnap!!! Nekem aznap mozdult meg, amikor az afp-t levették, 15+5 vagy 5 nappal több. Nem vagy lekésve. Tőlem egy csaj megkérdezte a múlt előtti hétvégén, hogy miért "fogdosom" a hasam :twisted: Szerintem látszódott már akkor is...

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hrk :)
Drukk az UH-hoz, majd gyere és mesélj.

Velünk minden rendben, tegnap nem mért biometriát a doki, csak gyorsan megnéztük a kicsi szivét és bepróbálkoztunk a nemével is (kérdezte a doki, hogy tudjuk-e már, mondtam, hogy még nem, hacsak most a doktor ur meg nem mondja) de sajna nem látta.
Jövö héten megyek afp-re, 3 hét mulva ismét doki, és gondolom még azon a héten 18. heti uh.

viszont elfelejtettem megkérdezni töle, igy itt is várnám a tapasztalatokat: 2 hét mulva megyünk a Zurammal Hévizre pihizni. Az már kiderült, hogy a tófürdöbe nem mehetek, de sima uszi megengedett, nem? van valakinek élménye ezzel kapcs? (mármint hogy még kismamaként ment wellness-szállóba) Végülis, ha minden kötél szakad, akkor legfeljebb a sima usziba se megyek, kirándulásokat is tervezünk, tehát nem maradok program nélkül.

jaj, hát pocakos képet azért ide is felteszem :mrgreen:
Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu! Ó de "kis" csini pocid van!!! :lol:

Rita! Te mikor teszel képeket??? :D

No és Kismamik!!! Nevekkel hogy álltok? :wink: :D
szilbee
 
 


Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy én már nem festegetek tojást húsvétkor...megint KISFIÚ!!!! A kezdeti sokkot túléltem, nagyon szerettem volna kiscsajt. A lényeg, hogy a doki szerint ne aggódjak, egészséges a baba. 18+6-nak saccolta a gép, úgyhogy jókor lett az afp levéve. Mindegy, megpróbálok nem görcsölni, a doki szerint ez nem nagyon alacsony mom, és jó alaposan megnézte azokat a dolgokat is, amik utalhatnak down-ra. Ja, és tiszta ZAlán a kis arca, olyan jó!!!!
Szilbee,
Képet majd teszek, csak nehezen veszem rá magam, olyan régen csináltam :oops:
És én Csanádnak szeretném hívni, de majd elválik.

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Minyu,
Nem túl veszélyes az uszoda, de én nem mennék olyan vízbe, ahol mások is fürödnek. Ha hideg még hagyján, de melegbe semmiképpen nem.
Jó kis poci. :D

Hrk,
Szabim a négy ultrahangból 2x volt tuti fiú. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Minyu! Én tavaly strandoltam... nem lett baja Dávidnak! A meleg vizet (pláne a termált) én is kerültem...

Rita! Én is így voltam vele... De most már naggggyon jó fiús anyukának lenni!! :mrgreen:
A Csanád név nekem is tetszik! 8)
szilbee
 
 


Sziasztok!

Bölcsis sztori még nem változott, mert azóta nem voltunk, majd húsvét után viszem.

Ildikó! Nem tudom hogy bántotta, el sem tudom képzelni! :shock:

Hrk! A bölcsis nénivel nem beszéltünk, mert nagyon fellengzős, és elutasító a stílusa, úgy gondoltuk nála nem megyünk semmire! Lehet hogy hiba volt!

Minyu! Nagyon ari a pocid! :wink: :wink:

Szétnéztem ovi ügyben én is, azt mondták máj.05-a beíratkozás, áprilisban lesz nyílt hét, ahol lehet ismerkedni, de nagy a valószínűsége, hogy a körzetesbe nem veszik fel, mert előnyt élveznek a máj.31. előtt születtek, ill. akik nem voltak bölcsisek és a szülők dolgoznak.

Javasolta még egy év legyen a bölcsiben. Ezt semmi képpen sem akarom, már így is túlhaladta társait, így több helyre be kell íratni a nagyobb esély miatt.

Cm:

Danika csak 91cm., pedig, mi mind a ketten magasak vagyunk, de én is meglepődve tapasztalom, hogy nagyon sok korabeli gyerek magasabb nála.

A repülőket, helikoptereket ő nagyon csípi, ablakból kiszúrja, nagy készlete van belőle.

Kellemes Húcvéti Ünnepeket Mindannyiótoknak!

Danika
KépKép
orsi_juhasz
 
 


Sziasztok!

Minyu! Nagyon édes kis poci, tényleg jó nagy már. (Sajna az enyém alapból van ekkora :roll: )

Kismamik: milyen a közérzetetek?

Én nem voltam fürdőbe Vanival, kb. kétszer ültem a saját medencénkben, de én attól is féltem kicsit.

Rita! Várjuk a képet! :)

Vanika a hétvégén legyantáztatta a lábát. Ja meg kisminkelte magát, tiszta lila volt mindene. Jót nevettünk rajta.


Na megyek, mert folytatják a Vacsora csatát. :P

Kép
patrisa
 
 


Kukk.
Szobát lefoglaltam a szállóban, és most én is ugy gondolom, nem lesz gond a medencével :)

Hrk :)
Hüüü, grat az újabb pasihoz. kb 2 héttel ezelöttig én nagyon fiút akartam megint, most kicsit beleéltem magam, hogy milyen lenne kislány (persze erröl is apája tehet, telebeszélte a fejemet :D ) ugyhogy most lehet, hogy engemis sokkolna a hir, hogy fiú.
De az szuper, hogy minden rendben van veletek!

Nevek: Gerda/Csongor. Nem sokat vacilláltunk :)

Patrisa :)
legyantáztatta? :shock: :shock: Mármint rendesen?
Le se merem irni, de nemrég Nándi szedte le apa borotváját a polcrol (iszonyat leleményes, ha valamit meg kell kaparintani) és mire odanéztem, közölte, hogy "megborotválkozol" és elkezdte a szája körül "borotválni" a nem létezö szört. Kicsit meg is sértette az ajkát, de még jo, hogy ott voltam vele...
Ja, a közérzetem egyébként jó. Ma bevittem a melóhelyre a táppénzes papiromat, diszkréten elkerültem a kollégákat, csak az egyikkel ültünk le egy málnaszörpi mellé dumcsizni. :)

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: