Új privát üzeneted érkezett!

Lorca!
:lol: :lol: :lol:

MInyu!
Nagy gratula! És csak csendben szorítok ezerrel!!!

LÁnyok!
A szegedi topikon épp az ovis beiratásokról, ovikeresésről beszélgettünk! Ti mi alapján fogtok választani, dönteni? Vagy a körzetes marad?

Kép
kajla
 
 


Kajla,
Én már a nyár óta nyüszizek a kétségbeeséstől, hogy mit csináljak oviügyben. 8 ker közepe, inkább kihagynám a körzetist. :wink: Lehet, hogy átjelentkezünk Zuglóba, ott mégiscsak jobb a levegő. Most pont a vegyescsopi lelkesedésem apadását érzékelem. Még csak az biztos, hogy magánovira nincs keret, a többi képlékeny.
Itthon lévő kismama vagyok, könnyen gond lehet. :?

Kép KépKép
lorca
 
 


ovi: valszeg marad a körzeti, ha felveszik egyáltalán ugy, hogy itthon leszek kistesóval. :S

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

 
 

Minyu,
Nálatok hivatalosan nem lehet gond. Ha esetleg visszautasítanak, akkor mindenképp kérd írásban a döntést. Mivel már bölcsis, így hivatalosan valamiféle tanulói jogviszonya van, amit rád való tekintettel (pontosabban anélkül :twisted: ) nem szakíthatnak meg. A bölcsi, ovi is tanintézmény. :wink: Ha minden kötél szakad, lehet, hogy a bölcsiben is maradhat, annyit kell mondanod, hogy nem szobatiszta.

Kép KépKép
lorca
 
 


Minyu!
Én várok még egy pár hetet azzal g betűs szóval, de nagggyon örülök. Fülig ér a szám! :mrgreen: és persze nagyon szorítok is!! :)
Kép készült?

Lorca!
Rá se ránts! Én már csináltam cifrábbat is! :oops: :lol:
szilbee
 
 


Minyu! De jó! Szurkolok én is! Jó ilyen hírre visszatérni. :lol:

Dobok még fotókat a csajszimról, ha nem gond.

Kép

az első hóesés szilveszterkor:
Kép

menyezetig érő fa:
Kép

nagy munkában:
Kép

síelés után:
Kép

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!
Minyu! Szorítok továbra is!!!!

LOrca! A Bölcsi az eü intézméy, nem? Illetve nem olyan nevelési-oktatási intézmény mint az ovi és az iskola. Ezt ma mondta a főnököm....

Szóval ugye nincsen ovis-tankötelezettség (ill. csak 5 éves kortól), így nem kötelező oviba járatni a gyereket. MIfelénk már nincs körzetesítés, bárhová viheted a városban a gyereket.
Ma hoztam pont egy tájékoztatót, 2 ovi között hezitálok, valszeg a Freinet-módszeres mellett teszem le a voksot. Na, nemám azt hiszitek ez vmi magánovi?! Sima állami intézmény...
De az is lehet, hogy mindkettőbe elmegyünk majd nyílt napra, és ovinénit fogok választani. Április elején lesznek a beíratások. Meg az is nyom esetleg a latban, hogy a mostani csoportjából hová mennek a gyerekek.

Patrisa, Betsy! JÓ hallani rólatok is!!!! No, ki ne hagyjak valakit.....

bockbrigi
 
 


lorca :)
Briginek igaza van, sajna 5 éveskor alatt nem kötelesek bevenni az oviba. Viszont a helyiújságban (Inárcsi Hírmondó 8) ) azt olvastam, hogy tavaly nem volt 3 éven felüli visszautasítás, igy reménykedek. Bölibe valszeg maradhatna, csak tudod, mi fizetösbe járunk és Pestre, igy picivel macerásabb lenne. (bár apa tudná hozni-vinni, de akkor már valszeg inkább itthon maradnánk, vagy a magánovit megnéznénk heti 1-2 napra, merthogy itt az is van :oops: Nálunk májusban lesz a beiratkozás, majd eldöl, hogyan lesz.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Böli:
Eü intézmény lenne? :roll: Akkor tévedtem. :( Azt tudom, hogy 5 éves korig nem kell felvenni, könnyen visszadobják a kérelmet, ha otthon van anyuka, ettől tartok én is. Csak dereng valami rendelkezés arról, hogy ha már egyszer felvették vhova, akkor nem lehet kitenni. Jobban utána kéne néznem.

Minyu,
Most, hogy írod a magánbölit, már emlékszem, miket szörnyülködtem. :oops: Ez nem az én hetem. :lol:

Azért szétszórtságomra van indok is. Hétfőn észrevettem, hogy Szabi nyirokcsomói meg vannak duzzadva egy picit, de se láz, se kedvetlenség vagy nyűgösség. Mire vége volt a dokink rendelésének, már nem lehetett bizonytalankodni, tuti volt. :? Éjjel frászban voltam kicsit, mivel 17 nappal korábban voltunk dokinál, a mumpsz lappangása általában 18 nap és apa még (állítólag) nem volt mumpszos. Bár azon jót nevettünk, hogy végülis ő nem akar harmadik gyereket. :twisted: Bevittem a dokihoz, aki ránézésre mondta, hogy jól van a gyerek, csak ha már itt van, belenéz a torkába. Ott egy kicsit elakadt, iratta is az antibiotikumot. :( Tüszős mandula, annyit mondott még, hogy ilyen fiatalon?! Idén ez a második antibigyó kúrája. Megmutatta, iszonyatosan nézett ki a torka. :( Az egy pozitívum, hogy megdícsért, hogy ilyen jól kiszúrtam, hogy nagy a baj. Ikább tévedni szerettem volna.

Bockbrigi,
Én is ovisnéni választásra szavazok. :wink: Lehet az intézmény bmilyen hipi-szupi, ha nem érti a dolgát, akkor tényleg jobb a lepukkant kerületi. Bár szívem szerint jó ovit, jó ovis nénit, jó levegőt szeretnék...meg nyerni a lottón. :twisted:

Patrisa,
A hóért azért irigy-irigy egy kicsit. Nekünk csak a sós lé jut. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


Hát igen, ovi szempontjából nekem se az a fontos, hogy mi a "tanterv", milyen az intézmény. Sokkal fontosabb számomra, hogy kedves, segítőkész nevelők legyenek, és az én luxus igényeimet meg lehessen valósítani. (pl. ásványvíz, rendszeres fogmosás normális fogkrémmel, stb.)

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Minyu!
Grat!Vigyázz magatokra!

Óvoda:
Itt sem számít,hogy körzetileg hová tartozik a gyerek.Mi egy olyan ovit választottunk ami nem a mi körzetünk nincs is olyan közel kb.negyedóra gyalog.Szerintem nem egy nagy táv de sokan megkérdik,hogy miért olyan messzire visszük.Merthogy van egy közelebb is de az nem szimpatikus nekem.Ebben az oviban minden természetes,fából van minden.Sokat járnak kirándulni a természetbe és régebben hagyományőrző ovi volt(fontak,szőttek,agyagoztak)ezt nem tudom meg van-e még de majd megkérdem.
Én voltam benn szeptemberben beíratni de azt mondták,hogy elég ha most márciusban visszamegyünk.Májusban van a beíratás de hogy beférjen már márciusban is mehetünk.Valószínű jövő hónap közepén felhívom őket és megkérdezem mikor mehetnék be Mirtillel együtt.
Én azért aggódom mert Mirtill még most sem akar bilizni,nagyon ragaszkodik a pelushoz.Gondolom őszre már szobatiszta lesz de mi van ha az alváshoz még kell a pelenka?Akkor beveszik szerintetek?Vagy hordjam haza ebéd után?
Most az alegújabb kifogás,hogy azért nem pisil a bilibe mert abba úgysem jön semmi.
Még sosem pisilt bele!Legalább egyszer sikerülne lehet másként gondolná.Próbáltam reggel ébredés után ráültetni akkor tuti menne bele de nem hajlandó én pedig nem erőszakoskodom.
Kicsit tanácstalan vagyok!
Pedig már szabályozni is tudja mert a múltkor vágta a haját a fodrász és az első nyisszantás után szólt,hogy kakálnia kell.Mondtam,hogy várjon egy kicsit és miután kész lett a haja ment el kakákni.Tehát vissza is tudja tartani.Vagy tegnap előtt fürdés közben jöt rá a kaka.Ki kellett venni,ráadni a pelust és abba kakált.
Hát ennyi!

Tegnap előtt leesett a székről rá a térdére.Volt nagy sírás,bedagadt a térde nem tudott ráállni.Azt hittem eltört a lába.Adtam Nurofent,vizes ruháztam és lement a dagadás.Most már szép kék és egy horzsolás is van rajta.

Ja még azt akartam,hogy Patrisa.Azzal a fogkrémmel fog fogat mosni amit Te viszel be neki az oviba.Legalábbis itt magunknak kell vinni a papírzsepit,wc papírt,szappant,rajzlapot,gyurmát,zsírkrétát és még sok mindent!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
Szerintem simán ráérsz a bilivel foglalkozni, amikor jön a jóidő. Ahogy írod, már vissza tudja tartani, tud várni, szól. Ez nekem szobatisztaság :D , a bibi az, hogy a pelus az ő választása, amit az oviban nemigazán értékelnének :roll: . Nati sem produkált semmit azelőtt bilibe, hogy levettem volna róla a pelust. Után meg nagy lelkesen minden fűcsomót meg akart locsolni, és vigyázott, nehogy túl sokat pisiljen, mert buta fejjel két bilit is kiraktam. Ő meg mindkettőbe pordukálni akart. :twisted:
Szerintem 15 perc séta egyáltalán nem sok. Persze az nem mindegy, hogy neked vagy neki 15 :lol:
Szomszédunkkal közösen próbáljuk megtalálni az ideális ovit. Minimum fél óra biztos lesz az odajutás, mert közelebbieket nem szeretnénk, vagy nem vennének fel. Hiába van nagyon jó ovi pár sarokra, az már a 7. kerület (mi 8) és elég népszerű ahhoz, hogy a kerületeseket is visszautasítsák. Nálunk biztos vmi tömegközlekedés kell. :?

Kép KépKép
lorca
 
 


Minyu!

Gratula, vigyázz magatokra! Szocpol ügyben jutottál vmire? Nálunk (Kereskedelmi Bank) úgy zajlik, hogy az első gyerekre van 4 év türelmi idő a másodikra 8 év, tehát a szerződéstől számított 8. év végéig meg kell születnie a 2. gyereknek, az elsőt pedig a 4. év végéig kell "leigazolni". Mellesleg zaklatni fog a Bank, ha úgy érzi, hogy nem tettél eleget a szerződés szerinti feltételeknek!

Ovi: Nálunk körzeten kívül csak protekcióval lehet vinni a gyereket. A körzetes ovi itt van a házunk mögött, de én nem szeretném ide vinni. A másik ovi kb 10 perc gyalog, anyumék háza mögött van, az jobban tetszik, sztem oda visszük. Van sószobájuk, járnak úszni, bábszínházba, kirándulni, lehet angolt tanulni....Unokahúgom ebben az oviban tanít angolt, azt mondta, elintézi, hogy felvegyék a kislányt, de most éppen babát vár, így nem tudom, sikerül-e a dolog.

Kép
smici_robi
 
 


Roberta :)
Hát ezek szerint bankja válogatja. Végülis nagy nehezen sikerült felhivni az FHB-t és kiderült, hogy már Nándi születése után 60 napon belül igazolnunk kellett volna. Az nem számit, hogy ezzel még nem teljesitettük a vállalt 2 gyereket. Most jan. 31-ig kell benyujtanunk minden igazolást (beleértve jegyzöi papirt is, amit már megigényeltünk ugyan, de még nem készült el), hogy megússzuk a szankciókat. Mi egyébként ugy kaptuk meg a szocpolt, hogy 3+3 év van a 2 gyerekre a lakhatásitól számitva, igy nekünk 2011-ig kell teljesiteni a gyerköket.

Ildiko :)
Nándi sem szobatiszta, ö nem szól, ha kéne mennie. Nem tudom, vissza tudja-e tartani. Ha ráültetem wc-re, akkor pisil bele, tehát tudja szabállyozni, de hogy visszatartani tudja-e...
:oops:

nah, megyek pihizni...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Minyu: nagy-nagy gratula! Vigyázz magadra!

Ovi: közvetlen az ablakunk alatt van az ovi, úgyhogy mi nem megyünk messzire. Nekem még nem jutott eszembe a beiratkozás, de jó, hogy mondjátok, bemegyek érdeklődni.

Szobatisztaság: kb október vége óta teljesen szobatiszta, bár napközben előfordul a nagy játszásba, hogy akkor szól, amikor már becsurgott egy kicsi. Pedig, én az éjszakától féltem, de azt vagy teljesen végig alussza vagy 03:00h-fele kiabálni szokott, hogy "anya, vigyél ki pisilni!"


Megyek, mert még neki akarok állni egy kis tornának, bár kedvem baromira nincs. Nyáron két esküvőre vagyunk hivatalosak meg egy ballagásra és jó lenne valami dögös ruhába belepréselni magam!

Jó éjt!

Kép
csucsu74
 
 


Minyu,
A riport végén Czeizel beszél a lázról terhesen, az szerintem hasznos. Az elejét nem kell meghallgatni. :wink:

http://www.rtlklub.hu/videotar/index.ph ... arch=Mehet

Kép KépKép
lorca
 
 


lorca :)
Köszi, meg is néztem gyorsan.
HJó ezt tudni.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Mirtill tegnap este belepisilt a bilibe! :D :D Annyira boldog !Rögtön fel kellett hívni Apát mert délutános volt és Anyukámat is.Aztán kicsit átestünk aló másik oldalára mert utána örökké a bilin akart ülni.Még a fürdőkádból is ki kellett venni.Ma reggel megint sikertült bele csurgatni!
Már csak a bugyit kellene valahogy megszerettetni vele ui.nem hajlandó felvenni ha igen akkor pár perc múlva lveszi,hogy nem jó és fáj benne a feneke.
Na mindegy vmi már elindult és ez a lényeg!

Megmértük tegnap 95,5centi!De 2hét múlva kell visszavinni az endokrinológiára ott majd pontosan megmérik.Már csak havi 1centit nő szerintem az jó.


Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
Haladtok! :D
Nati is ilyen lelkes volt az elején. :D Mindig úgy pisilt, hogy mindkét bilibe jusson. Vagy ha kint voltunk, akkor több fűcsomót is becélzott.
Bugyitémában próbáltad, hogy először válasszon neked bugyit és utána magának? Vagy hogy elmentek venni közösen egy friss és új bugyit?

Kép KépKép
lorca
 
 


Ildikó!
Na látod, megy ez, csak kicsit panaszkodni kellett!!! :D

Regina most volt mérve, 98cm és 14kiló. Dokinéni semmit nem mondott! Pedig ez sem kevés... :wink:

Nem megyünk bölcsibe még 2napig, mert kedden kapna védőoltást és jó lenne, ha addig abbamaradna a köhögése, meg nem lenne betegebb!!

Tegnap beadtam az önéletrajzomat a helyi Klinikára, hátha...

Kép
kajla
 
 


Ja! Még bugyi témához: Regi imádja nézegetni a Corában, és mindig ő választ, hogy mi legyen rajta (Hófehérke, Ariel, Micimackó) és szokta mondani, hogy melyiket vegyük fel!

Kép
kajla
 
 


Sziasztok!

Mirtillnek is van sok szép bugyija.Van hercegnős,Arieles és sokféle de nem hajlandó felvenni őket.Viszont az én bugyijaimat szívesen felveszi! :)
Na mindegy egyszer ennek is eljön az ideje.

Nem tudom minket miért nem hagynak békén a magasságával!
Szerintetek a lombik befolyással lehet a magasságára?Vagy a hormonkezelés?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó!
Szerintem csak a gének! :D ( legalábbis nagyon remélem, mert azért mióta benneteket piszkálnak, nekem is megfordult a fejembe, hogy rákérdezek dokinénitől...)

Kép
kajla
 
 


Ildikó: én is kaptam hormonkezelést, bár Anna nem lombikos volt hanem inszeminációs, de 88cm. Szerintem nem befolyásolja.
A szomszédunkba is van egy lombikos baba, de ő se magas. Szerintem ez inkább a gének "műve"!



Csucsu

Kép
csucsu74
 
 


Minyu
:lol: :lol: :lol:

Ildikó
Nem hinném, hogy a lombik és a gyerek magassága között összefüggés van... inkább örökletes tényezők...
Vendég
 


Csak arra gondoltam,hogy ott a legszebb sejteket választják ki és amiatt!
De nálunk vszínű genetikus a dolog mivel a férjem és az egész családja magas.Az endokrinológián is azt mondta a doki,hogy alkatilag magasnövésű.Csak azt nem értem a mi dokink miért nem látja ezt.
Már 1éves kora óta zaklat ezzel de eddig nem vittük el.Most annyit értünk el,hogy gondozásba vették és 3havonta lehet utazgatni azért,hogy megmérjék.Na mindegy!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
Ha lehetne, kérdezzél már rá, hogy mekkorának kéne lennie. Igaz, hogy Nati pár hónappal idősebb, de ha lenne valami, akkor már jóval nagyobbnak kéne lennie a különbségnek, nem pedig egy nyomi centinek.
A két éves magassága vmivel több, mint a felnőtt magasság fele. Ha simán duplázod, mennyi jönne ki? Az én magasságommal (175) ez visszaszámolva vhol 90 centi körül lehetett. A pontos statisztikai arányra már nem emlékszem. :wink: A suliban, ahol dolgozok, bőven voltak nálam magasabb tini lányok.
Ez alapján Mirtill kb olyan magas lesz, mint én. :wink: Nem nagy kaland. :lol: Persze ez csak durva statisztika, de mutatja, hogy nem lesz belőle egy kétméteres kosárlabdázó.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom, de szerintem is a genetika műve a magasság. Vani 94 cm, de sose mondtak rá semmit. Szerintem optimális. Én is csak 170 vagyok.

Vani pár napja nem enged be a fürdőszobába, ha pisil. Mindent megold egyedül. Feláll a wc tetejére és lehúzza utána.
Meg végre énekeli a dalokat, és mondja a mondókákat.

Az öltözködéssel, vetkőzéssel hogy álltok? Van aki már teljesen egyedül felöltözik? Vani inkább csak vetkőzni tud, felvenni csak a csizmát, bugyit, nadrágot, sapkát tudja.

Kép
patrisa
 
 


Sziasztok!

Én egyáltalán nem vagyok magas sőt!160cm vagyok így nem rám ütött!Szerencsére!

Amikor a magasságát nézik mindig a percentilisét nézik.3alatt és 97fölött kóros Neki 97.Tehát éppen a legfelső határ.Abból gondolom,hogy nem baj,hogy mindig 97 tehát egyenletesen nő.

Én azt olvastam,hogy a 2éves kori magasságukat szokták duplázni ha igaz akkor Mirtill majdnem 185cm lesz!2évesen 92,2centi volt.
Egy helyen azt olvastam,hogy úgy lehet a felnőtt kori magasságot kiszámolni,hogy:Fiú esetén anya magassága+apa magassága+13/2 lány esetén ue.csak -13.Ez alapján Mirtill 165,5centi lesz de ez hülyeség hacsak évekre meg nem áll a növésben.
Rajta már most látszik,hogy magas lesz mivel elég hosszúak a lábai.A doki azt mondta,hogy magas,sovány testalkatú.A súlya csak 11,5kg.
Jó csini csajszi lesz! :D

Mirtill felvenni a csizmát,sapkát,kardigánt,nadrágot tudja.Levenni a pelust is tudja és azokat amiket fel is tud és a zoknit!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


akkor enyém gyerek csak 160 cm lesz felnöttnek ???? :shock: :shock: :shock:

Nándor még nemnagyonöltözik egyedül. Max apa papucsába bujik bele és ugy billeg. Készségesen segit az öltözésnél,dugja kezét lábát, de egyedül még nem megy, max a gatyát letolja félig meg a polot felhuzza félig... :oops:
Viszont eszméletlen szövege van, néha nagyot röhögünk... Apum mesélte, hogy múlt héten, hogy ott volt náluk Nándi, bevitték az irodába. Bejött egy hegesztö munkás, Nándi megodaállt elé, és nagy komolyan megkérdezte: Na, mi a baj?
A legujabb szöveg meg mint az oviban, kicsit elferditve: bocsánat, nem láttam a kacsámat. :D

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Öltözés:
Nekem tök egyedül megy. :)
Megy, csak az időfaktoron kéne javítani, az kriminális. Persze a motiváltságon is múlik. Ha jókedve van, bugyi, body, harisnya, pulcsi, tappancs - szilikontalpú zokni - kb 10 perc. Utcára csak a csizma megy, a kabát stb csak lefelé működik. Ma fél óra volt reggel az öltözés, de még így is segítenem kellett. :wink: A patent, gomb és hasonlók nem mennek. Vetkőzés ok, néha a hosszúujjú dolgokkal nem boldogul.

Ildikó,
Most megnéztem a statisztikát, a két éves kor a felnőtt testmagasság 53%-a lányoknál, fiúknál 49%. Nem lesz alacsony, de azért nem kéne ettől szívrohamot kapni és titeket zaklatni endokrinológiával. Meg annyi mástól is függ, pl betegségek, menstruáció beindulása, meg egy csomó más, amit nem tudok... 8)

Percentilben Nati fél évesen 100% volt súlyban. Most 13,5 kiló, ami azért messze van a dunditól. Szabi még most sem érte el Nati fél éves súlyát. :wink:

Nati szövegein is jókat tudunk nevetni. Kedvence a mire gondoltam? Szomszéddal játszott.
- Amire én gondoltam, az barna és szőrös.
Nati: Robi! (apa 8) )

Mindig mondom, hogy gyakrabban kéne borotválkoznia. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca!
Ma voltam beutalót kérni mert jövő héten kontrollra kell mennünk megint problémázott a doktornő,hogy milyen magas.Olyan érzésem van mintha mindenáron akarna vmi bajt találni.Amikor visszavittem neki az endokrin leletet látszott rajta,hogy csalódott amiért nem jön be az Ő elmélete.Most is ráírta a beutalóras,hogy az első vizsgálat óta felsőlégúti infekciója és gastroenteritise volt.Nem hinném,hogy emiatt lenne magas.Na mindegy majd megmérik és hazaküldenek.
Neki a súlypercentilise 25körüli csak!

Mirtill belepisilt pénteken a bilibe és azóta meg van táltosodva!Szinte egész nap bugyiban van(hajlandó felvenni)és ha kell pisilnie magától levetkőzik és pisil.Eddig csak 1*csurgott be!
Most is pisilt,a másik szobában volt és ezt mondta:Szóltam magamnak,hogy pisilni kell és pisiltem! :D

Voltunk ma beiratkozni az óvodába és fel is vették.Majd aug.végén mondják meg,hogy melyik csoportba kerül.Végig vezetett a vezető óvónő minket nagyon tetszett Mirtillnek és nekem is.Mirtill már ott is akart maradni.
Az óvoda nevelési elve a hagyományőrzés és környezetvédelem.Minden tiszta fa a játékok zöme is fából van.Van néptánc oktatás ebből van tehetséggondozás is,minden 2.héten jön egy gyógytornász aki tartásjavító tornát tart.Nekünk az nagyon jó Mirtill lába miatt!Lehet idegennyelvet tanulni,járnak úszni,színházba és van játszóház is.
Mirtillnek a néptánc nagyon tetszett el sem akart onnan jönni.Mi is inkább népzenét hallgatunkés úgy látom,hogy tetszik neki.És a tánc is jó a lábának mert odafigyel a helyes tartásra.
Szóval így elsőre tetszett aztán majd kiderül.Azt mondták,hogy elmehetünk a farsangukra is és ha jó idő lesz bemehetünk játszani a többi gyerekhez az udvarra.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Ildikó,
Tudsz a neten ilyen súly/magasság percentilis mutatót? Mit én tudtam, angol honlap volt és galád módon átálltak lábra és fontra. :twisted: Azt meg átszámolgatni nincs türelmem.
Súlyban azért mi sem vagyunk már annyira előre, szerintem még 50 sincs. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca

Én ezt találtam
http://www.orvosaneten.hu/displayarticle150.html

Remélem meg lehet nyitni és ilyenre gondoltál :)

Kép
tikó
 
 


Én is kipróbáltam!

Dorinának ezt kalkulálta ki :)
Testmagasság percentilis: 50th-75th
Testtömeg percentilis:3rd-5th
Testmagassághoz tartozó testtömeg percentilis: <3rd

Kép
tikó
 
 


Lorca!

Nekem ezt a mamanetes GabiDok ajánlotta:
http://www.orvosaneten.hu/wrap.php?file=perc.html

Ma csak 1pelus ment el az alváshoz és csak egyszer pisilt be!
Hurrá!! :D :D

Kép
ildikó74
 
 


Most látom ez ugyanaz mint amit Tikó tett fel.

Mirtillnél a magasság:95-97
Súly:25-50

Kép
ildikó74
 
 


Én is kíváncsi voltam, gondoltam akkor már megnézem.
Nekem azt adta ki, hogy
magasság percentilis: 90-95
testtömeg percentilis: 75-90
magassághoz tartozó súly: 75-90
És azt szeretném tudni tőletek, hogy tulajdonképpen ez mit jelent? Ezek az adatok mikor jók? Meg egyáltalán, én ezt a szót nem is ismertem, hogy percentilis? Tőletek hallottam először. Nekem ilyet nem mondott sose a doki vagy védőnő. :(

Kép
patrisa
 
 


Köszi a linket tök jól elszórakoztam vele :D A vicces, hogy megnéztem a bioritmusomat is. Tegnapelőtt totál mélyponton voltam hangulatilag és kihozta, hogy az volt az érzelmi mélypontom kb ebben a hónapban. Nagyon furi. :D Máris vidámabbnak érzem magam. :lol:
Meg a BMI-m is 22 ami szintén jó. 8)
Gyorsan eltettem a linket a kedvenceim közé.

Nati magassága: 50-75
súlya: 25-50
m/s 10-25
Tényleg elég vékonyka mostanában, de csak a magassága miatt. :lol:

Patrisa,
Egy nagy rakás adatból statisztikailag megvan, hogy a gyerekek hány %-a tartozott ezekben az életkorokban egy bizonyos súly/magasságba, sávosan.
Egy 75-90-es azt jelenti, hogy a hónapra egyidős kislányok közül 10-25% volt magasabb, mint Vani. A percentil szó jelentése százalék. Nincs jó vagy rossz adat, csak a népességhez viszonyít. Az adatbázis nem magyar, ha jól tudom, hanem amerikai, ha ők is azt használják, amit én ismerek.

Kép KépKép
lorca
 
 


Na nekem a magasság >97 jött ki, de ha egy centivel kevesebbet írok, ami ugye nálunk a mérésnél akár igaz is lehet, akkor 95-97, na szóval, nem hiszem, hogy egy vagy fél centin múlna a dolog! :lol:
Magasak lesznek! Ennyi!

Kép
kajla
 
 


Egyébként a www.babaszoba.hu -n is van kalkulátor, ahol a magasságot és súlyt is lehet nézni!
Elmondanám, hogy Regi 57cm-rel született, érdemes megnézni, hogy az átlagos babák mekkorával születnek :shock: Így természetesen mindig az átlagtól jóval eltérő területen vannak az értékeink!
Jó nézelődést!

Kép
kajla
 
 


Nati sem volt pötty, 58 cm születéskor. Csak Szabi ilyen rövidke. :lol: A határ egy-egy centin múlik, mivel vhol meg kell húzni. De érdekes volt végignézni, hogy ha egy kilóval több vagy kevesebb, akkor mennyire változnak a dolgok.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Kajla!
A Babaszobán én is vezetem de nekünk ott nagyon kilóg a magassága.
Én 95centit írtam magasságnak a percentilis számításnál de ha 96-ot írok már 97feletti.Ott azt írja,hogy ha 97fölötti nem kóros de követni kell orvosnak a növekedést.Hát minket követnek4 :twisted: Túlságosan is.
Mirtill normál 51centivel született 2hónaposan már 62, 3hónaposan 68centi volt.
Az endokrinológián azt mondta a dokinő,hogy 1éves korban az átlag magasság 75cm,1és 2éves kor között kb.12cm a normális növekedés utána márcsak évi 3-4cm majd serdülőkorban megint megiramodnak akkor évi 20centit is nőhetnek.
Szerintem ez a percentilis dolog azért is csalóka mert régebben nem voltak ekkorák a gyerekek és nem tudom ezek mennyire követik ezt.Pl.a mi gyerekorvosunk 1980-as évekből való táblázaton nézte a Mirtillét!

Tegnap már kaka is ment a bilibe 2*is!Gyorsan behozza a lemaradást!:)

Sziasztok!

Mirtill ilyen most!Hosszú,vékonyka



Kép

Kép
ildikó74
 
 


Regi elvileg 57cm-rel született, 2hónaposan kb. 60cm volt, 3hónaposan 63-64cm. Félévesen: 71cm, egyévesen:80cm, kétévesen: 89-90cm körül (tehát nem nőtt 12cm-t), viszont most 98cm, így bukott a teória, hogy évi 3-4cm-t nőnek a gyerekek!
Nem mondom, tényleg magasabb Regi a többiektől a bölcsiben, de alig pár centivel! Szerintem később is magasabb lesz tőlük, de ez nem hiszem, hogy baj! Na, azért most mégiscsak megkérdezem egy ismerős dokinénitől!

Kép
kajla
 
 


Ildikó,
Az elég szomorú, ha dokid egy olyan régi táblázatot használ. :evil: Az 1960as évek elejétől mérik a gyerekeket, az első "kiadás" 1977-ben készült, amerikai háziorvosok mérései alapján. Ezt azóta többször változtatták, a legutóbbi 2000-es. Gondolom, ezt használják az internetes honlapok is, de erre nem láttam utalást. Csak logikus.
Az igaz, hogy a "mai" gyerekek kicsit nagyobbak az acceleráció miatt, de alapvetően ez nem igaz, ha kb 5 év korkülönbséggel hasonlítjuk össze gyerkőceinket. Persze ha tudnám az átlag magyar és átlag amerikai testmagasságát, akkor egy kicsit többet érne ez az adat, mivel ilyen nincs, csak nagyátlagban szabad hagyatkozni ezekre a számokra.
Amire talán jó egy ilyen táblázat, hogy az olyan rendellenességek, mint mondjuk a Marfan szindróma, korán látható, mert kiugróan magasak az ebben szenvedők. De emiatt nem kéne zaklatni titeket. :evil: Azok a gyerekek ennyi idősen egyébként is kb egy fejjel magasabbak, mint társaik. Ahhoz meg nem kell centi, hogy lássa valaki. :?

Kajla,
Egyik kedvenc barátnőm 20 centivel kisebb nálam, és nem meglepő módon már picinek is magasabb voltam. :lol: Ennek ellenére már 28 éve tart a barátságunk. :wink:
Natit eszembe sem jutott méregetni picinek. :oops: Ott a túlélés volt a lényeg, látszik, hogy Szabival már gyakorlottabb vagyok. :lol:

Persze azért van előnye ennek a táblázatnak, én jókat szórakozok vele. :mrgreen:

Kép KépKép
lorca
 
 


Kajla!
Szerintem ez nem teória gondolom így tanítják az egyetemen.Ez általában van így kivételek mindig vannak.Mirtill is nőtt 3hónap alatt 3,5centit,majd pénteken megmondják,hogy ez rendben van-e avagy sem.
Mindenesetre minden orvos akit eddig kérdeztem azt mondta,hogy 97-es percentilis fölött jobb ha látja szakember.

Én sem méregettem Mirtillt de minden hónapban kellett menni tanácsadásra és ott megmérték. :?

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Lorca!
Én is azt akartam írni, mint Ildikó, hogy nálunk dokinénihez minden hónapban kellett menni, kötelező tanácsadásra, ahol megmérték! Innen tudom az adatokat!

A szegedi topikban mindjárt felteszem körkérdésnek, hogy kinek hány cm a gyermeke! Nagyon érdekel!!!

Kép
kajla
 
 


:twisted: Nemigen jártunk egészséges rendelésre Natival. :twisted: Szabit még egyszer sem vittem el. Dokinénink azért többször jött. 8) Lehet, hogy itt is kötelező, de nem vagyok egy szabálytisztelő állampolgár, ha nem látom értelmét. :oops:

Ildikó,
Szerintem sem a legjobbak ezek az adatok. A 3-4 cm a harmadik évben sztem kevés. A többit még nem tudom. Én nőttem egy évben tiniként 12 cm-t az már óriási ugrásnak számított, még fiúban is elég. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Először is elnézést a betolakodásért! Eredeti GAP ruhák baby-től a felnőttig. Ha érdekel a következő linken, megtalálod: http://www.vaterabolt.hu/index.php?page ... eID=170099

Üdvözlettel: rubin
rubin
 
 


Hát, Nándoromat ma ugy hoztuk ela böliböl, hogy du lázas volt :(

Úgy látszik, mi most éljük át azt, amit a gyerekek szeptemberben szoktak. 1 hét böli, 1 hét betegség :( Más tünet egyelöre nincs, és itthon viháncol, kiváncsi leszek az éjszakára...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: