Új privát üzeneted érkezett!

Lorca!
szegény Szabi,hát igen,a tüdöfelvételt pedig nem lehet másként megcsinálni.a fekvö helyzetü nem olyan jó,mert a hasi szervek"belelógnak"a képbe és a diagnózist megnehezítik.ès az a "szatyros" megoldás nem csak M.o.-on gyakorlatos,hanem csecsemöknél ez az eljárás :) Jobbulást neked is,köhögésre nehéz szedni bármit is,vagy használ vagy nem.De növény eredetüt szedhetsz,ha szoptatsz :wink:

Kép
Kép
ritago
 
 


LOrca :)
juuuuj. Hát nagyon sok +++++++++ energiát küldök, hogy jobban legyetek.



Ildiko :)
Hétfön voltam dokinál, 10 mm-es petezsákot láttunk (5 hét +1 napon) Irt fel Utrogestant, amitöl kicsit hányingerem van, ill ebéd után olyan szintü szédülés-álmosság jön rám, mintha fejbevágtak volna. Tegnap jól megijedtek a kollégák, hozták a vérnyomásméröt, hogy biztos leesett a vérnyomim, de az rendben volt. Nem reklámozom ugye odabenn az utrot, igy ma, mikor éreztem, hogy nehezül a fejem, elkocogtam a wc-be és ott pihiztem egy kicsit. Nem tudom, meddig tudom ezt igy titkolni, elég necces lesz, de mindegy, ez van.
Nagyjából ennyi. A ZUram nagyon babonás lett, igy a szülöknek, rokonoknak és barátoknak csak a 12. héten jelentjük be, már ha addig minden rendben lesz, és nem tünik fel senkinek, és nem hányok annyit, mint Nándival.
Persze itt már elkotyogtam, meg 2 kedvenc barátosnémmal megbeszélgetjük az ügyet - én kevésbé vagyok babonás, mint a Zuram :lol:


pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Ritago,
Az nem dob fel, hogy máshol is ilyennek teszik ki a csecsemőket, de az igen, hogy nem lehetett volna jobb szegénykémnek semmiképp. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy így, három felvételből sem volt olyan egyértelmű a dolog. Nem kaptam meg a képet, de amikor megkérdeztem a dokit, aki odaadta a leletet, kicsit úgy láttam, hogy zavarban volt, amikor mondta, hogy tüdőgyulladás. Persze lehet, hogy csak én akartam így látni, mert egyszerűen nem tudom elhinni, hogy egy csecsemőnek, akinek nincs láza, nem sír, éjjel nem ébred a szokásos szám felett, tüdőgyulladása lehet, ami egy alapvetően életet veszélyeztető szövődmény.
Bevettem a szirupból, amit Szabi is kap. :oops: Ha teljes dózist kaphat, egy kis tejjel sem árthat. :wink:

Minyu,
Kép van már róla?
Én Szabival sokkal kevesebbet hánytam! Csak olyan 4 hónapot. Natival meg csak pár hét volt vhol a 7. hónap környékén, amikor nem akartam elhalálozni. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 

 
 

Minyu!
De jó!! Mikor lesz a köv. uh? 2 hét múlva?
szilbee
 
 


Lorca!
Mielőbbi gyógyulást Szabinak! :cry:
Kép
szilbee
 
 


Minyu!

Én is szedtem a 12.hétig az Utrot és én is nagyon rosszul voltam tőle.A lombikoknál volt amikor szájon át szedtem volt amikor dugdosni kellett az jobb volt olyan szinten,hogy nem voltam annyira rosszul.
De amikor terhes lettem azt mondta a Kaáliban a doki,hogy inkább szájon szedjem ne nyúlkáljak alulra.
Szóval kitartás.Nekem az volt a jó,hogy mihelyst megállapították a terhességet rögtön táppénzre mentem így tudtam otthon"szenvedni"és aludni.
Gratulálok a kis bébihez!Most minden rendben lesz!

Kép
ildikó74
 
 


MInyu! Nagyon örülök nektek. szorítok, hogy minden rendben legyen! Puszi! :)

bockbrigi
 
 


Hát én még nagyon félek, hogy bármi lehet, igy még annyira nem is éltem bele magam. Igy fotót sem csináltunk. :roll:
UH 2 hét múlva 21-én, akkor már elvileg dobognia kell a ksi szivének. Dehát igy is bennem van a zabszem, Babácska a 8. héten hagyott itt minket. Remélem, Pötty velünk akar maradni.
Ma egyébként megkérdezte az egyik kolléganöm nagy mosolyogva, hogy nem-e terhes vagyok, hogy olyan álmos vagyok délutánonként és szédülök. Hát kummantottam, hogy még nem tudok róla, meg szerintem hánynék stb. Végülis ö is viccesre vette a figurát... Én is gondoltam rá, hogy 1 hét szabit veszek ki, hogy hátha tudok itthon pihenni, de még tartalékolom a dolgot, hátha leszek még rosszabbul is, amikor muszaj leszek itthon maradni.
Köszönöm a drukkokat, minden bezsebelem :) 8)

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Ebben az influenzás időben simán elmehetnél betegszabira. :wink: Első terhesen szerintem azért is örültek, hogy lelécelek félidőben, mert havonta vagy egy hetet itthon voltam egyébként is. Ha a háziorvosnak mondod a hátteret, szerintem szemrebbenés nélkül kiírna. 8)

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca :)
A ügy megoldódni látszik, Nándi ma reggelre belázasodott, igy vele itthonmaradok valszeg jövö hétre.

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Nem épp a legtökéletesebb indok, de legalább otthon lehetsz. :wink: Szörnyű az a terhesség eleji kornyadozás.
Biztos nagyon boldogok lesznek a munkahelyeden, amikor majd közlöd a jó hírt. :lol: Azt tudták, hogy próbálkoztok a kistesóval?

Kép KépKép
lorca
 
 


Minyu!
Jobbulást Nándinak! :( Te pedig vigyázz magadra! Nehogy elkapd tőle!
szilbee
 
 


Lorca :)
Hát szerintem nem fogják kitörő örömmel fogadni a hirt. Nem számitanak rá sztem.
A "Nagy Fehér" fönök tuti ki fog akadni... :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Ha majd eljutsz odáig, mondhatod, hogy baleset volt. :mrgreen: Nánditerhesen mikortól mentél betegállományba? Most vannak erre már tervek?
Kérdeztek olyasmit, amikor visszaálltál, hogy van-e tervben következő bébi?

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca :)
Nándival 30 hetesen mentem betegállományba, ill 7-13 hétig voltam a hányás miatt. Most nem szeretnék ilyen sokáig dolgozni, mert Nándival is többet kellett volna pihennem.
Mikor visszamentem "interjúra", kérdezték, hogy hogy áll a babaproject, én meg mondtam, hogy egyelöre áll. És ez akkor igaz is volt, mert elözö nap volt a müszeres befejezés :cry: Valszeg megmondom majd,hogy nem csak becsúszott, hanem terveztük. Nah, mindegy, majdcsak lesz valahogy. Egyelöre jussak túl ezen a borzalmas hányingeren :(

Pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,
Jaj, azok a jó kis hányós idők. 8) Nagyon furcsa, hogy annak ellenére, hogy Natival végig émelyegtem, nem zavart a munkában. Inkább azért álltam le, mert a kifejezés, hogy fél gőzzel csináltam a melót, szépítés volt. Amolyan kis belőtt rózsaszín felhő volt az agyamon. Elkések az órámról, nincs kedvem tanítani, nem javítottam ki a dogákat? Még csak nem is zavart. :lol: Kezdett zavarni, hogy olyasmiért viszem haza a fizum, amiért meg sem dolgozok. :oops: :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


minyu,
szegény,nagyon is át tudom élni a helyzeted :? mind a két terhességem elsö 2 hónapjában kifejezetten rosszul voltam.Nemcsak hányinger,hányás is benne volt,nap mint nap.Viszont az volt a jó,h mikor kihánytam magam(bocs)utána egy pár óráig mindent meg tudtam volna enni.Mindig hirtelen jött a boázás,egyik pill.-ról a másikra.Leonieval 32 hetesen fejeztem be a melót.
jó neked,h nem kell egyböl bejelentenek a terhességet.Hát én mivel röntgenben dolgoztam,AZONNAL meg kellett mondani,márcsak a bébi érdekében is.Nincs károsabb a magzatra,mint a röntgensugár..
Megy a drukk tovább...Sógornöm a 7.hétben van,olyan izgi,ha valaki terhes a családban..neki is drukkolok egész idö alatt,h minden rendben legyen.

Kép
Kép
ritago
 
 


Elöször is:
Nándi ma kezdett javulni :) (mármint betegségügyileg) Pénteken voltunk a gyerekorvosnál,aki azt mondta, hogy influenzás. Hétfö este mégiscsak elvittem az ügyeletre, mert gyak egész nap hütöfürdöztük és kúpoztunk :shock: kiderült, hogy nem influ, hanem tüszös mandula. Kaptunk antibigyót, ma már lényegesen jobban volt, este megevett 1 egész bundikenyeret :D Tegnap, ahogy próbáltuk beügyeskedni az antibigyót, ugye üvöltött és akkor láttam, hogy milyen nagy tályog van a manduláján (majdnem egy 1 forintos nagyságú!!!! :evil: :evil: ) Nagyon rusnya volt.

Én megvagyok, egész nap émelygek, asszem ez már nem újdonság...

Képek (még a betegség elött készültek):
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
szépen tartja az ecsetet Nándi.Léni bal kezes lesz valszeg,mindent bal kézzel csinál.Igaz azt mondta doki,ez még nem biztos.Majd meglátjuk.Az gáz,ha ilyen tüszös a mandulája,jobbulást!Egész héten otthon maradtok?ès jövö héten mész már dolgozni?
èmelygésre állítolag a gyömbér használ..de én nem próbáltam,mert még a szagától is rosszul voltam.Kitartás,lesznek még jobb idök is.. :wink:

Többiek hol vagytok?ki fog halni ez a topik??? :? :wink: :cry:
Tessék írni :lol:

Kép
Kép
ritago
 
 


ritago :)
Egész héten itthon voltunk, én jövö héten megyek már dolgozni, de Nándi még egy hétig nagyanyóéknál lesz "lábadozni" Egyébként a tegnapi éjszakát mármajdnem végigaludta, 1x ébredt, ez megváltás volt, az utóbbi 5 nap éjszakázásai után :roll:

igen, igen, mi van a többiekkel? LÁtszik, hogymost itthon vagyok szabin, van idöm, babanetezni (is) :P

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!
Bocsi, de én is dolgozgatok és vannak kötött progik nálunk is. Voltunk gégészeti kontrollon, szerencsére minden rendben van. 6000 FT egy vizsgálat, de ebben benne van a lézerezés is, meg lámpázás, orrmosás. Most nem csak az arcát lézerezték meg, hanem akupunktúrás pontokat is, a kezén, lábán, nyakán, gerinc mellett, én nem nagyon hiszek ebben, de ha nem lesz beteg Regina, összeteszem a két kezem! Tudjátok, milyen beteges volt!!! Most meg a 16 gyerekből a bölcsibe vannak 4-5-en és hát Regi is ott virít közöttük! Ilyen időben minden nap sószobáznak, aminek nagyon örülök! Szerintem hasznos!
Megyünk védőoltásra is jövő héten szerdán, Prevenál-t adatom be. Még jó, hogy vártam vele, mert mostmár csak 4800Ft, előtte 18ezer körül volt!
Járunk angolra is, most órabepótolás miatt 2x egy héten! Már tud számolni, állatokat megnevezni, kicsi-nagy, bemutatkozik, és érteni mindent ért, ami órán elhangzik ( ülj le, állj fel, ugrálj, kapcsold le a lámpát, tapsolj....) Nagyon aranyosak, én meg vagyok elégedve a Helen Doronnal! Színvonalas! Nem bántam meg, pedig elég drágának tartottam a kezdetekkor!

Patrisa!
Hogy vagytok?????????????????????,

Kép
kajla
 
 


Minyu,
Az, hogy tüszős mandulája van, nem jelenti azt, hogy nem lehetett pár nappal előtte influenzája. :wink: A vírustól legyengülhet a szervezet, ami kedvez a baktériumoknak, amik a mandulagyulladást okozzák. Ha csorog az orra, folyik a váladék hátra is, az szokta szépen befertőzni a mandulát.
Nati október óta nem lábal ki, lassan egy enciklopédiát végigolvastam már a témában. :?

Kajla,
Azt remélem tudod, hogy ha azt akarod, hogy a mostani angol érjen valamit, akkor minimum 10-15 évig nem szabad abbahagyni? :roll:

Ritago,
Két terhesség alatt mindössze 4 hónapig voltál n rosszul? Hű, de irigyellek. :lol: Ezt már Natival ellőttem az első négy hónapban. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


Hahó Csajok!
Teljesen OFFTOPIC kérdésem van.

Vettünk fel a házépitéshez megelölegezö kölcsönt (szocpol) 2 gyermekre. Van valakinek infója, hogy a "teljesitést" csak a 2. gyerek után elég igazolni (mindkét gyerek papirjaival), vagy már Nándit is le kellett volna igazolnunk, és ha jön a köv, akkor a Ketteskét is?
A magyarorszag.hu-n teljesen félreértelmezhetö szöveg van, és ma kaptunk a banktól egy papirt, amin szintén csak az a szöveg van idézve. Logikusan gondolkodva most még nem teljesitettük a feltételt, tehát elég lesz akkor igazolni, ha TELJESÜLT, azaz a 2. gyereknél, dehát a bankosok ritkán gondolkodnak logikusan....


Na, ha valakinek van használható infója, kivele.
(persze, persze, hétfön felhivom az FHB-t is...)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Én azt olvastam az egyik Kismama újságban,hogy a 2-3évesen megszerzett angol nyelvtudás nem igazán ér sokat és fölösleges rá pénzt kiadni mert amit itt évek alatt tanulnak meg azt általános iskolában 1-2hét alatt megtanulják.
Nem tudom így van-e de ezt írták!

Én elég sokat hánytam kb.a 24.héten múlt el addig naponta többször hánytamAz elején 3hétig pirítóson éltem mert minden kijött belőlem.Azt mondják,hogy a lányokkal szoktak hányni de egy rokonom fiúval volt terhes és még kórházban is volt annyira hányt.
Nekem írt fel a doki Daedalon kúpot az jó volt.

Mi jól vagyunk Mirtillnek végre kijött ez egyik leghátsó foga de nem az amit a doktornő is mondott.Pont az ellenkező oldalon felül.Alul is már nagyon fehérlik.
Az utóbbi 3napban szinte semmit nem evett.Lehet a foga miatt.Most szedett magára egy kicsit de ezt pár nap alatt le is adja.
Így most kb.11,5kiló lehet.

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


Minyu,
Festéskor ilyen tiszta marad Nándi ruhája? Szeretném, ha már Nati is festegetne, de félek egy heti jelleggel ismétlődő tavaszi nagytakarítástól. :oops:
A honlaphoz van élő tudakozó is, 198 talán. Szerintem már bőven teljesítettétek, mert ha jól emlékszem, már a terhességi igazolást is el kell fogadni.

Ildikó,
Nekem bejött, hogy a fiúnál kevesebb a gond (bleeee), a baj az, hogy így is 4 hónap kellett az első zűrös időszakhoz. :twisted: Az most megerősítésnek számít? :lol: Második terhességnél ráadásul kétségtelenül kiegyensúlyozottabb voltam.
Tesóm egyszer nem hányt (az én bosszantásomra :twisted: ), amikor unokaöcsivel volt terhes.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Igen megerősítés!! :D
Kivételek mindig vannak!

Kép
ildikó74
 
 


Lorca :)
Anyós vett Lidl-ben tégelyes festéket, ami kijön a ruhából, és tényleg, néha összemaszatolja az ujját, mégis kijön sima mosással.
Felénk nincs Lidl, de majd szétnézek, hátha van másféle ilyen kimosható festék.

Hát én Nándorommal is úgy rókáztam, hogy ihaj. vagy ihaly. vagy mi. Szóval sztem inkább alkati dolog. vagy pszichés. Vagy a szervezet másképp dolgozza fel a hormonokat. Vagy valami. És irigy-irigy azokra, akik nem hánynak. Eddig megúsztam az egész napos émelygéssel, ill. talán 2szer hánytam (az egyik pelenkázás közben jött rám, tehát plusz ingerek értek :mrgreen:
Hétfön megyek dokihoz, kérném majd a rengeteg sok drukkot és szoritást és pozitiv energiát, hogy minden renbne legyen Pöttyel.

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


MInyu!
drukkolok nagyon!!+++++++++++++++

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!
Talán már írtam, hogy tesómék Kandában élnak és a sógornőm és a nagyobbik kislány csak angolul és oroszul beszél, így ha találkozunk, nem szeretném, ha Regina teljesen elveszettnek érezné magát!
Lehet, hogy évek múlva nem érne semmit...de a jelen számít! Érti a számokat, az állatokat, a szineket, a dalokat, néhány szót mond és az órán teljesíti a kéréseket!
Ami azt jelenti, hogy ÉRTI az angolt! És persze nem szeretnénk abbahagyatni vele, nagyon jó kis csoport gyűlt össze és a szülők mind évekig akarják taníttatni a gyerekeket!
Aztán azt mondták a tájékoztatón, hogy suliba a németet (vagy más nyelvet) válasszuk és hogy azt könnyebben fogja tanulni! Az angol pedig megy tovább H.D.-osan!

Szerintem ez olyan dolog, hogy kinek mire van pénze! (sajnos) Egyelőre az angollal nincs semmi baja a gyereknek, közösségbe jár, fejlődik, játszik...nekem tetszik!
Mások korizni, úszni, táncolni, hittanra, bábszakkörbe viszik a gyerekeket!
Majd pár év múlva elmondom, hogy emlékszik-e még mindenre! :wink:

Kép
kajla
 
 


Egyébként az egyik ismerősöm teljesen ellene volt, de mióta ovis a kislánya és lehetett angolra beiratni 2x egy héten, jár a gyereke...(pedig nem olcsó és többen is vannak, mint mi a H.D.-ba)
jövőre mi is oda fogunk járni oviba, remélem, jó lesz!

Kép
kajla
 
 


kajla!
egyetértek veled,sztm jó ötlet,föleg,ha igy fejlödik lányod;-)hátránya biztos,h nem lesz belöle.

Kép
Kép
ritago
 
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztem az utóbbi időben :oops:

Most már igyekszem majd jövögetni...
Vendég
 


Minyu
Nagyon drukkolok!
Vendég
 


Sziasztok!

Kajla!
Én nem azt mondtam,hogy butaság és nincs értelme járatni.Ezt olvastam de beleszólni nem tudok és nem is akarok mivel nincs tapasztalatom.
Persze mindenki oda járatja gyerekét ahová akarja és ha tetszik neki az nagyon jó.

Minyu!
Remélem minden rendben van a csöppséggel!

Sziasztok!

Kép
ildikó74
 
 


[b]Sziasztok lányok![/b]
Mi is el vagyunk veszve, Ada épp beteg. Onnan jutott eszembe:
Kajla! Akinek nem gáz elmenni Túrára, ott nekünk 2500,- ért csinálták meg a gőzőlést, lézerezést,lámpázást, orrmosást. Egy isteni aranyos homeopátiás dokinéni. Akinek kell pontos elérhetőség írjon.
Minyu! Drukk megy!!

Kép
flocika
 
 


Flocika!
Köszi, de nemrég kezdtünk el ide járni, nincs képem egyből lemondani! És tudod, itt helyben vagyunk, Regina nem szeret autóval menni sehová...
De aranyos vagy!!!
Talán, ha ez nem jön be!!!

Ildikó!
Nem gondoltam, hogy ilyeneket akarsz mondani, én csak leírtam...! És persze, hogy pro és kontra vélemények is vannak, újságok is írnak róla, neten is...
Egyébként hallottatok már az OKOs babáról vagy a Baby Einsteinről??? Vagy valakinek lenne tapasztalata? Egy ismerősöm kisfia iszonyú okos és nagyon jó hallása van, azonnal visszaénekel bármit, amit hall...

Kép
kajla
 
 



Kép
kajla
 
 


Nyelvtanulás
Ildivel értek egyet...
Ezt a témát én eléggé körbejártam, más okból...
Akkor van jogosultsága, ha a szülők anyanyelve különböző és a gyerek szültésétől kezdve az apa is és az anya is a maga anyanyelvén beszél hozzá...
Ilyenkor is gyakori a megkésett beszédfejlődés... a gyerek az átlagnál később fog beszélni...

Nyelv- és beszédfejlesztő pedagógus ismerős véleménye szerint a korai idegen nyelv tanításnak következménye lehet hangképzési zavar, dys-es zavarok...
Vendég
 


Sziasztok!

Bekötötték végre a netet. Próbállak benneteket visszaolvasni, aztán írok magunkról is.

Puszika

Kép
patrisa
 
 


Kajla,
Ha a fejlesztőprogramok tv vagy számítógép függők, nekem ez ebben a korban eleve nem tetszik, így előítéleteim vannak. De nem is tudok róla eleget, inkább egy kicsit olvasgatom a honlapot. :wink:
Nati most bírkózik a számfogalommal, látványosan küzd. :lol: Betűből többet felismer, számokat is a telefonomról. Szereti a könyveket, jó a fogalomalkotó készsége. Szerintem korának lehetőségeit kihasználja, így tovább fejleszteni nem hagyja magát. 8)

Patrisa,
Jó, hogy újra itt. :D Remélem, jól alakul az életetek. :roll:

Nyelvtanulás:
Nati fülgondjai miatt most látványosan romlott a hallása. :( Azt hiszem, részünkről most életveszélyes lenne. Remélem, rendeződni fog.

Kép KépKép
lorca
 
 


A bébi Einsteinben volt egy mondat, ami miatt nekem simán unszimpi: "...amióta megszületett, a Baby Einsteint nézi" Na, kösz, nem.
Okosbaba nem ovis korosztályra van célozva? A Montessoriból ítélve.

Kép KépKép
lorca
 
 


Kajla,
Róki irogat a 2007 tavaszi babákhoz. Ő csinálja a B E-t, szerintem ő többet tudna róla mondani.

Kép KépKép
lorca
 
 


Panka,
Én a helyedben nem mennék hozzájuk, de legalábbis éjjelre semmiképpen nem. :wink: Jobb a békesség és én tuti robbannék ilyen szituban. Simán ki lehet kerülni, ez nem egy nagy ország, mindenhova el lehet ugrani és még aznap vissza. Max egész nap a kocsiban ülsz, de megéri. Egyetértek azzal, hogy az ő házuk, az ő szabályaik. De az meg az én szabályom, hogy olyan helyre viszem az én gyerekemet, ahová én akarom, és ha nem tetszenek a szabályok, nem viszem.
Azt nem várnám el Robitól, hogy álljon a pártomra anyóssal szemben. (szerencsémre nem kell) De velem szembe se álljon, azért simán ölnék. :twisted:
Az egész nekem inkább olyan, mintha anyukámról olvasnék. :?
Betegség után nálunk mindig nagy alvás van. Onnan tudom, hogy vége.

Timocska,
Igaz, a Gracot eleve úgy vettük, hogy a legkisebbet kérnénk. :wink: De ezen még csak egy hőmérő sincs. :lol:

Helga,
A Csongria féle süti nekem kb 1,5 centi volt, de így is tökéletes. :D

2,5 órája alszik mind a kettő. :shock: Lehet, hogy el kellett volna mosogatnom? :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Betsy,
azért én ezt nem általánosítanám ennyire,szakember ide vagy oda. bennem fel sem merült a kérdés,h tanuljanak e a gyerköceim magyarul kezdettöl fogva,vagy sem.Hiszen magyar az anyanyelvem.ès ha késöbb kezdik el a magyart,nem fogják olyan jól megtanulni,mint most.és ilyen könnyedén sem.Léni sokat beszél,magyarul többet...de németül is láthatóan fejlödik.Nagyobbik lányomnak sincsen semmiféle szellemi visszaesése..gimibe jár...és most már magyarul is tud olvasni,írni. :lol: ha most kezdte volna csak el a tanulást,nem is lett volna talán kedve hozzá,hisz angolt is kell tanulnia,jövöre franciát is.

Patrisa!
dejó!!!!!!

Kép
Kép
ritago
 
 


Betsy!
Mint angol tanár én is úgy gondolkozom mint te!
szilbee
 
 


Na vagyok! Visszaolvastam.
Próbálom röviden vázolni az elmúlt hónapunkat. Ugye eljöttünk dec. 9-én. Norbi az egész költözést szó nélkül nézte. Alig várta, hogy kapun kívül legyünk. Aztán eljött karácsonykor pár napra. De akkor is folyamatosan telefonálgatott. Még akkor is hívták, mikor épp mutattuk meg Vaninak a fát, ajándékokat. Később derült ki csak, hogy az a kis nőcskéje volt. Szilveszter napján tudtam meg, hogy van valakije. Így már érthető miért kellett elköltöznünk, miért esténként járt haza.
Vani sokat mondogatja, hogy hiányzik apa, sokszor felhívjuk. Idáig csak kétszer volt itt, de mától tudnak webcamerázni. Úgy ragyogtak a szemei az előbb, mikor beszélhetett, láthatta az apját. Voltak gondok a szobatisztasággal. Ugyebár június óta szobatiszta volt teljesen, de mostanság sokszor bepisil nappal és éjszaka is előfordul. Gondolom belőle így jön ki. Egyébként szeret itt lenni, van végre barátnője is, akivel játszhat.
Márciusban óvodai beíratás, de még nem tudom hova írassam be. Ide vagy otthon valahova. Nem könnyű.
Szilveszterkor leesett az első hó. Vanival szánkóztunk, voltunk fenn a hegybe síelni (ő is síelt), meg nagyokat hócsatáztunk. A karácsonyi ajándékainak nagyon örült, mondjuk kapott is sokfélét. Teszek fotókat is.
Vani 94 centi, 15 kg., és 27-es a lába. A betűket, számokat ismeri, számol sokat. Alvás délután azóta sincs, viszont este 8-kor ált. alszik. Bekuporodik az ölembe és pár perc múlva már vihetem is az ágyába. Reggel 9-ig szunyál. Szilveszterkor sikerült délután elaltatni, így a tüzijátékot látta éjfélkor. Hónapok óta ezt várta.
Betegek szerencsére nem voltunk. Remélem messziről elkerül minket.

Akkor dobok képeket:
a nagyobb ajándékok:

Kép

Kép

Kép

A többit később, mert dolog van.

Csak tudnám ezt a reklámot miért teszi ki? :shock:

Kép
patrisa
 
 


Patrisa!
DE jó, hogy itt vagy!!!
Nem tudom ez a reklámszöveg miért van, de mindegy! A lényeg, hogy írtál!
Vani jól megnőtt!!! És neki sincs kicsi lába! Az jó, ha már van barátnője, így neked is könnyebb beilleszkedni, nem?
Hát, a párodról meg annyit, hogy legalább őszinte lehetett volna! Gondolom, te is jobban megértetted volna a helyzetet!
Puszi

Kép
kajla
 
 


Kukk!
Megjöttünk dokitól, 12 mm-es élő emriót láttunk :) Holnapmegyek védönénihez kiskönyvért :) Köszönjük a drukkokat. :) 3 hét múlva megyünk ismét.

nyelvtanulás: ha ugy fogjátok fel, hogyközösségben van és jól szórakozik, akkor sztem semmi gond. Ha jólértettem, it senki nem akar egyelöre nyelvzsenit faragni a gyermekéböl. B.E.-t nem ismerem.

Patrisa :)
jó, hogyjösz, gyere gyakrabban.

Lorca :)
hajóllátom, ide sikerült beirni, amit máshova akartál :mrgreen: Elöször nem értettem, ki az a Panka :shock: :P

Betsy, Floci :)
Elveszett báránykák, jó újra hallani felöletek! Gyertek gyakrabban, meséljetek, kivel mi van!

Pusz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!
Hu,de örülök!megy tovább a drukk!

Patrisa!
Vaninak hasonló méretei vannak,mint Léninek;-)tök jó,h itt vagy újra :lol: Gondolom,azért sejtetted,h miért akart férjed ilyen gyorsan szakítani... :wink:

Kép
Kép
ritago
 
 


:oops: Látszik, hogy az én IQ-mmal nem lenne szabad két fórumra írnom.

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: