Új privát üzeneted érkezett!

Minyu,
Nekünk ehhez még csak bölcsi sem kell. :wink: Az az egy hét nem beteg azért már jól jönne. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


Minyu! Mi ezt csináljuk már szerptember óta csak nálunk 1 hét böli 2-3 hét itthon... Most is barihimlős... 5 nap bölcsi után....
szilbee
 
 


Sziasztok!

Most kicsit be vagyok havazva. mert jövőhéten vizsgázok, de azért mindig olvaslak benneteket!
Minyu: Jól vagy? Pocakosodsz már?
Szilbee: Ti is jól vagytok?
Rakok fel pár friss képeket.


Csucsu



Kép
Kép
Kép

Kép
csucsu74
 
 

 
 

Sziasztok!

Megjöttünk az endokrinológiáról!Mirtill 11,5kg és 95,4cm.
A súlya a legalsó határ a magassága a legfelső de még benne van a normálban.
Vettek tőle vért felszívódási zavar után kutakodnak amiért sovány és nem akar enni.Márc.14-én kell viiszamennünk akkor lesz csontkor meghatározás és a fejét is megröntgenezik nincs-e vmi a fejében ami miatt nő ennyire.
A doktornő szerint túl sápadt és azt is megnétik nincs-e vmi hiánybetegsége!Hát ennyi!
Remélem nincs semmi baja.
Én azt gondolom,hogy ha felszívódási zavara lenne nem nagy lenne hanem kicsi.De lehet nem így van.Csak mindenhol azt olvastam,hogy azok a gyerekek kicsik és értelmileg is elmaradnak a kortársaiktól!

Szilbee!
Ha jól emlékszem Ti voltatok csontkor vizsgálaton!Mit tudnak abból kiszűrni?És Ti miért voltatok ha nem vagyok túl indiszkrét?

Minyu!
Hogy érzed magad?Van még hányinger?Mikor mész uh-ra?

Csucsu!
Jók a képek!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildiko :)
Hányinger még megvan, egész nap, +néha hányok, de igyekszem a jó oldalát nézni (mármint hogy ez azt jelenti, hogy Pötty odabenn jol érzi magát, ráadásul Nándival sokkal rosszabb volt ilyenkor) Hétfön megyek dokihoz+uhzik, már mnagyon várom.
Nem hiszem, hogy felszuivodási zavara lenne Mirtillnek, ugy gondolom, én is, hogy akkor inkább kicsi lenne. De legalább alaposan megvizsgálják, ez szerintem nagyon jó!

Csucsu :)
Nagyon ari képek!
Képzeld, tényleg pocakosodok! Nándival félidösen volt ekkorapocim, mint most és ez akkor tudatosult bennem, mikor Bkrsiztának küldtem pocifotót...
Te hogy vagy? letelt már a fél éves gyógyszerszedés?

Szilbee :)
Jaj, cez a karanténos dolog elég gázlehet. Bár Nándi is volt 1 hétig anyuéknál, hogy kiheverje a betegségét. Jövö héten be is adatjuk a barihimlö elleni oltást.

Na, pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Írok már én is.
Minyu! Örülök, hogy minden rendben, biztos az UH is ezt fogja alátámasztani.

Ildikó! Biztos nem lehet kellemes ez a folytonos nyaggatás a dokiktól, de legalább kiderül, hogy tényleg semmi baja. Egyszerűen csak vékony, magas alkat. Tinikoromban de szerettem volna ilyen lenni :)

Csucsu! Jók a képek! Mikor kezdhettek bele a babaprojektbe?

Szerencsére minket (egyenlőre) elkerült a betegség. Mondjuk nem vagyunk egyáltalán társaságba, így azért nehezebb elkapni.

Jaj, és nem is tudom hogy mondjam el nektek??? Az a helyzet, hogy lehet, hogy visszaköltözünk. Még mindig nem akarom elhinni, de apa volt itt hétvégén, és újra a régi volt. Amilyet régen megszerettem. Azóta alig bír meglenni nélkülünk, ma zokogott, hogy milyen hülye volt.
Megyünk most haza látogatóba, lehet már holnap. Hugom szalagavatón táncol, meg az ovi miatt is menni kell. Aztán majd látjuk hogy viszonyulunk egymáshoz.

Kép
patrisa
 
 


Ha szerencsénk van, kifelé megyünk a betegségekből. Csak maradjon a jóidő és a napsütés. 8)

Ildikó,
A játszin találkoztunk Nati egyik barátnőjével. 2005 augusztusi. Fogyott három kilót, most 102cm és 18kg. Na, ő tényleg magas. :wink:

Patrisa,
Remélem, minden jól alakul. :wink:

Csucsu,
Jók a képek. :D Nekünk is van egy olyan rózsaszín, lila virágos Dolly babánk. A főkedvenc. :)

Kép KépKép
lorca
 
 


Patrisa!
Csendben drukkolok, hogy minden jól alakuljon!

Lorka!
Az nem semmi! Tényleg magas csajszi lehet!

Egyébként a Regi kisbarátja (2005 májusi) igaz, hogy fiú, de legalább 105cm és vagy 20kiló! Irtó cuki, imádom! Regi úgy passzol mellé! Talán nekem ezért is nem tűnik fel nagyon, hogy milyen magas a lányom!

Kép
kajla
 
 


Csucsu!
Nagyon jók a képek! Anna irtó édes a babák között!!! :D

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Patrisa, Minyu: Elvileg áprilisig szedem a gyógyszert és azt mondta a nőgyogyi, hogy kb 3-4 hónap kell míg kitisztuljon a szervezetemből.
Szerintem év vége felé újra próbálkozunk. Már jól vagyok, szedem a gyógyszereket.
A hányingerért nem irigyellek, emlékszem még milyen borzasztó.


Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Csucsu :)
Megy a drukk, de ha áprilisig szeded +3 hónap, akkor már nyáron jöhet a menet, nem? :lol:

Pusza

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


elég nagy a pangás :oops:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Én vagyok. :D

Ma Natinak hajvágás volt. Még nem tudom, milyen eredménnyel, mert nagyon ugrált. A lobonc már kezdett kezelhetetlen lenni. :wink: Azt hiszem, a tavalyi centire vágás esélytelen. Egész végig azon aggódott, hogy bele lehet-e tenni a csatjait. Nem tőlem örökölte. 8)

Kép KépKép
lorca
 
 


Minyu! Már csak 200 nap! :mrgreen:

Most már mi is túlvagyunk a barihimlőn. Dávidon is kijött, de csak pár pöttynyi! 8)
szilbee
 
 


lorca :)
Én havonta nyesem neki, igy sem mindig engedi... DE nyáron mindenképpen nekiesünk a géppel :)

Szilbee :)
Akkor még igy talán jól is jött ki, hogy Dávid viszonylag hamar, gond nélkül átesett rajta, nem? Gondolom, nem nagy öröm, de valamikis vigasz.

Ma voltam 12 hetes UH-n, 55-es már Pötty, tarkóredö is rendben. :)

Pusza

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


MInyu!
De jó! Akkor mostmár lehet gratulálni vagy még mindig inkább csak csöndben?

Ildikó!
Hétvégén voltak nálunk a pesti barátaink és a kislányuk 4hónappal idősebb Reginél és kb.2cm-rel magasabb! Soha nem mondta dokinénijük, hogy valami gond lenne, pedig egyikük sem extrém magas...Szóval, szerintem ezek a mai gyerekek tényleg nagyobbak, mint régebben!
Hogy vagytok egyébként?

Regi kedden délelőtt lázas lett, de szerencsére semmi baja, de azért itthon maradunk a héten, legalább tudok neki venni egy-két tavaszi cuccot.

Ti milyen cipőt vesztek a gyerkőcnek? Még mindig Siesta? Meg ilyesmi? Mert a bölcsiben a motorozás, meg homokozás...hát nem épp cipőkímélő! Gondolomegy egyszerűbb, de talpbetétes cipő megfelelne, csak féltem a lábát... :roll:

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Gratulálok és örülök,hogy minden rendben!Munkahelyeden tudják már?Mit szóltak hozzá!

Kajla!
Jól vagyunk szerencsére Mirtill egész télen nem volt beteg!
Nagyon jól haladunk a szobatisztasággal ez a 4.hét és már csak az alváshoz kell a pelus!Pár napja már lentre sem veszünk peluskát!És nagyon ügyes mert sosem pisil be!

Én már nem tudok mit mondani erre a magasságra!Itt sok gyerektől magassabb,voltunk az oviban és ott is már most magasabb jópár gyerektől!Úgy látszik errefelé kisebb gyerekek laknak mint másfelé! :?

Cipő:
Lehet kicsit kötözködőnek tűnök de a gyerekeknek egyáltalán nincs szükségük betétes cipőre!
A Siesta cipő pedig főleg nem ajánlott!Mirtillel sokat jártunk az ortopédiára és gyógytornászhoz is és ott azt mondták,hogy nem kell betétes cipő!Sőt a Reggeli műsorában is volt nemrég egy gyermekortopédus doki aki szintén ezt mondta.
Mirtill a Marci cipőt hordja abban nincs betét és az ára sem olyan vészes.
Bocs ha sokat mondok ellenet nem direkt van!

Sziasztok!

Voltunk az ovis farsangon ismerkedni:

Kép

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó! Miért milyen magas Mirtill? (Bocsi,ha már írtad... :oops: )
Az én Leventém is nagyon magas. Ő a legmagasabb a csoportban. Nem tudom megmondani a magasságát. Lényegében 104-110-es gatyát hord és 104-es felsőket, 110-es pizsit... Súlyra meg 16 kg körül van.
szilbee
 
 


Minyu! Örülök, hogy minden rendben van! :) UH- Kép???
szilbee
 
 


Szilbee!

Mirtill 95,5cm és 11,5kg.Ő 98-as ruhákat hord de van olyan gatyája ami 104-es és jó rá.A lába 25-ös.

Kép
ildikó74
 
 


Cipő:
Ildikóval egyetértek.
Pont most volt téma Szabi topicjában. Tanácsadó ortopéd sebész itt is, az egyik apuka. Ha valakit értelmesen is érdekel, Csimpilimpi hsz-ek alatt megtalálja.
A cipő talpa belülről legyen lapos, a betét nem jó. Lúdtalpbetét egyáltalán nem kell (Siesta nem a tökéletes megoldás), harántboltozat alátámasztása ok később, de most még felesleges (kép is van hozzá). A sarka lehet döntött, ha nincs ellenjavallat, de kívülről, a kérge kemény, hogy megakadályozza a boka beesését. Végső konklúziónk kb, hogy a genetikát azért nem lehet mindenhatóan felülírni.
Három éves kor körül lehet kezdeni a tornát. Sarokjárás, lábujjhegy nálunk megy, a külső-belső talpél nem, de ráérünk.

Öltöztetés:
Mióta téma volt, és írtam, hogy Nati önálló, megmakacsolta magát. :twisted: Kijelenti, hogy kisbaba és öltöztetni kell. :lol: Hát ennyit a nagy önállósodási törekvéseinkről. :wink:

Szilbee,
A felső nálunk is 104. Csak a naci 98 :D

Most, hogy tanítok, egy csomót kell készülni az óráimra. Teljesen kiestem a gyakorlatból. Van, hogy az órán nem jutnak eszembe szavak. :oops: Na, megyek is egy kicsit globális felmelegedni.... :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Akkor csak a súlya miatt aggódik a dokitok? Mert magasságra tök normális. Szerintem. Bár a súlyra sem vészes.. hát majdnem 12 kg. Csak 4 kg különség van a gyerekeink között. Az meg nem sok! A másik, meg hogy a képen nem jött le, hogy olyan vékony lenne... persze lehet, hogy csak hozzá van szokva a szemem a nyúlánkabb testalkathoz, ugye Levente végett.
Ja lába meg 25-26-os. És Levente kb 3 hónap alatt nyurgult meg így. 2 éveseb még kis pufi volt, 3 hónap múlva meg teljesen elvesztette babás vonásait! :shock: :lol:
szilbee
 
 


Szóval akkor ti is "mezei" cipőt fogtok venni? Mert a Siesta árát elnézve (12ezer)...most kihagynánk ezt a kiadást! :wink:
De láttam 4-5 ezerért szépeket, de azokba is volt talpbetét!
Milyen fajta cipőbe nincs betét??? :shock:

Regina 98cm, 14,5kiló és a lába 25-ös! Ez van!!! :lol:

Kép
kajla
 
 


Kajla :)
Én a Deichmannban szoktam venni "bobby shoes"nevezetüt, kb 3-4000 ft. Illetve Marci cipönk nekünk is van, az is tök jó (mi ajcsi szoktuk kapni, mert haverék csinálják)

Szilbee :)
Kép

jo vagytok? milyen az "ujdonsült" kétgyerekes lét? (lassan már összeszoktok, nem?)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok Csajok!
Megint felbukkantam, immáron remélhetőleg sűrűbben fogogk jönni, mert végre megint van gép is, meg net is itthon!
Szóval, nagy hirem van, pocakosodok én is megint :D Kistesó augusztus 18-ra van kiirva (bocsi, nincs még meg a hosszú i), de eddig 5 nappal nagyobbnak mérték. Most vagyok a 15. hét végefelé.

Minyu,
Gratulálok nektek!
Szilbee,
Azt hiszem adós vagyok még egy gratulációval, pedig mekkora nagy már a kisfiad is :oops:

Cipő: egy ortopéd doki mondta, hogy minden doki azt a márkát ajánlja a rendelésén, amelyikkel szerződése van... Én az Assót is szeretem, meg az Elephantent is.
Figyelem, hogy mekkorák a gyerkőcök, hááát, mi le vagyunk maradva: Zalán 11,5 kiló körül van már régóta, és kb. 90 centi. Mostanában kezdi kinőni a 92-eseket. de nálunk az apja nagyon girnyó gyerek volt :D
Na, befejezem a litániát, és majd jövök!
Sziasztok

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita! :D :D Gratulálok!! Megkuksiztalak ám másik topikban... De nem mertem még gratulálni babonából! :oops:

Minyu! Őszintén?? ... Naggyon jó a kétgyerekes szülőség! :D Nehezebb persze, mint egy gyerekkel... de leginkább csak akkor, ha valamelyik beteg. :roll:

Nagyon szépen látszik már a kiscsajszi/kiskrapek az UH-n! :D

Tényleg... teszek már képet...

Dávid
Fiúk a kiságyban
szilbee
 
 


Szilbee,
pedig csak egy ártatlan kérdést tettem fel, amire azóta sem jött válasz :( mondjuk Szakbarbár válaszolt szerencsére :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita :)
Együtt poci megint :mrgreen: Na, jó, ti elörébb vagytok :)
Egyébként Nándiis kbakkora lehet, mint Zalán, talán már elértük a 12 kilot és 88 centi körül lehet.

Szilbee :)
Tök jó ezt olvasni. Elég sok mindenkitöl olvasom hogy milyen nehéz és milyen kemény. Nyilván nem könnyü, de jó olvasni, hogy jól érzed magad igy.

Apája ugy nyilatkozott, hogy ö lyányt csinált... Majd néhány hét mulva megláthatjuk az UH-n, de ha tényleg igy van, megdöl a nagy szlogenje, amivel különbözö nemü gyerekes szülöket szokott ugratni: "egy ember csak egy félét tud csinálni" Ha kisfiú lesz, legalább tud mire hivatkozni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Mirtillnek nagyon boldog névnapot kívánunk!!! Jól láttam, hogy ma van?

Kép
tikó
 
 


Minyu! No lehet én is azért vettem könnyebben a kétgyerekességet, mert nagyon féltem tőle, mi hogy lesz... és hát sokkal rosszabbat vártam. De tény, hogy van olyan is, mikor a második gyerekkel még nehezebb... nem alszik annyit, hasfájós... stb. No minket egyenlőre elkerültek ezek a dolgok... kop-kop-kop. 8)
szilbee
 
 


Tikó!

Köszönjük szépen!Igen ma van a névnapja!

Minyu!
Nagyon szép a kisbabád!

Rita!
Neked is gratulálok!

Tegnap voltunk a kórházban annál a gyerekorvosnál akit nagyon jó szakembernek tartok én is és mindneki itt a városban.Ő foglalkozik a Gynevaccal és beoltott engem mert nem nagyon érzem jól magam nőgyógyászatilag.
Megnézte Mirtillt és azt mondta,hogy teljesen rendben van de azért érdemes megcsináltatni a csonrkor és a másik röntgent is.
Azt mondta,hogy elég hosszú de vszínű genetikailag ilyen de ha a percentilis 95fölötti oda kell figyelni!
Kérdeztem,hogy ha növekedési hormon túltermelődése lenne lenne-e más fizikai tünetei is mint a magasnövés és azt mondta,hogy sajnos ilyen kis korban még nincs így jó,hogy vettek vért.
De azt is mondta,hogy ha minden rendben lesz vele akkor nem kell többet visszavinni az endokrinológiára!
Hát ennyi!
Volt a védőnő valamelyik nap és azt mondta,hogy 3évesen 15kilónak illene lenni.Hát Mirtill jó ha meglesz 12kg és biztos lesz 1méter.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


MI is kívánunk Mirtillnek nagyon sok boldog névnapot!!! Kép

Kép
kajla
 
 


BOLDOG NÉVNAPOT MIRTILLNEK!!!

Ildi,
Köszönöm, nagy mázlim volt :D

Minyu,
Örültem, mikor láttam, hogy nektek is sikerült :D

Szilbee,
Én egy kicsit parázok a kétgyerekességtől, elég sok a kételyem :oops: Mármint magammal kapcsolatban... Amúgy Zalánt megkérdeztem, hogy "ha lesz kistesód, akkor szeretni fogd?" Mire azt válaszolta, hogy NEM, ÉS MAJD A KISTESÓ EL FOG MENNI MÁSIK ANYUKÁHOZ... Jól indulunk neki :?

Tud vki segiteni, hogy mik a legjobb lázcsillapitások terhesség alatt? 37,4-et mértem az előtt + hasmenésem van :(

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita! Az nem baj, ha parázol, az a felkészülés része! Én is legnkább magam miatt idegeskedtem... hogy jól tudom e majd kezelni a felmerülő probkémákat... stb. Sajnálom, hogy Zalánt ennyire bántja a kistesó érkezése. :( Ebben az alapozó szakaszban, mindenféleképpen meg kell erősítenetek abban, hogy mennyire szeretitek! Esetleg eljárhatnátok olyan ismerősökhoz, akiknél van kistesó. Hátha segít neki feldolgozni a változást, ha látja, másik gyerek milyen büszke arra, hogy ő már okos bátyus vagy nővér lett.
szilbee
 
 


Rita :)
Hasmenésre smecta, lázra viszont nem tudom. Családineten volt valamierröl, mármint nem afóruumban, hanme valami okossággos oldalon és ha jól emlékszem az elsö 12 hét a kritikus gyogyi szempontból, azonmeg már túl vagytok. Amit viszont mindig hangsúlyoznak: inkább gyógyszer, mint magas láz!
Hűtőfürdő, priznic bármikor mehet.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Rita:)
Most itt a babaneten azt találta, hogy NE legyen paracetamol tartalmú a lázcsillapitó, tehát aspirin, algopirin megengedett. Gondolom, csak tényleg magas láz esetén.
Homeopátiás Belladonna tuti mehet!!!!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Köszi szépen! eddig nem ment feljebb a lázam, remélem nem is fog. Az kavart be, hogy emlékeim szerint a dokim Panadolt mondott, az meg paracetamolos. Az aspirinről vhol mostanában azt olvastam, hogy nem lehet, algopirinre meg a patikában mondták, hogy ne. Gáz, mi?

Szilbee,
Igazából szeretne tesót Zalán, ezért is rökönyödtem meg ezen a kijelentésén. Tesóm 3. gyereke 5 hós,és simogatja, szereti, látja, hogy a nagyok is szeretik, úgyhogy a jó példa megvan szerencsére. Meg ismerős gyerekeknek is van kistesó. Ti mikor mondtátok meg Leventének, hogy baba lesz?

Minyu, Ti mikorra tervezitek elmondani?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Rita! Igen, mondtuk neki, de őt egyáltalán nem izgatta. Nem tudta elképzelni sem, hogy milyen az...
szilbee
 
 


HRK :)
Hát ez igy tényleg gáz... :( Egyik ezt mondja, a másik azt, és merjél bevenni bármit...
Mi Nándinak már mondogatjuk jópár hete, de nem érti. Azért is mondtuk neki, mert néha kicsit bedurvul játék közben és ugye nem tul kellemes, ha ugrál a pocimon. Na, mostmár szokta mondani, hogy anya pocakjában ott a kistesó (a bölcsiben aztmondta, mikorkérdezték, hogy anya bugyijában van a kistesó :mrgreen: :mrgreen: ), de sztem fogalma sincs, mire gondolunk (pedig már magyaráztuk neki az unokatesója példáját is, neki okt-ben született kisöccse)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


A suttogóban olvastam, hogy szerinte jobb minél később elmondania tesónak. A hasonugrabugra nálunk is megvan,én eddig csak annyit mondtam, hogy fáj anya pocakja. Ilyenkor mindig meggyógyitja :D Lehet, hogy lassan mi is elmondjuk neki, had szokja :) Úgyis elég nagy a pocak már...
Jó ez a bugyis szöveg :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük a köszöntést!Aranyosak vagytok!

Hrk!
Szerintem ha már elmúltál 12hetes több gyógyszert lehet szedni.
Szoktam nézni a Budapest tv-n péntekenként a Babaváró műsort Czeizel szokott benne lenne a mi doki bácsinkkal és Ő mondta ezt.Az Aspirint a lombikok alatt is kellett szedni és az én dokim azt mondta,hogy terhességmegtartó hatása is van így biztosan nem káros.Nekem sokat fájt a fejem és Cataflamot szedtem nagyon jó volt.
Amikor befektettek akkor pedig rengeteg gyogyit szedtem és nem lett baja Mirtillnek.
Aspirint szerintem nyugodtan vehetsz be azt csak az utolsó 3hónapban nem lehet szedni úgy tudom mert vérhígító hatású!
A hasmenésre jó a Normaflore is!
Jobbulást Neked!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildi,
Köszi szépen :Szerencsére nem került sor gyógyszerbevételre, csak egy oscillót vettem be. Meg fogom keresni, hogy mit is olvastam az aspirinről, de azért megnyugtattál :) Sőt, annyira erőt vettem magamon, hogy elmentünk ma Esztergomba megnézni a "bazinika kupoláját" :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Ildikó!
Neked akartam írni! Körkérdést tettem fel...

Ismerős gyerekek adatai:
Kislány, született 2005 március, most 99cm és 14kiló;
Kislány, született 2005.febr., most 99cm és 20kiló;
kisfiú, sz. 2004.szept., most 101 cm és 14,5kiló;
kislány, sz. 2004.július, most 102cm és 20kiló.

Annyira mások a gyerekek, és szerintem ők sem kicsik, de még nekik sem mondta senki, hogy baj lenne!
Én megkérdeztem egy ismerősömet, aki gyerekorvos, szerinte a magasság örökletes, tehát, ha ti magasak vagytok, a kislány is az lesz. Inkább a súly alacsony picit! Endokrinológiára pedig szerinte csak a magasság miatt fölösleges elmenni! ( mármint nekünk)

Kép
kajla
 
 


Kajla!

Köszi az adatokat!

Nálunk is vszínű örökölte a magasságát de azért kivizsgálják!Én nem vagyok magas sőt.160centi vagyok.Én ismerek olyan párokat ahol mindketten magasak a gyerek mégis kisebb Mirtilltől fél fejjel.
Ha a doktornőnk úgy látta jónak,hogy endokrinológiára küldött hát legyen.Lehet más orvos nem küldene el.A másik gyerekorvos is azt mondta,hogy jobb,hogy elmentünk mert a 95-97 fölötti percentilisnél oda kell figyelni.
Az endokrinológián sem mondták,hogy minek mentünk oda.Megvárjuk a véreredményt és a röntgeneket aztán majd eldől hogyan tovább!

Ha nálatok úgy látja jónak a doki,hogy nem kell mennetek hát nem mentek.

A súlyával sajnos nem tudok mit csinálni megtömni nem tudom.Ha már az öröklődésre fogunk mindent akkor ezt is arra fogom,mivel én mindig sovány voltam.Megnéztem az én kiskönyvemet és 25hónaposan 9kg voltam és 14kilóval mentem első osztályba.Most is 52kg vagyok,ugyanannyi mint szülés előtt.
Lehet emiatt sovány Ő is!

Kép
ildikó74
 
 


És még azt elfelejtettem,hogy nálunk amiatt is jobban oda kell figyelni,hogy nekem már évek óta gondok vannak a pajzsmirigyemmel.Terhesen is rosszul működött és amikor megszültem a gyerekorvos azt mondta,hogy fokozottan oda kell figyelni Mirtill hossznövekedésére.
És pénteken azt is mondta a kórházi gyerekorvos,hogy a 97fölötti percentilisű gyerekeket köteles a gyerekorvos szakorvoshoz küldeni.

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!
Éretm! Akkor ez teljesen más! Bocsi!

Egyébként irigykedek rád, amiért 52 kiló vagy!!!!! De jó neked!

Kismamik hogy vagytok???
És mit szóltok ehhez a jó időhöz? ( ami már honaptól nem is lesz olyan jó! :evil: )

Patrisa!
Mi újság???

Kép
kajla
 
 


Kajla :)

Kösz jól, bár tegnap este még nem eztmondtam volna.
Történt, hogy tegnap a nagyfönök kikelve magából teljesen megalázott a többiek elött (a legkedvesebb megjegyzése az volt, hogy kerülöm a munkát :shock: :shock: :shock: és ha rajta múlna és nemlennék védett, akkor simán kirúgna :evil: ) No, ezek után még én mentem bocsánatot kérni a nagy semmiért é smeghunyászkodni (jaaaaj, a kis naivságom :? :oops: ) és mivel 10 perc múlva úgyjöttemki az irodájából, hogy ha kézállásban taps a fejfölött 3 triplaszaltóval megyek be, akkor sem tudom bebizonyitani, hogy tudok és akarok is dolgozni. Nem mellesleg mondom, kedves fönök 1 hónapja még szuper munkaerönek nyilvánitott a teljesitményértékelésnél. Érdekesmódon, miután bejelentettem, hogy babát várok, munkakerülö lettem :(
Nah, 1 szónak is 100 a vége, a mai naptól kiirattam magam, hogy akkor már hivatalosan is kerüljem a munkát. Jobblesz igymindenkinek. Neki nem kell néznie a fejemet, nekem meg nem kell eltürni a beszólásait...

Tegnap egész este bögtem, ma már sokkal jobban vagyok, föleg úgy, hogy a háziorvosom minden gond nélkül kiirt, még csak magyarázkodnom sem kellett, csak a nögyogyitol kell vinnem majd javaslatot.

Nah, kipanaszkodtam magam itt is...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


MInyu!
Nem semmi! Még jó, hogy a háziorvos megértő!
Egyébként most hogy munkát keresek, tőlem is megkérdezik, hogy akarunk-e még egy gyereket :? Ja és volt olyan, ahol nyíltan megmondták, hogy kisgyerekkel ne is adjak be önéletrajzot! Szerintetek milyen világ ez, ahol a fiatal anyukák nem számítanak teljesértékű munkaerőnek???!!! :evil: :twisted:

Kép
kajla
 
 


Minyu!

Sajnálom,hogy ilyen bunkó a főnököd de sajnos ez nem egyedi eset!Jobb is,hogy otthon maradsz legalább nyugodtan vagy mert ha dolgoznál szerintem biztosan lenne még olyan eset,hogy így megaláz!

Sajnos itt kevés a munkalehetőség és a kisgyerekes anyukákat nem látják szívesen.Nem tudom velem is mi lesz.Én vegyésztechnikus vagyok de nem igazán dolgoztam vegyészként és ha keresnek is inkább férfiakat vesznek fel.Tanfolyamon kijártam egy kereskedelmi iskolát és egy cipőboltban dolgoztam onnan mentem gyedre.De a bolt tavaly becsődölt így nincs hová visszamenni,munkát pedig elég nehéz találni.Úgy döntöttünk,hogy kijárok még egy sulit egy szociális gondozó-ápoló.Ez érdekel is és talán el is tudok helyezkedni.1éves a suli és pont szeptemberben kezdődik amikor Mirtill megy az oviba.Szóval ezek a tervek aztán majd kiderül mi lesz belőle!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Minyu,
Ez nem semmi :( A lehető legjobban reagáltál, az ilyen menjen a pitlibe :twisted:
Különben az én főnökömmel is van némi gond, még be sem mertem menni, hogy elmondjam, hogy újabb baba lesz :oops: Nem tudom, hogy hogyan fog reagálni, ráadásul meg kéne a bruttómat emeltetni. Tényleg nem tudjátok véletlen, hogy kötelesek-e megemelni a bérem?

Kajla,
Amikor a mostani mh-emen interjún voltam, tőlem is megkérdezték, hogy mikor akarok gyereket, és kapásból rávágtam, hogy nem azonnal, de nem is 40 évesen. Kb. 15 hónapot dolgoztam igaz Zalán becsúszott gyerek :D

Ildi,
Nem semmi, hogy nem tudsz a szakmádban elhelyezkedni...

Ma voltunk a körzetes ovinkban, vagyis nem jutottunk be, mert már az ajtóban állt egy nőci, aki azt mondta, hogy majd májusban kell jelentkezni. Nekem nemrég a védőnő azt mondta, hogy kezdjem el a jelentkezést, mert sorrend is számit majd a döntésnél. Most akkor mi van? Ráadásul május elején már akkora pocim lesz, hogy az apjával mehet jelentkezni... Azt mondta védőnő, hogy nem biztos, hogy felveszik a gyereket, ha anyuka otthon van a kistesóval. Ez azért gáz, szegény Zalán úgy készül az oviba :D

Jajj, nem emlékeztek véletlenül, hogy az afp-re éhgyomorral kell-e menni? Holnap megyek és elfelejtettem rákérdezni :oops:

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: